Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

TARCZYCA -niedoczynosć ,nadczynność ,guzki

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 07 kwie 2019, 16:09

Terapia wisceralna przy niedoczynności tarczycy
Janusz Rudak

https://www.naturoterapiawpraktyce.pl/a ... i-tarczycy
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 22 kwie 2019, 20:04

blueray21 pisze:
piątek 11 sty 2019, 19:36
W większości przypadków wystarczy brać 2 -3 g wit. C dziennie w 3 - 4 dawkach,
suplementując jod,

a TSH przestaje szaleć.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

dzialka
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 23 kwie 2019, 15:01
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Kontakt:

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: dzialka » niedziela 28 kwie 2019, 10:08

grzegorzadam pisze:
poniedziałek 22 kwie 2019, 20:04
blueray21 pisze:
piątek 11 sty 2019, 19:36
W większości przypadków wystarczy brać 2 -3 g wit. C dziennie w 3 - 4 dawkach,
suplementując jod,

a TSH przestaje szaleć.
Też mam niedoczynność zdiagnozowaną i moim zdaniem nie wystarczy. Tylko odpowiednia dawka leku zalecona przez lekarza działa pozytywnie. W moim przypadku po 2 latach stosowania leku mogę powiedzieć, że moje zdrowie wróciło do normy.
0 x


Ciekawe blogi o ogrodach http://dzialka.bazafirmy.pl/ aktualne porady dla ogrodników i działkowców

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: azo » niedziela 28 kwie 2019, 10:24

Też mam niedoczynność zdiagnozowaną i moim zdaniem nie wystarczy
A próbowałaś? Dobrze, że się dobrze czujesz i skoro Ci z tym dobrze to tak trzymaj, My nikogo do niczego nie namawiamy. To o czym tutaj rozmawiamy wynika z Naszego wspólnego poglądu potwierdzonego Naszymi doświadczeniami iż leki przepisywane współcześnie przez lekarzy nie leczą samej choroby tylko usuwają jej objawy. Niektórym chorym to może wystarczać innym nie.

Ładny nick. Tzn Mnie się kojarzy z ziemią a nie z medycznymi czy innymi narkotykami, dlatego Mi się podoba. 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 28 kwie 2019, 12:07

po 2 latach stosowania leku mogę powiedzieć, że moje zdrowie wróciło do normy.
co się działo niedobrego ze zdrowiem?
Tu na forum mamy inne podejście do ''chorób'', często wyimaginowanych.
jaką przyczynę i czego zdiagnozował lekarz?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

dzialka
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 23 kwie 2019, 15:01
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Kontakt:

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: dzialka » piątek 10 maja 2019, 15:41

grzegorzadam pisze:
niedziela 28 kwie 2019, 12:07
po 2 latach stosowania leku mogę powiedzieć, że moje zdrowie wróciło do normy.
co się działo niedobrego ze zdrowiem?
Tu na forum mamy inne podejście do ''chorób'', często wyimaginowanych.
jaką przyczynę i czego zdiagnozował lekarz?
"Co się działo niedobrego ze zdrowiem?"- osłabienie, przemęczenie, zawsze było mi zimno, ogólnie wszystko i nie wiadomo co. Żaden lekarz nie wiedział co mi jest. Dopiero w szpitalu po badaniach zdiagnozowano niedoczynność tarczycy.
0 x


Ciekawe blogi o ogrodach http://dzialka.bazafirmy.pl/ aktualne porady dla ogrodników i działkowców

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 10 maja 2019, 18:40

@działka, a brałaś jod i witaminę C, aby autorytatywnie stwierdzić, że nie działa?
Zresztą nawet jeśli nie zadziałało u ciebie, wcale nie oznacza, że u innych musi być tak samo.
Branie leku często wyłącza tarczycę w ogóle, bo niby po co ma produkować hormon, skoro w organizmie jest go pod dostatkiem. W związku z tym absolutna większość stosujących te leki kobiet, jest zmuszona pobierać je do końca życia.
I kasa wpada. A co jeszcze przy okazji stosowania sztucznego hormonu wyjdzie, to już duży bonus dla Big Pharma.
Życzę zdrowia.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 02 cze 2019, 00:36

"Wysoki stosunek T4 do T3 w surowicy jest żałośnie słabym argumentem uzasadniającym stosowanie tyroksyny zamiast produktu przypominającego proporcję tych substancji wydzielanych przez zdrowy tarczycę lub utrzymywanych wewnątrz komórek.

Około 30 lat temu, kiedy wielu ludzi nadal uważało tyroksynę za „hormon thryoidalny”, ktoś argumentował, że „hormon tarczycy” musi działać wyłącznie jako aktywator genów, ponieważ większość badanych przez niego plastrów nie była zwiększyć zużycie tlenu, gdy zostało dodane.

W rzeczywistości dodanie tyroksyny do wycinków mózgu hamowało ich oddychanie o 6% podczas eksperymentu. Ponieważ większość T3 jest produkowana z T4 w wątrobie, a nie w mózgu, myślę, że eksperyment miał wielkie znaczenie, pomimo ignoranckiej interpretacji autora.
Nadmiar tyroksyny w tkance, która nie przekształca jej szybko w T3, ma działanie przeciwtarczycowe. (Patrz Goumaz, i in., 1987).

Dzieje się tak u wielu kobiet, którym podaje się tyroksynę;

w miarę zwiększania dawki ich objawy nasilają się.


Mózg koncentruje T3 z surowicy i może mieć stężenie 6 razy wyższe niż surowica (Goumaz, et al., 1987) i może osiągnąć wyższe stężenie T3 niż T4. Zajmuje i koncentruje T3, jednocześnie dążąc do wydalenia T4.
Odwrotna T3 (rT3) nie ma dużej zdolności do wchodzenia do mózgu, ale zwiększona T4 może powodować jej wytwarzanie w mózgu.

Obserwacje te sugerują mi, że stosunek T3: T4 we krwi byłby bardzo „korzystny dla mózgu”, gdyby zbliżył się bardziej do stosunku utworzonego w tarczycy i był wydzielany do krwi.

Chociaż większość syntetycznych produktów tarczycowych używa obecnie stosunku czterech T4 do jednego T3, wiele osób uważa, że ​​ich pamięć i myślenie są wyraźniejsze, gdy przyjmują stosunek około trzech do jednego. Bardziej aktywny metabolizm prawdopodobnie utrzymuje relatywnie wysoki stosunek krwi T3 do T4,
z wątrobą konsumującą T4 w przybliżeniu w takim samym tempie, w jakim stosuje się T3."


https://www.functionalps.com/blog/2012/ ... e-and-tsh/
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 02 cze 2019, 12:36

cedric pisze:
niedziela 02 cze 2019, 00:36
"Wysoki stosunek T4 do T3 w surowicy jest żałośnie słabym argumentem uzasadniającym stosowanie tyroksyny
a karawana aptekarska jedzie dalej :D
Takich ''żałosności'' są tysiące.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 12 cze 2019, 17:08

„Kiedy osoba korzysta z suplementu tarczycowego, w grudniu powszechny jest czterokrotne wzrost zapotrzebowania w stosunku do lipca

„... ale istotną kwestią jest to, że u normalnych ludzi całkowicie stłumiona czynność tarczycy trwa tylko dwa lub trzy dni, aby powrócić do normalnego stanu po zakończeniu leczenia supresyjnego. U niewielkiego odsetka osób z niedoczynnością tarczycy leczenie przez krótki czas suplementacją tarczycy może stymulować powrót do normalnej czynności tarczycy, aktywując układ mózgowo-przysadkowy, zwiększając poziom cukru we krwi, który aktywuje układ enzymów wątrobowych wytwarzający T3, a także obniżając hormony stresu przeciwtarczycowego. Bez użycia materiału radioaktywnego łatwo jest uwidocznić proces tłumienia: bardzo oczywiste obniżenia w okolicy tarczycy szyi na całkowicie tłumiącą dawkę, a zmniejszenie dawki na kilka dni przywraca kontur szyi. Ta bardzo szybka adaptacja anatomii i funkcji gruczołu do egzogennej tarczycy jest konieczna ze względu na nieregularność naszego spożycia substancji tarczycy w naturalnej diecie. Do tego stulecia wszyscy jedli tarczycę u różnych małych zwierząt, a wciąż mamy trochę mleka i skorupiaków oraz kilka egzotycznych pokarmów.

Problem jest inny w przypadku tyroksyny, T4. Większość naszego aktywnego hormonu T3 jest wytwarzana w wątrobie, jako część szybko adaptacyjnego systemu dostosowywania tempa metabolizmu w stosunku do stanu odżywienia, ale przysadka mózgowa jest również w stanie przekształcić T4 w T3, a wysoki poziom T4 spowoduje tłumienie wydzielania TSH, nawet jeśli wątroba nie wytwarza aktywnego T3, jak w przypadku starzenia się, stresu, marskości wątroby i różnych innych chorób. Tyroksyna może pogorszyć dosłownie niedoczynność tarczycy. W tym przypadku masz supresję bez kompensującej absorpcji aktywnego hormonu.

