Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11709
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 73
x 570
Podziękował: 27485 razy
Otrzymał podziękowanie: 17706 razy

Re: TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 03 mar 2019, 12:02

pompki i przysiady, wystarczą tylko chęci :D
Pompkidoskonały bezpłatny test oceny ryzyka chorób układu krążenia
20 lutego 2019, 14:44 | Zdrowie/uroda

Obrazek

Zdolność do wykonania odpowiedniej liczby pompek może być darmowym sposobem oceny ryzyka chorób układu krążenia.

Okazuje się, że aktywny mężczyzna w średnim wieku, który jest w stanie wykonać ponad 40 pompek ma znacznie mniejszą szansę, że w ciągu kolejnych 10 lat zapadnie na choroby układu krążenia, niż jego aktywny rówieśnik, zdolny do wykonania mniej niż 10 pompek.


Nasze badania dowodzą, że liczba wykonanych pompek może być łatwą bezpłatną metodą oceny ryzyka chorób układu krążenia. Co zaskakujące, liczba wykonanych pompek jest silniej powiązana z ryzykiem chorób układu krążenia niż testy wydolności na bieżni, mówi główny autor badań, Justin Yang z Harvard T.H. Chan School of Public Health.

Oceny stanu fizycznego są silnym wskaźnikiem stanu zdrowia. Jednak badania na bieżni są zbyt kosztowne, wymagają specjalistycznego sprzętu i zajmują zbyt dużo czasu, by stosować je w codziennej praktyce lekarskiej. Obecne badania są pierwszymi, które dowodzą, że pompki równie dobrze co bieżnia nadają się do oceny ryzyka chorób układu krążenia, w tym zawałów czy choroby niedokrwiennej serca.

Naukowcy przeanalizowali dane z lat 2000-2010 dotyczące 1104 strażaków. Mediana wieku badanych wynosiła 39,6 roku, a mediana BMI to 28,7. Na początku badań każdy z mężczyzn wykonywał pompki oraz przechodził badania na bieżni. Uczestnicy raz w roku byli poddawani ocenie stanu fizycznego oraz wypełniali kwestionariusze dotyczące stanu zdrowia.

W badanym okresie zarejestrowano 37 przypadków chorób układu krążenia. Tylko 1 z nich dotyczył mężczyzny, który w pierwszym badaniu zrobił więcej niż 40 pompek. Naukowcy wyliczyli, że mężczyźni, którzy byli w stanie zrobić ponad 40 pompek mieli o 96% mniejsze ryzyko zapadnięcia na choroby układu krążenia, niż mężczyźni zdolni do wykonania mniej niż 11 pompek. Liczba pompek była zaś silniej powiązana z ryzykiem niż testy aerobowe wykonywane na bieżni.

Autorzy badań podkreślają, że badali mężczyzn w średnim wieku, których praca wiązała się z aktywnością fizyczną. Zatem uzyskanych wyników nie można przekładać na kobiety, ani mężczyzn w innym wieku lub mniej aktywnych fizycznie.

Nasze badania pokazują, jak ważna dla zdrowia jest wydolność fizyczna i dlaczego lekarze powinni rutynowo dokonywać jej oceny, mówi jeden z autorów eksperymentu, profesor Stefanos Kales.
Autor: Mariusz Błoński Źródło: Harvard Medical School
https://kopalniawiedzy.pl/pompki-chorob ... erca,29619

https://youtu.be/IODxDxX7oi4
https://youtu.be/AM5AjrfhlEw

ĆWICZENIA na jędrne PIERSI [galeria zdjęć]
https://wformie24.poradnikzdrowie.pl/cw ... -H9hq.html
https://wformie24.poradnikzdrowie.pl/cw ... -na-biust/

POMPKI - podejmij 30-dniowe wyzwanie i zrób 50 pompek z rzędu
http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/cwi ... 43322.html

Efekty robienia pompek: wizualne i zdrowotne zalety ćwiczenia
https://wformie24.poradnikzdrowie.pl/cw ... -QbWm.html

edit:
Pompki: proste ćwiczenie, które zlikwiduje wystający brzuch

Obrazek
17 Listopada 2017 • 1,602 Oglądających
Édition: Polski

Pompki
W skrócie

Pompki wzmacniają nie tylko górną część ciała, ale także mięśnie brzucha i tułowia

Ćwiczenie to – łączące pozycję planka z ruchem pchającym górnej części ciała – angażuje wszystkie mięśnie stabilizujące kręgosłup

Pompki to jedno z najlepszych i najbardziej podstawowych ćwiczeń na mięśnie tułowiaRozmiar tekstu:
Według dr Mercoli

Pompki wzmacniają nie tylko górną część ciała, ale także mięśnie brzucha i tułowia. Ćwiczenie to, łączące pozycję planka z ruchem pchającym górnej części ciała, angażuje wszystkie mięśnie stabilizujące kręgosłup. Faktem jest, że jest to jedno z najlepszych i najbardziej podstawowych ćwiczeń na mięśnie tułowia.

Jak podaje The Post Game:

"Pompki to lepsza wersja ćwiczenia plank.
Wykonując je nie tylko wzmacniasz mięśnie brzucha utrzymując je nad ziemią wbrew sile grawitacji, która próbuje przyciągnąć Twoje biodra do ziemi, ale ponadto ćwiczysz i wzmacniasz mięśnie pchające górnej części ciała: mięśnie klatki piersiowej, barków, tricepsy."


Aby uniknąć kontuzji i osiągnąć korzyści z ćwiczenia, konieczna jest prawidłowa forma

Najczęstsze błędy popełniane przez osoby wykonujące pompki to:

Wykonywanie ich zbyt szybko
Wykorzystywanie tylko pewnego zakresu ruchu

Po pierwsze wykonuj ćwiczenie powoli, napinając mięśnie na co najmniej trzy sekundy.
Spróbuj naprawdę poczuć grupy mięśni, które angażują się w ćwiczenie i staraj się wykonywać jak najpełniejszy ruch. Zaczynaj jak najniżej nad podłogą i wypychaj ciało w górę jak najwyżej.

Szczególną uwagę należy zwrócić na ułożenie łokci. Idealnym kątem ugięcia łokci wobec tułowia jest 45 stopni. To pozwala na efektywne ćwiczenie mięśni klatki piersiowej.

Oto najważniejsze punkty, o których trzeba pamiętać wykonując pompki:

Utrzymuj tułów sztywny i prosty jak deska (pozycja plank)
Łokcie znajdują się pod kątem 45 stopni do boku ciała
Wykonuj wdech opuszczając się w dół
Opuść ciało jak najniżej, tak aby mostek lekko dotknął podłogi
Wykonuj wydech podczas ruchu w górę


Techniki ukierunkowane na różne grupy mięśni

Pompki tradycyjnie wykorzystywane były i są do treningu klatki piersiowej, ale zmieniając lekko technikę ich wykonania, można za ich pomocą wzmacniać także inne grupy mięśni, takie jak mięśnie brzucha.

Lecz najpierw trzeba zrozumieć jak zbudowane są mięśnie brzucha.

Mięsień poprzeczny brzucha stanowi jak gdyby ciasny gorset, który chroni znajdujące się pod nim organy jamy brzusznej. Ponad nim znajdują się mięśnie skośne brzucha wewnętrzne i zewnętrzne, a na nich, tuż pod skórą umiejscowiony jest mięsień prosty brzucha tzw. „sześciopak”. Mięśnie brzucha obejmują także mięśnie dna miednicy odpowiedzialne za funkcje seksualne i wydalanie moczu. W górnej części brzucha znajduje się także przepona.

Oto dwa kluczowe punkty:

W pozycji planka, wciągnij pępek.
Pępek połączony jest z mięśniami skośnymi brzucha, które opinają od zewnątrz organy wewnątrz jamy brzusznej i dają podparcie kręgosłupowi i jego kręgom. Zatem wciągając pępek do środka, zaczynasz napinać te głęboko położone wewnętrzne mięśnie skośne brzucha.

Następnie wykonaj ściśnięcie mięśni Kegla.
Termin ten na ogół lepiej jest znany kobietom niż mężczyznom. Napięcie mięśni Kegla wykonujemy podciągając mięśnie dna miednicy do góry i utrzymując je przez chwilę napięte.

Mężczyźni, którym termin ten często jest obcy, zrozumieją, o które mięśnie chodzi, jeśli spróbują sobie wyobrazić, że próbują powstrzymać strumień moczu w trakcie sikania. Takie napięcie mięśni dna miednicy pomoże Ci poczuć i skupić się na mięśniach brzucha.

Jeśli chcesz ćwiczyć mięśnie proste brzucha, czyli tzw. “sześciopak”, to opuść podbródek w dół w kierunku palców stóp, skupiając się jednocześnie na wciąganiu pępka.

Techniki te są bardzo skuteczne i pomagają budować i wzmacniać głęboko położone mięśnie wewnętrzne brzucha, które są podstawą dla zbudowania wymarzonego dla wielu osób „sześciopaku”.

Pamiętaj jednak o tym, że aby mięśnie brzucha dobrze się prezentowały i w ogóle były widoczne, trzeba najpierw pozbyć się przykrywającej je warstwy tłuszczu na brzuchu. Aby osiągnąć tak wysportowany wygląd i klasyczny sześciopak, tkanka tłuszczowa u mężczyzn nie powinna stanowić więcej niż 6% masy ciała, a u kobiet około9%.

Jak stopniowo stawać się coraz silniejszym i budować mięśnie

Wykonywanie różnych, coraz trudniejszych ćwiczeń pomoże Ci skupić się na technikach pracy nad mięśniami brzucha opisanymi powyżej, a jednocześnie będzie stymulować mięśnie na różne sposoby.

Prawdopodobnie wiesz już, że wykonywanie ciągle tych samych ćwiczeń nie jest skuteczne. Mięśnie trzeba nieco „zdezorientować”, aby budować ich masę. Darin w wideo demonstruje kilka unikalnych technik, które mogą pomóc Ci to osiągnąć, bez względu na to, od jakiego poziomu zaczynasz.

Skąd będziesz wiedział, że nadszedł czas, aby przejść na kolejny wyższy poziom ćwiczeń?

Jeśli jesteś w stanie wykonać dwie lub trzy serie ćwiczenia po 12, 15 lub 18 powtórzeń w każdej z nich, to znaczy, że powinieneś przejść na kolejny poziom lub zastosować nową technikę.

Na początku, gdy wykonywanie pompek do dla Ciebie zupełna nowość, możesz wykonywać to ćwiczenie z kolanami na podłodze. Unieś stopy w kierunku pośladków, a resztę ciała trzymaj prosto. W tej pozycji wciąż możesz wciągnąć pępek i wykonywać napięcie mięśni Kegla, aby zaangażować w ćwiczenie głębsze partie mięśni.

Pamiętaj, aby wykonywać ćwiczenie powoli i z jak największym zakresem ruchu, tak aby klatką piersiową dotknąć ziemi. Przysuwając łokcie bliżej do tułowia, można skupić się bardziej na mięśniach klatki piersiowej.

