Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

NOWOTWORY

cedric
Posty: 348
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 1
x 2
Podziękował: 484 razy
Otrzymał podziękowanie: 384 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 04 wrz 2018, 00:46

Googlotł. ze strony
https://www.westonaprice.org/health-top ... he-rescue/

Rak na ratunek?
20 STYCZNIA 2014 R. STEPHANIE SENEFF, PHD 17 KOMENTARZE

Jak komórki nowotworowe pracują w nadgodzinach, aby przywrócić zdrowie naczyń

Młody lub stary, każda osoba z niepokojącym stanem zdrowia, która zwróciła się do konwencjonalnego systemu medycznego o udzielenie odpowiedzi, przygotowuje się na moment, kiedy diagnoza może powrócić z przerażającym słowem "C". Wszyscy byliśmy uwarunkowani, aby uwierzyć, że po tak trudnej diagnozie nie marnuje się ani chwili: konieczne jest natychmiastowe działanie, aby chirurgicznie usunąć guz.

Oczywiście dominujący pogląd mówi, że po operacji należy zastosować radioterapię i chemioterapię, aby zapewnić, że każda ostatnia komórka nowotworowa została zniszczona. Następnie musimy cierpliwie czekać 5-letnie okresy "udowadniające" w nadziei, że rak nie powróci, lub, co gorsza, przrzucić się na inne tkanki, takie jak mózg lub szpik kostny. Po wyleczeniu z raka jest się na zawsze "surviverem raka". Nie można się nigdy wyleczyć.

Jeśli przejrzysz literaturę naukową na temat raka, odkryjesz, że badacze są sfrustrowani i zaintrygowani wieloma rzeczami z tego, co znaleźli. Dobrze zmotywowana logika i rozum zazwyczaj prowadzą do opracowania nowego leku, który wydaje się być dynamicznym pomysłem na przełamanie guza w jakiś krytyczny sposób, taki jak tłumienie jego dopływu krwi lub pozbawianie go istotnej molekuły dla wzrostu. Jednak kolejne próby kliniczne powodują nieoczekiwane niebezpieczne skutki uboczne, które uniemożliwiają wprowadzenie leku na rynek. Zjadliwy guz wydaje się być kotem z dziewięcioma życiami lub feniksem, jaki kiedykolwiek powstał - zawsze znajdzie sposób na powrót do życia w znacznie bardziej śmiercionośnej formie, niż to było przed tym, jak został zmanipulowany.

Rak jest zazwyczaj przedstawiany jako choroba, która nas spotyka z powodu "pecha" lub być może "podatnych genów". Nie jesteśmy przekonani, że wybór stylu życia może ochronić nas przed rakiem. W rzeczywistości jednak od 90 do 95 procent przypadków raka ma swoje źródło w czynnikach związanych ze środowiskiem i stylem życia. W naszym codziennym życiu jesteśmy narażeni na wiele chemicznych czynników rakotwórczych, z których tylko niektóre formalnie są uznawane. Należą do nich toksyczne opary ze spalin samochodowych, toksyczne pestycydy stosowane w naszych produktach spożywczych, toksyczne środki w szczepionkach, którym poddawane są nasze dzieci, różne leki farmaceutyczne o potencjalnym działaniu rakotwórczym oraz różne substancje chemiczne, takie jak benzen, polichlorowane bifenyle (PCB) i formaldehyd, aby wymienić kilka.

Jak na ironię, światło słoneczne jest jednym z najlepszych środków ochronnych przeciwko rakowi. Chociaż jesteśmy zachęcani do trzymania się z dala od słońca lub do opalania się na filtrach przeciwsłonecznych z obawy przed zachorowaniem na raka skóry, jeśli wyruszymy na zewnątrz w słoneczny dzień, prawdą jest, że wskaźniki zachorowalności na raka skóry stale rosną o 2 procent rocznie przez ostatnie trzydzieści lat, podczas gdy stosowanie kremów przeciwsłonecznych zwiększyło się trzydziestokrotnie. Filtry przeciwsłoneczne zakłócają syntezę witaminy D3 w skórze i ten efekt może więcej niż negatywnie zrekompensować jakąkolwiek ochronę, jaką zapewniają z ekspozycji na promieniowanie UV.

Ponadto, miejsca bliżej równika i miejsca z mniejszymi rocznymi opadami mają niższe wskaźniki wielu różnych raków, w tym przełyku, żołądka, okrężnicy, trzustki, sutka, jajnika, odbytnicy, prostaty, nerek, pęcherza, szyjki macicy, pęcherzyka żółciowego, krtani, doustnie. i chłoniaka Hodgkinsa. Rak zdiagnozowany latem ma lepsze rokowanie niż zdiagnozowane zimą. Światło słoneczne jest również doskonałą terapią po rozpoznaniu raka.

