Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

polecane książki

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2245
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 147
Podziękował: 1295 razy
Otrzymał podziękowanie: 4638 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 12 wrz 2017, 15:09

Obrazek
Przechadzka po świecie pełnym roślin, liści i gałęzi. Fascynujące sekrety wszystkiego, co zielone.

Na powierzchni Ziemi i do głębokości pół metra pod powierzchnią wody żyje od 350 tysięcy do 400 tysięcy gatunków grzybów, porostów, glonów i innych roślin. Ich sekrety są zadziwiające. Irys, na przykład, potrafi przestraszyć nawet… bizona. Zazdrosny koper włoski nie lubi sąsiedztwa innych gatunków – gdy tylko wyczuje intruza, wypuszcza substancje, które spowolnią jego rozwój. Kwiaty wydzwaniają godziny. Rośliny mówią, słuchają i wcale nie są unieruchomione w swoim podłożu. Porozumiewają się, wydając sygnały dźwiękowe pod ziemią, podobnie jak delfiny w morzu. Gdy do nich mówimy, rosną szybciej. I lubią dalekie podróże. Widliczka, zwana różą jerychońską, wprawiana w ruch podmuchem wiatru toczy się dziesiątki kilometrów, zanim zapuści korzenie.

Anne-France Dautheville, która zainteresowała się światem roślin, pielęgnując własny ogród, zebrała w tej książce ponad 200 faktów z życia flory. Zaskakujących, zabawnych, a czasem przyprawiających nawet o dreszcze. Kto by podejrzewał, że listki, płatki, nasiona i korzonki kryją aż tyle tajemnic?
https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ks ... autheville
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 21 wrz 2017, 20:49

Obrazek Gdy wieczorami patrzysz w niebo, widzisz tylko tajemniczą i niepokojącą przestrzeń. Granatowa otchłań przetykana mrugającymi gwiazdami stanowi zagadkę, nad którą pewnie się zastanawiasz. Jednak naukowy język, którym zwykle opisuje się Wszechświat, sprawia, że zamiast zgłębiać teorię Wielkiego Wybuchu, czujesz, że zaraz wybuchnie ci głowa. Właśnie dlatego musisz przeczytać tę książkę. Christophe Galfard, uczeń samego Stephena Hawkinga, zabierze cię na niezwykłą wyprawę 10 milionów lat świetlnych od Ziemi, pokaże powierzchnię gasnącej gwiazdy lub zmniejszy cię do rozmiarów atomu. Dzięki sile wyobraźni, bez trudnych definicji i skomplikowanych obliczeń odkryjesz prawdziwe piękno Wszechświata.

Obrazek CHRISTOPHE GALFARD
zdobył tytuł doktora fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Cambridge w Wielkiej Brytanii, gdzie był uczniem profesora Stephena Hawkinga. Przez wiele lat wspólnie pracowali nad zagadnieniem czarnych dziur oraz zastanawiali się nad początkiem Wszechświata.

Obecnie Galfard zajmuje się popularyzowaniem nauki w możliwie najciekawszy i... najzabawniejszy sposób. Ma bujną wyobraźnię i potrafi opowiadać z takim zaangażowaniem, że najtrudniejsze teorie z dziedziny astrofizyki stają się zrozumiałe dla każdego i interesują nawet opornych.

W dniach 21-23 września Christophe Galfard będzie gościł w Warszawie!

RECENZJE

Cóż za powiew świeżości wśród wielu podobnych do siebie książek popularnonaukowych!
Niesamowicie wciągająca opowieść!
Radek Kosarzycki, pulskosmosu.pl
Fantastyczna książka! Już od pierwszego rozdziału działa na czytelnika tak, że skomplikowane zagadnienia układają się w spójną i zrozumiałą całość.
Piotr Kosek, astrofaza.pl
Najpiękniejsza podróż, w jaką kiedykolwiek się udasz.
„Elle”
Galfard przemienia naukę w hollywoodzką historię.
„Livres Hebdo”
Kosmos będzie twoim nowym centrum rozrywki.
„Lire”

© Wydawnictwo Otwarte 2017

http://otwarte.eu/landings/wszechswiatwtwojejdloni/
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 05 paź 2017, 01:10

Obrazek Rzeczywistość nie jest tym czym się wydaje

Autor: Carlo Rovelli Wydawca: Feeria Science 2017

TA KSIĄŻKA ZDEMOLOWAŁA MOJĄ WIEDZĘ O ŚWIECIE. A POTEM PORZĄDNIE JĄ ODBUDOWAŁA.

Prawdopodobnie myślisz o fizyce tak, jak Twój pradziadek. Bo ostatnie 100 lat przewaliło naszą wiedzę o istocie świata tak fundamentalnie, że szkoły kompletnie za tym nie nadążają. Dzięki książce „Rzeczywistość nie jest tym, czym się wydaje” w tydzień czy dwa masz szanse zasypać tę wielką dziurę. A warto.

Często piszemy tu o biologii, medycynie, geologii czy paleontologii. I mamy poczucie, że – mimo braku odpowiedniego wykształcenia – jesteśmy w stanie rozumieć i wiarygodnie opisać odkrycia i zjawiska. A potem napotykamy na fizykę i… jest źle. Też macie to poczucie (nie pytam fizyków i matematyków), że Wasze zrozumienie tego kawałka rzeczywistości załamało się nieco ponad 100 lat temu, gdy Einstein formułował swoje teorie względności? A potem było już tylko gorzej – Heisenberg, Shrödinger, Dirac, ich mechanika kwantowa, kwantowa teoria pola i model standardowy to tereny, na które strach się zwykle zapuszczać.

Owszem, lubimy się bawić myślą, że elektron może przechodzić jednocześnie przez dwie szczeliny czy że atomy to wielka pustka z odrobiną „czegoś” po środku. Ale i tak, gdy ktoś poprosi nas o narysowanie atomu, to maźniemy coś w tym stylu:

Obrazek

czyli klasyczny i daleki od współczesnej wiedzy planetarny model atomu.