Kiedy potrafisz już swobodnie wykonać około dwanaście pompek w ten sposób, możesz przejść do wykonywania pełnych pompek, z prostymi nogami i balansując na palcach stóp.

Jeszcze bardziej zaawansowana technika, która wzmocni Twój uchwyt, polega na wykonywaniu pompek na samych pacach rąk zamiast na dłoniach.

Kolejnym utrudnieniem może być wykonywanie pompek na niestabilnej powierzchni. Można spróbować wykonywać je na dwóch piłkach lekarskich. Umieść dłonie na piłkach i wykonuj w ten sposób pompki.

Dalszym postępem może być umieszczenie stóp wyżej niż ręce. To dodatkowo obciąży mięśnie klatki piersiowej i brzucha. Znajdź ławkę, krzesło lub inną równą powierzchnię, która jest na wysokości około 30-40 cm, umieść na niej stopy i wykonuj pompki.

Jeśli w jakimkolwiek momencie poczujesz, że ćwiczenie pompek powoduje ból nadgarstków, użyj po prostu dwóch niewielkich hantli. Umieść je na podłodze i chwyć za nie, zamiast kłaść ręce bezpośrednio na podłodze, a Twoje nadgarstki będą proste, co zapobiegnie bolesnym obciążeniom.

Pompki plyometryczne

Aby jeszcze mocniej zaangażować mięśnie tułowia, wypróbuj pompki plyometryczne. Plyometria to rodzaj szybkich, bardzo eksplozywnych ruchów. Aby wykonać pompkę plyometryczną, kiedy dotkniesz mostkiem do ziemi, utrzymaj tę pozycję oddychając przez około trzy sekundy, a następnie eksplozywnie wypchnij ciało w górę.

Kolejna technika ćwiczenia pompek, tzw. „trzyminutowy challenge” jest niezwykle trudna, lecz można dzięki niej uzyskać wspaniałe rezultaty. Założenie jest proste: ile pompek jesteś w stanie wykonać w ciągu trzech minut?

To, czego Ci potrzeba, by sprostać wyzwaniu to dobra technika, dobra forma i strategia. Jeśli rozpoczniesz za szybko, stracisz energię i możesz nie dotrwać do końca trzeciej minuty. Tak więc ćwicz w tempie, podczas którego będziesz używał około 80% swoich możliwości, a kiedy czujesz, że brakuje Ci sił, odpocznij przez 20-30 sekund, po czym kontynuuj.

Ostatnia technika jest dla osób bardzo już zaawansowanych w robieniu pompek i angażuje ona barki, tricepsy i mięśnie tułowia – są to pompki w staniu na rękach.

Stań przodem do ściany, połóż dłonie na podłodze pod kątem około 45 stopni w odległości jednej lub dwóch długości dłoni od ściany. Możesz podpierać się o ścianę podczas wykonywanie pompek. Wykonuj wdech podczas opuszczania się w dół, a wdech podczas wypychania w górę.
https://polish.mercola.com/sites/articl ... zucha.aspx
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11709
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 73
x 570
Podziękował: 27485 razy
Otrzymał podziękowanie: 17706 razy

Re: TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 07 kwie 2019, 15:56

świeca - Sarvangasana
https://youtu.be/vwgzn3TWViw
Opublikowany 14 mar 2016
W tym poradniku nauczymy Cię wykonywać pozycję zwaną Sarvangasana. Ta asana stymuluje tarczycę oraz reguluje funkcjonowanie układu krążenia, oddychania, trawienia, rozrodczego, nerwowego i hormonalnego. Nie jest ona przeznaczona dla osób mających problemy z powiększoną tarczycą, wątrobą lub śledzioną, cierpiąćych na stany zapalne kręgosłupa szyjnego, z wypadniętym dyskiem, nadciśnieniem lub kruchymi naczyniami krwionośnymi w oczach.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń, skorzystaj z porady lekarza specjalisty, gdy nie jesteś pewien czy Twój stan zdrowia pozwala Ci na ich wykonywanie. Pamiętaj o odpowiedniej rozgrzewce i zacznij od prostszych pozycji.

Zachęcamy do wykonania asan z innych naszych poradników!
Kliknij na "subskrybuj", aby stale otrzymywać poradniki w jakości HD.
Halasana- pozycja pługa

https://youtu.be/BrGvwE-RxrI

Opublikowany 5 sty 2016
W tym poradniku nauczysz się wykonywać Halasana, zwaną także pozycją pługa. Ta asana jest bardzo korzystna dla Twojego zdrowia, ponieważ poprzez ruch przepony stymuluje narządy wewnętrzne, wzmacnia Twoje mięśnie i poprawia cyrkulację krwi. Oprócz korzyści dla Twoje ciała, ta asana oczyści Twój umysł i poprawi samopoczucie.

Przeciwskazania: ta asana nie powinna być wykonywana przez osoby cierpiące na przepuklinę, dyskopatię, rwę kulszową, wysokie ciśnienie krwi czy poważne problemy z plecami. Przed rozpoczęciem ćwiczeń, skorzystaj z porady lekarza specjalisty, gdy nie jesteś pewien czy Twój stan zdrowia pozwala Ci na ich wykonywanie. Pamiętaj o odpowiedniej rozgrzewce i zacznij od prostszych pozycji.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 5591
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 135
Podziękował: 3359 razy
Otrzymał podziękowanie: 8418 razy

Re: TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 maja 2019, 21:19

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30414050

Genes Genomics. 2019 Feb;41(2):201-211. doi: 10.1007/s13258-018-0753-6. Epub 2018 Nov 9.
Influence of various intensities of 528 Hz sound-wave in production of testosterone in rat's brain and analysis of behavioral changes.
Babayi Daylari T1, Riazi GH2, Pooyan S1, Fathi E1, Hedayati Katouli F1.

"Abstrakt
Testosteron jest ligandem jądrowego receptora androgenowego, który kontroluje wiele ścieżek w mózgu.

Oprócz aktywnej biosyntezy steroidów w klasycznych narządach steroidogennych, takich jak gonady, nadnercza i łożysko, testosteron wytwarzany jest również w komórkach astrocytów mózgu.

Testosteron i jego poziom muszą być regulowane w mózgu; ponieważ bezpośrednio i pośrednio wpływa na pamięć i kilka kluczowych cech behawioralnych.

Znaczenie fal dźwiękowych w kluczowych enzymach regulujących poziom testosteronu w mózgu nie zostało zbadane.
Celem naszych badań było zbadanie stresu fizycznego, takiego jak dźwięk na indukcyjnych zmianach behawioralnych w modelach zwierzęcych.
Zgodnie z obecnym badaniem fale dźwiękowe o częstotliwości 528 Hz w natężeniu 100 dB indukują produkcję testosteronu w mózgu poprzez wzmocnienie StAR i SF-1 oraz zmniejszenie ekspresji genu aromatazy P450.

Częstotliwość 528 Hz zmniejsza również całkowite stężenie reaktywnych związków utleniających w tkance mózgowej.
Długotrwała ekspozycja na tę falę dźwiękową wykazała zmniejszenie zachowań związanych z lękiem u szczurów.
Wyniki pokazują, że zmniejszony lęk jest związany ze zwiększonym stężeniem testosteronu w mózgu.

Badanie to może prowadzić do ustalenia możliwej terapii, w której można wykorzystać dźwięki w celu zmniejszenia lęku u poszczególnych osób.


SŁOWA KLUCZOWE:
Częstotliwość 528 Hz; Astrocyt; P450 aromataza; SF-1; Gwiazda; Testosteron"

https://www.wibracjamilosci.pl/blog/lec ... eruje-dna/

http://sklep.prapelnia.pl/index.php/pl/ ... 8-hz-sklep

http://sklep.spojrzenie.com.pl/528-hz-s ... p-875.html
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11709
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 73
x 570
Podziękował: 27485 razy
Otrzymał podziękowanie: 17706 razy

Re: TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 12 cze 2019, 06:11

cedric pisze:
wtorek 30 kwie 2019, 22:06
Pompowanie mięśni przez BCAA
powoduje obciążenie organizmu żelazem/cholesterolem.


Dopóki jest regularny wysiłek -jest O.K.W razie bezruchu - żelazo obciąża organizm, a BCAA wypychają tryptofan z BBB do OUN i dodatkowo ich metabolizm(+cholesterolu) idzie szlakiem mutazy metylomalonianowej (w niedoborze glutationu, b12, b3,b7) zatrzymują cykl Krebsa.

I mamy stan zapalny, bezsenność ,depresję.

https://kopalniawiedzy.pl/rozgalezione- ... Biet,30006
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11709
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 73
x 570
Podziękował: 27485 razy
Otrzymał podziękowanie: 17706 razy

Re: TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 25 cze 2019, 22:33

cedric pisze:
wtorek 25 cze 2019, 13:41
https://medicalxpress.com/news/2019-06- ... y-nwletter

"Bakterie zwiększające wydajność występujące w mikrobiomach elitarnych sportowców
przez Joslin Diabetes Center

Źródło: CC0 Public Domain

Nowe badania zidentyfikowały rodzaj bakterii występujących w mikrobiomach elitarnych sportowców, co przyczynia się do poprawy zdolności do ćwiczeń.

Bakterie te, należące do rodzaju Veillonella,
nie występują w jelitach osób prowadzących siedzący tryb życia.Przyjrzawszy się bliżej bakteriom, naukowcy z Joslin Diabetes Center ustalili, że

Veillonella metabolizuje kwas mlekowy wytwarzany przez wysiłek fizyczny i przekształca go w propionian, krótkołańcuchowy kwas tłuszczowy.

Ludzkie ciało wykorzystuje ten propionian do poprawy wydolności wysiłkowej.


Wyniki odnotowano dziś w Nature Medicine.

Zwiększenie wydolności wysiłkowej jest silnym predyktorem ogólnego stanu zdrowia i ochrony przed chorobami układu krążenia, cukrzycą i ogólną długowiecznością”
- mówi dr Aleksandar D. Kostic, TITLE. „To, co sobie wyobrażamy, to suplement probiotyczny, który ludzie mogą przyjmować, który zwiększy ich zdolność do wykonywania znaczących ćwiczeń, a tym samym chroni ich przed przewlekłymi chorobami, w tym cukrzycą”.

Prace rozpoczęły się w 2015 r. Od próbek kału od biegaczy maratonu bostońskiego. Jonathan Scheiman, Ph.D., następnie badacz w laboratorium George Church, Ph.D., w Harvard Medical School, zebrał próbki w okresie jednego tygodnia przed Maratonem do tygodnia po Maratonie. Zbierał także próbki od osób prowadzących siedzący tryb życia. Dr Scheiman następnie przyniósł próbki do dr Kostica, który przeanalizował je w celu określenia gatunków bakterii w obu kohortach.

„Jedną z rzeczy, które od razu zwróciły naszą uwagę, był ten pojedynczy organizm, Veillonella, który był wyraźnie wzbogacony w obfitość zaraz po maratonie u biegaczy. Veillonella jest również bardziej obfita w biegaczach maratońskich [ogólnie] niż w trybie siedzącym jednostki. ” mówi dr Kostic.

