Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

NOWOTWORY

cedric
Posty: 599
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 10
x 4
Podziękował: 779 razy
Otrzymał podziękowanie: 706 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 04 wrz 2018, 00:46

Googlotł. ze strony
https://www.westonaprice.org/health-top ... he-rescue/

Rak na ratunek?
20 STYCZNIA 2014 R. STEPHANIE SENEFF, PHD 17 KOMENTARZE

Jak komórki nowotworowe pracują w nadgodzinach, aby przywrócić zdrowie naczyń

Młody lub stary, każda osoba z niepokojącym stanem zdrowia, która zwróciła się do konwencjonalnego systemu medycznego o udzielenie odpowiedzi, przygotowuje się na moment, kiedy diagnoza może powrócić z przerażającym słowem "C". Wszyscy byliśmy uwarunkowani, aby uwierzyć, że po tak trudnej diagnozie nie marnuje się ani chwili: konieczne jest natychmiastowe działanie, aby chirurgicznie usunąć guz.

Oczywiście dominujący pogląd mówi, że po operacji należy zastosować radioterapię i chemioterapię, aby zapewnić, że każda ostatnia komórka nowotworowa została zniszczona. Następnie musimy cierpliwie czekać 5-letnie okresy "udowadniające" w nadziei, że rak nie powróci, lub, co gorsza, przrzucić się na inne tkanki, takie jak mózg lub szpik kostny. Po wyleczeniu z raka jest się na zawsze "surviverem raka". Nie można się nigdy wyleczyć.

Jeśli przejrzysz literaturę naukową na temat raka, odkryjesz, że badacze są sfrustrowani i zaintrygowani wieloma rzeczami z tego, co znaleźli. Dobrze zmotywowana logika i rozum zazwyczaj prowadzą do opracowania nowego leku, który wydaje się być dynamicznym pomysłem na przełamanie guza w jakiś krytyczny sposób, taki jak tłumienie jego dopływu krwi lub pozbawianie go istotnej molekuły dla wzrostu. Jednak kolejne próby kliniczne powodują nieoczekiwane niebezpieczne skutki uboczne, które uniemożliwiają wprowadzenie leku na rynek. Zjadliwy guz wydaje się być kotem z dziewięcioma życiami lub feniksem, jaki kiedykolwiek powstał - zawsze znajdzie sposób na powrót do życia w znacznie bardziej śmiercionośnej formie, niż to było przed tym, jak został zmanipulowany.

Rak jest zazwyczaj przedstawiany jako choroba, która nas spotyka z powodu "pecha" lub być może "podatnych genów". Nie jesteśmy przekonani, że wybór stylu życia może ochronić nas przed rakiem. W rzeczywistości jednak od 90 do 95 procent przypadków raka ma swoje źródło w czynnikach związanych ze środowiskiem i stylem życia. W naszym codziennym życiu jesteśmy narażeni na wiele chemicznych czynników rakotwórczych, z których tylko niektóre formalnie są uznawane. Należą do nich toksyczne opary ze spalin samochodowych, toksyczne pestycydy stosowane w naszych produktach spożywczych, toksyczne środki w szczepionkach, którym poddawane są nasze dzieci, różne leki farmaceutyczne o potencjalnym działaniu rakotwórczym oraz różne substancje chemiczne, takie jak benzen, polichlorowane bifenyle (PCB) i formaldehyd, aby wymienić kilka.

Jak na ironię, światło słoneczne jest jednym z najlepszych środków ochronnych przeciwko rakowi. Chociaż jesteśmy zachęcani do trzymania się z dala od słońca lub do opalania się na filtrach przeciwsłonecznych z obawy przed zachorowaniem na raka skóry, jeśli wyruszymy na zewnątrz w słoneczny dzień, prawdą jest, że wskaźniki zachorowalności na raka skóry stale rosną o 2 procent rocznie przez ostatnie trzydzieści lat, podczas gdy stosowanie kremów przeciwsłonecznych zwiększyło się trzydziestokrotnie. Filtry przeciwsłoneczne zakłócają syntezę witaminy D3 w skórze i ten efekt może więcej niż negatywnie zrekompensować jakąkolwiek ochronę, jaką zapewniają z ekspozycji na promieniowanie UV.

Ponadto, miejsca bliżej równika i miejsca z mniejszymi rocznymi opadami mają niższe wskaźniki wielu różnych raków, w tym przełyku, żołądka, okrężnicy, trzustki, sutka, jajnika, odbytnicy, prostaty, nerek, pęcherza, szyjki macicy, pęcherzyka żółciowego, krtani, doustnie. i chłoniaka Hodgkinsa. Rak zdiagnozowany latem ma lepsze rokowanie niż zdiagnozowane zimą. Światło słoneczne jest również doskonałą terapią po rozpoznaniu raka.

Rak piersi jest rakiem numer jeden u kobiet, a jedna na osiem kobiet urodzonych dzisiaj w Ameryce prawdopodobnie będzie musiała stawić czoła tej chorobie w pewnym okresie życia. Właśnie kwestionujemy erę aktywnych kampanii, aby zapewnić każdej kobiecie co roku mammografię na "wczesne wykrycie", z nadzieją, że to na pewno uratuje życie. Te nadzieje zostały teraz rozbite. Badanie przeprowadzone w Norwegii wykazało, że agresywne stosowanie mammogramów spowodowało znaczny wzrost częstości raków sutka, po którym nie nastąpiła żadna poprawa w zakresie śmiertelności z powodu raka sutka.44 Wniosek był taki, że albo ekspozycja na promieniowanie z mammografii zwiększała ryzyko , lub małe guzy, które zazwyczaj byłyby pominięte bez mammografii, same rozwiązywały się bez leczenia. Obie te hipotezy są niezwykłe ze względu na ich rolę w zmianie nastawienia do tej choroby. Teraz ci, którzy już wiedzą, zaczynają zalecać politykę "uważnego czekania" zarówno na raka sutka, jak i na raka gruczołu krokowego, co większość ludzi uważa za trudne do zaakceptowania po wszystkich latach prania mózgu w kierunku wczesnego wykrywania i natychmiastowego agresywnego zabiegu chirurgicznego.

Te dwa typy nowotworów - rak piersi i rak gruczołu krokowego - są interesujące z kilku powodów- są one najczęściej najczęstszymi nowotworami dla kobiet i mężczyzn w USA. Rak piersi w szczególności może być postrzegany jako wpływający na organ szczątkowy "jeśli występuje u kobiety po menopauzie. Rozpoznanie raka piersi jest o wiele lepsze niż rozpoznanie raka trzustki lub raka mózgu lub raka wątroby, ponieważ rak nie zakłóca prawidłowego funkcjonowania narządu krytycznego.

W JAKI SPOSÓB GUZ ZABIJA

W tym miejscu należy zadać raczej naiwne pytanie: co dokładnie robi guz, że powoduje szkodę? Kobieta często najpierw zauważa, że ​​może mieć raka piersi poprzez odkrycie guza w piersi. W rzeczywistości nie czuje się źle. Z drugiej strony, osoba z nowotworem leczonym radioterapią i chemioterapią cierpi na wiele objawów, które wynikają z leczenia, a nie z samego nowotworu. Chemioterapia w leczeniu raka piersi prowadzi do zaburzeń funkcji poznawczych w zależności dawka-odpowiedź. 43 Spadek poznawczy wydaje się być jeszcze silniej związany z terapią antyhormonalną (taką jak tamoksyfen) niż chemioterapią.31,27 Jeden na cztery osoby, które przeżyły raka, cierpi na długotrwałe, wyniszczające schorzenia, a 20 procent osób, u których zdiagnozowano raka piersi, jelita grubego lub prostaty, odczuwa ból do pięciu lat po postawieniu diagnozy10. Kobiety z rakiem piersi prawie dwukrotnie częściej ulegają niewydolności serca, a mężczyźni z rakiem prostaty mają podwójne ryzyko osteoporozy. Rak prostaty wiąże się również z wysokim ryzykiem nietrzymania moczu i impotencji. Wykazano, że radioterapia w leczeniu raka piersi we wczesnym stadium po lewej stronie zwiększa ryzyko choroby serca, przypuszczalnie z powodu uszkodzenia radiologicznego samego serca.8 Nawet chirurgiczne usunięcie guza jest niebezpieczne. Na przykład, zakrzepica żył głębokich (która może spowodować śmiertelną zatorowość płucną) jest znacznie częstsza po operacjach raka niż po innych operacjach.12 Dlaczego tak jest?

