Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY je leczyć???

Nieprzeczytany post autor: azo » wtorek 29 mar 2022, 13:34

Dziękuję za wskazówkę, ale to nie jest już ten etap u Mnie. Skończyłam z diagnozami. "Diagnoza jest najbardziej rozpowszechnioną chorobą świata" Chyba Dickens ale nie mam pamięci do nazwisk.. i dat. Treść jest ważna a od kogo pochodzi.... to sprawa dyskusyjna - zawsze z Pola Informacyjnego - tak czy siak. Kiedy??? Też bez znaczenia bo te informacje mają wiele dat "powtarzalności" przy kolejnych cyklach.... sorek za dygresje. Diagnoza w 99% składa się z doświadczenia - więc może "dostrzec" wyłącznie to co się mieści w doświadczeniu poprzedników. A przecież wiemy jak niewiele jeszcze wiemy, prawda? Kiedyś tam chorobę taką czy inną nazywano "fochem" czy "waporem" a dziś wiadomo, że wyśmiewana migrena ma podłoże neurologiczne czyli czysto fizyczne. Chyba, że jest udawana oczywiście.

Śmieszne bo akurat wczoraj miałam schizę, że jestem w jakichś "zaświatach" i pomiędzy baaaardzo wieloma zmarłymi szukam żywych (jak przysłowiowej igły w stogu siana) i kompletnie nie mogę Ich rozpoznać ponieważ biorę martwych za żywych... A kiedy się z tym przespałam to dziś doszłam do wniosku iż sporo w tym prawdy. Kiedy realizujemy te wszystkie programy Ludzi, którzy zmarli przed Nami... to zmierzamy prostą drogą do śmierci i jest w Nas coraz mniej życia. Wycieka po kropelce każdego dnia kiedy mamy okazję zejść z utartych kolein... i nie robimy tego. Tak to widzę w tym momencie.

Droga pomiędzy koleinami jest wyboista. Tam jest chaos, dezorientacja, zagubienie, tysiące wątpliwości... a czasem też "zaganiaczy do powrotu do stada". Można wrócić w stare koleiny, troszkę się rozbujać i drugi raz w to samo miejsce. Stopniowo w miejscu błędnego koła powstaje spirala do wyrwania się na tak zwaną wolność. Dobrze jest zaobserwować Swoje fazy nawrotowe, kiedy i jak coś się powtarza? Częściej/rzadziej, lżej/mocniej? To wskazówki o popełnianych błędach. Można być jednocześnie w obu spiralach zdarzeń - gdzie jedna spirala będzie rosnąca a druga przeciwnie. A po prawdzie to można być w ogromnej liczbie tych wszystkich procesów... i jak się im dokładniej przyjrzeć z bliska - wszystkie są fazami dezintegracji pozytywnej. No to sorek. O czym My w ogóle rozmawiamy i po co?

Obrazując to inaczej - proces dojrzewania to coś w rodzaju rozwoju zdolności spostrzegania różnych rzeczy pod innym kątem, z innej perspektywy niż wcześniej. Ta właśnie perspektywa świadczy o stopniu dojrzałości Człowieka bo "wiadomo gdzie siedzi" względem punktu centralnego - ile stopni w bok odległości kątowej. Również oczywiście o odległości od centrum. No to sru i ruszamy w drogę! Najpierw baaaaardzo długo poznajemy Siebie i na końcu dochodzimy do wniosku, że "wszystko ze Mną jest OK". Potem stopniowo dochodzimy do wniosku "wszystko z Tobą jest OK". (albo nie dochodzimy oczywiście). Na samym końcu dochodzimy do wniosku, że z tą tak zwaną "Siłą Stwórczą" jakkolwiek toto nazywać też "wszystko jest OK" (żart pomniejszający nie jest oznaką braku szacunku bo "toto" jest dużo ponad to - to ukłon dla ateistów, żeby Im żadną "boskością" nie dokuczać). A na samym końcu dochodzimy do wniosku, że ze "światem też wszystko jest OK". I kiedy już mamy te wszystkie OK "zaliczone"... to wtedy już wszyscy bez wyjątku uważają Nas za wariata. Wiec nie ma z kim ani o czym pogadać. I tyle. Dopóki coś Nas z tego błogiego samozadowolenia nie wytrąci oczywiście. Tak zwane "zawsze jest dalej". Przekładaniec chaosu i uporządkowania najlepiej widać na zdjęciach w trakcie zbliżeń. Coś jest uporządkowaną strukturą po przybliżeniu widać chaos po jeszcze większym znów widać porządek po kolejnym znowu chaos po następnym znów porządek. Więc inaczej ujmując kiedy wpadamy w chaos możemy się ponownie uporządkować albo na poprzednim albo na kolejnym stopniu uporządkowania.
1 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Delyssa
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 26 gru 2021, 20:56
Lokalizacja: Znienacka :D
x 2
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Kontakt:

Re: Choroby psychiczne - CZY je leczyć???

Nieprzeczytany post autor: Delyssa » wtorek 05 kwie 2022, 17:43

Choroby psychiczne zawsze trzeba leczyć. Inaczej osoba chora bardzo cierpi. Nie mówiąc już o chorobowych przekonaniach, które komplikują funkcjonowanie i relacje, całkowicie zmieniają światopogląd i myślenie o samym sobie.

Sama choruję na duszy, i mogę stwierdzić, że bez pomocy psychologa, psychiatry, bliskich ludzi oraz leków - jest tylko gorzej; cierpienie się zwiększa, pogrążamy się w chorobie, czuć okropną pustkę, samotność, niesprawiedliwość i poczucie krzywdy.
1 x


Pozdrawiam, Karolcia :)

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY je leczyć???

Nieprzeczytany post autor: azo » środa 06 kwie 2022, 05:34

Śliczne buciki. Zastanawiam się tylko czy Twoje stopy są Ci wdzięczne za taką katorgę siejącą w nich fizyczną destrukcję - bo Ja akurat czuję ból nawet patrząc na ten obrazek. Kiepskie skutki synestezji - wszystkie zmysły mam połączone z czuciem więc nic dziwnego, że wolę oglądać świat Swoich wyobrażeń niż to co jest realnie. Ale stopniowo uczę się to oddzielać i mam bardzo ciekawe efekty. Kiedy np patrzę beznamiętnym "okiem kamery" na jakieś zdarzenie - dostrzegam zupełnie inne fakty, inne motywy, intencje i głębszy sens tego co się dzieje. I wiem, że jest jeszcze jakieś dalej tego postrzegania. Ale do niego potrzebny jest naprawdę sprawny mózg. Biorąc pod uwagę Moje aktualne możliwości i okoliczności zewnętrzne nie wiem czy dam radę się na tyle pooczyszczać ze skutków zatruć i mikrouszkodzeń, żeby się do owego spostrzegania przedostać.

Wracając do Twojej wypowiedzi - czy owa pustka, samotność i poczucie krzywdy nie są przypadkiem uzasadnione realną rzeczywistością i rzeczywistą wartością tych realnych relacji, Delysso? Jeśli pomoc psychologów i wsparcie lekowe Ci pomagają - korzystaj z tego. Też korzystałam, przez 30 lat byłam bardzo grzeczną pacjentką i prawie Mnie to do śmierci doprowadziło - niczego nie naprawiając - też wręcz przeciwnie. Z Mojego punktu widzenia wygląda to tak, iż de facto pomaga Ci więź, którą dzięki wspomnianym terapiom nawiązujesz z innymi Ludźmi. Na takim poziomie i płaszczyźnie, która Ci w tym momencie wystarcza. Mnie nie wystarczyła bo mam większe wymagania odnośnie relacji z drugim Człowiekiem niż to co owe terapie Mi mogły dać.

I dalej mam z tym spory zgryz. Ani terapie ani leki Nie zagłuszyły wołania duszy zamkniętej w piwnicy. Zaś "przystosowanie się" do tego z czym się wewnętrznie nie zgadzam w ogóle nie wchodzi w grę. Pomimo okropnego cierpienia i gniewu wolałabym umrzeć w samotności i odrzuceniu niż pójść na taki kompromis. Ja jestem przystosowana do świata, którego nie ma i do relacji z Ludźmi, którzy postępują i zachowują się jak Ludzie. Być może tego świata nie ma i nigdy tutaj nie zaistnieje, być może istnieje tylko w Mojej wizji. Szukam więc głębszego poziomu zgodności z tym co tu jest bo gdzieś przecież, w jakiś sposób te dwa światy się ze sobą łączą. Choćby tym, że Ja jestem i jestem w nich obu jednocześnie.

edit

O ile zdążę edytować. "Oko kamery" dostrzega to co zazwyczaj jest ukryte pod warstwą emocjonalną - głębszy sens tej konkretnej choroby tego konkretnego Człowieka i jej manifestacji w tym konkretnym życiu. Albowiemponieważbo. W każdym szaleństwie jest ukryta metoda. Odnajdywanie jej przywraca Mi poczucie Mojej godności BEZ konieczności potwierdzania tego u kogokolwiek. Ale wszystkiego to nie rozwiązuje niestety. 8-)
1 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY je leczyć???

Nieprzeczytany post autor: azo » czwartek 07 kwie 2022, 14:29

Schizy są bardzo męczące ponieważ zbyt wiele rzeczy trzeba wziąć pod uwagę. Na ten przykład w tym temacie. Pojawia się Dziewczę, pisze dwa posty i znika... A Ja przecież już wyraźnie zasygnalizowałam Swoje "ale" do przerabiania Kobiet na lalki Barbie. Nawet w pierwszym tu forumowym "obrocie" jako jeszcze całkiem malutka baba (nono to jednak tu sporo "urosłam", fajne to Wasze jajakoko :D ), z tego co pamiętam wklejałam taki filmik gdzie jakaś Kobieta zmywała buźki Barbie, malowała śliczne naturalne buzie, ubierała skromnie i gustownie... cudo.

No i co ma o tym powiedzieć taka schiza, która widzi co najmniej kilka możliwości celowości tak zwanego zahaczania? A z każdej jeszcze po kilka innych "interpretacyjnych" opcji? Moja schiza polega na tym, że "widzę" to co według niej jest najbardziej prawdopodobne (bo z reguły jest), zaś odpowiadam na to co jest najmniej prawdopodobne tak jakbym w to wierzyła. Może nie zawsze tak mam - chodzi Mi o te dyskusyjne sytuacje. Się zawsze zastanawiałam po co tak i oczywiście tu znowu kilka dróg... Bo tak Mi jest najprościej... zweryfikować? (Rozpoznać prawdę/fałsz) A po co Mnie toto i do czego? Mam kogoś wyleczyć? Osądzać? Nic z tego. Naprawdę za długo byłam "diagnozowana", najwyraźniej się tym nałogiem zaraziłammmm. :roll:

Myślę, że udało Mi się już wszędzie zrobić "towarzyskie sepuku" to Mi zostanie trzy na krzyż albo i bezludna wyspa. Tyż piknie. Pa. Nara. :D
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY je leczyć???

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 18 cze 2022, 16:33

10 oznak ZABURZEŃ OSOBOWOŚCI
9 maj 2022 #Borderline #Zaburzenia #Depresja

https://www.youtube.com/watch?v=16muuVbQHi4

👉 Po czym możemy poznać osobę, która cierpli na zaburzenie osobowości? Co łączy ze sobą wszystkie diagnozowane zaburzenia?

👉 W materiale opieram się m.in na:
Psychopatologia (2017), Seligman Martin E.P. , Walker Elaine F. , Rosenhan David L.

👉 Podobne odcinki:
Po tym poznasz Borderline: https://youtu.be/sTGogQjZlo0

👉 Człowiek Absurdalny to kanał o ważnych życiowych pytaniach, które pewnego dnia zadaje sobie każdy z nas. Analizuję je z perspektywy filozofii, psychologii i literatury. Poruszam m.in takie wątki jak: wysoko wrażliwe osoby, nieśmiałość, lęk, depresja, choroba afektywna dwubiegunowa, borderline i inne zaburzenia osobowości, DDA, psychoterapia; również inne dyskutowane szeroko wątki, jak skuteczność CBD.

0:00 - Wstęp
1:37 - I. Nieelastyczność
3:33 - II. Niedopasowanie
5:32 - III. Nadmierna koncentracja na sobie
6:26 - IV. Emocjonalność
7:10 - V. Impulsywność
8:14 - VI. Chwiejna samoocena
8:48 - VII. Nadużywanie substancji psychoaktywnych
9:30 - VIII. Problemy w bliskich relacjach
10:18 - IX. Trudności w pracy / szkole
11:26 - X. Ukryte cierpienie

Człowiek Absurdalny
0 xAwatar użytkownika
forester
Posty: 1604
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 154
x 102
Podziękował: 1308 razy
Otrzymał podziękowanie: 2568 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?

Nieprzeczytany post autor: forester » wtorek 07 lut 2023, 11:12Nowe rozszerzone prawo medyczne: wystarczy, że ktoś uzna że straciliśmy kontakt z rzeczywistością ...
0 x
Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13125
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 677
Podziękował: 30170 razy
Otrzymał podziękowanie: 19663 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 02 kwie 2023, 12:34

św.anna pisze:
niedziela 02 kwie 2023, 11:30
Z: Bodo Kukliński, Odżywianie mitochondrialne. Jak powstrzymać wolne rodniki, choroby cywilizacyjne i starzenie się
Obrazek
Obrazek
brak jednego elementu > B6 !!
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1449
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 86
x 119
Podziękował: 2622 razy
Otrzymał podziękowanie: 3254 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?

Nieprzeczytany post autor: św.anna » niedziela 02 kwie 2023, 12:48

GA, jak to: 'brak jednego elementu > B6 !!' ? Piszesz tak ogólnie, czy a propos tych przypadków z książki? Bo przecie tam ciągle o B6.
Ps. W większości supli mg jest z b6.
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13125
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 677
Podziękował: 30170 razy
Otrzymał podziękowanie: 19663 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 02 kwie 2023, 12:50

pierwszy przypadek tej babki.
książki poszukam, tytuł? ;)
Ps. W większości supli mg jest z b6.
jest, ale oblepione jakąś gumą :D

PS. :
przypadek st. pana znamienny.. ''LEKI'' :mrgreen:
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1449
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 86
x 119
Podziękował: 2622 razy
Otrzymał podziękowanie: 3254 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?

Nieprzeczytany post autor: św.anna » niedziela 02 kwie 2023, 12:58

GA, no przecież jest napisane: "Została jej przepisana witamina B6 w połączeniu z magnezem i cynkiem. Od tego momentu nie była już na wizycie u psychiatry". Albo to ja muszę iść do psychiatry, bo widzę coś, czego nie ma :mrgreen:

A autora i tytuł też już wcześniej zamieściłam ;) i też, kiedyś już, coś tam z niej, na forum, wrzucałam. Acz lubię sobie czasem wrócić.

Bodo Kukliński, Odżywianie mitochondrialne. Jak powstrzymać wolne rodniki, choroby cywilizacyjne i starzenie się
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13125
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 677
Podziękował: 30170 razy
Otrzymał podziękowanie: 19663 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 02 kwie 2023, 13:14

sorry, zalatany jestem, zostawiam na później do dokł. odczytania :D
i tak mam otwartych z 30 stron ...
dzięki
(książkę mam, od 10 sekund.. :) .. będę zgłębiał.. )
Od tego momentu nie była już na wizycie u psychiatry".
ale co się najadła plastiku, to jej.. ;)

edit:
azo pisze:
wtorek 29 mar 2022, 13:34
"Diagnoza jest najbardziej rozpowszechnioną chorobą świata"
tak, i zazwyczaj jest kłamstwem bądź pomyłką :D


Delyssa pisze:
wtorek 05 kwie 2022, 17:43
..że bez pomocy psychologa, psychiatry, bliskich ludzi oraz leków - jest tylko gorzej; ....
ale to tylko wytrych-y, maskowanie objawów..
buty pikne 8-) :D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

beadnorsi
Posty: 1493
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 96
Podziękował: 2978 razy
Otrzymał podziękowanie: 2109 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 02 kwie 2023, 13:59

Walter Last "Jak wyleczyc sie z drozdzakow"strona 44

"Pyroluria jest powszechnym schorzeniem metabolicznym polegajacym na nadmiernym wytwarzaniu przez watrobe pirolu,kluczowego skladnika hemoglobiny.Nadwyzka tej substancji tworzy wiazania z witamina B-6 oraz cynkiem i jest wydalana razem z moczem.To powoduje ostry niedobor witaminy B-6 ,cynku i innych skladnikow."

Dalej;Jej glowna przyczyna jest prawdopodobnie(u mnie napewno)dysbioza jelit polaczona z przerostem drozdzakow CANDIDA,drobnoustroje polimorficzne we krwi badz bolerioza.
Dalej;Pyroluria,zwlaszcza w polaczeniu z CANDIDA jest glowna przyczyna wiekszosci problemow psychiczno-emocjonalnych,problemow z tkanka laczna i miesniami ,cukrzycy typu 1(dwojki takze)epilepsji i oslabienia ukladu odpornosciowego.


Potwierdzam,w wieku 23 lat,kregoslup,nadgarstki kaput.W wieku 37 choroba psychiczna,nowotwory.
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13125
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 677
Podziękował: 30170 razy
Otrzymał podziękowanie: 19663 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 02 kwie 2023, 14:09

PYROLURIA i CANDIDA

Bliźniacze przyczyny współczesnych chorób

przez Waltera Lasta
ciekawa strona, jeszczec działa, Walter nie żyje chyba od 2 lat:

https://www.health-science-spirit.com/D ... ndida.html
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

beadnorsi
Posty: 1493
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 96
Podziękował: 2978 razy
Otrzymał podziękowanie: 2109 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 02 kwie 2023, 16:32

PYROLURIA i CANDIDA

Bliźniacze przyczyny współczesnych chorób

Autor: Walter Last

Wprowadzenie

Ten artykuł pokazuje, że Pyroluria, dziedziczna lub nabyta wada wątroby, w połączeniu z przerostem Candida, są kluczowymi czynnikami powodującymi nasze współczesne choroby. Piroluria jest częstym stanem metabolicznym, w którym pirol, kluczowy składnik hemu (jak w przypadku hemoglobiny), jest nadprodukowany w wątrobie, powodując w ten sposób szeroki zakres objawów. Nasilenie tego stanu waha się znacznie, ponieważ jest silnie związane z poziomem stresu. Objawy wahają się od problemów z wątrobą i żołądkowo-jelitowymi, do chorób psychiczno-emocjonalnych i neurologicznych, zaburzeń krwi i krążenia, problemów skórnych i mięśniowych oraz innych zaburzeń tkanki łącznej.

