Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Satanizm i podobne ugrupowania

quetzalcoatl888
Posty: 1245
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 21:21
x 1
x 9
Podziękował: 474 razy
Otrzymał podziękowanie: 964 razy

Satanizm i podobne ugrupowania

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » wtorek 25 mar 2014, 10:34

bo wszystko jest tylko lancuchem pokarmowym, i rozkladem entropia..dlatego najepsze religie to satanizm i kult saturna ..:)
0 xbaba
x 117

Re: Teologia moralna - katolicka moralność

Nieprzeczytany post autor: baba » wtorek 25 mar 2014, 10:39

:lol: :lol: :lol: Wiwat Quetz! :D
Też podobne myśli mi po główce chodzą. Nawet już sobie jedno forum satanistów do zwiedzania znalazłam. :D
W końcu w życiu każdej wiedźmy przychodzi taki czas żeby z szatanem "zatańcować". :lol:
Jakby nie było strażnik ostatniej bramy. :roll:
Ale jeszcze nie ta chwila jak dla mnie. A jak u Ciebie? ;)
0 xquetzalcoatl888
Posty: 1245
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 21:21
x 1
x 9
Podziękował: 474 razy
Otrzymał podziękowanie: 964 razy

Re: Teologia moralna - katolicka moralność

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » wtorek 25 mar 2014, 11:46

eh zawsze kogos trzeba zlozyc w ofierze..:) mi najbardziej podoba sie rasta :)
0 xbaba
x 117

Re: Teologia moralna - katolicka moralność

Nieprzeczytany post autor: baba » wtorek 25 mar 2014, 12:44

Eeee, to chyba wszystkie Te pomniejsze satanisty, takie kundle ino tak to pojmują.. z tymi to i ja nie chcę mieć nic wspólnego. Ci z głową, z którymi można by ewentualnie pogadać za mądrzy są na takie zabawy. Oni się szanują. :D
A rasta też mają swoją stronę jakąś? Godną polecenia? :P
0 xbaba
x 117

Re: Satanizm i podobne ugrupowania

Nieprzeczytany post autor: baba » wtorek 01 kwie 2014, 03:39

Heh, skoro niechcący przyłożyłam swoją łapkę do powstania tego tematu to "czuję się" w obowiązku go zgłębić. ;)
Jako osoba pozbawiona uprzedzeń (spoko, tylko sobie kadzę :D ) nie mam oporów ale i entuzjazm z wcześniejszych postów już mi zdechł. Bo wygląda na to że Quetz ma rację, to kolejne ugrupowania, które SIEBIE złożyło w ofierze, włącznie z tymi, którzy SIEBIE wywyższają. Po prostu ograniczyli siebie i zidentyfikowali się z wyłącznie jednym aspektem siebie samych odcinając pozostałe. To może być przyjemne bo władczość, odczuwanie pychy, pogardy, nienawiści we wszelkich odmianach daje poczucie dużej mocy. Moim zdaniem taki aspekt dobrze jest w sobie mieć - niskie energie faktycznie dysponują dużą mocą i właściwie użyte (przeciwko innym niskim energiom) mogą dużo dobrego zdziałać ale ograniczać się tylko do niego.. :roll:
No kolejna forma niewolnictwa to jest po prostu.. a wydaje im się że są tacy niezależni.. :D
Poza tym odcinają się w ten sposób od tego co daje dużo większą moc - Miłości i w ten sposób z konieczności skazują się na zależność od innych ludzi, a żeby było śmieszniej tych, którymi gardzą. :lol:

Na początek wklejam teksty ze strony katolickiej jak tam jest spostrzegany satanizm. Dość interesująca choć długa lektura ale jak się uważnie przeczyta to można by odnieść wrażenie że KK sam o sobie w wielu miejscach opowiada. :lol:
Aaaa i wygląda na to że w opinii KK my też jesteśmy satanistami.. uważajcie. :D
Główne odłamy satanizmu

Szczegóły
Wbrew obiegowym opiniom, wyznawcy Szatana nie skupiają się w jednym środowisku, ale dzielą się na wiele nurtów. Wyodrębnić można pięć głównych odłamów satanizmu: lucyferystyczny, subkulturowy, ideologiczny, okultystyczny i wampiryczny. Klasyfikacja powstała w oparciu o nasz tekst zawarty w "Posłańcu Serca Jezusowego".
Lucyferyzm - wiara w Lucyfera jako prawdziwego boga, który ma posiadać zdolność pokonania Boga chrześcijan. Jest to jedyna spośród sekt satanicznych, gdzie jest mowa o Bogu jako Bycie osobowym. Pozostałe kulty w różnym stopniu skłaniają się ku ateizmowi, a swój bunt odnoszą nie tyle do Stwórcy, co do Dekalogu, zasad moralnych i religii chrześcijańskiej. Lucyferianizm jest najstarszą z odmian satanizmu, ma swoje korzenie w średniowiecznych nurtach antychrześcijańskich. Jego członkowie organizują czarne msze i inne obrzędy, będące karykaturą katolickich praktyk religijnych. W czasie takich "antynabożeństw" profanuje się świętości (skradzione Hostie, przedmioty liturgiczne), podpisywane są cyrografy, dochodzi do rytualnych gwałtów i składania ofiar ze zwierząt, a nawet z ludzi. Ten odłam satanizmu ma charakter hermetyczny, istnieje określona hierarchia, a kandydaci są weryfikowani w długotrwałym procesie wtajemniczania.

Satanizm subkulturowy - zwany też cmentarnym, lub kwaśnym, nie posiada żadnej hierarchii ani struktury. Poszczególne grupy wyłaniają się samoistnie z niewielkich środowisk rówieśniczych na zasadzie panującej mody. Wspólnym mianownikiem jest postawa antykościelna, która łatwo się przeradza w profanacje kościołów i cmentarzy. Ten odłam jest najbardziej popularny wśród przeciętnej i patologicznej młodzieży. Sataniści subkulturowi wyróżniają się czarnym strojem i demonicznym makijażem, zwykle są fanami heavy metalu, nie stronią od twardych używek (alkoholu, narkotyków), propagują "wolną miłość". Zazwyczaj inspirują się obrzędowością pozostałych odłamów satanistycznych i w oparciu o ich okultystyczne podręczniki sami próbują przeprowadzać ciemne rytuały. Mimo takiego naśladownictwa inne nurty satanistyczne zdecydowanie wyrzekają się pokrewieństw z satanizmem subkulturowym.

Satanizm ideologiczny - kształtuje satanistyczną elitę i skupia osoby wykształcone, dbające o dobre wrażenie zewnętrzne. Członkowie nie wierzą w istnienie osobowego diabła, zło uznają za integralną część tożsamości człowieka, a Szatana za symbol wolności. Organizują się głównie za pośrednictwem stron internetowych, skąd czerpią wiedzę sataniczną i wyszukują nowych adeptów. Zaplecze ideologiczne Kościoła Szatana stanowią pisma Antona Szandora La Veya, np. Biblia Szatana, Współczesna czarownica i Rytuały satanistyczne. Niejednokrotnie tworzą własne podsystemy filozoficzno-religijne. Satanizm ideologiczny odżegnuje się od fizycznej brutalności satanizmu subkulturowego, niemniej sam jest bardziej niebezpieczny i wyrafinowany w działaniu. Sataniści oddziaływają głównie poprzez indoktrynację ideologiczną, propagowanie idei pozostających w sprzeczności z chrześcijańską wiedzą. Pod płaszczykiem wyzwalania od dogmatów i przesądów przemycają ideę człowieka będącego zarówno bogiem, jak i zwierzęciem. Taki człowiek sam sobie ma ustalać zasady moralne i kierować się przy tym własną korzyścią i przyjemnością. Istnieją pewne grupy, które stawiają członkom za cel ukończenie przynajmniej dwóch kierunków studiów i perfekcyjne poznanie języków obcych po to, by zdobyć autorytet w otoczeniu i łatwiej pozyskiwać nowych członków. Ich celem jest przeniknięcie w określone struktury społeczne i wywieranie wpływu na ludzi pozbawionych moralnego kręgosłupa. Satanizm ideologiczny zabija w człowieku wiarę, nadzieję i miłość, stawiając w ich miejsce oświeceniowy racjonalizm, relatywizm i hedonizm.

Satanizm okultystyczny - oddaje cześć osobowemu diabłu, pogańskim bożkom lub upersonifikowanym siłom natury. Przykładem jest Świątynia Seta (staroegipskiego bożka), założona przez Michaela Aquino w 1975 roku. Satanizm okultystyczny kładzie nacisk na rozwój umiejętności magicznych oraz komunikowanie się ze złymi duchami poprzez różne rytuały. Mają one pomagać w osiąganiu doraźnych celów (np. szkodzenie wrogom) i jednocześnie oczyszczać maga od frustracji i napięć psychicznych. Takie praktyki "samooczyszczenia" propaguje La Vey w swoich satanicznych manifestach. Duży nacisk położony jest na wiedzę ezoteryczną, spirytyzm oraz parapsychologię. Tak silne nacechowanie okultystyczne jest równoznaczne z umożliwieniem złemu duchowi destrukcyjnego oddziaływania na samych satanistów-magów oraz ich otoczenie.

Satanizm wampiryczny – to najbardziej przerażający odłam satanizmu. Ruch rozwija się stosunkowo od niedawna, ale znajduje wciąż nowych adeptów. Dominantą ideologiczną jest wiara w to, że picie krwi pozwoli danej osobie osiągnąć nadzwyczajną moc. Przy tej praktyce wykorzystywana jest krew własna, zabitych zwierząt albo przypadkowych ludzi (zwykle odciągnięta strzykawką). Jednak część wampirów odrzuca picie krwi ludzkiej preferując tzw. wampiryzm energetyczny, czerpanie z tzw. energii psychicznej innych ludzi (mamy tu do czynienia z praktykami okultystycznymi). Innym odłamem jest satanizm seksualny, kładący nacisk na energię płciową w połączeniu z perwersją oraz spirytystycznym nastawieniem na uroki, „ciała astralne” i przywoływanie demonów. Satanista wampiryczny przyjmuje postawę buntownika-indywidualisty, w ramach autokreacji unika światła, sypia w trumnie, zakłada na zęby protezy kłów albo wręcz ostrzy prawdziwe zęby. Ruch jest – podobnie jak satanizm intelektualny – rozproszony i integrujący się głównie na stronach internetowych. Spotkania odbywają się w klubach gotyckich tajemniczych miejscach, Niejednokrotnie czynnikiem zbliżającym „wampirów” jest wspólne picie krwi, praktyki okultystyczne, czasem także gry RPG. W USA istnieje kilka zorganizowanych grup wampirycznych, m.in. w Lacey istnieje świątynia wampiryzmu nakierowana na krwawe rytuały, służbę demonom i zboczenia seksualne; stamtąd wywodzi się wampiryczna Biblia.

