Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Czy religia jest nam potrzebna

bejot
Posty: 18
Rejestracja: sobota 11 lis 2017, 10:41
x 1
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: bejot » sobota 11 lis 2017, 15:02

ważka pisze:
środa 18 sty 2017, 14:10
Niektórych te tematy męczą dłużej niż innych, ja np. też interesowałam się buddyzmem, a raczej Zenem. Doznałam „oświecenia” po kilku latach skupiania się w myślach na koanie i przeczytaniu jednego zdania z książki koreańskiego mistrza zen. Oświecenie polegało na tym, że już nigdy więcej nie poszukiwałam oświecenia, a przez jeden dzień wyglądałam tak jakby mi coś ciężkiego spadło na głowę.

Buddyzm jako religia, też jest ogłupiający. Ostatnio widziałam filmik o spotkaniu w Polsce z Dalajlamą – przed jego wejściem na salę pełną ludzi, rozległ się bardzo nieprzyjemny dźwięk jakiegoś ich instrumentu, który pewnie miał odstraszać złe duchy, a tak naprawdę miał wzbudzić lęk w ludziach. Po co on to robi? Charyzma nie wystarcza?
Ciekawe, wychodzi na to że jest wiele dróg do oświecenia. W moim przypadku było to doświadczenie "kto jest świadomy" - wolność od myśli, zobaczenie świata takim jaki jest bez żadnych konceptualizacji, myśli i ogromna radość. Drugie - uświadomienie sobie że to czego poszukuję już jest we mnie, że nie muszę szukać na zewnątrz. Wybiegnę w przyszłość bo teraz medytuję nad imieniem "Bóg". Czy uda mi się poznać prawdę na jego temat? Zobaczymy.
Co do pytania czy religia jest nam potrzebna. Potrzebna jest na pewnym etapie wyrabiania sobie nawyków właściwego zachowania wobec siebie jak i wobec innych. Jak tylko się one utrwalą to religia przestaje być potrzebna, a niemalże niezbędna staje się medytacja.
1 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 26 gru 2017, 20:04

W sieci religii

https://www.youtube.com/watch?v=cfqdlADS5AM

Kompozytor Piękna
Opublikowany 2 gru 2016
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 27 gru 2017, 12:21

Dla pogłębienia, informacji na temat Zaratustry...
http://acalyludpowieamen.pl/tako-rzecze ... atustry-2/
0 x



Awatar użytkownika
Ciocia Ola
Posty: 40
Rejestracja: sobota 30 gru 2017, 10:24
Lokalizacja: Anglia
x 59
x 5
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Kontakt:

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: Ciocia Ola » wtorek 02 sty 2018, 20:28

