Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

Biblia - i wszystko o niej

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 404
Podziękował: 16321 razy
Otrzymał podziękowanie: 14241 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 12 maja 2017, 17:25

BIBLIA, KSIĘGA Z INNEGO ŚWIATA

https://www.youtube.com/watch?v=jazBMuQzqhs

Opublikowany 12 kwi 2013

Uwaga! Film może urażać uczucia religijne i światopoglądowe. Osoby drażliwe na punkcie swego światopoglądu proszone są o nie oglądanie materiału.
Produkcja: Jan W. Kliff, The Three Angels Message Org.
......................................................
Rozdziały:
Biblia, Księga z Innego Świata-0 minuta 14 sekunda.
Dziwny Bóg-11 minuta 54 sekunda.
Mesjasz-17 minuta 16 sekunda.
Nadnaturalne Objawienie-20 minuta 22 sekunda.
Stworzenie Świata-27 minuta 21 sekunda.
Przeznaczenie, Wróżby, Biblijny Profetyzm-31 minuta 20 sekunda.
Nieśmiertelność duszy-41 minuta 20 sekunda.
Zbawienie z Łaski-47 minuta 29 sekunda.
Tradycja-52 minuta 22 sekunda.
Dziesięcioro Przykazań-55 minuta 14 sekunda.
Mięso i Alkohol-59 minuta 00 sekunda.
Jawność Działań-63 minuta 10 sekunda.
0 x

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
x 25
x 358
Podziękował: 17778 razy
Otrzymał podziękowanie: 13597 razy

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 17 maja 2017, 16:23

Obrazek

Obrazek
0 x

czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
x 25
x 358

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 08 lip 2017, 15:55

Kiara pisze:może warto się doszkolić..... ;) :D

Bóg i religie.... Biblia... jej sekrety....

Biblia jakiej nie znasz cz 1

https://www.youtube.com/watch?v=DZBl-fjNQNU

Nowa książka kontrowersyjnego włoskiego pisarza,opierając się na dosłownych cytatach ze Starego Testamentu tworzy szokującą wizję antycznego przekazu i stawia pod znakiem zapytania dotychczasowe przekonania natury religijnej. Odkryjemy w niej że biblijny Elohim, którego przyzwyczailiśmy się utożsamiać z postacią spirytualną Boga, był jednym z wielu Elohim stąpających po Ziemi. Przebywał on wśród ludzi, brudził się i myl tak jak ludzie (Rdz 18), chorował i umierał (Ps 82,7). Innym szokującym odkryciem jest wynikający z przekazu fakt, ze ojcem Chrystusa był El(ohim), ale z pewnocią nie ten opisany w Starym Testamencie. Spojrzymy innymi oczami na znaczenie dziesięciu przykazań, które to stanowią podstawę nauk religijnych całego chrześcijańskiego świata . Będziemy mogli zobaczyć z innej perspektywy proces tworzenia ludzkości i dowiemy się ze Adam i Ewa nie byli pierwszymi istotami ludzkimi na Ziemi i że nie oni są naszymi protoplastami. Dowiemy się co możne się kryć pod postacią biblijnego węza kusiciela i ze koncepcja grzechu pierworodnego jest fikcyjna. Poznamy też całkiem inną historię potopu. Odkryjemy tajemnice długowieczności biblijnych patriarchów oraz szokujący fakt że wszystkie opisane cuda są logicznie wytłumaczalne. Odnajdziemy wiele analogi Starego Testamentu z tekstami sumeryjsko akadyjskimi oraz z grecką i skandynawską mitologia jak też z dziełami Platona.
Dowiemy się wiele o faktach opisanych w Starym Testamencie a co najważniejsze o tym, że z tekstu biblijnego wynika jasno ze biblia nie mówi o stworzeniu świata ani tym bardziej o Bogu.
Autor twierdzi ze jeżeli uznać biblię w wersji oryginalnej za tekst wiarygodny i prawdziwy, to trzeba zgodzić się z tym że mówi on o czym zupełnie innym niż to co jest ludzkości wpajane od X wieku począwszy. Jesli natomiast traktować ją jako zbiór fantazyjnych opowieści, to okaże się że największe religie światowe opierają się na czystej fantazji.

Biblia jakiej nie znasz cz 2

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=0MM0a6DkWPs

Obrazek
0 x

czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

pawelz
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 39 razy

Nieprzeczytany post autor: pawelz » sobota 19 sie 2017, 19:53

Nie wiem czy dobry temat ale nie wiedziałem gdzie to zamieścić. Jak zły temat proszę o przeniesienie. Fragmenty orędzi Pana Jezusa ze strony http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2 ... -grob.html

- Panie Jezu czy Arka Przymierza znajduje się tam gdzie podał badacz, którego, wydaje się, Ty prowadzisz i czy tam jest też grób Adama, to znaczy na górze, na Golgocie, ściślej pod nią?

- Tak mój synu.

Tam został pochowany Adam i tam znajduje się Arka Przymierza, którą skropiła moje krew, tak jak podaje badacz będący w Łasce u Boga, która to krew zaniósł do zbadania w laboratorium izraelskim i ma ludzkie geny tylko od matki.