Rak piersi jest rakiem numer jeden u kobiet, a jedna na osiem kobiet urodzonych dzisiaj w Ameryce prawdopodobnie będzie musiała stawić czoła tej chorobie w pewnym okresie życia. Właśnie kwestionujemy erę aktywnych kampanii, aby zapewnić każdej kobiecie co roku mammografię na "wczesne wykrycie", z nadzieją, że to na pewno uratuje życie. Te nadzieje zostały teraz rozbite. Badanie przeprowadzone w Norwegii wykazało, że agresywne stosowanie mammogramów spowodowało znaczny wzrost częstości raków sutka, po którym nie nastąpiła żadna poprawa w zakresie śmiertelności z powodu raka sutka.44 Wniosek był taki, że albo ekspozycja na promieniowanie z mammografii zwiększała ryzyko , lub małe guzy, które zazwyczaj byłyby pominięte bez mammografii, same rozwiązywały się bez leczenia. Obie te hipotezy są niezwykłe ze względu na ich rolę w zmianie nastawienia do tej choroby. Teraz ci, którzy już wiedzą, zaczynają zalecać politykę "uważnego czekania" zarówno na raka sutka, jak i na raka gruczołu krokowego, co większość ludzi uważa za trudne do zaakceptowania po wszystkich latach prania mózgu w kierunku wczesnego wykrywania i natychmiastowego agresywnego zabiegu chirurgicznego.

Te dwa typy nowotworów - rak piersi i rak gruczołu krokowego - są interesujące z kilku powodów- są one najczęściej najczęstszymi nowotworami dla kobiet i mężczyzn w USA. Rak piersi w szczególności może być postrzegany jako wpływający na organ szczątkowy "jeśli występuje u kobiety po menopauzie. Rozpoznanie raka piersi jest o wiele lepsze niż rozpoznanie raka trzustki lub raka mózgu lub raka wątroby, ponieważ rak nie zakłóca prawidłowego funkcjonowania narządu krytycznego.

W JAKI SPOSÓB GUZ ZABIJA

W tym miejscu należy zadać raczej naiwne pytanie: co dokładnie robi guz, że powoduje szkodę? Kobieta często najpierw zauważa, że ​​może mieć raka piersi poprzez odkrycie guza w piersi. W rzeczywistości nie czuje się źle. Z drugiej strony, osoba z nowotworem leczonym radioterapią i chemioterapią cierpi na wiele objawów, które wynikają z leczenia, a nie z samego nowotworu. Chemioterapia w leczeniu raka piersi prowadzi do zaburzeń funkcji poznawczych w zależności dawka-odpowiedź. 43 Spadek poznawczy wydaje się być jeszcze silniej związany z terapią antyhormonalną (taką jak tamoksyfen) niż chemioterapią.31,27 Jeden na cztery osoby, które przeżyły raka, cierpi na długotrwałe, wyniszczające schorzenia, a 20 procent osób, u których zdiagnozowano raka piersi, jelita grubego lub prostaty, odczuwa ból do pięciu lat po postawieniu diagnozy10. Kobiety z rakiem piersi prawie dwukrotnie częściej ulegają niewydolności serca, a mężczyźni z rakiem prostaty mają podwójne ryzyko osteoporozy. Rak prostaty wiąże się również z wysokim ryzykiem nietrzymania moczu i impotencji. Wykazano, że radioterapia w leczeniu raka piersi we wczesnym stadium po lewej stronie zwiększa ryzyko choroby serca, przypuszczalnie z powodu uszkodzenia radiologicznego samego serca.8 Nawet chirurgiczne usunięcie guza jest niebezpieczne. Na przykład, zakrzepica żył głębokich (która może spowodować śmiertelną zatorowość płucną) jest znacznie częstsza po operacjach raka niż po innych operacjach.12 Dlaczego tak jest?

NIEDOBÓR SIARKI W NACZYNIACH KRWIONOŚNYCH
Problemem, który często pojawia się w przypadku raka terminalnego, jest coś, co nazywa się "wyniszczeniem nowotworowym". Jest to choroba wyniszczająca mięśnie, w której dana osoba ma niewielki apetyt lub jego brak, a mięśnie są katabolizowane, aby zapewnić paliwo do utrzymania podstawowej minimalnej funkcji ważnych narządów. 20

Dlaczego nie ma apetytu? W jaki sposób guzek w piersi może wywoływać tak głęboki efekt? Podczas gdy argumentem jest to, że rak uwalnia sygnały zwane cytokinami, które indukują utratę apetytu lub niezdolność komórek do wykorzystywania żywności jako źródła energii, należy zastanowić się, dlaczego te cytokiny są uwalniane. Czy istnieje powód, dla którego sam akt jedzenia może być niebezpieczny dla pacjenta z rakiem?