No dobra, to co stało się z całym stuleciem fizyki, które zmieniło kompletnie nasz obraz świata i pokazało, że spojrzenie Newtona, choć bardzo praktyczne, niewiele ma wspólnego z istotą rzeczy?

Kłopot chyba w tym, że nowoczesna fizyka jawnie kłóci się z naszą codzienną intuicją, a w dodatku opiera się na matematyce. Czyli robi dwie straszne rzeczy: zakłóca nasz porządek rzeczy i jeszcze przypomina nam, że jesteśmy niedouczeni. Szczerze zazdroszczę tym, którzy wiedzą dość, by naprawdę zrozumieć fizyczną istotę świata.

Jak dowiedziałem się, że teraźniejszości nie ma

Można zapytać, czy takie zrozumienie jest do czegokolwiek potrzebne? W końcu fizyka Newtona całkiem dobrze sprawdza się w większości codziennych spraw. No właśnie – większości. Od kilku lat miałem problem opisując misje kosmiczne. Gdy na Marsie lądował łazik Curiosity światło z Czerwonej Planety na Ziemię biegło ok. 14 minut. Kiedy więc można powiedzieć, że łazik faktycznie wylądował? Gdy, wedle naszych wyliczeń, dotykał powierzchni czy gdy informacja o tym do nas dotarła? Klasyczne, zdroworozsądkowe podejście każe trzymać się jakiegoś centralnie wyznaczanego, obiektywnego czasu ignorując opóźnienie w dostarczaniu informacji.

Z drugiej jednak strony co to za wydarzenie, o którego zajściu nikt nie może dowiedzieć się w chwili tego zajścia? Bo to, że do Ziemi ta informacja biegnie aż 14 minut jest tylko bardziej wyraźnym pokazaniem faktu, że nawet stojący tu obok Curiosity kosmita dowie się o tym z pewnym (choć minimalnym) opóźnieniem wynikającym z czasu potrzebnego na dotarcie do niego tej informacji.

Coś tu wyraźnie jest nie tak i to stwierdzenie od dawna mnie uwierało.

Ulgę przyniosła dopiero lektura książki Carlo Rovelli’ego „Rzeczywistość nie jest tym, czym się wydaje”. W rozdziale o znamiennym tytule „Albert” dowiedziałem się, że mój problem został rozwiązany przez Einsteina w 1905 roku. Wprowadził on pojęcie „rozciągniętej teraźniejszości”, obszaru nie będącego ani przeszłością ani przyszłością. Czas trwania tego dziwnego obszaru jest zależny od tego, jak daleko od nas zachodzi dane zdarzenie.

Konsekwencją tego jest to, że gdy patrzymy na odległą gwiazdę i mówimy „Być może ona właśnie teraz przestała istnieć” popełniamy błąd. Nie ma czegoś takiego jak „właśnie teraz” – dla takiej gwiazdy nasz obszar rozciągniętej teraźniejszości trwa całe lata czy miliony lat. Zależnie od odległości.

Wszystko, czego nie wiedziałem

To, dla mnie wspaniałe odkrycie, pojawia się na 80. stronie „Rzeczywistości…”. A ponieważ książka jest ułożona chronologicznie względem odkryć fizycznych, to kolejne jej 200 stron obejmuje czasy po Einsteinie. A tam liczba moich prywatnych odkryć i zaskoczeń gwałtownie rośnie.

Carlo Rovelli w zadziwiający sposób potrafi krok po kroku, łagodnie i spokojnie wprowadzać nieprzygotowanego czytelnika w świat współczesnej fizyki. Ostatnią znaną mi książką, która robiła to równie dobrze była „Krótka historia czasu” Stephena Hawkinga. Tyle, że Rovelli prowadzi nas znacznie głębiej, aż do grawitacji kwantowej.

A po drodze demoluje i od nowa układa naszą wiedzę o świecie. Robi to jednak tak zgrabnie, że nie czujemy się zagubieni tylko zafascynowani. Po prostu uświadamiamy sobie, jak wiele nie wiedzieliśmy i jak wiele przez to traciliśmy.

Nie będę udawał, że absolutnie wszystko z książki „Rzeczywistość nie jest tym, czym się wydaje” zrozumiałem. W niektórych miejscach wyłazi moje niedouczenie w dziedzinie matematyki. W innych czuję, że muszę cofnąć się i ponownie przeczytać rozdział. Bo to nie jest książka do czytania przed telewizorem. Tu trzeba skupienia i uwagi. Ale nie czułem się przez to znużony – raczej miałem wielką satysfakcję z odkrywania kolejnego kawałka świata, który dopasowywał się do reszty układanki.

No i jeszcze ostatni rozdział. W czasie pisania tego tekstu wdałem się z przyjaciółką w dyskusję na temat tego, czy w nauce wiemy coś na pewno. A ów ostatni rozdział wspaniale mówi o pysze, niepewności i wierze – sprawach zasadniczych w rozumieniu tego, czym jest a nim nie jest nauka.

Jeżeli chcecie nadrobić to, że w szkole (zapewne) nie nauczyliście się zbyt wiele o fizyce XX i XXI wieku, kupcie „Rzeczywistość nie jest tym, czym się wydaje”. Dawno nie czytałem książki, która w tak prosty sposób tak wiele wyjaśnia.

