Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Szczepienia/szczepionki !

cedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 05 cze 2019, 21:20

STOP NOP! - 04.06.2019 Grzesiowski kontra Justyna Socha posiedzenie w Sądzie Okręgowym w Warszawie

https://www.youtube.com/watch?v=N0TXKMaAxe4&feature=youtu.be
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 06 cze 2019, 12:50

Setki dzieci w Pakistanie hospitalizowanych po podaniu doustnej szczepionki przeciw polio
utworzone przez admin | Cze 6, 2019

https://szczepienia.wybudzeni.com/2019/ ... ciw-polio/

"Setki dzieci w Pakistanie hospitalizowanych po podaniu szczepionki przeciw polio

Setki dzieci w Peszawarze w Pakistanie zabrano do szpitali, dzieci cierpiały z powodu nudności i wymiotów po otrzymaniu żywej atenuowanej doustnej szczepionki przeciw polio (OPV), 22 kwietnia 2019 roku. Szczepienia były częścią ogólnokrajowej kampanii przeciw polio. Incydent wywołał atak wściekłych rodziców na lokalny ośrodek zdrowia w Peszawarze. Doprowadziło to również do gwałtownych ataków na pracowników służby zdrowia w południowo-zachodnim mieście Chaman i policjantów wyznaczonych do pilnowania zespołu szczepień przeciwko polio w północno-zachodniej części kraju.[1,2]

Pakistańskie Narodowe Centrum Operacji Ratunkowych [EOC], mające na celu ochronę 270.000 polowych pracowników szczepień, 26 kwietnia nakazało wszystkim prowincjom w kraju zawieszenie kampanii szczepień przeciwko polio „na czas nieokreślony”. Centrum Operacji Ratunkowych [EOC] oświadczyło, że:

„Mamy do czynienia w niepewną i groźną sytuacją dla pracowników na pierwszej linii i musimy uratować program przed dalszymi poważnymi szkodami. W związku z tym w żadnym obszarze w ramach tej kampanii nie będą prowadzone dalsze działania w zakresie szczepień ani nadrabiania zaległości w szczepieniach.”[2]

Incydent w Peszawarze spowodował, że około połowa rodziców i szkół na obszarach wiejskich Pakistanu odmówiła szczepienia dzieci. Szacuje się, że 35-40 procent rodziców w obszarach miejskich kraju również odmówiło. Władze ds. Zdrowia w stolicy Islamabadzie spotkały się, aby przedyskutować sytuację i postanowiły przekonać rodziców i administracje szkół, aby pozwoliły na wznowienie szczepień przeciwko polio. Jeśli to się nie powiedzie, urzędnicy powiedzieli, że rozważą wszczęcie kroków prawnych przeciwko każdemu, kto spróbuje zablokować lub zagrozić zespołom polio w wykonaniu swojej pracy.[3]

W Pakistanie miały miejsce inne incydenty związane ze szczepieniami przeciwko polio, które w ostatnich latach doprowadziły do ​​wzrostu nieufności rodziców w stosunku do władz służby zdrowia.

W kwietniu 2018 roku w Peszawarze troje dzieci w wieku od jednego miesiąca do jednego roku życia zmarły po otrzymaniu inaktywowanej szczepionki przeciwko polio (IPV). Według członków rodziny zdrowie dzieci stopniowo się pogarszało po otrzymaniu szczepionki.[4]

W grudniu 2016 roku dwoje dzieci w rejonie Bara Tehsil w plemiennym regionie Khyber w Pakistanie zmarło „chwile” po otrzymaniu doustnej szczepionki [OPV], a kolejne 11 dzieci straciło przytomność po szczepieniu. W październiku 2015 roku dwoje dzieci zmarło w prowincji Pendżab, a pięcioro dzieci stało się krytycznie chore w ciągu kilku godzin po otrzymaniu doustnej szczepionki przeciw polio [OPV].[5]

Przypisy:

Ganz J. Hundreds of Pakistani children hospitalized with nausea and vomiting, following polio vaccines. New York Daily News Apr. 22, 2019.
Pakistan suspends polio vaccine drive after health worker attacks. DW Akademie.
Dawn. Capital’s polio vaccination drive suffers after Peshawar incident. ReliefWeb Apr. 24, 2019.
TVR Staff. Three Infants in Pakistan Die After Receiving Polio Vaccine. The Vaccine Reaction May 13, 2018.
TVR Staff. Two Children Die After Polio Vaccination, Four in Critical Condition in Pakistan. The Vaccine Reaction Dec. 27, 2016.


