Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Jak robić TO dobrze?

cedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 15 maja 2019, 16:54

0 x
Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 15 maja 2019, 17:44

Była już dyskusja na bardzo podobny temat gdzieś tu na forum. :)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

cedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 15 maja 2019, 18:10

Przeszukałem forum, ale znalazłem głównie jelita, najwyżej można połączyć.
0 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 08:35

http://www.naturesplatform.com/health_b ... pendicitis

"Korzyści zdrowotne wynikające z naturalnej pozycji przysiadu

JONATHAN ISBIT

(Kliknij nazwisko autora, aby zobaczyć jego artykuły PubMed)


Obraz pozycji kucki
Siedem zalet
Tło historyczne
Toalety z czasów starożytnych

ZAPOBIEGANIE I LECZENIE
Zapalenie wyrostka robaczkowego
Nietrzymanie moczu
Zapalenie jelita grubego i choroba Crohna
Rak jelita grubego
Zaparcie
Zanieczyszczenie jelita cienkiego
Uchyłkowate
Zaburzenia ginekologiczne
Endometrioza
Usunięcie macicy
Wypadanie narządów miednicy
Rectocele
Mięśniaki macicy
Zawały serca
Hemoroidy
Przepuklina rozworu przełykowego i GERD
Problemy związane z ciążą i porodem
Zaburzenia prostaty
Seksualna dysfunkcja

Badanie kliniczne siedzenia a kucanie
Uwagi ogólne
Wniosek
Referencje"
więcej po ang. w oryginale
0 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 09:10

http://www.naturesplatform.com/health_b ... pendicitis
translator

"Zapalenie wyrostka robaczkowego

[...]
Dlaczego wyrostek robaczkowy zostaje zablokowany przez fekalia? Czy natura popełniła błąd w swoim projekcie?

Jedna wskazówka pochodzi z dziedziny epidemiologii. Zapalenie wyrostka robaczkowego jest chorobą krajów zachodnich, praktycznie nieznaną w krajach rozwijających się.19,31 Powodem jest to, że jelito ślepe zostało zaprojektowane do wyciskania przez prawe udo, w pozycji kucającej. Na siedzącej toalecie fizycznie niemożliwe jest ściśnięcie jelita ślepego.

Zamiast tego, przepycha się w dół przeponą, trzymając oddech. Ten manewr nadmuchuje i zwiększa ciśnienie w kątnicy. Jest to analogiczne do ściskania tubki pasty do zębów w środku i powodowania napompowania dna tubki. Ciśnienie może łatwo zmusić odpady do wyrostka robaczkowego, z katastrofalnymi konsekwencjami.

Ciśnienie wsteczne może również przytłoczyć zastawkę krętniczo-kątniczą, której celem jest ochrona jelita cienkiego przed zanieczyszczeniem kałowym. Egzaminy z lewatywy barowej i operacje jelitowe rutynowo pokazują wyciek odpadów do jelita cienkiego. Choroba Leśniowskiego-Crohna rozwija się w obszarze zabrudzonym przez tę toksyczną płukankę.

Pomimo wszystkich wysiłków kątnica nigdy nie zostaje ewakuowana. Pozostałości odpadów przylegają do ściany okrężnicy, zwiększając ryzyko raka i zapalenia (w tym zapalenia wyrostka robaczkowego).

Natomiast w pozycji przykucniętej prawe udo ściska jelito ślepe od jego podstawy. Jego zawartość jest dokładnie wyrzucana do okrężnicy wstępującej, gdzie perystaltyka je przenosi. Nie ma potrzeby wstrzymywania oddechu ani pchania w dół, ponieważ pozycja automatycznie wytwarza ciśnienie.

Siła jest skierowana w górę, więc wyrostek pozostaje czysty, a zastawka krętniczo-kątnicza pozostaje zamknięta. Narządy te nie były „źle zaprojektowane” - jak to obecnie uczy się w szkołach medycznych. Podobnie jak reszta okrężnicy, zostały zaprojektowane z myślą o przysiadach.


Tło historyczne zapalenia wyrostka robaczkowego
Większość ludzi zakłada, że ​​zapalenie wyrostka robaczkowego zawsze było z nami. Ale w rzeczywistości pojawiło się całkiem niedawno, zbiegając się z wprowadzeniem siedzących toalet pod koniec XIX wieku.22 Według Medical Journal of Australia

Epidemiologia zapalenia wyrostka robaczkowego stawia wiele pytań bez odpowiedzi. Prawie nieznany przed XVIII w. Nastąpił uderzający wzrost jego rozpowszechnienia od końca XIX wieku, z cechami sugerującymi, że jest to efekt uboczny nowoczesnego zachodniego życia30.
W 1886 r. Reginald Heber Fitz, profesor anatomii patologicznej na Harvardzie, został pierwszym lekarzem, który rozpoznał i nazwał chorobę. Był też pierwszym, który zaproponował jej leczenie, usuwając załącznik.18
Konserwatywna brytyjska placówka medyczna oparła się nowemu zabiegowi wyrostka robaczkowego aż do przełomu wieków, kiedy to została użyta do uratowania życia nowego króla. W 1901 roku książę Walii Albert Edward przeszedł nagle wyrostek robaczkowy, zaledwie dwa tygodnie przed planowaną koronacją na króla Edwarda VII. Jego udane wyzdrowienie ostatecznie przekonało brytyjskich chirurgów, że operacja ta jest jedynym sposobem na uratowanie ofiar tej „tajemniczej” nowej choroby20.

Obecnie 7% populacji USA przechodzi zapalenie wyrostka robaczkowego w pewnym momencie swojego życia (zgodnie z www.emedicine.com). Liczba ta byłaby jeszcze wyższa, z wyjątkiem tego, że każdego roku wykonuje się 40 000 „przypadkowych appendektomii” (według Harper's Index, luty 2002 r.). „Przypadkowe” oznacza, że ​​w dodatku nie było nic złego, ale chirurg akurat działał na inny pobliski organ - w większości przypadków wykonujący histerektomię.

Zapalenie wyrostka robaczkowego jest najczęstszym powodem, dla którego dziecko potrzebuje nagłej operacji brzusznej. Najczęściej dotknięci są młodzi ludzie w wieku od 11 do 20 lat (zgodnie z www.KidsHealth.org).

Współczesna medycyna uznaje, że zapalenie wyrostka robaczkowego jest przede wszystkim chorobą świata zachodniego31. Przypisują to (rzekomo) większej ilości błonnika w diecie Trzeciego Świata. Jednak teoria włókien nigdy nie została uzasadniona, o czym świadczy cytat z www.KidsHealth.org:

Nie ma medycznie sprawdzonych sposobów zapobiegania zapaleniu wyrostka robaczkowego. Chociaż zapalenie wyrostka robaczkowego jest rzadkością w krajach, w których ludzie jedzą dietę o wysokiej zawartości błonnika, eksperci nie wykazali jeszcze, że dieta bogata w błonnik zdecydowanie zapobiega zapaleniu wyrostka robaczkowego.
Wielu mieszkańców rozwijającego się świata, nie chcąc wyglądać „wstecznie”, czuje się zobowiązanych do przyjęcia zachodnich toalet.

Ten trend powoduje problemy zdrowotne, które wcześniej były nieznane wśród przykucniętych populacji. Zapalenie wyrostka robaczkowego jest jednym z przykładów, jak donosi webhealthcentre.com, portal opieki zdrowotnej z siedzibą w Indiach (odzyskany w 2001 r.):

Typ toalety indyjskiej jest bardziej sprzyjający całkowitej ewakuacji niż toaleta zachodnia. W zachodnim stylu szafy stają się popularne w Indiach, istnieje ryzyko częstszego występowania zapalenia wyrostka robaczkowego.
Niestety zachodni lekarze nigdy nie powiązali postawy toalety z zapaleniem wyrostka robaczkowego. Ich zrozumienie tej choroby w niewielkim stopniu rozwinęło się w ciągu stulecia, odkąd dr Frederick Treves wykonał słynną appendektomię (wspomnianą powyżej) u księcia Walii.

Jak na ironię, sir Frederick (rycerz za uratowanie życia króla) stracił własną córkę na zapalenie wyrostka robaczkowego27. Pomimo wysokich kwalifikacji w chirurgii, nie miał pojęcia, co powoduje chorobę lub jak temu zapobiec.

Teraz jego następcy mają szansę odkupić swój zawód. Informując swoich pacjentów (i ich dzieci) o zagrożeniach dla zdrowia wynikających z nowoczesnej toalety, mogą zapobiec ogromnemu niepotrzebnemu cierpieniu."
0 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 09:22

http://www.naturesplatform.com/health_b ... pendicitis

translator
Zapalenie jelita grubego i choroba Crohna

Strona internetowa www.crohnsresource.com definiuje chorobę Crohna jako

... przewlekła i ciężka choroba zapalna przewodu pokarmowego, która dotyka ponad 500 000 Amerykanów. Osoby z chorobą Leśniowskiego-Crohna mogą odczuwać wiele objawów, w tym biegunkę, skurcze i ból brzucha, gorączkę, krwawienie z odbytnicy, utratę apetytu i utratę wagi .... Przyczyna choroby Crohna nie została jeszcze odkryta.
Choroba zapalna jelit (IBD) obejmuje chorobę Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i zespół jelita drażliwego. IBD dotyka około 2 milionów Amerykanów i może mieć katastrofalne konsekwencje. 20–40% pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego w końcu wymaga operacji usunięcia jelita grubego, zgodnie ze stroną internetową University of Maryland Medicine. Do 70% pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna wymaga operacji w pewnym momencie przebiegu choroby, aby usunąć części jelita.
Według badań opublikowanych w The Lancet, IBD ogranicza się do krajów świata zachodniego21. Artykuł z 1997 r. Donosił, że „W ostatniej połowie tego stulecia odnotowano wzrost zapadalności na choroby zapalne jelit w krajach rozwiniętych”, ale zauważa „. .. widocznego braku IBD w krajach rozwijających się. ” [kursywa dodana]

Przez wiele lat naukowcy zakładali, że inna dieta chroni rozwijający się świat przed IBD. „Co jeszcze może być?” Nie zdawali sobie sprawy, że te kultury nie mają jednolitej diety. Na przykład pasterze bydła masajskiego w środkowej Afryce są prawie wyłącznie mięsożerni. Hindusi z Indii są wegetarianami. Inne grupy żyją na rybach, a nawet na owadach.

Podczas testowania ich hipotezy lekarze musieli dojść do wniosku, że „Żadna specjalna dieta nie okazała się skuteczna w zapobieganiu lub leczeniu tej choroby”. (ze strony University of Chicago Hospitals.)


Obecnie inna teoria stała się popularna wśród epidemiologów. Uważają, że skażenie żywności i wody w kale w krajach rozwijających się „naturalnie unieszkodliwia” dzieci przed nieswoistym zapaleniem jelit. Innymi słowy, świat zachodni jest zbyt antyseptyczny, aby układ odpornościowy mógł wytworzyć niezbędne przeciwciała.

Teoria ta odzwierciedla powszechne błędne przekonanie o „wyższej higienie” świata rozwiniętego. Kraje zachodnie są dumne ze swoich wysokich standardów czystości, ale nie zdają sobie sprawy, że ich wewnętrzna czystość wypada słabo w porównaniu z resztą świata.

Higiena jelita grubego zależy od skuteczności codziennej eliminacji. Istoty ludzkie zostały zaprojektowane do pełnienia funkcji cielesnych w pozycji kucającej. Aby zostać ściśniętym, okrężnica musi zostać ściśnięta przez uda. Ponadto mięsień łonowo-odbytniczy wymaga rozluźnienia, a zastawka krętniczo-kątnicza z jelita cienkiego musi zostać zamknięta. Ignorując te wymagania, siedząca toaleta uniemożliwia całkowite opróżnienie okrężnicy.

Niepełna ewakuacja powoduje stagnację odpadów w dolnych obszarach okrężnicy. W tych obszarach zjadliwe bakterie mogą tworzyć kolonie, powodując zapalenie otaczających tkanek. W zależności od tego, gdzie występuje okrężnica i który szczep bakterii jest zaangażowany, to zapalenie nazywa się różnymi nazwami.

Zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie uchyłków, wrzodziejące zapalenie okrężnicy i chorobę Crohna można uznać za różne postacie zapalnej choroby jelit.
(Ileitis zostanie omówiony poniżej).

Dlatego to, co chroni świat rozwijający się, to nie „obrzydliwe warunki”, a wręcz przeciwnie: naturalna czystość, która pochodzi z ewakuacji zgodnie z zamierzeniami natury. Znaczenie postawy toalety potwierdzają również dowody historyczne. Choroba zapalna jelit i zespół jelita drażliwego pojawiły się na Zachodzie pod koniec XIX wieku, gdy korzystanie z siedzących toalet stało się coraz bardziej powszechne.22,28

Wyjaśnienie to jest poparte ostatnim artykułem w HealthScout News zatytułowanym „E. Coli powiązane z chorobą zapalną jelit” (5 lutego 2002 r.):

Zakażenie jelitowe wywołane przez szczepy wspólnej bakterii może być związane z rozwojem nieswoistego zapalenia jelit. Francuscy naukowcy donoszą, że zwiększona interakcja immunologiczna między Escherichia coli a komórkami wyściełającymi jelito może powodować objawy doświadczane przez osoby z nieswoistym zapaleniem jelit (IBD). Sugerują, że ich praca wskazuje, że antybiotyki mogą być przydatnym narzędziem w leczeniu IBD.
Inną postacią choroby Crohna jest „zapalenie jelita krętego” lub zapalenie jelita cienkiego. Wynika to z wypychania materii kałowej do jelita cienkiego podczas ewakuacji. Zawór krętniczo-kątniczy (IC) ma za zadanie zapobiegać temu „toksycznemu przepływowi wstecznemu” - ale tylko w pozycji kucającej. Zawór IC musi być podtrzymywany przez prawe udo, aby wytrzymać ciśnienie narastające podczas eliminacji. Bardziej szczegółowe wyjaśnienie tego procesu można znaleźć w dwóch innych sekcjach:

Zanieczyszczenie jelita cienkiego i zapalenia wyrostka robaczkowego.