Chociaż niewielka ilość substancji tarczycowej jest normalnym czynnikiem dietetycznym, a trawienie koloidu gruczołowego przekształca białko w hormony w tym samym procesie, który występuje w normalnym wydzielaniu z żywego gruczołu, zgadzam się z Morsteinem, że ważne jest przywrócenie normalne funkcjonowanie gruczołu w miarę możliwości. ”

https://www.functionalps.com/blog/2012/ ... e-and-tsh/
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 16 cze 2019, 22:52

WYZDROWIEJESZ 60 # 85 CHOROBA HASHIMOTO

https://www.youtube.com/watch?v=4shfYyA5CnQ

Opublikowany 15 cze 2019
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: azo » środa 19 cze 2019, 13:47

Z wykładu doktora Krupki: "Mózg się regeneruje prawdopodobnie co 60 lat" :shock:
Dawno nie spotkałam tak optymistycznie brzmiącej dla Mnie wiadomości. Jestem w najlepszym momencie życia na to, żeby zbudować nowe połączenia neurologiczne w mózgu. Mówiąc inaczej - zbudować i ukształtować Sobie nowy mózg tym razem już całkiem świadomie i niezależnie od tego w jakie warunki tu wpadłam. Teraz jestem na pewno "dużą Dziewczynką" i sama mogę te warunki Sobie wykreować. To coś jak dostać drugą szansę na drugie życie. 8-)
0 x


Ascezo minD

KiniaW
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 17 cze 2019, 15:22
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: KiniaW » poniedziałek 01 lip 2019, 10:45

Niedoczynność tarczycy przeszkadza mi w zajściu w ciąże. Robiłam szereg badań i mimo stosowania różnych leków na niedoczynność tarczycy problem cały czas istnieje. O niedoczynności tarczycy dowiedziałam się przypadkiem, przy okazji robienia badań dla kobiet starających się o dziecko. Wcześniej nie zauważałam żadnych dziwnych objawów, które mogłyby wskazywać na niedoczynność tarczycy. Brałam dość długo Euthyrox i prawdę mówiąc co badania to inny wynik. Wysokość TSH bardzo mi skakało. Euthyrox jest też lekiem a ja i tak dość dużo leków stosuję i chciałabym coś ziołowego. Znalazłam listę składników jakie powinny zawierać leki na niedoczynność tarczycy, powiedzcie mi jako doświadczeni fachowcy, czy są to rzetelne informacje:

"-Ekstrakt z morszczynu pęcherzykowatego – to typowy składnik suplementów mających wspierać pracę tarczycy. Jest on źródłem jodu, który jest niezbędny do wytwarzania hormonów tarczycowych.
-Ashwagandę – niezwykłe ajurwedyjskie zioło, które ma działanie przeciwzapalne, a dodatkowo bardzo korzystnie wpływa na nastrój. Nie tylko poprawia go ale eliminuje też lęki i niepokoje.
-Ekstrakt z lucerny siewnej, który doskonale reguluje poziom cholesterolu, a cholesterol jak zapewne wiesz, jest jednym z problemów przy niedoczynności.
-Ekstrakt z imbiru, który działa przeciwzapalnie, energetyzująco i rozgrzewająco. To jedno z najważniejszych ziół dla “tarczycowców”.
-Ekstrakt z pieprzu zawierający piperynę, dzięki któremu organizm znacznie lepiej przyswoi wszystkie aktywne składniki. Co więcej piperyna sama poprawia też metabolizm i działa przeciwzapalnie."
(źródło: https://sklepzsuplementami.com.pl/thyro ... -tarczycy/ )

Teraz rynek leków i preparatów ziołowych jest tak bogaty, że nie często jest możliwość wybrać ten najlepszy. Jutro wybieram się do apteki, poproszę farmaceutkę by na podstawie tych składników doradziła mi jakiś ziołowy suplement na tarczycę. Czy wy ewentualnie możecie mi polecić jakiś preparat? Wiem, że na forum nie można używać żadnych reklam więc możecie mi doradzić coś w wiadomości prywatnej. Euthyroxu już nie biorę ponieważ bardzo po nim przytyłam..
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 24 sie 2019, 08:39

SAMOREGENERACJA TARCZYCY – POMIJANY ASPEKT ZDROWIA

https://www.odkrywamyzakryte.com/samore ... -tarczycy/
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 02 wrz 2019, 10:36

https://www.secondopinionnewsletter.com ... ction-.htm

Dlaczego Twój poziom tarczycy może być normalny,
ale wciąż zbyt niski, abyś mógł funkcjonować


1 lipca 2016 r. Tom 13 | Wydanie 79

Kiedy wykonujemy testy, zwłaszcza medyczne, większość z nas odetchnęła z ulgą, gdy powiedziano nam, że nasze wyniki są „normalne”. Ogólnie rzecz biorąc, „normalny” wynik testu jest dobrą rzeczą. Ale jeśli chodzi o testy poziomu hormonów tarczycy, „normalny” wcale tak naprawdę nie znaczy wiele. Wynika to z faktu, że „normalne” poziomy tarczycy mogą różnić się w zależności od osoby. Więc to, co jest dla mnie normalne, może nie być dla ciebie normalne. I jak się przekonacie, jeśli chodzi o badania krwi z hormonem tarczycy, normalność wcale nie znaczy wiele.

Jak możesz sobie wyobrazić, może to sprawić, że zdiagnozowanie problemu z tarczycą będzie trochę zgadywaniem. Jest to niefortunne, ponieważ nieprawidłowy poziom tarczycy może mieć wpływ na twoje zdrowie. I według badań opublikowanych niedawno w czasopiśmie Hormone and Metabolic Research, problemy te mogą się spotęgować, jeśli jesteś otyły. Naukowcy odkryli, że w tej grupie populacji rośnie subkliniczna niedoczynność tarczycy. U tych pacjentów wzrasta poziom tyreotropiny (TSH), aby spróbować zrekompensować niski poziom tarczycy.

Naukowcy porównali otyłych pacjentów z prawidłowym poziomem TSH do tych z podwyższonym TSH. Odkryli szereg istotnych różnic między tymi dwiema grupami. Osoby z podwyższonym TSH miały niższy poziom glukozy na czczo, HDL (dobry) cholesterol i 25-hydroksywitaminę D. Mieli znacznie wyższy poziom insuliny na czczo i białka C-reaktywnego. Ich tarczyce miały znacznie niższą zdolność wydzielania. Wykazali nawet cięższe przewlekłe zapalenie niskiego stopnia.

Żaden z tych markerów nie jest tym, co chcemy zobaczyć, szczególnie u osób, które muszą stracić trochę na wadze. Właściwy poziom tarczycy jest ważny zarówno dla celów odchudzania, jak i dla ogólnego stanu zdrowia.

Istnieje wiele znaków, które mogą wskazywać na niski poziom tarczycy. Jednym z nich jest walka o utratę wagi (a nawet przybieranie na wadze) pomimo zdrowej diety i nawyków ćwiczeń. Inne obejmują zmęczenie, częste przeziębienia i grypę, zaparcia, trądzik, zatrzymywanie wody, wysoki poziom cholesterolu, problemy z miesiączką, bezpłodność, suchość skóry oraz zimne dłonie i stopy. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, dobrze jest sprawdzić poziom tarczycy.

Ale jeśli twoje poziomy wyjdą w „normalnym” zakresie, jak pokazuje to badanie, tak naprawdę nie oznacza to, że masz zdrowo funkcjonującą tarczycę. Oto pytanie. Czy istnieje naprawdę dokładny sposób na sprawdzenie funkcji tarczycy?


W latach 60. istniał niezawodny sposób mierzenia funkcji tarczycy. Nazywano to testami metabolicznymi. A oto dlaczego był niezawodny. Hormony tarczycy robią tylko jedno - kontrolują metabolizm. Kiedy więc lekarze w latach 60. chcieli zmierzyć czynność tarczycy, po prostu zmierzyli metabolizm. Wysoki metabolizm oznaczał nadmierną czynność tarczycy. Niski metabolizm oznaczał niewydolność tarczycy. A normalny metabolizm oznaczał normalną czynność tarczycy. Całkiem proste, prawda? Zamiast mierzyć ilość hormonów tarczycy w ciele, lekarze właśnie sprawdzili, czy jest wystarczająca ilość. Ale potem wszystko się zmieniło.

Na początku lat 60. naukowcy odkryli sposób pomiaru poziomu hormonów tarczycy we krwi, a świat diagnozy tarczycy zmienił się na zawsze. Chociaż absolutnie nie było żadnego dowodu, że pomiar tych poziomów hormonów był dokładnym sposobem pomiaru czynności tarczycy, badania metaboliczne zostały całkowicie porzucone, a badania krwi stały się standardem na dzień. Kiedy pod koniec lat 60. poszedłem do szkoły medycznej, nie nauczyłem się niczego o testach metabolicznych. Jedyne, czego mnie nauczono, to badanie krwi. I tak jest nawet do dnia dzisiejszego. Z wyjątkiem kilku bardzo wybranych, dzisiejsi lekarze nie tylko nie stosują testów metabolicznych, ale nawet nie wiedzą, co to jest! I oto dlaczego jest to tak ogromny problem.

]Około 15 lat temu dowiedziałem się, jak szybko i łatwo zmierzyć metabolizm u moich pacjentów. Wymagało to pomiaru ilości tlenu przetwarzanego przez ich ciała za pomocą metody zwanej testowaniem VO2. Od tego czasu mierzyłem metabolizm tysięcy pacjentów. I o to chodzi - w 96% przypadków, gdy pacjent ma bardzo osłabiony metabolizm wskazujący na znaczne obniżenie czynności tarczycy, poziom hormonów tarczycy jest w normalnym zakresie. Stało się to takim problemem, że w końcu przestałem całkowicie mierzyć poziomy hormonów tarczycy. Po co je mierzyć, prawie zawsze się mylą?[/size]

Więc jeśli uważasz, że masz problem z tarczycą i nie możesz poprosić lekarza, aby ci pomógł, ponieważ wyniki badań krwi tarczycy mieszczą się w tak zwanym normalnym zakresie, skontaktuj się z lekarzem prowadzącym badania metaboliczne. Możesz znaleźć ich listę na www.antiagingmedicine.com. Do tej pory jest tylko garstka lekarzy, którzy widzą światło, więc być może będziesz musiał podróżować
aby znaleźć właściwego lekarza. Ale wysiłek będzie tego wart. Ponieważ zaniedbywanie leczenia nieprawidłowo metabolizowanego metabolizmu jest zbyt ważne, aby je zignorować. Jest to jeden z głównych powodów, dla których ludzie czują się zmęczeni, chorują i starzeją się przedwcześnie.

 

Pozdrawiam dla lepszego zdrowia,

Dr Frank Shallenberger

Źródło:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27101096.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 20 paź 2019, 22:33

Hormony tarczycy mogą słabo działać

z powodu niskiego cholesterolu?


https://raypeatforum.com/community/thre ... 436/page-2

"Co jest złego w cholesterolu w diecie?

Nawet FDA przyznała, że ​​nic nie ma.
Problemem jest ilość pufa i innych tłuszczów obecnych w produktach o wysokim poziomie cholesterolu. Spróbuj dostać 500 mg cholesterolu w diecie bez obciążania PUFA. Ponieważ Ray powiedział, że brak reakcji na hormony tarczycy może być spowodowany niskim poziomem cholesterolu, i na tym forum jest wiele wątków na temat braku reakcji na tarczycę na tym forum, które nie zostały odpowiednio potraktowane, jest to godne eksperymentu.

