Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

13 rzeczy które nie mają sensu

ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

13 rzeczy które nie mają sensu

Nieprzeczytany post autor: ex-east » wtorek 01 sty 2013, 21:18

Polecam książkę pt "13 rzeczy które nie mają sensu" Michaela Brooksa"
Jest o wiele więcej rzeczy, które nie mają sensu na świecie ;) ale autor tej książki wybrał takie, na których opiera się nasza fundamentalna wiedza o rzeczywistości , a których naukowcy nie są w stanie uzasadnić.

Takimi na przykład są stałe . Jedną z nich jest stała kosmologiczna ALFA ,która ,jak się okazuje, stałą nie jest , bo miała różne wartości na przykład 12 miliardów lat temu , oraz 4 miliony lat temu. Stała nie jest stałą, a przynajmniej nie była nią zawsze, zatem wszelkie obliczenia co do Wszechświata, takich jak jego rozmiar czy wiek nagle tracą sens ;D

Inną rzeczą ,która nie ma sensu jest na przykład rozmnażanie płciowe w przyrodzie. O wiele bardziej korzystne i mniej energochłonne, z punktu widzenia gatunków, byłoby bezpłciowe ;D
Niektóre z tematów będą inspiracją do omówienia na forum.

Książka uzmysławia jak wiele bezsensownych założeń tkwi u podstaw naszej wiedzy o świecie. Co więcej, ukazując te trzynaście fundamentalnych bezsensów w pewien sposób oczyszcza przedpole dla nowej wiedzy, której narodzin tak wielu ludzi oczekuje. Nie ma już powodów, aby chołubić stare, a w dodatku fałszywe przekonania o tym jak wygląda rzeczywistość. Ona wygląda inaczej.

Im więcej umysłów pozostanie oczyzczonych ze starych śmieci, tym lepiej dla Nowego Świata.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 17049
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1091
x 553
Podziękował: 17179 razy
Otrzymał podziękowanie: 24273 razy

Re: 13 rzeczy które nie mają sensu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 02 sty 2013, 09:41

..raczej straciłem wiarę, iż można pozbyć się całkiem absurdów z naszej rzeczywistości 3G,-
i nawet można dodać, że irracjonalność jest ważnym tłem racjonalności,-
to cały sekret dualizmu- bez cienia nie możemy docenić światła, itd...
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: 13 rzeczy które nie mają sensu

Nieprzeczytany post autor: ex-east » środa 02 sty 2013, 11:43

Owszem, lecz ludzie z natury lubią o sobie myśleć, że są racjonalni, podczas , gdy swoje postrzeganie rzeczywistości opierają na nieracjonalnych przesłankach, przyjętych ad hoc, przez aklamację lub po prostu dlatego, że nikt niczego lepszego nie zaproponował. W toku badań i dociekań okazuje się, że jednak sprawy mają się inaczej niż sądzono i teraz, znów, aby zachować swoją racjonalność, trzeba coś zrobić. Odrzucić stare , łącznie z fundamentem, albo jeszcze próbować dobudówki robić sklecone aby pasowały jako tako .

Książka nie jest skierowana przeciwko człowiekowi, przeciwnie. Autor cieszy się z faktu, że obecna cisza w Nauce , to cisza przed burzą porównywalna do momentu rozkwitu Nauki na przełomie osiemnastego i dziewiętnastego wieku.

O ile jesteśmy zdolni i odważni by zanegować fałszywe przesłanki leżące u podstaw rozumienia naszej rzeczywistości, o tyle będziemy w stanie się rozwinąć do przodu.

Ludzie są leniwi i zachowawczy, nie lubią zmian, ale to nigdy nie była przeszkoda. Teraz największą przeszkodą są instytucje w rękach "ciemnych" , które płacą za odkrycia jednych, a innym nie dadzą złamanego grosza bo niosą zagrożenie dla egzystencji owych Instytucji.

W ten sposób "kupiono" służbę zdrowia. Lekarze to marionetki w kieszeniach koncernów farmaceutycznych, to wiemy już, ale nowe myślenie napiera i z każdą publikacją jak ta do której tu zachęcam , wzrasta w siłę . W koncu rozwali skostniałe tamy i wszystko się zmieni.
0 xAwatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: 13 rzeczy które nie mają sensu

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » środa 02 sty 2013, 17:36

east

Ludzie są leniwi i zachowawczy, nie lubią zmian,


Wiesz troszkę wkładasz wszystkich do jednego worka :)
Generalnie jednak wieki kodowania zrobiły swoje :)
Cóż pożyjemy zobaczmy jak dalej będzie :D
to pa :D
0 xacentaur
Posty: 26
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 20:40
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: 13 rzeczy które nie mają sensu

