Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Wzrok - jak go poprawić?

beadnorsi
Posty: 1527
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 98
Podziękował: 3019 razy
Otrzymał podziękowanie: 2119 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 23 lip 2023, 01:52

Wie ktos na szybko jak zadzialac na zapalenie oka ?Jakis wirus sie przyczepil,wygladam jak po dyskotece w latach 90-tych ;) Jestem w chorwacji na urlopie i cuda sie tu ze mna dzieja ale opisze je pozniej. :(
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13126
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30134 razy
Otrzymał podziękowanie: 19675 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 23 lip 2023, 07:35

srebro koloidalne, a najlepiej nano:
Obrazek
tam raczej nie kupisz, ale coś podobnego, możliwe.
może chlorek magnezu rozrzedzony.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13126
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30134 razy
Otrzymał podziękowanie: 19675 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 19 sie 2023, 07:21

fluor/PFAS
https://instytutsprawobywatelskich.pl/l ... mikaliach/
" Lubisz masło? Poczytaj o PFAS – tajemniczych „wiecznych chemikaliach”"

LED-y wzrok
https://instytutsprawobywatelskich.pl/z ... e-zdrowie/
Zanieczyszczenie światłem LED. Jak wpływa na Twoje zdrowie


mozna zamieścić samą część Historia w skrócie
https://takecontrol.substack.com/p/pfas ... act-lenses

wzrok/soczewki/PFAS
Ile trwałych substancji chemicznych znajduje się

w soczewkach kontaktowych?


Analiza przeprowadzona przez dr Josepha Mercolę Zweryfikowane fakty
21 czerwca 2023 r.


HISTORIA W SKRÓCIE
Mamavation, we współpracy z Environmental Health News, poddała 18 różnych marek soczewek kontaktowych testom na obecność organicznego fluoru, markera PFAS
Wszystkie soczewki kontaktowe dały wynik pozytywny na obecność fluoru, na poziomie od 105 do 20 700 części na milion (ppm).
Podczas gdy 44% testowanych soczewek kontaktowych zawierało fluor na poziomie ponad 4000 ppm, 22% zawierało ponad 18 000 ppm.
Duże badanie populacyjne przeprowadzone w Chinach wykazało, że narażenie na PFAS zwiększa ryzyko upośledzenia wzroku.
PFAS jest prawdopodobnie stosowany w soczewkach kontaktowych, aby nadać im miękkość i umożliwić przepływ tlenu, ale chemikalia te są powiązane z problemami reprodukcyjnymi i rozwojowymi, rakiem, chorobami wątroby i innymi.Toksyczne polifluoroalkilowe lub perfluoroalkilowe związki chemiczne, znane pod wspólną nazwą PFAS, mogą czaić się w soczewkach kontaktowych. Związki te, które zostały nazwane "chemikaliami wieczności", ponieważ rozkładają się tak wolno, zostały powiązane z problemami reprodukcyjnymi i rozwojowymi,1 rakiem, otyłością,2 niealkoholową stłuszczeniową chorobą wątroby (NAFLD)3 i nie tylko.

PFAS są znane z tego, że sprawiają, że powierzchnie są śliskie, stąd ich szerokie zastosowanie w naczyniach kuchennych z powłoką nieprzywierającą. Można je również znaleźć w wielu innych produktach konsumenckich, w tym w pojemnikach na żywność na wynos, opakowaniach żywności, produktach odpornych na plamy i tłuszcz, meblach i produktach do higieny osobistej. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że te chemikalia znajdują się w produktach, których używają na co dzień, w tym w soczewkach kontaktowych, które mogą spędzać do 16 godzin obok oka każdego dnia.

Soczewki kontaktowe "prawie czyste PFAS"

Mamavation, we współpracy z Environmental Health News, bada PFAS w produktach codziennego użytku, takich jak ubrania, żywność i makijaż.4 Wielu użytkowników mediów społecznościowych pytało blog wellness, czy miękkie soczewki kontaktowe zawierają PFAS, więc wysłali 18 różnych marek do laboratorium certyfikowanego przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska w celu przetestowania na obecność organicznego fluoru, markera PFAS.

Wszystkie soczewki kontaktowe dały wynik pozytywny na obecność fluoru, na poziomie od 105 do 20 700 części na milion (ppm). Podczas gdy 44% testowanych soczewek kontaktowych zawierało fluor na poziomie ponad 4000 ppm, 22% zawierało ponad 18 000 ppm.5 Soczewki kontaktowe o najwyższym poziomie fluoru organicznego to:
Alcon Air Optix Colors z technologią Smartshield (20 700 ppm)
Soczewki kontaktowe Alcon Total30 do codziennego noszenia (20 400 ppm)
Alcon Air Optix (bez Hydraglide) dla astygmatyzmu (20 000 ppm)
Co to oznacza dla zdrowia? Pete Myers, główny naukowiec Environmental Health Sciences, powiedział:7

"Założenie, że poziomy fluoru organicznego mierzone w soczewkach kontaktowych są bezpieczne, jest śmieszne. Zeszłego lata EPA wydała zalecenia zdrowotne dotyczące picia czterech popularnych PFAS, w zakresie od 0,004 części na bilion (ppt) do 2000 ppt. EPA uważa, że ekspozycja poniżej tych progów jest bezpieczna dla wody pitnej.

Chociaż porównywanie poziomów w wodzie pitnej do stężeń w soczewkach kontaktowych jest jak porównywanie jabłek do pomarańczy, warto zauważyć, że wszystkie testowane soczewki kontaktowe przekroczyły 100 ppm, co odpowiada 100 000 000 ppt, czyli 50 000 razy więcej niż najwyższy poziom uznany przez EPA za bezpieczny w wodzie pitnej".

Producenci nie muszą ujawniać, kiedy PFAS są stosowane w ich produktach. Zgodnie z prawem można twierdzić, że zawartość jest "tajemnicą handlową".8 Jednak według Scotta Belchera, badacza z North Carolina State University i doradcy naukowego ds. testów, fluoropolimery są prawdopodobne.

Powiedział on The Guardian, że fluoropolimery PFAS "mają właściwości, których oczekują twoje oczy... Chcą otrzymywać tlen i nie chcą, aby bakterie rosły jak szalone, a soczewki były gładkie i wygodne. 9 Fluoropolimery prawdopodobnie sprawiają, że soczewki kontaktowe są miękkie i umożliwiają przepływ tlenu przez nie,10 ale wygoda posiadania gładkich soczewek kontaktowych ma swoją cenę.

W przeglądzie chemikaliów z 2020 r. stwierdzono, że "ich produkcja i stosowanie powinny zostać ograniczone, z wyjątkiem przypadków niezbędnych zastosowań", biorąc pod uwagę ich wyjątkową trwałość w środowisku, toksyczne emisje związane z ich produkcją i stosowaniem oraz wysokie prawdopodobieństwo, że przyczyniają się one do narażenia ludzi na PFAS11.

Narażenie na PFAS może uszkodzić wzrok

Niewiele wiadomo na temat tego, w jaki sposób oczy mogą wchłaniać PFAS, ale wiadomo, że chemikalia te są wchłaniane przez skórę, co prowadzi do immunotoksyczności.12 Ponadto, jak donosi The Guardian, "PFAS również rozpadają się na różne rodzaje PFAS po znalezieniu się w środowisku, więc możliwe jest, że polimery zamieniają się w niebezpieczne formy chemikaliów po dostaniu się do oka lub opakowania kontaktowego, ale nie przeprowadzono żadnych badań. "13

Linda Birnbaum, emerytowany naukowiec i były dyrektor Narodowego Instytutu Nauk o Zdrowiu Środowiskowym i Narodowego Programu Toksykologicznego, powiedziała Mamavation:14

"Oczy są jedną z najbardziej wrażliwych części ciała. Dlatego niepokojąca jest obecność organicznego fluoru, który jest prawdopodobnie rodzajem PFAS, we wszystkich testowanych miękkich soczewkach kontaktowych". A co z ideą nieszkodzenia? Czy mamy dowód na to, że te produkty są bezpieczne? Brak badań dotyczących bezpieczeństwa nie kwalifikuje się jako "bezpieczeństwo", co właśnie ma miejsce w tym przypadku".
Przeprowadzone badania nad PFAS i wzrokiem dają powody do niepokoju. Duże badanie populacyjne przeprowadzone w Chinach wykazało, że narażenie na PFAS zwiększa ryzyko pogorszenia wzroku.15 Naukowcy zasugerowali, że PFAS mogą wywoływać stres oksydacyjny, co ma szkodliwy wpływ na oczy.

