Drodzy forumowicze i goście!

25.11.2021
Wszystko wskazuje na to, że nasze forum działa już na nowym hostingu, tu nie powinniśmy już minutami oczekiwać na załadowanie się strony. Jest to nowoczesny hosting, gdzie zasoby są skalowalne, więc nie będzie blokad i zahamowań. Ponoć nie ma też limitów dla baz danych, więc możemy znów spokojnie wszystko pisać i wstawiać, ale kopiowanie poprzednich postów i blisko z góry nie będzie tolerowane, bo szkoda czasu czytających.
Będziemy jeszcze robić upgrade skryptu forum, więc jakieś przerwy będą, jeszcze nie wiem kiedy.
Życzę forumowiczom i gościom przyjemnego surfowania i odnalezienia tego, co was interesuje. No i zdrówka dla wszystkich!

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

Żylaki

Awatar użytkownika
abcd
x 383
x 230
Podziękował: 32217 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Żylaki

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 21 mar 2016, 00:31

Osobiście śmiem twierdzić, choć nie dotyczy mnie to zagadnienie, że jest to temat jak najbardziej na rzeczy i powinien funkcjonować jako niezależny wątek:

yvonne pisze:Wywiązując się z obietnicy udostępnienia sposobu na żylaki, zacytuję teraz fragment z książki Marii Treben "Apteka Pana Boga"

"W czasie odwiedzin w Muhlviertel pani domu pokazała mi żylaki na nogach. Narwałam w ogrodzie nagietków zrobiłam z nich maść. Zaraz po przesączeniu maści, pozostałymi resztkami roślin opatrzyłam znajomej łydki (pozostałości roślin można użyć 4-5 razy). Potem już sama codziennie rozsmarowywała na lnianej ściereczce maść na grubość noża i obwiązywała łydki. Będziecie Państwo zdumieni gdy powiem, że 4 tygodnie później gdy przyjechała do mnie do Grieskirchen, żylaków nie było. Skóra na nogach była znowu gładka."

Receptura maści nagietkowej wg. Marii Treben:
"Bierze się 4 kopiaste garście drobno pokrojonego nagietka (kwiaty, łodygi, liście), 500 g sadła świni tuczonej w sposób tradycyjny lub 500 g dobrego nie solonego smalcu, rozgrzewa się tak jak do smażenia kotletów. Do rozgrzanego tłuszczu wrzuca się pokrojony nagietek, pozostawia aby trochę skwierczał, miesza się i zdejmuje z kuchenki. Przykrywa się pokrywką i pozostawia na 1 dzień. Następnie całość lekko podgrzewa się i sączy przez lnianą ściereczkę do przygotowanych czystych naczyń"

Zabieg na żylaki robiliśmy z mężem podobnie z tą tylko różnicą, że smarowałam nie ściereczkę ale jego łydki (grubą warstwą) i owijałam pieluchą tetrową. Kładł się w tym spać a jak miał możliwość to chodził i cały dzień :lol:
viewtopic.php?f=17&t=1268&start=1450#p49644

Zamieszczajmy więc tu wszelkie informacje służące pozbyciu się owego paskudztwa.
0 x

Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

baba
x 117

Re: Żylaki

Nieprzeczytany post autor: baba » sobota 26 mar 2016, 15:40

To ja sobie pozwolę tu skopiować posta Blu z innego wątku:
blueray21 pisze:Jeśli chodzi o żylaki to zainteresowanym radziłbym raczej poznać przyczyny ich występowania i którąś z nich utożsamić ze sobą, niż zajmować się widocznymi objawami.
Leci taka reklama w radiu i TV chyba też, że coś tam działa na obydwie przyczyny żylaków - kolejna zasłona dymna.
Powiedzmy, że nagminną przyczyną powstawania żylaków jest tzw. gęsta krew, a przyczyn zwiększonej gęstości krwi jest co najmniej kilka. Od zbyt dużej ilości wapnia po metale ciężkie i sporo innych, ale okazuje się, że tej gęstości można nabyć bardzo szybko poprzez zjadanie określonych potraw, lub nawet stosowanie nieprzemyślanej suplementacji. Gęsta krew to przyczyna skrzepów i udarów. Jedzenie samych potraw smażonych i grilowanych gwarantuje gęstą krew, tak jak np. długie spożywanie oleju lnianego w ilości tylko 1/2 łyżeczki dziennie!
Pisałem wielokrotnie: żadnych olejów roślinnych w kuchni poza kokosowym, no i tym lnianym zimnotłoczonym - tylko do sałaty i przyprawiania.
Było o przyczynach pierwotnych, teraz usuwanie przyczyn wtórnych. Nie polecam żadnych leków rozcieńczających krew. Wiecie dobrze, że takie działanie ma cynamon, ale jest ono względnie doraźne.
W absolutnej większości przypadków doskonale działa EDTA w postaci wersenianu dwusodowego (tiosiarczan się nie nadaje, choć metale usuwa) - EDTA usuwa powoli nadmiar wapnia z krwi oraz oczyszcza złogi czy łatki cholesterolowe w naczyniach krwionośnych. Z EDTA bierzemy NAC, np. 600 mg. Oczywiście EDTA chelatuje też metale ciężkie, więc ma szersze spektrum działania niż tiosiarczan. Przeprowadzenie takiej chelatacji zwykle tez obniża nadciśnienie tętnicze, które jest związane z dużą gęstością krwi - takie 2 w 1.
Jednak to nie wszystko, dla poprawienia elastyczności naczyń warto brać MSM ze 2 g dziennie a dla innych powodów L-lizynę, lepiej też ponad 1 g po 500 mg.
W dalszej części zmagania z żylakami należy usunąć zwłóknienia w naczyniach biorąc ze 3 razy dziennie po ok. 1/3 łyżeczki bromelainy lub innych enzymów trawiennych, zmieszanych z glicyną w stosunku 1:9, na pusty żołądek (popijając). Na koniec potrzeba jeszcze codziennej dawki wit. K2 100 mcg lub więcej oraz minimum 200 iu wit. E.
Kuracja trwa od 3 - 6-ciu miesięcy, ale jest gwarancja uniknięcia udaru lub innych przykrości ze strony układu krążenia krwi, lub jak kto woli - serca.

A od siebie dodam (nie sprawdzałam) taką recepturę też ze starych bardzo lat zapamiętaną.

Garść piołunu należy namoczyć w kwaśnym mleku co najmniej jeden dzień i potem lnianą ściereczką namoczona w tym "biczować" miejsca na nogach z żylakami.
0 x

Awatar użytkownika
Andy
x 1
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy

Nieprzeczytany post autor: Andy » czwartek 14 kwie 2016, 10:48

blueray21 pisze:Jedzenie samych potraw smażonych i grilowanych gwarantuje gęstą krew, tak jak np. długie spożywanie oleju lnianego w ilości tylko 1/2 łyżeczki dziennie!
Pisałem wielokrotnie: żadnych olejów roślinnych w kuchni poza kokosowym
Kuracja trwa od 3 - 6-ciu miesięcy, ale jest gwarancja uniknięcia udaru lub innych przykrości ze strony układu krążenia krwi, lub jak kto woli - serca.

@blueray21, możesz rozwinąć to co pogrubiłem ? Chciałbym się więcej dowiedzieć o szkodliwości olejów roślinnych, zobaczyć jakieś badania itp. chodzi mi głównie o olej lniany

Co do tematu to co polecacie na żylaki, które pojawiły się po kolejnych ciążach i tak pozostały aż do dziś ? Oczywiście przeczytałem już to co blueray21 napisał o możliwych przyczynach
0 x

Awatar użytkownika
grzegorzadam
x 102
x 611
Podziękował: 29348 razy
Otrzymał podziękowanie: 18601 razy

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 19 kwie 2016, 14:55

Są takie specyfiki:

Balsam Szostakowskiego (Avilin) w dawnej i współczesnej medycynie.
viewtopic.php?f=16&t=808&p=47542&hilit=Balsam+Szostakowskiego+Avilin#p47542

Formuła Schweitzera leczy wrzody żylaków. Spryskać i osłaniać!. Żylaki będą stopniowo 'kurczyć’ się i znikać. Ona leczy blizny w tętnicach i żyłach, a tym samym pomaga w gojeniu blizn w atakach serca.
viewtopic.php?f=17&t=838&hilit=%C5%BCylaki#p13758

Rzęsistek

choroby śluzówek, kości, narządów, anemia, niedotlenienie, wysoki cholesterol, żylaki, rak, trombocytopenia, pieniste stolce, choroby onkologiczne.

Pasożyty..

Wzrok się pogarsza? Przemywać oczy esencją herbacianą i brać wit. A + E, i wzrok poprawia się sam. Przemywać esencją, ale można na wieczór robić okłady na 20-30 minut. Przy zapaleniu spojówek też robić okłady z esencji herbacianej, a poza tym brać wit. A + E w kapsułkach, albo 3 duże gotowane marchwie codziennie zjeść, z masłem.