Wspólne cechy
Pomimo różnorodności kultów satanicznych, w każdej z odmian można zauważyć wspólne elementy. Są to: - kult siły połączony z Nietzscheańską ideologią nadczłowieka, wyrażony poprzez irracjonalizm, egocentryzm, odrzucenie postaw pokory i miłosierdzia; - ideologia buntu przeciw Bogu (Osobie lub idei), antychrześcijaństwo i antyklerykalizm; - kierowanie się Schopenhauerowską teorią woli i popędów, hedonizm oraz apoteoza siedmiu grzechów głównych; - zamiłowanie do muzyki blackmetalowej z satanicznym przekazem w warstwie słownej, często w zapisie podprogowym i wstecznym; - zwrócenie się ku różnym formom okultyzmu, odprawianie rytuałów dla wtajemniczonych, noszenie amuletów (pentagram, odwrócony krzyż, pieczęć Baphometa, cyfra "666"). Wszystkie sekty sataniczne przypisują diabłu moc, którą posiada jedynie Bóg. Boską cześć oddają sobie samym lub demonom - stworzeniom pozbawionym skruchy i możliwości zbawienia. Kulty te należą do praktyk bałwochwalczych, które całkowicie zrywają komunię z Bogiem (por. KKK 2110 nn., 2116, 391 nn.).

Współczesne kulty sataniczne

Szczegóły

Współczesne kulty sataniczne
Podział kultów demonicznych
Ojcowie satanizmu
Obrzędy satanizmu
Wszystkie strony
Strona 1 z 4
Z pewnością możemy powiedzieć, że objawy kultu demonów istniały już w starożytności. Nie chodzi tu o wiarę w szatana jako taką, ale o różne praktyki magiczne i okultystyczne, które wdzierały się do Narodu Wybranego od ludów pogańskich. Stary testament piętnuje szczególnie wróżbiarstwo i spirytyzm (zwany także nekromancją), za które według Prawa groziła śmierć przez ukamienowanie.( Wj 22,17; Kpł 19,31; 20,27; Pwt 18,9-12).

Trochę etymologii... Szatan znaczy z hebr. "oskarżyciel" natomiast diabeł to z gr. diabolos = "przeciwnik". Według tradycji chrześcijańskiej (Tertulian, Orygenes, św.Grzegorz Wielki) Szatan był kiedyś jednym z najpotężniejszych aniołów. Pewna legenda mówi że, miał on mieć dwanaście skrzydeł (a serafini "tylko" sześć). Obecnie panuje pogląd wśród teologów, aby uznać nazwy Szatan, Lucyfer, i Belzebub za synonimy określające tego samego złego ducha. Istnieje jednak co do tego opozycja, według której są to nazwy trzech różnych demonów. Szatan jest znany szczególnie ze ST., gdzie pełni niejasną rolę w Księdze Hioba i ukrywa się pod symbolem węża w Księdze Rodzaju. Lucyfer (łac. niosący światło) jest to imię anioła z Księgi Izajasza (14,12-15), który zbuntował się przeciwko Bogu rzucając Mu bluźniercze "non serviam" - nie będę służyć. Dopiero Pan Jezus w NT. odkrywa właściwe oblicze Złego: uzdrawia chorych, dokonuje egzorcyzmów. Nazywa go "kłamcą i ojcem kłamstwa" oraz "mordercą od początku" (J 8,44). Św. Jan pisze "Syn Boży objawił się po to,aby zniszczyć dzieła diabła" (1J 3,8).Faryzeusze przywódcę złych duchów określali mianem Belzebuba. Znaczy to dosłownie władca much Inne nazwy bibilijne kojarzone z demonem to Lilit, Bahomet, Lewiatan, Asmodeusz(tzw." demon małżeński" z Tb.) i Lewiatan. Faryzeusze przywódcę złych duchów określali mianem Belzebuba. Znaczy to dosłownie władca much Jednak to określenie jest tak naprawdę od hebr. baal zabulon pan podziemia.

Obecnie istnieją różne kryteria podziału kultu demonów:

Podział ze względu na "ilość" wyznawanych i czczonych złych duchów:

satanizm: czci się wszystkie znane demony
szatanizm: czci się tylko kilka najważniejszych złych duchów na podobieństwo katolickiej Trójcy Świętej (najczęściej są to Szatan, Lucyfer, Belzebub i Belial)
lucyferanizm: czci się Lucyfera (jako głównego złego ducha, który jest uosobieniem walki z Bogiem i Jego zaprzeczeniem)
Podział ze względu na stosunek do złego ducha:

racjonalistyczny (inaczej bezosobowy): wychodzi z założenia, że szatan nie istnieje, że jest jedynie symbolem sił tajemnych, dlatego nie należy się go bać np. New Age)
lucyferystyczny: satanizm właściwy zwalcza Chrystusa i Kościół jako elementy przeciwne swej ideologii.


Podobno żaden człowiek nie uczynił tyle dla współczesnego satanizmu co Szkot Aliester Crowley (1857-1947). Inicjowany w ezoterycznym Zakonie Złotej Jutrzenki założył własne organizacje: Argentum Astrum (Srebrna Gwiazda), Zakon Świątyni Wschodu (OTO, zwany Templariuszami Orientu), Opactwo Telemy. Był przekonany o swojej misji zniszczenia chrześcijaństwa. Ów biseksualista i narkoman, pod koniec zycia chory psychicznie pozostawił po sobie spory dorobek pisarski. Wywarł on wpływ na szereg stowarzyszeń magicznych. Do znajomości z nim przyznawali sie m.in. baron Sabottendorf, twórca Towarzystwa Thule, Fredrich Hielsch, założyciel Instytutu Ahnemberge oraz Harvey Spencer Lewis, który w 1915 r. założył AMORC (Starożytny i Mistyczny Zakon Różanego Krzyża)

Trochę na Crowley'u, trochę na XIX-wiecznych masonach satanistach wzorował się Anton Sandor La Vey, który w noc Walpurii (z 30 IV na 1 V) założył Kościół Szatana. La Vey mianował się Najwyższym Magiem oraz Magiem Czarnego Obrządku. Swoje poglądy wyłuszczył w trzech książkach (The Satanic Biblie, Complete Witch i Satanic Rituals) W tej ostatniej można znaleźć opisy "czarnej mszy" odprawianej w trzech językach: po łacinie, angielsku i francusku. Według La Vey'a "satanizm jest kultem doczesności, cielesności, doraźnych doznań najczęściej natury ekstatycznej, wreszcie sukcesu materialnego (...) Jako że jest permisywny i akcentuje postawę konsumpcjonistyczną znajduje potwierdzenie na gruncie liberalnego wyścigu szczurów. Z Kościołem Szatana związanych jest kilka mniejszych grup i organizacji, które na swój sposób rozwijają ideologię La Vey'a jak np. Świątynia Wampira w stanie Waschington czy Zakon Trapezoidów, trenujący sztuki walki i mający na celu poszukiwanie Graala.

Sataniści mają swoje schizmy. Z rozłamu w Kościele Szatana wyłoniła się Świątynia Seta, zaś spory w Kościele Sądu Ostatecznego dały początek Fundacji Wiary Tysiąclecia. sataniści w duchu synkretyzmu swoje poglądy czerpią z różnych źródeł. M.in inspiracją są dla nich pisma Charlesa Baudelaire'a, Charlesa Georges'a Husmasa i Howarda Philipsa Lovercrafta. Duże zainteresowanie wśród nich wzbudza także "Necronomicon" - fikcyjna księga zaklęć napisana przez szalonego Araba Abdula Alhazreda.

W swoich obrzędach sataniści dopuszczają się aktów bezczeszczenia zwłok, przemocy fizycznej, takze wobec nieletnich oraz rytualnych zabójstw zwierząt i ludzi. Używają do nich wykradzione konsekrowane Hostie i szaty liturgiczne, które następnie profanują poprzez dokonywanie przy ich udziale praktyk seksualnych, depcząc je niejednokrotnie na znak nienawiści. Liturgia "czarnych mszy" jest różna u poszczególnych grup i odłamów. Wspólną cech tego obrzędu jest dla nich naśladowanie w małpi i bluźnierczy sposób liturgię Mszy św. katolickiej. Zamiast imienia Bożego wzywa się imienia szatana, przywołuje się złe duchy, odmawia się "Ojcze Nasz" odwracając prawdziwy sens modlitwy (np. Ojcze nasz, któryś jest w piekle) Odprawiana ona jest przeważnie w godzinach nocnych lub wieczornych. Symbole satanistów to oprócz odwróconego krzyża i trzech szóstek to także "pieczęć Baphometa" zwana też "okiem Lucyfera", które zbudowane są na bazie pentagramu.

Oczywiste są powiązania satanizmu z magią i spirytyzmem (zajmują się tym tzw. Magowie Ciemności). Rytuały sa tak dobrane, aby wywołać jakąś zmianę w sytuacjach czy wydarzeniach, której nie można by uzyskać normalnymi środkami. Mordy dokonywane przez satanistów nie są wymysłem. Jak podają statystyki policyjne w 1998 r. w Opolu szesnastoletnia Iwona zamordowała przy użyciu siekiery i noża swoją siedemdziesięcioletnia babcię po czym piła jej krew. W 1999 r. Robert K. i Tomasz S. w jednym z bunkrów w okolicy Rudy Śląskiej dokonali rytualnego morderstwa dwóch osób. We wrześniu 2000 r. zdewastowano i sprofanowano dwadzieścia cztery groby na przykościelnym cmentarzu w Szamotułach.

Satanizm rytualny a dzieci

Szczegóły
Współczesny satanizm najbardziej rozwinął się w Stanach Zjednoczonych. Tam w roku 1966 założył swój Kościół Szatana Anthon Lavey. Stamtąd przyszła do Europy "Biblia Szatana”. Tam satanizm doczekał się prawnego uznania poprzez rejestracje ruchów satanistycznych. Tam tez prawo musiało się zająć okrutnymi rytuałami satanistycznymi i ich ofiarami – dziećmi.

Co to jest rytuał satanistyczny?
Rytuał satanistyczny jest określany jako kombinacja fizycznych, seksualnych, psychologicznych i duchowych nadużyć, używanych systematycznie w kombinacji z symbolami. Ceremonie mają przeważnie grupowy charakter, a rytualne czynności - religijne i magiczne znaczenie. Ofiary rytuałów są sterroryzowane przez powtarzające się nadużycia i indoktrynowane do wiary i praktyk grupy. Sataniści zasadniczo mają tendencję, aby wybierać bardzo młode dzieci i niemowlęta i poddawać je torturom rytualnym w imię Szatana. Z dorosłą osobą jest to o wiele trudniejsze. Sataniści swoje własne dzieci pozbawiają uczuć miłości, bliskość i szczęśliwego, zdrowego dzieciństwa. Nierzadko są tak okrutni jak wobec obcych dzieci.


