Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Stawy - choroby

pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: pawelz » niedziela 03 lut 2019, 23:29

Ja wielokrotnie stosowałem na stawy taki specyfik: https://sklep.kfd.pl/kfd-premium-collag ... -5079.html

Co prawda niewiele mi pomógł bo w braku jak się okazało mam zespół ciasnoty podbarkowej ale ma ponoć dobry skład i dobre opinie ludzi. Może komuś pomoże.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 04 lut 2019, 16:49

pawelz pisze:
niedziela 03 lut 2019, 23:29
mam zespół ciasnoty podbarkowej
co to takiego?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: pawelz » poniedziałek 04 lut 2019, 18:17

Torebka stawowa się obkurcza i mięśnie i ścięgna nie mają miejsca dużo na ruch i jest ograniczona ruchomosc stawu. Połączone to jest z bólem stawu i stanem zapalnym. Tak przynajmniej Ja to zrozumiałem. Nie wiem jaka tego jest przyczyna. Podobne schorzenie lub to samo inaczej nazwane to zamrożony bark. Są na to ćwiczenia i rehabilitacja ale nie wyleczylem w pełni barku. Moim zdaniem główny problem to stan zapalny. Podejrzewam u siebie boreliozę ale test Elisa jej nie wykazał.
0 x



beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » wtorek 05 lut 2019, 11:23

Witam.A wiec mam juz kwas hialuronowy i kolagen 2 w proszku .Dawkowanie znam,ale mam pytanie;czy mieszac to z solona woda ,czy nic nie dodawac?Poczytalem w temacie -swedzaca skora-no i tam doradzasz Blue "dosalac"wode do 0.9 %.Kwas sam w sobie jest slony,tak wiec jak mam to zrobic? 200-250 ml niegazowanej wody,doodac jedna czwarta kolagenu 2 w proszku,wymieszac,dodac 7.5 ml kwasu hialuronowego,wymieszac i wypic bez dodatkowego dosalanie na czczo przed lub 2 godziny po posilku rozumiem?pozdrawiam.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 05 lut 2019, 11:50

Jeśli kupiłeś uwodniony kwas z podkowy to jest już słony, więc go dajesz do niesolonej wody w szklance. Ten kolagen możesz rozpuścić przedtem w wodzie, ale jego dawkuje się normalnie w miligramach, więc jak dasz taką szczyptę, powiedzmy ok 0,25g to będzie już bardzo dużo. Reszta się zgadza, 2 razy dziennie po szklance na pusty żołądek.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » wtorek 05 lut 2019, 12:13

Tak,kupilem ten z podkowy,z tym ze pol litra osobno dla mnie,i pol litra dla mamy.Ja rozpoczne jako "tester",jak pomoze,mama dolaczy do mnie :D :D Kupilem tez glistnik jaskolcze ziele,ostropest plamisty i nagietek,wszystko do "mielenia"d3 tabsy po 50 tys jednostek.Mam zamiar jak pisales "uderzyc" d3 przez tydzien/dwa w dawce 300 tys.dziennie a pozniej podtrzymywac 10-cioma tysiacami . :D pozdrawiam
0 x



pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: pawelz » piątek 08 lut 2019, 13:02

Stosował ktoś ludowy sposób na stawy, mikstura z czosnku i miodu np. ząbki z 3 główek czosnku zalane szklanką naturalnego miodu i zostawione na tydzień w lodówce. Ma prawo to działać ? Ponoć działa na stany zapalne i poprawia smarowanie stawów. Ewentualnie zażywanie też w tym czasie żelatyny może coś dać ?
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 08 lut 2019, 19:30

Ma prawo to działać ?
Jasne, ze ma prawo i działa.
Nie u wszystkich jednakowo, ale tak.
Wypróbuj na sobie i napisz po prostu ;)
Tych mikstur z czosnkiem jest na forum chyba kilkanaście i innych wiele więcej.