Źródło: Hundreds of Children in Pakistan Hospitalized After Getting Oral Polio VaccineNa stronie The Guardian, 30 kwietnia opublikowano artykuł w którym informują nas, że:
„23 kwietnia policjant odpowiedzialny za ochronę pracowników polio został zastrzelony w mieście Bannu…

Drugi policjant zginął w dystrykcie Buner, gdy towarzyszył zespołowi polio…

35-letnia kobieta zajmująca się szczepieniem przeciw polio została zastrzelona w czwartek w Chaman w Balochistanie, w pobliżu granicy z Afganistanem. Jej 24-letni kolega również został poważnie ranny w tym ataku. Zgłoszono również kolejne ataki na personel w Sindh, Balochistanie i Pendżabie.” – Killings of police and polio workers halt Pakistan vaccine drive https://www.theguardian.com/global-deve ... n-pakistanPoniżej interesujące fakty z Indii
Korelacja pomiędzy występowaniem Niebędącego Polio Ostrego Porażenia Wiotkiego [NPAFP] a częstością akcji Pulse Polio w Indiach – dr Jacob Puliyel i inni

Pulse Polio to kampania szczepień ustanowiona przez rząd Indii w celu wyeliminowania poliomyelitis (polio) w Indiach poprzez szczepienie wszystkich dzieci w wieku poniżej pięciu lat przeciwko wirusowi polio.

Strategia szczepień pulsacyjnych jest metodą stosowaną w celu wyeliminowania epidemii poprzez wielokrotne szczepienie grupy zagrożonej, w określonym przedziale wiekowym, aż do zatrzymania rozprzestrzeniania się patogenu. Strategia ta najczęściej używana jest podczas epidemii odry i polio, aby szybko powstrzymać rozprzestrzenianie się i powstrzymać epidemię.

„Ostatni przypadek [dzikiego] polio w Indiach odnotowano w 2011 roku. W tym roku wskaźnik niebędącego polio ostrego paraliżu wiotkiego (NPAFP) w Indiach wynosił 13,35 na 100.000, gdzie oczekiwany wskaźnik zachorowań wynosi 1-2 na 100.000. Wcześniejsze badanie danych z lat 2000–2010 wyszczególniło wskaźnik występowania NPAFP w prowincjach skorelowany z objazdowymi rundami szczepień przeciw polio tam przeprowadzonymi, a najsilniejszą korelację ze wskaźnikiem występowania NPAFP stwierdzono, gdy wykorzystano liczbę dawek z poprzednich 4 lat. Jednak proste skojarzenie znalezione dzięki analizie regresyjnej nie dowodzi związku przyczynowego. Po opublikowaniu tych ustaleń, w miarę zmniejszania się zagrożenia [dzikim] polio, zmniejszono liczbę objazdowych rund szczepień doustną szczepionką [OPV]. Niniejsze badanie zostało przeprowadzone w celu przeanalizowania danych do końca 2017 roku, aby sprawdzić, czy częstość występowania NPAFP spadła wraz z tym zmniejszeniem liczby rund szczepień przeciwko polio. Wykorzystaliśmy dane z nadzoru polio uzyskane przez rząd Indii w latach 2000–2017.

Zbadano korelację wskaźnika występowania NPAFP z liczbą rund szczepień przeciw polio oraz poszukiwano skumulowanego efektu dawek szczepionek przeciw polio podawanych w poprzednich latach. Współczynnik występowania NPAFP korelował z pulsacyjnymi rundami szczepień przeciw polio doustną szczepionką [OPV] w tym roku (R = 0,46; p <0,001), a wskaźnik występowania Niebędącego Polio Ostrego Porażenie Wiotkiego NPAFP zaczął spadać od 2012 roku, gdy liczba pulsacyjnych rund szczepień zmniejszyła się.

Wskaźnik występowania NPAFP w stanach/województwach Uttar Pradesh (UP) i Bihar były najwyższe w kraju. Patrząc na stany z wysokim wskaźnikiem występowania NPAFP Uttar Pradesh i Bihar, odkryliśmy, że współczynnik korelacji był najsilniejszy, gdy rozważano ilość dawek stosowanych w ciągu 5 lat wstecz (R = 0,76; p <0,001). Odpowiedź/reakcja na zmniejszenie liczby rund szczepień doustną szczepionką przeciw polio [OPV] zwiększa wiarygodność założenia, że szczepionka ​​OPV była odpowiedzialna za zmianę wskaźnika występowania NPAFP. Teraz, gdy Indie są wolne od [dzikiego]polio od ponad 6 lat, proponujemy, abyśmy dalej redukowali ilość NPAFP poprzez dalsze zmniejszenie liczby pulsacyjnych rund szczepień.

Niektóre stany miały wyższy wskaźnik występowania NPAFP niż inne. W 2011 r. ilość zachorowań na NPAFP w Uttar Pradesh i Bihar wynosiła odpowiednio 25 na 100.000 i 35 na 100.000.

Dla każdego roku obliczaliśmy liczbę sparaliżowanych dzieci, które przekraczały oczekiwane liczby (przyjmując wskaźnik występowania NPAFP 2 na 100.000), a wyniki przedstawiono w Tabeli 2.