"PFAS są udowodnionymi proutleniaczami, a narażenie na te pojawiające się zanieczyszczenia powoduje uszkodzenie DNA, peroksydację lipidów, wytwarzanie reaktywnych form tlenu (ROS) i hamowanie enzymów antyoksydacyjnych, a także wyzwala kaskady sygnalizacyjne, takie jak apoptoza" - wyjaśnili.16 Członkowie wojska, którzy byli narażeni na PFAS w bazach wojskowych, cierpieli również na szereg schorzeń oczu, w tym krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm i starczowzroczność.17

Używanie szkieł kontaktowych z PFAS może prowadzić do "trwałego skażenia"

Ponad 98% Amerykanów ma PFAS we krwi.18 Ale codzienne używanie kontaktów wykonanych z tego materiału może spowodować trwałe skażenie. Według Terrence'a Collinsa, dyrektora Instytutu Nauk Ekologicznych na Uniwersytecie Carnegie Mellon:19

"Fluoropolimery poprawiają parametry techniczne soczewek kontaktowych w atrakcyjnych cenach, co naturalnie przyciąga klientów. Jednak producenci, ustawodawcy i organy regulacyjne nie poświęcają odpowiedniej uwagi innym kluczowym aspektom bezpiecznych i zrównoważonych produktów chemicznych, takim jak zdrowie, środowisko i uczciwość.

Jeśli używasz soczewek kontaktowych zawierających fluoropolimer, możesz zostać trwale zanieczyszczony. Nikt nie może dziś powiedzieć, że ekspozycja na fluoropolimery jest bezpieczna, ponieważ żadna jurysdykcja nie wymaga opracowania i kontroli odpowiednich testów bezpieczeństwa.

Twój organizm nie jest w stanie przetworzyć fluoropolimerów na bezpieczne produkty, które mogłyby Cię chronić, a natura jest tak samo bezradna, gdy wyrzucisz soczewki. Wiemy jednak wystarczająco dużo o chemikaliach PFAS, aby przypuszczać i obawiać się, że fluoropolimery w ludzkich komórkach lub w środowisku to nic innego jak ładny obraz bezpieczeństwa. Radzę rygorystycznie unikać takich soczewek kontaktowych".Konsekwencje środowiskowe są również powodem do niepokoju, biorąc pod uwagę, że ponad 45 milionów Amerykanów nosi soczewki kontaktowe - a do 46% z nich nosi jednorazowe odmiany, które są codziennie wyrzucane. Każdego roku 2,5 miliarda soczewek kontaktowych - około 44 000 funtów - jest wyrzucanych lub trafia do oczyszczalni ścieków po spłukaniu ich w toalecie lub zlewie20.

W środowisku PFAS mają niszczycielskie skutki, do tego stopnia, że spożycie jednej porcji ryb słodkowodnych rocznie odpowiada miesiącowi wody pitnej zanieczyszczonej PFOS - jednym z rodzajów PFAS - w stężeniu 48 części na bilion.21

PFAS nie rozkłada się w wodzie lub glebie i może być przenoszony na duże odległości przez wiatr lub deszcz, zgodnie z Agencją Rejestru Substancji Toksycznych i Chorób (ATSDR) Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA22.

Narażenie na PFAS wiąże się z poważnymi zagrożeniami dla zdrowia

Jeśli soczewki kontaktowe zawierają PFAS, warto ponownie rozważyć ich używanie. Wiadomo również, że narażenie na wysokie poziomy PFAS wpływa na układ odpornościowy, a dowody z badań przeprowadzonych zarówno na ludziach, jak i na zwierzętach wskazują, że takie narażenie może zmniejszyć odporność na choroby zakaźne.23 EPA przyznaje również, że narażenie na PFAS jest szkodliwe i stwierdza, że recenzowane badania naukowe wykazały, że narażenie na PFAS może powodować: 24


Skutki reprodukcyjne, takie jak obniżona płodność lub podwyższone ciśnienie krwi u kobiet w ciąży

Skutki lub opóźnienia rozwojowe u dzieci, w tym niska masa urodzeniowa, przyspieszone dojrzewanie płciowe, zmiany w budowie kości lub zmiany zachowania.

Zwiększone ryzyko niektórych nowotworów, w tym raka prostaty, nerek i jąder.

Zmniejszona zdolność układu odpornościowego organizmu do zwalczania infekcji, w tym zmniejszona odpowiedź na szczepionkę

Zakłócenia naturalnych hormonów organizmu

Podwyższony poziom cholesterolu i/lub ryzyko otyłości.

Innym znanym zagrożeniem są choroby wątroby. PFAS to substancje chemiczne zaburzające gospodarkę hormonalną, które gromadzą się w tkankach ciała, takich jak wątroba, i są znane z przyspieszania zmian metabolicznych prowadzących do stłuszczenia wątroby.

"Ta bioakumulacja", napisali naukowcy w Environmental Health Perspectives, "w połączeniu z długim okresem półtrwania wielu PFAS, prowadzi do obaw o potencjał PFAS do zakłócania homeostazy wątroby, jeśli będą one nadal gromadzić się w tkankach ludzkich, nawet jeśli ich przemysłowe wykorzystanie zostanie ograniczone. "25

Jak jeszcze można być narażonym na działanie PFAS?

Oprócz soczewek kontaktowych, PFAS można znaleźć w wodzie, glebie, powietrzu i żywności. Znajdują się w domu, w tym w produktach gospodarstwa domowego, takich jak tkaniny odporne na plamy i wodę, środki czyszczące, nieprzywierające naczynia kuchenne i farby - i prawdopodobnie w wodzie pitnej26.
Pojemniki i opakowania po fast foodach, torebki po popcornie do kuchenek mikrofalowych, pudełka po pizzy i opakowania po słodyczach27 są również powszechnym źródłem PFAS. Jedno z badań opublikowanych przez grupy konsumenckie Safer Chemicals, Healthy Families i Toxic-Free Future ujawniło nawet wysoki poziom fluoru w pięciu z 17 produktów papierowych mających kontakt z żywnością w Whole Foods Market - cztery z nich to pojemniki w barze z sałatkami i gorącymi daniami28.

Testy przeprowadzone przez Mamavation wykazały również obecność PFAS w makaronach i sosach pomidorowych, biustonoszach sportowych, tamponach i niciach dentystycznych.29 Ponieważ chemikalia te migrują do żywności i zanieczyszczają kompostowniki i wysypiska śmieci po ich utylizacji, stosowanie PFAS prowadzi do niepotrzebnego długotrwałego narażenia ludzi, dzikiej przyrody i środowiska na szkodliwe chemikalia, zwłaszcza że opcje opakowań niezawierających PFAS są szeroko dostępne.

Wskazówki dotyczące unikania PFAS

PFAS nie ma smaku ani zapachu, ale jest szeroko rozpowszechniony w środowisku i produktach konsumenckich. Aby uniknąć tej powszechnej drogi narażenia, należy filtrować wodę pitną. Unikaj także produktów odpornych na plamy, wodoodpornych lub nieprzywierających, ponieważ większość z nich zawiera PFAS.

Jeśli chodzi o soczewki kontaktowe, można uniknąć narażenia na PFAS, używając zamiast nich okularów. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć narażenie, Environmental Working Group zaleca unikanie:30

Przedmiotów, które zostały wstępnie pokryte środkami odplamiającymi i zrezygnować z takich zabiegów przy zakupie nowych mebli i dywanów.
Odzież wodoodporna i/lub plamoodporna. Jedną z wskazówek jest to, że produkt wykonany z włókien sztucznych jest opisany jako "oddychający". Są one zazwyczaj pokryte PTFE.

Przedmioty poddane działaniu środków zmniejszających palność, co obejmuje szeroką gamę artykułów dziecięcych, wyściełanych mebli, materacy i poduszek. Zamiast tego wybierz naturalnie mniej łatwopalne materiały, takie jak skóra, wełna i bawełna.

Fast food i żywność na wynos, ponieważ opakowania są zazwyczaj poddawane działaniu PFAS.

Popcorn z mikrofalówki. PFAS może być obecny nie tylko w wewnętrznej powłoce torebki, ale może również migrować do oleju z opakowania podczas podgrzewania. Zamiast tego używaj "staromodnego" popcornu z kuchenki.

Nieprzywierające naczynia kuchenne i inne przybory kuchenne poddane obróbce. Zdrowsze opcje obejmują ceramiczne i emaliowane żeliwne naczynia kuchenne, z których oba są trwałe, łatwe do czyszczenia i całkowicie obojętne, co oznacza, że nie uwalniają żadnych szkodliwych chemikaliów do domu. Nowszy typ naczyń kuchennych z powłoką nieprzywierającą o nazwie Duralon wykorzystuje niefluorowany polimer nylonowy do produkcji powłoki nieprzywierającej. Chociaż wydaje się to być bezpieczne, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest nadal ceramika i emaliowane żeliwo.

Nici dentystyczne Oral-B Glide i wszelkie inne produkty higieny osobistej zawierające PTFE lub składniki "fluoro" lub "perfluoro".

Sources and References
1, 21 EWG January 17, 2023
2 Environ Health Perspect 123:A107–A111, Madrid Statement
3 Environmental Health Perspectives April 27, 2022
4 Environmental Health Perspectives February 14, 2022
5, 7, 17, 19, 20 Mamavation, Indications of PFAS ‘Forever Chemicals’ in Contact Lenses — Report, April 18, 2023
6, 8, 9, 13 The Guardian May 9, 2023
10, 14, 29 Environmental Health Perspectives April 26, 2023
11 Environ. Sci. Technol. 2020, 54, 20, 12820–12828
12 Food and Chemical Toxicology February 2020, Volume 136
15, 16 Environment International April 2020, Volume 137
18 Environ Health Perspect. 2007 Nov; 115(11): 1596–1602
22 Politico May 14, 2018
23 ATSDR, What are the health effects of PFAS?
24, 27 U.S. EPA, Our Current Understanding of the Human health and Environmental Risks of PFAS
25 Environmental Health Perspectives April 27, 2022, Intro
26 Environmental Science and Technology Letters August 9, 2016
28 Eater December 11, 2018
30 EWG’s Guide to Avoiding PFCS (PDF)


https://www.colouredcontacts.com/en_US/ ... act-lenses

Czy istnieją soczewki kontaktowe, które blokują niebieskie światło?

Soczewki kontaktowe Blue Light są specjalnie zaprojektowane do blokowania niebieskiego światła. Te soczewki kontaktowe mogą filtrować niebieskie światło, co oznacza, że potencjalnie szkodliwe promienie UV emitowane przez ekrany nie dostają się do oka. Te soczewki kontaktowe są zwykle przezroczyste, więc można je nosić codziennie do pracy, nauki lub grania.

Czy soczewki z blokadą światła niebieskiego są dobre dla oczu?

Istnieją wczesne badania i niepotwierdzone dowody sugerujące, że noszenie soczewek blue block jest dobre dla oczu. Niebieskie soczewki blokowe zostały zaprojektowane w celu zmniejszenia skutków cyfrowego zmęczenia oczu i potencjalnie trwałego wpływu, jaki może to mieć na wzrok. Wiele osób korzysta z okularów lub soczewek blokujących niebieskie światło, aby zapobiec zmęczeniu oczu niebieskim światłem i przekonać się, że ich oczy dłużej zachowują czujność.

Badania pokazują, że soczewki blokujące niebieskie światło mogą pomóc zmniejszyć objawy, takie jak bóle głowy i zmęczenie oczu, ale mogą nie wyeliminować trwałych skutków długotrwałego korzystania z ekranu. Wielu naukowców twierdzi, że unikanie ekranów jest najlepszym sposobem na zmniejszenie wszelkich problemów spowodowanych niebieskim światłem, ale czasami nie jest to możliwe, jeśli potrzebujemy ekranu do pracy lub nauki.Czy soczewki kontaktowe blokujące promieniowanie UV blokują niebieskie światło?

Soczewki kontaktowe blokujące promieniowanie UV to nie to samo co soczewki blokujące niebieskie światło, jednak niektóre soczewki kontaktowe chroniące przed promieniowaniem UV są również zaprojektowane tak, aby blokować niebieskie światło, tak jak soczewki kontaktowe blokujące niebieskie światło Chromaview Blue Safe.

Światło niebieskie różni się od światła UV. Ekrany cyfrowe emitują tylko światło niebieskie, a nie UV, podczas gdy światło naturalne zawiera oba te rodzaje światła. Soczewki kontaktowe blokujące promieniowanie UV niekoniecznie są przyciemniane jak okulary przeciwsłoneczne, ale zapobiegają przedostawaniu się promieni UV do oczu.

WPŁYW NIEBIESKIEGO ŚWIATŁA NA OCZY
Czym jest niebieskie światło?

Niebieskie światło jest rodzajem światła, które ludzkie oko może zobaczyć (spektrum światła widzialnego). Jest ono emitowane najsilniej przez słońce, ale jest również obecne w sztucznych źródłach światła, a dokładniej w ekranach elektronicznych, takich jak telefony, tablety i monitory LED. Podczas gdy niebieskie światło w ekranach cyfrowych nie jest tak silne, jest ono bliżej naszych oczu podczas użytkowania.

Jak niebieskie światło wpływa na mózg?

Głównym problemem związanym z długotrwałą ekspozycją na niebieskie światło jest to, że oszukuje ono mózg, aby myślał, że nadal jest dzień i że ciało powinno być obudzone. Kiedy słońce zachodzi, poziom naturalnego niebieskiego światła zmniejsza się, powodując wydzielanie przez organizm hormonu zwanego melatoniną. Hormon ten daje nam znać, że nadszedł czas na relaks i przygotowanie się do snu. Kontynuując wystawianie się na działanie ekranów i niebieskiego światła telefonu w godzinach wieczornych, nasze ciało nie zacznie uwalniać melatoniny, a zatem może być trudniej utrzymać regularny i zdrowy wzorzec snu.

Czy niebieskie światło jest naprawdę szkodliwe? Czy niebieskie światło jest szkodliwe dla oczu?

Istnieją wczesne dowody sugerujące, że uszkodzenie oczu niebieskim światłem może powodować takie schorzenia, jak zwyrodnienie plamki żółtej, które wpływa na środkową część wzroku. Dzieje się tak, ponieważ niebieskie światło przenika bezpośrednio do tylnej części siatkówki. Inne skutki niebieskiego światła mogą obejmować ograniczenie snu i zmęczenie oczu, co z czasem może wpływać na ogólny stan zdrowia i samopoczucie psychiczne.Jak zmniejszyć skutki niebieskiego światła? Jak mogę chronić oczy przed niebieskim światłem?

Możliwe jest zmniejszenie skutków niebieskiego światła. Powszechną radą jest ograniczenie czasu spędzanego przed ekranem i upewnienie się, że chronisz oczy w świetle słonecznym, nosząc okulary przeciwsłoneczne lub podobny produkt blokujący promieniowanie UV i niebieskie światło. Jeśli nie jesteś w stanie uniknąć korzystania z ekranów ze względu na pracę lub naukę, możesz nosić soczewki kontaktowe lub okulary blokujące niebieskie światło, podobnie jak okulary przeciwsłoneczne w słoneczny dzień. Soczewki blokujące niebieskie światło pomagają zmniejszyć ekspozycję na niebieskie światło, zapewniając świeżość i zdrowie oczu. Działanie okularów blokujących niebieskie światło ma na celu zmniejszenie zmęczenia, a także zapobieganie zakłócaniu snu przez niebieskie światło.

Czy niebieskie światło resetuje rytm dobowy? Czy niebieskie światło zakłóca sen?

Podczas gdy wszystkie kolory w spektrum światła widzialnego przyczyniają się do rytmu dobowego (naturalnego zegara ciała), światło niebieskie jest najbardziej znaczące. W ciągu dnia słońce emituje niebieskie światło, aby dać ciału znać, że nadszedł czas, aby się obudzić. Twoje ciało zaczyna przygotowywać się do snu po zachodzie słońca, uwalniając hormon zwany melatoniną. Jeśli nadal korzystasz z ekranów emitujących niebieskie światło, podczas gdy twoje ciało powinno przygotowywać się do odpoczynku, twoje ciało nie uwolni hormonu melatoniny, aby dać ci znać, że jesteś śpiący. Dlatego ważne jest, aby zablokować dodatkową ekspozycję na niebieskie światło, filtrując je podczas patrzenia na ekrany. Wpływ niebieskiego światła na sen może utrzymywać ciało w stanie czuwania, nawet jeśli czujesz się zmęczony, powodując zaburzenia snu.