Przerost Candida, najczęściej spowodowany antybiotykoterapią, jest drugim czynnikiem. W tym artykule termin "Candida" jest używany tylko jako skrót dla zespołu, który obejmuje dysbiozę jelitową; zespół nieszczelnego jelita lub przepuszczalność jelit spowodowana inwazyjną postacią strzępki Candida; grzybicze metaboliczne substancje chemiczne wpływające na krew, mięśnie, nerwy i mózg, często blokujące metabolizm energii oksydacyjnej w częściach ciała, a także szeroki zakres mykoplazm i innych pleomorficznych drobnoustrojów i pasożytów atakujących obecnie organizm, gdy układ odpornościowy staje się coraz bardziej nieskuteczny z powodu ciągłego ataku strzępki Candida.

"Strzępki" to długie, rozgałęzione nitkowate struktury, które rosną przez ścianę jelita, powodując stan zapalny i czyniąc go przepuszczalnym dla toksyn jelitowych. W tej grzybowej formie Candida jest znacznie bardziej niebezpieczna niż jej łatwa do leczenia forma drożdży.

Dwa warunki znacznie pogarszające problemy zdrowotne

Pyroluria i Candida, podobnie jak inne współczesne choroby, znacznie wzrosły w ostatnich dziesięcioleciach. Jednak teraz doszedłem do wniosku, że nie są to tylko zwykłe choroby, ale raczej podstawowe przyczyny epidemii wielu lub większości naszych współczesnych chorób. Pyroluria i Candida nie tylko powodują bardzo podobne objawy choroby, ale także zachęcają się nawzajem do rozwoju, a jeśli oba są obecne razem, znacznie pogarszają wszelkie problemy zdrowotne.

Pyroluria jest częstym stanem metabolicznym, w którym pirol, kluczowy składnik hemu, podobnie jak hemoglobina, jest nadprodukowany w wątrobie i szpiku kostnym. Nadwyżka wiąże się z witaminą B6 i cynkiem i jest wydalana z kałem i moczem, ale jego część ma tendencję do pozostawania w organizmie jako obturacyjne pozostałości odpadów. Powoduje to poważne niedobory witaminy B6 i, a w mniejszym stopniu niektórych innych składników odżywczych, takich jak niacynamid, kwas gamma-linolenowy (GLA), biotyna, a czasem mangan; również inne witaminy z grupy B, zwłaszcza witaminy B2, B3 i B5, mogą być niskie.

Witamina B6 i są niezbędne do produkcji enzymów, które są niezbędne do budowy wszystkich białek, czy to innych enzymów, hormonów i neuroprzekaźników, składników układu odpornościowego, mięśni, narządów lub tkanki łącznej. Innym poważnym problemem jest to, że odpady chemiczne pirolu mają tendencję do hamowania konwersji pirydoksyny, powszechnej formy witaminy B6 w żywności, w jej aktywną formę pirydoksal-5-fosforanu lub P5P. W błędnym kole niedobór P5P zmniejsza syntezę hemu i hemoglobiny oraz zwiększa tworzenie odpadów pirolowych.

Inne nazwy pirolurii to piroluria, zaburzenie pirolowe i czynnik fioletowy lub fioletowy. Początkowo sądzono, że związkiem powodującym zmianę koloru moczu jest kryptopirol lub KP, ale nowsze badania wykazały, że czynnikiem fioletowym jest blisko spokrewniona pochodna hydroksyhemopiroliny-2-onu lub HPL. Jednak dodatkowo wiele innych pochodnych pirolu może być również wydalanych.

Szacuje się, że częstość występowania pirolurii w populacji ogólnej wynosi około 10%, a u osób z chorobami przewlekłymi i niewyjaśnionymi problemami zdrowotnymi bliżej 50% i do 80%, szczególnie w ostrych stadiach problemów psychiczno-emocjonalnych, takich jak ADHD / nadpobudliwość, zaburzenia lękowe, autyzm / zespół Aspergera, choroba afektywna dwubiegunowa, depresja, zaburzenie obsesyjno-kompulsywne, i schizofrenii, ale także z nowotworami, zwłaszcza rakiem jelita grubego, demencją i chorobami wątroby. Przy zachowaniach przestępczych może testować do 71% (przestępczość chorobą niedoboru?), a przy wszystkich chorobach porfirynowych jest to 100% (1). To odniesienie zawiera również listę laboratoriów diagnostycznych.

Pyroluria jest powszechnie akceptowana i leczona w medycynie naturalnej, ale nie jest rozpoznawana przez medycynę konwencjonalną, która zasadniczo ją ignoruje. Medycyna konwencjonalna używa zamiast tego terminu "porfiria" dla rzadkiej postaci choroby wątroby, w której jeden z 8 różnych enzymów potrzebnych do produkcji hemoglobiny i innych białek hemowych jest niewystarczający, powodując 7 różnych rodzajów porfirii. Powodują one nieco inne zestawy objawów, głównie bóle brzucha, kolkę, neuropatię, zaburzenia psychiczne, tachykardię (szybkie bicie serca), ciężką nadwrażliwość na światło z rumieniem (zaczerwienienie skóry lub wysypkę), purpurowe zmiany skórne, obrzęk i pęcherze, niedokrwistość hemolityczną, powiększoną śledzionę, opóźnienie rozwoju, kamienie żółciowe i zaburzenia czynności wątroby.

Termin porfiria pochodzi z języka greckiego i oznacza "fioletowy pigment". Odnosi się to do purpurowego przebarwienia kału i moczu pacjentów wystawionych na działanie promieni słonecznych podczas ataku. Dlatego też termin "czynnik fioletowy" został użyty w odniesieniu do pirolii. Medycyna konwencjonalna na ogół rozróżnia ostre porfirie, głównie wpływające na układ nerwowy, często z silnym bólem brzucha, nudnościami, wymiotami, neuropatią i ostrymi problemami psychiczno-emocjonalnymi, a porfirią skórną ze stanami zapalnymi skóry, często po ekspozycji na słońce, z powodu gromadzenia się nadmiaru porfiryn w skórze.

Wszystkie lub którykolwiek z tych objawów może również występować w przypadku pirolurii. Pyroluria zdecydowanie należy do porfirii, ale laboratoria medyczne jej nie badają, robi to tylko stosunkowo niewiele wyspecjalizowanych laboratoriów, a także enzymy porfirii są badane tylko w bardzo nielicznych medycznych laboratoriach referencyjnych. Te konwencjonalne testy niedoboru enzymów są bardzo nieskuteczne i mają tendencję do działania tylko podczas ostrych ataków. Powtórne testy mogą być konieczne do wykrycia porfirii, a nawet w początkowych stadiach ataków zagrażających życiu testy mogą zakończyć się niepowodzeniem (2). To sprawia, że zrozumiałe jest, dlaczego porfiria jest uważana za bardzo rzadką chorobę w medycynie konwencjonalnej, podczas gdy piroruria, forma porfirii, która jest znacznie łatwiejsza do wykrycia, jest tak rozpowszechniona. Ból i nudności podczas ostrych stadiów porfirii mogą być bardzo ciężkie i nieproporcjonalne do jakichkolwiek objawów fizycznych.

Przegląd

Film "Szaleństwo króla Jerzego" opowiada historię walki króla Jerzego III z porfirią / pyrolurią, a jego lekarze ścigają go, aby zbadać jego mocz pod kątem objawów czynnika fioletowego - pogorszenie choroby jest wskazane, gdy mocz rozwija kolor fioletowy, ponieważ wydalane pochodne pirolu (HPL) są wystawione na działanie światła ultrafioletowego.

W zależności od warunków, piroluria jest nie tylko główną przyczyną zaburzeń psychiczno-emocjonalnych, ale może być również główną przyczyną dysfunkcji neurologicznych, cukrzycy typu 1, padaczki, słabej tkanki łącznej, stanów zapalnych skóry, słabego rozwoju mięśni i problemów z krwią, zwłaszcza zaburzeń krzepnięcia. Przy ciężkim niedoborze witaminy B6 i nic nie działa prawidłowo, a szeroki zakres przewlekłych problemów zdrowotnych jest obecny, jak pokazano w Tabeli 1. Jest to powszechny stan większości osób starszych, ale w obecności pirolurii przewlekłe problemy zdrowotne zaczynają się znacznie wcześniej, często już w dzieciństwie i są bardziej dotkliwe.

Główną przyczyną pirolurii wydaje się być dysbioza jelitowa z przerostem Candida, pleomorficznych (zmieniających kształt) drobnoustrojów i prawdopodobnie boreliozy / boreliozy. Każdy lub wszystkie z nich, oprócz wirusów, mogą atakować wątrobę i wpływać na jej funkcje. Wydaje się również, że są w stanie wstawić część własnego DNA do genów wątroby, szczególnie zmieniając nasze mitochondrialne DNA zaangażowane w produkcję energii. Powoduje to, że nabyty stan jest dziedziczny i często występuje w rodzinach. Ze względu na nadużywanie antybiotyków i innych leków, obecnie pierwotną przyczyną jest grzybicza forma Candida, często w połączeniu z drobnoustrojami boreliozy i pasożytami. Normalne badania medyczne nie wykrywają grzybiczej postaci Candida w narządach wewnętrznych, tylko mniej szkodliwą postać drożdżakową.

Objawy pirolurii

Objawy pirolurii zazwyczaj dzielą się na odrębne grupy. Podczas gdy często ludzie doświadczają problemów ze wszystkimi grupami, niektóre objawy mogą być raczej łagodne, podczas gdy inne mogą być raczej ciężkie. Te główne grupy to problemy wątroby i przewodu pokarmowego, problemy psychiczno-emocjonalne i neurologiczne, zaburzenia krążenia krwi, problemy skórne, problemy mięśniowe, a przede wszystkim zaburzenia tkanki łącznej.

Niektóre objawy pirolurii, takie jak słabe przypominanie snów, są głównie funkcjonalne i mogą się dość szybko poprawić, ale dziedziczne stany, takie jak łuszczyca, zaburzenia emocjonalne lub psychiczne oraz słaba tkanka łączna, mogą zająć dużo czasu. W zaawansowanych przypadkach i w obecności Candida znaczna poprawa może zająć dużo czasu, ponieważ cała tkanka łączna musi zostać odbudowana. Trudności z pirolurią często zwiększają się wraz z wiekiem, a zwłaszcza z dysbiozą jelitową. U dzieci mogą objawiać się tylko niektóre ostre objawy: głównie dyskomfort trawienny i nieprawidłowa aktywność mózgu, taka jak nadpobudliwość i autyzm.

Wiele objawów funkcjonalnych będzie obecnych tylko w ostrych stadiach, podczas gdy długotrwałe problemy spowodowane gromadzeniem się pirorycznych i metabolicznych produktów przemiany materii w tkankach mogą pojawić się tylko w odziedziczonej postaci pirolii. Nowo nabyta piroluria może wpływać głównie na wątrobę i powodować nadkwaszenie, oksydacyjne i zapalne stany organizmu, często z zapaleniem stawów, zmęczeniem i bólem pleców lub mięśni. Obecność kilku objawów i stanów przedstawionych w poniższej kompilacji może wskazywać na pirolurię.

OBJAWY I STANY ZWIĄZANE Z PYROLURIĄ

Problemy z krwią, krążeniem i trawieniem

Zimne dłonie i stopy, Zespół cieśni nadgarstka, Zespół Raynauda

Niskie ciśnienie krwi, gdy młodo, BP może wzrosnąć, gdy jest starszy

Choroby serca, powiększone serce, choroby układu krążenia, tętniaki

słabe ukrwienie mózgu, nadkrzepliwość, mikroskrzepy, pajączki

Choroba naczyń obwodowych, żylaki, zakrzepica żył głębokich, owrzodzenia nóg

Skłonność do anemii i zaburzeń krzepnięcia, łatwe pękanie naczyń włosowatych

Problemy z wątrobą / pęcherzykiem żółciowym, trzustką, żołądkiem i jelitami

Zaburzenia wchłaniania tłuszczu, słaby metabolizm tłuszczów, wzdęcia, jasny stolec

Poranne nudności lub słaby poranny apetyt, okresy bólu brzucha

Trudności w trawieniu, zwłaszcza białka i tłuszcze, niski poziom kwasu żołądkowego, refluks żołądkowy

Problemy i niedobory hormonalne

Zaburzenia równowagi hormonalnej, dojrzewanie później niż normalnie, problemy menopauzalne

Problemy z prostatą lub jajnikami, łysienie typu męskiego, poronienie

Niska aktywność enzymów, brakujące enzymy powodujące choroby

Problemy z hormonami tarczycy, przytarczyc, nadnerczy i płci,

Uzależnienia, łatwo zestresowane z powodu słabych nadnerczy (pomaga witamina B5)

Słabe przypominanie snów (witamina B6 pomaga)

Białe plamy na paznokciach i rozstępach (niedobór)

Słaby węch lub smak (niedobór)

Problemy z oczami, wrażliwość na jasne światło (niedobór witaminy B2)

Nadwrażliwość na głośny hałas (magnez pomaga)

Stany psychiczno-emocjonalne i neurologiczne

Autyzm, nadpobudliwość, trudności w czytaniu/dysleksja, zespół Aspergera

Historia chorób psychicznych, samobójstw, uzależnień i łuszczycy w rodzinie

Wahania nastroju, wybuchy temperamentu, kłótliwa, tendencja dramatyczna

Łatwo denerwuje się krytyką, "bierze sobie sprawy do serca"

Napady depresji lub wyczerpania nerwowego

Niespokojny, nieśmiały, zmartwiony, zaniepokojony, przestraszony, wewnętrzne napięcia

Stres związany z nowymi sytuacjami lub zmianami w rutynie

Może być samotnikiem lub unikać dużych grup ludzi, niespokojnym z nieznajomymi

Słaba pamięć krótkotrwała, demencja, choroba Alzheimera lub Parkinsona

Trudności w przypominaniu sobie przeszłych wydarzeń, imion, ludzi lub znajdowania rzeczy, blokada psychiczna

Choroby psychiczne lub problemy emocjonalne, zaburzenia neurologiczne, epilepsja

Schizofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa, zaburzenie obsesyjno-kompulsywne

Parestezje (mrowienie lub drętwienie), drżenie rąk lub nóg

Problemy ze skórą i tkanką łączną

Słaby rozwój tkanki łącznej i mięśni, przepukliny, torbiele, stłoczone zęby

Skłonność do trądziku, egzemy, łuszczycy lub innych stanów zapalnych skóry

Zapalenie stawów, zwłaszcza reumatoidalne i łuszczycowe zapalenie stawów, ból mięśni

Depigmentacja skóry/bielactwo, fioletowe plamy skórne, wczesne siwienie włosów

Sucha, delikatna lub wcześnie starzejąca się skóra, nieelastyczne naczynia krwionośne, tętniaki

Blada lub wrażliwa skóra, słabe opalanie, łatwo pali się na słońcu

Problemy z ramionami, ramionami, nadgarstkami, palcami, dłońmi (również niedobór B6)

Hipermobilność stawów - zespół Ehlersa-Danlosa, także zespół Marfana

Zwłóknienie/mięśniaki, choroba Peyroniego (zwłóknienie prącia), zniekształcona rogówka

Zespół lalki chińskiej/zespół Moebiusa/paraliż twarzy

Inni

O wiele bardziej czujny i zdolny wieczorem niż rano

Gdy młody podatny na częste przeziębienia, infekcje i stany zapalne

Zmęczenie, łatwe opony, niska energia lub niskie rezerwy energii

Ataki hipoglikemii, cukrzyca typu 1, padaczka, alergie, omdlenia

Jako dziecko miał szwy boczne podczas biegania

Nadwaga lub uporczywa niedowaga

Nieprawidłowy rozkład tkanki tłuszczowej wokół brzucha

Może nadmiernie reagować na antybiotyki, środki uspokajające, alkohol lub inne leki

Skłonność do chorób autoimmunologicznych i nowotworów

Objawy Candida i dysbioza jelitowa

Poniżej opisuję niektóre kluczowe warunki bardziej szczegółowo w oparciu o opublikowane badania (3,4,5) i własne doświadczenia.

Obniżona produkcja hemu

Haem lub heme (pisownia amerykańska) to heterocykliczny system pierścieniowy zwany porfiryną, który składa się z czterech prostych grup pirolowych połączonych ze sobą, a w centrum pierścienia porfirynowego znajduje się żelazny lub 2-walencyjny jon żelaza. Jest to hemoproteina. Hem jest najlepiej znany jako składnik hemoglobiny, czerwonego pigmentu we krwi, ale jest również obecny w mięśniach jako mioglobina, w cytochromie potrzebnym do produkcji energii oksydacyjnej, w katalazie, która zapobiega stresowi oksydacyjnemu, w śródbłonkowej syntazie tlenku azotu, która pomaga rozluźnić naczynia krwionośne i mięśnie; Peroksydaza tarczycy zawierająca hem wykorzystuje jony jodkowe i nadtlenek wodoru do wytwarzania jodu i odgrywa kluczową rolę w biosyntezie hormonów tarczycy T3 i T4, a hemy są również ważne dla detoksykacji wątroby, układu odpornościowego i różnych innych funkcji, takich jak neuronalna aktywność metaboliczna.

Bez hemu komórki nie mogą wytwarzać energii z utleniającej żywności. Depresja produkcji hemu prowadzi do poważnych defektów metabolicznych z anemią, rozpadem mitochondriów i neuronów, problemami psychiczno-emocjonalnymi, a także nadprodukcją tlenku azotu, powodującą zastój i nieelastyczne naczynia krwionośne. Niedostateczna produkcja energii oksydacyjnej w mięśniach powoduje osłabienie, szczególnie podczas długotrwałego wysiłku po wyczerpaniu glikogenu i wytworzeniu głównie kwasu mlekowego. Połączenie tych czynników może prowadzić do zmęczenia i bólu mięśni. Serce jest niezbędnym mięśniem i może zrekompensować niższą wydajność poprzez powiększenie.

