Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 19 kwie 2019, 20:55

Skoro zaskakująco to znaczy, że się rozwija i chyba o to chodzi, czyż nie? ;)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 30 kwie 2019, 14:28

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Bajka się kończy, gdy ludzie zaczynają żyć długo i szczęśliwie. (ilustr. Grzegorz Ptak)
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 05 maja 2019, 15:52

:D :mrgreen: ;)
Załączniki
59653181_2176896425726324_1257643377197842432_n.jpg
59653181_2176896425726324_1257643377197842432_n.jpg (107.26 KiB) Przejrzano 12992 razy
53836682_410241986452898_1574161039321202688_n.jpg
53836682_410241986452898_1574161039321202688_n.jpg (25.6 KiB) Przejrzano 12992 razy
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 14 maja 2019, 09:35

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: azo » czwartek 16 maja 2019, 07:50

Obrazek
1 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: azo » wtorek 11 cze 2019, 13:53

Jak Stworzyć Trwały i Dobry Związek

https://youtu.be/BtW76DcH3Bc
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: azo » wtorek 18 cze 2019, 08:45

Przedstawiam kolejną parę, która pięknie się uzupełnia. Aja i Fenix Iskra. 8-)
Obrazek

Gdybyś chciał bliżej nas poznać:

https://www.facebook.com/aja.iskra lub fenix iskra

https://www.youtube.com/channel/UCGNKh2 ... 8joZE6vC3g

Nazywam się Joanna Pieńkowska (mój pseudonim artystyczny Aja Iskra) i od 10 lat zajmuję się naturoterapią "z wykształcenia, pasji i misji życiowej". Korzystam z takich metod jak biorezonans, Totalna Biologia, Nowa Germańska Medycyna, Medycyna Holistyczna, Medycyna Chińska, medycyna ludowa i innych alternatywnych metod, które nawet trudno zakwalifikować do jakiejś znanej grupy np: medycyna różnych ludów pierwotnych (Kahuni, Majowie, Aborygeni, Indian Tsachilas, i innych). Współpracuję z konwencjonalną medycyną wszędzie tam, gdzie możemy się uzupełniać i wspierać w "pielęgnowaniu zdrowia". Ukończyłam 27 różnych kursów, szkoleń, praktyk i warsztatów, a moja wiedza jest integracją wielu informacji jakie przywiozłam z takich miejsc świata jak: Australia, Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Wyspy Kanaryjskie, Hawaje, Chiny, Skandynawia, Europa Zachodnia i Południowa.

Mój mąż - Fenix Iskra (pseudonim artystyczny) skończył dwa kierunki psychologii, ale jak mówi o sobie jest "ex-psychologiem" a jego rozwój rozminął się z rozwojem współczesnej psychologii. Po 20 latach pracy jako psycholog, coach, trener, konsultant i doradca wszedł na drogę "krótszą i łatwiejszą" jak sam twierdzi, czyli na drogę "psychologii ducha". Zajmuje się psychosomatyką oraz tym, co jest "ponad tym", a co psychosomatyką zarządza - czasem nazywa się to energetyką. To doskonale uzupełnia moją dziedzinę, którą jest sfera fizyczna połączona z psychosomatyką. Dzięki temu wspólnie udaje nam się wziąć pod uwagę większość ważnych elementów, jakie oddziaływują na zdrowie konkretnego człowieka.

Obrazek
https://polakpotrafi.pl/projekt/mobilny ... ji-zdrowia
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 19 lip 2019, 00:23

Obrazek

Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: azo » niedziela 21 lip 2019, 06:49

No to mamy najlepsze rozwiązanie na wszelkiego rodzaju nieporozumienia małżeńskie:

Obrazek
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 08 sie 2019, 23:08

Obrazek

Obrazek :D

Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 25 sie 2019, 23:48

Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 24 wrz 2019, 23:39

Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 03 paź 2019, 23:52

Teraz jest czas relacji opartych na szczerości i obecnosci - Anna Sernawit

https://www.youtube.com/watch?v=3-mxrwpAl9w

Opublikowany 30 wrz 2019
Serdecznie zapraszamy na chwilę relaksu i rozmowy z Anną Seranwit – kobietą czującą, szamanką, uzdrowicielką i malarką. Dzisiaj porozmawiamy o relacjach, potrzebie bliskości i zmianach, które są odczuwalne już globalnie.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 18 paź 2019, 23:42