Uważam, że niezdolność do metabolizowania żywności wynika z żałosnego stanu układu naczyniowego, co z kolei wynika z ogólnego, systemowego niedoboru siarczanów dostarczanych do ścian naczyń krwionośnych, komórek i cząstek krążących w krwi, a także tkanki. Krew, a zwłaszcza wątrobowa żyła wrotna, która dostarcza strawiony pokarm z jelita do wątroby, jest w tak kruchej postaci, że nie może dłużej wspierać transportu składników odżywczych. W artykule z 2012 roku, 36 moi koledzy i ja twierdzimy, że zdolność mięśnia sercowego i mięśni szkieletowych do metabolizowania glukozy zależy w sposób krytyczny od biodostępności siarczanu cholesterolu, który jest dostarczany przez ekspozycję na światło słoneczne na skórę. Kiedy zapasy siarczanu są zubożone, cukier gromadzi się we krwi, co może być bardzo niszczące dla białek krwi. Rezultatem przeciążenia składników odżywczych do delikatnego unaczynienia jest tworzenie się skrzepów krwi, na przykład zakrzepicy, stanu zagrażającego życiu.

GŁĘBOKI METABOLIZM KOMÓREK NOWOTWOROWYCH
Normalna komórka al (po lewej) używa swoich mitochondriów do rozbicia glukozy (Glc) na dwutlenek węgla i wodę, wytwarzając ATP, komórkową walutę energetyczną komórki. Komórka nowotworowa ma zwykle funkcjonalne mitochondria, ale nie wykorzystuje ich. Zamiast tego przekształca glukozę w mleczan (Lac), który uwalnia do krwi, i wytwarza tylko niewielką ilość energii z każdej cząsteczki glukozy. Wymaga to 18 razy większej ilości glukozy, aby komórka uzyskała równoważną ilość ATP, którą produkuje w cytoplazmie, a nie w mitochondriach. Może użyć tego ATP do wzbudzenia siarczanu, aby można go było skoniugować z sterolem, takim jak estron (rak piersi) lub cholesterol (rak prostaty).

Odpowiedź, którą proponuję, jest prosta, ale bardzo prowokująca. Guz nie jest problemem! Co więcej, guz stanowi odwrotną próbę rozwiązania prawdziwego problemu, a zniszczenie zdolności nowotworu do wykonywania swojej pracy doprowadzi do pogorszenia ogólnego stanu zdrowia. Rzeczywiście, leczeni pacjenci z nowotworami stanowią olbrzymie obciążenie dla systemów opieki zdrowotnej z powodu wielu problemów zdrowotnych, które nabywają po leczeniu raka, takich jak przewlekły ból, splątanie umysłowe, zakrzepica żył głębokich i zwiększone ryzyko chorób serca, jak omówiłem powyżej.

Komórki nowotworowe mają bardzo nietypową politykę metaboliczną, która została nazwana "efektem Warburga", nazwana imieniem badacza, który po raz pierwszy scharakteryzował tę cechę w latach 20. XXI. Zazwyczaj, gdy komórka jest pozbawiona tlenu z jakiegokolwiek powodu, jest zdolna powrotu do glikolizy jako sposobu na wydobycie niewielkiej ilości energii z glukozy poprzez przekształcenie jej w mleczan, a proces ten nie zależy od tlenu. Dostaje tylko jedną osiemnastą tyle energii, ile by czerpał, gdyby spalił glukozę aż do dwutlenku węgla i wody za pomocą oksydacyjnej fosforylacji w mitochondriach. Komórki nowotworowe są niezwykłe, ponieważ nawet w obecności obfitego tlenu odmawiają wykorzystania swoich mitochondriów do wytwarzania energii. Zamiast tego są one motorem do przyjmowania glukozy - osiemnaście razy tyle, co normalna komórka w celu uzyskania równoważnej energii - i wysyłania mleczanu. To jest efekt Warburga.

