Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Stawy - choroby

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 155 razy
Otrzymał podziękowanie: 1894 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: barneyos » poniedziałek 11 kwie 2016, 22:03

Nie wiem jaki zakres budżetu masz na badanie krwi przeznaczony. Morfologia sód potas magnez 3 hormony tarczycy metabolit Wit D3 25(OH) Homocysteina oraz IgG chlamydia pneumoniae. 3 ostatnie badania ok 50 60zł każde. Może jeszcze hormony nadnerczy jak dna była/jest.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
Andy
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 28 mar 2016, 21:29
x 1
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: Andy » środa 13 kwie 2016, 13:19

Mam pytanie. Polecacie hydrolizat kolagenu w formie płynu z Podkowy (ten: http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Kol ... t-plyn/625) i piszecie, że to niezdenaturowany kolagen typu II ? Skąd ta pewność ? W opisie produktu pisze tylko: Kolagen hydrolizat - płyn. Nic więcej nie wiadomo więc dlaczego twierdzicie, że to kolagen typu II i jeszcze niedenaturowany ? Pytałem producenta to najpierw mi odpisał, że hydrolizat ma stężenie 25% kolagenu. Zapytałem ponownie (wysłałem nawet kilka zapytań) jaki to rodzaj kolagenu i z czego jest pozyskiwany ale nie otrzymałem odpowiedzi. Minęły dwa dni dalej brak odpowiedzi... zaczynam mieć wątpliwości :idea:

Mam też pytanie kwas hialuronowy 0,66% ma także kwas glukuronowy — 3500 mg/1l - czy on nie zaszkodzi czasem? Jakie ma działanie w organizmie człowieka?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 13 kwie 2016, 18:48

Rok temu albo więcej w opisie było, że chodzi o kolagen typu II, jeśli obecnie tego nigdzie nie ma, to oznacza, że była to zmyłka.
Tym niemniej jednak hydrolizat zwykłego kolagenu i tak jest znacząco bardziej efektywny niż dostarczanie kolagenu domowymi sposobami. Tylko dawka będzie inna, trzeba podzielić to co podają, bo ta ich jest dawka odpowiednia dla konia 500 - 700 kg.

Cytat z dr. Różańskiego:
...Teoretycznie powinien być źródłem kwasu glukuronowego, który jest istotny w procesach unieszkodliwiania i wydalania szkodliwych produktów przemiany materii i ksenobiotyków....

Na czym polega rola kwasu glukuronowego?

Ksenobiotyki i metabolity, aby mogły być wydalone z organizmu muszą być związane z innym związkiem występującym naturalnie w ustroju w reakcji koniugacji (sprzężenia). Kwas glukuronowy jest pochodną glukozy (powstaje przez utlenianie grupy CH2OG w glukozie), więc można go zaliczyć do cukrowców. Kwas glukuronowy w powiązaniu z UDP (urydylodwufosforan) staje się aktywny biochemicznie i zarazem metabolicznie. Reaguje on z ksenobiotykiem będąc w formie kompleksu z UDP. Kwas glukuronowy reaguje z alkoholem, fenolami, fenolokwasami, sulfonamidami, tiolami, aminami, hydroksyloaminami i z grupami amidowymi. Kwas glukuronowy umożliwia inaktywację (unieszkodliwianie i wydalanie) wielu pestycydów, leków i toksyn przemysłowych, stworzonych przez człowieka. U roślin kwas glukuronowy wchodzi w skład saponin, pektyn i śluzów.


Więc spoko, koniom trucizny nie sprzedają, najwyżej trują je w stadninach, ale to już temat polityczny.
A ty kupujesz takie 2 w 1, bo osobno za kwas glukuronowy też warto byłoby zapłacić.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Andy
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 28 mar 2016, 21:29
x 1
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: Andy » środa 13 kwie 2016, 19:35

Więc @blueray21, co konkretnie polecasz ? Bo wiadomo, że najlepiej w chorobach stawów zadziała niedenaturowany kolagen typu II .

Zrobiłem mały przegląd preparatów wartych uwagi, oto mój 'raport':

Nr 1. ARTRO PROTECT MAX 60 KAPS cena 30zł
Skład (dzienna porcja 3 kaps zawiera):
Siarczan glukozaminy 1200 mg
Ekstrakt z Boswellia serrata 225 mg
Siarczan chondroityny 150 mg
Witamina C 60 mg 75
Natywny kolagen typu II 27 mg

Na stronie producenta pisze, że to niezdenaturowany kolagen typu II więc preparat b.wysokiej klasy wg mnie.