Jeśli po tym tekście nabraliście chęci na czytanie, to mam dobrą wiadomość. Od dziś (30 września) do 8 października w księgarni dadada.pl specjalnie dla Was czeka zniżka aż 40-procentowa. Przy zakupie wpiszcie po prostu kod CRAZYNAUKA. A potem może się okazać, że rzeczywistość nie jest tym, czym się wydaje. 😉

https://www.crazynauka.pl/ta-ksiazka-zd ... dbudowala/
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 6780
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 188
Podziękował: 5221 razy
Otrzymał podziękowanie: 10442 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 05 paź 2017, 23:20

książka polecana obowiązkowo...

https://www.youtube.com/watch?v=4ljYmLI0QSY

Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
Kmicic
Posty: 5
Rejestracja: piątek 20 paź 2017, 14:06
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: Kmicic » środa 01 lis 2017, 12:32

Cześć :)
Pozwólcie że podzielę się z Wami listą książek która dla mnie osobiście jest warta polecenia i wiele dobrego mi dała i daje nadal :)

1. ''Misja'' - Michel Desmarquet - od tej książki zaczęła się moja ścieżka rozwoju osobistego była pierwszym krokiem w kierunku poszukiwań badań i obserwacji świata.
2.''Wolna Wola'' Dr Tomasz J. Chałko - Druga książka poniekąd powiązana z pierwszą również wiele mi dała.
3.''Potęga teraźniejszości'' - Joseph Murphy również niesamowita książka !
4. ''Przebudzenie'' - Anthony de Mello kolejna świetna książka! naprawdę polecam!
5. ''''Odkryć życie na nowo'' - Anthony de Mello Również polecam
6.''Wezwanie do miłości'' - Anthony de Mello Tak jak wyżej ;)
7.''Wolność od znanego'' - Jiddu Krishnamurti (najlepsza książka jaką kiedykolwiek czytałem najlepszy filozof otworzył mi oczy zgadzam sie z jego filozofią w 100%)
8.''Całkowicie inny sposób życia'' - Jiddu Krishnamurti Tak samo jak wyżej!
9.''Szkoła zrozumienia'' - Jiddu Krishnamurti Jak wyżej ;)
10.I najnowszy nabytek w mojej domowej bibliotece ''Moc pozytywnego myślenia'' Norman V. Peale tej książki jeszcze nie czytałem ale czuję że jest to wartościowa pozycja ;)

Naprawdę polecam i życzę Wam moi drodzy by te książki równie wiele dobrego dały Wam co i mi dały i dają wciąż :)

Pozdrawiam ;)
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2245
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 147
Podziękował: 1295 razy
Otrzymał podziękowanie: 4638 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 01 lis 2017, 13:27

Link do darmowych niektórych pozycji Jiddu Krishnamurti
http://www.vismaya-maitreya.pl/kundalin ... iazki.html
Faktycznie najdojrzalsza wg mnie jest ''Wolność od znanego''.
Dawno temu na drodze poszukiwania samej siebie, mocno mnie poruszyła, emocjonalnie, lektura ''Przebudzenie'' - Anthony de Mello.
Do dzisiaj, a minęło już chyba ponad dwie dekady nie natrafilam na nic co przebiłoby tamten subtelny przekaz.
Dla mnie wyjątkowe ksiażki są jak zjawiska, istoty, towarzyszą mi przez całe życie.
Pomimo tego, że zmienia się mój stosunek do treści w nich zawartych, to juz na zawsze będą miały swoje miejsce w mojej przestrzeni i ich nie zapomnę. Posiadam je w wersji papierowej i juz nigdy nikomu nie pożyczę.
Czasem gdy wracały, to takie jakieś odmienione, odarte z intymności. :(
Wersją elektroniczna moge sie dzielić...
Ostatnio zmieniony środa 01 lis 2017, 13:31 przez sandra, łącznie zmieniany 1 raz.
0 xAwatar użytkownika
Kmicic
Posty: 5
Rejestracja: piątek 20 paź 2017, 14:06
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: Kmicic » środa 01 lis 2017, 13:30

Dziękuję Ci sandra za link 8-)
PS. ja również mam wszystkie książki z mojej listy w wersji papierowej jakoś tak lubię czuć co czytam :P
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10118
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 38
x 389
Podziękował: 19901 razy
Otrzymał podziękowanie: 14603 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 02 lis 2017, 10:09

Zdrowy brud

Obrazek

Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko, a częste mycie skraca życie – ile prawdy jest w tych starych porzekadłach? Okazuje się, że całkiem sporo.

Najnowsza książka dr Mayi Shetreat-Klein, dziecięcej neurolog, obnaża prawdy na temat szkodliwego działania sterylnie czystej żywności i przesadnego dbania o higienę. Pokazuje, jak ostatnie zmiany w hodowli przetwórstwa spożywczego szkodzą mikrobom żyjącym w ciele dziecka i wpływają na ich układ odpornościowy oraz mózg, przyczyniając się do przewlekłych chorób.

Kiedy konwencjonalne metody leczenia chorego na astmę syna nie przynoszą żadnych rezultatów, dr Shetreat-Klein zaczyna wdrażać swój własny plan leczenia, używając świeżej żywności prosto z gleby. Z zachwytem obserwując ustępujące objawy astmy, lekarka postanawia podzielić się nowo zdobytą wiedzą o „brudnych” warzywach i owocach z innymi.

Zdrowy brud to genialny poradnik który powinien przeczytać każdy rodzic. Ta książka stanowi wzór dla wszystkich rodzin, które chcą żyć w pełni zdrowia. Znajdziesz w niej:

Praktyczne porady na magazynowanie żywności leczniczej (od warzyw po czekoladę)
Wskazówki dotyczące rozsądnego czytania etykiet
Przejrzyste wyjaśnienie, dlaczego ibuprofen, fluor, paracetamol i częsta dezynfekcja rąk mogą szkodzić zdrowiu twojej pociechy
Analiza najgroźniejszych alergenów współczesnego świata
Interesujące nowe informacje o mięsie, rybach, jajkach, ziarnach i mleku, które spożywamy na co dzień
Wyjdź z domu, dotknij ziemi, ubrudź sobie ręce i pozwól dobrym mikrobom, których brakuje w twoim organizmie, dostać się do niego i zacząć go uzdrawiać.