Setki dzieci w Pakistanie hospitalizowanych po podaniu szczepionki przeciw polio
Łącznie u 640.000 dzieci rozwinęło NPAFP w latach 2000–2017, co sugeruje, że wystąpiło dodatkowych 491.000 sparaliżowanych dzieci powyżej naszych oczekiwanych liczb dla dzieci z NPAFP.” – Int J Environ Res Public Health. 2018 Aug; 15(8): 1755; Correlation between Non-Polio Acute Flaccid Paralysis Rates with Pulse Polio Frequency in India https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6121585/"
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 10 cze 2019, 22:52

STAN SZYMONKA JEST KRYTYCZNY! SZPITAL NIE SZANUJE WOLI RODZICÓW! LUDZIE ZEBRALI SIĘ POD SZPITALEM
https://pl-pl.facebook.com/stowarzyszen ... __tn__=K-R
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 13 cze 2019, 13:55

"Prognoza zachorowalności na odrę w wysoko wyszczepionej populacji – podejście modelowe
utworzone przez admin | Cze 13, 2019 | Odra | 0 komentarzy

Prognoza zachorowalności na odrę w wysoko wyszczepionej populacji – podejście modelowe

Jeśli założenia tego modelu są prawidłowe, obecny stan wyszczepienia jest katastrofą dla ludności. Badanie to zostało opublikowane w 1984 roku. Powodem, dla którego szczepionka na odrę była tak skuteczna w pierwszych latach wprowadzenia masowych szczepień, była OGROMNA przewaga naturalnie odpornych nastolatków/dorosłych nad osobnikami szczepionymi.

„Niewiele wiadomo na temat tego, w jaki sposób intensywny program eliminacji odry zmienia ogólny stan odpornościowy populacji. W celu zbadania wpływu programu eliminacji odry w Stanach Zjednoczonych na liczbę osób podatnych w populacji stworzono model komputerowy. Symulacja ujawnia, że ​​w erze przed szczepionkowej około 10,6% populacji była podatna na odrę, z których większość stanowiły dzieci w wieku poniżej 10 lat. Wraz z ustanowieniem programu szczepień przeciw odrze, odsetek osób podatnych w populacji spadł do 3,1% w latach 1978-1981, ale następnie zaczął wzrastać o około 0,1% rocznie, osiągając około 10,9% w 2050 roku. Osoby podatne w tym czasie były rozłożone równomiernie we wszystkich grupach wiekowych. Model nie uwzględniał potencjalnego wpływu zanikającej/słabnącej odporności [wtórna porażka szczepień]. Wyniki tego badania sugerują, że eliminacja odry w Stanach Zjednoczonych została osiągnięta dzięki skutecznemu programowi szczepień skierowanemu do młodych podatnych osób w połączeniu z wysoce uodpornioną, w naturalny sposób populacją dorosłych. Jednak pomimo krótkoterminowych sukcesów w eliminowaniu choroby, długo terminowe prognozy pokazują, że odsetek osób podatnych na zachorowanie w roku 2050 może być większy niż w erze przed szczepionką przeciw odrze. Obecna szczepionkowa technologia i polityka zdrowia publicznego muszą zostać zmienione, aby poradzić sobie z tą ewentualnością.” – Am J Epidemiol. 1984 Jul;120(1):39-48; The future of measles in highly immunized populations. A modeling approach. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6741921/

Epidemia odry w pełni zaszczepionej populacji — Izrael, lipiec – sierpień 2017

Prognoza zachorowalności na odrę w wysoko wyszczepionej populacji


Naukowcy odkryli, że szczepionka nie daje odporności na tak długo, jak wcześniej sądzono, ze względu na brak krążącego w środowisku wirusa dzikiej odry, zwiększającego odporność biorców szczepionek. Mamy więc 3 poważne problemy.

1.Posiadamy osoby zaszczepione, które na te szczepionki nie reagują, a które zwiększają pulę populacji wrażliwej na odrę. Ta populacja nieustająco będzie wzrastać.
2. Mamy postępujący problem zanikającej odporności zaszczepionych dzieci w momencie gdy te dzieci zaczynają wchodzić we wczesną dorosłość. Im więcej odchodzi z tego świata ludzi starszych z odpornością nabytą po naturalnym przechorowaniu odry w dzieciństwie, tym bardziej będzie podatna na zachorowanie nasza dorosła, ale już szczepiona populacja.
3. Ponieważ dzisiejsze matki nie chorowały masowo na odrę w dzieciństwie, ich dzieci nie są już chronione przeciwciałami przez nie przekazywanymi.

Podsumowując, autorzy prognozy z 1984 roku przewidują, że do roku 2050 będziemy mieli większą populację osób wrażliwych na odrę niż przed erą masowych szczepień. Jest wielce prawdopodobne, że ta epidemia będzie o wiele bardziej niszczycielska, ponieważ pula podatnych na odrę ludzi nie będzie już tylko ograniczała się do dzieci. Powikłania po odrze oraz śmierć w jej wyniku występują znacznie częściej u dorosłych i niemowląt. Musimy zrozumieć, że szczepionka nie może rozwiązać tego problemu, a my jesteśmy w punkcie krytycznym. Prognoza zachorowalności na odrę w wysoko wyszczepionej populacji.

Co możemy zrobić? Dodać kolejne dawki do kalendarza szczepień? Nie bardzo. Być może to pomoże, ale na bardzo krótki okres czasu. Obecnie rutynowo podawane są dwie dawki szczepionek MMR. W 2015 roku opublikowano wyniki badania sprawdzającego jak długo utrzymuje się poziom przeciwciał uznawany za ochronny u 662 badanych osób.

