Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

METODY DIAGNOSTYCZNE

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 18 kwie 2019, 20:58

0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 22 kwie 2019, 23:33

0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 23 kwie 2019, 21:21

Technika mikroskopowa, która pozwala oglądać komórki w żywym organizmie

https://dzienniknaukowy.pl/nowe-technol ... organizmie
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 27 kwie 2019, 15:21

http://healthimpactnews.com/2019/study- ... -behavior/#

Study: New Ultrasound Applications Could Affect Brain Waves and Human Behavior

by Paul Fassa
Health Impact News

translator
"
[...]
Ostatnio odkryto nowe zastosowania medyczne w technologii ultradźwiękowej. Obejmują układ nerwowy i mózg. Ale nie są to aplikacje diagnostyczne.

Te nowe terapeutyczne zastosowania ultradźwięków obejmują użycie skupionego ultradźwięku o wysokiej intensywności (HIFU), częściej nazywanego skupionym ultradźwiękiem.

 Opublikowane niedawno nowe badanie dotyczyło zastosowania technologii ultradźwiękowej u małp makaków, pokazujących, jak można zmienić zachowanie, koncentrując się na pewnych obszarach mózgu.

[...]

Naukowcy wykorzystali przezskórnie zogniskowane ultradźwięki na małpach i zaobserwowali wyniki z fMRI na aktywność kory zakrętu obręczy, skutecznie przerywając i odwracając aktywność przedniej obręczy obręczy.

To udowodniło im, że „wewnętrzne reprezentacje wartości” zawarte w przedniej obręczy obręczy przekładają się na rzeczywistą zmianę zachowania.

Okazało się również, że technika, której użyli, po udoskonaleniu, może być użyta do wywołania zmian behawioralnych u ludzi na lepsze lub gorsze. Streszczenie badania jest dostępne tutaj.

Opinia: Jeśli widziałeś filmową adaptację „Clockwork Orange” Stanleya Kubricka, zobaczysz, jak ta technologia może pójść w obie strony. Można go wykorzystać, po pełnym rozwinięciu, do pomocy osobom z PTSD, lękiem, depresją lub uzależnieniami, które chcą leczenia.
[...]

Potencjalna ciemna strona ultradźwięków została zauważona
Kiedy diagnostyka ultradźwiękowa pojawiła się po raz pierwszy i została spopularyzowana w latach 70. XX wieku, głównie w celu obserwacji płodów we wczesnej ciąży, wszyscy wiedzieli, że jest to bezpieczne. Ultradźwięki są dźwięczne z częstotliwością znacznie przekraczającą granice słuchu zwierzęcego lub ludzkiego.

Częstotliwości ultradźwięków zaczynają się od około 20 kHz (kiloherców). Ale zwykle diagnostyka ultradźwiękowa i maszyny terapeutyczne
w zakresie od 2 megaherców (MHz) do 15 MHz.

Z biegiem czasu zakwestionowano optymistyczne pojęcie całkowitego bezpieczeństwa, zwłaszcza dla płodu. Według przeglądu z 2001 r. Zatytułowanego Wytyczne i zalecenia dotyczące bezpiecznego stosowania ultrasonografii dopplerowskiej w zastosowaniach okołoporodowych:

Gdy stosuje się nowoczesny zaawansowany sprzęt przy maksymalnych ustawieniach operacyjnych do badań dopplerowskich, wyjścia akustyczne są wystarczające do wywołania oczywistych efektów biologicznych, np. znaczny wzrost temperatury w tkance lub ruch widzialny cząstek spowodowany efektami strumieniowego ciśnienia promieniowania.

Ryzyko wywołania efektów termicznych jest większe w drugim i trzecim trymestrze, kiedy kość płodu jest przechwytywana przez wiązkę ultradźwiękową i może wystąpić znaczny wzrost temperatury w mózgu płodu. (Źródło)

Możesz zagrać z wideo poniżej, które zaczyna się z częstotliwością zbyt niską, aby słyszeć zmierzone w hercach do najwyższej częstotliwości w kilohercach (kHz), co pozwala zobaczyć zdolność słyszenia. Najlepiej używać zestawu słuchawkowego."

Warto zajrzeć na filmiki w oryginale.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 13 cze 2019, 23:50

Pierwszy na świecie inteligentny stetoskop opracowany przez poznańskich specjalistów

https://dobrewiadomosci.net.pl/29351-pi ... cjalistow/
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 19 cze 2019, 13:52

Ciekawe jak wyglądały dawki diagnostyczne u śp.Sz.

https://www.canada.ca/en/health-canada/ ... anada.html

"Wytyczne dotyczące bezpiecznego stosowania ultradźwięków: Część I - Zastosowania medyczne i paramedyczne (fragment Kodeksu bezpieczeństwa 23, 1989)

4. Wskazówki dotyczące bezpiecznego użytkowania
4.1 Fizjoterapia ultradźwiękowa
4.1.1 Przepisy dotyczące urządzeń do terapii ultradźwiękowej
Powszechnym wnioskiem z badań przeprowadzonych od 1974 r. (Przypis 70, przypis 74) w klinicznym zastosowaniu urządzeń do terapii ultradźwiękowej było to, że urządzenia te nie były w stanie dostarczyć przepisanych dawek pacjentom z rozsądnym stopniem dokładności. Stało się tak, ponieważ wskazane wyjście urządzenia często miało niewielki związek z rzeczywistym wyjściem akustycznym. Nadmierne narażenie albo prowadzi do niepotrzebnego ryzyka, albo nie przynosi korzyści klinicznych. Nieodpowiednie narażenie nie przynosi korzyści klinicznych, powodując niepotrzebne narażenie na ultradźwięki. Ponieważ poziomy intensywności stosowane w terapii ultradźwiękowej mieszczą się w zakresie, w którym zaobserwowano niekorzystne efekty biologiczne w badaniach na zwierzętach, istotne jest, aby dawki terapeutyczne były wskazane i dostarczone dokładnie.

Aby zapewnić, że nowe urządzenia mogą dostarczać zalecane dawki, kanadyjskie rozporządzenie w sprawie urządzeń do terapii ultradźwiękowej (przypis 75) zostało ogłoszone na mocy ustawy o urządzeniach emitujących promieniowanie (przypis 76) w 1981 r. I zmienione w 1984 r.

Wymagania obejmują szereg specyfikacji dotyczących bezpiecznego stosowania urządzeń do terapii ultradźwiękowej. Można je podzielić na następujące cztery obszary: (1) wskaźniki; (2) etykietowanie; (3) sterowanie wyjściem; oraz (4) specyfikacje timera.

Ważną cechą regulacji jest to, że maksymalna czasowa średnia efektywna intensywność ultradźwięków nie może przekraczać 3 W / cm2. Wartość ta została wybrana z kilku powodów: (i) wydaje się, że dla skuteczności nie jest wymagana większa intensywność. Dane z badań wskazują, że 3 W / cm2 jest powszechnie uważane za maksymalną intensywność nominalną dostępną dla większości urządzeń. Ta wartość intensywności została zaakceptowana przez europejskich producentów przez wiele lat jako maksymalna ilość niezbędna do terapii. (ii) Wyższe natężenia mogą być bolesne lub szkodliwe. Na przykład praca Payton i wsp. (Przypis 43) sugeruje, że intensywności powyżej 3 W / cm2 stosowane w pobliżu kości byłyby albo nie do zniesienia, albo powodowały uszkodzenie kości. Inne badania odnotowane przez Lehmanna (przypis 26) sugerowały, że uszkodzenia występowały zwykle dla intensywności większych niż 3 W / cm2. Przestrzennie nierównomierne wiązki o średnim efektywnym natężeniu ultradźwiękowym w czasie większym niż 3 W / cm2 mogą mieć intensywność in situ I (SPTA) znacznie większą niż krzywa zmiany ogniskowej z rysunku 2.1. (Przypis 1)

Cała regulacja podana jest w przepisach dotyczących urządzeń emitujących promieniowanie (C.R.C., ok. 1370).

4.1.2 Opieka nad sprzętem
Kalibracja - Zaleca się, aby urządzenia do terapii ultradźwiękowej były kalibrowane przez odpowiednio przeszkolony personel przynajmniej raz w miesiącu (przypis 74), aby zapewnić wskazanie mocy ultradźwiękowej z dokładnością ± 20%. Dokładność timera powinna być również sprawdzona, aby upewnić się, że ma dokładność określoną w przepisach dotyczących urządzeń emitujących promieniowanie. Procedury te należy również wykonać po dostarczeniu urządzenia. Lista mierników mocy i hydrofonów jest dostępna na życzenie w Biurze Ochrony Radiologicznej i Klinicznej.

Konserwacja - należy unikać wstrząsów mechanicznych i przegrzania aplikatora lub obudowy. Materiały ścierne lub chemikalia nie mogą być stosowane na powierzchni aplikatora. Jeśli takie działanie wystąpi lub podejrzewa się, należy sprawdzić kalibrację mocy ultradźwiękowej.

Testowanie aplikatora - Aby uniknąć uszkodzenia sprzętu aplikatora, nie należy go testować, umieszczając kropelki wody na twarzy i sprawdzając, czy wyparowują w celu ustalenia emisji ultradźwięków. Lepszą praktyką jest zanurzenie głowicy aplikatora w zbiorniku z wodą, skierowanie wiązki w stronę pojemnika i obserwacja, czy fale dźwiękowe powodują zmarszczki na brzegu basenu.

4.1.3 Środki bezpieczeństwa operatora
Operatorzy urządzeń do terapii ultradźwiękowej powinni minimalizować ekspozycję
dla siebie w następujący sposób:

Operator nie może dotykać powierzchni aplikatora, gdy urządzenie emituje ultradźwięki.

Operator nie może zanurzać żadnej części ciała w łaźni wodnej na drodze wiązki bezpośrednio przenoszonej, podczas gdy urządzenie do terapii ultradźwiękowej działa w tej kąpieli wodnej.
Urządzenia do terapii ultradźwiękowej powinny być włączane tylko wtedy, gdy powierzchnia aplikatora jest w dopuszczalnym kontakcie akustycznym z pacjentem, a operator trzyma aplikator za uchwyt. Przestrzeganie tych wytycznych zmniejsza również możliwość uszkodzenia termicznego aplikatora.
Aby uniknąć przedostawania się odbitego lub rozproszonego ultradźwięków do dłoni operatora podczas zabiegów podwodnych, wewnątrz gumowej rękawicy można nosić suchą miękką rękawicę z dzianiny, aby zapewnić ochronę przed szczeliną powietrzną.
4.1.4 Środki ostrożności dla pacjenta
Aby zminimalizować potencjalne niekorzystne skutki dla zdrowia, operator powinien stosować minimalną ekspozycję pacjenta wymaganą do osiągnięcia pożądanej korzyści.

Operator powinien być obecny cały czas podczas ekspozycji ultradźwiękowej, aby można było zmniejszyć intensywność lub
leczenie można przerwać, jeśli pacjent wykazuje najmniejsze oznaki cierpienia. Należy przechowywać zapisy dotyczące każdego pacjenta, zwracając uwagę na poziomy ekspozycji, czasy i zastosowaną substancję sprzęgającą. Utrzymanie dobrze udokumentowanych, powtarzalnych warunków ekspozycji powinno pomóc zminimalizować niepotrzebne narażenie.

Ponieważ ultradźwięki są niemal całkowicie odbijane na styku powietrze-tkanka, środki łączące muszą być zawsze używane między powierzchnią aplikatora a pacjentem. Słabe sprzężenie może doprowadzić do rozproszenia całej lub większości energii ultradźwięków w aplikatorze. Późniejsze podgrzanie aplikatora może go uszkodzić i / lub spalić pacjenta. Ponadto, gdy oczekuje się, że znaczna część wiązki ultradźwięków rozchodzi się do miejsca wyjścia z ciała, wskazane może być unikanie niepożądanych odbić poprzez zapewnienie, że leczony region jest sprzężony z pochłaniaczem i spoczywa na nim.

Przetwornik powinien poruszać się powoli, pod kątem 90 ° do obszaru leczenia, w trakcie leczenia, aby zminimalizować ryzyko spowodowania gorących punktów (nadmierny wzrost temperatury w pojedynczej objętości tkanki otrzymującej nadmierną ekspozycję). Inny powód, aby uniknąć stosowania przetwornika stacjonarnego, dotyczy niebezpieczeństwa, że ​​intensywność piku pozostanie na tej samej tkance, aby uzyskać pełne leczenie i że mogą się pojawić przedłużone fale stojące. Długotrwałe fale stojące mogą spowodować zatrzymanie przepływu krwi i spowodować uszkodzenie komórek śródbłonka w ścianach naczyń krwionośnych. Może to również prowadzić do powstawania zakrzepów krwi (przypis 47).

Jeśli jakikolwiek ból lub nieprzyjemne „kłujące” odczucie jest odczuwane przez pacjenta, może to wskazywać, że kości lub zakończenia nerwowe w pobliżu wiązki ultradźwiękowej stają się lub są już przegrzane. W takim przypadku moc lub natężenie ultradźwięków należy natychmiast zmniejszyć.

4.1.5 Przeciwwskazania
Przeciwwskazania do terapii ultrasonograficznej wymieniono w kilku publikacjach (przypis 1, przypis 26, przypis 64). Niektóre z nich opierają się na ogólnym zrozumieniu zasad i praktyki terapii ultradźwiękowej. Inne mogą wynikać z ekstrapolacji konkretnych eksperymentów naukowych lub są oparte na osobistym doświadczeniu klinicznym fizjoterapeutów wymieniających przeciwwskazania. Poniższa lista jest podobna do tej z Reid (przypis 77) i Oakley (przypis 78). Tam, gdzie jest to możliwe, podano również inne odniesienia lub uzasadnienia przeciwwskazań.

Ultradźwiękowej fizykoterapii nie należy stosować u żadnego pacjenta z rozwartymi odruchami lub w jakimkolwiek obszarze o znacznie zmniejszonej wrażliwości na ból lub wrażliwości na ciepło (przypis 1, przypis 26, przypis 77, przypis 78).

Żadna ciężarna lub potencjalnie ciężarna pacjentka nie powinna być poddawana terapii ultrasonograficznej w żadnym obszarze ciała, który może spowodować narażenie na płód. Może to spowodować przegrzanie płodu. Płód jest szczególnie zagrożony w pierwszym trymestrze ciąży, w okresie organogenezy (przypis 1, przypis 57, przypis 77, przypis 78).

Ultradźwięki nie powinny być stosowane do oka w procedurach fizjoterapii, ponieważ soczewka ma ograniczone środki (z powodu braku naczyń), do usuwania ciepła i ma stosunkowo wysoki współczynnik absorpcji. Podobnie, każdy region znacznie zmniejszonego krążenia krwi nie powinien być poddawany napromieniowaniu, z wyjątkiem niskich intensywności, gdzie można się spodziewać gojenia się rany (przypis 1, przypis 26, przypis 77, przypis 78).

