Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 34
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: kupfer » sobota 12 sie 2017, 21:46

Witam.
Tom,widzę że wojnę w okopach przeżyłeś. 8-)
Czytałeś post grzegorza z czwartku :?: ,pisze o kilogramie i do tego się odniosłem.Poza tym taniej jak za 5 PLN nie kupisz kilograma,tu podałem cenę hurtową za małą torebkę 400 kg.=nikt chyba tak nie kupuje. :D .Podaj też wiarygodne źródło ile jest w nasionach słonecznika tokoferoli i tokotrienoli,ja z natury dociekliwy jestem ale nic mądrego nie znalazłem. :|
Kiszka dobrze prawi,zresztą to samo mówią inni mądrzy tego świata,jak Zięba,prof. Jaśkowski,i.t.p.
Barneyos,jak byś tu jeszcze kiedyś zajrzał na tą podlinkowaną przez św.anna,muszę zamawiać "już mi się rezerwa świeci". ;)
Pozdrawiam.
0 x



Awatar użytkownika
tom1ek
Posty: 44
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 22:40
x 2
x 8
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 119 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: tom1ek » poniedziałek 14 sie 2017, 09:58

@kupfer akurat Ziębę czytałem i poznałem osobiście, Jaśkowskiego akurat nie więc tutaj to nie wiem. Zięba zaleca brać witaminę E naturalną, bo zawiera wszystkie tokoferole i tokotrienole oraz jest lepiej przyswajalna od suplementów. Ewentualnie poleca suplementy ale tylko te z pełną bazą witaminy E, a nie tylko jej cząstką. Więc nie wiem jak na jego podstawie twierdzisz, że "słonecznikowi mówię nie" :P

Suplement który podałeś nie zawiera beta-, gamma- ani delta- tokoferoli, które słonecznik ma. Jest to jednak w miarę dobry suplement bo ma najważniejszy alfa-tokoferol i wszystkie tokotrienole, mimo wszystko witamina E w słoneczniku jest "bogatsza" niż w tym suplemencie.

Zdziwiło mnie ogromnie porównanie kilograma słonecznika do 1 kapsułki tego suplementu, gdyż kilogram słonecznika to ma przynajmniej 4 razy więcej witaminy E niż taka kapsułka, a odpowiednikiem kapsułki jest 200-250 g. Zatem nawet przy 5 zł za kg słonecznik wychodzi taniej.

Jak to nie znalazłeś ile jest witaminy E w ziarnach słonecznika? Dziwne, ale ok - pomogę. Jako że prosisz o "wiarygodne" źródła, to nie będę się rozdrabniał i podam to na czym cała literatura bazuje, czyli badania Amerykanów. Mają oni zwykle uboższe w witaminy uprawy niż nasze polskie, ale to tym lepiej - nie powiesz że zawyżyłem obliczenia:

1. Ministerstwo Rolnictwa USA, Wydział Badawczy:
https://ndb.nal.usda.gov/ndb/nutrients/report/nutrientsfrm?max=25&offset=0&totCount=0&nutrient1=323&nutrient2=&nutrient3=&subset=1&sort=c&measureby=m
W prostym przeliczeniu "z amerykańskiego na nasze" wychodzi 36,3 mg witaminy E w 100 g nasion.

2. Ministerstwo Zdrowia USA:
https://ods.od.nih.gov/factsheets/Vitam ... fessional/
Po prostym przeliczeniu 36,4 mg witaminy E w 100 g nasion słonecznika.

Jakby powyższe dane ilościowe nie były jasne to jeszcze napiszę "Vitamin E (alpha-tocopherol) (mg)" nie oznacza, że mierzono tylko poziom alfa-tokoferolu w słoneczniku, a inne tokoferole i tokotrienole zignorowano i nie mierzono, więc nie podano ich wartości. Witamina E występująca naturalnie to grupa 4 tokoferoli i 4 tokotrienoli. Powyżej masz ilości podawane zawsze w standaryzowanym naukowo formacie, dla witaminy E przyjęło się podawanie masy odpowiadającej jej syntetycznej wersji - alfa-tokoferolowi, co jest wygodnym dla koncernów farmaceutycznych uproszczeniem, sugerującym że ich badziewne tabletki z samym tylko alfa-tokoferolem zawierają "pełnowartościową witaminę E".