Potwierdzili związek z poprawą wydolności wysiłkowej w modelach myszy, gdzie zaobserwowali znaczny wzrost zdolności biegowych po suplementacji Veillonellą. Następnie chcieli dowiedzieć się, jak to działa.

Gdy wniknęliśmy w szczegóły Veillonelli, odkryliśmy, że jest ona stosunkowo unikalna w ludzkim mikrobiomie, ponieważ wykorzystuje mleczan lub kwas mlekowy jako jedyne źródło węgla”, mówi.


 
Kwas mlekowy jest wytwarzany przez mięśnie podczas forsownych ćwiczeń. Bakterie Veillonella są w stanie wykorzystać to ćwiczenie jako produkt uboczny jako główne źródło pożywienia.

„Naszą bezpośrednią hipotezą było to, że działa on jak metaboliczny zlew do usuwania mleczanu z systemu. Chodzi o to, że gromadzenie się mleczanu w mięśniach powoduje zmęczenie” - mówi. „Ale rozmawianie z ludźmi takimi jak Sarah Lessard, [badaczka kliniczna w Joslin] i innymi ludźmi w dziedzinie fizjologii ćwiczeń, najwyraźniej ta idea, że ​​gromadzenie się mleczanu powoduje zmęczenie nie jest akceptowane jako prawdziwe. mechanizm tego, jak to się dzieje. ”

Dr Kostic i jego zespół wrócili do laboratorium, aby dowiedzieć się, co może powodować wzrost wydolności wysiłkowej. Przeprowadzili analizę metagenomiczną, co oznacza, że ​​śledzili genetykę wszystkich organizmów w społeczności mikrobiomów, aby określić, jakie zdarzenia zostały wywołane przez metabolizm kwasu mlekowego przez Veillonellę. Zauważyli, że enzymy związane z konwersją kwasu mlekowego do propionianu krótkołańcuchowego kwasu tłuszczowego występowały znacznie częściej po wysiłku.

„Pytanie brzmiało, że może nie chodzi o usuwanie kwasu mlekowego, ale o generację propionianu” - mówi dr Kostic. „Przeprowadziliśmy kilka eksperymentów, aby wprowadzić propionian do myszy [poprzez lewatywę] i sprawdzić, czy było to wystarczające dla fenotypu zwiększonej zdolności biegowej. I tak było”.

Dr Kostic i jego zespół planują zbadać mechanizmy wpływu propionianu na wydolność wysiłkową we współpracy z dr Lessardem.

Kolonie bakterii znajdujące się w naszych wnętrznościach mają ogromny wpływ na nasze zdrowie. Ćwiczenia są ważnym elementem zdrowego stylu życia, mającego na celu zapobieganie chorobom, takim jak cukrzyca typu 2. Wiele osób z zaburzeniami metabolicznymi nie jest w stanie ćwiczyć na poziomie niezbędnym do zobaczenia takich korzyści. Uzupełnienie mikrobiomu za pomocą probiotycznej kapsułki zawierającej Veillonellę może dać im siłę potrzebną do skutecznego ćwiczenia. (Bezpośrednie dawkowanie propionianowej pigułki nie zadziałałoby, ponieważ krótkołańcuchowy kwas tłuszczowy zostałby rozłożony przez soki trawienne, zanim mógłby zadziałać.) Dr Scheiman od tego czasu wpadł na pomysł skierowany do sportowców.

„Mikrobiom jest tak silnym silnikiem metabolicznym”, mówi dr Kostic. Jest to jedno z pierwszych badań, które bezpośrednio pokazują silny przykład symbiozy między mikrobami a ich ludzkim gospodarzem.

„To bardzo jasne. Tworzy pętlę pozytywnego sprzężenia zwrotnego. Gospodarz wytwarza coś, co faworyzuje ten konkretny mikrob. W zamian mikrob tworzy coś, co przynosi korzyść gospodarzowi” - mówi. „To naprawdę ważny przykład tego, jak mikrobiom rozwinął sposoby, by stać się tą symbiotyczną obecnością w ludzkim gospodarzu”."
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11709
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 73
x 570
Podziękował: 27485 razy
Otrzymał podziękowanie: 17706 razy

Re: TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 16 lip 2019, 21:36

Kalistenika

W moich zapisach kilka razy przewijało się słowo kalistenika.

W końcu należałoby wyjaśnić co te słowo oznacza.

Kalistenika to aktywność fizyczna polegająca na ćwiczeniach z wykorzystaniem własnej masy ciała. To znaczy, że do takiego treningu potrzeba minimalnej ilości sprzętu.
Maszyny i sztangi, a z nimi związane często niedozwolone środki, które stają się dla wielu bywalców siłowni nieodłącznym sposobem na polepszanie swoich wyników, w kalistenice są niepotrzebne.


Czym wyróżnia się kalistenika?

• Niezależność i oszczędność - nigdy nie zostanie stworzony system treningu siłowego, który doskonalej spełniałby te wymogi. Z masą własnego ciała możesz ćwiczyć niemal wszędzie. Nie potrzebujesz do tego specjalistycznego sprzętu z klubów fitness i żadnych karnetów. Dla ułatwienia od kilku lat są już nawet miejsca przeznaczone właśnie do street workout'u.
• Trening funkcjonalny – mięśnie mają dość siły nie tylko żeby podnieść duży ciężar kilka razy, ale również są użyteczne w realnym życiu; brak zadyszki podczas wielominutowego wchodzenia po schodach albo podczas wielogodzinnych wędrówkach w górach, bezproblemowe pokonywanie kilometrów podczas biegania.
• Maksymalizacja siły – ćwiczenia kalisteniczne są maksymalnie wydajne, ponieważ trenują ciało w taki sposób, w jaki pracuje ono naturalnie, nie przez pracę pojedynczych mięśni, ale jako zintegrowana całość. Oznacza to, że równolegle wraz z rozwojem mięśni rozwijają się ścięgna, stawy i układ nerwowy.
• Wzmocnienie stawów – w odróżnieniu od treningów z ciężarami, które niszczą stawy, kalistenika je wzmacnia.
• Doskonała sylwetka – możesz być maksymalnie sprawny i silny do późnej starości. Ciało będzie naturalnie zbudowane, a nie sztucznie napompowane. Kalistenika to oferuje.
• Odpowiedni poziom tłuszczu – konwencjonalny bodybuilding (kulturystyka) często skłania do przejadania się, wszystkożerności, zażywania suplementacji i stosowania sterydów. Rezultatem jest najczęściej kilkanaście kilogramów zbędnej tkanki tłuszczowej. Celem kalisteniki jest mistrzowskie opanowanie podnoszenia własnego ciała. Od kiedy zaczniesz regularnie ćwiczyć z własnym ciałem Twój organizm szybko zauważy związek między mniejszą masą ciała a łatwiejszym treningiem i odpowiednio ureguluje apetyt oraz zwyczaje żywieniowe.


Do szeroko rozumianej kalisteniki można zaliczyć również każde ćwiczenie z wykorzystaniem własnej masy ciała, i bieganie (link) i ćwiczenia z wykorzystaniem przyrządów gimnastycznych np. skakanki (link).

Skupmy się na esencji.
Chciałbym zaprezentować Tobie „wielką szóstkę kalisteniczną”. Jak sama nazwa mówi system ten koncentruje się na 6 ćwiczeniach. Istnieje tysiące ćwiczeń, które można wykonywać w celu wytrenowania mięśni, niemniej naprawdę dobry program wymaga tylko kilku zasadniczych i fundamentalnych. Choć w ciele znajduje się ponad 500 różnych mięśni, ewolucja przystosowała je do współpracy.

Ćwiczenie mięśni pojedynczo ignoruje ten fakt, powstrzymując naturalne instynkty ciała do działania jako skoordynowana, wewnętrznie powiązana całość. Toteż w celu prawidłowego wyćwiczenia mięśni najlepiej jest wybrać możliwie najmniejszą liczbę ćwiczeń, które będą wszechstronnie trenować ciało, a potem wprawiać się w nich i budować z nimi coraz większą siłę.

6 zasadniczych ćwiczeń, z których możesz korzystać do trenowania całego ciała – od mięśni na czaszce do palców stóp – to:

1. POMPKI
2. PRZYSIADY
3. PODCIĄGNIĘCIA
4. WZNOSY NÓG
5. MOSTEK
6. POMPKI W STANIU NA RĘKACH


Obrazek

Każde z tych ćwiczeń zostało podzielone na 10 kroków, które pozwolą stopniowo przechodzić na coraz wyższy poziom trudności od wersji dla początkujących po klasę mistrzowską. Warunkiem przejścia do kolejnego kroku jest perfekcyjne wykonanie kroku bieżącego, aż do kroku mistrzowskiego.

Jaki jest sposób na systematyczne ćwiczenia z "wielkiej 6"?
Codziennie, od poniedziałku do soboty, oprócz niedzieli, rób jedno ćwiczenie według programu 10 kroków. W poniedziałek rób pompki, we wtorek przysiady, w środę podciągnięcia itd. Zajmuje to bardzo mało czasu. Nie zapomnij o innych aktywnościach.

Są panowie, którzy nie potrafią zrobić nawet jednej prawidłowej pompki (tej z kroku 5). Dla takich osób szczególnie polecam zaopatrzenie się w książkę "Skazany na trening" Paul'a Wade'a lub wejście na stronę
https://kalistenika.pl.tl/Wielka-Sz%F3stka.htm
i rozpoczęcie treningu według schematu 10 kroków.
Aby wykonywać ćwiczenia z „wielkiej 6 kalistenicznej” potrzebny jest jedynie kawałek płaskiej nawierzchni i drążek.
Wykonując te ćwiczenia osiągniesz siłę i doskonałą sylwetkę.

Nieważne w jakiej jesteś formie i ile masz lat. Podejmij się wyzwania!


Powiązane posty:
link Uzdrawiający bieg
http://www.bezkalduna.pl/2018/09/uzdrawiajacy-bieg.html

link Skakanie na skakance
http://www.bezkalduna.pl/2019/03/skakan ... kance.html
http://www.bezkalduna.pl/2019/04/kalistenika.html
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 5591
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 135
Podziękował: 3359 razy
Otrzymał podziękowanie: 8418 razy

Re: TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 29 sie 2019, 17:11

https://www.secondopinionnewsletter.com ... top-It.htm

Prawdziwa przyczyna raka prostaty - i jak go zatrzymać!

Dr Frank Shallenberger, MD

20 maja 2019 r
 

 
Jeśli naprawdę chcesz wyleczyć chorobę, musisz znaleźć jej przyczynę i naprawić przyczynę. Czasami znalezienie przyczyny raka jest bardzo trudne. Chciałbym jednak opowiedzieć o wstępnym raporcie wyjaśniającym tajemniczą przyczynę i rozwój chorób prostaty.

Co więcej, istnieje sposób zapobiegania, leczenia, a nawet wyleczenia choroby.

Raport pochodzi z Izraela, gdzie naukowcy odkryli rolę testosteronu w raku prostaty. Jak zapewne wiesz, w medycynie toczy się debata na temat testosteronu. Niektórzy uważają, że testosteron jest źródłem młodości. Podczas gdy inni myślą, że to bomba zegarowa czekająca na wybuch. Prawda, jak się wkrótce przekonasz, jest taka, że ​​może to być jedno i drugie. Dla tych, którzy mają objawy niskiego poziomu testosteronu, leczenie biopodobnym testosteronem może ożywić ich ciało.