Ultrasonografii nie należy stosować do mózgu, rdzenia kręgowego ani dużych podskórnych nerwów obwodowych (przypis 77, przypis 78).

Aby uniknąć możliwości uszkodzenia rdzenia kręgowego, zaleca się unikanie stosowania ultradźwięków nad kręgosłupem po laminektomii lub w przypadku jakiegokolwiek obszaru znieczulenia (przypis 26, przypis 77).

Fizjoterapii ultradźwiękowej nie należy stosować do narządów rozrodczych (przypis 26, przypis 77, przypis 78).

Należy uważać, aby nie napromieniować tkanek nowotworowych, ponieważ istnieją dowody na to, że niewłaściwe wzorce ogrzewania, powodujące wzrost temperatury poniżej 42 ° C, mogą stymulować wzrost guza lub promować przerzuty (przypis 1, przypis 77, przypis 79).

Należy uważać, aby nie napromieniować linii nasadowych u dzieci (przypis 26).

Leczenie ostrej infekcji kości lub tkanki nie powinno być przeprowadzane, ponieważ leczenie mogłoby wymusić obszary ropy w otaczającej tkance, tym samym rozprzestrzeniając infekcję (przypis 26, przypis 77, przypis 78).

Ultradźwięku nie należy stosować w obszarze klatki piersiowej, jeśli pacjent ma rozrusznik serca dowolnego rodzaju (przypis 1, przypis 78).

Naczynia krwionośne w złym stanie nie powinny być traktowane, ponieważ ściany naczyń mogą pęknąć w wyniku ekspozycji (przypis 78).

Pacjenci cierpiący na chorobę serca nie powinni być leczeni przez zwoje szyjne, zwój gwiaździsty, klatkę piersiową w okolicy serca lub nerw błędny, ponieważ może to spowodować odruch skurczu naczyń wieńcowych. Należy stosować tylko niskie intensywności i krótkie czasy leczenia, jeśli pacjenci są leczeni w innych obszarach od czasu stymulacji praktycznie każdy doprowadzający nerw autonomiczny (zwłaszcza nerw błędny) w organizmie może powodować zmianę częstości akcji serca (przypis 77, przypis 78).

Pacjenci z zakrzepowym zapaleniem żył lub innymi chorobami zakrzepowo-zatorowymi nie powinni być leczeni, ponieważ częściowo zdezintegrowany zakrzep może spowodować niedrożność dopływu tętniczego do mózgu, serca lub płuc (przypis 77, przypis 78).

4.1.6 Szkolenie operatora
Wykwalifikowany personel używający niezawodnego i dokładnie skalibrowanego sprzętu jest niezbędny do dostarczania przepisanych dawek ultradźwięków pacjentom zarówno bezpiecznie, jak i skutecznie. Niewłaściwe szkolenie zwiększa ryzyko niewłaściwego użycia, które może w najlepszym przypadku zmniejszyć korzyści z ultradźwięków, aw najgorszym, spowodować uszkodzenie tkanek.

Dlatego operatorzy powinni z powodzeniem ukończyć uznany kurs terapii ultradźwiękowej, który powinien obejmować nauczanie w zakresie: podstawowej fizyki, oprzyrządowania, biologicznych efektów ultradźwięków, wskazań i przeciwwskazań, przepisywania dawek i technik stosowania. Dobra znajomość anatomii, w szczególności anatomii powierzchni, jest niezbędnym warunkiem wstępnym.

Kursy są dostępne na jedenastu uniwersytetach w całej Kanadzie w ich programach terapii fizycznej lub rehabilitacji. Lista tych kursów jest dostępna w Canadian Physiotherapy Association w Toronto.

Przypisy
Przypis 1
Wróć do przypisu 1 Polecający
Raport NCRP nr 74 (1983), „Biologiczne skutki ultradźwięków: mechanizmy i implikacje kliniczne”, Krajowa Rada ds. Ochrony przed Promieniowaniem i Pomiarów, 7910 Woodmont Avenue, Bethesda, MD, 20814, wydana 30 grudnia.

Przypis 26
Wróć do przypisu26 Polecający
J.F. Lehmann i B.J. de Lateur (1982), w „Therapeutic Heat and Cold”, Ch. 10, J.F. Lehmann, (red.), Williams and Wilkins, Baltimore.

Przypis 43
Wróć do footnote43 Polecający
O.D. Payton, R.L. Lamb i M.E. Kasey (1975), „Effects of Therapeutic Ultrasound on Bone Marrow in Dogs”, Phys. Ther., 55: 270-275.

Przypis 47
Wróć do przypisu47 Polecający
M. Dyson, J.B. Pond, B. Woodward i J. Broadbent (1974), „Produkcja zastoju krwinek i uszkodzeń śródbłonka w naczyniu krwionośnym zarodków piskląt poddanych działaniu ultradźwięków w stacjonarnym polu falowym”, Ultrasound Med. Biol., 1: 133-148.

Przypis 57
Wróć do footnote57 Referrer
P.P. Lele (1979), „Bezpieczeństwo i potencjalne zagrożenia w obecnych zastosowaniach ultradźwięków w położnictwie i ginekologii”, USG w Med. i Biol., tom. 5, str. 307-320.

Przypis 64
Wróć do footnote64 Polecający
M. Dyson (1985), „Therapeutic Applications of Ultrasound”, Ch. 11 w „Bio-logical Effects of Ultrasound”, W.L. Nyborg i M.C. Ziskin (red.), Churchill Livingstone.

Przypis 70
Wróć do footnote70 Referrer
H.F. Stewart, G.R. Harris, B.A. Herman i in. (1974), „Survey of Use and Performance of Ultrasonic Therapy Equipment in Pinellas County, Florida”, Physical Therapy, obj. 54, str. 707-715.

Przypis 71
Wróć do przypisu71 Polecający
M.H. Repacholi i D.A. Benwell (1979), „Korzystanie z badań ultradźwiękowych urządzeń terapeutycznych do standardów jakości roboczej”, Health Physics, Vol. 9, No. 36, str. 679-686.

Przypis 72
Wróć do przypisu72 Polecający
C.J. Snow (1982), „Ultrasound Therapy Units w Manitobie i Northwestern Ontario: Performance Evaluation”, Physiotherapy Canada, obj. 34, str. 185-189.

Przypis 73
Wróć do footnote73 Polecający
R.N. Ross, A.M. Sourkes and J.M. Sanderman (1984), „Survey of Ultrasound Therapy Devices in Manitoba”, Health Physics, tom. 47, str. 595-601.

Przypis 74
Wróć do przypisu74 Polecający
74. M. Rivest, C.Q-D. Girardi, D. Seaborne i J. Lambert (1986), „Ocena terapeutycznych urządzeń ultradźwiękowych: stabilność wyników w 44 tygodniach stosowania klinicznego”, Fizjoterapia Kanada, obj. 39, str. 77-86.

Przypis 75
Wróć do przypisu75 Polecający
Standard dla urządzeń do ultrasonografii: P.C. 1981-908, 2 kwietnia 1981 - Kanada Gazette Część II - 22 kwietnia 1981. Poprawka - P.C. 1984-3737, 22 listopada 1984 - Canada Gazette Część II - 12 grudnia 1984.

Przypis 76
Wróć do footnote76 Referrer
Ustawa o urządzeniach emitujących promieniowanie, rozdział 34 (pierwsza supp.) R.S.C. 1970 zmieniony przez 1984, c. 23.

Przypis 77
Wróć do przypisu77 Polecający
D.C. Reid (1981), „Możliwe przeciwwskazania i środki ostrożności związane z terapią ultrasonograficzną”, w: A. Mortimer, N. Lee (red.), Proceedings of International Symposium on Therapeutical Ultrasound, Canadian Physiotherapy Association, Winnipeg.

Przypis 78
Wróć do przypisu78 Polecający
E.M. Oakley (1978), „Dangers and Contraindications of Therapeutic Ultrasound”, Fizjoterapia, obj. 64, str. 174.

Przypis 79
Wróć do przypisu79 Polecający
K. Hynynen, D.J. Watmough i J.R. Mallard (1981), „Wpływ niektórych czynników fizycznych na wytwarzanie hipertermii przez ultradźwięki w tkankach nowotworowych”, Radiat. Otaczać. Biophys., Vol. 19, str. 215-226.

Date modified: 2006-09-19
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 21 cze 2019, 14:46

Ultradzieki są używane do przyspieszenia gojenia kości np. Exogen .

https://www.youtube.com/watch?v=bQglYX8pj4k
Exogen | Szybszy zrost kości | Stosowanie


A co się może dziać , jesli USG przyłożymy do głowy dziecka-zrastanie ciemiączek, uszkodzenia opon mózgowych , zaburzenia przesączu pł. mózgowo-rdzeniowego, obrzęk mózgu, stan zapalny. Czy częste USG nie może przyczyniać sie do zrastania spojenia łonowego i zwężenia kanału rodnego?

https://www.wprost.pl/496859/Lekarze-Zd ... -dla-plodu


" badanie USG dopplerowskie, podczas którego obserwuje się wyższy wzrost temperatury. Badanie to powinno być wykonywane wyłącznie w uzasadnionych przypadkach, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży."

https://mozgi.pl/czy-badanie-usg-w-czas ... matce-8DB7

"Bezbolesna procedura wykonywania USG niszczy nas od wewnątrz, zabijając nasze DNA. Naukowcy eksperymentalnie dokonali potwierdzenia tego odkrycia.

Okazało się, że podczas ultrasonografii u pacjentów następuje rozwidlenie spirali DNA, a czasami dochodzi nawet do jej rozerwania."

Ustalono, że USG wykonywane w okresie prenatalnym odpowiada np. za wady genetyczne płodu, żółtaczkę, choroby i wady oczu, zapalenia błon płodowych, choroby nowotworowe oraz skórne.

Zauważyli, że już bardzo mała ekspozycja na ultradźwięki może spowodować obrażenia u ludzkiego płodu.

badanie ultrasonograficzne powinno być przeprowadzane tylko w razie konieczności.

Sesje powinny być bardzo krótkie, nie dłuższe niż 3-5 minut, ponieważ badania na ludziach potwierdziły ich szkodliwość i uszkodzenia organów nawet już po 1 minucie ekspozycji na ultradźwięki.

dr Mendelsohn, były przewodniczący Hospital Licensing Committee stanu Illinois i były krajowy dyrektor Project Head Start’s Medical Consultation miał to do powiedzenia:

“USG jest najnowszym przykładem niesprawdzonych technologii sprzedawanych publiczności jako “całkowicie bezpieczne”. To mieści się w tej samej klasie co malowanie radem cyferek na zegarkach, fluoroskopowanie stóp dzieci w sklepach obuwniczych, rutynowa mammografia, rutynowe prześwietlanie klatki piersiowej, radioterapia migdałków, narażanie pracowników wojska na testy bomb atomowych – w każdym razie profesja medyczna nie podjęła niezbędnych kroków by chronić ludzi przed złośliwą technologią, której ryzyko było już dobrze znane”. [2]

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/auty ... go-2015-05

http://ultrasonografy.entiro.eu/czy-ult ... autyzm.php

https://www.amazon.com/Studies-Conducte ... s=jim+west

https://szczepienia.wybudzeni.com/2016/ ... iwosc-usg/
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 27 cze 2019, 16:47

MAMMOGRAFIA
"John Gofman w swojej nowej książce (1) twierdzi, że 75% raka piersi jest spowodowane ekspozycją na promieniowanie i wyraża irytację, że tak wielu ludzi zapomina, że ​​promieniowanie jest dobrze znane jako ważna przyczyna choroby. Cytuje oświadczenie z apelu o zbieranie funduszy: „Co gorsza, nawet najlepsi lekarze nie mają pojęcia, co powoduje raka piersi i jak go wyleczyć”. (Na początku 75% może brzmieć wysoko, dopóki nie zdasz sobie sprawy, że częstość występowania raka piersi w USA podwoiła się od 1970 r.)

Samuel Epstein mówi, że National Cancer Institute i American Cancer Society są obojętni na lub nie znają profilaktyki raka. (2) Powołuje się na ekspozycję „na chemiczne i radioaktywne substancje rakotwórcze (szczególnie duże emisje i zrzuty z cywilnych reaktorów jądrowych)” jako znane przyczyny rak piersi i wspomina o „wykorzystywaniu kobiet przez nowotwór jako naukowej świnki morskiej, o czym świadczy: ich celowe narażenie około 300 000 kobiet bez ostrzeżenia na mammografię w wysokich dawkach w latach 70. XX wieku; brak uznania rakotwórczych zagrożeń związanych z obecną„ niską dawką ” mammografia .... ”Epstein wspomina również, że„ egzogenne estrogeny synergizują rakotwórcze działanie promieniowania ... ”

Moglibyśmy więc odwrócić popularne twierdzenie o nowotworach i powiedzieć, że większość przyczyn raka piersi jest obecnie znana.

Od lat 50. XX wieku, kiedy Gofman pracował dla rządu i sam był „apologetą radiacyjnym”, śledziłem jego pracę i podziwiałem jego zdolność do uwolnienia się od błędnych poglądów, nawet gdy było to kosztowne dla jego kariery. Obecnie utrzymuje pogląd establishmentu na temat natury raka: mówi, że „jest obecnie uważany za chorobę genetyczną. Uważa się, że guz rozwija się etapami z pojedynczej komórki, ponieważ komórka i niektórzy jej potomkowie gromadzą zestaw kilku „zmian genetycznych”.

Jestem również skłonny wątpić w tę część widoku establishmentu. Wspomniałem o kilku dowodach przeciw temu w poprzednim biuletynie. Od wielu lat histolodzy badający karcynogenezę u zwierząt widzieli rozproszone zmiany w komórkach na całym obszarze, który został napromieniowany lub poddany obróbce chemicznej, gdzie pojawi się rak. Jednolitość tkanki przedrakowej pokazuje, że „zmiana genetyczna” nie jest przypadkowa lub że jest już inwazyjna, choć jeszcze nie rakowa. Jeśli chcemy podkreślić „geny”, powiemy, że pewne geny są bardzo podatne na mutacje i że, gdy istnieje masa zmutowanych komórek przedrakowych, prawdopodobnie w tych komórkach pojawią się inne mutacje „promujące” je od stanu przedrakowego do stanu nowotworowego. Ale wyjątkową cechą mutacji genetycznych, na które nalegali genetycy, jest to, że różnią się od zmian fizjologicznych byciem przypadkowym. Sama idea „promocji”, która jest teraz akceptowaną częścią doktryny, narusza tradycyjną koncepcję tego, czym jest mutacja. Problem ten pojawiał się wielokrotnie w związku z ideami genu raka, wirusa nowotworu lub wirusowego genu raka: gen (lub wirus) „jest aktywowany przez czynniki rakotwórcze lub promieniowanie”, co oznacza powiedzenie, że coś - np. promieniowanie lub chemikalia lub hormony - powoduje raka, pozostawiając gen nowotworu niezdolny do niczego wyjaśnienia.