W jaki sposób działają?
Notorycznie bija dziecko,
niejednokrotnie gwałcą,
upokarzają dziecko,
wciągają w te praktyki satanistów z innych grup,
dziecko jest przedmiotem okrutnych rytuałów satanistycznych,
zmuszają je np. do picia ludzkiego moczu i podobnych praktyk,
zmuszają do zabijania zwierząt,
powyższe rzeczy są często filmowane,
wychowują w nienawiści do Boga, Jezusa, chrześcijan,
robią dziecku „pranie mózgu”, zmieniając jego osobowość łamiąc psychikę,
pozbawiają snu i jedzenia,
nagradzają robienie złych rzeczy,
świadkami tych praktyk bywają członkowie rodzin.

Sens rytuałów
Niektóre obrzędy satanistyczne dają poczucie siły i kontroli nad ofiarami. Łatwo jest użyć kogoś kto się boi, stad tak częsty wybór dzieci do rytuałów. Sataniści to w gruncie rzeczy osoby o słabych charakterach i kompleksach, w trakcie rytuałów mogą wiec poczuć swoją władzę i moc. Są rytuały o charakterze "zabawy", psychodramy mającej według satanistów "terapeutyczne'', "oczyszczające" cele. Rytuały są też konsekwencją paktu z szatanem. Przykładem jest seryjny zabójca i gwałciciel - Richard Ramirez, który mordował dla Szatana. Obecnie przebywa on w celi śmierci i jest honorowym członkiem Kościoła Szatana.

Dlaczego dzieci?
Sataniści uważają się za bogów lub Bogu podobnych, dlatego tak ważne jest dla nich mieć władzę nad życiem i śmiercią drugiego człowieka. Najłatwiej to przychodzi gdy mają do czynienia z dziećmi. Nie ma dla nich rzeczy bardziej pożądanej niż rytualne wykorzystanie dziecka. To najbardziej odrażająca, przeciwstawiająca się Bogu i człowieczeństwu praktyka. Rytuały te zaspokaja także pedofilskie skłonności satanistów, dają poczucie władzy, gdyż dziecko zawsze będzie słabsze psychicznie i fizycznie od dorosłego. Dlatego polują na dzieci. W społeczeństwie sataniści odwracają zwyczajowe normy moralne, propagują egoizm, nienawiść, wypaczają przesłanie i sens modlitw chrześcijańskich, małpują chrześcijańskie obrzędy.

Co na to prawo?
W USA prawo przewiduje odpowiednie kary za rytualne praktyki satanistyczne na ludziach. Zwłaszcza ścigane są praktyki satanistyczne gdzie ofiarami są dzieci. Np. w ustawodawstwie stanu Illinois wymienione są wszystkie praktyki opisane na początku artykułu, a dodatkowo także: "przetrzymywanie dziecka w trumnie, lub otwartym grobie gdzie znajdują się ludzkie ciała, zmuszanie do spożywania ekskrementów ludzkich i zwierzęcych." To wszystko wskazuje, jak rozpowszechnione są praktyki satanistyczne w Stanach skoro maja one tak dokładne odbicie w prawie. Kary są surowe, przewidują nawet dożywcie dla sprawców. Można zapytać co na to wszystko mówi prawo w Polsce, gdzie zjawisko satanizmu dopiero się rozwija.

Wychodzenie z sekty satanicznej

Szczegóły

Bodźcem wstępowania do sekt satanicznych może być fascynacja okultyzmem i przebywanie w środowiskach ezoterycznych. Niejednokrotnie motywem jest przekonanie, że zaprzedając się diabłu, można osiągnąć różne materialne korzyści. Przyczyną zejścia na drogę satanizmu jest zwątpienie w potęgę dobra i skłonienie się ku złu, które stwarza pozory atrakcyjności i błyskotliwości. Nierzadko przyczyną jest zagubienie i niedowartościowanie, zranienie psychicznie lub po prostu nuda.

Rozpoznanie wpływów satanizmu opiera się na obserwacji zewnętrznej postawy danego człowieka. Trzeba zwrócić uwagę na zmiany osobowościowe, takie jak: ochłodzenie relacji z otoczeniem, nowe znajomości, tajemniczość, agresję względem siebie, rodziny i innych. Częste (ale niekonieczne!) są zmiany w wyglądzie np. zapuszczanie włosów i noszenie czarnej odzieży. Satanista zaprzestaje praktyk religijnych oraz przejawia agresję lub lekceważenie wobec świętości i utrwalonych wartości etycznych. Częste jest zainteresowanie okultyzmem, co uwidacznia się m.in. rysowaniem magicznych znaków i noszeniem amuletów. Typowy objaw to autokreacja na ludzi silnych psychicznie i otwartych umysłem filozofów, demonstrowanie własnej niezależności i wyższości nad innymi, zadowolenia z siebie i życia.

Pomoc dla ofiar sekt satanistycznych powinna iść jednocześnie w kilku kierunkach. W myśl zasady: Lepiej zapobiegać, niż leczyć należy czuwać nad prawidłowym rozwojem duchowym młodzieży. Trzeba zastanowić się nad tym, czy poświęca się im wystarczającą ilość czasu. Czy okazuje się miłość i pomoc w codziennych problemach? Czy jest wspólna modlitwa rodzinna oraz rozmowy o Bogu i o wierze? Bardzo pomocny będzie kontakt z duszpasterzem i poradnią dla osób zagrożonych przez sekty. Należy zapoznać się z fachową literaturą, opisującą ideologię i mechanizmy oddziaływania danej organizacji. Trzeba uzmysłowić zagrożonej osobie metody manipulacji i wielorakie niebezpieczeństwa grożące ze strony satanizmu. Ważne jest podtrzymywanie kontaktów poprzez włączanie do życia rodziny, by chronic przed odizolowaniem się od reszty, nadanie obowiązków i uczenie dyscypliny. Wokół tej osoby należy stworzyć środowisko żywej wiary ale przy tym nie można zmuszać rekonwalescenta do modlitwy lub sakramentów.

Bardzo pomocny może okazać się kontakt z poradniami zajmującymi się problematyką sekt, np. za pośrednictwem ogólnopolskiego serwisu http://www.sekty.net. Jeśli członkowie sekty próbują wpłynąć na daną osobę poprzez perswazję, groźby, uzależnianie narkotykami warto prosić o pomoc policję. Należy do minimum ograniczyć kontakty zagrożonej osoby ze światem zewnętrznym i ostrzec ją o możliwości prób ponownej indoktrynacjii. Jeśli wskutek uczestnictwa w sekcie satanicznej występują nękania diabelskie lub niewytłumaczalne zjawiska w otoczeniu, należy skontaktować się z księdzem egzorcystą za pośrednictwem najbliższej kurii biskupiej. Wszelkie pozostałości po uczestnictwie w sekcie (materiały informacyjne, książki, przedmioty służące do rytuałów, amulety, itp.) należy zniszczyć tak, by nie nadawały się do użytku.

Ofiary satanizmu I

Szczegóły

Satanizm, okultyzm i spirytyzm nie są nieszkodliwą zabawą. To bardzo niebezpieczne praktyki, powodujące trwałe i trudne do wyleczenia zranienia duszy, a co najważniejsze otwierają one drogę wprost dla działalności szatana w człowieku, czego konsekwencją są najczęściej samobójstwa nieszczęsnych ofiar tych praktyk.

Wiele samobójstw pozostaje niewyjaśnionych, ich przyczyny nie są dość jasne (najczęściej nie chcą być uznane za jasne, czyli o podłożu satanistycznym...), albo są ukrywane przez rodziny samobójców w obawie przed reakcją społeczeństwa. Ale prawda jest taka, ze wiele samobójstw ma motywy związane z satanizmem i okultyzmem czy magią, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Znane są przypadki popełnienia samobójstwa pod wpływem satanistycznych tekstów metalowych zespołów, szczególnie z dziedziny black metalu, które niejednokrotnie wprost wyrażają zachętę do samobójczej śmierci. Pewna część zespołów metalowych odwołuje się do treści satanistycznych, wystarczy popatrzeć na okładki ich płyt i sprawa staje się prosta, widać wyraźnie, jakie treści propaguje dany zespół.
Satanistyczne treści są często ukryte w zapisie podprogowym, albo odczytać je można dopiero puszczając utwór od końca. Muzyka metalowa jest szczególnie groźna dla młodych ludzi, bowiem nie oferuje żadnych pozytywnych wartości, a jedynie negację, z negacją życia jako takiego włącznie. Można powiedzieć, że przewodnie hasło tego nurtu to "Niech żyje śmierć", samo w sobie absurdalne, ale nie dla satanistów, z których większość rekrutuje się z kręgu słuchaczy muzyki metalowej.

Właśnie takich trzech młodych ludzi (14, 17, 18 lat) z małej niemieckiej miejscowości Reichenbach, stało się ofiarami tej muzyki, satanizmu i magii. Najstarszy Rene pewnego dnia zmienił swój wygląd, przefarbował włosy na czarno i tak też zaczął się ubierać. Zainteresował się wiedzą tajemną, w opuszczonym domu zaczął urządzać seanse spirytystyczne. Na podstawie dostępnych książek, które i w Polsce można kupić bez problemu, początkowo "tylko" wywoływał duchy, ale jednak było to dla niego wciąż za mało. Kontaktował się z czcicielami szatana w internecie, z którymi wymieniał się doświadczeniami.

Dla Rene'a nadrzędnym celem było nawiązanie kontaktu z szatanem i do tego zmierzał na swoich seansach spirytystycznych, w których uczestniczyli także dwaj jego młodsi koledzy. Ich fascynacja szatanem przerodziła się szybko w fascynację śmiercią. Często mówili w swoim otoczeniu, (które w ogóle nie zwracało na to uwagi!) o chęci popełnienia samobójstwa. Zamiar ten obwieścili także w internecie. Jednak nikt nie zareagował, nikt nie przyszedł chłopcom z pomocą... W dzień, który miał być ich ostatnim dniem, nikomu już nic nie mówili. By dodać sobie odwagi, wypili trochę alkoholu, ale zachowywali się inaczej niż zwykle, byli milczący i smutni, z nikim nie rozmawiali. Około 11 w nocy ktoś ich zobaczył biegnących w kierunku 80 metrowego ceglanego mostu. Rano znaleziono ich zmasakrowane ciała. Przeguby ich rąk były powiązane grubą linką, nikt nie wie, dlaczego tak powiązali sobie ręce... Ani dlaczego skoczyli z tego mostu. Ale chyba nietrudno się domyśleć, że główną przyczyną były praktyki satanistyczne i obojętność rodziców, kolegów, całego społeczeństwa tego miasteczka, które dobrze zwiedzało, co się działo w starym opuszczonym domu... Jednak traktowali to jako niegroźną zabawę młodych ludzi, która przechodzi z wiekiem... Jak widać takie ?zabawy" nie pozostają bez skutku, a koniec bywa tragiczny, bowiem satanizm ZAWSZE prowadzi do apoteozy śmierci, zwłaszcza samobójczej.

