Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Wzrok - jak go poprawić?

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4032 razy
Otrzymał podziękowanie: 11137 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 02 lip 2022, 22:01

cytrulina -arbuz (ogórek, dynia, melon), suplement
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35460170/
J Cell Mol Med
. 2022 May;26(10):2808-2818. doi: 10.1111/jcmm.17294. Epub 2022 Apr 23.
Cytrulina chroni ludzki nabłonek barwnikowy siatkówki przed uszkodzeniami wywołanymi przez nadtlenek wodoru i żelazo/askorbinian
Chervin Hassel 1, Morgane Couchet 2, Nathalie Jacquemot 1, Christelle Blavignac 3, Cécile Loï 4, Christophe Moinard 2, David Cia 1
PMID: 35460170 PMCID: PMC9097847 DOI: 10.1111/jcmm.17294
Abstrakt
Stres oksydacyjny odgrywa ważną rolę w procesie starzenia się siatkówki oraz w patogenezie chorób siatkówki, takich jak zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (ARMD). Nadtlenek wodoru jest reaktywną formą tlenu generowaną przez fotowzbudzoną lipofuscynę, która gromadzi się podczas starzenia w nabłonku barwnikowym siatkówki (RPE), a związane z wiekiem nagromadzenie lipofuscyny jest związane z ARMD. Żelazo również gromadzi się z wiekiem w RPE, co może przyczynić się do ARMD jako ważne źródło stresu oksydacyjnego. Celem pracy było zbadanie wpływu L-Citruliny (CIT), naturalnie występującego aminokwasu o znanych właściwościach antyoksydacyjnych, na komórki RPE poddane stresowi oksydacyjnemu. Ludzkie komórki RPE (ARPE-19) poddano działaniu nadtlenku wodoru (H2 O2 ) lub żelaza/askorbinianu (I/A) przez 4 h, w obecności CIT lub po 24 h wstępnego traktowania. Wykazaliśmy, że suplementacja CIT chroni komórki ARPE-19 przed H2 O2 i I/A. CIT poprawia aktywność metaboliczną komórek, zmniejsza produkcję ROS, ogranicza peroksydację lipidów, zmniejsza śmierć komórek i tłumi wydzielanie IL-8. Nasze badanie dowodzi, że CIT jest w stanie chronić ludzkie komórki RPE przed uszkodzeniem oksydacyjnym i sugeruje potencjalne działanie ochronne w leczeniu chorób siatkówki związanych ze stresem oksydacyjnym."

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
0 xbeadnorsi
Posty: 1491
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 96
Podziękował: 2976 razy
Otrzymał podziękowanie: 2108 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » środa 06 lip 2022, 22:00

Moze mi ktos cos doradzic na "jeczmien" na wewnetrznej czesci powieki? Moze czyms zakrapiac?
0 xbeadnorsi
Posty: 1491
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 96
Podziękował: 2976 razy
Otrzymał podziękowanie: 2108 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » środa 06 lip 2022, 22:35

Przed chwila zakropilem oko 4 kroplami sliny mojej 6 -letniej corki,wg.Borysa Bolotowa.Zobaczymy,co z tego wyniknie.

Czuje sie jakos dziwnie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
0 xcedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4032 razy
Otrzymał podziękowanie: 11137 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 24 lip 2022, 11:03

https://www.rehabilitacjanavita.pl/proj ... laryzacja/?
" Pod wpływem tDCS neurony wytwarzają silne połączenia neuronalne, przez co znacznie poprawia się funkcjonowanie całego mózgu.
Włoski neurofizjolog Alberto Priori
\
Pacjenci z zaburzeniami ruchowymi po terapii nabyli nowe prawidłowe nawyki ruchowe, m.in. pełzanie, siedzenie, czy w niektórych przypadkach nawet chodzenie.
Prof. A. M. Szeliakin
\
Mikropolaryzacja 2-3 krotnie poprawia ostrość wzroku, zmniejsza oczopląs, a także kąt zeza, nawet o 5 stopni.[...]

Terapia wywiera korzystny wpływ na pamięć wzrokową.
P. Boggio of Universidade Presbiteriana Mackenzie"

coś na kształt
https://www.alpha-stim.com/wp-content/u ... ersion.pdf
który kosztuje ok. 3000 zł
0 xcedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4032 razy
Otrzymał podziękowanie: 11137 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 14 sie 2022, 20:33

https://www.organicfacts.net/calcium-pyruvate.html
" Pirogronian wapnia Korzyści dla utraty wagi i budowania mięśni
przez John Staughton (BASc, BFA) ostatnia aktualizacja - lipiec 23, 2020

Zapewnienie, że masz wystarczająco dużo pirogronianu wapnia w swoim systemie jest ważne dla wielu krytycznych funkcji organizmu.

Czym jest pirogronian wapnia?
Pirogronian wapnia to naturalna forma wapnia produkowana przez organizm, która wspomaga trawienie węglowodanów. Kwas pirogronowy jest wytwarzany w organizmie podczas rozkładu cukrów i jest naturalnie dostępny w takich produktach jak jabłka, ser i wino. Jest on stabilizowany przez dodatek wapnia lub sodu. Powstały związek inicjuje produkcję adenozynotrójfosforanu (ATP) w organizmie podczas oddychania tlenowego, gdy organizm pobiera dodatkowy tlen podczas ruchu. Pirogronian wapnia jest sprzedawany głównie jako suplement odchudzający i jest dostępny w większości sklepów z witaminami.

Kwas pirogronowy jest wytwarzany w organizmie, gdy rozkłada on cukry i jest naturalnie dostępny w żywności takiej jak jabłka, ser i wino.

Korzyści z pirogronianu wapnia
Pirogronian wapnia zapewnia korzyści, które obejmują utratę wagi, budowanie białek mięśniowych, zwiększenie poziomu energii, zapobieganie zaćmie, starzeniu się i chorobie Alzheimera.

