Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

polecane książki

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 4974
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 607
x 198
Podziękował: 8265 razy
Otrzymał podziękowanie: 8650 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 18 lis 2018, 20:13

Zablokowano sprzedaż książki Jacka Międlara

Empik zablokował sprzedaż książki Jacka Międlara "Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza" w swoim sklepie internetowym ze względu na liczne zgłoszenia klientów, że szerzy ona mowę nienawiści - poinformowała w rzeczniczka Empiku Monika Marianowicz.

W niedzielę na Twitterze rzeczniczka zamieściła oświadczenie i informację o zablokowaniu dostępność książki na empik.com. Jednocześnie w swoim wpisie zaznaczyła, że w salonach Empiku książka nie była i nie jest dostępna.


"Wszystkie pozycje ukazujące się na polskim rynku są dostępne na empik.com - dajemy tym samym odbiorcom najszerszy i nieograniczony wybór. Wybór lektury i jej ocena należy właśnie do nich. Książka Jacka Międlara pojawiła się w ofercie empik.com oraz innych sklepów internetowych na identycznych zasadach, jak wszystkie pozycje zapowiadane przez polskich wydawców (opis pochodzi od wydawcy)" - czytamy w oświadczeniu.

"Nie identyfikujemy się i nie utożsamiamy z prezentowanymi w tytułach opiniami, poglądami, punktami widzenia. Przedstawiają one zdanie autorów, a nie Empiku. Jednak wobec licznych zgłoszeń naszych klientów, co do faktu, że książka ta szerzy mowę nienawiści, a tym samym łamie polskie prawo, zdecydowaliśmy się na zablokowanie jej dostępności do czasu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji" - podkreślono w nim.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa wPrawo.pl. W opisie książki, którą wydawca zawarł na swej stronie internetowej, można przeczytać m.in., że "definiuje" ona "choroby trawiące Kościół katolicki i polskie społeczeństwo; ujawnia i piętnuje homoseksualne lobby w Kościele i liberalizm, który wkradł się w jego szeregi i destabilizuje go od środka". "Międlar odpowiada na pytanie, kto tak naprawdę, w zaciszu gabinetów, z dala od kamer kształtuje mass media i politykę światową" - czytamy.Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-za ... ign=chromeNie czytałam tej książki ale musi być dobra skoro ją zablokowali.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9488
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 472
Podziękował: 18150 razy
Otrzymał podziękowanie: 15714 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 19 lis 2018, 23:29

Obrazek

Początki (prawie) wszystkiego
Autor:Lawton Graham Wydawnictwo Insignis
Data premiery: 2018-11-14


Skąd się wzięliśmy? Jak to się wszystko zaczęło? To najbardziej fundamentalne pytania we wszechświecie. Odpowie ci na nie ta zachwycająca wizualnie książka, wypełniona po brzegi przemawiającymi do wyobraźni i nierzadko dowcipnymi infografikami, ciekawostkami i faktami. Napisali ją i zilustrowali redaktorzy uznanego magazynu "NewScientist", a wprowadzeniem opatrzył sam profesor Stephen Hawking.

"Początki (prawie) wszystkiego" to wybór współczesnych historii o różnego rodzaju początkach ukazanych z punktu widzenia nauki. Zawiera najważniejsze, najciekawsze i najbardziej zaskakujące fakty w 53 rozdziałach, prezentujących niesamowicie szerokie, wręcz oszałamiające spektrum zagadnień – jest tu (prawie) wszystko o początkach (prawie) wszystkiego: wszechświata, życia, cywilizacji – znakomicie wyjaśnione i zilustrowane!

"Zawsze fascynowały mnie początki. Jako dziecko często spacerowałem po wybrzeżu Yorkshire z mamą, tatą i siostrą; kiedy wydłubywaliśmy z klifów amonity, belemnity i wymarłe małże, zastanawiałem się: Skąd one się wzięły? Jak wyglądała Ziemia, kiedy żyły?
Dwadzieścia lat temu, kiedy zostałem dziennikarzem popularnonaukowym, zdałem sobie sprawę, jak silnie historie o początku świata oddziałują na naszą wyobraźnię. »Skąd się wzięliśmy?« to jedno z najbardziej głębokich, fundamentalnych pytań, jakie sobie zadajemy. (Inne to: »Jak należy żyć?« oraz »Dokąd zmierzamy?«, ale te zostawmy na inną okazję). Jestem przekonany, że częścią natury ludzkiej jest obserwowanie świata lub stawianie egzystencjalnych pytań i rozważanie: »Jak to możliwe?«.
Oto znów wyruszam w podróż w czasie w poszukiwaniu początków. Jestem bardzo dumny z tej książki. Była to dla mnie wyprawa pełna odkryć i mam nadzieję, że okaże się nią również dla was."
Graham Lawton, autor tekstu książki
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9488
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 472
Podziękował: 18150 razy
Otrzymał podziękowanie: 15714 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 21 lis 2018, 23:43