Anatomia i demografia nieswoistego zapalenia jelit sugerują, że kucanie byłoby przydatne w zapobieganiu. Anegdotyczne dowody wskazują na jego potencjał do zastosowania w leczeniu. Wallace Bowles, australijski naukowiec, obszernie przeanalizował literaturę medyczną i przeprowadził ankietę na temat przekształcania się w naturalną pozycję przykucniętą:

Otrzymałem raporty dotyczące kilku osób w wieku od 5 do 45 lat, u których zdiagnozowano chorobę Crohna. Wykazano, że stany zapalne jelit reagują najbardziej pozytywnie, gdy skumulowane uszkodzenie eliminacji siedzącej zostaje złagodzone przez kucanie. Osoby z IBD, które zmieniły pozycję przysiadu na ruchy jelit, zgłaszają znaczną poprawę w ciągu kilku tygodni i z czasem straciły wszystkie objawy tego strasznego stanu.
[z osobistej komunikacji z panem Bowles]
Potrzeba więcej badań, ale może być łatwo i nieinwazyjnie wykonywana przez każdego gastroenterologa lub dowolnego pacjenta z zapaleniem jelita grubego lub chorobą Crohna. Każdy pomyślny wynik nie tylko złagodzi cierpienie pacjenta, ale także pomoże w potwierdzeniu obiecującej strategii zapobiegania nieswoistym zapaleniom jelit.Uwaga: książka Jacka Goldsteina „Triumph over Disease by Fasting and Natural Diet” opisuje niezwykłe samoleczenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego po niepowodzeniu leczenia konwencjonalnego.
0 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 09:33

http://www.naturesplatform.com/health_b ... pendicitis

translator

"Rak jelita grubego

Okrężnica to rurka o długości pięciu do sześciu stóp, która przechowuje odpady z jelita cienkiego i przesuwa je, poprzez rytmiczne skurcze mięśni, do odbytnicy. W tym procesie woda jest stale ekstrahowana, aby zapobiec odwodnieniu. Jeśli przepływ zostanie przerwany z jakiegokolwiek powodu, ciągły proces suszenia może pozostawić odpady „cementowane” do ściany okrężnicy.

Siedząca toaleta utrudnia przepływ, ponieważ ignoruje cztery podstawowe wymagania:

Esicy (najczęściej występujące miejsce raka jelita grubego) wymaga podparcia lewego uda w celu całkowitej ewakuacji. Udo podnosi esowicę i otwiera załamanie, gdzie łączy się z odbytnicą.
Jelito ślepe (drugie co do częstości miejsce występowania raka jelita grubego) musi być ściskane przez prawe udo, które popycha odpady w górę do okrężnicy wstępującej.
Odbytnica (trzecia najczęstsza strona raka jelita grubego) musi rozluźnić ucisk mięśnia łonowo-odbytniczego, zaprojektowany w celu zapobiegania nietrzymaniu moczu.
Cała okrężnica musi zostać skompresowana, z zaworem krętniczo-kątniczym bezpiecznie zamkniętym, aby wytworzyć wymagane ciśnienie do wydalenia.
Załamanie, w którym sigmoida łączy się z odbytnicą, wspomniane powyżej w punkcie 1, pełni ważną funkcję w zapobieganiu nietrzymaniu moczu. „Hamuje” przepływ perystaltyki, zmniejszając nacisk na mięsień łonowo-odbytniczy.


Ze względów bezpieczeństwa natura celowo stworzyła przeszkody na drodze do ewakuacji, które można usunąć tylko przez kucanie. W każdej innej pozycji dwukropek domyślnie przyjmuje tryb „kontynencji”. Dlatego konwencjonalna pozycja siedząca pozbawia okrężnicę podparcia z ud i pozostawia odbytę zablokowaną przez mięsień łonowo-odbytniczy.

Te przeszkody sprawiają, że eliminacja jest trudna i niekompletna - jak próba prowadzenia samochodu bez zwolnienia hamulca postojowego. Chronicznie niekompletna ewakuacja w połączeniu z ciągłą ekstrakcją wody powoduje przyleganie odpadów do ściany jelita grubego. Przejście staje się coraz bardziej zwężone, a komórki zaczynają się dusić. Długotrwałe narażenie na toksyny często wywołuje złośliwe mutacje.


To wyjaśnienie sugerowałoby, że rak jelita grubego jest związany z zaparciami. Według raportu z 1998 r. W czasopiśmie Epidemiology, 3 „Ludzie, którzy często czuli zaparcia, byli ponad czterokrotnie bardziej narażeni na rozwój raka jelita grubego niż ci, którzy nie skarżyli się na zaparcia”. Badanie wykazało również, że stosowanie komercyjnych środków przeczyszczających często wiązało się ze „znacznie zwiększonym ryzykiem raka okrężnicy”.

Lekcja z rozwijającego się świata
W przeciwieństwie do zaparłych społeczeństw zachodnich, rozwijający się świat jest stosunkowo wolny od raka jelita grubego, jak wykazało to badanie z 2009 roku:

Rak jelita grubego nie jest jednak jednolicie powszechny na całym świecie. Istnieje duża różnica geograficzna w globalnym rozkładzie raka jelita grubego. Rak jelita grubego jest głównie chorobą krajów rozwiniętych z kulturą zachodnią. W rzeczywistości kraje rozwinięte stanowią ponad 63% wszystkich przypadków. Wskaźnik zapadalności waha się nawet 10-krotnie między krajami o najwyższych stawkach a krajami o najniższych stawkach.
Przez dziesięciolecia naukowcy próbowali wyjaśnić brak raka jelita grubego w krajach rozwijających się. Niektórzy spekulują, że być może bakterie E. coli w wodzie i żywności w jakiś sposób hamują wzrost komórek nowotworowych w jelicie.
Ta teoria odzwierciedla powszechne przekonanie, że nasze społeczeństwo jest „czyste”, podczas gdy świat rozwijający się jest „brudny”. Pod względem higieny jelita grubego jest dokładnie odwrotnie. Tym, co chroni rozwijający się świat przed chorobami jelit, jest naturalna czystość, która pochodzi z ewakuacji, zgodnie z zamierzeniami natury. Natomiast nasza wymyślna postawa w toalecie prowadzi do stagnacji kału - głównej przyczyny raka jelita grubego i nieswoistego zapalenia jelit.

Błąd dr. Burkitta
Z braku tej wiedzy naukowcy skupili się na czynnikach dietetycznych. Wielokrotnie próbowali udowodnić, że dieta bogata w błonnik zapobiega rakowi okrężnicy. Teoria ta pochodzi z wczesnych lat 70-tych, kiedy dr Denis Burkitt (1911-1993), brytyjski lekarz misyjny (na zdjęciu), doniósł o dramatycznej różnicy między wskaźnikami raka jelita grubego w Ameryce i Afryce. Według jego artykułu w czasopiśmie Royal Society of Medicine, rak jelita grubego jest prawie 15 razy częstszy u czarnych Amerykanów niż u Afrykanów40.

Dr Burkitt wierzył, że wysoki poziom błonnika w diecie afrykańskiej chronił tubylców przed chorobami jelit. Jednak co najmniej trzy ostatnie duże badania wykazały, że teoria włókien jest niepoprawna, jak donosi Associated Press:

Badanie: włókno nie zapobiega nowotworom
Autor: Emma Ross - AP Medical Writer


13 października 2000 r

LONDYN (AP) - Dowody na to, że włókno może nie zapobiegać nowotworom jelita grubego mimo wszystko, dzięki nowemu badaniu sugerującemu, że pewien rodzaj suplementu może być nawet zły dla okrężnicy.

Teoria, że ​​dieta wysokobłonnikowa chroni przed drugim wiodącym zabójcą nowotworów istnieje od lat 70., ale dowody nigdy nie były mocne. Koncepcja zaczęła się rozpadać w zeszłym roku, kiedy pierwsze z trzech głównych amerykańskich badań nie wykazało efektu.

W najnowszym badaniu, opublikowanym w tym tygodniu w czasopiśmie medycznym The Lancet, europejscy naukowcy odkryli, że przedrakowe wzrosty lub polipy są nieco bardziej prawdopodobne w przypadku osób przyjmujących pewne suplementy błonnika. ...[Pełny artykuł].

Powyższy artykuł ukazał się 13 października 2000 r. Pięć lat później badacze medyczni - pod koniec ich rozumowania - nadal testowali tę samą zdyskredytowaną teorię. 14 grudnia 2005 r. The Boston Globe poinformował o ostatniej próbie Harvard School of Public Health:

Spożywanie dużej ilości bogatych w błonnik warzyw, owoców i produktów pełnoziarnistych nie wydaje się zmniejszać szansy na zachorowanie na raka jelita grubego, naukowcy odkryli w największym badaniu jeszcze, aby przetestować popularny i od dawna pomysł na zapobieganie trzeciemu najczęstszemu rakowi. ..
„Stało się to miejskim mitem” - powiedział dr David Ryan, dyrektor medyczny ośrodka raka żołądka i jelit w Massachusetts General Hospital. „To zajmuje dużo czasu, aby je zdekonstruować.” .... [Pełny artykuł]


Odkupienie doktora Burkitta
Dr Denis Burkitt najwyraźniej pomylił się i poprowadził świat zachodni do dzikiej pogoni za ponad trzy dekady. Ale w jego obronie należy zauważyć, że był świadomy korzyści zdrowotnych wynikających z przysiadu. Jego najlepiej sprzedająca się książka z 1979 r. „Nie zapominaj o włóknie w diecie” (przetłumaczona na 9 języków) przyznaje, że używanie przez Afrykanów przysadzistych toalet może być równie ważne jak ich dieta w ochronie ich przed rakiem jelita grubego i innymi chorobami.

Zachodni naukowcy zignorowali tę hipotezę, częściowo dlatego, że postawa toalety była uważana za temat tabu. Prawdopodobnie wierzyli również, że świat zachodni nigdy nie powróci do kucania, nawet jeśli udowodniono, że siedzące toalety są szkodliwe. Po prostu mieli nadzieję, że modyfikacja diety wystarczy.

Teraz, gdy teoria włókien wyraźnie zawiodła, będą musieli ponownie rozważyć alternatywne wyjaśnienie dr. Burkitta. Mogą być zaskoczeni otwartością społeczeństwa na prostą zmianę, która może uratować wiele istnień ludzkich."
0 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 09:40

http://www.naturesplatform.com/health_b ... pendicitis

translator
"Zaparcie
Zaparcia, zwłaszcza gdy przewlekłe, mogą mieć bardzo szkodliwy wpływ na okrężnicę. Okrężnica stale wydobywa wodę z jej zawartości, przekształcając ciekłe odpady w ciało stałe. W rezultacie, jeśli eliminacja nie będzie regularna i kompletna, odpady wyschną i zostaną przytwierdzone do ścian okrężnicy.

Wykazano, że zaparcia zwiększają ryzyko raka jelita grubego3 i biorą udział w uchyłkach i zapaleniu wyrostka robaczkowego. „Łączne dożywotnie stosowanie komercyjnych środków przeczyszczających było również związane ze zwiększonym ryzykiem raka jelita grubego” 3

Kucanie zapobiega zaparciom na cztery sposoby:

Grawitacja wykonuje większość pracy. Ciężar tułowia naciska na uda i naturalnie ściska okrężnicę. Delikatne ciśnienie z membrany uzupełnia siłę grawitacji.
Zastawka krętniczo-kątnicza między okrężnicą a jelito cienkie jest odpowiednio uszczelniona, co pozwala na pełne ciśnienie w okrężnicy. Ciśnienie tworzy naturalny efekt przeczyszczający. W pozycji siedzącej zawór IC nie jest podparty i ma tendencję do przecieku, co utrudnia generowanie wymaganego ciśnienia.
Przykucnięcie rozluźnia mięsień łonowo-odbytniczy, który normalnie dusi odbytnicę, aby utrzymać wstrzemięźliwość.
Kucanie unosi esowicę, aby odblokować „załamanie” przy wejściu do odbytnicy. To załamanie pomaga również zapobiegać nietrzymaniu moczu, wywierając pewien nacisk na mięsień łonowo-odbytniczy.


Podsumowując, jelito jest wyposażone w zawór wlotowy (zastawka krętniczo-kątnicza) i zawór wylotowy (mięsień łonowo-odbytniczy). Kucanie jednocześnie zamyka zawór wlotowy, aby utrzymać jelito cienkie w czystości i otwiera zawór wylotowy, aby umożliwić swobodny przepływ odpadów. Pozycja siedząca pokonuje cel obu zaworów, sprawiając, że eliminacja jest trudna i niekompletna, oraz zabrudza jelito cienkie.

