Witam wszystkich użytkowników tego forum
17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.
25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.
Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.
/blueray21
W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum
To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.
Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.
/blueray21
Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?
-
- Posty: 729
- Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
- x 24
- x 50
- Podziękował: 807 razy
- Otrzymał podziękowanie: 746 razy
Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?
@beadnorsi jaka masz diete? Probowales b12 w kilku formach?
Ja sie nie badalem od prawie 7 lat. Zdrowie sie poprawialo powoli, ale bylo kilka przelomowych momentow. Szczegolnie przy goraczce i nocnym poceniu.
Na uklad nerwowy lions mane i reishi dla mnie jak strzelil. Zloto koloidalne tez dobrze robi. Dieta do max 150g wegli, 100g+ bialka i 200+ tluszczu w postaci OMAD. 20+ ziol, przypraw, wiele rodzajow nasion i orzechow. Roznorodnosc z tego co zaobserwowalem jest kluczowa w tym. Strategia pod katem dzialania na robale i wspomaganie ciala. W ten sposob u mnie nastapila poprawa.
Ja sie nie badalem od prawie 7 lat. Zdrowie sie poprawialo powoli, ale bylo kilka przelomowych momentow. Szczegolnie przy goraczce i nocnym poceniu.
Na uklad nerwowy lions mane i reishi dla mnie jak strzelil. Zloto koloidalne tez dobrze robi. Dieta do max 150g wegli, 100g+ bialka i 200+ tluszczu w postaci OMAD. 20+ ziol, przypraw, wiele rodzajow nasion i orzechow. Roznorodnosc z tego co zaobserwowalem jest kluczowa w tym. Strategia pod katem dzialania na robale i wspomaganie ciala. W ten sposob u mnie nastapila poprawa.
0 x
We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.
-
- Posty: 1589
- Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
- x 3
- x 99
- Podziękował: 3045 razy
- Otrzymał podziękowanie: 2135 razy
Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?
Grupa witamin B stanowi zbiór związków chemicznych o właściwościach kluczowych dla utrzymania zdrowia organizmu i dobrego samopoczucia. Gdy równowaga między nimi zostaje zachwiana, może dojść do niedoborów. Skutki niedoboru witamin z grupy B często wpływają na stan psychiczny, powodując również szereg zaburzeń m.in. układu immunologicznego, układu pokarmowego czy pogorszenie stanu skóry i paznokci. Co wypłukuje z organizmu witaminę B i jak przeciwdziałać niedoborom?
Za co odpowiada witamina B?
Witaminy z grupy B zapewniają wsparcie organizmu na wielu płaszczyznach, dlatego zbilansowana dieta oraz suplementacja ich w okresie wzmożonego zapotrzebowania ma bardzo duże znaczenie i pozwala utrzymać dobre zdrowia. W grupie tej wyróżnia się m.in.:
witaminę B1 (tiaminę),
witaminę B2 (ryboflawinę),
witaminę B3 (niacynę, wit. PP),
witamin B5 (kwas pantotenowy),
witaminę B6 (pirydoksynę),
witaminę B7 (biotynę),
witaminę B9 (kwas foliowy),
witaminę B12 (kobalaminę).
Większość witamin z grupy B uczestniczy w przemianach metabolicznych organizmu, dzięki którym możesz czerpać energię z pożywienia. Biorą udział w procesach krwiotwórczych, przewodnictwie nerwowym, a także wpływają na prawidłową pracę mózgu. Niedostateczny poziom wybranych witamin z grupy B może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, dlatego warto słuchać swojego organizmu i kontrolować, czy wybrane objawy związane z gorszym samopoczuciem nie świadczą o niedoborach.
Niedobór witaminy B – kiedy do niego dochodzi?
Do niedoboru witamin z grupy B zazwyczaj dochodzi w przypadku nieprawidłowo zbilansowanego jadłospisu. Jeśli dieta jest uboga w produkty mięsne, jaja, a także świeże warzywa i owoce może dojść do pierwszych objawów niewystarczającej ilości witamin w organizmie. Z niedoborem witamin z grupy B, w szczególności B12, często mierzą się wegetarianie, weganie oraz osoby, które wykluczyły mięso oraz produkty odzwierzęce z diety.
Innym powodem zaburzeń przyczyniających się do powstania niedoborów witaminy B jest obecność chorób układu pokarmowego, które ingerują w proces wchłaniania składników pokarmowych i upośledzają ich absorpcję. Do niedoborów może dojść również na skutek przyspieszonego pasażu treści pokarmowej przez jelita, a także w wyniku zmian stanu fizjologicznego w okresach, takich jak np. ciąża lub z powodu nadmiernego spożywania alkoholu i przyjmowania wybranych leków.
Przeczytaj również: Niedobór witaminy C – skutki, objawy, przyczyny
Niedobór witamin z grupy B – przyczyny
Przyczyny niedoboru witaminy B w większości przypadków wynikają z zaniedbania odżywiania w wyniku m.in. monotonnej diety, która nie jest bogata w produkty będące źródłem pełnowartościowego białka, witamin i składników mineralnych. Do innych przyczyn należą również:
prowadzenie diety roślinnej (wegetarianizm, weganizm),
okres rekonwalescencji po przebytych zabiegach operacyjnych,
nadmierne spożywanie alkoholu,
zaburzenia pH soku żołądkowego,
choroby autoimmunologiczne jelit m.in. choroba Leśniowskiego-Crohna.
Niedobór witaminy B – objawy
Witaminy z grupy B to szereg związków chemicznych, z których każdy pełni w organizmie inną funkcję. Jeśli chcesz poznać objawy niedoborów, warto przyjrzeć się wszystkim z nich oddzielnie. Co mówią poszczególne objawy?
Witamina B1 (tiamina)
osłabienie,
zaburzenia koncentracji,
depresja,
bóle głowy,
obrzęki,
zaburzenia czynności serca,
neuropatia (uszkodzenie nerwów).
Witamina B2 (ryboflawina):
zaćma,
zapalenie skóry,
owrzodzenia kącików ust,
wrażliwość na światło,
zmęczenie.
Witamina B3 (niacyna):
zapalenie skóry,
biegunka,
demencja,
zaburzenia psychiczne,
bóle brzucha.
Witamina B5 (kwas pantotenowy):
zmęczenie,
bóle głowy,
bezsenność,
zaburzenia żołądkowo-jelitowe,
drętwienie i mrowienie kończyn.
Witamina B6 (pirydoksyna):
anemia,
choroby zapalne skóry,
zaburzenia neurologiczne,
drętwienie i mrowienie kończyn,
zmęczenie.
Witamina B7 (biotyna):
suchość skóry,
wypadanie włosów,
bóle mięśni,
zmęczenie,
łamliwość paznokci.
Witamina B9 (kwas foliowy):
anemia,
bóle głowy,
zmęczenie,
osłabienie,
brak apetytu,
problemy z pamięcią,
Witamina B12 (kobalamina):
anemia,
osłabienie,
drętwienie i mrowienie kończyn,
trudności z chodzeniem,
zaburzenia widzenia,
problemy z pamięcią.
Należy pamiętać, że objawy niedoboru witamin z grupy B mogą być różnorodne i zależne od wielu czynników, takich jak: dieta, styl życia czy stan zdrowia. Jeżeli masz podejrzenie niedoboru któregoś z tych składników, warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.
Niedobór witaminy B – objawy neurologiczne
Niedobory witamin z grupy B mogą prowadzić do szeregu objawów neurologicznych. Do najczęstszych z nich należą m.in.: neuropatia obwodowa, zaburzenia poznawcze oraz problemy z koordynacją ruchową. W przypadku podejrzenia niedoborów witaminy B warto wykonać badania oraz skonsultować się z lekarzem, aby zapobiec trwałym uszkodzeniom układu nerwowego.
Co wypłukuje z organizmu witaminę B?
Alkohol i nikotyna należą do substancji, które utrudniają wchłanianie witaminy z grupy B, dlatego bardzo często do niedoborów dochodzi u osób uzależnionych od tych substancji. Witamina B w różnych formach może zostać również wypłukana z organizmu w wyniku przyjmowania leków. Jej wchłanianie zaburza m.in. metformina, omeprazol oraz niektóre leki przeciwdrgawkowe.
Jak szybko uzupełnić niedobór witaminy B?
W przypadku wystąpienia niedoborów witamin z grupy B należy jak najszybciej podjąć kroki służące zmianie dotychczasowego sposobu życia. Rezygnacja z używek i zmiana diety korzystnie wpłyną na organizm, choć na efekty takiej rewolucji będzie trzeba trochę poczekać. Lepszym rozwiązaniem jest podjęcie suplementacji, najlepiej w formie wlewów witaminowych. Za ich pośrednictwem kompleks przyjmowanych witamin trafia bezpośrednio do krwiobiegu, co eliminuje problem zaburzeń wchłaniania i pozwala w krótszym czasie odzyskać równowagę witaminową w organizmie. To wygodna forma suplementacji, stosowana również w przypadku innych niedoborów witamin. W ofercie naszej kliniki witaminowej VitaDrip znajdziesz m.in. kroplówkę z wit. C, kroplówkę na podniesienie odporności czy kroplówkę na wzmocnienie włosów.
Niedobór witamin z grupy B – charakterystyka
Witamina Funkcje Objawy niedoboru witaminy B
B1 (tiamina) Wspomaganie przemian energetycznych, funkcjonowanie układu nerwowego Osłabienie, zaburzenia koncentracji, depresja, bóle głowy, obrzęki, zaburzenia serca, neuropatia
B2 (ryboflawina) Uczestnictwo w procesach metabolicznych, wzrok Zaćma, zapalenie skóry, owrzodzenia kącików ust, wrażliwość na światło, zmęczenie
B3 (niacyna) Wspomaganie przemian energetycznych, funkcjonowanie układu nerwowego Zapalenie skóry, biegunka, demencja, zaburzenia psychiczne, bóle brzucha
B5 (kwas pantotenowy) Wspieranie funkcji metabolicznych, utrzymanie zdrowej skóry Zmęczenie, bóle głowy, bezsenność, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, drętwienie i mrowienie kończyn
B6 (pirydoksyna) Wpływ na metabolizm aminokwasów, układ nerwowy Anemia, choroby zapalne skóry, zaburzenia neurologiczne, drętwienie i mrowienie kończyn, zmęczenie
B7 (biotyna) Uczestnictwo w przemianach węglowodanów, białek i tłuszczów Suchość skóry, wypadanie włosów, bóle mięśni, zmęczenie, łamliwość paznokci
B9 (kwas foliowy) Wspieranie procesów podziału komórkowego, syntezę DNA Anemia, bóle głowy, zmęczenie, osłabienie, brak apetytu, problemy z pamięcią
B12 (kobalamina) Wpływ na funkcje nerwowe, udział w tworzeniu krwinek czerwonych Anemia, osłabienie, drętwienie i mrowienie kończyn, trudności z chodzeniem, zaburzenia widzenia, problemy z pamięcią
Witam.Mam pytanie;
Kiedy spie i mam w czasie snu rece zgiete w lokciach ,budze sie poniewaz mrowieja mi koncowki palcow takjakby.Kiedy zakladam noge na noge w czasie siedzenia,po jakims czasie mrowieje mi noga ta "na gorze" ze tak napisze.Trwa to troszke ale lekko zmrowieje.