Nexus - niezwykłe czasopismo - Janusz Zagórski

https://www.youtube.com/watch?v=1fOYZvT3sTY
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9488
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 472
Podziękował: 18150 razy
Otrzymał podziękowanie: 15714 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 22 lis 2018, 23:14

Obrazek

Kosmiczne zachwyty Neila deGrasse’a Tysona
„Wszechświat nie wydaje mi się zbiorem obiektów, teorii i zjawisk, ale przedstawieniem teatralnym, w którym aktorzy poddają się wymyślnym zwrotom akcji. Pisząc na temat kosmosu, mam więc naturalną potrzebę wprowadzenia czytelników za kulisy tego spektaklu, aby mogli z bliska przyjrzeć się dekoracjom, zerknąć do scenariusza i podpatrzyć, w jakim kierunku rozwinie się sztuka.”

Neil deGrasse Tyson, charyzmatyczny amerykański astrofizyk i popularyzator nauki, podbił serca polskich czytelników już rok temu bestsellerową książką Astrofizyka dla zabieganych. Ów zbiór dwunastu felietonów Neila, wydany – jak pisali niektórzy recenzenci – zupełnie jak tomik poezji, to napisane lekkim piórem, w iście gawędziarskim stylu i ze szczyptą przewrotnego humoru wprowadzenie w arkana astrofizyki, wyjaśniające jej podstawy: od planet po czarne dziury, od galaktyk po ciemną energię i ciemną materię, od światła po grawitację. A wszystko to zabarwione osobistą refleksją Tysona nad naszym miejscem we wszechświecie, wyrażoną najdobitniej w ostatnim rozdziale książki zatytułowanym „Perspektywa kosmiczna”.

W tym roku ukazuje się nowa książka Neila deGrasse’a Tysona – nosi ona tytuł Kosmiczne zachwyty (jej premiera miała miejsce 14 listopada 2018). Czy oprócz osoby autora coś łączy ją z Astrofizyką dla zabieganych?

Mamy dobre informacje: tak! Można wręcz powiedzieć, że Kosmiczne zachwyty to kontynuacja Astrofizyki dla zabieganych, tyle że obszerniejsza i poruszająca szerszy zakres zagadnień. Co więcej, Kosmiczne zachwyty zostały wydane dokładnie w tym samym stylu, co Astrofizyka… – i mowa tu nie tylko o charakterze narracji Tysona, ale również o wyglądzie książki: jej formacie, wnętrzu i okładce, zaprojektowanej – podobnie jak to było w przypadku Astrofizyki… – przez znakomitego grafika i projektanta Pete’a Garceau. Astrofizyka dla zabieganych i Kosmiczne zachwyty świetnie wyglądają razem na półce, zapowiadając wizualnie ujednoliconą serię książek autora.

O czym opowiadają Kosmiczne zachwyty? Książka ma osiemnaście rozdziałów o intrygujących tytułach (np. „Ogień i lód”, „Gdzieś ponad tęczą”, „Kijowa nauka”, „Podróż do wnętrza słońca”) i niemniej intrygującej treści. Zanurzając się w opowieść autora, czytelnik przemierza z nim bliskie i dalekie obszary wszechświata – poznaje zagadnienia, ciekawostki i niezwykłe fakty związane z Ziemią, naszym Układem Słonecznym, Drogą Mleczną, odległymi galaktykami, czarnymi dziurami i innymi egzotycznymi kosmicznymi obiektami. Neil deGrasse Tyson w niezwykle sugestywny sposób rozważa, co byśmy widzieli, patrząc w niebo, gdyby nasze oczy mogły rejestrować nie tylko światło widzialne, ale i inne rodzaje promieniowania. Urzekająco pisze o przeszkodach, jakie musi pokonać wydostający się z wnętrza Słońca foton (zajmuje mu to średnio aż 5000 lat!) i zadziwia ilością informacji na temat Ziemi, jakie można wydedukować z obserwacji zwykłego, wbitego w jej powierzchnię kija. Tyson wyjaśnia, do czego astronomom przydają się punkty Lagrange’a i co ciekawego można w nich znaleźć. Nawet tak trywialne zagadnienie jak gęstość zyskuje u Neila zupełnie niespodziewany koloryt; a skoro już mowa o kolorach, to czy zastanawialiście się kiedyś, jaki kolor ma wszechświat? Nawet tak absurdalne z pozoru pytania są dla Neila świetnym pretekstem do inspirujących rozważań.