W rzeczywistości dobrze zaakceptowane „promotory” nowotworu, estrogeny (3) i nienasycone kwasy tłuszczowe, okazują się eksperymentalnie podstawowymi czynnikami rakotwórczymi, jak również promotorami. Estry Phorbol, znane jako eksperymentalne promotory nowotworów, aktywują określony system komórkowy, który jest również aktywowany przez nienasycone kwasy tłuszczowe i różne hormony. Nienasycone kwasy tłuszczowe są obecnie wyraźnie identyfikowane jako „cel” uszkodzenia promieniowaniem ultrafioletowym w komórkach skóry i coraz częściej uważa się, że biorą udział w toksycznych obrażeniach i urazach. Promieniowanie absorbowane w dowolnym miejscu komórki może rozpocząć reakcję łańcuchową peroksydacji, powodując rozległe uszkodzenia, które mogą obejmować inaktywację ważnych enzymów, w tym znanych jako „pompy membranowe”. (4) Te same reakcje łańcuchowe mogą również powodować przerwy w łańcuchu DNA , produkując mutacje, ale to jest osobne pytanie. Jeśli ochrona przeciwutleniacza i zasoby energetyczne komórki zostaną wyczerpane, bardzo prawdopodobne jest trwałe uszkodzenie. Ludzie, którzy postrzegają eliksir jako „zasadniczo jego geny”, zaprzeczyli, że promieniowanie niskiego poziomu powoduje raka, ponieważ myślą o bezpośrednich interakcjach między promieniami i genami. Mimo że większość dowodów została celowo stłumiona i „utracona” przez rząd USA, obecnie jest jasne, że niskie dawki promieniowania są rakotwórcze.

Powodem, dla którego ludzie chcą powiedzieć, że rak jest „genetyczny”, jest po prostu to, że komórki rakowe mają stabilną tożsamość, która jest rozmnażana w miarę ich namnażania. W przeciwieństwie do komórek, z których pochodzą, są nieśmiertelne, w tym sensie, że dzielą się i nie dojrzewają do niczego. Mówi się, że są to komórki „odróżnicowane”, które są bardziej jak komórki zarodka niż komórki tkanki, w której rosną.

Gdyby komórki nowotworowe mogły dojrzeć do komórek takich jak te, z których pochodzą, byłyby po prostu jak każda komórka w procesie naprawy tkanki. Komórki, które znamy jako rak, są w jakiś sposób stabilizowane w stosunkowo niezróżnicowanym stanie, dziedziczą ten stan z komórek, które je poprzedzają. Rozsądnie jest uznać, że geny mogą mieć coś wspólnego z utknięciem w stanie niezróżnicowanego wzrostu."

Ale istnieje wiele sytuacji, w których ustalone, niezróżnicowane komórki nowotworowe różnicowały się w laboratorium, w specjalnych warunkach. Dowodzi to, że w tych przypadkach rak nie był genetycznie spowodowany, ponieważ warunki nie cofnęły żadnej mutacji. Na przykład komórki białaczkowe różnicowały się po potraktowaniu DMSO lub dimetyloformamidem, do przechowywania w chłodni. Komórki czerniaka powróciły do ​​bardziej zróżnicowanego typu pod wpływem ofyliny i testosteronu. W jednym bardzo ciekawym eksperymencie komórki z nowotworu złośliwego połączono z komórkami zarodka, a zmieszane komórki stały się dojrzałym zwierzęciem, które było mozaiką, wykazując dziedziczenie od czterech rodziców - to znaczy komórki rakowe były równie dobre jako zdrowe komórki embrionalne i właśnie potrzebowałem odpowiedniego środowiska do dojrzewania.

Wydaje mi się więc, że prawdziwym pytaniem jest „co może spowodować stabilizację komórek w stanie niezróżnicowanym, a jednocześnie pozwolić, aby pewne warunki od czasu do czasu przywracały stan dojrzały”?"

https://raypeatforum.com/community/thre ... mone.1228/

https://www.odkrywamyzakryte.com/mammografia/

MAMMOGRAFIA, CZYLI MEDYCZNA MISTYFIKACJA I KOBIECA KRZYWDA
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 30 cze 2019, 10:53

https://articles.mercola.com/sites/arti ... tumor.aspx

"Biopsje prawdopodobnie staną się przeszłością

Thomas Seyfried, Ph.D., czołowy ekspert w dziedzinie raka jako choroby metabolicznej, jest przekonany, że należy unikać biopsji, ponieważ mogą one wywoływać przerzuty, tj. rozprzestrzenianie się raka. Powodem tego jest to, że nie tyle rakowe komórki macierzyste rozprzestrzeniają chorobę, co hybrydyzują, przekształcają makrofagi, które łączą się z komórkami nowotworowymi.

Ponieważ to makrofag, rozprzestrzenia się on przez twoją krew i może zasiać w innych tkankach. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat w moim ostatnim wywiadzie z Seyfriedem. Winters zauważa, że ​​obawy dotyczące biopsji rozprzestrzeniających raka są w obiegu od dziesięcioleci.

„Widzieliśmy wiele razy, w zależności od czasu, powiedzmy, twojego cyklu, kiedy masz mastektomię lub rodzaj znieczulenia stosowanego w czasie biopsji, lub stan ogólnego stanu zdrowia, a nawet rozmiar biopsji rdzenia guza , że zdecydowanie mamy potencjał do przerzutowania ”- mówi.

Pomimo tego ryzyka klinicyści nadal musieli wykonywać biopsję, niezależnie od tego, czy było pomocne w leczeniu. To się teraz zmienia, mówi. Biopsje krwi ulegają poprawie, umożliwiając postawienie diagnozy bez nakłuwania tkanki. Z badań i szczytów roboczych, w których uczestniczyła na temat krążących komórek nowotworowych i krążących komórek macierzystych, Winters jest przekonana, że nie potrwa długo, zanim biopsje nie będą już używane."
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 31 sie 2019, 00:25

https://www.secondopinionnewsletter.com ... citis-.htm

Kolonoskopie zwiększają ryzyko zapalenia wyrostka robaczkowego
14 kwietnia 2018 r

Czy czekasz na kolejną kolonoskopię? Czy to nie zadziwiające, jak szybko mogą minąć te pięć do dziesięciu lat między procedurami? Jeśli jesteś podobny do wielu Amerykanów, możesz próbować wydłużyć nieco czas między badaniami. Prawdopodobnie będziesz jeszcze bardziej skłonny, gdy podzielę się z tobą najnowszymi wiadomościami. Okazuje się, że kolonoskopia może zwiększyć ryzyko operacji wkrótce po zakończeniu zabiegu - a operacja nie będzie na okrężnicy.

Doktor i badacz z University of North Dakota, dr Marc Basson, wybrał niezwykłą część ciała, na której skupił swoje badania: wyrostek robaczkowy. Zauważył też, że kilku jego pacjentów miało interesującą skargę: po kolonoskopii (od wielu różnych lekarzy) cierpieli na zapalenie wyrostka robaczkowego, czasami w ciągu zaledwie kilku dni od badania przesiewowego. Dr Basson zastanawiał się, czy to był dziwny zbieg okoliczności, czy istniała prawdziwa korelacja. Więc zebrał zespół badawczy, aby się dowiedzieć.

W badaniu opublikowanym ostatecznie w czasopiśmie JAMA Surgery naukowcy przeanalizowali dane zebrane od prawie 400 000 weteranów, którzy przeszli kolonoskopię od stycznia 2009 r. Do czerwca 2014 r. Ponieważ dane dotyczące opieki zdrowotnej weteranów były śledzone przez Administrację Weteranów, naukowcy mogli zobaczyć ilu z nich doświadczyło zapalenia wyrostka robaczkowego wkrótce po kolonoskopii.

Rzeczywiście, odsetek zapalenia wyrostka robaczkowego i wyrostka robaczkowego zwiększył się czterokrotnie w pierwszym tygodniu po kolonoskopii w porównaniu do 51 tygodni później. A ponieważ różni dostawcy kodują procedury na różne sposoby, badacze uważają, że prawdziwy wzrost może być aż 12-krotny. Naukowcy nie wiedzą jeszcze, dlaczego takie połączenie istnieje, ale jasne jest, że tak! Możliwe jest, że proces przygotowania jelit zmienia bakterie w okrężnicy w sposób, który powoduje zapalenie wyrostka robaczkowego lub że ciśnienie powietrza wymagane do zabiegu wpływa na wyrostek robaczkowy

To zła wiadomość. Są jednak dobre wieści: może nie być konieczne wykonanie kolonoskopii. Teraz nadal musisz być badany pod kątem raka jelita grubego. Kiedy rak - druga najczęstsza przyczyna śmierci z powodu raka w USA - zostanie wcześnie wykryty i wyleczony, wskaźnik wyleczeń wynosi 90%. Ale ponieważ kolonoskopie są tak nieprzyjemne, wiele osób odkłada je, aż będzie za późno.

Na szczęście istnieje nowy sposób przeszukiwania markerów raka jelita grubego. I nie wymaga przygotowania jelita ani ciśnienia powietrza. W rzeczywistości musisz po prostu robić coś, co robisz każdego dnia, więc nie zwiększysz również ryzyka zapalenia wyrostka robaczkowego, bez względu na to, co powoduje to ryzyko po kolonoskopii.

Ten proces badań przesiewowych nazywa się Cologuard. Możesz sprawdzić archiwa, aby uzyskać więcej informacji, ale jest to proces bez ryzyka, w którym wystarczy pobrać próbkę kału w domu i wysłać go do laboratorium. Najnowsze testy wykazały, że wskaźnik wykrywalności wczesnych nowotworów jest tak dobry, jak w przypadku kolonoskopii.

Jest kilka wyjątków. Osoby o podwyższonym ryzyku raka jelita grubego, takie jak IBS, choroba Crohna lub historia raka okrężnicy lub polipów, niestety nie są dobrymi kandydatami na Cologuard. Powinni więc iść dalej i wykonywać kolonoskopie zgodnie z zaleceniami lekarzy. Powinny również szybko zgłaszać wszelkie bóle brzucha po prawej stronie, których doświadczają po zabiegu, ponieważ wczesne wykrycie jest również ważne w przypadku zapalenia wyrostka robaczkowego. Jeśli jednak nie masz żadnych podwyższonych czynników ryzyka, porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat stosowania leku Cologuard.

Pozdrawiam dla lepszego zdrowia,

Dr Frank Shallenberger

Źródło:

https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 130601.htm.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 01 wrz 2019, 23:08

https://www.secondopinionnewsletter.com ... l-you-.htm
Dlaczego wybranie niewłaściwego lekarza do wykonania kolonoskopii
może cię zabić!


5 października 2016 r. Tom 13 | Wydanie 118

Jeden z mniej mile widzianych prezentów urodzinowych, które prawdopodobnie dostaniesz po ukończeniu 50 roku życia, przypomina lekarzowi, że nadszedł czas, aby zaplanować pierwszą kolonoskopię. Jest to bardzo ważne badanie przesiewowe, a gdyby wszyscy je otrzymali, liczba zgonów z powodu raka jelita grubego prawdopodobnie spadłaby dramatycznie. Wiem jednak, że proces przeprowadzania tego badania przesiewowego nie jest całkiem przyjemny. Dlatego ważne jest, aby znaleźć lekarza, który wykona dla ciebie najlepszą możliwą pracę, aby test był opłacalny.

Wiele różnych typów lekarzy może wykonywać kolonoskopie, w tym lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, chirurdzy ogólni i gastroenterolodzy. Ale wszyscy są ludźmi, a niektórzy są lepsi od innych. Podczas gdy gastroenterolodzy jako całość są najlepsi ze względu na swoją specjalizację, nadal możesz znaleźć szeroki zakres umiejętności od lekarza do lekarza. Tak więc twój lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może być najlepszym wyborem. Na szczęście istnieje dobry sposób, aby ocenić, czy lekarz wie, na co zwrócić uwagę podczas przeprowadzania badania przesiewowego.

Gdy lekarz ocenia okrężnicę, jedną z rzeczy, których szuka, jest gruczolak, rodzaj polipa, który może stać się rakowy. Jednak gruczolaki mogą być trudne do wykrycia. Lekarze mogą śledzić ich zdolność do znalezienia ich na podstawie pomiaru zwanego współczynnikiem wykrywalności gruczolaka (ADR). ADR wskazuje odsetek pacjentów, u których lekarz wykrył gruczolaka.


Oczywiście nie wszyscy mają gruczolaki. Gdyby tak było, rak jelita grubego byłby prawdopodobnie bardziej prawdopodobną możliwością dla nas wszystkich. Więc twój lekarz nie musi mieć ADR w wysokości 100% - w rzeczywistości nigdzie w pobliżu. Jeśli Twój lekarz ma ADR o wartości 20% lub wyższej dla kobiet i 30% lub wyższej dla mężczyzn (którzy zwykle mają więcej gruczolaków), możesz mieć pewność, że on lub ona prawdopodobnie wie, czego szukać. Dopuszczalny jest również ADR o wartości co najmniej 25% we wszystkich obszarach (tj. Bez podziału według płci).

Wynik ADR naprawdę może coś zmienić. W rzeczywistości badanie opublikowane w The New England Journal of Medicine obejrzało ponad 300 000 kolonoskopii, które 136 gastroenterologów przeprowadziło w ciągu 10 lat. Pamiętaj, że ten typ lekarza powinien być ekspertem. Ale naukowcy nadal stwierdzili, że na każdy 1% wzrost ADR u lekarza, ryzyko zachorowania na raka jelita grubego u jego pacjentów przed następną kolonoskopią spadło o 3%. Dlatego zdecydowanie warto poszukać lekarza z silnym ADR.

Podczas planowania badań przesiewowych należy zapytać o ADR u lekarza. Personel biurowy lub pielęgniarka często udzielają tych informacji. Niektórzy lekarze nie śledzą tego środka, ponieważ nie jest to prawnie wymagane, a inni odmawiają podania swoich liczb. Jeśli jedno z tych stwierdzeń jest prawdziwe w stosunku do twojego lekarza, a szczególnie drugiego, warto poszukać gdzie indziej, aby znaleźć lekarza, który przeprowadziłby badanie przesiewowe. Jeśli masz gruczolaka, na pewno nie chcesz przejść przez dyskomfort związany z kolonoskopią tylko po to, aby Twój lekarz tego nie zauważył, narażając Cię na raka.