„Tło: Dwie dawki szczepionki przeciwko odrze, śwince i różyczce są w 97% skuteczne przeciwko odrze, ale występuje zmniejszenie ilości przeciwciał ochronnych na odrę oraz niepowodzenie po 2 dawce szczepionki. Podaliśmy trzecią dawkę MMR (MMR3) młodym dorosłym i oceniliśmy immunogenność w ciągu 1 roku.

Metody: Stężenia przeciwciał neutralizujących wirusa odry (MeV), odporność komórkową (CMI) i awidność przeciwciał immunoglobuliny G (IgG) oceniano na początku [przed podaniem szczepionki], 1 miesiąc po, i 1 rok po otrzymaniu trzeciej dawki szczepionki MMR.

Wnioski: Większość pacjentów była seropozytywna przed otrzymaniem trzeciej dawki szczepionki MMR, a bardzo niewielu miało wtórną odpowiedź immunologiczną po otrzymaniu MMR3. Podobnie, analizy odporności komórkowej [CMI] i awidności wykazały minimalną poprawę jakościową odpowiedzi immunologicznej po otrzymaniu trzeciej dawki szczepionki MMR. Nie znaleźliśmy przekonujących danych na poparcie rutynowego podawania trzeciej dawki szczepionki MMR.” – J Infect Dis. 2016 Apr 1;213(7):1115-23; Measles Virus Neutralizing Antibody Response, Cell-Mediated Immunity, and Immunoglobulin G Antibody Avidity Before and After Receipt of a Third Dose of Measles, Mumps, and Rubella Vaccine in Young Adults. https://academic.oup.com/jid/article/213/7/1115/2912150 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26597262W badaniu CDC opublikowanym w 2007 roku pt. „Utrzymywanie się przeciwciał przeciwko odrze po 2 dawkach szczepionki przeciw odrze w środowisku po wyeliminowaniu” autorzy szacują, że 20 lat po otrzymaniu 2-giej dawki szczepionki MMR, około 33% zaszczepionych będzie miało swoje miana przeciwciał poniżej poziomu uznawanego za ochronny. Dalsze szczepienie przypominające dałoby jedynie przejściowe doładowanie poziomu przeciwciał, a następnie powróci do poziomu sprzed szczepienia w ciągu kilku miesięcy na co wskazuje publikacja powyżej.

Źródło: Arch Pediatr Adolesc Med. 2007 Mar;161(3):294-301.Persistence of Measles Antibodies After 2 Doses of Measles Vaccine in a Postelimination Environment https://jamanetwork.com/journals/jamape ... cle/569784

Przesunięcie antygenowe wirusa odry
Kolejna kwestia jest taka, że szczepionka przeciw odrze o ile była skuteczna w wytwarzaniu specyficznych przeciwciał to przestaje być z powodu przesunięcia antygenowego. Przesunięcie antygenowe to zjawisko zmienności genetycznej polegające na punktowych, spontanicznych mutacjach – o których było wiadomo – występujących w przebiegu replikacji wirusów grypy. Wskutek przesunięć antygenowych powstają nowe warianty wirusa, przeciwko którym organizm nie ma wytworzonych przeciwciał.

Zadaniem szczepionki jest stymulowanie produkcji przeciwciał, specyficznych dla pewnych białek wirusowych. W przypadku wirusa odry jest to białko hemaglutyniny (MeV-H). Przeciwciała wytwarzane w odpowiedzi na szczepionkę przeciwko odrze powinny przyczepiać się specyficznie do MeV-H i inicjować odpowiedź układu odpornościowego, która zabija wirusa w tak skuteczny sposób, że nie ma objawów infekcji wirusowej. Szczepieni wciąż dostają wirusa.

To, co dzieje się z przesunięciem antygenowym, polega na tym, że wirus zmienia białka w celu uniknięcia wykrycia przez przeciwciała układu odpornościowego. Jest to podobne do sytuacji w której przestępca może zmienić swoje odciski palców lub poddać się operacji plastycznej, aby zmienić wygląd swojej twarzy. Wirus odry zmienił białko hemaglutyniny, dzięki czemu obecna szczepionka przeciwko odrze jest tak samo bezużyteczna jak kluczyk do Twojego samochodu w samochodzie.

W 2017 roku opublikowano w czasopiśmie Virology artykuł pod tytułem: „Przesunięcie antygenowe nowego subgenotypu D4 wirusa odry”, poniżej abstrakt:

„Białko hemaglutyniny wirusa odry [MeV-H] jest głównym celem ochronnych przeciwciał neutralizujących. Korzystając z panelu przeciwciał monoklonalnych [MAbs], które rozpoznają znane główne miejsca antygenowe w MeV-H, zidentyfikowaliśmy wariant genotypu D4, który unika neutralizacji przez MAbs ukierunkowane na miejsce antygenowe neutralizującego epitopu [NE]. Przez ukierunkowaną mutagenezę, zidentyfikowano L249P jako krytyczną mutację zakłócającą NE w tym wariancie genotypu D4. Czterdzieści dwie dostępne sekwencje genów genotypu D4 były następnie analizowane i dzielone na 2 grupy w zależności od obecności lub braku mutacji L249P MeV-H. Dalsza analiza sekwencji genów MeV-N tych 2 grup potwierdziła, że ​​reprezentują one wyraźnie definiowalne, rozbieżne pod względem sekwencji subgenotypy D4, które nazwaliśmy subgenotypami D4.1 i D4.2. Subgenotyp D4.1 wirusa odry wyizolowano głównie w Kenii i Etiopii, podczas gdy oporny na przeciwciała monoklonalne [MAb] subgenotyp D4.2 wirusa odry wyizolowano głównie we Francji i Wielkiej Brytanii, krajach o wyższym wskaźniku wyszczepialności. Co ciekawe, wirusy subgenotypu D4.2 wykazały tendencję do zmniejszonej podatności na neutralizację przez surowice ludzkie zebrane od około 60 do 80 dawców z Ameryki Północnej. Ucieczka od neutralizacji przed przeciwciałami monoklonalnymi [MAb] może być potężnym narzędziem nadzoru epidemiologicznego do monitorowania ewolucji nowych subgenotypów MeV.” – J Virol. 2017 May 12;91(11); Antigenic Drift Defines a New D4 Subgenotype of Measles Virus.
https://jvi.asm.org/content/91/11/e00209-17
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28356529Odra u zaszczepionych i poszczepienna odra


Badania wykazują, że zaszczepiona osoba nie tylko może zostać zarażona odrą, ale może również rozprzestrzeniać wirusa na innych, którzy również są zaszczepieni przeciwko niemu – podwójnie obalając regularnie powtarzane twierdzenie, że podawanie dwóch dawek szczepionki MMR jest w„97 do 99% skuteczne.”

„Epidemia odry w 1989 roku w prowincji Quebec została w dużej mierze przypisana niepełnemu zaszczepieniu. W obszarze miasta Quebec (populacja 600.000) wystąpiło 1.363 potwierdzonych przypadków odry. Badanie kliniczno-kontrolne przeprowadzone w celu oceny czynników ryzyka odry pozwoliło nam oszacować poziom wyszczepialności. Mierzono go w klasach, w których przypadki zachorowań miały miejsce podczas wybuchu choroby. Populacja ta obejmowała 8.931 uczniów w wieku od 5 do 19 lat. 563 przypadków zachorowań oraz dwie losowe próbki kontrolne na każdy przypadek wybrany w klasie były przechowywane do analizy. Poziom wyszczepialności wśród chorych wynosił co najmniej 84,5%. Poziom wyszczepialności dla całej populacji wynosił 99,0%. Niekompletny poziom wyszczepialności nie jest uzasadnionym wyjaśnieniem epidemii odry w Quebec City.” – Can J Public Health. 1991 May-Jun;82(3):189-90; https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1884314

„W 2009 r. ogniska odry w Pensylwanii i Wirginii spowodowały ekspozycję i oczywistą infekcję 2 lekarzy, z których obaj mieli udokumentowaną historię szczepień przynajmniej 2 dawkami szczepionki przeciwko odrze-śwince-różyczce MMR.” – J Infect Dis. 2011 Jul;204 Suppl 1:S559-63; Two case studies of modified measles in vaccinated physicians exposed to primary measles cases: high risk of infection but low risk of transmission. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21666213

„W Stanach Zjednoczonych około 9% przypadków odry zgłoszonych w latach 2012–2014 wystąpiło u osób zaszczepionych.” – Clin Vaccine Immunol. 2016 Aug; 23(8): 707–716; High Concentrations of Measles Neutralizing Antibodies and High-Avidity Measles IgG Accurately Identify Measles Reinfection Cases https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4979181/

„Na początku marca 2018 roku, w Porto w Portugalii wybuchła epidemia odry, stanowi to wyzwanie zdrowia publicznego dla centralnego szpitala i społeczności. Do 22 kwietnia potwierdzono 96 przypadków, z czego 67 u zaszczepionych pracowników służby zdrowia, w większości w wieku 18-39 lat. Środki kontrolne zostały szybko wdrożone po zidentyfikowaniu pierwszych przypadków. Jednocześnie inne przypadki odry zostały zgłoszone w północnym regionie kraju. Nie zidentyfikowano żadnego wspólnego powiązania epidemiologicznego.” – Źródło: Euro Surveill. 2018 May;23(20). Measles outbreak in a tertiary level hospital, Porto, Portugal, 2018: challenges in the post-elimination era. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29790461W 2002 roku opublikowano raport naukowców z Francji, w którym autorzy piszą, że:

„Opisujemy tutaj przypadek dziecka z gorączką, 8 dni po szczepieniu szczepionką przeciwko odrze-śwince-różyczce [MMR]. Wirus odry wyizolowano z wymazu z gardła pobranego 4 dni po wystąpieniu gorączki. Wirus ten został następnie scharakteryzowany genetycznie jako wirus typu szczepionkowego. Gorączka występująca po szczepieniu przeciwko odrze jest związana z replikacją żywego atenuowanego wirusa szczepionkowego. W przedstawionym tu przypadku wirus szczepionkowy został wyizolowany w gardle, co wskazuje, że podskórne wstrzyknięcie atenuowanego szczepu odry może spowodować wydalanie tego wirusa przez drogi oddechowe.” – Vaccine. 2002 Feb 22;20(11-12):1541-3; Detection of measles vaccine in the throat of a vaccinated child. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11858860Na początku 2015 roku w stanie Kalifornia [Disneyland] w USA miała miejsce epidemia odry. Cały świat się o tym dowiedział, a winę zrzucono na osoby nieszczepione. W 2017 roku opublikowano artykuł pt. „Szybka identyfikacja szczepionkowego genotypu wirusa odry metodą PCR w czasie rzeczywistym”, z którego wynika, że u 38% chorych stwierdzono szczepionkowy szczep wirusa odry.