Moje osobiste doświadczenie jest takie, że mam niski poziom cholesterolu. Został przetestowany już od 133, ale myślę, że może być niższy. Nie można tego rozwiązać samą dietą, ponieważ mam zaburzenia wchłaniania kwasu żółciowego i steatorrhea z powodu resekcji jelita krętego. Tłuszcz nasycony nie jest dobrze wchłaniany i powoduje problemy trawienne i higieniczne. Fruktoza to za mało. Mogę przyjmować pregnenolon, aby powstrzymać okaleczającą depresję spowodowaną przez niski poziom cholesterolu, ale dostaję efekty uboczne jak trzaskający głos. Mogę wziąć 75 mikrogramów T3 dwa razy dziennie i nic nie czuję. 100 mcg T3 dwa razy dziennie powoduje poważne problemy z niskim poziomem cholesterolu. Dieta nie była w stanie mi pomóc z powodu mojej sytuacji. Chciałbym spróbować proszku cholesterolowego i nie sądzę, że jestem jedynym."
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 10 lis 2019, 21:51

Ketotifen antagonista endotoksyny może pomóc w ch.Hashimoto

https://raypeatforum.com/community/thre ... tos.18621/


"Publikuję to badanie dla osób, które potrzebują alternatywy dla leczenia hormonem tarczycy. To badanie na ludziach, więc jest jeszcze bardziej odpowiednie dla osób z Hashimoto. Biorąc pod uwagę główne działanie ketotifenu jako antagonisty histaminy i leukotrienu, a także pewien antagonizm serotoninowy, sugeruje to, że inne podobne leki, takie jak cyproheptadyna lub nawet Benadryl powinny również działać. Rodzi także interesujące pytanie o etiologię „autoimmunologicznej” choroby tarczycy (i innych), którą większościć endokrynologów będzie bardzo trudno wytłumaczyć - tj. Jest napędzana przez antagonistów estrogenu i histaminy (które blokują działanie estrogenu). Ostatnio nastąpił nacisk na leczenie WSZYSTKICH stanów autoimmunologicznych tymi samymi lekami, które obejmują leki immunosupresyjne Humira, Otesla itp. Jeśli wszystkie stany autoimmunologiczne można leczyć tym samym lekiem, to może ketotifen pomoże w stwardnieniu rozsianym, toczeniowi, RA, łuszczycy , twardziniea układowej itp. Cóż, w przypadku co najmniej jednego z tych innych stanów „autoimmunologicznych” (np. twardzina układowa) istnieją dowody, że ketotifen jest niezwykle skuteczny (stwardnienie ogólnoustrojowe. - PubMed - NCBI). Ale nie spodziewaj się, że zobaczysz reklamy ketotifenu w telewizji. Nie jest to tak opłacalne jak wymienione powyżej leki immunosupresyjne.
Dawka ketotifenu wynosiła 2 mg dziennie przez 6 tygodni. Jedyną wadą terapii ketotifenem było to, że należy ją przyjmować w sposób ciągły, w przeciwnym razie objawy powracają.



Lewotyroksyna kontra ketotifen w leczeniu pacjentów z przewlekłą pokrzywką i autoimmunizacją tarczycy. - PubMed - NCBI

„... WYNIKI: Leczenie ketotifenem przyniosło znaczną ulgę objawom. Jednak te korzystne efekty zaobserwowano tylko w trwającym leczeniu. Objawy pojawiły się u wszystkich pacjentów w okresie obserwacji bez leków. Z drugiej strony 18 z 30 pacjentów zostały całkowicie poprawione, a trzech pacjentów częściowo poprawiło się podczas leczenia lewotyroksyną. Objawy nie wystąpiły ponownie u całkowicie poprawionych pacjentów ”."
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 18 lis 2019, 18:17

https://9gurus.com/how-deiodinase-enzym ... comment-44

D1

 Enzym dejodynazy D1, znajdujący się w tkankach takich jak wątroba, nerki, tarczyca i przysadka, przekształca T4 w T3. D1 odpowiada tylko za aktywację około 30% T4 wytwarzanego przez tarczycę do T3 i nie jest znaczącym źródłem T3 dla przysadki mózgowej. Większość T3 utworzonego przez D1 nie wiąże się z jądrowym receptorem tarczycy. Pozostaje w komórce lub wychodzi, gdzie przyczynia się do poziomów T3 w krążącym osoczu.

Wiele rodzajów typowych warunków może tłumić funkcję enzymu D1. Jakikolwiek stres, depresja, ograniczenie kalorii, leptyna lub insulinooporność, cukrzyca, ME / CFS, fibromialgia, przewlekły ból i zapalenie, choroby autoimmunologiczne i ekspozycja na toksyny zmniejszają poziom D1. Bez wystarczającej ilości D1 ogólnie wytwarzane są niewystarczające ilości hormonu tarczycy, co prowadzi do niższych niż oczekiwano poziomów T4 i T3 w surowicy. Poziomy D1 są również niższe u kobiet, co potencjalnie tłumaczy ich częstsze występowanie subklinicznej niedoczynności tarczycy.

I odwrotnie, obecność T3 indukuje enzym D1, utrzymując płynną konwersję z T4 do T3. Ktoś, kto zastąpił tylko T4, może uznać, że aktywność D1 uległa spowolnieniu w wyniku braku T3, a konwersja poprawiła się po dodaniu części T3 do dawki.

D2

Enzym Diodinaza D2, znajdujący się w siateczce endoplazmatycznej komórek, przekształca również T4 w T3 i jest odpowiedzialny za aktywację pozostałych 70% do T3. Jest znacznie mniej podatny na tłumienie przez leki i toksyny. W rezultacie jest najważniejszym regulatorem czynności tarczycy zarówno obwodowo na poziomie komórkowym, jak i przysadki mózgowej. Brak enzymu D2 powoduje znacznie obniżone poziomy T3 wewnątrz komórki. Tak więc, podczas gdy poziom T4 może wyglądać wystarczająco we krwi, bez wystarczającej ilości enzymu D2, komórce zawsze będzie brakowało T3, czyniąc go funkcjonalnie niedoczynnością tarczycy pomimo „normalnego” TSH. W przeciwieństwie do D1 aktywność D2 jest zmniejszona w obecności wysokich poziomów T4 i T3.

Zasadniczo, każdy typ komórek będzie wyrażał tylko jeden rodzaj aktywności dejodynazy na raz, jednak niektóre nie wyrażają żadnej aktywności, a przysadka mózgowa może wyrażać wszystkie trzy typy jednocześnie. TSH zależy od poziomu hormonu tarczycy w przysadce mózgowej, który jest przede wszystkim odzwierciedleniem działania enzymu D2. Jednak poziom hormonu tarczycy w przysadce mózgowej może być znacznie inny niż na poziomie komórkowym.

TSH może nie być bardzo przydatny jako jedyna miara funkcji tarczycy, ale nie jest też całkowicie bezużyteczny, jak twierdzi wiele witryn internetowych. TSH stymuluje enzym D2 do konwersji T4 do T3 i rT3 do T2. Zazwyczaj, gdy ktoś zaczyna zastępować hormon tarczycy, TSH spada, sygnalizując mózgowi, że produkcja hormonu tarczycy jest wystarczająca i nie jest już wymagana. Podczas gdy konwencjonalni lekarze leczą , aby wprowadzić TSH do „normalnego” zakresu laboratoryjnego, zazwyczaj powoduje to nadal funkcjonalną niedoczynność tarczycy, z niższymi niż optymalnymi poziomami wolnego T4 i T3.

Lekarze medycyny funkcjonalnej zwykle podnoszą poziom wolnych hormonów tarczycy do optymalnego zakresu w standardowych laboratoriach. W tym stanie TSH prawie zawsze będzie tłumione poniżej dolnej granicy normalnego zakresu. Jest to normalna odpowiedź, ale ten brak TSH ostatecznie ograniczy konwersję T4 do T3 przez enzym D2 na poziomie komórkowym. Jest to kolejny powód, dla którego wiele osób zastępujących tylko T4, takich jak markowy lek na tarczycę, Synthroid, nie będzie mieć wystarczającej konwersji dodatkowej T4 na T3. W tym scenariuszu wymiana T3 wraz z T4 jest konieczna, aby osiągnąć optymalny poziom obu. Można to osiągnąć przez dodanie leku T4 (Cytomel) do leku T4 lub poprzez zastosowanie kombinacji naturalnego wysuszonego hormonu tarczycy, który zawiera mieszaninę zarówno T4, jak i T3.

D3

Podczas gdy D1 i D2 są enzymami aktywującymi, odwrotnie, enzym dejodynazy, D3, działa jako enzym inaktywujący. Celem D3 jest utrzymanie niskiego poziomu aktywnego hormonu tarczycy, T3, w czasach stresu metabolicznego. D3 dezaktywuje T4, zamieniając go w odwrotną T3 (rT3), nieaktywną formę T3. rT3 wygląda bardzo podobnie do aktywnej formy T3, ale inny atom jodu jest usuwany, co uniemożliwia mu aktywację jądrowego receptora hormonu tarczycy. D3 może również dalej dezaktywować T3, usuwając inny atom jodu i przekształcając go w T2.

W zdrowych warunkach, gdy T4 przechodzi przez błonę komórkową przez swój transporter, jest przekształcany przez dejodinazę typu D2 w aktywny hormon tarczycy, T3, który aktywuje jądrowy receptor hormonu tarczycy wewnątrz komórki. W tych samych normalnych warunkach komórka może uzyskać aktywny T3 bezpośrednio z krwioobiegu lub w wyniku konwersji komórkowej z T4. Jednakże, gdy T4 przecina błonę komórkową i zamiast tego działa na nią deiodinaza typu D3, rT3 jest tworzony i wysyłany z komórki z powrotem do krwioobiegu. T3 przybywa z krwioobiegu

może również działać na D3 i konwertować na T2. W tym przypadku żaden T3 nie dociera do jądrowego receptora hormonu tarczycy, a metabolizm komórkowy zostaje zatrzymany.


W wyniku zwiększonej aktywności D3 poziomy rT3 we krwi są podwyższane, czasem znacznie, co można następnie zmierzyć w standardowym badaniu krwi. Niektórzy praktycy medycyny funkcjonalnej mierzą rT3 rutynowo, jednak obecnie nie ma dowodów na poparcie tezy, że rT3 blokuje jądrowy receptor T3 w dowolnym momencie lub wymaga terapii tylko T3 przez około 12 tygodni „usuwania” zablokowanych receptorów. W rzeczywistości jądrowy receptor tarczycy ma znacznie większe powinowactwo do aktywnej cząsteczki T3 niż rT3. Innymi słowy, w obecności zarówno T3, jak i rT3 na receptorze tarczycy, T3 zawsze będzie preferencyjnie wiązany. Niedoczynność tarczycy występuje, gdy nie ma wystarczającej ilości T3, aby związać się z receptorem, nie z powodu blokowania go przez jakiekolwiek rT3.

