Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Uwalnianie emocji

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Inteligencja emocjonalna - najpotężniejsza broń człowieka

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 16 sie 2016, 08:24

Po raz pierwszy spotkałem się z tym zdaniem, z tą myślą w książce " Podróżnicy " A. Deane.
Twierdzi ona, że to właśnie nasze emocje wyróżniają nas spośród różnorodności świadomego życia w kosmosie i choć zdecydowana większość cywilizacji nas odwiedzających jest bardziej rozwinięta technologicznie oraz intelektualnie, to żadna z nich nie ma tak skonstruowanej emocjonalności jak my, ludzi z Ziemi. Twierdzi, że nasza emocjonalność jest niemal zupełnie nie zrozumiała dla YT/obcych i to stanowi naszą największą wartość, a jest też jedynym skutecznym środkiem przeciw tym bytom, którzy są przeciw nam.
Zobaczmy, jak my sami postrzegamy tę naszą cechę:

Catherine Sophie pisze:Dlaczego inteligencja emocjonalna to najpotężniejsza broń człowieka?

Inteligencja emocjonalna to zdolność przeżywania emocji w sposób świadomy. Osoby emocjonalnie inteligentne potrafią rozpoznawać, identyfikować, opisywać i wyjaśniać swoje emocje. To z kolei pozwala im nie tylko odpowiednio je komunikować, ale również wykorzystywać je w swoim życiu.

Psychologowie ewolucyjni twierdzą, że emocje zostały wykształcone przez ludzi ponieważ podwyższają nasze szanse na przetrwanie. Z punktu widzenia ewolucji emocje można wytłumaczyć jako dodatkowy element, obok systemu nerwowego, który przekazuje nam informacje o świecie zewnętrznym. Element bardzo istotny, pozwalający nam nie tylko przetrwać, ale kreować nasze życia i ich jakość. Można rzec, że uczucia to swego rodzaju radar człowieka, przekazujący mu informacje niezbędne do odpowiedniego funkcjonowania w społeczeństwie.

Jako dzieci wyrażamy swoje emocje bez skrępowania – płaczemy, krzyczymy, śmiejemy się głośno, itp. Emocje „panują” nad nami całkowicie. Zanim zaczniemy mówić są jedynym sposobem komunikacji ze światem, bardzo podstawowym i ograniczonym. Gdy dorastamy wymaga się od nas kontroli tych emocji, jednocześnie praktycznie w ogóle nie ucząc nas ich rozumieć. I właśnie dlatego większość ludzi żyje nie tak, jak chce, tylko tak jak chcą tego inni – i boi się być sobą.

Obrazek

Największym ograniczeniem dla rozumienia i korzystania ze swoich emocji są społeczne dogmaty. To, jak zostaliśmy wychowani ma gigantyczny wpływ na nasze życie i postrzeganie świata. I jeśli nigdy nie zrozumiemy potęgi naszych emocji, jesteśmy skazani na życie w kłamstwie. Dogmaty społeczne są tak silne, że powodują potężne dysonanse poznawcze, które z kolei prowadzą do poważnych zaburzeń psychicznych (jak np. depresja).

Najlepszym przykładem jest stosunek do autorytetów – spójrzmy co dzieje się, gdy jakaś znana i lubiana osoba zostaje o coś oskarżona – nawet w świetle niezbitych dowodów wiele ludzi nadal będzie jej bronić, bo „nie może być jednocześnie piękna, mądra, lubiana i dokonywać przestępstw”. U takich osób powstaje silny dyskomfort psychiczny i aby go zagłuszyć popadają one w radykalizm – zawsze stając po stronie dogmatów.


Czym tak właściwie jest emocja?

Obrazek

Emocja to odpowiedź naszego ciała na nasze myśli – nośniki informacji – mówi nam ona co ta informacja dla nas oznacza. Na przykład czy jest dobra/zła, przyjemna/nieprzyjemna. To reakcja ciała na każdą informację – zewnętrzną (pochodzącą z otoczenia) i wewnętrzną (nasze własne przekonania i rozmyślania).

I dlatego właśnie emocje są tak potężne – bo niezależnie ile będziesz myśleć, planować, rozważać – to emocje są motorem Twojego działania. To one, dosłownie, sprawiają, że coś robisz – nawet jeśli jest to zwykła, odruchowa reakcja. To właśnie emocje są tym co nas motywuje.