Technologia niebieskiego światła w postaci soczewek kontaktowych blokujących niebieskie światło ma na celu zmniejszenie wpływu niebieskiego światła na zdrowie. Obejmuje to wzorzec snu i zdrowie oczu. Soczewki kontaktowe Chromaview Blue Safe Light Blocking zostały zaprojektowane z myślą o ochronie przed światłem niebieskim i promieniowaniem UV, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego komfortu na co dzień. Te bezbarwne soczewki kontaktowe mają powłokę hydrofilową, która pomaga utrzymać nawilżenie oczu i komfort, co jest również ważne, jeśli spędzasz dłuższy czas patrząc na ekran. W naszym codziennym życiu możemy potrzebować lub chcieć spędzać czas przed ekranami w celu nauki, pracy lub grania. Jednak efekt niebieskiego światła może oznaczać, że oczy czują się zmęczone, co wpływa na koncentrację. Dzięki soczewkom kontaktowym blokującym niebieskie światło możesz zmniejszyć te problemy, pozwalając sobie na osiąganie najlepszych wyników w pracy, na następnym egzaminie lub w następnym turnieju gier."

Wysokie dawki ryboflawiny w diecie i bezpośrednia ekspozycja na światło słoneczne w leczeniu stożka rogówki i ektazji rogówki po chirurgii refrakcyjnej
DOI: 10.15761/ICM.1000160

Opisujemy trzy przypadki w trzech różnych instytucjach, w których pacjenci, samodzielnie lub zgodnie z sugestią okulisty, przyjmowali wysokie dawki ryboflawiny w diecie i byli narażeni na 15 minut dziennie bezpośredniego światła słonecznego i zauważyli w ciągu 6 miesięcy znaczne spłaszczenie rogówki zarówno w pomiarach topograficznych, jak i keratometrycznych. Nie zaobserwowano ani nie zgłoszono żadnych działań niepożądanych u pacjentów przyjmujących do 1500 miligramów ryboflawiny dziennie i spędzających 15 minut dziennie na świeżym powietrzu bez okularów przeciwsłonecznych."


https://raypeat.com/articles/articles/r ... ging.shtml
" Gdy mitochondria są uszkodzone, aktywne komórki wytwarzają zwiększone ilości kwasu mlekowego, nawet w obecności odpowiedniej ilości tlenu. Otto Warburg zidentyfikował ten rodzaj metabolizmu, glikolizę tlenową, jako istotną cechę raka i wykazał, że może on być wytwarzany przez stres, promieniowanie jonizujące, toksyny rakotwórcze, a nawet przez zwykły niedobór tlenu. Inni badacze w tym samym czasie wykazali, że kwas mlekowy powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych (na przykład w rogówce), a ostatnio wykazano, że promuje rozwój zwłóknienia i został nazwany "flogogenem", promotorem stanu zapalnego.
Ryboflawina, witamina B2, jest niezbędnym składnikiem mitochondrialnych enzymów oddechowych i jest bardzo łatwo niszczona przez światło (niebieskie, a zwłaszcza ultrafioletowe). Kiedy jest wzbudzana przez światło o wysokiej energii, może rozprzestrzeniać uszkodzenia na inne składniki mitochondriów, w tym cytochromy i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Działanie ryboflawiny wpływa na inne witaminy z grupy B.

Witamina K jest również niezwykle wrażliwa na światło i ściśle współdziała z koenzymem Q w regulacji metabolizmu mitochondrialnego. Na przykład mitochondrialny kompleks I, reduktaza NADH-ubichinonu, jest prawdopodobnie najłatwiej ulegającą uszkodzeniu częścią mitochondrium i jest on chroniony przez witaminę K. Witamina E, koenzym Q i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są również wrażliwe na światło i są bardziej podatne na uszkodzenia przez wolne rodniki w przypadku niedoboru witaminy K.

Niacynamid, jedna z witamin z grupy B, dostarcza energię do tego układu mitochondrialnego. Pod wpływem stresu i silnego pobudzenia komórki tracą niacynamid-NADH, ale sam niacynamid ma uspokajające działanie przeciw pobudzeniu, a niektóre z jego działań przypominają hormony. Estrogen ma tendencję do zakłócania powstawania niacyny z tryptofanu. Tryptofan, zamiast tworzyć uspokajającą niacynę (pirydynowy kwas karboksylowy), może być kierowany do tworzenia pobudzającego kwasu chinolinowego (pirydynowego kwasu dikarboksylowego) przez wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Pobudzenie musi być w równowadze z zasobami energetycznymi komórki, a niacynamid może odgrywać wiele ról ochronnych, zmniejszając pobudzenie, zwiększając produkcję energii i stabilizując systemy naprawcze. Stan pobudzenia i rodzaj metabolizmu energetycznego są kluczowymi czynnikami regulującymi funkcje komórek i ich przetrwanie.[...]

Rogówka zwykle zawiera więcej ryboflawiny niż siatkówka, która ma znacznie wyższe tempo metabolizmu. Gdy rogówka nie jest w stanie uzyskać wystarczającej ilości tlenu z powietrza (a przy niedoborze ryboflawiny jej zapotrzebowanie na tlen wzrasta), otaczające naczynia krwionośne najpierw rozszerzają się w odpowiedzi na dyfundujący kwas mlekowy, aby zwiększyć dopływ krwi do krawędzi rogówki. Jeśli problem się przedłuża, spojówka staje się przewlekle przekrwiona, a większe, bardziej widoczne naczynia krwionośne rosną, otaczając rogówkę, a nawet ją atakując. Wiele osób, zwłaszcza kobiet, doświadczyło tego rodzaju problemów w związku z noszeniem soczewek kontaktowych, zwłaszcza gdy soczewki były wykonane z materiałów bardzo nieprzepuszczalnych dla tlenu (Dumbleton, et al., 2006)."
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13126
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30134 razy
Otrzymał podziękowanie: 19675 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 20 sie 2023, 11:51

ćwiczenia też, nie tylko cegiełki :D

z https://www.theepochtimes.com/health/a- ... vZue3tw%3D
58-letni lekarz stosuje 3 sztuczki,

aby uchronić się przed krótkowzrocznością i dalekowzrocznością


Bursztyn Yang
30 lipca 2023 r

Obrazek
(Prostock-studio/Shutterstock)
Dalekowzroczność jest naturalnym zjawiskiem związanym ze starzeniem się i może być niedogodnością w codziennym życiu. Znana również jako starczowzroczność, jej początek u wielu osób zaczyna się około 40 roku życia. Czy istnieją sposoby, aby zapobiec tej chorobie?

Starczowzroczność jest spowodowana głównie spadkiem siły mięśnia rzęskowego w oczach. Przy niemal ciągłym korzystaniu z urządzeń elektronicznych wiele osób zaczyna cierpieć na starczowzroczność przed 40 rokiem życia.

Metryki samooceny zdrowia oczu
1. Trudności z wyraźnym widzeniem podczas czytania z bliskiej odległości i konieczność oddalenia się na pewną odległość, aby widzieć wyraźnie.
2. Ustawienie ostrości podczas przełączania między widokami z daleka iz bliska zajmuje trochę czasu.
3. Konieczność zdejmowania okularów podczas rozmowy z bliskiej odległości.
4. Słabe widzenie w nocy.
5. Poważne zmęczenie oczu.


W wywiadzie dla The Epoch Times, 58-letni Wu Hongqian, dyrektor Kliniki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej Yisheng na Tajwanie, powiedział, że nie ma ani krótkowzroczności (krótkowzroczności), ani starczowzroczności z powodu trzech prostych praktyk.

Pan Wu jest dyrektorem Kliniki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej Yisheng na Tajwanie. Chociaż używa oczu tak samo jak każdy inny — w ciągu dnia jako lekarz i czytając liczne publikacje medyczne — jego wzrok pozostał normalny, bez krótkowzroczności ani starczowzroczności spowodowanej starzeniem. W rozmowie z The Epoch Times podzielił się swoimi doświadczeniami z ochroną oczu.

1. Dietoterapia
Pan Wu powiedział, że pierwszym kluczem do uniknięcia starczowzroczności jest terapia dietetyczna. Dla wielu osób spędzanie ponad dziesięciu godzin dziennie z produktami 3C (komputer, komunikacja i produkty elektroniki użytkowej) nie jest niczym niezwykłym i może powodować niewielkie zapalenie oczu. Kiedy oczy znajdują się w stanie uporczywego stanu zapalnego, widzenie pogarsza się, czego skutkiem jest starczowzroczność.