Jakie są konsekwencje nieprzekraczalności i stałości prędkości światła? Czy nasz Układ Słoneczny jest stabilny, czy być może kiedyś dojdzie do ucieczki planet? Jak bardzo niebezpiecznie jest w pasie asteroid?

O tym i o wielu innych pasjonujących zagadnieniach przeczytamy w Kosmicznych zachwytach. Ta książka znacząco poszerzy naszą wiedzę i horyzonty, a przy tym uczyni to w niezwykle przyjemny sposób. Neil nie jest bowiem nauczycielem, który sadza nas w ławce i domagając się niepodzielnej uwagi, prowadzi – choćby i najbardziej zajmujący – wykład o wszechświecie. On raczej zaprasza nas na ciastko i kawę i niezobowiązująco gawędząc, roztacza przed nami piękno kosmosu – którym, przynajmniej w wydaniu Neila deGrasse’a Tysona, nie sposób się nie zachwycić.

Zapraszamy do lektury obszernego fragmentu książki!

http://www.insignis.pl/2018/11/15/kosmi ... ftivsYq-eI
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7711
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 532
x 127
Podziękował: 6280 razy
Otrzymał podziękowanie: 10989 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 24 lis 2018, 09:47

Obrazek

Obrazek
0 x


panta rhei

fanksiazek123
Posty: 1
Rejestracja: sobota 24 lis 2018, 21:45
Kontakt:

do poczytania

Nieprzeczytany post autor: fanksiazek123 » sobota 24 lis 2018, 22:02

Jeśli ktoś lubi czytać, zapraszam na https://lukaszmigura.com po darmowe opowiadania.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9488
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 472
Podziękował: 18150 razy
Otrzymał podziękowanie: 15714 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 25 lis 2018, 00:27

Obrazek

Trzecia Rzesza w 100 przedmiotach (okładka twarda)
Autor:Moorhouse Roger Wydawnictwo:Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Data premiery: 2018-11-28

Figurki przypominające Hitlera były marzeniem dzieci w nazistowskich Niemczech. Szczoteczka używana przez Führera do pielęgnacji słynnych wąsików zajmowała szczególne miejsce w jego kosmetyczce. A Eva Braun nie rozstawała się z puzderkiem na szminkę, które otrzymała od swojego ukochanego.

Wspomnienie Trzeciej Rzeszy przywołuje na myśl obrazy kolumn SS maszerujących defiladowym krokiem, wszechobecną swastykę, nurkujące stuki czy fabryki śmierci, jakimi były obozy koncentracyjne. Naziści dobrze wiedzieli, że otoczenie i rzeczy, których używano na co dzień, mają moc kształtowania myśli. Flagi na ulicach, stadion narodowy, samochód marki Volkswagen Garbus – wszystko mogło się stać kanałem przekazywania ideologii. Było też codziennością milionów zwykłych ludzi, która została uchwycona przez Moorhouse’a.

Te i inne pozornie niewinne przedmioty codziennego użytku stały się pretekstem do opowiedzenia historii jednej z najbardziej zbrodniczych ideologii świata. Roger Moorhouse oferuje unikalne spojrzenie na życie w hitlerowskich Niemczech.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9488
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 472
Podziękował: 18150 razy
Otrzymał podziękowanie: 15714 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 06 gru 2018, 00:01