Ale to nowe badanie pokazuje, że testosteron produkowany przez twoje ciało - a nie testosteron, którego większość lekarzy używa do leczenia niskich poziomów - może powodować raka prostaty.

Zbyt dużo testosteronu jest szkodliwe dla prostaty
Do tej pory badacze uważali, że testosteron odgrywa niewielką, jeśli w ogóle, rolę w wywoływaniu raka prostaty. To dlatego, że badania nie wykazały związku między poziomem testosteronu we krwi a rakiem prostaty.

W tym badaniu zespół izraelski odkrył nową drogę dla testosteronu, aby dotrzeć do twojej prostaty. Odkryli, że pewien stan u mężczyzn może powodować cofanie się testosteronu przez żyły. A to zalewa twoją prostatę ogromnym przedawkowaniem testosteronu.

Zazwyczaj produkcja testosteronu w jądrach przenosi się do ogólnego krążenia przez żyłę nasienia, gdzie dociera do dolnej żyły głównej w pobliżu nerek. Po wejściu do ogólnego krążenia krew znacznie rozcieńcza ogromne stężenie testosteronu. I większość z nich wiąże się z globuliną wiążącą hormony płciowe (SHBG). Pozostawia to tylko niewielką część wolnego testosteronu, aby wywierać silne działanie hormonalne. Zwykle testosteron dociera do Twojej prostaty po tym, jak krew rozcieńcza ją prawie 100-krotnie, a 98% wiąże się z SHBG.

Teraz pamiętaj, że twoje jądra wydzielają testosteron do żył. Twoje jądra są daleko od miejsca, w którym ich żyły wrzucają się do żyły głównej. Krew musi wzrosnąć do poziomu nerek. To około 35 cm po prawej i 40 cm po lewej. Ta wysokość powoduje ekstremalne poziomy nacisku. Te żyły mają szereg zaworów jednokierunkowych, które pomagają w ruchu krwi w górę wbrew grawitacji.

Problem polega na tym, że wraz z wiekiem te zawory się starzeją. Podobnie jak wszystko inne, co starzeje się w twoim ciele, one po prostu nie działają tak skutecznie. To pozwala grawitacji zepchnąć krew z powrotem w dół. Ta krew musi gdzieś iść. Istnieją żyły poboczne, które mogą przenosić krew alternatywnymi drogami. Niestety jedna z tych dróg powraca przez krążenie prostaty. Rozszerzona sieć tych żył nazywana jest żylakiem powrózka żyłkowego.

Dlaczego wyżsi mężczyźni są bardziej zagrożeni
Częstość występowania żylaków wzrasta gwałtownie u starszych mężczyzn. Prawie 75% mężczyzn ma to w wieku 70 lat. Wyżsi mężczyźni są bardziej dotknięci, ponieważ krew płynie dalej, powodując większą presję w dół. Wyżsi mężczyźni są bardziej narażeni na raka prostaty. Co ciekawe,
[b]choroba prostaty typu ludzkiego zwykle nie występuje u czworonożnych zwierząt. Ich drenaż jąder jest poziomy, a nie pionowy! Nie mają (ani nie potrzebują) zastawek w żyłach nasiennych.[/b]

Pamiętajcie teraz, że krew pochodząca z jąder przenosi 130-krotnie stężenie testosteronu w ogólnym krążeniu. Co gorsza, praktycznie wszystko to „wolny”, niezwiązany, w pełni aktywny testosteron. Kiedy ta bogata w testosteron krew wypływa z powrotem do prostaty, tworzy bardzo niebezpieczną scenę dla wrażliwych na hormony komórek prostaty. Tam wolny testosteron metabolizuje się do dihydrotestosteronu (DHT), który może powodować choroby w komórkach prostaty. I te chore komórki mogą przerodzić się w raka.

Ta krew bogata w testosteron nie jest wykrywalna w twoim ogólnym krążeniu. Ale lokalnie twoje komórki prostaty wciąż kąpią się w morzu testosteronu. Gdy lekarz sprawdzi poziom testosteronu we krwi, może znaleźć niedobór. To wyjaśnia, dlaczego badania wykazały, że mężczyźni z rakiem prostaty często mają NISKI testosteron w ich ogólnym krążeniu krwi.

Izraelski zespół faktycznie zmierzył ciśnienie hydrostatyczne, objętość prostaty i wyniki PSA u 72 mężczyzn z rakiem prostaty. Ich odkrycia są zaskakujące. Wszyscy 72 mężczyźni mieli niekompetentne żyły (wyższe ciśnienie). Ich poziomy PSA wynosiły średnio 8,89 ng / ml. Ich objętość prostaty wynosiła średnio 65,3 ml.

Zespół uznał, że odcięcie obiegu zabezpieczeń może pomóc w tej sytuacji. Przeprowadzili wysoce techniczną terapię stwardnienia (zamykanie żył substancjami bliznowatymi) do żył w jamie moszny, eliminując przepływ powrotny do gruczołów krokowych mężczyzn. Wyniki potwierdzają
opracował swoją teorię. Sześć miesięcy po leczeniu poziomy PSA spadły średnio do 5,95 ng / ml, a objętość prostaty zmniejszyła się do średnio 36 ml. To niezwykle skuteczne leczenie!


Dlaczego blokowanie produkcji testosteronu jest złym pomysłem
Porównaj to z lekarzami onkologicznymi, którzy starają się naprawić siłę napędową testosteronu, podając leki, które blokują produkcję testosteronu, powodując kastrację chemiczną. Wolny testosteron spada we krwi do około 4% normalnego, powodując natychmiastową dyskomfort i andropauzę. (Dostajesz uderzeń gorąca, piersi mężczyzny, marnowania mięśni, zmęczenia i innych).


Jednak w przypadku żylaków żylnych niewielka ilość testosteronu, mimo że blokery hormonów nadal wytwarzają organizm, udaje się dotrzeć do prostaty w stężeniu pięciokrotnie przekraczającym normalny poziom w surowicy. Twoje komórki raka prostaty nadal widzą testosteron. A ten testosteron, choć w znacznie mniejszych ilościach, nadal napędza raka.

Z czasem mutacje pozwalają komórkom prostaty przetrwać bez ekstremalnie wysokich poziomów testosteronu, niezależnie od kastracji chemicznej. Wolni od wysokiego poziomu testosteronu stają się niezwykle agresywni. Mogą teraz przetrwać w odległych tkankach (takich jak kość). Rak rozprzestrzenia się w całym ciele.

Naukowcy wyjaśnili, że ten proces wyjaśnia, dlaczego rak prostaty rozprzestrzenia się tak wolno. Komórki uciekające wcześnie z prostaty, są karmione znacznie mniej testosteronu niż w gruczole. Jest mało prawdopodobne, aby przeżyły. Tylko wtedy, gdy komórki (być może wspomagane kastracją chemiczną) nauczą się uniezależniać od testosteronu, mogą rozprzestrzeniać się jak większość innych nowotworów.

Z tego powodu, zdaniem autorów, kastracja chemiczna (pozbawienie androgenów) może faktycznie skrócić czas do postępującej choroby. Pozbawienie androgenów może również zwiększyć presję genetyczną na komórki rakowe, aby przeżyć.

Mogą rozwinąć dodatkowe mutacje, które mogą pozwolić komórkom na wytwarzanie własnego wolnego testosteronu. To nie jest trudne, ponieważ większość nowotworów jest w stanie wyprodukować własną insulinę. Ten ostatni pozwala im pochłaniać cukier (źródło pożywienia).

Prawdziwa przyczyna i najlepsze leczenie raka prostaty
Naukowcy zaproponowali nowy paradygmat rozwoju i leczenia raka prostaty. Uważają, że pierwszym krokiem powinna być korekta przepływu wstecznego krwi jąder do prostaty. To eliminuje wejście „tylnymi drzwiami” ogromnych ilości wolnego testosteronu do wrażliwego gruczołu. Rzeczywiście, korekta problemu żylnego zmniejsza wolny testosteron w dotkniętych gruczołach o 99,25%. Porównaj to do jedynej 80% redukcji z kastracją chemiczną.


Czy to wyjaśnia, dlaczego konwencjonalne schematy leczenia raka prostaty często zawodzą? Tak podejrzewam. Implanty radiacyjne nie robią nic, aby skorygować karcynogenezę ogromnego poziomu prostaty testosteronu. Blokada hormonów ma ograniczenia przedstawione powyżej. Resekcja prostaty może zakończyć się powodzeniem, jeśli zostanie wykonana na czas - zanim uciekną komórki niezależne od testosteronu.

Naukowcy sugerują, że istnieje szansa na wyeliminowanie choroby bez kastracji chemicznej i bez potencjalnych poważnych problemów, jakie mogłaby spowodować resekcja prostaty. Prosta korekta ciśnienia żylnego może pozbawić komórki rakowe zależne od testosteronu tak dużej ilości hormonu, że wszystkie one po prostu i szybko umrą. Operacja może również zmniejszyć potrzebę terapii zastępczej testosteronem, ponieważ może przywrócić normalny poziom testosteronu we krwi.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, czy masz żylaki, czy nie. Lekarz często (ale nie zawsze) może je znaleźć podczas badania przedmiotowego. Sugeruję urologa, ponieważ badanie fizykalne może go pominąć i być może potrzebujesz badań takich jak ultradźwięki.

Nie jestem fanem chirurgii. Ale w tym przypadku nie jestem przeciwny chirurgicznie precyzyjnym zastrzykom w żyły docelowe, aby je zamknąć (stwardnienie, jak w przypadku żylaków nóg). Oczywiście zapobieganie jest najlepsze. Pozostań szczupły. Jedz zdrową dietę, aby dłużej utrzymać żyły. Ćwiczenie. Rebounders świetnie nadają się do przenoszenia krwi i płynów z miednicy. Te badania są najbardziej ekscytującym przełomem w leczeniu chorób prostaty, zarówno łagodnych, jak i złośliwych. Wyjaśnia to również częściowo, dlaczego otyli mężczyźni mają znacznie więcej chorób prostaty. Ich tłuszcz brzuszny zwiększa ciśnienie hydrostatyczne w żyłach jąder. Prowadzi to do szybszego rozwoju niekompetencji zastawkowej.

Nawiasem mówiąc, jeśli jesteś na bio-identycznej terapii zastępczej testosteronem, nie masz się czego obawiać, dopóki przyjmujesz bezpieczne dawki. Jest to prawdą, nawet jeśli masz ten stan żylny. Niewielka ilość testosteronu, którą zażywasz, będzie miała znikomy wpływ na ekstremalnie wysokie stężenie testosteronu w Twojej prostacie. Pamiętaj, że wzrost poziomu testosteronu w prostacie pochodzi z jąder i wchodzi przez „tylne drzwi”. Zatem testosteron, który nakładasz na skórę, nie przechodzi tą samą drogą. Ale może być przyczyna możliwa do naprawienia
( drenaż żylny) do niskiej produkcji hormonów w jądrach.