Dlaczego komórki rakowe to robią? Mam bardzo proste wytłumaczenie: guz usuwa nadmiar glukozy z krwi i zastępuje go obfitością mleczanu, aby dostarczyć użyteczne paliwo dla krytycznych narządów, takich jak serce i mózg. Jest to jeden z powodów, dla których guz jest częścią rozwiązania, a nie częścią problemu. Usługa, którą wykonuje, jest niezbędna, aby serce i mózg w upośledzonym stanie ciężkiego niedoboru cholesterolu i niedoboru siarczanu nadal działały, wykorzystując mleczan jako źródło paliwa zamiast glukozy. Ale guz w wyniku tego cierpi z powodu uszkodzeń związanych z glikacją i zakwaszeniem, dlatego walczy o przetrwanie w tak trudnych warunkach.

Guz ma inny praktyczny powód, aby nie uruchamiać swoich silników mitochondrialnych. Ponieważ jest bardzo słabo sulfonowany, musi w jakiś sposób wytwarzać siarczan z dostępnego substratu. Obiecującym kandydatem jest tiolakton homocysteiny. Ale, niestety, wymagany jest ponadtlenek jako źródło reaktywnego tlenu do utleniania atomu siarki w tiolaktonie homocysteiny. Ponadto, azotan jest potrzebny do zrównoważenia kosmotropowego działania siarczanu (w przeciwnym razie krew stanie się zbyt lepka). Jednak prekursor azotanu, tlenku azotu, reaguje z prekursorem na siarczan, ponadtlenek, tworząc nieprzyjemny, wysoce reaktywny środek utleniający, zwany nadtlenoazotynem 26, który niszczy białka zawierające żelazo, takie jak akonitaza w mitochondriach. Trudno uniknąć ekspozycji na nadtlenoazotyn, jeśli komórka produkuje zarówno tlenek azotu, jak i ponadtlenek. Musi jednak wytwarzać oba te składniki, aby móc syntetyzować siarczan i nie żelować krwi w procesie. Komórka nowotworowa jest bardzo dobrym kandydatem do pracy, właśnie dlatego, że nie wykonuje innych podstawowych obowiązków.

Jest to prawdopodobnie właściwe miejsce do poruszenia krytycznego zagadnienia dotyczącego siarczanu - jest to niezwykle ważny składnik złożonych cząsteczek cukru zwanych glikozoaminoglikanami (GAG), które buduj zewnętrzną część niemal wszystkich komórek w ciele9. jest to trudne do zsyntetyzowania i trudne do transportu. Odgrywa ogromną rolę w tworzeniu "strefy wykluczenia" wokół każdej komórki, aby zapobiec niepożądanym cząsteczkom i chronić komórkę przed wyciekami jonów. Czyni to poprzez nakłanianie otaczającej wody do tworzenia krystalicznej struktury, którą można niemal określić jako "ciekły lód, 28", coś, co jest bardzo podobne do zżelowanej wody w żelatynowych deserach. Ten specjalny efekt siarczanowania, nadający strukturę wodzie, zapewniający ochronę dla komórki, gdy anion siarczanowy jest przyłączony do jej matrycy, stanowi problem, gdy anion siarczanowy znajduje się w roztworze we krwi, ponieważ swobodnie płynąca krew nie może być zżelowana . Z tego powodu każdy wolny siarczan powyżej stężenia około 0,3 mM jest natychmiast wydalany przez nerki. Wyjaśnia to również, dlaczego organizm może ulec silnemu zubożeniu w siarczan, nawet gdy wydala on siarczan z moczem. Uważam, że obserwacja, że ​​siarczan jest rutynowo wydalany z moczem, wprowadziła w błąd zarówno badaczy, jak i lekarzy, myśląc, że siarczan nie może być niewystarczający.

Mitochondria są szczególnie podatne na uszkodzenia przez nadtlenoazotyn, więc komórka próbująca syntezować siarczan jest znacznie lepsza, jeśli tłumi aktywność mitochondrialną. Oznacza to przejście przez glikolizę oksydacyjną, aby zaspokoić potrzeby energetyczne ATP. Dodatkowo, ATP musi znajdować się w cytoplazmie, a nie w mitochondriach, aby produkować PAPS, aktywowaną, energetyzowaną formę siarczanu, która może być teraz przyłączona do złożonych cząsteczek cukru budowanych w cytoplazmie w celu odnowienia jałowej macierzy pozakomórkowej za pomocą proteoglikanów siarczanu heparanu i przywrócenia komórce nowotworowej stanu zdrowego.