Jeśli chodzi o dietę, medycyna zachodnia skupia się na suplementacji luteiny, karotenu, zeaksantyny czy antocyjanów i zaleca spożywanie większej ilości marchwi, jagód i jagód. Wszystkie te składniki odżywcze mają właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, mogą pomóc w eliminacji wolnych rodników i opóźnić starzenie. Wolne rodniki są głównymi czynnikami powodującymi starzenie się ludzkiego organizmu.

TCM uważa, że ​​„wątroba otwiera się do oczu”, a „nerki rządzą źrenicami”, co oznacza, że ​​problemy z oczami są ściśle związane ze zdrowiem wątroby i nerek. W związku z tym nacisk kładziony jest na wybór pokarmów lub ziół, które mogą odżywiać wątrobę i nerki, takich jak jagoda kolcowoju (znana również jako jagoda goji), nasiona kasji, Tribulus terrestris (roślina śródziemnomorska produkująca owoce) i skrzyp (Equisetum hyemale).

Pan Wu powiedział, że może się wydawać, że TCM ma inne podejście do ochrony oczu niż zachodnia teoria żywienia, ale współczesna medycyna odkryła 53 rodzaje polifenoli w jagodach kolcowoju – pożywieniu do pielęgnacji oczu w TCM. Wolfberries mają silne działanie przeciwutleniające, mogą zwalczać wolne rodniki, mają właściwości przeciwzapalne i przeciwstarzeniowe, zgodnie z ustaleniami zachodniej medycyny.


Pan Wu powiedział, że rodzina jego ciotki prowadziła sklep z chińską medycyną, a jako dziecko zawsze jadł słodkie jagody jako przekąskę. Uważa, że ​​jest to główny powód, dla którego w wieku 58 lat nadal nie cierpi na krótkowzroczność i starczowzroczność. Dziś pan Wu kontynuuje zwyczaj trzymania na biurku słoika z jagodami kolcowoju jako przekąski. Podaje również przepis na herbatę dla zdrowia oczu.

Herbata na dobry wzrok
Składniki:
15 g (0,5 uncji) wolfberry, (goji -ga)
10 g (0,35 uncji) longan,
10 g (0,35 uncji) traganka

Przygotowanie: Zagotuj 800 cm3 (27 fl. uncji) wody, a następnie dodaj składniki. Dusić na małym ogniu przez 10 minut. Schłodzić i pić.

2. Masaż

Wokół oczu znajduje się wiele punktów akupunkturowych:

Obrazek
Zdjęcie z czasów epokowych
(Czasy epoki)
Cuanzhu (BL2) i Yuyao (EX-HN4) na łuku brwiowym.
Sizhukong (SJ23); obok oczu.
Chengqi (ST1) pod oczy.
Tongziliao (GB1) na końcu oczu.
Qingming (BL1) na czubku oka.
Yangbai (GB14) i Sibai (ST2) nad i pod okiem.


Pan Wu powiedział, że masowanie punktów akupunkturowych jeden po drugim jest zbyt trudne, a zamiast tego wszystkimi punktami akupunkturowymi można zarządzać za pomocą zaledwie czterech ruchów.

1. Umieść cztery palce na kości brwiowej i wykonaj masaż obrotowy. Może to być zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. W takim przypadku jednocześnie docierasz do punktów akupunkturowych Cuanzhu, Yuyao i Yangbai, co może złagodzić suchość oczu i zmęczenie.

2. Umieść cztery palce, aby obrócić i masować krawędź dolnej kości brwiowej, która jest punktem akupunktury nerwu ramy pomocniczej, w tym Sibai i Chengqi. Wspomaga krążenie krwi wokół oczu i usuwa worki pod oczami i cienie pod oczami.

3. Umieść trzy palce na wklęsłym oczodole wokół kości oka i wykonaj masaż obrotowy punktów akupunkturowych Sizhukong i Tongziliao, co może pomóc w dopływie krwi do gałek ocznych. Tutaj masz rozmieszczone gruczoły łzowe, więc jest idealny do leczenia zaćmy, mętów i suchych oczu.


4. Dwoma palcami wskazującymi masuj punkt akupunkturowy Qingming w wewnętrznym kąciku oka. Pan Wu powiedział, że Qingming to jego ukochany punkt akupunkturowy do leczenia zespołu suchego oka. Ponieważ coraz więcej młodych ludzi używa produktów 3C przez dłuższy czas, zespół suchego oka prawdopodobnie rozpocznie się w młodszym wieku. Dlatego nauczenie się masowania tego punktu akupunktury wcześniej może pomóc zmniejszyć uszkodzenia oczu.


Obrazek
(Czasy epoki)

3. Ćwiczenia oczu
Ruchy gałek ocznych ćwiczące sześć mięśni oczu to trzecia praktyka zapobiegająca starczowzroczności.

Dzięki odpowiedniemu treningowi dopływ krwi do oczu może stać się bardziej wystarczający, a także zapobiega przedwczesnemu starzeniu się mięśni rzęskowych. Te ruchy przypominają codzienny trening bicepsów z hantlami, aby zbudować zdrowe, silne ramiona.

Rotacje
Patrz w górę, w dół, w lewo i w prawo przez 3–5 sekund w każdym kierunku. Następnie powoli obróć oczy trzy razy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a następnie przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Spróbuj rozciągnąć gałki oczne, aby dotrzeć do wszystkich najdalszych zakamarków.

Podążaj za piórem
Aby wytrenować gałki oczne do ćwiczeń widzenia do dali i bliży, możesz użyć długopisu jako pałki.

Rozpocznij od środka w pobliżu czubka nosa, skieruj wzrok na czubek pióra, powoli przesuwaj pióro od blisko do daleko, a następnie cofnij je do czubka nosa od drugiego końca, tam i z powrotem 3 -5 razy.
Jeśli masz czas, możesz śledzić pociągnięcia chińskiego znaku oznaczającego ryż „米”, w prawo, w lewo, w górę, w dół, w górę w prawo, w dół w lewo, w górę w lewo i wreszcie w dół w prawo, przesuwając pióro do końca, a następnie odciągając je z powrotem do czubka nosa. Powtórz to ćwiczenie 3-5 razy.

Pan Wu zasugerował, aby ten zestaw ćwiczeń gałek ocznych plus masaż akupunkturowy wykonywać

raz rano, w południe i wieczorem.

Jeśli jesteś zbyt zajęty, zrób to raz przed pójściem spać wieczorem lub przed drzemką w południe.
Osoby, które nie drzemią, mogą to zrobić po obiedzie. Odpoczynek oczu po ćwiczeniach może złagodzić stany zapalne, zmęczenie i nagromadzony kwas mlekowy.


Pan Wu powiedział, że ten zestaw ćwiczeń najlepiej sprawdza się u osób, które dopiero zaczęły dostrzegać początek starczowzroczności (w ciągu pół roku). Jeśli mają starczowzroczność już od 1-2 lat, powrót do zdrowia może zająć ponad 6 miesięcy. Dla osób ze starczowzrocznością trwającą dłużej niż dwa lata efekt jest mniej oczywisty.

Ten zestaw ćwiczeń jest skuteczny przy starczowzroczności, a także działa leczniczo na zaćmę spowodowaną starzeniem. Ponadto pan Wu powiedział, że aby opóźnić zaćmę, należy nie tylko zapobiegać uszkodzeniom soczewki krystalicznej przez światło słoneczne, ale także unikać poważniejszych szkód powodowanych przez światło niebieskie i światło LED. Dlatego zasugerował, aby ludzie mieli pod ręką dwa rodzaje okularów: jedną parę okularów przeciwsłonecznych, a drugą parę chroniącą oczy przed niebieskim światłem urządzeń elektronicznych.

Inne dostępne opcje leczenia starczowzroczności
Czy noszenie okularów jest obowiązkowe przy starczowzroczności? Dr Wang Xinhui, okulista z EyePlus na Tajwanie, powiedział The Epoch Times, że niezależnie od tego, czy nosisz okulary, czy nie, starczowzroczność będzie się pogarszać, ponieważ jest procesem starzenia. Jednak bez odpowiednio skalibrowanych okularów ludzie mogą łatwiej odczuwać zmęczenie i bolesność oczu, a czasem nawet objawy, takie jak ból barku i szyi, ból głowy, zawroty głowy lub nudności. Dlatego nadal zaleca się zakładanie odpowiednich okularów do czytania.