Na żylaki - 3 x w tygodniu kasza gryczana i tabletki wencscin – z gryki i z kasztanowca.

Stopy palą - to już jest miażdżyca tętnic podkolanowych - trzeba się bronić: nie palić papierosów, nie jeść cukru, nie jeść rosołów i zacząć rozcierać sobie pod kolanami nogi spirytusem kamforowym. Żeby udrożnić delikatne naczynia krwionośne, które już nie dostarczają tak dokładnie krwi do stóp, jak to potrzebne jest. Moczenie w szałwii nic nie pomoże, lepiej moczyć nogi w zwykłej sodzie do picia.

Krzem.

Na earthclinic.com ACV i inne:
http://www.earthclinic.com/cures/varico ... edies.html
0 x

czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 16 gru 2016, 23:14

Unikalny sposób pozbycia się żylaków, pajączków oraz hemorodiów. Nowy preparat bije na głowę wszystkie poprzednie!

Średnio po 42 roku życia już co trzecia kobieta oraz co piąty mężczyzna myślą, o tym w jaki sposób można pozbyć się żylaków. Zwyrodnienie to jest uwarunkowane genetycznie i niestety bardzo często nie mamy większego wpływu na to kiedy się pojawią. Nie uprawianie sportu i zła dieta oczywiście mogą przyspieszyć cały proces powstawania szpecących nogi żył.

Współczesna medycyna przełamała już wiele barier, ale jak bez operacji rozwiązać problem żylaków lub ewentualnych hemoroidów i to w ciągu miesiąca? Jeden z Polskich specjalistów w dziedzinie flebologii A. Janecki postanowił znaleźć rozwiązanie! Okazało się, że rozwiązanie jest dostępne od dawna, z tym, że wielkie koncerny farmaceutyczne go nie oferowały ponieważ:

"im się to nie opłacało"!

Wielkie firmy są nastawione tylko na zysk i nie są w stanie stworzyć preparatu o wysokich stężeniach ponieważ ceny produkcji przekraczałyby ewentualne ceny sprzedaży!

Obrazek

Do tej pory, najbardziej skutecznym sposobem leczenia żylaków była operacja chirurgiczna. Ale nawet ta bardzo kosztowna i bolesna procedura nie daje 100% gwarancji, że problem uda się rozwiązać. W 65% przypadków po 6-12 miesiącach problem wraca, a w jeszcze większej liczbie przypadków pojawiają się różne nieprzyjemne powikłania pooperacyjne. Tym bardziej poruszająca wydaje się historia naszego Polskiego flebologa - stworzył on preparat z myślą o swojej mamie, która sama borykała się z problemem żylaków, a której wcześniejsza operacja tylko pogorszyła stan nóg dotkniętych tym schorzeniem. Na czym polega wyjątkowość tego preparatu? Wszystko bardzo dokładnie opisuje Dr. Janecki na swojej stronie -> http://instytut-pomocy.pl/flebologia/

Obrazek

W samej Polsce skuteczność nowego preparatu zweryfikowało już kilka tysięcy osób i opinia jest jednoznaczna - żel działa i pomaga. Ważne jedynie aby stosować go systematycznie, najlepiej dwa razy dziennie (raz rano i raz wieczorem). Ponad 93% osób, która kupiła preparat dr. Janeckiego jest bardzo zadowolona z efektów jakie osiągnęli. Castiva Varicose przeszła wszystkie możliwe badania gwarantujące, że preparat jest w 100% bezpieczny dla zdrowia oraz otrzymała certyfikat skutecznego produktu wystawiony przez Instytut Specjalizacji Flebologicznej w Massachusetts.

Obrazek

Więcej..... http://instytut-pomocy.pl/?utm_content=fb-castiva-men
0 x

Wrona
x 10
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Nieprzeczytany post autor: Wrona » środa 03 maja 2017, 13:46

Czy oprócz przepisów, rad i opisów działań, ktoś może poświadczyć o skuteczności? Np. tego, co proponuje bluray21 ktoś próbował? Jakieś świadectwa uleczenia? I czy ktoś wie, ile te specyfiki podane przez blu kosztują?
Niestety przypadek mojej mamy klasyfikuje się już na operacje, genetyczne, ale jest jeszcze młodziutka, bez nadciśnienia i nadwagi.
Myśle, ze najpierw spróbuje zrobić formule Schweitzera, potem przejdziemy na cięższy kaliber kuracji EDTA itd., niezależnie od tego, czy ktoś odpisze. Bedziemy zdawać relacje.