Z poprzedniej strony- z artykułu Lasta:
Najlepiej wykorzenić najbardziej szkodliwe bakterie i grzyby poprzez wypicie jednego litra wody z dodatkiem 1 łyżki. soli Epsom lub jeśli nie jest to tolerowane z 1-czubatą łyżeczką soli stołowej, a także jednym dużym rozdrobnionym ząbkiem czosnku.

Pij tę pierwszą rzecz rano każdego dnia postu. Następnie weź odpowiednią kulturę acidofilowo- bifido jako jogurt lub kapsułki lub proszki o dużej mocy w dużej szklance rozcieńczonego soku warzywnego godzinę po ostatnim napoju z czosnkiem.
Po rozpoczęciu hodowli używać tylko niewielkich ilości świeżego surowego czosnku do przyprawiania posiłków, duże spożycie zabiłoby pożyteczne bakterie.
W celu uzyskania dalszych informacji zob . Podstawowe oczyszczanie,
http://www.health-science-spirit.com/basiccleanse.html
Wczytaj się w wolnej chwili.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » wtorek 30 kwie 2019, 06:25

Witam.Blu,czy spotkales sie z takimi reakcjami na kwas hialuronowy jak u mnie i u mojej zony?Czujemy lekkie uciski w glowie,jakby zwiekszenie cisnienia,w uszach to samo.U mnie kilka dni temu sie zaczelo,u zony wczoraj.Ja myslisz,czy to herx?.Zrezygnowalem z kawy wczoraj,potworne bole glowy,no ale wiadomo,zona pije dalej.Jakis zwiazek? Wiem,ze kolagen i kwas sa bardzo potrzebne ,cos zle robimy,czegos za malo?Moze witki C za malo? Pozdrawiam.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 04 maja 2019, 15:26

PŁUKANIE UST OLEJEM
KOMPLEKSOWA DETOKSYKACJA ORGANIZMU


"Dobroczynne działanie tej kuracji dr Karach sprawdził sam na sobie, dzięki czemu po 15 latach cierpień, w ciągu trzech dni wyleczył zapalenie stawów oraz uwolnił się od przewlekłej choroby krwi."

https://www.odkrywamyzakryte.com/plukanie-ust-olejem/
0 x



Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: euroscan » poniedziałek 06 maja 2019, 13:42

- może ktoś zaczął stosować preparat MSM p. J. Zieby ?
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

blumch
Posty: 8
Rejestracja: środa 15 lut 2017, 21:30
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: blumch » czwartek 09 maja 2019, 11:58

beadnorsi pisze:
wtorek 30 kwie 2019, 06:25
Witam.Blu,czy spotkales sie z takimi reakcjami na kwas hialuronowy jak u mnie i u mojej zony?Czujemy lekkie uciski w glowie,jakby zwiekszenie cisnienia,w uszach to samo.U mnie kilka dni temu sie zaczelo,u zony wczoraj.Ja myslisz,czy to herx?.Zrezygnowalem z kawy wczoraj,potworne bole glowy,no ale wiadomo,zona pije dalej.Jakis zwiazek? Wiem,ze kolagen i kwas sa bardzo potrzebne ,cos zle robimy,czegos za malo?Moze witki C za malo? Pozdrawiam.
Jak sytuacja?
0 x


Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !

beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 12 maja 2019, 11:49

Witam.A wiec,odstawilem wszystko na tydzien.
Uciski w glowie wcale nie zniknely.
Mozna powiedziec,ze sie nasilily. Kapiele w magnezie(chlorku) troszke pomogly,ale problem powracal.

STRZALEM W DZIESIATKE byla tabletka d3k2mk7.

Przez przypadek zapodalem sobie 5000 jedn.+200 k2mk7 (podkowa) i ucisk automatycznie sie zmniejszyl,
po kolejnym dniu i kolejnej dawce JESZCZE LEPIEJ.

Niewiem,co ma kolagen-kwas hialuronowy-d3-k2 do siebie, ale cos najwyrazniej ma, u zony to samo,
lekki ucisk glowy.

