Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Duch boży, duch święty - inne spojrzenie

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Duch boży, duch święty - inne spojrzenie

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 25 wrz 2013, 21:10

Jeszcze tego nie przeczytałem więc nie dziw się, że mogę wyskoczyć jak "filip z konopi" ale chciałbym Cię poprosić o drobiazgowe rozłożenie wersetu (nie pamiętam numeracji), w którym jest mowa o tym, że "Duch pański unosił się nad wodą (czy otchłanią)". gdyby Ci się chciało to rozważ to pod najróżniejszymi kątami, choćby się wydawały najbardziej zbzikowane, dziwaczne.
Z góry dziękuję.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Fedon » środa 25 wrz 2013, 22:31

Ad. Dariusz
Zrobię tak. Ale to wymaga czasu.
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 25 wrz 2013, 22:33

Mnie się nie spieszy. ;)
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Fedon » sobota 28 wrz 2013, 10:50

Dariusz pisze:Jeszcze tego nie przeczytałem więc nie dziw się, że mogę wyskoczyć jak "filip z konopi" ale chciałbym Cię poprosić o drobiazgowe rozłożenie wersetu (nie pamiętam numeracji), w którym jest mowa o tym, że "Duch pański unosił się nad wodą (czy otchłanią)". gdyby Ci się chciało to rozważ to pod najróżniejszymi kątami, choćby się wydawały najbardziej zbzikowane, dziwaczne.
Z góry dziękuję.

Jest to drugi wers Księgi Rodzaju. W przekładzie: Hebrajsko-polski Stary Testament PIĘCIOKSIĄG; Oprac i wstęp Anna Kuśmirek; Oficyna Wydawnicza „Vocatio” - brzmi on następująco:
Gen.1.2. A ziemia była bezładem i pustkowiem i ciemność nad powierzchnią otchłani, a duch Boży unosił się nad powierzchnią wody.
Gen.1.2. והארץ היתה תהו ובהו וחשך על פני תהום ורוח אלהימ מרחפת על פני המים
Jak pisałem już w pierwszej części swojej książki, składa się on z 52 znaków i odnosi się do kolejnej planety – Jowisza (jest to jego odległość od Słońca wg Reguły Titiusa – Bodego).
Składa się z 14 słów.
Gematria porządkowa tego wersu wynosi 576. Liczba ta jest również sumą pierwszych liter 39 ksiąg ST (wg kanonu hebrajskiego); jest też kwadratem liczby 24.
Jeśli 576 podniesiemy do szóstej potęgi, tj. do liczby dni stworzenia świata a właściwie ziemi, to otrzymamy 36520347436056576. Początek to 365 – liczba obrotów naszej planety, a dalej mamy 203 czyli gematrię słowa „bara” - „stworzył”. Razem: stworzenie Ziemi. Kolejne 474 to gematria słów „daat” (wiedza, zrozumienie, mądrość) oraz złożonego z tych samych znaków „edet” (świadectwo, przymierze, prawo). Można to zinterpretować, iż stworzenie świata ziemskiego było wyrazem mądrości i świadectwem wiedzy, a jednocześnie ustanowieniem praw rządzących tym światem oraz określeniem przymierza czyli wzajemnej relacji pomiędzy Stwórcą/Stwórcami i mieszkańcami tego świata a w szczególności ludźmi.
Gematria standardowa wynosi natomiast 3546. Zwraca również fakt, że pomnożona przez liczbę słów w tym wersie (14) daje 49644. 496 wskazuje na ostatnią sefirę Malkut, która jest symbolem świata przejawionego/materialnego czyli stworzonego świata ziemskiego. Natomiast 44 może wskazywać bezpośrednio na Ziemię (pierwsze słowo tego wersu, tylko bez spójnika „waw” /pol. „i”, „a”/). Jest to również gematria terminu „święty” (kodesz – choć trzeba pamiętać, że miała ono nieco inne znaczenie niż obecnie)) ale również na Szatana czy bożka. Nawiasem mówiąc ten „bożek” to po hebrajsku „Pesel”. Przypomina coś? Natomiast jeśli pomnożymy gematrię wersu pierwszego (2701) przez jego liczbę słów (7), to otrzymamy 18907 czyli wskazanie na nasz układ planetarny.
Jeśli chodzi o termin "Duch pański unosił się nad wodą (czy otchłanią)" to napisałem: ...suma 13 i 21 dająca 34, jest także gematrią słów Ruah – duch i bait - dom (w szerokim znaczeniu), pałac, świątynia, miejsce przebywania. Już w drugim wersie Genesis mamy zapisane, że duch Boży (z tym, że dotyczy to Elohim) unosił się nad powierzchnią wody, a więc jeśli założymy pewną „materialność” ducha (bo słowo to oznacza również wiatr, tchnienie, oddech – a więc pojęcia/zjawiska fizyczne, którym „unoszenie się” jest niejako przypisane z natury), to mamy określenie obiektu mającego możliwość unoszenia się czyli latania. A latający dom czy pałac jest czytelnym określeniem statku powietrznego/kosmicznego, w którym przebywa Bóg czy Bogowie. Tam zapadają wszelkie decyzje i stamtąd wychodzą polecenia. Omer – słowo, wiadomość, powiedzieć, nakazać – również gematria 34.
Taką interpretację uważam za możliwą. Inni badacze wskazywali ze określeniem statku kosmicznego jest „Szem” tłumaczone zazwyczaj jako „imię” (zresztą jedno nie wyklucza drugiego); również ja uważam, że było to określenie jakiegoś urządzenia będącego wytworem techniki, o czym również piszę w drugiej części (rozdz.9).
Tyle na razie; jak uda mi się dostrzec cos dalej to oczywiście napiszę.
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » sobota 02 lis 2013, 20:17