Blogi, strony tematyczne itp. sobie daruję, ogólnie najmniejsza znaleziona przeze mnie na nich wartość to 27 mg witaminy E na 100g nasion słonecznika i widzę, że chyba na tym bazowałem odpowiadając na twój post. Ale po sięgnięciu do poważniejszych źródeł jak widać w słoneczniku może być tej witaminy nawet więcej.
_____________________________________________________
Podsumowując, zgłębiając bardziej temat i podając źródła o które prosiłeś nie tylko nie przekonały mnie twoje i innych argumenty ale tym bardziej utwierdziłem się, że miałem rację.
Po dokładniejszej analizie jestem nawet jeszcze bardziej zdziwiony jak ktoś może tracić kasę na suplementy - produkt ewidentnie droższy i jeszcze na dodatek gorszy jakościowo od słonecznika. No ale już nie wnikam - jak to mówią "kto bogatemu zabroni" :D

Ja już się więcej w tym temacie spierać nie będę, wybierajcie sami - co kto woli, pełna wolność. Jak zobaczyłem po prostu w jaką stronę idzie ten temat postanowiłem wtrącić swoje "trzy grosze", a każdy czytelnik forum niech wybiera. Ja już wybrałem i wszystko mi jedno co wy wybierzecie. Przedstawiłem jednak alternatywę dla suplementów, a każdy z was niech zdecyduje już sam co o niej sądzi. Pozdrawiam wszystkich czytelników tego wątku i dziękuję za uwagę :)
2 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: barneyos » poniedziałek 14 sie 2017, 10:43

To może tytułem usystematyzowania:

Dostępne suplementy (produkty naturalne pomijam) witaminy E:

- witamina E (tylko alfa tokoferol): najtańsza, dostępna w aptekach za kilka zł, często w połączeniu z np. witaminą A, 1 z 8 form E
- witamina E KenayAG: alfa tokoferol + alfa beta gamma delta tokotrienole, 5 z 8 form E, cena ok. 1zł za 1kaps. (300zł za 300szt.)
- witamina E full spektrum: np. Swanson: wszystkie 8 z 8 form E, cena ok. 2zł za 1kaps. (130zł za 60szt.)

Pomijam porównanie kwestii ilości składników w kapsułce - przyjmuję dla uproszczenia wyliczenia kosztów dawkowanie 1 kapsułka dziennie.

Obie firmy: KenayAG oraz Swanson, korzystają z mieszanki EVNol fimy ExcelVite Sdn Bhd., plus dodają inne składniki.

Jak widać, im wyższa cena, tym lepszy produkt. Każdy decyduje sam, co pobiera. Dodam tylko uwagę, że w Kenayu decydujemy się na "mniejsze zło", tzn. nie mamy kompletu E, ale mamy najważniejszy z tokoferoli, oraz wszystkie bardzo ważne tokotrienole.



PS. Ja osobiście pobieram zamiennie Kenaya ze Swansonem.
1 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 34
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: kupfer » poniedziałek 14 sie 2017, 21:44

Witam.
Tomek,nie znam dobrze angielskiego,ale znakomicie niemiecki i tam znalazłem to
https://books.google.pl/books?id=oBVas_ ... hl=pl&sa=X
Skoro hamerykany mają mało tej witaminki jak twierdzisz,to Niemcy jeszcze mniej. :D
Widzisz że nigdzie nie ma wiarygodnego źródła,wszyscy olewają,albo robią z tego wielką tajemnicę,mnie to nie dziwi,na pewno jest sporo mniej niż podają w co tak mocno wierzysz i nie mam zamiaru cię do czegokolwiek przekonywać.Osobiście spożywam sporo naturalnej wit. e,ale uważam że w dzisiejszych czasach bez doładowania suplementami mamy niedobory,takie jest moje zdanie i koniec kropka. ;)
Barneyos,dzięki za odpowiedź,a jakie masz zdanie na ten tańszy produkt proponowany przez św.annę.
https://pl.iherb.com/pr/Healthy-Origins ... gels/27485
Wszystko co tanie jest przeze mnie zawsze mocno analizowane i z reguły jest cichaczem jakiś "chemiczny prezent" dołożony,jednak nic takiego tam nie widzę. :?: ,ale po angielsku więc pewności nie mam.
Pozdrawiam.
1 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » wtorek 19 gru 2017, 10:04

takie coś znalazłem

https://sklep.mlynoliwski.pl/p/1995/123 ... eraly.html


myślę, że byłoby ok :?
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: barneyos » wtorek 19 gru 2017, 14:50

