Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Theoneway
Posty: 10
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 23:01
x 3
x 1
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: Theoneway » wtorek 18 kwie 2017, 20:27

Wyniki badan byly konsultowane u profesora nie pamietam nazwiska z Warszawy i u lekatza z Gliwic. Wszyscy jak jeden maz powiedzieli zeby sie powolutku zegnac z moim tata i zeby sobie pozalatwial wszystkie sprawy. Medycyna konwencjonalna nie ma dla nievo ratunku tylko trucie.... To koszmar.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 18 kwie 2017, 21:08

0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 18 kwie 2017, 23:30

@Theoneway, skoro medycyna konwencjonalna nie potrafi mu pomóc, to po co go truje? Bez chemii, nawet nic nie robiąc w sprawie swojego zdrowia, pożyje nieco dłużej. Po co NFZ ma płacić, przerwijcie to, decyzja należy do zainteresowanego i rodziny, zanim skutki uboczne chemii będą trudne do naprawienia. Takiej serii chemii to zupełnie zdrowy człowiek może nie przeżyć, a co dopiero mówić o już osłabionym organizmie.

I jeszcze jedno, może nie tyle terapia, ale konieczność - jod. Powinien pić także jodynę, nawet jeśli nie zawsze jod zostanie przyswojony, to jego "mechaniczne" działanie w układzie trawiennym i we krwi, zanim zostanie wydalony - przyniesie dla organizmu wiele korzyści.
Podobnie woda utleniona, pobierana w kieliszku (50 ml) słonej wody (1% soli) - zawsze na pusty żołądek.
To są dostępne od ręki preparaty.

Jeść i pić musi, nie wiem czy brak apetytu związany jest z chemią, czy działaniem nowotworu. W tym drugim przypadku taki stan nazywa się kachesja i jest prawdziwą przyczyną wielu odejść przy nowotworach - po prostu organizm zostaje zagłodzony. O ile dobrze pamiętam, jedynym skutecznym środkiem w takich przypadkach jest siarczan hydrazyny.
Taki stan trudno rozpoznać u osoby, którą się często widuje, znam to z pierwszej ręki, a jest on bardzo dużym zagrożeniem.
Więc używajcie wszelkich sposobów, aby ojciec jadł w miarę normalnie.

Tak, nafta jest najszybszym sposobem i w zasadzie koniecznym, jeśli zaczną ojcu puchnąć nogi począwszy od dołu, to efekty zatrucia chemią, sterydami, zwykle tak wyglądają. Co do ilości, zaczyna się od łyżeczki, zwiększa a pozostaje na 2-ch łyżkach (ok 50 ml) przez 6 dni w tygodniu. Wtedy sok z buraków można zmniejszyć. Ważne jest picie najlepiej ok 2 l wody - zależy od wagi - no i wspomniane lewatywy, bo układ wydalniczy w takiej sytuacji nie nadąża z wydalaniem toksyn.
1 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: dama » środa 19 kwie 2017, 11:25

O tóz to medycyna konwencjonalna niepomoze,aletruje czyli na koniec jeszcze zarobia grosza.
Dziwie sie ludziom którzy na codzien słuchaja wiadomosci jak to znane nazwiska umieraja na raka Bo ?
Bo dali im chemie .
a mimo to niemal błagaja biała smierc by i na nich wejżała ida i prosza o trucizne .
Szok !
0 x



Theoneway
Posty: 10
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 23:01
x 3
x 1
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: Theoneway » środa 19 kwie 2017, 18:45

Dziekuje wszystkim za posty. Gdzie moge kupic nafte, ktora bedzie odpowiedmia?
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » niedziela 28 maja 2017, 13:39

przyznam się bez bicia , że jeszcze nie przeczytałem wszystkiego :oops: ;) ale potrzebuje na cito informacji- czy mogę Kwas R-Alfa-Liponowy brać jako suplement do posiłku na przykład w małej dawce np: z 50 mg . Nie chcę się chelatować tylko po prostu usprawnić m.in prace wątróbki, jak i całe ciało wspomóc - gdzieś czytałem że to tak zwana "cudowna witamina" to czemu by jej nie dostarczyć do organizmu ? ;)
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 28 maja 2017, 13:43

najpierwej rtęć:
viewtopic.php?f=16&t=1307
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » niedziela 28 maja 2017, 14:01

grzegorzadam pisze:najpierwej rtęć:
viewtopic.php?f=16&t=1307


"czarnych" plomb nigdy nie miałem (w sumie żadnych plomb nie mam), za gówniarza tylko stłukłem termometr po było grzanie nad czajnikiem żeby do szkoły nie iść :roll: :oops: i pękł...prawdopodobnie z tego może być rtęć jakaś i z zasyfiałego środowiska. ale racja @GA najpierw wszsytkie procedury muszą być zachowane- ja taki przypał trochę jestem ale już ciśnienie zeszło 8-)
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 28 maja 2017, 14:12

ja taki przypał trochę jestem ale już ciśnienie zeszło

Ja też, potem nadchodzi rozsądek i tak zostaje :D

"czarnych" plomb nigdy nie miałem (w sumie żadnych plomb nie mam)

Mam jedną, pozbędę się, szkoda zdrowia.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Theoneway
Posty: 10
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 23:01
x 3
x 1
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: Theoneway » piątek 09 cze 2017, 23:27

Witam po malej przerwie. Chcialam sie z Wami podzielic moimi doswiadczeniami a raczej mojego taty z walka z rakiem trzustki. Moj tato pije ziola herbatke essiac i korzysta z hipertermii. Za tydzien birmerze ostatnia chemie. Wyniki badan wszystkie w normie ... Hmm lekarze sa zdziwieni bo powinien sie czuc coraz gorzej a czuje sie jakby byl zdrowy. Nie bierze tabletek ptzeciwbolowych tylko ostropest. Je wszystko na co ma ochote. Prxybiera na wadze. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Jezeli uda mu sie z tego "wylizac" to bede wierzyc w cuda. Lekarze dali mu w lutym tego roku 4 miesiace zycia. Leczenie paliatywne czyli nie dajace szans na wyzdrowienie. A tu prosze
...
1 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » sobota 10 cze 2017, 06:11

jaki protokół stosuje tata przy pobieraniu ALA?
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 10 cze 2017, 06:14

Rak i rak trzustki, co robić: niektóre możliwości


http://vibronika.eu/images/pdf/rakiraktrzustki.pdf
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Theoneway
Posty: 10
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 23:01
x 3
x 1
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: Theoneway » sobota 10 cze 2017, 21:21

Kiszka pisze:jaki protokół stosuje tata przy pobieraniu ALA?

Tato nie stosuje ALA. Pije herbatke Essiac soki warzywne i stosuje hipertermie. Wszystko okaze sie na rezonansie za 3 tygodnie. Wyniki watrobowe. I trzustkowe sa w normie. Nic go nie boli co na poczatku bylo najwiekszym problemem.
0 x



janpg
Posty: 27
Rejestracja: środa 30 wrz 2015, 20:28
x 1
x 1
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: janpg » czwartek 13 lip 2017, 21:54

witam mam takie pytanie stosuję adepend w aptece zaproponowała mi zamiennik dużo tańszy o nazwie naltex czy to to samo pytanie nie w tym miejscu za co przepraszam i dziękuję za odpowiedz
0 x



Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 95
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » piątek 14 lip 2017, 00:36

"stosuję adepend w aptece zaproponowała mi zamiennik dużo tańszy o nazwie naltex"

Chyba chodziło o naltroxen?
w każdym bądź razie to jest to samo ale o wiele tańsze. Możesz śmiało brać.
Stosujesz jako małe dawki?
0 x



janpg
Posty: 27
Rejestracja: środa 30 wrz 2015, 20:28
x 1
x 1
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: janpg » piątek 14 lip 2017, 06:43

dzięki za szybką odpowiedz przepisał mi to onkolog i kończy mi sie czas recepty rozpuszczam to w wodzie destylowanej jak wyczytałem na tym pięknym forum dzięki
0 x



kalakcn
Posty: 1
Rejestracja: piątek 11 sie 2017, 13:51
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: kalakcn » piątek 11 sie 2017, 14:06

Szanowni Państwo, u mojej najkochańszej Babci, dwa dni temu stwierdzono raka trzustki IV stopnia z przerzutami do płuc, wątroby, zajęte węzły chłonne. Ze względu na wiek - 82 lata nikt nie podejmuje się leczenia. Szukamy pomocy gdzie się da. Trafiłam na to forum bo szukałam informacji o kwasie Alfa liponowym. Przeczytałam tu, że najpierw trzeba oczyścić organizm z rtęci przy pomocy EDTA. Bardzo proszę o bliższe informcje, jak to zrobić ile to trwa. Jak mam Babcie ratować.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 11 sie 2017, 14:44

Witaj na Forum:
viewtopic.php?f=17&t=1387&hilit=chelatacja
viewtopic.php?f=16&t=1307&p=71469&hilit=rak+trzustki#p71469
viewtopic.php?f=16&t=140&p=64089&hilit=rak+trzustki#p64089

