Drodzy forumowicze i goście!

25.11.2021
Wszystko wskazuje na to, że nasze forum działa już na nowym hostingu, tu nie powinniśmy już minutami oczekiwać na załadowanie się strony. Jest to nowoczesny hosting, gdzie zasoby są skalowalne, więc nie będzie blokad i zahamowań. Ponoć nie ma też limitów dla baz danych, więc możemy znów spokojnie wszystko pisać i wstawiać, ale kopiowanie poprzednich postów i blisko z góry nie będzie tolerowane, bo szkoda czasu czytających.
Będziemy jeszcze robić upgrade skryptu forum, więc jakieś przerwy będą, jeszcze nie wiem kiedy.
Życzę forumowiczom i gościom przyjemnego surfowania i odnalezienia tego, co was interesuje. No i zdrówka dla wszystkich!

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Szczepienia/szczepionki !

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14595
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15580 razy
Otrzymał podziękowanie: 22564 razy

Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 10 sty 2013, 10:30

Tajne rządowe raporty ujawniają, że szczepienia ochronne są oszustwem
admin, śr., 2013-01-09 16:39

Skala zjawiska: globalne

źródło: dreamstime.com

Jeśli masz dziecko prędzej czy później staniesz przed takim problemem, szczepić czy nie szczepić. Większość wytresowanych telewizyjną propagandą owiec zwanych dla niepoznaki ludźmi nawet nie zadaje sobie pytania czy szczepionki mogą zaszkodzić, skoro nalegają na nie lekarze to przecież nie mogą szkodzić. Otóż błąd, w najlepszym wypadku nie szkodzą i nie pomagają a w najgorszym mogą złamać człowiekowi życie fundując mu niepełnosprawność dziecka.

Obrazek
Zachęta do szczepień sączy się z wszystkich możliwych mediów. Ktoś robi, co może, żeby odpowiednio przestraszyć społeczeństwo i doprowadzić do masowych szczepień, które mają rzekomo chronić przed grypą. Zastanówmy się, zwykle bierze się lekarstwo, gdy jest się chorym, jak zatem nazwać substancję, którą wstrzykuje się zdrowym? Jest to tym bardziej podejrzane, że zwykle po wstrzyknięciu substancji o nieznanym składzie zwanej szczepionką, lekarz lub pielęgniarka ostrzega, że możemy się rozchorować.Badanie negatywnych odczynów poszczepiennych jest tak samo popularne jak badanie negatywnego wpływu GMO na zdrowie. Tego się po prostu nie robi, bo nie lubią tego korporacje. Naukowcy badający GMO przeważnie kończą marnie bez środków na dalszą pracę. Jednocześnie utwierdza się ludzi w przekonaniu, że wszystko jest przetestowane i bezpieczne. Nikt nie sprawdza, co dzieje się ze zdrowiem zaszczepionych w dłuższym okresie czasu. Szczepionka to rodzaj hazardu opierającego się na wierze w jej skuteczność.Naukowcy, którzy mimo ryzyka zawodowej infamii podjęli temat bezpieczeństwa szczepień dochodzą do przerażających wniosków. Jednym z nich jest Dr Lucija Tomijenovic, której raport można znaleźć w odnośnikach poniżej. Jeśli ktoś nie wierzy w to, że rządy przekupiane przez koncerny farmaceutyczne fundują nam i naszym dzieciom choroby neurodegeneracyjne i inne to chyba nic go nie przekona. Trudno się jednak dziwić postawom sceptycznym, ponieważ wieści o kłopotach zdrowotnych w wyniku obowiązkowych szczepień nie są obecne w mediach, a jeśli o czymś nie mówi telewizja to dla wielu ludzkich owiec tego po prostu nie ma.Wspomniany raport dowodzi ponad wszelka wątpliwość, że wiedza na temat zagrożeń z powodu szczepionek jest znana rządom i ich agendom odpowiedzialnym za zdrowie. Mimo to od 1989 roku nikt nic z tym nie zrobił a wręcz wszelkie odkrycia mogące pokazać szczepionki w złym świetle zostały ukryte. To ukrywanie faktów trwa zresztą do dzisiaj.

Źródło:

http://www.naturalnews.com/038598_vacci ... ments.html

http://www.ecomed.org.uk/wp-content/upl ... enovic.pdf
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/tajne ... -oszustwem
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6949
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 11 sty 2013, 10:58

Songo pani prof.Lidia Brydak polska specjalistka o grypy ,chce zaostrzenia przepisów i wprowadzenia przymusowych szczepień na grypę.Taką wypowiedź podała w TVN24 :shock: :shock: Mało jej tego że wprowadzili przymusowe szczepienia w razie pandemii :twisted:
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14595
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15580 razy
Otrzymał podziękowanie: 22564 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 11 sty 2013, 12:00

pani prof.Lidia Brydak polska specjalistka o grypy ,chce zaostrzenia przepisów i wprowadzenia przymusowych szczepień na grypę.


znam jej stanowisko właśnie z TVN24- no cóż- jak to również dobrze tłumaczą redaktorzy w tej samej stacji,-
te i inne zapowiedzi- to są tzw. "balony próbne"- czyli ogłosimy coś paskudnego i zobaczymy jak "zahipnotyzowane owieczki" zareagują i czy zareagują,-
a jak nie zareagują- to wprowadzamy, bo jesteśmy autorytarną demokracją..
:twisted:
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9341
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13604 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 12 sty 2013, 13:10

To trochę starsza pozycja, ale zmian w tym zakresie brak, powiedziałbym nawet, że ciśnienie lub naciski wzrastają.

Szokujący brak dowodów na poparcie szczepionek przeciw grypie
Sayer Ji
GreenMedInfo
29 grudnia 2011

Z rozkręceniem sezonu grypowego, wielu szuka szczepienia jako "prewencyjnego" podejścia. Ci, którzy powstrzymują się często oskarżani o brak wykształcenia, lub co gorsza, społeczną nieodpowiedzialność. Nic nie jest dalsze od prawdy.

W swej aktualnej formie, to nie wygląda na nauki medyczne, ale przede wszystkim gospodarcze i polityczne motywacji, które generują ogromne ciśnienie na udział w corocznym masowym rytuale szczepień przeciwko grypie.

Jest silnie strzeżony sekret w środowisku medycznym, to Cochrane Database Review która jest złotym standardem modelu opartym na dowodach medycznych dla oceny skuteczności powszechnych interwencji medycznych, nie daje jednoznacznego wsparcia naukowego do przekonania i / lub propagandy, że szczepionki przeciwko grypie są bezpieczne i skuteczne.

Przeciwnie, te autorytatywne opinie ujawniają widoczny brak przekonujących dowodów co do skuteczności szczepionek przeciwko grypie u dzieci poniżej 2 lat, zdrowych dorosłych, osób starszych, jak i pracowników służby zdrowia, którzy opiekują się osobami starszymi.
[tu w oryginale artykułu są linki do przedmiotowych danych]

Co jeszcze bardziej niepokojące jest to, że tylko jedno badanie bezpieczeństwa inaktywowanej szczepionki przeciwko grypie zostało przeprowadzone u dzieci poniżej 2 lat (populacja najbardziej podatne na działania niepożądane), mimo że w USA i Kanadzie aktualne wytyczne zalecają szczepienie zdrowych dzieci od wieku sześciu miesięcy.


Fragment artykułu z :
http://www.sott.net/article/239691-The- ... u-vaccines
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6949
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 14 sty 2013, 12:12

Alarm w UE odnośnie szczepień. Novartis złapany na gorącym uczynku.


W Belgii upubliczniono niedawno drogą przecieku tajne dokumenty z Belgijskiej Agencji Medycznej dotyczące bezpieczeństwa dwóch popularnych szczepionek, Prevnar (Pneumo-13) oraz Infanrix hexa. Dokumenty te pokazują, że w ciągu 2 lat po szczepionce Prevnar zmarło 22 niemowląt, a po Infanrix hexa zmarło 36 niemowląt. Dotąd informacje te były ukrywane przed rodzicami i społeczeństwem, co stanowi złamanie belgijskiego prawa. Najprawdopodobniej prawdziwe liczby zgonów po tych szczepieniach są znacznie większe, ponieważ zgłaszanych jest zaledwie kilka % wszystkich przypadków powikłań poszczepiennych (http://www.ageofautism.com/2012/12/prev ... ports.html). Europejska Agencja Leków potwierdziła też bezpośredni związek czasowy podania szczepionki Infanrix-hexa z powikłaniami neurologicznymi, takimi jak konwulsje, hipotonia czy zapalenie mózgu.

Dokumenty te ujawniły też nieskuteczność oraz dużą liczbę poważnych powikłań po tych szczepieniach, które wielokrotnie przekraczają liczby powikłań (i zgonów) w UE po naturalnych chorobach przeciw którym szczepi się dzieci. Wyszły na jaw oszustwa, celowe „błędy” oraz manipulacje danymi, które towarzyszyły badaniom na tymi szczepionkami oraz procesowi ich zatwierdzania (co jest zresztą normą). Warto pamiętać, że badania te były przeprowadzane także w Polsce. Firmowe dane użyte do zatwierdzania tych szczepionek ukrywały liczby zgonów i powikłań poszczepiennych, oraz fałszowały dowody skuteczności tych szczepień.

W USA w bazie VAERS zarejestrowano 1394 zgony po szczepieniach przeciw pneumokokom, z czego ponad połowę (752 zgony) u niemowląt poniżej 6 miesiąca życia (to tylko ok. 5% wszystkich takich przypadków).

Po szczepieniach przeciw pneumokokom w VAERS zarejestrowano też prawie 62 000 powikłań.

Belgijska obywatelska grupa „Initiative Citoyenne” bije na alarm, nawołuje do złamania kodu milczenia wokół zagrożeń dla życia i zdrowia dzieci ze strony szczepień oraz do walki ze skorumpowanym systemem okaleczania i zabijania szczepionkami niemowląt, których ofiary w skali światowej liczone są w milionach.

Amerykańscy badacze poddali analizie zgłoszenia powikłań poszczepiennych do VAERS i wykazali, że liczby poważnych powikłań oraz hospitalizacji dzieci są wprost proporcjonalne do liczby podanych na raz szczepionek (pamiętajmy, że szczepionka heksawaletna zawiera 6 różnych szczepionek w jednym zastrzyku, a szczepionka DTP – 3 w jednym) oraz odwrotnie proporcjonalne do wieku szczepionego dziecka (im młodsze niemowlę, tym częstsze poważne powikłania i zgony), (http://het.sagepub.com/content/31/10/1012.long). Rodzice nie powinni wierzyć firmowej propagandzie, że szczepionka 6-walentna jest mniej groźna od 6 osobnych szczepionek zawierających te same składniki. Jest ona tak samo groźna. Jeśli chce się szczepić dzieci, to na pewno bezpieczniej jest rozdzielać szczepienia w czasie i ograniczać się do minimum. Obowiązkiem każdego rodzica powinno być gruntowne zapoznanie się z możliwymi powikłaniami poszczepiennymi, a obowiązkiem szczepiącego lekarza dostarczenie rodzicom pełnych informacji na ten temat oraz uzyskanie ich pisemnej zgody na szczepienie dziecka. W krajach zachodnich lekarze płacą kary za nieinformowanie pacjentów o zagrożeniach ze strony szczepień. W Polsce, zgodnie z polskim prawem, powinno być tak samo, a wiadomo, że nie jest.

Inna ciekawa informacja ukazała się ostatnio w „Science” (z 14 grudnia). Instytut Statystyki i Oceny Zdrowia przy Uniwersytecie Medycznym Waszyngtonu (sponsorowany w dużej części przez Fundację Billa i Melindy Gates) upublicznił swoje analizy, z których wynika, że noworodkowe zapalenie mózgu (encephalitis) jest jednym z 10 najpoważniejszych problemów zdrowotnych w USA i na świecie, prowadzącym do trwałego kalectwa. Zapalenie mózgu jest dość częstym powikłaniem po szczepieniach Hep B (Wzw B) podawanych noworodkom oraz po innych szczepieniach, podawanych nieco starszym niemowlętom. Autyzm jest chroniczną postacią takiego zapalenia mózgu. Tak więc sponsorowana przez Billa Gatesa placówka naukowa pośrednio wykazała, że agresywnie promowane przez niego szczepienia nierzadko prowadzą do trwałego kalectwa dzieci.

Prof. dr hab. M.D. Majewska


Novartis wycofuje 160,000 szczepionek na grypę. Wykryto skupiska niebezpiecznych protein.

Na podst: 160,000 Flu Shots Recalled: Particles Seen Floating in Vials

Producent szczepionek Novartis niedawno został zmuszony do wycofania 160,000 szczepionek Aggripal na grypę w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Powodem były cząsteczki pływające w fiolkach, które później zidentyfikowano jako kondensacje protein. Podczas badań okazało się, że te skupiska protein są toksyczne i mogą powodować choroby takie jak Alzheimera, Parkinsona czy Piona. W tych 160 tysiącach dawek protiny były widoczne gołym okiem, jako pływająca materia.
Tego typu toksyczne zastrzyki określa się jako „gorące porcje” gdyż zawierają skoncentrowane komponenty wirusów mogące wywołać szok immunologiczny.

Wyjaśniało by to olbrzymią liczbę chorych dzieci, które się rodzą w USA, które były kiedyś synonimem wolności, a obecnie jest krajem niewolniczym.
Obok rosnącej liczby autystycznych dzieci i młodych ludzi z chorobami psychicznymi stale wymagającymi leczenia farmakologicznego, rośnie ilość ludzi w podeszłym wieku, którzy tracą poczucie rzeczywistości z uwagi na urazy mózgu takie jak choroba Alzheimera.
Czy przypadkiem jest to, że zarówno dzieci, jak i osoby starsze są częściej narażone na szczepienia niż pozostałe grupy wiekowe?
Coroczne szczepienia na grypę aplikowane przez sadystycznych zwolenników wkłuwania igły, mają największą dozwoloną zawartość rtęci w stosunku do innych szczepionek.
Ile z tych „gorących strzałów” pozostaje niezanotowanych i w ogóle się o nich nie mówi?
Ponieważ wytwórcy szczepionek twierdzą, że kondensacje protein występują często w produkcji, można wnioskować, że jest to część standardowej operacji, której celem jest raczej ich wytworzenie niż jest to wada produkcyjna.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6949
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 17 sty 2013, 20:51

Przymusowe szczepienia w Polsce - Posiedzenie senackiej komisji zdrowia 04.07.2012

0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

acentaur
Posty: 26
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 20:40
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: acentaur » poniedziałek 21 sty 2013, 15:25

Świńska grypa - Bardzo ważne!!!!!!!


KONIECZNIE ZAPOZNAJ SIĘ Z TYM MATERIAŁEM I PRZEŚLIJ GDZIE MOŻESZ,

> Obejrzyjcie te nagrania i przyglądajcie się, co się dzieje dalej.
> Szczególnie to ostatnie na dole wszystko wyjaśnia.
>
> RZĄD POLSKI PO CICHU PODPISUJE USTAWY DO PRZYMUSOWYCH SZCZEPIEŃ
>
> KAŻDY OBYWATEL W POLSCE, NIE TYLKO DZIECI, BĘDĄ ZMUSZANE DO SZCZEPIEŃ POPRZEZ SIŁĘ FIZYCZNĄ Z ASYSTĄ POLICJI I WOJSKA ! CHCĄ TESTOWAĆ NOWE SZCZEPIONKI NA NARODZIE POLSKIM. KAŻDY ZASCZEPIONY OBOWIĄZKOWO I PRZY UŻYCIU SIŁY JEŚLI SIĘ NIE PODDA SZCZEPIENIU. PROTESTUJEMY PONIEWAŻ TAKIE TESTY ŁAMIĄ PRAWA CZŁOWIEKA. OBOWIĄŻKOWE I PRZYMUSOWE SZCZEPIENIA DLA WSZYTKICH TESTOWANE NA POLAKCH.
>
> http://www.activism.com/pl_PL/petycja/s ... pien/35141
>
> http://www.petycje.pl/7000
>
> FILMY KTÓRE SIĘ POJAWIAJĄ W NECIE SZYBKO SĄ USUWANE, SKUTECZNIE CHCĄ BY NIE BYŁO PROTESTÓW A FIRMY KUPUJĄ SOBIĘ USTAWY I TESTOWAĆ BĘDĄ NOWE SZCZEPIONKI NA NAS POLAKCH
>
> TO SZEGÓLNIE WARTE OBEJRZENIA ZWŁASZCA PÓKI JESZCZE NIE ZOSTAŁO USUNIĘTE
> CHĄ DEPOPULACJI LUDNOŚCI I CHRONI ICH USTAWA
>
http://www.youtube.com/watch?v=ILqMqGDW0Jw


> = prześlij to ilu osobom się da, jak zbierzemy podpisy przedstawiciel Pan Lisowski powoła się na prawa człowieka

= te szczepionki są sprzeczne z konstytucją i łamaniem praw obywateli do nietykalności cielesnej;
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12149 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 24 sty 2013, 20:05

Wielka tragedia rozpocznie się, jeśli ludzie okażą się tak głupi by dać się zaszczepić chorobą i zespołem toksyn w szczepionkach. Carley dodaje, że każda choroba w medycynie wewnętrznej (internal medicine) jest spowodowana szczepionkami.
Jak się okazuje, zarówno WHO, Big Pharma i rządy, od tamtego czasu nie śpią – po cichu modyfikują machinę szczepień, w taki sposób by szczepienia stały się bardziej śmiertelne. Big Pharma otrzymuje coraz to większe uprawnienia, łącznie z wpływem na System Wczesnego Ostrzegania o Pandemii WHO, mając możliwość manipulacji informacjami u źródła. W 2009 roku laboratoria WHO na całym świecie podawały bardzo niską ilość zgonów na skutek świńskiej grypy – w sumie tylko 18,500 ludzi na całym świecie. Mimo tych wiarygodnych wtedy danych CDC (amerykański Centers for Disease Control and Prevention) twierdzi, że zmarło ponad pół miliona ludzi. Kontrola nad laboratoriami WHO została więc teraz przejęta przez Big Pharmę. Można więc manipulować już wstępnymi danymi.
Obecnie jest też więcej ośrodków dystrybucji szczepionek na świecie, po to by móc dostarczyć szczepionki szybciej w razie potrzeby. Tak więc jeśli nagle zostanie ogłoszona pandemia, to możemy stanąć w sytuacji, że zagrożenie szczepieniami rozwinie się o wiele szybciej niż w 2009 roku. Czytaj więcej....