Mysle,nie , nie mysle, jestem pewien, ze wraz z kolagenem i kwasem hialuronowym
POWINNO sie suplementowac d3+k2.
pozdrawiam
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 12 lis 2019, 16:01

https://www.ekologia.pl/styl-zycia/zdro ... 24846.html

"Regularne spożywanie tapioki ma znakomity wpływ na produkcję glukozaminy, a dzięki temu można poprawić stan stawów. Produkt egzotycznego pochodzenia wspomaga zachowanie ich sprawności i łagodzi dolegliwości bólowe związane z chorobą zwyrodnieniową.

W składzie tapioki miejsce problematycznego glutenu zastępuje dobroczynny błonnik pokarmowy (w niedużych dawkach), który pomaga uregulować rytm wypróżnień, zapobiega zaparciom, a także zmniejszenia stan zapalny i redukuje ryzyko rozwoju raka jelita grubego. Tapioka zawiera witaminy - witamina A, witaminy z grupy B (witamina B1, B2, B3, B6 i B9) i witamina C oraz wiele mikro- i makroelementów, przede wszystkim - cynk, fosfor, magnez, potas, sód, wapń i żelazo.. Doskonale sprawdza się w diecie zarówno osób starszych, jak również dzieci."
0 x



Izydor
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 12 lis 2019, 11:36
x 2
x 5
Otrzymał podziękowanie: 54 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: Izydor » piątek 15 lis 2019, 12:10

Cześć czołem, jestem tu nowy, ale przychodzę ze starym problemem. Stawy kolanowe, oba, zajechane trochę przez bieganie.
Zrobiłem rezonans, lekarz stwierdził ubytek chrząstki stawowej.
Byłem u kilku fizjoterapeutów, pierwszy nie stwierdził nic, powiedział, że z biomechaniką i mięśniami jest wszystko w porządku. Drugi wskazał na boczne przyparcie rzepki. Trzeci wykluczył diagnozę pierwszego i wskazał na kolano skoczka. Ćwiczyłem zgodnie z zalecaniami, wiele tygodni, co nie przyniosło żadnych rezultatów. Więc chyba rację miał pierwszy, jest problem z chrząstką, nie z mieśniami.

Co biorę/brałem?
Od marca boraks, krzem organiczny, witaminę C (kilka gramów dziennie), MSM (kilka gramów dziennie), magnez, cały czas jestem na witaminie D3 (4000 jednostek) i K2.
Od 3 tygodni biorę kwas hialuronowy z podkowy i koagen typu II, zgodnie z zaleceniami z forum, również glicynę w dawkach ok. 5 gramów dziennie.
Od tygodnia niacynę, zaczynałem od dawki 100 mg 4 razy dziennie, teraz podwoiłem.
Przez 4 miesiące brałem 50000 jednostek D3, ale nie przyniosło to żadnych pozytywnych rezutatów, więc zmniejszyłem do 4000.

Generalnie nie odczuwam żadnej poprawy. Żadnej, absolutnie. Choć nie ma też pogorszenia.
W sezonie jeździłem na rowerze, jeśli nie kręciłem mocno, a nie mogłem, bo czułem ból, kolana miały się nieco lepiej, pewnie przez wzmożoną produkcję mazi stawowej, ale następnego dnia wszystko wracało do "normy". Ból nie jest mocny, ale upierdliwy. Kolana strzelają przy zgięciu, więc chyba rzeczywiście chrząstka jest zajechana.

Zrobiłem wszystkie niezbędne badania.
RZS, kwas moczowy, homocysteina, tarczyca, borelioza, chlamydia i wiele innych. Napisałem do doktora Czerniaka i to on podpowiedział, jakie badania mam zrobić. Niestety, kontakt się urwał, niemniej wszystkie wyniki są w normie. Żadnych odchyleń od normy. To probem typowo przeciążeniowy, mechaniczne uszkodzenie chrząstki.