Tez sadze @Blue,ze nie mam jeszcze neuropati cukrzycowej,wiec zostaje mi brak ,powazny brak ktores z witamin B .
Dlaczego?
Wypilem ostatnio jakos kawe bez dodatkow 3 dni pod rzad i w trzecim dniu dostalem czarnych mysli w glowie ,jak dawniej.
Psuje mi sie wzrok,to juz pisalem,ALE kiedy wezne niacyne z fluszem,lepiej widze
Na Tiamine reaguje jakos gorzej,
Jak myslicie,ktorej B mi brakuje?
Za co odpowiada witamina B?
Witaminy z grupy B zapewniają wsparcie organizmu na wielu płaszczyznach, dlatego zbilansowana dieta oraz suplementacja ich w okresie wzmożonego zapotrzebowania ma bardzo duże znaczenie i pozwala utrzymać dobre zdrowia. W grupie tej wyróżnia się m.in.:
witaminę B1 (tiaminę),
witaminę B2 (ryboflawinę),
witaminę B3 (niacynę, wit. PP),
witamin B5 (kwas pantotenowy),
witaminę B6 (pirydoksynę),
witaminę B7 (biotynę),
witaminę B9 (kwas foliowy),
witaminę B12 (kobalaminę).
Większość witamin z grupy B uczestniczy w przemianach metabolicznych organizmu, dzięki którym możesz czerpać energię z pożywienia. Biorą udział w procesach krwiotwórczych, przewodnictwie nerwowym, a także wpływają na prawidłową pracę mózgu. Niedostateczny poziom wybranych witamin z grupy B może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, dlatego warto słuchać swojego organizmu i kontrolować, czy wybrane objawy związane z gorszym samopoczuciem nie świadczą o niedoborach.
Niedobór witaminy B – kiedy do niego dochodzi?
Do niedoboru witamin z grupy B zazwyczaj dochodzi w przypadku nieprawidłowo zbilansowanego jadłospisu. Jeśli dieta jest uboga w produkty mięsne, jaja, a także świeże warzywa i owoce może dojść do pierwszych objawów niewystarczającej ilości witamin w organizmie. Z niedoborem witamin z grupy B, w szczególności B12, często mierzą się wegetarianie, weganie oraz osoby, które wykluczyły mięso oraz produkty odzwierzęce z diety.
Innym powodem zaburzeń przyczyniających się do powstania niedoborów witaminy B jest obecność chorób układu pokarmowego, które ingerują w proces wchłaniania składników pokarmowych i upośledzają ich absorpcję. Do niedoborów może dojść również na skutek przyspieszonego pasażu treści pokarmowej przez jelita, a także w wyniku zmian stanu fizjologicznego w okresach, takich jak np. ciąża lub z powodu nadmiernego spożywania alkoholu i przyjmowania wybranych leków.
Przeczytaj również: Niedobór witaminy C – skutki, objawy, przyczyny
Niedobór witamin z grupy B – przyczyny
Przyczyny niedoboru witaminy B w większości przypadków wynikają z zaniedbania odżywiania w wyniku m.in. monotonnej diety, która nie jest bogata w produkty będące źródłem pełnowartościowego białka, witamin i składników mineralnych. Do innych przyczyn należą również:
prowadzenie diety roślinnej (wegetarianizm, weganizm),
okres rekonwalescencji po przebytych zabiegach operacyjnych,
nadmierne spożywanie alkoholu,
zaburzenia pH soku żołądkowego,
choroby autoimmunologiczne jelit m.in. choroba Leśniowskiego-Crohna.
Niedobór witaminy B – objawy
Witaminy z grupy B to szereg związków chemicznych, z których każdy pełni w organizmie inną funkcję. Jeśli chcesz poznać objawy niedoborów, warto przyjrzeć się wszystkim z nich oddzielnie. Co mówią poszczególne objawy?
Witamina B1 (tiamina)
osłabienie,
zaburzenia koncentracji,
depresja,
bóle głowy,
obrzęki,
zaburzenia czynności serca,
neuropatia (uszkodzenie nerwów).
Witamina B2 (ryboflawina):
zaćma,
zapalenie skóry,
owrzodzenia kącików ust,
wrażliwość na światło,
zmęczenie.
Witamina B3 (niacyna):
zapalenie skóry,
biegunka,
demencja,
zaburzenia psychiczne,
bóle brzucha.
Witamina B5 (kwas pantotenowy):
zmęczenie,
bóle głowy,
bezsenność,
zaburzenia żołądkowo-jelitowe,
drętwienie i mrowienie kończyn.
Witamina B6 (pirydoksyna):
anemia,
choroby zapalne skóry,
zaburzenia neurologiczne,
drętwienie i mrowienie kończyn,
zmęczenie.
Witamina B7 (biotyna):
suchość skóry,
wypadanie włosów,
bóle mięśni,
zmęczenie,
łamliwość paznokci.
Witamina B9 (kwas foliowy):
anemia,
bóle głowy,
zmęczenie,
osłabienie,
brak apetytu,
problemy z pamięcią,
Witamina B12 (kobalamina):
anemia,
osłabienie,
drętwienie i mrowienie kończyn,
trudności z chodzeniem,
zaburzenia widzenia,
problemy z pamięcią.
Należy pamiętać, że objawy niedoboru witamin z grupy B mogą być różnorodne i zależne od wielu czynników, takich jak: dieta, styl życia czy stan zdrowia. Jeżeli masz podejrzenie niedoboru któregoś z tych składników, warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.
Niedobór witaminy B – objawy neurologiczne
Niedobory witamin z grupy B mogą prowadzić do szeregu objawów neurologicznych. Do najczęstszych z nich należą m.in.: neuropatia obwodowa, zaburzenia poznawcze oraz problemy z koordynacją ruchową. W przypadku podejrzenia niedoborów witaminy B warto wykonać badania oraz skonsultować się z lekarzem, aby zapobiec trwałym uszkodzeniom układu nerwowego.