Nieprzeczytany post autor: acentaur » piątek 11 sty 2013, 13:14

Witaj Przebisniegu,
ja jeszcze nie wie co Mela nosi ale wg mnie takimi bzdurami moga byc
- rodzina jako podstawowa jednostka spoleczenstwa
- wygrywa tylko najsilniejszy
-zabij pierwszy albo sam zostaniesz zabity ( rozne wyarianty tez )
- potrzeba pieniadza, czy papierowy pieniadz to ekwiwalent..
- potrzeba posrednika w religi
- nauka jako antidotum na wszystki bolaczki
- demokracja to najlepszy system
- wybory powszechne, glosem ludu
pozdrawiam
0 xAwatar użytkownika
koliberek333
Posty: 441
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 09:18
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 146 razy

Re: 13 rzeczy które nie mają sensu

Nieprzeczytany post autor: koliberek333 » piątek 11 sty 2013, 13:28

dodaj do tego wszelkie nacjonalistyczne ruchy, i wreszcie tak gloryfikowany wcześniej, patriotyzm. wystarczy cofnąć się wstecz i przejrzeć od początku dziejów, zarejestrowanych oczywiście, mapy poszczególnych państw. bardzo można się zdziwić jak to było z wszelką tożsamością narodową. toż to jedna mozaika i nieustający tygiel. pojedyncza jednostka żyje zbyt krótko, by mieć ogląd całości i wyciągnąć daleko idące wnioski.


:)
0 xex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: 13 rzeczy które nie mają sensu

Nieprzeczytany post autor: ex-east » piątek 11 sty 2013, 13:45

Jest tych rzeczy bez sensu znacznie więcej , jednak autor wybrał takie, na których -wg niego - opiera się cała nasza wiedza , technika, gospodarka, społeczeństwo pomimo to, że te 13 rzeczy nie mają uzasadnienia .Są anomaliami. Nie mają sensu w świetle najnowszych odkryć. Tak jak zauważyliście , można dodać całą litanię do tego ...
Ale to nie oznacza że te 13 rzeczy nie działają . Działają, tylko, że nie wiemy dlaczego. To znaczy , że nie wiemy nic :lol:
0 xacentaur
Posty: 26
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 20:40
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: 13 rzeczy które nie mają sensu

Nieprzeczytany post autor: acentaur » piątek 11 sty 2013, 15:35

Witaj Koliberku333,
i wreszcie tak gloryfikowany wcześniej, patriotyzm

ale wbrew powszechnej opini jest to rownoznaczne z chociazby mitologicznym Anteuszem, ktory czerpal sily od matki Ziemi, czy biblijnym
Samsonem, ktorego wlosy ( promienie sloneczne ) mialy zwiazek ze sloncem. Lokalny patriotyzm to czesc boskiej sposcizny, daru niedocenionego.
pozdrawiam
0 xAwatar użytkownika
koliberek333
Posty: 441
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 09:18
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 146 razy

Re: 13 rzeczy które nie mają sensu

Nieprzeczytany post autor: koliberek333 » piątek 11 sty 2013, 17:56

...ale można to nazwać również przywiązaniem, tylko że w bardziej kosmicznej skali. nostalgia, tęsknota za utraconym rajem jest zrozumiała, ale nadmierne gloryfikowanie i oddawanie swojego życia z czysto patriotycznych pobudek (patrz chociażby: polskie, romantyczne zwłaszcza, uniesienia zakończone kilkoma powstaniami, w tym ostatnim, Warszawskim..) cóż, przykłady można by mnożyć w nieskończoność...a kody, jak sądzę, można rozpoznać po efektach ich działania...

a nad sensownością owych zrywów dyskutuje się do dziś... :arrow:


kłonię się ciepło :)
0 xacentaur
Posty: 26
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 20:40
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: 13 rzeczy które nie mają sensu

Nieprzeczytany post autor: acentaur » piątek 11 sty 2013, 22:38

Witaj koliberku333,
no mozna, tak jak i w innych przypadkach, dyskutowac z wlasnym egiem. :o) To sa tylko sady ega, prowadzace do nikad. One maja charakter niby prawdziwosci ale nie do udowodnienia w zaden sposob. Tak wyglada obrona ega, stwarzanie substytutow , mniej czy wiecej prawdopodobnych.
pozdrawiam
0 xAwatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: 13 rzeczy które nie mają sensu

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » sobota 12 sty 2013, 16:33

Witaj szacowny acentaur :D
Hm a jakby tak intelekt za mordę, a ego o glebę i z kopa :lol:
Uf normalnie brutalny się robię na stare lata :lol:
Dodam szacowni, że jedną z rzeczy, która dla mnie nie ma sensu to jest własność :D
Czy aby nie jest początkiem większości hm ...konfliktów wewnątrz człowieka też :D
to pa :D
0 xacentaur
Posty: 26
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 20:40
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: 13 rzeczy które nie mają sensu

Nieprzeczytany post autor: acentaur » sobota 12 sty 2013, 20:25

Witaj Przebisniegu,
Hm a jakby tak intelekt za mordę, a ego o glebę i z kopa :lol:
Uf normalnie brutalny się robię na stare lata

ale jak mity podpowiadaja, z Ego, czyli wlasna czescia ducha nalezy sie ostroznie obchodzic, nic na sile. ;)
pozdrawiam
0 xAwatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: 13 rzeczy które nie mają sensu