Utrata wagi
Związek ten jest podstawowym paliwem dla oddychania komórkowego. Oznacza to, że pomaga organizmowi produkować więcej energii, a tym samym spalać więcej tłuszczu w procesie. W niektórych badaniach pacjenci otrzymujący duże dawki pirogronianu wapnia stracili zauważalnie więcej wagi niż inni uczestnicy. Jednak większość suplementów, które można kupić z półki jest w dawkach 5mg, co może być zbyt niskie, aby uznać je za skuteczne. Raport Igho Onakpoya w Critical Reviews of Food Science and Nutrition twierdzi, że pomimo pewnych skutków ubocznych, które występują przy spożywaniu dużych ilości tego suplementu, istnieje wymierna różnica w osiągnięciach w zakresie utraty wagi. [1]

Wytrzymałość sportowców
Sportowcy i kulturyści mogą przyjmować pirogronian wapnia jako booster energii, aby pomóc stymulować proces ATP przed sesjami treningowymi, spalać tłuszcz i budować białko mięśniowe. Badania wykazały, że duże dawki pirogronianu wapnia rzeczywiście pomagają budować więcej mięśni, ale ponownie, większość badań wykorzystała wyższe dawki suplementu, który jest dostępny komercyjnie. [2]

Zaćma
Pirogronian wapnia jest inhibitorem glikacji, co oznacza, że zapobiega łączeniu się białek z cząsteczkami cukru w organizmie. Glikacja białek w soczewce oka jest czynnikiem rozwoju zaćmy, a przyjmowanie suplementów tego związku może zapobiec lub spowolnić ten proces. [3]


Energia umysłowa
Niektóre badania wykazały, że suplement ten może pomóc zwiększyć poznanie umysłowe i eksplorację, pomagając przeciwdziałać niektórym skutkom starzenia się i choroby Alzheimera. [4] [5]Skutki uboczne pirogronianu wapnia
W dużych dawkach pirogronian wapnia może powodować poważny dyskomfort jelitowy i biegunkę. Osoby cierpiące na IBS nie powinny przyjmować doustnych dawek tego suplementu."

https://shaman.pl/p-3718-calcium-pyruva ... er-60-caps?
0 xcedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4032 razy
Otrzymał podziękowanie: 11137 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 24 sie 2022, 11:12

https://newatlas.com/health-wellbeing/p ... se-autism/?
" Reakcja źrenicy na światło zaproponowana jako biomarker do diagnozowania autyzmu
Przez Richa Haridy'ego
Sierpień 23, 2022

Opracowano ręczny monokularny pupillometr do pomiaru tego, co nazywa się odruchem źrenicznym światła

Nowe badania wskazują na łatwą do zmierzenia reakcję oczu na światło jako potencjalnie użyteczny sposób diagnozowania autyzmu u bardzo małych dzieci. Obecnie trwają dalsze testy w dużej kohorcie dzieci i opracowano proste urządzenie do przesiewowego pomiaru reakcji źrenic.

"Wiemy, że gdy interweniujemy już w wieku 18-24 miesięcy, ma to długotrwały wpływ na ich wyniki" - powiedziała Georgina Lynch, pierwsza autorka nowego badania. "Interwencja w tym krytycznym okresie może stanowić różnicę między dzieckiem nabywającym mowę werbalną a pozostającym niewerbalnym".

Wielu badaczy poszukuje obecnie skutecznych sposobów diagnozowania spektrum zaburzeń autystycznych (ASD) u małych dzieci. Od badań krwi i moczu po obrazowanie mózgu, zaproponowano wiele biomarkerów, ale jak dotąd niewiele z nich znalazło zastosowanie kliniczne.

Inne badania koncentrowały się na mniej inwazyjnych sposobach wykrywania ASD, a wielu badaczy szukało w oczach łatwo mierzalnych biomarkerów sygnalizujących problemy neurologiczne. Również w tym przypadku żadne z tych perspektywicznych urządzeń śledzących ruchy gałek ocznych nie znalazło jeszcze zastosowania klinicznego, ale istnieją znaczne szanse na łatwe zdiagnozowanie ASD w ten sposób.


Nowe badania dotyczą zachowania w oku zwanego odruchem źrenicowym. Jest to prosty odruch, jaki wykonują nasze źrenice w odpowiedzi na poziom otaczającego je światła.

W przeszłości odruch światła źrenicowego był używany do oceny poważnych urazów mózgu. A w 2018 roku zespół z University of Washington zaprezentował aplikację na smartfony zaprojektowaną do przesiewowego wykrywania wstrząsu mózgu przy użyciu tego właśnie biomarkera.

Badania Lynch w odniesieniu do ASD wywodzą się z jej pracy klinicznej. Zauważyła, że dzieci z ASD wydawały się wyświetlać rozszerzone źrenice, gdy były narażone na jasne światło, i zastanawiała się, czy może to być użyteczny sposób identyfikacji tego stanu.


"Ten system jest modulowany w mózgu przez nerwy czaszkowe zakorzenione w pniu mózgu, a sąsiadujące nerwy czaszkowe wpływają na zdolność nabywania mowy i języka" - wyjaśniła Lynch. "Odruch światła źrenicy testuje integralność tego systemu, więc wydawało się logiczne, aby spróbować tego bardzo prostego, nieinwazyjnego pomiaru, aby określić, czy istnieją różnice między typowym rozwojem a autyzmem".

Wczesne badania Lyncha rzeczywiście sugerowały, że odruch światła źrenicy może zidentyfikować ASD, ale to najnowsze badanie pokazuje skuteczność ręcznego urządzenia monokularnego pupillometru. Badanie było niewielkie, porównywało tylko 36 dzieci z ASD, w wieku od sześciu do 17 lat, z grupą kontrolną 24, ale wyniki są obiecujące.


Następnym krokiem Lyncha i kolegów jest przetestowanie urządzenia w dużej kohorcie dzieci w wieku od dwóch do czterech lat. Badania te są obecnie w toku, a ich wyniki pozwolą, miejmy nadzieję, na ustalenie wzorców odruchu światła źrenicznego dla ręcznego urządzenia wykrywającego w najbliższej przyszłości.

Badanie zostało opublikowane w Neurological Sciences."