Pozdrawiam dla lepszego zdrowia,

Dr Frank Shallenberger

Źródło:

http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NE ... #t=article.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 03 wrz 2019, 17:42

https://www.secondopinionnewsletter.com ... an-MRI.htm

"To powszechne jedzenie sprawia, że ​​rak rozjaśnia się na MRI
21 grudnia 2015 r. Tom 12 | Wydanie 152

Czy nie byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli po prostu skanować ciało od czasu do czasu, aby znaleźć nowotwory, zanim rozprzestrzenią się? Pod wieloma względami jest to obecnie jeden z najważniejszych problemów w terapii raka. I może być czas na tę technologię.

Około 18 miesięcy temu powiedziałem wam o nowej technologii, która wykorzystuje istniejące maszyny do skanowania PET do wykorzystywania nieradioaktywnej formy glukozy (cukru, który nasz organizm wykorzystuje do wytwarzania energii) w celu wykrycia raka. Jest to ważne, ponieważ istniejące skany PET wykorzystują radioaktywną glukozę.

Jak zapewne wiesz, nowotwory potrzebują glukozy, aby przetrwać. W przeciwieństwie do zdrowych komórek nie mogą metabolizować tłuszczu. Muszą więc całkowicie polegać na glukozie, aby uzyskać energię potrzebną do przeżycia. Chociaż nie dotyczy to każdego rodzaju raka, dotyczy to większości nowotworów. Tak więc lata temu naukowcy odkryli, że jeśli dasz osobie radioaktywną glukozę, a ta osoba ma raka w swoim ciele, rak pochłonie duże ilości glukozy - ilości znacznie większe niż normalne tkanki.

Następnie możesz użyć równoważności licznika Geigera, aby sprawdzić, czy w ciele jest jakieś miejsce o nadmiernym poziomie radioaktywnego wychwytu glukozy. Jeśli znajdziesz obszar z nadmiernym wychwytem, ​​prawdopodobnie jest to rak. To właśnie robią szpitale na całym świecie każdego dnia.

Ale radioaktywność ogranicza użycie tych skanów PET. Po pierwsze, nie chciałbyś narażać kogoś na tak duże promieniowanie tylko po to, aby szukać możliwej obecności raka. Po prostu nie jest tego warte. Po drugie, na skanach PET nie widać nowotworów w odległości mniejszej niż jeden centymetr (około 3/8 cala). Teraz nowe odkrycie dokonane przez zespół naukowców z Centre for Advanced Biomedical Imaging w Londynie mogło rozwiązać te problemy.

Ci badacze znaleźli sposób na wykrycie wychwytu glukozy w taki sam sposób, jak w skanach PET, ale z dwiema istotnymi różnicami. Po pierwsze, mogą stosować zwykłą, nieradioaktywną glukozę. Po drugie, mogą znaleźć mniejsze nowotwory. Wyobraź sobie konsekwencje. Możesz od czasu do czasu chodzić do szpitala i skanować całe ciało w poszukiwaniu raka, bez żadnych zagrożeń i skutków ubocznych. Gdyby znaleźli raka, można go leczyć na długo zanim „będzie za późno”.

Naukowcy znaleźli sposób na uwrażliwienie skanera MRI (rezonansu magnetycznego), aby mógł wykryć wychwyt glukozy. Jak zapewne już wiesz, w przeciwieństwie do skanów CT i promieni rentgenowskich, MRI nie wykorzystują promieniowania. Mogą także znaleźć nowotwory, które są zbyt małe, aby można je było wykryć na skanie PET. Nowa technika nosi nazwę „transferu nasycenia wymiany chemicznej glukozy” lub w skrócie GlucoCEST. Główny badacz dr Simon Walker Samuel wyjaśnił, jak to działa: „GlucoCEST wykorzystuje fale radiowe do magnetycznego znakowania glukozy w organizmie. Można to następnie wykryć w guzach za pomocą konwencjonalnych technik MRI”. Oto jak to działa.

Metoda wykorzystuje wstrzyknięcie normalnego cukru”, mówi dr Samuel, „i może zaoferować tanią i bezpieczną alternatywę dla istniejących metod wykrywania nowotworów, które wymagają wstrzyknięcia materiału radioaktywnego”. Profesor Mark Lythgoe, starszy autor badania, powiedział: „Możemy wykryć raka przy użyciu tej samej zawartości cukru, co w połowie standardowej tabliczki czekolady. Nasze badania ujawniają użyteczną i opłacalną metodę obrazowania nowotworów za pomocą MRI, standardowa technologia obrazowania dostępna w wielu dużych szpitalach ”. Kontynuował: „W przyszłości pacjenci mogliby zostać przeskanowani w lokalnych szpitalach zamiast kierowani do specjalistycznych centrów medycznych”. Ale zanim będziesz zbyt podekscytowany, istnieje jeden problem z procedurą.

Dotychczasowe badania zrobiły to tylko na myszach. I dopiero po przeprowadzeniu badań na ludziach GlucoCEST będzie dostępny na rynku. Zajmie to prawdopodobnie trzy do pięciu lat. Do tego czasu moja rada jest taka, jaka była od zawsze - najlepszym sposobem leczenia raka jest przede wszystkim jej nie przyjmowanie. Możesz to zrobić za pomocą wszystkich dobrych stylów życia, o których mówisz: śpij, nie stresuj się, wybaczaj i zapominaj, jedz zdrowo, utrzymuj wysoki poziom sprawności i przyjmuj hormony. Mnóstwo szczegółowych informacji o tym, jak najlepiej to wszystko zrobić, znajduje się w archiwach (www.secondopinionnewsletter.com) oraz w mojej książce Pękanie energią. I nie zapomnij wziąć swoich suplementów, szczególnie mojego Super Immunologicznego QuickStart, jedna miarka dwa razy dziennie w dni powszednie przez trzy miesiące, a następnie raz dziennie.

Pozdrawiam dla lepszego zdrowia,

Dr Frank Shallenberger

Źródła:

Cukier rozjaśnia raka w skanerach MRI. ScienceDaily

http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 162759.htm"

Obecnie stosuje się
https://pl.wikipedia.org/wiki/Fludeoksyglukoza

Może dawka promieniowania nie jest wielka, tylko że skoncentowana w komórkach nowotworowych i do tego w formie fluorowanej.
Ciekawe będzie porównanie przeżywalności pacjentów nie poddawanych działaniu FDG.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 03 wrz 2019, 18:18

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/zdro ... utyki.html
ryciny w oryginale

Niecertyfikowane radiofarmaceutyki
05 CZERWCA 2019 07:00
NIK o finansowaniu produkcji radiofarmaceutyków ze środków publicznych


"NIK ustaliła, że skontrolowane publiczne ośrodki wykorzystywały do diagnostyki nowotworowej PET preparaty własnej produkcji, nieposiadające wymaganych certyfikatów jakościowych. Ponadto ich produkcja ruszyła w większości przypadków kilka lat później niż zakładano, a do tego są one droższe od radiofarmaceutyków sprowadzanych z zagranicy lub produkowanych przez prywatnych wytwórców w kraju.

Liczba badań PET (Pozytonowa Tomografia Emisyjna), wykorzystywanych głównie przy diagnostyce chorób onkologicznych, z roku na rok sukcesywnie rośnie, z korzyścią dla dokładniejszej diagnostyki pacjentów. Tym samym zwiększa się zapotrzebowanie na radiofarmaceutyki niezbędne do wykonywania tych badań. Oprócz podmiotów publicznych ich produkcją zajęły się także firmy prywatne.

PET (Pozytonowa Tomografia Emisyjna) - technika diagnostyczna medycyny nuklearnej, która dzięki wykorzystaniu zjawisk promieniotwórczych umożliwia ocenę procesów metabolicznych zachodzących w organizmie. Jej stosowanie wymaga wprowadzenia do organizmu znakowanej radioizotopem substancji (np. deoksyglukozy znakowanej fluorem 18F).

"Badanie pozytonowej tomografii emisyjnej jest zlecane pacjentom, u których stwierdzono nowotwór złośliwy, a za pomocą innych metod diagnostycznych nie można stwierdzić, gdzie znajduje się pierwotne ognisko choroby, lub w celu oceny rozległości procesu nowotworowego przed podjęciem decyzji o najbardziej odpowiednim leczeniu. Badanie PET jest bardzo czułe - umożliwia wczesne zdiagnozowanie zmian złośliwych, w tym przerzutów, co ma ogromne znaczenie dla skuteczności leczenia - mówi dr hab. n. med. Rafał Czepczyński z Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej. - Pozytonowa tomografia emisyjna jest zlecana także pacjentom po już przebytym leczeniu nowotworu złośliwego, ponieważ dzięki temu badaniu możemy stwierdzić, czy nie doszło do wznowy po leczeniu operacyjnym, jak również, czy stosowane leczenie nieoperacyjne, takie jak chemioterapia, daje dobre efekty i właściwą odpowiedź na leczenie". (Źródło: Puls Medycyny)

Liczba badań PET sfinansowanych przez NFZ w latach 2007-2017 i wysokość nakładów na te badania. Źródło: Opracowanie własne NIK na podstawie danych uzyskanych z Centrali NFZ

Pierwszy w Polsce cyklotron, służący produkcji radiofarmaceutyków dopuszczonych do obrotu, zainstalował i uruchomił podmiot prywatny w 2012 r. Obecnie w Polsce funkcjonuje dziewięć cyklotronów, w tym cztery zakupione i zainstalowane przez podmioty publiczne.

Rozmieszczenie w Polsce cyklotronów medycznych służących do produkcji radiofarmaceutyków wykorzystywanych w badaniach PET (stan obecny). Źródło: Opracowanie własne NIK

Rozmieszczenie 24 ośrodków PET, w których wykonywane są badania w ramach umowy z NFZ. Źródło: Opracowanie własne NIK

Decyzję o uruchomieniu w podmiotach publicznych krajowej produkcji radiofarmaceutyków Minister Zdrowia podjął w 2005 r. Z przeprowadzonego wówczas rozpoznania wynikało m.in., że przyczyni się to do uniezależnienia od dostaw z zagranicy obarczonych ryzykiem niedostarczenia na czas prowadzenia badań w przypadku złych warunków atmosferycznych. Ponadto przewidywano obniżenie cen radiofarmaceutyków oraz wykorzystanie powstałych w ten sposób oszczędności do sfinansowania większej liczby badań. Miało to spowodować większą dostępność do nowoczesnych metod diagnostyki nowotworowej. W Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych (NPZChN) wyznaczono jasne zadania i cele. Produkcja radiofarmaceutyków powinna była zostać uruchomiona do końca 2011 r., ich cena miała być niższa od tych kupowanych z ośrodków poza granicami kraju. Poza tym w wytwarzane w podmiotach publicznych radiofarmaceutyki miały być zaopatrywane pracownie PET wyposażone w sprzęt (skanery PET-CT) zakupiony ze środków Ministerstwa Zdrowia i finansowane przez NFZ.

Łącznie na inwestycje związane z uruchomieniem produkcji radiofarmaceutyku FDG, najczęściej stosowanego w diagnostyce PET, Ministerstwo Zdrowia wydało, w ramach NPZChN, ponad 24 mln zł, a samorządy blisko 9 mln zł. NIK ocenia, że środki te nie zostały wydane efektywnie. Nie osiągnięto żadnego z zakładanych celów.

Finansowany przez Ministerstwo Zdrowia program budowy sieci ośrodków PET i uruchomienia produkcji radiofarmaceutyków objął Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy, Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach i Uniwersytet Warszawski. Ze środków samorządowych działania na rzecz uruchomienia produkcji radiofarmaceutyków podjęto także w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach oraz Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. Tymczasem tylko w jednym z pięciu badanych przez NIK podmiotów, które miały rozpocząć produkcję radiofarmaceutyków, inwestycje były przygotowane i przeprowadzone rzetelnie - w Centrum Onkologii w Łodzi. W pozostałych przypadkach produkcję uruchomiono z opóźnieniem, poniesiono wyższe nakłady niż planowano, bądź zmieniła się koncepcja działania ośrodka.

Uniwersytet Warszawski, który otrzymał od Ministerstwa Zdrowia 2 mln zł na zakup aparatury przeznaczonej do kontroli jakości produkowanego FDG, ze względu na nierzetelne przygotowanie przedsięwzięcia oraz przyjęcie przez Ministerstwo krótkich terminów realizacji inwestycji, odstąpił od produkcji radiofarmaceutyków. Ostatecznie zakupiony cyklotron Uniwersytet wydzierżawił i radiofarmaceutyki wytwarza tam podmiot prywatny. Uczelnia zajmuje się tym tylko w celach naukowo - badawczych.

W Centrum Onkologii w Bydgoszczy ze względu na złe przygotowanie przedsięwzięcia pod względem projektowym, niezbędna była zmiana koncepcji realizacji inwestycji. Dlatego jej zakończenie zostało opóźnione o kilka lat oraz przekroczono wielkość pierwotnie planowanych kosztów - z 4 mln zł do 8,5 mln zł.

Podobna sytuacja miała miejsce w Centrum Onkologii w Gliwicach. W wyniku wprowadzania wielu zmian inwestycję zakończono z opóźnieniem i przekroczeniem o ponad 20 mln zł planowanych kosztów. Uruchomienie produkcji radiofarmaceutyków miało kosztować ok. 42 mln zł, a wydano ponad 63 mln zł.

Natomiast Centrum Onkologii w Kielcach ze względu na niezapewnienie finansowania dla całości inwestycji zmieniło koncepcję uruchomienia produkcji radiofarmaceutyków. Minister Zdrowia przewidział dla tej placówki tylko środki na utworzenie pracowni badań PET. Jednak centrum kupiło szereg urządzeń służących do produkcji radiofarmaceutyków z budżetu Województwa Świętokrzyskiego, ale wciąż nie posiadało cyklotronu, tak więc przez wiele lat sprzęt stał nieużywany. Aby rozpocząć produkcję radiofarmaceutyków, Centrum w końcu nawiązało współpracę z podmiotem prywatnym, który posiadał to urządzenie.

Tylko Centrum Onkologii w Łodzi, podlegające władzom samorządowym, zrealizowało inwestycję zgodnie z planem. W planowanym terminie uruchomiono produkcję radiofarmaceutyków oraz rozpoczęto wykonywanie badań PET. Jednak do zakończenia kontroli NIK Centrum nie uzyskało zezwoleń na produkcję tych leków i wprowadzenie ich do obrotu.

Podobna sytuacja jest w innych ośrodkach. W Bydgoszczy i Gliwicach nie dość, że produkcję radiofarmaceutyków uruchomiono z dużym opóźnieniem w stosunku do założeń NPZChN - odpowiednio w 2016 r. i 2014 r. - to tylko jeden rodzaj radiofarmaceutyku (FDG) produkowany przez te dwa centra posiadał wszystkie niezbędne zezwolenia i pozwolenia. Pozostałe wytwarzane przez te ośrodki produkty lecznicze stosowane były w diagnostyce PET bez spełnienia wszystkich wymogów.

Także radiofarmaceutyki produkowane w Centrum Onkologii w Kielcach do czasu zakończenia kontroli NIK nie były objęte stosownymi zezwoleniami na wytwarzanie i pozwoleniami na dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego.

Kierownicy centrów onkologicznych usprawiedliwiając brak zezwoleń tłumaczyli, że prawo dopuszcza taką sytuację w przypadku, gdy produkcja odbywa się na tzw. „własny użytek”, a tak właśnie jest w przypadku ich ośrodków. Na poparcie tej tezy przywoływali opinię Krajowego Konsultanta w zakresie Medycyny Nuklearnej, który prezentował pogląd, że dopuszczalna jest produkcja i stosowanie radiofarmaceutyków „na własny użytek”, tj. bez uzyskania zezwolenia na wytwarzanie, oraz dozwolone jest stosowanie tych produktów w badaniach PET bez pozwolenia na dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego.

NIK zauważa, że badania PET wykorzystujące niecertyfikowane radiofarmaceutyki były finansowane przez NFZ w ramach realizacji zawartych umów. Oznacza to, że skontrolowane centra onkologii wprowadzając do obrotu wytworzone radiofarmaceutyki poprzez ich udostępnienie osobom trzecim (pacjentom), uzyskały przychody finansowe z niecertyfikowanej działalności. Z ustaleń kontroli oraz danych uzyskanych z NFZ wynika, że szpitale te zrealizowały świadczenia z wykorzystaniem wyprodukowanych przez siebie radiofarmaceutyków (niedopuszczonych do obrotu) o łącznej wartości co najmniej 295 mln zł, otrzymanych od poszczególnych oddziałów wojewódzkich NFZ, tj.:

CO w Bydgoszczy udzieliło co najmniej 41 650 badań, za które uzyskano z NFZ ponad 169 mln zł,
CO w Gliwicach: 14 771 badań, za które NFZ zapłacił blisko 62 mln zł,
CO w Kielcach: 12 531 badań, za które NFZ zapłacił ok. 46 mln zł,
CO w Łodzi: 5 151 badań, za które uzyskano z NFZ blisko 18 mln zł.
NIK zwraca uwagę, że posługiwanie się w trakcie badań diagnostycznych produktami leczniczymi nieobjętymi zezwoleniem na wytwarzanie i pozwoleniami na dopuszczenie do obrotu może generować ryzyko, że przeprowadzone badania diagnostyczne nie będą spełniać wymogów jakościowych i nie będą w pełni wiarygodne.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości NIK zleciła kontrolę Głównej Inspekcji Farmaceutycznej. Ta potwierdziła ustalenia kontrolerów Izby. Inspekcja Farmaceutyczna, mimo iż wcześniej sama z siebie nie podejmowała żadnych działań, jasno stwierdziła, że obowiązujące w Polsce przepisy regulujące udzielanie świadczeń medycznych i rynek farmaceutyczny, co do zasady nie przewidują możliwości stosowania produktów leczniczych na tzw. potrzeby własne podmiotów je produkujących z pominięciem uzyskania odpowiednich zezwoleń.

NIK negatywnie ocenia nadzór Ministra Zdrowia nad wytwarzaniem i stosowaniem radiofarmaceutyków przez skontrolowane centra onkologii oraz nad Głównym Inspektorem Farmaceutycznym. Minister nie kontrolował postępu prac w finansowanych centrach i przez to nie reagował na opóźnienia. Następnie nie zdiagnozował sytuacji i nie przeciwdziałał nielegalnej produkcji.

Minister pomimo akceptacji ustaleń NIK, nie podjął dotychczas skutecznych działań, zmierzających do tego, aby trzy spośród czterech skontrolowanych przez NIK centrów onkologii, w diagnostyce PET wykorzystywały radiofarmaceutyki zgodnie z obowiązującymi przepisami, co powinno zagwarantować pacjentom bezpieczeństwo i jakość wykonywanych badań.

Jedynie Ośrodek w Gliwicach zrezygnował z produkcji radiofarmaceutyków, na które nie posiadał pozwolenia i skupił się tylko na tym wytwarzanym legalnie. W innych skontrolowanych ośrodkach nie podjęto zdecydowanych działań. Nadal produkują i wykorzystują one niecertyfikowane radiofarmaceutyki.

Izba zauważa, że nie udało się także spełnić, zakładanego w Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych warunku niskich i przez to konkurencyjnych cen radiofarmaceutyków produkowanych przez publiczne ośrodki. Wysokie ich ceny i wejście na rynek z opóźnieniem, z powodu ślimaczących się państwowych inwestycji, spowodowało, że ten opanowali prywatni producenci. Z 24 pracowni PET, w których badania finansowane były przez NFZ, tylko trzy kupowały radiofarmaceutyki wytworzone w podmiocie publicznym - w Centrum Onkologii w Gliwicach. Pozostałe korzystają z dostaw od prywatnych producentów.

W Europie Zachodniej już w 2003 r. jeden skaner PET przypadał na mniej niż 2 miliony mieszkańców. Obecnie według dostępnych danych, w przykładowych krajach europejskich znajduje się od trzech skanerów PET w Estonii (w 2015 r.) do 139 we Francji (w 2016 r.).

Liczba skanerów PET w wybranych krajach w Europie. Źródło: Opracowanie własne NIK.

Wnioski
Na podstawie ustaleń kontroli NIK wystąpiła do Ministra Zdrowia z wnioskiem o wprowadzenie systemowych rozwiązań ukierunkowanych na doprowadzenie do sytuacji, w której badania diagnostyczne pozytonowej tomografii emisyjnej przeprowadzane będą w sposób legalny, z zachowaniem praw pacjentów i w sposób zapewniający im bezpieczeństwo. Tym samym środki publiczne wydatkowane przez NFZ na diagnostykę PET służyć będą wyłącznie finansowaniu świadczeń zdrowotnych udzielanych w sposób zgodny z prawem."
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 03 wrz 2019, 19:02

FDG -cd

http://wyborcza.pl/piatekekstra/1,12915 ... _raka.html

"Wraz z Włochami wywoływaliśmy u myszy nowotwór przełyku przez utrzymywanie w nim refluksu, czyli zgagi - mówi profesor. - Potem podawaliśmy im nanocząstki ze związkiem fluorescencyjnym.

Okazało się, że taki podrażniony przełyk zaczyna świecić kilka tygodni przed wystąpieniem pierwszych symptomów nowotworu
."

http://cornetis.pl/artykul/5764.html

Mechanizm efektu Warburga w komórkach nowotworowych i jego znaczenie w terapii nowotworów
AUTOR:
Jagoda Abramek
TYP:
Prace poglądowe
JĘZYK:
EN
CZASOPISMO:
Onkologia Polska
ROK:
2012
TOM:
15
NUMER:
3
STRONA POCZĄTKOWA:
116
STRONA KOŃCOWA:
119
ISSN:
1505-6732
SŁOWA KLUCZOWE:
nowotwór, efekt Warburga, inhibitory glikolizy, mitochondria, mtDNA

Jedną z ważniejszych cech komórek nowotworowych jest metabolizm oparty na glikolizie (nie zaś na fosforylacji oksydacyjnej), która zachodzi również w obecności tlenu. Zjawisko to zwane efektem Warburga związane jest z upośledzeniem funkcji mitochondriów.

Wiele czynników może wpłynąć na zmiany w metabolizmie komórki charakterystyczne dla nowotworów. Pierwszym z nich, który prawdopodobnie inicjuje cały proces są warunki beztlenowe, czyli hipoksja panująca wewnątrz guza. W tych warunkach czynnik indukowany hipoksją 1 (HIF-1) podwyższa ekspresję genów kodujących enzymy glikolityczne. Inne białka m. in. transduktor i aktywator sygnału transkrypcji 3 (STAT3), P32 czy kinaza pirogronianowa (PK) wpływają na metabolizm nowotworu w sposób pośredni. Nasilony proces glikolizy powoduje wysoką produkcję kwasu mlekowego, a więc zakwaszenie tkanki i co za tym idzie zwiększenie zdolności komórek nowotworowych do przerzutowania. Warunki beztlenowe z kolei wiążą się z powstaniem zjawiska oporności wielolekowej nowotworów.

Istnieją doniesienia, że niektóre nowotwory charakteryzują się wyższym potencjałem błony mitochondrialnej niż komórki prawidłowe, co jest związane z ich opornością na apoptozę. Oddychanie beztlenowe jest głównym źródłem energii dla komórek nowotworowych dlatego, zahamowanie tego procesu jest potencjalnym sposobem leczenia nowotworów. Dichlorooctan sodu (DCA/NaDCA), 3-bromopirogronian, 2-deoksyglukoza to przykłady inhibitorów enzymów glikolitycznych, które mogą mieć zastosowanie w terapii nowotworów.

http://www.postepybiochemii.pl/pdf/1_2013/06_1_2013.pdf

"Obok glukozy GLUT1 może transportować 3-O-metyloglukozę, 2-deoksyglukozę (2-DG), galaktozę, mannozę
i glukozaminę, a jego aktywność hamują cytochalazyna B,
florydzyna, floretyna i HgCl2"

Florydzyna i floretyna występują naturalnie w jabłkach.

https://www.ifj.edu.pl/conf/sem/2003PET_skrypt.htm

Najważniejsze znaczniki pozytonowe,

ich otrzymywanie i kontrola jakości

(tekst wykładu wygłoszonego na Krakowskim Seminarium Tomografii Pozytonowej
“PET-1, Kraków”, dnia 18 czerwca 2003 roku)

Dr Barbara Petelenz

Zakład Fizykochemii Jądrowej, Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego,
ul. Radzikowskiego 152, 31-342 Kraków, e-mail: Barbara.Petelenz@ifj.edu.pl, tel.:(+12)66-28-399

"Czystość radiochemiczna

Czystość radiochemiczną znacznika określa się jako stosunek aktywności jego nominalnej formy chemicznej do aktywności wszystkich form znacznika w radiofarmaceutyku. Uważa się, że wielkość ta powinna wynosić powyżej 95%, najlepiej 98-99%.

Przyczyną obniżonej czystości radiochemicznej może być np. hydroliza, izomeryzacja albo rozkład związku znakowanego. Są to oczywiście zjawiska niepożądane, gdyż zanieczyszczenia radiochemiczne, z reguły wychwytywane tkankowo inaczej niż substancja główna, mogą zniekształcać obraz tomograficzny. Obecność niektórych form radiochemicznych może też prowadzić do zbytniego obciążenia radiacyjnego narządów krytycznych.

Przykładami diametralnie różnej dystrybucji tkankowej zależnej od form chemicznych znacznika mogą być 2 związki fluoru 18F: fluorek sodu, Na18F i 2-[18F]fluoro-2-deksyglukoza, 18FDG, z których pierwszy gromadzi się w kościach, drugi w tkankach miękkich. W praktyce związki te nie bywają swoimi wzajemnymi zanieczyszczeniami, natomiast 18FDG może być zanieczyszczona produktami ubocznymi syntezy. Widać to wyraźnie na przykładzie 18FDG syntetyzowanej z tri-O-acetylo-D-glukalu (TAG) i [18F] metodą addycji elektrofilowej [6]. W metodzie tej głównemu produktowi zawsze towarzyszy około 5% epimeru: 2-[18F]fluoro-2-deoksymannozy (18FDM), której dystrybucja tkankowa nie jest identyczna z dystrybucją 18FDG. Właśnie z powodu niedostatecznej czystości radiochemicznej 18FDG ta metoda syntezy jest obecnie zarzucona.

W celu oczyszczania radiofarmaceutyków stosuje się metody chromatografii cieczowej. Kontrolę czystości radiochemicznej również prowadzi się metodami chromatograficznymi.

Czystość chemiczna

Przez czystość chemiczną rozumie się nieprzekroczenie maksymalnego dopuszczalnego stężenia śladowych niepromieniotwórczych domieszek chemicznych w preparacie radiofarmaceutyku. Może tu chodzić zarówno o domieszki organiczne, jak też nieorganiczne.

Normy farmakopealne określają dokładnie dopuszczalne stężenia śladowych zanieczyszczeń metalicznych w wodzie do injekcji i w preparatach parenteralnych. Najostrzejsze normy dotyczą toksycznych metali ciężkich: Pb, Hg, Cd, As, nieco szerszy margines dopuszczalnych stężeń zostawia się dla jonów innych metali, np. Mn, Cr, Fe, Zn. Należy jednak pamiętać, że w przypadku radiofarma-ceutyków “nieorganicznych”, niektóre z jonów mniej toksycznych mogą konkurować ze znacznikiem o receptory tkankowe, a więc też nie powinny występować w roztworze radiofarmaceutyku. Jeśli chodzi o toksyczne zanieczyszczenia organiczne, to ich rodzaj i dopuszczalne stężenia są określane w indywidualnych monografiach farmakopealnych. Na przykład dla 18FDG syntetyzowanej metodą addycji nukleofilowej określa się dopuszczalne stężenia śladów ciekłego wymieniacza jonów 18F– – kryptofixu oraz rozpuszczalnika – acetonitrylu [7]."

"Wbrew wcześniejszym oczekiwaniom, nie chemia związków węgla 11C odegrała największą rolę w rozwoju tomografii pozytonowej. Obecnie kliniczną praktykę PET zdominował 18F – znacznik “organiczny” o najdłuższym okresie półrozpadu, a w szczególności jego związek – 2-[18F]-2-fluoro-deoksyglukoza. Znaczenie tego związku dla PET bywa porównywane ze znaczeniem technetu 99mTc dla tomografii pojedynczych fotonów."
Znając historię bezpieczeństwa gadolinu, USG w ciąży, "małych obrazków", mammografii, tomografii byłbym ostrożny z FDG.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 06 wrz 2019, 16:16

https://drsircus.com/general/biopsies-a ... y-do-them/
Biopsje są ryzykowne Dlaczego je robią?
Opublikowano 4 września 2019 r

Lekarze rutynowo zalecają biopsje w celu zdiagnozowania raka. Skany PET i CT zwykle następują, jeśli biopsja wykazuje wynik dodatni.

Biopsje mogą zaszkodzić pacjentowi. Biopsje czasami wywołują przerzuty. Wszystkie komórki są otoczone płynem śródmiąższowym. Płyn ten spływa do układu limfatycznego kanałami limfatycznymi do lewej górnej klatki piersiowej, gdzie główny kanał limfatyczny spływa bezpośrednio do naczynia krwionośnego.

Kiedy skalpel lub igła zaatakuje tkankę z komórkami rakowymi, nastąpi krwawienie, które rozleje komórki rakowe do naczyń krwionośnych lub układu limfatycznego przez płyn śródmiąższowy.

Gdy kilka miliardów komórek rakowych oderwie się i dostanie do krwioobiegu,
podróżują do odległych narządów i zaczynają rosnąć.
Ten proces nazywa się „seeding”.


W badaniu z 2014 r. Przeprowadzonym przez Dalhousie University w Kanadzie naukowcy odkryli, że biopsje igły rdzeniowej (które używają zastraszająco grubej igły do ​​usuwania próbek tkanek) mogą zwiększyć ryzyko przerzutów raka piersi u myszy, ponieważ procedura zmniejsza odpowiedź immunologiczną w obszarze guza. Również w 2014 r. Naukowcy z Rajarajeswari Dental College and Hospital w Indiach ocenili, że ryzyko rozprzestrzeniania się raka zależy od kilku czynników. Po pierwsze, wysiew jest bardziej prawdopodobny w niektórych bardzo specyficznych rodzajach nowotworów, a po drugie, ryzyko zaszczepienia zależy od rodzaju wykonywanej procedury biopsji.

Chociaż aspiracje igłowe są bezpieczniejsze niż biopsja chirurgiczna, nadal istnieją zagrożenia. Czy biopsje są warte ryzyka? Twój lekarz z pewnością pomyśli, że tak, ponieważ wszystko o nowoczesnej onkologii jest ryzykowne i niebezpieczne, ale nie powie ci tego. Istnieje jednak wiele rodzajów biopsji, które są bardziej ryzykowne niż inne.

To, czego oczekujemy od głównego nurtu medycyny: „Pomimo minimalnych zagrożeń i trwających badań nad siewem raka podczas biopsji, pobieranie próbek tkanek jest jednym z najbardziej przydatnych narzędzi w walce z rakiem. Te próbki dostarczają zespołom medycznym wielu informacji, które pomagają dostosować leczenie, aby dać pacjentom najlepszą szansę na powrót do zdrowia. „Z biopsji czerpiesz rodzaj nowotworu, niezależnie od tego, czy jest on złośliwy czy łagodny, i jak agresywny” - powiedział dr Jonathan Epstein, profesor patologii, urologii i onkologii oraz dyrektor patologii chirurgicznej w szpitalu Johns Hopkins. „Czasami możesz także przeprowadzić specjalne badania dla niektórych markerów, które mogą pomóc w określeniu terapii i które rodzaje nowotworów zareagują na różne rodzaje terapii”.

Biorąc pod uwagę liczbę osób umierających na raka każdego roku, wydaje się, że onkolodzy wyolbrzymiają zarówno przydatność i bezpieczeństwo biopsji, jak i wszystko inne, co robią. Dr Vincent Gammill z Centrum Badań nad Naturalną Onkologią w Solana Beach w Kalifornii przedstawił przypadek kobiety, która skutecznie leczyła raka piersi naturalnie od 1994 roku. W ubiegłym roku jej konwencjonalny onkolog przekonał ją, że jest głupia, aby odmówić biopsja igłowa. Ma teraz nowe guzy w każdym miejscu nakłucia. „Rzadko widzę odległe przerzuty aż do biopsji - a potem szybko rośnie wszędzie, szczególnie w kościach”, powiedział Gammill.

W 2011 r. Naukowcy z Mayo Clinic College of Medicine poinformowali, że biopsja przezotrzewnowa raka przewodu żółciowego jest związana z wyższym odsetkiem przerzutów do otrzewnej i zalecają, aby nie wykonywać tej procedury, jeśli istnieje metoda lecznicza.


Większość szpitali i onkologów wymaga biopsji. Jedna mała prywatna klinika w Baja w Meksyku, podobnie jak większość alternatywnych ośrodków leczących raka, nie ma takiej możliwości. „Wielu pacjentów przychodzi do nas, ponieważ nie chcą mieć biopsji. Zwłaszcza pacjentki z piersią i prostatą. Szanujemy ich życzenia i zamiast tego oferujemy badania markerów nowotworowych, kolorowe sonogramy Dopplera, ultradźwięki i termografię całego ciała ”- mówi dr Antonio Jimenez z Hope4Cancer Institute.

Dr Thomas Seyfried ostrzega przed wykonywaniem biopsji ze względu na niebezpieczeństwo. Problem polega na tym, że kiedy wbijesz się w mikrośrodowisko raka, aby usunąć część tkanki, powstaje rana w tym mikrośrodowisku, które z kolei wywołuje inwazję makrofagów i innych komórek odpornościowych.

Jeśli masz już kwaśne mikrośrodowisko, ryzykujesz wystąpieniem zdarzenia hybrydyzacji fuzyjnej w tym mikrośrodowisku między makrofagami i rakowymi komórkami macierzystymi. Może to zmienić potencjalnie łagodną sytuację w złośliwą, a jeśli guz jest złośliwy, dźgnięcie go może pogorszyć złą sytuację.

Pytanie brzmi: jaka jest wartość robienia biopsji? Pobieramy biopsję tkanki piersi, aby uzyskać odczyt genomowy różnych rodzajów mutacji, które mogą znajdować się w komórkach. Jeśli rak nie jest chorobą genetyczną, a mutacje są w dużej mierze nieistotne, to nie ma sensu robić tego w pierwszej kolejności. Jeśli guz jest łagodny, dlaczego miałbyś go dźgnąć? Jeśli guz jest złośliwy, dlaczego miałbyś chcieć go dźgnąć? Doszedłem do tego poglądu, czytając tak wiele artykułów w literaturze na temat guza mózgu, raka piersi, raka jelita grubego, raka wątroby, pokazujących, w jaki sposób biopsje igłowe doprowadziły do ​​rozprzestrzeniania się tych komórek nowotworowych, narażając tych ludzi na ryzyko raka z przerzutami i śmierci , Mówi Seyfried.

„W terapii metabolicznej nie dotknąłbyś guza; nie zakłóciłbyś mikrośrodowiska. Pozostawiając go w spokoju, pozwalasz guzowi się skurczyć i odejść. Kiedy zaczniesz postrzegać to jako problem biologiczny, wiele rzeczy, które robimy w przypadku raka, nie ma sensu. W przypadku raka mózgu ludzie mówią: „Masz nowotwór o bardzo niskim stopniu złośliwości. Wejdźmy i wyjmijmy. ”Co się dzieje, kiedy wchodzisz i wyciągasz to, a następnie w następnym roku zamienia się w glejaka. Jak to się stało? Zakłóciłeś mikrośrodowisko. Pozwoliłeś, aby komórki, które są nieznacznie agresywne, stały się bardzo agresywne. Potem doprowadzasz do śmierci pacjenta, mówi Seyfried.

Wniosek

Jeśli ktoś jest na etapie, w którym poważnie czuje, że może mieć raka i jest w punkcie, w którym chce potwierdzenia, w ten czy inny sposób, sensowne może być wykonanie biopsji, jeśli rozważa się nuklearną opcję chemioterapii i radioterapii. Jeśli ktoś poddaje się serii niebezpiecznych testów i zabiegów, jaki jest problem z jeszcze jednym ryzykiem? Niech onkolodzy zagrają w swoją pełną grę.

Ale jeśli ktoś nie widzi, że wybierają tę trudną niebezpieczną drogę, i wybrałby naturalne terapie, bardziej sensowne jest po prostu założenie najgorszego i rozpoczęcie leczenia za pomocą bezpiecznych protokołów innych niż ryzyko. Jeśli ktoś znajduje się w tym niepokojącym miejscu, może spojrzeć na inne markery raka, dla których istnieje wiele testów, i spojrzeć na wiele przyczyn, i wybrać terapię, która usuwa te przyczyny.

Test RGCC Onconomics Plus
Test MammaPrint
MRI (rezonans magnetyczny)
Ultradźwięk
Termografia
Test moczu Navarro
Test ONCOBlot
Test profilu profilu American Metabolic Laboratories CA

Test PSA

Współczesna onkologia nie jest sukcesem, w który chcieliby, abyśmy w to wierzyli. Teraz, gdy okazało się, że rak zastąpił chorobę serca jako główną przyczynę śmierci w bogatych krajach, mamy powody, by wątpić w to, co mówią i co robią.

W bogatych krajach, w których pacjenci i firmy ubezpieczeniowe rzucają miliardy na leczenie raka, a jego diagnoza, rak zabija teraz dwa razy więcej ludzi niż choroby serca. Coś jest poważnie nie tak z tym, jak onkolodzy postrzegają raka, jego przyczyny i leczenie. Mówią o tym, jak ich podstawowe leczenie jest jedynym sposobem, nie przyznając, że są żałosnymi niepowodzeniami w utrzymywaniu ludzi na bardzo długo.

Niemal wszystko, co robią onkolodzy, jest niebezpieczne, szczególnie promieniowanie i leki chemiczne stosowane w chemioterapii. Biopsje są w rzeczywistości bardziej potrzebne onkologowi niż pacjentowi. To onkolog potrzebuje cię do wykonania biopsji, ponieważ stanowią one część ich systemu poradnictwa dotyczącego leczenia.

Mimo wszystko onkolodzy robią codziennie ogromne badań ilości ludzi umierających na raka. Nic, co mówią, nie zmienia tego faktu. A jeśli dodasz koszty, zarówno pacjentom, towarzystwom ubezpieczeniowym, jak i rządom, które są już prawie bankrutami, współczesna onkologia naprawdę nie ma większego sensu. Po co mało osób może sobie pozwolić na leczenie?

Kiedy weźmiemy pod uwagę koszty Immunoonkologii wykonane w sposób farmaceutyczny i fakt, że tylko najbogatsi ludzie na świecie mogą sobie na to pozwolić, widzimy, że współczesna medycyna szczeka na niewłaściwe drzewo. Nie służy ludzkości. Sugeruję, abyśmy przyjęli bardziej naturalny sposób wykonywania immunoonkologii.

Nawet onkolodzy przyznają, że immuno-onkologia jest lepsza niż chemo i promieniowanie, które działają raczej w celu zniszczenia niż budowy silnego układu odpornościowego, który ma moc usuwania raka.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 14 wrz 2019, 17:05

https://oczymlekarze.pl/profilaktyka-i- ... nowotworow

Stomatologiczne zdjęcia RTG przyczyną nowotworów
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 01 paź 2019, 12:18

https://physicsworld.com/a/optical-imag ... l-disease/

Optical imaging monitors brain blood flow in children with sickle cell disease
01 Oct 2019

"DCS jest techniką optyczną, która wykorzystuje światło bliskiej podczerwieni do powiązania fluktuacji intensywności wielokrotnie rozproszonego światła odbitego wykrytego na powierzchni tkanki z wskaźnikiem przepływu krwi (BFI) w tkance leżącej poniżej. Naukowcy z Georgia Institute of Technology, Emory University i Children's Healthcare z Atlanty wykorzystali DCS do ilościowego określenia przepływu krwi w mózgu u 11 dzieci z anemią sierpowatą oraz 11 zdrowych osób z grupy kontrolnej. Zgodnie z oczekiwaniami stwierdzono, że BFI był znacznie wyższy u pacjentów z sierpowatością niż w grupie kontrolnej (Neurophotonics 10.1117 / 1.NPh.6.3.035006).


„Wcześniejsze badania z wykorzystaniem innych metod neuroobrazowania wykazały, że dzieci z anemią sierpowatą mają podwyższony przepływ krwi w mózgu jako mechanizm kompensacyjny w celu poprawy dostarczania tlenu w obliczu przewlekłej anemii” - mówi współautorka Erin Buckley z Georgia Tech i Emory University Szkoła Medyczna. „Odkryliśmy, że DCS był wrażliwy na oczekiwany wzrost przepływu krwi w mózgu z anemią sierpowatą”.

Zdaniem Buckleya DCS oferuje wiele innych korzyści w porównaniu z tradycyjnymi metodami neuroobrazowania, które mierzą przepływ krwi w mózgu. Na początek podkreśla fakt, że koszt produkcji systemu DCS - w wysokości 40 000 USD dla systemu stosowanego w badaniu - jest o rząd wielkości niższy od metod takich jak MRI lub PET. Zauważa również, że DCS nie wiąże się z ekspozycją na środki kontrastowe lub promieniowanie jonizujące i jest „dobrze tolerowany u dzieci w każdym wieku bez potrzeby sedacji”.

Tanie narzędzie
Idąc dalej, pierwszy autor Paul (Seung Yup) Lee, doktorant w grupie Buckleya, zauważa, że ​​DCS może zapewnić proste, tanie narzędzie do nocnej oceny przepływu krwi w mózgu. W szczególności on i zespół badawczy przewidują obiecujący potencjał kliniczny DCS u dzieci z anemią sierpowatą.

System DCS
Przenośny system DCS.
Anemia sierpowata może mieć głęboki wpływ na mózg, w tym znacznie podwyższone ryzyko udaru mózgu”, wyjaśnia Lee. „Pomiary DCS można rutynowo wykonywać na początku, gdy są w dobrym zdrowiu, śledzić je w czasie i monitorować w przypadku choroby, aby zmniejszyć ryzyko udaru mózgu poprzez identyfikację sygnałów ostrzegawczych o nieprawidłowym przepływie krwi w mózgu i umożliwienie interwencji terapeutycznej w odpowiednim czasie. Krótko mówiąc, przewidujemy, że DCS może być kiedyś w przypadku sierpowatokrwinkowej choroby dziecięcej, tak jak monitor glukozy we krwi w przypadku cukrzycy.

Bardziej ostrożnie, Lee podkreśla, że ​​obecnie DCS jest wyłącznie narzędziem badawczym - i chociaż garstka firm zaczęła komercjalizować technologię, takie systemy nie są jeszcze zatwierdzone przez FDA, co oznacza, że ​​nadal są ukierunkowane na zastosowania badawcze . Mimo to twierdzi, że jeśli zespół badawczy nadal będzie identyfikować kluczowe aplikacje, które mogą potencjalnie poprawić opiekę nad pacjentem, są oni „przekonani, że technologia zostanie ostatecznie wdrożona w rutynowej praktyce klinicznej”.

Z punktu widzenia rozwoju technologii Lee ujawnia również, że zespół chce lepiej zrozumieć potencjalny wpływ hematokrytu (stosunek objętości czerwonych krwinek do całkowitej objętości krwi) na pomiary DCS, temat, który jego zdaniem jest szczególnie istotny w anemii sierpowatej, biorąc pod uwagę szeroki zakres poziomów hematokrytu obserwowanych klinicznie u tych pacjentów.