Juz po swietach ale moze warto przeczytac ;)
Musze powiedziec ze nie oceniam siebe jako religijna osobe ale wierze w milosna, kreatywna energie z Uniwersu. Jestem dobra ososba starajaca sie byc najlepszym jak potrafie bez kaleczenia innych w tym procesie.Moja mantra to pomoc gdzie potrafie, i nie byc dupkiem.
Znajduje ten okres w roku bardzo pogmatwany i wiecej niz troche stresujacy. Czas celebracji, pelen az do przepelnienia, z okazjonalna miloscia, ktora kosztuje zastraszajaco wiecej niz w kazdy inny okres roku. Chyba zechcesz kupic kartke i kwiaty w lutym, w ktorym widoczne ograniczenia w dostepie do kiepskich kart z wersami i podwiedlych zonkili podyzsza koszt okazania twojej milosci do niebywalych rozmiarow. Chyba ze wstapisz do lokalnego sklepu po drodze do domu, i znajdziesz tam przecene.
Swieta podobno powinny byc Chrzescijanska celebracja ale ma swoje korzenie gleboko zakopane w poganskiej tradycji, to fakt, ktory jest wygodnie pominiety w promowanej literaturze. Specjalny dzien kultu; dzien narodzin dziecka nazwanego Jezus, ktory nie byl aktualnie narodzony jako chrzescijanin, w wigiliny wieczor czy inny dzien w grudniu. Dziecko urodzone z wygnanych rodzicow, ktory wzrastal jako ciemnej karnacji przyszly ciesla. Gdzies po drodze mial jakas ekstremalna przemiane w bialego, dlugowlosego hippi nauczajacego milosc i pokoj. Jego opowiesc byla zapisana przez skrabow, ktorzy nigdy go nie poznali, i w niektorych przypadkach setki lat po jego smierci. Kiedys nam powiedziano, ze te opowiesci sa gospel a teraz nam mowia zeby ich nie brac zbyt rzeczywiscie jako, ze czasmi, moga byc niedokladne w ich duchowym przekazie.
Swieta to czas oklamywania naszych dzieci, przez uzycie przytylego goscia w czerwieni z grupa przewracajacych sie reniferow, zeby ich szantazowac do lepszego zachowania. Ten mityczna poganska osoba ma magiczna moc spelniania zyczen, ale nie lubi zle zachowujacych sie dzieci. Dobre dzieci, z drugiej strony, otrzymuja co tylko im serce zamarzy, zeby podazaly za innymi. Niebo bron nas abysmy nie skonczyli ze straumatyzowanymi dziecmi z setkami funtow wartych prezentow, z wylaczonymi telewizorami wystarczajaco dlugo na zlozenie im zyczen. Chyba ze nie chcemy nikogo obrazic i zamiast wesolego bozego narodzenia powiemy wesolych swiat.
Pracownicy Mikolaja pracuja w kazdym zakatku kraju. Chca zebys uwierzyl, ze to jest kazdej osoby obowiazek zapracowywac sie przez caly rok, zapozyczyc sie, wydac pieniadze ktorych nie maja, na prezenty ktorych nie lubia, dla ludzi, ktorych tak naprawde nie lubia, i jezeli mamy szczescie, to widzimy sie tylko raz w roku. Prezenty, ktore gdzies skrywamy czy oddajemy innym w nadziei, ze wiecej ich nie zobaczymy. MIlosc nie jest tania rzecza w tej porze roku, mowienie ludziom "ja cie kocham" jest takie staroswieckie i brzemienny w skutkach, jako niebezpieczenstwo polaczenia sie znimi w pelnym zrozumienia i milosci wymiarze.
Duch swiat jest niemal obowiazkowy i kazdy kto uzywa zdrowego rozsadku ponad komercjalny i religijny szum jest beznadziejnym Grinch.
Wolna wola jest wspanialym darem, ale wiedza dlaczego wierzysz w cos jest bardziej wazna niz to cos, nie wazne jak rzeczywiste czy wyimginowane to cos jest.

Phillip Hawkins, Grudzien 2017
Phillip jest autorem ksiazek, wykladowca, Reiki Master Nauczyciel/sudent

Dziekuje xx
0 x


Niech Swiatlo Uniwersu zawsze badzie z Wami

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 21 sty 2018, 23:53

NIEWYJAŚNIONE TEMATY - R E L I G I E - CZY SĄ POTRZEBNE? - Grzegorz Brożek - 21.01.2018 r.

https://www.youtube.com/watch?v=uRffjFGKBgo

Opublikowany 21 sty 2018
Spotkanie z Grzegorzem Brożkiem
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 06 lut 2018, 18:30

1 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Ciocia Ola
Posty: 40
Rejestracja: sobota 30 gru 2017, 10:24
Lokalizacja: Anglia
x 59
x 5
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Kontakt:

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: Ciocia Ola » wtorek 06 lut 2018, 19:32

Bardzo ciekawe podejscie, przedtstawienie naszej nowej rea;nosci.Jestem za zatrasnieciem drzwi do przeszlosci i otwarciem drzwi/Serca do swiatla Stwotcy. Ogromnie ekscytujacy czas nadszedl, wolnosc wyborowi kreowanie wlasnej rzeczywistosci...

Dziekuje :)
1 x


Niech Swiatlo Uniwersu zawsze badzie z Wami

ciało2012
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 11 lut 2018, 19:36
x 1
x 1
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: ciało2012 » czwartek 15 lut 2018, 07:14

Religia nie jest potrzebna wyznawcom, ale za to potrzebna jest bogom, którzy rządzą światem.

Bogowie to potomstwo bezkarnego Kaina, oraz potomstwo córek ludzkich poczęte z aniołami.

