Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 02 maja 2017, 16:22

W sumie dobrze, że sie to wydarzyo..., bo;
Po pierwsze, jest gdzieś granica absurdu... songo 70, masz rację wspominając AJ i jej implanty.
Po drugie, kolejne "rewelacyjne" odkrycia zawracają nas często do punktu wyjścia.
Tak było np z setką różnych diet i wieloma cudownymi kuracjami, które okazywało się, że więcej szkody przynosiły aniżeli pomagały...
Po trzecie jaki związek ma jeszcze setka innych rzeczy o, których dzisiaj nie wiemy, a dowiemy się ...np jutro jak nie przymierzając ja o swoim "kanale" dosłownie i w przenośni.... ;) :lol:

Zawsze powinno się szukać złotego środka i nie ulegać modom, trendom (nawet gdyby w danym momenie przemawiały za nimi tzw "suche fakty").

Np..Cała operacja usuwania amalgatów (tak je nazywa dr Levy) jest obarczona wielokrotnie większym ryzykiem niz noszenie ich do końca swoich dni.
Nie podaje ów dr czy zrobiono badania na osobach, które nie miały leczonych kanałowo zębów lub/i nie posiadały zębów z amalgatami.
Czy dano odpowiedz ile z tych osób zapadło na wymienione przez niego choroby jak; rak, zawał, białaczka, stwardnienie rozsiane i inne ...

A moze niezbyt dokładnie wysłuchałam wykładu i mi umknęły te informacje. Może jednak dr. Levy mówi o tym ?

I to by było na tyle .
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 02 maja 2017, 16:33

..dodam na koniec od siebie, że sam takie miałem, o amalgamatach nie wspominając,-
jakoś żyję i nie oglądam reklam leków i uciekam jak ludzie rozmawiają o chorobach,-
a statystyki nigdy nie są odbiciem całości.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 02 maja 2017, 16:35

Amen. :lol:
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 02 maja 2017, 16:39

Nie podaje ów dr czy zrobiono badania na osobach, które nie miały leczonych kanałowo zębów lu tez nie posiadały zębów z amalgatami.

97% wszystkich pacjentów z rakiem wcześniej przeszło ‚leczenie kanałowe’.

100-97= 3% :D

Last o tym pisze, Clark pisała, ze bez zrobienia porządków ze szczęką, nie ma co liczyć na skuteczną batalię z rakiem.

że sam takie miałem, o amalgamatach nie wspominając,-

Już nie masz?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 02 maja 2017, 16:51

A więc, aż się samo prosi aby napisać....
Logiczne byłoby również stwierdzenie, że 97% osób, które nie przeszły leczenia kanałowego miało raka ...jakiegokolwiek raka.
Badanie mogłoby się odbyć na ok 5 tys. ochotników. ;)
I jakie stąd wnioski ?
Ach te statystyki i czemu mają służyc.
No ale strzeżonego...
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » wtorek 02 maja 2017, 21:55

a jak by tak wyrwać całkiem zęba i tak już żeby zostało.... :o najzdrowiej wychodzi
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 03 maja 2017, 09:19

grzegorzadam pisze:
że sam takie miałem, o amalgamatach nie wspominając,-

Już nie masz?


parę zostało, inne z czasem "wymieniłem na światłoutwardzalne ;) może mi zostały ze 2 i tyle,-
również 1 lub 2 kanałowe leczenia mi zastosowano, ale przeżyłem, przynajmniej ostatnim razem,-
dentysta sam przyznał, że może zastosować l.kanałowe, ale nic nie gwarantuje,-
"to wyrwałem chwasta" :lol:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 03 maja 2017, 10:34

sandra pisze:Logiczne byłoby również stwierdzenie, że 97% osób, które nie przeszły leczenia kanałowego miało raka ...jakiegokolwiek raka.