NIEDOBÓR SIARKI W NACZYNIACH KRWIONOŚNYCH
Problemem, który często pojawia się w przypadku raka terminalnego, jest coś, co nazywa się "wyniszczeniem nowotworowym". Jest to choroba wyniszczająca mięśnie, w której dana osoba ma niewielki apetyt lub jego brak, a mięśnie są katabolizowane, aby zapewnić paliwo do utrzymania podstawowej minimalnej funkcji ważnych narządów. 20

Dlaczego nie ma apetytu? W jaki sposób guzek w piersi może wywoływać tak głęboki efekt? Podczas gdy argumentem jest to, że rak uwalnia sygnały zwane cytokinami, które indukują utratę apetytu lub niezdolność komórek do wykorzystywania żywności jako źródła energii, należy zastanowić się, dlaczego te cytokiny są uwalniane. Czy istnieje powód, dla którego sam akt jedzenia może być niebezpieczny dla pacjenta z rakiem?

Uważam, że niezdolność do metabolizowania żywności wynika z żałosnego stanu układu naczyniowego, co z kolei wynika z ogólnego, systemowego niedoboru siarczanów dostarczanych do ścian naczyń krwionośnych, komórek i cząstek krążących w krwi, a także tkanki. Krew, a zwłaszcza wątrobowa żyła wrotna, która dostarcza strawiony pokarm z jelita do wątroby, jest w tak kruchej postaci, że nie może dłużej wspierać transportu składników odżywczych. W artykule z 2012 roku, 36 moi koledzy i ja twierdzimy, że zdolność mięśnia sercowego i mięśni szkieletowych do metabolizowania glukozy zależy w sposób krytyczny od biodostępności siarczanu cholesterolu, który jest dostarczany przez ekspozycję na światło słoneczne na skórę. Kiedy zapasy siarczanu są zubożone, cukier gromadzi się we krwi, co może być bardzo niszczące dla białek krwi. Rezultatem przeciążenia składników odżywczych do delikatnego unaczynienia jest tworzenie się skrzepów krwi, na przykład zakrzepicy, stanu zagrażającego życiu.

GŁĘBOKI METABOLIZM KOMÓREK NOWOTWOROWYCH
Normalna komórka al (po lewej) używa swoich mitochondriów do rozbicia glukozy (Glc) na dwutlenek węgla i wodę, wytwarzając ATP, komórkową walutę energetyczną komórki. Komórka nowotworowa ma zwykle funkcjonalne mitochondria, ale nie wykorzystuje ich. Zamiast tego przekształca glukozę w mleczan (Lac), który uwalnia do krwi, i wytwarza tylko niewielką ilość energii z każdej cząsteczki glukozy. Wymaga to 18 razy większej ilości glukozy, aby komórka uzyskała równoważną ilość ATP, którą produkuje w cytoplazmie, a nie w mitochondriach. Może użyć tego ATP do wzbudzenia siarczanu, aby można go było skoniugować z sterolem, takim jak estron (rak piersi) lub cholesterol (rak prostaty).

Odpowiedź, którą proponuję, jest prosta, ale bardzo prowokująca. Guz nie jest problemem! Co więcej, guz stanowi odwrotną próbę rozwiązania prawdziwego problemu, a zniszczenie zdolności nowotworu do wykonywania swojej pracy doprowadzi do pogorszenia ogólnego stanu zdrowia. Rzeczywiście, leczeni pacjenci z nowotworami stanowią olbrzymie obciążenie dla systemów opieki zdrowotnej z powodu wielu problemów zdrowotnych, które nabywają po leczeniu raka, takich jak przewlekły ból, splątanie umysłowe, zakrzepica żył głębokich i zwiększone ryzyko chorób serca, jak omówiłem powyżej.

Komórki nowotworowe mają bardzo nietypową politykę metaboliczną, która została nazwana "efektem Warburga", nazwana imieniem badacza, który po raz pierwszy scharakteryzował tę cechę w latach 20. XXI. Zazwyczaj, gdy komórka jest pozbawiona tlenu z jakiegokolwiek powodu, jest zdolna powrotu do glikolizy jako sposobu na wydobycie niewielkiej ilości energii z glukozy poprzez przekształcenie jej w mleczan, a proces ten nie zależy od tlenu. Dostaje tylko jedną osiemnastą tyle energii, ile by czerpał, gdyby spalił glukozę aż do dwutlenku węgla i wody za pomocą oksydacyjnej fosforylacji w mitochondriach. Komórki nowotworowe są niezwykłe, ponieważ nawet w obecności obfitego tlenu odmawiają wykorzystania swoich mitochondriów do wytwarzania energii. Zamiast tego są one motorem do przyjmowania glukozy - osiemnaście razy tyle, co normalna komórka w celu uzyskania równoważnej energii - i wysyłania mleczanu. To jest efekt Warburga.

Dlaczego komórki rakowe to robią? Mam bardzo proste wytłumaczenie: guz usuwa nadmiar glukozy z krwi i zastępuje go obfitością mleczanu, aby dostarczyć użyteczne paliwo dla krytycznych narządów, takich jak serce i mózg. Jest to jeden z powodów, dla których guz jest częścią rozwiązania, a nie częścią problemu. Usługa, którą wykonuje, jest niezbędna, aby serce i mózg w upośledzonym stanie ciężkiego niedoboru cholesterolu i niedoboru siarczanu nadal działały, wykorzystując mleczan jako źródło paliwa zamiast glukozy. Ale guz w wyniku tego cierpi z powodu uszkodzeń związanych z glikacją i zakwaszeniem, dlatego walczy o przetrwanie w tak trudnych warunkach.

Guz ma inny praktyczny powód, aby nie uruchamiać swoich silników mitochondrialnych. Ponieważ jest bardzo słabo sulfonowany, musi w jakiś sposób wytwarzać siarczan z dostępnego substratu. Obiecującym kandydatem jest tiolakton homocysteiny. Ale, niestety, wymagany jest ponadtlenek jako źródło reaktywnego tlenu do utleniania atomu siarki w tiolaktonie homocysteiny. Ponadto, azotan jest potrzebny do zrównoważenia kosmotropowego działania siarczanu (w przeciwnym razie krew stanie się zbyt lepka). Jednak prekursor azotanu, tlenku azotu, reaguje z prekursorem na siarczan, ponadtlenek, tworząc nieprzyjemny, wysoce reaktywny środek utleniający, zwany nadtlenoazotynem 26, który niszczy białka zawierające żelazo, takie jak akonitaza w mitochondriach. Trudno uniknąć ekspozycji na nadtlenoazotyn, jeśli komórka produkuje zarówno tlenek azotu, jak i ponadtlenek. Musi jednak wytwarzać oba te składniki, aby móc syntetyzować siarczan i nie żelować krwi w procesie. Komórka nowotworowa jest bardzo dobrym kandydatem do pracy, właśnie dlatego, że nie wykonuje innych podstawowych obowiązków.

Jest to prawdopodobnie właściwe miejsce do poruszenia krytycznego zagadnienia dotyczącego siarczanu - jest to niezwykle ważny składnik złożonych cząsteczek cukru zwanych glikozoaminoglikanami (GAG), które buduj zewnętrzną część niemal wszystkich komórek w ciele9. jest to trudne do zsyntetyzowania i trudne do transportu. Odgrywa ogromną rolę w tworzeniu "strefy wykluczenia" wokół każdej komórki, aby zapobiec niepożądanym cząsteczkom i chronić komórkę przed wyciekami jonów. Czyni to poprzez nakłanianie otaczającej wody do tworzenia krystalicznej struktury, którą można niemal określić jako "ciekły lód, 28", coś, co jest bardzo podobne do zżelowanej wody w żelatynowych deserach. Ten specjalny efekt siarczanowania, nadający strukturę wodzie, zapewniający ochronę dla komórki, gdy anion siarczanowy jest przyłączony do jej matrycy, stanowi problem, gdy anion siarczanowy znajduje się w roztworze we krwi, ponieważ swobodnie płynąca krew nie może być zżelowana . Z tego powodu każdy wolny siarczan powyżej stężenia około 0,3 mM jest natychmiast wydalany przez nerki. Wyjaśnia to również, dlaczego organizm może ulec silnemu zubożeniu w siarczan, nawet gdy wydala on siarczan z moczem. Uważam, że obserwacja, że ​​siarczan jest rutynowo wydalany z moczem, wprowadziła w błąd zarówno badaczy, jak i lekarzy, myśląc, że siarczan nie może być niewystarczający.