To wszystko prawda moje dziecko.

- Dziękuję Panie Jezu.

- Chwała Tobie Chryste.

- Czy grób Noego i jego rodziny znajduje się tam gdzie poda ten sam badacz w pobliżu Arki na górze Ararat?

- Tak synu, to co mówi ten badacz prowadzony przeze mnie i namaszczony przez Boga na te badania jest prawdą.

- Panie Jezu czy Twój przodek o imieniu Iz skoro urodził się na Warmii, czy urodził się tam gdzie dzisiaj jest Gietrzwałd i może mieszkał czy też urodził się na miejscu w którym objawiła się Matka Boża?

- Tak dziecko. Tam się urodził i mieszkał.

- Chwała Tobie Chryste! Panie niezbadany.

Tam był jego dom? Tam gdzie objawiła się Matka Boża?

- Tak moje dziecko!

- Chwała Tobie Panie Przedwieczny.
...
- Panie Jezu czy Adam i Ewa tu na Ziemi i ich potomkowie najbliżsi mówili językiem który byłby dla nas dziś zrozumiały? Czy sanskryt jest językiem podobnym do tego którym mówili?

- Tak dziecko, Adam i Ewa mówili językiem, który byłby zrozumiały dla współczesnych Polaków - dla tych, którzy chcieliby rozumieć.

- Dziękuję Panie Jezu.
Źródło: http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2 ... -grob.html
0 x

Awatar użytkownika
abcd
x 343
x 193
Podziękował: 29430 razy
Otrzymał podziękowanie: 8714 razy

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 09 wrz 2017, 20:36

Historia Biblii - cz.1
https://youtu.be/HF6sJDIv0f8
https://www.youtube.com/watch?v=HF6sJDIv0f8

tagentv
Opublikowany 14 paź 2016

Przybliżymy historię związaną z najbardziej znaną księgą na świecie – Biblią. Skąd pochodzi, kto Ją pisał, jakie zmiany i przekłamania były dokonywane na przestrzeni stuleci a nawet tysiącleci. To niesamowite dzieło w obecnej formie jest wynikiem kompromisów między religiami a polityką. Nurtuje nas pytanie ile w Niej jeszcze pozostało z pierwotnych przekazów?
0 x

Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
x 460
x 113
Podziękował: 5277 razy
Otrzymał podziękowanie: 9582 razy

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 19 wrz 2017, 10:29

0 x

JESTEŚMY ZMIANĄ !

Awatar użytkownika
abcd
x 343
x 193

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 19 wrz 2017, 21:46

Alfred Michalak pisze: W obecnych czasach jak mówią statystyki, pod chrześcijaństwo podlega 41 tysięcy odłamów i kościołów. Chrześcijaństwo jest obecnie najliczniej reprezentowaną religią na świecie. Z chrześcijaństwem identyfikuje się blisko 32% ludności świata. Podstawą religii chrześcijańskiej, jej fundamentem jest żydowska biblia. Wszystkie kościoły i odłamy chrześcijańskie oparte są na światopoglądzie żydowskim, na żydowskim Bogu, prorokach żydowskich, mitach i legendach żydowskich stworzonych najpierw przez plemienne grupy żydowskie jakieś 6 tysięcy lat temu. W późniejszym okresie Żydzi w miarę potrzeb tworzyli nowe mity i legendy aby dopasować lepiej swoją wiarę do zmieniających się czasów. Chrześcijanie przejęli to wszystko jako najwyższą prawdę i jedyną prawdę.

Obrazek
https://www.facebook.com/alfred.michalak.3
Hanna Elzbieta Trochimiuk pisze:POLACY BRONIA NIE SWOJEJ WIARY
19 września 2017 o 20:18

A niektórzy to nawet twierdzą, że na tych okrutnie krwiożerczych i bezdusznych baśniach zbudowana została cała zachodnia cywilizacja na którą jednocześnie szczekają i której bronią zaciekle jakby mieli rozdwojenie jaźni

=======================================

W obecnych czasach jak mówią statystyki, pod chrześcijaństwo podlega 41 tysięcy odłamów i kościołów. Chrześcijaństwo jest obecnie najliczniej reprezentowaną religią na świecie. Z chrześcijaństwem identyfikuje się blisko 32% ludności świata. Podstawą religii chrześcijańskiej, jej fundamentem jest żydowska biblia. Wszystkie kościoły i odłamy chrześcijańskie oparte są na światopoglądzie żydowskim, na żydowskim Bogu, prorokach żydowskich, mitach i legendach żydowskich stworzonych najpierw przez plemienne grupy żydowskie jakieś 6 tysięcy lat temu. W późniejszym okresie Żydzi w miarę potrzeb tworzyli nowe mity i legendy aby dopasować lepiej swoją wiarę do zmieniających się czasów. Chrześcijanie przejęli to wszystko jako najwyższą prawdę i jedyną prawdę.
A niektórzy to nawet twierdzą, że na tych okrutnie krwiożerczych i bezdusznych baśniach zbudowana została cała zachodnia cywilizacja na którą jednocześnie szczekają i której bronią zaciekle jakby mieli rozdwojenie jaźni