Emocje nie mogą istnieć bez myśli (czy refleksów), które je powodują. Twoje emocjonalne reakcje powstają na podstawie Twojego światopoglądu, tego, jak zostałeś wychowany, tego, w co wierzysz, komu ufasz, temu, co sądzisz o sobie, innych i świecie.


Irracjonalne, nielogiczne, niepotrzebne


Obrazek

Tak określi emocje większość ludzi. Zbędne „przeszkody” na drodze. Jako społeczeństwa popadamy w paranoję i próbujemy swoje emocje coraz bardziej ukryć, stłamsić. Schować nawet przed najbliższymi, bo „nie wypada”. Bo dziś trzeba „być cool”. Nieświadomie tworzymy tym samym idealne środowisko dla socjopatów, którzy wyniszczają każde społeczeństwo od środka. Wiele osób dosłownie próbuje się do nich upodobnić (socjopaci nie posiadają w ogóle lub posiadają bardzo płytkie emocje – dlatego nie mają sumienia).

Gdy pracowałam w Berlinie i otrzymałam propozycję awansu – moje emocje sprawiły, że nie tylko go nie przyjęłam, ale też chwilę później rzuciłam tę pracę. Logiczne? Skądże! Racjonalne? Niezbyt! A jednak. Firma popadła w poważne długi finansowe i niebawem wszyscy pracownicy, którzy tam zostali znaleźli się w bardzo poważnych kłopotach. Ja do tego czasu zdążyłam już znaleźć inną pracę, i zupełnie zmienić moje życie.

Emocje są jedną z naszych najpotężniejszych broni w dzisiejszym świecie i nieumiejętność ich odczytywania sprawia, że stajemy się ich ofiarami. Zrozumienie ich znaczenia i zdolność kierowania się nimi w życiu to właśnie to, co nazywamy intuicją. I, wbrew pozorom, nie jest ona ani irracjonalna, ani nielogiczna. Wręcz przeciwnie.

Obrazek

Tzw. affective science pokazuje, że emocje i związane z nimi reakcje organizmu mają swoje źródło w tej samej części mózgu, co to, co nazywamy rozumem – i że te części są od siebie zależne – nie mogą więc być sobie przeciwne. Emocje tak naprawdę są logiczne, związane z rozumem i podążają za naszymi procesami myślowymi, wierzeniami, przypuszczeniami, itd.


Współczesna nauka podważa więc całą naszą kulturę, w której emocje spychane są na drugi plan, a „racjonalne” (czyli narzucone przez innych, większość, itd) myślenie wiedzie prym. Czy nie najwyższy czas, abyśmy zaczęli uważnie przyglądać się temu, co czujemy i zaczęli o tym rozmawiać, bez przeświadczenia, że jest to coś negatywnego, glupiego, wstydliwego? I zadawać sobie pytania czy wszystkie te przekonania i ogólnie przyjęte „prawdy” aby na pewno są takie racjonalne i logiczne, jak nam się wmawia? I przede wszystkim – czy przyczyniają się do polepszenia naszego życia?


Zrozumieć emocje


Obrazek

Inteligencja emocjonalna wymaga zrozumienia emocji – to dosłownie jak nauka czytania – zaczynasz od alfabetu, prostych znaków. Potem poznajesz całe słowa, całe frazy i w końcu sens dłuższych tekstów.

Przykład, który podałam powyżej jest dość skomplikowany. Praktycznie każda osoba, którą po otrzymaniu propozycji awansu pytałam o radę, odpowiadała: „myśl o pieniądzach”, „nad czym się zastanawiasz”, „przecież to świetna oferta”, itd. Ale ja czułam się dziwnie. Wydawało się, że są to możliwości, na które czekałam, i na które zasłużyłam, ale moja intuicja podpowiadała mi dosłownie: „coś tu nie gra, czas się zawijać”. Koniec końców, posłuchałam jej mimo, że nie do końca rozumiałam te emocje. Byłam w stanie przeczytać pojedyncze sygnały, „słowa”, ale sens całego „tekstu” pojawił się dopiero później – okazało się, że firma miała problemy i zapewne liczyła, że będę pracować dużo więcej, po godzinach, itd. Moje ciało „wyczuło” intencje pracodawców, lub ich niepewność – mój rozum sam nie miał na to szans.