Jak sie bronić? Wobec przyjęcia ustawy o przymusie farmakologicznym – oprócz słania protestów gdzie tylko można, jak RPO, SN, TK, Fundacja Helsińska – pozostaje NIEPOSŁUSZEŃSTWO OBYWATELSKIE. Bowiem każdy przepis z mocy prawa jest NIEWAŻNY jeżeli został wprowadzony w sprzeczności z zasadami prawa stanowionego, jak Konstytucja RP oraz prawo europejskie, w którym nie ma przymusu szczepionkowego.cd; http://www.sm.fki.pl/


Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5078 razy
Otrzymał podziękowanie: 1627 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 03 lut 2013, 17:17

Na tej stronie >> jeszcze kilka dodatkowych informacji i filmów z dr. Jaśkowskim.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12149 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 08 lut 2013, 21:03

Sterylizacja dziewczynek poprzez szczepionki .
fot. Gabriel Blaj | Dreamstime.com
Okazuje się, że szczepionki wcale nie muszą slużyć polepszaniu zdrowia. Wręcz przeciwnie - mogą już na etapie dziecka ubezpłodnić dziewczynki, które nigdy nie zdołają zajść w ciążę. Warto przeczytać cały poniższy tekst dr Jaśkiewicza.

O tym, że głównym celem prasy jest zarabianie wiadomo od dawna. Szczególnie widoczne jest to w Polsce gdzie wydawcami jest głównie kapitał zagraniczny. Wiadomo także powszechnie, że najlepiej zarabia się na reklamie. Wystarczy”przerzucić” jakiekolwiek czasopismo. Reklama jest wszechobecna. Pół biedy jeżeli dotyczy mniej istotnych tematów np. sadzenia gruszek na wierzbie. Gorzej gdy reklama dotyczy naszego zdrowia.W sytuacji, w której jest nasza oświata, tj. 80 % społeczeństwa kończy tylko szkoły zawodowe.[ W celu podniesienia wskaźników dawniejsze kursy pomaturalne nazwano licencjatami i zaliczono do wyższego wykształcenia]. Otumanianie ludzi jest bardzo łatwe. A wiadomo, że aż 30% kosztów sprzedaży leków to reklama. I jest to całkowicie legalny interes w odróżnieniu np. od handlu bronią czy narkotykami dającymi podobne zyski. Dlatego nie dziwą liczne informacje medyczne w Gazecie Wyborczej, Przekroju czy Wprost wątpliwej wiarygodności.

Faktem potwierdzającym dobrą kondycję przemysłu farmaceutycznego jest stały wzrost dochodów tej branży pomimo widocznych objawów kryzysu w innych .

Nie dziw więc fakt, zajmowania się coraz to nowych wydawnictw medycyną. Niedawno tj. 12 maja 2012 roku portal “money.pl” opublikował ciekawą informację. na pierwszy rzut oka całkowicie niewinną. W internecie nie ma podanych właścicieli tego portalu.

Tytuł tej publikacji brzmi : “To ten kraj został pionierem nowych szczepień”. Pionierem to brzmi dumnie, niestety dalej jest już gorzej. Ponieważ Redakcja stara się udowodnić, jakie są obecnie dwie najgroźniejsze choroby wieku dziecięcego pisząc, że to rotawirusowa biegunka i pneumokoki.

Rotawirusowa biegunka to choroba, z którą wystarczy zwalczyć u dzieci za pomocą pepsi coli i ryżu. Rzadko kiedy potrzebne jest coś innego. [ o skuteczności pepsi mogą potwierdzić mechanicy samochodowi używający jej jako odrdzewiacza].

Natomiast cały hałas medialny o pneumokokach to po prostu nowa nazwa poczciwej dwoinki zapalenia płuc. Owszem groźnej choroby ale w XIX wieku. Obecnie w podręcznikach 500 stronicowych, np. z lat 80-tych zakażenia pneumokokami obejmują raptem jedną kartkę. Więc straszenie ludzi tą chorobą jest irracjonalne, ale skuteczne w reklamowaniu szczepionek i wynika li tylko z chęci zysku.

Po drugie ujawnił się przy okazji jeszcze jeden dowód na nieskuteczność szczepionek. Sekta szczepionkarska podaje, że ma szczepionkę na chorobę która była groźna ok 150 lat temu.!

Ten “pionierski po 150 latach” program szczepień musi ktoś poważny finansować. Dowiadujemy się, że koszty szczepień pokrywa Światowa Organizacja Zdrowia i “charytatywna inaczej” fundacja Gatesów. A wszytko to popiera Globalny sojuz [już to coś powinno mówić] na rzecz szczepień. Tak, tak coś takiego powstało. http://www.gavialliance.org/

Dalej czytamy, że firmy farmaceutyczne dały dużą zniżkę przy zakupie szczepionek. Czyli od razu wiemy kto za to płaci i o ile ceny muszą być wyższe w Europie, aby pokryć różnicę. I dalej z tym samym optymizmem, że dzięki nowym szczepieniom rząd Ghany zmniejszy do 2015 śmiertelność o 2/3.

Dlaczego wybrano akurat Ghanę. Ten mały afrykański kraj o powierzchni 240 000 km 2 zaludniony jest przez ok 25 milionów ludzi. Co daje gęstość zaludnienia ponad 102 osoby na km2. Jest jednym z najuboższych krajów Afryki Jak podaje wikipedia na głowę przypada 1.5 dolara dziennie. Istnieje w nim ponad 25% bezrobocie.

Chociaż kraj posiada największe złoża złota, oraz ropę naftową eksploatowaną przez Amoco [ obecnie dwie amerykańskie spółki i jedna holenderska wydobywają ponad 34 000 barylek ropy dziennie]. http://en.wikipedia.org/wiki/Amoco

[Amoco -dawna nazwa Standard Oil właściciel Rockefeller.], oraz gaz w ilości 23 mld metrów sześciennych [ dla porównania Polska wydobywa ok 4.5 mld m3 a zużywa ok 10.5 mld m3/ rocznie w zimnym klimacie] to większość ludności para sie rolnictwem. http://en.wikipedia.org/wiki/Ghana

Ghana jest znana z olbrzymiej korupcji. Obywatel Ghany pełniący funkcję sekretarza generalnego ONZ Kofi Annan 1997-2006 http://en.wikipedia.org/wiki/Kofi_Annan

był znany z tego, że jego sekretarz zatrudniał dzieci w fabrykach dywanów i handlował kobietami do domów publicznych nawet to Belgii. Syn Kofiego natomiast handlował ropą za żywność ze Szwajcarami [ firma Cotecna] co było wielkim skandalem. Po kadencji w ONZ wrócił do Ghany jako jej premier.

Czyli jeden wielki sukces, ONZ i innych organizacji, troszeczkę zaciemniony tą korupcją.

Czy tak różowo wygląda sprawa szczepień w Afryce? Otóż nie bardzo. Już kilka lat wcześniej Int.J. Epidemiology 33.2. 381 podał, że cyt: W krajach o niskim dochodzie i wysokiej śmiertelności podawane ostatnio szczepionki mogą być związane ze wzrostem śmiertelności niemowląt.

I mamy problem. Gwinea Bissau państewko o powierzchni ok 36 000 km2 i ludności ok 2 milionów także należy do najbiedniejszych państw świata o gospodarce opartej na rolnictwie. Jest także krajem o powszechnej korupcji. Posiada złoża boksytów i fosforytów.

Wielkie zdziwienie więc budzi fakt wydawania pieniędzy ONZ, czyli nas wszystkich na finansowanie programów mających na celu wzrost śmiertelności w krajach i tak mających dużą naturalną umieralność. W Gwinei 20 % dzieci nie dożywa 5 roku życia. W rolniczych terenach brak czystej wody jest powszechny. A wiadomo z badań amerykańskich, że podstawowym środkiem walki z zarazami jest czysta woda. Zamiast więc budować wodociągi wydaje się pieniądze na środki zwiększające umieralność!

Ale sprawa staje się bardziej czytelna po przypomnieniu sobie deklaracji B.Gatesa o przeludnieniu świata i konieczności zmniejszenia populacji. Przeznaczył na to aż 500 milionów dolarów [ na zakup szczepionek ze swojej firmy?]

Wikipedia podaje cyt:”W roku 2000 Gates i jego żona założyli Bill & Melinda Gates Foundation. Znaczny wpływ na to miała hojność i wielka filantropia Davida Rockefellera. I dalej, znajdujemy cytaty z wypowiedzi Billa gatesa :”Bill Gates – Celem szczepionek jest depopulacja.”

Dzisiejszy świat zamieszkuje 6,8 miliarda ludzi i zmierza do wartości 9 miliardów. Jeśli obecnie wykonamy dobrze zadanie jeżeli chodzi o szczepionki, służbę zdrowia, rozrodcze usługi zdrowotne, wówczas możemy obniżyć tę wartość o być może 10 lub 15 procent. [Bill Gates na zamkniętej konferencji TED 2010 w Long Beach w Kalifornii].

Czy to szokujący plan Billa Gatesa? Multimiliarder zaproponował na konferencji poświęconej zmianom klimatycznym, by zredukować liczbę ludności na Ziemi o nawet 15 proc. Jego zdaniem, można to osiągnąć przez zastosowanie odpowiednich szczepionek – pisze portal niezalezna.pl

http://www.google.pl/search?q=gates+szc ... =firefox-a

http://moraine.salon24.pl/160609,bill-g ... -populacje

"Działanie jednej ze szczepionek skierowane byłoby przeciwko otoczce przejrzystej komórki jajowej, co zmuszałoby organizm do wytwarzania przeciwciał. Za każdym razem, gdy komórka jajowa zostanie uwolniona, przeciwciała rozpoczynałyby swoją działalność – nie niszczyłyby komórki jajowej, ale stanowiłyby rodzaj tamy, która nie pozwoliłaby plemnikom przedostać się do niej. Drugi typ szczepionki skierowany byłby przeciw hormonowi HCG wytwarzanemu przez jajo płodowe zagnieżdżone w jamie macicy. Podstawową funkcją tego hormonu jest pobudzanie ciałka żółtego w jajniku do produkcji progesteronu – hormonu podtrzymującego ciążę. Jeśli nie dochodzi do ciąży, jajnik kończy wytwarzanie progesteronu i śluzówka się złuszcza. Jeśli komórka jajowa została zapłodniona, zadaniem hormonu HCG jest podtrzymanie dalszej produkcji progesteronu. Szczepionka zmuszałaby komórki odpornościowe do traktowania HCG jako "agresora". Atakowany hormon nie przekazywałby informacji jajnikom i choć zarodek wytwarzałby duże ilości HCG, to pod koniec pierwszego miesiąca razem ze śluzówką zostałby usunięty. Szczepionka działałaby jako środek wczesnoporonny. Naukowcy obawiają się o skutki uboczne szczepionki, nie wiedzą też, czy płód nie zostałby uszkodzony, gdyby szczepionka okazała się nieskuteczna."

źródło gazeta.pl: kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,96114,2544884.html

Szczepionki takie istnieją od co najmniej 20 lat i najczęściej przeciwciała przeciwko HCG znajdują się w szczepionkach DPT, powszechnie stosowanych także w Polsce.

I na próżno szukasz drogi Czytelniku składu szczepionek w PZH przemianowanym na Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Pomimo szerokiego nagłasniania przez kierownika Zakładu Badań Surowić i Szczepionek p. prof. Bożenę Bucholc o podawaniu do publicznej wiadomości składu szczepionek na stronach internetowych, bądź co bądź jeszcze państwowego zakładu, brak jakiejkolwiek informacji o składzie szczepionek. W wykazie prac tego zakładu od 2000 roku nie ma ani jednej pracy o składzie sprowadzanych szczepionek. Mało tego nawet osoby po uzgodnieniu z p.Profesor terminu spotkania także nie są wpuszczane na teren Instytutu.

Oczywiście wszystko to jest robione w trosce o zdrowie , tym razem psychiczne obywateli. Jeszcze by coś przeczytali nie tak, i byliby w szoku.

A swoją drogą jaki jest cel istnienia Zakładu, który nie publikuje badań do których był powołany. Jak wiadomo , to nie zakład PZH ujawnił zanieczyszczenia szczepionek a małe laboratorium w 4 raz mniejszych Czechach i uchronił obywateli przed epidemią.

dr Jerzy Jaśkowski
jjaskow@wp.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
artykuł znaleziony w serwisie: http://www.polishclub.org/2012/05/20/dr ... epieniach/

oraz:

List pani prof dr Marii Doroty Majewskiej w sprawie szczepionek obowiązkowych w Polsce, zawierających śmiertelne dawki rtęci. W Europie Zachodniej już dawno wycofano szczepionki z rtęcią. U nas nie.
http://sigma.nowyekran.pl/post/48292,li ... awki-rteci

Wpis ze skrótem tekstu łatwy do udostępnienia na moim profilu (dodany wczoraj):
https://www.facebook.com/Filip.Andrzej.Stankiewicz

Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12149 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: Thotal » niedziela 10 lut 2013, 00:33

Odtruwanie homeopatyczne - dr Tinus Smits (cz. 1)
piątek, 19 października 2012 12:09 | | |
AUTISM BEYOND DEPAIR – dr Smits Tinus

(fragmenty)Rozdział 1

Pierwsze OdkryciaZainteresowałem się autyzmem przez moje doświadczenia z detoksykacją dzieci uszkodzonych szczepionkami. W trakcie odtruwania znikały problemy z zachowaniem nawet, jeśli pacjenci pojawiali się u mnie z zupełnie innych powodów. W mojej praktyce okazało się, że zmiany nastroju, agresja, niepokój, zaburzenia uwagi (ADD) i ADHD często są powiązane z przeprowadzeniem częstych i wczesnych szczepień u dzieci. Kiedy funkcjonowanie niektórych z moich autystycznych pacjentów znacznie się poprawiło po odtruciu ich ze szczepionek moje zainteresowanie rosło, a ja coraz bardziej byłem przekonany, że autyzm musi przynajmniej częściowo być związany z wprowadzeniem szczepień.

Na kongresie w Chicago na temat autyzmu w maju 2003 roku przedstawiłem 30 przypadków z zaburzeniami zachowania, które znacznie poprawiły się przy detoksykacji szczepionek (wśród nich było troje dzieci autystycznych). Dowiedziałem się o ostatnich badaniach naukowych nad autyzmem i zainspirowały mnie szerokie możliwości terapeutyczne oferowane przez te odkrycia. To jest przesłanie nadziei, a ja już nie uważam za stosowne nazywać autyzm nieuleczalnym zaburzeniem. Fakty po prostu obalają to założenie.

W ciągu ostatnich kilku lat coraz bardziej skupiam się na leczeniu tych dzieci i po obserwacji ponad 300 z nich, niezależnie od ich diagnozy i nasilenia objawów, doszedłem do wniosku, że przy moim leczeniu praktycznie każde dziecko może znacząco się poprawić, nawet aż do całkowitego wyleczenia. Nazwałem tę terapię CEASE (całkowite eliminowanie zachowań ze spektrum autyzmu). Mówię ‘praktycznie wszystkie’, ponieważ istnieje kilka wyjątków. Gdy przyczyna głębszych zakłóceń nie zostanie znaleziona, często z powodu braku informacji, wtedy może nie dojść do pełnego uzdrowienia. Leczenie nie działa w przypadkach rzeczywistego uszkodzenia mózgu, jak w niektórych chorobach mózgu, w przypadku silnych napadów padaczkowych lub po zapaleniu opon mózgowych czy mózgu.