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » sobota 12 sty 2013, 21:36

Witaj szacowny acentaur :)
Odnośnie tego to ja słyszałem jeżeli chodzi o mity i Ego to hm w budowie energetycznej Człowieka zaistniało stosunkowo niedawno tzn od zaistnienia Wolnej Woli :D
Bez hm wszczepienia.... no jak zwał tak zwał Człowiekowi chwasta energetycznego jakim jest ego intelekt nie miał by możliwości przejąc kontroli nad formą - ciałem, gdyż nie miał by co zasilać - pompować :D
Myśl by płynęła spokojnie jak rzeka w swojej naturalnej postaci ;)
Oczywiście tak mówią mity :lol:
Swoją drogą nie jestem zwolennikiem rozwiązań siłowych - gdyż kto mieczem wojuje od miecza ginie :D
O kiju który ma dwa końce też się naczytałem hm...mitów ;)
to pa :D
0 xacentaur
Posty: 26
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 20:40
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: 13 rzeczy które nie mają sensu

Nieprzeczytany post autor: acentaur » sobota 12 sty 2013, 22:27

Witaj Przebisniegu,
to samo mowia jeszcze inne ksiegi, np.Vedy, Tao...itd.
Ego jesli jest skrajnie egoistyczne, to jednoczesnie zawsze daje mozliwosc jego zmiany.
pozdrawiam
0 xAwatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: 13 rzeczy które nie mają sensu

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » niedziela 13 sty 2013, 19:12

Witaj szacowny acentaur :)
Dodałbym do tego co piszesz, że czytałem i takie mity, w których twierdzono, że nie używane obumiera :D
W tych, że mitach pisało też, że nowa forma nie będzie nosiła już tego plecaka, który nazywa się ego z tej prostej przyczyny iż połączona, świadomość plus swój przejaw - forma będzie pracować, a nie uczyć się,
więc praca na zasadzie myśl - tworzenie będzie wykonywana idealnie, nie będzie potrzebna nauka itd...
więc ego tak samo będzie potrzebne jak żołądek i cały układ trawienny formie ,,odżywiającej się "energetycznie :)
No tak przynajmniej w tych mitach pisało :D
to pa :lol:
0 xacentaur
Posty: 26
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 20:40
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: 13 rzeczy które nie mają sensu

Nieprzeczytany post autor: acentaur » wtorek 15 sty 2013, 14:37

Witaj Przebisniegu,
Dodałbym do tego co piszesz, że czytałem i takie mity, w których twierdzono, że nie używane obumiera :D
W tych, że mitach pisało też, że nowa forma nie będzie nosiła już tego plecaka, który nazywa się ego z tej prostej przyczyny iż połączona, świadomość plus swój przejaw - forma będzie pracować, a nie uczyć się,

to nie jest grozne dla Ego, ono nie umrze ono polaczy sie z caloscia. O dziwo nie cudzymi rekami czy mackami. :shock:
Czworkami tez nie bedzie sie szlo. Swiatynie, jako klatki dla Boga tez nie beda w jakikolwiek sposob uprzywilejowane. :shock:
pozdrawiam
0 xChlebo
Posty: 136
Rejestracja: niedziela 10 lut 2013, 20:29
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 28 razy

Re: 13 rzeczy które nie mają sensu

Nieprzeczytany post autor: Chlebo » środa 13 lut 2013, 21:05

Co jeśli to co widzisz jest 2d a odległość to jedynie poziom bólu... dżwięk to "ból" tak jak idczucia ciała. Wchodząc do wody jeziora zmieniasz środowisko.. tak i ciśnienie odczuwane przy schodzeniu z gór.. Nawet lecąc samolotem znajdujesz się w miejscu A ściskając dłoń ukochanej pufff jesteś teraz teraz teraz ;)
0 xzadiar
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 30 gru 2013, 21:44
Otrzymał podziękowanie: 19 razy

Re: 13 rzeczy które nie mają sensu

Nieprzeczytany post autor: zadiar » poniedziałek 30 gru 2013, 22:59

Czytałem tą książkę. Potwierdziła teorie na temat elektrycznego wszechświata.
Poza tym, nie wiem czy nie znalazłem tutaj postów na temat innych wymiarów... Nie ma czegoś takiego jak życie obok nas w tej samej przestrzeni itd. Jest świat równoległy z innymi prawami fizyki, ale ten świat jest w tym samym czasie co nasz, tylko jest to inna planeta po prostu. Przypada ich 0,6 na jeden gwiazdozbiór, gdzie może istnieć życie. To też info z tej książki jeśli się nie mylę.
0 x


Mój blog o elektrycznym wszechświecie gdzieś w moich postach link...
"ThunderboltsProject" Elektryczny Wszechświat Kanał oficjalny na YT zapraszam!

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 27
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: 13 rzeczy które nie mają sensu

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » poniedziałek 30 gru 2013, 23:19

Jeśli nie ma jakiegoś tematu, to go utwórz. :D
Powodzenia.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

ODPOWIEDZ