Wybór okularów do czytania nie różni się niczym od wyboru zwykłych okularów. Właściwa oprawka, wysokiej jakości soczewki i dokładna recepta są szczególnie ważne.

Zabiegi:
Obecnie dostępnych jest pięć metod leczenia starczowzroczności:


1. Okulary prezbiopii
Wybierz pomiędzy dwiema soczewkami o różnych stopniach lub soczewkami wieloogniskowymi, które jednocześnie radzą sobie z krótkowzrocznością i starczowzrocznością.

2. Miękkie wieloogniskowe soczewki kontaktowe
Osoby, które nie przepadają za tradycyjnymi okularami, mogą wybrać wieloogniskowe soczewki kontaktowe. W przeciwieństwie do soczewek jednoogniskowych przyzwyczajenie się do nich zajmuje trochę czasu.

3. Chirurgia wieloogniskowych soczewek wewnątrzgałkowych (IOL).
Niektórzy pacjenci okulistyczni mają jednocześnie starczowzroczność i zaćmę. Podczas operacji zaćmy można bezpośrednio wymienić wieloogniskową soczewkę IOL. Jednak operacja nie jest odpowiednia dla wszystkich i nie jest odpowiednia dla pacjentów z neuropatią siatkówki lub nerwu wzrokowego. Co więcej, niektóre osoby po zabiegu będą odczuwać odblaski w nocy, więc nie jest to odpowiednie dla osób, które muszą prowadzić samochód przez długi czas w nocy.

4. Leczenie laserowe
Jest to stosunkowo nowa i popularna metoda leczenia starczowzroczności. Zasadniczo wykorzystuje różnicę dioptrii między dwojgiem oczu, aby rozwiązać problem widzenia zarówno odległych, jak i bliskich obiektów. Ogólnie rzecz biorąc, jedno oko zostanie ustawione na zero dioptrii, aby zobaczyć odległość, a drugie oko zostanie ustawione na od 75 do 150 dioptrii, aby zobaczyć bliskie obiekty, tworząc paralaksę między dwojgiem oczu. Leczenie laserowe należy ocenić i omówić z okulistą.

5. Laser Plus
Zaawansowana laserowa chirurgia starczowzroczności, Laser Plus jest podobna do laserowego leczenia krótkowzroczności z przeszłości. W procesie nacinania rogówki tworzony jest unikalny kształt, co skutkuje zwiększoną głębią ostrości widzenia rzeczy, zawężając paralaksę między dwojgiem oczu. Ale ponieważ wiąże się to ze specjalną techniką cięcia, po operacji następuje okres adaptacji.

Uwaga: niektóre z wyżej wymienionych chińskich ziół mogą wydawać się nieznane, ale wiele z nich można znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością i azjatyckich sklepach spożywczych.
oprócz soczewek reszta może być :D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13126
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30134 razy
Otrzymał podziękowanie: 19675 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 30 paź 2023, 22:33

jaskra , a mikrobiom jelitowy

strona ma blokadę kopiowania
https://www.thailandmedical.news/news/g ... n-glaucoma

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 9723000614
" Przegląd

Częstość występowania jaskry wzrasta. Obniżenie IOP może zapobiec jego postępowi u niektórych, ale nie u wszystkich pacjentów.


Ustalono związek pomiędzy mikroflorą a czynnikami ryzyka (starzenie się, otyłość i depresja) lub jaskrą.


Jaskra jest powiązana z dysbiozą powierzchni oka, jamy wewnątrzgałkowej, jamy ustnej, żołądka i jelit.


Obejmuje homocysteinę, zapalenie, metabolity, mimikrę molekularną, LPS-TLR4 i bezpośrednie rozprzestrzenianie się drobnoustrojów.


Ukierunkowanie na dysbiozę może w przyszłości mieć kluczowe znaczenie w leczeniu jaskry.Abstrakt
Jaskra jest częstą nieodwracalną chorobą związaną z utratą wzroku, wynikającą ze stopniowej utraty komórek zwojowych siatkówki (RGC) i aksonów nerwu wzrokowego. Do głównych czynników ryzyka zalicza się starszy wiek i wysokie ciśnienie wewnątrzgałkowe (IOP).

Jednakże wysokie IOP nie jest ani konieczne, ani wystarczające, aby wywołać jaskrę. Niektóre kaskady sygnalizacyjne inne niż IOP mogą pośredniczyć w degeneracji RGC.

Ponadto płeć, dieta, otyłość, depresja lub stany lękowe również przyczyniają się do rozwoju jaskry.

Zrozumienie mechanizmu rozwoju jaskry ma kluczowe znaczenie dla szybkiego postawienia diagnozy i ustalenia nowych strategii udoskonalenia obecnych terapii obniżających ciśnienie wewnątrzgałkowe. Mikroflora wywiera znaczący wpływ na organizm człowieka w okresie homeostazy i choroby. U wielu pacjentów z jaskrą występuje nieprawidłowy skład mikroflory (dysbioza) w wielu lokalizacjach, w tym na powierzchni oka, w jamie wewnątrzgałkowej, w jamie ustnej, w żołądku i jelitach. W tym miejscu omawiamy ustalenia z ostatnich dziesięciu lat lub więcej dotyczące zmian mikroflory i metabolitów w modelach zwierzęcych, u pacjentów z trzema czynnikami ryzyka (starzenie się, otyłość i depresja) oraz u pacjentów z jaskrą.

Mimikra antygenowa i infiltracja komórek T specyficznych dla białka stresu cieplnego (HSP) w siatkówce może być odpowiedzialna za drobnoustroje komensalne przyczyniające się do jaskrowego uszkodzenia RGC.

Szlak LPS-TLR4 może być głównym mechanizmem dysbiozy powierzchni jamy ustnej i oka wpływającej na jaskrę. Metabolity pochodzące od drobnoustrojów mogą również wpływać na patogenezę jaskry.

Akumulacja homocysteiny, uwalnianie czynników zapalnych i bezpośrednie rozsiewanie mogą łączyć zakażenie H. pylori żołądka i zakażenie wirusem komory przedniej (takim jak wirus cytomegalii) z jaskrą.

Potencjalne protokoły terapeutyczne ukierunkowane na mikroflorę obejmują antybiotyki, zmodyfikowaną dietę i przeszczep kału.

Późniejsze badania odkryją podstawowy mechanizm molekularny łączący dysbiozę z jaskrą
i jego zastosowania kliniczne w leczeniu jaskry.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13126
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30134 razy
Otrzymał podziękowanie: 19675 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 07 sty 2024, 10:24

FILMY Z KURSÓW:
z https://www.endalldisease.com/6274699-3/
Film 1: Wprowadzenie do terapii światłem czerwonym
Film 2: Jak poprawić wzrok


Film 3: Jak stopić tłuszcz i schudnąć
Film 4: Jak zwiększyć siłę, szybkość i wydajność sportową
Film 5: Jak odwrócić utratę słuchu i szumy uszne
Film 6: Jak budować mięśnie
Film 7: Jak mieć piękniejszą skórę
Film 8: Jak odwrócić wypadanie i łysienie włosów
można tłumacza uruchomić, dość dobrze tłumaczy:
Jak poprawić wzrok i utratę wzroku za pomocą
terapii światłem czerwonym


https://youtu.be/YwjFgI9wkvE
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 24
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » niedziela 07 sty 2024, 19:14

Trzeba się będzie zainteresować, bo slepnę... Dosłownie na dniach...szkoda tylko, że po angielsku... Jeszcze żeby chociaż napisy angielskie były..
0 xbeadnorsi
Posty: 1527
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 98
Podziękował: 3019 razy
Otrzymał podziękowanie: 2119 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » poniedziałek 08 sty 2024, 19:45

Kolendra pisze:
niedziela 07 sty 2024, 19:14
Trzeba się będzie zainteresować, bo slepnę... Dosłownie na dniach...szkoda tylko, że po angielsku... Jeszcze żeby chociaż napisy angielskie były..
Moj pogarsza sie od poczatku 2023 jakos
0 xbeadnorsi
Posty: 1527
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 98
Podziękował: 3019 razy
Otrzymał podziękowanie: 2119 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » poniedziałek 08 sty 2024, 20:12

"Ponad 30 lat temu dwóch okulistów zauważyło, że tabletka złożona o nazwie „jodo-niacyna” (jodek 120 miligramów, niacyna 15 miligramów) przyjmowana przez kilka miesięcy może faktycznie odwrócić miażdżycowe zatykanie tętnic. Udowodnili ten efekt, robiąc zdjęcia zatkanych tętnic w tylnej części oczu („fotomikrografy siatkówki”) przed i po zabiegu. Opublikowane zdjęcia pokazały znaczące zmniejszenie tętnicy obciążonej cholesterolem zapychającej się na zdjęciach „po”.