Ale większość dzieci można wyleczyć z autyzmu, bo ich mózgi nie są uszkodzone, ale zablokowane. Moja podróż przez 300 przypadków autyzmu była ekscytującym doświadczeniem doprowadzającym do odkrycia wielu czynników przyczynowych. Aby zapewnić globalną skuteczność tej terapii, wprowadziłem szkolenia dla certyfikowanych homeopatów praktykujących na całym świecie. W najbliższych latach ta metoda może jeszcze nie być dostępna we wszystkich krajach, ale nasz zespół dołoży wszelkich starań, aby to cudowne leczenie było dostępne na bardzo wysokim poziomie, aby zatrzymać cierpienie tych dzieci i ich rodzin, tak szybko, jak to możliwe. W Holandii, zainteresowanie homeopatów kursem pierwszego stopnia było olbrzymie i już 85 homeopatów przeszło szkolenie
http://www.pdm.org.pl/index.php?option= ... Itemid=120
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12149 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 28 lut 2013, 12:52

Szczepienia mogą powodować narkolepsję
Opublikowano: 28.02.2013 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Szczepionka przeciw świńskiej grypie może nie być tak bezpieczna dla zdrowia, jak wcześniej sądzono. Czy jest ona medykamentem skutecznym na wirusa AH1N1 też nie jest do końca jasne, ale wiadomo, że szczepienie może powodować problemy neurologiczne, w tym zwiększone ryzyko narkolepsji. Według brytyjskich uczonych ze szczepionką mogą być związane powikłania, które mogą prowadzić nawet do niekontrolowanego zaśnięcia w metrze, urzędzie lub podczas prowadzenia samochodu.

Narkolepsja to przewlekła choroba układu nerwowego, która charakteryzuje się nieodpartą sennością. Aby ocenić ryzyko rozwoju przewlekłej narkolepsji lekarze zbadali 245 przypadków zaszczepionych dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Specjaliści prowadzili badania w kilku ośrodkach specjalizujących się w neurologii dziecięcej i badaniach snu. W tej grupie badawczej stwierdzono 75 przypadków klasyfikujących się, jako pewna forma narkolepsji. Niektórzy pacjenci zachorowali zaraz po szczepieniu, inni w sześć miesięcy po szczepieniu.

Według lekarzy w Finlandii, po szczepieniach podczas ostatniej pandemii grypy w 2009 roku, ilość dzieci chorych na narkolepsję zwiększyła się znacząco i tego typu powikłanie pojawiało się nawet do 13 razy częściej. Czasami jednak dochodzi do powikłań, które występują dopiero po wielu miesiącach i bywają leczone, jako osobne choroby, które pojawiły się niby znikąd. Ludzie rozsądnie zakładają, ze skoro szczepionki są państwowe, a przynajmniej są przez państwo rekomendowane to nie mogą być czymś groźnym dla naszego zdrowia.

Pesymistyczni nie są również wszyscy lekarze. Są i tacy, którzy nie wiążą szczepionek z przypadkami narkolepsji. Zwracają oni uwagę na potrzebę przeprowadzenia badań klinicznych. Jeśli wystąpią działania niepożądane powinni się tym od razu zajmować specjaliści. Praca na temat powikłań w wyniku szczepionek na grypę została opublikowana przez brytyjskich naukowców w czasopiśmie „British Medical Journal”.

Na podstawie: news.yahoo.com, medicalxpress.com, www.polit.ruhttp://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swi ... rkolepsje/

Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6949
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 29 kwie 2013, 00:01

Autyzm: 'Całkowicie Wywołany przez Szczepienia'

0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5078 razy
Otrzymał podziękowanie: 1627 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » piątek 30 sie 2013, 20:26

PETYCJA WS.ZMUSZANIA RODZICÓW I DZIECI DO SZCZEPIEŃ I OCHRONY DZIECI PRZED ODCZYNAMI POSZCZEPIENNYMI


Do:
Ministerstwa Zdrowia

aktualny Minister Zdrowia
ul. Miodowa 15
00-952 Warszawa

kancelaria@mz.gov.plList protestacyjny dotyczący poszanowania wolności i praw rodziców rezygnujących ze szczepienia swoich dzieci oraz w
sprawie skuteczniejszej ochrony szczepionych dzieci przed niepożądanymi odczynami poszczepiennymi.

Szanowna Pani Minister,

z wielkim niepokojem obserwujemy działania polskich urzędów wobec rodziców, którzy kierując się dobrem swoich dzieci i
uwzględniając wszystkie możliwe konsekwencje zarówno szczepienia, jak i nieszczepienia, podejmują niezależne decyzje
odnośnie kwestii, czy, kiedy i jakie szczepionki będą podane ich dzieciom, jak również rodziców dzieci, u których wystąpiły
niepożądane odczyny poszczepienne.

Występujemy w imieniu rodziców, którzy do tej pory musieli samotnie bronić się przed represjami ze strony bezdusznych
urzędów w obronie praw do nietykalności cielesnej swoich dzieci oraz do samostanowienia i wolności wyboru. Jeszcze do
niedawna większość z nas wierzyła w doskonałość szczepionek. Nasza wiedza o szczepieniach była przeciętna: znaliśmy
ogólny mechanizm działania i ufaliśmy, że powikłania niemal się nie zdarzają – do czasu, gdy sami spotkaliśmy się z tymi
powikłaniami. Właśnie te doświadczenia stoją u podstaw naszych działań na rzecz świadomego podejmowania decyzji o
szczepieniach i skłoniły nas do pogłębiania wiedzy, szukania informacji, analizowania danych. Były żywym dowodem na
istnienie rozbieżności między informacjami podawanymi do publicznej wiadomości a rzeczywistością.

W związku z tym sygnalizujemy naglącą potrzebę usunięcia następujących nieprawidłowości i przedstawiamy nasze
oczekiwania:

1. Brak jasnych zapisów w dokumentach prawnych, z których będzie wynikać uznanie prawa rodziców do odmowy
szczepienia swoich dzieci.
Ustawodawca w Ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych zniósł kary dla
rodziców dając im możliwość dokonania wyboru, czy chcą zastosować szczepionkę, która potencjalnie może wywołać skutki
wymienione w załączniku nr 1 i 2 do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2010 r. w sprawie niepożądanych
odczynów poszczepiennych oraz kryteriów ich rozpoznawania, czy wolą zapobiegać chorobom w inny sposób. Inspektorzy
sanitarni nakładają na nieszczepiących rodziców grzywny w celu ich przymuszenia z zastosowaniem przepisów Kodeksu
postępowania administracyjnego, łamiąc prawa konstytucyjne obywateli.
Oczekujemy ustanowienia przepisów wykonawczych do ustawy, z których będzie jasno wynikać prawo rodziców do
decydowania o tym, czy, kiedy i jakie szczepionki będą podane ich dzieciom.

2. Represje stosowane przez stacje sanitarno-epidemiologiczne wobec rodziców.
Inspektorzy sanitarni wbrew zapisom ustawy, z której usunięto zapis o karaniu nieszczepiących rodziców, wystawiają decyzje,
w których zarządzają niezwłocznie poddać dzieci szczepieniom pod rygorem natychmiastowej wykonalności, bez określenia
wskazań i przeciwwskazań do podania danego preparatu w danym terminie, oraz nakładają grzywny w celu przymuszenia
jednorazowo do kwoty 10 000 zł pod rygorem nakładania dalszych grzywien w tej samej lub wyższej kwocie łącznie do 50 000
zł, z zastosowaniem przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego i Ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w
administracji.
Oczekujemy stworzenia jasnych instrukcji dla stacji sanitarno-epidemiologicznych w całej Polsce w zakresie ich uprawnień
oraz działań, które mogą podjąć w przypadku, gdy rodzice odmawiają szczepienia swoich dzieci, czyli możliwości udzielania
informacji o zakresie i terminach szczepień. Spowoduje to zaprzestanie wydawania przez sanepidy decyzji administracyjnych
dotyczących zaszczepienia dziecka oraz nakładania grzywien, ponieważ działania te łamią podstawowe prawa człowieka,
obywatela, rodzica i pacjenta oraz nie należą do zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

3. Brak regulacji odnośnie odszkodowania za wystąpienie NOP.
W obecnym stanie prawnym nie jest jasne, kto ponosi odpowiedzialność w przypadku wystąpienia niepożądanego odczynu
poszczepiennego. Konieczne jest określenie, kto będzie odpowiadał prawnie za problemy zdrowotne dziecka i ewentualnie
występujące dalsze powikłania. Dotychczas to rodzice są zmuszeni sami ponosić koszty dodatkowego leczenia i rehabilitacji
oraz rezygnować z życia zawodowego, żeby zapewnić opiekę niepełnosprawnym dzieciom, które ucierpiały po podaniu
szczepionki; rodzice ci ponoszą szkody moralne, którym nikt nie zadośćuczynił.
Jednym z rozwiązań tego problemu powinno być utworzenie specjalnego funduszu odszkodowań dla osób dotkniętych
trwałym uszczerbkiem zdrowia lub utratą bliskich wskutek wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych.

4. Nieinformowanie rodziców o możliwości wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych i brak dostępu do
podstawowych dokumentów, takich jak ulotka dla pacjenta.
Rodzice nie uzyskują pełnej informacji o działaniach niepożądanych oraz nie otrzymują ulotek preparatów szczepionkowych do
wglądu od lekarzy przed wykonaniem szczepienia, co łamie prawa pacjentów do pełnej informacji o zabiegach medycznych.
Lekarz wykonujący badanie lekarskie pacjenta powinien przed szczepieniem uzyskać świadomą zgodę opiekuna faktycznego na
szczepienie dziecka oraz powinien, zgodnie z najlepszą wiedzą medyczną, poinformować o składzie preparatu
szczepionkowego, działaniach szczepienia i mogących wystąpić odczynach poszczepiennych. W praktyce rodzice otrzymują
co najwyżej informację o zaczerwienieniu w miejscu wkłucia i możliwej gorączce.
W związku z tym postulujemy, aby przychodnie przed wykonaniem szczepienia były zobowiązane otrzymać pisemną zgodę
rodzica i potwierdzenie uzyskania kompletnej informacji o możliwych odczynach poszczepiennych na podstawie przekazanej
wcześniej rodzicowi pełnej informacji o danym preparacie szczepionkowym, zapoznania się rodzica z rozporządzeniem w
sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych i formularzem NOP, w formie oświadczenia świadomej zgody na
szczepienie ochronne.


5. Niezgłaszanie niepożądanych odczynów poszczepiennych przez lekarzy.
Sanepidy i pracownicy służby zdrowia przekonując o bezpieczeństwie szczepionek powołują się na dane statystyczne.
Tymczasem otrzymujemy wystarczająco dużo sygnałów o trudnościach, z którymi spotykają się rodzice usiłujący zgłosić
niepokojące objawy po szczepieniu, aby twierdzić, że dane, na które powołują się instytucje państwowe, są nieprawdziwe.
Nierzetelne statystyki nie tylko podważają wiarygodność urzędu, ale przede wszystkim podają w wątpliwość intencję
szczepień, którą miało być dobro naszych dzieci. Czy służba zdrowia, która nie przyjmuje do wiadomości powikłań po
szczepieniach i urząd, który stosuje represje w stosunku do rodziców na podstawie fałszywego obrazu rzeczywistości, kierują
się dobrem?
Tego rodzaju sytuacje mają miejsce pomimo tego, że na podstawie art. 21 Ustawy z dn. 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz
zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, lekarz, który podejrzewa lub rozpoznaje wystąpienie niepożądanego odczynu
poszczepiennego, ma obowiązek zgłoszenia tego do stacji sanitarno-epidemiologicznej w ciągu 24 godzin od powzięcia
podejrzenia lub rozpoznania.
Sugerujemy zatem zwrócenie większej uwagi na ten problem oraz większą dbałość w pouczaniu i wyciąganiu odpowiednich
konsekwencji (przewidzianych w obowiązującej Ustawie o zapobieganiu zakażeniom i chorobom zakaźnym u ludzi) od osób,
które nie dopełniają tego obowiązku, zafałszowując w ten sposób zarówno indywidualną historię choroby dziecka, jak i
państwową statystykę niepożądanych odczynów poszczepiennych. Odmowa zgłoszenia NOP może mieć groźne konsekwencje
zdrowotne dla danego dziecka, okazać się niebezpieczne dla dzieci szczepionych preparatem, który wywołał niezgłoszony
odczyn, oraz wywołać dalsze konsekwencje zdrowotne dla społeczeństwa, dla którego opracowuje się programy szczepień z
uwzględnieniem statystyk niepożądanych odczynów poszczepiennych i informacji zwrotnych o działaniu ubocznym
preparatów szczepionkowych. Ponadto zagraża indywidualnej i zbiorowej odporności społeczeństwa.
Przeprowadzający badanie lekarskie powinni również ponosić odpowiedzialność za zakwalifikowanie chorego dziecka do
szczepienia, co znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia odczynów poszczepiennych, a mimo to aktualnie takie zdarzenia mają
miejsce. W związku z tym oczekujemy również większej staranności lekarskiej w trakcie badania i kwalifikowania dziecka do
szczepienia.


Zaniechanie restrykcji i pozostawienie wolnego wyboru rodzicom pozwoli przeznaczyć zaoszczędzone w ten sposób środki na
refundację bezpieczniejszych i skojarzonych szczepionek, także tych, które jak dotąd są płatne, szczepionek nie zawierających
rtęci oraz nie produkowanych na bazie komórek zarodków ludzkich, aby rodzice chcący zaszczepić swoje dziecko możliwość
wyboru produktu, za który nie będą musieli dodatkowo płacić.

Jako Stowarzyszenie dysponujemy relacjami osób, których dzieci ucierpiały z powodu niepożądanych odczynów
poszczepiennych, osób, które spotkały się ze zlekceważeniem i zignorowaniem niepożądanego odczynu poszczepiennego przez
przedstawicieli służby zdrowia lub którym wprost odmówiono przyjęcia zgłoszenia niepożądanego odczynu poszczepiennego,
jak również ludzi dotkniętych restrykcjami ze strony niektórych stacji sanitarno-epidemiologicznych. Osoby te wyraziły zgodę
na upublicznienie tych materiałów i jesteśmy gotowi je udostępnić w razie potrzeby.


Z wyrazami szacunku,

Członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”

Załącznik: listy protestacyjne z podpisami osób popierających inicjatywę Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o
Szczepieniach „STOP NOP”, każdy z poniższymi postulatami:

Jako obywatele Rzeczpospolitej Polskiej zbulwersowani informacjami o łamaniu podstawowych praw człowieka do
nietykalności cielesnej oraz samostanowienia i wolności wyboru wyrażamy swój stanowczy sprzeciw wobec instytucjonalnego
nękania, zastraszania oraz karania wysokimi grzywnami rodziców niewyrażających z różnych powodów zgody na szczepienie
swoich dzieci.

MY, NIŻEJ PODPISANI, ŻĄDAMY:

1. Natychmiastowego wstrzymania i uznania za bezprawne wszelkich restrykcji wobec rodziców, którzy kierując się dobrem
swoich dzieci podejmują suwerenne decyzje odnośnie tego, czy, kiedy i jakie szczepionki będą podane ich dzieciom.
2. Wprowadzenia jasnych zapisów w dokumentach prawnych, respektujących prawo rodziców do odmowy szczepienia
swoich dzieci.
3. Usprawnienia systemu identyfikacji, kontroli i leczenia niepożądanych odczynów poszczepiennych (w skrócie NOP).
4. Utworzenia specjalnego funduszu odszkodowań dla osób dotkniętych trwałym uszczerbkiem zdrowia lub utratą bliskich
wskutek wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”
http://www.stopnop.pl
e-mail: biuro@stopnop.plNiżej podpisany/a:
Justyna Socha
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP"
61-129 Poznań
autor7000@petycje.pl


Popieram petycję - jestem ZA >>

http://www.petycje.pl/7000
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9341
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13604 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 04 lis 2013, 22:09

Na starym forum "Projektu Cheops" temat szczepionek był mocno wałkowany i wszystko, co znajdziemy w poniższym przekazie było tam omawiane, może z wyjątkiem równowagi ciał duchowych. Jednak widać, że potrzeba powielania takich materiałów istnieje, skoro takie pytania są kierowane do "Anielskich Przewodników". Tekst jest bardzo przejrzysty i nie przyjmuje stanowiska, jak na "anielskich" przystało, pozostawiając nam wybór, ale jednocześnie potwierdza wszystkie informacje, które przeciwnicy sczepień rozpowszechniają, tłumacząc przy tym sposoby działania składników szczepionek. Warto zauważyć też ezoteryczną stronę tego przekazu: dobre zdrowie nie jest otrzymywane przez zapobieganie, ale jest poprzez jego intencję.


"Szczepić czy nie szczepić, oto jest pytanie"

04 listopada 2013
Channeler : Taryn Crimi

http://AngelicGuides.wordpress.com
http://www.facebook.com/AngelicGuides

Dzisiaj zostaliśmy poproszeni o omówienie dość kontrowersyjnego tematu, szczepień. Pytanie, jakie więc wielu rodziców ma do nas jest, czy szczepić, czy nie, swoje dzieci. Z pewnością każdy rodzic jest napędzany przez pragnienie, aby robić to, co jest najlepsze dla ich dziecka, choć istnieje wiele różnych poglądów dotyczących sposobu osiągnięcia tego celu. To, co wydaje się być przyczyną zamieszania jest tyle sprzecznych doniesień o skutkach, jakie te szczepienia miały i mają dla dzieci i dorosłych.

Zanim zaczniemy, ważne jest, abyście pamiętali, że my nie osądzamy w kategorii "dobry", czy "zły", gdyż w tej chwili nie istniejemy w dualności. Dlatego jesteśmy w stanie po prostu podzielić się z wami tym, co obserwujemy, więc będziecie mogli podjąć najlepszą decyzję, która jest właściwa dla Was.