Tia dobre, możesz wyhaczyć Evnola 300szt. za 300zł, czyli kapsa za zeta jakby co.
1 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » wtorek 26 gru 2017, 22:06

zamówiłem kenayAG, tą 300 kapsułek :)
jak zacząć brać?, myślałem o tym żeby zacząć od kapsułki co drugi dzień i potem docelowo 1 dziennie. chcę stosować profilaktycznie.
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 27 gru 2017, 10:50

Leczenie raka - zastrzyk z witaminy E

Brytyjscy naukowcy twierdzą, iż zastrzyk z ekstraktu witaminy E zaaplikowany dożylnie ma natychmiastowy efekt. Już w przeciągu 24 godzin nowotwory zaczynają się kurczyć, a po 10 dniach leczenia prawie całkowicie znikają… ****Do tej pory skupiono się na zdolności wspomnianej witaminy do niszczenia raka skóry, ale naukowcy z University of Glasgow i University of Strathclyde, którzy prowadzili powyższe badanie twierdzą, iż terapia powinna zadziałać również na inne nowotwory.

1. Działanie witaminy E
Witamina E, która jest bogata w przeciwutleniacze, jest niezbędna dla organizmu, jako że pomaga zwalczać choroby, jest obecna w zielonych warzywach, olejach roślinnych, orzechach, zbożach i jajkach.
W ostatnich latach jeden szczególny związek znajdujący się w witaminie przyciągnął uwagę naukowców, jako potencjalny lek, który atakuje komórki rakowe.
Chodzi tu o Tocotrienol — wyciąg z witaminy E, który jest obecny w dużych ilościach w oleju palmowym, maśle kakaowym, jęczmieniu i kiełkach pszenicy.

W połowie lat dziewięćdziesiątych XX w. badacze odkryli zdolności Tocotrienolu do hamowania wzrostu komórek raka piersi, od tego czasu przeprowadzono serię badań, mających na celu sprawdzenie, czy wstrzyknięcie wspomnianego wyciągu do organizmu pomoże kobietom cierpiącym na nowotwory. Jednak większość z nich nie odniosła skutku z kilku przyczyn.
Po pierwsze, większość z ekstraktu nie trafiało do zainfekowanego rakiem miejsca, bowiem naukowcy nie umieli umiejętnie skierować go na komórki nowotworowe. Po drugie, bardzo duże ilości Tocotrienolu mogą być toksyczne nie tylko dla samego nowotworu, lecz także dla zdrowych tkanek. Istnieje również obawa, że suplement witaminy E jest związany ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka płuc.

Na szczęście najnowszy przełom badawczy ominął wyżej wspomniane przeszkody, przemycając wyciąg z witaminy do chorych komórek, omijając zdrowe tkanki.
Zdaniem Cancer Research UK nowa metoda leczenia musi zostać gruntownie zbadana pod względem bezpieczeństwa, zanim dopuści się ją do szerokiego stosowania.
Badania te są na wczesnym etapie i konieczne są dalsze prace w tej dziedzinie, zanim upewnimy się, że stanowi ono skuteczne narzędzie terapeutyczne, wyjaśnia dr Jodie Moffat.
https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-r ... witaminy-e
Fakty o zdrowiu - witamina E zmniejsza guzy nowotworowe (WIDEO)

Witamina E w postaci w zastrzyku wpływa na zmniejszenie się guzów nowotworowych – to wyniki badań brytyjskich. Naukowcy zauważyli, że witamina młodości nie tylko wpływa na niszczenie raka skóry, ale i działa na inne nowotwory. Jest bogata w antyoksydanty, które neutralizują wolne rodniki odpowiedzialne za powstanie wielu chorób organizmu.
Źródło witaminy E to głównie zboża, jaja i orzechy. W ostatnich czasach zauważono, że wyciąg z witaminy E, obecny w oleju palmowym, maśle kakaowym i kiełkach pszenicy, atakuje komórki rakowe.

W latach 90. XX wieku odkryto zdolność witaminy E do hamowania wzrostu komórek raka piersi. Przeprowadzono szereg badań diagnostycznych, aby potwierdzić teorię.
Jednak naukowcy zbadali, że ekstrakt z witaminy E nie trafiał do miejsca występowania komórek rakowych. Ponadto duża ilość tego ekstraktu jest toksyczna również dla zdrowych tkanek.
Redakcja abcZdrowie.pl,
https://portal.abczdrowie.pl/fakty-o-zd ... owotworowe
1 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » wtorek 02 sty 2018, 21:05

no, przyszła dzisiaj witaminka E ta Evnola :D mam już wszystkie rozpuszczalne w tłuszczu 8-)

ciekawe po jakim czasie będzie działać E w ustroju :?: :roll:
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: barneyos » niedziela 14 sty 2018, 23:58

blueray21 pisze:
niedziela 14 sty 2018, 22:23
...Z ciekawostek - w komentarzach jest link do badań, w tym przypadku na myszach, które stwierdza, że podawanie wit. E starszym myszom zapobiega zapaleniu płuc i redukuje 1000 krotnie ilość bakterii w płucach już zainfekowanych osobników.
...
viewtopic.php?f=17&t=1190&start=700#p82061
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: devi » środa 24 sty 2018, 14:19