Nr 2. OLIMP Flexagen 30 saszetek cena około 50zł
Skład:
Informacja żywieniowa 1 porcja (12 g + 150 ml wody)
Hydrolizat kolagenu 10 g
Natywny kolagen typu II 5 mg
Witaminy i składniki mineralne:
Witamina C 12 mg (15%*)
Witamina B6 0,21 mg (15%*)
Wapń (z Calci-K™, Albion®) 210 mg (26,25%*)
Fosfor (z Calci-K™, Albion®) 105 mg (15%*)
Magnez 56,25 mg (15%*)
Mangan (Chelat aminokwasowy Albion®) 0,3 mg (15%*)
Miedź (Chelat aminokwasowy Albion®) 150 µg (15%*)

Flexagen jest pewnie dobrej jakości ale dla mnie cena za wysoka.. Co sądzicie o ARTRO PROTECT MAX ? Jak wyglądałoby skuteczne dawkowanie ? Też 3x40mg (typowe dawkowanie) , czy np 4x27mg ?
Czy takie combo jak ARTRO PROTECT MAX + OLIMP HIALUMAX DUO będzie efektywne?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 13 kwie 2016, 20:12

Drugi preparat odpada, nie tylko ze względu na cenę. 4 x 27 jest jak najbardziej ok. Jeśli kupisz kwas hialuronowy uwodniony i będziesz brał 2 x 50 mg (też wystarczy) to możesz sobie zrobić kurację ponad 2 m-ce. Bierzesz wtedy na 2 razy po 2 x 27 mg dziennie. Normalnie do "nasmarowania" np. przestrzeni międzykręgowych wystarcza kuracja ponad 3 tygodnie, ale u ciebie wysuszyła to chemia, wiec nie bardzo wiadomo, jak kwas i kolagen będą docierały na miejsce.
Co prawda ten preparat jest to mieszanka starych i nowych "sposobów" na stawy z glukozaminą, ale ma nawet kadzidłowiec w składzie, więc jest ok.
Z zagranicy mógłbyś kupić gotowce, ale tam kwas nie jest uwodniony, a wtedy znacznie gorzej działa na stawy.
I pamiętaj pić go z osoloną wodą, jak wyżej pisałem.

Edit: jak chcesz sie bawić sam w uwadnianie, to gdzieś to opisałem, ale jest to upierdliwe, o kwasie hialuronowym "na sucho" zapomnij. Dla twojego dobra.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

radek-34
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 14:00
x 1
x 1
Otrzymał podziękowanie: 44 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: radek-34 » czwartek 14 kwie 2016, 14:40

Czyli dawkowanie kolagenu z Podkowy ulega zmianie?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 14 kwie 2016, 20:45

Wszystko wskazuje na to, że tak. Ponieważ zgodnie z obecnym opisem nie jest to kolagen typu II, bo nigdzie się o tym już nie mówi to jest to hydrolizat zwykłego kolagenu pozyskiwanego w tradycyjnych działaniach. Szkoda.
W takim układzie dawkowanie jest w gramach, a nie miligramach i trzeba przeliczyć ich dawkę stosownie do wagi ciała.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Andy
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 28 mar 2016, 21:29
x 1
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: Andy » czwartek 14 kwie 2016, 22:47

Jeżeli chodzi o hydrolizat kolagenu - płyn to pytałem Pana Podkowę i dostałem taką odpowiedź:
"Jest to 25% wodny roztwór hydrolizowanych białek kolagenowych konserwowany chlorkiem sodu. Jeżeli chodzi o rodzaje kolagenu to jest mieszanka w przeważającej ilości typu I + II i w mniejszej ilości pozostałych 10 typów. Wynika to z surowca z jakiego jest pozyskiwany czyli ze skór chrząstek i ścięgien wieprzowych."

Co o tym sądzisz blueray21 ? Wg mnie zostaje kupić preparat z natywnym kolagenem typu II
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 19 kwie 2016, 00:30

Amerykańscy naukowcy odkryli bezoperacyjną metodę likwidującą ból i sztywność stawów w 4 tygodnie

Obrazek Naukowiec Thomas D. Reeves
wynalazł metodę na ból i sztywność stawów.