Po pierwsze musimy zacząć krótkim wyjaśnieniem, dlaczego szczepienia zostały stworzone i jakie miały przeznaczenie. Pierwsze szczepienia zostały wprowadzone na przełomie XIX i XX wieku z nadzieją zamknięcia i ograniczenia szkodliwych skutków, jakie rozpowszechnione choroby spowodowały w przeszłości. Wiele chorób było rozprzestrzenianych przez niehigieniczne warunki, zanieczyszczoną wodę pitną, a także zły stan zdrowia, czego świat medycyny, wtedy stał się świadomym. Naukowcy i przemysł medyczny jako całość rozwinęli się i zmienili na wiele sposobów, od wprowadzenia pierwszych publicznych szczepień. Zostały one wprowadzone do obrotu jako prewencyjne lekarstwo dla szerokiego zakresu chorób, które nękały ludność od wieków, choć wiele różnych szczepionek dostępnych obecnie nie było dostępnych kilka lat temu. Przemysł medyczny i farmaceutyczny w dalszym ciągu tworzy wiele odmian (szczepionek) metodą prób i błędów.

Szczepienia są mocno zalecane począwszy od chwili urodzenia dziecka, rodzice w ich dążeniu do zapewnienia zdrowia, bezpieczeństwa i dobrobytu w dużej mierze zgadzają z twierdzeniami branży medycznej, jednak w ostatnich latach rodzice zaczęli kwestionować skuteczność i bezpieczeństwo szczepień, obawiając się, że mogą one być odpowiedzialne za więcej szkody niż pożytku. Jak ze wszystkim w waszej rzeczywistości, ten temat ma dwa przeciwne widoki.

Są tacy, którzy uparcie wierzą, że poprzez wprowadzenie do ciała małej dawki choroby i pozwolenie organizmowi zwalczyć ją z powodzeniem tworzy odporność na choroby, co ma zmniejszyć lub nawet zapobiec uleganiu chorobie przez ciała, jeśli kiedykolwiek zetknie się z nią w późniejszym życiu. Istnieją inni, którzy stanowczo wierzą, że przez wprowadzenie zanieczyszczeń do zdrowego ciała, które muszą być stosowane, aby wprowadzić tą chorobę do organizmu, jak również sama choroba są szkodliwe dla układu immunologicznego, a tym samym osłabiają kiedyś zdrowe ciało pozostawiając je tylko lub nawet bardziej jeszcze podatnym na zachorowania w późniejszym czasie.

Teraz, kiedy podzieliliśmy się z wami dwoma opozycyjnymi stanowiskami, będziemy dzielić się naszą własną perspektywą. Krótko mówiąc, nie ma siły, która może ochronić albo uzdrowić ciało, innej niż moc, która stworzyła ciało. Jednak pozostaje pytanie, czy szczepienia pomagają organizmowi zwalczyć przyszłe większe ataki? Nasza odpowiedź brzmi: tak i nie. Dajcie nam dalej wyjaśnić. W teorii, wasze ciało jest przeznaczone do i nieuchronnie będzie stykało się z milionami maleńkich drobnoustrojów, zanieczyszczeń i bakterii na co dzień. W rzeczywistości wszyscy z Was wchodzicie w kontakt ze jednymi z najbardziej "śmiercionośnych" chorób, a jednak wielu z was nie zostało w najmniejszym stopniu dotkniętymi tym kontaktem.

Układ odpornościowy ciągle zwalcza i usuwa te zanieczyszczenia z waszego organizmu z reguły z bardzo małym lub nie postrzeganym efektem. Są tacy, którzy próbują osłonić swoje ciało przed tymi mikrobami, próbując zabić zarazki agresywnymi środkami chemicznych i chroniąc się przed innymi chorymi ludźmi, choć nie jest to tym, skąd stan zdrowia lub choroby pochodzi. W rzeczywistości, starając się odizolować się od "zarazków" innych ludzi i przy użyciu żrących chemikaliów wokół swoich pomieszczeń robią więcej szkody dla waszego organizmu niż pożytku. W jaki sposób?

Teraz, jak już mówiliśmy, wasze ciała zaprojektowano do kontaktu z milionami drobnoustrojów, które mogą powodować choroby, ale choroba nie może pojawić się w ciele, które jest w stanie równowagi. Chemikalia, takie jak wasze ostre środki czyszczące domy, wybielacz, amoniak i alkohol faktycznie są znacznie bardziej szkodliwe dla was niż same bakterie. Wasze ciała były wykonane, aby chronić się przed chorobami, nie były zaprojektowane na narażenia żrących substancji chemicznych i toksycznych w regularnych odstępach czasu. Wasze ciała składają się z tych samych elementów, które próbujecie zabić wewnątrz mikrobów. Ma to taki sam toksyczny wpływ na wasz organizm, jak na mikroby, które próbujecie zabić.

Układ odpornościowy jest bardzo zaawansowaną konstrukcją w celu zapewnienia, że równowaga jest zawsze poszukiwana. A układ odpornościowy dziecka, jest najpierw wzmacniany poprzez mleko matki, pobierając wszystkie anty - ciała, które matka zmagazynowała w jej własnym systemie immunologicznym, gdy dziecko rośnie, rozwija swoją odporność na środowisko, w którym zostało zanurzone. Ciało buduje naturalną odporność przez wdychanie i przyjmowanie z pokarmem milionów różnych bakterii, jednak gdy jest sztucznie wprowadzone w niedomaganie lub chorobę, to ona nie przenika do organizmu w taki sam sposób. Dajcie nam dalej wyjaśnić.

Kiedy bakteria, choroba, zarazki lub wirusy są naturalnie wprowadzane do organizmu, są albo spożywane, wdychane lub przekazane przez płyny ustrojowe. Gdy choroba jest wprowadzana do organizmu sztucznie, jest wprowadzana za pośrednictwem cieczy, który jest wlewana do mięśnia lub skóry, za pomocą igły. Szczepienia, które są podawane w tym czasie waszej populacji nie tylko zawierają same choroby, gdyż nie ma sposobu na dostarczenie "tylko" choroby, a to wymaga cieczy lub rozpuszczalnika do przenoszenia i transportu choroby poprzez wasze ciało. Miejscem, gdzie leży problem, jest zarówno wprowadzenie sztucznej choroby do ciała, jak również płynu lub rozpuszczalnika transportującego chorobę do ciała.

To dlatego, stwierdziliśmy, że nasza odpowiedź na wasze pytanie dotyczące skuteczności szczepień było: tak i nie. Tak, ciało będzie lepiej przygotowane do walki z chorobą w późniejszym czasie, gdyby doszło do kontaktu z chorobą w sposób naturalny, a ciało byłoby w stanie skutecznie ją zwalczyć. Przeciwciała odpornościowe będą przechowywane w układzie immunologicznym, tak, że jest trudniej dla choroby objąć ciało ponownie. Jednak po wprowadzeniu do ciała jakiegokolwiek niedomagania lub choroby sztucznie, ono nie reaguje w sposób naturalny. Dajcie nam dalej wyjaśnić.

Wasze ciało w rzeczywistości ma dwie linie obrony. Pierwsza linia obrony jest umieszczona w komórkach, które znajdują się w nosie, płucach i ustach. Są one w stanie wykryć ciała obce, które mają zdolność do uszkodzenia lub zakłócenia waszego ciała. Wy rzeczywiście stykacie się z dobrze znanymi chorobami, na co dzień, są one w powietrzu, którym oddychacie, ale wasze ciało w naturalnej formie obrony jest regularnie w stanie odeprzeć te mikroby z niewielkimi lub bez efektów fizycznych. Gdy wasza pierwsza linia obrony nie jest wystarczająco silna, aby odeprzeć inwazję, wasze ciało rzeczywiście natychmiast aktywuje układ odpornościowy i zaczyna pomnażać białe krwinki, aby pomóc zwalczyć chorobę. Kiedy wasze ciało jest w stanie zwalczyć infekcję, z którą weszliście w kontakt w naturalny sposób, jesteście wtedy odporni na ten konkretny szczep wirusa na całe życie.

Teraz, kiedy jesteście sztucznie wprowadzani w choroby omijając pierwszą linię obrony, aktywujecie pełną skalę ataku układu odpornościowego waszego ciała przeciwko inwazji. Wasze ciało może i często przesadnie reaguje na chorobę, ponieważ ona nie jest jeszcze osłabiona przez wasze ciało w pierwszej linii ataku. Szczepienie może aktywować tymczasową odporność na choroby, jednak nie jest trwałym rozwiązaniem. Wasza medycyna jest tego świadoma i dlatego jesteście często zachęcani, aby otrzymać "booster" lub dodatkowe szczepienia po otrzymaniu pierwszego szczepienia. Dlatego również ci, którzy zostali zaszczepieni na poszczególne dolegliwości lub choroby mogą wciąż zarazić się chorobą w późniejszym okresie życia, kiedy organizm naturalnie zetknie się z nią. Wasi naukowcy dopiero zaczynają odkrywać ilość osób, które zostały zarówno zaszczepione na konkretną chorobę, a jednak wciąż chorują na nią lata później, a my po prostu podzieliliśmy się z wami, tym, dlaczego tak jest.

To było dla nas ważne, aby najpierw wyjaśnić, w jaki sposób organizm broni się w rzeczywistości przed chorobami na poziomie fizycznym, zanim moglibyśmy przejść do tego, dlaczego szczepionki są tak szkodliwe. Niestety, skutki tych szczepień nie zostały dobrze udokumentowane, ani nie zostały podane do uwagi opinii publicznej. Istnieje z pewnością wiele dzieci, które mają niewielkie lub brak skutków ubocznych szczepień, które otrzymały, ale było wiele innych, które je mają, które na razie nie zostały ogłoszone przez wasze media. Szczepienia mają zdolność do zapewnienia tymczasowej odporności na choroby, jednak szczepienia nie mogą być po prostu strzałem samej choroby. To musi być przenoszone w czymś, w celu przetransportowania choroby poprzez wasze ciało, jak powiedzieliśmy wcześniej. Substancje, które są wykorzystywane do transportu choroby są znacznie bardziej szkodliwe niż sama choroba. Wasze ciała są fizycznie zbudowane, aby bronić się przed mikroorganizmami, bakteriami i chorobami jednak nie są zaprojektowane do filtrowania stężeń toksycznych metali ciężkich. Metale ciężkie, które są zawarte w tych szczepionkach są głównie odpowiedzialne za szkody, które są czynione w organizmie, które powodują trwałe efekty, a nie sama choroba. Zdajemy sobie sprawę, że może to być szokujące dla wielu z was, dowiedzieć się tego, gdy zaufało się swoim lekarzom, aby upewnić się, że wasze dzieci są zadbane, jednak nie wszyscy z lekarzy wiedzą, co jest w rzeczywistości zawarte w tych szczepionkach. To dlatego dzielimy się tym z wami w tej chwili, tak, że możecie teraz uświadomić sobie i możecie rozważyć "za" i "przeciw" i sami zdecydować, co jest najlepsze dla Was i Waszych dzieci.

Podzieliliśmy się perspektywą tego, co obserwujemy w odniesieniu do fizycznych aspektów szczepień, jak one działają i jak wasz organizm naturalnie reaguje, jednak ważne jest, aby nie zapomnieć o duchowej perspektywie tej kwestii.

Teraz będziemy dzielić się tym, dlaczego szczepionki faktycznie nie odgrywają roli w tym, czy będziecie w kontakcie z chorobą później w życiu, czy nie. Nasza odpowiedź jest prosta: zdrowie nie może być otrzymane poprzez zapobieganie, ono jest tworzone przez intencję. To nie służy Wam, bać się choroby, jeśli nie chcecie być chorzy, to skupiajcie się na tworzeniu zdrowia. 100 osób, może być poddanych tej samej chorobie, w takim samym środowisku, mogą być w podobnym, wieku, masie ciała i wysokości. Mogą być albo zaszczepione lub nie szczepione, a jednak niektórzy zarażą się chorobą, a niektórzy nie. Szczęście i szansa nie są odpowiedzialne za wasze zdrowie. Bardzo ważne jest, abyście pamiętali, że choroba nie może pozostawać w organizmie, który znajduje się w stanie równowagi. Utrzymajcie równowagę zarówno ciała fizycznego, jak i duchowego, a nie będziecie doświadczać chorób.

Mamy nadzieję, że skorzystacie z tego w jakiś sposób.

W miłości i świetle, jesteśmy waszymi Anielskimi Przewodnikami

0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14595
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15580 razy
Otrzymał podziękowanie: 22564 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 06 lis 2013, 08:59

"NSA" tym razem po naszej stronie ;)

Sanepid przegrał w NSA w sprawie szczepień!

Sanepid przegrał w NSA w sprawie szczepień!
Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok, w którym stwierdza brak podstaw prawnych do wydania decyzji o obowiązku poddawania dzieci szczepieniom.Odważna, młoda mama z Poznania sprzeciwiła się terrorowi Sanepidu, który nękał ją pismami z groźbami oraz okradał ją bezprawnie (bez wyroku sądowego), ściągając z jej konta bankowego kolejne grzywny, których wysokość i częstotliwość ustalał według własnego widzimisię.

Nie ma obowiązku prawnego szczepienia dzieci! Każda próba zmuszenia nas do szczepień lub dowolnych badań jest niezgodna z Konstytucją! Mamy prawo odmówić i nikt nie może wywierać na nas żadnych nacisków!

A oto relacja tej dzielnej kobiety – bierzmy z niej przykład


* * *

Historia mojego świadomego podejścia do spraw szczepień zaczęła się od kontaktu z pewną dzielną mamą, której synowie bliźniacy maja autyzm. Opowiadała mi o swoich codziennych zmaganiach i samotności. Zaczęłam dostrzegać całą prawdę, że szczepienia często dają odporność, ale dużym kosztem: zdrowia, czasem nawet życia, codziennej walki o przywrócenie zdrowia dziecku i poczucia nie wynagrodzonej krzywdy
To nie jest decyzja, jaką za rodzica może podjąć państwo w osobie urzędnika nakładającego grzywnę.

Pierwsza córka była zaszczepiona tylko na BCG i WZWB po porodzie w szpitalu. Mimo moich kilkukrotnych pytań, nikt nie potrafił mi udzielić odpowiedzi kiedy będą szczepić moje dziecko. Nie miałam odwagi zaprotestować
na kolejne szczepienia do przychodni już z nią nie poszłam.

WEZWANIE Z SANEPIDU

Na początku otrzymałam z Sanepidu wezwanie do przedstawienia odroczenia szczepień przez lekarza, straszona grzywną za niestawienie się i rozpoczęciem postępowania administracyjnego, gdy nie zaszczepię dziecka. Gorączkowo zaczęłam szukać lekarza, który może mi pomóc, jednak gdy już znalazłam, lekarz wycofał się ze swojej obietnicy. W Sanepidzie powiedziałam, że wstrzymuję się od szczepień do 2 roku życia córki i przez rok nie byłam niepokojona. W przychodni lekarka poprosiła mnie o podpisanie oświadczenia, że poinformowała mnie o obowiązku szczepienia.

DECYZJA ADMINISTRACYJNA

W międzyczasie urodziłam drugą córeczkę. Tym razem przygotowałam wcześniej krótkie oświadczenie, że na razie rezygnuję ze szczepień. Dość szybko odezwał się Sanepid upominając się o szczepienia obu dziewczynek. Po moich wyjaśnieniach, że nadal nie będę ich szczepiła, wystawiono dwie decyzje administracyjne nakazujące zaszczepienie dzieci pod rygorem natychmiastowej wykonalności wszystkimi zaległymi szczepionkami w jednym terminie


Odwołałam się od nich powołując się na ryzyko jakie ze sobą niosą i wnioskując o wykonanie badań, które pozwolą wykluczyć ryzyko powikłań poszczepiennych. Wojewódzki inspektor sanitarny zupełnie nie odniósł się do tego co napisałam, podtrzymując decyzję inspektora powiatowego. Od tego postanowienia już się nie odwołałam, trzy miesiące później otrzymałam upomnienie, a potem grzywnę w celu przymuszenia 2 x po 550 zł.

GRZYWNA

Przepisy precyzują, że Sanepid może nakładać te grzywny jednorazowo do 10 000 zł, a łącznie do 50 000 zł. W praktyce rodzice dostają grzywny w wysokości od 200 do 600 zł, a w Kielcach nawet do 5000 zł. Są zajmowane konta bankowe lub grzywna jest ściągana z pensji.

SKARGA DO SĄDU

Odwołałam się od tego postanowienia do II instancji, a po podtrzymaniu złożyłam skargę do sądu nie korzystając z pomocy prawnika. W czerwcu tego roku Wojewódzki Sąd Administracyjny powołując się na orzeczenie NSA orzekł, że brak podstaw prawnych do wydania decyzji o obowiązku poddania się szczepieniom i uchylił decyzje administracyjne i postanowienia o nałożeniu grzywny. Wygrałam, ale kosztowało mnie to cztery lata nerwów, czytania przepisów i pisania pism. Cieszę się jednak, że zmobilizowało mnie to do działania w obronie naturalnego zdrowia dzieci i wolności wyboru.

Mimo tych orzeczeń Sanepidy nie zaprzestały swoich praktyk, a rodzice poszkodowanych po podaniu szczepionki dzieci, nadal nie otrzymali odszkodowań, które pozwoliłyby im chociaż częściowo, dzięki kosztownemu leczeniu i rehabilitacji , wrócić do zdrowia. Rodzice nadal mają problemy z przyjęciem przez lekarzy zgłoszeń podejrzenia niepożądanych odczynów poszczepiennych, a często nawet nie są świadomi, że taki obowiązek ciąży na lekarzu.