Mitochondria są szczególnie podatne na uszkodzenia przez nadtlenoazotyn, więc komórka próbująca syntezować siarczan jest znacznie lepsza, jeśli tłumi aktywność mitochondrialną. Oznacza to przejście przez glikolizę oksydacyjną, aby zaspokoić potrzeby energetyczne ATP. Dodatkowo, ATP musi znajdować się w cytoplazmie, a nie w mitochondriach, aby produkować PAPS, aktywowaną, energetyzowaną formę siarczanu, która może być teraz przyłączona do złożonych cząsteczek cukru budowanych w cytoplazmie w celu odnowienia jałowej macierzy pozakomórkowej za pomocą proteoglikanów siarczanu heparanu i przywrócenia komórce nowotworowej stanu zdrowego.

SIARCZAN HEPARANU Z KOMÓREK NOWOTWOROWYCH
Siarczan heparanu jest niezwykłą cząsteczką, obecną w obfitości tuż poza większością komórek organizmu, przyłączoną do białek błoniastych zwanych syndekanami. Odgrywa niezwykle istotną rolę w regulowaniu wychwytu substancji odżywczych, transdukcji sygnału i wymianie jonowej przez błonę.4 Utrata siarczanu w siarczanie heparanu jest związana z dużą liczbą stanów chorobowych, w tym cukrzycą, 36, 38 autyzmem, 37 nadciśnieniem, 15 zaburzeniami trawiennymi25. Moi koledzy i ja twierdziliśmy, że niedobór siarczanu, a nie nadmiar cholesterolu, jest głównym czynnikiem w chorobach serca i że płytkę sercowo-naczyniową można postrzegać jako fabrykę, w której siarczan cholesterolu syntetyzuje się z prekursorów uzyskanych z LDL i homocysteina.36

Komórki raka piersi zareagują na ekspozycję na estrogen przez pomnożenie, dlatego też antagoniści receptora estrogenu, tacy jak tamoksyfen, są wykorzystywani jako opcja terapii hormonalnej do hamowania ich wzrostu.1,13 Komórki rakowe wykorzystują estrogen do wytwarzania siarczanu estronu, który uwalniają do otaczający ośrodek (w ten sposób rozprowadzając siarczan do innych komórek). Wytwarzają także dużo siarczanu heparanu, a ponieważ wytwarzają sulfatazę, która oddziela siarczan od siarczanu estronu, 22 podejrzewam, że siarczan estronu staje się źródłem siarczanu do syntezy siarczanu heparanu.

Rak prostaty ma historię podobną do raka piersi w odniesieniu do syntezy siarczanu sterolu, z wyjątkiem tego, że nowotwór wytwarza siarczan cholesterolu zamiast siarczanu estronu.11 Zarówno estron, jak i cholesterol są sterolami (estron, testosteron i witamina D3 są wszystkie syntetyzowane z cholesterolu). Siarczan cholesterolu jest tą samą cząsteczką, która jest syntetyzowana w skórze po ekspozycji na światło słoneczne. Zatem prawdopodobny sposób, w jaki promieniowanie słoneczne może chronić przed rakiem, prowadzi do wytworzenia siarczanu cholesterolu-cząsteczki, który jest bardzo potrzebny do utrzymania stabilności krwi i ogólnego stanu zdrowia organizmu.

Podczas gdy komórka nowotworowa wytwarza nadmierne ilości siarczanu heparanu, wytwarza również nadmierne ilości heparanazy, enzymu, który rozkłada siarczan heparanu! Nowotwory, które są bardziej agresywne i bardziej podatne na przerzuty (rozprzestrzenione na inne tkanki) wytwarzają więcej heparanazy niż łagodniejsze guzy.18,3 Guzy w rzeczywistości wytwarzają ciągły strumień małych pęcherzyków zwanych egzosomami, które są ściągnięte z ich błony komórkowej. i rozprowadzane przez układ naczyniowy41. Zawierają one syndekany związane z siarczanem heparanu w ich błonach, więc komórka nowotworowa dostarcza siarczan heparanu do innych komórek na grzbietach tych egzosomów! Wydaje się, że nowotwór uczestniczy w programie obsesyjnego wytwarzania i wysyłania łańcuchów siarczanu heparanu.

Dlaczego miałby to robić? Choć może to zabrzmieć zaskakująco, można pokusić się o stwierdzenie, że komórka nowotworowa jest altruistyczna - zapewnia ciągły strumień fragmentów siarczanu heparanu do układu naczyniowego z wyraźnym celem ustalenia poważnej patologii, która w przeciwnym razie doprowadziłaby do śmierci organizm. A może to nie jest altruizm, ale raczej samozachowanie. Wszakże jeśli dopływ krwi do guza się nie powiedzie, sam guz umrze.

Było to co najmniej trzydzieści lat temu, gdy naukowcy po raz pierwszy zdali sobie sprawę, że tkanki nowotworowe mają skłonność do rozkładania ich zewnątrzkomórkowej macierzy33. Nie wynika to tylko z faktu, że komórki nowotworowe uwalniają exosomy zawierające heparany i siarczany, a także enzymy, które degradują otaczającą matrycę. Są również atakowane przez enzymy uwalniane przez zdrowe infiltrujące komórki zrębowe i przez inwazyjne komórki odpornościowe. Fragmenty proteoglikanów siarczanu heparanu są zrywane, lub białko, syndekan, do którego przyłączony jest kompleks cukrowy, lub pojedyncze aniony siarczanowe są wycinane z kompleksu cukrowego33. Wszystkie te różne metody ataku mają miejsce. Guz jest w zasadzie oblężony i poświęca znaczny wysiłek, aby uzupełnić matrycę, która jest stale degradowana przez atak enzymatyczny.

Uważne zbadanie dowodów prowadzi do nieuniknionego wniosku, że guz nie jest problemem. W rzeczywistości jest to rozwiązanie! Cukier gromadzi się we krwi, ponieważ komórki nie są w stanie wykorzystać jej jako paliwa. Jest to bezpośrednią konsekwencją niewystarczającego siarczanu w trzustce, prowadzącego do niezdolności do wytwarzania insuliny, 39 i niedostatecznego siarczanu w macierzy pozakomórkowej wszystkich komórek, co prowadzi do oporności na insulinę.36 Komórka nowotworowa może wykonać cudowną usługę, wysysając wszystko. ten cukier z krwi i zastąpienie go mleczanem. Mleczan jest pięknym paliwem - jego ujemny ładunek pomaga złagodzić zakwaszenie krwi i nie powoduje glikacji białek krwi, takich jak hemoglobina i ApoB w LDL, co stanowi ogromny problem z glukozą i innymi cukrami krwi. A guz produkuje siarczan estronu i siarczan heparanu i uwalnia je do krwi, dostarczając niezbędnych składników odżywczych, które mogą przywrócić stabilność krwi w celu zapobiegania powstawaniu zakrzepów krwi i krwotoków.

STRATEGIE LECZENIA UKIERUNKOWANE NA TKANKĘ ŁĄCZNĄ
Naukowcy twierdzą, że zdolność guza do rozbijania otaczającej tkanki łącznej, która utrzymuje komórki w miejscu, proces zwany "przebudową macierzy", jest kluczowym czynnikiem umożliwiającym komórkom nowotworowym "uwolnienie się", a zatem migrację do niektórych inne miejsce w ciele. Często ma to katastrofalne konsekwencje, ponieważ przerzuty komórek mogą następnie skolonizować inne narządy, a kiedy to nastąpi, prognozy śmierci jako wyniku są znacznie wyższe.

Nowotwory przerzutują, gdy guz pierwotny wyrzuca komórki do krwi, a jednym ze sposobów monitorowania tego jest wykrycie tych wędrujących komórek nowotworowych w próbkach krwi.19 Przerzuty są przyczyną 90 procent zgonów z powodu raka, a około 25 procent kobiet z rozpoznaniem piersi rak będzie dalej rozwijać przerzuty. W badaniach w Europie stwierdzono, że niektórzy pacjenci z nowotworami już rozsiali pierwotne komórki nowotworowe do szpiku kostnego nawet przed wystąpieniem przerzutów.19 Te komórki wyraźnie odrywają się od głównego guza (ulegają wyparciu z matrycy tkanek podtrzymujących), oraz ich obecność w szpiku kostnym wskazuje na gorsze rokowanie.

Rozkład metaloprotein macierzy prowadzony jest przez specyficzne enzymy zwane "metaloproteinazy" (MMP). Początkowo istniało duże podekscytowanie możliwością opracowania leków hamujących te MMP, zwanych MPI (inhibitory metaloproteiny) .6 W rzeczywistości nowe leki zostały szybko przewiezione do badań II fazy bez odpowiedniego wcześniejszego badania. Jednak wyniki były tak rozczarowujące, że przemysł farmaceutyczny mniej lub bardziej stracił na tej linii ataku.

