Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Wiara - czy jest nam potrzebna?

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Wiara - czy jest nam potrzebna?

Nieprzeczytany post autor: azo » czwartek 10 mar 2022, 12:23

Oj tam na wszystko tylko uważaj bo to coś... Ani myślę wyznaczać Sobie jakąkolwiek normę prędkości poruszania. :lol:

Ale przyszłam coś dopowiedzieć do Naszej wcześniejszej rozmowy. Bo się zastanawiam czy aby Panowie nie przeceniacie znaczenia milczenia? Owszem tak, głos jest nadzwyczaj ważnym elementem kreacji - daje jej tą siłę potrzebną do realnego zaistnienia więc faktycznie czasem lepiej coś zmilczeć, jak to się ujmuje. ALE. Na tak zwanym wyższym pułapie "decyzyjnym" to co nie ma jeszcze zaistnieć po prostu nie wybrzmi w żadnym głosie - jak brakująca nuta. Więc spokokoko można gadać co się chce i co ta tak zwana ślina na język przyniesie. :D
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Wiara - czy jest nam potrzebna?

Nieprzeczytany post autor: azo » czwartek 10 mar 2022, 16:25

Nie wiem czemu akurat tutaj to się odbywa ale mam wrażenie iż trochę zrobiła się dyskusja z "męskim punktem widzenia". Racjonalnym, zdroworozsądkowym, pragmatycznym itd. No bo do śmieci z tą całą wiarą, jakiś naiwny przestarzały archaizm więcej szkody niż pożytku itp. No to lustereczko powiedz przecie... Wiem, że Moje jeżdżenie po Mężczyznach może być mocno irytujące czasami, często lub dla zdecydowanej większości. Wobec tego. Mam pytanie - kto pierwszy zaczął? Być niespokojny, zmartwiony, nieufny, podejrzliwy, ostrożny, doszukiwać się czegoś, zastanawiać się, może nawet liczyć na coś? Gdzie przebiega granica pomiędzy interpretacją a zasiewem? Kiara wprowadzała tu nurt boskości Kobiety. Rozumiem, że był powszechnie mniej lub bardziej akceptowany. Jak Panowie Sobie wyobrażają Jej ową boskość (domyślnie manifestowaną przez superkobitę władzę nad innymi Mężczyznami) w świecie i rzeczywistości, w której sami chcecie i usilnie próbujecie to samo robić - ZARZĄDZAĆ ową Kobietą? Czegoś znowu nie kumam? :ugeek:
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Wiara - czy jest nam potrzebna?

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » piątek 11 mar 2022, 09:54

BABA pisze:
czwartek 10 mar 2022, 09:23
Ach ten Rozum.... Nie może zrozumieć, że nie rozumie tego, czego nie rozumie bo to jest nie do zrozumienia. I jak tu takiemu do rozumu przemówić? Rozum weź proszę jakiś urlop! :lol:

Jak sądzę każda Kobieta natychmiast powie, że wie o co chodzi. A jak tam Panowie? 8-)
Zwyczajnie nie bije się już z myślami. Bywa że czas przynosi odpowiedzi, bywa że nie.
Wierze jeszcze w ludzi. W ich przebudzenia. Natomiast nie wierzę w bogów.
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: Wiara - czy jest nam potrzebna?

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » piątek 11 mar 2022, 12:09

...nie wszystkie kobiety sa takie same... a racjonalnosc, zdrowy rozsadek i pragmatyzm nie sa im obce,
"plec mozgu" ciekawa ksiazka...
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Wiara - czy jest nam potrzebna?

Nieprzeczytany post autor: azo » piątek 11 mar 2022, 14:34

Mgławica NGC6960 pisze:
piątek 11 mar 2022, 09:54
Zwyczajnie nie bije się już z myślami. Bywa że czas przynosi odpowiedzi, bywa że nie.
Wierze jeszcze w ludzi. W ich przebudzenia. Natomiast nie wierzę w bogów.

Czuję w tym, co mówisz dużo spokojnego, łagodnego i ciepłego wygasania i pełnej akceptacji tego co jest. Piękne. 8-)

A Ja jeszcze lubię się bawić! :lol:

Bogowie, demony, legendy i bajki to są instrukcje w takiej formie przekazywane od pokoleń. Starzy dziadkowie wiedzieli jakie bajki opowiadać wnukom w okresie życia kiedy mózg jeszcze wszystko zapisuje 1:1. Stare Babcie wiedziały jakie kołysanki śpiewać. Za komuny wbrew pozorom były świetne bajki. Regionalne o różnych "Gustlikach" itp, Rokitach, Tych tam nie pamiętam jak je zwali - takie skrzaty, które pilnują skarbów pod ziemią i czasem jakiś górnik je spotyka. Były bajki indyjskie oraz innych kultur. Rosyjskie przepiękne zupełnie. A ciekawe, że niektóre kompletnie ominęłam. Np sławnej Alicji nie czytałam. Jakaś podobna wersja z Dorotką ale to chyba coś innego. Jak gdzieś znajdę to przeczytam. 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Wiara - czy jest nam potrzebna?