Co wypłukuje z organizmu witaminę B?
Alkohol i nikotyna należą do substancji, które utrudniają wchłanianie witaminy z grupy B, dlatego bardzo często do niedoborów dochodzi u osób uzależnionych od tych substancji. Witamina B w różnych formach może zostać również wypłukana z organizmu w wyniku przyjmowania leków. Jej wchłanianie zaburza m.in. metformina, omeprazol oraz niektóre leki przeciwdrgawkowe.
Jak szybko uzupełnić niedobór witaminy B?
W przypadku wystąpienia niedoborów witamin z grupy B należy jak najszybciej podjąć kroki służące zmianie dotychczasowego sposobu życia. Rezygnacja z używek i zmiana diety korzystnie wpłyną na organizm, choć na efekty takiej rewolucji będzie trzeba trochę poczekać. Lepszym rozwiązaniem jest podjęcie suplementacji, najlepiej w formie wlewów witaminowych. Za ich pośrednictwem kompleks przyjmowanych witamin trafia bezpośrednio do krwiobiegu, co eliminuje problem zaburzeń wchłaniania i pozwala w krótszym czasie odzyskać równowagę witaminową w organizmie. To wygodna forma suplementacji, stosowana również w przypadku innych niedoborów witamin. W ofercie naszej kliniki witaminowej VitaDrip znajdziesz m.in. kroplówkę z wit. C, kroplówkę na podniesienie odporności czy kroplówkę na wzmocnienie włosów.
Niedobór witamin z grupy B – charakterystyka
Witamina Funkcje Objawy niedoboru witaminy B
B1 (tiamina) Wspomaganie przemian energetycznych, funkcjonowanie układu nerwowego Osłabienie, zaburzenia koncentracji, depresja, bóle głowy, obrzęki, zaburzenia serca, neuropatia
B2 (ryboflawina) Uczestnictwo w procesach metabolicznych, wzrok Zaćma, zapalenie skóry, owrzodzenia kącików ust, wrażliwość na światło, zmęczenie
B3 (niacyna) Wspomaganie przemian energetycznych, funkcjonowanie układu nerwowego Zapalenie skóry, biegunka, demencja, zaburzenia psychiczne, bóle brzucha
B5 (kwas pantotenowy) Wspieranie funkcji metabolicznych, utrzymanie zdrowej skóry Zmęczenie, bóle głowy, bezsenność, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, drętwienie i mrowienie kończyn
B6 (pirydoksyna) Wpływ na metabolizm aminokwasów, układ nerwowy Anemia, choroby zapalne skóry, zaburzenia neurologiczne, drętwienie i mrowienie kończyn, zmęczenie
B7 (biotyna) Uczestnictwo w przemianach węglowodanów, białek i tłuszczów Suchość skóry, wypadanie włosów, bóle mięśni, zmęczenie, łamliwość paznokci
B9 (kwas foliowy) Wspieranie procesów podziału komórkowego, syntezę DNA Anemia, bóle głowy, zmęczenie, osłabienie, brak apetytu, problemy z pamięcią
B12 (kobalamina) Wpływ na funkcje nerwowe, udział w tworzeniu krwinek czerwonych Anemia, osłabienie, drętwienie i mrowienie kończyn, trudności z chodzeniem, zaburzenia widzenia, problemy z pamięcią
Witam.Mam pytanie;
Kiedy spie i mam w czasie snu rece zgiete w lokciach ,budze sie poniewaz mrowieja mi koncowki palcow takjakby.Kiedy zakladam noge na noge w czasie siedzenia,po jakims czasie mrowieje mi noga ta "na gorze" ze tak napisze.Trwa to troszke ale lekko zmrowieje.
Tez sadze @Blue,ze nie mam jeszcze neuropati cukrzycowej,wiec zostaje mi brak ,powazny brak ktores z witamin B .
Dlaczego?
Wypilem ostatnio jakos kawe bez dodatkow 3 dni pod rzad i w trzecim dniu dostalem czarnych mysli w glowie ,jak dawniej.
Psuje mi sie wzrok,to juz pisalem,ALE kiedy wezne niacyne z fluszem,lepiej widze
Na Tiamine reaguje jakos gorzej,
Jak myslicie,ktorej B mi brakuje?
0 x
- blueray21
- Administrator
- Posty: 9786
- Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
- x 44
- x 511
- Podziękował: 446 razy
- Otrzymał podziękowanie: 14753 razy
Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?
@beadnorsi, tak się chyba nie da dojść do wytypowania pewniaków.
Kawa bez cukru ewidentnie wypłukuje magnez, może stąd czarne myśli.
Główne witaminy dla wzroku: A, B2, B6, B12. Może określ na czym polega u ciebie gorsze widzenie. Skoro niacyna coś poprawia to przez rozszerzanie drobnych naczyń krwionośnych. Możliwości są 2 :
zapchane lub zwężone naczynia albo gęsta krew.
W przeciwdziałaniu jakiejkolwiek neuropatii bardzo istotna jest B1, najlepiej w formie Benfotiamina, niestety droga. Potrzeba też B2, B6, B9, B12, ALA, chrom, mangan i Lions mane, ten ostatni to dość szerokopasmowy specyfik.
Tak sobie pomyślałem teraz, że przy gęstej krwi i długo zgiętych łokciach, drętwienie nie musi być skutkiem nerwowym, tylko skutkiem niedokrwienia.
Patrzyłeś na krew, przy pobieraniu do badania? Lekarze mają też jakieś swoje markery gęstości oprócz fibrynogenu.
