Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Stomatologia przyszłości

cedric
Posty: 2626
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 29
Podziękował: 1665 razy
Otrzymał podziękowanie: 3559 razy

Re: Stomatologia przyszłości

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 11 lip 2019, 11:09

Tak ,jest wrazliwa na degradację świetlną.

https://www.beilstein-journals.org/bjoc/articles/10/208
Photo, thermal and chemical degradation of riboflavin
Muhammad Ali Sheraz§, Sadia Hafeez Kazi, Sofia Ahmed, Zubair Anwar and Iqbal Ahmad

"Ryboflawina (RF), znana również jako witamina B2, należy do klasy witamin rozpuszczalnych w wodzie i jest powszechnie obecna w wielu produktach spożywczych.

Jest wrażliwa na światło i wysoką temperaturę, dlatego wymaga uwzględnienia tych czynników pod względem stabilności w produktach spożywczych i preparatach farmaceutycznych.
Zidentyfikowano szereg innych czynników, które wpływają na stabilność RF.
Czynniki te obejmują promieniowanie źródła, jego intensywność i długość fali, pH, obecność tlenu, stężenie buforu i siłę jonową, polarność rozpuszczalnika i lepkość oraz zastosowanie stabilizatorów i środków kompleksujących.

Dokonano szczegółowego przeglądu literatury w tej dziedzinie i omówiono wszystkie czynniki, które wpływają na fotografię, degradację termiczną i chemiczną RF.

RF ulega degradacji dzięki kilku mechanizmom i zrozumienie sposobu foto- i termicznej degradacji RF może pomóc w stabilizacji witaminy. Przedstawiono ogólny schemat fotodegradacji RF."
0 xcedric
Posty: 2626
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 29
Podziękował: 1665 razy
Otrzymał podziękowanie: 3559 razy

Re: Stomatologia przyszłości

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 12 lip 2019, 19:07

0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10800
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 446
Podziękował: 22678 razy
Otrzymał podziękowanie: 15688 razy

Re: Stomatologia przyszłości

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 12 lip 2019, 20:16

podkreśla wagę masła i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach
powrót do przeszłości :)
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

soma
Posty: 242
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 20
Podziękował: 345 razy
Otrzymał podziękowanie: 310 razy

Re: Stomatologia przyszłości

Nieprzeczytany post autor: soma » piątek 16 sie 2019, 13:15

soma pisze:
piątek 17 maja 2019, 19:13
Ostatnio chodzi mi po glowie zakup szczoteczki do zebow, ktora czysci zeby bez pasty, a za pomoca minusowych jonow. Czy ktos z Was uzywa takiej szczoteczki? A jak nie uzywa, to wyglada to na wiarogodne?
http://www.tajemnicezdrowia.com/?szczot ... oladey,107
Kupilam sobie ta szczoteczke i jestem bardzo zadowolona. Mam problem z inflamacja w dziaslach od wielu lat. Walczylam z ta inflamacja bez trwalych efektow. I co widze? Stosuje szczoteczke 5 dni i dziaslo wrocilo prawie do normy, inflamacja leczy sie i dziaslo wyglada prawie jak reszta, zdrowa czesc. Jeszcze tylko odrobine rozowsze od pozostalego ale nie boli pod naciskiem i wyglada bardziej przyzwoicie.
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10800
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 446
Podziękował: 22678 razy
Otrzymał podziękowanie: 15688 razy

Re: Stomatologia przyszłości

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 20 sie 2019, 07:52

właśnie sobie robię:
Płukanki Bołotowa:

Borys Bołotow uważa, ze wszelkie ubytki, próchnicze zmiany usuwają płukanki roztworem soli naturalnej i żucie żywokostu.

Twierdzi nawet że długotrwałe stosowanie powoduje odbudowę i regenerację zębiny.
Przywrócenie czystości jamy ustnej

Często przy infekcji okołokorzeniowych jam zębów powstają stany chorobowe. Lekarze radzą zdjąć koronki, a niekiedy usunąć zęby aby zlikwidować źródło infekcji. Tkanka dziąseł powiększa się, staje się twarda i ból nie daje spokoju. Nie spieszcie się jednak z usuwaniem zębów.

Bołotow opisał świetny sposób przywracania dobrostanu jamy ustnej. Miałam okazję skorzystać z tego sposobu i od tego zaczęła się moja znajomość z opracowaniami Bołotowa.
Później, przekazując przepis na nalewki do płukania mogłam pomóc wielu ludziom. A zatem przygotujemy dwie nalewki – propolisową i tatarakową.

Nr 1. Do pół litra wódki dodać pół szklanki tłuczonego korzenia tataraku.
Odstawić na 2 tygodnie.


Nr 2. Do pół litra wódki dodać 10-20 g drobno posiekanego propolisu.
Odstawić na 2 tygodnie.


Do płukania:
Zmieszać łyżkę stołową nalewki z tataraku i łyżeczkę nalewki z propolisu. Płukać chore zęby 1-3 minuty. Ból się zmniejsza, a po 3-5 dniach być może dostrzeżesz przetoki, przez które wycieknie to, co wypełniało jamy okołozębowe. Dziąsła dojdą do normy. Najlepiej jeśli w celach profilaktyki będziesz płukać usta przez miesiąc.

Zatrzymuje się rozwój próchnicy, paradontozy i innych chorób jamy ustnej.

Propolis i alkaloidy w tataraku przenikają w głąb chorych zębów. Tatarak znieczula korzenie, a propolis plombuje mikropęknięcia, zęby przestają boleć. Resztki zębów wzmacniają się i staja się użyteczne.

Dentyści docenili tę metodę leczenia infekcji okołozębowych, „sepsy jamy ustnej”, próchnicy, paradontozy, bólów twarzy w okolicy nerwu trójdzielnego, granulemy śródzębia, torbieli szczęki.

Płukanie jamy ustnej nalewkami nr 1 i 2 można prowadzić przy protezowaniu na oszlifowanych zębach przed utrwaleniem protez dopóki na powierzchni zębów nie powstanie warstwa ochronna zębiny, a zęby przestaną być nadwrażliwe na ciepło i zimno.
viewtopic.php?f=16&t=2343&p=102306&hili ... ak#p102306
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 2626
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 29
Podziękował: 1665 razy
Otrzymał podziękowanie: 3559 razy

Re: Stomatologia przyszłości

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 22 sie 2019, 11:15

https://www.odkrywamyzakryte.com/co-uja ... obie-zeby/

„DENTYSTYCZNA TOŻSAMOŚĆ”, CZYLI CO UJAWNIAJĄ O TOBIE ZĘBY?