Jeśli zostanie to naprawione, możesz wcale nie potrzebować dodatkowego testosteronu!

Gotowy do aktualizacji?
Zmień teraz subskrypcję biuletynu na drugą opinię, abyś nie stracił zdrowego i aktywnego życia, na które zasługujesz.

Plus, zdobądź do 18 darmowych raportów, gdy klikniesz tutaj, aby dokonać aktualizacji już dziś!

Źródła:

Andrologia, 41, 2009, 305-315. Sam rząd USA śledził to badanie, ukończone w 2008 r., Pod adresem http://clinicaltrials.gov/ct2/show/study/NCT00637208; Journal of Andrology, vol. 29, nr 2 marca / kwietnia 2008 r.
0 xcedric
Posty: 5591
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 135
Podziękował: 3359 razy
Otrzymał podziękowanie: 8418 razy

Re: TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 06 wrz 2019, 18:45

https://knowledgeofhealth.com/to-boost- ... ate-blood/

oddanie krwi pozwoliło podnieść poziom testosteronu
0 xcedric
Posty: 5591
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 135
Podziękował: 3359 razy
Otrzymał podziękowanie: 8418 razy

Re: TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 17 lis 2019, 22:40

https://raypeatforum.com/community/thre ... lls.31145/

Endotoksyna obniża poziom testosteronu u mężczyzn i może uszkodzić komórki Leydiga
Dyskusja na temat „Zdrowie” rozpoczęta przez Mauritio, 12 października 2019 r.


Kolejne potwierdzenie tego, jak zła jest endotoksyna. Endotoksyna wywołuje stan zapalny, obniża poziom testosteronu, powoduje otyłość i uszkadza komórki leydig.


Zapalenie, zarówno ostre, jak i przewlekłe, jest związane z niedoborem testosteronu, co zwiększa możliwość bezpośredniego związku przyczynowego. Jednym z potencjalnych czynników wywołujących stan zapalny u otyłych mężczyzn jest przenikanie bakterii jelitowych do krążenia z powodu uszkodzenia integralności bariery śluzówkowej. Ostatnio postawiliśmy hipotezę, że ta ekspozycja na endotoksynę może powodować niedobór androgenów u otyłych mężczyzn. Aby przetestować tę hipotezę, przeanalizowaliśmy związek między poziomami białka wiążącego lipopolisacharydy (LBP), pośrednią miarą ekspozycji na endotoksynę, na męskie hormony rozrodcze, markery zapalne (białko C-reaktywne, IL-1β, IL-6, TNF -α) i otyłość u 75 mężczyzn. Otyłość była dodatnio skorelowana z ekspozycją na endotoksynę (LBP) i stanem zapalnym (białko C-reaktywne, IL-6), a ujemnie - z testosteronem. Ponadto endotoksemia (LBP) była ujemnie skorelowana z testosteronem w surowicy, ale dodatnio skorelowana z IL-6. Analiza wielowymiarowa ujawniła istotną, ujemną korelację między IL-6 w surowicy a wolnym testosteronem. W drugim badaniu interwencyjnym prowokacja niskimi dawkami endotoksyny u szczupłych mężczyzn spowodowała przejściową odpowiedź zapalną, po której nastąpił spadek poziomu testosteronu w surowicy, bez zmian LH lub FSH, dostarczając dalszych dowodów na to, że zapalenie wywołane przez endotoksyny może spowodować uszkodzenie komórki Leydiga .


https://www.physiology.org/doi/full/10. ... 00279.2017
0 xcedric
Posty: 5591
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 135
Podziękował: 3359 razy
Otrzymał podziękowanie: 8418 razy

Re: TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 09 gru 2019, 22:37

https://raypeatforum.com/community/thre ... ion.19194/

Pępek do podawania miejscowego
Dyskusja w „Artykuły i badania naukowe” rozpoczęta przez Averroës, 14 sierpnia 2017 r.

"

http://jpharmsci.org/article/S0022-3549(15)44975-5/pdf

„Wygenerowane dane (ryc. 1) sugerują, że podawanie przez pępek zapewnia względnie szybsze wchłanianie, a także większą ogólnoustrojową biodostępność testosteronu [14C] niż podawanie przez przedramię. Obie drogi przezskórnej absorpcji dają dobrze zdefiniowaną kinetykę eliminacji pierwszego rzędu , który jest bardzo podobny do podawania dożylnego. Warto zauważyć, że ogólnoustrojowa biodostępność testosteronu „[14C] przez absorpcję pępka jest względnie zbliżona do poziomu uzyskanego po dożylnym podaniu równoważnej dawki i jest znacznie większa niż poziom osiągnięty przez administrację przedramienia.
0 xrevo
Posty: 211
Rejestracja: piątek 22 wrz 2017, 16:08
x 4
x 5
Podziękował: 85 razy
Otrzymał podziękowanie: 120 razy

Re: TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Nieprzeczytany post autor: revo » wtorek 31 gru 2019, 17:14

Jerzy Zięba - O ćwiczeniach fizycznych

http://www.youtube.com/watch?v=PEjOVBWpzww

Jerzy Zięba - o ćwiczeniach fizycznych cz.2

http://www.youtube.com/watch?v=Og-JHufeF9Y
0 xcedric
Posty: 5591
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 135
Podziękował: 3359 razy
Otrzymał podziękowanie: 8418 razy

Re: TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 05 sty 2020, 22:03

https://jeffreydachmd.com/clomid-for-lo ... -part-one/


Clomid na niski poziom testosteronu

Clomid For Men With Low Testosterone
autor: Jeffrey Dach MD

Ten artykuł jest częścią pierwszą,
W części drugiej kliknij tutaj.
W części trzeciej kliknij tutaj

Opis przypadku

37-letni zawodowy sportowiec i kulturysta przybył do mojego biura, skarżąc się na objawy niskiego poziomu testosteronu, niskie libido, zaburzenia erekcji, chroniczne zmęczenie i zaburzenia nastroju. W przeszłości przyznał się do nadużywania sterydów anabolicznych i teraz szukał interwencji medycznej w celu „przywrócenia testosteronu do normy”.

Kilka lat temu ożenił się i spłodził dziecko, a teraz chciał poświęcić więcej czasu swojej rodzinie, ale narzekał na brak energii, aby to zrobić. Chciał także zachować płodność, ponieważ chciał mieć więcej dzieci. Poprzednie badania laboratoryjne lekarza medycyny wykazały niski poziom testosteronu, wszystkie poniżej 300 ng / dl, a także niski poziom FSH i LH.

Obraz w lewym górnym rogu: przycięte części anonimowego kulturysty, dzięki uprzejmości gminy wikimedia. Ten obraz jest tylko ilustracją, a nie faktycznym pacjentem w żadnej klinice.

Diagnoza i leczenie

Po naszym zwykłym badaniu i oczywistej diagnozie hipogonadyzmu leczenie rozpoczęto od HCG (ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej), analogu LH, który stymuluje produkcję testosteronu w jądrach. Pacjent chciał zachować płodność, co przeciwwskazało stosowanie preparatów testosteronu.

Krótko po rozpoczęciu zastrzyków HCG pacjent zgłosił natychmiastową poprawę nastroju i energii, trwającą około tygodnia. Jednak ta poprawa była krótkotrwała i trwała tylko tydzień, po czym zgłosił nawrót poważniejszych objawów niskiego poziomu testosteronu, gorzej niż wcześniej.

Paradoksalna odpowiedź przy niższych poziomach testosteronu

Powtarzające się laboratoria po 6 tygodniach wykazały, że poziom testosteronu faktycznie spadł poniżej zakresu 150 ng / dl. FSH i LH były niewykrywalne. W tym momencie moją diagnozą było zahamowanie podwzgórza, a HCG przerwano.

Zmiana na klomifen zakończyła się powodzeniem

Rozpoczęto leczenie klomidem (tabletka klomifenu 25 mg na dobę). Sześć tygodni później pacjent zgłosił „czuć się jak moje stare ja” z lepszą energią, libido i nastrojem. Powtórz badania laboratoryjne 6 tygodni po rozpoczęciu Clomid wykazał poziom testosteronu 832 ng / dl, a LH i FSH również wzrosły. Poziom estrogenu w surowicy był dość wysoki i wynosił 72 pg / ml. Anastrazol został dodany do programu leczenia z dalszą normalizacją poziomów estrogenu.

Co się stało z tym pacjentem?

Dlaczego paradoksalna reakcja na HCG? Odpowiedź znajduje się w mechanizmie sprzężenia zwrotnego przedstawionym na schemacie po lewej stronie.

Podwzgórze wytwarza hormon uwalniający gonadotropinę (GnRH), który z kolei stymuluje przysadkową produkcję LH i FSH (hormon leutynizujący i hormon folikulotropowy). LH i FSH następnie podróżują do jądra, aby indukować testosteron (LH) i produkcję nasienia (FSH). \

Clomid Clomiphene dla mężczyzn Zwiększa LH FSH Testosteron

Zdjęcie w lewym górnym rogu: Kontrola zwrotna przysadki przez LH, FSH i testosteron z estrogenu (E2). Schemat udostępniono dzięki uprzejmości dr Rochiry, Eur J Endocrinol. Paź 2006; 155 (4): 513-22. (1)Receptory estrogenów w podwzgórzu kontrolują całą rzecz

U kobiet receptory estrogenowe w podwzgórzu kontrolują hormon uwalniający (GnRH) oraz wytwarzanie przysadki mózgowej przez LH i FSH. Mężczyzna ma ten sam receptor estrogenowy w podwzgórzu, który kontroluje wytwarzanie LH i FSH. Blokowanie tego podwzgórzowego receptora estrogenowego można osiągnąć za pomocą klomifenu, leku FDA zatwierdzonego do stosowania u kobiet. Jednak stosowanie klomifenu u mężczyzn jest niezgodne z przeznaczeniem.

Następnie lek „oszukuje” podwzgórze, wytwarzając więcej hormonu uwalniającego (GnHR), który z kolei wędruje do przysadki mózgowej w celu zwiększenia produkcji LH i FSH. Z kolei LH i FSH zwiększają produkcję testosteronu i produkcję nasienia, utrzymując i zwiększając płodność.

U naszego pacjenta podwzgórzowe receptory estrogenowe zostały ustawione na odcięcie na stosunkowo niskim poziomie estrogenu. Lek „resetuje” to do wyższego poziomu, pozwalając na więcej LH, FSH, co następnie stymuluje produkcję testosteronu.


Zaletą tego podejścia do leczenia jest to, że nie zaburza on płodności. Dla młodszych mężczyzn, którzy chcą utrzymać lub zwiększyć płodność, jest to dobra opcja.

Konwersja aromatazy testosteronu do estrogenu

Niektórzy mężczyźni są „preferencyjnymi aromatyzatorami”, co oznacza zwiększoną konwersję testosteronu do estrogenu poprzez szlak aromatazy. To tłumaczy w niektórych paradoksalną odpowiedź na HCG, która może początkowo podnieść poziom testosteronu. Jednak po konwersji do estrogenu podwyższony poziom estrogenu wyłącza następnie podwzgórze produkcji GnHR, co z kolei może powodować bardzo niskie poziomy LH i FSH, co tłumaczy paradoksalne niskie poziomy testosteronu po leczeniu HCG u niektórych.