Mięsień zwieracza, powszechnie uważany za zawór wylotowy, w rzeczywistości nie jest w stanie zapobiegać nietrzymaniu moczu. Wymaga to dobrowolnego wysiłku i dotyczy tylko krótkoterminowych sytuacji kryzysowych. Utrzymanie ciągłości wymaga ciągłego chwytu mięśnia łonowo-odbytniczego. Ten uchwyt nie jest zwolniony w pozycji siedzącej, więc musi być otwarty przez naciągnięcie. Wielokrotne naprężanie przez wiele lat może prowadzić do hemoroidów, które mogą być zatem sklasyfikowane jako urazy powtarzalne.

Lekarze od dawna dostrzegają związek między siedzącymi toaletami a zaparciami. Na przykład F.A. Hornibrook w The Culture of the Abdomen, opublikowanej w 1933 roku:

Naturalna postawa człowieka podczas [eliminacji] jest kucaniem, tak jak można to zaobserwować wśród pracowników terenowych lub tubylców. Moda, pod postacią zwykłej toalety, zabrania opróżniania dolnego jelita w sposób, w jaki zamierzała Natura. Teraz w tym akcie [eliminacji] na wszystkie organy wewnętrzne nałożone są wielkie napięcia….
Nie jest przesadą stwierdzenie, że przyjęcie postawy kucającej samo w sobie w niewielkim stopniu pomoże zaradzić największemu fizycznemu występkowi białej rasy, zaparciu, które stało się zadowoleniem.


Te uczucia są odzwierciedlone w Our Common Ailment, napisanym przez H. Aarona i opublikowanym w 1938 roku:

Gdy uda są dociskane do mięśni brzucha w tej pozycji, ciśnienie w jamie brzusznej jest znacznie zwiększone, tak że odbytnica jest całkowicie opróżniona. Nasze toalety nie są zbudowane zgodnie z wymaganiami fizjologicznymi. Projektanci toalet mogą zrobić dobrą robotę dla ludzi, jeśli będą studiować trochę fizjologii i skonstruować fotele przeznaczone do właściwego
[eliminacji] .6"
0 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 09:46

http://www.naturesplatform.com/health_b ... pendicitis
translator

"Badanie kliniczne siedzenia i kucania
W kwietniu 2002 r. Irański radiolog, dr Saeed Rad, opublikował badanie, które porównywało skuteczność siedzenia i kucania w celu ewakuacji.24 Jeden z jego wniosków dotyczy przyczyny typu przepukliny zwanej „rectocele”, która jest wybrzuszeniem przedniej ściany odbytnicy do pochwy.

W badaniu wzięło udział 30 osób - 21 mężczyzn, 9 kobiet - w wieku od 11 do 75 lat. Każdy pacjent otrzymał lewatywę barową, aby wewnętrzna mechanika ewakuacji mogła zostać zarejestrowana na zdjęciu rentgenowskim. Każdy pacjent był badany zarówno w pozycji kucającej, jak i siedzącej.

Korzystając z tych obrazów, dr Rad zmierzył kąt, w którym koniec odbytu łączy się z kanałem odbytu. W tym punkcie połączenia mięsień łonowo-odbytniczy tworzy załamanie, aby zapobiec nietrzymaniu moczu. Dr Rad odkrył, że gdy badani używali toalet siedzących, średni kąt tego zakrętu wynosił 92 stopnie, zmuszając badanych do wysiłku. Kiedy używali kucznych toalet, kąt otwierania wynosił średnio 132 stopnie. Czasami osiągał 180 stopni, dzięki czemu ścieżka była idealnie prosta.

Korzystając z kucznych toalet, wszyscy badani zgłaszali „całkowitą” ewakuację. „Rozluźnienie odbytnicy nastąpiło łatwo, a wyprostowanie odbytnicy i kanału odbytu ułatwiło ewakuację. Kanał odbytu stał się szeroko otwarty i nie stwierdzono fałdowania w odbytnicy końcowej”.

W pozycji siedzącej „powstało niezwykłe fałdowanie w końcowej odbytnicy predysponujące ją do tworzenia odbytnicy, a relaksacja łonowo-odbytnicza była niekompletna”. Wszyscy badani zgłaszali, że eliminacja była „niekompletna” w pozycji siedzącej.

Dr Rad zmierzył również odległość od dna miednicy do krocza. W pozycji siedzącej odkrył, że dno miednicy zostało w znacznym stopniu przesunięte w dół. (Szczegółowe omówienie związku między siedzącymi toaletami a wypadaniem narządów miednicy - w tym odbytnicy - można znaleźć w sekcji zaburzeń ginekologicznych).

Dr Rad doszedł do wniosku, że korzystanie z toalety squat „jest bardziej wygodną i skuteczną metodą ewakuacji jelit” niż w toalecie siedzącej."
0 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 10:02

http://www.naturesplatform.com/health_b ... pendicitis
translator

"Zanieczyszczenie jelita cienkiego

Dr William Welles, kręgarz z San Diego odkrył, że nowoczesna toaleta powoduje zanieczyszczenie układu trawiennego w kale u 70–80% populacji.

Zawór krętniczo-kątniczy (IC) między jelito cienkie a okrężnicą ma zapobiegać cofaniu się odpadów. Jeśli przecieka, bakterie E.coli mogą dostać się do jelita cienkiego i wchłonąć do krwiobiegu. Stwarza to obciążenie dla wątroby, które musi usunąć te toksyny.

Inwazja bakterii kałowych (zwana „refluksem jelita grubego”) może również powodować zapalenie jelita cienkiego. Stan ten nazywany jest „zapaleniem jelita krętego” i jest postacią choroby zapalnej jelit.

Według dr Wellesa,

Moje odkrycie dysfunkcyjnej zastawki krętniczo-kątniczej u około 80% moich pacjentów potwierdza również współczesna medycyna. ICV jest tak często uznawany za dysfunkcyjny w operacjach jelita, a w badaniach lewatywy barowej uważa się, że jest on z natury wadliwy w swojej konstrukcji.2
Opierając się na badaniach F.A. Hornibrooka, dr Welles podejrzewał, że wadliwy projekt odpowiedzialny za ten problem nie był natury, ale człowieka.

Hornibrook stwierdza, że ​​projekt zachodniej toalety jest sprzeczny z prawami natury, zachęcając użytkownika do zniesienia bez naturalnego wsparcia, biorąc pod uwagę ściany brzucha przez uda, gdy znajdujemy się w pozycji przysiadu.2
Następnie wykorzystał testy mięśni, aby zweryfikować swoją hipotezę.
Gdy osobnicy siedzieli w pozycji zachęconej przez zachodnią toaletę i schodzili w dół, aby wyeliminować materię kałową, mięśnie natychmiast się osłabiły, a zastawka krętniczo-kątnicza została wysadzona .... ICV ma kluczowe znaczenie dla prawidłowej kanalizacji jelitowej, a jej dysfunkcja jest przyczyna wielu chorób współczesnej cywilizacji .... 2
W swoim artykule dr Welles omawia również inne dolegliwości spowodowane siedzącą toaletą - w tym rak jelita grubego, hemoroidy, przepukliny i wypadanie narządów miednicy. Kończy słowami rady:
Odrzućcie swoje z góry przyjęte pomysły co do tego, co jest normalne i użyjcie racjonalnego umysłu, aby działać zgodnie z tym, co zostało powiedziane powyżej. W dowolnym momencie historii można spojrzeć wstecz i znaleźć wielkie błędy w nawykach poprzednich cywilizacji. Wierzę, że przyszłe pokolenia pewnego dnia spojrzą wstecz na nasz nienormalny zwyczaj korzystania z nowoczesnej toalety - i ukorzą się. 2
0 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 10:16

http://www.naturesplatform.com/health_b ... pendicitis

translator

Uchyłkowatość
 
Uchyłkowatość jest rodzajem przepukliny spowodowanej latami przewlekłego wysiłku. Zewnętrzna warstwa jelita grubego pęka, umożliwiając wybrzuszenie wewnętrznej wyściółki („błony śluzowej”) w torebkach lub woreczkach. Jest to podobne do wewnętrznej rury, która wybrzusza się przez słabe punkty zużytej opony.

Uchyłki zwykle występują w esicy, w lewej dolnej części brzucha. Zgodnie z National Cleverive Diseases Information Clearinghouse:

Około połowa wszystkich Amerykanów ma 60–80 lat, a prawie wszyscy powyżej 80. roku życia mają uchyłki. Gdy woreczki zostają zainfekowane lub stan zapalny, stan ten nazywa się zapaleniem uchyłków. Dzieje się tak u 10-25% osób z uchyłkowatością ...
... Zapalenie uchyłków może prowadzić do powikłań, takich jak infekcje, perforacje lub przecieki, blokady lub krwawienie. Powikłania te zawsze wymagają leczenia [zabiegu chirurgicznego], aby zapobiec postępowi i spowodować poważną chorobę.1

Statystyki te mogą sugerować, że uchyłki są nieuniknioną częścią starzenia się. Dr Berko Sikirov, izraelski lekarz, który przeprowadził udane badania kliniczne nad wykorzystaniem kucania w leczeniu hemoroidów, nie zgadza się:
Uchyłki jelita grubego rozwijają się w wyniku nadmiernego wysiłku przy wypróżnianiu z powodu zwykłego opróżniania jelit w pozycji siedzącej, co jest typowe dla człowieka zachodniego. Skala wysiłku podczas zwykłego opróżniania jelit w pozycji siedzącej jest co najmniej trzykrotnie większa niż w pozycji przykucniętej i na żądanie. Ta ostatnia postawa defekacji jest typowa dla użytkowników ubytków latryny w krajach słabo rozwiniętych.
Jelita człowieka zachodniego poddawane są dożywotnim nadmiernym ciśnieniom, które powodują wypukłości błony śluzowej przez ścianę jelita w punktach najmniejszego oporu. Hipoteza ta jest zgodna z ostatnimi odkryciami elastozy mięśni ściany jelita, rozmieszczeniem uchyłków wzdłuż okrężnicy, a także danymi epidemiologicznymi na temat pojawienia się uchyłkowatego jelita grubego jako problemu medycznego i jego występowania geograficznego9.

Rozpowszechnienie geograficzne, o którym wspomina dr Sikirov, potwierdza medicinenet.com, szanowana strona medyczna:
Choroba uchyłkowa jest powszechna w świecie zachodnim, ale jest niezwykle rzadka na obszarach takich jak Azja i Afryka.
Medycyna głównego nurtu nigdy nie brała pod uwagę znaczenia postawy ewakuacyjnej w przypadku uchyłków. Swoją wysoką powszechność w naszym społeczeństwie przypisują „niewystarczającej ilości błonnika pokarmowego”. Nie oferują jednak dowodów na poparcie ich teorii. (Ta sama teoria była używana przez dziesięciolecia do wyjaśnienia raka jelita grubego, dopóki nie została obalona przez kilka ostatnich badań).
Fragment Kliniki zdrowia Mayo ilustruje powszechny błąd używany do promowania teorii:

Choroba uchyłkowa pojawiła się po wprowadzeniu stalowych młynów, które znacznie zmniejszyły zawartość błonnika w mące i innych ziarnach. Chorobę po raz pierwszy zaobserwowano w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku, kiedy przetworzona żywność stała się filarem amerykańskiej diety ... 23
Mayo Clinic ma rację, obwiniając innowację technologiczną - ale którą? Ta sama rewolucja przemysłowa, która wyprodukowała stalowe młyny, sprawiła, że ​​porcelanowy tron ​​stał się elementem wyposażenia całego zachodniego świata22
Dr Denis Burkitt, brytyjski chirurg, który spopularyzował teorię błonnika, również zdecydowanie zalecał stosowanie przysiadów do toalety, aby zapobiec uchyłkom i przepuklinom przepuklinowym.41 Jego jedynym błędem było założenie, że dieta jest kluczowym czynnikiem, a kucanie było drugorzędne, inna droga naokoło.

Twierdzenie, że błonnik pokarmowy chroni przed uchyłkowością, zostało ostatecznie przetestowane w ostatnim badaniu z udziałem 2 104 uczestników, w wieku 30–80 lat. Przeszli kolonoskopię ambulatoryjną w latach 1998–2010 i przeprowadzono wywiady dotyczące diety i aktywności fizycznej.

Badanie opublikowane w numerze Gastroenterology z lutego 2012 r. Wykazało, że „dieta bogata w błonnik i zwiększona częstotliwość wypróżnień są związane z większą niż niższą częstością występowania uchyłków. Należy ponownie rozważyć hipotezy dotyczące czynników ryzyka bezobjawowej uchyłkowatości . ”


W wywiadzie medialnym autorka naczelna, Anne F. Peery, MD, powiedziała to bardziej dosadnie: „Nasze badanie jasno pokazuje, że tak naprawdę nie rozumiemy, dlaczego powstają uchyłki”.

Artykuł w czasopiśmie omawia również wpływ tej choroby na koszty opieki zdrowotnej: „Powikłania uchyłków powodują znaczną chorobowość w Stanach Zjednoczonych; wydatki na opiekę zdrowotną na tę chorobę szacuje się na 2,5 miliarda dolarów rocznie”.