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
0 xcedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4032 razy
Otrzymał podziękowanie: 11137 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 31 sie 2022, 23:07

https://www.nutranews.org/sujet.pl?id=1149

" Poprawa ochrony oczu

Korzyści dla zdrowia oczu płynące z luteiny, zeaksantyny i mezozeaksantyny są znane od wielu lat. Chroniąc tkanki siatkówki i soczewki, pomagają one zapobiegać zaćmie i związanemu z wiekiem zwyrodnieniu plamki żółtej.
Teraz naukowcy odkryli, że flawonoidy takie jak cyjanidyna-3-glikozyd (C3G), znajdujące się w jagodach i czarnym ryżu, poprawiają wzrok i zwiększają widzenie nocne. Korzystnie wpływają one na procesy molekularne, które przyspieszają odbudowę rodopsyny, pigmentu obecnego w komórkach fotoreceptorowych oka. Rodopsyna jest odpowiedzialna za wrażliwość oka na światło i dlatego jest niezbędna dla dobrego widzenia w nocy.
Astaksantyna przynosi ulgę zmęczonym oczom i zapewnia dodatkową ochronę zarówno przed zmianami zapalnymi, które pogłębiają zwyrodnienie plamki żółtej, jak i przed szkodliwym wpływem wysokiego ciśnienia w oku....

Cyjanidyno-3-glikozyd poprawia widzenie nocne


Rodopsyna, czyli purpura wzrokowa, to światłoczuły pigment obecny w komórkach fotoreceptorowych siatkówki (czopkach i pręcikach). Odpowiada za wrażliwość na światło i widzenie nocne. Z wiekiem zdolność rodopsyny do regeneracji zmniejsza się, co ostatecznie prowadzi do stopniowej utraty widzenia nocnego.
W normalnych warunkach postrzegamy światło, gdy cząsteczki zwane fotonami przechodzą przez soczewkę oka i trafiają na siatkówkę. Oko jest zaprojektowane tak, aby odbierać i przekształcać światło w obrazy za pomocą czopków i pręcików. Czopki odbierają światło, natomiast pręciki są bardzo wrażliwe na ciemność. Rodopsyna jest zasadniczo wykorzystywana przez pręciki.
Rodopsyna składa się z białka zwanego opsyną, z którązwiązany jest retinen lub retinal (aldehyd witaminy A). Proces widzenia rozpoczyna się od otrzymania przez cząsteczkę rodopsyny fotonu energii. Rodopsyna powoduje rozszczepienie dwóch cząsteczek, z których jest utworzona, uwalniając reakcję, która wysyła sygnał do centrum mózgu, aby wytworzyć obrazy w ciemności. Siatkówka i opsyna łączą się następnie w celu zreformowania rodopsyny.
Podczas gdy rozszczepienie siatkówki i opsyny następuje niemal natychmiast, może upłynąć trochę czasu, zanim połączą się one w celu utworzenia rodopsyny i przywrócenia jej do optymalnego poziomu, podczas którego widzenie nocne ulega pogorszeniu. Starzenie się jest bezpośrednio związane ze spadkiem zdolności do regeneracji rodopsyny.
Cyjanidyno-3-glikozyd (C3G) jest purpurowym pigmentem i jednym z rodziny flawonoidów. Jak większość flawonoidów, jest również silnym antyoksydantem, który zapewnia znaczną ochronę w wysokoenergetycznym środowisku siatkówki, gdzie wolne rodniki stanowią stałe zagrożenie.
Japońscy badacze odkryli, że C3G stymuluje regenerację rodopsyny w komórkach siatkówki zwierząt 1. Inne badania wykazały, że C3G wiąże się bezpośrednio z rodopsyną, tworząc zmianę w jej strukturze molekularnej, co przyspiesza jej regenerację 2. Jedno z badań przeprowadzonych na zdrowych ochotnikach sugeruje, że C3G wywołał poprawę widzenia nocnego u osób starszych już po 30 minutach od zażycia. 3.
C3G ma szereg korzyści, wynikających w dużej mierze z jego właściwości antyoksydacyjnych, w tym - obok innych składników odżywczych - ochronę oczu przed atakiem rodników.


Luteina, zeaksantyna i mezozeaksantyna chronią siatkówkę Te trzy karotenoidy ksantofilowe tworzą pigment plamki żółtej - warstwę ochronną, która pochłania światło niebieskie i promienie UV.
Światło niebieskie ma bardzo wysoką energię, która może powodować uszkodzenia fotooksydacyjne i peroksydację lipidów szkodliwą dla siatkówki i soczewki. Gdy plamka i komórki fotoreceptorowe ulegną uszkodzeniu, może rozwinąć się zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD); gdy uszkodzona zostanie soczewka, konsekwencją może być zaćma.
Luteina i zeaksantyna są obecne w komórkach fotoreceptorowych w zewnętrznych segmentach pręcików odpowiedzialnych za wykrywanie promieniowania świetlnego. Te dwa karotenoidy zapewniają skuteczną i bardzo potrzebną ochronę, ponieważ błona zewnętrzna pręcików jest bogata w wielonienasycone kwasy tłuszczowe i przez to szczególnie podatna na atak wolnych rodników.
Luteina, zeaksantyna i mezozeaksantyna są również silnymi przeciwutleniaczami, które mogą neutralizować destrukcyjne wolne rodniki powstające w wyniku reakcji energii świetlnej z delikatnymi tkankami oka. Zdrowy pigment plamki o odpowiedniej gęstości może neutralizować fotoutlenianie poprzez filtrowanie niebieskiego światła, a także redukować odblaski i aberrację chromatyczną oraz poprawiać kontrast i ostrość widzenia.
Jednakże gęstość pigmentu plamki żółtej zmniejsza się wraz z wiekiem. Badania wykazują, że suplementacja luteiną, zeaksantyną i mezozeaksantyną zwiększa gęstość pigmentu plamki, zapewniając ochronę przed AMD.
 4.
Katarakta jest kolejną główną przyczyną ślepoty. Utlenianie białek soczewki odgrywa kluczową rolę w rozwoju tej choroby. Badania pokazują, że luteina i zeaksantyna chronią komórki w soczewce przed uszkodzeniem przez promieniowanie UV, co jest ważnym czynnikiem w rozwoju zaćmy. Takie badania sugerują, że luteina i zeaksantyna zapewniają tę ochronę poprzez zapobieganie wywołanemu przez światło słoneczne stresowi oksydacyjnemu w oku. 5.
Działając jako rodzaj filtra słonecznego, luteina i zeaksantyna poprawiają reakcje oczu na olśnienie 6.