1 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 20 paź 2019, 22:37

Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: azo » piątek 22 lis 2019, 18:33

0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: azo » poniedziałek 02 gru 2019, 20:12

Rety jakie to prawdziwe i esencjonalne ujęcie "problemu":

Obrazek

1. Kobieta "prosi" Swojego Partnera o wsparcie emocjonalne w chwili rozbicia (tutaj np. o milczącą akceptację Jej z Jej aktualnym stanem emocji).
2. Partner "daje" Jej to co sam uważa za wsparcie czyli "porady" jak z tego "wyjść" (tym samym sugerując, że Jej stan emocjonalny = Ona jest "zła").
3. Oboje niezadowoleni. Samo życie. ;)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 09 gru 2019, 00:19

Kobieta przeprasza za zniszczenie mężczyzny

To jest apel kobiety uduchowionej, świadomej i dojrzałej emocjonalnie do innych kobiet, do otwarcia ich serc, do wykształcenia w sobie wrażliwości dla mężczyzn, której dziś BARDZO BRAKUJE w tym feministycznym, waginocentrycznym świecie. W świecie nastawionym na walkę kobiet z mężczyznami, na patrzenie przez kobiety na mężczyzn z wyższością, bez empatii, z roszczeniowością, na patrzenie na nich z brakiem szacunku i co za tym idzie na brak innych, pozytywnych postaw, czy uczuć, jak miłości. Takie postępowanie nie doprowadza do niczego dobrego, a tym samym społeczeństwo jest nieszczęśliwe, ale i niechcące często mieć wiele ze sobą wspólnego i co za tym idzie jest podzielone.

Jeśli przeczytacie ten apel pomyślcie (i odpowiedzcie w ankiecie) jaki procent wszystkich kobiet potrafi żyć zgodnie z nim, ile go rozumie, ile ma pokory, empatii i dojrzałości? Ile by się pod nim podpisało i umiało w ten sposób się wypowiedzieć – całkowicie szczerze, wprost, w oczy mężczyzny? Ile kobiet potrafi porzucić egocentryzm i otworzyć zakamarki swojego serca, by zrozumieć mężczyznę i być wrażliwą na jego potrzeby, na jego uczucia, na jego troski, na to czym się stał – często przez nią samą, przez inną kobietę, przez tworzenie systemu, w którym jest nikim, stłamszony, pozbawiony miłości i akceptacji, od którego się surowo wymaga, a nierzadko nie wytrzymuje cierpienia i kończy się to tragicznie.

Bez przesyłania innym tego apelu nie zbudujemy prawdziwej miłości, ładu, porządku i nie skończy się cierpienie. Tego potrzebuje wielu mężczyzn, ale też inne kobiety, które chcą kochać mężczyzn i chcą dobrze z nimi żyć. Chcą, by mężczyźni rośli w wartość i mogli odblokować swój potencjał, zablokowany przez ciężkie przeżycia. Przeżycia na które nie zasłużyli. Często spowodowane przez kobiety. Kobiety uznające się za lepszy byt, byt, który w niczym uważa nigdy nie zawinił, który nawet jak był do bólu złym, nie potrafi się do tego przyznać i tego odpracować.

Mężczyźni bez kobiet nie mogą istnieć, tak jak kobiety bez mężczyzn. Nie narodzi się nowe życie bez miłości obu. Bez wprowadzania w życie zachowań z apelu zostanie tylko klęska, którą spowodujemy sami.

Treść przesłania

Kochany mężczyzno, dziś pragnę Cię przeprosić.