Co więcej, zbyt wysoka dawka leku T3 spowoduje również wysokie poziomy rT3 poprzez zwiększenie enzymu D3. Biorąc pod uwagę, że stosunek T3 do T4 w naturalnym wysuszonym hormonie tarczycy jest wielokrotnie wyższy niż w ludzkim gruczole tarczowym, preparaty te (na przykładAr,ourlub Naturethroid) mogą indukować aktywność D3 i zwiększać rT3. Ten scenariusz odwraca się, obniżając dawkę T3, aby zmniejszyć aktywność enzymu D3, a nie zwiększając go, jak sugeruje wiele grup internetowych. Wysuszony hormon tarczycy zawiera również rT3, więc gdy podnosi poziom hormonu tarczycy, podnosi również rT3 w tym samym czasie.

 Wiele przewlekłych stanów zdrowia zwiększa produkcję enzymu D3, powodując niższe niż oczekiwano poziomy T3. Stres, zła dieta, infekcje, stany zapalne i przepuszczalność jelit - wszystko to może zwiększyć D3. Zespół choroby nietypowej lub zespół niskiej T3, tak powszechny w chorobie przewlekłej, jest wynikiem zwiększonej aktywności D3, która zamienia łatwo dostępny T4 w rT3 zamiast aktywnego T3. Wysokich poziomów rT3 należy się spodziewać, ilekroć wystąpi choroba lub uszkodzenie tkanki, które należy naprawić. Im cięższa choroba, tym wyższy będzie poziom rT3. Zatem wysoki poziom rT3 należy uważać za objaw problemu, a nie sam problem.

Ponieważ powstałe objawy tarczycy nie są wynikiem niewystarczającej ilości hormonu prekursorowego, przyjęcie większej ilości hormonu tarczycy może nie poprawić stanu. Każdy dodatkowy hormon tarczycy zostanie po prostu również inaktywowany przez podwyższony poziom D3. Przesłonięcie naturalnych mechanizmów ochronnych organizmu poprzez zalanie komórki hormonem tarczycy, zgodnie z zaleceniami niektórych protokołów suplementacji tarczycy tylko T3, może ostatecznie spowodować więcej problemów niż rozwiązuje. Jeśli jednak podstawowy stan chorobowy zostanie rozwiązany, układ tarczycy zwykle powraca do normalnego funkcjonowania.

I odwrotnie, można mieć niski poziom hormonu tarczycy w surowicy, ale mogą być wzmacniane przez enzymy dejodynazy, D1 i D2, na poziomie komórkowym. Zatem te poziomy, które wyglądają na niskie, poniżej optymalnych zakresów medycyny funkcjonalnej, mogą, ale nie muszą, wskazywać na zaburzenia regulacji hormonów tarczycy. Jest to częsty scenariusz wczesnej choroby Hashimoto. W miarę niszczenia komórek tarczycy poziomy wydzielania hormonu tarczycy są ogólnie zmniejszone. Jednak w wyniku podwyższenia poziomu enzymów dejodynazy, D1 i D2, ich działanie może nasilać działanie pozostałego hormonu tarczycy, sprawiając, że poziomy wydają się w miarę normalne w teście laboratoryjnym aż do najnowszych stadiów zniszczenia tarczycy. Jest to znane jako rezerwa hormonów tarczycy i może skomplikować diagnozę dla tych, którzy nie są świadomi roli dejodynaz w funkcjonowaniu tarczycy.

Testowanie

 Niestety, aktywność enzymów dejodynazy jest rzadko badana lub rozważana w warunkach klinicznych, prawdopodobnie dlatego, że nie ma odpowiedniego testu laboratoryjnego, nawet jeśli enzymy dejodynazy mogą mieć największy wpływ na poziom tarczycy i ogólną funkcję. Testy laboratoryjne odzwierciedlają tylko układową konwersję D1 i całkowicie pomijają konwersję D2 na poziomie komórkowym (żaden test nie mierzy jeszcze tego, co dzieje się w komórce). Pogoń za pewnymi konkretnymi, optymalnymi wartościami za pomocą laboratoriów tarczycy prawie zawsze okaże się rozczarowująca z tego powodu. Ponieważ poziomy T4 i T3 będą determinować aktywność enzymów dejodynazy, zmiany w jednym z nich koniecznie spowodują nową równowagę, która może, ale nie musi, ostatecznie zwiększyć wiązanie aktywnego hormonu tarczycy z receptorem jądrowym tam, gdzie się liczy.

Podczas gdy wspólne testy laboratoryjne nie dostarczają wielu bezpośrednich informacji na temat aktywności enzymu dejoynazy, istnieją jednak wzorce, które można ocenić w laboratoriach tarczycy, które mogą dostarczyć pewnych wskazówek na temat funkcji diiodinazy. Wzorce te zostały przedstawione na poniższej tabeli.

Wolna T4 Wolna T3 Odwrotna T3
Aktywność D1 zwiększona Normalna do niskiej Normalna do wysokiej Normalna do niskiej
Aktywność D2 zwiększona Normalna do niskiej Normalna do wysokiej Normalna do niskiej
Aktywność D3 zwiększona Normalna do niskiej Normalna do niskiej Normalna do wysokiej

Najlepiej byłoby, gdyby wykonano badania tarczycy w „zdrowym” okresie
vide linia bazowa, z której można porównać późniejsze wartości. Bezwzględne wartości hormonu tarczycy mogą być mniej ważne niż identyfikacja wzorów lub zmiany wartości wzorów w czasie. Poza badaniami laboratoryjnymi, ocena podstawowej przemiany materii na podstawie temperatury lub prędkości odruchów mięśniowych może być bardziej przydatna w ocenie ogólnej wystarczalności tarczycy.

W wyniku różnic genetycznych w aktywności dejodynazy dawkowanie zastępujące tarczycę nigdy nie może być standaryzowane, ponieważ jeden rozmiar pasuje do wszystkich rozwiązań. Zamiast tego należy uważać, że dawkowanie odbywa się na kontinuum z pewnym odsetkiem osób przyjmujących tylko T4, innym odsetkiem przyjmującym tylko T3, a większość w przypadku zindywidualizowanej kombinacji T4 i T3.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 10 gru 2019, 21:30

https://redlightman.com/blog/red-light- ... hyroidism/

Terapia światłem i niedoczynność tarczycy

Grudzień
Problemy z tarczycą są wszechobecne we współczesnym społeczeństwie, dotykając w różnym stopniu wszystkich płci i grup wiekowych. Diagnozy są prawdopodobnie pomijane częściej niż jakikolwiek inny stan, a typowe leczenie / recepty na problemy z tarczycą są dziesięciolecia za naukowym zrozumieniem tego stanu.

[...]

Terapia światłem potencjalnie może pomóc osobom z niską tarczycą?
Światło czerwone i podczerwone (600-1000 nm) może potencjalnie być przydatne do metabolizmu w organizmie na kilku różnych poziomach.

terapia światłem tarczycy szyi
Terapia światłem bezpośrednio na szyi jest bardzo skuteczna w leczeniu tarczycy
Niektóre badania wskazują, że odpowiednie zastosowanie czerwonego światła może poprawić produkcję hormonów. (Höfling i in., 2010,2012,2013. Azevedo LH i in., 2005. Вера Александровна, 2010. Gopkalova, I. 2010.) Jak każda tkanka w ciele, tarczyca potrzebuje energii do spełnienia wszystkich swoich funkcji . Ponieważ hormon tarczycy jest kluczowym składnikiem stymulującym produkcję energii, możesz zobaczyć, jak jego brak w komórkach gruczołu zmniejsza dalszą produkcję hormonu tarczycy - klasyczny błędny cykl. Niska tarczyca -> niska energia -> niska tarczyca -> itp.
Terapia światłem przy odpowiednim zastosowaniu na szyję może potencjalnie przerwać ten błędny cykl, teoretycznie poprzez poprawę lokalnej dostępności energii, a tym samym zwiększenie produkcji naturalnej hormonu tarczycy przez gruczoł. Po przywróceniu zdrowej tarczycy dochodzi do wielu pozytywnych skutków w dół, ponieważ całe ciało w końcu otrzymuje energię, której potrzebuje (Mendis-Handagama SM, 2005. Rajender S, 2011). Synteza hormonu steroidowego (testosteron, progesteron itp.) Znów zaczyna się poprawiać - nastrój, libido i witalność są zwiększone, wzrost temperatury ciała i zasadniczo wszystkie objawy niskiego metabolizmu są odwrócone (Amy Warner i in., 2013) - nawet wygląd fizyczny i atrakcyjność seksualna wzrasta.
Oprócz potencjalnych korzyści ogólnoustrojowych związanych z ekspozycją na tarczycę, zastosowanie światła w dowolnym miejscu na ciele może również dawać efekty ogólnoustrojowe poprzez krew (Ihsan FR, 2005. Rodrigo SM i in., 2009. Leal Junior EC i in., 2010). Chociaż czerwone krwinki nie mają mitochondriów; płytki krwi, białe krwinki i inne rodzaje komórek obecnych we krwi zawierają mitochondria. Samo to jest badane, aby zobaczyć, jak i dlaczego może obniżać stan zapalny i poziom kortyzolu - hormonu stresu, który zapobiega aktywacji T4 -> T3 (Albertini i in., 2007).
Jeśli zastosuje się czerwone światło do określonych obszarów ciała (takich jak mózg, skóra, jądra, rany itp.), Niektórzy badacze wysuwają hipotezę, że może to być bardziej intensywne lokalne wzmocnienie. Najlepiej to pokazują badania terapii światłem chorób skóry, ran i infekcji, gdzie w różnych badaniach czas gojenia jest potencjalnie skrócony przez światło czerwone lub podczerwone (J. Ty Hopkins i in., 2004. Avci i in., 2013, Mao HS, 2012. Percival SL, 2015. da Silva JP, 2010. Gupta A, 2014. Güngörmüş M, 2009). Lokalny efekt światła wydaje się potencjalnie inny, ale komplementarny do naturalnej funkcji hormonu tarczycy.
Główna i ogólnie przyjęta teoria bezpośredniego wpływu terapii światłem obejmuje wytwarzanie energii komórkowej. Podobno skutki wywierane są głównie przez fotodysocjujące tlenek azotu (NO) z enzymów mitochondrialnych (oksydaza cytochromu c itp.). Możesz myśleć o NO jako szkodliwym konkurencie tlenu, podobnie jak tlenek węgla. NO w zasadzie wyłącza produkcję energii w komórkach, tworząc niezwykle marnotrawcze energetycznie środowisko, które w dalszej części podnosi kortyzol / stres. Teoretycznie stosuje się czerwone światło, aby zapobiec zatruciu tlenkiem azotu i związanemu z nim stresowi poprzez usunięcie go z mitochondriów. W ten sposób czerwone światło można traktować jako „ochronną negację stresu”, a nie natychmiastowe zwiększenie produkcji energii. To po prostu pozwala mitochondriom komórek działać prawidłowo, łagodząc tłumiące skutki stresu, w sposób, w jaki sam hormon tarczycy niekoniecznie musi.