Najtragiczniejszy jest tu brak świadomości tego i traktowanie groźnego zjawiska jako nieszkodliwej zabawy. Powoduje to uśpienie czujności i otwiera drzwi szatanowi, na którego wpływy podatne są zwłaszcza młode osoby, nieświadome, jakie niebezpieczeństwo na nie czyha pod postacią satanizmu, magii i okultyzmu. Nieświadomość obcości szatana ułatwia mu działanie i pozwala, zwodzić takich młodych ludzi jak Rene, Mick i Mike. Bez wątpienia i Ty młody czytelniku, który jesteś zafascynowany magią, satanizmem czy okultyzmem, nawet w "niewinnym" wydaniu Harrego Pottera narażasz się na działanie szatana i jeżeli nie zejdziesz z tej drogi może Cię spotkać to, co tych trzech chłopców...

Szczegóły
Internetowi sataniści nakłonili wiele osób do popełniania zbrodni. Wirtualni sataniści działają także w Polsce. W 1996 r w Opolu 15.letnia wnuczka (związana z kultem szatana ) dokonała zabójstwa swojej 73-letniej babci.

1. Internetowi sataniści nakłonili wiele osób do popełniania zbrodni. Wirtualni sataniści działają także w Polsce.

2.W 1996 r w Opolu 15.letnia wnuczka (związana z kultem szatana ) dokonała zabójstwa swojej 73-letniej babci.

3.W 1996 r w Legnicy w starej kuźni w której sataniści odprawiali swoje czarne msze znaleziono zwłoki 16-letniego chłopca.

4.W 1997 r doszło do popełnienia dwóch samobójstw uczniów szkół średnich w Białej Podlaskiej. Przyczyną śmierci były praktyki satanistyczne. Za nakłanianie do samobójstw i handel narkotykami oraz niszczenie nagrobków wskazano na 2 lata więzienia satanistów w wieku 19 i 23.

5.W marcu 1999 r w Rudzie Śłąskiej dwóch 19-latków dokonało rytualnego zabójstwa na tle satanistycznym 19-letniej dziewczyny i 17-letniego chłopaka.

6.W 1999 r w Ełku Sąd Rejonowy wydał wyrok w sprawie znieważania zwłok ludzkich przez dwóch satanistów, skazując ich na karę pozbawienia wolności.

To właśnie tzw. pseudo sataniści najczęściej organizują czarne msze, podczas których składają krwawe ofiary, oraz dokonują rytualnych zabójstw. Co ważne, ich ofiarami są najczęściej inni sataniści.

U byłych członków sekt występują:
Problemy psychiczne natury poznawczej, trudności w koncentracji i zapamiętywaniu.
Stany depresyjne, zwłaszcza na początku normalnego życia, związane są z poczuciem braku nadziei na szczęśliwą przyszłość, zniechęcenia, z kryzysem tożsamości, itd.
Stany desocjacyjne, utrudniające koncentracje uwagi z powodu krótkich okresów utraty świadomości. Są efektem wyuczonego w sekcie mechanizmu ucieczkowego polegającego na wchodzeniu w odmienne stany świadomości, lub stany tzw. nie myślenia
Obciążony język może sprzyjać stanom odpływania. Są to konsekwencje częstego posługiwania się żargonem sekty. Obciążony język powstrzymuje wyzwolenie się z magicznego sposobu myślenia charakterystycznego dla sekt.

Poradnik o działalności sekt i kultów

Szczegóły
Poradnik o działalności sekt i kultów
Podział sekt
Sekta a Kościół
Przyczyny powstawania sekt w PL
Przyczyny powstawania sekt
Metody werbowania
Techniki wpływu
Skutki przynależności do sekt
Skutki bycia w sekcie
Rozpoznanie wpływu sekty
Przeciwdziałanie
Przeciwdziałanie cd.
Rozpoznanie niebezpiecznych grup
Bibliografia
Wszystkie strony
Strona 1 z 14
W chwili obecnej na kuli ziemskiej istnieje około 50.000 przeróżnych grup wyznaniowych i światopoglądowych zrzeszających dziesiątki milionów wyznawców. W samej tylko Afryce jest ich prawie 10.000 zaś w Polsce co najwyżej (?) kilkaset. Sekty (secare, sequor - łac. naśladować) to każdy zbiór ludzi pozostający w opozycji do reszty społeczeństwa lub społeczności, w której dana sekta istnieje. Grupa stosuje izolację zarówno przestrzenną, jak i światopoglądową, ideologiczną i psychologiczną. Twory te powstają zazwyczaj w wyniku protestu wobec organizacji eklezjastycznej (kościoła) doprowadzając do zerwania z nią i utworzenia nowej własnej organizacji, przybierającej postać sekty.

Charakterystyka ogólna

W chwili obecnej na kuli ziemskiej istnieje około 50.000 przeróżnych grup wyznaniowych i światopoglądowych zrzeszających dziesiątki milionów wyznawców. W samej tylko Afryce jest ich prawie 10.000 zaś w Polsce co najwyżej (?) kilkaset. Sekty (secare, sequor - łac. naśladować) to każdy zbiór ludzi pozostający w opozycji do reszty społeczeństwa lub społeczności, w której dana sekta istnieje. Grupa stosuje izolację zarówno przestrzenną, jak i światopoglądową, ideologiczną i psychologiczną. Twory te powstają zazwyczaj w wyniku protestu wobec organizacji eklezjastycznej (kościoła) doprowadzając do zerwania z nią i utworzenia nowej własnej organizacji, przybierającej postać sekty.

Rodzaje sekt

Rozróżniamy sekty:


1. Psychomanipulacyjne stosujące zmasowane transakcje ukryte, mające wszelkie znamiona gry psychologicznej zmierzające do uzależnienia danej osoby poprzez ukształtowanie nowej tożsamości, utratę kontroli oraz możliwości dokonywania racjonalnych wyborów. Są to ugrupowania charakteryzujące się totalitaryzmem naruszającym podstawowe prawa człowieka lub zasady współżycia społecznego.
2. Nowe ruchy religijne, czyli grupy otwarte (neutralne). Są to ruchy religijne których specyfiką jest nazwa. Zazwyczaj ich religijność jest bardzo ograniczona;
3. Grupy para religijne zorientowane na wartości doczesne takie jak rozwój osobowości i zdrowia opartych na orientalnych tradycjach religijnych;
4. Kulty, czyli sięgnięcie do orientalnych bądź neopogańskich inspiracji. Uznają alternatywne metody leczenia, astrologię lub magię;
5. Denominacje to duże grupy posiadające ustabilizowaną strukturę, daleko bardziej akceptowalną przez społeczeństwo. Denominacja to tzw. mniejszość religijna.

Ponadto sekty dzielimy na:
* Satanistyczne opierające się w dużej mierze na nurtach muzyki metalowej, okultyzmie, kultach siły, krwi, buntu przeciw Bogu i kościołowi, a ostatnio nawet przeciwko szatanowi. Inspiracją dla nich jest kilkudziesięciostronicowa broszurka autorstwa Antona Sandora La Veja (założyciela amerykańskiego kościoła szatana) zwana potocznie Biblią Szatana. Na rynku satanistycznym pojawiła się w ostatnich czasach tzw. elita polskich satanistów(ideologicznych) działających w internetowych stronach o tematyce satanistycznej. Są to ateiści nie wierzący ani w Boga, ani w szatana , znacznie groźniejsi jednak od tzw. grup pseudo satanistycznych. Grupy ideologiczne - są niebezpieczne, bo zmieniają światopogląd ludzi, przenikają tkankę społeczną z niebezpiecznymi ideami (nie tylko La Veya, ale także Schopenhauera, Nietzschego). Promują kult siły, brak akceptacji dla słabości-słowem robiący dzieciom wodę z mózgu. Sataniści ideologiczni działają mniej spektakularnie od pseudo satanistów, stąd są mniej rozpoznani. Źródłem wiedzy na ich temat mogą być tworzone przez członków tychże grup strony internetowe. Ich odnalezienie nie nastręcza żadnych trudności. Wpisanie do dowolnej wyszukiwarki internetowej słowa "satanizm" powoduje wyświetlenie co najmniej kilkunastu polskich stron o tematyce satanistycznej. Dotyczą one praktycznie wyłącznie satanizmu ideologicznego. "Nastolatek nie radzący sobie z problemami zamyka się w sobie, przestaje reagować na otoczenie, pogrąża się w bezczynności. Z czasem wydaje mu się, że nikt go nie rozumie i zaczyna szukać alternatywnych źródeł akceptacji. W dobie Internatu znalezienie bratniej duszy nie jest trudne. Cybersekty czy sieciowi wyznawcy szatana tylko czekają na "zagubionych, zdesperowanych i szukających oparcia"(Ingolf Christiansen, niemiecki specjalista ds. satanizmu w Internacie ). Natomiast grupy pseudo satanistyczne są efektem oddziaływania kultury masowej. - Młodzi ludzie przyswajają sobie wzory zachowań. Często nawet nie znają Biblii szatana albo wybierają sobie z niej tylko to, co im się podoba. To właśnie te grupy najczęściej organizują czarne msze, podczas których składają krwawe ofiary (ideologiczny satanizm laveyowski całkowicie odrzuca możliwość składania żywych ofiar), oraz dokonują rytualnych zabójstw. Co ważne, ich ofiarami są najczęściej inni sataniści. Z ideologią satanistyczną spotykają się w szkole lub w swoich grupach rówieśniczych. Pociąga ich potęga siły, bezkarność, możliwość odrzucenia nie tolerowanego przez nich świata.
* Wschodnie, nawiązujące do buddyzmu lub hinduizmu;
* Neopogańskie, nawiązujące do religii słowiańskich;
* Neodeistyczne, oparte na zasadach siedemnastowiecznego deizmu (Bóg jest ale ma w nosie świat);
* Psychoanalityczne opierające się na parapsychologii;
* Terapeutyczne;
* Ekonomiczne korzystające z technik manipulacji i wywierania wpływu w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
* Edukacyjne wprowadzające własne metody i techniki nauczania;
* Polityczne mające na celu osiągnięcie odpowiednich wpływów na sytuację państwa;
* Alternatywne głoszące życie radykalnie różne od istniejących stosunków międzyludzkich;
* Uzdrowicielskie odwołujące się do irracjonalnych metod dalekich od rozwiązań naukowych;
* Adwentystyczne, głoszące koniec świata;
* Pietystyczne izolujące się od świata, skoncentrowane na wew. przeżyciach mistycznych;
* Gnostyczne, uwzględniające wiedzę, intelektualizm i izolacjonizm.