Co poszło nie tak? Głównym problemem był nieoczekiwany efekt uboczny silnego bólu i osłabienia mięśni. Jest to niezwykle podobne do najczęstszych skutków ubocznych statyn. Wcześniej opisywałam, w jaki sposób statyny zmuszają komórki mięśni szkieletowych do przyjmowania nadmiernych ilości fruktozy, których nie można już metabolizować w wątrobie z powodu niemożności wytworzenia wystarczającego cholesterolu w obecności leków statynowych.35 Komórki mięśniowe również stosują glikolizę do przekształcania fruktozy i innych cukrów w mleczan, tak jak komórki nowotworowe. W stopniu, w jakim MPI zakłócają funkcję guza, komórki mięśniowe muszą to złagodzić . Tylko w przeciwieństwie do guza mają do odegrania bardzo ważną rolę, która polega na zapewnieniu mobilności. Ich intensywna ekspozycja na czynniki glikujące, takie jak fruktoza, powoduje uszkodzenie ich białek, w szczególności mioglobiny, która podobnie jak hemoglobina w RBC jest wysoce podatna na uszkodzenie glikacji. To prowadzi do bólu i osłabienia mięśni, a także może prowadzić do jeszcze bardziej niebezpiecznych skutków, takich jak rabdomiolizy-niewydolności nerek z powodu ekspozycji kłębuszków nerkowych na toksyczne szczątki w postaci uszkodzonej mioglobiny uwalnianej przez martwe i obumierające komórki mięśniowe. W rzeczywistości pacjenci z nowotworem często odczuwają bóle mięśni i objawy grypopodobne w odpowiedzi na programy leczenia raka i są w grupie wysokiego ryzyka niewydolności nerek.

Co ciekawe, niedawno zaproponowano nowe leczenie raka, w którym "lek" jest siarczanowanym mimetykiem polisacharydu: zasadniczo imituje on siarczanowane fragmenty, które są uwalniane z tkanek nowotworowych poprzez aktywność heparanazy i wydalanie syndekanu.23 Autorzy wnioskują, że dodatkowe siarczanowanie tego syntetycznego cukru może dodatkowo poprawić obserwowane efekty w zmniejszaniu angiogenezy (wzrost naczyń krwionośnych) i mechanizmy redukujące, które są niezbędne do przerzutowania.

Wielkim pytaniem, które pozostało bez odpowiedzi w artykule, jest to, czy te syntetyczne formy są faktycznie dostępne dla komórek śródbłonka wyścielających naczynia krwionośne, tak, że mogą naprawić problem ciężkiego niedoboru siarczanu, który prawdopodobnie wymagał rozwoju guza. Jeśli nie, to pacjenci leczeni tymi nowymi lekami mogą spodziewać się takiego samego profilu działania niepożądanego, jaki występował po leczeniu MPI: silny ból i osłabienie mięśni.

JAK CHRONIĆ SIĘ PRZED RAKIEM
Wnioski z badań nad rakiem i ich związku z niedoborem siarczanu wskazują na to, że "czujne czekanie" to doskonała polityka w zakresie leczenia raka piersi, że mammografia nigdy nie jest dobrym pomysłem, a najlepszym sposobem na zabezpieczenie się przed rakiem jest optymalizacja do dostarczania siarczanu do krwi i tkanek. Oznacza to, przede wszystkim, uzyskanie jak największej ekspozycji na słońce, jak to tylko możliwe. W dzisiejszym stylu życia trudno jest przeznaczyć wystarczająco dużo czasu na przebywanie na zewnątrz w słońcu, i myślę, że prosty sumienny wysiłek spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu przyniesie wysokie korzyści pod względem ochrony nie tylko przed rakiem, ale także przed wieloma innymi współczesnymi chorobami.

Drugą strategią profilaktyki raka jest wybór diety, która będzie wspierać syntezę siarczanu i transport siarczanu. Pierwszą częścią tego jest spożywanie pokarmów bogatych w siarkę. Obejmuje to mięso, owoce morza, jaja, mleko i produkty mleczne, a także czosnek, cebulę i warzywa kapustne.

Drugim krokiem jest spożywanie pokarmów zawierających "transportery siarczanowe". Polifenole i flawonoidy, a także witamina C i cholesterol. Wszystkie te cząsteczki mają wspólny pierścień sześciowęglowodorowy i co najmniej jedną grupę hydroksylową, którą można zastąpić anionem siarczanowym. Pierścień węglowy rozprasza ładunek ujemny na anionie siarczanowym i czyni go bezpieczniejszym dla transportu bez ryzyka żelowania krwi. Uważam, że korzyści zdrowotne wynikające z gryki, imbiru, oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia, jaskrawo zabarwionych owoców i warzyw, resweratrolu (w winie) i kurkumy (takich jak kurkuma w proszku curry) mają więcej wspólnego z faktem, że transportują one siarczan, niż fakt, że że mają właściwości przeciwutleniające.

Kolejnym elementem zdrowego odżywiania jest wybór wyłącznie ekologicznej żywności w takim stopniu, w jakim jest to praktyczne. Niedawno opublikowałam artykuł razem z Anthonym Samselem, który wyjaśnia, w jaki sposób glifosat, aktywny składnik najczęściej stosowanego w uprawie chwastów, Roundup, prawdopodobnie zakłóca zarówno transport siarczanu, jak i syntezę siarczanu.32 Opublikowałem także artykuł na temat glifosatu w związku z autyzmem jesienią 2013 r. wydanie tego czasopisma. Glifosat -wykazano w doświadczeniach in vitro indukowanie proliferacji ludzkich komórek nowotworowych, nawet jeśli występuje on w stężeniu zaledwie części na trylion.42

Oczywiście konieczne jest zminimalizowanie narażenia na toksyczne chemikalia. Aluminium w wielu filtrach przeciwsłonecznych i antyperspirantach jest dobrym przykładem. Kobiety, które regularnie stosują antyperspiranty, są narażone na zwiększone ryzyko raka piersi7. Świadome ograniczenie w stosowaniu kosmetyków, farb do włosów i leków farmaceutycznych prawdopodobnie zmniejszy ryzyko zachorowania na raka. Warto unikać spędzania czasu w miejscach, w których powietrze jest bardzo zanieczyszczone spalinami samochodowymi, a jednocześnie optymalizować czas spędzany nad brzegiem morza, gdzie powietrze jest świeże i bogate w siarkę.

Inną strategią, która mogłaby być pomocna, jest okresowe zanurzanie w kąpielach solnych Epsom. Sole Epsom to kryształy siarczanu magnezu, a większość ludzi uważa, że ​​ich wartość leży głównie w ich podaży magnezu. Ale podejrzewam, że to siarczan zapewnia większość korzyści z tych kąpieli. Jeśli masz dostęp do naturalnych gorących źródeł siarki, tym lepiej!

STRATEGIE DOTYCZĄCE OCHRONY PRZED RAKIEM
Unikaj mammografii i stosuj strategię "czujnego czekania", jeśli podejrzewa się raka.
Poświęć tyle czasu na zewnątrz i na słońcu, jak to możliwe, zwłaszcza na brzegu morza; unikaj powietrza zanieczyszczonego spalinami samochodowymi.
Jedz produkty bogate w składniki siarkę, w tym mięso, owoce morza, jaja, mleko i produkty mleczne, a także czosnek, cebulę i warzywa kapustne.
Jedz pokarmy zawierające "transportery siarczanowe". Polifenole i flawonoidy, a także witamina C i cholesterol.
Gryka, imbir, wino i kurkuma zawierają związki transportujące siarczan.
Wybieraj żywność organiczną tak bardzo, jak to możliwe, szczególnie uważając, aby unikać żywności wystawionej na działanie herbicydu RoundUp. Oznacza to unikanie wszystkich genetycznie zmodyfikowanych pokarmów.
Jedz sfermentowane pokarmy, aby dostarczyć mleczan do krwioobiegu.
Zminimalizować narażenie na toksyczne substancje chemiczne, w tym te w filtrach przeciwsłonecznych i antyperspirantach, kosmetykach, farbach do włosów i lekach farmaceutycznych.
Okresowo bierz kąpiel w soli Epsom, które są dobrym źródłem siarczanu.
0 xcedric
Posty: 599
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 10
x 4
Podziękował: 779 razy
Otrzymał podziękowanie: 706 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 15 wrz 2018, 22:03

0 x
Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1016
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 71
x 59
Podziękował: 2060 razy
Otrzymał podziękowanie: 2276 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: św.anna » niedziela 16 wrz 2018, 16:15

Książka Moritza, Rak nie jest chorobą, którą to cedric linkuje, jest do ściągnięcia tutaj:

https://docer.pl/doc/5x0sxv

jest też i: Andreas Moritz, Szczepienia pelne klamstw:

https://docer.pl/doc/nxx1xc8
0 xKolendra
Posty: 91
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 4
x 6
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 54 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » środa 19 wrz 2018, 18:30