W jednym z powyższych postów >> @Channel napisała:

Channel pisze:Ramzesie ,czy ty czasem nie skopiowałeś trzy razy tego samego tekstu ?? pozdr.chanell :)


Rzeczywiście, @Ramzes powielił treść, którą pozwoliłem sobie zredukować.
A swoją drogą, @Ramzes'ie myślę, że te 3 posty, w których piszesz o Malona mógłbyś również zamieścić w temacie dotyczącym Maldek'a >>.

Fedon pisze:...
Już w drugim wersie Genesis mamy zapisane, że duch Boży (z tym, że dotyczy to Elohim) unosił się nad powierzchnią wody, a więc jeśli założymy pewną „materialność” ducha (bo słowo to oznacza również wiatr, tchnienie, oddech – a więc pojęcia/zjawiska fizyczne, którym „unoszenie się” jest niejako przypisane z natury), to mamy określenie obiektu mającego możliwość unoszenia się czyli latania. A latający dom czy pałac jest czytelnym określeniem statku powietrznego/kosmicznego, w którym przebywa Bóg czy Bogowie. Tam zapadają wszelkie decyzje i stamtąd wychodzą polecenia. Omer – słowo, wiadomość, powiedzieć, nakazać – również gematria 34.
...


Nie bez kozery prosiłem Cię o odkodowanie tego akurat wersetu gdyż uważam, że poza przesłaniem tam ukrytym, a dotyczącym Elohim i ich tu tworzenia można się również dopatrzeć czegoś, co w oczach religiantów będzie uchodziło za bluźnierstwo nad bluźnierstwa.
Chodzi mi o tego "ducha świętego". Tak można to rozpatrywać w sposób jaki tu przedstawiłeś i jest to słuszna interpretacja, ale czuję przez skórę, że nie jedyna. Osobiście uważam, że możemy tu dopatrzyć się wyjaśnienia czym jest ów "duch święty". moim skromnym zdaniem to nic innego jak eter/orgon >>, który umiejętnie wykorzystywały wówczas owe cywilizacje, zresztą do dziś to czynią nawet na naszej Ziemi, a że treść tej księgi (Tory) była kreślona już po zubożeniu ludzkości więc i ten aspekt został przemianowany na "boskie" potrzeby.
To oczywiście moje dywagacje na ten temat.

Drugą część Twego dzieła już przeczytałem.
Podziwiam i czekam na dalsze deszyfracje. :D
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Kiara » sobota 02 lis 2013, 21:53

DUCH ŚWIĘTY.... ;) wszystko zależy jaki aspekt tej informacji rozważamy, jednak w biblijnym znaczeniu DUCH ŚWIĘTY / SZECHINA to nic innego jak wydzielony ze Stwórcy Jego Żeński Aspekt, Duch w starej nomenklaturze , w nowej to Energia, a święty? No cóż święty , uświęcony , to nic innego jak pełen MIŁOŚCI BEZWARUNKOWEJ, a że miłość to nic innego jak wiedza mądrości , to Duch Święty jest MĄDROŚCIĄ SERCA STWÓRCY WSZECHRZECZY. ŚWIĘCIĆ , TO ZNACZY PRZEKAZYWAĆ MIŁOŚĆ , NAPEŁNIAĆ COŚ NIĄ, WYPEŁNIAĆ , DZIELIĆ SIĘ NIĄ. UŚWIĘCONY , PEŁEN MIŁOŚCI... MIŁOŚĆ TO ENERGIA O NAJWYŻSZYM POTENCJALE MOCY I NAJWIĘKSZEJ JASNOŚCI NAJPIĘKNIEJSZEJ ZŁOTO PERŁOWEJ OPALIZUJĄCEJ BARWIE I RÓŻANEJ WONI, ORAZ CZYSTYM WYSOKIM DŹWIĘKU "A" .
Zatem Duch Święty jest Aspektem Żeńskim Stwórcy wydzielonym przez niego z siebie z miłości dla miłości i przez miłość , Ona ( bo zawsze jest to kobieta bywa na ziemi niosąc w sobie zamysł Stwórcy przekazania wiedzy Ludzkości. Oczywiście zależnie od wymiaru ( wibracji energetycznej przestrzeni w danym czasie) i gotowości Człowieka ( możliwość przyjęcia fizycznie strumienia energetycznego , którym jest ta wiedza , a zarazem on jest jej nośnikiem), przekazywana jest określona wiedza. Wiedza, nie należy jej mylić z technicznymi informacjami tworzącymi struktury i technologie fizyczne na ziemi, jest ZAWSZE TWÓRCZYM UCZUCIEM! BO TYLKO MIŁOŚĆ TWORZY I TYLKO MIŁOŚĆ ZAGINA CZAS.

Natomiast orgon , który jest niezmiernie ważnym elementem z którego tworzą Energie osobowościowe, ale zarazem jest on tłem, płaszczyzną przestrzenną tworzenia czym ma większą moc energetyczną i jasność jest również świętym planem tworzenia, żywą strukturą emanującą uczuciem ale i reagującym na przekazywane mu uczucia.
Dowiedzione jest to mnóstwem doświadczeń , których wynikiem są przepiękne harmonijne kształty gdy przekazujemy np. wodzie miłość i radość , lub pokraczne, nieharmonijne struktury gdy działamy na wodę strachem i wszelakimi negatywnymi uczuciami.
Jakie to ma odniesienie w naszym życiu ( gdy my i planeta składamy się w około 75% z wody!), co jest istotne dla naszego zdrowia i wyglądu??? UCZUCIE, UCZUCIE MIŁOŚCI i jeszcze raz UCZUCIE MIŁOŚCI, bez niego wszystko szybko ulega degradacji, traci wygląd i zdrowie.

Zatem obecność Ducha Świętego na ziemi był i jest koniecznością bo bez niego ona i ludzie bardzo szybko przestali by istnieć. Jednak definicję Ducha Świętego w tym wypadku należy rozumieć jako uczucie miłości o podnoszącym się potencjale.



ps. Nasz miły En-ki często mówi o Duchu Świętym , którym jest on sam ( bynajmniej tak wynika z jego słów) albo chce powiedzieć iż wydzielił go z siebie rozdzielając siebie na dwa niezależne aspekty męski i żeński. Niestety tak się nie stało chociaż w pewnym sensie można tak mówić. Bowiem ... tak bo jest to jego żeński aspekt reprezentujący jego wiedzę , wiedzę jego poziomu mądrości. Która nie ma żadnego porównania z poziomem mądrości Stwórcy, to jedno, a drugie to intencja wydzielenia żeńskiego aspektu. En-ki dokonał tego wyłącznie dla osiągnięcia KORZYŚCI ENERGETYCZNYCH i MATERIALNYCH / i chęci przejęcia władzy nad ziemią oraz kosmosem. Takie intencje degradują całkowicie moc DUCHA ŚWIĘTEGO wprowadzają niewolę , upokorzenia i system strachu wszędzie gdzie się pojawiają. Miłość bezwarunkowa obniżana jest do emocji , czyli miłości uwarunkowanej korzyściami i logicznymi kalkulacjami wszelakich zysków.
Nie ma w niej pełnej światłości , nie ma w niej pełnej wiedzy mądrości i nie tworzy ona w przestrzeni orgonu o wysokiej wibracji miłości, tworzy ona w orgonie zwanym DOR.
Zatem Szechina / Duch Święty nie ma możliwości przejawu całej swojej pięknej wiedzy ni osobistej doskonałości , jest postrzegana jako niepełna kreacja Stwórcy, ale jest tylko tak postrzegana, bo nie rozświetla jej pełni cała świetlistość miłości.

Kto nie przygotowany zobaczy jej blask , traci wzrok , dosłownie i w przenośni...... przypomnijcie sobie historię z Szawłem z Tarsu, który "stracił wzrok gdy jego jeszcze nie przygotowane serce ujrzało miłość....

Tym razem życzę mu żeby patrzył sercem w pełni gotowym , a oczy ujrzą to co sercu radość największą przyniesie.... :) Patrz sercem zobaczysz MIŁOŚĆ....