W tym scenariuszu klomifen jest doskonałym lekiem, który skutecznie podnosi poziom testosteronu, zachowując płodność. Ze względu na preferencyjną konwersję testosteronu do estrogenu u niektórych mężczyzn, podwyższony poziom estrogenu może wymagać dodania inhibitora aromatazy, takiego jak anastrazol (zwany także Arimidex).

Informacja zwrotna od estrogenu reguluje podwzgórze

W raporcie z 2006 r. W European Journal of Endocrinology autorstwa dr Rochiry z Włoch wykazano, że sprzężenie zwrotne gonadotropin (GnRH z podwzgórza) jest regulowane przez estrogeny pochodzące z aromatyzacji testosteronu. Badał dwóch mężczyzn z nieobecnym estrgoenem z niedoborem genetycznym enzymu aromatazy. Gdy tym dwóm pacjentom podano miejscowo estradiol, zahamowało to poziomy GnRH, LH, FSH i testosteronu, które znacznie spadły. (1)

Clomiphene: Jak to działa?

Klomifen wiąże się i „blokuje” miejsca receptorów estrogenowych w podwzgórzu (odniesienie). To stymuluje produkcję GnRH, gonadotropin.

Wniosek: klomifen dla mężczyzn z niskim poziomem testosteronu jest realną opcją dla młodszych mężczyzn, którzy chcą utrzymać płodność. Stosowanie u mężczyzn jest „niezgodne z przeznaczeniem”.

Przydatne książki:

Przepis na terapię testosteronem na sukces autorstwa Johna Crislera
Załączniki
Clomid-Clomiphene-for-Males-Increases-LH-FSH-Testosterone.jpg
Clomid-Clomiphene-for-Males-Increases-LH-FSH-Testosterone.jpg (10.49 KiB) Przejrzano 2618 razy
0 xcedric
Posty: 5591
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 135
Podziękował: 3359 razy
Otrzymał podziękowanie: 8418 razy

Re: TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 07 sty 2020, 11:46

Antyradiacyjne IR bokserki

https://www.sott.net/article/287988-RF- ... s-launched

"Majtki izolowane RF: uruchomiono bokserki odporne na promieniowanie i nasienie

RT
Sob., 25 października 2014 00:00 UTC
izolowane majtki 0
© Zrzut ekranu z bellyarmor.com
Podczas gdy szkodzie powodowanej przez promienie telefonu komórkowego brakuje jak dotąd wystarczających dowodów naukowych, amerykańska firma chce, aby mężczyźni nie ryzykowali promieniowaniem - przynajmniej jeśli chodzi o najcenniejsze męskie części ciała.


Komentarz: Brak dowodów naukowych?

Według francuskiego badania korzystanie z telefonów komórkowych stanowi ryzyko raka
Intensywni użytkownicy telefonów komórkowych o podwyższonym ryzyku raka mózgu
Ciężkie użycie telefonu komórkowego związane ze stresem oksydacyjnym


Bokserki wykonane z cienkiego srebrnego materiału „absorbują promieniowanie” pomogą „chronić męskie narządy rozrodcze i utrzymywać zdrowie płodności”, według ich producenta, firmy Belly Armor z Manhattanu.

W tym tygodniu rozpoczęła sprzedaż męskiej bielizny, ale wśród wcześniejszych produktów firmy znajdują się koce odporne na promieniowanie, opaski i bluzki dla kobiet w ciąży i matek karmiących.

Firma twierdzi, że tkanina, z której wykonane są jej towary, zapewnia taki sam poziom ochrony przed promieniowaniem, jak „blacha aluminiowa o grubości 1/4 cala”.

Rzeczniczka firmy, Katherine Niefeld, powiedziała New York Post, że mężczyźni po prostu nie byli świadomi ryzyka związanego z używaniem telefonu komórkowego.

„Jeśli jesteś facetem, skąd będziesz wiedzieć, że włożenie telefonu do kieszeni sprawi, że będzie miało to wpływ na nasienie” - powiedział Niefeld.

Wyjaśniła także, że bokserki odporne na promieniowanie powstały w odpowiedzi na badanie Cleveland Clinic w 2007 r. dotyczące sposobu, w jaki użycie telefonu komórkowego wpływa na nasienie.

ocieplane majtki
© Zrzut ekranu z bellyarmor.com
„Używanie telefonów komórkowych przez mężczyzn wiąże się ze spadkiem jakości nasienia”, czytamy w raporcie opublikowanym w czasopiśmie Fertility and Sterility. „Spadek liczby plemników, ruchliwości, żywotności i normalnej morfologii jest związany z czasem ekspozycji na telefony komórkowe”.

I to nie jedyne ostrzeżenie o narażeniu telefonu komórkowego na szkodę męskiej płodności.

Badanie zostało przeprowadzone na uniwersytecie w Exeter i opublikowane w czerwcu tego roku.

„Biorąc pod uwagę ogromną skalę korzystania z telefonów komórkowych na całym świecie, należy wyjaśnić potencjalną rolę tego narażenia środowiska. Badanie to zdecydowanie sugeruje, że narażenie na promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej z noszenia telefonów komórkowych w kieszeniach spodni negatywnie wpływa na jakość nasienia”, Dr Fiona Mathews, która prowadziła te badania, napisała.

Dopóki naukowcy nie wyjaśnią ryzyka, osoby, które nie będą chciały go podjąć, mogą poczuć, że warto wypłacić 49 USD na element bielizny antyradiacyjnej"
0 xcedric
Posty: 5591
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 135
Podziękował: 3359 razy
Otrzymał podziękowanie: 8418 razy

Re: TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 07 sty 2020, 12:10

https://www.sott.net/article/287808-A-v ... ble-to-men
"Dieta wegetariańska robi coś strasznego dla mężczyzn
Jacob Wagner
NextShark
Czw., 23 października 2014 18:09 UTC
Wizerunek
© Reuters / Jason Lee
Ale czy szkodzi jego szansom na ojcostwo dziecka?
Ogólnie uważa się, że wegetarianie są zwykle zdrowsi. Jednak badania przeprowadzone w USA wykazują pewne szkodliwe skutki uboczne dla plemników męskich wegetarian.

W eksperymencie przeprowadzonym przez naukowców z Loma Linda University w latach 2009–2013 monitorowano 443 osoby jedzące mięso oraz 31 wegetarian i wegan. Początkowo zakładali, że nasienie wegetarian będzie zdrowe, ale oto, co odkryli, według prowadzącej badania Elizy Orzyłowskiej :
„Stwierdziliśmy, że dieta znacząco wpływa na jakość nasienia. Diety wegetariańskie i wegańskie były związane ze znacznie niższą liczbą plemników niż diety wszystkożerne. Chociaż osoby te nie są bezpłodne, prawdopodobnie odgrywa to rolę w koncepcji, szczególnie w przypadku par, które próbują wyobraźcie sobie naturalnie staroświecki sposób ”.
Odkryli również, że wegetarianie mieli o 30 procent niższe stężenie plemników (50 milionów na mililitr w porównaniu z 70 milionami) oraz że ich plemniki były również słabsze pod względem ruchowym. W przypadku wegetarian tylko 30 procent ich plemników było aktywnych, w porównaniu z 60 procentami ich mięsożernych odpowiedników.

Jedną z teorii, które wymyślili, było obwinianie wysokiego spożycia soi przez wegetarian. W badaniu przeprowadzonym trzy lata temu odkryto, że soja zmniejsza liczbę plemników ze względu na wysoką zawartość fitoestrogenów, która jest podobna do hormonu żeńskiego, który blokuje produkcję nasienia.
„W przypadku dzieci, które dorastały z tego rodzaju dietą, mogło to mieć wpływ na jakość nasienia w okresie dojrzewania” - powiedziała Orzyłowska. „Trudno jest powiedzieć ludziom, aby nie byli wegetarianami, jeśli próbują zajść w ciążę, ale odradzam używanie soi, przynajmniej na 74 dni wcześniej, czyli tyle, ile czasu zajmuje zamiana nasienia”.
Innym wyjaśnieniem był niedobór witaminy B12 w diecie wegetariańskiej / wegańskiej. B12 pomaga rozkładać estrogen, co pomaga utrzymać wysoką liczbę plemników. Ta witamina występuje głównie w wołowinie i rybach.

Wreszcie, w niezależnym badaniu przeprowadzonym na Harvardzie i opublikowanym przez Amerykańskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu, stwierdzono, że pestycydy mogą być czynnikiem zmniejszającym płodność u mężczyzn.

W tym badaniu naukowcy badali nasienie 155 mężczyzn w Massachusetts General Hospital w latach 2007–2012 i mierzyli, ile owoców spożyli. Odkryli, że mężczyźni, którzy spożywali głównie owoce i warzywa z wysoką zawartością pestycydów, mieli 70% mniejszej liczby plemników aktywnych i 64% mniejszej liczby plemników o normalnym kształcie w porównaniu do mężczyzn, którzy jedli owoce i warzywa najmniej skażone pestycydami. Wygląda na to, że nadszedł czas, aby przejść organiczny i rzucić soję!"
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11709
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 73
x 570
Podziękował: 27485 razy
Otrzymał podziękowanie: 17706 razy

Re: TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 30 sty 2020, 01:05

cedric pisze:
środa 29 sty 2020, 10:55
Krótki intensywny wysiłek

https://medicalxpress.com/news/2020-01- ... derly.html
"28 STYCZNIA 2020

Jedna minuta tygodniowych ćwiczeń wystarcza, aby zapewnić korzyści zdrowotne osobom starszym
przez University of Abertay Dundee

Źródło: University of Abertay Dundee
Według najnowszych badań wystarczy jedna minuta ćwiczeń tygodniowo, aby zapewnić korzyści zdrowotne osobom w wieku powyżej 65 lat.


Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Abertay w Dundee pozwoliło grupom od 65 do 75 lat uczestniczyć w sesjach szkoleniowych raz lub dwa razy w tygodniu przez 8 tygodni.

Każdy z nich prowadził siedzący tryb życia i nie brał udziału w regularnych ćwiczeniach.

Uczestnicy zabrali się na rowery stacjonarne i zostali poproszeni o jazdę na rowerze tak mocno, jak potrafili przez sześć sekund, zanim odpoczęli przez przynajmniej minutę.

Powtarzali ten proces - znany jako trening interwałowy sprintu (SIT) - dopóki nie ćwiczyli łącznie przez jedną minutę.

Eksperci stwierdzili, że sesja raz w tygodniu wystarczała do poprawy kontroli poziomu glukozy we krwi i ogólnej mobilności.

Z wiekiem ludzie tracą zdolność pobierania glukozy z krwi, co powoduje oporność na insulinę.

Może to prowadzić do cukrzycy typu 2 i problemów z sercem i wątrobą.

Dr John Babraj, który kierował badaniem, powiedział: „Odkryliśmy, że SIT, niezależnie od tego, czy odbywa się to raz w tygodniu, czy dwa razy w tygodniu, poprawia zdolność do pobierania glukozy z układu.