Przełomowe odkrycie ws. zwyrodnienia stawów naukowców z Chicago College of Rheumatology. Osoby cierpiące na uciążliwy, rwący ból stawów mogą wreszcie wrócić do normalnego życia.

Dzięki nowej metodzie, każdy ma szanse na pokonanie dokuczliwego sztywnienia stawów oraz zmniejszenie obrzęków rąk i nóg w zaledwie 1 miesiąc. Koniec z nieprzemijającym bólem i nieprzyjemnym „trzeszczeniem kości” – stwierdza prof. Thomas D. Reeves – szef badaczy z Chicago.

Zwalczenie zwyrodnienia stawów (artrozy), od którego zaczyna się mechanizm niszczenia stawu, jest możliwe. To nie pobożne życzenie. To wniosek z naukowych testów. Każdy z nich dowiódł, że stosując całkowicie bezbolesną i bezpieczną dla zdrowia kurację można:
pozbyć się bólu stawów i kręgosłupa.
wyeliminować drętwienie i nieprzyjemne uczucie sztywności stawów – efekt w 2 tygodnie lub mniej.
usunąć stany zapalne i zregenerować kluczowe elementy stawów (nasady kości, chrząstkę stawową).

„Nieważne czy strzyka Ci w kościach od 20 lat, czy od wczoraj” - stwierdza profesor Thomas D. Reeves. „Nieważne czy ból i sztywnienie odczuwasz w kolanach, biodrach, łokciach, nadgarstkach czy w kręgosłupie. Nieważne czy zwyrodnienie ma u Ciebie podłoże genetyczne, jest wynikiem kontuzji, przeciążenia stawów, otyłości lub ma jeszcze inną przyczynę. Ból stawów można pokonać! Nie wierz tym, którzy każą Ci z tym żyć. Jeśli chcesz, pokażę Ci sposób, który usunie stany zapalne, wzmocni komórki kości, zregeneruje chrząstkę stawową i wyraźne poprawi komfort poruszania się. Efekty tej kuracji brzmią jak cudowne uzdrowienie, ale


każdy z nich potwierdzają zdjęcia i wyniki tomografii komputerowej

„Gdy pokazaliśmy reumatologom i ortopedom zdjęcia z efektami kuracji – byli w szoku. Nie mogli uwierzyć, że cofnęły się zmiany w obrębie stawów. Zniknęły obrzęki, a chrząstka stawowa została w 100% wzmocniona. Ale to nie koniec. Badania diagnostyczne pokazały, że pobudzone zostały komórki chrząskotwórcze, a stawy zostały w znaczącym stopniu odbudowane i odmłodzone”.

Obrazek
Zmiana postaci płynu maziowego w stawie (z gęstej i galaretowatej na płynną) powoduje lepsze odżywianie komórek chrząstki stawowej, a tym samym szybką odbudowę i regenerację stawów.

Co odkryli naukowcy z Chicago?

„Natura chce, żeby Twoje ciało funkcjonowało perfekcyjnie” - wyjaśnia Reeves. „Nasz organizm potrafi poradzić sobie ze zrastaniem kości, gojeniem ran, umie też zregenerować organy, a nawet skutecznie usuwać komórki nowotworowe. Regeneracja komórek chrząstki stawowej i pozostałych elementów w obrębie torebki stawowej nie jest wyjątkiem. Pod warunkiem, że pozwolimy działać naturze.

Uwolnij potęgę natury!

„Najpotężniejsze rozwiązania zawsze tworzyła matka natura” - wyjaśnia Reeves. „Doskonałym przykładem jest penicylina – ten niesamowity antybiotyk zmniejszył umieralność z powodu zakażeń bakteryjnych o przeszło 90%! Nie powstał w laboratoriach. Tę substancję stworzył bardzo pospolity grzyb. Znany wszystkim jako pleśń. Podobnie jest ze zwyrodnieniem stawów – człowiek nie wymyśli sposobu na artrozę. Może go jednak poszukać w naturze. Tym tropem poszedł mój zespół.

Po miesiącach testów odkryliśmy niesamowitą substancję, która zmienia organizm w maszynę do zwalczania stanów zapalnych stawów. Nie tylko usuwa przyczyny stanu zapalnego, ale także odżywia komórki chrząstkotwórcze i rozpoczyna proces samoregeneracji chrząstki stawowej. Dzięki temu, niszczy artrozę tak samo skutecznie jak penicylina bakterie”.