Pytanie, czy dalej iść tą drogą? Bo tak szczerze mówiąc do nie mam pomysłu, co dalej.
Ortopeda zalecił zastrzyki z kwasu, ale na razie nie korzystałem.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 15 lis 2019, 15:19

@Izydor

Zastanowiłbym się jeszcze nad:
kąpielą w soli Espom-moze jest jednak niedobór siarczanu dla sterydów, glikozoaminoglikanów, pomimo MSM
witamina A sprzyja produkcji hialuronianu,
komora normobaryczna pobudzi produkcję komórek macierzystych,
wit. B2 - wspiera inne witaminy z grupy B, dobrze działa na jelita i endotoksyny, pobudza produkcje kolagenu,
analiza , czy nie ma uwalniania metali cięzkich , aluminium z kości , nawet z okresu dzeiciństwa, jak w przypadku ołowiu,
unikać glifosatu, który moze zaburzać kolagen,
molibden/endogenna produkcja siarczanu,
zbić wagę/oddać krew- nadmiar żelaza obciąża stawy, jaka ferrytyna ?
regeneracja wątroby ( środki żółciopędne przywrócą homeostazę miedzi i manganu) oraz antyoksydantów
kwas ursodeoksycholowy?-nie tylko udrożnienie dróg żółciowych
sen/melatonina/niebieskie światło/czerwone światło
prawidłowy sok żółądkowy
enzymy
prolina/lizyna
sprawdzenie poziomu cynku?
płaskostopie?
podczerwień/ zawinięcie kolana w folię aluminiową stroną gładką do wewnątrz
suplementacja DHEA?
LDN?
nieszczelnosc jelit/gluten, kazeina?
nafta/dmso
0 x



Izydor
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 12 lis 2019, 11:36
x 2
x 5
Otrzymał podziękowanie: 54 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: Izydor » piątek 15 lis 2019, 16:03

Dzięki za szybki odzew.
Odniosę się tylko do tego, o czym mam jakieś pojęcie:
witamina A - jem sporo marchwi, czasami nawet 3 duże dziennie,
glifosatu unikam, w zasadzie w ogóle nie jem pieczywa, makaronów i ciast,
żelazo badałem ostatnio, wyszło 116, więc chyba jest w porządku,
nie mam nadwagi,
regeneracja wątroby - robiłem usg jamy brzusznej, wszystkie narządy w porządku,
ze snem nie mam problemu, choć musze przyznać, że kiedy uprawiałem jakiś sport, spałem nieco lepiej, ale to chyba zrozumiałe, ciało było zmęczone,
płaskostopia nie stwierdzono,
z nieszczalnością jelit, podobnie jak z żołądkiem, nigdy nie było problemu,
nabiału spożywam mało, w zasadzie tylko twaróg od czasu do czasu i kapkę mleka do jednej kawy dziennie, przez pół roku nie jadłem wcale, kolana jak bolały, tak bolały,
DMSO próbowałem stosować, ale zapach sprawił, że musiałem przestać - wykluczone ze względów zawodowych.

Co myślę? Nie sądzę, żeby moje problemy miały podłoże w odżywianiu, choć mogę się mylić. Moja "dieta" to mięso, ryby, jajka, orzechy, ziarna, warzywa, trochę owoców (jednak niezbyt dużo, nie przepadam). Staram się nie jeśli produktów przetworzonych i z dodatkiem konserwantów, nie jem też, o czym już pisałem, produktów mączynych, cukru w postaci rafinowanej, tyle co w ważywach i owocach. Jem też sporo golonka, kilka razy w tygodniu, ze względu na kolagen, co też nie pomaga.

Lekarz stwierdził mechaniczne uszkodzenie chrząstki spowodowane kumulacją mikrourazów (malacja między II a III stopniem). Choroby z autoagresji też bym wykluczył, choć różnie to bywa. Pewności nie mam. Zastanawiałem się jeszcze nad jodem. Robiłem ostatnio test z jodyną, plama znikła po 3 godzinach, więc są jakieś niedobory. Pytanie, czy jod może pomóc w rozwiązaniu moich problemów? Czytałem, że może być skuteczny w walce ze zwyrodnieniami stawów.
0 x



Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: Jancio » piątek 15 lis 2019, 18:12