„Podczas gdy osoby uczestniczące w sesjach dwa razy w tygodniu zaobserwowały większą poprawę, osoby biorące udział w jednej sesji zauważyły ​​również zmianę.

„Co ważne, zaobserwowali także różnicę w ogólnej funkcji, znacznie poprawiając ich zdolność do wykonywania codziennych zadań, takich jak wstawanie, aby otworzyć drzwi i wchodzić i schodzić po schodach.

„Są to poważne problemy dla osób starszych. Kiedy tracimy sprawność fizyczną, zaczynamy być społecznie izolowani, a gdy stajemy się społecznie izolowani, nasza jakość życia znacznie spada.”

Dr Babraj chce zobaczyć trening interwałowy sprintu wprowadzony do rządowych wytycznych dotyczących aktywności fizycznej: „Obecnie starszym osobom dorosłym zaleca się uczestnictwo w co najmniej 150 minutach ćwiczeń o umiarkowanej intensywności co tydzień, co może być trudne.

„Obie nasze grupy dokonały większych dostosowań niż to, czego moglibyśmy się spodziewać po najmniejszej wartościowej zmianie.

„Nasze wyniki stanowią dalsze wsparcie dla włączenia tej formy szkolenia do wytycznych jako jednej z metod uzyskiwania korzyści zdrowotnych”."
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 5591
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 135
Podziękował: 3359 razy
Otrzymał podziękowanie: 8418 razy

Re: TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 31 sty 2020, 13:58

https://www.sott.net/article/146002-Tha ... than-women
"Dzięki testosteronowi mężczyźni są bardziej zabawni niż kobiety
Chandan Das
NewsLocale
Pn, 24 grudnia 2007 14:16 UTC
Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego męscy komicy przewyższają liczebnie kobiety w showbiznesie, naukowcy mają dla ciebie odpowiedź. Wyniki ostatniego badania przeprowadzonego w Londynie wskazują, że mężczyźni są logicznie bardziej komediowi niż kobiety z powodu męskiego hormonu testosteronu!

Badanie przeprowadzone przez profesora Sama Shustera z Norfolk i Norwich University Hospital mówi, że testosterony znalezione u mężczyzn stymulują wojowniczość, a to z kolei rozwija humor.

Można tu wspomnieć, że prawie dwa lata temu, na podstawie badań wzorców mózgowych, naukowcy z Uniwersytetu Stanforda stwierdzili, że istnieje podział płci, jeśli chodzi o docenianie humoru.

Podczas gdy mężczyźni są z natury bardziej agresywni, kobiety zwykle kładą nacisk na język i stosują bardziej metodyczne podejście. Było to widoczne w badaniach profesora Shustera.

Według raportu w Daily Telegraph, podczas próby zaobserwowania humoru między kobietami i mężczyznami, profesor Shuster podróżował po Newcastle upon Tyne monocyklem i odkrył, że prawie trzech na czterech obserwujących mężczyzn robiło sarkastyczne komentarze, takie jak '' Zgubiłeś koło?

Kobiety natomiast wiwatowały i chwaliły komentarze. Podczas podróży ulicami Newcastle upon Tyne profesor Shuster udokumentował reakcje ponad 400 osób na jego wyczyny związane z jazdą na rowerze.

Według badań mężczyźni częściej używają humoru asertywnie i sprawiają, że inni stają się przedmiotem żartów. Faktem jest, że agresja - zwykle uważana za cechę bardziej męską - jest powiązana z ekspozycją na testosteron w macicy. Wręcz przeciwnie, kobiety są skłonne opowiadać mniej żartów niż mężczyźni, a zatem liczba mężczyzn-komików przewyższa liczbę kobiet.

Tymczasem dr Nick Neave, psycholog z University of Northumbria, który badał fizyczne, behawioralne i psychologiczne skutki testosteronu, powiedział, że mężczyźni mogą reagować wojowniczo,
widząc innych mężczyzn jeżdżących na rowerze jako ryzyko, ponieważ przyciągają kobiecą uwagę."
0 x
cedric
Posty: 5591
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 135
Podziękował: 3359 razy
Otrzymał podziękowanie: 8418 razy

Re: TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 02 sie 2020, 17:36

http://haidut.me/?p=1153

Podanie / wchłanianie do pępka rywalizuje z drogą dożylną, inne drogi skórne niedaleko
23 lipca 2020 r.przez haidut
Jedno z najczęstszych pytań, które otrzymuję od moich czytelników, brzmi: „Jaki jest miejscowy współczynnik wchłaniania Twoich produktów?” Istnieje szereg badań wykazujących, że mieszanina rozpuszczalników DMSO / etanolu osiąga prawie 100% wchłanianie bez względu na to, w którym miejscu na skórze jest stosowana. Jednak zaprzestaliśmy stosowania DMSO / etanolu w większości naszych produktów i chociaż zmniejszyło to obawy dotyczące zapachu i podrażnienia skóry spowodowanego DMSO, zaczęły napływać pytania o skuteczność nowego rozpuszczalnika SFA / etanol (a także tokoferol / oil one) przy stosowaniu miejscowym. Moje doświadczenia z obydwoma rozpuszczalnikami, potwierdzone badaniami krwi, pokazują stopień wchłaniania około 65% -70% produktów po nałożeniu na skórę, ale ludzie wciąż proszą o referencje, które potwierdziłyby te szacunki, a także wciąż proszą o zmiany w rozpuszczalnikach, które jeszcze bardziej zwiększyłyby szybkość wchłaniania. Cóż, poniższe badanie wydaje się odpowiadać na oba pytania / wątpliwości. Potwierdza, że ​​wchłanianie testosteronu (T) przez skórę (przedramię) wynosi około 50%, gdy jako rozpuszczalnik używany jest tylko aceton. Jednak wiele innych badań wykazało, że aceton jest gorszy jako nośnik przezskórny w porównaniu z etanolem. Ponadto badania wykazały również, że stosowanie tylko lotnego rozpuszczalnika zmniejsza wchłanianie substancji czynnej przez skórę, ponieważ rozpuszczalnik odparowuje zbyt szybko, zanim będzie miał szansę znacznie zwiększyć przepuszczalność skóry. W związku z tym badania zasugerowały połączenie lotnego rozpuszczalnika z nielotnym, który pozwoliłby lotnemu rozpuszczalnikowi pozostać na skórze dłużej i jako taki uzyskać lepszą absorpcję. To podejście polegające na połączeniu lotnego (etanolu) + nielotnego rozpuszczalnika zostało już sprawdzone jako skuteczne w przypadku innego steroidu - cholekalcyferolu - znanego ogółowi społeczeństwa jako witamina D. Jeśli chodzi o osiągnięcie jeszcze wyższego wchłaniania, poniższe badanie również pokazuje, że zastosowanie T rozpuszczony w acetonie bezpośrednio do pępka ma współczynnik wchłaniania około 80% i nie jest tłuszczem w porównaniu z szybkością „wchłaniania” drogą dożylną (IV) - złoty standard w farmakologii klinicznej (definiowany jako zapewniający 100% wchłanianie). Biorąc pod uwagę, że 80% szybkość wchłaniania przez pępek została osiągnięta przy użyciu tylko acetonu jako rozpuszczalnika i mając na uwadze powyższą dyskusję na temat lotnych / nielotnych aspektów dostarczania przezskórnego, połączenie SFA / etanol, którego używamy jako rozpuszczalnika w większości naszych produktów, może bardzo dobrze dostać się na odległość szerokości włosa współczynnika wchłaniania trasy IV.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/6707906/

„… Oceniliśmy przezskórną biodostępność testosteronu przez tkanki skóry w okolicy pępka2 i porównaliśmy dane z danymi uzyskanymi po podaniu transderma1 na obszarze przedramienia (powierzchnia grzbietowa), używając czterech małp rezusów jako zwierzęcia modelowego. [14CC] -Testosteron [5 pCi (25 pg)], w 100 µl acetonu, nakładano na obszar skóry (kontrolowany przy 0,2 cm2 metalowym szablonem) przez 5 dni. Rozpuszczalnik szybko odparowano, a miejsce podania leku pokryto kawałkiem plastikowego kleju, który pozostał nienaruszony przez całe badanie. ”

„… Uzyskane dane (ryc. 1) sugerują, że podanie przez pępek skutkuje stosunkowo szybszym wchłanianiem, a także większą ogólnoustrojową biodostępnością testosteronu [14C] niż podanie przez przedramię. Obie drogi wchłaniania przezskórnego zapewniają dobrze zdefiniowaną kinetykę eliminacji pierwszego rzędu, która jest bardzo podobna do tej po podaniu dożylnym. Warto zauważyć, że ogólnoustrojowa biodostępność testosteronu „[14C] przez wchłanianie z pępka jest stosunkowo bliska poziomowi uzyskanemu po dożylnym podaniu równoważnej dawki i jest znacznie większa niż poziom osiągany po podaniu na przedramię. Obliczone z równania. 1, wchłanianie testosteronu [I4C] w pępku osiągnęło względną biodostępność 79,9%, w porównaniu z 49,9% po podaniu na przedramię. ”

„… Względną biodostępność testosteronu [„ C] przez wchłanianie z pępka i przedramienia można również porównać przy użyciu danych dotyczących odzysku moczu. Wyniki (ryc. 2) wskazują, że w ciągu 5-dniowego okresu podawania leku łącznie 57,3,45,2 i 33,2% podanej dawki testosteronu [14C] zostało odzyskane z moczem, odpowiednio, z dożylnego, pępkowego i administracje przedramienia. Na podstawie danych dotyczących odzysku w moczu po podaniu dożylnym (57,3%) jako odniesienia do porównania szacuje się, że względną biodostępność 78,970 osiągnięto po podaniu do pępka i 57,9% po podaniu na przedramię. Wyniki są zgodne z przedstawionymi danymi dotyczącymi osocza (odpowiednio 79,9 i 49,9%). Zarówno profile w osoczu, jak i dane dotyczące odzysku w moczu wykazują, że wchłanianie z pępka powoduje większą biodostępność przezskórną [„Cltestosterone” niż podanie na przedramię (79.9 and 78.970 uersus 49.9 and 57.9%).”
0 xcedric
Posty: 5591
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 135
Podziękował: 3359 razy
Otrzymał podziękowanie: 8418 razy

Re: TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 02 sie 2020, 17:49

http://haidut.me/?p=1148

Miejscowe DHEA ma silne działanie przeciwstarzeniowe na ludzką skórę
16 lipca 2020 r.przez haidut
Często otrzymuję e-maile dotyczące możliwych interwencji przeciwdziałających efektom starzenia się skóry. Badanie, które zwykle cytuję, to stare badanie (około 1967 r.), W którym przeprowadzono obszerne testy na ponad 200 osobach w wieku 57-88 lat mieszkających w domu spokojnej starości i wykazano, że miejscowy krem ​​z testosteronem (1%) ma najsilniejszy efekt antystarzeniowy zarówno u mężczyzn, jak i kobiet, a tuż za nimi uplasował się 1% progesteron i 1% pregnenolon.

http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/do ... 1&type=pdf

„…”… Męski hormon, testosteron, po zastosowaniu na starzejącą się skórę ludzką działa odmładzająco lub łagodząco. Klinicznie oczywiste zmiany, takie jak zacieranie zmarszczek, porost włosów i zwiększona potliwość, są obecne, ale niewielkie, szczególnie w porównaniu z poprawą mikroskopowej architektury skóry. Progesteron i pregnenolon powodują podobne, ale mniejsze zmiany. Żeński hormon, etynyloestradiol, nie działał, podczas gdy kortykosteroidy uwydatniły degradacyjne zmiany starzenia ”.