O dziwo, nigdy nie opublikowano żadnych dalszych badań (prawdopodobnie dlatego, że niacyna i jodek nie mają zdolności patentowej). Mimo to opublikowane zdjęcia mówią same za siebie. Polecam 4 do 6 kropli SSKI i kompleksu B zawierającego niacynę dziennie (wraz z wieloma innymi rzeczami) każdemu, kto ma znaczne miażdżycowe zatkanie związane z cholesterolem. Tarczyca musi być monitorowana!"
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9769
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 502
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14711 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 08 sty 2024, 21:19

To rzeczywiście cenna receptura. Zarówno jodek potasu, jak i niacyna są łatwo dostępne dostępne na wagę.
Skoro zmielili składniki i wymieszali z masą tabletkową, aby to sprasować w tabletki, to w domu można zrobić podobnie. -
zmielić jodek dodać niacynę i np. mąkę ziemniaczaną, czy budyń w odpowiednich proporcjach i napełnić kapsułki.
Bo gotowców nie ma.
W kwestii tarczycy, w rzeczywistości znacząca większość populacji ma niedoczynność tarczycy, nadczynność jest rzadka, jeśli nie sporadyczna. Zaś niedobory jodu są powszechne i to jest problem, bo zanim jod dojdzie do krwi i oka to wchłonie go śluzówka żołądka, druga kwestia pH organizmu, gdy już jelito przepuści to do krwi, to tylko przy pH 6,4 - 6,8 (o ile dobrze pamiętam) trafi w całości do krwiobiegu inaczej zostanie wydalony z moczem.
Więc kilka miesięcy kuracji może być mało.
Nadczynność tarczycy kiedyś też leczono dużymi dawkami jodu i skutecznie, dziś nie do pomyślenia.
Gdy organizm wchodzi w nadczynność tarczycy, to pierwsze objawy są bardzo ewidentne, nie sposób tego przegapić.
To, że niacyna powoduje zwiększenie przepływu krwi w kapilarach i wąskich naczyniach jest znanie, natomiast nie jest mi znany mechanizm działania jodu i jodku potasu, (bo obydwie formy znajdą się we krwi) na cholesterol, czy płytkę miażdżycową nie jest mi znany, nie wiem czy gdziekolwiek poza ta informacją jest opis, ale z powyższych obserwacji wynika, że to działa i to jest najważniejsze.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13126
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30134 razy
Otrzymał podziękowanie: 19675 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 05 lut 2024, 21:36

profilaktyka płodowa:
https://kopalniawiedzy.pl/siatkowka-una ... agen,17355
Fotony docierające do płodu wpływają na rozwój siatkówki
18 stycznia 2013, 08:26 | Zdrowie/uroda
Cincinnati Children's Hospital Medical Center
Światło podczas życia płodowego jest niezbędne do prawidłowego rozwoju oka,
a konkretnie siatkówki.

Odkryliśmy światłowrażliwy szlak, który kontroluje liczbę neuronów siatkówki i rozwój unaczynienia oka, a należy pamiętać, że wiele poważnych chorób oka to właśnie choroby naczyniowe - podkreśla dr Richard Lang z Centrum Medycznego Cincinnati Children's Hospital.

Kilka etapów rozwoju mysich oczu zachodzi po urodzeniu, dlatego zawsze zakładaliśmy, że jeśli światło odgrywa jakąś rolę w kształtowaniu oka tych gryzoni, dzieje się to już po opuszczeniu przez młode łona matki - ujawnia dr David Copenhagen z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco. W ramach nowego studium Amerykanie zauważyli jednak, że aby powstało zdrowe oko, do aktywacji światłowrażliwego szlaku powinno dojść jeszcze w czasie ciąży. Do ok. 16. jej dnia barierę matczynego ciała musi pokonać wystarczająca liczba fotonów.

Zespół zauważył, że fotony aktywują u płodów melanopsynę, pomagając w ten sposób zainicjować normalny rozwój unaczynienia i neuronów siatkówkowych.

Jedną z funkcji światłowrażliwego szlaku jest kontrola liczby naczyń krwionośnych. W tym samym czasie musi dojść do regresji płodowej waskulatury (oczyszczenia szlaku wzrokowego) i uformowania unaczynienia siatkówkowego (neurony siatkówki mają duże potrzeby metaboliczne). O tym, jak ważna jest precyzyjna kontrola tego
procesu, świadczy retinopatia wcześniaków, czyli uszkodzenie siatkówki wywołane rozplemem naczyń.

Zespół Langa i Copenhagena przeprowadził na myszach szereg eksperymentów. Gryzonie wychowywano w kompletnych ciemnościach lub w warunkach normalnego następowania po sobie dnia i nocy. Oba scenariusze wdrożono pod koniec ciąży. W ten sposób można było sprawdzić, jak rozwijają się naczynia. Funkcję światłowrażliwego szlaku weryfikowano, wywołując mutację genu Opn4, który odpowiada za produkcję melanopsyny.

Zarówno u myszy rosnących w ciemności, jak i u osobników ze zmutowanym Opn4 występował napędzany czynnikiem wzrostu śródbłonka naczyniowego (ang. vascular endothelial growth factor, VEGF) rozplem naczyń. Ósmego dnia po urodzeniu utrzymywała się jeszcze waskulatura płodowa. W zwykłych warunkach światłowrażliwy szlak "przyciąłby" liczbę neuronów siatkówki i ograniczyłby niedotlenienie, wpływając w konsekwencji na miejscową ekspresję VEGF.

Autor: Anna BłońskaŹródło: Cincinnati Children’s Hospital
siatkówka unaczynienie płód światłowrażliwy szlak melanopsyna Opn4 oko Richard Lang David Copenhagen
blueray21 pisze:
poniedziałek 08 sty 2024, 21:19
..to w domu można zrobić podobnie. -
zmielić jodek dodać niacynę i np. mąkę ziemniaczaną, czy budyń w odpowiednich proporcjach i napełnić kapsułki.
..
czy ma sens ta zabawa w zlepki, skoro można jodynę i b3 po prtostu skonsumować
w odstępie np. 30 minut?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9769
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 502
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14711 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 06 lut 2024, 20:16

Ma sens, dawki są precyzyjne, pobrane jednocześnie (może mieć znaczenie) i oczywiście lepiej użyć inuliny zamiast mąki ziemniaczanej, większy pożytek dla bakterii jelita grubego.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13126
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30134 razy
Otrzymał podziękowanie: 19675 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 09 lut 2024, 20:28

6. Leczy objawy jaskry

Od dawna uważa się, że forskolina skutecznie i naturalnie leczy objawy jaskry. Zazwyczaj jej stosowanie w leczeniu jaskry polega na wstrzyknięciu bezpośrednio do oka, chociaż niektóre ostatnie badania dotyczyły również wpływu suplementów podawanych doustnie.

Jedno z takich badań koncentrowało się na kontroli ciśnienia wewnątrzgałkowego, czyli ciśnienia płynu w oku. Utrzymanie stabilnego ciśnienia wewnątrzgałkowego jest celem wielu popularnych metod leczenia jaskry u pacjentów z jaskrą pierwotną otwartego kąta, która jest główną przyczyną nieodwracalnej ślepoty na świecie.

Naukowcy odkryli, że doustne przyjmowanie forskoliny (wraz z innym suplementem, rutyną) miało znaczący wpływ na poziom ciśnienia i oferowało skuteczną terapię dla pacjentów, którzy próbowali wszystkiego innego poza operacją.
edit

całość,
z https://www.theepochtimes.com/health/pr ... 4yzpdmg%3D

nawet ciekawe, ćwiczenia, zioła itepe..

Zachowanie wzroku: starożytne terapie pozwalające pokonać starczowzroczność, krótkowzroczność i suchość oczu

Masaże, preparaty na bazie herbat ziołowych i akupunktura uszu mogą złagodzić różne problemy z oczami, w tym starczowzroczność, krótkowzroczność, suchość oczu i zmęczenie oczu.