Rak trzustki:

1) Nalewka: z nagietka, piołunu arżi (łac. Artemisia Argi), dzikiej róży daurskiej, rozchodnika purpurowego, jasieńca, tomki wonnej.
2) Tatarak błotny, kora dębu, tysiącznik pospolity, listownik, jaskier, olcha, jemioła, przestęp biały malwa, chrzan, cykoria – podróznik, uczep trójlistkowy.
3) Jeść arbuzy.
4) Propolis zebrany tego roku po 1/2 łyżeczki od herbaty jeść w trakcie posiłku, żując co najmniej 100 razy.
5) Wywar z liści olszy czarnej (dla śledziony – narządu, produkującego krew).

viewtopic.php?f=60&t=1626&p=61215&hilit=rak+trzustki#p61215
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: dama » czwartek 07 wrz 2017, 10:58

kalakcn
najbardziej najukochansza babcia musi odpocząc i nic na to nie poradzimy sytosc lat życia nie powstrzymasz , ale mozna złagodzic.
0 x



vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: vic88 » piątek 11 maja 2018, 20:40

Nie słabną głosy o teorii mitochondrialnego starzenia się organizmu. Teoria sama w sobie ma dużo sensu, dlatego warto poszukiwać suplementów, które działają na poziomie mitochondriów: tutaj niezmiennie na pierwszym miejscu duet kwas ALA [alfa-liponowy] + L-karnityna.

https://www.zdrowiewpraktyce.pl/ziola-i ... vXhWIiFNPZ

http://www.akademiadietetyki.pl/mitocho ... -odzywcze/



Mitochondria w pewnym sensie wyróżniają się, mają osobny materiał genetyczny - bardzo wrażliwy na metale ciężkie.

http://slawomirambroziak.pl/w-zdrowym-c ... #more-1456
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 09 sie 2023, 10:23

kwas alfa liponowy

https://www.nature.com/articles/s41416-020-0729-6
" Open Access
Published: 28 January 2020
Cellular and Molecular Biology

Lipoic acid decreases breast cancer cell proliferation by inhibiting IGF-1R via furin downregulation"


https://www.immuno-lab.pl/kroplowki-wit ... -cukrzykow
"
CENA STANDARD: 160 zł
Kwas alfa-liponowy w leczeniu i zapobieganiu powikłań cukrzycy

Czym jest i komu dedykujemy kwas alfa-liponowy?

Kwas alfa-liponowy to jeden z najsilniejszych antyoksydantów, który CHRONI KOMÓRKI PRZED SKUTKAMI PRZEWLEKŁEJ HIPERGLIKEMII (będącej główną przyczyną uszkodzeń nerwów u osób chorujących na cukrzycę) oraz pozytywnie wpływa na cały układ nerwowy.

Kwas ALA powinien być stosowany w leczeniu neuropatii cukrzycowej, wg. Zaleceń Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Kwas ALA wykazuje najsilniejsze działanie antyoksydacyjne, a nasi pacjenci już po kilku wlewach odczuwają znaczącą poprawę w codziennym funkcjonowaniu oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych spowodowanych neuropatią cukrzycową.

Dzięki kwasowi ALA zwiększa się wrażliwość komórek na działanie insuliny, co jest niezwykle ważnym czynnikiem w codziennym funkcjonowaniu diabetyków.

Przyjmowanie kwasu alfa-liponowego jest wskazane dla osób, które:

chorują na cukrzycę,
mają podwyższony poziom cholesterolu LDL,
posiadają choroby neurologiczne,
są w grupie ryzyka zachorowania na stwardnienie rozsiane,
uprawiają sport,
odczuwają przewlekłe zmęczenie,
chorują na nadwagę,
mają problemy z pamięcią i koncentracją – początki demencji u osób starszych.
Efekty i działanie kwasu alfa-liponowego:

regeneruje włókna nerwowe oraz zapobiega ich uszkodzeniu,
neutralizuje wolne rodniki.
usuwa metale ciężkie oraz toksyny z organizmu.
wspomaga leczenie neuropatii u osób chorujących na cukrzycę.
wspomaga choroby wątroby, miażdżycę oraz spowalnia procesy starzenia.
obniża stres oksydacyjny (zmniejsza ryzyko uszkodzenia śródbłonka naczyniowego I włókien nerwowych).
zmniejsza glikację białek.
hamuje procesy zapalne.
korzystnie wpływa na gospodarkę węglowodanową i lipidową,
obniża stężenie triacylogliceroli,
zwiększa insulinowrażliwość.