Elo, czy to się nadaje do szamania?
Witamina E — C31 H52 O3 paszowa
https://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Witamina-E/548
minimalna zawartość witaminy 50%
Co w takim razie stanowi reszta?

Ktoś to stosował? Jak rezultaty?
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 24 sty 2018, 15:32

sam Dl-alfa-tokoferol, syntetyczny niestety.
Pozostałe 50% to nośnik, albo celuloza mikrokrystaliczna albo dekstroza.

Za tydzień prawdopodobnie będzie w sprzedaży wit E - 8 składnikowa pełna z kompletem
tokoferoli i tokotrienoli.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » wtorek 27 lut 2018, 09:02

wyczytałem coś takiego w książce
..jak wykazują badania, dla osiągnięcia najlepszych rezultatów przyjmowanie tokotrienoli nie może występować równocześnie z przyjmowaniem tokoferoli, przy czym sugeruje się, by tokotrienole przyjmować wieczornym posiłkiem....
FILARY ZDROWIA- SIRCUS str.108

i teraz jak to rozumieć :roll:
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 27 lut 2018, 16:09

@Kiszka pytasz;
...jak zacząć brać?, myślałem o tym żeby zacząć od kapsułki co drugi dzień i potem docelowo 1 dziennie
Aby ustalić dawkę dobrze byłoby wiedzieć ile jest UI w jednej kapsułce.
Wg opisu na ulotce tej którą zakupiłęś, jedna kapsułka zawiera 13, 5 mg Witamina E (jako d-Alfa-Tokoferol).
Twoja kaps ma 20,25 IU.
IU ma tę przewagę nad jednostkami masy (w farmakologii są to zwykle miligramy), że konsekwentnie wyraża aktywność różnych form danego czynnika biologicznego w tym wypadku wit E.
Obecne oficjalne zapotrzebowanie na witaminę E (takie minimalne, potrzebne w ogóle do przeżycia czyli obłudnie nazwane „zalecanym” RDA, dziennym zapotrzebowaniem) to jest w Polsce na dzień dzisiejszy ilość 12 mg.
Przeliczając to na jednostki międzynarodowe wychodzi ok. 18 jednostek międzynarodowych, czyli IU.
Przelicznik to 1 mg =1,5 j.m. – jest to śmiesznie mało ale jednak jest...
Witamina E, znacznie wzmacnia swoją moc w obecności selenu (ok. 25 mcg selenu na każde 200 IU witaminy E).

Ja pobieram jak narazie 2x400 IU wit E jako d-alfatocopherol.
Wierzę Sircusowi, który pisze o rozdzielnym przyjmowaniu tocopheroli i tocotrienoli
Można kupić 250 kap. za 103 zł + ok 80 zł przesyłka, ale przy zamówieniu większym nie odczuwa sie opłaty za dostawę.
Ja robie zamówienie wielu różnych supli dla całej rodziny raz, dwa razy na rok...
https://www.luckyvitamin.com/p-18793-so ... 0-softgels
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: św.anna » wtorek 27 lut 2018, 20:22

To ja od niedawna łykam: Healthy Origins, Tocomin SupraBio, 50 mg, o której już zresztą pisałam.
Obrazek

Koszt to 83 zł za 150 kapsułek, koszt dostawy to niecałe 7 zł (wybiera się tam najtańszą opcję, czyli - Delivery by Local Post, na pewno żadnych kurierów coby nie doliczyli dodatkowych opłat), minus to dość długi czas oczekiwania. A, i można płacić w złotówkach, więc nie musimy się obawiać przewalutowania.
https://pl.iherb.com/pr/Healthy-Origins ... gels/27485

dodam, że na iherb można kupić - w atrakcyjnej cenie AHCC (z darmową dostawą).
O kurczaki, właśnie zobaczyłam na stronie: http://ahcc.pl, że gold kosztuje 329 zł, a platinum 389 zł. Ja do tej pory kupowałam gold za ok 180 zł, a teraz czekam na platinum, który wyniósł mnie 190 zł (zawsze mam tam jakiś upust, za wcześniejsze zakupy); na allegro, itp. nie spr., ale to temat o wit E ;)
1 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 28 lut 2018, 09:47

tom1ek pisze:
poniedziałek 14 sie 2017, 09:58
1. Ministerstwo Rolnictwa USA, Wydział Badawczy:
https://ndb.nal.usda.gov/ndb/nutrients/ ... easureby=m
W prostym przeliczeniu "z amerykańskiego na nasze" wychodzi 36,3 mg witaminy E w 100 g nasion.

2. Ministerstwo Zdrowia USA:
https://ods.od.nih.gov/factsheets/Vitam ... fessional/
Po prostym przeliczeniu 36,4 mg witaminy E w 100 g nasion słonecznika.
Dane te są słuszne w świetle badań, na które się powołujesz.
Jest inna kwestia gdy wit E zaczynamy stosować leczniczo i potrzebujemy np 2x 400 IU na dobę.
Proste przeliczenie pokazuje, że koniecznym byłoby spożycie 2kg ziaren słonecznika.
0 x



Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: devi » niedziela 11 mar 2018, 22:11

grzegorzadam pisze:
środa 24 sty 2018, 15:32

Za tydzień prawdopodobnie będzie w sprzedaży wit E - 8 składnikowa pełna z kompletem
tokoferoli i tokotrienoli.
Coś wiadomo?
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 12 mar 2018, 10:21

Rozmawiałem przed chwilą- problem technologiczny.
Składniki się mocno lepią, zamawia specjalne maszyny do kapsułkowania, bo
w tabsach nie da się zrobić.
Trochę to potrwa.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

zdro
Posty: 724
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 799 razy
Otrzymał podziękowanie: 743 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: zdro » poniedziałek 12 mar 2018, 11:52

Stosuje juz od kilku dni w pelnym spektrum i musze potwierdzic ze jest to silny lek. Zaczalem wydalac pasozyty po rozpoczeciu suplementacji. Nie biore jednak calej kapsy bo wydaje mi sie to narazie za duza dawka. Smaruje tez skore i niemal natychmiastowo odczuwam dzialanie, szczegolnie na twarzy.

https://www.curezone.org/forums/am.asp?i=482181
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » poniedziałek 12 mar 2018, 15:10

Co dokładnie stosujesz i ile
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

zdro
Posty: 724
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 799 razy
Otrzymał podziękowanie: 743 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: zdro » poniedziałek 12 mar 2018, 15:40

https://www.vitaminexpress.org/en/compl ... e-capsules

Jakies 1/3 kapsa wewnetrznie i troche na skore. Codziennie nowa kapsulke otwieram. Zaczalem sie tez wiecej wkoncu pocic od kiedy to jem.

Poza E leci jeszcze ziemia okrzemkowa (pol plaskiej lyzeczki) i inne rzeczy, ale bez tej witaminki nie mialbym tych efektow.

O sol + C wspominalem, ale bez wegli w diecie jestem teraz na dawce rzedu 1g himalajskiej i 600MG kwasu askorbinowego. Wegle zawyzaja zapotrzebowanie na wszystko. Takie niepotrzebne obciazenie dla organizmu.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » poniedziałek 12 mar 2018, 16:13

Ciekawe działanie E...
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 12 mar 2018, 16:24

zdro pisze:
poniedziałek 12 mar 2018, 11:52
https://www.curezone.org/forums/am.asp?i=482181
Bardzo ciekawy ten link:
''Witamina E może być kluczem dla indyków wolna od Listerii

Dodanie witaminy E do diety indyków może jeszcze bardziej zmniejszyć prawdopodobieństwo, że konsumenci zarażą się poważną chorobą przenoszoną przez żywność od popularnych ptaków wakacyjnych i kanapkowych.
Listeria mało nie zabiła mojego terapeuty od bioR.
Po iluś sesjach na bicomie, wylazła na czubku głowy w postaci guza, po jakimś czasie się rozpierzchła..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

zdro
Posty: 724
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 799 razy
Otrzymał podziękowanie: 743 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: zdro » poniedziałek 12 mar 2018, 16:28

Mial jakis kolor ten guz? Mi wychodza male czarne strupy na glowie.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina E: strażnik zdrowia, witalności i młodości

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 12 mar 2018, 16:31

Nie pamiętam, spytam w przyszłym tygodniu, idę na kanał :D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