Książka, która odmieni sposób odżywiania całej twojej rodziny!
http://app.getresponse.com/click.html?x ... u=SL0k&y=z&
Obrazek

Prawidłowe odżywianie jest jedną z kluczowych kwestii dobrej kondycji naszego umysłu i ciała, a spożywanie produktów, które zaburzają równowagę kwasowo-zasadową może stanowić przyczynę wielu chorób, takich jak osteoporoza, niedoczynność tarczycy czy nadciśnienie. Dlatego jedno z najbardziej ekscytujących odkryć żywieniowych dotyczy wpływu jaki rożne pokarmy wywierają na ph organizmu. Niektóre zakwaszają go, podczas gdy inne działają jak czynniki alkaliczne, które neutralizują szkodliwe kwasy. Książka odnosi się nie tylko do pojedynczych produktów spożywczych, takich jak warzywa czy owoce, ale zawiera także popularne kombinacje potraw, a nawet często spotykane dania typu fast food. W każdym z tych przypadków dowiesz się, czy dany pokarm jest zakwaszający czy alkalizujący i będziesz mógł sprawdzić w jakim stopniu oddziałuje ON na organizm. Ramki z dodatkowymi informacjami wplecione w tekst, dzięki zawartym w nich wskazówkom, pozwolą Ci dokonywać jeszcze lepszych wyborów żywieniowych. Autorzy prezentują proste metody oceny stopnia zakwaszenia własnego organizmu oraz sposoby szybkiego odkwaszania, a ich zastosowanie gwarantuje pozbycie się wielu dolegliwości. Podręcznik również obala mity na temat równowagi pH, a także udziela cennych wskazówek dotyczących suplementacji. Wszystkie zaprezentowane w książce dane powstały w oparciu o badania przeprowadzone specjalnie, by wykazać wpływ poszczególnych pokarmów na równowagę kwasowo-zasadową ciała. Zakwaszenie ndash; ukryta przyczyna większości chorób.
http://alkalinecare.pl/product-pol-568- ... nizmu.html
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 6780
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 188
Podziękował: 5221 razy
Otrzymał podziękowanie: 10442 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 07 lis 2017, 06:36

Henryk Pająk...


http://porozmawiajmy.tv/nowotwory-watyk ... ryk-pajak/
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 14 lis 2017, 23:17

Obrazek

Jeśli spotkałeś się z opinią, że korniki to pasożyty niszczące zdrowy las, a wilki to tylko niebezpieczne drapieżniki, które wymagają odstrzału, to sprawdź, jakie są fakty.

Peter Wohlleben w porywający sposób pokaże ci niewidoczne dla zwykłych obserwatorów więzi między wszystkimi stworzeniami – od niepozornych bakterii po dumne dęby i buki.

NA CZYM POLEGA FENOMEN PETERA WOHLLEBENA?

Obrazek

Niemiecka gmina Hummel, w której Wohlleben mieszka i pracuje, jest jedną z nielicznych, gdzie nie używa się ciężkiego sprzętu do wycinki lasów i utwardzania poszycia. Do transportu stosuje się wyłącznie konie i prowadzi zrównoważoną i ekologiczną gospodarkę leśną pozbawioną chemikaliów.
Cała wiedza Wohllebena wynika z bacznej obserwacji ekosystemu leśnego i studiowania książek o tej samej tematyce. Jego praca przerodziła się w wielką pasję, dzięki której uświadamia milionom czytelników istotę świadomej więzi z naturą.

http://otwarte.eu/nieznane-wiezi-natury/
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10118
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 38
x 389
Podziękował: 19901 razy
Otrzymał podziękowanie: 14603 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 22 lis 2017, 11:32

Obrazek


Filary zdrowia
Sircus Mark


Praktyczne kompendium wiedzy o najnowszych trendach w medycynie naturalnej.
Zawiera cenne wskazówki jak długo zachować zdrowie i podpowiada jak wspomagać leczenie wielu współczesnych chorób.
Autor – doświadczony lekarz medycyny naturalnej omawia najbardziej podstawowe funkcje organizmu i fizjologii człowieka. Pisze nie tylko o oddziaływaniu naturalnych leków i suplementów na nasze zdrowie (między innymi magnezu, potasu, wodorowęglanu sodu i jodu) ale do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i kompleksowo, pomagając leczyć przyczynę choroby a nie tylko jej objawy.
Dr Mark Sircus jest doświadczonym lekarzem medycyny naturalnej, specjalistą w dziedzinie akupunktury, autorem poczytnych publikacji o tematyce zdrowotnej i medycznej, takich jak: „Woda życia”, „Lecznicza marihuana” oraz „Leczenie magnezem”.
Obrazek

Lecznicza marihuana
Uzdrawiające właściwości oleju z konopii indyjskiej
Medical marijuana
Sircus Mark


Znany i ceniony lekarz medycyny naturalnej, Mark Sircus, przeanalizował badania naukowe na temat leczniczych właściwości oleju z konopii indyjskiej. W książce zebrał udokumentowane medycznie informacje o tym, w jaki sposób może on wspomagać leczenie nowotworów, cukrzycy, chorób o podłożu neurologicznym, np. Alzheimera czy Parkinsona i wielu innych.
Szczegółowo omawia nie tylko jego właściwości, ale również dawkowanie, sposób przyjmowania oraz interakcje z innymi lekami i suplementami.
Zaś wydatek :D
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 24 lis 2017, 14:45

Igor Witkowski - Upadek Babilonu (IP-9) i Ukrywane korzenie chrześcijaństwa (IP-10)

https://www.youtube.com/watch?v=Al2oMMVeZSA

Nieznany Świat
Opublikowany 11 paź 2017
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 6780
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 188
Podziękował: 5221 razy
Otrzymał podziękowanie: 10442 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: Thotal » niedziela 10 gru 2017, 19:30

cisza, cisza... bęc :D


https://www.swiatksiazki.pl/wandale-czy ... iazka.html
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 16 gru 2017, 00:56

Księga Wodnika

Odkryto wielką tajemnicę "Kamienia Filozoficznego" o cudownych właściwościach produkowanego z moczu

https://www.youtube.com/watch?v=MaO4F-hkIMc

Opublikowany 15 gru 2017
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 07 sty 2018, 21:44

Przemysław Siwacki - Globalne oślepienie

"Globalne oślepienie" to niezwykle trafne i przejrzyste podsumowanie kontrowersyjnych tematów ostatnich lat. Stanowi ono całkowicie nowe wyjaśnienie przyczyn obecnej destabilizacji oraz globalnej ignorancji i bierności społeczeństwa. Wszystko to jest poparte licznymi dowodami naukowymi.