0 xcedric
Posty: 599
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 10
x 4
Podziękował: 779 razy
Otrzymał podziękowanie: 706 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 19 wrz 2018, 20:05

0 xcedric
Posty: 599
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 10
x 4
Podziękował: 779 razy
Otrzymał podziękowanie: 706 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 27 wrz 2018, 22:39

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9785
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 484
Podziękował: 18668 razy
Otrzymał podziękowanie: 16094 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 08 lis 2018, 23:39

SZOKUJĄCE ODKRYCIA POLSKIEGO NAUKOWCA - prof. Andrzej Frydrychowski © VTV

https://www.youtube.com/watch?v=8d5TU7zmp0c

Opublikowany 28 sie 2018
Prof. Andrzej Frydrychowski jest wybitną osobowością świata medycyny - www.andrzejfrydrychowski.pl
Pan profesor zwięźle przedstawia temat m.in. odkrycia, które to ściśle związane jest z odpornością układu immunologicznego człowieka, a tym samym z jego wpływem na zwalczanie NOWOTWORÓW. Prelegent mówi również o opracowaniu ALGORYTMÓW skutecznego leczenia różnych tj. 16-tu jednostek chorobowych.
Każdy z tych algorytmów uzyskałby odpowiednią oprawę naukową oraz statystykę.

prof. Andrzej Frydrychowski jest członkiem TOWARZYSTWA LEKARZY MEDYCYNY ZINTEGROWANEJ
www.tlmz.pl
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9785
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 484
Podziękował: 18668 razy
Otrzymał podziękowanie: 16094 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 27 lis 2018, 23:46

Nasza historia: "Do zdrowia przez witarianizm!"

https://www.youtube.com/watch?v=Gs4YTB6YNEo

Opublikowany 26 lis 2018
Pragniemy podzielić się z Tobą naszą historią odzyskiwania zdrowia, która doprowadziła nas do obecnego sposobu żywienia - witarianizmu.
Od czego wszystko się zaczęło ?
Jakie były początki zmian w naszym życiu ?
Dlaczego surowe życie to najlepszy wybór ?
0 xcedric
Posty: 599
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 10
x 4
Podziękował: 779 razy
Otrzymał podziękowanie: 706 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 21 gru 2018, 11:19

Mannoza hamuje wzrost guzów (płuc, trzustki, skóry), nie uszkadza zdrowych komórek , pozwala obniżyć dawki chemioterapii .
Potencjał antynowotworowy zależał od obecności enzymu metabolizującego mannozę.
Obecna jest w takich ,jak produktach żurawina,aloes, jabłka, brzoskwinie,kapustne, grzyby

https://articles.mercola.com/sites/arti ... efits.aspx
0 xAwatar użytkownika
devi
Posty: 1472
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 62
Podziękował: 703 razy
Otrzymał podziękowanie: 2570 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: devi » piątek 21 gru 2018, 16:11

janusz pisze:
wtorek 27 lis 2018, 23:46
Nasza historia: "Do zdrowia przez witarianizm!"
Piękna historia, jedna z wielu, a i tak 99,99% ludzi woli dać się pokroić, zniszczyć chemią i napromieniowywaniem, i w rezultacie iść do piachu, niż zmienić dietę.
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 9985
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 34
x 378
Podziękował: 19449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14387 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 02 sty 2019, 22:34

Rak fałszywie pozytywnie diagnozowany.

Tysiące niepotrzebnych terapii


BY REDAKCJA · 18 GRUDNIA 2018

Rak – diagnoza spada na wielu jak grom z jasnego nieba. Na zbyt wielu, wielokrotnie bowiem choroba jest błędnie diagnozowana. Niepotrzebny strach, niepotrzebnie wdrażane uciążliwe terapie pociągają za sobą fatalne skutki. Jak często zdarzają się takie przypadki ? Jak wynika z raportów – zdecydowanie zbyt często !

Obrazek


W ciągu ostatnich dziesięcioleci na masową skalę przeprowadza się badania przesiewowe przy użyciu bardzo czułych technik. Pozwalają one wykrywać nieprawidłowości, które w żadnym stopniu nie zagrażają życiu ani nawet pogorszeniu stanu zdrowia. Mimo wszystko wdraża się wyniszczające leczenie, często nawet „profilaktycznie” przy samym tylko podejrzeniu raka.

Rak i tysiące niepotrzebnych terapii

Nie każda zmiana nowotworowa wymaga podjęcia radykalnych środków.

Weźmy na przykład nowotwory piersi. Z ostatnich badań zaprezentowanych na konferencji lekarzy onkologów w Chicago wynika, że u 70% kobiet z rakiem piersi niepotrzebnie [1] wdraża się chemioterapię, która sama sobie. zwiększa ryzyko przerzutów.

Nie każdy guz to rak.

Np. w przypadku raka sutka diagnozowanego w badaniach mammograficznych w ponad 50% nie mamy do czynienia z rakiem, w większości są to nieinwazyjne nowotwory przewodowe sutka tzw. DCSI, które mogą rozwinąć się w raka zaledwie w 10% przypadków. [2] , [3].

Niestety natychmiast ordynuje się inwazyjne metody leczenia – zupełnie niepotrzebnie.

Tylko w USA w przeciągu 30 lat poddano niepotrzebnej chemioterapii ponad 1,3 miliona kobiet.


British Journal of General Practice pisze „nadmiarze terapii” . Odkąd istnieje medycyna zawsze miały miejsca błędne diagnozy i szkodliwe skutki terapii. Jednak w ostatnich dziesięcioleciach skala tego zjawiska wzrosła ogromnie. Błędne diagnozy, często stawiane „na wyrost”, błędna klasyfikacja chorób, fałszywe pozytytwne wyniki, wykrywanie chorób u osób zdrowych jest obecnie w skali jak piszą trudnej do oszacowania. [4]


Rak diagnozowany u zdrowych osób

Niestety, to nie wszystko.

Aż trudno w to uwierzyć, ale zdarzają się obrzydliwie niemoralne praktyki celowego diagnozowania raka u osób zdrowych, po to by zarabiać pieniądze na ich leczeniu.

Słynny proces dr Farid Fata lekarza hematologa z Michigen, USA ujawnił gigantyczny przekręt.

Przez kilka lat lekarz celowo stawiał fałszywe diagnozy i podawał zdrowym pacjentom chemioterapię.

Przez ten okres otrzymał wynagrodzenie od ubezpieczyciela Medicare w wysokości 62 mln dolarów.

Policja federalna zgromadziła dowody oszustwa na 553 pacjentach, którzy poddani byli bez potrzeby chemioterapii kosztującej 34 mln USD. [5]

Z powyższych historii płynie słuszny wniosek.

Diagnozę nowotwór czy rak należy konsultować u co najmniej 2-3 niezależnych lekarzy i nie dać się owładnąć strachem.

Przytoczone raporty bezlitośnie obnażają machinę definiowania chorób poprzez chęć jak najwcześniejszego zdiagnozowania problemów a przez to znajdowanie nabywców na farmakoterapię.

Nadawanie etykiety „rak” każdej zmianie jest ogromnie szkodliwe. [6]

Sparaliżowani strachem a nawet opętani paranoją znalezienia szybko działającego remedium wybierają terapie obarczone wysokim ryzykiem.

Sama diagnoza rak lub jego podejrzenie wywołuje szok i ogromny lęk, który załamuje system odpornościowy.

Stan fizjologiczny lęku sam w sobie prowadzi do aktywacji białek oporności wielolekowej w komórkach nowotworowych.

Uleganie negatywnej sugestii wywołuje efekt nocebo – pojawienie niepożądanych objawów.