Innym czynnikiem jest zmniejszone wytwarzanie ciepła ciała. Kiedy temperatura zewnętrzna spada tak, że dłonie i stopy stają się zimne, centralne ciepło ciała jest zachowywane przez znaczne ograniczenie przepływu krwi do kończyn, w skrajnych przypadkach prowadząc do zespołu Raynauda.

Z tego łatwo zauważyć, jak zaburzona produkcja hemu ma szeroki negatywny wpływ na wszystkie funkcje organizmu, nawet przed uwzględnieniem poważnych niedoborów witaminy B6 i, które powstają w ten sposób. Niedobory witaminy B6, i biotyny również bezpośrednio zmniejszają syntezę hemu, ich niedobory zwiększają poziom stresu, powodując osłabienie nadnerczy, a stres samodzielnie degraduje hem. To wszystko jest błędnym kołem. Ponadto wiadomo, że metale ciężkie, zwłaszcza rtęć, mają tendencję do zakłócania metabolizmu porfiryny i zwiększania degradacji hemu. Depresja hemowa zwiększa wyciek utleniaczy z mitochondriów, powodując w ten sposób oksydacyjne uszkodzenia komórek i nienasyconych olejów.

Stres oksydacyjny

Stres oksydacyjny wynika również z niedoboru lub P5P, aktywnej formy witaminy B6. Glutation jest kluczowym przeciwutleniaczem wewnątrz komórek, nawet marginalny niedobór P5P jest związany z niższymi enzymami glutationu, powodując niższe poziomy zredukowanego glutationu i wyższe poziomy utlenionego glutationu. Istnieją również wyższe poziomy utlenionych olejów i innych lipidów oraz pogorszenie mitochondriów wytwarzających energię. Sam P5P jest bardzo podatny na uszkodzenia oksydacyjne. P5P chroni neurony przed stresem oksydacyjnym, najwyraźniej poprzez zwiększenie produkcji energii i obniżenie ekscytotoksyczności jak z MSG, podczas gdy suplementacja zmniejsza utlenione biomolekuły. Ponieważ wydalanie pochodnych pirolu jest markerem niedoboru witaminy B6 i, jest również biomarkerem stresu oksydacyjnego.

Wiadomo również, że inne biomarkery stresu oksydacyjnego są wyższe w zaburzeniach wydalania pirolu, takich jak schizofrenia, autyzm, ADHD, zespół Downa i alkoholizm. Poziomy zredukowanego glutationu w osoczu są zmniejszone w chorobach związanych z większym stresem oksydacyjnym, takich jak zespół Downa i choroba Alzheimera. Stres oksydacyjny mózgu poprzedza splątki neurofibrylarne i płytkę nazębną, które wskazują na chorobę Alzheimera. Niski poziom glutationu w osoczu koreluje ze zwiększonym poziomem utlenionych biomolekuł w mózgu. Istnieje bardzo silna korelacja piroroli w moczu z poziomem glutationu w osoczu jako biomarkera stresu oksydacyjnego.

Pirrole i katalaza

Katalaza jest powszechnym enzymem, który chroni komórki i biomolekuły przed uszkodzeniami oksydacyjnymi. Powoduje rozkład nadtlenku wodoru (H2O2) na wodę i tlen. Jedna cząsteczka katalazy może przekształcić miliony cząsteczek nadtlenku wodoru w wodę i tlen w każdej sekundzie. Ma cztery grupy hemowe.

Nadmiar pirolu oznacza zmniejszoną produkcję hemu i niższy poziom katalazy. Poziomy katalazy we krwi są niskie w schizofrenii i autyzmie. Niższy poziom katalazy wiąże się z wyższymi poziomami H2O2 i wyjaśnia hipopigmentację skóry związaną z nadmiarem piroli - takich jak blada, łatwo paląca się skóra i klasyczna cera "porcelanowej lalki".

W skrajnych przypadkach niska katalaza i wysoki poziom H2O2 mogą prowadzić do depigmentacji skóry, jak w bielactwie. Powoduje to oksydacyjne niszczenie melaniny i melanocytów wytwarzających pigment. Jest to również mechanizm, dzięki któremu wysoki poziom pirolurii powoduje wczesne siwienie włosów. Nadmiar H2O2 zwiększa oksymelaninę we włosach i rozjaśnia je, podobnie jak stosowanie rozjaśniacza. Jednak rodzaj melaniny, który wytwarza blond lub rudy kolor włosów (feomelanina), jest mniej dotknięty niż eumelanina, która farbuje włosy od brązowego do czarnego.

Nawet niedobór sam w sobie prowadzi do hipopigmentacji, ponieważ melanina jest bogata w i potrzebuje do syntezy i konserwacji. chroni melanocyty przed utlenianiem, a eksperymentalny niedobór szarzy sierść szczurów. H2O2 wypiera z białek wiążących, a większy stres oksydacyjny przyczynia się do klinicznego niedoboru. Ponadto do produkcji melaniny potrzebna jest również miedź (najlepiej dostarczana jako organiczne kompleksy miedzi, patrz Salicylan miedzi).

Kolejną konsekwencją niskiej aktywności katalazy i późniejszego stresu oksydacyjnego w wątrobie jest hemochromatoza choroby magazynowania żelaza. Zbyt dużo utlenionego lub żelazowego żelaza gromadzi się w organizmie, a zwłaszcza w wątrobie i śledzionie, co znacznie zwiększa stres oksydacyjny. Dotyczy to większości osób starszych. Aby żelazo było transportowane w organizmie w celu utworzenia czerwonych krwinek w szpiku kostnym lub przenoszenia tlenu przyłączonego do hemoglobiny, musi zostać zredukowane przez witaminę C z 3-walencyjnej formy przechowywania do żelaza żelaznego 2-walencyjnego. Ale niewielka ilość witaminy C normalnie spożywanej jest natychmiast utleniana w wątrobie i nie jest w stanie zredukować dużo żelaza 3-walencyjnego. Dlatego organizm jest zmuszony wchłaniać coraz więcej żelaza, aby uzyskać to, czego potrzebuje. U kilku pacjentów odkryłem, że 10 gramów witaminy C rozmieszczonych w ciągu dnia szybko eliminuje hemochromatozę (naturalna terapia hemochromatozy).

Problemy z tkanką łączną

Poważne problemy zdrowotne są spowodowane słabą tkanką łączną, a zwłaszcza źle skonstruowanym i nieelastycznym kolagenem. W przypadku dziedzicznej pirolurii możemy znaleźć zaburzenia krzepnięcia krwi i słaby rozwój naczyń krwionośnych, takich jak choroba naczyń obwodowych (PVD) prowadząca do żylaków, zakrzepicy żył głębokich, owrzodzeń nóg potencjalnie wymagających amputacji nogi w cukrzycy i słabego dopływu krwi do mózgu.

Wiele typowych stanów, takich jak zapalenie stawów, zwyrodnieniowe zmiany w oku (np. Zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej), migreny i stwardnienie rozsiane są pogarszane przez problemy z krążeniem. Kapilary łatwo ulegają zatkaniu z powodu krzepnięcia lub nadkrzepnięcia i łatwo pękają z siniakami i krwawieniem, mogą występować tętniaki lub balonowe tętnice, a także luźne żyły, które nie pompują prawidłowo krwi z powrotem do serca. Krew i odpady metaboliczne gromadzą się w dolnych żyłach, przyczyniając się do zimnych dłoni i stóp, a także problemów z prostatą i hemoroidami.

Mięśnie i stawy mogą być słabo rozwinięte, a skóra nie jest napięta i elastyczna, ale rozciąga się zbyt mocno i starzeje się zbyt wcześnie. Ponieważ ścięgna są zbyt luźne, może wystąpić hipermobilność stawów - zespół Ehlersa-Danlosa, stawy łatwo wydostają się z gniazda, ciało nie ma wystarczającej stabilności. Również zespół Marfana - wysokie osoby o długich, smukłych kończynach, są głównie chorobą tkanki łącznej.

Zwłóknienie tkanek jest powszechne, rzadszą postacią jest choroba Peyroniego ze zwłóknieniem prącia. Innym częstym efektem jest rogowacenie, stwardnienie skóry i błon śluzowych, powodujące również osłabienie, zniekształcenia i infekcje (zapalenie rogówki) rogówki z problemami wzrokowymi. Poważne choroby tkanki łącznej występują głównie w postaci dziedzicznych, ale zwykle nie w nabytym stanie pirolii.

Gromadzenie się pozostałości pirolu

Podczas gdy problemy z tkanką łączną wynikają głównie z niedoboru P5P i, zestaw innych problemów jest spowodowany gromadzeniem się reszt pirolowych w różnych częściach ciała. Niektóre z nadmiaru pochodnych pirolu są wydalane przez jelita i pęcherz moczowy, ale inne pozostają w ciele, w mięśniach, skórze, mózgu i stawach oraz zatykają naczynia krwionośne. Jest to główny czynnik przyczyniający się do rozwoju chorób autoimmunologicznych, zwłaszcza reumatoidalnych i zakaźnych postaci zapalenia stawów, łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów, zapalnych problemów skórnych i innych stanów zapalnych, problemów z krążeniem, demencji, dysfunkcji immunologicznych, fibromialgii, bólu i chronicznego zmęczenia.

Zakładam, że również problemy związane z hormonami i funkcjami płciowymi, takie jak powiększenie prostaty, łysienie typu męskiego, trudności z erekcją, problemy z poczęciem, depresja poporodowa i zespół policystycznych jajników, często wynikają z interakcji dwóch czynników: zaburzeń w produkcji hormonów płciowych związanych z niedoborami P5P i oraz gromadzenia się pozostałości odpadowych z pochodnych pirolu i innych martwych białek. Ponownie, podstawową przyczynę obu tych czynników można prześledzić wstecz do wątroby, a konkretnie do trudności z wytwarzaniem hemu.

Głównym problemem związanym z tymi pozostałościami są ich właściwości neurotoksyczne i drażniące tkanki, które są silnie prozapalne, prooksydacyjne i kwaśne. Pozostałości te są niestabilne, reagują ze sobą i innymi cząsteczkami ciała, aby stać się trudnymi do rozpuszczenia i wydalenia z moczem. Piroruryki również zwykle nie mają zdolności do przetwarzania i wydalania ich przez wątrobę. Pozostawia to głównie skórę jako realną alternatywę. To właśnie organizm próbuje zrobić z łuszczycą i innymi stanami zapalnymi skóry.

Więcej problemów pojawia się, ponieważ te odpady pirolne tworzą idealne środowisko dla kolonii drobnoustrojów. Drażniący i zapalny wpływ reszt pirolu na wewnętrzną wyściółkę naczyń krwionośnych zachęca drobnoustroje obecne we krwi do infiltracji, a cholesterol do przyczepiania się, aby złagodzić stan. To, w połączeniu z niedoborem witaminy C, może być prawdziwą przyczyną chorób sercowo-naczyniowych, z zawałami serca i udarami. Ze względu na luźny układ żylny ciśnienie krwi jest często niskie w młodszych latach, podczas gdy zwiększenie przekrwienia tętnic może podnieść ciśnienie krwi wraz z wiekiem.

Usuwanie pozostałości

Usuwanie tych pozostałości odpadów przez skórę jest najszybszym, ale także najbardziej niewygodnym sposobem oczyszczania z powodu intensywnego swędzenia, które powoduje. Wszystko, co silnie aktywuje układ odpornościowy, takie jak wysokie dawki askorbinianu / witaminy C, P5P lub świeże surowe soki, może powodować oczyszczanie z ogniskami swędzących pryszczy, pęcherzy i innych stanów zapalnych skóry, zasadniczo powodując ostry atak łuszczycy. Można sobie z tym w pewnym stopniu poradzić, zmniejszając ilość witaminy C i P5P, silnie alkalizując doustnym wodorowęglanem sodu i mocząc w wodzie alkalicznej w wannie, pocierając skórę gliceryną, terapią światłem niebieskim, wysokim spożyciem wody i innych odpowiednich płynów w połączeniu z okresami postu.

Dobrą metodą oczyszczania jest wysokie spożycie alkalicznej wody zjonizowanej. Główną zaletą wody zjonizowanej jest zawartość ujemnych jonów wodoru, jeśli są produkowane w wysokim otoczeniu. Podczas gdy woda ta ma również wysokie pH, zwykle nie ma w niej zbyt wiele zasadowości z minerałów alkalicznych. Dlatego do 2-3 litrów wody zjonizowanej można jeszcze dodać 2-3 łyżeczki wodorowęglanu sodu, pijąc ją głównie na wyrośnięciu i przed posiłkami. Alternatywnie można stosować duże ilości Microhydrin lub Megahydrin/Megahydrate i/lub witaminy C w połączeniu z wodorowęglanem sodu dodanym do zwykłej wody.

Powtarzające się okresy postu z wysokim spożyciem wody alkalicznej i zielonych soków lub świeżych zielonych liści puree w szybkim blenderze są bardzo skuteczne i świetne dla osób z nadwagą, a nawet o normalnej wadze, ale niestety nie są tak odpowiednie dla osób z niedowagą / szczupłych z zaburzeniami wchłaniania tłuszczu. Mogą one eksperymentować ze wszystkimi dostępnymi metodami, aby znaleźć odpowiednią mieszankę dla swoich indywidualnych wymagań, ale koncentrują się szczególnie na enzymach proteolitycznych.

Duże ilości enzymów proteolitycznych są najbardziej komfortowe w zaawansowanych i dziedzicznych warunkach. Są to serrapeptaza do czyszczenia skóry, mięśni, stawów i innych tkanek z reszt pirolu i innych nagromadzonych odpadów, nattokinaza do czyszczenia naczyń krwionośnych, a czasami dodatkowa bromelaina i ewentualnie papaina do ogólnego oczyszczania resztek białka. Weź je na pusty żołądek kilka razy dziennie. Serrapeptaza i nattokinaza mogą być przyjmowane razem, ale w oddzielnym czasie od bromelainy lub papainy, ponieważ te ostatnie mogą trawić tę pierwszą. Aby uzyskać imponujący opis leczniczych korzyści serrapeptazy, zobacz bezpłatne pobieranie "The Miracle Enzyme" w www.serrapeptase.info.

Zawsze zaczynaj od niskich dawek i stopniowo zwiększaj tyle, ile możesz wygodnie. Eksperymentowałem z 4 x 250 000 jednostek serrapeptazy dziennie z dobrymi wynikami i nie zauważyłem żadnych problemów. Wytnij, jeśli wystąpi jakakolwiek reakcja, później ponownie zwiększyj. Ważnym wymogiem dla czyszczenia w dużych dawkach jest wysokie spożycie płynów i zdolność do nieograniczonego oddawania moczu. Jeśli nie jest to możliwe z powodu choroby nerek lub innych czynników, należy to poprawić, pozostając przy niższej dawce serrapeptazy, która nie powoduje problemów. Nattokinase wydaje się mniej zależeć od oddawania moczu w celu usunięcia pozostałości. Poprawa jest stopniowa i może być zauważalna w ciągu kilku tygodni, ale całkowite oczyszczenie mocno zatłoczonego ciała trwa znacznie dłużej.

W okresach oczyszczania również metale ciężkie, takie jak rtęć, a także pestycydy i inne toksyny dostają się do krążenia i tymczasowo mogą powodować zwiększony ból i dyskomfort. W ciężkich warunkach, zwłaszcza w podeszłym wieku, proces ten może trwać lata, aby zakończyć się sukcesem i może działać tylko wtedy, gdy tworzenie nowych pozostałości pirolu zostało zatrzymane za pomocą odpowiednich suplementów, a także sanitacji jelit w celu wyeliminowania grzybowej postaci Candida, a wraz z tym zespołu nieszczelnego jelita.

Pyroluria i Candida

Trudno i często nie jest możliwe rozróżnienie między efektami wywołanymi przez pyrolurię i Candida, ponieważ oba mają tendencję do wpływania na te same układy, choć zwykle na różne sposoby. Nawet bez przedostawania się do samej krwi, Candida może wywoływać te efekty za pomocą substancji chemicznych, które uwalnia do krwi przez przewód pokarmowy, pochwę, usta i płuca. Główne chemikalia zostały zidentyfikowane jako aldehyd octowy, kwas winowy i arabinoza, nienormalny cukier 5-węglowy (6).

Poważniejsze stany zwykle wynikają z niekontrolowanego przerostu Candida na odziedziczoną pirolurię. Toksyny Candida wchłaniane z jelit do krwi wyłączają znaczną część produkcji energii w mózgu, mięśniach i tkance łącznej, wzmacniając w ten sposób podobne problemy z powodu niedoboru hemu, gromadzenia odpadów białkowych oraz niedoboru witaminy B6 i spowodowanego pirolurią. To partnerstwo między dziedziczną pirolurią a nabytym przerostem Candida w połączeniu z zespołem nieszczelnego jelita leży u podstaw większości naszych współczesnych chorób. To, które części i funkcje ciała zostaną dotknięte, zależy głównie od innych nabytych lub odziedziczonych słabości.

Kacheksja z ciężkim zanikiem mięśni, osłabieniem i anemią jest ostatnim stadium raka, AIDS, gruźlicy i innych śmiertelnych infekcji. W moim rozumieniu jest to spowodowane ekstremalnym stresem wątroby powodującym pirolurię i niezdolnością do wytwarzania hemu, oprócz grzybiczego / mikrobiologicznego / pleomorficznego niszczenia czerwonych krwinek, poważnego niedoboru energii i nadkwasoty z powodu zablokowania produkcji energii oksydacyjnej.

Kolejnym czynnikiem jest obserwacja, że zwykle nie ma żadnych poważnych lub oczywistych objawów pirolurii, dopóki nie rozwinie się dysbioza jelitowa. Główną przyczyną dysbiozy jelitowej i przerostu Candida jest stosowanie leków, głównie antybiotyków o szerokim spektrum działania, sterydów i chemioterapii, które zabijają nasze dobre bakterie jelitowe. Początkowo powoduje to proliferację drożdżowej formy Candida, która przekształca się w inwazyjną formę grzybową lub strzępkową z długimi, rozgałęzionymi nitkowatymi mackami. Macki te następnie rosną w ścianie jelita, powodując stan zapalny i czyniąc go przepuszczalnym dla toksyn z przewodu pokarmowego. Dzięki temu mamy teraz zespół nieszczelnego jelita, w medycynie konwencjonalnej zwany przepuszczalnością jelit. Jest to podstawa rozwoju alergii, toksyn drobnoustrojów dostających się do krwi i poważnie osłabiających układ odpornościowy oraz substancji chemicznych Candida wpływających na mózg i inne narządy.