Zaczęłam przygodę z tym forum, przeczytawszy o nafcie destylowanej. Czytałam rownież, że nafta podawana dermalnie nie dojdzie dalej jak do skory, trzeba ja wspomóc. Od razu pomyślałam o żylakach mojej mamy, co myślicie o takim wykorzystaniu? Chyba niezbyt dobry pomysł ze względu na silne działania nafty i wymagające ostrożności w usuwaniu żylaki?
0 x

Awatar użytkownika
grzegorzadam
x 102
x 611

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 14 sie 2017, 09:23

Wrona pisze:Np. tego, co proponuje bluray21 ktoś próbował? Jakieś świadectwa uleczenia? I czy ktoś wie, ile te specyfiki podane przez blu kosztują?

Niewielkie koszta, próbowałbym.
Te kuracje działają na wiele objawów, nie tylko na żylaki.

Wit. D:
http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewto ... zne#p72451
1 x

czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
tom1ek
x 2
x 8
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 116 razy

Nieprzeczytany post autor: tom1ek » poniedziałek 14 sie 2017, 10:38

Jeszcze wcieranie DMSO pomaga na żylaki - niedrogi środek.
1 x

Awatar użytkownika
grzegorzadam
x 102
x 611

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 14 sie 2017, 10:45

Blu pisał, że nie bardzo, ale wszechstronność jest udowodniona ;)
0 x

Awatar użytkownika
devi
x 1
x 75
Podziękował: 730 razy
Otrzymał podziękowanie: 2811 razy

Nieprzeczytany post autor: devi » wtorek 15 sie 2017, 10:38

Oczyszczanie naczyń krwionośnych

Tak jak większość naszych narządów, naczynia krwionośne również wymagają profilaktycznych oczyszczeń. Dzięki takim oczyszczaniom można w znacznym stopniu zahamować rozwój miażdżycy i powstawanie żylaków. Dzięki oczyszczeniu krwi można przeciwdziałać powstawaniu zakrzepów, a co za tym idzie uniknąć zawału serca.

Ja sam miałem kiedyś operację usunięcia żylaka z uda i łydki. Lekarz, który wykonał tę operację, poradził mi, żebym zapisał się już w kolejkę na następną operację za rok. Od tamtego czasu minęło ponad 5 lat. Gdyby dzisiaj zrobił mi badanie USG, nie znalazłby nic nadającego się do usunięcia. Dwa lata zajęło mi zatrzymanie i spore cofnięcie tej podobno nieuleczalnej choroby. Przepisano mi wtedy jakieś syntetyczne lekarstwo z apteki, które jest dość popularne na tę dolegliwość, a które obecnie kosztuje 70 PLN. Nie muszę dodawać, że oczywiście w ogóle nie działa.

Oto co należy zrobić, żeby oczyścić sobie żyły i cofnąć rozwój związanych z nimi chorób:

Podstawowym środkiem na oczyszczenie naczyń krwionośnych i krwi jest ocet jabłkowy.

Można użyć do tego celu dobrej jakości octu jabłkowego ze sklepu, ale najlepiej jest zrobić go samemu, oto przepis:

Ocet jabłkowy robimy z kwaśnych jabłek (np. antonówki, boikeny), najlepiej jest użyć jabłek nie pryskanych. 2 kg jabłek ze skórką opłukać, przepuścić przez maszynkę lub utrzeć na nierdzewnej tarce.

Miazgę umieścić w dużym słoju lub kamionkowym naczyniu i zalać 5-ma litrami ciepłej, przegotowanej wody (najlepiej przefiltrowanej, mineralnej lub źródlanej), dodać ok. 2 szklanek cukru trzcinowego, odrobinę drożdży winnych lub piekarskich oraz sporą skórkę z razowego chleba.

Całość przykryć lnianą lub bawełnianą ściereczką i odstawić w ciepłe miejsce na około 10-12 dni, od czasu do czasu mieszając drewnianą łyżką.
Następnie ocet odcedzamy przez jałową gazę, filtrujemy i dodajemy jeszcze 10 łyżek cukru.

Odstawiamy przykryty ściereczką w ciepłe miejsce na 40 dni.
Następnie ocet przelewamy do butelek z ciemnego szkła i przechowujemy w chłodzie.
Uwaga: nie zrażajmy się pojawiającą się na occie pianą i tym, że jest on mętny, bo taki właśnie ma być.

Na początku kuracji, przez dwa miesiące rano i wieczorem, powinno się też jeść gotowaną cebulę, która bardzo dobrze oczyszcza naczynia krwionośne. Dwie średniej wielkości cebule wrzucamy na wrzątek do małego garnka lub kubka i gotujemy 25-30 min. Z ugotowanej cebuli musimy wyjąć środek, tzw. kiełek, ponieważ w cebuli i czosnku gromadzą się w nim toksyny i zawsze jak używamy tego typu warzyw czy gotowanych czy surowych powinniśmy go usunąć. Cebulę zjadamy na pusty żołądek.

Oprócz octu jabłkowego i cebuli podstawowym środkiem medycznym leczącym naczynia krwionośne jest nalewka VENOFORTON.

Gdy jeszcze jej nie znałem, używałem nalewki z kasztanowca HIPOCASTANICUM, ale VENOFORTON zawiera w swym składzie dodatkowo jeszcze cztery rodzaje ziół i z tego powodu jest o wiele skuteczniejszy. Można nabyć go w każdej aptece. Nie powinno się jednak mieszać tej nalewki z octem jabłkowym, tylko zażywać ją oddzielnie.

Tak jak pisze na etykiecie VENOFORTONu "...jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu". Ja stosowałem tą nalewkę przez dwa lata i dlatego mogę potwierdzić jej skuteczność.

Ćwiczenie na żylaki (stosować podczas kuracji):

Położyć się płasko, podnieść do góry lewą nogę i potrząsać nią przez 10 sek., opuścić nogę, odczekać 10 sek., następnie podnieść prawą nogę i również potrząsać nią przez 10 sek., po czym opuścić. Świeża krew, która napływa do nogi w momencie, gdy jest ona opuszczona, odbudowuje naczynia krwionośne.

Wszyscy, którzy mają problem z naczyniami krwionośnymi, powinni przez całe życie rano na czczo pić jedną łyżkę octu jabłkowego rozrobioną z pół szklanki ciepłej, przegotowanej wody, i co jakiś czas profilaktycznie przyjmować nalewkę VENOFORTON.

Tylko w ten sposób można oczyścić i wzmocnić swoje naczynia krwionośne.

Plus suplementacja wit. C, chlorku magnezu, wit. K2..
1 x

Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13601 razy

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 15 sie 2017, 11:27

Jest mnóstwo środków na oczyszczanie krwi, nie mówię o medycynie klasycznej, bo ona nie ma o tym pojęcia, przynajmniej teraz, bo dawno temu, choćby pijawki stosowano.
Najszybszym i najbardziej radykalnym sposobem oczyszczania krwi jest picie nafty, być może również benzyny, czy terpentyny, ale skutki picia nafty znam.
Następny w kolejności jest sok z buraków ćwikłowych, też mocna rzecz.
Kolejno, to działania chemiczne EDTA, tiosiarczan sodu bardziej ukierunkowane na metale ciężkie, ale również na wiele toksyn.
Dalej wywary z korzenia mniszka, lub nawet połykanie samego sproszkowanego korzenia.
Na końcu bardzo łagodne sposoby, które polegają na redukcji i wymywaniu wapnia z krwiobiegu - to jest wspomniany wyżej ocet jabłkowy oraz sok z cytryny. Wystarczy dodawać sok z połówki cytryny do wypijanej rano słonej wody, ktoś się pokusił, aby wyliczyć kilkanaście, jeśli nie ponad 20 zalet takiego sposobu.

Wcieranie DMSO wzmacnia i uelastycznia same naczynia krwionośne czyli żyły w tym przypadku, co oczywiście jest również bardzo korzystne, ale nie daje tak spektakularnych efektów wizualnych.
1 x

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
devi
x 1
x 75
Podziękował: 730 razy
Otrzymał podziękowanie: 2811 razy

Nieprzeczytany post autor: devi » piątek 01 wrz 2017, 12:07

Żylaki i pajączki na nogach. Leczenie: leki ziołowe i dieta:

http://oczymlekarze.pl/porady/detektyw- ... we-i-dieta
0 x

Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
grzegorzadam
x 102
x 611

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 15 wrz 2017, 18:22

Alfabet Jerzego Zięby. Literka Ż jak żylaki.

https://youtu.be/SfHaKEXaURg
0 x

Awatar użytkownika
grzegorzadam
x 102
x 611

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 03 sty 2018, 18:05

Thotal pisze:
piątek 08 gru 2017, 06:32
...