Już tyle razy przepraszałeś za to, co razem przeszliśmy. Wiem, że pokazywałam Ci i mówiłam, że wszystko co najgorsze jest Twoją winą, że, nie widziałem winy w sobie i niewiele widziałam do poprawy w sobie. Przepraszam, że Cię zdradziłam, skrytykowałam i opuściłam. Teraz pora na mnie, na mój rachunek sumienia…

Mężczyzno zmuszany do wzięcia odpowiedzialności za bezradną, słabą kobietę, który uwierzyłeś, że jej szczęście i jej życie zależy od Ciebie i nie wytrzymałeś tego niemożliwego do udźwignięcia ciężaru – wybacz mi proszę, że oczekiwano od Ciebie niemożliwego. Nie dziwię się, że zamykałeś swoje serce na miłość, która była uzależnieniem. Przepraszam, wybacz mi proszę, że to co miało Cię karmić i sycić, stało się dla Ciebie obciążeniem i zamknęło Twoje serce na miłość.

Przepraszam, że mimo bycia ze mną, czułeś się samotny w tłumie. Przepraszam, że nie było mnie z Tobą i przy Tobie, kiedy mnie najbardziej potrzebowałeś. Właśnie wtedy. Nie widziałam i nie chciałam widzieć, że potrzebujesz pomocy i mnie, dobrej wersji mnie, której realnie nie było.

Mężczyzno tłamszony przez kobietę w imię miłości, mężczyzno ze stłamszoną przez kobietę męskością – z podświadomego lęku przed Twoim pięknym, dzikim, nieokiełznaniem i wolnością, wybacz mi proszę za KASTROWANIE Ciebie, umniejszanie Ciebie słowem, gestem, działaniem, manipulacją… i odbieraniem Ci Twojej mocy. Nie dziwię się, że zamykałeś swoje serce na miłość, która była poniżeniem. Przepraszam, wybacz mi, proszę, że byłam taką matką, babką, siostrą, partnerką.

Mężczyzno bezradnie próbujący oddać się kobiecie o zamkniętym sercu, która nie była w stanie go przyjąć; mężczyzno uciekający się do różnych, często agresywnych środków w swojej bezradności i pustce, która nigdy nie zaznała bezwarunkowej miłości; mężczyzno przedwcześnie umierający po pustym życiu z zamkniętą kobietą, która nie rodzi życia lecz niesie śmierć – Przepraszam, wybacz mi proszę moje zamknięcie na miłość, to, że byłam suchą studnią, która nie mogła Cię napoić i przy której umierałeś z pragnienia.

Mężczyzno, któremu wmawiano, że wrażliwość nie jest męska i w którym tłamszono emocjonalnie jego największe piękno. Nie dziwię się, że zamknąłeś swoje serce na miłość, która była tłamszeniem i brakiem szacunku do Twojego serca. Przepraszam, wybacz mi proszę, że byłam taką matką, siostrą, partnerką.

Mężczyzno głęboko zrozpaczony, nie posiadający celu i kierunku, który napatrzyłeś się na cierpienie swojej matki i uwierzyłeś, że mężczyzna może zadać kobiecie tylko ból… Wiem, że nie chciałeś już tego powtarzać, więc popadłeś w nałóg, zamknąłeś się lub zatraciłeś siebie, nie widząc dla siebie możliwości życia w miłości. Wybacz mi, proszę, zamknięcie mojego serca. Przepraszam, wybacz mi proszę, mój brak odpowiedzialności za swoje własne szczęście i przerzucanie odpowiedzialności za własny ból i cierpienie na Ciebie, Mężczyznę.

Mężczyzno szukający spełnienia w seksie, którym próbujesz zapełnić swoją pustkę wewnętrzną, często nieświadomym przekonaniu, że ta bliskość, której tak naprawdę głęboko pragniesz, jest niemożliwa do osiągnięcia, ponieważ ja, jako kobieta nie umiałam docenić Twojej chęci budowania bliskości szydząc z tego, szydząc z odkrycia wrażliwości, którą nazwałam słabością – nie dziwię się, że zamknąłeś swoje serce na miłość, która była moim niespełnieniem i nienasyceniem. Przepraszam, wybacz mi proszę, że moje zamknięte serce oczekiwało, że jako pierwszy dasz mi coś, czym sama jestem, a czego nie rozpoznałam.