W przypadku zdrowych bakterii jelitowych pirolowe substancje chemiczne są na ogół rozpuszczalne w tłuszczach, głównie wydalane przez pęcherzyk żółciowy do jelit, a następnie wydalane z wypróżnieniami. Jednak w przypadku dysbiozy jelitowej niektóre z tych wydalin są redukowane przez patologiczne drobnoustroje do postaci rozpuszczalnych w wodzie. Mogą one zostać ponownie wchłonięte do krwi, skąd są częściowo wydalane z moczem, a częściowo gromadzą się w tkankach. Zwykle niedobory P5P i są ograniczone głównie do wątroby, ale po ponownym wchłonięciu reszt pirolowych niedobory te bezpośrednio wpływają na całe ciało.

Problemy umysłowo-emocjonalne i inne problemy z mózgiem

Istnieje kilka sposobów, w jakie pyroluria i Candida, indywidualnie i wspólnie, wpływają na mózg, powodując choroby psychiczno-emocjonalne i inne problemy z mózgiem. Istnieje niedobór neuroprzekaźników spowodowany niedoborem P5P i, zablokowanie mitochondrialnego wytwarzania energii oksydacyjnej przez chemikalia wytwarzane przez Candida i inne drobnoustroje, a także zapychanie naczyń włosowatych i komórek mózgowych zapalnym i kwaśnym białkiem odpadowym na bazie pirolu. Połączonym efektem tych ataków jest poważny niedobór energii w częściach mózgu, a także brak odpowiednich transmisji nerwowych. Problemy potęgują powszechnie istniejące alergie mnogie i toksyczność rtęci. Nawet stosunkowo młode osoby z ciężką dziedziczną pirolurią mogą gromadzić wysoki poziom białek odpadowych w komórkach mózgowych, co jest typowe dla osób z demencją, chorobą Alzheimera lub Parkinsona.

Piroluria, która została wówczas nazwana "czynnikiem fioletowym", została odkryta w 1960 roku przez Abrama Hoffera, MD, PhD, kanadyjskiego psychiatrę, podczas pracy ze schizofrenikami, pacjentami z chorobą afektywną dwubiegunową, upośledzonym umysłowo lub zaburzonym dzieckiem i przestępcami. Oprócz stosowania askorbinianu / witaminy C, z powodzeniem leczył schizofrenię bardzo wysokimi dawkami niacynamidu / witaminy B3. Jest to główna witamina zwiększająca produkcję energii oksydacyjnej. Wszyscy wyleczeni schizofrenicy również przekształcili się z Mauve-dodatniego na Mauve-ujemny, co wskazuje na związek między wadliwą produkcją energii utleniającej a pirolorią. Kiedy niacynamid został przerwany, Mauve pojawił się ponownie.

Na początku 1970 roku dr Carl Pfeiffer wprowadził stosunkowo prosty ilościowy test kolorymetryczny dla Mauve w moczu. Pfeiffer pracował ze schizofrenią, kiedy odkrył supresję fiołkoworóżu moczu i późniejszą poprawę kliniczną dzięki wysokim dawkom witaminy B6 i. Ostatnio zostało to zmodyfikowane przy użyciu głównie aktywowanej witaminy B6 lub P5P.

Utrata przytomności lub "szarość" są częstą reakcją stresową wrażliwych osób z niekontrolowaną pirolią. Stres, podobnie jak kawa czy słodkie jedzenie, silnie podnosi poziom cukru we krwi w ramach przygotowań do działania fizycznego. Ale jeśli takie działanie nie nastąpi, trzustka uwalnia nadmierną ilość insuliny w odpowiedzi na podwyższony poziom cukru we krwi. Powoduje to zbyt niski poziom cukru we krwi, co w połączeniu z wynikającym z tego niskim ciśnieniem krwi powoduje poważny brak energii w mózgu. Osoby dotknięte chorobą mogą trafić do systemu medycznego z dużą ilością zdjęć rentgenowskich, skanów i innych testów bez znalezienia przyczyny.

Jako środek ostrożności osoby te mogą nosić ze sobą małą butelkę gliceryny i wziąć dobry łyk, gdy poczują nadchodzący problem lub przed spodziewanym stresującym wydarzeniem, najlepiej przesuwając jej część w ustach przez minutę w celu natychmiastowego wchłonięcia przed połknięciem. Gliceryna jest najlepiej dopasowana, ponieważ zapewnia szybką energię bez wpływu na odpowiedź insulinową. Jeśli zrobi się źle, połóż się lub pozostań blisko podłogi, a jeśli jesteś na drodze, zdecydowanie przestań jeździć.

Przyczyna autyzmu

Autyzm i nadpobudliwość zostały wyleczone, kontrolowane lub znacznie ulepszone poprzez leczenie Candida, pirorii lub zanieczyszczenia rtęcią mózgową. Aby uzyskać najlepsze wyniki, najlepiej należy leczyć wszystkie trzy czynniki. Szczepienia są powszechnie postrzegane przez rodziców i aktywistów jako główna przyczyna autyzmu, ale należy wyjaśnić, dlaczego tylko niektóre z zaszczepionych dzieci rozwijają autyzm. Moje rozumienie interakcji czynników prowadzących do autyzmu jest następujące.

Wszystkie trzy wymienione czynniki mają silny negatywny wpływ na mózg oraz na aktywność umysłową i emocjonalną. Ale jest czwarty czynnik - witamina C. Kiedy występuje wyzwanie immunologiczne, czy to z infekcji, czy szczepienia, organizm potrzebuje dużej ilości witaminy C; Jest to amunicja komórek odpornościowych do produkcji wewnątrzkomórkowego nadtlenku wodoru do zabijania najeźdźców. Przerost Candida, piroluria i zespół nieszczelnego jelita są jak przewlekłe infekcje powodujące utrzymujący się niski poziom witaminy C. Powoduje to, że osoby na diecie ubogiej w witaminę C są trwale bliskie ostremu niedoborowi witaminy C lub szkorbutowi.

Krwotok jest typowy dla szkorbutu, jest to nie tylko znak rozpoznawczy wirusów krwotocznych, takich jak Ebola, ale także niemowląt umierających kilka tygodni po szczepieniu. Dr Archie Kalokerinos pracował jako lekarz ogólny w społecznościach Aborygenów na odludziu i napisał, że po szczepieniach co drugie dziecko umierało około 3 tygodnie po szczepieniu z objawami ciężkiego szkorbutu (7). Wielu rodziców zostało uwięzionych za rzekome potrząsanie niemowlęciem, aby spowodować krwawienie punktowe w mózgu (8).

Dopiero później niektórzy pionierscy lekarze wykazali, że ten krwotok mózgowy był spowodowany ciężkim szkorbutem w wyniku szczepień, ale nawet dzisiaj nie jest to akceptowane przez ortodoksję medyczną. Kiedy dr Kalokerinos podał rdzennym niemowlętom dużą dawkę witaminy C, ani jedno dziecko nie zmarło już z powodu szczepień. Pięćdziesiąt procent to mniej więcej taka sama śmiertelność jak obecnie z powodu Eboli w podobnie niedożywionych populacjach afrykańskich. Twierdzi się również, że zazwyczaj pacjenci z Ebolą umierają z objawami krwotoku, zwykle około 3 tygodni po szczepieniu Czerwonego Krzyża.

Interpretuję to wszystko w ten sposób, że to, czy niemowlę umrze po szczepieniu, czy z powodu ostrej choroby wirusowej, czy przeżyje z nadpobudliwością lub autyzmem, zależy od interakcji kilku czynników, takich jak status witaminy C, toksyczność rtęci, aktywność Candida, piroluria i zespół nieszczelnego jelita.

Przyczyny pyrolurii

Podczas gdy poważniejsze formy pirolurii wydają się być dziedziczone, również większość chorób wątroby i zaawansowany wiek mogą powodować objawy porfirii i pirolurii, nawet przy braku predyspozycji genetycznych. Takie choroby wątroby obejmują hemochromatozę, wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, marskość wątroby, zaburzenia wchłaniania tłuszczów i inne problemy z metabolizmem tłuszczów. Wiele leków powoduje uszkodzenie wątroby, nie tylko "silnych", ale także powszechnie stosowanych środków przeciwbólowych, zwłaszcza Panadol / Tylenol / Paracetamol / Acetaminofen i Ibuprofen / Advil. Jednak większość chorób wątroby wydaje się być spowodowana antybiotykami i pokrewnymi lekami, statynami i lekami na padaczkę (9).

Dodatkowym problemem jest to, że wszystkie leki muszą być detoksykowane w wątrobie, ale w przypadku pirolurii ta zdolność detoksykacji jest znacznie zmniejszona. Prowadzi to do gromadzenia się toksyn z leków i dalszego pogorszenia.

Innym ważnym czynnikiem jest inwazja wątroby przez inne patogeny, takie jak grzybowa forma Candida, mykoplazmy, prątki i pasożyty. W przypadku ciężkiej lub przewlekłej dysbiozy jelitowej takie inwazje drobnoustrojów występują bardzo często. Uważam, że w poprzednich wiekach pyroluria była spowodowana głównie pleomorficznymi formami prątków i krętków, które obejmują gruźlicę, kiłę i boreliozę/boreliozę.

Drobnoustroje grzybowe lub typu myko (np. pleomorficzne formy prątków) wytwarzają energię głównie beztlenowo, a jeśli one lub nawet tylko ich chemikalia zaatakują wątrobę, wówczas produkcja energii oksydacyjnej zostanie zmniejszona, powodując niedobór energii w wątrobie. Ten stan może być również dziedziczony, ponieważ te patogeny są w stanie zmienić DNA mitochondriów wytwarzających energię w wątrobie. Dlatego porfiria/piroluria wydaje się zaczynać od odziedziczonego lub nabytego niedoboru energii w wątrobie, co uniemożliwia jej skuteczne wytwarzanie hemu i innych niezbędnych biochemikaliów.

U osób podatnych stres może być głównym czynnikiem wywołującym utajony niedobór energii poprzez zakłócenie syntezy hemu w wątrobie, prawdopodobnie poprzez zakłócanie konwersji normalnej witaminy B6 / pirydoksyny do aktywowanej formy P5P. Aktywowana B6, oprócz, jest niezbędna na większości enzymatycznych etapów tworzenia hemu. W obecności dużej ilości aktywowanej B6 i nie występuje kliniczna aktywność pirolurii, chociaż nadal pozostają problemy spowodowane słabą tkanką łączną, zatkanymi naczyniami krwionośnymi i innymi nagromadzonymi odpadami.

Głównym biochemicznym efektem stresu jest znacznie zwiększone zapotrzebowanie nadnerczy na pantotenian lub witaminę B5. Jest to również kluczowa witamina do produkcji koenzymu A i dalej acetylokoenzymu A lub acetylo-CoA. Acetylo-CoA jest potrzebny w wielu reakcjach biochemicznych, ponieważ zasila produkty rozpadu z węglowodanów i tłuszczów do cyklu kwasu cytrynowego w celu produkcji energii utleniającej. Dlatego acetylo-CoA jest czasami nazywany "centrum metabolizmu". Pomaga również w przenoszeniu kwasów tłuszczowych z cytoplazmy komórek do mitochondriów i, co ważne dla tej dyskusji, acetylo-CoA i ta witamina B5 są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wątroby i syntezy hemu.

Ponadto acetylo-CoA jest potrzebna do syntezy głównego neuroprzekaźnika acetylocholiny. Reguluje aktywność mięśni, a także funkcje nerwów i mózgu, szczególnie w odniesieniu do pamięci, pobudzenia i nagrody. Organiczne związki rtęci, takie jak metylortęć, hamują tworzenie acetylo-CoA. Wszystko to pozwala zrozumieć, dlaczego stres, szczególnie w obecności niskiego poziomu witaminy B5, prowadzi nie tylko do dysfunkcji wątroby, ale także do ogólnego braku energii, osłabienia mięśni oraz zaburzeń funkcji nerwów i mózgu. Więcej stresu oznacza mniej dostępnej witaminy B5 i acetylo-CoA oraz większe zakłócenia w produkcji hemu.

Ten zarys pokazuje również znaczenie grup acetylowych lub octanu do wytwarzania energii. "Acetyl" odnosi się do grupy dwuwęglowej, jak w kwasie octowym lub occie. Mówi się, że octan jest najczęstszym budulcem biosyntezy i wytwarzania energii. W dobrze funkcjonującym metabolizmie octan powstaje głównie z metabolicznego rozkładu węglowodanów i tłuszczów. Jeśli jednak produkcja energii oksydacyjnej jest słaba, wówczas rozkład węglowodanów wytwarza zbyt dużo kwasu mlekowego i zbyt mało octanu, podczas gdy słaba wątroba ma trudności z metabolizowaniem tłuszczów. Dzięki temu może rozwinąć się niedobór octanu i acetylo-CoA, co prowadzi do chronicznego braku energii lub zmęczenia.

Co z tym zrobić

W Internecie często zaleca się wykonanie testu moczu HPL, aby dowiedzieć się, czy naprawdę ma się pyrolurię i jak ciężka jest. Nie uważam tego testu za bardzo pomocny, ponieważ wyniki mogą się znacznie wahać w zależności od poziomu stresu w momencie zbierania moczu. Taki stres może wynikać z przyczyn emocjonalnych lub niedoborów żywieniowych, alergii, poziomu kwasowości, zanieczyszczenia elektromagnetycznego i chemicznego, tak że pozytywny lub negatywny wynik testu może nie mieć zastosowania do normalnych lub długoterminowych warunków.

Dlatego, jeśli występują pewne kluczowe warunki, takie jak problemy z krążeniem krwi, skórą lub tkanką łączną, zapalenie stawów, choroby mięśni i stawów, niedobory enzymów lub problemy psychiczno-emocjonalne, podejrzewam, że piroluria i dysbioza / Candida mogą być obecne i odpowiednio leczyć, zawsze zaczynając od bardzo niskiej dawki i zwiększając stopniowo, ale stale do optymalnego poziomu. Po pewnym czasie stanie się jasne, szczególnie w okresach stresu, czy takie podejście jest pomocne.

Aby pokazać różnicę reakcji: jedna młoda kobieta z problemami lękowymi miała przerażający atak paniki po przyjęciu tylko bardzo niskiej dawki P5P i, podczas gdy osoba z zespołem Aspergera (zaburzenie ze spektrum autyzmu) napisała, że czuł się całkowicie normalnie po szybkim wzroście P5P do 500 mg dziennie. Jednak po kilku miesiącach pojawiły się u niego problemy żołądkowo-jelitowe (oczyszczanie czy detoksykacja?) i musiał zmniejszyć dawkę. Jeśli jest reakcja, pierwsza jest zwykle najsilniejsza.

P5P jest stymulantem mózgu i początkowo może pogorszyć problemy, takie jak nadpobudliwość u dzieci lub powodująca bezsenność wieczorem. Często zdarza się, że organizm początkowo reaguje nadmiernie, dlatego zawsze należy zacząć od niskich poziomów, a jeśli wystąpi reakcja, dalej zmniejszać lub zatrzymywać, aż reakcja zniknie, a następnie zacząć od nowa na znacznie niższym poziomie. Jednak również substancje chemiczne wytwarzane przez Candida mają tendencję do wywoływania ataków lękowych i może wystąpić interakcja między Candida i P5P w powodowaniu ataku. Kontrolowanie Candida może zmniejszyć lub uniknąć takich problemów.

Niacynamid (B3) i pantotenian (B5) można zwykle przyjmować w dość dużych ilościach w celu poprawy reakcji energetycznej i stresowej bez powodowania żadnych reakcji. Również inne wtórne składniki odżywcze, takie jak biotyna, witamina B12, magnez, mangan i kwas gamma-linolenowy lub GLA nie wydają się powodować problemów. Przy niskiej energii spróbuj użyć więcej kwasu octowego lub octu w napoju podczas lub przed posiłkami lub jako sos sałatkowy. Może to wymagać okazjonalnego sprawdzania pH moczu, aby sprawdzić, czy potrzeba więcej wodorowęglanu, aby utrzymać go ogólnie neutralnym lub lekko zasadowym. Niektóre wodorowęglowodany można również mieszać z rozcieńczonym octem i spożywać, gdy jeszcze się pęcherzykuje.

Witamina C w dowolnej formie stymuluje układ odpornościowy, który może wywoływać silne zapalne reakcje oczyszczające. Jest to normalny sposób, w jaki organizm leczy się - powodując stan zapalny w chorej części ciała, aby zabić drobnoustroje i usunąć toksyny. Niestety jest to problem z łuszczycą, a czasami także z innymi chorobami autoimmunologicznymi. W tym przypadku zwiększaj witaminę C bardzo powoli, cofaj się podczas reakcji i utrzymuj alkaliczne z wodorowęglanem sodu. Również detoksykacja z rosnącymi dawkami serrapeptazy i nattokinazy, skup się na higienie jelit i terapii przeciwbakteryjnej, zwiększ ilość energetyzowanej wody, herbat ziołowych, rozcieńczonego soku z cytryny lub octu, świeżych sałatek, soków i zmiksowanych świeżych zielonych liści i innych surowych warzyw. Pij płyny głównie przed, a nie z lub po posiłku, z wyjątkiem sytuacji, gdy używasz soku z cytryny lub octu w celu poprawy kwasowości żołądka.

Większość książek i artykułów internetowych wspomina również, że należy unikać miedzi, ponieważ poziom we krwi jest zbyt wysoki jako efekt uboczny pirolii, ale uważam, że nie jest to całkiem poprawne. Wysoki poziom miedzi we krwi występuje we wszystkich stanach zapalnych, w tym raku i infekcjach, i nie jest specyficzny dla pirolurii. Kiedy stan zapalny zmniejsza się, poziom miedzi we krwi spada, gdy miedź powraca do swojego zwykłego miejsca przechowywania w wątrobie. Jednak może wystąpić problem z wysokim poziomem miedzi nieorganicznej lub niezdolnością wadliwej wątroby do wytworzenia wystarczającej ilości organicznych cząsteczek nośnikowych i magazynujących miedź, ale powinno to ulec poprawie dzięki dodatkowym P5P i.