https://www.youtube.com/watch?v=0qqph6UuLok

Pozdrawiam - Thotal :)
1 x

Omega282

Nieprzeczytany post autor: Omega282 » poniedziałek 17 wrz 2018, 12:17

Ostatnio zastanawiam się nad najlepszym lekiem na problemy żylne, i tak sobie przeglądam internet aż znalazłem Varosin Forte Max. Ktoś z was go zna? Chcę poznać opinie przed zakupem. Opinie o tym leku znalazłem na tej stronie: http://wylecz-zylaki.pl/ Za potencjalną odpowiedź bardzo dziękuje i przepraszam za potencjalny problem, mam nadzieje, że jest to dobry wątek. Tyle się słyszy o tych wszystkich oszustwach, że człowiek się nie chce przejechać - a widzę, że w tym wątku były podawane podobne leki więc może coś wiecie.
0 x

Awatar użytkownika
grzegorzadam
x 102
x 611

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 29 gru 2018, 10:21

janusz pisze:
piątek 28 gru 2018, 23:09
dr Jerzy Jaśkowski o owrzodzeniu żylakowatym podudzi, wrzodach żołądka oraz jelit

https://www.youtube.com/watch?v=3eWamC2tg1Q

Premiera rozpoczęła się 5 godzin temu
W tym odcinku dr Jerzy Jaśkowski przekaże nam wiedzę na temat owrzodzenia żylakowatego podudzi, o wrzodach żołądka oraz jelit. Film zawiera zdjęcia chorobowo zmienionych kończyn.
0 x

Awatar użytkownika
grzegorzadam
x 102
x 611

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 16 sty 2019, 13:20

Coś dla leni, czyli dla mnie :D
Wibrogimnastyka Mikulina –

kilka minut dziennie przedłuży życie o wiele lat

BY REDAKCJA · 2 STYCZNIA 2019

Wibrogimnastyka Mikulina jest rodzajem gimnastyki składającej się z krótkich, bardzo prostych ćwiczeń powodujących wibrację ciała poprzez uderzanie pięt o podłoże.

Dzięki tym ćwiczeniom, które każdy może z łatwością wykonać,

zalegające w przestrzeniach międzykomórkowych szkodliwe złogi, szlam, śluzy są wybijane i wyciskane do układu limfatycznego a następnie wydalane.
Wibrogimnastyka działa na zasadzie siły odrzutu, w podobny sposób jak ma to miejsce przy uderzeniu w dno butelki co powoduje wypchnięcie korka z szyjki.

Obrazek

Technikę opracował wybitny radziecki konstruktor silników lotniczych Aleksander Mikulin.

Chociaż sam nie był lekarzem ale inżynierem, znakomicie wykorzystał swoją wiedzę i obserwacje by samemu sobie pomóc jak wiadomo – potrzeba jest matką wynalazków .

W wieku 50 lat zachorował na ciężką niewydolność serca i układu krążenia.
Lekarze dawali mu najwyżej 2-3 lata życia i to pod warunkiem, że będzie za wszelką cenę unikał ruchu, gdyż najmniejszy wysiłek zaburzał rytm serca.

Ale Mikulin zwyczajnie nie przyjął tego do wiadomości, żył jeszcze ponad 40 lat – dłużej niż medycy, którzy przepowiadali mu rychłą śmierć. Zmarł wieku 92 lat będąc do końca bardzo aktywnym człowiekiem.

W swej książce „Aktywna długowieczność” Mikulin przedstawił swoje przemyślenia oparte prawach fizyki, obserwacji natury dostrzegając pewne analogie w budowie ludzkiego ciała i konstrukcji maszyn.

Stworzył teorię, udowadniając na własnym przykładzie jej skuteczność.

Udowodnił, że wibrogimnastyka i odpowiednie ćwiczenia oddechowe znacznie poprawiają kondycję, minimalizują zużycie narządów wewnętrznych i przedłużają życie.

Już w czasie pobytu w szpitalu po usłyszeniu diagnozy poddał pod wątpliwość zalecenia lekarzy by postawić na odpoczynek ograniczając ruch do minimum.

Wiedział, że bez zaangażowania mięśni serce zostanie dużo bardziej obciążone, zastoje i blokady będą zwiększać stany zapalne a niewydolność będzie się pogłębiać.

Jednak zdawał sobie sprawę, że przy jego kondycji nie tylko nie jest w stanie pozwolić sobie na bieganie ale nawet szybszy marsz. Wymyślił więc ćwiczenia, które pozwalają na lepsze dotlenienie, oczyszczenie i usuwanie złogów nie obciążając serca.