Tak, z tych pozostałych 3% ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: barneyos » środa 03 maja 2017, 11:39

Ja po 25 latach noszenia porzuciłem wszystkie amalgamaty, mimo że technicznie nie miałem z nimi żadnego problemu. Wykonana rok później analiza pierwiastkowa włosa wykazała lekkie podwyższenie ołowiu (ale ciągle w normie), pozostałe metale ciężkie wartości śladowe mocno poniżej normy. Chelatacji chemicznej (EDTA ip) nie robiłem, jedynie pół roku jechałem na słabym glistniku. pH organizmu w normie

viewtopic.php?f=17&t=1387&start=150#p64976
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 03 maja 2017, 12:47

grzegorzadam pisze: Tak, z tych pozostałych 3% ;)

To tak nie działa.... Badania powinny mieć inne założenia.

Pierwszy target to grupa o jakiej mówi dr Levy czyli osoby poddane leczeniu kanałowemu lub/i posiadające amalgaty.
Drugi target składający się wyłącznie z osób, które nigdy nie doznały leczenia kanałowego lub/i nie posiadały amalgatów.
Myślę, że wówczas bardziej wiarygodna byłaby odpowiedz na pytanie;
Czy i jaki procent z badanych osób zapadł na raka ?
Jaki związek ma rak z leczeniem kanałowym i/lub amalgatami ?

Ale zawsze w swoich rozważaniach mogę się mylić ;)
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 03 maja 2017, 14:45

Twierdzi iż w 5-letnich badaniach 300 przypadków raka piersi wykrył następujące powiązania:

- 93% kobiet z rakiem piersi miało kanały korzeniowe

- 7% miało inną patologie jamy ustnej

- w większości przypadków guzy występowały po tej samej stronie ciała jak kanały korzeniowe lub inne patologie jamy ustnej.


to powiązanie, a nie dowód przyczynowo-skutkowy, ale ważny tak czy inaczej,-
jaka liczna była badana grupa reprezentatywna do tej statystyki- 5000? os., to i tak mało,-
tak na prawdę warto by wiedzieć ile os. procentowo w sakli całej populacji,-
nie przeszło w ogóle leczenia kanałowego?. To trochę jak powiedzieć,-
że 97% osób które piją miało kaca- co akurat będzie bliżej prawdy ;)
Czynników rakotwórczych jest tak wile w obecnych czasach, że takie powiązania,-
można mnożyć bez końca.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 04 maja 2017, 07:59

Sandra, Songo, wygląda jakbyście próbowali jakoś usprawiedliwić te swoje kanałówki. ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » czwartek 04 maja 2017, 10:22

usprawiedliwione czy nie to sieją ferment w organizmie tak czy siak. I dobrze byłoby coś z nimi zrobić jeśli ma się ku temu i siły i fundusze. Nawet więcej - koniecznie robić i to na czasie a nie czekać na ,, efekty,,
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 04 maja 2017, 11:26

Obaj panowie macie rację jesli chodzi o mnie...
Taką mam "ludzką "naturę, że zawsze będę szukała usprawiedliwienia (głównie podświadomie), choćby po to aby poczuć się lepiej.
Jednakowoż przedstawiłam logiczny argument, co do którego się nie odnieśliście ;)
Dr Levy wybrał target zbyt dopasowany, który jedynie miał potwierdzić jego założenia lub też wieloletnie badania.
Mój Syn studiuje podyplomowe "Data science" i często dyskutujemy na temat tego czym sie zajmuje.
Generalnie jest to praca polegająca na analizowaniu ogromnych zbiorów danych i wyciągania z nich tego co się chce ;)
Przyblizył mi pojęcia; czułość testu i swoistość testu.
Polecam, zawsze warto widzieć, na jakich założeniach testy były wykonywane... :|
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 04 maja 2017, 11:32

Możesz mieć b. dużo racji, ale nie zmienia to faktu, że bakterie beztlenowe, gronkowce... w tych
kanałach nie są ambrozją ;)
Mam takie bez dziury w zębie, ze zdjęciami niczego nie wykazującymi, ale tam się
skurczybyki ulokowały i brużdżą, przez lata dokonały wiele złego.
Po co kusić los? :D
Taką mam "ludzką "naturę, że zawsze będę szukała usprawiedliwienia (głównie podświadomie), choćby po to aby poczuć się lepiej.