Problematycznym obszarem dla pirorurów wrażliwych na skórę jest stosowanie kremów przeciwsłonecznych. Komercyjne filtry przeciwsłoneczne mogą nie być bezpieczne w użyciu. Stopniowo wystawiaj skórę na więcej słońca. Przy wystarczającej ilości P5P,, askorbinianu sodu, serrapeptazy i wodorowęglanu sodu powinno być znacznie mniej skłonności do oparzeń słonecznych. Jako filtr przeciwsłoneczny rozpuść po 1 łyżeczce PABA, wodorowęglanu sodu i ewentualnie askorbinianu sodu w kilku łyżkach wody (musuje, gdy PABA i wodorowęglan reagują). Wcierać w skórę wystawioną na działanie słońca. Musi być ponownie nałożony po zamoczeniu, gdy się zmywa.

Jaką dawkę leku należy przyjąć

P5P jest zwykle sprzedawany jako tabletki powlekane dojelitowo, najwyraźniej w celu ochrony przed kwasem żołądkowym, ale nie znam dowodów na to, że jest to potrzebne, a powłoka może faktycznie utrudniać wchłanianie osobom o słabej zdolności trawiennej. Dlatego wolę ciąć takie tabletki, aby łatwiej je wchłonąć. Możliwe jest również tańsze kupowanie P5P w postaci proszku (www.strideintohealth.com) i przyjmowanie go rozpuszczonego w napoju alkalicznym (przez dodanie wodorowęglanu sodu) przed posiłkami lub zmieszanego z jedzeniem na początku posiłków.

, z drugiej strony, podobnie jak magnez i inne minerały 2-walencyjne, jest najlepiej wchłaniany z kwaśnej treści żołądkowej, najlepiej zawierającej białko, warzywa lub owoce, ale nie ziarna lub inne nasiona. Ze wskazaniami niskiego poziomu kwasu żołądkowego, takimi jak miękkie paznokcie i inne oznaki niedoborów mineralnych, dodaj suplement kwasu solnego, sok z cytryny lub ocet. Nie należy stosować siarczanu lub siarczanu, ponieważ w większych dawkach może to powodować dyskomfort w żołądku lub jamie brzusznej.

Normalna dawka początkowa może wynosić połowę tabletki 50 mg P5P i około 20 mg ze śniadaniem; Jeśli nie ma niekorzystnej reakcji, to po kilku dniach podwajamy te dawki, przyjmując je na początku śniadania i obiadu, a później także podczas kolacji. Stopniowo, w ciągu kilku tygodni lub miesięcy, zwiększaj zarówno P5P, jak i do optymalnej dawki, przy której objawy zaczynają się poprawiać lub zanikać. W łagodnych warunkach może to nastąpić niemal natychmiast, nawet przy stosunkowo niskiej dawce, w ciężkich przypadkach mogą być potrzebne znacznie wyższe dawki przez kilka miesięcy, zanim nastąpi dobry postęp.

Znalezienie optymalnej dawki P5P i nie jest łatwe, ponieważ zależy to silnie od poziomu stresu, który może zmieniać się codziennie. Dlatego spróbuj znaleźć dawkę, która jest odpowiednia dla normalnych codziennych czynności, ale gdy jesteś zestresowany lub spodziewasz się stresu, tymczasowo podwajaj ilości lub podczas spokojnych i zrelaksowanych okresów zmniejsz normalne ilości.

Łagodne warunki można opanować za pomocą 50 mg P5P / dzień, podczas gdy cięższe stany mogą wymagać 3 x 50 do 100 mg P5P i 3 x 20 mg, chociaż czasami przyjmowano znacznie wyższe dawki. Eksperymentuj od czasu do czasu, aby znaleźć jakiekolwiek zmiany w optymalnej dawce dla twojego stanu. Początkowo zbyt dużo P5P może powodować nadmierną stymulację lub napady nadmiernej aktywności u dzieci i trudności z zasypianiem, zwłaszcza jeśli są przyjmowane wieczorem.

Osoby o wysokiej wrażliwości mogą zacząć od ćwierć tabletki P5P rano i pozostać na niej przez tydzień lub dwa, aż stopniowo zwiększą się do ćwierć tabletki z 2, a następnie z 3 posiłkami. Jeśli rozwinie się silna reakcja, zatrzymaj przyjmowanie, aż reakcja się skończy, a następnie zacznij powoli ponownie wzrastać. Na koniec stopniowo zwiększaj do połowy lub nawet pełnych tabletek. Reakcja potwierdza, że jesteś na dobrej drodze i że ten środek zaradczy jest kluczem do wyzdrowienia.

Zalecany jako składnik odżywczy wspomagający jest kompleks B z większością posiłków, niezależnie od tego, czy wysoka, średnia lub niska moc zależy od stanu i może być konieczne eksperymentowanie. Również przy słabych nadnerczach i w okresach stresu pantotenian/witamina B5 może być czasowo zwiększona do 3x500mg z posiłkami. Niacynamid jest przydatny głównie do zwiększania energii, np. ze schizofrenią, depresją, chorobą Alzheimera, chronicznym zmęczeniem i zaawansowanym rakiem; Spróbuj do 1 grama z każdym posiłkiem.

Inne ważne suplementy to do 10 gramów askorbinianu i do 20 gramów MSM (dobrze rozmieszczone w ciągu dnia (patrz www.health-science-spirit.com/morenergy.htm), chlorek magnezu (doustnie i przezskórnie), mangan, biotyna, kwas alfa liponowy, witaminy A, D i E (doustnie przyjmować otwarte i emulgowane lecytyną, dodatkowo również wcierane w wrażliwe obszary skóry), roztwór Lugola (1-2 krople / dzień - potrzebny jest jod, nie tylko jodek), selen, boraks / bor, salicylan miedzi, zwłaszcza ze stanami zapalnymi, starzejącą się skórą lub siwymi włosami, a także serrapeptaza do 4 x 250 000 jednostek i nattokinaza do 8 x 2 FU.

Podobnie jak w przypadku każdej poprawy zdrowia, mogą wystąpić reakcje oczyszczające, tymczasowo powodujące problemy skórne lub pogarszające inne istniejące schorzenia. W takim przypadku należy dołożyć szczególnych starań, aby użyć wystarczającej ilości wodorowęglanu, aby utrzymać zasadowość moczu, znacznie zmniejszyć dawkę wszystkich środków, utrzymać jelita w czystości, pić dużo zdrowych płynów, a gdy problem ustąpi, stopniowo zwiększać suplementację ponownie.

Refleksje

Oprócz dostarczania brakujących składników odżywczych koncentruj się również na higienie jelit za pomocą terapii psyllium, terapii anty-Candida, oczyszczania i aktywacji wątroby. Wszystkie problemy są znacznie gorsze, jeśli istnieje dodatkowo toksyczność rtęci, ale próba usunięcia rtęci dopiero po opanowaniu pyrolurii i Candida. Szczegółowe informacje można znaleźć w www.the-heal-yourself-series.com/Toward ... ealth.html.

Nawet bez pirolurii, kulturyści preferują P5P ze względu na jego doskonałe właściwości w budowaniu mięśni i tkanki łącznej. Może to również wskazywać, że większość osób starszych lub osób z problemami z wątrobą skorzystałaby z P5P i.

FDA została poproszona przez firmę farmaceutyczną o zakazanie ogólnej sprzedaży P5P, aby można go było sprzedawać jako lek. FDA zrobiła to wcześniej z inną naturalną formą witaminy B6, pirydoksaminą, która nie jest już dostępna w USA (10). Pirydoksamina była stosowana głównie jako środek przeciwstarzeniowy, w celu zmniejszenia neuropatii cukrzycowej, nefropatii, retinopatii i może blokować tworzenie zaawansowanych produktów końcowych glikacji, ale P5P może zrobić to samo.

Osoby z zaawansowaną pirolurią mogą potrzebować P5P do końca życia, chociaż mam nadzieję, że program opisany w tym artykule, oprócz medytacji energetycznej i obrazów kierowanych, ostatecznie przezwycięży również poważną dziedziczną formę pirolurii. Pyroluria jest ważnym wskaźnikiem zdrowia, ponieważ pokazuje, że wątroba nie ma wystarczającej ilości energii, aby pracować wydajnie, szczególnie w sytuacjach stresowych, a to oznacza, że całe ciało jest w niebezpieczeństwie. Dla świadomych młodych par lepiej jest kontrolować wszelkie pyroluria i Candida przed próbą poczęcia dzieci, aby przerwać łańcuch przenoszenia pyrolurii w drzewie genealogicznym. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Zarządzanie układem odpornościow


Pozwolilem sobie @Grzesiu skopiowac to w calosci,rewelacyjny opis Waltera Lasta.

Prawdopodobnie odkryles tym opracowaniem historie mojej choroby/zycia.
1.Nerwowosc,problemy z nerwami od dziecinstwa,naduzywanie przemocy (dyskoteki,imprezy)
2.Slaba psychika
3.Parcie na wegle
4.Antybiotyki
5.Problemy od dziecinstwa z krzepnieciem krwi(mialem za dziecka przepisywana witamine k)
6.Odrealnienie,marzenia,trwanie w marzeniach,niespelnione marzenia,urojone marzenia.
7.Problemy z tkanka ,stawami,
W ogole bylem nieszczesliwym czlowiekiem,wiecznie niezadowolonym z zycia.Juz jakis czas temu zastanawialem sie czy to wszystko mi nie przekazano z "genami" w postaci candidy/piroluri .

Moja mama zachorowala majac 47 lat,tak nagle ,z niczego,zaloze sie ze po antybiotykach.Przekazala mi to cholerstwo.
Sam mam corke,ktora jest genetycznie chora na karlowatosc.
Zreszta,za mlodu balem sie Raka,cukrzycy i ze chore dziecko bede mial,jak myslisz,sprawdzilo sie?Oczywiscie,ze tak,coz za zbieg okolicznosci,pewnie wiecej na ten temat napisalby @Blue. :shock:
1 xbeadnorsi
Posty: 1493
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 96
Podziękował: 2978 razy
Otrzymał podziękowanie: 2109 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 02 kwie 2023, 17:02

Zapomnialem o jeszcze jednym;

1.Mam na ciele od zawsze mnostwo tluszczakow.
2.Jakakolwiek ingerencja w watrobe konczy sie bezsennoscia.(olej z ostropestu,liposomalna B,B-6 100 mg.)


Musze jakos funkcjonowac a bez snu jest ciezko,dlatego sok z buraka pije czesto bo mi pomaga i nie ma reakcji ze strony watroby.
Zastanawiam sie nad tymi lewatywami z kawy i byc moze jest to strzal w dziesiatke,KETO tez wchodzi w rachube.
Same tluszczaki swiadcza o problemach z metabolizmem wiec KETO jest chyba jedynym rozwiazaniem,nie wiem czy dla ABrh+ jest to wskazane.
Sama Candida rosnie na weglach,wiec ponownie KETO.
0 xAwatar użytkownika
św.anna
Posty: 1449
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 86
x 119
Podziękował: 2622 razy
Otrzymał podziękowanie: 3254 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?

Nieprzeczytany post autor: św.anna » niedziela 02 kwie 2023, 17:33

beadnorsi, to tu masz jeszcze jeden art:
Ps. a propos traum, itp., to weź sobie pobierz tę książkę:
viewtopic.php?f=12&t=113&p=146978&hilit ... ys#p146978


Dr.Klinghardt od kilkudziesięciu lat zajmuje się tematami boreliozy i koinfekcji jak i autyzmu. To co zauważył u swoich pacjentów przez te lata to niezaprzeczalny fakt istnienia kryptopiroluri u pacjentów zwłaszcza z chroniczną boreliozą (trwająca co najmniej kilkanaście miesięcy a nawet lat). Do tego lekarza nie zgłaszają się
tak naprawdę ludzie ze świeżym zakażeniem, praktycznie sami chronicznie chorzy – u 75-80% z nich znajduje(potwierdzoną badaniami) kryptopylurię (kryptopirolurie). Stan/Choroba ta może być wywołany bardzo głęboką psychologiczną traumą jak i naturalnie infekcją. HPU czy też KPU to kompleks biochemicznych substancji neurotoksycznych znajdowanych w moczu autystów, schizofreników, ludzi z ADHD, z zespołem downa, w depresji, w zaburzeniach bipolarnych i u osób z predyspozycjami do czynów kryminalnych. U autystów ocenia się, że 50% dzieci ma to schorzenie, z boreliozą i koinfekcjami 80% lub wyższe w zależności od tego czy istnieje dodatkowe obciążenie metalami ciężkimi czy nie. Wszystkie takie osoby mogą znacznie polepszyć swój stan zdrowia stosując odpowiednie leczenie wspomagające walkę z HPU/KPU.


KPU/HPU związane jest także z epilepsją, z problemami w nauce, stwardnieniem rozsianym, Parkinsonem czy problemem z używkami. Podniesione poziomy HLP(hydroxy‐hemopyrrolin‐2‐one) znajdowane w moczu to rezultat syntezy hemu. Hemoglobina to substancja, która 'trzyma’ żelazo w erytrocytach. HPL to produkt uboczny hemoglobiny lub syntezy hemu który może być wykryty w moczu. HPL przyczepia się do cynku, biotyny, manganu, witaminy B6, kwasu arachidonowego i innych ważnych składników prowadząc do ich wypłukania z organizmu.
Skutki uboczne HPU/KPU – problem z przypomnieniem sobie snów, plamki na paznokciach(białe – tzw.leukodynia), słaby apetyt z rana, rozstępy(często diagnozowane jako rozstępy bartonellowe), blada skóra, alergie, zaparcia, eozynofilia, wrażliwość na zapachy, drżenia i skórcze, hipoglikemia i nietolerancja glukozy, impotencja, opóźnione dojrzewanie, lęki, nerwowość, pesymizm, depresja, paranoja i omamy, dezorganizacja, otyłość, rozrzedzone i wypadające brwi, bołe stawów, zimne dłonie i stopy, wachania nastrojów, nieregularne miesiączki, niedokrwistość, słaba tolerancja na stres, wrażliwość emocjonalna, wybuchowy i epizodyczny charakter, słąba pamięć krótkotrwała, nadużywanie używek, deficyty uwagi, nieprawidłowe rozmieszczenie tłuszczu w organizmie.


Niedobór cynku może powodować zaburzenia emocjonalne, opóźnione dojrzewanie, szorstką skórę, opóźnione gojenie się ran, hipogonadyzm, rozstępy/szramy na skórze które są błędnie diagnozowane jako szramy bartonellowe, białe plamy na paznokciach, spadek kolagenu, zwyrodnienie plamki żółtej, łupież, zmiany skórne, trądzik, nadaktywność, utrata apetytu, obniżona płodność, zmiany na paznokciach(biale plamki/linie), obniżona mineralizacja kośći prowadząca do osteoporozy i wiele innych. Jest mocnym antyoksydantem. Obniżone poziomy tego minerału u osób z HPU prowadzi do zwiększonego stresu oksydacyjnego. Niskie poziomy cynku są skorelowane z niskim poziomem glutationu który jest ważnym elementem procesów detoksykacji. Cynk jest niezbędny do podtrzymania prawidłowych funkcji immunologicznych. Leukocyty bez cynku są jak armia bez naboi.


Niedobór biotyny może świadczyć o wysypkach skórnych, suchej skórze, łojotokowym zapaleniu skóry, kruchych paznokciach, delikatnych lub kruchych włosach oraz ich wypadaniu, może powodować depresje, letarg, utratę słuchu, zakażenia grzybicze, bóle mięśni czy też mrowienia. Jest ważnym czynnikiem w produkcji energii w mitochondriach, niezbędna dla zdrowego rozwoju mózgu i układu nerwowego. Niedobór przyspiesza procesy starzenia się organizmu.

Niedobór manganu wiąże się z bólem stawów, stanami zapalnymi, może powodować zmianę pigmentu włosów oraz spowolnienie wzrostu włosów. Jest niezbędny do praiwdłowego wzrostu, wykorzystania glukozy, metabolizmu lipidów i wytwarzania hormonów tarczycy. Niedobór związany jest z cukrzycą, chorobą Parkinsona, osteoporozą, padaczką.


Niedobór witaminy B6 jest ogólnie rzadkim zjawiskiem ale nie w HPU. Prowadzi on do nerwowowści, bezsenności, drażliwości, osłabienia mięśni, słabej absorbcji składników odżywczych, zmniejszenia kluczowych enzymów i kofaktorów związanym z metabolizmem aminokwasów, do zaburzeń w syntezie neurotransmiterów, hemoglobiny, łojotokowych zapaleń skóry, neuropatii. Podobnie jak cynk i B6 jest antyutleniaczem i koreluje z poziomami glutationu.

Niedobór kwasu arachidonowego z kwasów omega 6 prowadzi do zaburzeń funkcji leukocytów co zwiększa ryzyko infekcji organizmu, prowadzi do neuropatii układu nerwowego jak i krwionośnego, scuhości skóry, suchości oczu, artretyzmu, powolnego gojenia się ran, wypadania włosów, zaburzeń czynności serca oraz poronień


W literaturze istnieją 3 czynniki predysponujące do KPU/HPU – genetyka, infekcje oraz trauma życiowa. Klinghardt zauważył, że podczas stosowania protokołu na HPU u pacjentów z Boreliozą następuje szybka poprawa w przebiegu wieloletnich infekcji. Jego zainteresowania tym schorzeniem padły też na genetyczne uwarnkowania genu HLA w związku z biotoksynami czy też pleśnią. Pacjenci posiadający niektóre mutacje typy HLA nie są w stanie prawidłowo pozbywać się różnych biotoksyn tworzonych podczas infekcji krętkiem boreli, toksyn pleśni i innych.
Kiedy wszystkie układy ciała zaczynają poprawnie funkcjonować (po wprowadzeniu protokołu na HPU) pacjenci znacznie lepiej sobie radzą z metalami ciężkimi, plesnią i borelią.
Testowanie HPL odbywa się poprzez test z moczu, który w USA kosztuje ok.55$(laboratorium Vitamin Diagnostics) a przed samym testem należy unikać stosowania cynku, biotyny, witaminy b6 na 5-7dni przed samym testem. Polecana jest dobowa zbiórka moczu a same opakowania na mocz powinny być chronione przed światłem. Dodatkowo
warto dodać 500mg kwasu askorbinowego jako konserwantu do próbek moczu i co ciekawe warto wejść w lekki stan stresu podczas oddawania moczu gdyż pozwoli to na wytworzenie się większego stężenia HPL które właśnie w tym stanie się wytwarza w wzmożonych ilościach.