Myślałeś może o wprowadzeniu do diety fasoli. Bo mój zielarz bardzo ja poleca. i u mnie działa. Jak pożeram czy to fasolkę po bretońsku czy fasolowa raz w tygodniu to jest super . Jak mam dłużą przerwę dwa trzy tygodnie to jakoś dziwnie mi się kolana zginają z rana. Fasola z puszki się nie nadaje
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 15 lis 2019, 18:42

https://www.goldenneedleonline.com/Bamb ... Large.html

"Węgiel bambusowy był używany od wieków w celach leczniczych i zdrowego trybu życia w Azji. Bambus jest zrównoważoną ekologicznie rośliną, która po zebraniu odrośnie z istniejącej struktury korzenia i ma wiele właściwości terapeutycznych, w tym uwalnianie jonów ujemnych, które działają z przywspółczulnym układem nerwowym, a także emituje promienie dalekiej podczerwieni. Jasper Bamboo Charcoal są osadzone w nanocząstkach węgla aktywowanego z bambusa, które wspierają i działają na tych samych zasadach dalekiej podczerwieni, co lampy TDP. aktywowany węgiel drzewny pochłania energię bliskiej i dalekiej podczerwieni z otoczenia (w tym z ciała), a następnie ponownie wprowadza tę energię z powrotem do ciała. Wszystkie Jasper Bamboo Charcoal doskonale nadają się do typowych zastosowań, takich jak zapobieganie zwichnięciom i nadwyrężeniom, ulga od urazów sportowych itp. Jednak te okłady działają również bardzo dobrze w leczeniu po sesji, umożliwiając ciągłe przenikanie energii w podczerwieni do obszaru leczenia."
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 15 lis 2019, 22:39

https://oczymlekarze.pl/nowosci/6104-pr ... nia-stawow

"Przełom w terapii reumatoidalnego zapalenia stawów
Dodano: 2 listopad 2019
Stymulacja nerwu błędnego może całkowicie zrewolucjonizować leczenie RZS i innych chronicznych schorzeń zapalnych"
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 15 lis 2019, 22:42

https://oczymlekarze.pl/nowosci/3149-ni ... y-z-imbiru

"10 styczeń 2017
W Japonii i Chinach to najpopularniejszy sposób leczenia bólu. Okłady z imbiru stosuje się tam nawet w przypadku poważnych chorób kości bądź stawów, z artretyzmem włącznie.

Według tradycyjnej medycyny chińskiej zastój energii życiowej qi w niektórych częściach ciała jest przyczyną gromadzenia się w nich płynów, co zaburza funkcjonowanie organizmu i wywołuje ból. Jeden z ojców makrobiotyki Michio Kushi wyjaśnia, że pod wpływem okładów z imbiru "płyny zaczynają normalnie krążyć, krew dociera więc do tkanek i inicjuje procesy regeneracyjne. Równocześnie zmniejsza się natężenie bólu". Jak zrobić okład z imbiru?"
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 09 gru 2019, 16:28

https://raypeatforum.com/community/thre ... age.31866/

Ludzie mają zdolność przypominającą salamandra do odradzania chrząstki
Dyskusja w „Studiach naukowych” rozpoczęta przez haidut, środa o 12:30.

Tytuł mówi wszystko, ale autorzy badania wyciągają niefortunny / upośledzony wniosek, że chociaż możemy równie dobrze być w stanie odrastać chrząstki, nie możemy odrastać kończyn. Cóż, wiele badań na zwierzętach, które opublikowałem w ostatniej prosbie, nie zgadzają się i wskazują zarówno na wysoki metabolizm, jak i progesteron jako silne czynniki regeneracyjne, które mogą być w stanie pobudzić odrastanie kończyn w organizmach innych niż salamandra, w tym ludzi.