W nowszych badaniach oceniano wpływ DHEA na starzejącą się skórę, ale w większości z nich stosowano doustne podawanie i niezwykle wysokie dawki, które skutkowały hiperestrogennością. Poniższe badanie jest dobrym odkryciem, ponieważ pokazuje, że miejscowe podawanie DHEA (w postaci kremów 1% i 2% DHEA) ma silne działanie przeciwstarzeniowe na skórę, gdy jest stosowane dwa razy dziennie przez 13 tygodni. Prawdopodobnym mechanizmem działania, zgodnie z badaniem, jest silnie androgenny wpływ podawania DHEA, w tym OBU 3-krotny wzrost ekspresji receptora androgenowego (AR), a także zwiększona synteza DHT przez skórę z wykorzystaniem DHEA jako prekursora . Nie było zmian w ekspresji żadnego z receptorów estrogenu. Ten brak estrogennego działania miejscowego DHEA (w połączeniu z uderzającą skutecznością testosteronu i nieskutecznością estradiolu w badaniu w domu spokojnej starości) budzi poważne wątpliwości w odniesieniu do twierdzeń o rzekomym działaniu przeciwstarzeniowym estrogenu. Pomimo potępiających wyników badań WHI w odniesieniu do estrogenu, przemysł farmaceutyczny powoli ponownie wprowadza estrogen jako HTZ dla starszych kobiet, a jednym z głównych punktów sprzedaży, z których korzysta przemysł, są rzekome silne działanie przeciwstarzeniowe estrogenu na skórze. Cóż, miejscowy testosteron przekształca się głównie w DHT, podobnie jak DHEA. Liczne badania na ludziach i zwierzętach wykazały, że obie te interwencje mają silne działanie przeciwstarzeniowe, a proponowanym mechanizmem obu jest wzrost androgennego tonu. W wyniku żadnej z tych interwencji nie zaobserwowano wzrostu napięcia estrogenowego. Dodatkowo wzrost DHT z zabiegów ma własne działanie antyestrogenowe. Pozwolę moim czytelnikom wyciągnąć własne wnioski, czy androgeny czy estrogeny są prawdziwymi środkami przeciwstarzeniowymi. Przynajmniej dla mnie dowody są całkiem jasne 🙂

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20698844/

„… W tym prospektywnym, randomizowanym badaniu z kontrolą placebo, dane pokazują wpływ leczenia DHEA na poziom AR, prokolagenu 1 i 3 oraz HSP47 w skórze kobiet po menopauzie. Zaobserwowano wyraźną stymulację poziomu AR przez DHEA w naskórku, przy braku specyficznej modyfikacji ogólnej architektury naskórka. W skórze właściwej obserwowano wyraźny wzrost ekspresji prokolagenu typu 1 i 3 oraz zwiększoną ekspresję HSP47, białka opiekuńczego prokolagenu33. Wzrost o 574% w stosunku do podstawowego stężenia DHEA w surowicy obserwowano po dwukrotnym codzienne stosowanie 2% kremu DHEA, podczas gdy zmierzono znacznie mniejszą przemianę zarówno w androgeny, jak i estrogeny, co wskazuje na ograniczoną przemianę DHEA w aktywne steroidy płciowe u kobiet po menopauzie28. W świetle tego wpływu DHEA na poziom w surowicy kobiety po menopauzie, po raz pierwszy zbadaliśmy wpływ leczenia DHEA na ogólną strukturę skóry, morfologię i ekspresję genów, w tym zarówno w naskórku, jak i skórze właściwej. We wcześniejszym badaniu zaobserwowano, że po 4 tygodniach miejscowego stosowania DHEA prokolagen a1 znacząco wzrósł zarówno w starszej, jak i młodej skórze człowieka29. U myszy, po 3 tygodniach codziennego podawania fizjologicznej dawki DHEA, wzrost AR ekspresję obserwowano w komórkach naskórka i komórkach łojowych. 22 Ekspresję AR odnotowano również w gruczołach potowych ekryn i skórze głowy. 32,34–36 W niniejszym badaniu ekspresję AR wykryto w większości jąder komórek naskórka i znaczący wzrost wykryto w odpowiedzi na traktowanie DHEA w porównaniu z placebo. Te odkrycia, oprócz tych opisujących obecność w skórze głównych enzymów steroidogennych26,37,38, są zgodne z przekonaniem, że ludzka skóra syntetyzuje znaczną ilość steroidów płciowych z DHEA, w tym silnego androgenu DHT26."


Połowa DHEA jest związana z siarczanem , więc przydatna byłaby wcześniej kilkukrotna kapiel w EPSOM SALT. Ostatnio suplementuję też siarczan potasu , jedną z soli Schuesslera. W przeciwieństwie do dousnego siarczanu magnezu i sodu nie ma działania przeczyszczającego, ani nie powoduje dyskomfortu w jelitach.
0 xcedric
Posty: 5591
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 135
Podziękował: 3359 razy
Otrzymał podziękowanie: 8418 razy

Re: TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 02 sie 2020, 17:56

http://haidut.me/?p=1155

Prosty, nieinwazyjny test na napięcie adrogenne / estrogenowe
23 lipca 2020 r.przez haidut
Jednym z podstawowych problemów współczesnej endokrynologii jest stosunkowo słaba korelacja między stężeniem steroidów w surowicy a ogólną aktywnością organizmu związaną z danym steroidem. Na przykład kobiety po menopauzie mają bardzo niski poziom estradiolu, ale bardzo wysoką estrogenność całego ciała z powodu niedoboru progesteronu, który wywołuje menopauza. Nawet u młodszych kobiet i mężczyzn poziomy estradiolu w surowicy rzadko wskazują na estrogenność całego ciała i dość często obserwuje się niskie poziomy estradiolu w surowicy u osób z oczywiście bardzo wysokim napięciem estrogenowym objawiającym się ginekomastią (ginekomastią) u mężczyzn, otyłością centralną , zanik mięśni, przerost macicy (u kobiet), itp. Prolaktyna okazała się znacznie bardziej wiarygodnym wskaźnikiem estrogenności całego ciała (a także dominacji serotoniny), ale nadal jest to badanie krwi i wymaga wizyty u lekarza i bolesne / ryzykowne pobranie krwi żylnej.

Poniższe badanie stanowi możliwą alternatywę dla badań krwi. Pokazuje, że tempo produkcji sebum wzrasta, gdy napięcie androgenne całego ciała wzrasta, a maleje, gdy wzrasta napięcie estrogenowe. Co ważniejsze, zmienia się również skład łoju, a stosunek kwasu palmitynowego / stearynowego wzrasta, gdy napięcie androgenne rośnie, a maleje, gdy wzrasta ton estrogenowy. Na podstawie danych przedstawionych w badaniu wydaje się, że stosunek palmitynianu / stearynianu powyżej jednego (1,0) wskazuje na androgenność, a poniżej jednego (1,0) wskazuje na estrogenność. Warto zauważyć, że o ile podawanie steroidów androgennych kilkakrotnie zwiększyło stosunek, to podanie prolaktyny zmniejszyło stosunek nawet poniżej grupy kontrolnej / nieleczonej. Korzystając z nowo odkrytej miary androgenności, badanie ocenia następnie (tabela 3 w badaniu) kilka androgennych steroidów zgodnie z ich siłą zmiany stosunku kwasów tłuszczowych i prowadzi do oszacowania androgenności tych steroidów, które jest uderzająco podobne do już opublikowanego dane z wykorzystaniem innych metod, takich jak gruczoł krokowy, pęcherzyk nasienny i przerost gruczołu napletkowego. To silnie sugeruje, że miara androgenności / estrogenności przy użyciu stosunków kwasów tłuszczowych w sebum jest dość dokładna. Korzystając z tych informacji, można łatwo zrobić wymaz z twarzy kawałkiem waty lub bandażem zamoczonym w alkoholu (wystarczy wódka, alkohol do nacierania, whisky itp.), A następnie zanurzyć wacikę w małym pojemniku z alkoholem, aby łój zebrany przez wacik / bandaż może rozpuścić się w płynie. Ciecz można następnie wysłać do dowolnego laboratorium chemicznego wykonującego testy HPLC / MS, a osoba może poprosić laboratorium o przeanalizowanie cieczy pod kątem obecności kwasów palmitynowego i stearynowego, a następnie obliczyć ich stosunek. Żadnych igieł ani lekarzy!

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/4249302/

„… Podanie 1 mg propionianu testosteronu / 4 dni (tabela 1, grupa F) 12-tygodniowym samicom szczurów, poddanych wycięciu przysadki w wieku 3-4 tygodni, spowodowało znaczący wzrost tempa produkcji (z 13 -6 do 34-3 mg / 100 g masy ciała / 2 dni) oraz w stosunku palmitynian: stéaran (od 0-82 do 3-70) lipidów na powierzchni skóry. Jednoczesne leczenie prolaktyną nie zwiększyło dalej żadnego z tych parametrów u 33-tygodniowych zwierząt z przysadką mózgową otrzymujących testosteron (Tabela 2). ”

„… Androstendion i dehydroepiandrosteron okazały się mieć odpowiednio 68 i 61% aktywności propionianu testosteronu, gdy androgeny podawano im. w dawkach 100 mg trzy razy w tygodniu przez 7-11 tygodni. W niniejszym badaniu siły tych androgenów (tabela 3) stanowiły odpowiednio tylko 6-17% i 25-33% siły działania propionianu testosteronu. Liczby te są mniej więcej tego samego rzędu wielkości, co te podane przez Dorfmana i Dorfmana (1962, 1963), którzy oceniali wpływ tych androgenów na masę grzebienia kurcząt, jak również na masę pęcherzyków nasiennych i brzusznej prostata szczura ”.
0 xBunio
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 20:27

Re: TESTOSTERON witalność energia ćwiczenia

Nieprzeczytany post autor: Bunio » niedziela 14 mar 2021, 20:29

Dzień dobry,

Widzę tutaj mnóstwo informacji na temat testosteronu i chciałbym przy okazji tego wątku zapytać o buzdyganek naziemny, tzn. czy faktycznie można go stosować jako booster testosteronu?

Pozwolę sobie zacytować:

Ogromna popularność tribulus terrestris wśród osób trudniących się sportami siłowymi i sylwetkowymi to efekt słów amerykańskiego kulturysty IFBB – Jeffreya Petermanna, który w latach 70-tych zarekomendował stosowanie tej rośliny w celach zwiększenia aktywności androgenów w organizmie.

Źródło: https://silniejszy.pl/tribulus-terrestr ... stosteron/
0 xODPOWIEDZ