W liście witamin B ominięto B4, cholina - paliwo dla mózgu oraz B8 - inozytol, może jest ważniejszy dla kobiet, ale też potrzebny. Pozostają jeszcze 2 substancje : PABA i GABA, które mają duży związek z tematem, w którym teraz piszemy.
Kawa bez cukru ewidentnie wypłukuje magnez, może stąd czarne myśli.
Główne witaminy dla wzroku: A, B2, B6, B12. Może określ na czym polega u ciebie gorsze widzenie. Skoro niacyna coś poprawia to przez rozszerzanie drobnych naczyń krwionośnych. Możliwości są 2 :
zapchane lub zwężone naczynia albo gęsta krew.
W przeciwdziałaniu jakiejkolwiek neuropatii bardzo istotna jest B1, najlepiej w formie Benfotiamina, niestety droga. Potrzeba też B2, B6, B9, B12, ALA, chrom, mangan i Lions mane, ten ostatni to dość szerokopasmowy specyfik.
Tak sobie pomyślałem teraz, że przy gęstej krwi i długo zgiętych łokciach, drętwienie nie musi być skutkiem nerwowym, tylko skutkiem niedokrwienia.
Patrzyłeś na krew, przy pobieraniu do badania? Lekarze mają też jakieś swoje markery gęstości oprócz fibrynogenu.
W liście witamin B ominięto B4, cholina - paliwo dla mózgu oraz B8 - inozytol, może jest ważniejszy dla kobiet, ale też potrzebny. Pozostają jeszcze 2 substancje : PABA i GABA, które mają duży związek z tematem, w którym teraz piszemy.
0 x
Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
-
- Posty: 1589
- Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
- x 3
- x 99
- Podziękował: 3045 razy
- Otrzymał podziękowanie: 2135 razy
Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?
A wiec;blueray21 pisze: ↑wtorek 16 sty 2024, 22:47@beadnorsi, tak się chyba nie da dojść do wytypowania pewniaków.
Kawa bez cukru ewidentnie wypłukuje magnez, może stąd czarne myśli.
Główne witaminy dla wzroku: A, B2, B6, B12. Może określ na czym polega u ciebie gorsze widzenie. Skoro niacyna coś poprawia to przez rozszerzanie drobnych naczyń krwionośnych. Możliwości są 2 :
zapchane lub zwężone naczynia albo gęsta krew.
W przeciwdziałaniu jakiejkolwiek neuropatii bardzo istotna jest B1, najlepiej w formie Benfotiamina, niestety droga. Potrzeba też B2, B6, B9, B12, ALA, chrom, mangan i Lions mane, ten ostatni to dość szerokopasmowy specyfik.
Tak sobie pomyślałem teraz, że przy gęstej krwi i długo zgiętych łokciach, drętwienie nie musi być skutkiem nerwowym, tylko skutkiem niedokrwienia.
Patrzyłeś na krew, przy pobieraniu do badania? Lekarze mają też jakieś swoje markery gęstości oprócz fibrynogenu.
W liście witamin B ominięto B4, cholina - paliwo dla mózgu oraz B8 - inozytol, może jest ważniejszy dla kobiet, ale też potrzebny. Pozostają jeszcze 2 substancje : PABA i GABA, które mają duży związek z tematem, w którym teraz piszemy.
Benfotiamine pobralem z kilka razy,czuje sie gorzej po niej i mam lekkie klucia w klatce piersiowej,moze to dobrze?
Gorsze widzenie,juz od poczatku 2023 zauwazylem gorsze widzenie,oczywiscie czasu nie mialem zeby cos z tym zrobic.Kupilem szmat czasu temu najslabsze okulary,po badaniu u okulisty z 10-15 lat temu,ale widzialem w nich gorzej niz bez nich wiec odlozylem na polke.Potem dolozylem WU przeciw Candidzie i wzrok mi sie poprawil na tyle,ze ich nie potrzebowalem.
Dzis zalkadam je i widze wyraznie lepiej 1 mm druk na np,suplementach.Zeby cos dokladnie przeczytac,oddalam produkt ,kiedys nawet zmierzylem miara,35 cm od oczu,dzis to 40 cm,po niacynie 35.
Po tym "rewelacyjnym" "leku" jakim jest zoloft dostalem mrowienia glowy,ktore przeszlo jakos na zatoki i oczy.Dostalem lekkiego wytrzeszczu,wyobraz to sobie.
Tu prosba do @Grzesia o ten jego sposob na zatoki.Kiedy klade sie spac,mam zatoki jakby puste,poleze z godzine i sie zapychaja.Raz jedna strona,raz druga.Od tego prawdopodobnie mam uczucie "gorszego" wzroku.
Do obiadu biore E +A witaminy i przyjemnie mnie ociepla ze tak napisze.
Wieczorem 3/4 surowe zoltka +cos na zdrowym tluszczu.Pomagalo mi to zasypiac,choc w gleboki sen wpadalem rzadko.
Od dwoch dni WU o 16/18,3 dawki co 15 minut do jutra,potem raz dziennie 10 kropel-wystarczy.
Witamine C liposomalna Arient 1,czasami 2 razy dziennie.
Po witaminie E libido sie poprawilo,tylko moge "czesto" ale krotko.Jakby zaburzone byly moje mozliwosci.Po paru tygodniach "wytrzymalosc" sie poprawila po E witaminie.
Duzo jodu biore,jak nie jodyny to leci lugola.Po lugola mam wrazenie,ze wzrok sie na chwile poprawia.
Strasznie sie ta sytuacja denerwuje,wystarczy tak jak wczoraj,ze popije kawy a po godzinie lub wczesniej ogarnia mnie niepokoj.
Troche zaczalem cwiczyc za namowa @Grzesia,pompki,stanie na jednej nocze ,gimnastyka mikulina z pietami.