„W czasie epidemii odry w Kalifornii w 2015 r. duża liczba podejrzanych przypadków zachorowań wystąpiła u niedawno zaszczepionych. Spośród 194 sekwencji wirusa odry uzyskanych w Stanach Zjednoczonych w 2015 r. 73 zidentyfikowano jako sekwencję szczepionkową.” – Źródło: J Clin Microbiol 55:735–743. Rapid identification of measles virus vaccine genotype by real-time PCR. https://jcm.asm.org/content/55/3/735"

https://szczepienia.wybudzeni.com/2019/ ... -modelowe/
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 18 cze 2019, 14:11

http://kontrrewolucja.net/rodzina/pilne ... zyje-wideo

PILNE! Szymonek odłączony wbrew woli rodziców, których oszukano. „Polski Alfie Evans” nie żyje

18 czerwca 2019 Kontrrewolucja.net
Szymonek, który walczył o życie, został „wbrew woli, bez zgody i pod nieobecność rodziców” odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Uśmiercenie dziecka odbyło się rano przed zaplanowanym konsylium [naradą lekarzy – red. Kr] dziecka na godz. 10.30.

Szymon trafił do szpitala w ciężkim stanie po przyjęciu szczepionki Synflorix. Przez kilka miesięcy chłopiec walczył o życie, przy wielu niejasnościach ze strony lekarzy.

Po konsylium miała zapaść decyzja, czy chłopiec będzie dalej leczony, czy odłączony. Rodzice mieli być obecni na naradzie i również przy odłączeniu, gdyby zapadła taka decyzja. Lekarze zrobili to rano, wcześniej, bez uprzedzenia i wbrew wcześniejszym ustaleniom.

Zobacz obraz na Twitterze
Zobacz obraz na Twitterze

The Wojciech Cejrowski DLA ZUCHWAŁYCH
@TheCejrowski
#SzymonkuWalcz#polskiAlfieEvans#AlfieEvans

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW https://www.facebook.com/justsocha/vide ... 9432576701

38
12:54 - 18 cze 2019
Ludzie o tym mówią: 54
Twitter Ads - informacje i Polityka prywatności

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... cej-zycie/

https://www.dorzeczy.pl/kraj/106068/war ... marlo.html

https://niezalezna.pl/276296-w-warszaws ... ego-evansa

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/w ... ry/3k8temw
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 18 cze 2019, 14:53

https://pl-pl.facebook.com/justsocha/vi ... 432576701/

"Strona Justyna Socha prowadziła transmisję na żywo.
2 godz. · ."
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 18 cze 2019, 18:15

0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 18 cze 2019, 20:33

PILNE!

Polski Alfie Evans odłączony od aparatury!

Skutecki, Socha i Tetela o sprawie Szymonka!


https://www.youtube.com/watch?v=AJPKKF5hYEE&feature=youtu.be
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 19 cze 2019, 13:34

Dlaczego dziecku obcięto włosy i doszło do zaczerwienienia skóry? Czy aplikowano żel do USG? Czy wykonywano jakiś zabieg, np.USG i doszło do przegrzania mózgu?

"Szymonkuwalcz.Oficjalna strona
9 czerwca o 09:34 ·
‼️aktualizacja ‼️

Przy pomocy dwóch funkcjonariuszy policji, Pani ordynator przyjęła pismo od Anety.
Staramy się dostać imię i nazwisko Pani pielęgniarki która sama, bądź za pośrednictwem Pani ordynator - postanowiła obciąć włosy Szymonkowi, kalecząc przy tym jego czoło. Czekamy na ruch szpitala w sprawie zniesienia opieki paliatywnej. Dziś rano Pani ordynator zarzekała się że nie otrzymała pisma wysłanego do niej we wtorek a przy interwencji policji nagle pismo dziś się odnalazło.
Walczymy dalej‼️
Dla Szymonka‼️

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i zbliżenie"

https://www.facebook.com/WALCZSZYMON/ph ... tn__=EHH-R

USG uszkadza mózg

https://www.researchgate.net/publicatio ... in_therapy
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 20 cze 2019, 20:12

http://www.radiomaryja.pl/informacje/ty ... cHte0G-l-4

"Nie uszanowano podstawowego prawa rodziców do tego, żeby mogli pożegnać się ze swoim dzieckiem przed jego śmiercią. Rodzice zostali okłamani, zostali potraktowani bez godności. Szpital uznał, że mniejszym ryzykiem jest odłączenie chłopca od aparatury podtrzymującej życie, niż zastosowanie alternatywnej metody leczenia. To absurdalne – zaznaczyła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prawnik i psycholog, w rozmowie z portalem Radia Maryja."
0 xAwatar użytkownika
BABA
Posty: 1184
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 207
x 117
Podziękował: 3978 razy
Otrzymał podziękowanie: 2346 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: BABA » piątek 21 cze 2019, 08:59