Są oni panami tej ziemi i nie ma na nich żadnego sposobu, aby ukrócić ich samowolę.

Oni są bogaci, potężni, władczy i bezkarni.

Religie są miotłami, które w razie potrzeby kierują populacją, co do jej wzrostu, lub redukcji.

Laudzie zwyczajni, którzy mało na ten temat wiedzą zawsze tracą, kiedy przychodzi na to czas.

Ludzie są trzymani w ciemności umysł, co oznacza, że Pan tej ziemi zaciemnia ich umysły, aby nie oświeciło ich światło prawdy i nie byli przez to zbawieni.

Nikomu z nadrzędnych władz światowych nie zależy na zbawieniu ludzkości, bo takie zbawienie odebrałoby im władzę nad ludzkością a zawsze.

Obrazek

https://youtu.be/YML9-KozWdw
1 x



bejot
Posty: 18
Rejestracja: sobota 11 lis 2017, 10:41
x 1
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: bejot » sobota 11 sie 2018, 13:57

bejot pisze:
sobota 11 lis 2017, 15:02
ważka pisze:
środa 18 sty 2017, 14:10
Niektórych te tematy męczą dłużej niż innych, ja np. też interesowałam się buddyzmem, a raczej Zenem. Doznałam „oświecenia” po kilku latach skupiania się w myślach na koanie i przeczytaniu jednego zdania z książki koreańskiego mistrza zen. Oświecenie polegało na tym, że już nigdy więcej nie poszukiwałam oświecenia, a przez jeden dzień wyglądałam tak jakby mi coś ciężkiego spadło na głowę.

Buddyzm jako religia, też jest ogłupiający. Ostatnio widziałam filmik o spotkaniu w Polsce z Dalajlamą – przed jego wejściem na salę pełną ludzi, rozległ się bardzo nieprzyjemny dźwięk jakiegoś ich instrumentu, który pewnie miał odstraszać złe duchy, a tak naprawdę miał wzbudzić lęk w ludziach. Po co on to robi? Charyzma nie wystarcza?
Ciekawe, wychodzi na to że jest wiele dróg do oświecenia. W moim przypadku było to doświadczenie "kto jest świadomy" - wolność od myśli, zobaczenie świata takim jaki jest bez żadnych konceptualizacji, myśli i ogromna radość. Drugie - uświadomienie sobie że to czego poszukuję już jest we mnie, że nie muszę szukać na zewnątrz. Wybiegnę w przyszłość bo teraz medytuję nad imieniem "Bóg". Czy uda mi się poznać prawdę na jego temat? Zobaczymy.
Co do pytania czy religia jest nam potrzebna. Potrzebna jest na pewnym etapie wyrabiania sobie nawyków właściwego zachowania wobec siebie jak i wobec innych. Jak tylko się one utrwalą to religia przestaje być potrzebna, a niemalże niezbędna staje się medytacja.
Taki mały update - nie było to oświecenie. Nadal tyczy się mnie cierpienie/brak zadowolenia co wskazuje na to że nie jestem oświecony. Odkrycie tego pozwoliło mi wrócić do regularnej praktyki medytacji (ale na jak długo?). Ogólnie można znaleźć ciekawe wskazówki w Buddyzmie (ja interesuję się gałęzią Theravada), ale nie może być to wiara, lecz sprawdzenie na sobie czy to czego uczą naprawdę działa czy nie.
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 11 sie 2018, 23:15

>bejot<, póki będziesz doszukiwał się "oświecenia" w religiach i ich pochodnych póty będziesz szperał, cierpiał, błąkał się. :(
Wyzwól się od tego religijnego bełkotu, a otworzą Ci się oczy. :)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

bejot
Posty: 18
Rejestracja: sobota 11 lis 2017, 10:41
x 1
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: bejot » niedziela 12 sie 2018, 08:33

abcd pisze:
sobota 11 sie 2018, 23:15
>bejot<, póki będziesz doszukiwał się "oświecenia" w religiach i ich pochodnych póty będziesz szperał, cierpiał, błąkał się. :(
Wyzwól się od tego religijnego bełkotu, a otworzą Ci się oczy. :)
W sumie niedawno doświadczyłem takowe "wyzwolenie", ale byłem tak negatywny wobec wszystkiego że stwierdziłem że to niewłaściwa droga (przynajmniej na chwilę obecną). Medytacja (a raczej wyciszenie w moim przypadku) jest raczej czymś odrębnym od jakiejkolwiek religii.
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 13 sie 2018, 06:27

zachęcam do lektury - Eckhart Tolle POTĘGA TERAŹNIEJSZOŚCI



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



bejot
Posty: 18
Rejestracja: sobota 11 lis 2017, 10:41
x 1
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: bejot » poniedziałek 13 sie 2018, 12:50