Sensacje Sumlińskiego, a zmowa milczenia systemu

https://www.youtube.com/watch?v=8W0KZK-wzc0
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7711
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 532
x 127
Podziękował: 6280 razy
Otrzymał podziękowanie: 10989 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 06 gru 2018, 13:01

oto ksiązka o której wspomniałem w innym wątku:
Obrazek
niestety nie ma tłumaczenia póki ci.
sam nie wiedziałem, że autor miał tak znane publikacje:
Roald Dahl -
Brytyjski pisarz, scenarzysta i publicysta pochodzenia norweskiego, znany też jako ekscentryk.
Na świat przyszedł w norweskiej rodzinie mieszkającej na terenie Walii.
Sławę zdobył jako pisarz. Wydał dwie autobiografie, dwie powieści dla dorosłych i kilkanaście książek dla dzieci. Te najsłynniejsze to Charlie i fabryka czekolady, Wiedźmy, Matylda, BFO (wydana w Polsce też pod tytułem Wielkomilud), Czarodziejski palec, Charlie i wielka szklana winda, Danny mistrz świata, Fleje, Uki włóż i Fantastyczny pan Lis.
Dahl dorabiał pisząc teksty dla Hollywood. Stworzył m.in. kilka scenariuszy do serialu Alfred Hitchcock przedstawia (1955) oraz dialogi do Żyje się tylko dwa razy.
Ożenił się z aktorką Patricią Neal.
Zmarł na białaczkę w 1990 roku.
_____________________________
Roald Dahl był brytyjskim pisarzem, poetą, scenarzystą oraz oficerem brytyjskich sił lotniczych RAF. Jest szczególnie znany jako autor książek skierowanych do dzieci, w których nie bał się wykorzystywać motywów rodem z czarnej komedii i groteski, czasem także brutalnych. Do najważniejszych, niezapomnianych dzieł Roalda Dahla można zaliczyć powieści „Charlie i fabryka czekolady”, „Matylda” i „BFG. Bardzo fajny gigant”.
Roald Dahl urodził się 13 września 1916 roku w Llandaff nieopodal Cardiff w Walii jako syn Norwegów, Haralda Dahla i Sofie Magdalene Hesselberg. Imię dostał na cześć Roalda Amundsena, pierwszego norweskiego polarnika, który dotarł na biegun południowy. Gdy Roald był zaledwie czteroletnim chłopcem, w krótkim odstępie czasu zmarła najpierw jedna z jego starszych sióstr, a następnie jego ojciec.
Owdowiała Sofie Dahl postanowiła, że razem z dziećmi pozostanie w Walii. Roald najpierw uczył się w Cathedral School w Llandaff, a następnie w jednej ze szkół z internatem w angielskim Weston-super-Mare, po drugiej stronie Kanału Bristolskiego. Następnie w 1929 roku przeniósł się do Repton School w Derbyshire. Dahl nie wspominał tego okresu zbyt dobrze – często padał ofiarą prześladowań ze strony innych uczniów. Swoje doświadczenia z czasów szkolnych opisał wiele lat później w swojej autobiografii, „Boy: Tales of Childhood”.
Dahl, mimo że jego nauczyciele nie wróżyli mu sukcesów akademickich, rozwinął w sobie ogromną pasję do literatury. Był także zapalonym sportowcem i fotografem. Kiedy przebywał w Repton, wytwórnia czekolady Cadbury przysyłała do szkoły próbki swoich produktów do testowania przez uczniów – te wydarzenia lata później stały się inspiracją dla pisarza do napisania jego najbardziej znanej powieści.
Po ukończeniu edukacji Dahl wyruszył w podróż – odwiedził najpierw Kanadę, a potem Wschodnią Afrykę, gdzie zastał go wybuch II wojny światowej. W wieku 23 lat wstąpił w szeregi RAF-u. We wrześniu 1940 został poważnie ranny podczas awaryjnego lądowania na pustyni. Po dojściu do siebie wziął udział w licznych bitwach powietrznych, jednak odniesione wcześniej rany spowodowały bóle głowy i omdlenia, które uniemożliwiły mu dalszą służbę. Po odejściu z wojska dostał posadę w ambasadzie Wielkiej Brytanii w USA. Jako attaché wojskowy dostarczał tajne informacje służbom wywiadowczym MI6.
Literacko debiutował w 1942 roku na łamach „Saturday Evening Post” opowieścią wojenną „A Piece of Cake”. W 1943 roku wydał swoją pierwszą powieść dla dzieci pod tytułem „Gremliny”. Była to historia o stworzonkach, które sabotowały samoloty RAF-u w akcie zemsty za zniszczenie ich domu, ale ostatecznie postanowiły wspomóc brytyjską armię w walce z wojskami Hitlera.
Dopiero lata 60. przyniosły jednak największe sukcesy wydawnicze pisarza – wówczas ukazały się książki „James i ogromna brzoskwinia” i „Charlie i fabryka czekolady”. Już w 1971 roku ta ostatnia powieść została zekranizowana po raz pierwszy – w rolę ekscentrycznego Willy’ego Wonki wcielił się Gene Wilder. Remake tego filmu z Johnnym Deppem na czele powstał w 2005 roku.
Kolejne lata przynosiły następne książki dla dzieci, wśród których znalazły się „Czarodziejski palec”, „Wspaniały pan Lis”, „Bardzo fajny gigant” oraz „Matylda”. Wiele z jego powieści doczekało się adaptacji filmowych – „Bardzo fajny gigant” wytwórni Disneya został nakręcony w 2016 roku przez samego Stevena Spielberga.
Roald Dahl napisał w swojej karierze także powieści dla dorosłych, jak również liczne zbiory opowiadań i kilka scenariuszy, w tym jeden do filmu o Jamesie Bondzie – „Żyje się tylko dwa razy”. Twórczość Roalda Dahla znana jest w blisko 60 językach i sprzedała się w nakładzie przekraczającym 200 milionów egzemplarzy.
Pisarz zmarł 23 listopada 1990 roku w Oksfordzie z powodu rzadkiego nowotworu krwi.
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9488
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 472
Podziękował: 18150 razy
Otrzymał podziękowanie: 15714 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 07 gru 2018, 22:35