"Podczas spotkania Amerykańskiego Stowarzyszenia na rzecz Postępu Nauki (AAAS) w Waszyngtonie, naukowcy pokazali, że zęby mogą ujawniać przyszłe choroby.

Najważniejszym odkryciem było to, że jeśli dziecko przeżywa duży stres w pierwszych latach życia, odbija się to później na jego uzębieniu.

Otóż poszczególne warstwy szkliwa, które tworzą ząb są wówczas cieńsze i mniej gęste, co można zmierzyć, badając ząb mleczny na zdjęciu rentgenowskim w modelu 3D.

Erin Dunn z Massachusetts General Hospital w Bostonie, epidemiolog zajmujący się chorobami psychicznymi uważa, że ​​zębom, zwłaszcza zębom mlecznym, należy poświęcić znacznie więcej uwagi.

W latach 2003–2005 w badaniu Peers and Wellness Study przebadano dzieci z 350 rodzin z rejonu San Francisco.

Naukowcy określili rozmiar, powierzchnię, objętość, kolor i grubość ich zębów mlecznych.

Odkryli dowody na to, że zęby dzieci z ADHD i innymi psychoruchowymi zaburzeniami miały cieńsze szkliwo i mniej miazgi wewnętrznej niż u reszty dzieci.

Zdaniem Erin Dunn przyczyny wielu chorób psychicznych wynikają głównie z doświadczeń danej osoby, a nie z jej uwarunkowania genetycznego.

Dzieci narażone na stres zwłaszcza w pierwszych latach życia mają zwiększone ryzyko wystąpienia zespołu stresu pourazowego, depresji lub zaburzeń odżywiania w późniejszym okresie.

Zęby tworzą się stopniowa i trwale rejestrują stresory występujące podczas rozwoju dziecka, dlatego ich analiza jest tak ważnym elementem diagnozującym zaburzenia psychiczne.

Metale ciężkie ukryte w zębach
W 2005 r. naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine udowodnili, że jeżeli w okresie tworzenia się zębów, organizm wystawiony jest na działanie metali ciężkich, np. ołowiu, to jest on kumulowany i przechowywany w szkliwie zębów.

Badacze w 2017 r. wykazali, że udzie, którzy są narażeni na wysokie stężenia ołowiu przed lub wkrótce po urodzeniu, mają większe ryzyko zachorowania na schizofrenię w późniejszym okresie życia.

Marc Weisskopf, neurobiolog i epidemiolog z Uniwersytetu w Bostonie, podejrzewa, że ​​wysokie stężenie ołowiu w zębach może również zwiększać ryzyko choroby Alzheimera, co obecnie weryfikuje podczas badań z udziałem 400 ochotników.

Badania nad zębami jako narzędziem prognostycznym dla diagnozy późniejszych chorób są wciąż w powijakach.

Jednakże naukowcy podczas spotkania w Waszyngtonie przekonywali, że warto schować zęby mleczne dzieci do szuflady, bo w przyszłości mogą być one cenną wskazówką diagnostyczną."
0 xcedric
Posty: 2626
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 29
Podziękował: 1665 razy
Otrzymał podziękowanie: 3559 razy

Re: Stomatologia przyszłości

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 23 sie 2019, 12:06

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/ ... ymianie/#2

Jak myli zęby starożytni Rzymianie?
"Oczywiście zdarzało się, że ząb musiał być wyrwany. Nie był to jednak jeszcze powód do rozpaczy – w antycznym Rzymie z powodzeniem wykonywano pojedyncze implanty z żelaza. Tutaj do gry wchodził już wprawdzie nie lekarz, lecz kowal, ale zachowane do dziś fragmenty protez świadczą o starannym wykonywaniu tego typu zabiegów."

początki znieczulenia

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2019/ ... zulenia/#2

Sadza, robaki i tłuczona cegła. Cała prawda o myciu zębów w dawnej Polsce

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2014/ ... ej-polsce/

https://biogo.pl/pl/p/Miswak-Siwak-paty ... GYQAvD_BwE

"Opis
Prosta szczoteczka wykonana z gałązki wyjątkowego drzewa pochodzącego z półwyspu arabskiego - drzewa arakowego. Drewno z drzewa arakowego ma właściwości antybakteryjne i wybielające. Wiele past do zębów, znanych marek, zawiera drobiny włókien i soku drzewa miswak.
Szczoteczka jest bardzo prosta w użyciu. Można używać jej w każdym miejscu, w każdej chwili - bez potrzeby użycia pasty do zębów. Jest to bowiem szczoteczka i pasta w jednym. Idealnie czyści nie tylko szkliwo, ale także szczeliny między zębami. Włókno ma ponadto właściwości wybielające."

https://www.domowystomatolog.pl/product ... Siwak.html
0 xcedric
Posty: 2626
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 29
Podziękował: 1665 razy
Otrzymał podziękowanie: 3559 razy

Re: Stomatologia przyszłości

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 23 sie 2019, 12:32

https://www.facebook.com/CentrumRedukcj ... 2568961768

Centrum Redukcji Stresu
19 kwietnia ·
Zimna plazma w walce z bakteriami w stomatologii ...

W najnowszym numerze Plasma Processes and Polymers możemy przeczytać o wykorzystaniu plazmy w... stomatologii. Chunqi Jiang i Parish Sedghizadeh, uczeni z Uniwersytetu Południowej Kalifornii (USC) użyli plazmowego próbnika do walki z biofilmami bakterii. Biofilmy takie powodują, że chronione przez nie kolonie bakterii są bardzo trudne do zwalczenia. Tworzenie się biofilmów to poważny problem współczesnej medycyny. W stomatologii powodują one liczne zakażenia ust, zębów czy dziąseł. Przeprowadzone eksperymenty udowodniły, że chronione biofilmem kolonie bakterii, które zagnieździły się w kanałach zębów, można łatwo zniszczyć za pomocą plazmy. Skuteczność leczenia potwierdzono za pomocą skanningowego mikroskopu elektronowego.

Plazma kojarzy się z niezwykle gorącą materią, więc jej kontakt z organizmem człowieka jest wykluczony. Jednak naukowcy z Kalifornii skonstruowali próbnik, który generował plazmę o temperaturze pokojowej. Podczas leczenia na zębie pacjenta umieszczono czujniki, które wykazały, że po 10 minutach ekspozycji na działanie plazmy temperatura zęba wzrosła jedynie o 5 stopni Celsjusza. Zimną plazmę uzyskano dzięki zasilaniu urządzenia trwającymi 100 nanosekund impulsami prądu o napięciu kilkunastu kilowoltów i mocy mniej niż 2 watów. Uczeni przypuszczają, że tajemnica sukcesu plazmowego leczenia tkwi w tym, iż obecne w plazmie pojedyncze atomy tlenu niszczyły biofilm chroniący bakterię. Ponadto plazma była w stanie dotrzeć w najmniej dostępne zakamarki zęba, co znakomicie zwiększało jej skuteczność. Ponadto eksperyment dowiódł, że taki sposób leczenia jest bezpieczny dla pobliskich tkanek.

