Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Wieprzowina - nieczyste mięso ...

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Wieprzowina - nieczyste mięso ...

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » poniedziałek 08 maja 2017, 19:11

No właśnie jak w temacie. Co o tym sądzicie. Osobiście nie spożywam wieprzowiny. Kiedyś i owszem jadło się dość sporo tego, chyba jak u wszystkich natomiast jak się zagłębić w temat to jest to bardzo logiczne. Jak to wygląda u Was z tym rodzajem mięsa?, jakie macie zdanie na ten temat?
Zapraszam do dyskusji ponieważ jak by nie patrzył wieprzowinka to duuuży udział w rynku mięs

Stary Testament uważa świnię za zwierzę nieczyste i zakazuje jej spożywania. Zakaz ten łączy się z faktem, że wiernym wolno spożywać wyłącznie mięso przeżuwaczy o rozdzielonych kopytach oraz niedrapieżnego ptactwa i spełniających ściśle określone warunki ryb.

Zwierzęta te są zazwyczaj łagodne oraz nie są mięsożerne i nie jedzą padliny. Zakaz ten odwołał Jezus, mówiąc, że jeśli chrześcijanin wystrzega się obżarstwa i łakomstwa, to może jeść wszystko. Dowolne pokarmy są czyste, ponieważ wszystko, cokolwiek człowiek spożywa, jest następnie wydalane i nie może człowieka zanieczyścić.

#Islam bezwzględnie podtrzymał zakazy wprowadzone w Starym Testamencie, dotyczące jedzenia mięsa. Muzułmanie tłumaczą, że zakaz spożywania, a nawet dotykania świni pochodzi od samego Allaha i jako taki nie wymaga żadnego naukowego wyjaśniania. Jednak mimo wszystko odpowiadają na pytania o ten zakaz, wskazując na zatrzęsienie chorób i pasożytów przenoszonych przez świnie.

Ponadto informują, że świnia wydala tylko 2% kwasu moczowego, a reszta pozostaje w jej ciele i zatruwa organizm człowieka, który to mięso spożywa. Dowodzą również, że plaga chorób cywilizacyjnych dotyczących układu krążenia w społeczeństwach niemuzułmańskich ma swoje podłoże właśnie w sporym spożyciu wieprzowiny. Przypominają, że świnia z samej natury jest bardzo brudnym zwierzęciem, które używa i zjada własne i cudze odchody, otacza się nimi oraz żyje w nich.

Dodajmy, że choroby i pasożyty przenoszone są również przez inne zwierzęta. Świnia natomiast nie ma odpowiedniej regulacji temperatury ciała, bardzo niewiele się poci i jeśli jest trzymana w upale i ścisku, wówczas do chłodzenia się używa własnych odchodów. Załatwia się tam, gdzie przebywa. Nie czyni tego, jeśli ma zapewnione odpowiednie warunki - przestrzeń i w miarę niską temperaturę, jednak w krajach islamu nie jest to warunek łatwy do spełnienia.
Mój syn miewał raz w miesiącu wysoką, ok. 40 stopniową gorączkę (etiologia nieznana). Po prostu zabierało go pogotowie i włączano antybiotyk dożylnie. Przy czym zanim podano antybiotyk, pobierano krew i oczywiście nie wynikało z wyników, jakoby miał infekcję. A antybiotyk nie działa profilaktycznie, więc zwykle po dwóch, trzech dniach pobytu na oddziale, syn dostawał infekcji.

Ponieważ nie został nigdy zdiagnozowany, szukałam na ślepo wszędzie, gdzie mogłam. Pewien niemiecki lekarz medycyny, naturoterapeuta, z którym nawiązałam dość ciekawą relację, ponieważ jest wierzący, doradził mi, abym przestała karmić syna wieprzowiną. Stwierdził, że jego choroba może mieć podłoże autoimmunologiczne i wyjaśnił mi, że białko świni zbliżone jest budową do białka ludzkiego. U osoby cierpiącej na chorobę autoimmunologiczną organizm wysyła przeciwciała, które zwalczają własne komórki, tkanki... nie powtórzę tego dokładnie, ale mniej więcej chodzi o to, że kiedy chory je białko podobne do ludzkiego, organizm zaczyna się bronić. Stąd ta wysoka temperatura. Zastosowałam się do porady i rzeczywiście comiesięczna gorączka odeszła w niepamięć. Zadziałało. Syn od 5, a może 6 lat nie dostaje mięsa wieprzowego.