Markery świadczące o kryptopiroluri
– poziom leukocytów poniżej 5tyś/mcL
– wysoki poziom cholesterolu LDL a niski HDL
– niska fosfataza alkaliczna(ALP) (poniżej 60u/L)
– niski poziom kwasów omega 6 w ścianie komórkowej erytrocytów
– niski poziom tauryny w profilu aminokwasowym
– wysoki poziom MCV(wielkość czerwonych krwinek)
– poziomy cynku i manganu z leukocytów lub erytrocytów mogą być okej pomimo to biopsje z kości czy centralnego układu nerwowego(o rety tego to bym nie dał sobie napewno zrobić!) wskazują na totalny deficyt
– biopsja z kości to bardzo dobry marker HPU
– przeważnie znajduje deficyty cynku, manganu, litu, wapnia, magnezu i molibdenu


Leczenie kryptopiroluri

Przed sniadaniem
Cynk 27-40mg (cynku elementarnego) (docelowo nawet 240mg kiedy jest mocne zawalenie metalami i chroniczne infekcje). Nudności podczas suplementacji cynkiem mogą być oznaką chipochloremi lub niskim poziomem kwasu żołądkowego. Po 2-4miesiącach protokołu ten problem zanika. Mangan 5mg dziennie(docelowo nawet do 20mg zwłaszcza kiedy są bóle stawów i więzadeł. Unikać jeśli już doszło do choroby Parkinsona)Ze śniadaniem
Kwas arachidonowy w postaci omega 6(masło ghee, olej z wiesiołka lub ogórecznika, olej z czarnej pożeczki, olej z dyni) oraz olej rybny


Przed spaniem
Witamina b6 25mg dziennie i p5p 50mg dziennie(większość pacjentów lepiej sobie radzi z kombinacją obu form b6). Około 10% wogóle nie toleruje formy P5P. Czasami dochodzi do dawek 75mg aż do 200mg zwłaszcza kiedy jest obecna padaczka(PD:zdecydowanie odradzam większe dawki mimo że wspomina o dawkach 750mg ze względu na neurotoksyczność tej witaminy w dużych dawkach), Magnez(glicynian lub maślan) 600-2000mg dziennie najlepiej podawane nie tylko doustnie ale także i przezskórnie lub dożylnie. Biopure microminerals 1 łyżka dziennie, biotyna 10mg dziennie.


Opcjonalnie
Niacynamid 1gram 3x dziennie jeśli są zaburzenia psychiczne, tauryna 500mg 3x dziennie jeśli są problemy związane z mózgiem takie jak padaczka, mgła umysłowa, problemy z pamięcią. Ponadto wspiera eliminacje neurotoksyn, poprawia przepływ żółci, zwiększa glutation i normalizuje rytm pracy mózgu. Chrom 500mcg (docelowo 2mg dziennie zwłaszcza jeśli jest hipo/hyperglikemia i insulinooporność), molibden 300mcg (docelowo znacznie więcej zwłaszcza jeśli jest wrażliwość na siarkę), lit orotate lub asparginian 60-240mg dziennie, witamina E 400jednostek na 20kg masy ciała dziennie.

Ponadto osoby z HPU często mają niedobory krzemu, jodu i boru(PD: Bardzo ważne minerały w przebiegu boreliozy i koinfekcji). Depyrrol i Biopure „The core” to produkty które warto rozważyć w przebiegu KPU/HPU.
Ważne aby monitorować poziomy minerałów w czasie leczenia. Miedź powinna być sprawdzana przy użyciu testu tego minerału z czerwonych krwinek. Jego suplementacja często jest wskazana w ilośći 2-4mg ze względu na ciągłe podawanie cynku, manganu i witaminy B6 które są antagonistami miedzi.


Niedobory miedzi
Niedobór tego minerału prowadzi do hemoroidów, żylaków, zmęczenia, obrzeków, wypadania włosów, anoreksji, problemów ze skórą, osteoporozą, chorób sercowo-naczyniowych, tętniaków i wielu innych niepożądanych stanów. Obecnie nauczanie na temat miedzi i jej toksyczności jest błędne i nie prawidziwe. Układ odpornościowy używa miedzi i żelaza w walce z infekcjami w tym i z boreliozą. Stosunek suplementacji miedzi do cynku powinien wynosić między 1:15 do 1:30 takżę jeśli bierzesz 60mg cynku powinieneś spożywac 2-4mg miedzi(cytrynian lub sebacynian).


Leczenie
Niektórzy pacjenci lepiej tolerują branie minerałów/witamin na wieczór a niektórzy z rana. Cynk i miedź nie powinny być spożywane w tym samym czasie. Spożywanie 50mg pikolinianu cynku oznacza że spożywasz 50mg soli cynku(lub około 8mg elementarnego cynku). W USA wszystkie produkty z cynkiem są oznaczane jako cynk elementarny i 50mg pikolinianu cynku z soli pikolinianu cynku to 50mg cynku elementarnego. Prawidłowe dawkowanie w HPU/KPU to 27-40mg elementarnego cynku.

Detoks
Praktycznie zawsze jest pogorszenie i z czasem następuje stała poprawa. Wiele z enzymów metabolicznych używa cynku a w HPU/KPU nie ma go tyle aby zaspokoić podstawowe potrzeby. W tym przypadku metale ciężkie takie jak ołów, rtęć i inne przyczepiają się do miejsc gdzie powinien to robić cynk(w celu jego zastąpienia). (takie samo działanie powoduje np.ołów kiedy jest brak wapnia – wbudowywuje się on w strukture kośći zastępująć wapń i naturalnie powodując mase komplikacji) 1)
Kiedy wprowadzona jest suplementacja cynkiem, detoks z metali ciężkich jest aktywowany. Niestety następuje redystrybucja metali co wiąże się z ich przemieszczaniem nawet do miejsc gdzie wcześniej ich nie było w nadmiarze a sama ścieżka detoksu jest jeszcze bardziej obciążona(już i tak przed samym leczeniem kulała). Warto w tym przypadku używać dodatkowo substancji wiążących przez cały okres stosowania protokołu na HPU. Takimi produktami/substancjami mogą być chlorella, bioPure microsilica, Bipure phospholipid exchange(NaEDTA), detoxamin(CaEDTA) suppositories(czopki), błonnik, glinki zielone i czerwone, zeolit, pektyny, beta sitosterol, DMSA, DMPS, OSR i inne.
Ważne aby po rozpoczęciu leczenia mieć na uwadze, że przez pierwsze 2-6tygodni będzie problem z metalami ciężkimi co może przedłużyć się do wielu miesięcy. Monitorowanie postępów testami minerałów z włosa może być pomocne. Przy problemach z metalami dodatkowo poleca wsparcie jelit, wątroby/woreczka żółciowego, używanie oleju rycynowego, sauny, glutationu i innych technik. Mrożony suszony czosnek oraz witamina E mają w tym przypadku funkcje protekcyjne a używanie chlorelli 3x dziennie po 15tabletek z posiłkami jest często przez niego używane(używa w tym celu Biopure matrix metals czyli chlorelle w postaci nanocząstek po 5-6 psiknięć 2x dziennie) oraz nalewke z kolendry 15kropel 3x dziennie jak i również ALA, fosfolipidy i magnez.
Przeważnie zaczyna od usunięcia metali z przewodu pokarmowego i wtedy używa chlorelli oraz biopure microsilica(krzem w mikrocząsteczkowej formie), doodbytniczego EDTA(Detoxamin) oraz Biopure phospholipid exchange. Większość pacjentów potrzebuje kilka różnych produktów. Ważne jest także wsparcie nerek i stosowanie produktów udrażniających(limfa/krew). Poleca Biopure matrix electrolytes 2 łyżki dziennie oraz łyżkę syropu z agawy na wsparcie funkcji nerek. Detoks z metali ciężkich zawsze zachodzi w środowisku kwaśnym jednak w takim środowisku metale ciężkie są wysoce reaktywne także w tym przypadku osoba prowadząca może alkalizować pacjenta w celu spowolnienia trwania tego procesu. Ślina i pH moczu powinny być monitorowane w celu sprawdzenia działania protokołu alkalinizującego.


Przebudzenie układu odpornościowego
Kolejnym etapem leczenia jest pojawienie się gorączki gdy układ immunologiczny budzi się i zaczyna reagować na uprzednio ignorowane sygnały i infekcje. Gdy tylko zostaną skorygowane odżywcze straty w HPU nie wykrywalna przez układ borelioza zaczyna być widziana i zaczynają na nią działać różne biologiczne interwencje antybakteryjne.
Klinghardt lubi stosować ozonowane olejki roślinne takie jak rizol gamma, rizol zeta i Biopure quintessence. Wiele osób z przewlekłą boreliozą mają nietolerancję na siarkę. Prowadzi to do nie możności przetwarzania/detoksu takich produktów jak ALA, DMSA, DMPS i glutationu oraz czosnku. Może to mieć związek z genetyką(gen CBS) jednak część enzymów zaangażowanych w metabolizm siarki są zależne od hemu i witaminy B6 – które są problemem w HPU. W czasie leczenia HPU tolerancja na siarkę może się polepszyć. Klinghardt ponadto zauważył, że podawanie 500mcg molibdenu dziennie może poprawić tolerancję na siarkę u osób z HPU gdyż minerał ten może być także bardzo nisko w tym schorzeniu. Ogólnie poziomy amoniaku w organizmie jego pacjentów z HPU są wysokie. Kiedy KPU/HPU jest leczone, wysokie poziomy amoniaku normalizują się, poziomy hormonów normalizują się, a osoby które były na syntetycznych hormonach tarczycy przez lata nagle wpadają w nadczynność(co sugeruje zejście z ich podawania). Inni pacjenci zaczynają tracić wagę także wszystkie problemy związane z niskimi poziomami witamin i minerałów normalizują się. Na chwilę obecną pierwsze czym dr.Klinghardt się zajmuje w przypadku chronicznej infekcji krętkiem Boreliozy to zaadresowanie problemu z HPU/KPU. 2)

Stwardnienie rozsiane a HPU/KPU
Klinghardt leczył wiele osób ze stwardnieniem rozsianym. Wszyscy oni mieli pozytywne testy na HPU. Zauważył, że z czasem HPU może doprowadzić do tej choroby u niektórych pacjentów a pacjenci bardzo dobrze reagują na leczenie HPU. U takich pacjentów poziomy histaminy są prawie zawsze niskie także trzeba ją również znormalizować produktami oralnymi lub transdermalnymi. Prokarin(plastry) dostarczają histaminy i są przez niego używane.

Zarówno Klinghardt jak i dr.Sandeep Gupta zauważyli, że KPU/HPU zawsze idą w parze z infekcją pasożytami. Chronicznie niskie poziomy cynku powodują, że pasożyty mogą bez problemów zainfekować śluzówkę jelit i przedostać się do wątroby i woreczka żółciowego. Przeleczenie pasożytów w czasie leczenia HPU daje znacznie lepsze i szybsze rezultaty.
Klinghardt pracował także z biochemikiem niemieckim, który powiązał KPU z mastocytozą/aktywacją komórek tucznych.3)

http://zdrowiebeztajemnic.pl/kryptopiro ... linghardt/
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13125
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 677
Podziękował: 30170 razy
Otrzymał podziękowanie: 19663 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 02 kwie 2023, 18:07

beadnorsi pisze:
niedziela 02 kwie 2023, 16:32
skopiowac to w calosci,rewelacyjny opis Waltera Lasta.
SUPER ! 8-)
bo w końcu zniknie !
jak wiele innych stron i blogów, a jego arty są konkretne, jak u Niemców, ein, zwei, drrrei :lol:
mam jeszcze kilkadziesiąt artów do wstawienia, i mało czasu...

tłuszczaki > Walkter polecał zewnętrznie lipazę, zerknij:
viewtopic.php?f=16&t=808&p=52188&hilit= ... 2db#p52188

i te sposoby:
viewtopic.php?f=16&t=808&p=48184&hilit= ... 2db#p48184

viewtopic.php?f=16&t=808&p=51931&hilit= ... 2db#p51931
Walter Last:
Z poważnych infekcji może być pomocne do utleniania witaminy C do DHA przed spożyciem dla lepszej absorpcji i silniejszego efektu.
Rozpuścić łyżeczkę askorbinian sodu i 1 łyżeczkę MSM w dużej szklance wody. Dodaj łyżeczkę 3% lub około 10 kropli 35% nadtlenku wodoru, łyżeczkę gliceryny i niewielką ilość związku miedzi.
To rozwiązanie nie przechowuje i musi być świeże każdego dnia. Weź łyk nim często w ciągu dnia. W ten sposób można uzyskać silniejszy efekt przeciwbakteryjny z mniej witaminy C (15).
W większości krajów UE, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii (patrz http://www.ebay.co.uk ), askorbinian sodu w proszku w ilości kilogramów nie jest dostępna do spożycia przez ludzi, a nawet do użytku weterynaryjnego jest to bardzo drogie i trudne do uzyskania. Ograniczenia te są najbardziej dotkliwe w Niemczech. Kwas askorbinowy jest coraz oczerniany w niemieckich artykułów internetowych. Kwas askorbinowy w kg ilości jest dostępna wyłącznie jako konserwant żywności, a nie jako witaminy, a kupujący mogą być sprawdzane, aby upewnić się, że nie oni zamiar używać go jako witaminy. Nie mam wątpliwości, że ten atak pochodzi od niemieckiego przemysłu farmaceutycznego, który teraz stara się rozszerzyć zakaz niemieckiej i UE w sprawie środków naturalnych na całym świecie z Codex Alimentarius przepisami oraz w koordynacji z podobnymi drakońskich przepisów FDA.
http://www.health-science-spirit.com/morenergy.htm

drugi świetny link:
http://www.health-science-spirit.com/ul ... eanse.html

Akurat u nas nie ma problemu z dostępem do askorbinianu. ;)
Ile to wg doktora ''niewielka ilość miedzi''?
Pewno w postaci salicylanu.

I jest jeszcze o lipazie, jako leku na tłuszczaki:

Zewnętrzna użycie lipazy

W celu usunięcia grudek tłuszczowych ( tłuszczak ) lub żółto-brązowe znaki skóry ( xanthomas ) lub odmłodzić starzenie lub uszkodzoną skórę, wymieszać odpowiednią ilość lipazy ze środkiem nośnym, takim jak nieogrzewanym miodu rozcieńczonej gliceryny , MSM w wodzie, świeże Aloe Vera żel lub rozcieńczone DMSO.

Stosuje się to do obszaru problemowego i obejmują pozostawić na noc lub przez kilka dni.
Powtarzać od czasu do czasu, czy i w razie potrzeby.

Z xanthomas , korzystne jest zastosowanie soku z cytryny, sodu askorbinian lub alfa- liponowy, kwas rozpuszczono w DMSO.

Aby zregenerować starzenia się skóry, można przetrzeć skórę z lipazy bogatych składników odżywczych, takich jak niepasteryzowanego śmietany, lub zmieszać trochę surowego żółtka lub awokado z twojej balsam do skóry. Świeży nieogrzewany mleko kokosowe jest silnie bakteriobójczy, a szczególnie dobre dla obszarów dotkniętych Candida i inne grzyby.