Wszystko tylko potwierdza tezę, że tzw. badania profilaktyczne przynoszą więcej szkody niż pożytku o czym już pisaliśmy TUTAJ
https://sekrety-zdrowia.org/profilaktyk ... e-badania/

Ofiary doktora Fata nie dostaną odszkodowania


Referencje:
Odnośniki prowadzące do źródeł publikacji ponumerowane w tekście: 1-6

https://youtu.be/aGVxx3GvnUg

Nie potrzebnych ''terapii?!
Jak najbardziej potrzebnych!!
Dr Czerniak- 1 wlew taniej chemii onkologicznej to około 50 tys. złotych!
zdarzają się obrzydliwie niemoralne praktyki celowego diagnozowania raka u osób zdrowych, po to by zarabiać pieniądze na ich leczeniu.
Cały system na tym się opiera, nie - zdarzają się!.........
Ludzie idą dosłownie jak barany na rzeź..
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2191
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 142
Podziękował: 1269 razy
Otrzymał podziękowanie: 4580 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 03 sty 2019, 20:50

Gdyby ktoś chciał info z pierwszej ręki o ASD
https://asdinfo.ru
Posiadam kontakt na oryginalne ASD z dostawą w 24 godziny. Info na PW.
0 xcedric
Posty: 599
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 10
x 4
Podziękował: 779 razy
Otrzymał podziękowanie: 706 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 06 sty 2019, 16:19

0 xcedric
Posty: 599
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 10
x 4
Podziękował: 779 razy
Otrzymał podziękowanie: 706 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 06 sty 2019, 18:02

0 xcedric
Posty: 599
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 10
x 4
Podziękował: 779 razy
Otrzymał podziękowanie: 706 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 06 sty 2019, 18:09

0 xcedric
Posty: 599
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 10
x 4
Podziękował: 779 razy
Otrzymał podziękowanie: 706 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 08 sty 2019, 13:21

http://losyziemi.pl/uk-zapowiadana-jest ... ku-we-krwi

Acetazolamid , inhibitor anhydrazy węglanowej, enzymu cynkozaleznego ma zastosowanie w wielu nowotworach.
0 xcedric
Posty: 599
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 10
x 4
Podziękował: 779 razy
Otrzymał podziękowanie: 706 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 10 sty 2019, 19:56

0 xcedric
Posty: 599
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 10
x 4
Podziękował: 779 razy
Otrzymał podziękowanie: 706 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 15 sty 2019, 13:27

0 xcedric
Posty: 599
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 10
x 4
Podziękował: 779 razy
Otrzymał podziękowanie: 706 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 16 sty 2019, 17:36

http://www.ingenuityhealthcare.net/onko ... ure-dr-70/

Onkosure® DR-70 to proste badanie krwi, które wykazało 16 różnych typów nowotworów. Wykrywa raka na najwcześniejszych etapach, często zanim pojawią się objawy.

onko-sure-dr-70.png
onko-sure-dr-70.png (96.19 KiB) Przejrzano 138 razy
Wykrywa specjalny i wyjątkowy marker fibrynowy (Fibryna i produkty degradacji fibrynogenu), który swobodnie pływa we krwi i wzrasta 3-5-krotnie podczas zaawansowania raka, ze standardową aplikacją w formacie ELISA.
Zapewnia przewagę kosztową ze względu na jej wykorzystanie zarówno w diagnostyce nowotworów, jak iw obserwacji nawrotu raka.
Zapewnia przewagę wczesnej diagnozy, którą udowodniono w wielu badaniach klinicznych prowadzonych na całym świecie.
Jest to sprawdzony i wiarygodny test. Został zatwierdzony w Stanach Zjednoczonych i różni się w krajach europejskich w wykrywaniu szczególnie raka jelita grubego i płuc oraz ich nawrotów.
0 xcedric
Posty: 599
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 10
x 4
Podziękował: 779 razy
Otrzymał podziękowanie: 706 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 16 sty 2019, 21:03

https://articles.mercola.com/sites/arti ... ancer.aspx

translator
"Testy krwi, które pomagają odkryć twoje ryzyko raka

Zamiast polegać na tych konwencjonalnych testach na raka, Connealy używa standardowych testów krwi do sprawdzenia takich rzeczy, jak stany zapalne i insulinooporność, które są prekursorami i cechami charakterystycznymi każdej choroby, w tym raka. Jednym z takich testów jest test białka C-reaktywnego o wysokiej czułości (CRP), który jest nieswoistym wskaźnikiem stanu zapalnego. "Nie mówi mi, gdzie jest rak, ale mówi mi, że coś w nim wisi" - mówi. "Chcemy, aby białko C-reaktywne było mniejsze niż 1."

Drugim badaniem krwi, którego używa na wszystkich pacjentach, jest test hemoglobiny A1C, który odzwierciedla poziom cukru we krwi w ciągu ostatnich 90 dni. Powodem tego testu jest to, że wysoki poziom cukru we krwi jest środowiskiem przyjaznym rakiem. "Tylko te dwa testy ... powiedzą nam, że masz środowisko dla raka" - mówi Connealy. Inne wartościowe testy krwi Connealy rutynowo wykorzystuje:

• Test profilu raka (krew na czczo i mocz) z American Metabolic Laboratories, który sprawdza:

Ilościowa ludzka gonadotropina kosmówkowa (hCG)
Izomeraza fosfoheksozowa (PHI), enzym niedotlenienia lub niski poziom tlenu, który umożliwia rozwój raka
Siarczan dehydroepiandrosteronu (DHEA), hormon sterydowy
Hormony tarczycy, ponieważ niskie poziomy tarczycy mogą predysponować do raka
Gamma-glutamylowa transferaza (GGT), marker wątrobowy i czułe narzędzie do badania stanu zapalnego
Arachidonylo-2-chloroetyloamid (ACEA), niespecyficzny marker wielu nowotworów
• ONCOblot, który może identyfikować do 33 typów tkanek nowotworowych i ma współczynnik dokładności wynoszący 95%. Mierzy białko ENOX2

• Test krążenia komórek nowotworowych przez Research Genetic Cancer Center (RGCC). Ogromna większość ludzi umiera nie z samego nowotworu, ale z krążących komórek macierzystych raka, które pozwalają rakowi na przerzuty i rozprzestrzenianie się w całym ciele. Ten test jest stosowany po leczeniu nowotworów, aby ustalić, czy konieczne może być kontynuowanie programu przeciwnowotworowego. Connealy wyjaśnia:

"Nawet jeśli masz operację, chemię lub promieniowanie, nie wyeliminujesz ani nie wyeliminujesz krążących komórek nowotworowych ... Największą przyczyną nawrotów są krążące komórki nowotworowe i komórki macierzyste ... Każdy, kto miał raka, musi mieć krążące komórki nowotworowe [lub] komórki macierzyste sprawdzane ilościowo.

RGCC nie jest jedynym laboratorium, które to robi, ale ... są w 13 krajach mają najwyższą międzynarodową certyfikację laboratoryjną, jaką możesz mieć. Jest to dla mnie prawdopodobnie najbardziej dokładne ...


Zapobieganie nowotworom jest dla wszystkich

Connealy wyjaśnia jej podstawową strategię podczas pracy z pacjentami w swojej rodzinie:

"Próbuję ... dowiedzieć się, gdzie są wszystkie ich nierównowagi, czy istnieją niedobory żywieniowe, toksyczne substancje, metale ciężkie, czy mają odpowiednie antyoksydanty, czy ich mitochondria działają, czy nie działają? Potem wykonuję wszystkie testy hormonalne. szukaj raka, ponieważ wszyscy musimy przyjąć tę profilaktykę ...

Dziś mamy te niewiarygodne testy laboratoryjne ... Wykonuję testy żywieniowe, i to nie tylko kontrola odżywiania. Sprawdza ich wnętrzności. Sprawdza ich przeciwutleniacze. Sprawdza wszystko. Wiesz, z czym konkretnie masz do czynienia. Wierzcie lub nie, firmy ubezpieczeniowe płacą za te wszystkie testy. To nie jest tak, że jest to finansowo nieosiągalne, ponieważ wszystkie firmy ubezpieczeniowe płacą za to wszystko, niezależnie od tego, czy chodzi o badania krwi i / lub testy żywieniowe. "

Ona również stosuje odżywcze suplementy, o których wiadomo, że poprawiają funkcję mitochondrialną i / lub pomagają w eliminacji nowotworowych komórek macierzystych. Istnieje około 50 różnych czynników o znanym wpływie na krążące komórki nowotworowe i komórki macierzyste, w tym witaminę C, witaminę D, kurkumę i agaricus, rodzaj grzyba.

Jeśli chodzi o witaminę C - która niedawno pojawiła się na pierwszych stronach gazet, kiedy naukowcy odkryli, że dożylna (IV) witamina C podwaja skuteczność chemioterapii i radioterapii - witamina działa poprzez produkcję nadtlenku wodoru. Ten stres oksydacyjny jest tym, co zabija komórki rakowe, podczas gdy zdrowe komórki mają kilka ścieżek, dzięki którym mogą wyeliminować nadtlenek wodoru.

Wykazano, że połączenie IV witaminy C z ketozą odżywczą i poszczeniem przez 14 do 48 godzin przed i podczas chemii daje jeszcze bardziej niezwykłe wyniki, jak wyszczególniono w niedawnym wywiadzie z dr. Abdulem Slocumem.