Sekta i Kościół różnią się kilkoma znaczącymi szczegółami:

* W Kościele człowiek się rodzi, do sekty się wstępuje,
* Kościół jest zwykle dużym organizmem, sekta zazwyczaj niewielką społecznością,
* Kościół uznaje kompromis ze światem, sekta zaś odrzuca świat jako siedlisko moralnego i duchowego zła i upadku,
* W kościele istnieje podział na większe jednostki organizacyjne, w których wierni z trudem przełamują anonimowość, w sekcie członkowie poznają się bliżej,
* Kościół charakteryzuje się stałą hierarchią zawodową, w sekcie jej brak,
* W kościele praktyka sakramentalna związana jest z kapłanami, w sekcie odrzuca się sakramenty na rzecz bezpośredniego obcowania ze strefą sacrum,
* Kościół uznaje częściowo autonomie świata, sekta dzieli świat na przekonania religijne. Zatem cechą nadrzędną charakteryzującą sekty jest dezaprobata wobec świata zewnętrznego.

Przyczyny powstawania sekt w Polsce

1. Ustrojowe. Zmiana ustroju w 1989 r z totalitarnego na demokratyczny, otwarcie granic, umożliwiający napływ nowych idei, zmiana prawa, gwarancje wolnościowe, prawo do zrzeszania się , wolność sumienia i wyznania, łatwość uzyskiwania rejestracji (osobowości prawnej), brak jakiejkolwiek kontroli państwa nad działalnością nowych tworów, możliwości korzystania z różnych ulg i przywilejów, oraz nie przygotowanie instytucji publicznych do rozwiązywania problemów wynikających z działalności sekt.
2. Społeczne. Kryzysy:
* cywilizacji(odejście od dużych instytucji takich jak partie polityczne, ruchy społeczne, na rzecz małych wspólnot),
* rodziny, (problemy ekonomiczne),
* tradycyjnych kościołów i innych związków wyznaniowych,
* instytucji edukacyjno-wychowawczych (szkół),
* ekonomiczny państwa (bezrobocie).
3. Indywidualne. Potrzeby:
* Przynależności i wspólnoty,
* Dążenia do integralności życia na wszystkich jego płaszczyznach,
* Znalezienia sensu życia i trwałych wartości,
* Znalezienia tożsamości religijnej i kulturowej,
* Bycia rozpoznanym i wyróżnianym,
* przynależności do elity,
* Znalezienia transcendencji,
* Duchowego kierownictwa,
* Zaangażowania się i współuczestnictwa.

Przyczyny wstępowania do sekt

Wszyscy ludzie są bardziej lub mniej podatni na techniki werbowania. Zależy to głównie od takich czynników jak: rozwój, rodzina, czy osobowość. Najczęściej z sektami wiążą się ludzie młodzi, uczniowie szkół ponad podstawowych, studenci i stażyści .Osoby przeżywające życiowe powikłania, zestresowane, w ekonomicznym, duchowym bądź emocjonalnym dołku. A także ludzie z rodzin szczęśliwych i dysfunkcyjnych. Dzieje się to w sytuacjach gdy ludzie nie mogą ze sobą wytrzymać, po śmierci kogoś bliskiego, podczas choroby, po wypadku, po zawodzie miłosnym, po przeprowadzce do nowego miasta, po utracie pracy, na I roku studiów, w chwilach szczególnej samotności słowem w trudnych życiowo chwilach ludzkiego życia.

Metody werbowania

* Gdzie można zostać zwerbowanym? Wszędzie. Na pielgrzymce itp. zlocie religijnym, na wycieczce, w restauracji, akademiku, we własnym domu, w szpitalu, na dyskotece, w podróży, na uczelni i w szkole i w pracy.

* Kto może werbować ? Znajomy, przyjaciel, ktoś z rodziny, zupełnie obcy ludzie, bywa że młodzi i sympatyczni, osoby wyglądające na bardzo szczęśliwe albo sprawiające wrażenie silnie przekonanych o słuszności głoszonych poglądów.

* W jaki sposób? Rozdają ulotki, rozlepiają plakaty, ogłaszają się w prasie, sprzedają książki, zapraszają "właśnie ciebie" na spotkania, oferują bezpłatną pomoc, proszą byś pochopnie nie podejmował żadnych decyzji z jednoczesnym naciskiem na zdecydowane zaangażowanie w działanie grupy, wyolbrzymiają negatywne skutki rzeczywistości, często zarzucają zło kościołom, dają do zrozumienia, że tylko na łonie ich grupy można przeżyć życie w błogości i rozwiązać swoje życiowe problemy, szybko próbują uzyskać osobiste informacje o tobie i wejść z butami w twoją codzienność.

Stosowane techniki wywierania wpływu to:

* Poczucie winy. Przesadne interpretowanie grzechów popełnionych w dawnym trybie życia.
* Kontrola informacji mająca na celu niemożność dokonywania rozsądnych ocen i prawidłowych interpretacji.
* Kontrola zachowań, czyli całkowite podporządkowanie się regułom panującym w grupie.
* Sztywny plan zajęć powodujący ograniczenie wolnego czasu, swobody zachowań, oraz obowiązek rozliczania się z każdej minuty.
* Pozbawienie snu, tworzenie dezorganizacji i zwiększonej wrażliwości na wydłużenie zająć fizycznych i umysłowych z równoczesnym ograniczeniem należytej ilości snu i odpoczynku.
* Kontrola myśli obejmująca posługiwanie się nowomową oraz stosowanie technik wyciszania myśli i koncentracji umysłu. Członkowie uczą się manipulowania własnymi procesami myślowymi.
* Metakomunikacja, czyli wdrażanie informacji poprzez świadomość akcentowania niektórych słów czy wyrażeń w treści zagmatwanych wykładów. Presja grupy, obelgi słowne, publiczna spowiedź,
* Zakaz pytań i hipnoza.

Skutki przynależności do sekt

1. Internetowi sataniści nakłonili wiele osób do popełniania zbrodni. Wirtualni sataniści działają także w Polsce na licznych stronach internetowych.
2. W 1996 r w Opolu 15 letnia wnuczka (związana z kultem szatana) dokonała zabójstwa swojej 73.letniej babci.
3. W 1996 r w Legnicy w starej kuźni w której sataniści odprawiali swoje czarne msze znaleziono zwłoki 16 letniego chłopca.
4. W 1997 r doszło do popełnienia dwóch samobójstw uczniów szkół średnich w Białej Podlasce. Przyczyną śmierci były praktyki satanistyczne. Za nakłanianie do samobójstw i handel narkotykami oraz niszczenie nagrobków wskazano na 2 lata więzienia satanistów w wieku 19 i 23.
5. W marcu 1999 r w Rudzie Śłąskiej dwóch 19.latków dokonało rytualnego zabójstwa na tle satanistycznym 19. Letniej dziewczyny i 17.letniego chłopaka.
6. W 1999 r w Ełku Sąd Rejonowy wydał wyrok w sprawie znieważania zwłok ludzkich przez dwóch satanistów, skazując ich na karę pozbawienia wolności. To właśnie tzw. pseudo sataniści najczęściej organizują czarne msze, podczas których składają krwawe ofiary, oraz dokonują rytualnych zabójstw. Co ważne, ich ofiarami są najczęściej inni sataniści.

U byłych członków sekt występują:

* Problemy psychiczne natury poznawczej, trudności w koncentracji i zapamiętywaniu,
* Stany depresyjne, zwłaszcza na początku normalnego życia, związane są z poczuciem braku nadziei na szczęśliwą przyszłość, zniechęcenia, z kryzysem tożsamości, itd..
* Stany desocjacyjne, utrudniające koncentracje uwagi z powodu krótkich okresów utraty świadomości. Są efektem wyuczonego w sekcie mechanizmu ucieczkowego polegającego na wchodzeniu w odmienne stany świadomości, lub stany tzw. nie myślenia.
* Obciążony język może sprzyjać stanom odpływania. Są to konsekwencje częstego posługiwania się żargonem sekty. Obciążony język powstrzymuje wyzwolenie się z magicznego sposobu myślenia charakterystycznego dla sekt.

Rozpoznanie wpływu sekty

Po czym poznać, że dziecko ma kontakt z sektą? Dwa z wymienionych niżej punktów występujące u dziecka nie muszą znaczyć, że jest ono pod wpływem sekty. Ponadto, zachowanie członków niektórych grup nie musi wykazywać wszystkich z 18 zachowań*. Jest to jednak wyczerpująca lista którą rodzice powinni znać. U osób które wstąpiły do sekt można dostrzec:

* Nagłe zmiany osobowości,
* Sprawianie wrażenia nieobecnych, czasami ów stan zbliżony jest do transu,
* Zamykanie się w sobie i tajemniczość,
* Posługiwanie się językiem sekty (nowomowa), żargonem wewnętrznym,
* Nowy sposób odzywania się,
* Nowe kontakty towarzyskie,
* Utrata poczucia humory,
* Utrata zdolności krytycznego myślenie,
* Przesadny krytycyzm,
* Przyjmowanie agresywnej postawy obronnej,
* Zmiana naturalnej mimiki twarzy,
* Utrata możliwości abstrakcyjnego myślenia, nie używanie metafor, utrata płynności wypowiedzi, zmiana dotychczasowego sposoby formułowania myśli,
* Ograniczenie zdolności do zawierania związków intymnych,
* Brak uczuć i chłód w stosunkach z rodziną i przyjaciółmi,
* Zmiany fizyczne - nagły przyrost lub spadek wagi - spowodowany nieodpowiednią dietą, bezsenność, przemęczenie,
* Zachowania neurotyczne, psychotyczne, skłonności samobójcze,
* Niezwykłe pobudzenie i witalność,
* Fascynacje nową literaturą i muzyką.

Przeciwdziałanie

Z dzieckiem mającym kontakt z sektą należy przede wszystkim rozmawiać o jego nowej religii. Wskazane jest zapoznanie się z materiałami dotyczącymi sekt, w które uwikłane są dzieci. Należy wskazywać dziecku literaturę wyjaśniającą mechanizm oddziaływania sekty na jego psychikę. Za wszelką cenę podtrzymywać z nim kontakt włączając go do problemów dnia codziennego rodziny. Nie wolno dopuścić by się całkowicie odizolowało. Zasad moralnych należy je uczyć przez miłość i dyscyplinę. Bardzo wskazane jest skontaktowanie się z duszpasterzem, pedagogiem w szkole, poradnią dla rodziców poszkodowanych przez sekty lub z punktem konsultacyjno - informacyjnym.