Podczas gdy hormon tarczycy poprawia liczbę i skuteczność mitochondriów, hipoteza dotycząca terapii światłem polega na tym, że może ona zwiększać i zapewniać działanie tarczycy poprzez hamowanie negatywnych cząsteczek związanych ze stresem. Może istnieć kilka innych mechanizmów pośrednich, dzięki którym zarówno tarczyca, jak i czerwone światło zmniejszają stres, ale nie będziemy się tutaj zajmować.

Objawy niskiego tempa metabolizmu / niedoczynności tarczycy
niedoczynność tarczycy

Niskie tętno (poniżej 75 uderzeń / min)
Niska temperatura ciała, poniżej 38,7 ° C
Zawsze zimno (szczególnie dłonie i stopy)
Sucha skóra w dowolnym miejscu na ciele
Nastrojowe / gniewne myśli
Uczucie stresu / lęku
Mgła mózgowa, bóle głowy
Powoli rosnące włosy / paznokcie
Problemy z jelitami (zaparcia, rogówki, IBS, SIBO, wzdęcia, zgaga itp.)
Częste oddawanie moczu
Niskie / brak libido (i / lub słabe erekcje / słabe smarowanie pochwy)
Wrażliwość na drożdże / Candida
Niespójny cykl menstruacyjny, ciężki, bolesny
Bezpłodność
Szybkie przerzedzanie / cofanie się włosów. Rozrzedzające brwi
Zły sen
niski metabolizm i temperatura ciała

[...]

Co zwykle idzie nie tak w tym procesie produkcyjnym? W łańcuchu aktywności hormonów tarczycy każdy punkt może stanowić problem:

Sama tarczyca nie mogła wytwarzać wystarczającej ilości hormonów. Może to wynikać z; brak jodu w diecie, nadmiar wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (PUFA) lub goitogenów w diecie, poprzednia operacja tarczycy, tzw. stan „autoimmunologiczny” Hashimoto itp.
Wątroba nie mogła „aktywować” hormonów (T4 -> T3) z powodu braku glukozy / glikogenu, nadmiaru kortyzolu, uszkodzenia wątroby z powodu otyłości, alkoholu, narkotyków i infekcji, przeciążenia żelazem itp.
Komórki mogą nie wchłaniać dostępnych hormonów. Wchłanianie aktywnego hormonu tarczycy przez komórki zależy zwykle od czynników dietetycznych. Wielonienasycone tłuszcze z diety (lub ze zgromadzonych tłuszczów uwalnianych podczas odchudzania) faktycznie blokują wchodzenie hormonu tarczycy do komórek. Glukoza lub ogólnie cukry (fruktoza, sacharoza, laktoza, glikogen itp.) są niezbędne zarówno do wchłaniania, jak i wykorzystania aktywnego hormonu tarczycy przez komórki.
Hormon tarczycy w komórce
Zakładając, że nie ma przeszkód dla produkcji hormonów tarczycy i może dotrzeć do komórek, działa bezpośrednio i pośrednio na proces oddychania w komórkach - prowadząc do całkowitego utlenienia glukozy (do dwutlenku węgla). Bez wystarczającej ilości hormonu tarczycy, aby „oddzielić” białka mitochondrialne, proces oddychania nie może się zakończyć i zwykle skutkuje kwasem mlekowym, a nie produktem końcowym dwutlenku węgla.

hormon tarczycy w komórkach
Hormon tarczycy ma złożone interakcje wewnątrz komórek
Hormon tarczycy działa zarówno na mitochondria, jak i jądro komórek, powodując krótko- i długoterminowe efekty, które poprawiają metabolizm oksydacyjny. Uważa się, że w jądrze T3

wpływają na ekspresję niektórych genów, prowadząc do mitochondriogenezy, co oznacza więcej / nowych mitochondriów. W mitochondriach, które już istnieją, wywiera bezpośredni efekt poprawy energii poprzez oksydazę cytochromu, a także odłącza oddychanie od produkcji ATP.

Oznacza to, że glukozę można zepchnąć drogą oddechową bez konieczności wytwarzania ATP. Chociaż może się to wydawać marnotrawstwem, zwiększa ilość korzystnego dwutlenku węgla i zatrzymuje gromadzenie glukozy jako kwasu mlekowego. Można to zaobserwować dokładniej u diabetyków, którzy często mają wysoki poziom kwasu mlekowego, co prowadzi do stanu zwanego kwasicą mleczanową. Wiele osób z niedoczynnością tarczycy wytwarza nawet znaczne ilości kwasu mlekowego w spoczynku. Hormon tarczycy odgrywa bezpośrednią rolę w łagodzeniu tego szkodliwego stanu.

Hormon tarczycy pełni w organizmie inną funkcję, łącząc się z witaminą A i cholesterolem, tworząc pregnenolon - prekursor wszystkich hormonów steroidowych. Oznacza to, że niskie poziomy tarczycy nieuchronnie prowadzą do niskiego poziomu progesteronu, testosteronu itp. Wystąpią również niskie poziomy soli żółciowych, co utrudni trawienie. Hormon tarczycy jest prawdopodobnie najważniejszym hormonem w organizmie, rzekomo regulującym wszystkie niezbędne funkcje i samopoczucie.

Podsumowanie
Hormon tarczycy jest przez niektórych uważany za „hormon główny” organizmu, a produkcja opiera się głównie na tarczycy i wątrobie.
Aktywny hormon tarczycy stymuluje produkcję energii mitochondriów, tworzenie większej liczby mitochondriów i hormonów steroidowych.
Niedoczynność tarczycy jest stanem niskiej energii komórkowej z wieloma objawami.
Przyczyny niskiej tarczycy są złożone, związane z dietą i stylem życia.
Diety o niskiej zawartości węglowodanów i wysoka zawartość PUFA w diecie są głównymi winowajcami, podobnie jak stres.
Terapia światłem tarczycy?
Ponieważ tarczyca znajduje się pod skórą i tłuszczem szyi, bliskość podczerwieni jest najczęściej badanym rodzajem światła do leczenia tarczycy. Ma to sens, ponieważ jest bardziej przenikliwe niż widzialna czerwień (Kolari, 1985; Kolarova i in., 1999; Enwemeka, 2003, Bjordal JM i in., 2003). Jednak czerwono o tak niskiej długości fali jak 630 nm badano dla tarczycy (Morcos N i in., 2015), ponieważ jest to stosunkowo powierzchowny gruczoł.

Poniższe wytyczne są powszechnie przestrzegane w badaniach:

Podczerwone diody LED / lasery w zakresie 700–910 nm.
100 mW / cm² lub lepsza gęstość mocy
Wytyczne te opierają się na skutecznych długościach fal we wspomnianych wyżej badaniach, a także na badaniach penetracji tkanek również wspomnianych powyżej. Niektóre inne czynniki wpływające na penetrację obejmują; pulsowanie, moc, intensywność, kontakt z tkanką, polaryzacja i spójność. Czas aplikacji można skrócić, jeśli poprawią się inne czynniki.

Przy odpowiedniej mocy światła LED na podczerwień mogą potencjalnie wpływać na całą tarczycę, od przodu do tyłu. Widoczne czerwone długości fali światła na szyi również przyniosą korzyści, chociaż potrzebne będzie mocniejsze urządzenie. Jest tak, ponieważ widoczna czerwień jest mniej przenikliwa, jak już wspomniano. W przybliżeniu, 90W + czerwone diody LED (620-700nm) powinny zapewnić dobre korzyści.

Inne rodzaje technologii terapii światłem, takie jak lasery niskiego poziomu, są w porządku, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Lasery są badane w literaturze częściej niż diody LED, jednak światło LED jest ogólnie uważane za jednakowo skuteczne (Chaves ME i in., 2014. Kim WS, 2011. Min PK, 2013).

Lampy cieplne, żarowe i sauny na podczerwień nie są tak praktyczne dla poprawy tempa metabolizmu / niedoczynności tarczycy. Wynika to z szerokiego kąta wiązki, nadmiaru ciepła / nieefektywności i marnotrawstwa widma.

Dolna linia
Czerwone lub podczerwone światło ze źródła LED (600–950 nm) jest badane dla tarczycy.
Poziomy hormonów tarczycy są badane i mierzone w każdym badaniu.
Układ tarczycy jest złożony. Należy również uwzględnić dietę i styl życia.
Terapia światłem LED lub LLLT jest dobrze zbadana i zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. W tym polu preferowane są diody LED na podczerwień (700–950 nm), dobrze widoczna jest również czerwona dioda LED.

Referencje
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 28 gru 2019, 21:46

Linki w oryginale

https://raypeatforum.com/community/thre ... iac.31442/

Uzupełnienie T3 kwasem trijodotyrooctowym (triak) -
Dyskusja w „Ray Peat Topics” rozpoczęta przez LeeLemonoil, 3 listopada 2019 r.

"Kwas trijodotyrooctowy (triak) jest T3 estryfikowany kwasem octowym. Działa podobnie do T3, ale intrygujące są
publikacje tam, gdzie TRIAC pomógł w terapiach chorób, które były „oporne” na standardowe T3 / Lio.


Jest bardziej stabilnym związkiem niż T3 i może być łatwo przetwarzany na płyny, oleje i tak dalej do stosowania miejscowego. Jest to jednak trochę trudne do zdobycia.

Opracuję tutaj kilka interesujących badań. Omów, dlaczego czasami działa „nawet lepiej” niż t3 i tym podobne ...