Aby rozwiązać ich „tajemnicę”, naukowcy muszą zbadać biomechanikę wypróżniania. Odkryją, że zachodnia toaleta obciąża esowicę na trzy sposoby:

Odbytnica jest dławiona przez mięsień łonowo-odbytniczy i musi być zmuszona do otwarcia przez wysiłek.

Ponieważ wyjście jest zablokowane, odpady są cofane w esicy, gdzie zastygają, powodując stały nacisk na ścianę jelita grubego.

Okrężnica jest pozbawiona naturalnego wsparcia zapewnianego przez uda podczas kucania.
Jak wspomniano powyżej,uchyłkowatość jest rodzajem przepukliny. W pozycji kucającej uda pełnią tę samą funkcję, co pas noszony przez ciężarowca, aby zapobiec przepuklinom.
(Uwaga: osoby dorosłe pozbawione kucania mogły utracić elastyczność bioder. Takie osoby mogą nie być w stanie przyciskać ud do brzucha i mogą nie być w pełni chronione przed przepuklinami i uchyłkami).
95% choroby uchyłkowej występuje w esicy. Wynika to z ostrego zakrętu lub „załamania”, gdzie sigmoida łączy się z odbytnicą (tutaj.) Dr William Welles wyjaśnia:
Gdy defekujemy bez właściwego wsparcia, zwiększa to stopień zagięcia na tym skrzyżowaniu i ogranicza ilość eliminacji do tego, co jest poniżej zagięcia. 2
Naprężenie jest zatem przeciwne do zamierzonego - ale nieuniknione - dopóki utrzymujemy nienaturalną pozycję w toalecie. Uraz spowodowany przez siebie, zwany „uchyłkowością”, jest nieuniknionym rezultatem."
0 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 10:21

http://www.naturesplatform.com/health_b ... pendicitis

translator
"Ataki serca w łazience
Dr Berko Sikirov jest izraelskim lekarzem, który spędził ponad 20 lat badając skutki nadmiernego wysiłku spowodowanego użyciem siedzących toalet. Jego badania nad hemoroidami i uchyłkami omówiono w innym miejscu na tej stronie.

W 1990 roku opublikował artykuł zatytułowany „Wydarzenia sercowo-naczyniowe w defekacji: czy są one nieuniknione?” Zaczyna od opisania problemu:

Prawdopodobnie każdy lekarz praktykujący medycynę ratunkową napotkał tragiczne przypadki nagłej śmierci w toalecie. Pacjenci z ostrymi incydentami wieńcowymi są szczególnie podatni na nadmierne naprężenia towarzyszące defekacji. Dlatego rutynową praktyką w jednostkach opieki wieńcowej jest podawanie środków przeczyszczających lub zmiękczaczy stolca, miejmy nadzieję, że zmniejszy to wysiłek ... 10
Artykuł wyjaśnia, w jaki sposób można uniknąć przeciążenia toalety, przyjmując naturalną pozycję przykucniętą. W poniższym podsumowaniu dr Sikirov używa terminu „Manewr Valsalvy”, co oznacza spychanie przepony podczas wstrzymywania oddechu.

Zgodnie z American Heritage Dictionary, ten manewr „zwiększa ciśnienie w jamie klatki piersiowej i tym samym utrudnia żylny powrót krwi do serca”. Innym terminem używanym poniżej jest „omdlenie”, które oznacza „omdlenie”.

Zdarzenia sercowo-naczyniowe w defekacji są w znacznym stopniu konsekwencją nienaturalnej (dla człowieka) postawy wypróżnienia siedzącego na wspólnej muszli klozetowej lub kogutka. Nadmierne naprężenie, wyrażane w intensywnie powtarzanych manewrach Valsalvy, jest potrzebne do opróżnienia jelit w pozycji siedzącej. Manewr Valsalva wpływający niekorzystnie na układ sercowo-naczyniowy jest czynnikiem sprawczym omdlenia i śmierci.
Układ sercowo-naczyniowy zdrowego mężczyzny wytrzymuje intensywne i powtarzające się wysiłki przy wypróżnianiu, podczas gdy upośledzony układ sercowo-naczyniowy może zawieść, powodując omdlenia lub nawet śmierć. Postawa wypróżniania się w kucki wiąże się ze zmniejszeniem wysiłku i może zapobiec wielu z tych tragicznych przypadków.10

Oprócz wysiłku serca, Manewr Valsalvy prowadzi również do wypadnięcia narządów miednicy, omówionego w sekcjach Zaburzenia ginekologiczne, Ciąża i Zaburzenia Prostaty."
0 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 10:29

http://www.naturesplatform.com/health_b ... pendicitis

translator

"Hemoroidy
Badania sugerują, że w krajach zachodnich aż połowa populacji powyżej 40 roku życia może cierpieć na hemoroidy.8

Powszechnym wyjaśnieniem ich nieobecności w krajach rozwijających się jest „dieta bogata w błonnik”. Internetowe wyszukiwanie „częstości występowania hemoroidów” pokazuje wiele przykładów poniższego stwierdzenia, starannie sformułowanego, aby sugerować związek przyczynowy: „Populacje, w których spożycie błonnika jest wysokie, mają bardzo niską częstość występowania hemoroidów”.

Placówka medyczna przyjęła teorię włókien bez dowodu, ponieważ nie miały innego wytłumaczenia dla dramatycznie niższej częstości występowania hemoroidów w krajach rozwijających się. Zignorowali fakt, że te populacje stosują wiele różnych diet. Hodowcy bydła masajskiego w środkowej Afryce są prawie wyłącznie mięsożerni. Hindusi z Indii są wegetarianami. Inne grupy żyją na rybach, a nawet na owadach.

Naukowcy nie zdawali sobie również sprawy z innego, bardziej istotnego czynnika, który wyjaśniłby dane: użycie kucznych toalet. Ten czynnik ma trzy zalety w stosunku do teorii włókien:

Jest spójny w całym rozwijającym się świecie.

Dotyczy to bezpośrednio anatomii hemoroidów.

Zostało to potwierdzone przez opublikowane badania kliniczne.

Badania przeprowadził dr Berko Sikirov, izraelski lekarz, który badał wpływ kucania na eliminację hemoroidów. Wyniki opublikowano w 1987 r. W Israel Journal of Medical Sciences.7 W 1996 r. Badanie było przedmiotem artykułu w Townsend Letter for Doctors and Patients.8

W badaniu wzięło udział 20 pacjentów płci męskiej i żeńskiej z hemoroidami o różnym stopniu nasilenia. Wszyscy używali konwencjonalnych metod leczenia z niewielkim lub żadnym powodzeniem. Dwóch pacjentów leczono podwiązaniem (wiązanie hemoroidów u podstawy gumką).

Pacjenci przeszli proktoskopię na początku badania. Następnie kazano im zmienić nawyki toaletowe na dwa sposoby: poczekać, aż potrzeba ewakuacji będzie silna (aby uniknąć wysiłku) i użyć naturalnej pozycji kucającej do eliminacji. Proktoskopia została powtórzona po roku.

Spośród 20 pacjentów 18 zgłosiło w ciągu kilku dni do kilku miesięcy znaczące zmniejszenie lub całkowity brak objawów. Brak poprawy u dwóch innych pacjentów, którzy wcześniej mieli podwiązanie hemoroidów, „można przypisać rozwojowi tkanki włóknistej w błonie podśluzowej w wyniku podwiązania” 7.

Badania kontrolne, 12 i 30 miesięcy później, u 18 innych pacjentów (90% badanych) nie wykazały nawrotu objawów. Ta tabela przedstawia wyniki uzyskane przez wszystkich 20 pacjentów. Szczegółowy opis badań dr Sikirova można znaleźć w jego patencie USA nr 4,819,277.

Wniosek dr Sikirova jest taki, że hemoroidy są wynikiem ciągłego pogorszenia się stanu zdrowia i obrażeń spowodowanych nadmiernym wysiłkiem w pozycji siedzącej. Napięcie jest konieczne, aby przezwyciężyć zwężenie odbytnicy mające na celu utrzymanie wstrzemięźliwości. Kiedy ten trwający uraz ciała zostanie usunięta przez powrót do pozycji przykucniętej, naturalny proces gojenia może wystąpić bez przeszkód.

Znaczenie squattingu nie jest nieznane gastroenterologom i proktologom. Dr Michael I. Freilich, emerytowany chirurg jelita grubego z Marina del Rey w Kalifornii, niedawno skomentował:

W 1979 roku, kiedy były prezydent Carter miał problem z hemoroidami, zadzwonił Time Magazine i poprosił mnie o wyjaśnienie przyczyny hemoroidów. W czasopiśmie cytowano mnie jako: „Człowiek nie miał zamiaru siedzieć w toalecie, ale kucać w polu”.
Nawet standardowy podręcznik Bockus Gastroenterology zawiera stwierdzenie: „Idealną postawą do [ewakuacji] jest pozycja przykucnięta, z udami zgiętymi na brzuchu. W ten sposób pojemność jamy brzusznej jest znacznie zmniejszona, a ciśnienie wewnątrzbrzuszne jest zwiększona, co zachęca do wydalenia ... ”11

Niestety, większość proktologów udaje, że nie zdaje sobie sprawy z terapeutycznej wartości kucania. Operacja i podwiązanie to lukratywne procedury. Nie chcąc cierpieć, powodują cierpienie swoich pacjentów.

UWAGA: W przypadku hemoroidów zachodnia toaleta dzieli się winą z innym czynnikiem stylu życia: nadmierne siedzenie. Dlatego w celu zapobiegania i leczenia hemoroidów należy nie tylko przykucnąć w toalecie, ale także zminimalizować korzystanie z krzeseł, w tym pojazdów. Pomocne jest również użycie „poduszki pączkowe-poduszkowy torus na ryc. oryg.”."
0 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 10:35

http://www.naturesplatform.com/health_b ... pendicitis

translator

"Przepuklina rozworu przełykowego i GERD

 Przepuklina rozworu przełykowego występuje, gdy górna część żołądka wybrzusza się w jamie klatki piersiowej poprzez osłabienie przepony. Często wiąże się z GERD (chorobą refluksową przełyku), w której kwas żołądkowy przecieka do przełyku. GERD powoduje przewlekłą zgagę i zwiększa ryzyko raka przełyku.

W 1981 roku dr Denis Burkitt, pisząc w American Journal of Clinical Nutrition, zaproponował powiązanie między zachodnimi toaletami a przepuklinami rozworu przełykowego. Jego artykuł przytacza znacznie wyższe ciśnienie na przeponę podczas siedzenia (w porównaniu do przysiadu) przy defekacji. Przytacza również silne dowody epidemiologiczne:

Przepuklina rozworu przełykowego występuje najczęściej w społecznościach rozwiniętych gospodarczo w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej. Bardzo duże serie badań radiologicznych górnego odcinka przewodu pokarmowego wskazują, że tę wadę można wykazać u ponad 20% dorosłych Ameryki Północnej [wszystkich ras].
W przeciwieństwie do tego, choroba występuje rzadko w sytuacjach typowych dla wiejskich społeczności afrykańskich. W starannym prospektywnym badaniu radiologicznym górnego odcinka przewodu pokarmowego u Nigeryjczyków przepuklinę rozworu wykryto tylko u 4 z 1030 osób.

W 1999 r. Gastroenterolog dr Stephen Sontag rozszerzył jeszcze bardziej akt oskarżenia zachodniej toalety. Poniższy fragment podsumowuje jego artykuł „Definiowanie GERD” opublikowany w Yale Journal of Biology and Medicine: 42
Bariera antyrefluksowa u dzieci i dorosłych jest stopniowo osłabiana z upływem czasu w wyniku przewlekłego wysiłku w celu wypróżniania się i wysiłku w niefizjologicznym położeniu, które wynikają z naszych współczesnych zwyczajów jedzenia diety o niskiej zawartości błonnika i życia na wysokich siedzeniach toaleta. Sugerujemy, że przewlekła traumatyczna przepuklina rozworu przełykowego jest
przyczyna ponad 90 procent GERD, które prześladują świat zachodni
;

bezpośrednim skutkiem porzucenia popularnej i ogólnoświatowej praktyki kucania w celu towarzyskich spotkań, jedzenia i wypróżniania się; i

nasza słuszna nagroda za przyjęcie „cywilizowanej” wysokiej pozycji siedzącej na krzesłach i nowoczesnych toaletach.
Szczegółowe wyjaśnienie dr Sontaga, zawarte w jego dwunastostronicowym artykule, można znaleźć na stronie internetowej czasopisma.
Podsumowując, przepona nie została zaprojektowana jako „koń roboczy” do defekacji. Podobnie jak wszystkie naczelne, ludzi zaprojektowano do przysiadu dla tej funkcji ciała. Kucanie popycha okrężnicę do ud dzięki sile grawitacji i bez wysiłku tworzy wymagane ciśnienie do wydalenia. Codzienne nadużywanie przepony spowodowane przez zachodnią toaletę jest przyczyną częstego występowania przepuklin rozworu przełykowego i GERD w naszym społeczeństwie."
0 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 10:49

http://www.naturesplatform.com/health_b ... pendicitis

translator

"Choroby prostaty

Pan Wallace Bowles jest australijskim naukowcem, który dowiedział się o korzyściach z przysiadu w 1984 roku, w wieku 52 lat. Były pilot myśliwca Royal Australian Air Force, a później starszy pilot handlowy, Bowles w 1984 roku pracował dla Urzędu Australian Aviation jako badacz wypadków lotniczych.