Wczesne aktywności bioelektryczne pośredniczą w regeneracji modulowanej przez redoks
https://www.cell.com/cell-reports/fullt ... 18)31573-0
Naukowcy mają dorosłe żaby do odrastania kończyn. To krok w stronę ludzkiej „regeneracji”


„... Miliony ludzi żyją z amputowanymi kończynami, które zniknęły na zawsze. Ale może się tak nie zdarzyć w przyszłości. Po raz pierwszy naukowcy wykazali, że dorosłe żaby mogą odrastać amputowane nogi. Mówią, że to podejście może działać także ludzie. „Nie ma powodu, dla którego ludzkie ciała nie mogą się regenerować” - powiedział biolog biolog Tufts University Michael Levin, który prowadził nowe badania. ”

„... Wyzwalaczem, który zespół znalazł, jest progesteron, hormon płciowy zaangażowany w żeński cykl menstruacyjny, ciążę i karmienie piersią. Naukowcy zastosowali ten związek na amputowanych tylnych nogach żab za pomocą noszonego urządzenia bioreaktorowego przez 24 godziny. kończyna zregenerowała się. Żaby, które nie otrzymały leczenia progesteronem, rozwinęły chrząstki w miejscu amputacji, podczas gdy te, które nosiły hormon dostarczający bioreaktor przez jeden dzień, odrodziły wypust w kształcie łopatki. Różnice między żabami były widoczne w ciągu kilku tygodni, Levin i zespół ujawnił dziś w czasopiśmie Cell Reports.


W ciągu około sześciu miesięcy zregenerowane kończyny przestały rosnąć, ale rozwój postępował do tego stopnia, że ​​w typowym wzroście pojawiają się palce u rąk i nóg.

Odrodzone kończyny miały zwiększoną objętość i gęstość kości, wiązki dobrze zorganizowane włókna nerwowe i główne naczynia krwionośne - z których wszystkie przełożyły się na żaby z odrodzonymi kończynami, które mogły się poruszać i pływać z acti poziomy życia, które były nie do odróżnienia od żab z nienaruszonymi nogami.

Badania pokazują, że przyspieszenie regeneracji u kręgowców jest możliwe i toruje drogę do podobnej pracy u ssaków i ostatecznie u ludzi.


„Możemy być w stanie skłonić ciało do robienia tego, co robi najlepiej, do budowania złożonych organów” - powiedział Levin. „Potencjalny zakres jest ogromny.”

Cóż, nowe badanie poniżej dodaje odrastanie chrząstki do listy „niemożliwych” wyczynów, do których zdolne są nasze ciała, co daje jeszcze większą wiarygodność roszczeniom odrastania kończyn z powyższych badań. Co zabawne, badanie potwierdza, że ​​odrastanie palców jest u dzieci dobrze ugruntowanym zjawiskiem, ale twierdzi, że może to nie być możliwe u dorosłych z powodu „starości” ich chrząstki i kości.

https://www.jpedsurg.org/article/S0022- ... 0220-4/pdf

Jak zauważa badanie, im dalej od tułowia znajduje się określony uszkodzony wyrostek, tym jest on „młodszy” i tym bardziej zdolny do regeneracji. Nie dostarczają wyjaśnienia tej różnicy w „wieku” kości / chrząstki w zależności od lokalizacji, ale jednym z możliwych wyjaśnień jest wyższy poziom CO2 i młodzieńcza synteza steroidów w kończynach. Odpowiada to dość dobrze efektom regeneracyjnym progesteronu i podwyższonemu metabolizmowi, wykazane w badaniach wymienionych wcześniej w poście. Gdyby autorzy obecnego badania dokonali nieco więcej przeglądu literatury przed publikacją, moglibyśmy mieć przebojowe badanie, które zapewnia jednolite wyjaśnienie zdolności regeneracyjnej praktycznie dowolnej tkanki w ludzkim ciele, pod warunkiem utrzymania wysokiego metabolizmu - tj. na poziomie młodzieńczym obserwowanym u dzieci z odrastającymi opuszkami palców. Cóż, mogę wysłać e-mail do autorów w celu dalszej dyskusji. Biorąc pod uwagę, że nie cytowali się nawzajem, być może takie hity badań są po prostu kwestią wprowadzenia tych naukowców do siebie :):

https://advances.sciencemag.org/content/5/10/eaax3203
https://www.cnn.com/2019/10/10/health/h ... index.html

„... Ludzie mogą nie być w stanie odrastać amputowanych kończyn, tak jak salamandry - ale mamy„ przypominającą salamandrę ”zdolność odrastania uszkodzonej chrząstki, jak wykazały nowe badania. Badanie opublikowane w środę w czasopiśmie Science Advances , stwierdził, że „chrząstka w ludzkich stawach może się naprawić dzięki procesowi podobnemu do tego stosowanego przez stworzenia takie jak salamandra i danio pręgowany do regeneracji kończyn”, zgodnie z komunikatem prasowym Duke Health, który pomógł prowadzić badania. Te odkrycia mogą otworzyć drzwi do nowych metod leczenia urazów stawów i chorób, takich jak zapalenie kości i stawów - a być może nawet któregoś dnia prowadzą do regeneracji kończyn ludzkich. Salamandry, aksolotl i inne zwierzęta o zdolnościach regeneracyjnych mają rodzaj cząsteczki zwanej microRNA, która pomaga regulować naprawę tkanek stawów. badania wykazują także, że mikroRNA ma również mechanizm naprawy chrząstki w niektórych częściach ciała, który jest silniejszy. Na przykład cząsteczki mikroRNA są bardziej aktywne w kostkach i mniej aktywne w kolanach i biodrach.

„... Badanie wykazało również, że„ wiek ”chrząstki - co oznacza, czy białka zmieniły strukturę lub uległy konwersji aminokwasów - zależy od jej położenia w ciele. Chrząstka jest„ młoda ”w kostkach,„ środkowa- starzejące się „na kolanach i„ stare ”w biodrach. Ta korelacja pokrywa się z tym, jak zwierzęta najszybciej się regenerują na najdalszych końcach ciała, takich jak ogony lub końce nóg. Czynniki te - poziom aktywności mikroRNA i wiek chrząstki - wyjaśnij, dlaczego urazy kostki goją się szybciej niż urazy kolan i bioder, a jest mniej przypadków zapalenia stawów w kostce w porównaniu do pozostałych dwóch obszarów. Naukowcy od lat wiedzą, że ludzie mają pewne zdolności regeneracyjne - gdy dzieci amputuje się koniuszki palców, koniuszek może zregenerować się, gdy jest odpowiednio leczony. Powszechnie uważano jednak, że możliwości te były ograniczone i że ludzie „nie byli w stanie przeciwdziałać skumulowanemu uszkodzeniu stawów”, jak wynika z badań - co pokazują te nowe ustalenia ve. ”

„...” Uważamy, że zrozumienie tej zdolności regeneracyjnej „przypominającej salamandre” u ludzi oraz krytycznie brakujących elementów tego obwodu regulacyjnego może stanowić podstawę dla nowych metod naprawy tkanek stawów i ewentualnie całych ludzkich kończyn ” Kraus powiedział."

"Niezłe znaleziska.

Haidut, jeśli nie masz nic przeciwko, żebym zapytał, co planujesz w przyszłości dla Ideallabs, wszystkie twoje badania, nowe pomysły biznesowe itp."

"Ogólnym „planem”, jeżeli istnieje coś innego niż „postrzeganie, myślenie, działanie”, jest teraz przeprowadzanie własnych badań naukowych, aż upadnie jedna lub więcej z głównych, wszechobecnych i skorumpowanych zasad medycyny. Dwa takie badania są już w toku. Przykłady obejmują wykazanie, że DHT leczy, a nie powoduje raka prostaty, hamowanie FAO może potencjalnie skutecznie wyleczyć raka, nie ma czegoś takiego jak „niezbędny” PUFA, estrogen jest prawdopodobnie bezpośrednią przyczyną większości nowotworów itp. Cokolwiek, naprawdę, że ujawnia absolutną korupcję / oszustwo, jakim stały się medycyna i nauka w ogóle. Jeśli laik, taki jak ja, może wykazać się postępem w kwestiach uważanych za nieprzeniknione i nierozwiązywalne przez wysoce wyspecjalizowanych „ekspertów”, wówczas nie ma nadziei na przetrwanie kariery naukowca jako zawodu. Jestem daleki od jedynego, który nad tym pracuje. Widać to wszędzie wokół siebie wraz ze spadkiem zaufania do zorganizowanych instytucji, co oczywiście prowadzi do utworzenia stanów policyjnych po ujawnieniu oszustwa, a ludzie już go nie kupują (dosłownie)."