Autor w dzieciństwie stoczył dramatyczną walkę ze śmiertelną chorobą. Na podstawie własnych doświadczeń i poszukiwań przedstawia, krok po kroku, w naturalnym świetle obraz osłabionego młodego pokolenia, zmierzającego do samozagłady. Wyjaśnia przyczyny, dla których ludzie pozwalają się wplątywać w jarzmo niewolniczego kieratu wielkich korporacji, zatracając się w gonitwie za pieniędzmi i materialnym dobrobytem.


Obrazek

Obrazek

Nie ufaj !

Lekarzowi tylko dlatego, iż w swoim gabinecie przyjmuje Cię w pięknym białym stroju. Gdyby to Twój sąsiad podał Ci tabletkę – miałbyś tysiąc pytań o nią. Kiedy lekarz podaje Ci tabletkę czy szczepionkę – nie pytasz. Nie pytając – nie wiesz. Nie wiedząc – przede wszystkim krzywdzisz siebie. Czasami wszystko co wiesz – tak naprawdę jest jedynie sprytnie przeprowadzonym zamachem na Twoje zdrowie. Szczepionki oraz leki to dopiero słodki początek. Co więc spotkasz na całej drodze, co czeka na Ciebie na końcu tej drogi ? Tego wszystkiego dowiesz się z książki „Globalne oślepienie”, która być może pobudzi Twoją czujność i otworzy oczy na sprawy bardzo ważne, bardzo ważne gdyż dotyczące Ciebie i Twojego zdrowia.

Przypomnij sobie !

Jak smakowały warzywa i owoce – całkowicie naturalne produkty za czasów Twojego dzieciństwa. Co się stało – że dziś te produkty wyglądają pięknie, jednak nie mają smaku, a pozostawione w domu popsują się szybciej niż jesteś w stanie je skonsumować. A co z wyrobami wędliniarskimi – uważasz, że tak smakuje prawdziwe mięso. Przestań oszukiwać sam siebie – zyskaj świadomość, która dzięki tej publikacji – otworzy Ci oczy.

http://siwacki.com/globalne-oslepienie/
http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazk ... oslepienie
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 13 sty 2018, 23:36

Uzdrawianie Międzypokoleniowe - Agnieszka Zell

https://www.youtube.com/watch?v=BV5gCFTpCT4

Opublikowany 12 sty 2018
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 22 sty 2018, 23:40

Obrazek

Niezwykle wydarzenie w niezwykłym miejscu. Podróże, historia, książki, wspaniałe Osobowości!
Nie może Was zabraknąć!

Michał Cessanis na walizkach; Joanna Lamparska; Michał Torz Piotr Maszkowski Łukasz Orzeł Orlicki Ewelina Thepphaboot - travel & photography Marek Gaworski - Zamki, Pałace, Dwory @pawełnowaczek Tadeusz Samborski Piotr Temple Krzesimir Dębski
Odkrywca; Tomasz Słowiński; eluban.pl; lwowecki.info Strimeo Echo24 Telewizja Bogatynia Niesamowity Dolny Śląsk Dolny Śląsk National Geographic Travel Lower Silesia/ Dolny Śląsk/ Niederschlesien Przystanek Dolny Śląsk Tajemniczy Dolny Śląsk
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 17 lut 2018, 22:26

Szaleństwa wiary
Autor poświęcił tej książce cztery lata życia. Widać to w każdym rozdziale.

Stany Zjednoczone to kraj proroków. Jednym z nich był Joseph Smith, któremu pewnej nocy 1823 roku ukazał się anioł Moroni. Boży posłaniec opowiedział mu o świętym tekście, wyrytym na złotych płytach, który od wieków spoczywa ukryty pod kamieniem na pobliskim wzgórzu. Od tego zaczęła się historia Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich.

Obrazek
Utach do Unii Stanów Zjednoczonych dołączyło jako jeden z ostatnich stanów; miało to miejsce 4 stycznia 1896 roku.
Stolicą stanu jest metropolia Salt Lake City, którego nazwa w dosłownym znaczeniu oznacza „Miasto nad Jeziorem Słonym”, co związane jest z lezącym w pobliżu miasta Wielkiego Jeziora Słonego. Salt Lake City liczy blisko 200 tysięcy mieszkańców i jest siedzibą światowych władz i świątyni Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich.

24 lipca 1984 roku zamordowane zostały kobieta i jej piętnastomiesięczna córeczka. Według policji zabójstwo mogło być następstwem „objawienia” religijnego. Ogłaszając wyrok, sędzia przyznał, że nigdy nie orzekał w sprawie tak okrutnej zbrodni. Zabójca, wyznawca radykalnego odłamu mormonizmu, przyznał, że postępował zgodnie z wolą boską.

Krakauer szuka wyjaśnienia tej zbrodni. Podejmuje próbę zrozumienia natury wiary, której podstawą miały być cnotliwość, otwartość i posłuszeństwo.

Książka spotkała się ze zdecydowaną reakcją Kościoła Świętych w Dniach Ostatnich. W rozesłanym do amerykańskich mediów oświadczeniu stwierdzono między innymi, że prezentuje ona „wyjątkowo jednostronny i nieprzychylny obraz mormońskiej historii".

Nie każdy mormon jest bestią. Nie każdy jest poligamistą. Ale zbrodnia z lipca ’84 jest faktem.