Zwykle zrozumienie emocji nie jest jednak bardzo skomplikowane. Bywa za to dla nas niekomfortowe i dlatego tak wiele osób tego unika. Wystarczy tylko zaakceptować je, potraktować jako cenne wskazówki, informacje i spojrzeć wgłąb siebie – poszukać przyczyny tych emocji. Potem, zrozumiawszy te przyczyny, zakomunikować że np. dane zachowanie jakiejś osoby wywołuje takie i takie emocje, bo


Obrazek

Ostatnio jedna z czytelniczek napisała do mnie, że zareagowała bardzo nerwowo na powrót do domu swojego syna, gdy ten był „pod wpływem”. Syn z kolei zareagował odcinając się i przestał rozmawiać. Jej reakcje były zbyt silne bo ich przyczyną są doświadczenia z dzieciństwa, kiedy to miała styczność z alkoholizmem. Sytuacja z synem wywołała więc nadmierny stres i lęk, a reakcją była agresja. Gdyby czytelniczka zamiast tego spróbowała zrozumieć swoje emocje stwierdziłaby, że przestrzegają ją przed konkretną sytuacją – alkoholizmem i związanymi z nim traumami. Byłaby wtedy w stanie w odpowiedni sposób je przekazać – szczerze powiadomić syna, że jego działania wywołują u niej lęk związany z przeszłością. Syn otrzymałby wówczas informację i miałby szansę na jej podstawie zareagować inaczej
.


Jak zacząć korzystać ze swoich emocji?

Obrazek

Przede wszystkim zmienić swoje podejście do nich – przestać oceniać je jako irracjonalne, nielogiczne, pozbawione sensu i uświadomić sobie, że mają one kluczową rolę w naszym życiu. Następnie oddzielić to co czujemy od tego, co powinniśmy czuć (wg innych, telewizji, wiary, etc) – dopiero wówczas możemy skupić się na samych emocjach:

* Zacznij od podstaw – identyfikacji emocji: lęk, zdenerwowanie, radość, smutek, itd.
* Następnie szukaj ich przyczyny: bo ktoś Ci coś powiedział, bo coś się wydarzyło, bo sam czegoś nie zrobiłeś, itp. – w tym momencie musisz być całkowicie szczery sam ze sobą – to mogą być sytuacje takie jak „jestem wściekły, bo moja matka obraziła mnie przy innych, jak ona mogła?” Jesteśmy uczeni, że nie wolno myśleć źle o bliskich – dogmaty powodują, że zagłuszamy takie emocje, a potem chodzimy „wkurzeni” – jest to dla nas wyjątkowo toksyczne
* Zrozumiawszy własne emocje i ich źródło możemy następnie świadomie je wyrazić – w kontrolowany sposób. W powyższym przykładzie typowe byłoby „wyrzucenie” matce tego, co powiedziała, w agresywny sposób, np: „Ty zawsze mnie krytykujesz i poniżasz przy innych, co z Ciebie za matka?!” (reakcją matki będzie lęk, stres i możliwie również agresja). Kontrolowane i świadome wyrażenie emocji wyglądałoby mniej więcej tak: „Mamo, bardzo zraniło mnie to co powiedziałaś o mnie przy innych, poczułem się obrażony co wywołało u mnie silne zdenerwowanie.” (w tym momencie każda zdrowa emocjonalnie osoba zareaguje troską i chęcią naprawienia błędów). Należy tutaj zaznaczyć, że ludzie często nie zdają sobie sprawy, że robią coś rażącego. Mimo to urażone osoby, które nie wyrażą świadomie swoich uczuć, będą później jeszcze bardziej „wkurzone” myśląc „a czemu mnie nie przeprosi”, itd. Najczęściej raz nie wyrażona odpowiednio emocja rodzi cały szereg katastrof, które potem ciężko zatrzymać (matka urazi syna, syn później w złości jej to wyrzuci, ona znów będzie mu miała za złe, itd).
* Po tym, jak w sposób kontrolowany i świadomy wyrazimy swoje emocje możemy obserwować reakcję otoczenia i czerpać z niej cenne informacje. Kontynuując przykład z góry matka może zacząć przepraszać i zapewniać, że nie to miała na myśli (reakcją syna będzie wybaczenie i ulga), ale może też np. zacząć krytykować, wypierać się, itd. (reakcją syna będzie smutek). W obu przypadkach syn otrzymuje cenną informację – w pierwszym, że matka go szanuje, a to co powiedziała było przypadkowe, w drugim – że stosunek matki do jego osoby jest niewłaściwy, lub matka ma mu sama coś za złe. Na podstawie tych cennych informacji syn może podejmować świadome decyzje co do relacji z matką.