Obrazek

...
Tradycyjna medycyna chińska Pielęgnacja oczu: pielęgnacja wątroby i nerek
....
Ustal rutynę snu
............
Masuj 5 punktów akupunkturowych wokół oczu, aby poprawić prezbiopię i cienie pod oczami
Obrazek
........
Herbaty ziołowe poprawiające cienie pod oczami
..........
Ćwiczenia poprawiające zdolność akomodacji oczu
.............
Łagodzenie rzekomej krótkowzroczności za pomocą akupunktury ucha
Obrazek
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13126
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30134 razy
Otrzymał podziękowanie: 19675 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 28 lut 2024, 21:41

https://dokumen.pub/curing-with-cayenne ... hulze.html

Na przykład, Schulze ulepszył wielowiekową formułę leczenia problemów z oczami, która zawierała

korę borówki brusznicy i goldenseal (Gorzknik Kanadyjski).

Problem z oryginalną starożytną formułą polegał na tym, że nigdy nie działała.

Nauczyciel dr Schulze'a, nieżyjący już dr John Christopher,

dodał 1/8 części cayenne -

i wtedy niektórzy ludzie byli w stanie wyleczyć zaćmę i jaskrę w ciągu kilku miesięcy,

wkładając ten roztwór do oczu
.

Jednak dr Schulze odkrył, że gdy zwiększył ilość cayenne w formule 300 razy,

większość ludzi mogła zacząć uzyskiwać wyniki w ciągu jednej godziny.


Zapytałem dr Schulze'a: "Czy to nie wypali oka?".

Odpowiedział: "Nie. Wcale nie.

Oczyszcza i odbudowuje uszkodzoną tkankę oka".


Pacjenci stosowali tę formułę, aby naprawić oderwaną siatkówkę, wyleczyć zwyrodnienie plamki żółtej - i uniknąć operacji laserowej. Setki jego pacjentów miało również zaćmę, a jaskra zniknęła.

Ludzie zmniejszali swoje recepty i ostatecznie wyrzucali wszystkie okulary do kosza. Nawet osoby, które nie miały problemów ze wzrokiem, a stosowały tę formułę, zauważyły poprawę widzenia.

Schulze powiedział mi: "Wszystko wygląda jaśniej i wyraźniej.

To jak zwiększenie kontrastu w telewizorze". W tej książce Schulze wyjaśnia, jak stosować cayenne (wraz z innymi ziołami)

jako

kompres na serce dla osób,

którym grozi

poważna operacja lub przeszczep serca


Przetłumaczono z DeepL.com (wersja darmowa)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9769
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 502
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14711 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 03 mar 2024, 21:57

No proszę! LUDZIE potrafią, Minęło ponad 26 lat od wydania tej książki. nawet prawa autorskie wygasły. Nie będę używał do jej określenia wojennej terminologii w tych czasach, ale to Wielka Rzecz. Jeden pomysł w wielu zastosowaniach, zwłaszcza w sytuacjach krytycznych.
My tu się męczymy, jak dotlenić mózg, poprawić krążenie i parę innych niedogodności, różnymi sposobami. Działają ale często bardzo powoli. A tu gość w czasach kukuruźników wymyślił hipersoniczną rakietę. Za jednym podejściem zamiata kilka podwórek. Niestety, Nobla nie dostał, a powinien, widać cenzurę mafii medyczno - farmaceutycznej, książka wydana na bazie 2 - ej poprawki do Konstytucji US przez uniwersytet. Dobrze, że w ogóle wydana.
Ale do rzeczy, receptury i zastosowania są dość dokładne, tylko jedna uwaga = trzeba sprawdzać tłumaczenia, bo automatyczne tłumaczenia przekłamują. Autor rzadko mówi o kroplach, ilości użytkowe to ichniejsze kroplomierze = 30 kropli = 1,5 ml.
Więc nasze tutaj zapiski, że przy udarze kilka kropli nalewki pod język można miedzy bajki - w takim przypadku 2 kroplomierze lub więcej.
Jest tam sporo "opowieści" jak i co ludzie, czy autor pomysłu robił, ale nie ma powodów aby to kwestionować. Gdyby była nawet jedna nie prawdziwa, mafia miałaby możliwość uziemić pomysłodawcę na zawsze, takie tam prawo w Hameryce.
I jeszcze uwaga, dla mnie wrażenia smakowe w kwestiach zagrożenia zdrowia, czy nawet życia nie są istotne i tak ostateczna decyzja zawsze należy do zainteresowanych, chyba, że nie są świadomi, to działa zasada ratowania życia w pierwszej kolejności.

PS, warto chyba założyć nowy temat, np. "cayenne - zastosowania" i wstawiać przetłumaczone receptury i zastosowania.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

beadnorsi
Posty: 1527
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 98
Podziękował: 3019 razy
Otrzymał podziękowanie: 2119 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » poniedziałek 04 mar 2024, 11:00

Moze ktos to przetlumaczy "na nasze"?

co i jak stosowac,a temat jak najbardziej trzeba zalozyc. 8-)
0 xGacek
Posty: 74
Rejestracja: środa 21 gru 2022, 21:26
x 1
x 2
Podziękował: 314 razy
Otrzymał podziękowanie: 28 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: Gacek » poniedziałek 13 maja 2024, 23:29

@Beadnorsi to jest przepis na krople do oczu z książki, co ją wrzucił Grzegorz (są też inne fajne przepisy):
"Równe części ziele świetlika, kwiat ruty, dziewanna kwiat, czerwona malina, koper włoski i gorzknika kanadyjski oraz połowa do jednej pełnej części cayenne. Najlepszym sposobem na jego wykorzystanie jest sporządzenie nalewki z tych ziół, włożenie ich do blendera i wlewając wystarczającą ilość wódki 80-100 proof (40-50%), aby je przykryć. Następnie włącz blender i zrób z niego papkę, taką jak sos jabłkowy. Zrób to podczas nowiu i poczekaj aż do Pełnia Księżyca, pamiętaj o codziennym wstrząsaniu lub mieszaniu. W czasie pełni księżyca naciśnij lub odcedź poza płynem.
Nalewkę stosować do płukania oczu. Dodaj od pięciu do dziesięciu kropli do muszli ocznej razem z woda destylowana. W ciężkich przypadkach przemyj nim oczy sześć razy dziennie i użyj wewnętrznie, od trzech do sześciu zakraplaczy dziennie."

Trochę dużo tych zakraplaczy do oka. Ciekawe jaka jest dawka profilaktyczna.
blueray21 pisze:
niedziela 03 mar 2024, 21:57
Autor rzadko mówi o kroplach, ilości użytkowe to ichniejsze kroplomierze = 30 kropli = 1,5 ml.
Więc nasze tutaj zapiski, że przy udarze kilka kropli nalewki pod język można miedzy bajki - w takim przypadku 2 kroplomierze lub więcej.
Napisali, że kroplomierz to 30-40 kropli. Przy zawale podali 12-15 kroplomierzy.

Te mikstury można robić z papryki mielonej czy musi być świeża? Jaki gatunek papryki nadaje się najlepiej? Nadają się też jakieś ostrzejsze odmiany?

Emil Piasecki mówi, że na wzrok dobrze robi kolczyk w uchu (tam jest punkt oka). Czy któraś pani może to potwierdzić?
[36:20]
https://www.youtube.com/watch?v=VyIhyb_ ... r&index=17
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9769
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 502
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14711 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 15 maja 2024, 21:52

Można robić z suszonych, mielonych, jest dostępna habanero mielona i inne pomysły z milionami SHU, ale te są bardzo drogie.
Profesor Cayenne obecnie sprzedaje swoje krople, jak na hamerykanina i biznesmana przystało, no i wiele innych pomysłów też sprzedaje.
Obecnie bazowa mikstura to habanero mieszane z chili, ale proporcji nie podaje, sama habanero wydaje mi się zbyt mocna i gorzka.

Krople do przemywania oczu w/g podanej receptury rozcieńcza się 10 kropli w 30 ml wody destylowanej. I tak pieką niesamowicie, choć oczy się przyzwyczajają i następne zakropienie po pierwszym szoku, już takie dokuczliwe nie jest. Trzyma z 15 minut, nic wtedy zrobić się nie da.
Zaleca też brać 2 kroplomierze ( 3 ml) kropli rozcieńczonych w 60 ml wody, 3 x dziennie, równolegle z zakrapianiem / przemywaniem.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