W niektórych przypadkach Connealy doda witaminę K3 do swojego protokołu witaminy C. K3 jest syntetyczną formą witaminy K2, przeznaczoną dla nowotworów o wysokiej katalazie. Oprócz tych naturalnych środków, z których większość jest obracana, nie wszystkie podawane jednocześnie, stosuje terapię wspomagającą technikę oligonukleotydową (SOT).

Terapia SOT polega na przyjmowaniu krążących komórek nowotworowych i inżynierii odwrotnej matrycowego RNA (mRNA) w celu rozbicia DNA krążących komórek nowotworowych. Ten mRNA jest następnie podawany dożylnie i ma 24-godzinny, siedmiodniowy, ukierunkowany efekt zabijania, który utrzymuje się przez około cztery i pół miesiąca. Chociaż nie może być stosowany do mas (guzów), atakuje krążące komórki nowotworowe, które są odpowiedzialne za 95 procent przerzutów i śmierci.


Alternatywy leczenia: krioterapia, chemioterapia IPT i terapia hipertermiczna

Podczas gdy chirurgia, chemioterapia i radioterapia są standardową częścią konwencjonalnej opieki nad rakiem, Connealy robi to trochę inaczej. Na przykład niedawno zaczęła współpracować z radiologiem interwencyjnym, który wykonuje krioterapię, w której zamrażasz komórki.

"Miałam pacjenta z bardzo dużym guzem wielkości grejpfruta na prawej ścianie klatki piersiowej, guza neuroendokrynnego, miała raka piersi na lewej piersi i guza neuroendokrynnego [po prawej stronie] Była już leczona przez innych lekarzy [którzy] powiedzieli, że nic nie mogą zrobić, przyszła mnie zobaczyć, guz neuroendokrynny zniknął z zabiegu kriogenicznego, lewy [guz] częściowo zniknął ...

Jeśli jest to coś małego, do czego możemy podejść, polecam cryo, ponieważ zabieg chirurgiczny jest bardzo inwazyjną procedurą ... U niektórych pacjentów robi się wszystko, aby pozbyć się ciężaru guza, ponieważ obciążenie nowotworem jest immunosupresyjne. Pacjenci mogą potrzebować chemii. Jeśli mam pacjentów, którzy mają raka w wielu miejscach w ciele, polecę IPT chemo. To jest terapia wzmacniająca chemię insuliną.

IPT używa chemii niskiej dawki po tym, jak zrobiłem test czułości z RGCC. Pokaże mi idealne środki dla tych konkretnych pacjentów. Zrobimy koktajl. Dajemy insulinę. Obniża poziom cukru we krwi do momentu terapeutycznego. Dajemy leki chemo ... a potem upuszczamy worek cukru.

Dostałem też maszynę z Francji o nazwie iTherm. Używam urządzenia iTherm w niektórych przypadkach raka. Kiedy dostajesz test RGCC, mówi mi, czy twoje komórki reagują na białko szoku cieplnego. Pokaże mi trzy różne białka i czułość.

Określone nowotwory, takie jak rak piersi, [są] bardzo łatwe do leczenia za pomocą maszyny hipertermicznej. Trenowaliśmy z lekarzem we Francji, który zezwala tylko na leczenie integracyjne, jeśli masz raka trzeciego lub czwartego stopnia. Spędził z nami wiele czasu na konferencjach, omawiając szczegółowo ten protokół leczenia.

Połączę to z jemiołą, naturalną substancją modulującą układ odpornościowy. Łączymy wszystkie te rzeczy razem. Ponieważ pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jeśli mamy dużo guza, jest ... zmniejszenie go do łatwego do opanowania problemu. Jeśli to będzie łatwo dostępne za pomocą kriosondy lub zabiegu chirurgicznego, zrobimy to. Miałam przypadki, w których guz piersi o wielkości 9 centymetrów z chemią niskodawkową i podskórną jemiołą ustąpił w ciągu jednego miesiąca.

Więcej informacji

Connealy wykonała świetną robotę polegającą na zebraniu wielu cennych zasobów w swojej książce "The Cancer Revolution". Jeśli ty lub ktoś, kogo kochasz, staje w obliczu raka, zdecydowanie warto go przeczytać. Aby dowiedzieć się więcej o klinice Connealy's i zakupić jej książkę, odwiedź www.connealymd.com/.

Jeśli chodzi o znalezienie otwartego umysłowego onkologa lub lekarza chcącego wdrożyć tego rodzaju metody integracyjne, organizacja o nazwie Najlepsza odpowiedź na raka jest pomocnym zasobem, który zawiera listę wykwalifikowanych lekarzy. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.bestanswerforcancer.org. To hybrydowy non-profit, który obsługuje zarówno lekarzy integracyjnych, jak i pacjentów z rakiem i innymi chorobami przewlekłymi.

Niedawno przeprowadziłem także wywiad z dr Williamem LaValleyem, który opracował nowoczesne bazy danych dotyczące biologii molekularnej raka oraz antyrakowych korzyści suplementów diety i repurposed drugs (leki stosowane poza marką). Miej oko na ten ważny wywiad, który powinien wkrótce zostać opublikowany. LaValley również szkoli i współpracuje z onkologami i lekarzami, aby leczyć pacjentów z rakiem za pomocą molekularnie ukierunkowanych metod opartych na dowodach.

Możesz znaleźć więcej informacji na swojej stronie internetowej, lavalleymdprotocols.com. To kolejny zasób, który zarówno ty, jak i twój lekarz możecie przeczytać. Last but not least, podczas gdy integracyjne leczenie raka wykazuje wielką obietnicę, pamiętaj, że twoje codzienne wybory odgrywają ogromną rolę w twoim sukcesie w leczeniu. Jak zauważyła Connealy:

"Zoptymalizuj swoje odżywianie, detoksykację, hormony, zapalny poziom składników odżywczych, nie idź wydać 10.000 $ lub 20.000 $ na procedurę w toksycznym ciele .Przygotuj swoje ciało . Przygotowuję moich pacjentów na dwa tygodnie zanim oni będą nawet mieć zabieg chirurgiczny. Nie chodź na operację, gdy nie masz dobrego poziomu składników odżywczych, gdy nie masz dobrego układu odpornościowego, gdy masz zapalenie, przygotuj ciało, a wynik zostanie znacznie poprawiony.

Jedną z rzeczy, którą praktycznie każdy z nas może zrobić, jest dokonywanie wyborów żywieniowych, które pozwalają spalać tłuszcz jako podstawowe paliwo. Opisuję zmodyfikowaną cykliczną dietę ketogeniczną, która spełnia to w mojej książce "Fat for Fuel". Nawet jeśli wybierasz konwencjonalną terapię, ketoza odżywcza może być niezwykle pomocna."


Warto przypomnieć, ze w nowotworach mamy niską katalazę wątobową.

http://cancerres.aacrjournals.org/conte ... 4.full.pdf
0 xcedric
Posty: 599
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 10
x 4
Podziękował: 779 razy
Otrzymał podziękowanie: 706 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 16 sty 2019, 21:28

http://www.mnwelldir.org/docs/Newslette ... lectricity

"T-Scan 2000 to kolejna alternatywa. Wykorzystuje energię elektryczną, aby stworzyć mapę piersi.

Jednorazowy zastrzyk energii elektrycznej jest wysyłany do ręki, gdzie przechodzi przez ciało do piersi. Ręczna sonda jest przesuwana na piersi, gdzie mierzy przewodność elektryczną komórek piersi. Komórki rakowe zachowują znacznie mniej energii elektrycznej niż zdrowe komórki - więc kiedy sonda mruga swoje odkrycia na ekranie komputera, możliwe guzy pojawiają się jako jasne białe plamki.

Badania TransScan sugerują, że dodanie testu elektryczności dla kobiet z niejednoznacznymi mammogramami może poprawić dokładność diagnostyczną i zmniejszyć niepotrzebne biopsje o około 20 procent."

http://www.healthreformwatch.com/2010/0 ... mmography/

"Mammografia może w rzeczywistości zwiększyć częstość występowania raka. Dwie technologie jądrowe, obrazowanie gamma specyficzne dla piersi (B.S.G.I.) i mammografia emisyjna pozytonów (P.E.M.), wystawiają "pacjentów na ryzyko raka wywołanego promieniowaniem, które jest porównywalne z ryzykiem z całego cyklu rocznych mammografii rozpoczynających się od 40.

Podczas gdy w przypadku mammografii cyfrowej występuje średnie ryzyko wystąpienia 1,3 śmiertelnego raka piersi na 100 000 kobiet w wieku 40 lat na ekspozycji, pojedynczy B.S.G.I. Szacuje się, że badanie obejmowało ryzyko życia od 20 do 30 razy większe u kobiet w wieku 40 lat oraz ryzyko życia pojedynczego pacjenta z grupy P.E.M. był 23 razy większy.

Ponadto, mammografia tylko zwiększa ryzyko raka piersi u kobiety, podczas gdy B.S.G.I. i P.E.M. zwiększenie ryzyka zachorowania na inne narządy, takie jak jelita, nerki, pęcherz, pęcherzyk żółciowy, macica, jajniki i okrężnica - czytamy w raporcie."
0 xcedric
Posty: 599
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 10
x 4
Podziękował: 779 razy
Otrzymał podziękowanie: 706 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 16 sty 2019, 23:38

Tabela porównująca aktywność enzymu
  w prawidłowych i rakowych tkankach:
http://www.cancer-treatment.net/FromRef1.htm

http://www.cancer-treatment.net/New-Alt ... tshell.htm

The Novel GEIPE Cancer Therapy

Enzymy kontrolują to, co ma miejsce w komórce. Kluczowym enzymem do syntezy DNA, a tym samym do wzrostu komórki, jest RR (reduktaza rybonukleotydowa), ponieważ dostarcza ona bloki budulcowe DNA. Tabela 1 pokazuje, jak krytyczny jest ten enzym dla wzrostu komórek nowotworowych. Podejmowane są nieustanne próby syntezy leków chemioterapeutycznych, które selektywnie hamowałyby ten enzym, ale z niewielkim powodzeniem.

Nowatorski sposób blokowania tego enzymu jest zasugerowany faktem, że w rdzeniu ???? (miejsce aktywne) tego enzymu to samotny elektron (wolny rodnik), który jest niezbędny dla jego aktywności. Takie wolne rodniki mogą być neutralizowane lub unieszkodliwione przez przekazywanie łagodnego, bezpośredniego prądu elektrycznego przez tkankę. Na szczęście w zdrowych komórkach wolne rodniki zawierające aktywne miejsce jest zbyt dobrze osłonięte, aby można je było zniszczyć w ten sposób, ale nie wydaje się, aby miało to miejsce w komórkach nowotworowych, w których mutacje obfitują, a enzym RR jest w nadmiernej ilości. W związku z tym łagodna elektroterapia DC działałaby wybiórczo na wzrost złośliwy.

Związek między niskopoziomową elektroterapią DC i dezaktywacją enzymu RR jest ostatnią propozycją. Jednak stosowanie niskiego poziomu bezpośrednich prądów elektrycznych w leczeniu nowotworu - bez jasnego zrozumienia mechanizmu leżącego u jego podstaw - zostało zgłoszone w literaturze naukowej co najmniej dziesięć razy w ciągu ostatnich 50 lat. Wyniki wszystkich tych badań są zgodne z proponowaną dezaktywacją enzymu kluczowego.

Wyniki opisane w trzech z tych artykułów były bardzo zachęcające. Na przykład, badanie opublikowane w znanym czasopiśmie Cancer Research w 1985 roku wykazało 98% zmniejszenie masy guza zwierząt laboratoryjnych - wirtualne lekarstwo. Zobacz tabelę 2.

Uwaga: kontaktując się z głównym naukowcem dr Herbertem z badania z 1985 roku, odkryto, że odmówiono mu finansowania, aby dalej studiować tę procedurę. Zobacz jego list w "Testimonials & Correspondences".

http://www.mnwelldir.org/docs/Newslette ... .htm#GEIPE
GEIPE

Obiecujące, ale nieukierunkowane leczenie raka

AKTUALIZACJA (2/1/08): Z ośrodka GEIPE: Na podstawie ostatnich obserwacji, musimy stwierdzić, że nieinwazyjna terapia GEIPE (self-remedy) jest skuteczna tylko we wczesnych stadiach i kiedy guz jest tuż pod powierzchnią (np. niektóre raki piersi). Wynika to z faktu, że większość obecnych, po przejściu przez elektrody powierzchniowe, wydaje się raczej krążyć zamiast tkanki rakowej. Zabiegi przedłużające nie są możliwe ze względu na prawdopodobieństwo poparzenia skóry. W ten sposób koncentrujemy się na półinwazyjnej metodzie GEIPE, w której odsłonięta końcówka elektrody igłowej jest umieszczona w guzie i wykazała zachęcające wyniki. Tylko lekarze mogą podawać to leczenie.

Zrozumienie, jak rak zaczyna się, metabolizuje i rozprzestrzenia, doprowadziło do kilku bardzo obiecujących terapii przeciwnowotworowych. GEIPE lub Delikatna Elektroterapia do Inhibitowania Pivotal Enzyme, daje nam spojrzenie na wzrost raka, a następnie zahamowanie tego wzrostu.

W rozwoju nowotworów występuje "kluczowy enzym". Nazywa się Reduktaza Rybonukleotydowa. U zdrowego człowieka lub zdrowego organu enzym ten jest prawie niezauważalny. W rzeczywistości, ze wszystkich enzymów anabolicznych, jego ilość w komórce jest najmniejsza, to jest w zdrowym narządzie. W przypadku narządu dotkniętego rakiem, ilość reduktazy rybonukleotydowej lub RR może być prawie 800 razy większa.

Wiele dolarów poszło na badania nad hamowaniem RR u chorych na raka. Jednak nic nie wyszło, z wyjątkiem może kilku jachtów i niektórych dyplomów Ivy League.

GEIPE oferuje środki do tłumienia enzymu RR za pomocą delikatnego, niskiego poziomu bezpośredniego prądu elektrycznego. Ralph Moss, dziennikarz i myśliwiec o wolności zdrowia, wskazuje na co najmniej dziesięć odniesień w literaturze naukowej, w których stwierdzono, że niski prąd stały hamuje enzym RR. Nikt nie rozumie, dlaczego tak się dzieje i jak, ale wydaje się działać. Głównym artykułem jest: Kulsh, J. (1997) Celowanie w kluczowy enzym we wzroście komórek: nowa terapia dla raka. Medical Hypotheses 49, 297-300.

Problem polega na tym, kto na świecie ma zamiar wykorzystać kilka centów energii elektrycznej w swoim ciele? Opieka zdrowotna wiąże się z zyskiem i nikt na tym nie skorzysta, a nikt go nie bada. . . do teraz.

Na Johns Hopkins University w Maryland, Dr William Pawluk, MD oferuje to leczenie raka, zarówno nieinwazyjnie jak i inwazyjnie w badaniu klinicznym. Urządzenia są używane w krajach Orientu i są teraz dostępne dla osób w tym kraju, bezpłatnie Jeśli NIE DZIAŁAJĄ, wszystko co musisz zrobić, to kupić elektrody i odłożyć pudełko, jeśli nie działa. Jeśli to zadziała, osoba oferująca pudełko prosi o przesłanie mu 100 USD.

Rzeczywiste koszty urządzenia (plus koszty wysyłki i elektrody) wynoszą około dwieście czterdzieści dolarów i są tak duże (lub tak małe) jak talia kart. Dokładnie wiem, ile to kosztuje, ponieważ kupiłem jeden i pozwolę jednemu specjalnemu czytelnikowi go użyć za darmo, ale o tym później.

Instrukcje użytkowania znajdują się tutaj: http://www.cancer-treatment.net/GEIPE-Instructions.htm W rzeczywistości strona internetowa GEIPE, zarządzana przez naukowca, a nie lekarza, to www.cancer-treatment.net . Jay, osoba tam zarządzająca, jest cudowną istotą ludzką, która po prostu chce pomagać ludziom. Nie zamierza wzbogacić się sprzedając te rzeczy za 100 $ za pęknięcie.

Urządzenie jest przeznaczone do użytku w domu, ale aby otrzymać urządzenie, musisz napisać do Jaya, mówiąc mu, że przeczytałeś i zrozumiałeś instrukcje oraz wszystkie strony, które on chce, żebyś przeczytał. Trzeba stosować leczenie od 4 do 8 godzin dziennie, ale tylko w odstępach dwugodzinnych z przerwą godzinową pomiędzy. Oczekuje się, że leczenie potrwa zaledwie około dwóch miesięcy, choć może to potrwać dłużej.
0 xcedric
Posty: 599
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 10
x 4
Podziękował: 779 razy
Otrzymał podziękowanie: 706 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 16 sty 2019, 23:43

Bill Doyle: Treating cancer with electric fields tł. polskie
https://www.youtube.com/watch?v=td5Ld3nURAI
0 xcedric
Posty: 599
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 10
x 4
Podziękował: 779 razy
Otrzymał podziękowanie: 706 razy

Re: NOWOTWORY

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 16 sty 2019, 23:52

William Li
Zagłodzić nowotwór
https://www.youtube.com/watch?v=OjkzfeJz66o
0 xODPOWIEDZ