Witam wszystkich użytkowników tego forum

Niestety nie mam pozytywnych informacji, od czasu rozpoczęcia walk na Ukrainie, to forum generuje olbrzymi strumień negatywnej energii. Powszechne kosmiczne prawo przyciągania / karma mówi: co siejesz – to zbierasz.
Nie mogę nie reagować, będąc tego świadomym.
Nie życzę sobie, ani swoim rodakom, aby te enegie spadły na nas w jakiejkolwiek formie, indywidualnej, grupowej, narodowej, czy globalnej.

Dlatego pozamykam tematy związane z Ukrainą, właściwie ze zmaganiami na jej terenie, na miesiąc i proszę nie zakładać nowych tematów, ani nie wstawiać takich postów w inne tematy, gdyż będą usuwane, a ich posterzy – blokowani. Dotyczy to także wszystkich osób „funkcyjnych” na tym forum.

Myślałem nawet o wyłączeniu forum na miesiąc, ale byłby to jednak „strzał w swoją stopę”, bo mamy dobrze ponad tysiąc innych interesujących wątków.

Krótkie uzasadnienie. Pisałem wielokrotnie, że nic nie jest takim na ziemi takim, jakim wydaje się być. Nie można osądzać czegokolwiek tylko za pomocą rozumu, bo rozum nie rozróżnia prawdy od kłamstwa, jeśli nie ma dowodów własnych (na własnie oczy) w danej sytuacji, to polega na opiniach innych ludzi, a ci, nawet jeśli udają „niezależnych”, to też podlegają tej samej zasadzie dotyczącej rozumu. Prawdę od kłamstwa można rozróżnić tylko na podstawie energii, jakie za daną sytuacją się kryją, Stąd ludzie pracujący z energiami na co dzień, to „wiedzą” lub „widzą”. Ale też są tacy, co nie wiedzą skąd wizja pochodzi, to kwestia techniczna.
Brakuje nam ś.p. @Kiary, która miała szybkie „wglądy” w świat energii. Jednak sami też możemy tak mieć, bo „wyposażono” wszystkich nas w intuicję i sumienie. Reszta to kwestia dość długiego treningu / pracy. Wszechświat odpowiada na wszelkie zapytania, tylko na swój sposób i w swoim czasie. W każdym razie trzeba budzić w sobie intuicję i nauczyć się jej słuchać, bo jest to nasze połączenie ze światem duchowym / energetycznym, a bez tego połączenia nie posuniemy się dalej w ewolucji do „złotego wieku”. A po drodze do niego czeka nas jeszcze duża ilość „wstrząsów”, Ukraina jest jednym z nich, następne mogą być dla nas o wiele trudniejsze, zwłaszcza dla tych, którzy nie skorzystają z okazji do „przebudzenia się”.

Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia, bo będzie wam bardzo potrzebne.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

polecane książki

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 20883
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 30
x 983
Podziękował: 34216 razy
Otrzymał podziękowanie: 27274 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 11 maja 2022, 15:23

Nowoczesne zabawki [TOWARY MODNE 110]
6 maj 2022

https://www.youtube.com/watch?v=0jwnqOJ-8rM

Adam Śmiałek

O najsłynniejszej książce amatorów elektroniki z lat 60-80. Siedemset pięćdziesiąt projektów, ponad pięćset stron, mnóstwo działów i zastosowań - od praktycznych do zupełnie fantastycznych, wyprzedzających epokę.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 20883
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 30
x 983
Podziękował: 34216 razy
Otrzymał podziękowanie: 27274 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 19 maja 2022, 20:11

"SALADYN WIELKI. Pogromca krzyżowców i wódz islamu" fragment
8 gru 2020

https://www.youtube.com/watch?v=wjzfvI0fkAg

WydawnictwoReplika

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu książki Piotra Soleckiego - „Saladyn Wielki. Pogromca krzyżowców i wódz islamu”. Czyta Andrzej Ferenc.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 20883
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 30
x 983
Podziękował: 34216 razy
Otrzymał podziękowanie: 27274 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 21 maja 2022, 16:10

Skąd bierze się fanatyzm, nacjonalizm i nienawiść do innych narodów :(

Demony Hitlera Ezoteryczne korzenie III Rzeszy
Eric KurlanderWydawnictwo: PIW Data wydania: 2018-08-21

Obrazek

Zainteresowanie nazistów sferami okultystycznymi nie jest rzeczą nieznaną, panuje jednak przekonanie, że było to prywatne fascynacje Himmlera czy Goeringa. Eric Kurlander, historyk specjalizujący się we współczesnych dziejach Niemiec, dotarł do nieznanych źródeł, na podstawie których kreśli odmienny obraz.