Gdy raz zaczniesz świadomie identyfikować i przekazywać swoje emocje będzie to coraz prostsze i szybko stanie się naturalną formą pracy nad swoimi reakcjami. W przypadku, gdy zareagujesz niekontrolowanie będziesz z kolei w stanie później przeanalizować daną sytuację i uświadomić sobie dlaczego tak a nie inaczej się stało. Z każdej emocji można czerpać całą masę cennych informacji, które uczą nas lepiej rozumieć samych siebie i świat wokoło.


Warto rozwijać inteligencję emocjonalną

Obrazek

Emocje będą Ci towarzyszyć czy tego chcesz, czy nie. Nie ma możliwości ich „gaszenia”. Można je ukrywać, tłamsić, ale prędzej czy później wrócą, często ze zdwojoną siłą, siejąc pogrom w naszym życiu. Każdy z nas miał sytuację, w której „wybuchnął” – nie był w stanie już dłużej czegoś znosić, słuchać, etc. Tego typu zachowania mogą poważnie zaszkodzić nam w naszym życiu.

Zrozumienie potęgi naszych emocji pozwala nam w pełni poznać nasze potrzeby życiowe, ale także wszystkie ograniczenia, które sami sobie narzucamy. Pozwala lepiej poznać samego siebie i skuteczniej szukać szczęścia oraz psychicznego spokoju. Pracowanie nad swoimi emocjami to najprostszy sposób, aby ze swojego życia wycisnąć to, co najlepsze.

https://zyciepodpalmami.pl/2015/08/13/d ... czlowieka/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Wavuka
x 129

Re: Inteligencja emocjonalna - najpotężniejsza broń człowieka

Nieprzeczytany post autor: Wavuka » piątek 19 sie 2016, 17:57

Trochę pomieszany jest ten artykuł. Widać autor nie do końca go przemyślał albo nie do końca rozumie emocje.

Zanim zaczniemy mówić są jedynym sposobem komunikacji ze światem (....)
Emocja to odpowiedź naszego ciała na nasze myśli (...)
Emocje nie mogą istnieć bez myśli (czy refleksów), które je powodują. Twoje emocjonalne reakcje powstają na podstawie Twojego światopoglądu, tego, jak zostałeś wychowany, tego, w co wierzysz, komu ufasz, temu, co sądzisz o sobie, innych i świecie.


Skoro emocje wyrażamy już w okresie przedwerbalnym, nie mogą wszystkie być odpowiedzią na myśli czy przekonania, które przecież formułujemy dużo później. Moim zdaniem jest co najmniej kilka poziomów emocji bo że istnieją takie które są wyuczoną odpowiedzią na konkretne skojarzenia słowne lub wzrokowe nie ma wątpliwości. Ale emocje na pewno mogą istnieć bez myśli, dźwięków i bodźców wzrokowych. Lub znacznie je wyprzedzać. Wiem to z pewnością bo sama tak często miewam.

Nie bardzo mam teraz czas drążyć ten interesujący temat, mam nadzieję, że wrócę do niego za jakiś czas. A na razie chciałabym wszystkim zainteresowanym polecić wszelkiego rodzaju literaturę i ewentualnie treningi asertywności. To dziedzina, która od lat zajmuje się tym jak wyrażać między innymi swoje emocje w sposób nieinwazyjny i uczciwy. 8-)

Na pewno warto nad tym pracować bo drogą emocji mamy kontakt z Naszą głębszą jaźnią i wiedzą pochodzącą z naszych wcześniej nagromadzonych doświadczeń. Kiedy się od nich odcinamy i je tłumimy tracimy ten kontakt i stajemy się zagubieni. Więc niestety też szukamy "przewodników" i różnych autorytetów co oznacza, że można Nas łatwo zmanipulować lub oszukać. 8-)
0 x



ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: Inteligencja emocjonalna - najpotężniejsza broń człowieka

Nieprzeczytany post autor: ex-east » sobota 20 sie 2016, 20:43

Tak , sa emocje ,ktore nie zaleza od mysli oraz uwarunkowan. Niekiedy nazywamy je przeczuciami. Zdaja sie one irracjonalne , oderwane od naszej sytuacji , wrecz niedorzeczne zatem porzucamy je , staramy sie kierowac "logika" mysli oparta na tym , co znamy , na przyczynowosci skutkowej i ciaglosci zdarzen. A jednak ten irracjonalny podszept duszy nie daje nam spokoju zwlaszcza wtedy, gdy okazuje sie po czasie , ze otrzymywana podpowiedz byla najlepsza z mozliwych drog z ktorej niestety nie bylismy w stanie skorzystac wtedy. Juz samo to jest dowodem na to jak wazne jest wsluchiwanie sie w glebokie emocje. I nie chodzi tylko o to , co nam nie pasuje w obrazie calosci, ale o zaakceptowanie tego wewnetrznego glosu jako przewodnika. Samo jego istnienie jest gwarancja "naszego " istnienia , mozliwosci ktorych nie dopuszczamy do glosu, do umyslu i do siebie samego tak, jakby zagrazal naszej integralnosci z poznanym swiatem , naszym "zdrowym zmyslom". Dopuszczenie do glosu glebokich emocji to zgoda na destrukcje tego , co wiemy o swiecie i na czym sie opieramy w naszych logicznych wyborach bez strachu o jakakolwiek strate znanego status quo. Niepewnosc nieznanego nie moze byc hamulcem , jesli chcemy nauczyc sie korzystac z podpowiedzi glebokich emocji lub przeczuc. Przeciez skads one pochodza , z jakichs obszarow, ktorych nie jestesmy w stanie zlokalizowac, a jednak czujemy, ze sa nam zyczliwe. Zanurzenie sie ten nieznany obszar wymaga ogromnego zaufania do Zycia. To przyznanie sie przed soba , ze JA moge sie mylic, ze istnieje cos poza mna o wiele bardziej poteznego niz to , co znam i na czym sie opieram. W koncu doprowadzi to nas do nawazniejszego pytania o to kim jestem i czy jestem - raz na zawsze soba takim jakiego znam , czy tez czescia zaledwie wiekszej ukladanki , ktorej ze swojej perspektywy nie ogarniam z racji wlasnych mnieman i przekonan.
Przypomina mi sie piosenka Restaurator , pewnego artysty ktory usilowal w niej przekonac sluchaczy, ze na poczatku bylo Slowo bo bez niego nie bylbys w stanie przywolac ani zwerbalizowac rzeczywistosci , ani jej nazwac ( lecz on oczywiscie zna Restaruratora , a czlowiek to budowla he ;) ) - w obliczu glebokich uczuc ktore pojawiaja sie nawet przed czasem , kiedy czlowiek nauczy sie rozpoznawac i nazywac rzeczywistosc pierwotnosc Slowa jest pusta bez az takiego znaczenia , jakie sie temu nadaje ( probujac uzasadnic swoje istnienie i postrzeganie swiata poprzez Slowo ). Przeczucie jest pierwotne, choc oczywiscie werbalizuje sie w glowie rezonujac z pojeciami, ktore rozumiemy i znamy jako Slowa. Slowa sa tu jedynie nosnikami. Poprzez te nosniki , to srodowisko w naszej glowie , mozemy niewlasciwie odczytac przeczucie lub zwykle ( co bardziej powszechne ) - zignorowac je. Dlatego wazne jest , wedlug mnie , poznawac wiecej Slow , wiecej czytac , przyjmowac wiedze z roznych dziedzin po to, aby przeczucie mialo lepszy warsztat do zwerbalizowania sie w nas. Juz nie bedzie wtedy tak bardzo obce. Ejze - pomylisz - juz gdzies o tym slyszalem , ale wczesniej nie przywiazywalem do tego wagi , a to sie dzieje naprawde , to ma sens i znaczenie. Wowczas przeczucie staje sie bardziej dokladne , bardziej precyzyjne. Nie jest juz takie dziwaczne i obce. Staje sie naturalnym elementem naszego zycia, a poprzez to , laczy nas z Nieznanym i ono przestaje byc nieznanym. Uczuciowo przypomina to ( jak dla mnie ) , stan powrotu do domu po ciezkiej pracy , by odpoczac. Tylko gdzie jest nasz dom ? - tam , gdzie wszystko znane , czy poza nami , w Nienazwanym swiecie glebokich uczuc ?
1 x



Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Uwalnianie emocji

Nieprzeczytany post autor: devi » wtorek 20 gru 2016, 19:55

0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Uwalnianie emocji

Nieprzeczytany post autor: devi » czwartek 21 wrz 2017, 15:11

1 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Inteligencja emocjonalna - najpotężniejsza broń człowieka

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 22 wrz 2017, 22:24

DUCHOWOŚĆ W ŻYCIU CODZIENNYM - cały wykład - Elżbieta Krzyżaniak Smolińska - 20.09.2017 r.

https://www.youtube.com/watch?v=fFJZizS_A5E

Opublikowany 20 wrz 2017

Spotkanie w Wagnerówce. Wykład prowadzi Elżbieta Krzyżaniak Smolińska, autorka m.in. książki "W cudzych butach"
1 x



Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Uwalnianie emocji

Nieprzeczytany post autor: devi » sobota 14 paź 2017, 21:45

0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Uwalnianie emocji

Nieprzeczytany post autor: devi » piątek 10 lis 2017, 00:32

1 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Uwalnianie emocji

Nieprzeczytany post autor: devi » środa 10 sty 2018, 23:17

Magdalena Szpilka - rozmowa z Natalią Romaniuk z Republiki Długich Spódnic

https://www.youtube.com/watch?v=MntauIjbguE
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Inteligencja emocjonalna - najpotężniejsza broń człowieka

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 17 sty 2018, 22:32

D U C H O W O Ś Ć I IMAGOTERAPIA - dr Andrzej Kaczorowski - 17.01.2018 r.

https://www.youtube.com/watch?v=2Xnm10vO1w0

Opublikowany 17 sty 2018
Spotkanie z terapeutą, psychologiem - dr Andrzejem Kaczorowskim i rozmowa o Imagoterapii
0 x



Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Uwalnianie emocji

Nieprzeczytany post autor: devi » sobota 27 sty 2018, 19:07

Obrazek

:lol:
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Uwalnianie emocji

Nieprzeczytany post autor: devi » sobota 20 kwie 2019, 13:00

Staw się do życia - dzień 20, EFT - Katarzyna Dodd u Ewelinki Stępnickiej

https://www.youtube.com/watch?v=gU8hrOlqTOg
1 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Uwalnianie emocji

Nieprzeczytany post autor: azo » wtorek 23 kwie 2019, 14:23

Somatic Experiencing PL - wytłumaczenie metody [napisy PL]

https://youtu.be/zJsUPca3Wrg
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Uwalnianie emocji

Nieprzeczytany post autor: azo » wtorek 11 cze 2019, 10:39

Jak Poradzić Sobie z Przeszłością

https://youtu.be/qL-__SbYDWM
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Uwalnianie emocji

Nieprzeczytany post autor: azo » piątek 22 lis 2019, 19:55

CO ZROBIĆ Z MOCNYM PRAGNIENIEM

https://youtu.be/3gRVLzPzysA
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Uwalnianie emocji

Nieprzeczytany post autor: azo » niedziela 24 lis 2019, 20:55

UŚWIADOMIENIE, KTÓRE ZMIENI CIĘ NA ZAWSZE

https://youtu.be/zc-pExltlPU
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Uwalnianie emocji

Nieprzeczytany post autor: azo » wtorek 26 lis 2019, 21:54

DLACZEGO INNI LUDZIE MAJĄ ŁATWIEJ

https://youtu.be/jxuBhDkmXic
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Inteligencja emocjonalna - najpotężniejsza broń człowieka

Nieprzeczytany post autor: azo » środa 04 gru 2019, 14:34

5 CECH EMOCJONALNIE INTELIGENTNYCH LUDZI

https://youtu.be/08Z6r3JmqG8
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Inteligencja emocjonalna - najpotężniejsza broń człowieka