SIARCZAN HEPARANU Z KOMÓREK NOWOTWOROWYCH
Siarczan heparanu jest niezwykłą cząsteczką, obecną w obfitości tuż poza większością komórek organizmu, przyłączoną do białek błoniastych zwanych syndekanami. Odgrywa niezwykle istotną rolę w regulowaniu wychwytu substancji odżywczych, transdukcji sygnału i wymianie jonowej przez błonę.4 Utrata siarczanu w siarczanie heparanu jest związana z dużą liczbą stanów chorobowych, w tym cukrzycą, 36, 38 autyzmem, 37 nadciśnieniem, 15 zaburzeniami trawiennymi25. Moi koledzy i ja twierdziliśmy, że niedobór siarczanu, a nie nadmiar cholesterolu, jest głównym czynnikiem w chorobach serca i że płytkę sercowo-naczyniową można postrzegać jako fabrykę, w której siarczan cholesterolu syntetyzuje się z prekursorów uzyskanych z LDL i homocysteina.36

Komórki raka piersi zareagują na ekspozycję na estrogen przez pomnożenie, dlatego też antagoniści receptora estrogenu, tacy jak tamoksyfen, są wykorzystywani jako opcja terapii hormonalnej do hamowania ich wzrostu.1,13 Komórki rakowe wykorzystują estrogen do wytwarzania siarczanu estronu, który uwalniają do otaczający ośrodek (w ten sposób rozprowadzając siarczan do innych komórek). Wytwarzają także dużo siarczanu heparanu, a ponieważ wytwarzają sulfatazę, która oddziela siarczan od siarczanu estronu, 22 podejrzewam, że siarczan estronu staje się źródłem siarczanu do syntezy siarczanu heparanu.

Rak prostaty ma historię podobną do raka piersi w odniesieniu do syntezy siarczanu sterolu, z wyjątkiem tego, że nowotwór wytwarza siarczan cholesterolu zamiast siarczanu estronu.11 Zarówno estron, jak i cholesterol są sterolami (estron, testosteron i witamina D3 są wszystkie syntetyzowane z cholesterolu). Siarczan cholesterolu jest tą samą cząsteczką, która jest syntetyzowana w skórze po ekspozycji na światło słoneczne. Zatem prawdopodobny sposób, w jaki promieniowanie słoneczne może chronić przed rakiem, prowadzi do wytworzenia siarczanu cholesterolu-cząsteczki, który jest bardzo potrzebny do utrzymania stabilności krwi i ogólnego stanu zdrowia organizmu.

Podczas gdy komórka nowotworowa wytwarza nadmierne ilości siarczanu heparanu, wytwarza również nadmierne ilości heparanazy, enzymu, który rozkłada siarczan heparanu! Nowotwory, które są bardziej agresywne i bardziej podatne na przerzuty (rozprzestrzenione na inne tkanki) wytwarzają więcej heparanazy niż łagodniejsze guzy.18,3 Guzy w rzeczywistości wytwarzają ciągły strumień małych pęcherzyków zwanych egzosomami, które są ściągnięte z ich błony komórkowej. i rozprowadzane przez układ naczyniowy41. Zawierają one syndekany związane z siarczanem heparanu w ich błonach, więc komórka nowotworowa dostarcza siarczan heparanu do innych komórek na grzbietach tych egzosomów! Wydaje się, że nowotwór uczestniczy w programie obsesyjnego wytwarzania i wysyłania łańcuchów siarczanu heparanu.

Dlaczego miałby to robić? Choć może to zabrzmieć zaskakująco, można pokusić się o stwierdzenie, że komórka nowotworowa jest altruistyczna - zapewnia ciągły strumień fragmentów siarczanu heparanu do układu naczyniowego z wyraźnym celem ustalenia poważnej patologii, która w przeciwnym razie doprowadziłaby do śmierci organizm. A może to nie jest altruizm, ale raczej samozachowanie. Wszakże jeśli dopływ krwi do guza się nie powiedzie, sam guz umrze.

Było to co najmniej trzydzieści lat temu, gdy naukowcy po raz pierwszy zdali sobie sprawę, że tkanki nowotworowe mają skłonność do rozkładania ich zewnątrzkomórkowej macierzy33. Nie wynika to tylko z faktu, że komórki nowotworowe uwalniają exosomy zawierające heparany i siarczany, a także enzymy, które degradują otaczającą matrycę. Są również atakowane przez enzymy uwalniane przez zdrowe infiltrujące komórki zrębowe i przez inwazyjne komórki odpornościowe. Fragmenty proteoglikanów siarczanu heparanu są zrywane, lub białko, syndekan, do którego przyłączony jest kompleks cukrowy, lub pojedyncze aniony siarczanowe są wycinane z kompleksu cukrowego33. Wszystkie te różne metody ataku mają miejsce. Guz jest w zasadzie oblężony i poświęca znaczny wysiłek, aby uzupełnić matrycę, która jest stale degradowana przez atak enzymatyczny.