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Fedon » czwartek 07 lis 2013, 10:04

AD. Dariusz
Chodzi mi o tego "ducha świętego". Tak można to rozpatrywać w sposób jaki tu przedstawiłeś i jest to słuszna interpretacja, ale czuję przez skórę, że nie jedyna. Osobiście uważam, że możemy tu dopatrzyć się wyjaśnienia czym jest ów "duch święty". moim skromnym zdaniem to nic innego jak eter/orgon >>, który umiejętnie wykorzystywały wówczas owe cywilizacje, zresztą do dziś to czynią nawet na naszej Ziemi, a że treść tej księgi (Tory) była kreślona już po zubożeniu ludzkości więc i ten aspekt został przemianowany na "boskie" potrzeby.

Na początek mała uwaga natury „technicznej”. Tam nie ma „Ducha Świętego”, Tylko „Duch Boży”.
A przymiotnik „święty” (hebr. kodesz) należy tłumaczyć jako użyteczny, nadający się do zastosowanie w konkretnej sytuacji, praktyczny. W ST występuje „Duch Boży” (przypisany Elohim lub JHVH) czy Duch Mądrości. Pojęcie „Ducha Świętego" powstaje właściwie dopiero w chrześcijaństwie.

I bez wątpienia nie jest to jedyna interpretacja. Jeśli nie cały tekst Biblii, to przynajmniej znaczące jego fragmenty zawierają w sobie (równolegle) różne warstwy znaczeniowe. Co do eteru/orgonu. To przede wszystkim rozróżnił bym te dwa pojęcia. Jeśli już, to skłaniał bym się do orgonu i choć nie wydaje mi się to zbyt prawdopodobne, to nie wykluczam ani jednej ani drugiej interpretacji.
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Duch boży, duch święty - inne spojrzenie

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » czwartek 07 lis 2013, 22:02

Tak, słuszna uwaga. Jednak znając trochę tę księgę (Biblię) chyba śmiało możemy używać obu określeń do tego samego zjawiska.
Co do interpretacji, oczywiście że dopuszczam inne i czekam na takie. :D

Piszę o tym ze swojego punktu widzenia, są to tylko moje osobiste przemyślenia oparte na znajomości biblijnych opisów i ostatnio zdobytej wiedzy o eterze/orgonie.

Fedon pisze:...
Co do eteru/orgonu. To przede wszystkim rozróżnił bym te dwa pojęcia. Jeśli już, to skłaniał bym się do orgonu i choć nie wydaje mi się to zbyt prawdopodobne, to nie wykluczam ani jednej ani drugiej interpretacji.


Tak, tu również zgadzam się z Tobą i sam to wyraziłem chyba w tym temacie >>, natomiast ewentualną dyskusję dotyczącą akurat tego zagadnienia proponuje tam przenieść.

Jak zjawisko ducha bożego/świętego wyjaśnia oficjalnie nam panująca sekta, tego nie pamiętam, pamiętam zaś wyjaśnienie konkurencyjnej sekty, a mianowicie Świadków Jehowy:

Ś.J. pisze:Duch boży/święty to czynna moc boża


dawnymi czasy, gdy byłem pod wpływem najpierw katolicyzmu, a później kilku innych religii łącznie ze wspomnianymi Ś.J. nie bardzo przejmowałem się drążeniem tego tematu bo to przecież dotyczy samego Pana Boga, a tu jak wiadomo wszystko jest tajemnicą, której nie można tykać. Z czasem, gdy już nauczyłem się samodzielnie myśleć i raz na "amen" wyzwoliłem się z tej matni zacząłem zdobywać wiedzę, która rzuciła nieco światłą na owe tajemnice, a kropkę nad i (przynajmniej na tę chwilę) postawił właśnie eter/orgon i jego właściwości.
Nasi bogowie, nie ważne jakiej maści, umiejąc skutecznie się nią posługiwać, a chcąc to ukryć przed nami wymyślili temu tytułową nazwę.
Oczywiście można stawać w ich obronie i snuć twierdzenia, że tak musieli postąpić bo ówcześni ludzie nie byli jeszcze w stanie objąć tego swoimi prymitywnymi rozumami, ale to tłumaczenia dla przedszkolaków. Takie przedstawianie rzeczy nie ma nic innego na celu jak tylko manipulację. :evil:
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Duch boży, duch święty - inne spojrzenie

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 07 lis 2013, 22:10

A nie ! Diabeł tkwi w szczegółach, Duch Święty i Duch Boga to nie to samo, zdecydowanie nie! To jest zasadnicza różnica. Ale niektórym chodziło i chodzi o, to by pozamieniać fakty i zaopatrzyć je innymi fałszywymi szyldami, nazwami.
To tak samo jak Maria , Matka Jezusa nie jest królowa 12 Gwiazd a kk nadaje jej ten i wiele innych przydomków, oszustwo goni oszustwo.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

ODPOWIEDZ