Chociaż nie miał formalnego wykształcenia medycznego, jego intensywna ciekawość doprowadziła go do zanurzenia się w badaniu ludzkiej anatomii, aby zrozumieć, dlaczego kucanie dla funkcji ciała było o wiele bardziej skuteczne. Podejrzewał również, że zwyczajowe używanie toalet siedzących może być odpowiedzialne za niektóre powszechne dolegliwości występujące tylko w krajach zachodnich.

Jako mężczyzna po pięćdziesiątce, Bowles był naturalnie ciekawy możliwego związku z problemami prostaty. Zaintrygowały go dowody, takie jak:

z USA Today, 5 stycznia 2000:

Afroamerykanie mają najwyższe ryzyko raka prostaty na świecie .... I pomimo wysokich wskaźników wśród Afroamerykanów, rak prostaty jest bardzo niski w Afryce.z Cancer Prevention Institute
.... wskaźniki zachorowalności na raka prostaty u mężczyzn zachodnich są od 30 do 50 razy wyższe niż u mężczyzn azjatyckich.z emedicine.com:
200-krotna różnica w zachorowalności występuje między mężczyznami Afroamerykanów, którzy reprezentują grupę z najwyższą zachorowalnością, a Chińczykami mieszkającymi w Azji, u których częstość występowania raka prostaty należy do najniższych na świecie.

Badania migracji wskazują, że przemieszczanie się osób z obszarów niskiego ryzyka do obszarów wysokiego ryzyka wiąże się ze wzrostem zachorowalności na raka prostaty wśród migrantów. W jednym badaniu, w ciągu jednego pokolenia, wzrost zachorowalności wśród japońskich imigrantów był 4- do 9-krotny w porównaniu z częstością występowania raka prostaty w Japonii.


W swoim przeglądzie literatury medycznej pan Bowles napotkał zwykłe wyjaśnienie niskiej częstości występowania raka prostaty w krajach rozwijających się: dieta uboga w tłuszcz i bogata w błonnik. Był sceptyczny wobec tej teorii, a ostatnie poważne badanie potwierdziło jego wątpliwości:
(Amerykańskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej - 30 sierpnia 2002) - Niskotłuszczowa dieta bogata w błonnik, ciężka w owocach i warzywach, nie ma wpływu na poziom PSA u mężczyzn w okresie czterech lat i nie wpływa na częstość występowania raka prostaty , według badań przeprowadzonych przez naukowców z Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, National Cancer Institute i siedmiu innych ośrodków.
[http://www.prostatecancer.on.ca/WNew/nov2002_03.html]
Pan Bowles podjął zupełnie inne podejście do problemu. Podejrzewał, że dziwne zachowanie prostaty było spowodowane załamaniem się systemu komunikacji i kontroli ciała. Gruczoł krokowy i pęcherz są kontrolowane przez nerw sromowy, który wyłania się z kości krzyżowej, w pobliżu podstawy kręgosłupa i biegnie wzdłuż krocza. Uszkodzenie tego nerwu może osłabić sygnały mózgowe do iz gruczołu krokowego i spowodować dysfunkcję gruczołu.

U kobiet nerw sromowy często ulega uszkodzeniu podczas porodu, co prowadzi do czasowego lub stałego nietrzymania moczu. Uszkodzenie nerwu miednicznego często wynika z działań instrumentalnych (kleszczy, odkurzaczy itp.) Oraz z wysiłku w celu przezwyciężenia nienaturalnej, zachodniej postawy. (Więcej szczegółów w sekcji Ciąża i poród).

Ale poród nie jest jedynym sposobem uszkodzenia nerwu sromowego. Zdarza się to kobietom, które nigdy nie miały dzieci, a także mężczyznom. Bowles wysunął teorię, że to samo rozciągnięcie dna miednicy spowodowane porodem w pozycji leżącej może również wynikać z defekacji w pozycji siedzącej. Defekacja jelit nie jest tak stresująca jak poród, ale powtarza się codziennie.

Dno miednicy jest hamakiem mięśni, który podtrzymuje pęcherz, jelita i (u kobiet) macicę. Nerw sromowy przemieszcza się z rdzenia kręgowego przez dno miednicy do pęcherza i prostaty. W konwencjonalnej toalecie dno miednicy nie jest podparte i jest silnie popychane w dół podczas ewakuacji.

Praktyka wstrzymywania oddechu i pchania przepony jest uważana za „normalną” w społeczeństwach zachodnich. Ale żadne inne zwierzę nie używa tego „Manewru Valsalvy”. Podobnie jak wszystkie naczelne, człowiek został zaprojektowany do używania pozycji przykucniętej, która opróżnia okrężnicę bez wywierania nacisku na dno miednicy.

Zamiast naciskać przeponę w dół, przykucnięcie przesuwa się w górę udami. Ciężar tułowia ściska okrężnicę, więc nie jest wymagane naprężanie. Kucanie rozluźnia również mięsień łonowo-odbytniczy w celu wyprostowania odbytnicy. Jest to metoda stosowana przez ponad dwie trzecie ludzkości.

Jak siedząca defekacja uszkadza nerw sromowy? Nerw przechodzi przez dno miednicy i musi się rozciągać przy każdym użyciu manewru Valsalva. Nerwy nie są elastyczne i nie można ich rozciągnąć bez uszkodzenia. 12% rozciągnięcie niszczy nerw. 16

Z biegiem lat dno miednicy opada coraz niżej, od pchania w dół każdego dnia. Nerw sromowy jest ostatecznie rozciągany ponad swoją pojemność. Traci zdolność do przekazywania sygnałów mózgowych i dostarczania energii elektrycznej do obszaru miednicy.

Każdy gruczoł w ciele wymaga ciągłego sprzężenia zwrotnego z mózgu, aby utrzymać normalne funkcjonowanie. Uszkodzenie nerwu sromowego rozłącza gruczoł krokowy od inteligencji rządzącej ciałem. Prostata „traci rozum” - jak odkrywają każdego roku miliony mężczyzn, ku ich przerażeniu.

Choroba prostaty dotyka 75% populacji mężczyzn powyżej 50,39 lat. Może przyjmować trzy różne formy:

Rozszerzenie. Nieświadomi, że dusi cewkę moczową, prostata może rosnąć od normalnego rozmiaru orzecha do wielkości pomarańczy, a nawet większej. Ponad połowa mężczyzn w Stanach Zjednoczonych w wieku od 60 do 70 lat i aż 90% w wieku od 70 do 90 lat ma objawy BPH [powiększenie prostaty] według National Cancer Institute.

Rak. Nadaktywne komórki często mutują i stają się złośliwe. Każdego dnia w Stanach Zjednoczonych ponad 100 mężczyzn umiera na raka prostaty. Rocznie lekarze diagnozują 184 500 nowych przypadków, a koszty leczenia zbliżają się do 5 mld USD (według emedicine.com).

Zapalenie gruczołu krokowego. „Objawy bólu przypominającego zapalenie gruczołu krokowego występują u 11% amerykańskich mężczyzn, a około 95% mężczyzn, u których zdiagnozowano przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego, nie ma oznak zakażenia bakteryjnego lub komórek zapalnych w płynie gruczołu krokowego .... Przewlekły ból krocza może być spowodowane przez uwięzienie nerwu sromowego (PNE). ” 29
Termin „uwięzienie” dotyczy różnego rodzaju uszkodzeń nerwów, w tym rozciągania nerwu sromowego. Powyższe wyjaśnienie może również dotyczyć zapalenia pęcherza - innego zaburzenia miednicy, które w wielu przypadkach wydaje się nie mieć żadnej dostrzegalnej przyczyny.


Uszkodzenie nerwu sromowego następuje stopniowo i kumulacyjnie i zamanifestowanie się może zająć wiele lat. Jest to jeden z powodów, dla których przyczyna nie została wykryta. Innym powodem jest kulturowa izolacja. Siedzące toalety były uważane za normalne i naturalne, a więc ponad podejrzliwość.

Aby przetestować swoją teorię, pan Bowles zaprojektował i wyprodukował urządzenie do przysiadu i zachęcił tysiące swoich współobywateli Australijczyków do przyjęcia naturalnej postawy do ewakuacji. Oto jego podsumowanie wyników:

Trwające nieformalne badanie wskazuje, że pod warunkiem, że powiększenie prostaty nie posunęło się zbyt daleko, objawy stopniowo się odwracają, gdy mężczyźni rezygnują z siedzących wypróżnień na rzecz kucania. Badanie wskazuje, że poprawa następuje zwykle w ciągu trzech miesięcy, a w ciągu około sześciu miesięcy od zmiany tej postawy większość mężczyzn (w tym mężczyzn po siedemdziesiątce) odzyskuje normalną funkcję prostaty. 14
Pan Bowles doszedł do wniosku, że uszkodzone nerwy z czasem odrosną, jeśli źródło urazu zostanie usunięte. Wielu respondentów zgłaszało również znaczące zmniejszenie poziomu PSA (antygen specyficzny dla prostaty) po zmianie na przysiad.

Wallace Bowles nie wymyślił pojęcia „urazu odcinka nerwu dna miednicy”. Po prostu uświadomił sobie, że ta wyrządzona przez siebie szkoda została zinstytucjonalizowana przez powszechny zwyczaj siedzenia przy ewakuacji. Stwierdził zatem, że porcelanowy tron ​​jest najbardziej prawdopodobnym sprawcą tajemniczej epidemii zaburzeń miednicy (męskiej i żeńskiej), która nęka świat zachodni.

To „eureka!” emerytowanego badacza wypadków lotniczych może kiedyś zostać uznany za jeden z najważniejszych przełomów w historii medycyny.


UWAGA: Problemy z prostatą i inne stany związane z nerwem sromowym mogą być również spowodowane zbyt dużym siedzeniem. Przewlekły nacisk na krocze utrudnia krążenie i zwiększa prostatę. Dlatego, aby zapobiec tym zaburzeniom, należy nie tylko przykucnąć w toalecie, ale także zminimalizować korzystanie z krzeseł, w tym pojazdów."
0 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 11:02

http://www.naturesplatform.com/health_b ... pendicitis

translator

"Nietrzymanie moczu

W większych miastach Azji wielu mieszkańców porzuciło swoje tradycyjne zwyczaje, wierząc, że Zachód jest bardziej postępowy i jakoś „lepszy”. Przyjmując zachodnie toalety, nieświadomie wprowadzili nowe choroby do społeczeństwa. Ostatni artykuł w malezyjskiej gazecie The Star (30 marca 2003 r.) Omawia jedną z takich dolegliwości:

Kucać , czy nie kucać? Oto jest pytanie. Właściwie technika toalety może mieć wpływ na nietrzymanie moczu. Istnieje wiele dowodów na to, że azjatycka technika korzystania z toalety znacznie przyczynia się do utrzymania lepszego zdrowia miednicy niż technika zachodnia, mówi profesor Ajay Rane, konsultant James Cook University of Medicine (Australia) uroginekolog i chirurg rekonstrukcyjny miednicy.
Według Rane'a badanie przeprowadzone w Hongkongu wykazało, że kobiety mieszkające w mieście miały więcej nietrzymania moczu i problemów z jelitami niż kobiety mieszkające w kraju. „Podstawowymi różnicami w tych kobietach nie była ich masa ciała, ani liczba dzieci, które miały, ale ich nawyki związane z toalety” - mówi.

Ogólnie rzecz biorąc, kobiety na obszarach miejskich stosują metodę „siedzieć”, podczas gdy kobiety wiejskie korzystają z „kucznych” toalet. „Zasadniczo uważamy, że badanie sugeruje, że kucanie powoduje, że kąt miednicy znacznie się rozluźnia i daje lepszy nacisk. Kiedy siedzisz, nie masz odpowiedniego rozluźnienia mięśni i kąta miednicy”, mówi . „Głęboko wierzę, że technika kucania ma ogromny korzystny wpływ na miednicę”.


Pogląd dr Rane'a podziela dr Stuart Stanton, przewodniczący Continence Foundation i konsultant uroginekolog w St. George's Hospital w Londynie:

Toalety „kuczne” to doskonały sposób na ćwiczenia mięśni krocza i dna miednicy u kobiet oraz kontrolowanie strumienia moczu w wieku od 2,5 do 3 lat. Raporty z krajów rozwijających się sugerują, że nietrzymanie moczu jest znacznie mniejsze u kobiet, które kucają.
Oto krótkie wyjaśnienie, dlaczego siedzące toalety zwiększają ryzyko nietrzymania moczu: Dno miednicy jest hamakiem mięśni, który podtrzymuje jelita, pęcherz i macicę. Zachodnie toalety zmuszają użytkownika do wysiłku podczas ewakuacji, wielokrotnie poddając dno miednicy nienaturalnemu stresowi. Nacisk w dół rozciąga i osłabia nerw sromowy, odpowiedzialny za kontrolę pęcherza.