Szukając argumentów przeciwko wieprzowinie, która od tamtej pory jest mi "solą w oku", dla mojego męża, który też ma schorzenie o podłożu autoimmunologicznym, znalazłam taki oto ciekawy artykuł:
http://zboryboze.cba.pl/wp-content/uplo ... karmów.pdf
Oczywiście argumenty medyczne przeciwko jedzeniu wieprzowiny są porażające:

(..) świnia się nie poci i wszystkie toksyny zostają w niej. Ludzie sobie nie uświadamiają ile chorób wynika z jedzenia wieprzowiny. Medycyna jednak mówi o miażdżycy, chorobie wieńcowej. Świnia wydala tylko 2% kwasu moczowego z organizmu - 98% tego związku pozostaje w jej tkankach. Nadmiar kwasu moczowego w organizmie człowieka jest przyczyną wielu chorób, np. dny moczanowej, kamicy nerek.

Mięso wieprzowe jest również źródłem zakażenia:
a) "Trichinella Spiralis " (włośniem kręty). Pasożyt ten występuje tylko u świń i dzików i różni się od innych pasożytów (występujących np. u krów) tym, że larwy włośnia nie niszczy proces gotowania lub smażenia. "Trichinella Spiralis " powoduje: 1 - zapalenie błony śluzowej jelit "wrzodziejące" 2 - zatrucie pokarmowe, 3 - zaburzenia metaboliczne, 4 - zmiany skórne, 5 - zapalenie naczyń na tle immunologicznym. Osoby, u których doszło do osiedlenia się larw włośni w mięśniach (mięśniach pomocniczych w oddychaniu) zapadają na duszności i choroby nie można już wyleczyć, co w konsekwencji prowadzi do śmierci. Ktoś może powiedzieć, że nowoczesna nauka potrafi izolować i zabić włośnie kręty z mięsa wieprzowego. Odpowiedź jest jedna: tylko u tych świń, które są wyhodowane i gotowane sposobami naukowymi.
b) "Taenia Solum". Pasożyt powoduje zaburzenia trawienne, biegunkę, zaparcia, bóle głowy, brak apetytu.
Mięso wieprzowe jest również powodem wielu chorób, tj.:
a) Human Cysticerusis – atakuje tkankę mózgową, serce i oczy.
b) Eryspeloid – powoduje wysoką temperaturę, zapalenie węzłów chłonnych, wywołuje drgawki,
c) Entamebu.
d) Balantidum Coli.

Niemieccy badacze odkryli w mięsie wieprzowym nowe białko – Sutoxin, które wywołuje wiele chorób alergicznych, tj. astmę, bóle stawów. Badania udowodniły ponadto obecność: substancji "mukopolysic", substancji bogatej w siarkę, która jest czynnikiem wywołującym choroby stawów, duże stężenie hormonu Wzrostu (GH), co prowadzi do deformacji tkanki organizmu, substancji, która eliminuje z organizmu człowieka witaminy E i A powodując hipowitaminozę, substancji, która upośledza funkcje układu limfatycznego człowieka, cholesterolu, którego nadmiar we krwi człowieka jest przyczyną różnych chorób m.in. miażdżycy.
Podobne szkodliwe dla zdrowia działanie mają także inne zwierzęta nieczyste.
i fajne filmiki o wieprzowinie

Niestety filmiki o wieprzowinie są niedostępne ( prywatne ) dlatego usunęłam linki -chanell
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: Wieprzowina - nieczyste mięso ...

Nieprzeczytany post autor: pawelz » poniedziałek 08 maja 2017, 19:25

Czytałem i czytam pewne książki o życiu Jezusa napisane na podstawie objawień autorki pt. "Poemat Boga-Człowieka" M. Valtorty i była tam scena gdzie Jezus wyjaśniał uczniom dlaczego mięso świni jest nieczyste to chodziło też o to że mięso wieprzowe jedzone w nadmiarze powoduje u człowieka myśli i czyny nieczyste.

«Dlaczego więc uznaliśmy je za nieczyste?» – pyta Filip.

«Kiedyś wam o tym wspomniałem. W tym względzie istnieje przyczyna nadprzyrodzona i naturalna. Pierwsza przyczyna to potrzeba nauczenia narodu wybranego życia ze świadomością swego wybrania i godności człowieka, także w działaniu tak zwyczajnym, jak jedzenie. Człowiek dziki żywi się wszystkim. Wystarczy mu, że napełni sobie brzuch. Poganin, chociaż nie jest dzikusem, je również wszystko, nie myśląc, że nadmierne jedzenie sprzyja powstawaniu wad i skłonności poniżających człowieka. Poganie poddają się tej żądzy przyjemności, która dla nich jest prawie religią. Bardziej wykształceni pośród was znają święta pełne bezwstydu na cześć ich bogów, które przeradzają się w orgię pożądliwości. Syn ludu Bożego powinien umieć się powstrzymać i w posłuszeństwie oraz w roztropności doskonalić samego siebie, mając przed oczyma swoje pochodzenie i kres: Boga i Niebo.