Też tak mam, ale często mierzę się z faktami mocno, bez taryf ulgowych.
Po ostatnich przeżyciach z dzieckiem, zero zaufania do wszystkiego.
Objawy- badanie- działanie.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 04 maja 2017, 12:27

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 04 maja 2017, 13:24

Istnieje zawsze taka obawa, że można przegiąć w drugą stronę...i to naprawdę daleko poza tę niewyrazną granicę..
Jesteśmy aktywnymi uczestnikami tego Forum, a w szczególności wpisów dot. zdrowia (ogólnie mówiąc).
Po jakimś czasie, nasycenie informacjami następuje, to jest nieuniknione...
Czy dobrze, czy też niedobrze ? Przesyt, ogólnie mówiąc, niszczy zdrowy osąd.
Wówczas czas na refleksję typu.. "nie wylejmy dziecka z kąpielą" ;)
U mnie chyba właśnie TO zadziałało.
Czy tylko przy okazji "kanałów", nie wiem.
Pewnie złozyło się na to jeszcze wiele innych czynników, o których nie wspomną, a....
....pomyslę o tym jutro jak mawiała Scarlett O'Hara, bohaterka „Przeminęło z wiatrem" .
Dobra strategia :lol:
0 x



Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » czwartek 04 maja 2017, 18:23

Pozwolę sobie dodać do tego co napisała szacowna sandra, ze zawsze można sobie zafundować tzw podpórkę.
Taką najsłynniejszą podpórką jest termin ,,na zdrowie'
Nic póki co nie stoi na przeszkodzie by go dalej stosować np by mieć zdrowe zęby :D
to może pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » czwartek 04 maja 2017, 19:57

Sandra decyzja należy do Ciebie. Nie mamy prawa do niczego Cię namawiać. Skutki trzymania w paszczy kanałów znasz. Decyzja należy do Ciebie. Ale jak by co to zawsze możesz liczyć na nasze dobre słowo niezależnie od wyboru
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 27 maja 2017, 08:45

Rtęć w amalgamatowych plombach wywołuje 10 przewlekłych problemów zdrowotnych

Przypadki przewlekłych chorób osiągnęły w Ameryce epidemiczne proporcje, ze sprawami powiązanymi z układem immunologicznym wysoko na liście. Te choroby wszystkie powiązano z plombami amalgamatowymi zawierającymi rtęć.

Obrazek

Amalgamat dentystyczny zawiera do 54% neurotoksycznej rtęci. Krajowy Instytut Zdrowia [NIH] w badaniach epidemiologicznych pokazał duże powiązanie plomb amalgamatowych z przewlekłymi chorobami. A jeszcze FDA i inne agencje zdrowia odmawiają robić czegokolwiek z tym ogromnym ryzykiem zdrowia publicznego.

Społeczeństwo budzi się na niebezpieczeństwo tych plomb

Poniżej 10 najważniejszych rodzajów chorób przewlekłych wywoływanych przez rtęć w tych toksycznych plombach:

Choroba autoimmunologiczna
Sprawy autoimmunologiczne wiążące się z plombami rtęciowymi obejmują: artretyzm, stwardnienie rozsiane, choroby: Lou Gehriga, Parkinsona, Alzheimera, drżenie mięśni, ból stawów i mięśni, fibromialgia, zespół przewlekłego zmęczenia, choroba Crohna, toczeń [lupus], endometrioza i cukrzyca.

Problemy neurologiczne
Neuropatia, parestezje, utrata pamięci, zespół zaburzeń koncentracji, autyzm, epilepsja, bóle głowy, migrena i zawroty głowy, wszystkie wiążą się z plombami rtęciowymi.

Zaburzenia nastroju
Plomby amalgamatowe wiąże się tez z niepokojem, depresją, bezsennością, schizofrenią, sprawą kontroli złości i konfuzją psychiczną.

Układ immunologiczny i rak
Problemy układu immunologicznego np. astma, wrażliwość chemiczna, choroby skóry jak egzema i łuszczyca, sprawy zatok i podatność na infekcje mogą też być wywołane przez plomby zawierające rtęć. Ryzyko raka piersi, białaczki i innych rodzajów raka wiążą się z tymi plombami.