PETYCJA

Wszystko to prowadzi do braku zaufania do całego systemu szczepień ochronnych i służby zdrowia w naszym kraju. Dlatego nadal zbieramy podpisy pod petycją dotyczącą poszanowania wolności i praw rodziców rezygnujących ze szczepienia swoich dzieci oraz w sprawie skuteczniejszej ochrony szczepionych dzieci przed niepożądanymi odczynami poszczepiennymi. Proszę o podpisy: http://www.petycje.pl.

Do kwietnia tego roku decyzje administracyjne i grzywny były uchylane w sądach ze względu na błędy proceduralne. Dopiero w kwietniu 2011 r. pojawiło się decydujące orzeczenie Najwyższego Sądu Administracyjnego, które poruszyło istotę sprawy.

ORZECZENIA WSA I NSA

Pod poniższymi adresami zgromadzone są linki do orzeczeń sądów w podobnych sprawach:

1. II OSK 32/11 – Wyrok NSA z 2011-04-06
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/6F08246C2E
2. IV SA/Po 999/10 – Wyrok WSA w Poznaniu z 2011-05-12
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/9695CC78C7
3. II SA/Bk 79/11 – Wyrok WSA w Białymstoku z 2011-05-05
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/9202653612
4. IV SA/Po 1009/10 – Wyrok WSA w Poznaniu z 2011-03-16
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/E368A4642A
5. II SA/Po 803/10 – Wyrok WSA w Poznaniu z 2011-02-04
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/688BBCD5E6
6. II SA/Bk 723/10 – Wyrok WSA w Białymstoku z 2011-02-01
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/688BBCD5E6
7. II SA/Bd 373/10 – Wyrok WSA w Bydgoszczy z 2010-09-22
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/48C866A1A0
8. IV SA/Po 232/10 – Wyrok WSA w Poznaniu z 2010-09-01
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/EB7959B2FB
9. II SA/Go 355/10 – Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 2010-06-24
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/5EBAC8BCBE
10. IV SA/Po 425/07 – Wyrok WSA w Poznaniu z 2008-04-24
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/0BC6E6FAB6
11 IV SA/Po 588/07 – Wyrok WSA w Poznaniu z 2007-12-12
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/D2180FFB4F
2007-06-28 III SA/Lu 76/07 – Wyrok WSA w Lublinie z 2007-06-28
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/0D80B5C8F8

oraz dwie uznane skargi na decyzję i grzywnę w Poznaniu w maju i w czerwcu br., do których orzeczenia nie są jeszcze dostępne w sieci.

Autor wstępu: Maria Sobolewska
Autor relacji: Mama z Poznania

Źródła: Jestem za, a nawet przeciw i Dzieci są ważne

http://wolnemedia.net/


no to jeszcze zerknijmy na inne informacje i mamy kompletną wiedzę.
Wszystkie choroby są psychosomatyczne
oraz. "Szczepić czy nie szczepić, oto jest pytanie"

Opublikowano 9 minutes ago, autor: adept

http://kochanezdrowie.blogspot.com/2013 ... rawie.html
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6949
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 24 lis 2013, 17:46

Sezon grypowy ,czyli temat na czasie

Szczepionka na świńską grypę ma na celu niszczenie naszych organizmów, sterylizację oraz drastyczną redukcję inteligencji

Obrazek„Program szczepień na świńską grypę, jeśli się go połączy ze sztucznie stworzonym wirusem, jest próbą podziału ludzkości na dwie grupy: jedną, która utraci intelekt, zdrowie i płciowość, oraz drugą, która tego nie utraciła, i w związku z tym ma przewagę”

O tym artykule nie pisałem, gdyż go nie znałem. Naszą akcję antyszczepionkową, którą prowadziłem najpierw z dr Piotem Beinem, a później z szeroką grupą wolontariuszy, w tym z osobami ze stopniami naukowymi, opieraliśmy głównie na publikacjach ze znanych stron oraz z bezpośrednich kontaktów z anglojęzycznymi autorami, choćby wymienić Jane Burgermeister, dr Rebeccą Carley czy Wayne Madsena. Sukces kampanii antyszczepionkowej nie byłby możliwy bez wsparcia ze świata nauki, choćby wspomnieć osobę, która zdziałała najwięcej, prof. Marii Doroty Majewskiej. To jej publikacje i audycje telewizyjne z jej udziałem, dotarły do milionów ludzi. Media chcąc nie chcąc musiały zdobyć się na słowa krytyki wobec szczepionek, choć nie były one nigdy tak ostre jak pubikacje internetowe.

Po wygaśnięciu zagrożenia, gdy nasza grupa się rozpadła, dr Piotr Bein, który kontynuował blog grypa666 na wordpressie zainteresował się Jimem Stone, głównie w kontekście zamachu w Fukushimie. Wg Stone’a ten i wiele innych operacji fałszywej flagi jest dziełem syjonistów, oczywiście z największym wkładem Izraela.

Jim Stone jednak zasłynął artykułem „Tainted Nightmare” (Okropny Koszmar) napisanym wspólnie z żoną dr Sarah Stone oraz Russem Clarke. O samym Stonie postaram się jeszcze wiele napisać, gdyż jego strona jest unikatowa, jeśli chodzi o demaskowanie zbrodni syjonistycznych - są to opracowania udokumentowane od A do Z, z jednoznaczymi wnioskami. Jak pisze sam autor, jego publikacje są stale na oku agencji wywiadowczych, które czerpią z nich wiedzę i dzięki niej uniknięto już wielu nieszczęść.

Pamiętajmy, że artykuł „Tainted Nightmare” jest z sierpnia 2009 roku, kiedy to jeszcze oficjalnie mieliśmy „pandemię”. Jego treść dotarła wg. autora do 300 mln ludzi na całym świecie. Prezydent Egiptu przyznał oficjalnie, że czytał artykuł i że rozumie dlaczego Stone nie jest obiektem pozwów ze strony korporacji farmaceutycznych – gdyż wszystko co pisze jest prawdą.

Program szczepień na świńską grypę, jeśli się go połączy ze sztucznie stworzonym wirusem, jest próbą podziału ludzkości na dwie grupy: jedną, która utraci intelekt, zdrowie i płciowość, oraz drugą, która tego nie utraciła, i w związku z tym ma przewagę.

Pamiętamy co doprowadziło do wybuchu pandemii – było to jak z kiepskiego filmu: uczniowie jadą za granicę na wakacje, zarażają się wirusem i przywożą go do domu. Wtedy miała się rozpocząć światowa pandemia. Ta historia była na tyle niewiarygodna, że Stone zaczął podejrzewać, że jest to oszustwo. Mogło albo w ogóle nie być żadnego wirusa, albo celowo rozprzestrzeniono sztucznie stworzone mikroorganizmy.

Niestety, okazało się, że ta druga opcja była prawdziwa i wirus jest zupełnie nowym mikrorganizmem z nieznanym wcześniej połączeniem genów: z tzw. hiszpanki z 1918 roku, ptasiej grypy oraz dwóch nowych wirusów H3N2 z Eurazji. Wszystko więc wskazuje na to, że jest to sztucznie stworzony wirus.

Jak pisze dalej Stone, celem artykułu miało być zbadanie motywów jaki kierowały zbrodniarzami i ostrzeżenie ludzkości przed tym co nadchodzi.

Jak wiemy z bloga Jane Burgermeister birdflu666.wordpress.com, a co potwierdził Jim Stone, w lutym 2009 roku Baxter [druga co do wielkości po Novartis firma farmaceutyczna na świecie] rozesłał materiał szczepionkowy [było go w sumie 92kg!] do 18 krajów. Dzięki czeskim laborantom w firmie Biotest, okazało się, że materiał jest skażony nieosłabionym (!) wirusem ptasiej grypy H5N1. Zwierzęta, na których przeprowadzono testy zmarły. Gdyby więc nie rzetelność Czechów, to akcja z pandemią by się zapewne powiodła i zmarło by miliony ludzi.Jak pisze dalej Jim Stone, Baxter wyszedł z tej próby ludobójstwa bez szwanku, mimo że zbrodnia była oczywista – zabezpieczenie trzeciego stopnia jakie posiadają laboratoria tej firmy, nie zazwalają na jakiekolwiek przypadkowe skażenia. Materiał szczepionkowy skażony był więc śmiertelnym wirusem z premedytacją. Była to próba wymordowania milionów ludzi. Dzięki Czechom, którzy poważnie potraktowali procedury bezpieczeństwa, skażony materiał nie mógł już zostać powielony na etapie produkcyjnym.

Co gorzej, Baxter zamiast znaleźć się na ławie oskarżonych, czy też być wyeliminowanym z biznesu za taki „błąd”, został nagrodzony jesienią (2009) przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), kontraktem dystrybucji szczepionek na świńską grypę. Nikt nie zadał nawet pytania dlaczego śmiertelny wirus znalazł się w materiale szczepionowy dla milionów ludzi, czy też dlaczego składniki szczepionki zostały tak przygotowane, by ten wirus przetrwał długą drogę dystrybucji.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, głównym celem artykułu jest ostrzeżenie przed planami zbrodniarzy, takimi jak działania na rzecz podziału ludzkości na dwie grupy – skażoną i uprzywilejowaną nieskażoną zatrutymi szczepionkami. Zbrodniarze chcą (piszę w czasie teraźniejszym, gdyż plany masowych szczepień są nadal realizowane) tego dokonać wykorzystując specjalne dodatki do szczepionek, zwane adjuwantami. Adjuwanty mają rzekomo wzmocnić szczepionki, by w ten sposób uzyskać większą ilość pojedynczych dawek na okres jesiennych szczepień. Ale nie wykorzystuje się bezpiecznych adjuwantów, których nie brakuje – dodaje się natomiast skwalen. Ten z kolei dodany do szczepionki powoduje reakcję obronną organizmu, który niszczy nasz wewnętrzny skwalen, który jest niezbędny do normalnego funkcjonowania organizmu.

Skwalen jest bardzo ważną cząsteczką, z niej to właśnie powstają różne tłuszcze i hormony, konieczny jest do normalnego funkcjonowania mózgu, zabezpiecza komórki przed mutacjami i starzeniem się. Ze skwalenu powstają hormony męskie i żeńskie, a także receptory neurochemiczne. Nie trudno sobie więc wyobrazić co będzie gdy nasz naturalny skwalen ulegnie redukcji: spadek intelektu, autyzm, czy nawet cięższe choroby jak Lou Gehriga, zaburzenia autoimmunologiczne czy też guzy mózgu. W testach na świnkach morskich szczepionki ze skwalenem zabijały 14 z 15 zwierząt na skutek reakcji autoimmunologicznej.

Podczas pierwszej wojny w Zatoce Perskiej, u 95 procent żołnierzy, którzy otrzymali szczepionki na wąglika, zaobserwowno przeciwciała na skwalen. 6,5% z nich zmarło. Żaden z nieszczepionych żołnierzy nie miał przeciwciał na skwalen i oczywiście nie miał poważnych kłopotów zdrowotnych.

Aby przeciwciała zaczęły wyraźnie niszczyć nasz wewnętrzny skwalen, musi minąć około rok od szczepienia. Tyle czasu zajmuje bowiem wyczerpanie przez mózg i system nerwowych tych naszych zapasów skwalenu, które są niedostępne dla systemu immunologicznego i w związku z tym nie mogą być zniszczone od razu. Ten rok opóźnienia w działaniu jest też doskonałym alibi dla producentów szczepionek. Dodatkowo są oni chronieni, jak np, w USA, gdzie Kongres zatwierdził prawo dające im praktycznie bezkarność – nie można bowiem zasądzić firm farmaceutycznych na gruncie szkosliwości szczepionek.

Analiza składników szczepionki na świńską grypę wykazuje, że nie ma ona na celu zabezpieczenie przed tą chorobą. Celem działania wobec zaszczepionych nią osób są:

Redukcja inteligencji
Skrócenie czasu życia
Zmniejszenie płodności
Liczne zgony

Można założyć, że jakiekolwiek szczepionki mogą być wykorzystane do tych celów. Użycie skwalenu nie jest konieczne by ich działanie było zabójcze, jest bowiem wiele innych sposobów by wytworzyć reakcję autoimmunologiczną organizmu. Zarówno szczepionki jak i firmy je produkujące są już tak zbrukane, że nie wolno im w żaden sposób ufać.
To, że nikt nie ukarał Baxtera jest skandaliczne, ta firma powinna być usunięta z biznesu. W spisku przeciwko ludzkości poza firmami farmaceutycznymi są też organizacje takie jak Światowa Organizacja Zdrowia. Powinniśmy za wszelką cenę unikać jakichkolwiek szczepionek, a szczególnie musimy chronić przed nimi nasze dzieci.

===============================

Komentarz M.P: Sprawa ludobójstwa, które było realizowane przez firmę Baxter jest jednym z najważniejszych dowodów przeciwko zbrodniarzom farmaceutycznym, którzy są zresztą powiązani z elitą bankiersko – przemysłową. Dlatego też, należy o tym ciągle mówić, aludzi, którzy tę informację blokują, czy też wprowadzają dezinformację na ten temat, wpisać na listę wspólników ludobójstwa.
Musimy tych ludzi rozliczyć za zbrodnię, która mogła być największym ludobójstwem w historii. Osoby promujące szczepienia wpisują się także na tę listę, gdyż nie uwzględniają możłiwości skażenia szczepionek bronią biologiczną. Mógłbym tu sypać nazwiskami zbrodniarzy w Polsce, którzy bez skrupułów chcieli nas wsadzić na szczepionkową „minę”, ale pewnie przyjdzie jeszcze na to czas. Są z nimi też politycy – posłowie i senatorzy, którzy zatwierdzili ustawę nt. przymusu szczepień. To tak jakby zatwierdzono ustawę zezwalającą na przymusową eutanazję – czyli ludobójstwo.
Ci, którzy mimo fiaska pandemii nadal promują szczepienia, są zwykłymi, bezwzględnymi zbirami i należy im się takie traktowanie. Dlatego też dalej będę prowadził ten blog i namawiam wszystkich, którym zależy na przyszłości na rozpowszechnianiu tego i innych artykułów gdzie się da. Nie możemy popuścić ludziom, którzy z zimną krwią planują i realizują ludobójstwo na większości populacji Ziemi.
Źródło artykułu: Monitor Polski
http://alexjones.pl/pl/aj/aj-nwo/aj-kar ... bject_map=[246074685530768]&action_type_map=[%22og.likes%22]&action_ref_map
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14595
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15580 razy
Otrzymał podziękowanie: 22564 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 14 sty 2014, 18:10

Fakt.pl Wydarzenia Polska Dziecko zmarło w Kutnie. Wcześniej było szczepione
TO USTALENIA PROKURATURY!
Półroczną Basię zabiła szczepionka?!


autor: bt, wp,pl, tvn24.pl | 14.01.2014 13:57
Słowa kluczowe: Kutno, Kutnowski Szpital Samorządowy, dziecko, dziecko zabiła szczepionka, prokuratura, zintegrowana szczepionka, Łódź, śmierć dziecka
To strasz­na tra­ge­dia, która może wielu ro­dzi­ców nie­mow­la­ków znie­chę­cić do ich szcze­pie­nia! Pro­ku­ra­tu­ra usta­li­ła – jak pisze por­tal tvn24.​pl – "że na stan zdro­wia dziec­ka mogła mieć wpływ zin­te­gro­wa­na szcze­pion­ka po­da­na dziew­czyn­ce kilka dni przed śmier­cią"!
Basia nie miała jesz­cze nawet sze­ściu mie­się­cy. Do Kut­now­skie­go Szpi­ta­la Sa­mo­rzą­do­we­go przy­wieź­li ją sami ro­dzi­ce. Za­uwa­ży­li, że jej stan się po­gar­sza. Za­le­d­wie dwa dni wcze­śniej do­sta­ła zin­te­gro­wa­ną szcze­pion­kę. Mimo że – w każ­dym razie w tej chwi­li – nie wia­do­mo jesz­cze, czy to szcze­pie­nie spo­wo­do­wa­ło cho­ro­bę Basi, takie wła­śnie są usta­le­nia pro­ku­ra­tu­ry z Kutna.

Dziec­ko do szpi­ta­la w Kut­nie do­tar­ło z za­pa­le­niem płuc. Ale opie­ka le­kar­ska nie po­mo­gła. Basia była w coraz gor­szym sta­nie. W końcu le­ka­rze uświa­do­mi­li sobie, że nie umie­ją jej pomóc i Basię trze­ba prze­wieźć do szpi­ta­la spe­cja­li­stycz­ne­go.