Plazma to przyszłość. Była już używana do sterylizacji, ale nie stosowano jej bezpośrednio w praktyce klinicznej. Mamy nadzieję, że będzie to pierwszy przykład jej użycia - mówi profesor stomatologii klinicznej Parish Sedghizadeh, dyrektor Centrum Biofilmów na USC.

źródło : Plasma Processes
0 xcedric
Posty: 2626
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 29
Podziękował: 1665 razy
Otrzymał podziękowanie: 3559 razy

Re: Stomatologia przyszłości

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 03 wrz 2019, 17:13

https://www.secondopinionnewsletter.com ... inegar.htm

Dlaczego ludzie, którzy noszą protezy, potrzebują octu jabłkowego
13 stycznia 2016 r. Tom 13 | Wydanie 6

Uwielbiam ocet jabłkowy. Możesz go używać do wszystkiego, od regulacji poziomu cukru we krwi, przez leczenie zgagi po zwalczanie infekcji. Teraz nowe badania przyniosły jeszcze jedną korzyść. Jest to korzyść, której nie doświadczyłem jeszcze osobiście i mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał. Ale dla tych, którzy noszą protezy, może to być ważne odkrycie dla twojego poziomu komfortu.

Ok. połowa osób noszących protezy cierpi na stan zwany zapaleniem jamy ustnej lub bólem jamy ustnej po protezach. Ten stan zapalny często obejmuje przerost Candida, formy drożdży. Jest to szczególnie powszechne u osób cierpiących na cukrzycę lub suchość w jamie ustnej, ponieważ ślina zwykle pomaga utrzymać usta i powierzchnię protezy w czystości. Ponieważ wiadomo, że ocet jabłkowy ma właściwości przeciwgrzybicze, badacze sprawdzili, czy może pomóc w zwalczaniu Candida z protez.

Przetestowali kilka stężeń octu jabłkowego, aby ustalić, czy wpłyną one na zdolność mikrobów do przylegania do protez, a także czy koncentracje wpłyną na kolor protezy. Udało im się ustalić, że użycie skoncentrowanego octu jabłkowego rzeczywiście miałoby działanie grzybobójcze i nie wpłynęło to wcale na kolor ich próbek, które zostały wykonane z żywicy akrylowej.

Jeśli cierpisz na zapalenie jamy ustnej protezy - lub nosisz protezy, ale chcesz uniknąć tego problemu - spróbuj wyczyścić protezy za pomocą octu jabłkowego. Upewnij się, że później dokładnie je spłukujesz. O ile lubię zalety octu jabłkowego, nie chciałbym go smakować przez cały dzień! Jeśli to nie usunie zapalenia jamy ustnej protezy, pamiętaj, że inną częstą przyczyną są protezy, które nie pasują prawidłowo. Konieczne może być ponowne wizyty u dentysty, zwłaszcza jeśli protezy są stare.
Pozdrawiam dla lepszego zdrowia,

Dr Frank Shallenberger

Źródło:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25219289
0 xcedric
Posty: 2626
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 29
Podziękował: 1665 razy
Otrzymał podziękowanie: 3559 razy

Re: Stomatologia przyszłości

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 08 wrz 2019, 12:25

Neuralgia nerwu trójdzielnego

https://www.ecronicon.com/ecne/pdf/ECNE-03-000078.pdf

Trigeminal Neuralgia - A Discovery in Pain Reduction
Andrew J C Carmichael*
Retired Dental Surgeon, Chair of Parkinson’s Improvement Programme, United Kingdom
*Corresponding Author: Andrew J C Carmichael, Retired Dental Surgeon, Chair of Parkinson’s Improvement Programme, United Kingdom.
Received: November 08, 2016; Published: November 30, 2016
Neuralgia nerwu trójdzielnego - odkrycie redukcji bólu
Andrew J C Carmichael *
Emerytowany chirurg dentystyczny, przewodniczący programu poprawy stanu Parkinsona, Wielka Brytania
* Autor korespondent: Andrew J C Carmichael, emerytowany chirurg dentystyczny, przewodniczący programu poprawy stanu Parkinsona, Wielka Brytania.
Otrzymano: 08 listopada 2016 r .; Opublikowano: 30 listopada 2016 Neuralgia nerwu trójdzielnego (TN) jest znana specjalistom dentystycznym jako trudny do rozwiązania problem. Obecne terapie są często niewystarczające
mają nieprzyjemne skutki uboczne.
Niedawne odkrycie przez osoby cierpiące na TN zostało przetestowane przez ochotników i okazało się, że ma wielką obietnicę prawie całkowitego złagodzenia bólu bez stosowania konwencjonalnych leków. Zostało to zauważone przez czytelników tego czasopisma jako ważne potencjalne leczenie.
Mała organizacja charytatywna (Parkinson's Improvement Program) jest pionierem w stosowaniu palmitynianu askorbylu (aka E-304 lub askorbinianu palmitoilu) (Changsha-Huir Biological Tech Co), rozpuszczalnego w lipidach estru kwasu askorbinowego, w leczeniu choroby Parkinsona od 2007 roku .

Wprowadzenie
Palmitynian askorbylu jest bezpiecznym dodatkiem do żywności (LD-50 3000 mg / kg) szeroko stosowanym w przemyśle spożywczym ze względu na jego silne właściwości przeciwutleniające. W połączeniu z niektórymi olejami i innymi dodatkami do żywności okazało się, że jest skuteczny dla niektórych użytkowników w zmniejszaniu lub łagodzeniu niektórych objawów Parkinsona. Pomimo tego, że ma właściwości zmieniające objawy, MHRA uznała go za nie lek, ale substancję graniczną w badaniu klinicznym NHS, które obecnie poszukuje finansowania i przywództwa.
W trakcie tej pracy zasugerowano, że korzystne działanie palmitynianu askorbylu może rozciągać się na poprawę stanów przewlekłych wywołanych stanem zapalnym, takich jak choroba Alzheimera i reumatoidalne zapalenie stawów.