Thotal pisze:
poniedziałek 13 sie 2018, 06:27
zachęcam do lektury - Eckhart Tolle POTĘGA TERAŹNIEJSZOŚCI



Pozdrawiam - Thotal :)
Tak się składa że posiadam wszystkie książki Eckharta Tolla (no prawie wszystkie, oprócz Strażników istnienia). Czytałem w bodajże w 2013/14? Może przeczytam po raz kolejny :)
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 14 sie 2018, 07:28

bejot pisze:
niedziela 12 sie 2018, 08:33
W sumie niedawno doświadczyłem takowe "wyzwolenie", ale byłem tak negatywny wobec wszystkiego że stwierdziłem że to niewłaściwa droga (przynajmniej na chwilę obecną).
"Była kotka, miała kociąt siedem, sześć było partyjnych, nie partyjny jeden.

- Bardzo dobrze - mówi pani.

Wizyta odwlekła się na 3 tygodnie i przyjechał pierwszy, a Jaś deklamuje -

- kotka miała kociąt siedem, 6 było nie partyjnych a partyjny 1.

- Ależ Jasiu! To miało być odwrotnie!

- Nie prze pani , po 3 tyg. kotki przejrzały na oczy i wypisały się z partii.
:D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 18 wrz 2018, 23:42

Dowcip tygodnia :

– Czym dla nas jest Bóg? – pyta katechetka na lekcji. – Pasterzem – odpowiada Kasia.

– A czym my jesteśmy dla BOGA?

W klasie cisza, nagle Jasiu mówi: – Stadem baranów
:D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 04 gru 2018, 14:59

Obrazek
Wyłączeni ze sporów na tle wiary, mają prawdziwy spokój ducha... :D
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 26 sty 2019, 23:57

Polacy najszybciej na świecie odchodzą od religii. Maszkowski, Wysocki i Dominiczak

https://www.youtube.com/watch?v=ZWWPJ125d6M

Opublikowany 20 lip 2018
Wygląda na to, że nie ma się czym martwić, jeśli chodzi o klerykalizację kraju. Przebadano ponad 100 państw i Polacy uplasowali się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o szybkość odchodzenia od religii. Pytanie, dlaczego tylu polityków, nie tylko z PiS zresztą, stawia na Kościół i daje mu prezenty w dowód uległości i lojalności?
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: Seji » poniedziałek 04 lut 2019, 12:19

ex-east pisze:
sobota 11 mar 2017, 13:19
sandra pisze:@ex, czy mógłybyś podać etymologie słowa "religae". Linki do źródła etymologicznego ?
Dziękuje z góry.
Pisalem z tel komorkowego z pracy wtedy i wkradla sie literowka. Powinno byc RELIGARE - ale uzylem tego slowa za songo ustosunkowujac sie do jego posta i on tam podal pewne znaczenie tego slowa z jezyka lacinskiego w sensie odnoszacym sie do POLACZENIA. Nie wnikam czy prawiodlowo zostalo to ujete jako zrodlo etymologiczne, bo to nie ma takiego znaczenia. Na bazie takiego ujecia slowa po prostu wypowiedzialem to, co sam czuje w kontekscie POLACZENIA oraz RELIGII. Jedno z drugim nie ma wiele wspolnego, jesli nie idzie za tym wiedza i praktyka tego, jak to polaczenie moze wygladac, jak powinno wygladac wedlug mnie, o czym w poprzednim poscie napisalem.
Za Wikipedią:
Według Cycerona nazwa religia pochodzi od łacińskiego słowa relegere lub religere (ponownie odczytywać, gruntownie rozważać). Laktancjusz wyprowadza ją od słowa religare (wiązać). Tę ostatnią etymologię uznaje Święty Augustyn, a Święty Tomasz z Akwinu dopuszcza je wszystkie.
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: Seji » poniedziałek 04 lut 2019, 18:30

Czy religia jest nam potrzebna? Musimy sobie uzmysłowić, że przybiera ona różne formy, nie tylko klerykalne i duchowe. To także dogmatyzm naukowy i ezoteryzm. Czy to, co uprawiamy na tym forum, nie trąci aby jakąś formą religii?