Przyczyną naturalną jest natomiast to, by nie pobudzać krwi pokarmami, prowadzącymi do pożądań niegodnych człowieka. Nie jest zakazana miłość, nawet cielesna, jednak powinna ją zawsze łagodzić świeżość duszy dążącej ku Niebu. Ma zatem kierować się nie zmysłowością, lecz miłością – tym uczuciem które jednoczy mężczyznę z jego towarzyszką, w której ma on widzieć kogoś sobie równego, a nie tylko osobę odmiennej płci. Biedne zwierzęta nie są winne, że są świniami. Nie ponoszą też winy za skutki, jakie mięso wieprzowe – z powodu długotrwałego spożywania – może wywoływać we krwi. Nie ciąży też za to wina na tych, którzy są wyznaczeni do pilnowania świń. Jeśli są uczciwi, to jakaż będzie różnica w przyszłym życiu między nimi a uczonym w Piśmie, który pochyla się ciągle nad księgami, a mimo to nie uczy się z nich bycia dobrym? Zaprawdę powiadam wam, że zobaczymy pasterzy świń między sprawiedliwymi, a uczonych w Piśmie – pośród niesprawiedliwych... Cóż to za hałas?»
Źródło: http://www.voxdomini.com.pl/valt/valt/v-03-047.htm
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Re: Wieprzowina - nieczyste mięso ...

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » poniedziałek 08 maja 2017, 19:37

jedzenie świni jak by nie patrzył to prawie kanibalizm :o wszak świnia ma bardzo podobne narządy do ludzkich i genotyp tak samo
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: Wieprzowina - nieczyste mięso ...

Nieprzeczytany post autor: pawelz » poniedziałek 08 maja 2017, 21:01

Nigdy nie podchodziłem w ten sposób do jedzenia wieprzowiny. Bardziej przemawiają do mnie powody z dwóch pierwszych postów.
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Re: Wieprzowina - nieczyste mięso ...

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » środa 10 maja 2017, 05:50

coś cisza w temacie :? . Zapraszam do zaznajomienia się z problemem bo warto. Naprawdę można nie świadomie robić sobie problemy jedząc wieprzowinke ;)
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19680 razy

Re: Wieprzowina - nieczyste mięso ...

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 10 maja 2017, 06:54

Coś w tym jest, podobieństwo.
Z dziczyzny wszystko oprócz dzika...

pawelz pisze:Nie jest zakazana miłość, nawet cielesna, jednak powinna ją zawsze łagodzić świeżość duszy dążącej ku Niebu. Ma zatem kierować się nie zmysłowością, lecz miłością – tym uczuciem które jednoczy mężczyznę z jego towarzyszką, w której ma on widzieć kogoś sobie równego, a nie tylko osobę odmiennej płci.

co ma piernik do wiatraka?
Kto ma tu komu coś zakazywać?
Pisz na temat, w każdym wpisie musisz sączyć tę swoją talmudyczną ideologię.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Re: Wieprzowina - nieczyste mięso ...

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » środa 10 maja 2017, 08:18

napewo będziemy tu przede wszystkim rozpatrywać skutki fizyczne, cielesne, zdrowotne. Te duchowe to może w innym dziale :roll:
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7784
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1426
x 407
Podziękował: 14246 razy
Otrzymał podziękowanie: 13846 razy

Re: Wieprzowina - nieczyste mięso ...

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 10 maja 2017, 10:18

Nie jem wieprzowiny o chyba 3 lat ,ale nie z powodów religijnych ,ale zdrowotnych. Wieprzowina najbardziej ze wszystkich mięs zakwasza organizm . Teraz czuję się o wiele lepiej. Obecnie jem tylko drób lub chudą wołowinę i bardzo bym chciała w ogóle nie jeść mięsa ,ale dla mnie to ciężki temat.
Pracuję nad tym ,latem jest to proste ,gorzej zimą :(
Tak masz rację wieprzowina ma 90 % genów ludzkich i dochodzę do wniosków iż, pewne religie nie bez powodów zakazują jej spożywać. Tu na forum gdzieś był filmik o tym i odpowiedź dlaczego ,ale szukaj igły w stogu siana ;) Jak znajdę to wstawię.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

zdro
Posty: 725
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 802 razy
Otrzymał podziękowanie: 744 razy

Re: Wieprzowina - nieczyste mięso ...

Nieprzeczytany post autor: zdro » niedziela 22 kwie 2018, 16:03

Ja niejadlem juz z 5 lat i zastanawiam sie na kotletem bez panierki.
Pomijajac co obozy religijne i religijnonaukowe mowia mieso wieprzowe jest dobrym zrodlem witamin B (do 10 razy tyle B1 co w innych miesach) i selenu.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

ODPOWIEDZ