Jerzy Zięba na żywo 19 06 2019 o Szymonku

https://youtu.be/cCT5-ntXwXw
0 x


Wielu jest powołanych, lecz niewielu wybranych. Albowiem każdy wybiera Sam Siebie.

cedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 22 cze 2019, 00:33

Socha: Rodziców Szymonka oszukano i odebrano im szansę na pożegnanie własnego dziecka

https://wnet.fm/2019/06/21/socha-rodzic ... o-dziecka/
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 22 cze 2019, 00:34

CO SIĘ STAŁO W SZPITALU NA NIEKŁAŃSKIEJ? Prof. Talar: Śmierć mózgu to czarny problem medycyny XXI w.

https://www.youtube.com/watch?v=vRb6iAtEuA4&feature=youtu.be
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 22 cze 2019, 12:06

Szczepienia ochronne #1. Między ideą a ideologią.

https://bmiroslawska.pl/szczepienia-mie ... ideologia/
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 23 cze 2019, 11:22

0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 23 cze 2019, 11:33

https://www.facebook.com/SkuteckiPawel/ ... &__tn__=-R

Paweł Skutecki
21 czerwca o 10:40 ·
Art. 8 Prawa farmaceutycznego:

„Minister właściwy do spraw zdrowia, a w odniesieniu do produktów leczniczych weterynaryjnych na wniosek ministra właściwego do spraw rolnictwa, może w przypadku KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ BĄDŹ TEŻ INNEGO ZAGROŻENIA ŻYCIA LUB ZDROWIA LUDZI lub zdrowia zwierząt dopuścić do obrotu na czas określony produkty lecznicze nieposiadające pozwolenia”.

Fajnie, co? Szczepionka na pneumokoki została kupiona na tej podstawie. Zresztą nie tylko ona.

http://sejm.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.x ... NT&nr=8279


Kiedy robiłem larum w grudniu 2016 roku NIKOGO to nie ruszało. W komentarzu link do interpelacji.


https://www.mpolska24.pl/post/9251/zdra ... zepieniami
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 23 cze 2019, 16:20

https://pl-pl.facebook.com/justsocha/po ... __tn__=K-R

"Justyna Socha
17 godz. ·
17.06.2019 r. Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas opuszcza w obstawie ochrony teren szpitala przy ul. Niekłańskiej, gdzie brał udział w konsylium lekarskim, o którym wcześniej nie uprzedzono rodziców Szymonka.
Mimo, że rodzice chcieli na nie zaprosić zaufanych, zagranicznych lekarzy, którzy widzieli dokumentację i znali historię chłopca oraz którzy mieli pomysł na diagnostykę i leczenie.
Na drugi dzień odłączono Szymonka od aparatury, nie pozwalając rodzicom nawet się pożegnać...."
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 26 cze 2019, 07:36

Testowanie szczepionki GSK- zgony w grupie placebo!!!

https://szczepienia.wybudzeni.com/2016/ ... eumokokom/

"GlaxoSmithKline ukarana sumą 93.000 dolarów za zabicie 14 dzieci
Jaka jest cena jednego zabitego szczepionkami dziecka dla firmy farmaceutycznej?
Około 6,5 tys. $. Firma Glaxo została ukarana sumą 93.000 $ za wykonywanie nielegalnych eksperymentów ze szczepionką przeciw pneumokokom na niemowlętach w Argentynie, w trakcie których zmarło 14 dzieci. W zestawieniu z wielomiliardowymi dochodami tej firmy z handlu szczepionkami, suma 93.000 za zabicie 14 dzieci jest szokująca i oburzająca.

Tymczasem prezes firmy GlaxoSmithKline został mianowany rycerzem przez Królową Anglii za „zasługi dla ekonomii i brytyjskiego przemysłu farmaceutycznego”.

Na podstawie: GSK fined over vaccine tests that killed 14 babies
http://therefusers.com/refusers-newsroo ... 14-babies/"
[...]

„14 dzieci, które brały udział w badaniu COMPAS, zmarło podczas tego badania klinicznego. Jednakże, ponieważ zgony wystąpiły w grupie placebo [czyli inne szczepionki] GSK i Narodowy Urząd ds. Medycyny, Żywności i Technologii [ANMAT] zgodzili się, że badanie może być kontynuowane."
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 27 cze 2019, 11:29

Odra w Izraelu -dlaczego o tym nie piszą w mediach?

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 531&type=3

Duża zachorowalność we Włoszech i Grecji, zerowa w Islandii- brak uchodźców
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 27 cze 2019, 11:36

http://szczepienie.info/smierc-szymona- ... jasnienie/

"Śmierć Szymona – „medyczne wyjaśnienie”
0 Comments
Tweet Messenger
Pewna pani pediatra zajmująca się blogowaniem (lub może odwrotnie? blogerka zajmująca się pediatrią?) postanowiła „medycznie wyjaśnić” przypadek śmierci Szymona.

http://pediatranazdrowie.pl/sprawa-szym ... jasnienie/

„Medyczne wyjaśnienie” według pani pediatry brzmi tak:

„Przyczyną ciężkiej choroby u chłopca była mutacja genetyczna, dotychczas nie wykazano związku ze szczepieniem. Autopsja wyjaśni pewnie więcej na ten temat.”
Aż chciałoby się zapytać „A czy w takim razie wykazano już brak związku ze szczepieniem?”.