Uważne zbadanie dowodów prowadzi do nieuniknionego wniosku, że guz nie jest problemem. W rzeczywistości jest to rozwiązanie! Cukier gromadzi się we krwi, ponieważ komórki nie są w stanie wykorzystać jej jako paliwa. Jest to bezpośrednią konsekwencją niewystarczającego siarczanu w trzustce, prowadzącego do niezdolności do wytwarzania insuliny, 39 i niedostatecznego siarczanu w macierzy pozakomórkowej wszystkich komórek, co prowadzi do oporności na insulinę.36 Komórka nowotworowa może wykonać cudowną usługę, wysysając wszystko. ten cukier z krwi i zastąpienie go mleczanem. Mleczan jest pięknym paliwem - jego ujemny ładunek pomaga złagodzić zakwaszenie krwi i nie powoduje glikacji białek krwi, takich jak hemoglobina i ApoB w LDL, co stanowi ogromny problem z glukozą i innymi cukrami krwi. A guz produkuje siarczan estronu i siarczan heparanu i uwalnia je do krwi, dostarczając niezbędnych składników odżywczych, które mogą przywrócić stabilność krwi w celu zapobiegania powstawaniu zakrzepów krwi i krwotoków.

STRATEGIE LECZENIA UKIERUNKOWANE NA TKANKĘ ŁĄCZNĄ
Naukowcy twierdzą, że zdolność guza do rozbijania otaczającej tkanki łącznej, która utrzymuje komórki w miejscu, proces zwany "przebudową macierzy", jest kluczowym czynnikiem umożliwiającym komórkom nowotworowym "uwolnienie się", a zatem migrację do niektórych inne miejsce w ciele. Często ma to katastrofalne konsekwencje, ponieważ przerzuty komórek mogą następnie skolonizować inne narządy, a kiedy to nastąpi, prognozy śmierci jako wyniku są znacznie wyższe.

Nowotwory przerzutują, gdy guz pierwotny wyrzuca komórki do krwi, a jednym ze sposobów monitorowania tego jest wykrycie tych wędrujących komórek nowotworowych w próbkach krwi.19 Przerzuty są przyczyną 90 procent zgonów z powodu raka, a około 25 procent kobiet z rozpoznaniem piersi rak będzie dalej rozwijać przerzuty. W badaniach w Europie stwierdzono, że niektórzy pacjenci z nowotworami już rozsiali pierwotne komórki nowotworowe do szpiku kostnego nawet przed wystąpieniem przerzutów.19 Te komórki wyraźnie odrywają się od głównego guza (ulegają wyparciu z matrycy tkanek podtrzymujących), oraz ich obecność w szpiku kostnym wskazuje na gorsze rokowanie.

Rozkład metaloprotein macierzy prowadzony jest przez specyficzne enzymy zwane "metaloproteinazy" (MMP). Początkowo istniało duże podekscytowanie możliwością opracowania leków hamujących te MMP, zwanych MPI (inhibitory metaloproteiny) .6 W rzeczywistości nowe leki zostały szybko przewiezione do badań II fazy bez odpowiedniego wcześniejszego badania. Jednak wyniki były tak rozczarowujące, że przemysł farmaceutyczny mniej lub bardziej stracił na tej linii ataku.

Co poszło nie tak? Głównym problemem był nieoczekiwany efekt uboczny silnego bólu i osłabienia mięśni. Jest to niezwykle podobne do najczęstszych skutków ubocznych statyn. Wcześniej opisywałam, w jaki sposób statyny zmuszają komórki mięśni szkieletowych do przyjmowania nadmiernych ilości fruktozy, których nie można już metabolizować w wątrobie z powodu niemożności wytworzenia wystarczającego cholesterolu w obecności leków statynowych.35 Komórki mięśniowe również stosują glikolizę do przekształcania fruktozy i innych cukrów w mleczan, tak jak komórki nowotworowe. W stopniu, w jakim MPI zakłócają funkcję guza, komórki mięśniowe muszą to złagodzić . Tylko w przeciwieństwie do guza mają do odegrania bardzo ważną rolę, która polega na zapewnieniu mobilności. Ich intensywna ekspozycja na czynniki glikujące, takie jak fruktoza, powoduje uszkodzenie ich białek, w szczególności mioglobiny, która podobnie jak hemoglobina w RBC jest wysoce podatna na uszkodzenie glikacji. To prowadzi do bólu i osłabienia mięśni, a także może prowadzić do jeszcze bardziej niebezpiecznych skutków, takich jak rabdomiolizy-niewydolności nerek z powodu ekspozycji kłębuszków nerkowych na toksyczne szczątki w postaci uszkodzonej mioglobiny uwalnianej przez martwe i obumierające komórki mięśniowe. W rzeczywistości pacjenci z nowotworem często odczuwają bóle mięśni i objawy grypopodobne w odpowiedzi na programy leczenia raka i są w grupie wysokiego ryzyka niewydolności nerek.

Co ciekawe, niedawno zaproponowano nowe leczenie raka, w którym "lek" jest siarczanowanym mimetykiem polisacharydu: zasadniczo imituje on siarczanowane fragmenty, które są uwalniane z tkanek nowotworowych poprzez aktywność heparanazy i wydalanie syndekanu.23 Autorzy wnioskują, że dodatkowe siarczanowanie tego syntetycznego cukru może dodatkowo poprawić obserwowane efekty w zmniejszaniu angiogenezy (wzrost naczyń krwionośnych) i mechanizmy redukujące, które są niezbędne do przerzutowania.

Wielkim pytaniem, które pozostało bez odpowiedzi w artykule, jest to, czy te syntetyczne formy są faktycznie dostępne dla komórek śródbłonka wyścielających naczynia krwionośne, tak, że mogą naprawić problem ciężkiego niedoboru siarczanu, który prawdopodobnie wymagał rozwoju guza. Jeśli nie, to pacjenci leczeni tymi nowymi lekami mogą spodziewać się takiego samego profilu działania niepożądanego, jaki występował po leczeniu MPI: silny ból i osłabienie mięśni.

JAK CHRONIĆ SIĘ PRZED RAKIEM
Wnioski z badań nad rakiem i ich związku z niedoborem siarczanu wskazują na to, że "czujne czekanie" to doskonała polityka w zakresie leczenia raka piersi, że mammografia nigdy nie jest dobrym pomysłem, a najlepszym sposobem na zabezpieczenie się przed rakiem jest optymalizacja do dostarczania siarczanu do krwi i tkanek. Oznacza to, przede wszystkim, uzyskanie jak największej ekspozycji na słońce, jak to tylko możliwe. W dzisiejszym stylu życia trudno jest przeznaczyć wystarczająco dużo czasu na przebywanie na zewnątrz w słońcu, i myślę, że prosty sumienny wysiłek spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu przyniesie wysokie korzyści pod względem ochrony nie tylko przed rakiem, ale także przed wieloma innymi współczesnymi chorobami.

Drugą strategią profilaktyki raka jest wybór diety, która będzie wspierać syntezę siarczanu i transport siarczanu. Pierwszą częścią tego jest spożywanie pokarmów bogatych w siarkę. Obejmuje to mięso, owoce morza, jaja, mleko i produkty mleczne, a także czosnek, cebulę i warzywa kapustne.

Drugim krokiem jest spożywanie pokarmów zawierających "transportery siarczanowe". Polifenole i flawonoidy, a także witamina C i cholesterol. Wszystkie te cząsteczki mają wspólny pierścień sześciowęglowodorowy i co najmniej jedną grupę hydroksylową, którą można zastąpić anionem siarczanowym. Pierścień węglowy rozprasza ładunek ujemny na anionie siarczanowym i czyni go bezpieczniejszym dla transportu bez ryzyka żelowania krwi. Uważam, że korzyści zdrowotne wynikające z gryki, imbiru, oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia, jaskrawo zabarwionych owoców i warzyw, resweratrolu (w winie) i kurkumy (takich jak kurkuma w proszku curry) mają więcej wspólnego z faktem, że transportują one siarczan, niż fakt, że że mają właściwości przeciwutleniające.

Kolejnym elementem zdrowego odżywiania jest wybór wyłącznie ekologicznej żywności w takim stopniu, w jakim jest to praktyczne. Niedawno opublikowałam artykuł razem z Anthonym Samselem, który wyjaśnia, w jaki sposób glifosat, aktywny składnik najczęściej stosowanego w uprawie chwastów, Roundup, prawdopodobnie zakłóca zarówno transport siarczanu, jak i syntezę siarczanu.32 Opublikowałem także artykuł na temat glifosatu w związku z autyzmem jesienią 2013 r. wydanie tego czasopisma. Glifosat -wykazano w doświadczeniach in vitro indukowanie proliferacji ludzkich komórek nowotworowych, nawet jeśli występuje on w stężeniu zaledwie części na trylion.42

Oczywiście konieczne jest zminimalizowanie narażenia na toksyczne chemikalia. Aluminium w wielu filtrach przeciwsłonecznych i antyperspirantach jest dobrym przykładem. Kobiety, które regularnie stosują antyperspiranty, są narażone na zwiększone ryzyko raka piersi7. Świadome ograniczenie w stosowaniu kosmetyków, farb do włosów i leków farmaceutycznych prawdopodobnie zmniejszy ryzyko zachorowania na raka. Warto unikać spędzania czasu w miejscach, w których powietrze jest bardzo zanieczyszczone spalinami samochodowymi, a jednocześnie optymalizować czas spędzany nad brzegiem morza, gdzie powietrze jest świeże i bogate w siarkę.