Schudnąć z poszczególnych części ciała, takich jak, pośladków i ud żołądka regularnie ocierać o lipazy rozpuszczonej w jednym z wymienionych środków nośnych. Następnie stymulują ten obszar przez rytmicznie napinając i rozluźniając mięśnie zaangażowane i masując okolicę, a czasem także używać na przemian ciepłe i zimne prysznice na nim. Wszystkie te metody stosowania zewnętrznego są eksperymentalne z bardzo niewiele lub brak dostępnych badań.
Gdzie to można kupić?
Poza tym odpowiada ten enzym za gospodarkę tłuszczami:
http://www.nexus.media.pl/?390,jak-wyle ... -z-nadwagi

wpisz w szukałkę tłuszczaki i wyjdą te tematy

przerzuciłem o tłuszczaku do właściwego tematu i tam kontynuujmy ;)
tu viewtopic.php?f=17&t=849&p=146248&hilit ... db#p148422
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9728
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14630 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 02 kwie 2023, 20:40

Jakby co, to Waltera Lasta mam skopiowaną całą stronę na dysku - po angielsku. I radzę wam też skopiować, jeśli chcecie mieć dostęp do wiedzy, którą pozostawił za darmo.
Do jego opisu nic dodać się nie da. Tylko fakt, że Walter był biochemikiem "starej daty" i nie wiedział o związku rtęci z kwasem alfa-liponowym (ALA), więc rtęci nigdy nie należy zostawiać na później i właściwie najpierw sprawdzić jej poziom analizą pierwiastkową włosa. Nawet jeśli jest tylko w połowie normy najpierw ją chelatować, a dopiero potem używać ALA w jakiejkolwiek kuracji.
W kwestiach duchowych @beadnorsi: zawsze przyciągasz do siebie to, o czym myślisz, a jeszcze bardziej to, czego się boisz. Tak działa prawo przyciągania - przyciągasz to, czego chcesz i to, czego nie chcesz, ale o tym myślisz. Niektórzy do wytłumaczenia tego fenomenu twierdzą, że Wszechświat (jako realizujący nasze życzenia, marzenia i prośby) nie zna słowa "nie" i zawsze odnosi się do treści. Trochę anegdotycznie, tłumacz Googla z angielskiego ma podobny problem, fatalnie tłumaczy przeczenia i czasami nie zauważa słowa "nie", choć Google nie jest naszym wszechświatem.
Tak więc oduczamy się negatywnego myślenia, zamiast myśleć nie chcę tego, czy tamtego, myślimy tylko o tym, czego chcemy. Oczywiście moglibyśmy chcieć czegoś przykrego dla kogoś innego, ale też się nie opłaci, bo kolejne prawo Wszechświata mówi: "co posiejesz, to zbierzesz", inaczej prawo karmy i choć zbiory mogą być czasowo oddalone, to żadna energia myśli we wszechświecie nie znika. Ostatnimi czasy to prawo działa szybciej i często już widać przypadki natychmiastowej karmy. Jeśli już zdarzy nam się "krzywo" pomyśleć,
to mentalnie łapiemy taką myśl w garść i wrzucamy w ognisko, deklarując np. "cofam, co pomyślałem".
Wbrew pozorom, sposób myślenia ma wiele wspólnego z tytułem tego tematu, bo generując negatywne myśli przyciągamy do siebie ich skutki w postaci zaburzeń psychicznych, stąd po prostu mamy teraz wysyp przypadłości związanych z psychiką.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13125
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 677
Podziękował: 30170 razy
Otrzymał podziękowanie: 19663 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 02 kwie 2023, 22:33

blueray21 pisze:
niedziela 02 kwie 2023, 20:40
Jakby co, to Waltera Lasta mam skopiowaną całą stronę na dysku - po angielsku.
I radzę wam też skopiować, jeśli chcecie mieć dostęp do wiedzy, którą pozostawił za darmo.
jak to skopiować, skutecznie? ;)
to masz na myśli?
https://www.health-science-spirit.com/L ... icles.html

WALTER miał 2 strony, tylko na drugiej mnóstwo już poznikało ..

ta druga chyba:
https://www.the-heal-yourself-series.com/
blueray21 pisze:
niedziela 02 kwie 2023, 20:40
moglibyśmy chcieć czegoś przykrego dla kogoś innego, ale też się nie opłaci, bo kolejne prawo Wszechświata mówi:
"co posiejesz, to zbierzesz", inaczej prawo karmy i choć zbiory mogą być czasowo oddalone,

to żadna energia myśli we wszechświecie nie znika.
dokładnie 8-)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9728
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14630 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 03 kwie 2023, 20:04

Można skopiować skutecznie, czasami nawet te zahasłowane strony, Ja używam programu HTTrack Website Copier, tworzy "lustro", czyli kopię strony, której, możesz używać z twojego dysku, tak jak oryginału w dniu skopiowania. Strona Lasta jest niewielka zajmuje nieco ponad 50 MB na dysku, druga strona to tylko sklep z książkami, ebook'ami i płytami.
Ca do cytatu z energią myśli mogę tylko dodać: Uważaj - co myślisz, bo może się spełnić.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
forester
Posty: 1604
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 154
x 102
Podziękował: 1308 razy
Otrzymał podziękowanie: 2568 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?

Nieprzeczytany post autor: forester » niedziela 30 kwie 2023, 00:53

0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13125
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 677
Podziękował: 30170 razy
Otrzymał podziękowanie: 19663 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 10 wrz 2023, 11:22

warto zasubskrybować 8-)

z http://www.orthomolecular.org/resources ... 5n03.shtml
Obrazek

DO NATYCHMIASTOWEGO PUBLIKOWANIA
Serwis informacyjny medycyny ortomolekularnej, 17 stycznia 2019 r.


60 lat badań i odkrycia ortomolekularnego podejścia do psychiatrii Abrama Hoffera

przez Roberta Sealeya, Roberta G. Smitha i Andrew W. Saula


(OMNS, 17 stycznia 2019 r.) Abram Hoffer, PhD, MD, miał niezwykłą karierę. Zanim został lekarzem, bardzo interesował się chemią. W latach czterdziestych studiował biochemię i zdobył dogłębną wiedzę na temat metabolizmu, enzymów i niezbędnych składników odżywczych, w tym witamin. Hoffer ukończył studia medyczne w 1949 roku, wybierając psychiatrię jako swoją specjalizację. Zainteresował się badaniami psychiatrycznymi. Rozważał biochemiczne przyczyny objawów pacjentów, opracował metody leczenia naprawczego i pomógł tysiącom pacjentów.

Wykorzystując swoją wiedzę z biochemii w badaniach psychiatrycznych, Hoffer dokonał szeregu przełomowych odkryć. Rozpoczął pracę w Saskatchewan w latach pięćdziesiątych XX wieku i współpracował z kolegami przy badaniach nad schizofrenią. Udoskonalili metody leczenia i opracowali obiecujące podejście kliniczne obejmujące stosowanie suplementów niezbędnych składników odżywczych. Linus Pauling ukuł termin „medycyna ortomolekularna”, aby opisać wykorzystanie niezbędnych składników odżywczych – naturalnych cząsteczek stosowanych w organizmie – w celu zapobiegania chorobom i ich odwracania.

Przez dziesięciolecia Hoffer dzielił się swoimi odkryciami oraz pisał książki i artykuły, aby edukować społeczeństwo. Jego dziedzictwo obejmuje ponad 35 książek i setki artykułów w czasopismach, które wyjaśniają jego podejście biochemiczne, leżące u jego podstaw koncepcje, doświadczenie kliniczne, badania i odkrycia. Spostrzeżenia, eksperymenty, schematy kliniczne, raporty i metody Hoffera są nadal aktualne i ważne.

Hipotezy, badania, odkrycia Hoffera
Setki rozpaczliwie chorych na psychozę i depresję pacjentów konsultowało się z doktorem Hofferem, zastanawiając się, w jaki sposób nowo wykwalifikowany psychiatra może im pomóc. Najwyraźniej większość z nich nie miała nadziei na wyzdrowienie.

Hoffer zakwestionował skuteczność ówczesnych metod leczenia, takich jak

wywoływanie śpiączki i drgawek,
operacja mózgu lub porażenie prądem,


ponieważ uzasadnienie wyleczenia nie było oczywiste.

Wiedza Hoffera na temat biochemii i metod badawczych dała mu przewagę nad większością lekarzy i psychiatrów. Ciekawiąc się pierwotnymi przyczynami poważnych chorób psychicznych, Hoffer zebrał szczegółowe historie i zastanawiał się, czy leżące u ich podstaw zaburzenia medyczne i/lub biochemiczne mogą powodować poważne choroby psychiczne. Zbierając historie pacjentów, Hoffer zauważył szereg objawów, w tym halucynacje i wahania nastroju, a także podstawowe problemy, takie jak niedożywienie, przewlekłe infekcje lub problemy z alkoholem. Postanowił pomóc swoim psychotycznym pacjentom w stabilizacji i powrocie do zdrowia.

Dr Hoffer i jego zespół skupili się na schizofrenii, dokumentując pierwsze badania w psychiatrii prowadzone metodą podwójnie ślepej próby, kontrolowane placebo, opisując swoje hipotezy, odkrycia i schematy leczenia. Pod koniec lat pięćdziesiątych zespół doniósł, że u podgrupy pacjentów psychotycznych poprawa nastąpiła po przyjęciu optymalnych dawek witamin i innych suplementów diety, które pomogły przywrócić i utrzymać normalne funkcjonowanie mózgu. Niedożywionych pacjentów zachęcano do poprawy diety, a alkoholików do umiarkowanego picia.

Przez sześć dekad Abram Hoffer nawiązał kontakty z wieloma lekarzami i psychiatrami. Jego wczesne książki wyjaśniały, w jaki sposób on i jego zespół badali psychozy, zaburzenia metabolizmu i opracowywali terapie regenerujące. Książki napisane dla klinicystów zachęcały pracowników służby zdrowia do rozważenia pierwotnej przyczyny epizodów u każdego pacjenta przed przepisaniem leczenia. Książki napisane dla laików przedstawiają historie powrotu do zdrowia pacjentów. Jednak pomimo maratonów wysiłków Hoffera mających na celu edukację opinii publicznej na temat jego badań, metod leczenia naprawczego i powrotu do zdrowia pacjentów, jego podejście biochemiczne zostało odrzucone przez sceptycznych opiekunów głównego nurtu psychiatrii. Było to częściowo oparte na badaniach rzekomo mających na celu powtórzenie badań Hoffera, w których pacjentom często podawano stałe dawki niacyny, zbyt mały, aby mieć jakikolwiek wpływ. Hoffer odkrył, że dawkę niezbędną dla każdego pacjenta należy ustalić indywidualnie i może ona wynosić nawet 10 gramów dziennie lub więcej, podczas gdy w powtórzonych badaniach stosowano znacznie niższe dawki i nie zwiększano ich aż do uzyskania korzystnych efektów, jak sugerował Hoffer.

Wspomnienia naukowe Hoffera Adventures in Psychiatry (2005) przedstawiają jego wczesne doświadczenia jako psychiatry. W tamtych latach najgorsi pacjenci trafiali do przytułków; niektórzy pozostali przez dziesięciolecia. Leczenie w placówce Weyburn w Saskatchewan obejmowało terapię insuliną w śpiączce, napady padaczkowe wywołane metrazolem, analizę doświadczeń z dzieciństwa, lobotomię i EW (terapię wstrząsami elektrowstrząsowymi). Zauważając, że u niewielu pacjentów z psychozą nastąpiła poprawa, mimo to dr Hoffer wierzył, że przynajmniej niektórzy pacjenci z psychozą mogliby wyzdrowieć, gdyby otrzymali lepszą jakość opieki i bezpieczniejsze leczenie, odpowiednie do podstawowego stanu medycznego, metabolicznego i/lub odżywienia każdego pacjenta.

Biorąc pod uwagę chemiczne podstawy psychozy
Tymczasem tysiące kilometrów dalej, w Anglii, dr H. Osmond i dr J. Smythies wysunęli teorię, że zaburzenie metabolizmu katecholamin może u niektórych pacjentów powodować psychozę. Po odrzuceniu tej możliwości przez starszych psychiatrów w Wielkiej Brytanii dr Osmond wyemigrował do Saskatchewan, gdzie poznał doktora Hoffera. Doktor Hoffer uznał pomysły Osmonda i Smythiesa za intrygujące i zgodził się na współpracę i badanie biochemicznych podstaw psychozy, mając nadzieję na poprawę jakości opieki. Studiując historie przypadków swoich pacjentów, zauważyli, że pewne podstawowe schorzenia wydają się powodować lub przyczyniać się do nastrojów depresyjnych i lękowych, a także epizodów psychozy, zniekształceń percepcji i halucynacji. Doszli do wniosku, że wszelkie choroby współistniejące mogą wpływać na chemię mózgu pacjentów.

Niektórzy pacjenci psychotyczni byli niedożywieni lub wrażliwi na określone pokarmy. W USA na początku XX wieku choroba zwana pelagrą (objawy obejmują zapalenie skóry, biegunkę i demencję) zabiła tysiące pacjentów. Badania przeprowadzone przez Goldberga w latach dwudziestych XX wieku oraz Elvehjema i wsp. w latach trzydziestych XX wieku ostatecznie powiązały pelagrę z dietą opartą na kukurydzy, ubogą w witaminy, zwłaszcza witaminę B3. Pacjenci wyzdrowiali tylko wtedy, gdy stosowali bardziej pożywną dietę lub otrzymywali odpowiednie dawki witaminy B3 lub jej prekursora, tryptofanu, znajdującego się w kukurydzy odpowiednio przetworzonej i poddanej działaniu zasad. Pelagra stała się w dużej mierze zapomnianą diagnozą po wzmocnieniu pszenicy niacyną i innymi witaminami w latach czterdziestych XX wieku. Jednak teraz wiemy, że wtórna pelagra może nadal rozwijać się po spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu lub podczas dializy nerek bez suplementów witaminowych.

Pacjenci z nieleczoną kiłą w końcu popadli w psychozę. Gdyby ci pacjenci byli umieszczani w szpitalach psychiatrycznych bez poddania się kiedykolwiek testom na choroby przenoszone drogą płciową lub leczeniu penicyliną, ich infekcje mogłyby postępować i powodować jeszcze gorsze epizody psychozy. Jeśli nie otrzymają odpowiedniego leczenia infekcji, mogą umrzeć.

Niektórzy pacjenci nadużywali alkoholu, aż popadli w psychozę. Jeszcze inni pacjenci zażywali zioła lub związki halucynogenne, takie jak LSD, które w tamtym czasie były legalnie dostępne. Wczesne metody leczenia chorób psychicznych nie mogły pomóc ani wyleczyć zaburzeń biochemicznych spowodowanych nadmiernym piciem lub zażywaniem narkotyków. Pacjenci ci potrzebowali programów detoksykacji i rehabilitacji, a także żywienia wspomagającego.

Najwyraźniej niedobory żywieniowe, infekcje i substancje odurzające mogą zakłócać chemię mózgu pacjentów i wywoływać epizody psychotyczne. Jednakże podgrupa wczesnych pacjentów Hoffera i Osmonda nie miała tych problemów. Wiedza ta zasugerowała rewizję hipotezy Osmonda i Smythiesa, że ​​zaburzenie metabolizmu adrenaliny może powodować halucynacje u niektórych pacjentów.

Zaburzenia metabolizmu mogą powodować halucynogenne produkty uboczne: hipoteza dotycząca adrenochromu
W ramach swoich badań Abram Hoffer dokonał przeglądu listy związków halucynogennych, w tym meskaliny, pejotlu i ibogainy. Jego książka „ Halucynogeny, opublikowana w 1967 r., stanowi fascynującą lekturę dla każdego, kto chce wiedzieć, jakiego rodzaju związki mogą powodować u ludzi halucynacje, urojenia, psychozy, depresję i/lub stany lękowe. Kiedy Hoffer dokonał przeglądu struktury chemicznej związków halucynogennych, zauważył wspólną cechę – „szkielet indolowy”. Przypominając hipotezę Osmonda i Smythiesa, Hoffer zastanawiał się, czy niektóre metabolity katecholamin (biochemicznych prekursorów neuroprzekaźników w mózgu) na bazie indolu mogą powodować psychozę. Analizując produkty uboczne metabolizmu adrenaliny, Hoffer zauważył, że zarówno adrenochrom, jak i jego metabolit adrenolutyna mają podobną strukturę chemiczną indolu. Jednakże inny metabolit adenochromu, leukoadrenochrom, miał działanie uspokajające. Widocznie, niektórzy pacjenci gromadziliby adrenolutynę i popadali w psychozę, podczas gdy inni metabolizowali większość swojego adrenochromu do leukoadrenochomu (pozostając spokojni i racjonalni). Kilka zaburzeń metabolizmu może powodować lub przyczyniać się do psychozy, depresji i innych epizodów „psychiatrycznych”. Na przykład porfiria, zaburzenie biosyntezy hemoglobiny, może powodować halucynogenne produkty uboczne.

Hoffer i Osmond zastanawiali się, czy niektórzy z ich pacjentów mogą cierpieć na nieznane wcześniej zaburzenie metabolizmu adrenaliny. Argumentowali, że mniejszość pacjentów metabolizuje adrenalinę do adrenolutyny, co czyni ich podatnymi na epizody psychozy, lęku i depresji. Hoffer i jego współpracownicy zsyntetyzowali adrenochrom i adrenolutynę, a w ramach swoich badań sami przyjmowali te związki i podawali je badanym. Dowiedziawszy się, że bardzo małe dawki adrenochromu i adrenolutyny mogą powodować psychozę i depresję, Hoffer i Osmond postawili hipotezę, jak najlepiej leczyć tych pacjentów.

Opracowywanie terapii naprawczych w przypadku psychozy
Hoffer, Osmond i ich zespół przeczytali, że poprzednie badania wykazały, że optymalne dawki niektórych witamin pomogły niektórym pacjentom wyleczyć się z delirium i pelagry. Wspominając studia doktoranckie z chemii rolnictwa na Uniwersytecie w Minnesocie w latach czterdziestych XX wieku, Hoffer wiedział, że niezbędne aminy (tj. „witaminy”) są niezbędnymi składnikami odżywczymi. Wiedza ta sugerowała, że ​​odpowiednie dawki witamin i innych niezbędnych składników odżywczych mogą pomóc pacjentom psychotycznym wyleczyć się z halucynogennych produktów ubocznych metabolizmu adrenaliny, takich jak adrenolutyna.

Hoffer doszedł do wniosku, że witamina B3, akceptor metylu, może hamować produkcję adrenaliny. Postawił także hipotezę, że witamina C, przeciwutleniacz, może hamować utlenianie adrenaliny do adrenochromu. Hoffer zaproponował, że podzielone dzienne dawki witaminy B3 i witaminy C mogą obniżyć poziom adrenochromu i adrenolutyny u pacjentów psychotycznych, nie powodując przy tym problematycznych skutków ubocznych.

Jednym z problemów związanych z niacyną (formą witaminy B3) była jej tendencja do wywoływania krótkich, nieszkodliwych „zarumienień skóry”. Jednakże dr Hoffer zauważył, że większość pacjentów z psychozą nie zaczerwieniła się po przyjęciu niacyny, co sugeruje, że mieli większe wewnętrzne zapotrzebowanie na tę witaminę. Mimo to niektórzy pacjenci preferowali inne formy witaminy B3, takie jak niacynamid lub niacyna bez spłukiwania (heksanikotynian inozytolu, znany również jako heksaniacynian). Hoffer i Osmond podali, że optymalne dawki witamin B3 i C mogą pomóc 75% pacjentów psychotycznych w powrocie do zdrowia. Ich oparte na dowodach badania, prowadzone metodą podwójnie ślepej próby, kontrolowane placebo, opublikowano w czasopismach medycznych, ale zostały powszechnie zignorowane przez psychiatrów głównego nurtu, którzy polegali na lekach przeciwpsychotycznych, które łagodziły objawy, ale powodowały kłopotliwe skutki uboczne.

Powiązane odkrycie Hoffera, dotyczące stosowania niacyny w celu obniżenia poziomu cholesterolu LDL, zostało opublikowane w 1954 roku i zostało zweryfikowane przez dr Parsonsa z Mayo Clinic. Stało się to standardem w zakresie optymalizacji poziomu cholesterolu, chociaż późniejsze badania wykazały, że umiarkowanie wysoki poziom cholesterolu we krwi nie jest przyczyną chorób serca. Mimo to przemysł farmaceutyczny rozwinął wielomiliardowy przemysł sprzedający statyny obniżające nawet całkowicie normalny poziom cholesterolu we krwi.