Obrazek
Stan Utah to niesamowite krajobrazy. Na obszarze tej krainy mieszczą się Góry Skaliste, Wielka Kotlina i Wyżyny Kolorado – cały obszar stanu jest albo wyżynny, albo górzysty. Można powiedzieć, że wszystko w tym stanie jest „wielkie” – zaczynając od tego, że sam stan jest jednym z większych, aż po wielkie góry oraz leżące tam Wielkie Jezioro Słone Wielką Pustynię Słoną. Głównymi rzekami stanu są Kolorado wraz z jej dopływami Green i San Juan.
Stan Parków Narodowych i surowej przyrody


Obrazek

W mormonizmie kontakt ze Stwórcą jest bezpośredni. Bóg przemówił więc do Dana Lafferty’ego. „Nie byłem pewien, ale czułem, że postępuję słusznie, jak gdyby ktoś prowadził mnie za rękę, łagodnie, prosto do celu” – mówi Jonowi Krakauerowi spokojnym tonem autor przerażającego mordu na żonie swego brata Brendzie i maleńkiej siostrzenicy Erice. Zbrodnia, która wstrząsnęła Ameryką, wydarzyła się 24 lipca 1984 r., dokładnie 137 lat po tym, jak mormoni pod wodzą Brighama Younga przybyli nad jezioro Salt Lake. Ich wędrówka trwała 17 lat, w trakcie zmarł założyciel mormonizmu Joseph Smith, Young zaś okazał się „amerykańskim Mojżeszem” i wybitnym organizatorem. Dziś mormonów kojarzy się przede wszystkim z poligamią, choć już w 1890 r. Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich wielożeństwa się wyrzekł. Na tym tle zresztą powstawały najpoważniejsze konflikty w łonie Kościoła i zbrodnia Lafferty’ego ma swe źródła w zwrocie ku fundamentalistycznej wersji mormonizmu. Nie znaczy to jednak, że i ten tradycyjny, przyciągający ciągle nowych wiernych odłam nie ma na swoim koncie większych przewin – mormoni głównego nurtu od lat tuszują sprawy związane z molestowaniem i pedofilią. Wiernych przyciągają jednak masowo: jest ich już 15 mln, żadna religia nie rozwija się w USA tak prężnie. „Pod sztandarem nieba” to porywająca opowieść – wnikliwa, świetnie poprowadzona, wykraczająca poza historię mormonów, a także ich najnowsze dzieje. Krakauer stara się pokazać, jak rodzi się wiara, i kroczy śladami Williama Jamesa w poszukiwaniu uniwersalnych podstaw doświadczenia religijnego. Autor poświęcił tej książce cztery lata życia. Widać to w każdym rozdziale.

Jon Krakauer, Pod sztandarem nieba. Wiara, która zabija, przeł. Jan Dzierzgowski, Czarne, Wołowiec 2016, s. 392
Mormoni są członkami Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, który został zorganizowany w 1830 roku. W roku 2010 Kościół zrzeszał na całym świecie około 14 milionów ludzi. Główna siedziba Kościoła znajduje się w Salt Lake City w stanie Utah. Mormoni wierzą w Biblię i nauki Jezusa Chrystusa objawiane współczesnym Apostołom i Prorokom. Mormoni wierzą, że ich Kościół jest tym samym pierwotnym Kościołem, który założył Jezus podczas Swojego życia na ziemi (zob. List do Efezjan 2:19–20, 4:11–14). Określenie „mormoni” to potoczna nazwa członków Kościoła, którzy wierzą w Księgę Mormona (starożytne pismo święte objawione i zapisane przez proroków na kontynencie amerykańskim, w tym samym czasie, kiedy Biblia była pisana na w Starym Świecie).
Przepis na religię? Zbadaj popyt, wypuść na rynek próbny półprodukt, następnie zacznij go ostrożnie wzbogacać o coraz to nowe atrybuty. Uważaj, by tak formułować „boskie objawienia”, żeby gwarantowały ci uprzywilejowaną pozycję społeczną. W tej przerażającej i zarazem nadzwyczajnie śmiesznej książce Krakauer pokazuje, jak wiara miesza się z wyrachowaniem, a cynizm płynnie przechodzi w mistycyzm i w fanatyzm. To opowieść nie tylko o mormonach, nie tylko o Ameryce.
Katarzyna Surmiak-Domańska
https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/p ... arem-nieba
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2245
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 147
Podziękował: 1295 razy
Otrzymał podziękowanie: 4638 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 18 lut 2018, 15:23

Obrazek
Dramatyczne dzieje procesu Adolfa Eichmanna, mordercy zza biurka, współodpowiedzialnego za Holocaust.
Książka jest opatrzona słynnym podtytułem, w którym pojawia się jedno z najdonioślejszych sformułowań zrodzonych w stuleciu totalitaryzmów: "banalność zła".
Relacja Hannah Arendt to nie tylko znakomity literacko klasyczny reportaż sądowy, lecz także esej o mechanizmie państwa totalitarnego oraz mentalności jego twórców i sług. Autorka, jeden z najwybitniejszych, niezależnych umysłów naszego wieku, nie cofa się zarazem przed postawieniem pytań o istotę postaw Żydów europejskich w obliczu Zagłady.
Książka bezcenna dla wszystkich, którzy interesują się historią i polityką XX wieku, a także pogłębioną interpretacją centralnych problemów naszych czasów.
http://www.prchiz.pl/pliki/Arendt_Hannah_Eichman.pdf
Poniżej jedna z wartosciowych opinii na jakie natrafiłam w sieci.
Podziwiam autorkę za jej chłodną i ironiczną relację z procesu Adolfa Eichmanna w Jerozolimie. Naturalnym odruchem było przecież widzieć w Eichmannie samego diabła, ogarniętego skrajnym antysemityzmem, który knuł swoje zbrodnicze myśli wytępienia narodu żydowskiego. Eichmann był jednym z wysokich urzędników III Rzeszy Niemieckiej, swoim działaniem i poprzez swoje decyzje wcielił w życie „ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej” – a tym samym skazał na straszną śmierć miliony ludzi. Wina Eichmanna nie budziła żadnej wątpliwości. Książka jest bardzo suchą relacją nie tylko z procesu w Jerozolimie, ale także przedstawia karierę samego Eichmanna, wreszcie wskazuje w liczbach ogrom tragedii, jaki spotkał Żydów europejskich!