Aby zachować ciągłość, mózg musi stale monitorować ciśnienie w pęcherzu i wydawać polecenia do mięśnia zwieracza cewki moczowej. Obie funkcje są osłabione, gdy nerw sromowy jest osłabiony przez zejście dna miednicy. Poniższe statystyki z FocusOnUrology.com pokazują, jak często to się zdarza:

17 milionów Amerykanów jest nietrzymających mocz.

Kobiety doświadczają nietrzymania moczu dwa razy częściej niż mężczyźni.
(Sekcja zaburzeń ginekologicznych wyjaśnia dlaczego.)

U 1 na 4 kobiet w wieku 30-59 lat wystąpił epizod nietrzymania moczu.

16,4 miliarda dolarów wydaje się co roku na opiekę związaną z nietrzymaniem moczu

1,1 miliarda dolarów rocznie wydawane jest na produkty jednorazowe dla dorosłych.


50% lub więcej osób starszych mieszkających w domu lub w placówkach opieki długoterminowej jest nietrzymających moczu.
FocusOnUrology.com przypisuje nietrzymanie moczu głównie porodom, osłabionym mięśniom miednicy, zmianom hormonalnym związanym z menopauzą i (u mężczyzn) chirurgii prostaty. Ze względu na uwarunkowania kulturowe nie wspominają o korzystaniu z leżącej pozycji do porodu. Nowoczesna toaleta sprawiła, że ​​kobiety są niezdolne do długotrwałego przysiadu. Stanowisko zaprojektowane przez naturę chroni dno miednicy podczas porodu.
Nie wspominają również o bezpośrednim efekcie korzystania z toalety siedzącej, co powoduje, że dno miednicy jest popychane w dół za każdym razem, gdy ktoś próbuje się defekować. Opierając się na ostrożnych szacunkach, że przeciętna osoba napina się cztery razy na każdą codzienną defekację, w wieku 50 lat niepodparte dno miednicy została rozciągnięta 73 000 razy.

Nienaturalny manewr powtarzany tyle razy nieuchronnie powoduje „powtarzające się obrażenia stresowe”. Nerw sromowy jest główną ofiarą tego niezamierzonego nadużycia, które powoduje, że ponad 50% starszych Amerykanów cierpi na nietrzymanie moczu (statystyki powyżej).

W innych krajach zachodnich występuje podobny problem. Naukowcy z Adelaide University w Australii niedawno stwierdzili, że nietrzymanie moczu i inne zaburzenia dna miednicy są znacznie bardziej rozpowszechnione niż wcześniej sądzono. Artykuł nosi tytuł „Zstąpienia u kobiet - cicha epidemia” (23 listopada 2000 r.):

Naukowcy z Adelaide University, w pierwszym kompleksowym badaniu tego rodzaju na świecie, odkryli niezwykle wysoką częstość występowania zaburzeń dna miednicy w populacji ogólnej .... Większość tych dolegliwości była nadal powszechna wśród kobiet, które nigdy nie miały porodu pochwowego .... "Badanie podkreśla wysoką częstość występowania i poważny wpływ społeczny wypadania i nietrzymania dna miednicy w naszym społeczeństwie" - powiedział profesor MacLennan. „To cicha epidemia, ponieważ ci, którzy mają problem, są często zawstydzeni, aby o tym mówić”, powiedział.

sciencedaily.com/releases/2000/11/001122231619.htm

Do niedawna przyczyna tej epidemii była tajemnicą (cytowany powyżej profesor MacLennan uważa, że ​​jest to nieuniknione, dopóki kobiety nadal rodzą). Jednak badania pana Wallace'a Bowlesa na temat znaczenia postawy kucki mają przyniosło nowe zrozumienie, jak zapobiegać (a w wielu przypadkach w poprawieniu) tym zaburzeniom:

Większość osób z nietrzymaniem moczu odczuwa zauważalną poprawę w ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia przysiadu w celu wypróżnienia z całkowitą korektą w ciągu około 3 miesięcy.17
Anegdotycznie pewna liczba kobiet, które zwykle przysiadają na ruchy jelit i które doświadczyły urazu dna miednicy i nietrzymania moczu po urodzeniu dziecka, odzyskała kontrolę w ciągu około sześciu tygodni, kiedy kontynuują przyjmowanie przysiadu do wypróżnienia. 13

Nawet dzieci są podatne na urazy nerwów w odcinku dna miednicy. Artykuł zatytułowany „Moje dziecko, mój nauczyciel” ukazał się wiosną 1998 r., W numerze New Vegetarian and Natural Health Magazine. Artykuł skupia się na korzyściach wynikających z przysiadu dla dzieci. nawyk."
0 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 11:08

http://www.naturesplatform.com/health_b ... pendicitis

translator

"Problemy związane z ciążą i porodem

Nauczyciele porodu zawsze doradzają kobietom w ciąży, aby unikały „Manewru Valsalvy”, co oznacza wstrzymanie oddechu podczas wysiłku. Wywiera wielki nacisk na macicę i dno miednicy.

Niestety, manewr ten jest niemożliwy do uniknięcia przy użyciu konwencjonalnej toalety. Właśnie dlatego przyszłe matki uważają codzienną defekację za takie niewygodne i frustrujące doświadczenie. Zaparcia podczas ciąży uważa się za „normalne”, ponieważ większość lekarzy nie jest świadoma nieprawidłowego kształtu nowoczesnej toalety.

Poza poprawą eliminacji, przysiad również pomaga w inny sposób podczas ciąży:

Zapobieganie hemoroidom, które dotykają do 50% kobiet w ciąży (zgodnie z aHealthyMe.com)

Unikanie gromadzenia się toksyn w okrężnicy, aby zapewnić rosnącemu embrionowi czystsze, zdrowsze środowisko.

Rozwijanie elastyczności potrzebnej do porodu w najbardziej korzystnej i naturalnej pozycji. Kucanie całkowicie otwiera kanał rodny, maksymalizuje siłę mięśni brzucha i pomaga chronić dno miednicy przed urazami.
 

Ta postawa jogi nazywa się „przygotowaniem malasany”.
Uprawia elastyczność dla naturalnego porodu (i eliminacji).
Łatwiej jest z plecami przy ścianie.

Badanie opublikowane w 1969 r. W Journal of Obstetrics and Gynecology Brytyjskiej Wspólnoty Narodów wykazało, że kucanie zwiększa dostępną powierzchnię w kanale rodnym o 20 do 30%. i bardziej komfortowa praca i poród. Zmniejszyłoby to również potrzebę interwencji medycznych, takich jak kleszcze, odkurzacze, znieczulenie zewnątrzoponowe i nacięcia krocza.

Najbardziej drastyczną formą interwencji medycznej jest cięcie cesarskie. 32% urodzeń w USA w 2007 r. Było w sekcji C. 37 Ta alarmująca statystyka wskazuje, że kobiety tracą zdolność do naturalnego porodu. Nowoczesna toaleta ma wyobcowane kobiety z pozycji narodzin, do której zostały zaprojektowane.

Konwencjonalne pozycje dostawy - leżące i pół-siedzące - zamykają kanał rodny o 20 do 30% .25 Dziecko jest używane jako „klin”, aby otworzyć kanał rodny. Położnicy, nieświadomi tego, co powoduje przeszkodę, uciekają się do narkotyków i skomplikowanych urządzeń, aby „wydobyć” płód. Ich surowe i silne procedury zwiększają ryzyko obrażeń matki i dziecka.

Prawie wszystkie pomieszczenia szpitalne zabraniają korzystania z pozycji w kucki, więc kobiety są zmuszone do korzystania z manewru Valsalva. Wstrzymują oddech i pchają z całej siły - nieświadomi faktu, że kanał rodny jest częściowo zamknięty. Ten manewr powoduje ogromne obciążenie dna miednicy.

Powszechnym wynikiem jest uszkodzenie nerwu sromowego, który łączy miednicę z rdzeniem kręgowym. Uszkodzenie nerwów może prowadzić do nietrzymania moczu i zaburzeń równowagi hormonalnej z powodu awarii komunikacji między mózgiem a miednicą. Depresja poporodowa jest jednym z objawów braku równowagi hormonalnej.

Poród w pozycji kucającej nie wymaga manewru Valsalva. Poza pełnym otwarciem kanału rodnego, postawa naturalnie kompresuje jamę brzuszną, aby popchnąć dziecko wzdłuż, bez dużego wysiłku lub wstrzymania oddechu.

Pełna postawa przykucnięta minimalizuje ryzyko przepuklin miednicy, często spowodowanych wysiłkiem podczas porodu. Pęcherz moczowy, macicę lub jelita można usunąć z właściwego miejsca i wepchnąć do pochwy. Przepukliny te są niezwykle powszechne w świecie zachodnim. Ale w krajach rozwijających się, gdzie używa się kucania, kobiety są „stosunkowo niewrażliwe na problemy z dnem miednicy” 36

Istoty ludzkie powinny być w stanie rodzić tak łatwo, jak każde inne zwierzę. Dotyczy to ponad dwóch trzecich kobiet na świecie, ponieważ używają tej samej postawy, z której korzystały przez całe życie, do funkcji ciała.

Ponownie odkrywając, w jaki sposób ciało zostało zaprojektowane do funkcjonowania, kobiety mogą znacznie zmniejszyć stres związany z ciążą i porodem. Posiadanie dziecka nigdy nie będzie łatwe, ale może stać się o wiele bezpieczniejsze, łatwiejsze i bardziej radosne."
0 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 11:22

http://www.naturesplatform.com/health_b ... pendicitis

translator

"Zaburzenia ginekologiczne

Każdego roku w Stanach Zjednoczonych wykonuje się ponad 600 000 histerektomii. Około jedna trzecia amerykańskich kobiet przechodzi tę operację w wieku 60 lat.

Jest wykonywana w celu leczenia wielu różnych chorób, w tym mięśniaków macicy, endometriozy, wypadania macicy i raka. Więcej informacji na temat histerektomii można znaleźć na stronie internetowej Narodowego Centrum Informacji Zdrowia Kobiet.

Strona stwierdza, że ​​„nikt nie zna przyczyny” tych chorób. Ale fakt, że jedna na trzy kobiety ma usuniętą macicę wskazuje, że coś w naszej kulturze jest zasadniczo błędne.

Przed XIX w. Histerektomie były tak rzadkie, że „większość lekarzy była zdania, że ​​jest mało prawdopodobne, aby można było przeżyć histerektomię”. 32 Gwałtowny wzrost zaburzeń macicy pod koniec XIX wieku zbiegł się z podobnym wzrostem zaburzeń prostaty 33, co doprowadziło do podejrzenia, że ​​te dwie tendencje są w jakiś sposób powiązane.

Połączenie stało się wyraźniejsze, gdy lekarze dowiedzieli się więcej o innej wspólnej dolegliwości miednicy: nietrzymaniu moczu. Odkryli, że zazwyczaj wynika to z uszkodzenia nerwu sromowego, który łączy miednicę z rdzeniem kręgowym. Obrażenia te były spowodowane „urazem rozciągania” - spowodowanym postępującym opadaniem dna miednicy.

Dlaczego dno miednicy schodzi
Australijski badacz, pan Wallace Bowles, zaproponował najbardziej wiarygodne wyjaśnienie wysokiej częstości wypadania miednicy w świecie zachodnim. (Inni naukowcy, w tym dr William Welles, kręgarz z San Diego, niezależnie zaproponowali tę samą teorię.) 2 Zauważyli, że nagłe pojawienie się chorób miednicy pod koniec XIX wieku zbiegło się z przyjęciem siedzących toalet.22

Co więcej, uznali, że porcelanowy tron ​​jest „ergonomicznym koszmarem”, ponieważ zmusza go do użycia Manewru Valsalvy (wstrzymanie oddechu i pchnięcie w dół przeponą). Żadne inne zwierzę nie korzysta z tego manewru. Dno miednicy nie zostało zaprojektowane do codziennego radzenia sobie z tego rodzaju stresem.

Podobnie jak wszystkie naczelne, człowiek został zaprojektowany do używania pozycji przykucniętej, która opróżnia okrężnicę bez wywierania nacisku na dno miednicy. Zamiast pchać płuca w dół, popychamy udami w górę w następujący sposób:

Prawe udo popycha zawartość jelita ślepego w górę do okrężnicy wstępującej. Lewe udo ściska i podnosi esowatą okrężnicę i otwiera załamanie, gdzie łączy się z odbytnicą. Kucanie rozluźnia również mięsień łonowo-odbytniczy, aby otworzyć zawór wylotowy.

Konwencjonalna toaleta pokonuje cel tej pomysłowej konstrukcji. Próba ewakuacji podczas siedzenia jest jak próba prowadzenia samochodu bez zwalniania hamulca postojowego. Sfrustrowany naciska się mocno - obniżając dno miednicy wiele razy każdego dnia. Z biegiem lat dno miednicy stopniowo opada coraz bardziej i rozciąga nerw sromowy poza jego pojemność.

Jak uszkodzenia nerwów sromowych powodują choroby
Uszkodzenie tego nerwu ma poważne konsekwencje dla zdrowia miednicy. Macica i jajniki zależą od ciągłego sprzężenia zwrotnego z mózgu w celu utrzymania właściwej równowagi hormonalnej. Nerw sromowy dostarcza również energię elektryczną - „siłę życiową” - od której zależy cała aktywność komórkowa.

Odcięte od źródła energii i inteligencji narządy miednicy stają się dysfunkcyjne i podatne na choroby. Rak, endometrioza i mięśniaki macicy mogą być postrzegane jako różne formy „demencji” na poziomie komórkowym.