=======================================

W obecnych czasach jak mówią statystyki, pod chrześcijaństwo podlega 41 tysięcy odłamów i kościołów. Chrześcijaństwo jest obecnie najliczniej reprezentowaną religią na świecie. Z chrześcijaństwem identyfikuje się blisko 32% ludności świata. Podstawą religii chrześcijańskiej, jej fundamentem jest żydowska biblia. Wszystkie kościoły i odłamy chrześcijańskie oparte są na światopoglądzie żydowskim, na żydowskim Bogu, prorokach żydowskich, mitach i legendach żydowskich stworzonych najpierw przez plemienne grupy żydowskie jakieś 6 tysięcy lat temu. W późniejszym okresie Żydzi w miarę potrzeb tworzyli nowe mity i legendy aby dopasować lepiej swoją wiarę do zmieniających się czasów. Chrześcijanie przejęli to wszystko jako najwyższą prawdę i jedyną prawdę.[/size]
[/quote] https://www.facebook.com/trochimiuk?hc_ ... wR2qAjhWwM
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 404

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 25 wrz 2017, 00:10

Obrazek
Wiara to jedna z najbardziej szkodliwych rzeczy, które niszczą ludzką inteligencję. :!:
0 x

quetzalcoatl888
x 1
x 3
Podziękował: 218 razy
Otrzymał podziękowanie: 606 razy

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » poniedziałek 25 wrz 2017, 08:43

wg mnie to jest prawda o Bibli a reszta to manipulacja zydow i archonotow :)

"Tam wszedł do pewnej groty, gdzie przenocował. Wtedy Pan skierował do niego słowo i przemówił: Co ty tu robisz, Eliaszu? A on odpowiedział: Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Pana, Boga Zastępów, gdyż Izraelici opuścili Twoje przymierze, rozwalili Twoje ołtarze i Twoich proroków zabili mieczem. Tak że ja sam tylko zostałem, a oni godzą jeszcze i na moje życie. Wtedy rzekł: Wyjdź, aby stanąć na górze wobec Pana! A oto Pan przechodził. Gwałtowna wichura rozwalająca góry i druzgocąca skały szła przed Panem; ale Pan nie był w wichurze. A po wichurze — trzęsienie ziemi: Pan nie był w trzęsieniu ziemi. Po trzęsieniu ziemi powstał ogień; Pan nie był w ogniu. A po tym ogniu — szmer łagodnego powiewu. Kiedy tylko Eliasz go usłyszał, zasłoniwszy twarz płaszczem, wyszedł i stanął przy wejściu do groty. A wtedy rozległ się głos mówiący do niego: Co ty tu robisz, Eliaszu? Eliasz zaś odpowiedział: Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Pana, Boga Zastępów, gdyż Izraelici opuścili Twoje przymierze, rozwalili Twoje ołtarze i Twoich proroków zabili mieczem. Tak że ja sam tylko zostałem, a oni godzą jeszcze i na moje życie "
0 x

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
x 25
x 358

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 25 wrz 2017, 21:44

A oto Pan przechodził
A ja szłem po łące i kwiaty pachły :D
i Twoich proroków zabili mieczem.
Tak się kończą zabawy morderców nożami, chore to wszystko.
0 x

quetzalcoatl888
x 1
x 3
Podziękował: 218 razy
Otrzymał podziękowanie: 606 razy

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » poniedziałek 25 wrz 2017, 23:05

zydzi sa chorzy i archonci :)
0 x

Awatar użytkownika
abcd
x 343
x 193

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 26 wrz 2017, 00:07

>quetz<, posłużę się nowomową:
"zaczynasz kumać czaczę".
staraj się utrzymać ten kurs. :)
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 404

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 26 gru 2017, 19:33

Balansowanie między Mitem a Prawdą

https://www.youtube.com/watch?v=gY5hSRk2vEM

Kompozytor Piękna
Opublikowany 13 gru 2016

Przed nami kolejny materiał znajdujący się w przygotowaniu, a w nim: Ostrzeżenie Zaratustry spisane kilka tysięcy lat temu przed mającą się pojawić na świecie organizacją religijną dążącą do ludzkiego nieszczęścia.
0 x

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
x 510
x 171
Podziękował: 7328 razy
Otrzymał podziękowanie: 7803 razy

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 17 mar 2018, 23:08

Tą wiadomość to ja już czytałam ze dwa lata temu i dalej nic się z ta sprawą nie dzieje :o
0 x

Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
x 460
x 113
Podziękował: 5277 razy
Otrzymał podziękowanie: 9582 razy

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 18 mar 2018, 12:41

..tez mi sie wydawalo, ze to juz bylo, ale Vatykan na tyle skutecznie sie ja zajal,-
ze zamietli pod dywan- dlatego tez warto o tym przypominac.
0 x

JESTEŚMY ZMIANĄ !

ODPOWIEDZ