Uzdrawianie przez pępek
Ilchi Lee

Obrazek
Opis
Czy kiedykolwiek miałeś ból brzucha, gdy usłyszałeś złe wiadomości?
Czy cierpiałeś na ból głowy, gdy doskwierały ci zatwardzenie lub gazy?

To tylko dwa przykłady, które potwierdzają, jak znaczące jest połączenie między naszym brzuchem a mózgiem.

Ilchi Lee w prosty i przejrzysty sposób opisuje metodę, którą każdy może zastosować w zaciszu swojego domu. Jest wizjonerem, humanitarystą i najlepiej sprzedającym się autorem New York Times’a, który rozwinął znaczące metody rozwoju osobistego i naturalnego uzdrawiania, polecane przez miliony ludzi na całym świecie. Jest założycielem Body and Brain Yoga, metod Edukacji Mózgu oraz Ruchu Obywateli Ziemi. Więcej informacji na www.ilchi.com

Metoda uzdrawiania przez pępek polega na uruchomieniu w ciele naturalnej umiejętności samouzdrawiania i regeneracji. Poprzez stymulację pępka, według określonych zasad opisanych w książce, Czytelnik sam może przywrócić dobre krążenie krwi w ciele, poprawić swoją kondycję energetyczną oraz wzmocnić odporność fizyczną i psychiczną. Metoda uzdrawiania przez pępek jest powszechnie uznaną techniką uwalniania stresu.

Uzdrawianie przez pępek rozluźnia spięte mięśnie i ból w dolnej partii pleców oraz w biodrach w przeciągu 24 godzin. Dodaj tę technikę do swojej rutyny dbania o siebie i zobacz, jak wzmacnia ona twój drugi mózg, jelita i jak pompuje większą dawkę energii i witalności do twojego życia.
– James Westphal, Doktor Medycyny,
Szef Oddziału Psychiatrii dla Dorosłych Hawajskiego Departamentu Zdrowia

Nigdy nie doświadczyłem tak prostej i jakże pomocnej metody jak ta. W kilka minut uzdrawianie przez pępek sprawiło dużą różnicę w moim ciele: moje ramiona rozluźniły się, a ból kulszowy po lewej stronie stał się mniejszy tak, że mogę podnieść moją nogę znacznie wyżej niż kiedyś. Każdy powinien tego spróbować.
– Edward Jang, Doktor Medycyny,
Internista i Lekarz Rodzinny
Pępek a uzdrawianie - Aleksandra i Pete Mason

https://www.youtube.com/watch?v=rS0pGuejtqc

Nadawane na żywo 22 maj 2018
Transmisja na żywo ze studia NTV w Sobótce.
0 xODPOWIEDZ