Nieprzeczytany post autor: azo » czwartek 05 gru 2019, 07:25

Właśnie wczoraj się dowiedziałam czym tak naprawdę są emocje. Był taki naukowiec (sorek nie zapamiętałam nazwiska uzupełnię to później), który bardzo rozbudowaną tomografią komputerową badał co się dzieje w mózgu w konkretnych stanach przy różnych reakcjach emocjonalnych różnych Ludzi. Przy okazji stworzył na tej podstawie nową klasyfikację typów "osobowości Człowieka" o wiele przydatniejszą od tych, którymi się ciągle jeszcze posługujemy ale nie o tym tutaj. Nie ma ŻADNEGO PODZIAŁU na "rozum i emocje". EMOCJE TO SĄ NATYCHMIASTOWE REAKCJE MYŚLOWE wynikające z Naszych wcześniejszych nagromadzeń wiedzy, wielokrotnych doświadczeń, wielokrotnie podejmowanych takich samych decyzji itdp. Dodatkowo jak wiemy uruchamiają w Nas potężny impuls energetyczny, który pcha Nas do działania zgodnego z tą wiedzą i doświadczeniami co często ratuje Nam życie kiedy np odruchowo odskakujemy z drogi. W tym kontekście "intuicja" to nic innego jak umiejętność korzystania z nagromadzenia wiedzy wielu wcześniejszych pokoleń. Co czasem jest korzystne a czasem Nas ogranicza. Żeby intuicja nie wyprowadziła Nas na manowce trzeba ją ukierunkować wyraźną intencją - im bardziej jednoznaczną tym lepiej. I mieć świadomość jakie będą tego następstwa. O tych następstwach opowiada w tym filmie Gracjan. :)

JAK OSIĄGAĆ CELE W TRYBIE EKSPRESOWYM UŻYWAJĄC INTUICJI

https://youtu.be/SjsHmiZLujU
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Uwalnianie emocji

Nieprzeczytany post autor: azo » piątek 20 gru 2019, 17:46

JAK ZACZĄĆ CZUĆ

https://youtu.be/lSazU4okV8Y

NA CZYM POLEGA TWÓJ CEL W ŻYCIU I JAK GO ODKRYĆ

https://youtu.be/rdk7ZzMZsUc

JAK NAWIĄZAĆ PRAWDZIWY KONTAKT Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM

https://youtu.be/e1JWbw2N45M
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Uwalnianie emocji

Nieprzeczytany post autor: azo » sobota 21 gru 2019, 21:47

Genialny jest ten Chłopak. Łączy mnóstwo elementów z wielu dziedzin. To wygląda jak terapeutyczne "otrząsanie" emocji tylko jest o wiele bardziej proste i praktyczne. :)

JAK ZROBIĆ RESET EMOCJONALNY - DEMONSTRACJA

https://youtu.be/PQlLya0YoW0
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Uwalnianie emocji

Nieprzeczytany post autor: azo » niedziela 29 gru 2019, 19:49

Jedną z emocji najsilniej obniżających Nasze wibracje jest wstyd. Jak sobie z nim radzić? :)

Czego uczymy się z poczucia wstydu? #7

https://youtu.be/5juAe3ntQpY
0 x


Ascezo minD

soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Uwalnianie emocji

Nieprzeczytany post autor: soma » środa 08 sty 2020, 14:20

Wlasciwie to nie emocje sa problemem a opor przed nimi.
To opor jet nieprzyjemny a sama emocja, jaka by nie byla gdy jest dozwolona to czuje sie przyjemnie.
Tak wiec zrobilam podzial na emocje dozwolone i niedozwolone, a nie na przyjemne, nieprzyjemne, zle...

I tak np. zazrosc.
Wmowiono nam, ze zazdrosc jest zla, nawet grzechem smiertelnym.
To co robi zazdrosc taka niepopularna to to, ze niedozwolona zazdrosc chce to co nalezy do tego kogos, chce jego.
Dozwolona zazdrosc widzi cos, chce to, wie, ze to jest do dostania i ze to dostanie, nie musi pozadac tego co nalezy do kogos innego.
Tak wiec dozwolona zazdrosc przenosi nas ze swiata matrixa, swiata braku do swiata dostatku.