Miała je­chać spe­cjal­ną ka­ret­ką do Łodzi. Trans­port się jed­nak nie udał, bo szpi­tal nie do­ga­dał się z po­go­to­wiem wy­sy­ła­ją­cym ka­ret­kę. Przy­je­cha­ła po Basię po trzech go­dzi­nach ocze­ki­wa­nia. Dziec­ko było już wtedy w sta­nie tak cięż­kim, że jego prze­wie­zie­nie gdzie­kol­wiek było nie­moż­li­we.
Basia zmar­ła w so­bo­tę. Spra­wę jej śmier­ci pod okiem le­ka­rzy bada pro­ku­ra­tu­ra w Kut­nie. A jaką rolę w całym dra­ma­cie ode­gra szcze­pion­ka – pew­nie się z cza­sem wy­ja­śni. Sek­cja zwłok dziec­ka bę­dzie prze­pro­wa­dzo­na nie­dłu­go. Dla ni­ko­go nie jest już jed­nak ta­jem­ni­cą, że szcze­gól­nie szcze­pion­ki zin­te­gro­wa­ne mogą być bom­ba­mi dla ma­łe­go or­ga­ni­zmu dziec­ka.

http://www.fakt.pl/dziecko-zmarlo-w-kut ... 936,1.html
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14595
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15580 razy
Otrzymał podziękowanie: 22564 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 21 sty 2014, 12:13

0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5078 razy
Otrzymał podziękowanie: 1627 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 05 lut 2014, 20:11

szcepionki skład i bezpieczeństwo

Skład i bezpieczeństwo szczepionek

Zapobieganie chorobom poprzez szczepienia owocuje zmniejszeniem częstooeci występowania
chorób w danej populacji i przynosi duże oszczędnooeci. Nadal nie wyprodukowano
szczepionki w 100 proc. skutecznej i bezpiecznej, choć naukowcy ca-
ły czas do tego dążą. Poważne odczyny poszczepienne po szczepionkach zarejestrowanych
w Polsce zdarzają się niezwykle rzadko. Działanie szczepionki często
nakłada się na objawy choroby, dlatego trudno jest ustalić dokładną częstooeć odczynów
niepożądanych. Również techniki produkcji szczepionek zmieniają się każ-
dego roku i są różne u poszczególnych producentów, stąd trudnooeci w opracowaniu
uniwersalnych programów badań, które porównują i okreoelają bezpieczeństwo
preparatów. Szczepionka przeciw tężcowi nie jest tą sprzed 50 lat. Białko jaja kurzego
używane przy produkcji szczepionki przeciw grypie różni się znacznie każdego
roku i u różnych producentów. Szczepionkę przeciw błonicy Japończycy pozbawili
żelatyny, zaoe do szczepionki przeciw odrze używają innej i mniej immunogennej
[1]. W dostępnych szczepionkach, poza antygenami, znajdują się również adjuwanty,
stabilizatory, antybiotyki i inne. Każdy z tych składników może być przyczyną niepożądanych odczynów poszczepiennych.


Składniki każdej szczepionki wyszczególnione
są w ulotce umieszczonej w opakowaniu. Takie same
szczepionki produkowane przez różne firmy
mogą różnić się aktywnooecią, jak też zawartooecią
nieczynnych składników (sól fizjologiczna, formalina,
inne).

Główne składniki szczepionek dzieli
się na 4 grupy:

I antygeny,
II zawiesina,
III konserwanty, antybiotyki i stabilizatory
(pełnią zbliżoną funkcję),

IV adjuwanty [2].
I Antygeny – dają odpornooeć czynną. Są to
białka, wielocukry, kwasy nukleinowe patogenu,
które w szczepionkach stanowią również składow
ą złożonych cząstek, atenuowanych wirusów, zabitych
bakterii [3].

II Zawiesina – (woda do iniekcji lub sól fizjologiczna
lub złożona płynna hodowla tkankowa)
może zawierać białka lub inne składniki pochodz
ące z pożywki lub biologicznego układu, w którym
szczepionka jest produkowana (białko jaja
kurzego, antygeny jaja, żelatyna, hodowla tkankowa
namnażająca antygen i inne). Białko jaja kurzego
jest składnikiem szczepionek powstających
z użyciem zarodków kurzych (odra, oewinka, żółta
febra, grypa). W bardzo rzadkich przypadkach
szczepionki te mogą wyzwalać odczyn anafilaktyczny
lub inne objawy nadwrażliwooeci [3]. Osoby,
które przebyły reakcję anafilaktyczną po zjedzeniu
jaja nie powinny otrzymać wymienionych
szczepionek. Należy jednak pamiętać, że niektóre
szczepionki przeciw odrze i oewince otrzymywane
są z użyciem hodowli fibroblastów zarodków kurzych;
niosą one znikome ryzyko reakcji anafilaktycznych
u osób z nadwrażliwooecią na białko jaja
kurzego [4]. Obserwowane reakcje na szczepionki
zawierające białko jaja kurzego najczęoeciej
związane są z reakcją nadwrażliwooeci na żelatynę
i rzadko są typu anafilaktycznego [5, 6]. Dlatego,
w odróżnieniu od pacjentów po reakcjach anafilaktycznych,
ci z atopowym zapaleniem skóry
o niewielkim lub oerednim nasileniu zmian i z dodatnimi
reakcjami w testach alergicznych z żelatyn
ą, mają wykonywane szczepienia pełną dawką
szczepionki [7].
Niemal 6 proc. osób, które otrzymały dawkę
przypominającą szczepionki przeciw woeciekliŸnie
przechodzi chorobę posurowiczą, która jest wynikiem
uczulenia na ludzkie albuminy, ulegające
przemianom chemicznym pod wpływem substancji
używanych do inaktywacji wirusa w procesie
otrzymywania szczepionki [8].
III Konserwanty, stabilizatory i antybiotyki.
OEladowe ilooeci pierwiastków lub związków chemicznych
(rtęci = tiomersal, preparaty immunoglobulin)
i pewne antybiotyki (neomycyna,
streptomycyna) są składnikami zapobiegającymi
rozwojowi bakterii lub stabilizują antygen, przez
co czynią szczepionkę termostabilną. Reakcje
alergiczne na te związki zdarzają się niezwykle
rzadko, dotyczą osób uczulonych na te składniki
szczepionki.

Konserwanty dodawane są do szczepionki, gdy
jest ryzyko zanieczyszczenia produktu (np. fenol
do opakowań wielodawkowych). Poza fenolem inny
środek konserwujący to tiomersal = etylen rtęci,
powszechnie używany przez 30 lat. Nie obserwuje
się niepożądanych reakcji alergicznych typu
pierwszego po szczepionkach zawierających rtęć,
nawet wtedy, gdy alergiczne testy skórne z tym
związkiem są dodatnie. Nadwrażliwooeć na ten
składnik szczepionki jest zwykle typu póŸnego
i nie jest to przeciwwskazanie do podawania tego
typu szczepionek. Jednak Departament Kontroli
Żywnooeci i Leków (FDA) w 1997 r. wydał zalecenie
usunięcia związków rtęci ze szczepionek powszechnie
stosowanych w USA. Takie stanowisko
FDA podyktowane było wynikiem analizy ryzyka
przekroczenia dopuszczalnych stężeń rtęci po wielokrotnym
podaniu szczepionki. U niemowląt matek
zakażonych wzw B po podaniu szczepienia
przeciw wzw B, odnotowano przekroczenie dopuszczalnych
stężeń rtęci, w wyniku czego USA
zaniechało podawania szczepień aż do czasu wprowadzenia
na rynki szczepionki wolnej od tiomersalu.

Ta decyzja doprowadziła do wzrostu zachorowań
na wzw B woeród noworodków w USA.
Wkrótce (2000 r.) ACIP, wspólnie z innymi medycznymi
przedstawicielstwami, wydał ooewiadczenie,
w którym podkreoelono koniecznooeć kontynuowania
szczepień szczepionkami zawierającymi
tiomersal do czasu otrzymania nowych, wolnych
od tego związku. Nadal tiomersal jest uprzywilejowany,
chociaż zgodnie z zapowiedziami, OEwiatowa
Organizacja Zdrowia (WHO) swoje preferencje
przeniesie z czasem na inny, równie skuteczny
stabilizator, gdy tylko znajdzie się on w powszechnym
użyciu [1]. Czy tiomersal jest szkodliwy?
Liczne badania pokazują, że limity stężeń w organizmie
człowieka dotyczą metylenu rtęci, a nie etylenu,
który zawarty jest w tiomersalu. Badania
wskazują, iż ze szkodliwym wpływem rtęci na organizm
spotykamy się po ekspozycji wielokrotnie
wyższej niż ta po szczepieniu. Inne badanie, pokazuj
ące wpływ rtęci po spożyciu zanieczyszczonych
ryb przez ciężarne kobiety, wykazało szkodliwy
wpływ tego pierwiastka na płód [9].
W szczepionkach złożonych, konserwant i stabilizator
dodany do jednej ze składowych wpływa
na działanie innych, np. tiomersal osłabia działanie
inaktywowanej szczepionki polio kiedy jest składow
ą złożonej: polio+tężec+błonica+adsorbowany
krztusiec [10].

Jednak po szczepieniu pierwotnym
(3 dawki) uzyskuje się oczekiwany ochronny
poziom przeciwciał przeciw wirusowi polio [11].
W opakowaniach jednodawkowych unika się dodawania
konserwantów do szczepionek [3].
Stabilizatory zapewniają stabilnooeć szczepionki,
czyli opornooeć na zmiany, co czyni ją bezpieczn
ą i immunogenną. W wielu regionach oewiata niemo
żliwe jest zachowanie zimnego łańcucha podczas
przechowywania szczepionek, dlatego też szczepionki
muszą być termostabilne. Stosowane stabilizatory
to: MgCl2, MgSo4, laktoza, sorbitol, żelatyna,
mleko, albuminy, maltoza, miód, histydyna,
heparyna, dekstroza, sacharoza, glicerol [12]. Sole
magnezu w największym stopniu spooeród innych
stabilizatorów, czynią szczepionkę termostabiln
ą. Dodane do antygenów polio i odry, dały
szczepionki, które mogą być stosowane w krajach
tropikalnych [13]. Niektóre szczepionki żywe
(odra, oewinka, różyczka, żółta febra, ospa wietrzna)
zawierają żelatynę, która jest substancją stabilizuj
ącą. Osoby, które przebyły reakcje anafilaktyczn
ą po zjedzeniu żelatyny, mogą dooewiadczyć
tych samych reakcji po zastosowaniu szczepionki
z tym stabilizatorem. Poszukiwano związków pomiędzy
żelatyną pochodzenia wołowego a chorobą Creutzfeldta-Jackoba. Należy pamiętać, że
szczepionki zawierające składniki pochodzenia
zwierzęcego przygotowywane są na podstawie
wszechstronnych badań materiałów biologicznych,
w tym na obecnooeć prionów [14].
Aktualnie rozważa się zastąpienie produktów
zwierzęcych nowymi stabilizatorami (aminokwasy,
polisacharydy i sole) [3].
Antybiotyki (neomycyna, streptomycyna, polimyksyna
B) w oeladowych ilooeciach stosuje się do
produkcji szczepionek wirusowych, w celu zredukowania
lub osłabienia wzrostu zanieczyszczeń zewnętrznych,
które mogą wtargnąć w każdym etapie
namnażania wirusa. Większooeć reakcji alergicznych
na neomycynę to reakcje póŸne typu IV
wg Arthusa ze swędzącą, grudkowo-plamistą wysypk
ą na podłożu rumieniowym, która występuje
po 48–72 godz. w miejscu podania szczepionki.
Taka reakcja typu póŸnego nie jest przeciwwskazaniem
do dalszego stosowania szczepionki. Jednak
osoby, które w przeszłooeci miały odczyny anafilaktyczne
po antybiotyku zastosowanym w szczepionce,
nie mogą stosować szczepionek
zawierających ten antybiotyk [15].

Dla szczepionek zawierających oczyszczone plazmidy
DNA markerem odróżniającym od innych
jest opornooeć na antybiotyki zawartych w niej mikroorganizmów.
Zgodnie z zaleceniami FDA,
w procesie powstawania plazmidów DNA zabrania
się używania penicyliny i innych antybiotyków
beta-laktamowych, z uwagi na możliwooeć wystą-
pienia silnych reakcji niepożądanych. Antybiotyki
zalecane to kanamycyna i neomycyna [3, 16].
IV Adjuwanty. Antygeny w stosowanych szczepionkach
mają różną immunogennooeć. Małe peptydy
i oczyszczone polisacharydy charakteryzują
się małą immunogennooecią. Aby spełniały swe zadanie
kliniczne, jedne z nich zostały połączone
z immunogennym białkiem (szczepionki skoniugowane),
do innych dodano adjuwant. Adjuwanty
używane są od początku XX w., jednak mechanizmy
ich działania nadal nie są do końca poznane.
Wiele substancji mających właoeciwooeci adjuwantów
(związki glinu, emulsje oleiste, oczyszczone
lipopolisacharydy, peptydy, liposomy, oczyszczone
saponiny, związki polimeryczne) poddaje się cią-
głym badaniom, oceniającym ich właoeciwooeci [3,
17]. Adjuwanty mineralne i z olejów rooelinnych
próbowano zastosować w szczepionkach przeznaczonych
dla ludzi, jednak z uwagi na dużą liczbę
miejscowych odczynów (nawet ropnie) i poważne
reakcje ogólne (możliwooeć nowotworzenia), nie
zostały dopuszczone przez FDA. Aż do chwili
obecnej, rolę adjuwantów spełniają głównie związki
glinu. Są one używane powszechnie jako czynniki
wzmacniające immunogennooeć antygenu, wyd
łużają też czas działania szczepionek, poprzez adsorpcję
rozpuszczalnego toksoidu na cząsteczkach
adjuwantu (efekt precypitacji), umożliwiającą uzyskanie
zjawiska depot antygenu w miejscu podania,
co prowadzi do przedłużonego uwalniania toksoidu
z tkanki [18, 19].

Związki glinu wzmacniają
immunogennooeoeć szczególnie tych antygenów, które
zawierają inaktywowane (zabite) mikroorganizmy
(np. wzw B, błonica, tężec). W ciągu ostatnich
5 lat francuscy badacze zidentyfikowali kilka
przypadków nowego, wyróżniającego się obrazem
histopatologicznym zespołu zwanego MMF (makrofagowe
zapalenie powięzi i mięoeni). W badaniu
pobranej tkanki znajduje się wiele makrofagów,
w których widoczne są liczne kryształki glinu.
Wydaje się najbardziej prawdopodobne, że
złogi glinu to adjuwant pochodzący ze szczepionek.


Jednak trudno jest wyjaoenić, co sprawia, że są
one odpowiedzialne za niespecyficzny, uogólniony
obraz choroby: ból mięoeni, stawów i słabooeć mięoeni
[5, 20, 21]. Przeprowadzone dotychczas badania
kliniczne, pochodzące z jednego ooerodka, dalekie
są od udowodnienia działań ogólnych zarówno wodorotlenku
glinu, jak i fosforanu glinu. Obecnie
prowadzone są badania kliniczne oceniające skutecznooeć
i bezpieczeństwo innych adjuwantów [2,
22] (3-deacylowany monofosforyl lipidu A z aluminium
to nowe połączenie dające adjuwant, który
w rekombinowanej szczepionce przeciw wzw B
daje szybszą odpowiedŸ i wyższe oerednie geometryczne
stężenia przeciwciał niż szczepionka z aluminium).
Na podstawie wyników badań klinicznych
można sądzić, że szczepionka ta wzbudzi odpornooeć
u osób, które tej odpornooeci nie uzyskały
po stosowanej konwencjonalnej szczepionce [23].
Również obiecujące są wyniki badań klinicznych
ze szczepionką przeciw grypie zawierającą nowy
adjuwant (skwalen z emulsją); wzbudza ona silniej
odpornooeć u osób starszych niż szczepionka
bez adjuwantu [24].
...

http://naturalnel.wordpress.com/category/big-pharma/
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5078 razy
Otrzymał podziękowanie: 1627 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 05 lut 2014, 20:19

Formularz do druku dla rodziców, którzy nie chcą szczepić swoich pociech. Można wydrukować i dać do wypełnienia lekarzowi przed szczepieniem.

Ciekawym, który lekarz to podpisze. :lol:


Oświadczenie Lekarza


Ja, niżej podpisany oświadczam że,

Szczepionka (tutaj nazwa szczepionki)___________________________

Wyprodukowana przez:______________________________

Seria i numer:_____________________________

Zawierająca następujące składniki:____________

________________________________________

Zastosowana jest, celem zapobiegnięcia: (nazwa choroba)

_____________________________________________

Ta szczepionka wolna jest od wszelkich zanieczyszczeń i aplikuję ją dzisiaj

Panu/Pani/Dziecku (imię nazwisko, data urodzenia)

_______________________________________________

Zapewniam, że zastosowana szczepionka jest absolutnie bezpieczna i nie zagraża życiu ani zdrowiu. Nie powoduje żadnych bezpośrednich szkód ani też późniejszych komplikacji zdrowotnych takich jak paraliżu, uszkodzenie mózgu, ślepoty, gruźlicy, rakowym owrzodzeniem w miejscu zaszczepienia lub gdzie indziej, uszkodzenia nerek, zapalenia wątroby prowadzących do śmierci lub też nie.

Zapewniam, że zaaplikowana szczepionka przez _____ lat zabezpiecza przed tą wyżej wymienioną chorobą.

W przypadku wystąpienia w/w choroby przed tym okresem, zobowiązuję się do dobrowolnej wypłaty (bez procesu sadowego) odszkodowania w wysokości 40 tys. PLN.