Choroby sercowo-naczyniowe
Plomby amalgamatowe wiąże się z nadciśnieniem, miażdżycą, dusznicą bolesną i nienormalnie szybkim biciem serca (tachykardia).

Problemy żołądkowe i trawienne
Badania wykryły także powiązania plomb rtęciowych z zespołem nieszczelnego jelita, zaburzeniami wchłaniania składników mineralnych, i zablokowanymi komórkowymi procesami enzymatycznymi.

Nierównowaga hormonalna
Niedoczynność tarczycy, sprawy gruczołów nadnerczy, choroba Hashimoto, utrata włosów, sprawy prostaty i problemy dróg moczowych, wiążą się z plombami rtęciowymi.

Problemy reprodukcyjne
Rtęć wiąże się ze zmniejszoną liczbą plemników, niepłodnością, zespołem napięcia przed-miesiączkowego, poronieniami, wadami wrodzonymi i trudnościami w nauce u dzieci.

Zdrowie jamy ustnej
Pomimo zamiaru i celu naprawy ubytków w zębach, plomby rtęciowe mogą faktycznie wywołać problemy w jamie ustnej. Opary rtęci mogą gromadzić się w dziąsłach, korzeniach zębowych, żuchwie i tkankach jamy ustnej, prowadząc do szeregu problemów zdrowotnych np. choroba przyzębia , nieświeży oddech, ketoza jamy ustnej i liszaj płaski [periodontal disease, halitosis, oral ketosis and oral lichen planus].

Problemy ze wzrokiem i słuchem
Plomby rtęciowe wiązano też z utratą słuchu, szumem w uszach i problemami ze wzrokiem np. zapalenie oka, krotkowzroczność, zwyrodnienie plamki żółtej, katarakta, astygmatyzm, zapalenie tęczówki, ślepota koloru i inne zaburzenia widzenia [eye inflammation, myopia, macular degeneration, cataracts, astigmatism, iritis, color blindness
].

Jeśli podejrzewasz, że plomby mogą być przyczyną twojej przewlekłej choroby, to możesz je usunąć i zastąpić wypełnieniami nie zawierającymi rtęci. Ale wielu medyków ostrzega przed „naruszeniem” rtęci podczas jej usuwania, gdyż to może doprowadzić do uwolnienia wtedy dużej ilości oparów rtęci.

I najważniejsze: jeśli postanowisz usunąć te plomby, pamiętaj, musisz znaleźć prawdziwego specjalistę.

Tłum. Ola Gordon

Źródło: http://www.naturalhealth365.com/amalgam ... -2146.html



http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rtec- ... ch-2017-05
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 17 sie 2017, 18:05

płytka nazębna:
Dr Ron Rosedale mówi, że:

Insulina unosząca się we krwi powoduje gromadzenie się płytki nazębnej.

Nie wiedzieli, dlaczego, ale wiemy, że insulina powoduje proliferację śródbłonka.
Na każdym kroku insulina powoduje choroby sercowo-naczyniowe.
Napełnia ciało blaszką, zwęża tętnice, stymuluje współczulny układ nerwowy, zwiększa adhezję płytki krwi i koagulację krwi ”
Insulina a niedobory magnezu:
http://drsircus.com/diabetes/reversing- ... ium-story/
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 21 sty 2018, 23:47

leczenie kanałowe zębów

https://youtu.be/y34uGVbD0gg
wiesz o co chodzi w leczeniu kanałowym ?
O wyłudzenie jak najwięcej kasy od pacjenta . Nie mam ani jednego znajomego co by mu ktoś to zrobił dobrze , zawsze po kilku latach czy miesiącach ból wraca , Dla mnie to złodziejstwo 
niestety facet mowi prawde. kanalowo leczone zeby sieja po organizmie bardzo toksyczne bakterie. CZesto w trakcie leczenia nowotworowge lekarze bezwzglednie nakazuja usunac zeby leczone kanałowo.
W naszym zacofanym kraju nikt pewnie o tym nie slyszal ale na zachodzie to standard.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: ramibi » czwartek 01 lut 2018, 22:21