Co powoduje ze emocje sa niedozwolone?
To wszelkie przekonania na temat tej emocji , osady i zakazy.

Zazdrosc moze byc naszym najwiekszym wrogiem, jezeli jest niedozwolona a moze stac sie naszym sojusznikem gdy jest dozwolona. Stanie sie sygnalem, ze cos chcemy i mozemy sobie to dac.
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Uwalnianie emocji

Nieprzeczytany post autor: soma » środa 08 sty 2020, 20:44

Jest jeden fakt, o ktorym nieczesto sie mowi, a ktory jest zwiazany z emocjami. Sa to sznury, czy wiezi, czy jak kto chce sobie to nazwac. My, ludzie chodzimy jak ameby pelne wypustek, ktore wiaza nas z innymi ludzmi. Sznury to inaczej wzorce, ktore zachaczja sie o innych ludzi i to daje im gwarancje przezycia.
Sa rozne sznury: uzaleznien, rodzinne (wiezy rodzinne), do wszystkich ludzi z ktorymi sie spotkalismy a ktorych osadzilismy, do traumatycznych zdarzen i wszystkich zdarzen, ktore byly w jakis sposob nieprzyjemne. Sznury sa czesto pokrywkami na emocje i jak sie je zdejmuje to czesto pojawiaja sie wyparte emocje i odczucia.
Uwalnianie sie od sznurow daje nagle przestrzen, ktorej sie do tej pory nie odczuwalo, robi sie lzej.
Czesto to co czujemy moze nawet nie byc nasze, a jakijs osoby z ktora jest sie zwiazana. Traci sie duzo energii, mozna tak czuc, ze cos doslownie wysysa nas z energii.

Teraz taki przyklad z mojego zycia:
Mialam babcie, ktora byla bardzo nieprzyjemna i zaborcza osoba, ktora dala mi doslownie popalic, gdy bylam dzieckiem. Babcia zrobila sie stara i czas jej bylo umierac, a ona doslownie kwitla pomimo ponad 90 lat. A ja ja czesto odczuwalam i zle sie z tym czulam, bardzo zle. Pomimo, ze nie mialam z nia zadnego fizycznego kontaktu, to byla wszechobecna w moim zyciu. Pewnej nocy sie zdenerwowalam i mialam tego dosyc. Przez 3 godziny za pomaca metody EFT odcinalam te sznury. Na drugi dzien babcia umarla. Przy zyciu trzymala ja widocznie energia wysysana ze mnie.

Czytalam kiedys ksiazke "Inicjacja Szamanki". Dziewczyna z tej ksiazki byla gdzies w gorach i codziennie szla do goty i caly dzien oczyszczala sie ze sznurow. Z kazdego zdarzenia jakie przezyla odbierala swoja energie i oddawala ta, ktora wtedy przykleila do siebie. Pamietam, ze mowila tez o relacjach sexualnych, bo one zostawiaja sznury ktore nas po prostu drenuja z energii.

Wczoraj zrobilam taka nasiadowke i odcinalam sie od kuzynki. Jakaz lekkosc sie zrobila... Ona tez choruje na cukrzyce i jakies inne chorobska a jest pelna energii i tylko wyjazdy jej w glowie. Mam jeszcze troche do popracowania z nia.

To co ciekawe z tymi sznurami, ze jak odetnie sie wszystkie, to ta osoba bedzie odczuwala jakis brak i za wszelka cene bedzie chciala znowu nawiazac kontekt. Tak bylo z moim bratem, z ktorym nie rozmawialam pol roku. Bylam wtedy na kursie Granta i oczyszczalismy sie ze sznurow a ja wybrala mojego brata do oczyszczenia. Nagle zadzwonil do domu (a mnie przeciez wtedy nie bylo) ale sam fakt jak to dziala.

Skuteczna metoda na puszczanie tych sznurow jest metoda EFT. Wizualizuje sie wtedy osobe od ktorej chce sie odciac i opukuje kilka akupunktorowych punktow mowiac co sie do tej osoby czuje.
1 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Uwalnianie emocji

Nieprzeczytany post autor: azo » czwartek 09 sty 2020, 00:45

Super Soma. Poczytam o tym bo i Mnie się to przyda. :)
0 x


Ascezo minD

ODPOWIEDZ