Naukowcy umieścili tę substancję w specjalnych anty artretycznych kapsułkach – Flexa Plus. Jest to najpotężniejsza broń przeciw zwyrodnieniom kości i stawów, jaką stworzyła matka natura.

Żeby pozbyć się bólu i sztywności stawów, pacjenci przeszli innowacyjną terapię anty artretyczną. Przez cały czas jej trwania przyjmowali tylko 2 kapsułki Flexa Plus dziennie.

Reeves zapewnia, że:

„Po zastosowaniu nowej kuracji możesz oczekiwać, że Twój ból zacznie słabnąć już od pierwszego dnia. Nie będziesz brał szkodliwej chemii, nie będziesz czekał na wizyty u specjalistów...

Po kilku dniach zniknie bolesność, obrzęk i drętwienie, które nie daje w nocy spać. Nie będziesz musiał ciągle oszczędzać stawów ani unikać ruchu. Przestaniesz żyć w strachu przed niespodziewanymi atakami bólu. Ale to nie koniec – po skończonej kuracji Twoje życie będzie wyglądało dokładnie tak, jak przed pierwszym napadem artrozy. Znów będziesz żył bez bólu i poruszał się absolutnie bez żadnego wysiłku”.

Flexa Plus jest nie tylko popularna w USA. Stosują ją także osoby walczące z bólem stawów w Europie.
Preparat Flexa Plus został dokładnie przebadany przez niezależnych ekspertów, a jego skuteczność potwierdzono w raporcie opublikowanym na stronach ARIR (Amerykański Instytut Badań Reumatologicznych). W Polsce to dopiero nowość. Można go zamówić tylko przez internet – bezpośrednio od amerykańskiego producenta. Więcej o działaniu preparatu możesz przeczytać poniżej....
http://webmoneysaver.com/48/flexaplus-fhm_kr/

Oto wyjątkowa promocja dla Czytelników naszego portalu: z poniższego linka można otrzymać Flexa Plus za udział w klubie rabatowym ze zniżką o 160 zł taniej. Specjalna oferta będzie ważna do końca 19-04-2016.

http://latestfromtheworld.com/48/flexaplus-fhm_kr/
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 19 kwie 2016, 08:50

A może to jako alternatywa? Korzeń maca? Maki?
wyciąg z korzenia maki,
http://www.sklep.znaturyzdrowie.pl/maca ... cts_id=238

Czemu preparat Flexa Plus jest tak skuteczny?
Jednym z głównych składników preparatu jest (....) wyciąg z mniszka lekarskiego, pokrzywa, fiołek trójbarwny, skrzyp, maca...
.
http://www.e-odchudzanie.com.pl/flexa-plus-opinie.html

Drogie te ziółka.. ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 19 kwie 2016, 09:59

Tego typu preparatów w USA jest ok. 10 lub więcej, to tylko dobrze przygotowana ulotka marketingowa.
W dobrych preparatach chodzi o likwidację stanów zapalnych, nawilżanie stawów, smarowanie, uelastycznienie i regenerację więc w zależności od producenta zawierają MSM, Boswelia, kurkumina, kwas hialuronowy i kolagen UC II.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

radek-34
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 14:00
x 1
x 1
Otrzymał podziękowanie: 44 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: radek-34 » środa 27 kwie 2016, 20:29

Chyba mam odpowiedź na moje problemy ze stawami
analiza.jpg
analiza.jpg (351.63 KiB) Przejrzano 12497 razy
0 x



radek-34
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 14:00
x 1
x 1
Otrzymał podziękowanie: 44 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: radek-34 » środa 27 kwie 2016, 21:12

radek-34 pisze:Chyba mam odpowiedź na moje problemy ze stawami.Krzemu bardzo mało,magnezu mimo że zarzywałem 2x dziennie cytrynian po 225mg,Manganu też bardzo mało a on odpowiada za stawy i wyczytałem że ciężko mieć jego niedobory?
analiza.jpg
0 x



Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: euroscan » czwartek 28 kwie 2016, 06:51