Zoloft bralem tylko tydzien ,potem tabsy na uspokojenie z dwa razy w czasie powrotu do niemiec i od tam listopada nie biore zadnych lekow.
Jakos sie trzymam,dzis przed godzina Moja byla juz pracownica przywiozla mi ususzone muchomory czerwone,sama przy mnie zjadla troszku,dla zdrowotnosci.
do kolegi @Forester,leczyla sie na pluca i oskrzela przez pol roku,u lekarzy ,bez zadowalajacych wynikow,po jednym razie z czerwonym muchomorem ,jednym pobraniem wszystko minelo.
Nie zamierzam brac lekow,choc nigdy nie mow "nigdy",jak sie u mnie wlasnie okazalo.5 lat bylem w miare zdrowy,spalem dobrze,pracowalem ,doradzalem jak moglem,pisalem,pomagalem.Przekonany bylem,ze gniazdo Candidy wywalone,problemy skonczone.A tu taki zonk.
Walcze dalej,poznaje nowe srodki,mam nowe dolegliwosci,czym uraczy mnie jeszcze Wszechmogacy?
0 x
- grzegorzadam
- Moderator
- Posty: 13105
- Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
- x 106
- x 696
- Podziękował: 29971 razy
- Otrzymał podziękowanie: 19646 razy
Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?
to można cofnąć > SKUTECZNIE
TO JEST POWAŻNA choroba psychiczna !
z https://www.theepochtimes.com/health/br ... gASQA6w%3D
TO JEST POWAŻNA choroba psychiczna !
z https://www.theepochtimes.com/health/br ... gASQA6w%3D
Oderwanie się od technologii:
jak 3-tygodniowy post przed ekranem może poprawić zdrowie mózgu
Nadużywanie ekranów może mieć wpływ na hormony i chemię mózgu, ale przerwa może pomóc Ci zresetować.
Oderwanie się od technologii: jak 3-tygodniowy post przed ekranem może poprawić zdrowie mózgu
(Ilustracja: The Epoch Times, Shutterstock)
Cara Michelle Miller
Autor: Cara Michelle Miller
2.12.2024
Zaktualizowano:
2.12.2024
Jake stał w drzwiach swojego pokoju w akademiku, nie do poznania dla swojej matki, która właśnie przybyła do kampusu. Patrzył na nią rozszerzonymi oczami, twarz miał drgającą i pokrytą trądzikiem, a włosy były tłuste i zaniedbane.
Nie uczęszczał na zajęcia przez dwa miesiące; zamiast tego grał do 16 godzin dziennie. Uniwersytet dał mu trzy dni na zwolnienie.
„Widziałam znaki, zanim wyjechał na uniwersytet, ale on miał odpowiedzi na wszystko, więc je zignorowałam” – powiedziała The Epoch Times Elaine Uskoski, matka Jake’a i autorka książki „Cyber Trzeźwy”.
Odczulanie się na dopaminę
Bardzo długie okresy korzystania z ekranu mogą być niebezpieczne. W skrajnych przypadkach mogą wywołać między innymi tiki twarzowe i ataki paniki.
„Ekrany działają jak środek pobudzający, podnosząc poziom pobudzenia i wywołując reakcje typu „walcz, uciekaj i zamroź” –
powiedziała „The Epoch Times” dr Victoria Dunckley, psychiatra dziecięca i autorka książki „Resetuj mózg dziecka”.
Kiedy ktoś nadmiernie gra, przesyła strumieniowo filmy lub przegląda media społecznościowe, istnieje ryzyko odczulenia na dopaminę. Dla Jake’a czynności, które wcześniej sprawiały mu przyjemność – nawet dbanie o siebie – nie mogły konkurować.
„Gra dostarczyła ogromnej dawki dopaminy” – powiedziała pani Uskoski, która obecnie oferuje rodzicom coaching w zakresie uzależnienia od gier wideo. „Stało się dla mnie jasne, że to uzależnienie, mimo że Jake twierdził, że jest to kwestia zarządzania czasem”.
POWIĄZANE HISTORIE
https://www.theepochtimes.com/health/ea ... ed_stories
Wczesny kontakt z ekranami może zmienić reakcje sensoryczne
1.9.2024
https://www.theepochtimes.com/bright/mo ... ed_stories
Mama zabiera dzieciom czas przed ekranem, gdy ich zachowanie staje się „szalone” – stało się to po miesiącu
Według dr Dunckleya, kiedy tak się dzieje, trudno jest się wycofać. Aby zakłócić wzorzec zachowania i uzdrowić mózg, potrzebny jest szybki ekran.
Historia kontynuowana jest pod reklamą
„Ostatecznym celem tymczasowej abstynencji od technologii jest znalezienie równowagi między „aktywnościami o wysokiej dopaminie” (HDA) i „aktywnościami o niskiej dopaminie” (LDA)” – wyjaśnił dr Clifford Sussman, psychiatra specjalizujący się w uzależnieniu od ekranu. Czasy Epoki.
Odłożenie technologii przywraca zdrowie mózgu
„Za każdym razem, gdy czas przed ekranem powoduje problemy z nastrojem, koncentracją, snem, zachowaniem, interakcjami społecznymi lub zdrowiem fizycznym, jest to niezdrowe” – stwierdził dr Dunckley. „Te efekty nie zawsze są widoczne, dopóki nie zrobisz szybko czystego i trwałego ekranu”.
„Post” ze względu na technologię to okres, w którym powstrzymujesz się od smartfonów, telewizorów, komputerów i mediów społecznościowych.
To szansa na ponowne odkrycie świata offline — bez ciągłego sprawdzania urządzenia w obawie, że coś przegapisz. W swojej książce dr Dunckley wyjaśnia, jak usunięcie jasnych ekranów pomaga w ponownej synchronizacji rytmów dobowych, umożliwiając wydzielanie melatoniny, hormonu snu, wcześniej wieczorem i w większych ilościach.