* Kraków Stowarzyszenie CEDR+ 30-960 Kraków 1 skr. poczt. 63 cedrplus@cedrplus.org http://www.cedrplus.org
* Kraków Dominikański Ośrodek Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach ul. Dominikańska 3/24, 31-043 Kraków, tel./fax (0-12) 423-11-81 e-mail: krakow@sekty.net
* Łódź Stowarzyszenie Ruch Obrony Rodziny i Jednostki ul. Gdańska 90, 90-613 Łódź, tel. (0-42) 637-31-65
* Łódź Stowarzyszenie Civitas Christiana - Biuro Informacji i Dokumentacji Nowych Ruchów Religijnych i Sekt ul. Piotrkowska 49, 90-417 Łódź
* Warszawa Poradnia Stowarzyszenia Ruch Obrony Rodziny i Jednostki Zespół Szkół nr 22 im,. E. Konopczyńskiego, ul. Konopczyńskiego 4, 00-335 Warszawa, tel. (0-22) 827-89-67
* Warszawa Ośrodek Informacji, Dokumentacji i Badań Nowych Ruchów Religijnych i Sekt "Angelos" przy oddziale Stowarzyszenia Civitas Christiana ul. Wspólna 63 B, 00-687 Warszawa, tel. (0-22) 628-23-39
* Warszawa Dominikański Ośrodek Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach ul. Dominikańska 2, 02-741 Warszawa, tel. (0-22) 853 52 22

Jako rodzice, macie prawo zniszczyć wszelkie niebezpieczne (np. sataniczne) broszury. No i należy kochać swoje dzieci, bowiem miłość jest silniejsza niż zło.

Warto również:
1. Zapisywać nazwiska, adresy i telefony mające jakiekolwiek związek z aktywnością dziecka w sekcie;
2. Zachować spokój i unikać gróźb. Nie należy dziecka osądzać i odpowiadać na wszelkie próby nawiązania kontaktu wychodzącego od dziecka. Być gotowym na każdą próbę rozmowy;
3. Ustalić i wypowiedzieć głośno swoje stanowisko. Nie akceptować organizacji, ale nie być przeciwko dziecku;
4. Nie dawać dziecku żadnych pieniędzy, które posłużyłyby sekcie, a nie jemu;
5. Przechowywać ważne dokumenty tak, by dziecko nie miało do nich dostępu;
6. Przyłączyć się do już istniejącej grupy rodziców dotkniętych podobną sytuacją. Najbardziej fachową wiedzę posiadają Dominikańskie Ośrodki Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach. Są organizacjami pomagającymi osobom poszkodowanym przez destrukcyjną działalność grup kultowych oraz sekt.

1. W swoich działaniach koncentrują się na ochronie ludzi przed manipulacją psychologiczną, doktrynalną i ideologiczną, niezależnie od jej pochodzenia w celu zabezpieczenia praw jednostki zagwarantowanych w Deklaracji Praw Człowieka.
2. Zainteresowanym osobom przekazują wszystkie informacje: pozytywne i negatywne o konkretnej grupie.
3. Przekazują również informacje dotyczące metod manipulacji i rozbijania osobowości stosowane przez grupy oraz sposoby przeciwdziałania im.
4. Szanują osobiste przekonania osób zgłaszających się do Ośrodków i nie nawracają nikogo na wiarę katolicką. Osobom zainteresowanym wsparciem duchowym podajemy adresy duszpasterstw i wspólnot katolickich.
5. W sprawach, w których nie są kompetentni nie udzielają porad a jedynie pośredniczą w nawiązaniu kontaktu z fachowcami (np. w zakresie terapii rodzinnej, małżeńskiej, uzależnień, konsultacji medycznej i prawnej).
6. Na życzenie osób zgłaszających się do Ośrodków zachowują dyskrecję odnośnie ich tożsamości i istoty problemu.
7. Nie zajmują się:
o działalnością detektywistyczną,
o uprowadzeniem ludzi z grup kultowych,
o prowadzeniem katalogu grup kultowych z podziałem na dobre i złe,
o deprogramowaniem osób uzależnionych od grup kultowych,
o udzielaniem pomocy materialnej.

Ośrodki kierują swą ofertę do poszkodowanych przez działania destrukcyjnych grup kultowych oraz ich rodzin i przyjaciół. Sympatykom nowych ruchów religijnych i sekt udzielają informacji o zagrożeniach wynikających z pozostawania pod ich wpływem.
Kontakt z n.w ośrodkami:
Kraków: wtorki 16.00 - 19.00, telefonicznie: czwartki 10.00 - 12.00 ul. Dominikańska 3/24 31-043 Kraków, telefax: +12 423-11-81, krakow@sekty.net
7. Zachować szczególną ostrożność w przypadku nieznanych "profesjonalistów" proponujących pomoc w odzyskaniu dziecka. Zazwyczaj są to zwykli naciągacze;
8. Zwracać się do prasy, aby opisać swoją historię. Opisanie dramatu (bez nazwisk) pomoże uniknąć następnych. Kontakt z mediami zmusi sekty do zaniechania działania lub wycofania się z jakiegoś kroku;
9. Zwracać się nieustannie o pomoc do różnych instytucji społecznych, władz samorządowych, politycznych.

Rozpoznanie niebezpiecznych grup
Oto sposób na rozpoznanie niebezpiecznych grup i związków wyznaniowych. Należy przekreślić stwierdzenia które nie pasują do interesującej nas grupy. Jeśli nie można przekreślić każdego z nich, należy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z tą grupą:
1. Pierwszy kontakt z grupą pokazał całkowicie odmienne widzenie świata.
2. Obraz świata jest bardzo prosty, przez co wyjaśnia rzeczywiście każdy problem.
3. W grupie znajdziesz wszystko, czego do tej pory szukałeś.
4. Grupą kieruje przywódca wew. Uznawany za ojca, guru, a nawet za "boga".
5. Świat zmierza nieuchronnie ku katastrofie i tylko grupa wie jak go ratować.
6. Grupa jest elitą, pozostała ludzkość jest chora i zagubiona. Tylko w łonie grupy można się uratować.
7. Grupa odrzuca nauki szkół. Jedynie jej nauka uznawana jest za wartościową i prawdziwą.
8. Grupa odrzuca racjonalne myślenie jako negatywne, sataniczne i nieoświecone.
9. Krytyka i odrzucenie stojących na zewnątrz dowodzi, że grupa ma rację.
10. Grupa ocenia siebie jako tę jedyną prawdziwą rodzinę lub wspólnotę.
11. Grupa chce by zerwać wszelkie relacje rodzinne, stanowiące przeszkodę w rozwoju.
12. Grupa oddziela się od reszty świata poprzez ubiór, żywienie, ograniczenie swobody w relacjach międzyludzkich.
13. Grupa żąda ścisłego posłuszeństwa regułom lub dyscyplinie, gdyż jest to jedyna droga do zbawienia.
14. Grupa narzuca sposób zachowań seksualnych.
15. Nigdy w ciągu 24 godzin nie jesteś sam, zawsze masz towarzysza.
16. Grupa wypełnia cały dzień zadaniami np.: sprzedaż książek, czasopism, werbowaniem nowych członków .
17. Jeśli obiecany przez grupę sukces nie nastąpił uważają oni, że wy sami jesteście odpowiedzialni ponieważ nie zaangażowaliście się dostatecznie lub wasza wiara była zbyt słaba.
18. Członkiem grupy powinniście zostać już dziś, natychmiast.
19. Nie istnieje możliwość uzyskania obiektywnego obrazu grupy dlatego, że ważniejsze od refleksji jest przeżycie zgodne z zasadą. Tego po prosty nie da się wyjaśnić, prosimy przyjdźcie do nas i weźcie udział w spotkaniu. Kiedy przyjdziecie - zrozumiecie.
[/quote] http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/zagroz ... nisci.html
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14307
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 400
Podziękował: 15132 razy
Otrzymał podziękowanie: 22072 razy

Re: Satanizm i podobne ugrupowania

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 07 sty 2020, 12:39

daje to tutaj, choć może pasuje gdzieś lepiej.

Poznajcie największego gwałciciela współczesnych czasów o twarzy niewinnego dziecka :o
gwałtów na mężczyznach

https://youtu.be/PEv_eBoWppE
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14307
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 400
Podziękował: 15132 razy
Otrzymał podziękowanie: 22072 razy

Re: Satanizm i podobne ugrupowania

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 08 sty 2020, 13:47

0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Olkaaa
Posty: 4
Rejestracja: środa 22 sty 2020, 17:01
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: Olkaaa » środa 22 sty 2020, 18:05

Witam wszystkzyskich. Jakiś czasu temu zainteresowalam się duchowym satanizmem. W księdze jest wyraźnie napisane, że to Szatan stworzył ludzi i jest zły, że wszystko to zostało zamiecione pod dywan i zakryte chrześcijańskimi bredniami. Zaczęłam drążyć ten temat, znalazłam milion informacji (wymieszanych, poplatanych i sprzecznych ze soba) od których az pęka mi głowa. Po pierwsze czytałam w waszym wątku czyjąś wypowiedź, ze Enki to zło i dół, a Enlil to gora i światłość. Nie jest to prawda. Są 4 potegi rządzące piekłem.
Ea/Enki - Szatan
Enlil - Belzebub
Innana - Istar / Astaroth
Aszur - Astaroth
Byli oni czterema najpotezniejszymi i najpopularniejszymi Bogami na świecie, oryginalnymi Bogami z Mezopotamii. Wszyscy sa powiązani. Enlil jest bratem przyrodnim Enki, a Innana i Aszur to bliźniacy, wnuki Enlila. Wszystko to odpowiada religii Ugaryckiej czyli Sumeru. Mówicie, ze Enlil i Enki to wrogowie, inne siły ale razem żądza piekłem i pomagają sobie, są sobie bardzo bliscy.
Dalej jest napisane : Gdy judeo-chrześcijaństwo pojawiło się na świecie cała czwórka wylądowała w grimuarach. Ich reputacja została zniszczona, oni zaś byli okrutnie szkalowani, demonizowani i okrzyknieci złymi.
Zastanawiało mnie to, dlaczego w kluczach Salomona jest tak wiele Demonów. O ile Szatana czy Seta rozumiałam (mając jeszcze katolicki obraz w glowie) o tyle nie mogłam pojąć co robi tam Astaroth, Tot czy Bóg słońca Ra. Czy byli oni źli? I dlaczego wszystkie te 'demony', które się tam znajdują sa Bogami Egiptu? Jest Horus, jest Neftyda żona Seta wraz z mężem, jest Nergal inaczej zwany Hades lub Pluton, jest właśnie Amon, Abaddon zwany Apollyon, Anubis, Mulciber architekt Pandoleum, Ozyrys, Raum czyli egipski Khnum, Sesthat żona Tota wraz z mężem, Merkury zwany Hermes. Musiałabym policzyć ile jest tych Demonów, ale kilkadziesiąt. Wszyscy byli 'zli'? Chyba znalazłam odpowiedź. Natknęłam się na artykuł mówiący o tym, ze jahve był po prostu kolejnym kosmita, który przybył na Ziemię i był strasznie zazdrosny o innych Bogów. Zrobił awanturę Salomonowi o to, ze ich czci. Dlatego Salomon spetal wszystkich tych Bogów? Sztuka Goecji (w która wierzy cały świat i wszyscy wiedzą, ze jest prawda i ze można te Demony przyzwac - tak samo jak tabliczka ouija). 'Kabalisci wierzyli, ze Salomon przyzywal Demony i zarazem przypisywali mu autorstwa traktakow magicznych opisujących jak należy to zrobić.