W przypadku wystąpienia psychicznych lub fizycznych powikłań w związku z dzisiejszym zaszczepieniem, zobowiązuję się, poszkodowanemu / ej lub rodzinie wypłacić odszkodowanie w wysokości

___________ PLN (słownie)___________________________

bez odwlekania i wzywania sądów.______________ ____________________
(miejsce i data) Podpis i pieczątka lekarza

http://naturalnel.wordpress.com/category/big-pharma/
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9341
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13604 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 05 lut 2014, 20:37

To nieco inny temat, ale każdy lekarz musi być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej, więc dochodzenie roszczeń spada niejako na ubezpieczyciela.
Ciekawe czy będą chcieli ubezpieczać lekarzy, gdy zaczną się pozwy!
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5078 razy
Otrzymał podziękowanie: 1627 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 05 lut 2014, 20:42

Być może znajdzie się ubezpieczyciel, który będzie oferował takie ubezpieczenia, ale składki za nie tak wyśrubują, że żaden lekarz ich nie kupi. :lol:
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5078 razy
Otrzymał podziękowanie: 1627 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 02 mar 2014, 21:48

astromaria pisze: Znosi się w Polsce uprawnienia sanepidu do terroryzowania rodziców za nieszczepienie dzieci
Szczepionki Mercka dla dzieci (niebezpieczne!!!)


Szczepionkowe ludobójstwo
W 1980 r. autyzm diagnozowano u 1 na 10.000 dzieci, w 2004 r. u 1 na 166, a obecnie u 1 na 60-80!


Szczepionki – czy na pewno bezpieczne i skuteczne?

Autor: Ian Sinclair;
Tłumaczenie: Elżbieta Strózik
Źródło: „Nexus” nr 3 (5) 199


Szczepionka zostaje dopuszczona do użytku, tylko wtedy gdy okazuje się bezpieczna i skuteczna. („Zasady Praktyki Chorób Zakaźnych”, Mandell, Douglas i Bennett)


SZCZEPIONKA PRZECIWKO KOKLUSZOWI

Szczepionka przeciwko kokluszowi jest łączona ze szczepionką przeciwko dyfterytowi i tężcowi i znana jest jako Di-Per-Te lub szczepionka o trzech antygenach. Profesor Gordon Stewart w artykule na temat kokluszu („Here’s Heath”, marzec 1980) tak komentuje historię tej szczepionki w Wielkiej Brytanii: Wprowadzona w roku 1957 szczepionka ta podana została do roku 1960 70 procentom dzieci poniżej 2 roku życia i ponad 70 procentom wszystkich dzieci do roku 1969. Public Health Laboratory Service (Laboratorium Służby Zdrowia Publicznego) monitorowało program narodowy od roku 1957 do 1968. W roku 1969 doniesiono, że te szczepionki „nie były zbyt skuteczne” i że zawiodły w kontroli epidemii choroby lub nie ochroniły w pełni szczepionych dzieci przed infekcją. W tym czasie ilość dzieci szczepionych wzrosła do 80 procent lub więcej i z raportów wynika, że nadal postępował spadek występowania i ciężkości przebiegu kokluszu. Jednocześnie stwierdzono, że u w pełni zaszczepionych dzieci występował nie tylko koklusz, ale również poważne skutki uboczne szczepionki, które wywoływały problemy i dawały powody do niepokoju. Analiza przypadków zachorowań w czasie wcześniejszych prób stosowania szczepionki przeciwko kokluszowi podawanej pojedynczo (to znaczy nie jako część potrójnej szczepionki) w USA i w Wielkiej Brytanii wykazała, że połączenie jej z dwiema innymi sprawia, że potrójna szczepionka wywołuje więcej skutków ubocznych, włącznie z dotyczącymi serca i układu nerwowego. Te reakcje uboczne to między innymi szok, zapaść, konwulsje i napady spazmatycznego płaczu. Wszystkie te objawy obserwowano we wcześniejszych próbach u części dzieci, które otrzymały jedynie szczepionkę przeciwko kokluszowi. Objawy takie były nadzwyczaj rzadkie lub całkowicie nieobecne przy wcześniejszym stosowaniu pozostałych dwóch komponentów potrójnej szczepionki.

Więcej światła rzucono na ten problem, kiedy prof. W. Ehrengut z Hamburga i dr John Wilson z kolegami ze szpitala dla chorych dzieci (Hospital for Sick Children) przy ulicy Great Ormond w Londynie stwierdzili niezależnie od siebie, że u niektórych dzieci zaczynają występować oznaki poważnego uszkodzenia mózgu wkrótce po wystąpieniu reakcji ubocznych spowodowanych przez potrójną szczepionkę. Mniej więcej w tym samym czasie ukazało się w prasie wiele doniesień z różnych części Wielkiej Brytanii dotyczących zdrowych dzieci, u których po otrzymaniu potrójnej szczepionki wystąpiło opóźnienie umysłowe lub paraliż. Kierując się radą swoich komitetów doradczych w odpowiedzi na te raporty rząd ponownie potwierdził skuteczność i bezpieczeństwo szczepionki przeciw kokluszowi, nalegając, aby ten komponent pozostał w potrójnej szczepionce. Twierdzono również uparcie, że wysoki poziom szczepień wśród dzieci w różnym wieku musi zostać utrzymany, jeśli epidemie mają być opanowane. W tym czasie, w roku 1974, poziom szczepień u dzieci wynosił od 70 do 90 procent. Ostatnią epidemię kokluszu odnotowano w latach 1970-1971, a ponieważ epidemicznie stale występował on co 3-4 lata, następnej epidemii spodziewano się w lalach 1974-1975, co też rzeczywiście nastąpiło. To stworzyło okazję do sprawdzenia skuteczności szcze­pionki przeciwko kokluszowi. Wkrótce stało się oczywiste, że ochrona była znowu niekompletna, a w najlepszym wypadku okresowa, oraz że we wszystkich raportach opublikowanych w tym czasie odsetek zachorowań u dzieci w pełni zaszczepionych wynosił 30-40 procent. W międzyczasie nadal krążyły raporty dotyczące uszkodzeń mózgu, które doprowadziły do debat między ekspertami oraz w Parlamencie w sprawie bezpieczeństwa tej szczepionki. Główny Komitet Doradczy (Joint Committee on Immunisation and Vaccination – Połączony Komitet ds. Immunizacji i Szczepionek) obstawał przy swoim punkcie widzenia (po raz pierwszy wyrażonym w roku 1974), że jest ona skuteczna i bezpieczna i że uszkodzenia mózgu, jeśli w ogóle występują, są nadzwyczaj rzadkie i nie dotyczą więcej niż jednego na 300000 szczepionych dzieci. Niemniej podkreślano konieczność zachowania ostrożności i zalecono niepodawanie tej szczepionki dzieciom, które wykazywały objawy zaburzeń systemu nerwowego lub takie objawy występowały w historii ich rodziny, bądź takim, które źle reagowały na pierwsze lub drugie wstrzyknięcie. W tamtym czasie w wielu środowiskach występowały wątpliwości, na które rząd odpowiedział powołując za pośrednictwem Komitetu Bezpieczeństwa Leków specjalny zespół ekspertów mający dokonać analizy toksyczności tej szczepionki. Wtedy również wprowadzono w roku 1978 system odszkodowań dla rodziców dzieci poszkodowanych w wyniku szczepień. Miedzy rokiem 1974 i 1978 zaczęła maleć akceptacja dla szczepionki przeciwko kokluszowi. Władze odpowiedzialne za zdrowie zaczęty oferować podwójną szczepionkę (dyfteryt-tężec) i to okazało się, razem ze szczepionką przeciwko poliomyelitis (paraliż dziecięcy), do zaakceptowania i bez wątpienia bezpieczniejsze. W tej sytuacji doradcy rządowi przewidywali katastrofalną epidemię kokluszu w nie chronionej populacji. Zgodnie z trzy-czteroletnim cyklem w roku 1977 miała rozpocząć się następna epidemia, co potwierdził wzrost liczby zachorowań, który trwał przez następne dwa lata (1978-1979). Ogólna ich liczba wzrosła do takiego poziomu, że była to największa epidemia od roku 1967. Procent śmiertelności był jednak mniejszy niż zawsze, choć niewątpliwie ogólny schemat wcześniejszych epidemii został powtórzony, z tym, że zaobserwowano wysoki odsetek zachorowań wśród dzieci w pełni zaszczepionych. W tym czasie po raz pierwszy wystąpiła wyraźna różnica w sprawozdaniach z różnych części kraju. Niektórzy obserwatorzy donosili o niskiej lub nawet zerowej liczbie przypadków wśród dzieci szczepionych, podczas gdy inni stwierdzali bardzo małą różnicę między dziećmi szczepionymi i nie szczepionymi. Międzynarodowa sytuacja była równie zagmatwana. W niektórych krajach, takich jak USA i Kanada, szczepionka przeciwko kokluszowi była stosowana intensywnie i twierdzono, że koklusz jest chorobą zanikającą. Mimo to w obu tych krajach od roku 1974 zarejestrowano epidemie tej choroby, które (podobnie jak w Wielkiej Brytanii) w 30-50 procentach dotyczyły dzieci w pełni zaszczepionych. W Republice Federalnej Niemiec, głównie dzięki badaniom prof. Ehrenguta dotyczącym toksyczności tej szczepionki, w Hamburgu zaniechano jej stosowania, nie notując przy tym żadnego wzrostu liczby zachorowań lub śmiertelności spowodowanej przez koklusz. Podobny spadek bez szerokiego stosowania tej szczepionki wystąpił w Egipcie i Włoszech. Nie ulega wątpliwości, że w samej tylko Wielkiej Brytanii zupełnie niepotrzebnie kilkaset, jeśli nie kilka tysięcy dzieci cierpiało z powodu nieodwracalnych uszkodzeń mózgu i że w konsekwencji zostało złamane życie zarówno ich, jak i ich rodziców. Poza tym wyjaśnienia wymaga pewna liczba przypadków śmiertelnych po szczepieniu w Wielkiej Brytanii i USA. Nie widzę żadnego sensu ani uzasadnienia dla tego rodzaju polityki medycznej i uważam, że dalsze stosowanie szczepionki przeciwko kokluszowi powinno być wstrzymane, dopóki nie rozwieje się tych wątpliwości za sprawą staranniejszych badań lub lepszej szczepionki.

Obrazek


Powyższa tabelka pochodząca z publikacji „Infectious Diseases” („Choroby zakaźne”) wydanej przez WHO wyraźnie pokazuje nieefektywność szczepionki przeciwko kokluszowi. (Źródło: Community Disease Surveillance Centre – Centrum Śledzenia Chorób Społecznych).

Według „Morbidity and Mortality Weekly Report” („Raport Tygodniowy Zachorowalności i Śmiertelności”; 5 lipiec 1975) w Waszyngtonie w USA między 1 stycznia i 1 października 1984 roku wystąpiła epidemia kokluszu i objęła 162 przypadki. 69 z nich dotyczyło dzieci między 3 miesiącem i 6 rokiem życia. Raport donosi: „Spośród 69 pacjentów ze znanym stanem immunizacji w wieku od 3 miesięcy do 83 miesiąca życia (6 lat) 34 (49%) było odpowiednio immunizowanych zgodnie z ich wiekiem surowicą przeciwko dyfterytowi i tężcowi oraz szczepionką przeciw kokluszowi”. 2 września 1978 roku NBC News, Floryda, USA, wydało następujące oświadczenie: „Centrum Kontroli Chorób w Atlancie (The Atlanta Center for Desease Control – CDC) poprosiło lekarzy o wstrzymanie szczepień przeciwko dyfterytowi, tężcowi i kokluszowi, ponieważ u wielu dzieci wystąpiły nieprawidłowe reakcje”. Należy do nich również syndrom nagłej śmierci dzieci (śmierć w kołysce) znany jako SIDS (Sudden Infant Death Syndrome – Syndrom Nagłej Śmierci Noworodka). Dr Alan Hinman, dyrektor Centrum Kontroli Chorób w Atlancie, stwierdził: „Odkąd w roku 1978 CDC wprowadziło swój system monitorowania, uzyskaliśmy raporty o 44 przypadkach śmiertelnych występujących w ciągu 4 tygodni od zaszczepienia na Di-Per-Te. 32 z tych przypadków śmierci to SIDS”. Leon Chaitow („Vaccination and Immunisation” – „Szczepienia i immunizacja”) wskazuje na badania podjęte w roku 1979 na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA) sponsorowane przez Urząd ds. Leków i Żywności (FDA), potwierdzone przez inne badania, które wykazały, że w USA rocznie umiera około 1000 dzieci w wyniku szczepień Di-Per-Te i że przypadki te są klasyfikowane jako SIDS. Dr William Torch, znany neurolog dziecięcy z Uniwersytetu Stanu Nevada w Reno, USA, podjął badania nad przypadkami SIDS. W jednym z badań odkrył, że 2/3 ze 103 dzieci, które zmarło na SIDS otrzymało szczepionkę Di-Per-Te w okresie 3 tygodni przed śmiercią. Część z nich zmarła w ciągu jednego dnia po szczepieniu. W roku 1982 dr Torch stwierdził, że szczepionka Di-Per-Te „może być ogólnie nie rozpoznaną przyczyną SIDS”. Siostra Joyce Lubke w swojej książce „I Had No Say” („Nie musiałam mówić”) podaje:

Kiedy szczepień dokonywano w wieku 3 miesięcy, szczyt śmierci w kołysce przypadał między 3 i 4 miesiącem. Teraz mówi się nam, że szczyt wypada między 2 i 3 miesiącem. Dzieje się tak, odkąd szczepienia wykonywane są w 2 miesiącu. Wydaje mi się, że jest pewien związek między śmiercią w kołysce i szczepieniami.


W „Health Report” (vol. 6, nr 12, grudzień 1986) dr H. Buttram i J. Hoffman opisują badania prowadzone przez oddział pediatrii wydziału medycyny na Uniwersytecie Kalifornijskim na 145 ofiarach SIDS. Z tej liczby 53 otrzymało szczepionkę DPT krótko przed swoją śmiercią. Z tych 53 dzieci 27 zmarło w ciągu miesiąca od chwili otrzymania szczepionki, 17 w ciągu tygodnia, a 6 w ciągu 24 godzin. W swojej książce „How To Raise A Healthy Child In Spite of Your Doctor” („Jak wychować zdrowe dziecko wbrew lekarzowi”) dr Robert Mendelsohn pisze:

Według moich podejrzeń, które podzielają z inni członkowie mojej profesji, około 10 000 przypadków śmierci SIDS, które występują co roku w USA, ma związek z jedną lub więcej szczepionek rutynowo podawanych dzieciom. Szczepionka przeciwko kokluszowi jest najbardziej prawdopodobnym winowajcą, niemniej winne temu mogą być także inne.


Dr Archie Kalokerinos, który także zaobserwował istnienie związku między SIDS i szczepieniami, zanotował, że wiele zdrowych dzieci aborygeńskich doznało po szczepieniach szoku i zmarło. Przemawiając na zjeździe poświęconym zagadnieniom zdrowia w Stanwell Tops w Nowej Południowej Walii (24 maja 1987 roku), stwierdził odnośnie szczepionki przeciwko kokluszowi:

Najgorszą ze wszystkich jest szczepionka przeciwko kokluszowi
jest ona odpowiedzialna za wiele przypadków śmiertelnych i za to, że wiele dzieci cierpi na nieodwracalne uszkodzenia mózgu. U dzieci wrażliwych, uszkadza ona ich system immunologiczny, prowadząc do nieodwracalnych uszkodzeń mózgu lub poważnych ataków, a nawet śmierci w wyniku takich chorób jak: zapalenie płuc lub zapalenie żołądka i jelit oraz innych.


W swojej dobrze udokumentowanej książce „A Shot in The Dark” („Strzał w mrok”) jej autorzy H. Coulter i B. Fisher wyliczają potencjalne reakcje i efekty uboczne wywoływane przez szczepionkę Di-Per-Te. Obejmują one reakcje skórne, gorączkę, wymioty, biegunkę, spazmatyczny płacz, zapalenie mózgu, cukrzycę, hipoglikemię i SIDS. W USA w roku 1984 Edward Brandt jr, zastępca Sekretarza Zdrowia, stwierdził w swoim wystąpieniu w Kongresie, że z dokonanych szacunków wynika, iż co roku szczepionce Di-Per-Te towarzyszy:


* 150 przypadków zapalenia mózgu lub jego uszkodzeń;
* 50 uszkodzeń trwałych;
* 9000 przypadków konwulsji;
* 9000 przypadków zapaści – stan podobny do szoku, w którym dziecko staje się bezwładne,
blade i na nic nie reaguje;
* 17 000 przypadków nienormalnych wysokotonowych krzyków;
* 25 000 przypadków gorączki dochodzącej do co najmniej 40,5 QC;
* 450000 przypadków nieukojonego płaczu trwającego od 1 do 20 godzin.

W roku 1985 w USA zespół telewizji ABC, znany jako 20/20, odkrył wielką ilość udokumentowanych przypadków tragicznego wpływu szczepionki Di-Per-Te. Zespół 20/20 stwierdził, że wiele z tych informacji było ukrywanych przez firmy produkujące leki i że znaczna ich część była znana zarówno rządowi, jak i władzom medycznym, które nie podjęły w tej sprawie żadnych działań. Zespół 20/20 oszacował, że w ponad 2 500 przypadków poważnych reakcji ubocznych, łącznie z uszkodzeniami mózgu, i ponad 60 przypadków śmierci, miało związek ze szczepionką przeciwko kokluszowi. Dowody dotyczące zagrożenia związanego z tą szczepionką pochodzą nawet z tak odległego okresu, jak rok 1948. Zespół 20/20 odkrył, że urzędnicy rządowi, lekarze i producenci szczepionek organizowali zebrania wysokiego szczebla dotyczące niebezpieczeństwa, jakie stwarza podanie tej szczepionki, nie informując o tym opinii publicznej!
Uwaga: W USA koszt pojedynczej szczepionki wzrósł o 1000 procent z 11 centów w roku 1982 roku do 11,40 dolarów w roku 1987. Producenci tej szczepionki przeznaczali 8 dolarów z każdego szczepienia na pokrycie kosztów prawnych i szkód, które byli zobowiązani wypłacać rodzicom dzieci, które doznały uszkodzenia mózgu lub zmarły po jej podaniu.


SZCZEPIONKA PRZECIWKO POLIO

Ta szczepionka jest bezpieczna i nie da się zrobić bezpieczniejszej szczepionki od bezpiecznej (Z wypowiedzi dra Jonasa Salka na temat jego własnej szczepionki przeciwko polio wygłoszonej w roku 1955).


Pierwszą próbę szczepionki Salka (polio) na dużą skalę przeprowadzono w Stanach Zjednoczonych 26 kwietnia 1954 roku. Zaszczepiono wówczas około 440 000 dzieci. Po prawie roku badań 12 kwietnia 1955 roku przedstawiono pierwsze wyniki. Fundacja ds. Paraliżu Dziecięcego (Foundation for Infantile Paralysis) ogłosiła światu, że szczepionka stworzona przez dra Jonasa Salka jest „bezpieczna, silna i skuteczna”. To złożone amerykańskiej opinii publicznej oświadczenie na temat skuteczności szczepionki przeciwko polio wywołało ogólnonarodową falę radości, zaś dra Salka okrzyknięto bohaterem narodowym. Hollywood chciało nawet nakręcić film o jego życiu. W ciągu dwóch tygodni po tym oświadczeniu nastąpiło prawdziwe nieszczęście. 24 kwietnia 1955 roku u ostatnio zaszczepionego dziecka doszło do zachorowania na paraliż dziecięcy. 2 dni później Departament Zdrowia Stanu Kalifornia poinformował Narodowy Instytut Zdrowia (The National Institute of Health), że u sześciorga dzieci rozwinęło się polio w ciągu tygodnia do 10 dni po pierwszym zastrzyku. W wyniku badań stwierdzono jeszcze około 250 przypadków zachorowań związanych z tą szczepionką, z których 150 zakończyło się częściowym lub całkowitym paraliżem, a jedenaście zgonem. Ta epidemia zyskała wkrótce nazwę Cutter Disaster (Nieszczęście Cutter – od nazwy firmy, która przygotowała szczepionkę). W podsumowaniu tej tragedii opublikowanym w roku 1956 przez Krajowe Stowarzyszenie Przeciwko Wiwisekcji (National Antivivisection Society) dr M. Beddow Bayly napisał:

12 kwietnia 1955 roku, w dziesiątą rocznicę śmierci prezydenta Franklina Roosevelta, Fundacja ds. Paraliżu Dziecięcego oznajmiła światu za pośrednictwem środków masowego przekazu, że szczepionka opracowana przez dra Jonasa E. Salka jest „bezpieczna, silna i skuteczna”.


Na spotkaniu 500 lekarzy i naukowców w Ann Arbor w stanie Michigan dr Salk i dr Francis przedstawili tak wyciskające łzy proklamacje dotyczące szczepionki, że prawie każda gazeta amerykańska oznajmiała, iż dr Salk wyeliminował poliomyelitis (paraliż dziecięcy).

Zaledwie 13 dni po tym, jak szczepionka została uznana przez całą amerykańską prasę i radio za jedno z największych odkryć medycznych tego stulecia oraz w 2 dni po oświadczeniu brytyjskiego Ministra Zdrowia, że pozwoli produkować tę szczepionkę, nadeszły pierwsze wiadomości o tragedii. Dzieci szczepione jednym rodzajem szczepionki zachorowały na paraliż dziecięcy. W ciągu następnych dni zaczęły napływać dalsze zgłoszenia zachorowań – niektóre z nich były rezultatem podania innych rodzajów tej szczepionki. Potem przyszła następna i zupełnie niespodziewana komplikacja. Lekarz urzędowy w Denver (Denver Medical Officer), dr Florio, doniósł o pojawieniu się, jak to nazwał, „satelity” polio, tj. przypadków wystąpienia tej choroby u rodziców i innych osób kontaktujących się ze szczepionymi dziećmi, które po kilku dniach pobytu w szpitalu wróciły do domu. Dzieci te przekazywały chorobę innym, chociaż same na nią nie cierpiały. 23 czerwca 1955 roku Amerykańska Publiczna Służba Zdrowia oświadczyła, że zgłoszono już 168 potwierdzonych przypadków poliomyelitis u szczepionych dzieci, w tym 6 przypadków śmiertelnych, oraz 149 przypadków zachorowań na tę chorobę wśród osób kontaktujących się z dziećmi, którym podano szczepionkę Salka, w tym 6 przypadków śmiertelnych. Jeśli chodzi o przypadki „satelitarne” sytuacja była dużo gorsza. Według dra Florio dzieci zaszczepione złą szczepionką stały się nosicielami wirusa. Z jego szacunków wynika („Daily Express”, 16 maj 1955), że wszystkie 1 500 zaszczepionych w Denver dzieci stało się nosicielami. „Stworzyliśmy grupę nosicieli” – powiedział – „potem będzie druga grupa i tak dalej. I tak ten cykl będzie się dalej toczył”. To bardzo niepokojące. Niektóre z osób, które kontaktowały się z nosicielami zapadły na tę chorobę w jej najbardziej śmiertelnej formie. Przerwa między szczepieniem i pierwszymi oznakami paraliżu wahała sic od 5 do 20 dni i w dużej liczbie przypadków zaczynał się on od ramienia, w które podano szczepionkę. Inną cechą tej tragedii było to, że liczba rozwijających się przypadków polio była znacznie wyższa, niż należałoby się spodziewać przy braku szczepień. W rzeczywistości w stanie Idaho, zgodnie ze stwierdzeniem podanym przez dra Carla Eklunda, jednego z czołowych rządowych wirusologów, wirus uderzał tylko w szczepione dzieci, nawet w miejscach, w których od poprzedniej jesieni nie notowano zachorowań. W 9 na 10 przypadków paraliż występował w ramionach, w które wstrzyknięto szczepionkę („News Chronicle”, 6 maj 1955). W artykule zamieszczonym w „Time’ie” (30 maj 1955) napisano: „Ostatecznie za niepowodzenie tej szczepionki obarczono winą także Krajową Fundację (National Foundation), która nadając jej przez lata rozgłos doprowadziła do wzrostu zagrożenia polio oraz wprowadzenia szczepień przy pomocy ewidentnie niewłaściwie przygotowanego preparatu”. To nieszczęście okazało się pierwszym ogniwem w łańcuchu zdarzeń, które usunęły w końcu szczepionkę Salka z USA. 15 października 1955 roku wychodząca w Waszyngtonie „The American Capsule News” opublikowała następujące oświadczenie:

RAPORT DOTYCZĄCY SZCZEPIONKI SALKA. Ci, którzy z nadzieją uwierzyli w opowieści producentów i Krajowej Fundacji Paraliżu Dziecięcego (National Foundation for Infantile Paralysis) o szczepionce Salka zostali pozbawieni iluzji i rozczarowani. Zamiast zlikwidowania polio w wielu stanach i miastach wyraźnie wzrosła liczba przypadków zachorowań na tę chorobę.


Najgorsza w historii stanu Massachusetts epidemia polio wystąpiła po podaniu szczepionki Salka 130 000 dzieci. W porównaniu z 273 przypadkami polio, które wystąpiły w roku 1954, w roku 1955 było ich już 2027 i władze natychmiast zakazały stosowania tej szczepionki. Podobny wzrost zachorowań wystąpił w innych stanach: w Connecticut liczba zanotowanych przypadków wzrosła ze 144 w roku 1954 do 275 w roku 1955, w New Hampshire z 38 do 129, w Rhode Island z 22 do 122, w stanie Nowy Jork z 469 do 764, w Wisconsin z 326 do 1655. Specjaliści ds. zdrowia publicznego stanu Idaho odkryli, że: (a) choroba zaatakowała miejsca, w których wcześniej nie występowała; (b) zachorowały tylko dzieci zaszczepione i (c) pierwsze objawy paraliżu pojawiały się w ramieniu, w które wstrzykiwano szczepionkę. Podczas konwencji AMA (American Medical Association), która odbyła się w tym samym roku. człowiek odpowiedzialny za nadzór nad największą akcją szczepień przeciwko polio, Naczelny Lekarz Leonard Scheele, stwierdził: „Nie można udowodnić, że dana seria szczepionki jest bezpieczna, dopóki nie poda się jej dzieciom”.

Obrazek


W roku 1958 masowe szczepienia spowodowały dramatyczny wzrost występowania przypadków polio w USA i Kanadzie. Największy, bo wynoszący 700 procent, wzrost wystąpił w Ottawie w Kanadzie. Do największej liczby zachorowań doszło w tych stanach USA, w których wprowadzono obowiązkowe szczepienia przeciwko polio. Oto dane przytoczone w książce Hannah Allen „Don’t Get Stuck” („Nie daj się nabrać”). W wyniku przeprowadzonych na terenie całego kraju w roku 1954 i 1955 kampanii na rzecz szczepień przeciwko polio nadzorujący szczepienia dr Langmuir z Publicznej Służby Zdrowia USA (Public Health Service) stwierdził: „Przewiduję, że w roku 1957 będzie mniej niż 100 przypadków paraliżu spowodowanego przez polio w całych Stanach Zjednoczonych”. Według Hannah Allen w roku 1957 w USA „prawie połowa przypadków polio u dzieci między 5 i 14 rokiem życia wystąpiła u tych, które zaszczepiono. Jak stwierdzono, przyczyną tego było szczepienie”. W roku 1958 na 6029 zgłoszonych zachorowań wystąpiło 3 122 przypadków paraliżu, a w roku 1959 roku na 8 577 zachorowań – 5 694 przypadków paraliżu, z których 1000 wystąpiło u osób szczepionych trzy lub więcej razy.

Godne uwagi jest to, że cztery z pięciu firm wstrzymało produkcję szczepionki Salka ze względu na jej niepowodzenie oraz z powodu wytoczenia przeciwko nim procesów sądowych. Jedyną amerykańską firmą, która nadal produkowała tę szczepionkę, była American Cyanamid (Lederle), jednak nie dawała ona gwarancji, że jest ona bezpieczna lub skuteczna. (Co ciekawe, pracownicy American Cyanamid nie szczepili własnych dzieci przeciwko polio!). Nowa szczepionka przeciwko polio, znana pod nazwą Sabin, została zatwierdzona do produkcji w USA w roku 1960 i szybko wyparła szczepionkę Salka. W tym samym roku odkryto niepokojący defekt ich obu. Dwóch wirusologów, dr B.H. Sweet i dr M.R. Hilleman, odkryło, że szczepionki przeciwko polio były zakażone wirusem (znanym jako SV40) powodującym nowotwory złośliwe u osesków chomików. Do czasu tego odkrycia tę zarażoną wirusem SV40 szczepionkę podano milionom dzieci. „Medical Journal of Australia” (17 marzec 1973, str. 555) podaje następującą informację dotyczącą tego zakażenia:

Ten sposób myślenia doznał gwałtownego wstrząsu, gdy przyszło pierwsze ostrzeżenie, że coś było nie w porządku z komórkami nerkowymi małp szeroko stosowanymi jako tkanka pierwotna, zwłaszcza w produkcji szczepionki przeciwko poliomyelitis. Do dzież tej tkanki wyizolowano ponad 40 małpich wirusów. Obejmują one wirusa B, o którym wiadomo, że powoduje zapalenie mózgu u ludzi, i SV40, który może wywoływać nowotwory u chomików, jak również zmiany w kulturach ludzkich komórek. Do dziś nie było oznak, że kultury wyhodowane na pierwotnych tkankach nerkowych małp wywołują alarmujące symptomy. Symptomy te mogą się jednak pojawić w ciągu 20 lub nawet więcej lat.


Dr Eva Snead w swoim artykule „Immunisation Related Syndrom’” („Syndrom związany z immunizacją”) opublikowanym w „Health Freedom News” (lipiec 1987) zastanawia się, czy zakażone szczepionki przeciwko polio nie są odpowiedzialne za aktualnie występujące epidemie białaczki, nowotworów dziecięcych, uszkodzeń przy porodzie i chorób powodujących obniżenie odporności. Podobny pogląd głosi dr Frederick Klenner ze Stanów Zjednoczonych, który potępił obie szczepionki nie tylko jako nic nie warte, ale również jako niebezpieczne. Stwierdził między innymi: „Wiele osób wyraża ciche przekonanie, że szczepionka Salka oraz Sabina wykonane na tkance nerkowej małp są bezpośrednio odpowiedzialne za znaczny wzrost liczby przypadków białaczki w tym kraju”.

Publiczna Służba Zdrowia USA poinformowała w roku 1961, że 11 osób, którym podano doustną szczepionkę Sabina podczas masowej kampanii szczepień w Syracuse w Nowym Jorku, zachorowało na polio. W roku 1964 po licznych przypadkach paraliżu spowodowanego przez szczepionkę przeciwko polio Publiczna Służba Zdrowia zaleciła zaprzestanie podawania jej dorosłym. Dr Jonas Salk, człowiek, który wprowadził pierwszą szczepionkę przeciwko polio w latach 1950, w roku 1977 przyznał wspólnie z innymi uczonymi, że od roku 1961 masowe szczepienia przeciwko polio były przyczyną większości przypadków zachorowań na te chorobę w USA. Dr Salk stwierdził również, że większość przypadków polio, które wystąpiły w USA od wczesnych lat 1970, były produktem ubocznym szczepionki zawierającej żywe wirusy. Dr Salk stwierdził na łamach „Science” (4 kwiecień 1977):

Szczepionki przeciwko grypie i polio zawierające żywe wirusy mogą w każdym przypadku wywoływać chorobę, której mają zapobiegać; szczepionki z żywymi wirusami przeciwko odrze i śwince mogą powodować takie efekty uboczne, jak na przykład zapalenie mózgu
Szczepionki z żywym wirusem polio są główną przyczyną zachorowań na polio występujących w USA i innych krajach. Wbrew oczekiwaniom dotyczącym szczepionek z wirusem polio, zgromadzone dowody świadczą, że szczepionki z żywym wirusem nie mogą być podawane bez ryzyka spowodowania paraliżu
Szczepionki z żywym wirusem polio niosą ze sobą nieodłączne ryzyko spowodowania paraliżu dziecięcego zarówno u osób szczepionych, jak i kontaktujących się z nimi.


Centrum Kontroli Chorób USA (US Center for Disease Control) podało, że w roku 1982 i 1983 po raz pierwszy wszystkie zanotowane przypadki paraliżu wywołanego przez polio miały związek ze szczepieniami. MMWR (31 grudzień 1986) podało, że w latach 1980-1985 w USA wystąpiło 55 przypadków poliomyelitis z porażeniami, z których 51 miało „związek ze szczepionką”.

Odpowiadając na debatę tocząca się między immunologami odnośnie względnego ryzyka powodowanego przez zabite wirusy (szczepionka Salka) w stosunku do ryzyka powodowanego przez żywe wirusy (szczepionka Sabina) dr Mendelsohn („East-West Journal”, listopad 1984) stwierdził:


Wierzę, że obie frakcje mają rację i że stosowanie każdej ze szczepionek zwiększy a nie obniży możliwość, że wasze dziecko zapadnie na tę chorobę. Krótko mówiąc, wydaje się, że najbardziej skuteczną metodą ochrony dziecka przed polio jest upewnienie się, że nie zostanie ono zaszczepione.


W swojej książce „The Untold Dangers” („Niebezpieczeństwa, o których się nie mówi”) Ida Honorof podaje:

Zachorowania dzieci szczepionych przeciwko polio są dobrze udokumentowane
śmierć, paraliż powodowane przez obie szczepionki – Salka i Sabina.


Mimo tych wszystkich dowodów potępiających zarówno szczepionkę Salka, jak i Sabina, klasyczne dzieło medyczne „Essentials of Infectious Disease” („Podstawy chorób zakaźnych”) Mandella i Ralpha zawiera następującą informację na temat szczepionek przeciwko polio: „Z doniesień wynika, że szczepionka unieczynniona (z zabitymi wirusami) Salka nie powoduje skutków ubocznych. Szczepionka doustna zawierająca żywe wirusy polio (Sabina) rzadko kojarzona jest z paraliżem u osób szczepionych lub u kontaktujących się z nimi”.

Jak powiedziałby Ross Home, autor „Health Revolution” („Rewolucja zdrowia”), „umysł się burzy”.
http://vaccgenocide.wordpress.com/2011/ ... skuteczne/

http://astromaria.wordpress.com/jak-pic-rope-naftowa/
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1428
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 21
x 71
Podziękował: 142 razy
Otrzymał podziękowanie: 1850 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: barneyos » poniedziałek 03 mar 2014, 09:49

Uwaga !!

Ważna strona na temat szczepionek, stronę tę redaguje m.in. Pani Prof.Majewska:

http://www.autyzm-szczepienia.eu/
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

ODPOWIEDZ