Mężczyzno zmuszany do konkurowania z kobietą, która nie potrafi przyjąć Twoich darów i dobrych cech, lecz z nimi rywalizuje, wybacz mi proszę, że widziałam w Tobie wroga, lub obiekt dzięki któremu mogłam poczuć się lepiej z moimi kompleksami. Wybacz mi proszę moje stwardniałe serce.

Mężczyzno żyjący obok kobiety, która nie potrafi lub nie chce przyjmować. Nie dziwię się, że zamykasz swoje serce z braku przepływu miłości. Przepraszam, wybacz mi proszę moje zamknięcie na Ciebie i własną kobiecość. Mężczyzno znoszący niekontrolowane kobiece emocje w imię kobiecego wyrażania się, a czasem z nieświadomej zemsty za doznane krzywdy – nie dziwię się, że zamknąłeś swoje serce na miłość, która była agresją w Twoim kierunku, odzwierciedleniem zimna. Wybacz mi, proszę.

Mężczyzno znoszący emocjonalną zemstę kobiety za prawdziwe, lub domniemane wieki upokorzeń – przepraszam, wybacz mi proszę. Tutaj nie ma winnych. Wiem, że w niczym nie zawiniłeś i że również cierpiałeś. Mężczyzno znoszący kobiecą manipulację, żądania, oczekiwania, warunki w imię zapewnienia sobie przez nią określonych rezultatów lub poczucia bezpieczeństwa – nie dziwię się, że zamknąłeś swoje serce na miłość, która była manipulacją. Przepraszam, wybacz mi proszę.

Mężczyzno, dziękuję za Ciebie. Składam Tobie głębokie uhonorowanie. Dziś czuję wielką miłość do Ciebie, która daje Ci przestrzeń na to, byś był jaki jesteś.

Dziś JESTEM CIEBIE CIEKAWA i chcę Cię poznać. Dziś otwieram się i dążę do tego, by przyjąć Cię sercu pełnym czystej miłości. Dziś z otwartym sercem wychodzę Ci naprzeciw i chcę zobaczyć, kim naprawdę jesteś, nie oceniam. Widzę w Tobie człowieka, nie maszynę, nie człowieka z filmów, gazet.

Mężczyzno, dziś dziękuję Ci z miłością za wspólną drogę, jaką razem przeszliśmy i chcemy przechodzić, i za którą NIE JESTEŚ odpowiedzialny SAM. Mężczyzno, biorę dziś pełną odpowiedzialność za swoje szczęście i za swój ból, uzdrawiam Cię miłością i napełniam się Duchem, otwieram swoje serce na miłość – dla dobra nas wszystkich.

Mężczyzno, partnerze, bracie, ojcze, dziadku, synu… kłaniam się z miłością Twojemu sercu, kłaniam się Twojej męskości, która jest bardzo różna, często zniszczona i dziś mówię Ci: przychodzę do Ciebie, bo w końcu nauczyłam się kochać.

Autorstwo: Divha Shivya
Słowa wstępu: Swiadomosc-Zwiazkow.pl
Źródło: WolneMedia.net


https://wolnemedia.net/kobieta-przepras ... dziennosc/




Pozdrawiam - THoTal :)
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: azo » poniedziałek 09 gru 2019, 18:49

Przepraszam użalających się wyłącznie nad Sobą słabeuszy za to, że traktowałam Was lepiej niż na to zasługiwaliście. To faktycznie był bardzo poniżający brak szacunku dla Was. Przepraszam walecznych dobrych Mężczyzn za to że Was ignorowałam. Przepraszam Siebie za złe wybory i decyzje. :)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: azo » środa 11 gru 2019, 22:04

BABA pisze:
poniedziałek 09 gru 2019, 18:49
Przepraszam użalających się wyłącznie nad Sobą słabeuszy za to, że traktowałam Was lepiej niż na to zasługiwaliście. To faktycznie był bardzo poniżający brak szacunku dla Was. Przepraszam walecznych dobrych Mężczyzn za to że Was ignorowałam. Przepraszam Siebie za złe wybory i decyzje. :)
Mam potrzebę, żeby wrócić do tego tematu. :)

Czy wśród czytających jest ktoś, kto w Moim poście dostrzegł BEZWARUNKOWĄ akceptację dla poprzedniego, umieszczonego przez ThoTala tekstu? Jeśli tak to wyrazy szacunku dla Ciebie świadoma Kobieto i/lub świadomy Mężczyzno. :)

Nie będę rozwijać tego tematu - tłumaczy go dostatecznie dużo lepszych od Mojego przekazów. Choćby w podcastach Gracjana. Poza tym, gdybym omawiała to na przykładzie analizy zdarzenia w którym uczestniczyłam - byłoby to mało wiarygodne. Chcę się odnieść do płaszczyzny dużo bliższej Nam - międzyludzkiej.

Całkowite pojednanie zawsze jest możliwe. Ale wymaga jednak spełnienia pewnych warunków (bo nie można wyciągnąć do kogoś na zgodę dłoni ze słowami "pocałuj").
Wybaczyć i zapomnieć można wszystko. Ale nie każdemu w danym momencie Jego życia (bo Ludzie przechodzą przez różne Swoje fazy).
Miłość jest w stanie wyleczyć każdą ranę. Ale nie każdego Człowieka (bo musi wyrazić na to Swoją zgodę).

"Boski porządek" to dziedzina paradoksów i współistniejących przeciwieństw. Trzeba się sporo napracować, żeby "zasłużyć" na bezwarunkową akceptację. Tak naprawdę trzeba nauczyć się ją dostrzegać tam gdzie wydaje się Nam, że jej nie ma. Dobra wola i chęć pojednania nie wystarczają, potrzebna jest jeszcze zdolność rozróżniania tych wszystkich niuansów. Inaczej kończy się to tragedią bo Mężczyzna uciekający przed Swoim bólem jest w stanie zniszczyć każdą Kobietę, która stanie na Jego drodze i odwrotnie. Domagając się od Siebie nawzajem bezwarunkowej akceptacji dla tego co ROBIMY - tworzymy związki oparte na wyłącznie eskalującej przemocy. Nie tylko agresja i nie tylko roszczeniowość jest formą przemocy. Bycie "świętą/świętym" też może nią być.

To, że My Kobiety rozumiemy gniew i frustrację Mężczyzn, to, że jesteśmy gotowe uznać Swój "udział" a nawet to, że jesteśmy otwarte na zgodę "pomimo" Nam również zadanych ran, niestety nie oznacza jeszcze tego, że Wy Mężczyźni też Siebie rozumiecie, macie gotowość dostrzec Swój "udział" i wiecie co z tymi Waszymi emocjami musicie zrobić, żeby do prawdziwego pojednania - obopólnie satysfakcjonującej zgody doszło. Podpowiem - przestać uciekać przed Swoimi trudnymi emocjami. Najsilniejszy jest ten Mężczyzna, który doświadczył i zaakceptował własną słabość, bezsilność, rozpacz i pomieszanie. "Czuję się tak - jest OK, posiedzę w tym, może tak być, mogę to znieść". BO TO MĘŻCZYZNO "dziki i nieokiełznany" TEŻ jest część Ciebie - i tylko CZĘŚĆ. Ale ta część najbardziej domaga się Twojej akceptacji. Jeśli potrzebujecie do tego Naszej pomocy - na pewno ją otrzymacie. Czy chcecie ją otrzymywać na wprost, czy jako dodatkowy impuls bólu to już inna sprawa i nie tylko Nasz ale Wasz również wybór. Przed trudnymi emocjami nie ma ucieczki. Kiedy nie doświadczamy ich wewnętrznie - przychodzą do Nas z zewnątrz i prędzej czy później każdy z Nas uciekając przed nimi roztrzaska się o jakąś skałę. Kluczem do łagodzenia emocji jest ich akceptacja. Wtedy ta "dzika nieokiełznana siła" zamienia się stopniowo w spokojną, stałą i coraz większą rzeczywistą moc. :)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 18 gru 2019, 12:12

przepraszam wszystkich panów ale nie mogłam się oprzeć :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Załączniki
76762635_554446028680200_2354637982339694592_n.jpg
76762635_554446028680200_2354637982339694592_n.jpg (14.8 KiB) Przejrzano 11643 razy
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: azo » środa 18 gru 2019, 21:51