Pomysł podsunęła mu obserwacja osób, które zmuszone do zaprzestania aktywności ruchowej zaczynają wyraźnie słabnąć.

Zaczął analizować rolę zastawek żylnych warunkujących prawidłowy przepływ krwi dzięki czemu zachodzą procesy prawidłowego dotleniania i oczyszczania ze szkodliwych metabolitów.
Biorąc pod uwagę zasady działania sił grawitacji, sprężystości i odrzutu opracował zestaw ćwiczeń, które w bezpieczny sposób pomogą mu stanąć na nogi i tak powstała wibrogimnastyka.

Regularne stosowanie ćwiczeń na tyle podnosi kondycję, że nawet osoby z poważną niewydolnością krążenia po kilku miesiącach mogą wskoczyć w trampki i biegać. Sam Mikulin był tego najlepszym przykładem.

Wibrogimnastyka Mikulina

Obrazek
Pozycja wyjściowa

Stojąc prosto, swobodnie bez obuwia na palcach unieść pięty na niedużą wysokość ok 1-2 cm nad podłogą i opaść gwałtownie na całe stopy tak by odczuć delikatny wstrząs ciała.

Wstrząs ten wprawia w wibracje komórki i dostarcza bodźca do gwałtownego przepływu krwi.
Jest bezpieczny dla kręgosłupa.

Ćwiczenie wykonujemy powoli, w tempie 1 wstrząs na sekundę.

Powtarzamy 30 wstrząsów, 10 sekund przerwy i kolejna seria.

Całe ćwiczenie zajmie z przerwą zajmuje niewiele ponad minutę.

Przy poważnych schorzeniach, stanach przedzawałowych zalecane jest 3 a nawet 5 serii w ciągu dnia o różnych porach ale z dłuższą przerwą trwającą 5-10 minut.

Osoby zdrowe wykonujące pracę siedzącą lub stojącą by zapobiec schorzeniom krążenia, żylakom powinny zrobić sobie przynajmniej raz takie ćwiczenie w ciągu 8 godzin.

Korzyści dla zdrowia

Wibrogimnastyka przede wszystkim podnosi ogólną sprawność i kondycję fizyczną w szczególności:

Wzmacnia i uelastycznia zastawki żylne
Poprawia krążenie krwi i pracę serca
Dotlenia organizm
Normalizuje ciśnienie krwi
Usuwa szkodliwe toksyny, złogi
Eliminuje zmęczenie
Zapobiega żylakom
Chroni przed tworzeniem niebezpiecznych zakrzepów
Podnosi ogólną sprawność i kondycję
Poprawia funkcje mózgu, niweluje objawy ociężałości umysłowej
Zmniejsza lub niweluje obrzęki nóg spowodowane gromadzeniem się płynów w tkankach

Wstrząsanie ciałem jest doskonałą profilaktyką zapobiegającą chorobom układu krążenia odpowiednią dla każdego.

Ćwiczenia można wykonywać również podczas biegu lub marszu.

Ważne jest by stawiać całe stopy na powierzchni nie tylko przednią część i palce.

Istotą terapii jest uderzenie pięty o podłoże.

Ciało nasze składa się z cząsteczek, które są w ciągłym drganiu.

Każdy organ ma swoją własną optymalną częstotliwość , zdrowy organizm wibruje na częstotliwości
w zakresie 62-72 MHz,
https://sekrety-zdrowia.org/olejki-eter ... e-na-raka/

przy ich zmianie pojawiają się choroby.
Prawdopodobnie ćwiczenia te w pewien sposób przywracają i tu harmonię. Warto zatem spróbować.
https://sekrety-zdrowia.org/wibrogimnas ... -krazenie/
janusz pisze:
sobota 29 gru 2018, 23:19
Wibrogimnastyka Mikulina, płytki Kolcowa i zakwasy Bołotowa - Krzysztof Rogowski

https://www.youtube.com/watch?v=Y7BFeXa-j8Y

Opublikowany 29 gru 2018
0 x

soma
x 52
Podziękował: 894 razy
Otrzymał podziękowanie: 960 razy

Nieprzeczytany post autor: soma » środa 16 sty 2019, 13:34

Ja kiedyś "wyleczyłam" moja mamę z żylaków, grubych jak kiełbaski.

Przeczytałam o wcieraniu podgrzanej oliwy z oliwek w miejsca gdzie są żylaki.