Astaksantyna pomaga ulżyć zmęczonym oczom


Nawet w idealnych warunkach ergonomicznych z optymalnym oświetleniem i korekcją wzroku, tydzień spędzony przed komputerem zbiera żniwo w postaci mięśni oczu, które z czasem stają się zmęczone i słabe.

Zeaksantyna

Praca przy ekranie komputera oznacza, że oczy są stale bombardowane jasnym światłem i bodźcami wizualnymi z bliskiej odległości. Prowadzi to do wydłużenia czasu trwania akomodacji, co z kolei skutkuje zmęczeniem oczu lub napięciem oczu.
Zmęczenie oczu, czyli astenopia, charakteryzuje się w szczególności osłabieniem wzroku, podrażnieniem oczu i trudnościami z akomodacją, czyli czasem potrzebnym na zmianę ostrości widzenia między pracą z bliska i z daleka.
Może również wzrosnąć wrażliwość na odblaski, a postrzeganie głębi może być zaburzone. Inne objawy mogą się pojawiać i nasilać w miarę upływu dnia, zwłaszcza u osób spędzających przed komputerem od czterech do siedmiu godzin bez przerwy.
Astaksantyna jest karotenoidem występującym w algach i tkankach łososia, pstrąga, krewetek i innych ryb oraz owoców morza - to właśnie ona nadaje im różowy kolor. Badania sugerują, że suplementacja astaksantyną może częściowo zapobiegać wydłużeniu czasu zakwaterowania, co pomaga zmniejszyć zmęczenie oczu. Astaksantyna poprawia również przepływ krwi w siatkówce 7.
Astaksantyna jest wysoce rozpuszczalna w tłuszczach, co daje jej silne powinowactwo z bogatymi w lipidy błonami komórkowymi niezbędnymi dla zdrowia oczu i ogólnego funkcjonowania komórek. Ponadto, obok luteiny i zeaksantyny, jej silne właściwości antyoksydacyjne pomagają chronić tkanki soczewki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
Zmiany zapalne również przyczyniają się do długotrwałego uszkodzenia siatkówki, głównie z powodu ich wpływu na drobne naczynia krwionośne w oczach. Astaksantyna zmniejsza stan zapalny w oczach poprzez:
tłumienie syntazy tlenku azotu sygnałów prozapalnych, prostaglandyny E2 i TNF-alfa 8,
regulowanie w dół ścieżek sygnalizacyjnych czynnika jądrowego K-b, które regulują odpowiedź komórek na stan zapalny 9,
, chroniąc DNA przed uszkodzeniem przez reaktywne formy tlenu10.

Przeciwzapalne działanie astaksantyny chroni również tkanki siatkówki przed mokrym lub wysiękowym AMD, ograniczając tworzenie nowych naczyń krwionośnych obserwowanych w późniejszych stadiach choroby. Wreszcie, astaksantyna zwalcza zniszczenie komórek siatkówki spowodowane podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym charakterystycznym dla jaskry - innej przyczyny ślepoty u osób starszych.

Referencje :
0 xcedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4032 razy
Otrzymał podziękowanie: 11137 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 31 sie 2022, 23:15

Cyanidin-3-glucoside (C3G)
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6826635/
" Wpływ i mechanizmy działania 3-glukozydu cyjanidyny i jego fenolowych metabolitów w utrzymaniu Integralności jelit
Jijun Tan 1
, Yanli Li 1
, De-Xing Hou 2 i Shusong Wu 1,*.
1 Hunan Collaborative Innovation Center for Utilization of Botanical Functional Ingredients,
College of Animal Science and Technology, Hunan Agricultural University,
Changsha 410128, Chiny; jijun995@outlook.com (J.T.); liyanli125@hotmail.com (Y.L.)
2 The United Graduate School of Agricultural Sciences, Faculty of Agriculture, Kagoshima University,
Kagoshima 890-0065, Japonia; hou@chem.agri.kagoshima-u.ac.jp
* Correspondence: wush688@hunau.edu.cn
Otrzymano: 10 września 2019; Zaakceptowano: 8 października 2019; Opublikowano: 12 października 2019 r.


Streszczenie: Cyanidin-3-glukozyd (C3G) jest dobrze znaną naturalną antocyjaniną i posiada antyoksydacyjne
i właściwości przeciwzapalne. Katabolizm C3G w przewodzie pokarmowym może wytwarzać m.in.
bioaktywne metabolity fenolowe, takie jak kwas protokatechowy, aldehyd chloroglukonowy, kwas wanilinowy,
i kwas ferulowy, które zwiększają biodostępność C3G i przyczyniają się do rozwoju zarówno bariery śluzówkowej, jak i mikrobioty.

Aby zapoznać się z funkcją i mechanizmami działania C3G i jej fenolowych metabolitów,
dokonujemy przeglądu zgromadzonych danych dotyczących wchłaniania i katabolizmu C3G w przewodzie pokarmowym,
i próbujemy przedstawić powiązania między metabolitami fenolowymi, mikrobiotą jelitową i śluzówkowymi szlakami
szlakami sygnałowymi odporności wrodzonej błony śluzowej.

1. Wstęp
Antocyjany należą do polifenoli, które są jednym z rodzajów metabolitów wtórnych o
strukturze polifenolowej szeroko występującym w roślinach. Pełnią one rolę kluczowych antyoksydantów i pigmentów
które przyczyniają się do ubarwienia kwiatów i owoców. Chociaż antocyjany różnią się w różnych
roślin, sześć antocyjanidyn, w tym pelargonidyny, cyjanidyny, delficyny, peonidyny, petunidyny,
i malwidyny, są uważane za główne naturalne antocyjanidyny. Jagody, takie jak czerwona malina
(Rubus idaeus L.), niebieski wiciokrzew (Lonicera caerulea L.) i morwa są używane jako medycyna ludowa
tradycyjnie, a ich ekstrakty znalazły zastosowanie w leczeniu takich schorzeń, jak: choroby układu krążenia
choroba układu krążenia [1], otyłość [2], neurodegeneracja [3], choroby wątroby [4] i nowotwory [5], w ostatnich latach.

