Strona 1 z 1

terapia wisceralna wg Ogułowa

: piątek 02 maja 2014, 23:09
autor: Jerzy
Witam wszystkich zainteresowanych medycyną niekonwencjonalną.
Informuję, że w dniach 9-14 czerwca 2014 r po raz pierwszy w Polsce zostanie zorganizowany seminarium-kurs „Terapia wisceralna wg Ogułowa”.
Na stronie http://www.terapiawisceralna.pl zamieszczone są fragmenty wykładów, seminariów oraz wywiadów z prof. Aleksandrem Ogułowem. Dają one przybliżony obraz ogromnych, czasami wręcz zadziwiających możliwości terapeutycznych jakie daje stosowanie tych technik. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie, oraz niezwykła, praktyczna wiedza, którą Aleksander Ogułow podzieli się z uczestnikami kursu, pozwoli polskim terapeutom i wszystkim zainteresowanym, na uzyskanie jeszcze większej efektywności swoich działań oraz rozszerzenie ich zakresu.
Zapraszam do uczestnictwa. Liczba miejsc na kursie jest ograniczona.
Jerzy

Re: Kurs Terapia Wisceralna wg Ogułowa

: sobota 03 maja 2014, 11:47
autor: Fair Lady
Witaj Jerzy.

Przeczytalam informacje na temat tej terapii i pragne dorzucic od siebie, ze kojarzy mi sie ona z tzw. drenazem limfatycznym.
A nawet w tekscie jest napisane tak.
rzeczywiście, zlikwidowanie zastojów żylno-limfatycznych w narządach i przestrzeniach wokół nich, wyeliminowanie przemieszczeń narządów wewnętrznych, prowadzi do normalizacji czynności fizjologicznych i regeneracji całego organizmu, bez konieczności stosowania silnych preparatów leczniczych.


Widze, ze masz puste miejsce w dziale "Inne Terapie" to sugeruje, abys zajal sie ta stosunkow nowa technika pomocy pacjentom. Zwlaszcza szybkie usuwanie opuchlizn pooperacyjnych, lub jako techniki relaksacyjne zbyt obciazonych czesci ciala (np. praca stojaca).
Widzaialam na wlasne oczy jak taki masaz jest przeprowadzany i w istoscie fizjoterapeuta zaczynal od miesni brzucha... choc uszkodzona byla konczyna.

Masaz polega na docelowych ruchach, uciskach i kolejnosci w odpowiednich cyklach.

Zycze powodzenia.

Re: Kurs Terapia Wisceralna wg Ogułowa

: piątek 09 maja 2014, 22:20
autor: Jerzy
Rzeczywiście, w pewnym stopniu jest to zbieżne z drenażem limfatycznym, który w zasadzie obejmuje warstwy powierzchowne, głównie naczynia limfatyczne podskórne. Terapia Ogułowa uruchamia zastoje żylno-limfatyczne przede wszystkim narządów wewnętrznych, czyli dotyczy głównej przyczyny zaburzeń organizmu, w tym pośrednio także zastojów limfatycznych warstw powierzchownych, co jest związane min ze strefami refleksyjnymi tych narządów. Sama terapia nie opiera się tylko na manipulacji na narządach wewnętrznych, ale wykorzystuje bardzo wiele innych technik terapeutycznych stosowanych "od zawsze" w medycynie ludowej na świecie. Łączy to wszystko poprzez trochę inne zrozumienie istoty powstawania zburzeń poparte najnowszymi odkryciami z fizjologii. Warto uważnie obejrzeć zamieszczone na mojej stronie filmiki, które w ogromnym skrócie przybliżają istotę tej terapii i pokazują praktycznie nieograniczony zakres jej stosowania. Efekty są naprawdę zadziwiające. Proszę przekonać się....
W miarę możliwości będę zamieszczał też następne filmy i informacje (czekają w kolejce naprawdę bardzo ciekawe informacje), mam nadzieję, pomocne dla osób chcących poprawić sobie stan zdrowia.

Re: Kurs Terapia Wisceralna wg Ogułowa

: poniedziałek 11 lut 2019, 09:17
autor: newyorkstyle
Witam ja polecam kurs - https://med-coach.pl/szkolenia-kursy/te ... rapeuty/22. Świtene szkolenia, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę