Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

Biblia - i wszystko o niej

Awatar użytkownika
Fedon
x 9
x 16
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 239 razy
Kontakt:

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: Fedon » środa 17 lut 2021, 12:32

W filozofiach wschodnich świat postrzegany jest jako emanacja umysłu (avidja). Przestrzeń i czas, to tylko jego konstrukcje, modele. na dodatek nie posiadają własnego, niezależnego bytu/istnienia. Wszystkie przedmioty, osoby, organizmy, a także zdarzenia i procesy są również ze sobą powiązane. Żaden przedmiot (np stół) nie może być rozpatrywany jako niezależny i odrębny od wszystkiego wokół (w ostateczności odnosi się to do całego wszechświata). To tylko swoiste zakłócenie umysłu, które należy przezwyciężyć. Każdy przedmiot jest zmienny, zmienia się w czasie (to też kategoria umysłu) np starzeje się, zużywa - to ciągłe procesy, chwilowe przejawy rejestrowane przez umysł, zakłócenia, skazy przestrzeni. Nic nie jest stałe raz na zawsze. Z drugiej strony złożony jest on z atomów, elektronów i dalej - cząstek elementarnych będących w nieustannym ruchu, podlegającym ciągłym zmianom. Jakże więc można mówić tu o jakiejkolwiek stabilności? Cały kosmos (czyli wszystko to, co określamy mianem "przedmiotów" poprzez rzeczowniki, jest dynamiczną całością, żywą i zawsze pozostającą w ruchu. Każda cząstka elementarna stanowi właściwie zbiór relacji i stosunków z otoczeniem, ciągle zmieniających się procesów, a ponieważ wspomniany stół składa się z cząstek elementarnych, jakże można go traktować przedmiotowo (w naszym, powszechnym rozumieniu tego terminu). Teoria kwantów postrzega świat nie jako zbiór przedmiotów (takie pojęcie sensu stricto w niej nie nie istnieje) lecz jako zbiór relacji i zachodzących procesów (zasada nieoznaczoności Heisenberga).

"Gdy zapytamy, na przykład, czy pozycja elektronu pozostaje ta sama, musimy odpowiedzieć 'nie'; gdy zapytamy czy pozycja elektronu zmienia się z upływem czasu, musimy odpowiedzieć 'nie'; gdy zapytamy, czy elektron pozostaje w spoczynku, musimy odpowiedzieć 'nie'; gdy zapytamy, czy elektron jest w ruchu, musimy odpowiedzieć 'nie'."
/Robert Oppenheimer/
Skoro dotyczy to elektronu, dotyczy wszystkiego. Jak można mówić tu o "przedmiotach"? Oczywiście logika arystotelejska nie ma tu już zastosowania; została przekroczona.
"W fizyce współczesnej nie dzieli się przyrody na rozmaite grupy obiektów; obecnie dokonuje się podziału wedle rozmaitych typów więzi (...) świat jawi się nam przeto jako złożona tkanka zdarzeń, w której różnego rodzaju związki ulegają zmianie, krzyżują się i łączą,determinując w ten sposóbstrukturę całości".
/Heisenberg/

Paradygmat newtonowski określający postrzegany świat jako zbiór rzeczy o pewnych fundamentalnych i zdeterminowanych cechach, nie wytrzymuje konfrontacji z klasyczną, mainsteamową nauką; więcej, według niej przedmiotowo traktowany jest również człowiek i cała przyroda, a wszelkie objawy życia czy świadomości wtłoczone są w mechanistyczne reguły i definicje. Natomiast według filozofii dalekowschodnich (nie tylko buddyzmu) wszystkie rzeczy/przedmioty stanowią emanacje umysłu w szczególnym stanie świadomości. Można je określić mianem procesów, zmiennych i nietrwałych podległych prawu przyczyny i skutku. Nic nie ma początku i końca, nic nie ma niezależnego, materialnego/substancjalnego bytu. "Patrząc na przedmioty, nie widzę żadnych przedmiotów, gdyż są one umysłem" /Modlitwa Mahamudry/.
1 x

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
x 1257
x 350
Podziękował: 12576 razy
Otrzymał podziękowanie: 12877 razy

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 17 lut 2021, 13:18

Dziękuję @Fedon za wyjaśnienie .Teraz to dopiero mam zagwozdkę ale .....wiem ,albo inaczej ,wyobrażam to sobie i zaczynam pojmować o co chodzi .
Nauka akademicka jest bardzo zamknięta na takie teorie ,czy fakty. Nam pozostaje tylko wyobraźnia i wiedza z mniej znanych źródeł .
0 x

Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 930
Podziękował: 32112 razy
Otrzymał podziękowanie: 25741 razy

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 09 mar 2021, 21:43

Tajemnica Biblii: Sodoma i Gomora.
9 mar 2021

https://www.youtube.com/watch?v=Cs0E2C8iMPA

Nieznana Historia Świata

Pismo Święte nie jest do końca takie święte, jak mogłoby się wydawać. Opisy gniewu boskiego często przybierają postać bardzo namacalny, a istoty "święte" są fizycznymi bytami wchodzącymi w kontakt z ludźmi. Kiedy odpowiednio zrozumiemy tekst Starego Testamentu dowiemy się, że w losy ludzi zamieszane były istoty spoza Ziemi. Opowieść o Sodomie i Gomorze stanowi klasyczny przykład wpływu pozaziemskich istot.
"Deszcz siarki" spuszczony z nieba, tajemnicza zamiana żony Lota w słup soli, oślepienie ludzi przez istoty goszczone przez Lota- to wszystko kluczowe epizody biblijnej opowieści, wskazujące na użycie nieznanej technologii tysiące lat temu.
0 x

Awatar użytkownika
BABA
x 236
x 135
Podziękował: 4340 razy
Otrzymał podziękowanie: 2626 razy

Nieprzeczytany post autor: BABA » wtorek 16 mar 2021, 12:39

Pociągnę ten kurs "przedmówcy" bo mam podobne przemyślenia, które się pojawiły po obejrzeniu tego wideo (już było umieszczane, przypominam bo chcę się do niego odnieść):

https://youtu.be/s1oqNGEXU_s

Z katolicyzmem miałam niewielkie kontakty (choć jestem ochrzczona itp), Biblii też nie udało Mi się przeczytać nigdy w całości a tym bardziej szperać w poszukiwaniu dodatkowych do niej informacji. W efekcie zaintrygowała Mnie historia w skrócie ujmując: Mojżesz wszedł na Górę gdzie kilka dni przebywał w "obecności Boga" i zszedł z "jaśniejącą twarzą" oraz wyrytymi przez Boga na nieznanym materiale (elastyczny przezroczysty, niebieski "kamień" z napisem w środku) tablicami z 10 przykazaniami. Zobaczył tańczących wokół "złotego cielca" Ludzi i z gniewu: potłukł tablice, potem urządził rzeź, zapewne załamany i bezsilny wrócił na Górę i dostał (lub sam wykuł) drugie tablice. Jedne i drugie są w Arce Przymierza. Koniec historii. No, może jest cd bo chyba wszyscy tej Arki szukają. Szukają jej w dalszym ciągu w celu "pokonania wszystkich wrogów i wrogich armii". Jeśli dobrze rozumiem to do tego przez dłuższy czas była wykorzystywana... Raczej jej z takim nastawieniem nie znajdziemy albo inaczej - Ja akurat wolę wylądować w tej rzeczywistości, w której żadna "armia" ich nie znalazła w takim akurat celu.

Ciągnąc wątek Istot pozaziemskich, zakładam że wyżej rozwiniętych od Ludzi tamtego czasu. "Jaśniejąca twarz" jest najczęściej objawem stanu wewnętrznego szczęścia (dość typowe po spotkaniu Istoty wysoko wibracyjnej i pełnej miłości), zaś pismo takiej Istoty na pewno też jest bardzo wysoko wibracyjne. I ma silną emanację (Emoto). Pojawiło Mi się pytanie - czy na tych drugich tablicach jest wyryte to samo co było na pierwszych? Skoro otrzymawszy przykazanie "nie zabijaj" ze Swoimi wibracjami podbitymi wysoko przez kontakt bezpośredni Mojżesz wpadł w taki gniew i urządził jatkę? Z jakiego powodu to przykazanie zadziałało odwrotnie i to w momencie kiedy z pewnością był przepełniony silnym pragnieniem jego dotrzymania?

Ponieważ bawię się teraz w poszukiwanie "możliwych do przyjęcia wersji zdarzeń" czyli ukrytego (możliwego dla Mnie do przyjęcia) tła przyczynowego, mam taką propozycję. Istota pozaziemska na pierwszych tablicach zapisała zupełnie inną wersję przykazań. A ponieważ efekt tego okazał się fatalny w skutkach, na drugich tablicach wersja (i materiał) została zmodyfikowana i dostosowana do poziomu rozwojowego Mojżesza i Jemu współczesnych. Uporczywie będę się na razie dalej trzymać tego "nie zabijaj". A jak dorzucimy "nie cudzołóż, nie kradnij, nie kłam" i rozejrzymy dookoła to zrobi się jeszcze dużo zabawniej.

Współcześnie wiemy już, że zalecenia w formie zakazów bardzo źle działają zarówno na Dzieci jak i większość Dorosłych. Zapewne jako populacja na tyle już dojrzeliśmy by odbierać wszelkie wskazówki kiedy są dawane Nam z poszanowaniem Naszej wolności i prawa do wyboru, oraz otwarcie, na wprost zamiast w sposób ukryty i na odwrót? Szanuj każde życie choćby dla Mnie brzmi o wiele lepiej niż nie zabijaj. Zakaz wychodzi z założenia, że mam chęć zabić i powinnam się od tego powstrzymać. A skąd taki pomysł, że naprawdę ją mam? Czy takie założenie nie działa mocniej (ponieważ jest ukryte) od jawnego polecenia? Lub w najlepszym przypadku - nie wywołuje zamieszania wewnętrznego i wewnętrznej walki?

A może byśmy tak spróbowali przetłumaczyć owe "Boskie przykazania" na język współczesny i współczesne potrzeby? Szanuj każde życie, szanuj cudze związki i relacje, bądź uczciwy i prawdomówny, bądź życzliwy, wierny i lojalny, ciesz się dostatkiem Twoich sąsiadów, dostrzegaj Boga w Sobie i we wszystkim dookoła, wzywaj pomocy kiedy jej potrzebujesz bo zawsze ją otrzymasz itd?

Po co robić taką gimnastykę? Jaki sens ma "zaprzeczanie faktom" zwłaszcza w taki domyślny sposób, kiedy jest mnóstwo innych interpretacji? Ano po to, żeby żyć w takim właśnie świecie i taki zacząć Sobie manifestować. Nasza energia rośnie i Nasze przekonania zaczynają się coraz szybciej materializować, coraz więcej Ludzi to zauważa i potwierdza. Nie ma żadnych "faktów" albo mówiąc inaczej "fakty" zawsze są takie jakich szukamy, nawet te wykopaliska sprzed milionów lat. Świadomie szukamy lub nieświadomie chcemy potwierdzić Nasze ukryte przekonanie. Rzeczywiście w całkiem nową rzeczywistość najlepiej jest wejść poza wszelkimi przekonaniami, tylko Moim zdaniem tą rzecz należy zrobić będąc w stanie cichego szczęścia, wolności, spokoju i radości. Taki stan oznacza brak ukrytych szkodliwych przekonań, które mogłyby się w innym przypadku też jakoś zmaterializować. Lub inaczej mówiąc - właśnie to robią i są sygnałem, że należy coś jeszcze w Sobie zmieniać. 8-)
1 x

Niepowodzenie może złamać tylko tego, kto dał się zwieść powodzeniu - Seneka

Awatar użytkownika
Fedon
x 9
x 16
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Fedon » środa 17 mar 2021, 14:31

Ad. Baba
„Uporczywie będę się na razie dalej trzymać tego "nie zabijaj".”
Musisz jednak wziąć pod uwagę, że to przykazanie (ściślej: „nie morduj”) odnosiło się wyłącznie do członków swojego (wybranego) narodu i w żadnym razie nie miało (w czasach biblijnych) charakteru uniwersalnego.
Sugeruję jednak dokładnie przeczytać Stary Testament, gdyż fragmentaryczna wiedza daje zawsze nazbyt niepełny pogląd. Przekonasz się jak często zarówno Autor tego przykazania jak i odbiorcy nie stosowali się do niego. Z premedytacją, pełnym przekonaniem i poczuciem słuszności.
1 x

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
x 1257
x 350

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 18 mar 2021, 22:49

Dlatego zawsze mnie dziwiło że "Bóg " nakazał im zdobywać tereny dzisiejszego Izraela ,siłą i wszystkich wymordować .Jaki Bóg tak mówi ? Co za okrutny "Bóg " dlatego uważam że nie był to Bóg a ktoś kto się pod niego podszywał.
ps. ja również nie przeczytałam całej biblii ,nie miałam cierpliwości ,choć lubię bajki .Kilka razy obiecywałam sobie wrócić do niej ale w sumie wolę poczytać o czymś innym.
0 x

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
x 991
x 400
Podziękował: 15132 razy
Otrzymał podziękowanie: 22072 razy

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 19 mar 2021, 00:02

to warto obejrzeć w kontekscie Bibli, Jezusa i transformacji/wzniesienia:

https://youtu.be/Uj4IJQ2WHYc

sorki :oops:
EDIT: wcześniej wstawiłem zły link od innego filmiku.
1 x

Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
BABA
x 236
x 135

Nieprzeczytany post autor: BABA » piątek 19 mar 2021, 09:33

Piękne to wideo Songo. Za co przepraszasz?
Fajny synchron nawiasem mówiąc - dziś rano w pracy rozmyślałam o tak zwanych prawach Natury. Na czym zarabiają koncerny kiedy się temu przyjrzymy? Na Naszym strachu przed śmiercią, którą kojarzymy z "twardymi prawami Natury" bo ona Nas "atakuje" wirusami choćby. I innego rodzaju niebezpieczeństwami oraz trudnościami życiowymi, chorobami itd. W efekcie Natura jest be i trzeba od Niej uciekać w "bezpieczną dla Nas technologię". A czym jest Natura i jej prawa jeśli nie wyższym rodzajem technologii, stworzonej przez Istoty wyżej rozwinięte niż My, technologii której jeszcze nie pojmujemy i właśnie się uczymy jak uzyskać do niej dostęp by stopniowo stawać się kreatorami działającymi w coraz większym obszarze? ;) 8-)
Co za okrutny "Bóg " dlatego uważam że nie był to Bóg a ktoś kto się pod niego podszywał.
A czym dla Ciebie jest "Bóg", jak definiujesz tą siłę Chanell?

Dziękuję za Twoje informacje i punkt widzenia Fedon. Jestem zdania iż wszyscy jak na razie mamy wiedzę bardzo fragmentaryczną, wyciągamy wiele mylnych wniosków oraz interpretacji i mamy różne sposoby na jej głębsze poznawanie. Na pewno nie byłabym w stanie przeczytać wszystkiego co jest Mi potrzebne bo Ja akurat jestem zbieraczem porozrzucanych wszędzie okruchów. W każdej dziedzinie widzę je ukryte i próbuję połączyć w spójną całość. Dlatego rozmowy, w których mogę poznać inny punkt widzenia, dostać dodatkowe informacje od pasjonatów tej czy innej dziedziny są dla Mnie szczególnie cenne. Potraktuj więc proszę (jeśli mogę o to prosić) Moje wypowiedzi jako formę prowokacji do takich dyskusji.. ;) 8-)
0 x

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
x 1257
x 350

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 19 mar 2021, 13:06

A czym dla Ciebie jest "Bóg", jak definiujesz tą siłę Chanell?
Dobre pytanie BABA ;) Dla mnie to istota jasna ,świetlista ,bardzo potężna ale jednocześnie bardzo łagodna .Nie wyobrażam sobie Boga jako postaci ale jako światło ( energię )przy którym powinniśmy się czuć wspaniale i z którego wypływa samo dobro. Z drugiej jednak strony czym by było dobro bez zła ? Skąd mielibyśmy wiedzieć że to dobro ? Przyznam że, mnie zaskoczyłaś tym pytaniem .Muszę się nad tym głębiej zastanowić .
1 x

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
x 991
x 400

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 19 mar 2021, 13:19

ten ostatni problem jest z cyklu co było pierwsze- jajko czy kura,-
ale jeśli nie ma czasu i wszystko istnieje w wiecznym TERAZ,-
to problemu też nie ma. Z dobrem i złem albo nocom i dniem,-
jeśli wszystko jest jednym--> przynajmniej z pewnej perspektywy,-
"wysokich mistrzów" ;) też nie ma.
1 x

Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
BABA
x 236
x 135

Nieprzeczytany post autor: BABA » piątek 19 mar 2021, 13:43

Mamy taki temat do dyskusji? Też mam cuś do powiedzenia. O! znalazłam. 8-)
0 x

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
x 991
x 400

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 19 mar 2021, 14:20

który?
0 x

Awatar użytkownika
BABA
x 236
x 135

Nieprzeczytany post autor: BABA » piątek 19 mar 2021, 14:30

0 x

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
x 991
x 400

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 01 kwie 2021, 13:54

0 x

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
x 4
x 11
Podziękował: 68 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » czwartek 01 kwie 2021, 18:46

Dlaczego akurat teraz. To zastanawiające;)
A może Nowa księga zakazanej archeologii;)
0 x

Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 930

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 11 kwie 2021, 19:45

Księga Henocha AUDIOBOOK cz.1
11 lut 2021

https://www.youtube.com/watch?v=RiWjJSsq0tg

Triglav

Witam wszystkich. Przedstawiam wam jeden z najsłynniejszych apokryfów Starego Testamentu - Ksiegę Henocha. Jest to ksiega opisująca m. in. upadek Obserwatorów czyli Aniołów, którzy mieli opiekować się ludźmi. zapraszam serdecznie do wysłuchania.

Księga Henocha AUDIOBOOK cz.2

https://www.youtube.com/watch?v=cUNVPHyU9Cc
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 930

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 29 kwie 2021, 17:34

Sodoma i Gomora, Wirtualny spacer
29 kwi 2021

https://www.youtube.com/watch?v=JYdT8zhzJ_4

Relaksujący Pieszy

Sodoma i Gomora to dwa miasta wymienione w Księdze Rodzaju oraz w całej Biblii hebrajskiej, Nowym Testamencie oraz w księgach deuterokanonicznych, a także w Koranie i Hadisach.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sodoma_i_Gomora
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 930

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 02 maja 2021, 15:28

Biblia: Ludzie którzy nigdy nie umarli - Analiza
1 maj 2021

https://www.youtube.com/watch?v=rxQP1oa31ao

Kosmiczne Opowieści

Biblia. Śmierć to nieodłączna część losu każdego człowieka. W dzisiejszym odcinku przeanalizujemy jednak losy biblijnych postaci, które rzekomo nigdy nie umarły. Pokażę wam przy tym pewną intrygującą ciekawostkę.

Facebook: https://www.facebook.com/kosmiczneopo...​

Źródła: 'Biblia'; 'Dawne Dzieje Izraela' J. Flawiusz; 'Koran'
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 930

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 27 maja 2021, 19:49

Imperia Wszech Czasów - proroctwa, które wstrząsnęły historią świata!
Data premiery: 23 maj 2021

https://www.youtube.com/watch?v=CX-1tjQuAaw

nadzieja TV

Jakie imperia i królestwa przewidziała Biblia? Dlaczego Żydzi wrócili do Palestyny? Kiedy będzie koniec świata?
To niezwykła historyczna przygoda, w której odkryjesz zdumiewające dowody na to, że proroctwa biblijne dokładnie się wypełniały na przestrzeni wieków. Posłuchaj archeologów, historyków i teologów, mówiących o tym, jak możemy się przekonać, że proroctwa zostały napisane z wyprzedzeniem – i co to oznacza, iż niektóre jeszcze się nie spełniły. Uwierzysz, że przepowiednie Słowa Bożego są wieczne i można im ufać. Niewiarygodne? Zobacz!

0:00 - Benjamin Franklin
0:06 - Prolog o czasie
0:48 - Co to jest czas?
2:47 - Paradoks bliźniaka
3:48 - Proroctwa w Biblii
4:56 - Logo programu
5:19 - Na początku...
6:34 - Zburzenie świątyni w Jerozolimie
9:36 - Kto zburzy świątynię?
11:02 - Upadek Syjonu
12:21 - Powrót Żydów do Palestyny
13:04 - Niewola Babilońska
14:20 - Powrót z niewoli (Cyrus)
16:26 - Sen Nebukadnesara (Nabuchodonozora)
18:34 - Imperium Babilonu (złoto)
20:23 - Imperium Medo-Persji (srebro)
23:49 - Imperium Grecji (miedź)
25:50 - Upadek Tyru
28:09 - Imperium Rzymu (żelazo)
30:10 - Dziesięć królestw (barbarzyńcy)
30:40 - Brak jedności w Europie
31:17 - Okrycia w Qumran
33:41 - Proroctwo o Babilonie
35:05 - Proroctwo o Egipcie
37:00 - Proroctwo o Asyrii
38:30 - Przepowiednie - perspektywa biblijna
39:05 - Centralna postać proroctw
40:35 - Proroctwa o Jezusie Chrystusie
54:17 - Proroctwo o rozwoju wiedzy
55:47 - Proroctwo o końcu świata
56:45 - Podsumowanie
58:40 - Napisy końcowe
0 x

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
x 102
x 610
Podziękował: 29348 razy
Otrzymał podziękowanie: 18584 razy

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 27 maja 2021, 20:00

janusz pisze:
czwartek 27 maja 2021, 19:49
jak możemy się przekonać, że proroctwa zostały napisane z wyprzedzeniem – i co to oznacza,
iż niektóre jeszcze się nie spełniły.

Uwierzysz, że przepowiednie Słowa Bożego są wieczne i można im ufać.
można ufać, jak w naukowców od covid19...
18:34 - Imperium Babilonu (złoto)
20:23 - Imperium Medo-Persji (srebro)
23:49 - Imperium Grecji (miedź)
25:50 - Upadek Tyru
28:09 - Imperium Rzymu (żelazo)
30:10 - Dziesięć królestw (barbarzyńcy)
30:40 - Brak jedności w Europie
31:17 - Okrycia w Qumran
33:41 - Proroctwo o Babilonie
35:05 - Proroctwo o Egipcie
37:00 - Proroctwo o Asyrii
gdzie są pozostałe kontynenty?
Azja- Chiny, Japonia, Oceania, Ameryki (Olmekowie, Inkowie, Aztekowie, Majowie....)
Bog biblijny tam nie dotarł?
kłopoty techniczne? :D

Aaaa, kłopoty z wizą ..
0 x

czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 930

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 09 lip 2021, 18:11

Biblia. Kopia wydarzeń.

Miliardy ludzi na całym świecie wierzą, że początkowe Biblijne historie z Księgi Rodzaju to oryginalne wydarzenia. Zdaniem naukowców zostały spisane pomiędzy 7, a 6 wiekiem przed naszą erą.
Niestety wydarzenia te są znacznie starsze i zostały jedynie skopiowane do Biblii.

Przedstawię państwu kolejno 8 mitów, w które wierzymy zbiorczo i na pewno każdy z nas zna te opowiadania:
- Wieża Babel
- Stworzenie człowieka z gliny
- Stworzenie świata
- Ogród Eden
- Przedpotopowi Patriarchowie
- Kain i Abel
- Zniszczenie Sodomy i Gomory
- Potop
Wszystkie te wydarzenia to kopia znacznie starszych tekstów z Mezopotamii, głównie tekstów Sumeryjskich i zostały spisane w następujących tekstach:
- Epos o Gilgameszu
- Eridu Genesis
- Atra-Hasis
- Enuma Elish
Teksty te zostały spisane na około tysiąc lat przed spisaniem Biblijnej Księgi Rodzaju.
Wszystkie powyższe teksty zawierają identyczne historie, z tą różnicą że w Mezopotamskich tekstach występuje słowo "Bogowie", a w Biblii "Bóg".
Miliardy ludzi na świecie nie mają o tym pojęcia mimo, że jest to podstawowa wiedza każdego historyka, religioznawcy, czy historyka religii.
Czy wiedzieliście o tym wszystkim? Mity występują również w innych księgach takich jak np. Koran.
Dlaczego tak mało ludzi posiada tę wiedzę?
Zapraszam do polubienia strony BlueBook
Źródła:
- Encyclopaedia Britannica, who was the Wife od cain?
- Międzynarodowa standardowa encyklopedia Biblii.
- Kosmiczne opowieści YT.

Obrazek
Ewa zjadająca jabłko.

Każdy z nas zna tę historię... Adam i Ewa będąc w raju, w którym nie doświadczają zła, a życie jest pełne miłości i dobrobytu postanowili zrobić coś co sprawi, że od tej chwili życie ludzi będzie zupełnie inne.
Jak wiemy szatan pod postacią węża kusił Ewę, by ta zjadła zakazany owoc w ogrodzie Eden.
Celowo użyłem słowa "owoc", ponieważ tutaj zaczyna się ciekawostka, o której nadal bardzo dużo osób nie wie.
Każdy z nas zna historię o Ewie zjadającej jabłko, ale czy wiedzieliście o tym, że w Biblii nie znajdziemy informacji jaki naprawdę był to owoc? Biblia w żadnym fragmencie nie podaje jabłka jako zakazanego owocu.
Religioznawcy i historycy religii uważają, że mimo, iż Biblia nie podaje informacji o jabłku, to w cale nie oznacza, że zakazanym owocem nie było właśnie jabłko.
Należy pamiętać, że ogród Eden był bardzo bogaty w różnego rodzaju rośliny, dlatego zakazanym owocem mogło być wszystko.
W każdej religii pojawia się ta sama sytuacja, w której wierzenia i zwyczaje różnią się od tego co tak naprawdę jest zapisane w danej księdze.

Więcej...https://www.facebook.com/BlueBook-107283581497515/
0 x

Awatar użytkownika
Fedon
x 9
x 16
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Fedon » poniedziałek 12 lip 2021, 15:37

Wszystkie powyższe teksty zawierają identyczne historie, z tą różnicą że w Mezopotamskich tekstach występuje słowo "Bogowie", a w Biblii "Bóg".
Tak dla ścisłości: w Biblii również mamy liczbę mnogą "Bogowie" czyli Elohim. Końcówka "im" wskazuje na l.mnogą rodzaju męskiego. A że jest to tłumaczone w liczbie pojedynczej, w sprzeczności z oryginałem, to już inna kwestia.
Jak wiemy szatan pod postacią węża kusił Ewę, by ta zjadła zakazany owoc w ogrodzie Eden.
Utożsamianie węża z Szatanem jest co najmniej dyskusyjne. Nawet niektóre współczesne poważne opracowania katolickie przyznają, że wąż był po prostu wężem i niczym więcej. "(...) jest jednym ze zwierząt i symbolizuje zewnętrzne mechanizmy uruchamiające drzemiący w człowieku potencjał do działania wbrew Bogu lub nawet przeciwko Bogu." /Ks. Janusz Lemański "Księga Rodzaju rozdziały 1-11" wyd. Święty Paweł/
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 930

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 27 sie 2021, 18:18

Kto, kiedy i po co napisał Biblię? Nowe datowanie Starego Testamentu | prof. Ł. Niesiołowski-Spanò
26 sie 2021

https://www.youtube.com/watch?v=BdGZ1wdslPc

Radio Naukowe

Popularne myślenie o Biblii Hebrajskiej nieco rozmija się z ustaleniami naukowców. - Nie ma żadnego dowodu archeologicznego na obecność Izraelitów w Egipcie. My to wiemy od końca lat 80. XX wieku, ale w podręcznikach szkolnych nadal znajdziemy informacje, że Mojżesz wyprowadził z Egiptu Izraela, że po drodze nadał im prawa, stąd jest Tora i dekalog – mówi w Radiu Naukowym prof. Łukasz Niesiołowski- Spanò, dziekan Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego.

* Przygotowanie każdego odcinka to wiele godzin pracy. Jeśli podobał Wam się ten podcast – możecie mnie wesprzeć w serwisie Patronite. Dzięki! https://patronite.pl/radionaukowe *

Co również istotne, jak mówi historyk, autorzy Biblii i jej odbiorcy byli elitą. - To nie są opowieści ludowe zebrane na targu przy łuskaniu fasoli. To nie tak. Tak uważano 100 lat temu – podkreśla.

W ostatnim czasie trwają dyskusje na temat zmiany datowania tekstów biblijnych. – W tej chwili wiele hipotez datujących np. Pięcioksiąg przenosi czas jego powstania na V-IV wiek p.n.e, epokę perską. Jak przymierzymy autora tekstu biblijnego do tej epoki to mamy do czynienia z Jerozolimą w której mieszka 300-400 osób. Z których czytać umie może połowa. To jest twór wewnątrz grupy elitarnej – opowiada badacz.

Prof. Łukasz Niesiołowski- Spanò bada niedoceniane wcześniej wpływy kultury greckiej na autorów Biblii. Zwraca uwagę np. na opowieść o Hiobie. - U Homera w Iliadzie mamy opowieść o micie, który czytelnicy Homera muszą znać, bo autor pisze o tym, jak o dobrze znany wątku. Chodzi o Niobe, która została pozbawiona potomstwa. W Biblii mamy podobną postać, która traci dzieci. To Hiob. Proszę zwrócić uwagę, Niobe i Hiob, mają tę samą etymologię – mówi naukowiec. - Nie wierzę w możliwość, żeby te same narracje używały tego samego imienia niezależnie od siebie. To jedno musiało na siebie wpływać – ocenia.

Jak dodaje wiemy, że opowieść o Niobe jest starsza niż księga Hioba. – I to otwiera ogromne pytanie jak mogło dość do inspiracji ze strony greckiej na autorów biblijnych – mówi historyk.

W podcaście rozmawiamy o tym, jak się bada Biblię, dlaczego na stan naszej wiedzy ma wpływ to jaki jest podział uczelni… na wydziały. A także szukamy odpowiedzi na pytanie najważniejsze: po co napisano te teksty.
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 930

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 18 paź 2021, 15:38

Kain i Abel - Analiza Biblijnej Historii
16 paź 2021

https://www.youtube.com/watch?v=rPbNFd_4vo0

Kosmiczne Opowieści

Kain i Abel. Każdy z nas słyszał tę biblijną historię. W dzisiejszym filmie musimy skupić się na dwóch kwestiach. Po pierwsze, dokładnie przypomnieć sobie historię tej braterskiej potyczki. Po drugie, zastanowić się nad tym skąd właściwie wzięła się ta biblijna opowieść. Czyniąc to odkryjemy kilka intrygujących ciekawostek.
0 x

ODPOWIEDZ