- sód, potas i fosfor w normie.
- reszty minerałów i pierwiastków śladowych brak.
- jesli do tego zrobisz badania na aminokwasy to dopiero będzie.
- jesteś niedożywiony w składniki lub wchłanianie jest na poziomie bliskim zerowego.
- na twoim miejscu zażywał bym Lava-Vitae, 3 x dziennie po dwie kapsułki.

p.s.
- zakładam że otrzymane wyniki są poprawne !!
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 28 kwie 2016, 07:40

Te też moga być niepoprawne?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

radek-34
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 14:00
x 1
x 1
Otrzymał podziękowanie: 44 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: radek-34 » czwartek 28 kwie 2016, 09:07

Biomol-Med z Łodzi nie jest wiarygodny?
0 x



radek-34
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 14:00
x 1
x 1
Otrzymał podziękowanie: 44 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: radek-34 » czwartek 28 kwie 2016, 09:16

Może dlatego tak słabo że jestem zakwaszony?Reszta rodziny też bardzo słabo z minerałami.Robił może ktoś z was analizę włosów czy też tak słabo wyszło z miedzią molibdenem itp?
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 28 kwie 2016, 09:30

A może utworzyć temat:
APW - analiza pierwiastkowa badanie.
Jak czytać te procenty, pary pierwiastkowe?

https://youtu.be/3xHqffooo5w
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

radek-34
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 14:00
x 1
x 1
Otrzymał podziękowanie: 44 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: radek-34 » niedziela 08 maja 2016, 21:39

Ma ktoś może jakieś pomysły skąd takie braki u mnie?
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7782
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1425
x 407
Podziękował: 14244 razy
Otrzymał podziękowanie: 13844 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 08 maja 2016, 22:18

Niezwykle prosty przepis dla leniuchów i dla tych którzy nie mają czasu na przygotowywanie skomplikowanych mikstur ( ja się do nich zaliczam ).Super mikstura ,którą zamierzam stosować .Niestety nie mogę wkleić ,strona ma prawa autorskie.
Pan Artur prowadzi bloga o zdrowiu i ciągle podaje jakieś proste przepisy .Polecam i podaję link :)

http://arturtopolski.pl/kolagen-stawy-pokrzywa/
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Hippia
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 26 maja 2016, 10:25
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: Hippia » czwartek 26 maja 2016, 11:26

Witam,
mój przypadek dotyczy dziecka 5-letniego. Choruje od dłuższego czasu na młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów. Objawia się to obrzękami, bolesnością, gorączka i wysypką. Ma dużo leków (m.in lek bilogiczny, metypred , mtx) ale to nie niweluje stanu zapalnego. ten stan zapalny wciąż jest mocno aktywny. Wprowadziłam dietę bez mleczną i bezglutenową i poprawa była ale minimalna. Jednak staram się trzymać zasady 75/25. Przy czym jest niedożywiony bo nie przybiera mi na masie bo o wzroście przy jego zapaleniu nie wspomnę.

Z suplementów wdrożone mamy zbuforowaną wit C z soda i potasem(na razie małe dawki bo boje się że ma z racji leków nadżerki a nawet wrzody ;/), magnez (chlorek popija w wodzie oraz kąpie się w płatkach z macierzanką lub pokrzywą), wit D (z ostatniego badania wynosi 90). Krzem dostarczam m.in poprzez wodę krzemową robioną z kamieni krzemowych i wody Jan.

pH moczu z początku było niskie 5.5-6.0 choć odkąd zaczęłam to pilnować to są dni z coraz wyższym pH w połowie dnia (takie pH 6.0 a czasem 7.0).
Podaje sól przed/po posiłkach i zaczęłam dbać o czas między posiłkiem a piciem. Z rana i z wieczora woda z solą lub bez.

Mamy wciąż wzdęty brzuch-gastrolog rozkłada ręce bo przepisał pentase która ma rozwiązać problem. Często też się odbija-nawet po wodzie. Chociaż odkąd wprowadziłam wytłoki z marchwi z rana tych odbić jest jakby mniej. Odstawiłam IPP.
Zrobiliśmy food detective ale tego jest tyle że w grę wchodzi rotacja.
Byliśmy na biorezonansie. Powiększony rozrost candidy. Wdrożyłam WU -obecnie 2 kropelki na szklankę osolonej wody. Ile dziecko może maksymalnie kropel pić?
Zaczęłam też podawać boraks-obecnie 0,1 ml na cały dzień. Systematycznie chce zwiększać.
Chciałam mu podawać ALA ale reakcja chyba nie taka jaka powinna więc odstawiłam.
Teraz w planach mam wdrożyć cytrynian potasu i cytrynian sodu.
..