Melatonina jest silnym przeciwutleniaczem w układzie nerwowym, który działa łagodząco na chroniczne uszkodzenia spowodowane stresem . Melatonina jest także prekursorem neurochemicznej serotoniny zapewniającej dobre samopoczucie.
Historia kontynuowana jest pod reklamą
OGŁOSZENIE
„Chemia mózgu i hormony ulegają natychmiastowej normalizacji, gdy melatonina nie jest już tłumiona” – napisał dr Dunckley. „Podobnie dopamina nie jest już zmuszana do stosowania wzorca „wzrostu i wyczerpania”, który służy poprawie nastroju i czasu skupienia uwagi”.
Te ulepszenia stanowią podstawę do odkrywania i odkrywania na nowo bardziej znaczących czynności i zachowań, takich jak długie rozmowy, zatracanie się w świetnej książce lub po prostu nasłuchiwanie dźwięków natury podczas wędrówki – czynności, które dr Sussman nazwał LDA, ponieważ charakteryzuje je cierpliwość i opóźniona gratyfikacja.
Jak szybko zrobić ekran
Eksperci są zgodni, że leczenie uzależnienia od ekranu wymaga okresu
całkowitej abstynencji,
ale zalecany czas trwania jest różny. Przerwa od technologii może pomóc każdemu, kto chce zmniejszyć swoje przywiązanie do technologii i poprawić samopoczucie psychiczne.
Książka dr Dunckleya przedstawia czterotygodniowy plan obejmujący 21 dni bez ekranu. Cyfrowy detoks doktora Sussmana wymaga co najmniej trzech dni bez ekranu, aby rozpocząć jego trójfazowy proces.
W przypadku obu podejść reset jest pierwszym krokiem na drodze.
1. Usuń urządzenia cyfrowe
Przed rozpoczęciem przerwy na ekranie poświęć jeden dzień na dokładne przeszukanie ekranu. Urządzenia należy usunąć ze wszystkich pomieszczeń – zwłaszcza sypialni – i trzymać poza domem.
Historia kontynuowana jest pod reklamą
OGŁOSZENIE
Doktor Dunckley ostrzega, że jeśli dziecko będzie chciało korzystać z Internetu lub grać w gry wideo,
znajdzie urządzenie i znajdzie sposób na obejście oprogramowania blokującego hasła.
Oddaj urządzenia sąsiadowi lub przechowuj je w szufladzie w pracy do czasu zakończenia postu.
W przypadku dzieci, jeśli to możliwe, do odrabiania zadań domowych używaj komputera stacjonarnego, znajdującego się we wspólnym miejscu, gdzie możesz zobaczyć, co robi Twoje dziecko. W przypadku dorosłych wszystkie zadania związane z pracą należy zachować w godzinach pracy.
Jeśli w tym czasie nie zmienisz telefonu na telefon z klapką, usuń aplikacje społecznościowe, wyłącz większość (jeśli nie wszystkie) powiadomień i domyślnie korzystaj z trybu „nie przeszkadzać”.
Jeśli rezygnacja z ekranu w domu wydaje się zniechęcająca, dr Sussman zaleca zaplanowanie tygodniowej wycieczki bez ekranu lub rozważenie innych opcji, takich jak obóz w dziczy bez ekranu.
2. Zaplanuj inne zajęcia
Niezależnie od tego, czy ekran jest przeznaczony dla dziecka, osoby dorosłej czy całej rodziny, określ, czy całkowicie odłączasz urządzenie, czy tylko rezygnujesz z opcjonalnej technologii i na jak długo.
Aby wypełnić luki w czasie wolnym, konieczne jest przygotowanie kilku zajęć. LDA oferują wolniejsze tempo i stopniową nagrodę, w przeciwieństwie do wysoce stymulującej i natychmiast nagradzającej natury HDA.
Włączenie ekranu zajmuje jedną sekundę. „Wszystkie urządzenia cyfrowe to tak naprawdę maszyny na skróty; w „prawdziwym życiu” radzą sobie znacznie szybciej, niekoniecznie lepiej, ale szybciej” – wyjaśnił dr Sussman.
Jeśli chcesz grać w prawdziwy futbol, wymaga to planowania i wysiłku. Pomiędzy dołączeniem do drużyny a grą na boisku występuje wiele opóźnień, więc nagroda jest stopniowalna. Dla kontrastu, granie jest HDA, które daje natychmiastową satysfakcję.
Dr Sussman zaleca określenie działań obejmujących kontinuum od stymulujących i przyjemnych do wymagających cierpliwości. W zależności od preferencji może to być równoważenie uprawiania sportu lub chodzenia na koncerty z ćwiczeniem gry na instrumencie muzycznym lub naprawianiem czegoś, co wymaga naprawy.
Historia kontynuowana jest pod reklamą
Dziennik jest pomocny przy tworzeniu listy LDA i HDA oraz śledzeniu i rejestrowaniu wyników.
„W przypadku dzieci ważne jest zaplanowanie dodatkowych spotkań sam na sam z rodzicem lub członkiem rodziny, ponieważ dziecko może odczuwać niepokój lub być w złym humorze, a wtedy rywalizujesz z ekranami o przeprogramowanie mózgu” – zauważyła dr Dunckley.
3. Zresetuj swoje nawyki i zdrowie
Nierzadko usunięcie technologii może wiązać się ze zwiększoną złością i agresją. Rodzice mogą czasami spodziewać się wrogich konfrontacji, a nawet gróźb ze strony swoich dzieci.