Kwas alfa-liponowy powoduje znaczne zmniejszenie dolegliwości takich jak:

pieczenie,
ból i drętwienie kończyn.
Co niezwykle ważne, przy stosowaniu wlewów z kwasu ALA w wyniku działania leku, dochodzi do nasilenia wychwytu glukozy przez wątrobę i mięśnie o około 30-40%.

Podawania kwasu alfa-liponowego w formie dożylnej przez 3 tygodnie w dawce 600 mg ma udokumentowane kliniczne działanie w zakresie regeneracji włókien nerwowych i ustąpienia dolegliwości związanych z neuropatią.



metale ciężkie obniżają kwas alfa-liponowy-
https://www.sciencedirect.com/science/a ... 0218302207
" Najważniejsze informacje
-
Dożylne wstrzyknięcie kwasu α-liponowego zmniejsza pobudliwość neuronów SpVc.

-
Częstotliwość wypalania neuronów była hamowana przez kwas α-liponowy w sposób zależny od dawki.

-
Hamujące działanie kwasu α-liponowego utrzymywało się przez 5-10 minut i było odwracalne.

-
Kwas α-liponowy może być skuteczną opcją leczenia bólu nerwu trójdzielnego.


Streszczenie
Chociaż opisano modulującą rolę kwasu α-liponowego (LA) na kanały Ca2+ typu T w układzie nerwowym, ostre działanie LA (kwasu liponowego) in vivo, szczególnie na transmisję nocyceptywną w układzie trójdzielnym, pozostaje do ustalenia. Celem niniejszego badania było zbadanie, czy ostre dożylne podanie LA szczurom osłabia pobudliwość neuronów jądra ogoniastego nerwu trójdzielnego (SpVc) o szerokim zakresie dynamiki (WDR) w odpowiedzi na nocyceptywną i nienocyceptywną stymulację mechaniczną in vivo. Pozakomórkowe zapisy pojedynczych jednostek wykonano z siedemnastu neuronów SpVc w odpowiedzi na orofacjalną stymulację mechaniczną szczurów znieczulonych pentobarbitalem. W niniejszym badaniu analizowano odpowiedzi zarówno na nieszkodliwe, jak i szkodliwe bodźce mechaniczne. Średnia częstotliwość wypalania neuronów SpVc WDR w odpowiedzi zarówno na nieszkodliwe, jak i szkodliwe bodźce mechaniczne była znacząco i zależnie od dawki hamowana przez LA (1-100 mM, i.v.), a maksymalne zahamowanie częstotliwości wyładowań zarówno nieszkodliwych, jak i szkodliwych bodźców mechanicznych zaobserwowano w ciągu 5 minut. Te efekty hamujące utrzymywały się przez około 10 minut. Wyniki te sugerują, że ostre dożylne podanie LA hamuje trójdzielną transmisję czuciową, w tym nocycepcję, poprzez prawdopodobnie blokowanie kanałów Ca2+ typu T. LA może być stosowany jako środek terapeutyczny w leczeniu trójdzielnego bólu nocyceptywnego.
z https://www.wapteka.pl/blog/artykul/kwa ... jak-dziala
Szpinak, brokuły, pomidory –
gdzie jeszcze szukać kwasu ALA?


Gdzie występuje kwas alfa-liponowy?

Związek ten odnajdziemy przede wszystkim w warzywach, takich jak

ziemniaki, brokuły, brukselka, zielony groszek szpinak czy pomidory.

Kwas ALA obecny jest także w otrębach ryżowych oraz produktach mięsnych –
na przykład w sercu, nerkach, śledzionie i móżdżku wołowym.

Niestety kwas alfa-liponowy w naturalnej postaci często jest niewystarczający, aby skutecznie walczyć z cukrzycą, otyłością czy innymi chorobami. W takim przypadku warto sięgnąć po leki i preparaty zawierające ten związek w odpowiedniej ilości. Warto także zwrócić uwagę, że organizm znacznie lepiej przyswaja syntetyczny kwas ALA, niż występujący w warzywach czy podrobach mięsnych.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Sun
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 26 maja 2022, 20:01
x 1
Otrzymał podziękowanie: 8 razy

Re: Kwas Alfa - Liponowy doskonałym lekiem

Nieprzeczytany post autor: Sun » piątek 15 wrz 2023, 10:46

Jak sie do tego zabrac?
Przed pobieraniem kw.Alfa usunąć rtęc np. tabletkami NAC 600mg -jak dlugo brac?
Profilkatycznie 300mg kw alfa wystarczy 1xdz?(aby wspomoc watrobe).
0 x



ODPOWIEDZ