Czy mielibyście jeszcze jakieś wskazówki?



Na górę
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 155 razy
Otrzymał podziękowanie: 1894 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: barneyos » czwartek 26 maja 2016, 13:24

Może być problem z żołądkiem, z rozjechanym ph, czyli suplementacja octem jabłkowym (jest na forum). Dla sprawdzenia daj dziecku skibę ze smalcem i zobacz jak zareaguje, tak samo z rosołem z kury (koniecznie), ale takim z wieloma okami, chodzi właśnie o ten tłuszcz, rosół ma być tłusty.

Dodałbym też wit.A oraz E (tokotrienole), także B complex. Wszystko w dawkach dostosowanych do dziecka.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 26 maja 2016, 13:41

Wzdęcia to ewidentny problem z grzybem, stawy być może też (mykotoksyny).
Zaczęłam też podawać boraks-obecnie 0,1 ml na cały dzień.

Jak roztwór 3% (mocny) to i tak za mało. Śmiało 0.5 ml, i co tydzień zwiększaj o 0.1 ml (wiek).

WU też za mało, dr Nieumywakin mówi tak:

Zastosowanie wewnętrzne:
Zażywać, zaczynając od 1 kropli
na 2-3 łyżki wody (30 - 50 ml) 3 razy
dziennie, 30 minut przed posiłkiem lub
1,5-2,0 godziny po posiłku, codziennie
zwiększając dawkę o jedną kroplę, aż
do 10 kropel dziesiątego dnia. Przerwać
kurację na 2-3 dni i przyjmować
już 10 kropel, robiąc przerwę co 1-3
dni. Niektórzy nie robią przerw.
W razie konieczności dzieciom
do 5 roku życia można podawać po
1-2 krople na łyżkę wody, od 5 do 10
roku życia - po 2-5 kropel
, od 10 do 14
lat - po 5-8 kropel jednorazowo, również
30 minut przed posiłkiem lub 1,5-
2,0 godziny po posiłku.


Jest dobry artykuł W. Lasta:
http://www.health-science-spirit.com/candida.html

i w nim o płynie Lugola:
Czytał, że roztwór jodku potasu może być stosowany w leczeniu zakażenia Candida we krwi. Więc zastosował u pacjenta sześć do ośmiu kropli płynu Lugola cztery razy dziennie, a wkrótce pacjent był zdrów.

Jest polskie wydanie jego książki jeszcze:
http://www.nexus.media.pl/?389,jak-wyle ... drozdzakow
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 26 maja 2016, 15:14

Boraks! na młodzieńcze zapalenie stawów. Chyba w tym temacie pisałem, że u wówczas 10- letniej dziewczynki, po wypiciu 5 litrów koncentratu, zresztą do spółki z mamą, objawy nie wróciły, uzupełniała jeszcze kolagen - galaretki, rosoły, bez połykania pigułek kolagenu.
A lekarze chcieli ją traktować chemioterapią, choć tylko w pigułkach, ale jakby nie patrzeć straszliwa trucizna.
Candida trzeba zredukować, bez tego system trawienny jest w rozsypce, były opisywane jeszcze inne opcje na tym forum.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Hippia
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 26 maja 2016, 10:25
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: Hippia » piątek 27 maja 2016, 12:31

Dziękuje za wasze podpowiedzi.

Mam B50 oraz B12. Podaje co drugi dzień, ale znalazłam informacje o korelacji B12 a kw. foliowego i muszę się jeszcze raz wgłębić w temat ponieważ bardzo długo przyjmujemy kw foliowy w dawce 15mg x 2 w tygodniu. Z tego co mi się obiło to witaminę A a zwłaszcza E najlepiej jest pozyskiwać z naturalnych produktów.
Na candidę właśnie zaczęłam podawać WU oraz boraks (mam ten mocny 3% i zwiększę do 0.5 ml) bo nie widzę u nas żadnej pocji podawania "dopaszczaczy".

Nad jodem też się zastanawiałam ponieważ tez wpływa na pracę nadnerczy. Przy lekach które bierze moje dziecko musimy o nie zadbać.
0 x



ODPOWIEDZ