Endometrioza stanowi dobrą ilustrację tego, jak komórki zachowują się, gdy tracą kontakt z mózgiem. W tej chorobie komórki wyścielające macicę odchodzą i przyczepiają się do innych narządów - podobnie jak pacjent z chorobą Alzheimera, który zapomniał, gdzie mieszka.

„Endometrioza jest bolesną, przewlekłą chorobą, która dotyka 5,5 miliona kobiet i dziewcząt w USA i Kanadzie oraz miliony na całym świecie”. (Stowarzyszenie Endometriozy) Jest to drugi z głównych powodów histerektomii.

Dlaczego kobiety są bardziej podatne
Uszkodzenie odcinka nerwu dna miednicy, główna przyczyna większości chorób miednicy, dotyka kobiety częściej niż mężczyzn. Jednym z powodów jest to, że kanał pochwy jest strukturalną szczeliną, która jest bardziej podatna na wyjątkowy stres wytwarzany przez siedzącą toaletę.

Wielokrotne stosowanie manewru Valsalva często wymusza na macicy, pęcherzu, odbytnicy lub jelicie cienkim tę szczelinę. Przepukliny te nazywane są odpowiednio wypadaniem macicy, cystocele, rectocele i enterocele . Termin „wypadanie narządów miednicy” obejmuje wszystkie z nich.

Rhonda Kotarinos, MS, PT, jest uznanym fizjoterapeutą, który przeszkolił lekarzy w Stanford Medical School w zakresie technik leczenia problemów z dnem miednicy. W niedawnym wykładzie dla członków sieci śródmiąższowego zapalenia pęcherza stwierdziła, że ​​długotrwała pustka Valsalvy prowadzi do wypadnięcia narządów miednicy.38

Ryzyko wypadnięcia jest jeszcze większe podczas porodu, kiedy Valsalva manewr jest wykorzystywany z maksymalną siłą. Tutaj znowu winna jest nowoczesna toaleta, ponieważ ma ona wyobcowane kobiety z pozycji, do której zostały stworzone. Jak wyjaśniono w sekcji "Ciąża i poród", przykucnięcie całkowicie otwiera kanał rodny i praktycznie eliminuje potrzebę Manewru Valsalvy.

Dlatego kobiety w krajach rozwijających się są „stosunkowo mało dotknięte problemami dna miednicy” 36, podczas gdy Stany Zjednoczone wydają rocznie ponad 10 miliardów dolarów na operację rekonstrukcyjną miednicy i 26 miliardów dolarów na leczenie nietrzymania moczu36.

Wysoki wskaźnik CC jest kolejną konsekwencją zastosowania niewłaściwej postawy przy porodzie. Naturalny (pochwowy) poród jest przerażający, ponieważ poród odbywa się w sposób nienaturalny i niebezpieczny. 32% urodzeń w USA w 2007 r. Było w sekcji C.37

Spojrzenie ginekologów
Większość ginekologów nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia przysiadu dla funkcji ciała. Uważają, że żeński układ rozrodczy jest podatny na dolegliwości, ponieważ był „źle zaprojektowany”. W szkole medycznej uczą się, że dno miednicy zostało zaprojektowane dla czworonogów i nie może wspierać organów miednicy kobiet chodzących na dwóch nogach. Innymi słowy mówią, że natura jest niekompetentna.

Ale ich teoria ignoruje fakt, że dno miednicy działało dość dobrze w całej historii ludzkości, z rzadkimi wyjątkami. Dopiero niedawno, w nowoczesnych krajach zachodnich, wypadanie narządów miednicy osiągnęło rozmiary epidemii. W krajach rozwijających się, wśród populacji przykucniętych, zaburzenia te są dość rzadkie.

... Afrykańskie i azjatyckie kobiety wydają się być stosunkowo niedotknięte [przez problemy z dnem miednicy] .36
Wydaje się, że przypadek jest stosunkowo rzadki w większości krajów rozwijających się, pomimo znacznie większej wielodzietności jego matek ... 34 .
Dowody te zaskakują zachodnich lekarzy, ponieważ przeczą ich założeniu, że dno miednicy nie nadaje się do dwunożnych. Ich zwykłą odpowiedzią jest twierdzenie, że problem jest po prostu „niedostatecznie rozpoznany”. Podobnie jak sama teoria czworonogów, twierdzenie to jest utrzymywane bez żadnych dowodów potwierdzających.

Na przykład ostatni cytat mówi dalej: „Nie jest pewne, czy jest to prawdziwa różnica; [kobiety w krajach rozwijających się] mogą po prostu narzekać mniej”.

Ale te kobiety muszą wykonywać męczącą pracę fizyczną, aby przetrwać. Codzienne obowiązki obejmują noszenie wiader z wodą, uprawę pól i ręczne pranie. Przepukliny miednicy uczyniłyby ich wirtualnymi inwalidami.

Jeśli nie „narzekają”, może to tylko oznaczać, że nie usuwają swoich narządów miednicy przez zwykłe używanie Manewru Valsalva. Co więcej, żadna ilość stoicyzmu nie mogła ukryć obecności nietrzymania moczu, innego ważnego objawu dysfunkcji dna miednicy.


Konflikt interesów
Aby przetestować rectocele i inne formy wypadnięcia, ginekolodzy proszą swoich pacjentów o wykonanie manewru Valsalva, który powoduje wypukłość wypukłości. Są świadomi, że nadmierne użycie tego manewru może w pierwszej kolejności spowodować wypadnięcie. Ale kulturowa wyspiarskość sprawiła, że ​​uważają wysiłki za nieuniknione.

„Nieuniknione” dolegliwości oznaczają bezpieczeństwo pracy, więc ginekolodzy szybko odrzucają możliwość uniknięcia „kobiecych problemów”. Stawką są ogromne sumy pieniędzy, co powoduje oczywisty konflikt interesów.

Średni koszt histerektomii waha się od 7 000 do 16 800 USD ... roczny koszt histerektomii w USA przekracza 5 mld USD26.
... koszt leczenia operacyjnego wypadania narządów płciowych w samych Stanach Zjednoczonych przekroczył 10 miliardów dolarów rocznie36

Na szczęście kilku ginekologów ma bardziej oświeconą perspektywę. Cytowano powyżej dr Stuarta Stantona i dr Ajaya Rane'a, stanowczo opowiadających się za postawą w kucki dla zdrowia miednicy. Inni lekarze wyrazili ubolewanie z powodu szkód wyrządzonych przez ich kolegów podczas wykonywania niepotrzebnych operacji. Richard W. Te Linde (1894-1989) był redaktorem standardowego podręcznika chirurgii ginekologicznej. Jest cytowany w biuletynie „Cała kobieta” wiosną 2004 r .:

... w praktyce ginekologicznej ma się wiele okazji do obserwowania niezliczonych kobiet, którym zalecono wykonanie histerektomii bez odpowiednich wskazań ... Jestem skłonny uwierzyć, że największym pojedynczym czynnikiem w promowaniu niepotrzebnej histerektomii jest brak zrozumienia patologia ginekologiczna ..."
0 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 11:25

http://www.naturesplatform.com/health_b ... pendicitis

translator

"Historia przypadku
Dr Akilah El, ND, PhD, jest naturopatą z głębokim zrozumieniem (i osobistym doświadczeniem) patologii ginekologicznej. W 1991 roku, będąc jeszcze studentką, zdiagnozowano u niej raka szyjki macicy i mięśniaki macicy. Ignorując straszne ostrzeżenia jej ginekologa, wyleczyła się bez użycia narkotyków, operacji lub promieniowania.

Kluczowym czynnikiem w jej powrocie było przyjęcie pozycji przykucniętej do eliminacji.
Zmniejszyło to nacisk na dno miednicy i pozwoliło na naprawę nerwu sromowego. W ten sposób narządy miednicy zostały ponownie połączone z centralnym układem nerwowym - energią i inteligencją, która chroni nas przed chorobą.

Dr Akilah wielokrotnie weryfikowała skuteczność tej prostej zmiany stylu życia, pomagając pacjentom w rozwiązywaniu dolegliwości ginekologicznych. Wyniki przekonały ją, że „98% wszystkich histerektomii jest niepotrzebnych i niebezpiecznych”. Dr Akilah podsumowała swój program samoleczenia na taśmie zatytułowanej „Uzdrawianie naszej macicy - przyczyna, lekarstwo i zapobieganie mięśniakom macicy”.

UWAGA: Problemy ginekologiczne związane z nerwem sromowym mogą być również spowodowane zbyt dużym siedzeniem. Przewlekłe naciski na krocze utrudniają krążenie i mogą zagłuszyć nerwy, prowadząc do nietrzymania moczu, przewlekłego bólu miednicy i zaburzeń seksualnych. Dlatego, aby zapobiec tym zaburzeniom, należy nie tylko przykucnąć w toalecie, ale także zminimalizować korzystanie z krzeseł, w tym pojazdów."
0 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 11:28

http://www.naturesplatform.com/health_b ... pendicitis

"Seksualna dysfunkcja

W poprzedniej części opisano, w jaki sposób nawykowe używanie siedzących toalet obniża dno miednicy i powoduje „uraz rozciągania” nerwu sromowego. Uraz ten ma wiele potencjalnych konsekwencji - w tym nietrzymanie moczu, zaburzenia czynności prostaty i przewlekły ból miednicy.

Niedawny artykuł w American Journal of Obstetrics and Gynecology (maj 2005 r.) Opisał inny powszechny wynik: kobiece zaburzenia seksualne. Zdaniem naukowców problem ten dotyczy nawet 43% kobiet w Stanach Zjednoczonych. Reuters Health wydał następujący raport:

Uszkodzenie nerwów może stanowić podłoże dysfunkcji płci żeńskiej
Przez Anne Harding

17 czerwca 2005

NOWY JORK (Reuters Health) - Zdaniem naukowców kobiety z dysfunkcją seksualną są bardziej narażone na zmniejszenie wrażenia dotykowego w okolicy narządów płciowych.

„Nasze dane sugerują, że upośledzenie nerwu sromowego może odgrywać rolę w dysfunkcjach seksualnych u kobiet” - pisze dr Kathleen Connell i współpracownicy w American Journal of Obstetrics and Gynecology.

Jednak przyczyny tej nieprawidłowości nerwowej pozostają niejasne, Connell of Yale School of Medicine w New Haven, Connecticut powiedział Reuters Health. „Myślę, że jest to obszar, który musimy zbadać dalej, ponieważ nie mamy żadnych dobrych wyjaśnień. To wciąż zagadka”. ... [Pełny artykuł]

Wyjaśnienie podane w powyższym rozdziale dotyczącym zaburzeń ginekologicznych powinno pomóc lekarzom rozwiązać ich zagadkę. Gdy zrozumieją przyczynę uszkodzenia odcinka nerwu dna miednicy, mogą udzielić swoim pacjentom praktycznych porad na temat zapobiegania mu.
Mimo że w badaniu testowano tylko kobiety, dna miednicy mężczyzny są również narażone, jak wyjaśniono w części dotyczącej zaburzeń prostaty. Uszkodzenie nerwów jest również najbardziej prawdopodobną przyczyną zaburzeń seksualnych u mężczyzn.

Na szczęście uszkodzone nerwy mogą odrosnąć, gdy nie są już poddawane codziennym nadużyciom. Naprawiając połączenie między miednicą a mózgiem, można odzyskać normalną funkcję seksualną."
1 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 11:32

http://www.naturesplatform.com/health_b ... pendicitis

translator
"Uwagi ogólne
Praktycznie każdy lekarz i fizjolog, który kiedykolwiek miał problem z pisaniem na ten temat, zgadza się, że kucanie jest najbardziej naturalną i fizjologicznie zdrową postawą do wykorzystania podczas defekacji. Taki jest wniosek profesora Alexandra Kiry z Centrum Studiów Mieszkaniowych i Środowiskowych Uniwersytetu Cornella, który przeprowadził siedmioletnie studium projektu nowoczesnej łazienki. Jego książka „The Bathroom” z 1976 r. zawiera liczne cytaty z zachodnich naukowców, którzy ubolewają nad wykorzystaniem nowoczesnej toalety12

Cytuje dr Henry'ego L. Bockusa, autora standardowego podręcznika Gastroenterology:

... Idealną pozycją dla [ewakuacji] jest pozycja w kucki, z udami zgiętymi na brzuchu. W ten sposób znacznie zmniejsza się pojemność jamy brzusznej i zwiększa się ciśnienie w jamie brzusznej, co sprzyja wydaleniu ... 11
Dr Alexander Kira cytuje artykuł w czasopiśmie American Anthropologist i wyciąga następujący wniosek:

Musimy pamiętać, że chociaż uznajemy korzystanie z toalety za naturalne, reprezentujemy jedynie stosunkowo niewielki odsetek ludności świata, a odsetek, który można powiedzieć, w sensie absolutnym, jest błędny, o ile my pozwoliły cywilizacji zakłócać nasze funkcjonowanie biologiczne12
Dr William Welles, kręgarz, o którym mowa powyżej, napisał artykuł zatytułowany „Ukryta zbrodnia tronu porcelanowego”. Oto krótki fragment:

Projekt współczesnej toalety został stworzony z całkowitym lekceważeniem anatomii ludzkiego ciała. W konwencjonalnej zachodniej toalecie, ciśnienie wywierane jest do wnętrza brzucha, popychając przeponę w taki sposób, aby wepchnąć wszystkie organy ciała w dół, powodując ich zwisanie (prolapsus) i tworzenie dysfunkcji zastawki krętniczo-kątniczej. Mięśnie brzucha pozostają całkowicie nie podparte, jak już powiedzieliśmy, a ciało cierpi z tego powodu.
Dr Leonard Williams stwierdza, że ​​nowoczesna toaleta skutecznie paraliżuje mięśnie brzucha. „Te mięśnie są dość mało ćwiczone przez siedzącego mężczyznę, ale gdy siedzi się w zwykłej, codziennej szafie z wodą, nie może ich wykonywać, nawet jeśli tak.” "
1 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 11:35

http://www.naturesplatform.com/health_b ... pendicitis

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Wniosek

Przez 150 lat ludzie ze świata zachodniego byli nieświadomymi podmiotami eksperymentu.