Inną strategią, która mogłaby być pomocna, jest okresowe zanurzanie w kąpielach solnych Epsom. Sole Epsom to kryształy siarczanu magnezu, a większość ludzi uważa, że ​​ich wartość leży głównie w ich podaży magnezu. Ale podejrzewam, że to siarczan zapewnia większość korzyści z tych kąpieli. Jeśli masz dostęp do naturalnych gorących źródeł siarki, tym lepiej!

STRATEGIE DOTYCZĄCE OCHRONY PRZED RAKIEM
Unikaj mammografii i stosuj strategię "czujnego czekania", jeśli podejrzewa się raka.
Poświęć tyle czasu na zewnątrz i na słońcu, jak to możliwe, zwłaszcza na brzegu morza; unikaj powietrza zanieczyszczonego spalinami samochodowymi.
Jedz produkty bogate w składniki siarkę, w tym mięso, owoce morza, jaja, mleko i produkty mleczne, a także czosnek, cebulę i warzywa kapustne.
Jedz pokarmy zawierające "transportery siarczanowe". Polifenole i flawonoidy, a także witamina C i cholesterol.
Gryka, imbir, wino i kurkuma zawierają związki transportujące siarczan.
Wybieraj żywność organiczną tak bardzo, jak to możliwe, szczególnie uważając, aby unikać żywności wystawionej na działanie herbicydu RoundUp. Oznacza to unikanie wszystkich genetycznie zmodyfikowanych pokarmów.
Jedz sfermentowane pokarmy, aby dostarczyć mleczan do krwioobiegu.
Zminimalizować narażenie na toksyczne substancje chemiczne, w tym te w filtrach przeciwsłonecznych i antyperspirantach, kosmetykach, farbach do włosów i lekach farmaceutycznych.
Okresowo bierz kąpiel w soli Epsom, które są dobrym źródłem siarczanu.
0 xcedric
Posty: 348
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 1
x 2
Podziękował: 484 razy
Otrzymał podziękowanie: 384 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 15 wrz 2018, 22:03

0 x
Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 980
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 70
x 58
Podziękował: 1984 razy
Otrzymał podziękowanie: 2197 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: św.anna » niedziela 16 wrz 2018, 16:15

Książka Moritza, Rak nie jest chorobą, którą to cedric linkuje, jest do ściągnięcia tutaj:

https://docer.pl/doc/5x0sxv

jest też i: Andreas Moritz, Szczepienia pelne klamstw:

https://docer.pl/doc/nxx1xc8
0 xKolendra
Posty: 82
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 3
x 6
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podziękowanie: 49 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » środa 19 wrz 2018, 18:30

0 xcedric
Posty: 348
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 1
x 2
Podziękował: 484 razy
Otrzymał podziękowanie: 384 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 19 wrz 2018, 20:05

0 xcedric
Posty: 348
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 1
x 2
Podziękował: 484 razy
Otrzymał podziękowanie: 384 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 27 wrz 2018, 22:39

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9272
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 463
Podziękował: 17868 razy
Otrzymał podziękowanie: 15496 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 08 lis 2018, 23:39

SZOKUJĄCE ODKRYCIA POLSKIEGO NAUKOWCA - prof. Andrzej Frydrychowski © VTV

https://www.youtube.com/watch?v=8d5TU7zmp0c

Opublikowany 28 sie 2018
Prof. Andrzej Frydrychowski jest wybitną osobowością świata medycyny - www.andrzejfrydrychowski.pl
Pan profesor zwięźle przedstawia temat m.in. odkrycia, które to ściśle związane jest z odpornością układu immunologicznego człowieka, a tym samym z jego wpływem na zwalczanie NOWOTWORÓW. Prelegent mówi również o opracowaniu ALGORYTMÓW skutecznego leczenia różnych tj. 16-tu jednostek chorobowych.
Każdy z tych algorytmów uzyskałby odpowiednią oprawę naukową oraz statystykę.

prof. Andrzej Frydrychowski jest członkiem TOWARZYSTWA LEKARZY MEDYCYNY ZINTEGROWANEJ
www.tlmz.pl
0 xODPOWIEDZ