„Obecnie pracujemy nad eksperymentami laboratoryjnymi w zakresie fantomów symulujących tkanki i badaniami walidacyjnymi z MRI w celu lepszego zrozumienia tych efektów”, mówi.

Buckley ujawnia, że ​​kolejnym celem rozwoju technologii na przyszłość jest postęp pod względem obniżenia kosztów produkcji systemu DCS oraz uczynienia go wygodnym i bezprzewodowym.

„Z punktu widzenia badań klinicznych naszym kolejnym krokiem jest wykazanie, że te nieinwazyjne pomiary przepływu krwi w mózgu, które wykonujemy, mogą faktycznie być pomocne w podejmowaniu decyzji klinicznych” - dodaje. „Prowadzimy kilka prospektywnych badań klinicznych w celu zbadania użyteczności tych pomiarów.”
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 06 paź 2019, 13:18

PIXELFLUX

https://www.sciencedirect.com/science/a ... via%3Dihub

Od zjawiska dziadka do orzechów w lewej żyle nerkowej do zespołu przekrwienia linii środkowej jako przyczyny migreny, bólu głowy, bólu pleców i brzucha oraz zaburzeń czynnościowych narządów miednicy

ThomasScholbach

https://doi.org/10.1016/j.mehy.2006.10.040


Abstrakt
W pracy przedstawiono hipotezę, że ból i zaburzenia czynnościowe narządów leżących na linii środkowej ciała mogą być spowodowane przez przekrwienie żył tych narządów. Przyczyną ich przekrwienia jest udział tych narządów (kręgosłup, czaszka, mózg, rdzeń kręgowy, macica, prostata, lewy jajnik / jądro, odbytnica pęcherza moczowego, pochwa, cewka moczowa) w krążeniu obocznym lewej żyły nerkowej. U wielu pacjentów z dolegliwościami wyżej wymienionych narządów lewą żyłę nerkową ściska się w widelcu utworzonym przez górną tętnicę krezkową i aortę. To tak zwane zjawisko dziadka do orzechów jest dzisiaj nie do końca zrozumiałe. Może to prowadzić do znacznego zmniejszenia perfuzji lewej nerki i zmusza lewą krew nerkową do omijania miejsca ucisku żyły przez obfite zabezpieczenia. Te zabezpieczenia często nie są wystarczające. Ich ściany są rozciągnięte i zniekształcone - powstają żylaki ze ścianami zapalnymi. Te rozszerzone żyły są bolesne, zakłócają funkcjonowanie normalnego narządu i wymagają więcej miejsca niż zwykle. W ten sposób może wystąpić ból w narządach linii środkowej i zaburzenie czynnościowe narządów linii środkowej. Termin „zespół przeciążenia linii środkowej” wydaje się odpowiedni, aby odzwierciedlić kompleksowy charakter tego częstego zaburzenia. Uzasadnienie tej hipotezy opiera się na nowej technice PixelFlux (www.chameleon-software.de) pomiaru perfuzji tkanki nerkowej. Za pomocą tej metody mierzono odpowiedni spadek perfuzji lewej kory nerkowej u 16 pacjentów dotkniętych chorobą przed leczeniem (stosunek lewy / prawy: 0,79). Po leczeniu kwasem acetylosalicylowym w dawkach od 15 do 200 mg / dobę w ciągu 14-200 dni osiągnięto całkowite ustąpienie dotychczas utrzymujących się opornych na leczenie objawów narządów środkowych. Jednocześnie stosunek perfuzji lewej / prawej nerki znacznie wzrósł do 1,24 (p = 0,021). Ta poprawa perfuzji lewej nerki może być wyjaśniona lepszym drenażem żył obocznych, zmniejszeniem ich poszerzenia ścian, a tym samym zmniejszeniem ich zapalenia wewnątrzściennego, zmniejszeniem ich efektów masowych (szczególnie przez zastąpiony płyn rdzeniowy wewnątrz kanału kręgowego i czaszki) , i ogólnie zmniejszenie bólu i zaburzenia funkcjonalne w dotkniętych narządach środkowych linii. Proponowana teoria może wpłynąć na obecne rozumienie tak częstych i trudnych do leczenia chorób, takich jak przewlekły ból pleców, bóle głowy, częste zapalenie pęcherza moczowego, miażdżyca, ból brzucha, ból w boku i może pobudzić nowe teorie nadciśnienia tętniczego, niewydolności łożyska, chorób prostaty i mielopatii.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 22 paź 2019, 12:09

https://akademiawitalnosci.pl/witaminow ... nizujacym/

WITAMINOWA OCHRONA PRZED PROMIENIOWANIEM JONIZUJĄCYM
PRZEZ: AKADEMIA WITALNOŚCI 21 - 10 - 2019
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 22 paź 2019, 13:22

Jak się zachowa stent wieńcowy w rezonansie?
Drodzy Doktorzy!

Mamy dziś dla Was zagadkę. Oto pacjent, który w kwietniu 2018 r. miał wszczepiony stent. Otrzymuje skierowanie na rezonans magnetyczny serca z zaświadczeniem o braku przeciwwskazań do tego badania. Producent stentu określa, że stop ten może rozgrzewać się nawet o 6 st. co każde 15 min. Co zadzieje się w sercu tego pacjenta w trakcie rezonansu?

Podpowiemy, że rezonans serca trwa ok. 60 min, a cewka odbiorcza leży bezpośrednio na klatce piersiowej nad sercem, generując wyjątkowo duże pole magnetyczne.

W naszej pracowni stosunkowo często dyskwalifikujemy pacjentów po zweryfikowaniu, jaki stent mu wszczepiono. To tylko jeden z typowych, codziennych przykładów.

Nie jest prawdą, że po upływie 6 tygodni od wszczepienia dowolny stent można bezpiecznie badać w polu magnetycznym. AHA ogłosiła to już przeszło 10 lat temu, w 2007 r. [1]!
dalej:
https://zagrodzka.edu.pl/2019/01/16/jak ... ezonansie/

16 STYCZNIA 2019PRZEZ A
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 29 paź 2019, 15:31

https://kopalniawiedzy.pl/choroba-zwyro ... JAAS,30951
Diagnostyczne podsłuchiwanie odgłosów z kolana
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 12 lis 2019, 10:36

https://raypeatforum.com/community/thre ... ath.29068/

WSZYSTKIE MRI GBCA „indukują toksyczność mitochondrialną i śmierć komórek”.


Jeśli ktoś planuje mieć MRI z kontrastem, oto kilka ostatnich artykułów opublikowanych na ten temat

Marzec 2019, Nefrologia i nadciśnienie tętnicze:
Środki kontrastowe na bazie gadolinu: dlaczego nefrolodzy powinni się martwić
„Środki kontrastowe na bazie gadolinu, niezależnie od ich składu chemicznego, nie są eliminowane według czysto dwukompartmentowego modelu; każda marka przenika do przedziałów o powolnym uwalnianiu, takich jak bariera krew-mózg (i znaleziono gadolin w jądrach neuronów ośrodkowego układu nerwowego). ”
„Gadolin jest zatrzymywany w ważnych narządach… Nic więc dziwnego, że osoby z retencją gadolinu występują w szerokim zakresie objawów”.
Marzec 2019, Journal of Investigative Dermatology:
W zwłóknieniu ogólnoustrojowym „nefrogennym” pośredniczy mieloidalny receptor chemokin C-C 2
Liczne objawy stanowiące kryteria diagnostyczne zwłóknienia ogólnoustrojowego„ nefrogennego ”występują u pacjentów narażonych na gadolin z prawidłową czynnością nerek”.
„Środki kontrastowe na bazie gadolinu indukują rekrutację komórek pochodzących ze szpiku kostnego do dotkniętych narządów”
Kwiecień 2019, The American Journal of Bioethics:
Potrzeba krajowych wytycznych dotyczących świadomej zgody na temat bezpieczeństwa GBCA
„Omawiany protokół badawczy podkreśla, w którym przypadku [National Institutes of Health] Plan działania dotyczący [środków kontrastowych na bazie gadolinu] jest niedostateczny”,


Maj 2019, radiologia dochodzeniowa:
Środki kontrastowe do rezonansu magnetycznego oparte na gadolinie wywołują toksyczność mitochondrialną i śmierć komórek w ludzkich neuronach, a toksyczność wzrasta wraz ze zmniejszoną stabilnością kinetyczną środka

„Po wielu niepewnościach, czy [środki kontrastowe na bazie gadolinu] powodują toksyczność komórkową, przedstawiamy teraz pierwsze ostateczne dowody na to, że środki te rzeczywiście indukują toksyczność mitochondrialną i śmierć komórek w hodowanych neuronach ludzkich”
„W przypadku wszystkich GBCA śmierć komórek wzrosła wraz z dawką ekspozycji…” [Jeśli twój lekarz powie ci, że będzie używać „Bezpiecznego rodzaju”, kłamią. Wszystko, co miałem, to „bezpieczny rodzaj”, a mój poziom gadolinu jest nadal podwyższony 1 rok po ostatnim wstrzyknięciu]
Maj 2019, Science of the Total Environment:
Ocena toksykologiczna antropogenicznego gadolinu w wodzie morskiej
„Narażenie na Gd silnie wpłynęło na wydajność biochemiczną… w tym zmniejszenie metabolizmu małży, indukcję stresu oksydacyjnego i neurotoksyczność”


Lipiec 2019, Toksykologia i farmakologia stosowana (obecnie w wersji zapoznawczej):
Środki kontrastowe na bazie gadolinu: Stymulatory zwłóknienia nerek indukowanego przez szpik kostny i główne czynniki zaburzające metabolizm
„Leczenie środkami kontrastowymi na bazie gadolinu prowadzi do dyslipidemii”
„Środki kontrastowe na bazie gadolinu zaburzają czynność nerek, wywołują uszkodzenia patologiczne i zwiększają zwłóknienie nerek”."

Ile milionów ludzi zostało poinformowanych, że wszystkie GBCA deponują pewną ilość gadolinu? = BRAK, dopóki FDA nie zażąda obowiązkowych ostrzeżeń dotyczących czarnej skrzynki (dla każdej marki) od maja 2018 r

Ile milionom mówi się, że jest całkowicie bezpieczny i dlatego nigdy nie pomyślałby o połączeniu kropek?

Co powoduje fibromialgię? (objawy odzwierciedlają toksyczność Bg. Fibromialgia jest tylko terminem parasolowym i prawdopodobnie ma wiele przyczyn)

Ile osób ze stwardnieniem rozsianym (lub innymi problemami), które są narażone na niezliczone zastrzyki, czy ich objawy pogorszyły się przez Gd tylko po to, by obwinić ich o stwardnienie rozsiane lub wcześniej istniejący stan?

Cała nauka wskazuje na ogromny opad, ale nie wiadomo, ile czasu zajmie jej wypłukanie. Zobacz historię Thorothast (kontrast wykorzystujący Thorium)."


3 kolejne, za którymi tęskniłem (w tym 1 z kliniki Mayo, w której stwierdzono, że środki kontrastowe z bazy Gadolinium zakłócają wyniki laboratoryjne):

Maj 2019, Raporty przyrodnicze / naukowe
Rejestrowanie specyficznych dla związków zanieczyszczeń gadolinu w wodach przybrzeżnych przez wielkie przegrzebki
„Należy pilnie ustalić stabilność obecnie stosowanych wód morskich w GBCA, szczególnie w przypadku najczęściej stosowanych makrocyklicznych GBCA, takich jak gadoterat meglumina, gadobutrol i gadoteridol. Ponieważ światowe zużycie tych cząsteczek rośnie, dane te są niezbędne do przewidywania konsekwencji zanieczyszczenia gadolinu w środowiskach przybrzeżnych i ewentualnie opracowania procesów uzdatniania wody ”

Maj 2019, Anals of Chemical Biochemistry
Środki kontrastowe na bazie gadolinu: klinicznie znacząca interferencja analityczna w analizie elementarnej ICP-MS
„W ciągu jednego roku laboratorium metali w naszej instytucji musiało anulować 42 testy surowicy selenu i 19 paneli z metalami ciężkimi z powodu potencjalnej interferencji spowodowanej przez gadolin.”
Sierpień 2019, Hipotezy medyczne
Hipoteza gadolinu dotycząca fibromialgii i niewyjaśnionego powszechnego bólu przewlekłego
„Hipoteza przedstawiona w tym artykule, wraz ze wsparciem dowodów naukowych, łączy FM i niewyjaśniony przewlekły powszechny ból zgłaszany po urazie, operacji lub chorobie medycznej z zatrzymaniem gadolinu w ciele”."
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 20 lis 2019, 18:12

0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 21 lis 2019, 17:57

tłum . transkryptu powyżej

00:12
Ludzie nie zdają sobie sprawy, że czerwone światło i łagodne światło bliskiej podczerwieni przechodzi prosto przez twoją rękę, właśnie tak. Fakt ten może umożliwić lepszą, szybszą i tańszą opiekę zdrowotną. Nasza przejrzystość jest tutaj kluczowa. Pokażę ci, jak używamy tego klucza i kilku innych kluczy, aby zobaczyć głęboko w naszych ciałach i mózgach.


00:40
OK, więc najpierw… Widzisz ten wskaźnik laserowy i miejsce, które robi na mojej dłoni? Światło przechodzi przez moją rękę - jeśli moglibyśmy zgasić światła, proszę - jak już pokazałem. Ale nie możesz już zobaczyć tego plamki lasera. Widzisz moją rękę świecącą się. To dlatego, że światło się rozprzestrzenia, rozprasza. Chcę, żebyś zrozumiał, czym jest rozpraszanie, abym mógł pokazać ci, jak się go pozbyć i zobaczyć głęboko w naszych ciałach i mózgach. Mam tu kawałek kurczaka.


01:15
(Śmiech)


01:17
Jest surowy. Zakładanie rękawiczek. Ma takie same właściwości optyczne jak ludzkie ciało. Oto kurczak ... zapalając go. Widzisz, światło przechodzi przez nie? Wszczepiłem też guza do tego kurczaka. Możesz to zobaczyć?


01:43
Odbiorcy: Tak.


01:44
Mary Lou Jepsen: Oznacza to, że za pomocą światła czerwonego i podczerwonego możemy zobaczyć guzy w ludzkim ciele. Ale jest haczyk. Kiedy rzucam na niego kolejny kawałek kurczaka, światło wciąż przechodzi, ale nie widać już guza. To dlatego, że światło rozprasza. Musimy więc coś zrobić z rozproszeniem, aby zobaczyć guz. Musimy rozproszyć światło. Więc ...