Prawda,że Arendt bardzo krytycznie widziała sam proces Eichmanna w Jerozolimie. Zauważyła bardzo słusznie zresztą, że przedmiotem procesu powinny być czyny Eichmanna, a w rzeczywistości proces ten miał na celu pokazanie ogromu tragedii, jaka spotkała Żydów, miał to być proces pokazowy, a jego cel miał być niemal edukacyjny!! Jak bardzo prawdziwe są słowa Hanny Arendt, kiedy pisze, że: „W centrum procesu znajdować się może tylko sprawca czynu - pod tym względem podobny jest on do bohatera sztuki scenicznej - a jeśli cierpi, to musi cierpieć za to, czego się dopuścił, a nie za cierpienia, jakie sprowadził na innych”. Uwielbiam zwłaszcza ten moment, kiedy Arendt wykpiła prokuratora Gideona Hausnera, który swoją mowę rozpoczął od przywołania egipskiego faraona, który chciał wytępić Żydów, poprzez słuszne wytknięcie, że: ”mogło to sugerować, że był on [tu: Eichmann] tylko niewinnym wykonawcą jakichś tajemnych wyroków przeznaczenia”. Arendt zauważyła z całą ostrością, że Eichmann stał się jakby kozłem ofiarnym, symbolem całego zła, jakie uczyniono. Sprzeciwiła się uczynieniu z Eichmanna SYMBOLU. Jej zdaniem po prostu na to nie zasługiwał!

Należy podkreślić, że Hannah Arendt w żaden sposób nie uwolniła Eichmanna od odpowiedzialności za jego zbrodnie, nie zdjęła także tej odpowiedzialności z innych Nazistów. Zbrodnie Eichmanna, tak jak i innych Nazistów nie budziły żadnych wątpliwości. Krytyka Eichmanna jest miażdżąca, ale ironiczna i bardzo sucha. W jej oczach Eichmann stał w swoim człowieczeństwie, a raczej jego braku, o wiele niżej niż np. Jagon czy Makbet – czyli archetypy postaci, które ŚWIADOMIE wybrały zło tj. takie osoby, które świadomie podjęły decyzje, że dokonają jakiejś zbrodni. Zdaniem Arendt, Eichmann nie dorasta im do pięt, bo on w ogóle NIE MYŚLAŁ. Brak myślenia i brak zastanawiania się nad konsekwencjami swoich decyzji, sprawiło, że Eichmann zatracił swoje sumienie, utracił zdolność odróżniania dobra i zła. Co gorsze, brak sumienia, nie był przez Eichmanna odczuwany, powoływał się ciągle na formułkę, że „wykonywał rozkazy”, że chciał je wykonać dobrze! Jak nieprawdopodobnie brzmi ocena Arendt: „ co do sumienia, był święcie przekonany, że odczuwałby wyrzuty sumienia jedynie wówczas, gdyby nie wykonał otrzymanego rozkazu, to znaczy nie posłał milionów mężczyzn, kobiet i dzieci na śmierć, czyniąc to z wielką energią i najbardziej pedantyczną starannością”!!! Albo jeszcze lepsze sformułowanie, jeszcze bardziej oschłe i ironiczne: „… czy Eichmann miał sumienie: owszem, miał i funkcjonowało ono w sposób zgodny z oczekiwaniami mniej więcej przez okres czterech tygodni, po czym zaczęło funkcjonować w sposób dokładnie przeciwny”.

Czyli Eichmann nigdy, nawet przez chwilę nie zastanowił się, nie pomyślał nad tym, że wyrządza ogromne zło, w ogóle nie widział tego zła. Nie czuł się winny, nawet podczas procesu – i Hannah Arendt to zauważyła. Zobaczyła z całą ostrością, że ludobójca nie czuł się winny zbrodni, które popełnił, bo nie widział swojego zła! Choć tu także paradoksalnie to brzmi, bo był przecież naocznym świadkiem gazowania, rozstrzeliwania, widział Treblinkę, Oświęcim, wiedział jak działa mechanizm zagłady! Osobiście czuję ogromną odrazę do Eichmanna, że ludobójstwo milionów ludzi potrafił sprowadzić do zagadnień administracji państwa, gospodarki i problemu transportu!!! Tym bardziej jednak rozumiem dlaczego zło może być banalne!!!

Jest w filozofii H. Arendt bardzo gorzka pigułka do przełknięcia. Bo skoro postawa Eichmanna to „banalność zła”, skoro urzędnik stał się zbrodniarzem, bo nie myślał, a przez to zatracił swoje sumienie, to prosty wniosek, jaki płynie z tej tezy, to ten, że w pewnych warunkach, każdy z nas może zostać Eichmannem. (W książce Arend pokazuje po kolei i spokojnie kolejne szczeble kariery Eichmanna – a abstrahując od systemu totalitarnego – była to zwykła kariera ambitnego urzędnika!) Bardzo niewygodne to przypuszczenie – dlatego filozofia ta spotkała się z takim potępieniem. To jednak, że Eichmann jest w każdym z nas to wielkie uogólnienie, a sama Arendt sprzeciwiła się aż tak dużemu rozciągnięciu postępowania Eichmanna na innych ludzi. Sprzeciwiła się takiemu sformułowaniu, że Eichmann jest w każdym z nas, bo widziała go jako bezmyślną jednostkę, otępiałą pod względem sumienia, otoczoną „banalnym złem”, nie widziała go jako symbol.

Jednak, zawsze, kiedy nie zastanawiamy się nad konsekwencjami naszych działań i decyzji, zawsze, kiedy jedynym usprawiedliwieniem dla tych działań będzie „wykonanie rozkazu” – najczęściej w trosce o własną karierę, możemy!! stać się twórcą ogromnego zła. A paradoksalnie to „banalne zło” jest znacznie bardziej potężne i odrażające niż zło świadome, wybrane. Bo tego pierwszego nie widzimy, wypieramy się go, kiedy nas oplata, ono już jest, ale my ciągle zaprzeczamy jego istnieniu.

Mimo tej bardzo gorzkiej pigułki, filozofia o „banalności zła” jest bardzo pozytywna i od razu w sobie zawiera lekarstwo! Bo wystarczy POMYŚLEĆ, wystarczy ZASTANOWIĆ się. I kiedy to uczynimy – będziemy potrafili odróżnić bardzo cienką granicę między dobrem, a złem, a przynajmniej nie wmówimy sobie z łatwością, że ta granica nie istnieje, lub, że nie istnieje zło.

