Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

"mała czarna" - rzecz o KAWIE

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Re: "mała czarna" - rzecz o KAWIE

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » niedziela 25 cze 2023, 07:14

yerba - oczywiście jest także super. sam pije reguralnie od długich lat i polecam każdemu tylko, że nie każdemu smakuje :D
…co do kawy to ma swoje właściwości pro zdrowotne ale wtedy powinna spełniać wtedy parę bardzo ważnych cech o których także mniej osób wie.
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7764
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1422
x 407
Podziękował: 14208 razy
Otrzymał podziękowanie: 13829 razy

Re: "mała czarna" - rzecz o KAWIE

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 30 mar 2024, 20:44

Składnik kawy wpływa na starzenie się mięśni


Obrazek
Źródło: tg
Organiczny związek trygoneliny występujący w kawie może poprawiać zdrowie i funkcjonowanie mięśni. Do takiego wniosku doszła międzynarodowa grupa badaczy. Trygonellina to naturalny związek organiczny, drugi po kofeinie najważniejszy związek w kawie. Substancja ta występuje także w nasionach kozieradki i dyni, a także w organizmie człowieka.Naukowcy z Nestlé Research w Szwajcarii i Yong Loo Lin School of Medicine na Uniwersytecie Narodowym w Singapurze odkryli, że trygonellina może wpływać na starzenie się mięśni. Stężenie tej substancji w surowicy było niższe u osób starszych, u których zdiagnozowano sarkopenię, tj. stan, w którym zmiany komórkowe zachodzące podczas starzenia stopniowo osłabiają mięśnie organizmu i prowadzą do przyspieszonej utraty masy i siły mięśniowej oraz zmniejszenia zdolności fizycznej do samodzielnego życia bez wsparcia krewnych lub personelu medycznego.

cały art. :
https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/skla ... sie-miesni
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