Doktor Hoffer wyprzedził swoją epokę. Niewielu lekarzy i psychiatrów wśród jego rówieśników miało stopnie naukowe z chemii. Hoffer miał doktorat i badał szlaki biochemiczne ważne w mózgu. Lekarze głównego nurtu zaprzeczali istnieniu adrenochromu, odrzucali suplementy witaminowe i odmawiali pacjentom leczenia ortomolekularnego. Adrenochrom został opisany w 1937 roku przez Richtera i Greena wraz z enzymem, który może wytwarzać adrenochrom z adrenaliny. W 1960 roku naukowiec Julius Axelrod, badając metabolizm adrenaliny, poszukiwał adrenochromu i w 1964 roku zgłosił odkrycie tego metabolitu i odpowiedzialnego za niego enzymu.

Przez dziesięciolecia inni badacze stosowali metody naukowe do testowania adrenochromu i adrenolutyny oraz innych metabolitów katecholamin. Literatura naukowa potwierdziła istnienie związków na bazie indolu, w tym adrenochromu i innych aminochromów, w naszym metabolizmie biologicznym. Obecnie uważa się, że u pewnej podgrupy pacjentów można radykalnie poprawić suplementy niacyny – uważa się, że są to pacjenci „niacynozależni”.[1,2]

60-letni maraton edukacji społeczeństwa na temat medycyny ortomolekularnej
W 1966 roku Hoffer współpracował z doktorem Osmondem nad napisaniem książki zatytułowanej Jak żyć ze schizofrenią , poradnika dla laików mającego na celu edukację pacjentów i rodzin. W swoich wspomnieniach opublikowanych jako Adventures in Psychiatry Hoffer stwierdził, że książka ta zainspirowała doktora Linusa Paulinga do dodania słowa „ortho” do koncepcji medycyny „molekularnej” Paulinga, definiując w ten sposób medycynę ortomolekularną. Jedna z poprzednich książek Hoffera, Terapia niacyną w psychiatrii(opublikowany w 1962 r.), wyjaśnił, w jaki sposób terapia niacyną może pomóc niektórym pacjentom i podzielił się 60 opisami przypadków (wielu z tych pacjentów wyzdrowiało po przyjęciu optymalnych dawek witaminy B3 i witaminy C). Obecne badania potwierdziły oryginalne pomysły Hoffera i obecnie wiadomo, że terapia niacyną zapobiega epizodom psychotycznym w podgrupie pacjentów chorych na schizofrenię.[1]

Ze względu na rosnącą praktykę kliniczną Hoffera i maraton edukacji publicznej (pisanie, mówienie, tworzenie sieci kontaktów i nauczanie) potrzebował pomocy. W wydaniu Journal of Orthomolecular Medicine (JOM) z wiosny 2018 r . Steven Carter wspomina spotkanie z Abramem Hofferem w 1987 r. na rozmowie kwalifikacyjnej.[2] Carterowi zaproponowano dwie prace – redaktora Journal of Orthomolecular Medicine (JOM) i dyrektora wykonawczego Kanadyjskiej Fundacji Schizofrenii.

Przez ponad trzydzieści lat Steven Carter współpracował z Abramem Hofferem przy wydawaniu czasopisma Journal of Orthomolecular Medicine (JOM). Zachęcali naukowców i klinicystów do prowadzenia badań, stosowania podejścia ortomolekularnego i publikowania wyników swojej pracy klinicznej, pomagając pacjentom cierpiącym na schizofrenię, psychozę, zaburzenia koncentracji i nadpobudliwości psychoruchowej, autyzm, depresję, stany lękowe, chorobę afektywną dwubiegunową, alkoholizm, zaburzenia poznawcze związane z wiekiem problemy zdrowotne, artretyzm lub nowotwór. Jako redaktor JOM Steven Carter zachęcał doktora Hoffera i innych współzałożycieli medycyny ortomolekularnej do dzielenia się swoimi odkryciami poprzez pisanie książek i artykułów. Hoffer i Carter przez kilka dziesięcioleci zarządzali fundacją ISF i ISOM (Międzynarodowe Towarzystwo Medycyny Ortomolekularnej). Zorganizowali także konferencje Orthomolecular Medicine Today, aby edukować opinię publiczną na temat badań ortomolekularnych, odkryć, postępu klinicznego i sukcesów.

Medycyna ortomolekularna składa się z 3 etapów:

Przetestuj i zdiagnozuj pierwotną przyczynę(y) objawów każdego pacjenta,
Weź pod uwagę czynniki „biochemiczne” związane z przewlekłymi schorzeniami psychicznymi i fizycznymi, w tym niedoborami żywieniowymi, nieoptymalną dietą, infekcjami, spożyciem narkotyków i alkoholu, zaburzeniami metabolizmu i indywidualnością biochemiczną.
Przepisywanie/podawanie optymalnych dawek witamin, minerałów, aminokwasów, kofaktorów energetycznych i enzymatycznych w celu uzupełnienia innych terapii i pomocy pacjentom w przywróceniu i utrzymaniu zdrowia.
W latach 1949–2009 Abram Hoffer i jego współpracownicy badali, rozwijali i stosowali podejście ortomolekularne. Pomogli tysiącom pacjentów z psychozą, depresją i stanami lękowymi ustabilizować się, wyzdrowieć i dobrze żyć. Niestety, większość dzisiejszych psychiatrów nadal nie korzysta z „opieki naprawczej”. Zazwyczaj oferują leki na receptę, terapie rozmów i ECT (terapie szokowe). Dlatego większość pacjentów nadal nie otrzymuje leczenia ortomolekularnego.

Wierzymy, że podejście ortomolekularne może stać się standardem leczenia. Scena jest przygotowana dla współczesnych psychiatrów, którzy ponownie odkryją metody Hoffera, poznają podejście ortomolekularne, rozważą i zbadają czynniki chemiczne związane z psychozą i innymi chorobami psychicznymi, zdiagnozują podstawowe schorzenia, metaboliczne i żywieniowe oraz uzupełnią inne metody leczenia, przepisując schematy naprawcze.

W ciągu niezwykłej 60-letniej kariery Abrama Hoffera jego maraton edukacji publicznej zaowocował ponad 35 książkami i 600 artykułami do czasopism naukowych i medycznych. Zachęcamy czytelników do przeszukania publikacji Hoffera i poznania sposobu, w jaki traktował swoich pacjentów. Czytelnicy Journal of Orthomolecular Medicine , wyzdrowiali pacjenci oraz rodziny i przyjaciele medycyny ortomolekularnej mogą kontynuować maraton edukacji publicznej Abrama Hoffera, dzieląc się książkami, artykułami i historiami ozdrowień z zakresu ortomolekularności.


Bibliografia:
1. Xu XJ, Jiang GS. (2015) Podzbiór schizofrenii odpowiadający na niacynę – przegląd terapeutyczny. Eur Rev Med Pharmacol Sci. 19:988-997. https://www.europeanreview.org/wp/wp-co ... 88-997.pdf

2. Carter S. (2018) Refleksje na temat trzydziestu lat w czasopiśmie Journal of Orthomolecular Medicine. Journal of Orthomolecular Medicine 33 (6). https://isom.ca/article/reflections-thi ... r-medicine
Wybór książek napisanych przez Abrama Hoffera i współpracowników
(Pełna bibliografia dr Hoffera dotycząca żywienia jest opublikowana pod adresem http://www.doctoryourself.com/biblio_hoffer.html )

Hoffer A, Saul AW. (2015) Niacyna: prawdziwa historia: poznaj cudowne właściwości lecznicze niacyny. Basic Health Pub, Inc. ISBN-13: 978-1591202752.

Hoffer A (2010) Uzdrawianie za pomocą żywienia klinicznego (wydanie profesjonalne). Prasa CCNM. ASIN: B01K93KN5O.

Hoffer A, Saul AW. (2008) Medycyna ortomolekularna dla każdego: terapie megawitaminowe dla rodzin i lekarzy. Basic Health Pub, Inc. ISBN-13: 978-1591202264.

Hoffer A (2005) Przygody w psychiatrii: wspomnienia naukowe doktora Abrama Hoffera. pubie KOS. ISBN-13: 978-0973194562

Hoffer A. (1999) Ortomolekularne leczenie schizofrenii. McGraw-Hill Educ. ISBN-13: 978-0879839109.

Hoffer A, Osmond H (1992) Jak żyć ze schizofrenią. Prasa Cytadela. ISBN-13: 978-0806513829.

Hoffer A, Osmond H (1960) Chemiczne podstawy psychiatrii klinicznej. Seria amerykańskich wykładów, nr. 402. Charles C. Thomas Inc. ASIN: B000TSJZW2.

Hoffer A, Osmond H (1967) Substancje halucynogenne. Prasa akademicka. ISBN-13: 978-0123518507.


Wybrane artykuły dr. Hoffera
Hoffer A, Prousky J. (2008) Skuteczne leczenie schizofrenii wymaga optymalnych dziennych dawek witaminy B3. Altern Med Rev. 13:287-291. http://archive.foundationalmedicinerevi ... /4/287.pdf

Foster HD, Hoffer A. (2004) Schizofrenia i rak: zrównoważony morfizm adrenochromu. Hipotezy medyczne. 62:415-419. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14975514 .

Hoffer A, Osmond H. (1966) Niektóre psychologiczne konsekwencje zaburzeń percepcji i schizofrenii. Int J. Neuropsychiatria. 2:1-19. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/5907812.

Hoffer A. (1965) Schizofrenia jako morfizm genetyczny. Natura. 208:306. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/5882469.

Hoffer A. (1964) Adrenochromowa teoria schizofrenii: przegląd. Dis System Nerwowy 25:173-178. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14130059.

Hoffer A, Osmond H. (1959) Model adrenochromu i schizofrenia. J Nerw Ment Dis. 128:18-35. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/13621228.

Hoffer A, Osmond H, Smythies J. (1954) Schizofrenia; nowe podejście. II. Wynik rocznych badań. J Ment Sci. 100:29-45. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/13152519.
Strony internetowe
Journal of Orthomolecular Medicine http://www.isom.ca
Orthomolecular Medicine Today Conference http://www.isom.ca/omt
Integrated Medicine for Mental Health http://www.immh.org
Wspominamy doktora Abrama Hoffera autorstwa Recenzja jego książek http://www.searpubl.ca


Medycyna żywieniowa to medycyna ortomolekularna
Medycyna ortomolekularna wykorzystuje bezpieczną i skuteczną terapię żywieniową w walce z chorobami. Więcej informacji: http://www.orthomolecular.org


Znajdź lekarza
Aby zlokalizować najbliższego lekarza ortomolekularnego: http://orthomolecular.org/resources/omns/v06n09.shtml


Recenzowany serwis informacyjny medycyny ortomolekularnej jest niekomercyjnym źródłem informacji o charakterze non-profit.


Redakcja Recenzyjna:
Ilyès Baghli, MD (Algieria)
Ian Brighthope, MD (Australia)
Prof. Gilbert Henri Crussol (Hiszpania)
Carolyn Dean, MD, ND (USA)
Damien Downing, MD (Wielka Brytania)
Michael Ellis, MD (Australia)
Martin P. Gallagher , MD, DC (USA)
Michael J. Gonzalez, NMD, D.Sc., Ph.D. (Portoryko)
William B. Grant, Ph.D. (USA)
Lek. Tonya S. Heyman (USA) Lek
. Suzanne Humphries (USA) Lek.
Ron Hunninghake (USA) Lek.
Michael Janson (USA) Lek.
Robert E. Jenkins (USA) Lek.
Bo H. Jonsson .D. (Szwecja)
Jeffrey J. Kotulski, DO (USA)
Peter H. Lauda, ​​MD (Austria)
Thomas Levy, MD, JD (USA)
Homer Lim, MD (Filipiny)
Stuart Lindsey, Pharm.D. (USA)
Victor A. Marcial-Vega, MD (Puerto Rico)
Charles C. Mary, Jr., MD (USA)
Mignonne Mary, MD (USA)
Jun Matsuyama, MD, Ph.D. (Japonia)
Dave McCarthy, MD (USA)
Joseph Mercola, DO (USA)
Jorge R. Miranda-Massari, Pharm.D. (Puerto Rico)
Lek. Karin Munsterhjelm-Ahumada (Finlandia) Lek.
Tahar Naili (Algieria)
Doktor W. Todd Penberthy (USA)
Dr Dag Viljen Poleszyński (Norwegia)
Jeffrey A. Ruterbusch, DO (USA)
Gert E. Schuitemaker, Ph.D. (Holandia)
Lek. Thomas L. Taxman (USA)
Lek. Jagan Nathan Vamanan (Indie) Lek.
Garry Vickar (USA)
Ken Walker, lekarz medycyny (Kanada)
Anne Zauderer, DC (USA)

dr Andrew W. Saul (USA), redaktor naczelny
, wydanie japońskie: Atsuo Yanagisawa, MD, Ph.D. (Japonia)
Robert G. Smith, Ph.D. (USA), redaktor naczelny
Helen Saul Case, MS (USA), zastępca redaktora
Ralph K. Campbell, lekarz medycyny (USA), redaktor współpracujący
Michael S. Stewart, B.Sc.CS (USA), redaktor ds. technologii
Jason M. Saul, JD (USA), konsultant prawny

Komentarze i kontakt z mediami: drsaul@doctoryourself.com OMNS wita, ale nie jest w stanie odpowiadać na e-maile poszczególnych czytelników. Komentarze czytelników stają się własnością OMNS i mogą, ale nie muszą, zostać wykorzystane do publikacji.


Aby subskrybować bezpłatnie: http://www.orthomolecular.org/subscribe.html

Aby wypisać się z tej listy: http://www.orthomolecular.org/unsubscribe.html
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13125
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 677
Podziękował: 30170 razy
Otrzymał podziękowanie: 19663 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 10 wrz 2023, 21:02

absolutnie wszystkie choroby mogą mieć absolutnie różne przyczyny !
;)

kilka dni temu po rozmowie z interesującą dziewczyną >> sugestii migren wieloletnich
od psiankowatych, ale jach to tach, miałabym przestać jeść pomidore i brambory ??? ... :lol:

od Kolegi >> pytania retoryczne? ;)
na kanwie dyskusji ze znajomym lekarzem o AIDS

"przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł , co do "AIDS"/Christina Maggiore/jej dziecko-konflikt serologiczny, niezgodność grup krwi między małżonkami, alergia na spermę
Jak wiadomo sperma ulega introjekcji i obce białko może powodować u kobiety różne problemy odpornościowe z aktywacją układu współczulnego. W takiej sytuacji zarówno Ch. Maggiore , jak i jej dziecko mogły być chronicznie obciążone wysokim kortyzolem i zapaścią odpornosciową/AIDS.

Ciekawe ,ile chorób może z tego wynikać?

Czy nietolerancja białka partnera może powodować poszukiwanie innego?
https://studioastro.pl/wydawnictwo/ksia ... christine/

Czy np. SM, nowotwory, depresje, ch. psychiczne?
W AIDS u homoseksualistów mamy notoryczne narażenie na obce białko.

https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/co ... wy/xjbs7mt
https://www.wazektomia.com/po-wazektomi ... yja-dluzej
https://funawi.pl/plemniki-maja-wplyw-n ... -ma-racje/
https://www.ofeminin.pl/milosc/seks/10- ... sz/10wgy9l
Nasienie zawiera sporo cynku i selenu, które mogą wspierać kobietę

wątek "Rody Krwi", gdzie autor opisuje swoje problemy rodzinne
viewtopic.php?f=16&t=1374&hilit=krew#p82508"

i jego strona antygeny.pl z blogiem
http://antygeny.pl/Choroby-141.html"
ga-
u homo-anal-penetricus nie tylko białka są akcelatorami choróbsk :
bakterie w różnych ''arteriach'' mogą nieźle namieszać..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
forester
Posty: 1604
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 154
x 102
Podziękował: 1308 razy
Otrzymał podziękowanie: 2568 razy

Re: Choroby psychiczne - CZY i jak je leczyć?

Nieprzeczytany post autor: forester » czwartek 28 wrz 2023, 18:47

znalezione w sieci;
W Stanach Zjednoczonych Prozac, mimo iż w założeniu był lekiem dla osób chorych na depresję i zaburzenia psychiczne, szybko zyskał popularność i zaczęto go traktować jak „tabletkę szczęścia”. Jego nabywcami były również osoby zdrowe psychicznie, zażywające go w celach rekreacyjnych. Postawa ta spotkała się ze sprzeciwem środowiska lekarskiego. Mimo iż w polskich aptekach prozac jest niedostępny, to wciąż można kupić leki o takim samym działaniu, zawierające tę samą substancję aktywną, czyli fluoksetynę.

Prozac: zamiast spokoju – samobójstwo…?

Prozac – kultowa tabletka antydepresyjna i inne pokrewne mu leki – mogą wywoływać skłonności samobójcze u ludzi, którzy nigdy nie doświadczyli zaburzeń psychicznych.. Tak twierdzi walijski uczony doktor. David Healy prowadził doświadczenia z pokrewnym Prozacowi – Lustralem, należącym do tej samej grupy SSRI (ang: selective serotonin reuptake inhibitors). Do tej grupy należą również Zoloft, Paxil i Luvox. Z badań Healy’a wynika, że slynna pigułka ma właściwości zarówno pozytywne, jak i negatywne. Te ostatnie mogą być szczególnie niebezpieczne. Dla osób przygnębionych – w odróżnieniu od tych, u których stwierdzono głęboką depresję – może być bowiem szkodliwy. Prozac – który był najbardziej znaną marką leku przed wyprodukowaniem Viagry – przyjmuje 35 mln ludzi na świecie, w tym pół miliona Brytyjczyków. Leku domagają się nie tylko osoby w głębokiej depresji, ale także ci, których stan jest bliższy złemu samopoczuciu. To właśnie jest źródłem obaw Davida Healey. Prozac i Lustral powodują zwiększenie poziomu serotoniny – związku chemicznego występującego w mózgu (jednego z tzw. przekaźników nerwowych), który ma związek z nastrojami człowieka i doznawaniem przyjemności. Z badań dr. Healey wynika, że dwóch spośród 20 ochotników, którzy nigdy nie doświadczyli głębokiej depresji, po przyjmowaniu Lustralu zaczęło przejawiać niebezpieczne skłonności samobójcze
0 xODPOWIEDZ