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » niedziela 13 mar 2022, 09:00

BABA pisze:
piątek 11 mar 2022, 14:34
Mgławica NGC6960 pisze:
piątek 11 mar 2022, 09:54
Zwyczajnie nie bije się już z myślami. Bywa że czas przynosi odpowiedzi, bywa że nie.
Wierze jeszcze w ludzi. W ich przebudzenia. Natomiast nie wierzę w bogów.

Czuję w tym, co mówisz dużo spokojnego, łagodnego i ciepłego wygasania i pełnej akceptacji tego co jest. Piękne. 8-)

A Ja jeszcze lubię się bawić! :lol:

Bogowie, demony, legendy i bajki to są instrukcje w takiej formie przekazywane od pokoleń. Starzy dziadkowie wiedzieli jakie bajki opowiadać wnukom w okresie życia kiedy mózg jeszcze wszystko zapisuje 1:1. Stare Babcie wiedziały jakie kołysanki śpiewać. Za komuny wbrew pozorom były świetne bajki. Regionalne o różnych "Gustlikach" itp, Rokitach, Tych tam nie pamiętam jak je zwali - takie skrzaty, które pilnują skarbów pod ziemią i czasem jakiś górnik je spotyka. Były bajki indyjskie oraz innych kultur. Rosyjskie przepiękne zupełnie. A ciekawe, że niektóre kompletnie ominęłam. Np sławnej Alicji nie czytałam. Jakaś podobna wersja z Dorotką ale to chyba coś innego. Jak gdzieś znajdę to przeczytam. 8-)
Wygasanie, może dlatego że dostaję odpowiedzi które nie rodzą kolejnych pytań. To bardzo przyjemne uczucie BABO.

Miłego dnia:)
1 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Wiara - czy jest nam potrzebna?

Nieprzeczytany post autor: azo » niedziela 13 mar 2022, 11:26

Dużo rzeczy jest podobnych choć nie są tym samym. Wygasanie często ma w sobie element rezygnacji, taka pogodna i rozumna starość, której zabrakło już sił na więcej. Uspokojenie zaś, które chyba opisujesz dotyczy wciąż silnego płomienia innego rodzaju - dobrze ugruntowanej, scentralizowanej równowagi. W niej tez znikają pytania pochodzące od wątpliwości fruwajacych poza centrum uwagi i mocy. Cisza jest nie tylko na "zewnątrz" poza najwyższymi wibracjami, jest również w samym centrum sławnego TiT - jak w oku cyklonu. Tak przynajmniej Ja to rozumiem w tym momencie i mocno zazdroszczę (tak pozytywnie czyli szczerze podziwiam ;) ). 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Wiara - czy jest nam potrzebna?

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » niedziela 13 mar 2022, 18:15

BABA pisze:
niedziela 13 mar 2022, 11:26
Dużo rzeczy jest podobnych choć nie są tym samym. Wygasanie często ma w sobie element rezygnacji, taka pogodna i rozumna starość, której zabrakło już sił na więcej. Uspokojenie zaś, które chyba opisujesz dotyczy wciąż silnego płomienia innego rodzaju - dobrze ugruntowanej, scentralizowanej równowagi. W niej tez znikają pytania pochodzące od wątpliwości fruwajacych poza centrum uwagi i mocy. Cisza jest nie tylko na "zewnątrz" poza najwyższymi wibracjami, jest również w samym centrum sławnego TiT - jak w oku cyklonu. Tak przynajmniej Ja to rozumiem w tym momencie i mocno zazdroszczę (tak pozytywnie czyli szczerze podziwiam ;) ). 8-)
Bo nie jest sztuką przetrwać burzę, sztuką jest nie bać się gdy ona trwa. Dlatego drugi raz wprowadzam swój umysł w stan głębokiej spokojności by to co złe dzieje się na zewnątrz, nie raniło tego co wewnątrz podatne jest na zranienie.
Raz mi się udało:) A praktyka czyni mistrza.
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Wiara - czy jest nam potrzebna?

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 23 mar 2022, 17:03

Ksiądz, który przestał wierzyć w Boga
21 mar 2022

https://www.youtube.com/watch?v=5g2nFDnh5YA

SEKIELSKI BROTHERS STUDIO

O tym jak struktury kościelne formułują księży, kto w tym „korpo” robi karierę, o momentach w których nic nie ma sensu, kiedy nie masz już nawet sił, żeby udawać mającego na wszystko odpowiedź księdza opowiada Arturowi były ksiądz Marcin Adamiec. Uratowała go miłość.
Jego książka „Zniknięty ksiądz. Moja historia” to poruszająca, pełna humoru opowieść, która otwiera oczy
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Wiara - czy jest nam potrzebna?

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 19 maja 2022, 20:15

Co groziło za niechodzenie do kościoła? [Ciekawostki historyczne #1]
28 maj 2014

https://www.youtube.com/watch?v=T762s17paWM

AleHistoria
0 x



ODPOWIEDZ