A thyroid hormone analogue, triiodothyroacetic acid, corrects corticosteroid-downregulated collagen synthesis. - PubMed - NCBI

Action of topical thyroid hormone analogues on glucocorticoid-induced skin atrophy in mice. - PubMed - NCBI

Differentiated thyroid carcinoma in a girl with resistance to thyroid hormone management with triiodothyroacetic acid. - PubMed - NCBI

Diabetes mellitus in a girl with thyroid hormone resistance syndrome: a little recognized interaction between the two diseases. - PubMed - NCBI

Therapeutic applications of thyroid hormone analogues in resistance to thyroid hormone (RTH) syndromes. - PubMed - NCBI

Non-mammalian models reveal the role of alternative ligands for thyroid hormone receptors. - PubMed - NCBI

Triiodothyroacetic acid in health and disease. - PubMed - NCBI

Thyroid hormones derivatives reduce proliferation and induce cell death and DNA damage in ovarian cancer. - PubMed - NCBI

3, 5, 3'-Triiodothyroacetic acid (TRIAC) is an anti-inflammatory drug that targets toll-like receptor 2. - PubMed - NCBI

Anticonvulsant and Neuroprotective Effects of the Thyroid Hormone Metabolite 3-Iodothyroacetic Acid. - PubMed - NCBI

Mutated Thyroid Hormone Transporter OATP1C1 Associates with Severe Brain Hypometabolism and Juvenile Neurodegeneration. - PubMed - NCBI

Bioactivity of Thyroid Hormone Analogs at Cancer Cells. - PubMed - NCBI

Alternative ligands for thyroid hormone receptors. - PubMed - NCBI

The Colorful Diversity of Thyroid Hormone Metabolites. - PubMed - NCBI

Molecular Functions of Thyroid Hormone Signaling in Regulation of Cancer Progression and Anti-Apoptosis. - PubMed - NCBI

ten artykuł byłby miły dla ogólnej wiedzy na temat TH i najnowszej wiedzy naukowej. To jeden autor, który od dawna bada hormony tarczycy

Kolorowa różnorodność metabolitów hormonów tarczycy. - PubMed - NCBI

streszczenie
Od czasu odkrycia L-tyroksyny, głównego produktu wydzielniczego tarczycy i jej głównego metabolitu T3, który wywiera większość działania hormonu tarczycy poprzez zależną od ligandu modulację funkcji receptorów T3 w jądrach, mitochondriach i innych subkomórkach przedziały, różne inne endogenne metabolity pochodzące z T4 zostały zidentyfikowane we krwi i tkankach ludzi, zwierząt i wczesnych protochordata. Przegląd ten dotyczy głównych historycznych kamieni milowych i wyników eksperymentów, które doprowadziły do ​​odkrycia kluczowych enzymów metabolizmu hormonów tarczycy, trzech deiodinaz selenoproteinowych, a także dekarboksylaz i oksydaz aminowych zaangażowanych w tworzenie i degradację niedawno zidentyfikowanych endogennych metabolitów hormonów tarczycy, tj. 3 -jodotyrononamina i kwas 3-tyrooctowy. Omówiono skoordynowane działanie diiodinaz 2 i 3 w regulacji lokalnej dostępności T3. Szczególną uwagę zwraca się na rolę tyromimetycznego „gorącego” metabolitu 3,5-T2 i „chłodnego” 3-jodotyronaminy, szczególnie po podaniu dawek farmakologicznych tych endogennych metabolitów hormonu tarczycy w różnych modelach eksperymentalnych na zwierzętach. Ponadto przeglądane są dostępne informacje na temat roli biologicznej dwóch głównych pochodnych hormonów tarczycy w kwasie octowym, tj. Tetrac i Triac, a także siarczanowanych metabolitów hormonów tarczycy. Niniejszy przegląd dotyczy konsekwencji istnienia tego szerokiego spektrum endogennych metabolitów hormonów tarczycy, „tyronomu”, poza klasycznym profilem hormonów tarczycy obejmującym T4, T3 i rT3 dla odpowiedniego pokrycia analitycznego i diagnostyki klinicznej z wykorzystaniem spektrometrii mas w porównaniu z testami immunologicznymi w celu ustalenia całkowitego i wolnego stężenia metabolitów hormonu tarczycy we krwi i tkankach.



Iodothyronamines are oxidatively deaminated to iodothyroacetic acids in vivo. - PubMed - NCBI


Tiratricol neutralizes bacterial endotoxins and reduces lipopolysaccharide-induced TNF-alpha production in the cell. - PubMed - NCBI



A nonselenoprotein from amphioxus deiodinates triac but not T3: is triac the primordial bioactive thyroid hormone? - PubMed - NCBI


TRIAC Or Tiratricol

Od 1989 roku!


Wzmocnienie kwasu trijodotyrooctowego (TRIAC) wywołanego przez antydepresant odwrócenia wyuczonej bezradności u szczurów. - PubMed - NCBI

Tiratricol neutralizes bacterial endotoxins and reduces lipopolysaccharide-induced TNF-alpha production in the cell. - PubMed - NCBI

Thyroid hormone (T3) and its acetic derivative (TA3) protect low-density lipoproteins from oxidation by different mechanisms. - PubMed - NCBI

Pharmacokinetics of 3,5,3'-triiodothyroacetic acid and its effects on serum TSH levels. - PubMed - NCBI

Antidepressant-like effects of triiodothyroacetic acid in mice. - PubMed - NCBI

https://mct8.info/sites/default/files/T ... orAHDS.pdf


Niektóre pierwsze dania na wynos:

TRIAC działa w stanach opornych na T3, ponieważ nie musi być aktywnie transportowany do komórek przez białka transportujące. To, co dotyczy tej patologii i komórek nerwowych, dotyczy również innych komórek i tkanek.

„Publiczne streszczenie opinii na temat oznaczenia sierocego EMA / 695502/2017 Strona 2 / 4Jak oczekuje się, że ten lek będzie działał? Ten lek ma podobną strukturę i działa w taki sam sposób jak hormon tarczycy T3. Różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do T3 może wchodzić do rozwijających się komórek nerwowych bez białka transportującego MCT8. Oczekuje się, że pozwoli to lekowi wejść do komórek nerwowych u pacjentów z zespołem Allana-Herndona-Dudleya, zastępując hormon, którego nie mogą transportować, a tym samym umożliwiając prawidłowy rozwój nerwów i odciążenie objawy choroby ”.

Istnieje również teoria, że ​​TRIAC jest ewolucyjnie bardziej starożytna niż T3. Jest to wciąż aktywna endosubstancja u wielu gatunków. Biorąc pod uwagę, że stare organizmy wykorzystywały fermentację i wytwarzały dużo kwasu octowego, prawdopodobnie logiczne jest, że pierwsze związki jodotyrozyny zareagowały z kwasem octowym.





Bardzo interesujące są efekty TRIAC na odwracanie defektów tkankowych wywołanych przez glukokortykoidy / stres. Wydaje się to bardzo skuteczne. Zastanawiam się, dlaczego ten związek nigdy nie przeszedł do leczniczej pielęgnacji skóry, jest bardzo skuteczny nawet w niewielkich ilościach, takich jak 0,1% miejscowo.

Wpływ odpowiedzi na dawkę kwasu trijodotyrooctowego (triaka) i innych analogów hormonu tarczycy na zanik skóry wywołany glukokortykoidami u myszy włosowych.

streszczenie
Hormony tarczycy mają wpływ na biologię tkanki łącznej skóry, a teoretycznie stosowane miejscowo hormony tarczycy lub analogi hormonów mogą stymulować syntezę kolagenu. W tym badaniu zbadano wpływ miejscowego kwasu trijodotyrooctowego (triaka) i innych analogów hormonu tarczycy pod kątem ich działania w zapobieganiu zanikowi skóry wywołanemu betametazonem u normalnych włosów myszy. Zastosowano triak, kwas trijodopropionowy (Triprop) i syntetycznie opracowany analog hormonu tarczycy KB-026 oraz 2 różne preparaty kremu triakowego wraz z betametazonem na ogolonej skórze myszy. Triak w dawkach dziennych 1 nmol / cm2 i wyższych był w stanie zablokować zanik skóry wywołany betametazonem w skórze myszy. W dużych dawkach Triprop i KB-026 również miały działanie blokujące. Sam triak miał stymulujący wpływ na grubość skóry. To badanie wskazuje, że analogi hormonów tarczycy mogą być stosowane w celu zapobiegania atrofii skóry wywołanej kortykosteroidami.



Hormon analogiczny tarczycy, kwas trijodotyrooctowy, poprawia syntezę kolagenu regulowaną kortykosteroidami.

Celem tego badania było porównanie zmiany w syntezie kolagenu między miejscowymi terapiami dwiema dawkami kwasu trijodotyrooctowego (TRIAC), analogu hormonu tarczycy i placebo, po wstępnym leczeniu miejscowym 17-walerianianem betametazonu (BM). Osiemnastu zdrowych ochotników wstępnie leczono BM na skórze brzucha przez 3 dni, a następnie leczono przez 14 dni kremem zawierającym TRIAC (0,03% lub 0,1%) lub kremem placebo. Wytwarzanie kolagenu oceniano przez ilościowe oznaczenie N-końcowych propeptydów ludzkiego prokolagenu typu I i typu III (PINP i PIIINP) w płynach z pęcherzy indukowanych przez ssanie na leczonej skórze. Trzy dni leczenia BM doprowadziły do ​​średniego zmniejszenia PINP o 70% i PIIINP o 50%. Siedem dni po leczeniu mediana wzrostu PINP wyniosła 230% (p = 0,03) w grupie Triac 0,03%, 148% (p = 0,2) w grupie TRIAC 0,1% i 5% w grupie placebo. Mediana wzrostu PINP w obszarze skóry od początku leczenia do końca leczenia wyniosła 521% (p = 0,06) w grupie TRIAC 0,03%, 339% (p = 0,2) w grupie TRIAC 0,1% i 55 % w grupie placebo (wartości p odnoszą się do wartości początkowej). Siedem dni po leczeniu mediana wzrostu PIIINP wyniosła 24% (p = 0,6) w grupie Triac 0,03%, 23% (p = 0,6) w grupie TRIAC 0,1% i -12% w grupie placebo. Mediana wzrostu PIIINP w obszarze skóry od początku leczenia do końca leczenia wyniosła 137% (p = 0,7) w grupie TRIAC 0,03%, 230% (p = 0,9) w grupie TRIAC 0,1% i 58% w grupie placebo (wartości p odnoszą się do wartości wyjściowej). Badania histologiczne wycinków z biopsji ponczowych pobranych pod koniec leczenia wykazały bardziej zagęszczone włókna kolagenowe i zwiększoną gęstość fibroblastów skórnych wytwarzających PINP w grupach TRIAC w porównaniu z grupą placebo. Wynik sugeruje potencjalną rolę kremu zawierającego TRIAC jednocześnie z miejscowym przeciwzapalnym leczeniem silnymi glikokortykoidami, aby zapobiec ich supresyjnemu działaniu na produkcję kolagenu przez skórę



Działanie miejscowych analogów hormonu tarczycy na atrofię skóry wywołaną glukokortykoidami u myszy.