I na zakończenie – szczerze nie rozumiem dlaczego organizacje żydowskie poczuły się urażone spokojnym i suchym stwierdzeniem Arendt, że na początku lat 30 XX wieku, Żydzi – jako mniejszość narodowa, współpracowali z Nazistami (czyli ówczesnymi władzami). Było to przecież naturalne, jeśli chcieli np. wyjechać z kraju. Ci Żydzi nie widzieli nic złego w noszeniu „Gwiazdy Dawida” na ramieniu i nie czuli zagrożenia w odseparowywaniu ich od życia publicznego. Oczywiste jest też, że na początku lat 30 nie mogli przecież przewidzieć, że wskutek ich złej oceny politycznej zginie prawie 6 milionów ludzi. A późniejsze działania policji żydowskiej i przywódców żydowskich już w czasie eksterminacji – to po prostu czarna karta historii narodu – ma taką kartę każdy naród – bo wszyscy jesteśmy ludźmi.

Jest to świetna powieść, napisana w formie reportażu, naszpikowana ironią. Czyta się ją szybko, ale nie mogę napisać, że jest to książka łatwa i przyjemna. Przeciwnie, kiedy dochodzimy do rozdziałów, w których autorka beznamiętnie i sucho przedstawia sposób, w jaki Eichmann organizował eksterminację Żydów z całej Europy, kiedy podaje liczby ofiar ze wszystkich krajów Europy ( także z Polski) – znowu bardzo sucho i beznamiętnie, czułam wielki ciężar, czułam zwykłą grozę!

Mam wreszcie wrażenie, że chyba właśnie za ton wypowiedzi Hanny Arendt, za sposób w jaki opisała proces Eichmanna, spotkała ją taka krytyka. Opisała to bowiem sucho, beznamiętnie, z ironią i pogardą. A jej rodacy chyba oczekiwali hymnu, pochwały, pieśni i patosu. http://lubimyczytac.pl/profil/110458/kalissa
0 xAwatar użytkownika
św.anna
Posty: 1033
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 71
x 61
Podziękował: 2093 razy
Otrzymał podziękowanie: 2310 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: św.anna » niedziela 18 lut 2018, 16:29

Książki H. Arendt do pobrania:

Korzenie totalitaryzmu
https://docer.pl/doc/ee5e10

Eichmann w Jerozolimie
https://docer.pl/doc/ne5510v

i może jeszcze P. Zimbardo, Efekt Lucyfera
https://docer.pl/doc/nexss1c

Na docer dostępna jest książka polecana przez Janusza: Jon Krakauer, Pod sztandarem nieba. Wiara, która zabija:
https://docer.pl/doc/vevxv0
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 03 mar 2018, 00:05

Igor Witkowski - Nowa kultura (IP-12), Megality. Duchowość natury i religia kosmosu (IP-11)

https://www.youtube.com/watch?v=6w3k0Iv_alU
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 05 mar 2018, 00:48

Joanna Lamparska. Miasta do góry nogami

https://www.youtube.com/watch?v=LGgKFs1VEHk

Opublikowany 20 paź 2017

Ukryte skarby, masońskie rytuały i szalone pomysły Hitlera. Pod Europą ciągną się kilometry podziemnych konstrukcji, od zagadkowych grobowców z czasów prehistorycznych, przez nielegalne kluby i destylarnie, nawiedzone katakumby, aż do fabryk drążonych we wnętrzu gór. Autorzy zeszli w podziemia największych miast Europy i je opisali oraz sfotografowali. O książce i przygodach związanych z jej powstaniem, z Joanną Lamparską rozmawia Michał Wójcik.
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10118
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 38
x 389
Podziękował: 19901 razy
Otrzymał podziękowanie: 14603 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 13 mar 2018, 07:27

Obrazek
Wyleczyć nieuleczalne. Witamina C: choroby, infekcje, toksyny - Thomas E. Levy MD, JD
ISBN: 9788365717047; format 165 x 230 mm, 456 stron, oprawa miękka.Opis:

Wyleczyć nieuleczalne to kolejna publikacja podejmująca temat niedocenianej możliwości wykorzystania witaminy C w leczeniu różnych dolegliwości.

Dr Thomas Levy dokonał dogłębnej analizy i syntezy ponad tysiąca dwustu opracowań naukowych, które dowodzą niezbicie, że witamina C podawana w dawkach 5000–20 000 mg (doustnie) oraz 20–200 g dożylnie ratowała ludzkie życie w wielu przypadkach, gdy pozostałe metody zawiodły.

Badania potwierdzają skuteczność tego przeciwutleniacza w neutralizacji większości toksyn. Ich kumulacja w organizmie człowieka może wywołać choroby, które konwencjonalna medycyna uznaje za nieuleczalne.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 717
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 15
x 5
Podziękował: 893 razy
Otrzymał podziękowanie: 858 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 18 mar 2018, 18:55

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 04 kwie 2018, 00:32

Poza granicą solidarności. Stosunki polsko-żydowskie 1939-1945
Ewa Kurek
Wydawnictwo: Bollinari Publishing House

Obrazek

Mity, przeinaczenia i manipulacje prawdą, które przenosiły ciężar odpowiedzialności za zagładę europejskich Żydów na Polaków, płynęły nie tyle ze strony Niemców, ile ze strony Żydów - pisze autorka tłumacząc dlaczego podjęła studia nad stosunkami polsko - żydowskimi. Dr Ewa Kurek opierając się wyłącznie na źródłach żydowskich odpowiada, jak do tego doszło, że w chwili wybuchu II wojny światowej los Polski i Polaków nie interesował obywateli polskich żydowskiego pochodzenia.

Dr Ewa Kurek o swoich książkach :

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=PjlZykKlQKk

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/249983/p ... -1939-1945

http://multibook.pl/pl/p/Ewa-Kurek-Poza ... -1945/9006
1 xODPOWIEDZ