Ktoś zna temat CO ZAMIAST ZĘBA KANAŁOWEGO? Mam jeden ząb leczony kanałowo, sek w tym, że jest On przedostatni, za nim jest tzw. ząb mądrości, są One podobno słabsze, zastanawiam się nad wyrwaniem kanałowego, tylko, że skoro te mądrości słabsze, to mostu nie zrobi, a implant jest cholernie drogi, zastanawia mnie ROZJAZD dolnej szczęki z powodu pojawienia się luzu w szczęce, ktoś ma mało zębów i się orientuje czy pozostałe strasznie się rozjeżdżają?
0 x



Valter
Posty: 51
Rejestracja: środa 19 wrz 2018, 13:46
x 1
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 20 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: Valter » środa 19 wrz 2018, 16:29

Witam. Na początek chciałbym się przywitać na forum, mam nadzieję, że nie będziecie mieć mi za złe odkopanie tematu z przed kilku miesięcy.
Pytanie które chciałem zadać go dotyczy, więc napiszę tutaj. Chciałbym zacząć stosować jod, boraks, sodę, magnez itd. ogólnie chodzi mi i o podniesienie poziomu mojego zdrowia, nie chcę rozpisywać o moich problemach, gdyż na to przyjdzie czas. Wiem, że wszystko trzeba zacząć od przywrócenia równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, żeby "dobre" rzeczy które chce przyjmować faktycznie pomogły. Przejdę do sedna, mianowicie do plomb amalgamatowych, łącznie to miałem ich z 7, na początku tego roku musiałem odwiedzić dentystkę gdyż jeden ząb mi się ułamał i był leczony "kanałowo" podczas tych wizyt dentystka zmieniła mi z pięć tych "czarnych" plomb na białe z innego materiału, po prostu rozwiercając tamte i dając nowe, nie było jakiegoś odsysania powietrza, specjalnej ostrożności która powinna być z tego co wyczytałem o usuwanie tych że plomb, to było na przełomie lutego, marca. Nie czułem się źle po tym tak jak niby miałem się czuć po źle wykonanym zabiegu usuwaniu plomb amalgamatowych, chyba że najgorsze przede mną. Pozostały mi jeszcze dwie i teraz mam pytanie do Was moi drodzy, czy jest sens zacząć działać w materii poprawy zdrowia poprzez "branie" tych wszystkich rzeczy już teraz, czy najpierw usunąć te dwie plomby które mi zostały i dopiero wtedy zacząć od gospodarki kwasowo zasadowej i dalej z resztą?
Trochę zanudziłem, wiem ale mam nadzieję, że nie będziecie źli ;) Pozdrawiam

P.S. Mam niestety trzy zęby albo dwa (pierwsze robione z piętnaście lat temu) leczone kanałowo. :roll:
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Kanałowe leczenie zębów - skutki!

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 19 wrz 2018, 19:58

Witaj @Valter na forum, nigdy nie jesteśmy źli, no może poza wyjątkiem reklamodawców, bo to niepotrzebna strata czasu.
Po mojemu nic nie wskazuje na to, że twoje plomby były z amalgamatu rtęci, z tego materiału zwykle bywały srebrne, ale i czarne też. Czy dentystka ci powiedziała, że to plomby rtęciowe? Pewność tego jak jesteś podtruty rtęcią w takim przypadku daje tylko analiza pierwiastkowa włosa, a to spory wydatek, ok 300 zł korespondencyjnie.
Cóż tu radzić, najpierw trzeba usunąć rtęć, jeśli była, idź do dentysty, czym starszy (a) tym lepiej, będzie pamiętać jakich materiałów używano wtedy, gdy ci je wstawiano, a to się zmieniało.
Nic nie stoi na przeszkodzie abyś relacje kwasowo - zasadowe poprawiał od zaraz, ale co do reszty trzeba wiedzieć o co chodzi, abyś sobie nie zaszkodził w przypadku posiadania własnych zasobów rtęci w organizmie.
Pisz śmiało.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