Wcześniej zademonstrowaliśmy stymulację syntezy kolagenu u ludzi i myszy leczonych miejscowo kwasem trijodotyrooctowym (TRIAC). W niniejszym badaniu oceniliśmy wpływ odpowiedzi na dawkę analogów hormonu tarczycy (TH) i tretynoiny na zanik skóry wywołany glukokortykoidami
w modelu z włosami myszy. W tym badaniu traktowaliśmy sierść myszy dwa razy dziennie przez 7 dni różnymi podawanymi miejscowo dawkami TRIAC, solą sodową trijodotyroniny (T (3) -Na), kwasem dijodotyrooctowym (DIAC), kwasem 3,5-dijodotyropropionowym (DITPA), i tretynoina z 0,2 mM walerianianu betametazonu (BM) lub z nośnikiem jako grupą kontrolną. Zbadaliśmy również kombinację komercyjnego kremu dipropionianu betametazonu (BD) 0,05% i różnych dawek TRIAC na skórze myszy. TRIAC był w stanie odwrócić atrofię skóry o 25% w dziennej dawce 1 nmol / cm (2) w obecności 0,2 mM BM (p <0,05). Ani inne analogi TH, ani TRIAC w niższych i wyższych stężeniach nie miały znaczącego działania hamującego atrofię skóry (p> 0,05). Połączenie 0,2 mM BM i 10 nmol / cm (2) TRIAC było w stanie zapobiec zanikowi skóry o 18%. Dodanie TRIAC do 0,05% kremu BD w końcowym stężeniu 0,1% było w stanie częściowo odwrócić atrofię skóry o 15% (p <0,05). Sam TRIAC w stężeniu 1000 nmol / cm (2) stymulował proliferację skóry o 34% (p <0,05). Same inne analogi TH nie miały stymulującego wpływu na proliferację skóry. Tretynoina 0,8 mM była w stanie zahamować atrofię skóry o 20% (p <0,05) i miała wpływ na grubość skóry 85% (p <0,05). Jednak ciężkie działania niepożądane z obrzękiem, rumieniem i złuszczaniem się były powszechnie obserwowane we wszystkich skórach myszy leczonych tretynoiną, co może częściowo tłumaczyć wzrost grubości skóry. W przeciwieństwie do tego, nie zaobserwowano żadnych efektów ubocznych na skórze po leczeniu TRIAC. To badanie wskazuje, że TRIAC może wywierać terapeutyczny wpływ na atrofię skóry wywołaną przez BM w skórze myszy i mieć bezpośredni wpływ stymulujący na proliferację skóry, gdy jest podawany sam.




Odkryłem, że TRIAC jest dziś lekiem na receptę we Francji (Triatricol), ale wcześniej był bez recepty. Szkoda, że ​​nie jest już za darmo dostępny. Widziałem firmę zajmującą się syntezą chemiczną, w której badania / lab-chmeiclas oferują ją za ~ 150 € za 50 mg, co wydaje się nieco strome. Istnieją sprzedawcy peptydów, którzy oferują Lio-T3 i myślę, że estryfikacja kwasem octowym nie byłaby dużym problemem lub bardzo kosztowna, ale nikt go nie oferuje.

Triak (kwas trijodo-tyrooctowy 3,5,3) indukowany „rzekomą niedoczynnością tarczycy”

„Triak, metabolit T3 i T4, jest zwykle obecny we krwi w niskich stężeniach (5,5-15,2 ng / dl, średnio 8,7 ng / dl), niezależnie od stanu tarczycy (3). Wysokie powinowactwo triaka do tarczycy doniesiono o hormonalnym receptorze jądrowym (8, 9), równoważnym powinowactwu samego T3 ”.

„Jednak aktywność triaka in vivo jest niska. Dawki 15-krotnie wyższe niż triak są konieczne, aby uzyskać efekty metaboliczne porównywalne z T3 (10). Selektywne i preferencyjne działanie obniżające niskich dawek triaka (2 mg dziennie lub mniej ) na cholesterolu w osoczu, występujący przed modyfikacją innych parametrów metabolicznych, wykazano u pacjentów z niedoczynnością tarczycy, ale nie u osób z eutyreozą (5, 11). Triak ma krótki okres półtrwania (5,5 h) w wymiennym przedziale, w porównaniu do 11 h dla T3; może to tłumaczyć jego niską siłę metaboliczną pomimo wysokiego powinowactwa do receptorów jądrowych (12). ”

Nadal uważam, że warto się temu przyjrzeć, ponieważ może mieć unikalne właściwości.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 28 gru 2019, 22:02

https://en.wikipedia.org/wiki/Tiratricol

Tiratricol (znany również jako TRIAC lub kwas trijodotyrooctowy) jest analogiem hormonu tarczycy. Kwas trijodotyrooctowy jest również fizjologicznym hormonem tarczycy, który jest obecny w normalnym organizmie w niskich stężeniach.

zastosowania
Jest wskazany w leczeniu zespołu oporności na hormony tarczycy [1] i jest stosowany w połączeniu z lewotyroksyną w celu zahamowania produkcji hormonu stymulującego tarczycę u pacjentów z rakiem tarczycy.

Został zbadany pod kątem stosowania w zmniejszaniu wola [2].

Wykazał również pewną skuteczność w zmniejszaniu atrofii spowodowanej stosowaniem kortykosteroidów [3].

Tiratricol jest również szeroko sprzedawany pod różnymi nazwami handlowymi jako środek wspomagający odchudzanie. W 1999 i 2000 r. Zarówno amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków, jak i Health Canada wydały publiczne ostrzeżenia dotyczące stosowania suplementów diety zawierających tiratricol. [4] [5]

Status prawny
Tiratricol nie jest dopuszczony do sprzedaży w Kanadzie ani Stanach Zjednoczonych. Kiedyś był to zatwierdzony lek w Brazylii, ale jego pozwolenie na dopuszczenie do obrotu zostało zawieszone w 2003 r., Skutecznie zabraniając jego sprzedaży [6]. Tiratricol jest nadal dostępny we Francji do leczenia oporności na hormony tarczycy i terapii uzupełniającej raka tarczycy [7]. Jest dostępny jako lek sierocy, przepisywany przez zarejestrowanych specjalistów w Europie.


https://www.sfd.pl/Triacana_-t318441.html#post-4520753
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 13 mar 2020, 13:37

Wyglada na to , że DHT jest ostatnią sterydową deską ratunku przeciwdziałającym estrogenom. Blokowanie 5-alfa reduktazy (finasteryd) ma cięzkie skutki uboczne.

http://haidut.me/?p=824

"Obniżenie syntezy DHT powoduje ciężką niedoczynność tarczycy, pomimo wyższych poziomów T.
5 stycznia 2020 r. Przez haidut
Krótka wiadomość na temat jednego z najbardziej kontrowersyjnych sterydów - dihydrotestosteronu (DHT). Medycyna głównego nurtu oczernia ten steryd od dziesięcioleci i obwinia za niego wiele męskich i żeńskich patologii - tj. Łysienie, powiększenie prostaty (BPH), rak prostaty (PC), PCOS, cukrzyca, otyłość, demencja, osteoporoza itp. najpopularniejszymi lekami na receptę w ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci był finasteryd, inhibitor 5a-reduktazy (5-AR), który jest lekiem z wyboru do „leczenia” łysienia u mężczyzn, BPH, PC, a nawet PCOS. Niestety, duża liczba użytkowników finasterydu rozwija tak zwany zespół postfinasterydowy (PFS), który jest tak wyniszczający, że wiele osób z PFS popełnia samobójstwo. Lekarze, firmy farmaceutyczne produkujące finasteryd i pokrewne leki, urzędnicy zdrowia publicznego, a nawet media głównego nurtu nadal zaprzeczają istnieniu PFS, pomimo ponad 1300 indywidualnych procesów (patrz link na PFS powyżej) wniesionych przez pacjentów przeciwko producentom leków, z których większość to albo rozstrzygnięte poza sądem, albo wygrane przez powodów. Przeprowadzono wiele badań dotyczących PFS, a opinia na temat dokładnej przyczyny (przyczyn) jest różna, ale zgoda jest taka, że ​​patologia jest co najmniej częściowo spowodowana spadkiem tonu androgenowego w wyniku niższych poziomów DHT, a także obniżonej 5- AR w praktycznie wszystkich tkankach, które wyrażają enzym. Po przejrzeniu objawów PFS szybko okazuje się, że znacznie pokrywają się one z objawami niedoczynności tarczycy. Główni kierownicy medycyny i farmaceuty zdecydowanie zaprzeczają, że finasteryd (i inne inhibitory 5-AR, takie jak dutasteryd) wpływa na czynność tarczycy lub powoduje niedoczynność tarczycy, ale istnieje wiele badań wykazujących podwyższone stężenie prolaktyny, kortyzolu, cholesterolu i glukozy we krwi w wyniku stosowania 5-AR inhibitory, a są to klasyczne objawy niedoczynności tarczycy. A teraz poniższe badanie stwierdza, że ​​w środowisku medycznym wiadomo, że hamowanie syntezy DHT powoduje ciężką niedoczynność tarczycy, pomimo podwyższonego poziomu testosteronu (T). Normalny, a nawet podwyższony poziom T u pacjentów z PFS był wielokrotnie wykorzystywany przez obrońców finasterydu jako argument, że lek nie oznacza „kastracji chemicznej”, ponieważ T jest głównym sterydem odpowiedzialnym za fenotyp męski, więc im wyższy Poziomy T powinny kompensować spadek DHT. Najwyraźniej kolejna „opinia eksperta” gryzie kurz…

Tak czy inaczej, jeśli zastosowanie inhibitora 5-AR rzeczywiście powoduje (ciężką) niedoczynność tarczycy, z łatwością wyjaśni większość objawów PFS i sugeruje dość proste podejście do leczenia (np. Podawanie suplementu tarczycy). I oczywiście to badanie po raz kolejny podkreśla fakt, że DHT jest daleki od patologii - jest w rzeczywistości niezbędny dla (męskiego) zdrowia, a kampania przeciwko niemu może równie dobrze ugruntować się w historii jako jedna z najdłużej trwających, najbardziej rozpowszechnionych , sankcjonowane przez państwo, skupione na mężczyznach jatrogenne okrucieństwa naszych czasów.