Cyjanidyn-3-glukozyd (C3G) jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych antocyjanów naturalnie występujących w czarnym ryżu,
czarnej fasoli, fioletowym ziemniaku i wielu kolorowych jagodach. C3G posiada silną aktywność przeciwutleniającą
potencjalnie dzięki dwóm hydroksylom na pierścieniu B [6], jak pokazano na rysunku 1. Ostatnie badania
sugerują, że C3G potencjalnie spełnia swoje funkcje głównie poprzez metabolity C3G (C3G-Ms) [7],
i ponad 20 rodzajów C3G-Ms zostało zidentyfikowanych w surowicy w badaniu farmakokinetyki u ludzi [8].

. Chociaż funkcja i mechanizm działania C3G-Ms wciąż nie są jasne, kwas protokatechowy
(PCA) [9-12], aldehyd chloroglukonowy (PGA) [1], kwas waniliowy (VA) [13-15], kwas ferulowy (FA) [16-19]
i ich pochodne stanowią główne bioaktywne metabolity C3G ze względu na ich właściwości antyoksydacyjne i
właściwości przeciwzapalne.
0 xcedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4032 razy
Otrzymał podziękowanie: 11137 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 06 wrz 2022, 00:21

https://www.evolutamente.it/i-segreti-d ... e-da-sole/
" Branża okularów zarabia 140 miliardów dolarów rocznie na „poprawianiu” wzroku ludzi za pomocą antyewolucyjnych okularów i coraz większej liczby dzieci…

Ale jest mały, brudny sekret, którego nie chcą, żebyś poznał...
Wady wzroku nie mają nic wspólnego z genetyką, tak jak chcą, abyś w to uwierzył... Ale co najwyżej z niezbywalną genetyczną „predyspozycjami”.

A środowisko odgrywa fundamentalną rolę.
Przebywanie na świeżym powietrzu poprawia wzrok dzieci.
Dziś większość czasu spędzamy w pomieszczeniach, wpatrując się w ekrany w ciemnych pomieszczeniach biur
Wszystko to nie może nie mieć wpływu na zdrowie naszych oczu.
Krótkowzroczność nie występuje wśród populacji łowców-zbieraczy!

Nasze oczy potrzebują ćwiczeń, aby jak najdłużej zachować sprawność i zdrowie.
Dobra wizja oznaczała życie lub śmierć dla naszych przodków...
Musieli spojrzeć na horyzont w poszukiwaniu pożywienia, aby wyżywić siebie i swoje rodziny. Nawet w czasach głodu, aby przetrwać, trzeba było szukać jagód i grzybów.

Krótkowzroczność i zaburzenia widzenia coraz częściej występujące u naszych dzieci: przyczyny i rozwiązania.
Gdyby wady wzroku były czysto genetyczne, jak mówi nam większość okulistów, dobór naturalny nieuchronnie wymazałby je z naszej puli genów.

Dlaczego?
Ponieważ nieprawidłowa identyfikacja trującego pokarmu lub pomylenie węża z gałęzią drzewa oznaczało BEZPIECZNĄ ŚMIERĆ.
Śmierć = niemożność przekazania puli genów przyszłym pokoleniom...
Kolejną rzeczą, o której mówiono nam przez całe życie, jest to, że problemy ze wzrokiem oznaczają okulary na zawsze! Albo operacja lasera excimerowego… I że z czasem twój wzrok się pogorszy (wtedy staniesz się starczowzroczny), więc będziesz musiała regularnie zmieniać okulary, co napędza przemysł okulistyczny na całe życie!
W dzisiejszym świecie jest trochę prawdy w tym stwierdzeniu... Rzeczywiście...

Ale jest dobra wiadomość przede wszystkim dla Ciebie i Twoich dzieci... Ale ta wiadomość wymaga z Twojej strony minimalnego zaangażowania...
Oczy są otoczone mięśniami, które mogą poruszać nimi we wszystkich kierunkach (chociaż w tej chwili wielu z was będzie miało ich na wpół atrofię)
Jak wszystkie mięśnie, podążają za powiedzeniem: użyj ich albo zanikną!
Nie patrząc na duże odległości i stojąc na zewnątrz w słońcu, struktury te słabną. Jeśli nie symulujesz tego, co zrobili twoi przodkowie, aby przetrwać, wszystkie te struktury ulegną atrofii i staną się nieefektywne.

Ale jest o wiele więcej ...
Twoje oczy kontrolują również rytmy dobowe z naprzemiennymi dniami i nocami (zegar biologiczny)!

Rytm dobowy i zdrowie naszych cennych oczu.Ten zegarek działa tylko wtedy, gdy codziennie wystawiasz oczy na działanie promieni słonecznych (jeśli jest pochmurno, naturalne światło i tak jest w porządku).
Utknięcie w domach i biurach jak w wiecznym zamknięciu i brak ekspozycji na światło słoneczne niszczy lub zaburza neuroprzekaźnik dopaminy
Dopamina jest niezbędna dla zdrowia oczu!
Dosłownie zmienia strukturę gałki ocznej.

MYOPY
Krótkowzroczność nie jest w stanie zobaczyć rzeczy z daleka
Dzieje się tak, ponieważ oko rozciąga się z powodu braku ekspozycji na słońce.
Wpadające światło nie jest skupiane przez soczewkę i siatkówkę (tkanka przetwarzania wzroku), więc obraz przetwarzany przez mózg jest niewyraźny
Ale utrzymanie zdrowych oczu jest dość proste ...
Historie osobiste: Patrizio
Wszyscy potrzebujemy ekspozycji na światło słoneczne! światło słoneczne jest naturalne i dziesiątki i dziesiątki razy jaśniejsze niż pomieszczenie, w którym mieszkasz… Im dłużej przebywasz na zewnątrz, tym bardziej będziesz się wygrzewać w uzdrawiających, a przede wszystkim wolnych promieniach słonecznych.