Odkrycie
47-letnia kobieta cierpiąca na TN miała nawracający ból twarzy i parestezje po prawej stronie, które nie były kontrolowane za pomocą tegretolu lub gabapentyny przez kilka tygodni. Jej skan MRI był wyraźny i nie można było znaleźć żadnej widocznej przyczyny. Wiedząc o pracy z palmitynianem askorbylu, postanowiła codziennie przyjmować czubatą łyżeczkę proszku (ok. 1,5 g) i łyżeczkę (ok. 5 ml) oleju z ryb (olej z ryb cytrynowych Higher Nature Ltd), które są codziennie mieszane do komercyjnego dostępny jogurt owocowy. W tym czasie pacjentka przyjmowała gabapentynę zgodnie z zaleceniami lekarza.
Rezultatem przyjmowania palmitynianu askorbylu (AP) było złagodzenie parestezji i bólu w ciągu kilku godzin. Opisano go jako powrót do zdrowia po znieczuleniu miejscowym. Ulga trwała około ośmiu godzin, a drugie spożycie AP zapewniło spokojny sen.

Wyniki
Od tego wyniku pacjent ten kontynuował codzienne przyjmowanie AP (ale przestał przyjmować gabapentynę) przez następne 18 miesięcy. Na tym etapie przerwano codzienne przyjmowanie AP i ból nie powrócił przez kilka tygodni, a następnie ze zmniejszoną intensywnością i przez znacznie krótsze okresy czasu. Od tego czasu AP stosowano sporadycznie, bez żadnych innych leków. Zauważono, że stres jest wyzwalaczem. Ten pacjent był leczony lewotyroksyną w dawce 150 mikrogm / dobę. Nieprzestrzeganie tego przez 48 godzin spowodowało
Cytowanie: Andrew J C Carmichael. „Neuralgia nerwu trójdzielnego - odkrycie w zmniejszaniu bólu”. EC Neurology 3.6 (2016): 535-537.
 
0 xcedric
Posty: 2626
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 29
Podziękował: 1665 razy
Otrzymał podziękowanie: 3559 razy

Re: Stomatologia przyszłości

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 09 wrz 2019, 13:32

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27312377

Clin Oral Investig. 2017 May;21(4):1309-1313. doi: 10.1007/s00784-016-1875-3. Epub 2016 Jun 17.
The influence of infantile thiamine deficiency on primary dentition.
Moskovitz M1, Dotan M2, Zilberman U3.

Wpływ dziecięcego niedoboru tiaminy na uzębienie pierwotne.

Abstrakt
CELE:
W niniejszym badaniu zbadano histologiczny i chemiczny wpływ dziecięcego niedoboru tiaminy (ITD) na rozwój szkliwa poprzez badanie złuszczonych zębów mlecznych od pacjenta, który był karmiony w pierwszym roku życia substytutem mleka z niedoborem tiaminy.

MATERIAŁY I METODY:
Zbadano skrawki ziemi pochodzące z sześciu złuszczonych zębów pierwotnych. Skrawki z mikroskopu świetlnego sfotografowano do analizy histologicznej. Obliczyliśmy czas, kiedy wystąpiły uszkodzenia związane z amelogenezą, a dane zostały zbadane krzyżowo z wywiadem medycznym pacjenta. Następnie zmierzyliśmy zawartość szkliwa w wapniu, fosforanie, tlenie, węglu i magnezie na dwóch liniach od połączenia szkliwa zębinowego (DEJ) do zewnętrznej powierzchni za pomocą spektrometru rentgenowskiego z dyspersją energii.

WYNIKI:
Stężenie węgla (materii organicznej) w szkliwie poporodowym było 2,37 razy wyższe w ITD, poziomy fosforanów były niższe, a poziomy magnezu i wapnia były zwykle wyższe w zębach ITD.

WNIOSEK:
Analiza chemiczna i histologiczna pozwoliła nam potwierdzić, że niedobór tiaminy w okresie niemowlęcym zaburzył amelogenezę poporodową i spowodował mniej zwapniałe szkliwo z wyższym poziomem materii organicznej. Większe poporodowe stężenie węgla i magnezu w szkliwie stwierdzone w ITD może wynikać z upośledzonej mineralizacji spowodowanej zaburzonym metabolizmem komórkowym lub pośrednim uszkodzeniem ameloblastów z powodu stanu fizycznego. Średni stosunek Ca / P w zębach ITD był wyższy niż średni stosunek w grupie kontrolnej wykazującej uszkodzony proces mineralizacji.

ZNACZENIE KLINICZNE:
Jest to prawdopodobnie pierwszy opis wpływu dziecięcego niedoboru tiaminy na amelogenezę, co skutkuje mniejszym uwapnieniem szkliwa."

Podobna sytuacja może dotyczyć stałych zębów.
0 xcedric
Posty: 2626
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 29
Podziękował: 1665 razy
Otrzymał podziękowanie: 3559 razy

Re: Stomatologia przyszłości

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 25 wrz 2019, 16:32

Cynk

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19278081

J Clin Dent. 2008; 19 (4): 127-30.
Efekt kontroli płytki nazębnej przez środek do czyszczenia zębów cytrynianu cynku.
Barnes VM1, Richter R, Bastin D, Lambert P, Xu T.
Informacje o autorze
1
Colgate-Palmolive Technology Center, Piscataway, NJ, USA. virginia_barnes@colpal.com
Abstrakcyjny
CEL:
W tych badaniach oceniono skuteczność przeciwpłytkową nowego 2% środka do czyszczenia zębów z fluorku cytrynianu cynku w porównaniu do placebo bez cynku lub komercyjnego środka do czyszczenia zębów z fluorem, również stosowanego jako produkt wymywający w dwóch badaniach krzyżowych.

METODY:
Zdrowi ludzie spełniający kryteria włączenia weszli do dwóch odpowiednich randomizowanych krzyżowych badań klinicznych. Badanie 1 obejmowało 24 osoby i porównywało cynkowy środek do czyszczenia zębów z komercyjnym środkiem do czyszczenia zębów z fluorem w ciągu 24 godzin. W badaniu 2 uczestniczyło 19 osób i porównywano cynkowy środek do czyszczenia zębów z dopasowanym placebo w ciągu 24 godzin. Po tygodniu wypłukiwania przy użyciu dostępnego w handlu fluorowego środka do czyszczenia zębów badani używali testowanego produktu przez tydzień przed okresem testowym. W obu badaniach do oceny wykorzystano zmodyfikowany wskaźnik płytki nazębnej (MGMPI).