"@haidut

Czy natrafiłeś na coś z leczeniem przepuklinowego krążka kręgosłupa?"

„Miejscowy progesteron / DHEA może być pomocny. Myślę, że istnieją starsze badania z zastrzykami testosteronu w przestrzeni podpajęczynówkowej w kręgosłupie wykazujące pozytywne efekty, więc problem prawdopodobnie zaczyna się w wyniku braku antagonisty estrogenu / kortyzolu i / lub przewlekłego stanu zapalnego. kombinacja progesteronu / DHEA wpływa zarówno na zaburzenia równowagi sterydowej, jak i na stan zapalny. ”

"Kiedy moja wyszła kilka lat temu, lekarz, z którym się skonsultowałem, powiedział, że badania wykazały:
większość leczy się w ciągu 2 lat,
większość wypadnięć pełnego krążka leczy się w ciągu 6 miesięcy (bez operacji)
wykazano, że pozostawanie aktywnym poprawia szanse na powrót do zdrowia
umieszczenie kręgosłupa w szkodliwej pozycji, szczególnie przez dłuższy czas, utrudniało gojenie"
1 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 09 gru 2019, 16:56

https://polish.mercola.com/sites/articl ... rydow.aspx
"Dlaczego najlepiej unikać sterydów?

9 Grudnia 2019 • 40 Oglądających

Smalec został oceniony jako jeden z 10 najzdrowszych produktów spożywczych

W skrócie
Sterydy można podawać miejscowo w formie kremu lub maści, doustnie lub w postaci zastrzyku. Sterydy działają poprzez hamowanie wytwarzania zapalnych substancji chemicznych, zmniejszając w ten sposób objawy związane z zapaleniem

Do trzech najczęstszych działań niepożądanych, mogących wystąpić nawet podczas krótkotrwałego stosowania, należą: osteoporoza (zmniejszona gęstość kości), zaćma i zwiększone ryzyko cukrzycy.

Jednakże zgłaszano również poważniejsze działania niepożądane, takie jak zagrażająca życiu sepsa.

W jednym badaniu z 2019 roku zaobserwowano pogorszenie stanu zdrowia u 8% pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawu biodrowego lub kolanowego, którzy otrzymali od jednego do trzech zastrzyków sterydowych. Działania niepożądane obserwowano u 10% pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawu biodrowego i 4% pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego

W innym badaniu wykazano, że u osób otrzymujących śródstawowe zastrzyki z kortykosteroidami nastąpiło ponad dwukrotnie zmniejszenie objętości chrząstki w porównaniu do grupy placebo (-0,21 milimetra w porównaniu do -0,10 mm), bez wpływu na ból kolana podczas dwuletniej obserwacji

W przypadku stosowania sterydów przez dłuższy czas, nagłe odstawienie leku może wywołać działania niepożądane, a nawet śmierć, w zależności od czasu przyjmowania leku"
0 x



Zaroknik
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 10 wrz 2015, 20:30
x 2
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: Zaroknik » piątek 13 gru 2019, 10:53

Hej mam pytanie do tego kwasu hialuronowego z podkowy czy soli trzeba dodawać czy nie bo w temacie i innych raz jest napisane że trzeba innym razem że nie i ja już sam nie wiem
0 x



Zaroknik
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 10 wrz 2015, 20:30
x 2
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Re: Stawy - choroby

Nieprzeczytany post autor: Zaroknik » piątek 13 gru 2019, 10:54

Hej trzeba tej soli dodawać do kwasu hialuronowego?
https://podkowa.eu/pl/p/Kwas-hialuronow ... -1000g/631

Bo różnie jest napisane
0 x



ODPOWIEDZ