Uczyń to priorytetem w życiu!


Kolejną wskazówką jest spędzanie czasu na łonie natury, wpatrywanie się w krajobrazy lub obiekty w oddali, symulowanie polowań lub spotkań… wszystko to wytrenuje twoje oczy, aby zachować bystrość, a mózg, aby oderwać się od stresujących myśli, przynajmniej na kilka minut . ...

Dlaczego nigdy nie używasz okularów przeciwsłonecznych?
Dzięki temu wady życiowe nie będą już wyrokiem dożywocia
Jedz również pokarmy bogate w witaminę A, takie jak podroby lub tłuste ryby, inne niż marchewki, które zawsze zaleca lekarz okulista. Mają tylko prekursora WITAMINY A...
Jeśli jesteś już zmuszony do noszenia okularów, dzięki tym małym strategiom przynajmniej zatrzymasz degenerację.
Zapobieganie krótkowzroczności: praktyka.
Na koniec mała pomoc/integracja może przyjść ze strony FOTOBIOMODULACJI.
ZABIEG ŚWIATŁEM CZERWONYM / PODCZERWONYM I OKO.
Wszystko to jest integralną częścią pracy LIGHT TRENERA…
0 xcedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4032 razy
Otrzymał podziękowanie: 11137 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 06 wrz 2022, 00:28

https://www.evolutamente.it/occhiali-da ... i-bambini/
" OKULARY PRZECIWSŁONECZNE I DZIECI
Opublikowane dzisiaj niesamowite badanie na temat prestiżowego CELL.
Badanie przeprowadza się na świnkach morskich i mówi nam coś szalonego.

Samoistnie światłoczułe komórki zwojowe siatkówki (ipRGC), które eksprymują melanopsynę, stają się wrażliwe na światło na długo przed pręcikami i czopkami w pierwszych miesiącach/latach życia, a „uderzenie” odpowiednim światłem sprzyja prawidłowemu rozwojowi mózgu dziecka.


https://www.cell.com/cell/fulltext/S009 ... 22)00912-6

• Wyczuwanie światła przez ipRGC we wczesnym okresie życia promuje synaptogenezę korową
• Światło poprawia poziom oksytocyny w płynie mózgowo-rdzeniowym poprzez obwód neuronalny oksytocyny ipRGCs-SON-PVN
• Oksytocyna jest niezbędna do pośredniczenia synaptogenezy ipRGC promowanej przez światło •
Brak czucia światła we wczesnych stadiach rozwoju upośledza zdolność uczenia się u dorosłych myszy

————————————————————————————————————————— —————————————————————————————
to samo:

a- RZUĆ ANTYEWOLUCYJNE OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, KTÓRE DENTYSTA EWOLUCYJNY (I WSZYSCY GURU PALEO) NOSI JAK MANTRĘ, ABY ZABEZPIECZYĆ KURZE NOGI. NAWET NA KURSIE ŚWIATŁA PROTESTOWAŁ…
b- WYSTAWIĆ JE NA SŁOŃCE, ZWŁASZCZA RANO, POZWÓL POSPACEROWAĆ SOBIE W PARKU I NA MORZU
c CHRON DZIECI PRZED FAŁSZYWYMI ŚWIATŁAMI (EKRANY LED-NEONOWE) W TYM CZASIE. WYSTARCZY TANIE KOLOROWE ŻARÓWKI.

ŻARÓWKI DZIENNE

ARIEL - ŻÓŁTA ŻARÓWKA DZIEŃ! 6 SZTUK!

ŻARÓWKI WIECZORNE

MIRANDA - CZERWONA LAMPA NA WIECZÓR!


Wszystkie te trywialne wskazówki są ważne nie tylko dla Twoich ukochanych dzieci, ale dla KAŻDEGO. Oksytocyna jest niezbędna dla całego układu hormonalnego i dobrego samopoczucia, co pokazało inne niesamowite badanie, które skomentowałem na swoim blogu.

UVB ORAZ SEKSUALNE I ROMANTYCZNE PODNIESIENIA

Przed oceną skrótów takich jak hormonalne terapie zastępcze, w tym WITAMINA D... Moje beznamiętne zaproszenie to radykalna zmiana stylu życia.
Z dala od okularów przeciwsłonecznych i kremów z filtrem oraz inteligentnej ekspozycji na słońce tak nagi, jak to możliwe 365/365.
Alternatywnie nasze lampy do fototerapii w ciemne dni i zimą.

I to wszystko.
Alhoa.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 20 wrz 2022, 16:45

Nie do wiary! 🤩 Przywraca wzrok o 100%! Każdy jest użyteczny i ważny!
14 wrz 2022

https://www.youtube.com/watch?v=C1j03UivMas

wie man kocht

Nie do wiary! 🤩 Przywraca wzrok o 100%! Każda jest przydatna i ważna dla zdrowego widzenia. Doskonały naturalny środek do przywracania wzroku, łatwy do przygotowania w domu. Pij 1 szklankę 30 minut przed posiłkiem 2 razy dziennie. Ale nie zapomnij o przeciwwskazaniach, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.
Składniki:
pęczek pietruszki
Korzeń kurkumy lub 1 łyżeczka przyprawy kurkumy
szczypta papryczki chili
wrzątek
0 xcedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4032 razy
Otrzymał podziękowanie: 11137 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 20 wrz 2022, 20:32

https://neuroexpert.org/wiki/metabolit- ... srocznosc/
" Uwagę naukowców w kontekście leczenia krótkowzroczności przyciągnął jeden ze związków powstający w organizmie podczas metabolizowania kofeiny. Jest to 7-metyloksantyna (7-MX, ang. 7-methylxanthine). Wyniki doświadczeń przeprowadzonych na zwierzętach potwierdziły nietoksyczność tego związku i bezpieczeństwo jego podawania. W 2009 r. w Danii przeprowadzono pilotażowe badanie kliniczne, podczas którego dzieciom w wieku 8-13 lat raz dziennie podawano 7-MX. Podczas pierwszego roku stosowania 7-XM ograniczył postęp krótkowzroczności i wydłużanie gałki ocznej u osób go stosujących w porównaniu do kontroli otrzymującej placebo. "
0 xcedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4032 razy
Otrzymał podziękowanie: 11137 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 23 paź 2022, 16:22