Czy sama mutacja genu zabiła Szymona, czy może raczej był jakiś inny czynnik, któremu ta mutacja „pomogła”? W jaki sposób wykluczono, że tym czynnikiem mogła być szczepionka?

Czy rewolwer sam z siebie zabija, czy musi być ktoś, kto naciśnie spust, aby „przyczyną śmierci był rewolwer”?

Tymczasem w komentarzach pod postem cały czar „medycznego wyjaśnienia” niestety pryska jak przysłowiowa „bańka mydlana”.

Wystarczyło jedno pytanie, aby obnażyć całą nagą prawdę o obecnym stanie medycznej (nie)wiedzy na temat dramatu, który przytrafił się Szymonowi i jego rodzinie wkrótce po szczepieniu szczepionką Synflorix.Lekarze są w tym świetni, ale naprawdę nie pozwalajcie sobą manipulować.

Gdy lekarz Wam mówi, że „dotychczas nie wykazano związku ze szczepieniem”, pytajcie, czy w takim razie wykazano brak związku ze szczepieniem i w jaki sposób to wykazano.


Jeśli Wasze dziecko trafi do szpitala w ciężkim stanie kilka dni po szczepieniu, a lekarz powie, że „to na pewno nie od szczepionki”, nie bójcie się zapytać, czy doszłoby do tej hospitalizacji, gdyby nie tamto szczepienie.

Jeśli Wasze dziecko umrze kilka dni po szczepieniu, a lekarz powie, że to „na pewno nie od szczepionki”, nie bójcie się go zapytać, czy Wasze dziecko i tak by dziś już nie żyło, nawet gdyby wtedy nie zostało zaszczepione.

Albo „to na pewno nie od szczepionki”, albo „nie wiadomo, czy Szymek by dziś nie żył nawet gdyby nie podano mu wtedy Synflorixu”.

Bo oba na raz się nie da. Po prostu.


Strona szczepienie.info istnieje aby pomagać rodzicom w podejmowaniu świadomych decyzji o szczepieniu ich dzieci.

Jeśli uważasz, że to, co robię, jest potrzebne i chcesz pomóc mi w utrzymaniu tej strony, to możesz:

Zrobić darowiznę na kwotę 10zł: kliknij TUTAJ
Zrobić darowiznę na kwotę 20zł: kliknij TUTAJ
Zrobić darowiznę na kwotę 50zł: kliknij TUTAJ
Zrobić darowiznę na kwotę 100zł: kliknij TUTAJ

Lub możesz regularnie (czyli co miesiąc) wspierać mnie kwotą 10, 20 lub 50zł zostając Patronem strony szczepienie.info i korzystając z przywilejów Patrona: https://patronite.pl/szczepienie-info

Print Friendly, PDF & Email
Ten wpis został opublikowany w NOP dnia 2019-06-27, ."
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 27 cze 2019, 13:37

PRAWO ŁASKI
Z o. dr. n. med. Jackiem Norkowskim, dominikaninem, który zajmuje się m.in. problemami etycznymi związanymi z sytuacją chorych z urazem mózgu, rozmawia Mateusz Wyrwich

MATEUSZ WYRWICH: — Wielka Brytania, XXI wiek. W Londynie rodzi się kolejne królewskie dziecko — wielka feta. Tymczasem w innym szpitalu lekarze zabijają niespełna dwuletniego Alfiego Evansa. Decyzja lekarzy jest zgodna z... prawem. Już chociażby królowa mogłaby udzielić dziecku prawa łaski...

O. JACEK NORKOWSKI OP: — To, że nie zabrała głosu w sprawie małego Alfiego, wynika z brytyjskiego ustawodawstwa. Królowa byłaby w niezręcznej sytuacji, gdyby powiedziała, że nie zgadza się z obowiązującym we własnym kraju prawem.

— Ale istnieje coś takiego jak prawo łaski..."


https://opoka.org.pl/biblioteka/F/FE/ni ... etyka.html

polecam cały wywiad
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 28 cze 2019, 12:56

Wg relacji próby bezdechu u Szymonka były robione wcześniej bez wiedzy i zgody rodziców ( od 6:00)

https://pl-pl.facebook.com/justsocha/vi ... 0ODMzMzA1/
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 29 cze 2019, 14:34

Promocja szczepień
pseudonauka, pseudowolność, pseudoprawo

http://szczepienie.info/rpo-wspiera-cen ... ofilu-pzh/
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 29 cze 2019, 21:35

7 prawnych aspektów badania kwalifikacyjnego przed szczepieniem

http://paragrafnaszczepienia.pl/7-prawn ... zepieniem/

https://www.facebook.com/Bartynski.Marcin/
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 29 cze 2019, 21:46

Trybunał UE:
Szczepionki mogą być traktowane jako szkodliwe

nawet bez dowodów naukowych


https://www.rp.pl/Medycyna-i-zdrowie/17 ... P-oB8qS0Rw
0 xODPOWIEDZ