Przez wypadek losu zostali zmuszeni do przyjęcia siedzących toalet,
podczas gdy pozostałe dwie trzecie świata („grupa kontrolna”) nadal korzystały z naturalnej pozycji kucającej.


Wyniki tego eksperymentu były jasne i jednoznaczne. Grupa eksperymentalna doznała dramatycznie wyższych wskaźników zaburzeń jelitowych i urologicznych. Następujące choroby są prawie wyłącznie ograniczone do świata zachodniego: zapalenie wyrostka robaczkowego, rak jelita grubego, zaburzenia prostaty, uchyłki, nietrzymanie moczu, hemoroidy i nieswoiste zapalenia jelit.

Jednak wyniki zostały błędnie zinterpretowane przez naukowców, którzy nie wiedzieli, że eksperyment ma miejsce. Zachodni lekarze próbowali obwiniać te choroby za „wysoce wyrafinowaną” zachodnią dietę. Ich próby konsekwentnie nie wykazały, że dieta jest istotnym czynnikiem.
Konwencjonalne strony internetowe medyczne opowiadają tę samą historię:

To choroba zachodniego świata. Nie wiemy, co go powoduje, ani dlaczego świat rozwijający się wydaje się tak dziwnie odporny.
Naukowcy medyczni pracowali pilnie nad rozwiązaniem tych śmiertelnych tajemnic, ale poczynili niewielkie postępy. Ze względu na ich nawyk badania chorób w odosobnieniu, nie zauważyli niezwykłego zbiegu okoliczności: wiele różnych chorób jelit, pęcherza i miednicy - wcześniej rzadkich lub nieznanych - nagle stało się powszechne w ostatniej połowie XIX wieku."

BibliografiaTa prosta obserwacja ostrzegłaby ich o obecności wspólnego czynnika leżącego u podstaw. Spowodowałoby to oczywiste pytanie: co nagle zmieniło się w codziennych zwyczajach ludności?

Oczywista odpowiedź: porzucili przykucniętą postawę do funkcji ciała (w tym poród). Dla każdej choroby wyjaśniono anatomiczne znaczenie tej zmiany. Znaczenie to potwierdza brak tych zaburzeń wśród populacji kucki.

Podsumowując, porcelanowy tron ​​spowodował ogromne ilości niepotrzebnego cierpienia i roczną stratę miliardów dolarów na koszty opieki zdrowotnej. Najwyraźniej nadszedł czas, aby ponownie zaznajomić Zachodniego Człowieka z jego naturalnymi nawykami - i położyć ten niefortunny eksperyment do końca."
1 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 11:56

Wsparciem tematu są różne terapie wisceralne

http://www.terapiawisceralna.pl/terapia-wisceralna/
"

Aleksander Ogułow
Lekarz medycyny ludowej, profesor.Twórca i badacz kierunku – terapia trzewna – masaż brzucha – masaż narządów wewnętrznych, poprzez przednią ścianę brzucha. Profesjonalną działalność, w dziedzinie terapii trzewnej prowadzi od 1985 roku. Wyszkolił ponad 5 000 swoich uczniów i naśladowców w wielu krajach świata. Prezydent Stowarzyszenia Profesjonalnych Terapeutów Wisceralnych. Dyrektor Dydaktyczno-Leczninczego Centrum ” Предтеча” w Moskwie, które istnieje już 20 lat. Członek rzeczywisty Europejskiej Międzynarodowej Akademii Nauk Naturalnych (Hannower. Niemcy), członek prezydium Uzdrowicieli Ludowych Rosji. Autor wielu książek i publikacji dotyczących terapii trzewnej i leczenia chorób narządów wewnętrznych."

https://www.odkrywamyzakryte.com/terapia-wisceralna/

https://staroslowianskimasazbrzucha.pl/

http://funkcjonalnaterapiatrzewi.pl/

https://www.ksiazki-medyczne.eu/przewod ... SQQAvD_BwE
0 xcedric
Posty: 6204
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3832 razy
Otrzymał podziękowanie: 9775 razy

Re: Jak robić TO dobrze?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 13 cze 2019, 16:39

https://dobrewiadomosci.net.pl/31956-za ... siedzenie/

"Zapomniana sztuka kucania jest cudownym wsparciem dla ciał

osłabionych przez ciągłe siedzenie!


Obrazek

Zdania, które zaczynają się od wyrażenia „Pewien guru powiedział mi kiedyś…” najczęściej spotykają się w odbiorze z ostentacyjnym przewracaniem oczami. Jednak ostatnio siedząc w pozycji zwanej malasaną, czyli inaczej w głębokim przysiadzie, na lekcji jogi we wschodnim Londynie, uderzyła mnie druga połowa zdania wypowiedziana przez mojego instruktora:

„Pewien guru powiedział mi kiedyś, że problem z Zachodem polega na tym,

że nie kucają”.


To jest do bólu prawdziwe. W większości rozwiniętego świata odpoczynek jest synonimem siedzenia. Siedzimy na krzesłach biurowych, jemy siedząc na krzesłach, dojeżdżamy do pracy w samochodach lub pociągach, również siedząc, a potem wracamy do domu, żeby oglądać Netflixa rozłożeni na wygodnych kanapach. Z krótkimi przerwami na spacery z jednego krzesła na drugie lub krótkimi przerwami na wykonanie ćwiczeń, spędzamy nasze dni głównie w pozycji siedzącej.

To przyzwyczajenie do umieszczania naszych ciał na krzesłach czyni nas zacofanymi, zarówno globalnie, jak i historycznie. Nasze coraz częstsze unikanie przebywania w pozycji przysiadu, ma pewne implikacje biomechaniczne i fizjologiczne, ale wskazuje również na inny problem o trochę szerszym zasięgu. W świecie, w którym życie toczy się w naszych głowach czy telefonach, brak odpowiedniego uziemienia, pozostawia nas bez siły harmonizującej i stabilizującej nasze “gorące głowy”. Takie ugruntowanie zapewniała nam kiedyś postawa naszych przodków. Dla jasności, kucanie nie jest tylko artefaktem naszej ewolucyjnej historii. Duży procent populacji na naszej planecie nadal robi to codziennie, czasem po to by zwyczajnie odpocząć, czasem żeby się pomodlić, żeby móc coś ugotować, podzielić się posiłkiem lub także po to by móc skorzystać z toalety (toalety wymagające kucania są normą w Azji, tak jak i latryny na obszarach wiejskich na całym świecie). W krajach, w których szpitale nie są tak powszechne, kucanie jest również pozycją związaną z najbardziej podstawową częścią życia: narodzinami.

Kultura Zachodnia nie jest jedyną, która unika kucania; chodzi głównie o bogate i średnie klasy na całym świecie. Mój kolega, Akshat Rathi, pochodzący z Indii, zauważył, że ta refleksja guru będzie „tak samo prawdziwa wśród bogatych w indyjskich miastach, jak i na Zachodzie”, ale w krajach zachodnich cała populacja – bogata i biedna – porzuciła już na dobre tę postawę.

Ogólnie rzecz biorąc, kucanie jest postrzegane jako niegodna i niewygodna postawa – której całkowicie unikamy. W najlepszym razie możemy podjąć się tego podczas treningu crossfit, na pilatesie lub podczas podnoszenia ciężarów na siłowni. Faktem jest jednak, że głęboki „przykuc” jako forma aktywnego odpoczynku jest wbudowana zarówno w naszą ewolucyjną, jak i rozwojową przeszłość: to nie jest tak, że nie potrafisz wygodnie usiąść w głębokim przysiadzie… jedynie zapomniałeś jak to się robi.

Obrazek

Dlaczego więc kucanie jest dla nas tak dobre? I dlaczego tak wielu z nas przestało to robić?


To sprowadza się do prostej kwestii: „używasz albo tracisz” mówi dr Bahram Jam, fizjoterapeuta i założyciel Advanced Physical Therapy Education Institute (APTEI) w Ontario, Kanada. „Każdy staw w naszym ciele ma w sobie płyn maziowy. To olej w naszym organizmie, który zapewnia odżywianie chrząstki – mówi Jam. „Do wytworzenia tego płynu potrzebne są dwie rzeczy: ruch i kompresja. Jeśli więc staw nie przechodzi przez cały zakres – jeśli biodra i kolana nigdy nie przekraczają 90 stopni – ciało mówi „Nie jestem używany” i zaczyna się degenerować i zatrzymuje produkcję płynu maziowego.” Zdrowy układ mięśniowo-szkieletowy nie tylko sprawia, że czujemy się gibcy i sprawni, ale ma również wpływ na nasze zdrowie w szerszym rozumieniu. Badanie przeprowadzone w roku 2014, w European Journal of Preventive Cardiology wykazało, że badani, którzy wykazywali trudności z podnoszeniem się z podłogi bez wsparcia rąk lub łokcia (tzw. „test siadania i wstawania”) wykazywali krótszą długość życia niż w przypadku osób, które wstały z łatwością.

Jeden z powodów dla którego ludzie na Zachodzie przestali regularnie kucać, ma wiele wspólnego z kształtem ich toalet. Otwory w ziemi, przybudówki i naczynia wymagały przyjęcia pozycji przysiadu. Badania pokazują, że większe zgięcie bioder w tej pozycji jest skorelowane z mniejszym obciążeniem podczas załatwiania. Świadomość, że kucanie poprawia pracę jelit, podnosi więc popularność platform takich jak: Lillipad i Squatty Potty, które zamieniają toaletę w stylu zachodnim w taką przy której można kucnąć – i pozwalają użytkownikowi przyjąć pozycję, która naśladuje przysiad. „Powodem, dla którego kucanie jest dla nas tak niewygodne jest fakt, że tego nie robimy” mówi Jam. „Ale jeśli raz lub dwa razy dziennie pójdziesz do toalety za potrzebą i pięć razy dziennie żeby opróżnić pęcherz, to pięć lub sześć razy dziennie kucniesz”.
Chociaż ten fizyczny dyskomfort może być głównym powodem, dla którego nie kucamy, niechęć Zachodu do przysiadu jest również uwarunkowana kulturowo. Podczas gdy kucanie lub siedzenie ze skrzyżowanymi nogami na krześle biurowym byłoby idealne dla stawu biodrowego, współczesna moda – nie wspominając już o oficjalnej etykiecie biura – generalnie czyni przyjęcie tej postawy niemożliwym.
„Kucanie samo w sobie, jest uważane za prymitywne i takie świadczące o niskim statusie społecznym” – mówi Jam. „Kiedy myślimy o kucaniu, myślimy o jakimś wieśniaku w Indiach, członku afrykańskiego plemienia albo niehigienicznym piętrze miasta. Uważamy, że ewoluowaliśmy i to jest już za nami – ale tak naprawdę od-ewoluowaliśmy od tego bardzo daleko.”

Czy powinniśmy więc zastąpić siedzenie kucaniem i pożegnać się z naszymi biurowymi krzesłami? Mówi się, że „każda postawa utrzymywana zbyt długo powoduje problemy”. Istnieją nawet badania sugerujące, że populacje, które spędzają zbyt dużo czasu w głębokim przysiadzie (godziny dziennie), są bardziej narażone na występowanie problemów z kolanami lub chorób zwyrodnieniowych stawów. Ale dla tych z nas, którzy w dużej mierze porzucili kucanie, osteopata Phillip Beach radzi: „Tak naprawdę nie można przesadzić z tymi rzeczami”.

Oprócz tego, że ten rodzaj ruchów, poprawia nasze zdrowie i elastyczność stawów, Avni Trivedi, osteopatka z Londynu wskazuje, że rosnące zainteresowanie jogą na całym świecie jest prawdopodobnie po części uznaniem, że „bycie blisko ziemi pomaga się fizycznie uziemić i być bardziej w sobie” – coś, czego w dużej mierze brakuje w naszym zdominowanym przez ekran, hiperintelektualizowanym życiu. Beach zgadza się, że nie jest to trend, ale ewolucyjny impuls. Nowoczesne ruchy odnowy biologicznej zaczynają uznawać, że „życie na podłodze” jest kluczowe. W pewnym sensie to właśnie z tej pozycji wszyscy wyszliśmy, stąd wzięli się ludzie, więc powinniśmy do tego wracać tak często, jak to tylko możliwe.

Obrazek


Źródło: qz.com

Tłumaczenie: Joanna MM"
0 xODPOWIEDZ