https://portal.abczdrowie.pl/witamina-b2
" Witamina B2 odgrywa niebagatelną rolę dla organizmu człowieka. Bierze udział w przenoszeniu tlenu w soczewce oka, zmniejsza ryzyko wystąpienia zaćmy i pozytywnie wpływa na proces widzenia."
0 xcedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4032 razy
Otrzymał podziękowanie: 11137 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 22 lis 2022, 17:49

ziarna annato
https://allegro.pl/oferta/annatto-nasio ... 2206591397?
https://www.trustedcosmetics.pl/olej-an ... smetyczne/
" Poprawia wzrok
Nasiona annatto są skarbnicą karotenoidów o właściwościach przeciwutleniających. Dzięki temu wzmacniają wzrok, zapobiegają rozwojowi zaćmy i minimalizują ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej."https://witaminyswanson.pl/tokotrienole ... natto-50mg
" Swanson Tokotrienole DeltaGold z Annatto to suplement diety pozyskiwany z Bixa orellana (drzewko orleańskie) znanej również jako Annatto, lub arnota właściwa, czyli jedynej rośliny, która zawiera tokotrienole. Jest to najbardziej wydajna forma witaminy E. Jak wiadomo, rodzina witaminy E zawiera m.in. związki tokoferoli i tokotrienoli. Jednakże suplementy witaminy E zawierające jedynie tokoferole, nie zapewniają maksymalnych korzyści. Tokotrienole mogą posiadać do 50 razy bardziej wydajny potencjał antyoksydacyjny od tokoferoli. Są korzystne przy wspieraniu zdrowego cholesterolu, trójglicerydów i zdrowych komórek.."

http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... ak#p145182
" Delta Tocotrienol
Witamina E jest niezbędnym składnikiem odżywczym dla człowieka. Witamina E jest antyoksydantem rozpuszczalnym w lipidach. W rodzinie witaminy E istotnych dla człowieka jest 8 różnych cząsteczek. Składa się ona z 4 tokoferoli (alfa, beta, gamma, delta) i 4 tokotreinoli (alfa, beta, gamma, delta). Tocotreinole są mniejsze od tokoferoli i są nienasycone. Okres półtrwania tokotrienoli wynosi około 4 godzin, podczas gdy okres półtrwania tokoferoli wynosi 20 godzin. Delta tokotrienol (VEDT = Vitamin E Delta Tocotrienol) jest najmniejszym członkiem rodziny witaminy E, ponieważ ma najkrótszy "ogon". Jego mały rozmiar pozwala delta tokotrienolowi na większą mobilność w warstwach lipidowych błon komórkowych.

Badania wykazały, że tokotreinole hamują aktywność czynnika jądrowego kappa B (NF-kB) i przeżywalność komórek ludzkiego raka trzustki, przy czym VEDT ma najsilniejszy efekt. [37]


Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

NF-kB jest zaangażowany w odpowiedzi immunologiczne i zapalne oraz w regulację ekspresji genów komórkowych, proliferacji, różnicowania i przeżycia. Wykazano również, że VEDT zwiększa aktywność gemcytabiny w komórkach raka trzustki. [38-40] Ponadto wykazano, że VEDT hamuje komórki macierzyste PDAC. VEDT znacząco hamował wzrost i przerzuty tych komórek, w tym hamował wzrost i przerzuty opornych na gemcytabinę komórek macierzystych PDAC. [41] Badanie kliniczne fazy I u ludzi w Moffitt Cancer Center w Tampie na Florydzie wykazało, że 200 do 1600 mg VEDT przyjmowane doustnie codziennie przez 2 tygodnie było dobrze tolerowane i znacząco indukowało apoptozę (śmierć komórki) w komórkach raka przewodowego trzustki. [42] Efekt przeciwnowotworowy, jak również zmniejszenie skutków ubocznych chemioterapii, wykazano również w ustawieniu innych guzów litych. [43-56]

Należy pamiętać, że aby zapobiec blokowaniu przez większe tokoferole wchłaniania mniejszych tokotreinoli, najlepiej unikać przyjmowania tokoferoli w tym samym czasie co tokotrienoli. [57-63] Wykazano, że dwukrotne codzienne dawkowanie tokotrienoli powoduje osiągnięcie stanu stacjonarnego po trzech dniach."
0 xcedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4032 razy
Otrzymał podziękowanie: 11137 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 22 lis 2022, 21:46

https://www.ekologia.pl/zdrowie/witamin ... 24777.html
"Kolejną ważną właściwością rutyny jej jest zdolność do uszczelniania naczyń krwionośnych. Substancja ta poprawia ich elastyczność, przeciwdziałając obrzękom i stanom zapalnym żył, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia zastawek żylnych i, w konsekwencji, powstania żylaków. Wzmocnione za sprawą rutyny naczynia włosowate stają się też mniej przepuszczalne dla drobnoustrojów, co ogranicza ich zdolność do rozprzestrzeniania się w organizmie i tworzenia ewentualnych ognisk zapalnych. To kolejny powód, dla którego właśnie ten bioflawonoid jest tak przydatny w walce z infekcjami. Wraz z witaminą C i wapniem rutyna tworzy kompleks o udowodnionym działaniu przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym.

Pozytywny wpływ rutyny na kondycję naczyń krwionośnych decyduje też o jej znaczeniu dla prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Rutozyd chroni siatkówkę oka przed działaniem wolnych rodników, a także obniża ryzyko rozwoju takich schorzeń, jak neuropatia, retinopatia i jaskra. Pomaga też obniżać ciśnienie wewnątrz gałek ocznych. Z tych właśnie względów preparaty dedykowane ochronie i wzmocnieniu kondycji wzroku zazwyczaj są bogate w rutynę.