WYNIKI:
W badaniu 1 średnie różnice w wyniku MGMPI, reprezentujące odrastanie płytki nazębnej wzdłuż marginesu dziąseł prototypu cynku w porównaniu z komercyjnym środkiem do czyszczenia zębów z fluorem, wyniosły 13,87 (+/- 8,27) i 21,23 (+/- 11,08) , odpowiednio, kolejno. Badanie 2 wykazało średnie różnice w punktach MGMPI dla cynkowego środka do czyszczenia zębów i odpowiadającego placebo odpowiednio 14,99 (+/- 13,32) i 24,38 (+/- 7,69). W obu badaniach cynkowy środek do czyszczenia zębów wykazywał znaczne 35% i 39% zahamowanie tworzenia płytki nazębnej w porównaniu z ich odpowiednimi kontrolnymi środkami do czyszczenia zębów.

WNIOSEK:
Dwa badania kliniczne wykazały skuteczność kontroli płytki nazębnej w nowym środku do czyszczenia zębów zawierającym cytrynian cynku, co sugeruje nowy środek przeciwpłytkowy i potencjalnie korzystny środek do czyszczenia zębów do higieny jamy ustnej.
0 xcedric
Posty: 2626
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 29
Podziękował: 1665 razy
Otrzymał podziękowanie: 3559 razy

Re: Stomatologia przyszłości

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 25 wrz 2019, 16:44

B6 - wsparcie zapłodnienie, na czas ciąży, nudności w I trymestrze,anemia, laktacja,depresja poporodowa,nowotwory, inteligencja, autyzm, padaczka,zdrowe zęby u dziecka, zapobieganie rozszczepom podniebienia i innym wadom. Kończę czytać drugą książkę z listy

https://www.amazon.com/Vitamin-Metaboli ... ks&sr=1-13

https://www.amazon.com/Doctors-Guide-Vi ... oks&sr=1-5

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl ... 2-0125.pdf

https://ww5.komen.org/BreastCancer/VitaminB6/

https://www.amazon.com/Vitamin-B6-Metab ... ks&sr=1-16

https://www.amazon.com/Biochemistry-Vit ... 1564930762
0 xcedric
Posty: 2626
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 29
Podziękował: 1665 razy
Otrzymał podziękowanie: 3559 razy

Re: Stomatologia przyszłości

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 01 paź 2019, 18:34

Melatonina w zapobieganiu nieodwracalnego zapalenia miazgi

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4346524/

Am J Transl Res. 2015; 7(1): 66–78.
Published online 2015 Jan 15.
PMCID: PMC4346524
PMID: 25755829
Melatonin attenuates inflammation of acute pulpitis subjected to dental pulp injury
Ji-Guo Li,1,2,* Jia-Ji Lin,3,* Zhao-Ling Wang,2,* Wen-Ke Cai,4 Pei-Na Wang,1 Qian Jia,1 An-Sheng Zhang,1 Gao-Yi Wu,2 Guo-Xiong Zhu,2 and Long-Xing Ni1

"Abstrakt
Ostre zapalenie miazgi (AP), jedna z najczęstszych chorób w endodoncji, zwykle powoduje silny ból u pacjentów, co sprawia, że ​​poszukiwanie celu terapeutycznego AP jest niezbędne w klinice. Sygnalizacja receptora Toll-like 4 (TLR4) jest szeroko zaangażowana w mechanizm zapalenia miazgi, podczas gdy doniesiono, że melatonina hamuje różne rodzaje stanów zapalnych. Badaliśmy niniejszym, czy melatonina może regulować ekspresję sygnalizacji TLR4 / NF-ĸB w tkance miazgi AP i w ludzkich komórkach miazgi zęba (HDPC). Dwie lewe miazgi dentystyczne dorosłego szczura wiercono w celu ustalenia modelu AP, a poziomy melatoniny i cytokin prozapalnych w surowicy, w tym interleukiny 1β (IL-1β), interleukiny 18 (IL-18) i czynnika martwicy nowotworów α (TNF-α), oceniano 1, 3 i 5 dni po urazie. W tym samym czasie zbadano ekspresję sygnalizacji TLR4 w miazdze za pomocą ilościowej PCR w czasie rzeczywistym i immunohistochemii. Szczurom AP podano brzuszną iniekcję melatoniny, aby ocenić, czy melatonina uratowała AP i sygnalizację TLR4 / NF-ĸB. Uszkodzenie miazgi zębowej doprowadziło do około 5-dniowego ostrego zapalenia miazgi i martwicy miazgi oraz znacznej regulacji w górę IL-1β, IL-18 i TNF-α w surowicy. Wyniki testu ELISA wykazały, że poziom melatoniny w surowicy obniżył się z powodu AP, podczas gdy wstrzyknięcie melatoniny w jamę brzuszną tłumiło wzrost cytokin w surowicy i procent martwicy w 5 d uszkodzonej miazgi. Zgodnie ze stanem zapalnym u szczurów AP, TLR4, NF-ĸB, TNF-α i IL-1β w miazdze wzrosły po AP w porównaniu z ekspresją wyjściową. Melatonina wykazywała hamowanie przekazywania sygnałów TLR4 / NF-ĸB, a także produkcji IL-1β i TNF-α w miazdze szczurów AP. Ponadto melatonina może również regulować ekspresję sygnalizacji TLR4 / NF-ĸB w HDPC stymulowanych LPS. Dane te sugerują, że uszkodzenie miazgi zęba indukowało AP i zmniejszało poziom melatoniny w surowicy oraz że suplementacja melatoniną może mieć działanie ochronne na AP poprzez modulowanie sygnalizacji TLR4 / NF-ĸB w miazdze i komórkach miazgi."

"Dyskusja
Narażenie i uszkodzenie miazgi służy jako stabilny model eksperymentalny do obserwacji postępu naturalnego wyniku zapalenia miazgi, mianowicie AP [24]. Wyniki barwienia HE ujawniły, że miazga bez ochrony szkliwa była podatna na powtarzające się urazy i inwazję bakteryjną, co doprowadziło do martwicy miazgi. Jak pokazano w eksperymencie, pięciodniowy okres zapalenia miazgi u szczurów spowodował infiltrację komórek zapalnych na granicy między martwicą a prawidłową tkanką miazgi. Dodatkowo AP indukowało regulację w górę zapalnych cytokin IL-1β, IL-18 i TNF-α w surowicy, z maksymalnym poziomem cytokin obserwowanym 1 dnia po zabiegu. Obserwacje te są zgodne z cechami klinicznymi AP i wskazują, że najpoważniejsze zapalenie AP u szczurów wystąpiło 1 dnia po zabiegu.