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3157

https://treborok.wordpress.com/kim-jest ... eview=true

https://www.google.com/amp/s/facet.onet ... crkc03.amp

Wg tych artykułów jahve był po prostu kolejnym kosmita, który przy pomocy Salomona spetal wszystkich pozostałych. Salomon później palił i niszczył swiatynie innych Bóstw między innymi Astaroth.
Inne wersje mówią, ze Anannuki zostali ukarani za danie ludziom wiedzy i zeslani w odchlan Ziemi na tysiące lat, ale to się nie trzyma kupy z historią o jahve i Salomonie. Wglebiajac się dalej w Duchowy Satanizm widzimy, że Szatan oczekuje od nas jednego : samoudoskonalania się, medytacji, otwierania czakr i wznoszenia węża kundalini (co można osiągnąć również przez orgazm). Ostatnio pewien katolik zapytał mnie czemu walczę z iluminatami i masoneria skoro to sa moi bracia. Iluminaci zostali zalozeni przez Żyda, a duchowy Satanizm mówi wyraźnie, ze żyd do nasz największy wróg. Ze żaden człowiek, który jest chodź w połowie żydem nie może zostać Satanista, nie może zrobić deklaracji z krwią. Mamy medytować, otwierać trzecie oko (symbol Horusa, jednego z tych niby złych Demonów) i walczyć z iluminatami. Walczyć z nwo i nie pozwolić go wprowadzić, modlić się żeby nie było wojny bo wojna wzbudza ogromną falę energii z której czerpią iluminaci i właśnie dlatego ciągle je wywoluja), mamy wykonywać specjalny rytuał ROT, który osłabia iluminatow i szarakow i reptyli Mówi, ze Katolicyzm powstał po to, żeby nas kontrolować (dotarłam to wywiadu z reptilem, który przyznał że ze Jezus był tylko ich hologramem który specjalnie stworzyli. Brzmi jak wariactwo, ale czy to nie brzmi podobnie ? :
https://stopnwopoznan.wordpress.com/pro ... ceiKwxBZGs

Natrafiłam też na kolejna dziwna rzecz. Z jednej strony wariactwo

https://soulowicz.wordpress.com/categor ... da-asztar/

Z drugiej Asztar czyli Asthar jak się podpisuje ten kosmita to w mitologii ugaryckiej właśnie Azazel! Nigdzie w całym Internecie nie znalazłam tego słowa odnoszacego się do kogoś innego. W dodatku jest jego obraz, a Azazel jest w Duchowym Satanizmie opisany właśnie tak. Długowłosy blondyn. Mówi on też : 'Asthar ma blizniacza duszę zwana Astara (Astaroth!). Ona też jest istotą światła. Kabal starał się wymazać i znieksztalcic jej nauczanie, ale Bogini zwycięży.' Skąd kobieta, która z nim rozmawiała zapewne telepatycznie mogła to wymyślić? Widać, że nie pojęcia że chodzi o jednego z Anunnaki, czyli egipskich Bogów.
Szatan mówi, że katolicyzm powstał zeby nas zniewolic. Modląc się do jahve wysyłamy energię reptilom iluminatom a cała religia i jej przykaznia nauczaja tak, żeby zrobić z nas bezbronne owce. Podobno sami mamy taką moc ze moglibyśmy się uzdrawiać, ale po co skoro jezus nas uzdrowi? Siedzmi i czekajmy. Nadstawiajmy drugi policzek, bądźmy nieszczesliwi, skromni i biedni. Nie uzywajmy magii, czarów, nie wrozmy z tarota bo to grzech !
Każda rasa kosmitów wzajemnie się oskarża. Anunnaki reptili, Plejadzianie oskarżają Anunnaki, szaraki kogoś tam i nie wiadomo komu udać. Nie wiem czy jest wybór między dobrem i złem czy po prostu mniejszym złem jak PiS i Po..
Znalazłam też ciekawy artykuł, którym myślę że warto się podzielić.
0 xOlkaaa
Posty: 4
Rejestracja: środa 22 sty 2020, 17:01
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: Olkaaa » środa 22 sty 2020, 19:40

Witam, jestem duchowa satanistka i wydaje mi się, że moja wiedza może być brakujacym ogniwem :) Czytałam wasze posty i w jednym z nich wyczytałam, ze Enlil to światło, a Enki to dół i ciemność. Nie prawda. W Duchowym Satanizmie (polecam wygooglowac z dopiskiem pdf) czytamy :
Sa 4 największe moce rządzące piekłem :
Ea/Enki - Szatan
Enlil - Belzebub (oryginalny Baal)
Innana - Istar / Astaroth
Aszur - Azazel
Byli 4 najpotężniejszych, najpopularniejszymi Bogami na świecie, oryginalnymi Bogami Mezopotamii. Wszyscy są powiązani. Enlil jest przyrodnim jestem Ea. Innana i Aszur to bliźniacy, wnuki Belzebuba.
Gdy Judeo-chrześcijaństwo pojawiło się na świecie wylądowali oni w grimuarach. Ich reputacja została zniszczona, oni zaś byli okrutnie szkalowani, demonizowani. Bluzniono przeciw nim i okrzyknięto złymi.
Słyszeliście na pewno o sztuce Goecji, o Demonach spetanych przez Salomona. O tym, ze każdy z nas może je przywołać rysujac ich pieczęcie z okregiem dookoła który ma nas chronić. Zastanawiało mnie czemu tych Demonów jest aż tyle i to tak różnorodnych. O ile nie dziwila mnie obecność Szatana czy Seta (w końcu uwazani byli za zlych) to co robi tam Ozyrys czy Ra? I czemu wszystkie te Demony (szkoda że nie policzylam przed pisaniem tego ile ich jest ale naprawdę ogrom, kilkadziesiąt!) To sami bogowie egipscy? Jest Amon Ra, Asmodeusz, Apollyn, Anubis, Khepper, Horus, Mulciber architekt Pandoleum, Nefryda żona Seta wraz z mężem, Hades inaczej zwany Pluton, Ozyrys, Seshat żona Tota wraz z mężem, Merkury inaczej zwany Hermes itp. Mamy wszystkich Bogów, wszyscy byli źli?! Dokopalam się do paru artykułów. Jeden mówił o tym, ze zostali oni zepchnieci w czeluscie Ziemi na wieki za to, ze dali ludziom swoją wiedzę (coś jak Prometeusz), ale znalazłam też cholernie ciekawe artykuły mówiące o tym, ze jahve był kolejnym kosmita, który przybył na ziemię. Był strasznie zazdrosny o innych bogów, zrobił nawet Salomonowi awanturę o to, ze ich czci. Może dlatego to właśnie Salomon ich spetal i wygnal z Ziemi? Sa też opowieści o tym jak Salomon chodził i niszczył ich świątynie np świątynie Astaroth. Jest tez słynny cytat, który uparcie wysyłają mi wszyscy próbujący mnie nawrócić katolicy :
Jakże to spadles z niebios jasniejacy synu jutrzenki
Jakże runales na ziemię, Ty który podbijales narody..
Myślą, ze odnosi się to do Szatana, ale chodzi o Lucyfera (zarówno Lucyfer jak i Jezus znaczy właśnie to samo, tej zagadki jeszcze nie rozszyfrowalam),ale lecimy dalej. Ten cytat pochodzi jeszcze z mitologii ugaryckiej i odnosi się do Lucyfera czyli Nabuchodonozora - króla Babilonu. Podbił on Jerozolime. Jerozolima jako miasto pojawila się ok 1000r.p.n.e. kiedy to miała stać się stolicą Izraela, centrum ich religii monoteistycznej. Sama Góra była symbolem kontaktu jahve - na górze Abraham miał złożyć w ofierze Izaaka, Mojżesz miał dostac 10 przykazań. Dawid miał zbudować pierwsze mury, jego syn Salomon zbudował w mieście świątynie jahve. Nabuchodonozor podbił ja więc został kolejnym ukaranym przez jahve? A dlaczego Żydzi zostali poprowadzeni do Egiptu? Znaleziono zapiski mówiące o tym, ze to wcale nie był biedny lud. Ograbili i okradli Egipcjan.

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3157

https://treborok.wordpress.com/kim-jest ... eview=true

https://www.google.com/amp/s/facet.onet ... crkc03.amp

To wszystko by się zgadzało. Dodatkowo w Duchowym satanizmie przeczytałam, ze satanistyczni kapłani pracowali z demonami by ich uwolnić i faktycznie udało się to w 2003r. A więc 17 lat temu. W jakiś zmiankach o Apokalipsie wyczytałam, ze walka będzie trwała 17 lat. W DS obok opisu Szatana jest napisane : liczbą jego jest 666 co oznacza erę wodnika, w której to znów zacznie panować. Odkryłam jeszcze coś niezwykłego choć na pierwszy rzut oka brzmi jak wariactwo.


https://soulowicz.wordpress.com/categor ... da-asztar/

Ten kosmita podpisuje się jako Asztar. Asztar to nikt inny jak Asthar czyli Azazel. Mówi on : Asthar ma blizniacza duszę zwana Astara (czyli przecież Astaroth ! ). Ona też jest istotą światła. Kabal starał de wymazać i znieksztalcic jej nauczanie, ale Bogini zwycięży.

Widać, ze autorka tekstu, która pewnie dostała te info telepatycznie, nie ma pojęcia że rozmawia z Azazelem, nie mogła sobie więc tego wymyślić. Dodatkowo zdjęcie Asthara pokrywa się idealnie ze zdjęciem i opisem Azazela (długowłosy blondyn, można zobaczyć w DS)