W pierwszej części książki Kurlander przygląda się rosnącej popularności okultyzmu w Niemczech i Austrii przed I wojną światową, a następnie analizuje związki między późnowilhelmińskimi organizacji okulstycznymi (Zakon Germański, Towarzystwo Thule) a wczesną partią faszystowską. W jaki sposób naziści, korzystając z pomocy okultystów i autorów horrorów, odwoływali się do wiary w moce nadprzyrodzone przy budowie kampanii propagandowych?

Druga część poświęcona jest m.in. roli astrologii, „światowej teorii lodowej”, pogaństwa ariogermańskiego, wierzeń indoaryjskich i duchowości Wschodu w pierwszych latach III Rzeszy oraz staraniom znalezienia odpowiedniej ariogermańskiej alternatywy wobec chrześcijaństwa.

Ostatnie rozdziały poświęcona są wpływowi powyższych koncepcji na politykę zagraniczną III Rzeszy, próbom wykorzystywania astrologów, jasnowidzów, telepatii do prowadzenia wojny i produkcji „cudownej broni”. W tej części można przeczytać m.in. o oficjalnym zatrudnianiu astrologów w fabrykach broni czy używaniu wahadeł do lokalizowania okrętów podwodnych. Kurlander analizuje tutaj również w jaki sposób okultyzm stykał się z antysemityzmem, eksperymentami na ludziach i Holokaustem.

Naziści i Okultyzm. Ciemne moce III Rzeszy
Paul Roland

Obrazek

Obrazek

Wielu autorów twierdziło, że odkryło prawdę o pakcie Hitlera z jakąś demoniczną mocą. Celem tej książki jest demaskacja owych "mrocznych baśni" i ujawnienie prawdziwego związku nazistowskich Niemiec z ezoterycznymi wpływami oraz źródeł nieustannej makabrycznej fascynacji III Rzeszą.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 20883
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 30
x 983
Podziękował: 34216 razy
Otrzymał podziękowanie: 27274 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 18 cze 2022, 16:02

Tajemne życie seksualne kobiet w średniowieczu
12 paź 2021

Rosalie Gilbert "Tajemne życie seksualne kobiet w średniowieczu", Rebis.…

Ten film musiał się znaleźć u mnie na kanale! W jednej książce spotykają się trzy fantastyczne tematy - kobiety, średniowiecze i historyczne ciekawostki! Rosalie Gilbert napisała świetną książkę o kobietach w średniowieczu, a te rzeczy, których dowiecie się z filmu to tylko maleńka część tego, co znajdziecie w książce!

https://www.youtube.com/watch?v=TVWXa5SnmPs

Bardziej Lubię Książki Niż Ludzi
0 xminy16
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 12 maja 2022, 09:39

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: miny16 » czwartek 21 lip 2022, 14:16

Bardzo polecam ciekawą książkę "Skryta misja" Wiesława Ryskiego jest to książka z gatunku horror, ale moim zdaniem i tak jest bardzo wciągająca i warta przeczytania. Zostawię link do strony, gdzie jest cały opis książki https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5026540/skryta-misja
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 20883
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 30
x 983
Podziękował: 34216 razy
Otrzymał podziękowanie: 27274 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 28 lip 2022, 12:51

"Literatura nie jest dla idiotów", czyli o kolejnej aferze literackiej... | Strefa Czytacza :o
20 lip 2022

https://www.youtube.com/watch?v=IdOIxgCdHxE

Strefa Czytacza
0 xODPOWIEDZ