W międzyczasie, ponieważ szczury cierpiały na poważne zapalenie związane z AP, stwierdzono, że ekspresja TLR4 osiąga maksimum w miazdze po tej samej stronie uszkodzenia. TLR4 jest białkiem transbłonowym, które zawiera powtarzające się motywy bogate w leucynę w swoich zewnątrzkomórkowych częściach i domenę cytoplazmatyczną, która jest homologiczna do domeny sygnalizacyjnej receptorów IL-1 [25]. Poprzednie badania wykazały rozległą ekspresję TLR4 w miazdze i przyzębiu, a także jej udział w wielu procesach patologicznych w jamie ustnej [5,26]. Aktywacja TLR4 przez obróbkę LPS fibroblastów miazgi zębowej aktywuje kinazę białkową aktywowaną mitogenem (MAPK) i reguluje w górę ekspresję cytokin, chemokin, cząsteczek adhezyjnych, prostaglandyny E (2) i jej kluczowego enzymu COX-2 [27-29] . TLR4 indukuje również fosforylację sygnałów IκB-α, FAK, AKT i ERK w odontoblastach w celu promowania adhezji i migracji [30]. Wszystkie te wyniki badań sugerują, że wpływ TLR4 jest kluczowy w procesie zapalenia miazgi, podczas gdy w naszym badaniu przedstawiono bezpośrednie dowody wskazujące, że AP indukowany przez ekspozycję miazgi zęba i uszkodzenie może prowadzić do znacznej regulacji ekspresji TLR4 w miazga pochodząca z lokalnych komórek miazgi. Ponadto, zintensyfikowana ekspresja TLR4 prowadzi do aktywacji NF-κB, który jest typowym dalszym celem TLR4.

Aktywacja NF-κB powodująca pro-zapalne uwalnianie cytokin jest dobrze zweryfikowana [31,32]. Cytokiny prozapalne, takie jak IL-1β i TNF-α, odgrywają ważną rolę w wielu rodzajach stanów zapalnych. IL-1β jest silną prozapalną cytokiną, która promuje różnorodne wrodzone procesy odpornościowe związane z infekcją, stanem zapalnym i autoimmunizacją [33,34]. Jest niezbędny do odpowiedzi gospodarza i odporności na patogeny, a także pogarsza uszkodzenia podczas przewlekłej choroby i ostrego uszkodzenia tkanki [35, 36]. TNF-α jest prototypowym członkiem rodziny ligandów TNF, który jest wytwarzany i wyrażany przez komórki odpornościowe [37]. Pośredniczy w licznych działaniach zapalnych i immunoregulacyjnych, które obejmują następujące leżące u podstaw mechanizmy. (1) TNF-α indukuje uszkodzenie komórek i apoptozę spowodowane uwalnianiem wolnych rodników tlenowych, enzymów proteolitycznych i substancji cytotoksycznych. (2) TNF-α indukuje uwalnianie innych mediatorów stanu zapalnego i dodatkowo powoduje uszkodzenie komórek śródbłonka naczyniowego, zwiększając w ten sposób przepuszczalność naczyń i obrzęk. (3) TNF-α indukuje aktywację komórek zapalnych i dodatkowo zwiększa odpowiedź zapalną. (4) TNF-α zwiększa ekspresję czynnika adhezji komórek, promując adhezję neutrofili do komórek śródbłonka, a tym samym wzmacniając zapalenie. (5) TNF-α promuje adhezję neutrofili do śródbłonka naczyniowego i niedrożność małych naczyń krwionośnych, powodując zjawisko braku refluksu. Dlatego zwiększone poziomy cytokin IL-1β, IL-18 i TNF-α potwierdziły obecność stanu zapalnego w miazdze. Te cytokiny mogą być cząsteczkami efektorowymi aktywacji sygnalizacyjnej TLR4 / NF-ĸB, która powoduje martwicę miazgi.

W przeciwieństwie do podwyższonej ekspresji sygnalizacji TLR4 / NF-κB w miazdze i zwiększonego poziomu cytokin w surowicy, AP indukuje również znaczące zmniejszenie melatoniny 1 dnia po ustaleniu AP w porównaniu z linią podstawową. W porównaniu z pięciodniowym okresem zapalenia miazgi czas redukcji melatoniny był stosunkowo krótki. Dolinie tego spadku towarzyszyło najpoważniejsze zapalenie zaobserwowane w AP, co sugeruje, że spadek melatoniny może być wskaźnikiem wczesnego stadium zapalenia w ostrym zapaleniu miazgi. Wstrzyknięcie melatoniny w jamę brzuszną może poprawić regulację w górę cytokin w surowicy 1 dnia po AP i odsetek martwicy 5 dni po AP, co sugeruje, że melatonina może modulować ostre zapalenie miazgi zęba. Ponadto melatonina może zmniejszać ekspresję TLR4 i NF-κB w 1 dniu po ustaleniu AP. Wyniki testu ELISA wykazały również, że poniżej TLR4 / NF-ĸB, pro-zapalne cytokiny IL-1β i TNF-α były obniżone po wstępnym traktowaniu melatoniną 1 dnia po ustaleniu AP.

Te wyniki sugerują , że niskie poziomy melatoniny w surowicy w 1 d AP mogą być ważne dla rozwoju AP, a suplementacja melatoniną może hamować zapalenie i zmniejszać martwicę tkanek poprzez modulowanie sygnalizacji TLR4 / NF-ĸB.

Nasze wyniki in vitro wykazały, że melatonina modulowała również sygnalizację TLR4 / NF-inB w HDPC. Ludzkie komórki miazgi zęba (hDPC) składają się ze składników ektodermalnych i mezenchymalnych i mogą specyficznie generować naprawczą zębinę w odpowiedzi na bodźce zewnętrzne [38]. HDPC i fibroblasty mają wspólny fenotyp fibroblastów i donoszono, że fibroblasty wykazują ekspresję TLR4 [29]. Wstępne leczenie HDPC za pomocą agonisty LPS agonisty TLR4 znacząco aktywowało sygnalizację TLR4 / NF-ĸB i regulowało w górę ekspresję cytokin, a te zmiany mogą być hamowane przez melatoninę. Wyniki te potwierdzają, że melatonina może działać bezpośrednio na komórki miazgi i może mieć działanie terapeutyczne w chorobach zębów.