Czytałam kiedyś dzieje Sumeru. Dość dawno i nie pamiętam szczegółów, ale z grubsza historia miała się tak, że u zarania dziejów Sumerów była oczywiście obca, wyżej rozwinięta (także duchowo) cywilizacja, która stworzyła sumerskie społeczeństwo. W społeczeństwie tym nie istniała religia, zakazy, ani okrutne kary, Sumerowanie (na tym wczesnym etapie dziejów) mieli niejako wrodzone poczucie moralności i zgodnie z nim żyli.
Z czasem jednak zaczęli się mieszać z innymi, "barbarzyńskimi" ludami, przez co zaczęli się też degenerować. Powstała swego rodzaju kasta ludzi, którzy mieli wiedzę - dziś powiedzielibyśmy - ezoteryczną, z którą nie chciano dzielić się z "barbarzyńcami" ("nie rzucaj pereł przed wieprze). A ponieważ wiedza ma szczególną wartość, wiąże się z nią też władza i związana z nią pokusa zniewalania innych. Tak rodzą się religie. Analogiczne historie mogły się dziać też wśród innych ludów, które pierwotnie posiadały szczególną wiedzę i nie ograniczały do niej dostępności, ale z czasem zaczęły ograniczać... wystarczył jeden "pyszny" szaman... (jak "pyszny", to zapewne z kompleksem niższości, a więc być może "mieszaniec").
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 14 lut 2019, 08:05

wydaje się, że trwają przygotowania do unii wszystkich religii:
https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czy- ... ej-religii
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: Seji » czwartek 14 lut 2019, 09:27

Raczej do uświadamiania ludziom, że różnice religijne nie mają znaczeń, że uprzedzenia nie mają sensu.
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 14 lut 2019, 09:58

..no wiesz to ta jasna strona medalu, ale jak obejrzysz przedostatnią Paralaxe,-
to bdb. wiesz, że to "złoto i $".
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: Seji » czwartek 14 lut 2019, 12:59

Nie zrozumiałam Twojej odpowiedzi.
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 14 lut 2019, 13:04

kościół jako instytucja to biznes:
obejrzyj, to ważny odc tj ostatni- b.dużo wyjaśnia o naszym świecie, ten poniżej od przynajmniej 2 tys. lat.:
https://youtu.be/-twhY6XmrZk
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 27 lut 2019, 09:53

Zresetuj programy swojego umysłu -Alex Berdowicz...


https://www.youtube.com/watch?v=6GkPxx-th0g

Each One Teach One
Opublikowany 25 lut 2019
Z Aleksem Berdowiczem (www.porozmawiajmy.tv) poznałem się kilka lat temu podczas jednego z wydarzeń, które organizował. Wtedy to postanowiłem zaprosić go do Podcastu i udało się nagrać dwuczęściową rozmowę. Było to prawie 3 lata temu.

Link do poprzedniego wywiadu: http://www.eachoneteachone.pl/e1t1-00...

Postanowiłem po raz kolejny zaprosić Aleksa z uwagi na to, że w przeciągu ostatnich 3 lat, przepytał a tym samym wyprodukował na swoim kanale ponad 1000 konkretnych wywiadów z wieloma ciekawymi ludźmi. Na co dzień to on przepytuje innych. Tym razem to ja stoję po raz drugi, po drugiej stronie mikrofonu 🙂 Zapraszam Was bardzo serdecznie w podróż po świecie rozwoju świadomości, ezoteryki, teorii spiskowych, UFO oraz elit rządzących światem.

Pełny spis tematów oraz linki do przydatnych rzeczy o których mówił Aleks, u mnie na blogu:



Pozdrawiam - THotal :)

wstawiłam video i znajdujący się pod nim tekst - chanell
0 x



ODPOWIEDZ