02:19
Technologia, na której spędziłem wczesną część mojej kariery, umożliwia rozpraszanie. To się nazywa holografia. I zdobył nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki w latach 70., ze względu na fantastyczne rzeczy, które pozwala robić ze światłem. To jest hologram. Przechwytuje jednocześnie całe światło, wszystkie promienie, wszystkie fotony we wszystkich pozycjach i pod wszystkimi kątami. To niesamowite. Aby zobaczyć, co możemy zrobić z holografią ... Widzisz te kulki? Spójrz na te kulki odbijające się od barier, jako analogię do światła rozproszonego przez nasze ciała. Gdy kulki docierają do dna rozproszonego labiryntu, są chaotyczne, rozpraszają się i odbijają wszędzie. Jeśli zarejestrujemy hologram na dole wewnątrz ekranu, możemy zapisać pozycję i kąt każdego marmuru opuszczającego labirynt. Następnie możemy przynieść kulki od dołu i pozwolić hologramowi skierować każdy marmur do dokładnie właściwej pozycji i kąta, tak aby pojawiały się w linii na górze matrycy rozpraszającej.


03:39
Zrobimy to z tym. Jest to optycznie podobne do ludzkiego mózgu. Przejdę teraz na zielone światło, ponieważ zielone światło jest jaśniejsze dla twoich oczu niż czerwone lub podczerwone i naprawdę potrzebuję, abyś to zobaczył. Więc umieścimy hologram przed tym mózgiem i wydostanie się z niego strumień światła. Wydaje się to niemożliwe, ale tak nie jest. To jest konfiguracja, którą zobaczysz. Zielone światło. Tutaj hologram, zielone światło, to nasz mózg. I wychodzi z niego strumień światła. Właśnie stworzyliśmy mózg gęsto rozproszonej tkanki. Wydaje się niemożliwe, nikt wcześniej tego nie zrobił, jesteś pierwszą publicznością, która to zobaczyła.


04:33
(Oklaski)


04:38
Oznacza to, że możemy skupić się głęboko w tkance. Nasza przezierność jest pierwszym kluczem. Holografia umożliwiająca rozpraszanie jest drugim kluczem, który pozwala nam zobaczyć głęboko w naszych ciałach i mózgach.


04:54
Prawdopodobnie myślisz: „Brzmi nieźle, ale co z czaszką i kośćmi? Jak przejrzysz mózg bez widzenia przez kość?” To jest prawdziwa ludzka czaszka. Zamówiliśmy na stronie skullsunlimited.com.


05:10
(Śmiech)


05:12
Bez żartów. Ale traktujemy tę czaszkę z wielkim szacunkiem w naszym laboratorium i tutaj w TED. I jak widać, czerwone światło przechodzi przez nie. Przechodzi przez nasze kości. Więc możemy przejść przez czaszkę, kości i mięso tylko czerwonym światłem. Robią to również promienie gamma i rentgenowskie, ale powodują guzy. Czerwone światło jest wszędzie wokół nas.


05:39
Korzystając z tego, wrócę tutaj i pokażę ci coś bardziej przydatnego niż zrobienie lasera mózgowego. Rzuciliśmy sobie wyzwanie, aby zobaczyć, jak dobrze możemy się skupić poprzez tkankę mózgową. Skupiając się na tym mózgu, było to tak dobre ogniskowanie, że umieściliśmy przed nim matrycę gołej kamery. A gołe kamery umierają ... Czy możesz zgasić światło reflektorów? OK, oto jest. Widzisz to? Każdy piksel ma szerokość dwóch tysięcznych milimetra. Dwa mikrony. Oznacza to, że ogniskowanie punktowe - pełna szerokość w połowie maksimum - wynosi od sześciu do ośmiu mikronów. Aby dać ci wyobrażenie o tym, co to znaczy: taka jest średnica najmniejszego neuronu w ludzkim mózgu. Oznacza to, że możemy skupić się przez czaszkę i mózg na neuronie. Nikt tego wcześniej nie widział, robimy to po raz pierwszy tutaj. To nie jest niemożliwe.


06:39
(Oklaski)


06:41
Sprawiliśmy, że działa z naszym systemem, więc dokonaliśmy przełomu.


06:44
(Śmiech)


06:46
Po prostu dać pomysł - to nie tylko 50 kulek. To miliardy, tryliony fotonów, wszystkie ustawione zgodnie z kierunkiem hologramu, rykoszetują
przez gęsto rozproszony mózg i wyłaniają się jako skupienie. To całkiem fajne. Jesteśmy podekscytowani.


07:07
To jest maszyna MRI. To kilka milionów dolarów, wypełnia pokój, wiele osób prawdopodobnie było w jednym. Spędziłem dużo czasu w jednym. Ma skupienie około milimetra - trochę masywne, w porównaniu do tego, co właśnie pokazałem. System oparty na naszej technologii może zapewnić znacznie niższy koszt, wyższą rozdzielczość i mniejsze obrazowanie medyczne. Więc to właśnie zaczęliśmy. Mój zespół i ja zbudowaliśmy urządzenie, urządzenie laboratoryjne do skanowania tkanek. I tutaj jest w akcji. Chcieliśmy zobaczyć, jak dobrze możemy to zrobić. Zbudowaliśmy to w ciągu ostatniego roku. W rezultacie możemy znaleźć guzy w tej próbce - głębokość 70 milimetrów, światło tu wpadające, rozdzielczość pół milimetra, i to jest guz, który znalazł.


08:05
Prawdopodobnie patrzysz na to, na przykład: „Brzmi dobrze, ale to rodzaj dużego systemu. Jest mniejszy niż duża maszyna do rezonansu magnetycznego, maszyna MRI potwora, ale czy możesz zrobić coś, aby go zmniejszyć?” Odpowiedź brzmi: oczywiście. Możemy zastąpić każdy duży element w tym systemie mniejszym elementem - małym układem scalonym, układem wyświetlacza wielkości paznokcia dziecka.


08:37
Trochę o moim pochodzeniu: ostatnie dwie dekady spędziłem na opracowywaniu, opracowywaniu prototypów, a następnie wysyłaniu miliardów dolarów elektroniki użytkowej - z pełnymi niestandardowymi układami scalonymi - na owłosionej krawędzi fizyki optycznej. Więc mój zespół i ja zbudowaliśmy duży sprzęt laboratoryjny, aby udoskonalić naszą architekturę i przetestować narożne obudowy i naprawdę dopracować nasze projekty układów, zanim wydamy miliony dolarów na wyprodukowanie każdego układu. Nasze nowe wynalazki czipów zmniejszają system, przyspieszają go i umożliwiają szybkie skanowanie i rozpraszanie światła, aby zobaczyć głęboko w naszych ciałach. To trzeci klucz do lepszej, szybszej i tańszej opieki zdrowotnej. To makieta czegoś, co może zastąpić funkcjonalność wielomilionowego urządzenia MRI w cenie elektroniki użytkowej, którą można nosić jako bandaż, wyłożyć czapkę narciarską, włożyć do poduszki. Właśnie to budujemy.


09:53
(Oklaski)


09:54
Oh dziękuję!


09:56
(Oklaski)


09:59
Więc pewnie myślisz: „Przepuszczam światło przez nasze ciała. Dostaję nawet holografię rozpraszającą światło. Ale jak dokładnie wykorzystujemy te nowe wynalazki układów, aby wykonać skanowanie?”


10:13
Mamy rozsądne podejście. Nie, dosłownie - używamy dźwięku. Tutaj te trzy dyski reprezentują zaprojektowane przez nas układy scalone, które znacznie zmniejszają rozmiar naszego obecnego nieporęcznego systemu. Jeden z miejsc, jeden z żetonów, emituje dźwiękowy ping i skupia się w dół, a następnie włączamy czerwone światło. A czerwone światło przechodzące przez tę plamkę dźwiękową zmienia nieco kolor, podobnie jak zmienia się wysokość syreny policyjnego samochodu, gdy przejeżdża obok ciebie.


10:52
Więc. Jest jeszcze jedna rzecz w holografii, o której jeszcze ci nie mówiłem, którą musisz wiedzieć. Tylko dwie wiązki dokładnie tego samego koloru mogą stworzyć hologram. Tak więc to pomarańczowe światło wychodzące z plamki dźwiękowej, które nieznacznie zmieniło kolor, i tworzymy świecącą tarczę pomarańczowego światła pod sąsiednim układem, a następnie zapisujemy hologram na układzie kamery. Podoba mi się


11:22
Z tego hologramu możemy wydobyć informacje o tym miejscu dźwiękowym, ponieważ odfiltrowujemy całe czerwone światło. Następnie możemy opcjonalnie skupić światło z powrotem w mózgu, aby stymulować neuron lub część mózgu. Następnie przechodzimy do przeniesienia skupienia dźwięku w inne miejsce. I w ten sposób, punkt po punkcie, skanujemy mózg.


11:49
Nasze chipy dekodują hologramy trochę tak, jak Rosalind Franklin dekodowała ten kultowy obraz dyfrakcji promieniowania rentgenowskiego, aby po raz pierwszy ujawnić strukturę DNA. Robimy to elektronicznie za pomocą naszych układów, rejestrując obraz i dekodując informacje, w milionowej części sekundy. Szybko skanujemy.


12:13
Nasz system może być nadzwyczajny w znajdowaniu krwi. A to dlatego, że krew pochłania światło czerwone i światło podczerwone. Krew jest czerwona. Oto zlewka krwi. Zamierzam ci pokazać. A oto nasz laser, który przechodzi przez to. To naprawdę laser, widać to na - tam jest. W porównaniu do mojego funta mięsa, gdzie widać, światło przenika wszędzie. Zobaczmy to jeszcze raz, krew. To jest naprawdę kluczowe: krew pochłania światło, ciało rozprasza światło. Jest to znaczące, ponieważ każdy guz większy niż milimetr sześcienny lub dwa ma pięciokrotnie więcej krwi niż normalne mięso.


13:01
Dzięki naszemu systemowi możesz wyobrazić sobie wczesne wykrywanie nowotworów, kiedy interwencja jest łatwa, lub śledzenie wielkości guza, gdy rośnie lub kurczy się. Nasz system powinien być również nadzwyczajny w wykrywaniu, gdzie nie ma krwi, jak zatkana tętnica, lub zmiana koloru we krwi, ponieważ przenosi tlen w porównaniu z brakiem tlenu, co jest sposobem pomiaru aktywności neuronalnej. Jest takie powiedzenie, że „światło słoneczne” jest najlepszym środkiem dezynfekującym. To dosłownie prawda. Naukowcy zabijają zapalenie płuc w płucach, świecąc głęboko głęboko

strona płuc. Nasz system może to umożliwić nieinwazyjnie.



13:45
Pozwól, że podam jeszcze trzy przykłady tego, co potrafi ta technologia. Jedno uderzenie. Istnieją dwa główne rodzaje udarów: jeden spowodowany przez zatykanie, a drugi spowodowany pęknięciem. Jeśli potrafisz określić rodzaj udaru mózgu w ciągu godziny lub dwóch, możesz podać leki, które znacznie zmniejszą uszkodzenie mózgu. Pomyl się, a pacjent umiera. Dziś oznacza to dostęp do skanera MRI w ciągu godziny lub dwóch udarów. Jutro dzięki kompaktowemu, przenośnemu i niedrogiemu obrazowaniu każda karetka pogotowia i każda klinika może zdekodować rodzaj udaru i uzyskać odpowiednią terapię na czas.


14:30
(Oklaski)


14:34
Dzięki.


14:36
Po drugie: dwie trzecie ludzkości nie ma dostępu do obrazowania medycznego. Kompaktowe, przenośne i niedrogie obrazowanie medyczne może uratować niezliczone życie.


14:49
I trzy: komunikacja mózg-komputer. Pokazałem tutaj na scenie nasz system skupiający się przez czaszkę i mózg do średnicy najmniejszego neuronu. Za pomocą światła i dźwięku możesz aktywować lub hamować neurony, a jednocześnie możemy dopasować specyfikację, określając rozdzielczość skanera fMRI, który mierzy zużycie tlenu w mózgu. Robimy to, patrząc na zmianę koloru we krwi, zamiast przy użyciu magnesu o masie dwóch ton. Abyś mógł sobie wyobrazić, że dzięki skanerom fMRI możemy dekodować wyobrażone słowa, obrazy i sny skanowanych osób. Pracujemy nad systemem, który łączy wszystkie trzy funkcje w tym samym systemie - neuronowe odczytywanie i zapisywanie za pomocą światła i dźwięku, przy jednoczesnym mapowaniu zużycia tlenu w mózgu - wszystko razem w nieinwazyjnym urządzeniu przenośnym, które umożliwia mózg komunikacja komputerowa, brak implantów, brak operacji, opcjonalna operacja mózgu. Może to przynieść ogromne korzyści dwóm miliardom ludzi, którzy cierpią na całym świecie z powodu chorób mózgu.


16:04
(Oklaski)


16:09
Ludzie pytają mnie, jak głęboko możemy zejść. Odpowiedź brzmi: całe ciało jest w zasięgu ręki. Ale oto inny sposób, aby na to spojrzeć.


16:20
(Śmiech)


16:22
Cała moja głowa właśnie się zaświeciła, chcesz to jeszcze raz zobaczyć?


16:24
Odbiorcy: Tak!


16:26
(Śmiech)


16:28
MLJ: To wygląda przerażająco, ale nie jest. Naprawdę przerażające jest to, że nie wiemy o naszych ciałach, mózgu i naszych chorobach, abyśmy mogli je skutecznie leczyć. Ta technologia może pomóc.


16:39
Dziękuję Ci.


16:40
(Oklaski)


16:46
Dziękuję Ci.


16:47
(Oklaski)
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: METODY DIAGNOSTYCZNE

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 28 lis 2019, 10:11

Mammogramy to tragiczne kłamstwo
2
28 Listopada 2019 • 24 Oglądających


"W skrócie
Mammogramy mają znaczną liczbę wad, a ostatnie badania pokazują, że to badanie nie zmniejsza ryzyka śmierci z powodu choroby

Mammogramy stosowane do wykrywania raka piersi wykorzystują promieniowanie jonizujące, które niesie ryzyko zachorowania na raka; nowa trójwymiarowa mammografia, zwana także tomosyntezą piersi, wykorzystuje więcej promieniowania do uzyskania ostrzejszych zdjęć

Dane pokazują, że po 10 mammogramach istnieje 50-60% ryzyko otrzymania fałszywie dodatniego wyniku, potencjalnie wymagającego dalszych badań z większą ilością promieniowania, a nawet leczenia

Można zapobiec od 75 do 90% przypadków raka piersi poprzez zmiany w stylu życia, takie jak zmniejszenie narażenia na niebezpieczne toksyny, spożywanie ekologicznej żywności, znaczne zmniejszenie spożycia rafinowanego cukru i fruktozy oraz ograniczenie spożycia białka"

wiecej

https://polish.mercola.com/sites/articl ... mstwo.aspx
0 x



ODPOWIEDZ