Rutyna znajduje też zastosowanie w profilaktyce miażdżycy i chorób serca, m.in. choroby wieńcowej. W tym kontekście na pierwszy plan wysuwa się jej zdolność do obniżania toksyczności utlenionego cholesterolu. Istnieją też badania sugerujące, że rutyna potrafi hamować reduktazę aldozową – enzym, który może powodować dysfunkcje w pracy serca. Zdarza się, że rutyna jest przyjmowana zapobiegawczo przez osoby, które są szczególnie zagrożone wystąpieniem udaru bądź zawału serca.

Inną grupą schorzeń, w leczeniu których wykorzystuje się rutynę są choroby, w których występują uszkodzenia tkanki łącznej, np. choroba zwyrodnieniowa stawów. Rutozyd działa ochronnie na elastynę i kolagen - wzmacnia stawy, więzadła i ścięgna, tym samym pomagając zwiększyć ich sprawność oraz złagodzić dolegliwości bólowe."
0 xKolendra
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » środa 23 lis 2022, 10:09

Zakupiłam w ostatnich dniach okulary ajurwedyjskie (z dziurkami) do korekcji wzroku. Jestem krótkowidzem, mam obecnie - 4,25 i - 4. Noszę okulary o pół dioptrii słabsze. Jako że nienawidzę nosić okularów a nie jestem w, stanie włożyć sobie szkieł kontaktowych więc często chodzę bez żadnej korekcji, nie poznając ludzi na ulicy 😉
Zaczęłam nosić te ajurwedyjskie i faktycznie widzi się w nich ostrzej. Tylko póki co trochę podwójnie widzę (podobno jest to kwestia przyzwyczajenia oczu). Zwiększam o 5 min dziennie czas noszenia aż dojdę do 2 godz dziennie (teraz noszę 40 min). Zamierzam też sobie kupić książkę Batesa z ćwiczeniami na oczy, zobaczymy. Mam nadzieję, że uda się choć trochę cofnąć wadę. Będę raportować.
0 xbeadnorsi
Posty: 1491
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 96
Podziękował: 2976 razy
Otrzymał podziękowanie: 2108 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » środa 23 lis 2022, 22:03

Ja polecam na wzrok i nie tylko WU,niezastapione.
0 xmariusz123
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 04 sty 2022, 22:44

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: mariusz123 » środa 23 lis 2022, 23:24

A coś więcej o tej WU?
0 xKolendra
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » czwartek 24 lis 2022, 12:10

beadnorsi pisze:
środa 23 lis 2022, 22:03
Ja polecam na wzrok i nie tylko WU,niezastapione.
Tzn popijać sobie tak jak radzi Nieumywakin? Stwierdziłeś poprawę wzroku u siebie bądź u kogoś z otoczenia? Jakiej wady poprawę?
0 xAwatar użytkownika
forester
Posty: 1602
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 154
x 102
Podziękował: 1307 razy
Otrzymał podziękowanie: 2565 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: forester » czwartek 24 lis 2022, 12:38

Kolendra pisze:
środa 23 lis 2022, 10:09
Zakupiłam w ostatnich dniach okulary ajurwedyjskie (z dziurkami) do korekcji wzroku.
Warto przypomnieć; http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... kie#p54385
0 xbeadnorsi
Posty: 1491
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 96
Podziękował: 2976 razy
Otrzymał podziękowanie: 2108 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » piątek 25 lis 2022, 06:14

Kolendra pisze:
czwartek 24 lis 2022, 12:10
beadnorsi pisze:
środa 23 lis 2022, 22:03
Ja polecam na wzrok i nie tylko WU,niezastapione.
Tzn popijać sobie tak jak radzi Nieumywakin? Stwierdziłeś poprawę wzroku u siebie bądź u kogoś z otoczenia? Jakiej wady poprawę?
Okulary zakupilem juz kiedys,to byla dalekowzrocznosc chyba,nie nosze oczywiscie poniewaz jakos od 2017 zaczela sie moja przygoda z WU(woda utleniona 3 %).W tym samym czasie zakupilem takze wyciskarke do sokow.Teraz nie popijam WU i wzrok mam gorszy(ale nie zly),po WU od razu sie poprawia ostrosc,przynajmniej u mnie.
0 xbeadnorsi
Posty: 1491
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 96
Podziękował: 2976 razy
Otrzymał podziękowanie: 2108 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » piątek 25 lis 2022, 06:22

forester pisze:
czwartek 24 lis 2022, 12:38
Kolendra pisze:
środa 23 lis 2022, 10:09
Zakupiłam w ostatnich dniach okulary ajurwedyjskie (z dziurkami) do korekcji wzroku.
Warto przypomnieć; http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... kie#p54385

Dobry link,a to z niego skopiowalem;
"A z przyczyn fizycznych nie wiem czy o tym pisaliśmy ale również podwyższony poziom cukru natychmiast odbija się na wzroku. 8-)"

Nie wiem,gdzie,ale czytalem,ze Rosjanie znalezli w siatkowce oka oczywiscie Candide.
0 xKolendra
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » piątek 25 lis 2022, 08:32

forester pisze:
czwartek 24 lis 2022, 12:38
Kolendra pisze:
środa 23 lis 2022, 10:09
Zakupiłam w ostatnich dniach okulary ajurwedyjskie (z dziurkami) do korekcji wzroku.
Warto przypomnieć; http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... kie#p54385
Forester, czytałam jednak świadectwa ludzi, którym te okulary pomogły na dłuższą metę, nie tylko w trakcie noszenia. Oczywiście będę próbowała wdrażać do tego ćwiczenia oczu więc praca na kilku polach...
0 xAwatar użytkownika
forester
Posty: 1602
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 154
x 102
Podziękował: 1307 razy
Otrzymał podziękowanie: 2565 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: forester » piątek 25 lis 2022, 09:13

@kolendra, ale ja nie twierdzę, że okulary nie pomagają, wręcz przeciwnie, sam ich ostatnio używam
szczególnie przy komputerze i bardzo pomagają, już po kilku minutach od założenia wzrok mi się wyostrzył. I tak stosuję, codziennie- już nawet po godzinie i dłużej.
0 xKolendra
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » piątek 25 lis 2022, 12:07

Super ! A jaką masz wadę? Widzisz trochę podwójnie w tych okularach? Na razie to ten problem przeszkadza mi najwięcej.
0 xODPOWIEDZ