Robila to kilka dni i potem bardzo rozbolaly ja nogi, tak bardzo, ze pojechala do lekarza.
Lekarz nic jej nie poradził, a za krotki czas ból przeszedł i żylaki zaraz potem, w krotki czas poznikały i nogi stały się całkowicie bez wolne od żylaków.

Nie wiem co się stało, ze to spowodowało ból.
Być może należy to do procesu. Ale skuteczne to było, aż sama nie dowierzałam.
0 x

Awatar użytkownika
grzegorzadam
x 102
x 611

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 27 sty 2019, 10:58

Wykonuję te ćwiczenia Mikulina codziennie (2-4 serie) i powiem szczerze lepiej jakoś tak jest.
W łydkach wyraźnie odczuwam ciepło, lepiej się czuję, polecam, szczególnie długo
jeżdżącym kierowcom
, i innym wykonującym siedzące profesje.

Minuta dosłownie a einmal ist kainmal , czyli kilka razy dziennie po minucie,
szczególnie dla leniwców ;)
0 x

kupfer
x 298
x 29
Podziękował: 852 razy
Otrzymał podziękowanie: 513 razy

Nieprzeczytany post autor: kupfer » niedziela 27 sty 2019, 13:11

nie chcem ale muszem poprawić tłumaczenie grzesia ;)
einmal ist keinmal=1 raz to żaden raz,kiedyś napisze co ja stosuję,ale na razie jest niewielka poprawa,jak będzie znacznie lepiej to się podzielę wiedzą. :) ,moim zdaniem tryb stojący jest najgorszy
0 x

Awatar użytkownika
grzegorzadam
x 102
x 611

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 27 sty 2019, 13:59

Trzymasz w napięciu, nieładnie :D
Dzisiaj 3 raz ''podskakiwałem'', dziewczyny się ze mnie śmieją, aż je namówię. ;)
Kolega tłumacz powiedział, że: jeden raz to jak nic, czy jakoś tak..
0 x

beadnorsi
x 2
x 43
Podziękował: 1762 razy
Otrzymał podziękowanie: 1283 razy

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 27 sty 2019, 14:34

Wlasnie przed chwila podskakiwalem wraz z corkami,3.5 roku maja ,a pytaja sie "tato,co ty robisz" :D
0 x

kupfer
x 298
x 29
Podziękował: 852 razy
Otrzymał podziękowanie: 513 razy

Nieprzeczytany post autor: kupfer » niedziela 27 sty 2019, 18:08

dobra,używam również zewnętrznie oliwki magnezowej+DMSO,i od 2 m-cy naświetlam codziennie 10 min. lampą Bioptron(kupiłem używkę z koloroterapią za jedyne 1200 PLN :o ),kolorem niebieskim,chciałem jeszcze parę miesięcy poczekać jakie będą efekty,ale ciągniecie mnie za język,t.z.n. klawiaturę :D ,mała dygresja:kupiłem lampę w czwartek,we wrześniu żeby naświetlać naszego pieska po wypadku 8-) ,na drugi dzień w piątek sam uległem wypadkowi w lesie(nie wierzę w zbieg okoliczności) i wiem że ta lampa zrobiła z moją gębą cuda=z rozerwanej wargi leciała intensywnie wydzielina w pierwsze dni,po tygodniu nikt nie zauważył opuchlizny(pojechałem do roboty,a szef niby ślepy ale wszystko widzi),bez lekarza,maści,czegokolwiek. ;) ,tylko jodyna,węzidełko wargi dolnej nie istniało=pozostała martwa błona,dzisiaj w pełni odbudowana i nie mam z tym żadnych problemów,ale codziennie naświetlałem.
0 x

pawelz
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 140 razy

Nieprzeczytany post autor: pawelz » niedziela 27 sty 2019, 18:45

Na żylaki ponoć dobra jest nalewka z kasztanowca. Rutinoscorbin jest z kolei polecany przy hemoroidach więc może i na żylaki byłby pomocny. Uszczelnia naczynia krwionośne.
0 x

beadnorsi
x 2
x 43
Podziękował: 1762 razy
Otrzymał podziękowanie: 1283 razy

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 27 sty 2019, 18:51

kupfer pisze:
niedziela 27 sty 2019, 18:08
dobra,używam również zewnętrznie oliwki magnezowej+DMSO--------------

Ja mieszam oliwke magnezowa z balsamem Tuszynskiego i olejem kokosowym,podgrzewam,zeby sie w miare rozpuscilo,chlodze i smaruje po kapieli. :D
0 x

ODPOWIEDZ