Podsumowując, narażenie i uszkodzenie miazgi zęba jest odpowiednim modelem do indukowania stanu zapalnego i martwicy miazgi zęba do badania AP. Ta procedura prowadzi do uwalniania cytokin IL-1β, IL-18 i TNF-α oraz do obniżenia poziomu melatoniny w surowicy. Sygnalizacja TLR4 / NF-ĸB jest aktywowana w miazdze w celu indukowania prozapalnej ekspresji cytokin. Wstrzyknięcie melatoniny w brzuch może znacznie zahamować tę aktywację i ma działanie ochronne w AP, co wskazuje, że melatonina może być obiecującą strategią terapeutyczną w przypadku chorób jamy ustnej."
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 9527
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 665
x 187
Podziękował: 8360 razy
Otrzymał podziękowanie: 14063 razy

Re: Stomatologia przyszłości

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 07 paź 2019, 08:38

https://dobrewiadomosci.net.pl/35005-su ... naukowcow/

Substancja odbudowująca szkliwo wynaleziona przez chińskich naukowców

Szkliwo jest warstwą ochronną zębiny, jest swoistą tarczą dla próchnicy, powoduje również odporność na czynniki termiczne czy chemiczne, a dzięki swojej twardości pozwala nam gryźć.

W procesie tworzenia tkanek zęba, szkliwo jest wytwarzane przez specjalne szkliwotwórcze komórki, które zaraz po jego wyprodukowaniu, niestety zanikają. I pomimo, że szkliwo pozostaje najtwardszą ludzką tkanką, działanie kwasów zawartych w żywności, degeneruje je a jego samodzielna regeneracja albo odtworzenia ewentualnych ubytków, nie jest możliwe.

Nadzieją może okazać się badanie chińskich naukowców, którzy – poprzez połączenie jonów wapnia i fosforanów – minerałów, które są naturalnym składnikiem szkliwa, z chemiczną trimetylaminą w roztworze alkoholowym; uzyskali substancję powodującą regenerację struktury szkliwa.

Specyfik nałożony na ludzkie zęby, naprawił warstwę szkliwa do grubości około 2,7 mikrometra. W ciągu 48 godzin uzyskano identyczną strukturę naturalnego szkliwa.

Nowe odkrycie nie zostało jeszcze przetestowane na żywym organizmie, czyli w jamie ustnej, jednak jak twierdzą chińscy naukowcy, jest to kwestią bardzo niedalekiej przyszłości.Źródło: wiadomosci.onet.pl

Opracowała: Pola Tera

0 x


panta rhei

cedric
Posty: 2626
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 29
Podziękował: 1665 razy
Otrzymał podziękowanie: 3559 razy

Re: Stomatologia przyszłości

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 09 paź 2019, 21:01

http://orthomolecular.org/resources/omns/v15n15.shtml
DO NATYCHMIASTOWEJ PUBLIKACJI
Wiadomości z medycyny ortomolekularnej, 9 października 2019 r

Medycyna ortomolekularna

Gilbert H. Crussol, D.M.D., F.I.C.D.

(OMNS, 9 października 2019 r.) Na moim szkoleniu medycznym nauczono mnie używania antybiotyków, leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych i zacząłem stosować te leki we wszystkich moich przypadkach. Jednak już po roku czy dwóch zdałem sobie sprawę, jak się mylę, i przestałem polegać na przepisywaniu tych leków. Większość pacjentów nie lubiła moich recept i jak się później przekonałem, nie potrzebowałem ich. Kiedy zacząłem zalecać pacjentom doskonałe odżywianie, praktycznie wszyscy szybko się poprawili. Uczestnicząc w zimowej konferencji żywieniowej, wysłuchałem rozmów dr. Emanuela Cheraskina i innych na temat tego, jak doskonałe odżywianie może poprawić ogólny stan zdrowia i zapobiec wielu postępującym chorobom. Wtedy zdałem sobie sprawę, że istnieje znacznie lepszy sposób leczenia pacjentów niż ślepe stosowanie antybiotyków, środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

Dowiedziawszy się, że większość zwierząt (z wyjątkiem naczelnych i świnek morskich) pod wpływem stresu wytwarza trzy lub cztery razy więcej witaminy C w wątrobie, zacząłem dawać pacjentom witaminę C przed fizjologicznym i psychicznym stresem w stomatologii. Antybiotyki, środki przeciwzapalne, antyseptyczne zostały następnie wygnane z mojej praktyki, a stosowanie środków przeciwbólowych stało się bardzo rzadkie. Dzięki naukom dr. Cheraskina, Paulinga, Pfeiffera, Riordana, Passwater, Hoffera i wielu innych nauczyłem się skutecznie stosować medycynę ortomolekularną w mojej praktyce dentystycznej.

Stan psychiczny pacjenta

Procedury dentystyczne są często stresujące psychicznie. Ostatecznie opracowałem zasadę rozpoczynania każdego pacjenta od doskonałej diety, w tym, w stosownych przypadkach, dużych dawek witamin i suplementów mineralnych, zanim otrzymają intensywne leczenie doustne. Dotyczy to nawet osób z problemami zdrowia psychicznego lub osób wymagających pilnej opieki. Odkryłem, że doskonałe odżywianie pozwala szybciej leczyć usta, ciało i umysł.

Odkryłem, że stres wywołany przez leczenie doustne często pogarsza stan psychiczny lub stwarza problemy psychiczne u wcześniej pozornie normalnych pacjentów. Ale kiedy leczono witaminą C (na przykład 3000–10 000 mg / dzień przez kilka dni wcześniej lub 3000 mg podawano dożylnie przed wizytą) przed intensywnym leczeniem stomatologicznym, stwierdziłem, że stan psychiczny pacjenta był często znacznie poprawiony.

Zapobieganie bólowi poprzez infuzję witaminy C.

Wiele lat temu zacząłem podawać pacjentom po operacji wlew 30 g (30 000 mg) wlewu witaminy C (askorbinian sodu IV) na dzień przed lub bezpośrednio przed wizytą. W rezultacie bez względu na zakres i czas trwania operacji „normalny” ból został znacznie złagodzony, aby pacjenci nie skarżyli się na dyskomfort. Jednak bez przedoperacyjnej dawki dożylnej, jeśli infuzję podano później w celu opanowania bólu, czasami konieczne było podanie nawet 120 g.

Mój standardowy protokół polega na chirurgicznym usunięciu wszystkich zanieczyszczonych lub zakażonych tkanek dziąseł, kości i zębów. Miejsca chirurgiczne nigdy nie mają kontaktu z antyseptykami, takimi jak betadyna lub podobne produkty (które są przeznaczone do stosowania zewnętrznego, ale często są swobodnie wlewane do jamy brzusznej przez chirurgów ogólnych z poważnymi konsekwencjami). Używamy wyłącznie iniekcyjnego roztworu witaminy C do mycia kości, tkanek spojówkowych i zatok. Roztwór jest izotoniczny, pH 7,4, antyseptyczny, przeciwutleniający i przyspiesza gojenie się ran i regenerację kości.