Zapraszam do wysłuchania reportażu na stronie. Nie mam pojęcia jak wkleić jeśli w ogóle można. :)
"Historia kilku miłości" - reportaż Marcina Matysiuka

Czy miłość w życiu jest najważniejsza? Większość ludzi uważa, że tak, choć pani Aleksandra nie jest o tym przekonana.
Czy można zbudować trwałe małżeństwo, w którym miłość jest sprawą trzeciorzędną? Takie małżeństwo pani Aleksandry trwa od pięćdziesięciu lat. Nie brakowało w nim trudnych momentów, lecz dobroć i szlachetność małżonków pomogły przetrwać najtrudniejsze chwile... Pani Ola zabiera nas w świat swego dzieciństwa, dojrzewania i starości, a jej opowieść układa się w pamiętnik kilku miłości.
https://www.radio.bialystok.pl/reportaz/index/id/14664
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: azo » sobota 21 gru 2019, 22:46

Tu Mi to najbardziej pasuje bo choć jest o dostatku to jednak sposób budowania owego - przez bliskie (zwłaszcza) relacje. :)

UNIWERSALNA FORMUŁA NA DOSTATEK W ŻYCIU

https://youtu.be/TrlCsKMTT2Q
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: azo » sobota 28 gru 2019, 21:51

11 praw udanego związku #99

https://youtu.be/bliYY99umM4
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Kobieta i Mężczyzna. Razem.

Nieprzeczytany post autor: azo » poniedziałek 30 gru 2019, 22:47

Robiąc porządki w poczcie znalazłam takiego nie przeczytanego maila z wyjątkowo prostą i skuteczną poradą. Oto fragment. :)
Większość singli traktuje swoje poszukiwania jak polowanie. Szukają odpowiedniej zdobyczy i pierwsze pytanie, jakie sobie zadają, brzmi: "Czy to ona?"; "Czy to on?". Nawiązują dialog z tym pytaniem w głowie, zadając drugiej osobie pytania, które bardziej niż rozmowę przypominają przesłuchanie. Nie chcą tracić czasu, jeśli okaże się, że to nie osoba dla nich - dlatego chcą jak najszybciej zrezygnować z ewentualnej ślepej uliczki, tak aby poszukać kolejnego kandydata.

Takie podejście nie ma najmniejszego sensu. Po pierwsze - nie dajesz sobie i tej osobie poznać się takimi, jakimi naprawdę jesteście. Patrzysz bowiem na drugą osobę przez filtr potencjalnego partnera, już na wstępie mając wobec niej cały zestaw oczekiwań.

Po drugie, na początkowym etapie relacji nie masz pojęcia, czy z tą osobą będzie Ci dobrze. Mit romantycznej miłości ma rację bytu tylko w telewizji i choć czasem już podczas pierwszej rozmowy czujemy intuicyjne "tak" lub silne "nie", wielokrotnie nasze pierwsze intuicje mogą być po prostu mylnym pierwszym wrażeniem.

Zapraszam Cię do wypróbowania innego podejścia. Zapomnij o kandydatach i kandydatkach. Zapomnij o związkach. Skup się na tym, aby szukać ciekawych ludzi i rozwijać wartościowe relacje. Daj sobie szansę naprawdę poznać drugą osobę, zanim zadasz sobie pytanie o to, czy warto traktować ją jako potencjalnego partnera lub partnerkę.

Zaoszczędzisz sobie tym samym wiele stresu. Dasz ludziom więcej przestrzeni do bycia sobą. I zapewne niejednokrotnie się zaskoczysz, gdy ktoś, do kogo początkowo nie byłeś przekonany, zaskoczy Cię i nie pozwoli o sobie zapomnieć. Albo ktoś, kim początkowo się zachwyciłaś, po kilku spotkaniach okaże się być z zupełnie innej bajki.
Michał Pasterski
https://michalpasterski.pl/
0 x


Ascezo minD

ODPOWIEDZ