Pewien katolik zapytał mnie ostatnio czemu walczę z iluminatami i masonami skoro to moi bracia. W DS Szatan naucza, ze mamy medytować, wzmacniać czakry i wznosić węża kundalini, uczy jak uzdrawiać samych siebie itp. Jedyne czego on nas wymaga to walka z iluminatami. Głosi, ze chrześcijaństwo powstało zeby zrobić z nas głupie posłuszne owce. Przykład? Sami możemy się uzdrawiać, dlatego został wymyślony Jezus uzdrowiciel, żebyśmy siedzieli z założonymi rękami i czekali az ktoś zrobi wszystko za nas. NWO głosi nawet, żebyśmy pokochali swoje choroby !. Założycielem iluminatow jest żyd. Natomiast w DS obok informacji o tym jak zrobić dedykację z krwią (coś jak cyrograf w wersji katolickiej) jest napisane, ze żaden żyd ani nawet pol-żyd nie może zrobić dedykacji i być satanista. Mamy z nimi walczyć, mamy specjalny rytuał ROT który osłabia i rozwala iluminatow/szarakow/reptili. Mamy go wykonywać jak najczęściej co być może zapobiegnie wojnie, Szatan ostrzega przed wojną, mówi ze to prowadzi do ogromnego wyzwolenia energii którą czerpią reptile, dlatego tak często je wywołują. Myślę, ze ilumimaci sa kojarzeni z Satanizmem po to, żeby ludzie go jeszcze bardziej znienawidzili, a tak naprawdę nie mają z nim nic wspólnego, jesteśmy totalnym przeciwieństwem ! Nawet nazwa 'Lucyferianie' nie ma takiego demona! W żadnym spisie, w całym DS, w goecji nie ma nigdzie lucyfrera, a wystarczy wygooglowac zeby zobaczyć że lucyfer to nie Szatan. W ds zabronione jest nazywanie tak Szatana. A że iluminaci używają takich samych symboli? To sa symbole okultyzmu, białej i czarnej magii znanej na całym świecie pod taką samą postacią, każdy bez bycia Satanista i bez dedykacji może ich używać i czerpać z nich korzyści. A ze dobrali się oni do tych znaków i zaczęli je sami wykorzystywać przy tym zamykając je pod kluczem w Watykanie tak żeby tylko garstka miała do nich dostęp to już inna sprawa. Zastanawiam się czy faktycznie Anunnaki też sa zli, czy to walka między dobrem i złem czy wybór mniejszego zła jak w przypadku pis i po.
Podobno Asztar to dowódca floty federacji galaktycznej i wyczytałam gdzieś skład tych 'dobrych" czyli Allied Light Forces :
Zeta Reticuli
Anunnaki
Modliszkowate (mantis)
Szaraki (greys ) Szaraki byli złymi, a teraz widzę ich w tym wpisie ale podobno zostali oszukani przez reptili. Reptile obiecali szarakom, ze ich dna również zostanie połączone z ludzkim w celu stworzenia nowego gatunku a potem się z tego wycofali, więc może dlatego tamci przeszli ba dobra stronę?
Szatan mówi jeszcze, ze wszystko jest zamienione. Zło na dobro a dobro na zło. Ze anioły to demony od jahve i ze to one dokonywaly opetan. Np opętanie emily Rose w bodajże 196którymś roku (nie chce wszystkiego sprawdzać, bo pisze na tel i za każdym razem boję się ze mnie wyrzuci i skasuje wszystko co tu napisalam) w każdym razie żaden Demon nie mógł tego dokonać, bo były uwięzione i zostały uwolnione dopiero w 2003r. Mam też zapisany cytat :
Mity Kananejskie : Szatan nieobecny w Hebrajskiej Biblii. Wczesny Izraelski sposób wielbienia nie zawierał wzmianki o Szatanie. Jeśli jakaś moc atakowała człowieka, stał za tym jahve.
Bogowie Kananejscy : anioł śmierci to nie Mot ale jahve, który zabił pierworodnych w Egipcie. Był aniołem śmierci, który zabił całą Asyryjska armię. Wierzono, ze Mot miał pomocników jak Lewiatan. (Lewiatan jest oczywiście jednym z goeckich Demonów, czyli każdy kto sprzeciwił się jahve został strącony).
Kananejski mit : duża rodzina Bogów, ok 70 członków (muszę sprawdzić ilu jest tych demonow)
Ugarycki tekst : 70 synów Aszery
Za sprawą An (od An i Ki to 'rodzice' Enlila i Enki )
Powstało 50 bóstw zwanych Anunnaki)
Chociaż znalazłam też podania, które głoszą ze jahve miał żonę Aszere i mieli dzieci. Asztara (podobnie jak lucyfera symbolizuje jutrzenka. Jako asztar-kemosz był narodowym bostwem moabitow. Mit określa go straszliwym, bo składano mu dzieci w ofierze. Na Jezusa też mówi się jasniejaca jutrzenka i syn aszery Asztar był słynnym uzdrowicielem. Mieli też córkę DZIEWICE) więc pasuje to do katolickiej religii. Z kolei mówi się, ze jahve zastąpił Baala, więc może o niego chodzić. Tamten kosmita Aszer z jednej strony mówi żeby ufać Jezusowi i ze wszystko będzie dobrze, z drugiej wspomina swoją bratnia duszę Astare. Więc nie trzyma się to kupy. Ktoś mi pomoże pociągnąć ten temat dalej? Tutaj jeszcze jeden ciekawy link :

https://krystal28.wordpress.com/2015/04 ... CfuKTmcdDE
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6833
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1257
x 350
Podziękował: 12576 razy
Otrzymał podziękowanie: 12877 razy

Re: Satanizm i podobne ugrupowania

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 22 sty 2020, 20:23

Strasznie poplątane .Radzę kierować się sercem i zdrowym rozsądkiem i oczywiście nie przyjmować wszystkich znalezionych w necie informacji jako prawdę oczywistą .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17610
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32112 razy
Otrzymał podziękowanie: 25741 razy

Re: Satanizm i podobne ugrupowania

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 22 sty 2020, 23:21

Witaj Olkaaa.
Jesteś młodym człowiekiem i szkoda marnowania Twego czasu na zajmowanie się tym co wypisują różni "nawiedzeni" na internecie. Nie są to prawdy oczywiste, więc nie ulegaj przekazom, w których jest wiele kłamstw.
Dawne forum Cheops (powstało na bazie informacji niejakiego Enkiego. To on zmobilizował (przez panią Lucynę z Wrocławia) masę ludzi do ratowania Ziemi przed grożącym nam końcem świata. Według przekazanej wówczas ''wiedzy'' Enki, to był Jezus, a jego brat Enlil to Jahwe, vel Jehowa. Planeta z której przybyli nazywała się Nibiru, a tak naprawdę HEBRA (NI - IBRI, - Ibrahim, Abraham, hebrajczycy). Temat ten ciągnął się od 2003r. - do 2012r.
W 2012 przyszło oświecenie i zrozumienie, że marnowaliśmy energię na mrzonki pani Lucyny i w/w Enkiego, ich czas bajania się skończył, byliśmy wreszcie Wolni.

Bogowie Sumeru - Anunnaki
Ponieważ w/w bogowie mieli rogi, byli szatanami, diabłami z piekła rodem.

Obrazek
Im więcej rogów, tym wyższy rangą bóg.

Obrazek
Synowie bogów - też Anunnaki Widać, że chopaki lubili też wojować - OGNIEM I MIECIEM.

Obrazek
Kapłani Jahwe - Enlila

Szanowna Olu, ludzie tworzący sekty czychają na różnych ''tzw.spotkaniach ezoterycznych'' i łapią w swoje macki szczególnie młodych żądnych wiedzy. Unikaj takich niebezpiecznych ''guru'' i nie daj się złapać na ich "czarowną moc" przekazów. Kieruj się mądrością i bądź wolną od jakichkolwiek uzależnień. Bądź Sobą, istotą wolną, cieszącą się życiem, szukającą piękna tego świata, a nie ciemnych charakterów i czarnych idoli.
0 xOlkaaa
Posty: 4
Rejestracja: środa 22 sty 2020, 17:01
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Re: Satanizm i podobne ugrupowania

Nieprzeczytany post autor: Olkaaa » środa 22 sty 2020, 23:30

'Temat ciągnął się od 2003r' czyli akurat od momentu wyzwolenia Demonów. Sa gdzieś posty tej P Lucyny ?
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17610
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32112 razy
Otrzymał podziękowanie: 25741 razy

Re: Satanizm i podobne ugrupowania

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 22 sty 2020, 23:56

Posty o które pytasz znajdziesz w poniższym linku.
viewforum.php?f=31

Jeszcze mała rada, nie opisuj na forum swoich przeżyć związanych z satanizmem i nie zachwalaj jego bogów. Posty temu poświęcone będą natychmiast usuwane. Nie pozwalamy u nas na działanie żadnych sekt i tworzenia warunków do ich działania.
1 xAwatar użytkownika
BABA
Posty: 1352
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 236
x 135
Podziękował: 4340 razy
Otrzymał podziękowanie: 2626 razy

Re: Satanizm i podobne ugrupowania

Nieprzeczytany post autor: BABA » czwartek 23 sty 2020, 17:58

Kiedy energię się personifikuje i spersonalizuje zawsze wchodzą emocje a potem kłótnie na racje i szukanie wrogów. Tacy spersonalizowani "bogowie" bardzo przywiązują się do Swoich wrogów bo dzięki Nim samych Siebie określają. Potem może być trudno z tego się wycofać żeby wrócić do domu czyli świata energii.

Dlatego Mnie dużo bardziej interesuje symbolika znaczeń słów czy imion niż sama postać, która je nosi. Też o tym dopiero co rozmawiałam.

SWANTEWIT to inaczej Swoje światło (niebo) Cię wita lub po prostu światło (niebo) wita. Inaczej mówiąc Swoje bo to Ty sam jesteś tym światłem.

Jak sądzę Światowid to już jest właśnie spersonalizowana wersja Swantewita czyli ten, który widzi świat. A raczej tworzy świat Swoim spostrzeganiem go. W pewnym sensie w mniejszym lub większym stopniu wiemy, że wszyscy to robimy i świat jest odbiciem Nas samych i Naszych o nim przekonań, prawda?

SZAT-AN to ubiór, szata ANa czyli światła. W co ubiera się światło? Może się ubrać wyłącznie w różne stopnie ciemności (braku światła). Ma jakąś Swoją personalizację i spersonalizowanych "bogów"? Zapewne tak ale jakie to ma znaczenie? Kto by się szarpał i bił ze Swoim własnym ubraniem, kiedy po prostu może je z Siebie zdjąć. Zdjąć może ten, kto się z nim nie identyfikuje i ani za jego pomocą nie określa Siebie. Identyfikacja może być dosłowna lub paradoksalna czyli odwrócona. 8-)
2 x


Niepowodzenie może złamać tylko tego, kto dał się zwieść powodzeniu - Seneka

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6833
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1257
x 350
Podziękował: 12576 razy
Otrzymał podziękowanie: 12877 razy

Re: Satanizm i podobne ugrupowania

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 01 kwie 2021, 12:48

Satanistyczne Buty Nike od Lil Nas X - Zło Staje się MODNE i Pozwala Zarobić Pieniądze! Analiza Ator

https://youtu.be/Y1kwXUA1oYE

wideoprezentacje
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17610
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32112 razy
Otrzymał podziękowanie: 25741 razy

Re: Satanizm i podobne ugrupowania

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 13 cze 2021, 20:35

Prawdziwy Necronomicon - Księga z Powieści Lovecrafta o Cthulhu Istnieje Naprawdę? - Ator Plociuch
13 cze 2021

https://www.youtube.com/watch?v=f61Vpr1I_W4

wideoprezentacje
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6833
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1257
x 350
Podziękował: 12576 razy
Otrzymał podziękowanie: 12877 razy

Re: Satanizm i podobne ugrupowania

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 20 cze 2021, 08:17

Satanistyczny Rytuał na Szczycie G7 [ Film ] - Q&A Ator Plociuch Przepowiednie Analiza Wielki Reset

https://youtu.be/ZvqLjAk-bqc


wideoprezentacje
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