Status pooperacyjny

Stwierdziliśmy, że po przedoperacyjnym i pooperacyjnym wlewie witaminy C, gdy miejsce infekcji jamy ustnej zostało chirurgicznie usunięte i umyte izotonicznym roztworem witaminy C, stan zapalny i ból pooperacyjny wkrótce zniknęły. Ponadto to leczenie ortomolekularne ewidentnie pomogło lub rozwiązało długotrwałe choroby. Na przykład dobrze wiadomo, że zły stan uzębienia może powodować stany zapalne w całym ciele, przyczyniając się do chorób serca, reumatyzmu, białaczki, alergii i innych infekcji. Stwierdziliśmy, że nasi pacjenci stomatologiczni często poprawiali swoje zdrowie w kilku innych obszarach - tylko po leczeniu witaminą C.

Spalona twarz i dłonie

Kobieta, 35 lat, okropnie spalona w wypadku samochodowym, otrzymała 40 operacji przeszczepu w ciągu pięciu lat. Nie mogła już pisać ani rysować. Jej usta były duże jak palec, jej wątroba prawie nie tolerowała niektórych pokarmów i miała agorafobię. Kiedy zażyła 10 g / d doustnej witaminy C, agorafobia i problemy z wątrobą zniknęły w ciągu miesiąca, a jej otwarcie ust i elastyczność przeszczepionej twarzy imponująco poprawiła się. Mogła pięknie pisać i rysować w ciągu trzech miesięcy. Jej ostatnia operacja przeszczepu na nosie nie wymagała żadnych antybiotyków, a chirurdzy byli bardzo zaskoczeni szybkością powrotu do zdrowia i wynikiem przeszczepu. Ożywiła się.

Ostra prodontoza spowodowana przez szkorbut

Chuda 35-letnia kobieta wdychała i wysuwała usta z górnych przednich zębów. Były tak ruchome, że wydawało się oczywiste, że nie ma przyzębialeczenie może je uratować. Językowe sondowanie dziąseł spadło do wierzchołka. Jej odżywianie było okropne. Poinstruowano ją, aby trzy razy dziennie spożywała wybrane posiłki i przyjmowała 10 g witaminy C. Poproszono ją, aby zadzwoniła do biura po każdej poprawie swojego stanu zdrowia. Zadzwoniła dwa miesiące później i powiedziała, że ​​teraz potrafi czytać bez okularów. Zadzwoniła ponownie sześć miesięcy później i wykrzyknęła, że ​​przestała brać hormony (już ich nie potrzebuje!). Rok później zadzwoniła, niechętnie zgodziła się przyjść na badanie problemu przyzębia. Sondowanie nie było już możliwe z powodu silnego i całkowitego przywiązania. Nie było potrzeby leczenia przyzębia. Teraz jest kobietą o silnej osobowości, nie jest już chuda.

Zatrucie ołowiem

Rozpaczający mężczyzna, 40 lat i dyrektor dużego koncernu naftowego, skarżył się na miesiące starzenia i anosmii (utrata smaku i wrażenia węchu). Po zbadaniu i przesłuchaniu ustalono, że w szafce w jego biurze znajdowały się wszystkie ołowiane baterie sprzętu telefonicznego firmy. Po przeprowadzce z biura dyrektorskiego, 10 g / d witaminy C, a tydzień później jego smak i zapach powróciły do ​​normy.

Płonący język

U kobiet cierpiących na glosodynię (płonący język) jej objawy zniknęły po całkowitym unikaniu rafinowanego cukru i odpowiednich dawek witaminy C.

Zdrowie psychiczne, wrażliwość na heksachlorofen

40-letnia lekarzka była hospitalizowana z powodu wyczerpania psychicznego i stresu 15 dni w miesiącu. Przesłuchanie ujawniło stosowanie mydła heksachlorofenowego 20 razy lub więcej dziennie. Unikanie tego mydła usunęło obciążenie psychiczne.

Reumatyzm

Kobieta w wieku 35 lat z 5 dziećmi, mężatka schizofrenicznego męża (często grożąca jej lub jej dzieciom). Była ciągle na kortyzonie z powodu ostrego reumatyzmu i ciągle cierpiała pomimo tego leczenia. Nie mogła wyżywić swojej rodziny ani opiekować się dziećmi. Usunięcie wszystkich toksycznych materiałów dentystycznych i doskonała dieta wraz z wysokimi dawkami witaminy C pozwoliły jej grać w tenisa, jeździć na nartach, wspierać pięcioro dzieci i doskonale się nimi opiekować przez ostatnie 17 lat.

Paraliż twarzy

Parestezje warg po wypadku samochodowym trwającym 20 lat zniknęły po sześciu wlewach witaminy C. Prawnik, 55 lat, zaczął mieć paraliż twarzy. Nie mógł mówić, zamykać oczu ani trzymać się śliny. Zalecono mu przyjmowanie 500 mg witaminy C co godzinę i pozbył się tego paraliżu w ciągu 10 dni.

Wniosek

Doskonałe odżywianie może zapobiec wielu zagrożeniom tradycyjnie związanym z medycyną dentystyczną. Szkorbut, zatrucie i zatrucie narkotykami może być spowodowane niewłaściwą diagnozą i niewłaściwym leczeniem oraz może powodować trwały ból, postępujące choroby, rozpacz, a nawet śmierć. Kiedy pacjenci otrzymują doskonałe odżywianie i zapewniają odpowiednie dawki wszystkich niezbędnych składników odżywczych, naturalne uzdrowienie organizmu i mechanizmy obronne układu odpornościowego są uprawnione do zapobiegania i odwracania postępującej choroby. Dotyczy to szczególnie powszechnych chorób zębów, w których tradycyjna praktyka często nie usuwa całkowicie infekcji. W wielu przypadkach infekcje są spowodowane złym odżywianiem i można je wyleczyć chirurgicznie usuwając infekcję wraz z infuzjami i popłuczynami witaminy C.

(Dr Gilbert H. Crussol jest Professeur au Forum de Sevelin Lausanne Suisse, członek Amerykańskiej Akademii Medycyny Jamy Ustnej i Toksykologii, i ma dyplom ukończenia specjalizacji medycznej w Paryżu. Mieszka w Nawarrze w Hiszpanii.)


Medycyna Żywieniowa to Medycyna Ortomolekularna

Medycyna ortomolekularna stosuje bezpieczną i skuteczną terapię żywieniową w celu zwalczania chorób. Aby uzyskać więcej informacji: http://www.orthomolecular.org


Znajdź lekarza

Aby znaleźć najbliższego lekarza ortomolekularnego: http://orthomolecular.org/resources/omns/v06n09.shtml


Recenzowana przez Orthomolecular Medicine News Service jest niekomercyjnym i niekomercyjnym źródłem informacji.
0 xODPOWIEDZ