„Nie doświadczyłam takiej zmienności w przypadku Jake’a, ale był wyjątkowo delikatny i przygnębiony” – powiedziała pani Uskoski. „Dlatego monitorowałem go tak bardzo, jak to możliwe, ponieważ martwiłem się, że może odebrać sobie życie”.
Jednakże okres postu staje się łatwiejszy do opanowania, gdy miną początkowe objawy odstawienia, zwykle ustępując w ciągu pierwszych pięciu dni. Normalizacja chemii mózgu i rozwinięcie zdrowszych zainteresowań, które równoważą korzystanie z ekranu, wymaga czasu.
W tym okresie wydzielanie melatoniny wraca do normy, poziom dopaminy przywraca równowagę, a hormony stresu nie są już uwalniane w celu uzyskania dodatkowej energii. Objawy lub reakcje typu „walcz lub uciekaj” mogą nadal występować, ale zaczynają się zmniejszać dzięki głębokiemu, regenerującemu śnie.
Od komórki do całego mózgu energia zostaje uwolniona i może zająć się innymi sprawami i rozpoczyna się pozytywny cykl poprawy. „Dzieci stają się bardziej rozsądne, rozmawiają z tobą i naprawdę chcą kontaktu” – dodała pani Uskoski. „Przed końcem pierwszych dwóch tygodni większość rodziców mówi: «Och, mam dziecko, które pamiętam»”.
4. Powoli wprowadzaj technologię na nowo
Gdy mózg zostanie wypoczęty i zregenerowany, określ, które urządzenia, aplikacje i nawyki wpuścisz z powrotem do swojego życia. Zachowaj ostrożność i przynoś je pojedynczo.
Ostrożne ponowne wprowadzenie wybranych czynności ekranowych ma na celu ochronę przed nawrotami. Dla Jake’a, po dwóch i pół roku nawrotów i detoksykacji, najlepszym rozwiązaniem było całkowite zaprzestanie grania.
Wielu ekspertów zaleca podejście do wyboru technologii oparte na wartościach.
Historia kontynuowana jest pod reklamą
OGŁOSZENIE
W przypadku każdego elementu technologii zadaj sobie pytanie, czy jest to coś, co odbiera czas spędzony osobiście z przyjaciółmi i rodziną, czy też odwraca uwagę od szkoły lub pracy. Aby technologia mogła ponownie powrócić do Twojego życia po początkowym resecie, musi ona:
Podaruj korzyść czemuś, co jest dla Ciebie priorytetem w życiu, np. pracy, szkoły, związków, kreatywności, zdrowia lub snu.
Używaj go zgodnie z ustalonymi granicami, które określają, jak i kiedy będziesz go używać.
Dr Sussman zaleca również regularne przełączanie między LDA i HDA. Na przykład, jeśli ponownie wprowadzisz gry wideo, po pół godzinie grania przejdź do czynności o niskiej zawartości dopaminy, takich jak pisanie opowiadania, układanie puzzli słownych lub reorganizacja szafy. Z biegiem czasu potrzeba hiperstymulacji maleje.
Inne pomocne zalecenia obejmują ogólne trzymanie smartfona z dala od ciała i wyłączanie telefonów w oddzielnym pomieszczeniu, gdy jesteś w domu z rodziną.
Dziś mija sześć lat, odkąd Jake ostatni raz grał, a on ma teraz udaną karierę jako inżynier oprogramowania.
Kiedy rozważyć reset techniczny
„Odpoczynek od technologii to przycisk resetowania” – wyjaśnił dr Sussman.
Ustalanie priorytetu czasu na szybkie obejrzenie ekranu nie musi być przeznaczone wyłącznie dla dzieci, które przekroczyły niebezpieczny próg. Możesz szybko rozważyć zalety ekranu, jeśli:
Doświadczasz chronicznego zmęczenia oczu, problemów ze snem lub przyrostu masy ciała w związku z czasem spędzonym przed ekranem.
Impulsywnie sprawdzaj telefon co kilka minut.
Tracisz poczucie czasu, ponieważ regularnie korzystasz ze smartfona.
Po korzystaniu z mediów społecznościowych odczuwasz depresję, niepokój lub złość.
Używaj smartfona jako sposobu na uwolnienie się od złości lub depresji.
Poczuj się zajęty i obawiaj się, że coś przegapisz, jeśli nie będziesz ciągle sprawdzać telefonu.
Unikaj działań, wydarzeń i obowiązków związanych z prawdziwym życiem.
Narażaj swoją pracę lub relacje na ryzyko z powodu kompulsywnego korzystania z ekranu.
„W przypadku dorosłych często rodzic lub małżonek skarży się, że dana osoba jest pozbawiona motywacji, nieodpowiedzialna i wyłączona z życia” – dodała dr Dunckley.
„Technologia ma wiele zdrowych zastosowań” – podsumował dr Sussman. „Ale jeśli zaczniesz intensywnie używać, rozważ reset”.
Dodał: „To pierwszy krok. Nie jest to trwała abstynencja od ekranów, ale krytyczny etap, w którym rozpoczyna się przywracanie równowagi w mózgu”.
UDOSTĘPNIJ TO TERAZ
Cara Michelle Miller
Cara Michelle Miller
Autor
Cara Michelle Miller jest niezależną pisarką i holistyczną edukatorką w zakresie zdrowia. Przez 12 lat wykładała w Pacific College of Health and Science w Nowym Jorku i prowadziła seminaria komunikacyjne dla studentów inżynierii w The Cooper Union. Obecnie pisze artykuły, koncentrując się na opiece integracyjnej i holistycznych modalnościach.
0 x
życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło
- songo70
- Administrator
- Posty: 17689
- Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
- Lokalizacja: Carlton
- x 1124
- x 577
- Podziękował: 17430 razy
- Otrzymał podziękowanie: 24500 razy
Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?
0 x
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować
Prawdy nie da się wykasować