https://genesandnutrition.biomedcentral ... 017-0555-5

„… ETU jest powszechnym zanieczyszczeniem środowiska, metabolitem i produktem degradacji klasy grzybobójczej etylenobisditiokarbaminianów, takich jak mankozeb i zineb [89]. Stosuje się je w celu zapobiegania uszkodzeniom upraw na polu i ochrony zebranych plonów przed pogorszeniem podczas przechowywania lub transportu [90]. Dane toksykologiczne pokazują, że tarczyca jest głównym celem ETU poprzez ingerencję w aktywność peroksydazy tarczycowej [91]. Ponadto przed- i pourodzeniowe narażenie na niskie dawki ETU wiąże się z wpływem na rozwój i profil hormonów rozrodczych u szczurów [89]. W szczególności profil hormonu reprodukcyjnego wykazywał znacznie obniżone poziomy DHT w surowicy u samców szczurów przy ETU 0,3 mg / kg masy ciała / dzień, co odpowiadało dawce, przy której stan niedoczynności tarczycy był bardziej widoczny. Wykazano, że ciężka niedoczynność tarczycy jest związana z hamowaniem konwersji T do DHT przez 5α-reduktazy, aw konsekwencji wzrost stężenia T w surowicy. ”
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 11 cze 2020, 23:40

https://sekrety-zdrowia.org/zielone-orz ... -przepisy/
"Zielone orzechy włoskie na układ pokarmowy, choroby tarczycy, miażdżycę
PRZEZ BOGUSIA DELLA PORTA · OPUBLIKOWANE 9 CZERWCA 2020 · ZAKTUALIZOWANE 9 CZERWCA 2020

Zielone orzechy włoskie działają leczniczo na układ pokarmowy i poprawiają funkcjonowanie tarczycy.

Są bogatym źródłem jodu i witaminy C mają tyle samo co czarna porzeczka. Zawierają dużo witamin z grupy B, PP i E. Garbniki, dobrze przyswajalne kwasy tłuszczowe, kwercetynę , szereg olejków eterycznych i związków organicznych.

Kiedy zbieramy zielone orzechy włoskie?

Zależnie od pogody i stopnia dojrzewania do celów leczniczych zbiera się od końca maja do lipca. Orzech musi być miękki. Stopień dojrzewania sprawdzimy wbijając dużą igłę lub wykałaczkę w owoc. Jeśli po przebiciu na wylot zacznie wyciekać sok – orzechy nadają się na surowiec do przetworów.

Niedojrzałe, zielone orzechy włoskie oraz liście zebrane do końca czerwca są tradycyjnie stosowane w medycynie ludowej w leczeniu:

zaburzeń przewodu pokarmowego
chorób tarczycy – syrop z zielonych orzechów włoskich i miodu przepis
zaburzeń odporności, częstych infekcji
redukcji toczących się stanów zapalnych
leczeniu miażdżycy, poprawy paramentów krwi, [1]
poprawy funkcji mózgu
mają działanie bakteriobójcze, przeciwpasożytnicze, odtruwające
poprawiają ogólny stan zdrowia.

Zielone orzechy włoskie przepisy lecznicze

Nalewka z zielonych orzechów włoskich

Litr alkoholu domowej roboty np. brandy, bimber ew. ½ litra spirytusu
½ litra przegotowanej wody
30 małych zielonych orzechów włoskich
¾ szklanki brązowego cukru

Posiekać orzechy, zasypać cukrem i odstawić na kilka dni aby puściły sok.
Dodać alkohol ewentualnie dodatki do smaku
Można dodać laskę wanilii lub cynamonu, kilka goździków lub skórki pomarańczy, cytryny.
Odstawić do maceracji w słoneczne miejsce na 40 dni.
Przecedzić i przelać do butelek z ciemnego szkła.

Nalewkę zażywamy 1 do 4 łyżek dziennie rozcieńczone w wodzie przy:

niedoczynności tarczycy i hashimoto
zatruciach, biegunkach, niestrawności, bólach i nieżytach żołądka
wzdęciach, zaparciach, chorobie wrzodowej, problemach jelitowych
chorobach wirusowych przewodu pokarmowego
cukrzycy, miażdżycy
pasożytach
infekcjach bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych
Sok z zielonych orzechów włoskich

Orzechy umyć, osuszyć, pokroić w plasterki
Włożyć do wysterylizowanych słoików przesypując cukrem.
Cukru ma być 2 razy tyle co orzechów.
Po puszczeniu soku przechowywać w lodówce.
Sok zawiera dużo jodu, witaminy C i inne składniki.
Służy jako środek wzmacniający.
Zalecany jest przy niedoczynności tarczycy i szkorbucie.

Zażywamy 2 x dziennie 1 łyżkę.
Rozcieńczonym z wodą można płukać gardło przy anginie i infekcjach.
Znakomity zamiennik cukru do herbaty.

Syrop z zielonych orzechów włoskich i miodu

1 Litr dobrej jakości miodu
40 małych zielonych orzechów

Orzechy umyć, osuszyć i zrobić w nich igłą dziurki ewentualnie drobno pokroić.
By uchronić dłonie przed zabrudzeniem zakładamy rękawiczki.
Zalać w słoikach miodem.
Macerować w słonecznym miejscu 40 dni czasem wstrząsając.
Przecedzić i przelać do butelek.
Przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu.
Zażywać 1 łyżeczkę dziennie na czczo.

Syrop ma właściwości odtruwające, oczyszczające i uniemożliwiające wchłanianie toksyn.
Pomaga w oczyszczaniu wątroby, układu pokarmowego i krwi.
Stosuje się w leczeniu anemii, otyłości,
Chorób układu pokarmowego
Przewlekłych chorobach układu oddechowego, gardła,
Zapaleniu oskrzeli, obniżonej odporności
Dla złagodzenia objawów menopauzy
Idealny dla osób wycieńczonych po przebytych chorobach i słabych, chorych dzieci.
Oliwa z zielonych orzechów włoskich

100 g posiekanych orzechów zielonych zalać w słoiku 500 ml oliwy z oliwek.
Szczelnie zamknąć i odstawić w ciepłe, ciemne miejsce.
Po miesiącu przefiltrować.

Oliwa jest znakomitym środkiem przeczyszczającym i przeciw pasożytom
Zewnętrznie pomaga przy owrzodzeniach skóry, czyrakach, ropniach,
Odmrożeniach, wypadaniu włosów, hemoroidach.

Mikstura na wzmocnienie żołądka

4 zmielone zielone orzechy włoskie zalać 500 ml gorącego mleka.
Podgrzewać 5 minut.
Odstawić na 2 godziny.
Pić 4 razy dziennie pół godziny przed posiłkiem po pół szklanki.
Mleko jest zalecane w nieżycie żołądka i niestrawności u osób, które nie mogą spożywać alkoholu.

Mikstura na biegunkę

4 zmielone zielone orzechy włoskie wymieszać z 200 ml miodu.
Dodawać łyżkę stołową do herbaty, dzieciom łyżeczkę.
Przechowywać w lodówce.

Napar z liści orzecha włoskiego

Z liści zebranych do końca czerwca
Łyżkę rozdrobnionych zalać 2 niecałymi szklankami wrzątku.
Pozostawić pod przykryciem 10 minut, przecedzić.

Pić pół szklanki 3 razy dziennie
Stosuje się w nieżycie przewodu pokarmowego, biegunce, zatruciach pokarmowych,
wrzodach, krwawieniach z przewodu pokarmowego.



Napar można stosować w profilaktyce cukrzycy, leczeniu stanów zapalnych narządów płciowych w postaci nasiadówek i wewnętrznie.
Zewnętrznie skuteczny w leczeniu trądziku, zapaleń ropnych, owrzodzeń skóry, grzybicy, nadmiernej potliwości stóp.

Przepisy zebrała Bogusia della Porta"
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 08 gru 2020, 09:43

https://www.mito-pharma.pl/product-pol- ... ndria.html?
"Helena Rooth Svensson w swojej książce prezentuje mechanizmy rozwoju chorób, które powodowane są zmniejszoną produkcją energii w komórkach.

O książce:
Obserwowany współcześnie gwałtowny wzrost ilości przypadków tak zwanych chorób cywilizacyjnych nie jest spowodowany wyłącznie naszym nowoczesnym stylem życia. Jednym z mniej znanych, a bardzo istotnych powodów tego zjawiska jest wydłużenie przeciętnej długości życia człowieka oraz postępujące uszkodzenia mitochondriów i słabnąca aktywność tarczycy, które towarzyszą naturalnym procesom starzenia.
Poszukując nowych możliwości profilaktyki oraz leczenia wieloukładowych chorób przewlekłych, których praźródłem są niedobory energii w organizmie, w swojej książce „Tarczyca i mitochondria” Helena Rooth Svensson szczegółowo analizuje rolę mitochondriów oraz hormonów tarczycy: T4 i T3, a także ich ścisłe współdziałanie.
Zaburzenia procesów biochemicznych na poziomie komórkowym stanowią źródło wielu chorób, czego doskonałym przykładem jest zakłócenie wzajemnej interakcji gruczołu tarczowego oraz komórkowych elektrowni, które prowadzi do występowania w naszym organizmie różnorodnych objawów klinicznych.
Uznawana za złoty standard diagnostyki zaburzeń tarczycy wartość parametru TSH w rzeczywistości nie wystarcza dla określenia faktycznego statusu hormonów gruczołu tarczowego i wydajności naszego metabolizmu, co potwierdzają zarówno różnorodne badania naukowe, jak też praktyka lekarska."
0 x



Awatar użytkownika
somiracle
Posty: 59
Rejestracja: poniedziałek 09 lis 2020, 16:31
x 23
Podziękował: 162 razy
Otrzymał podziękowanie: 73 razy

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany post autor: somiracle » niedziela 13 gru 2020, 11:28

czy ktoś może podpowiedzieć gdzie mogę zaopatrzyć się w NDT, do tej pory stosuję Nature-Throid 97,5 mg i czuję się lepiej niż na syntetyku ale mi się kończy zapas. Tam gdzie kupowałam wycofali z produkcji :
https://internationalpharmacy.com/produ ... hyroid-usp
0 x


Największym bogactwem jest zdrowie - Virgil

ODPOWIEDZ