Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

NOE... PRZYMIERZE ZE STWÓRCĄ.....

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17610
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32112 razy
Otrzymał podziękowanie: 25741 razy

Re: NOE... PRZYMIERZE ZE STWÓRCĄ.....

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 16 mar 2021, 16:35

Obrazek
W przeszłości ludzkość doświadczyła gniewu Bożego, który zamanifestował Pan poprzez potop. Po złych i tragicznych dniach przyszła jednak nadzieja dla ludzkości, kiedy wody opadły i Arka osiadła na górze Ararat. Bóg po tych wydarzeniach zawarł przymierze z Noe i obiecał, że już nigdy nie dokona zagłady ludzkości przez potop. Znakiem tego przymierza był łuk Boga na obłoku, czyli tęcza.
Na temat Arki Noego pisał w starożytności w I wieku n.e żydowski historyk Józef Flawiusz, który twierdził, że wrak Arki, jego pozostałości miały być pokazywane przybyszom przez mieszkańców osad, które leżały pod górą Ararat, cyt. “Jej pozostałości są tam pokazywane przez mieszkańców aż do dziś“.
Istnieje też zdecydowanie starsza relacja z III w. p.n.e. Berosza Chaldejczyka, który mówił, że ludzie tworzyli ze szczątków arki amulety przeciwko złu, cyt. “Mówi się, że część tego statku nadal znajduje się w Armenii, w górach Cordyaejczyków, a niektórzy ludzie zabierają stamtąd kawałki bitumiczne, i używają ich przede wszystkim, jako amuletów przeciwko lichu“.
Arka Noego była okrągła: tabliczka sprzed 4000 lat

Muzeum Brytyjskie wystawiło tabliczkę z pismem klinowym sprzed czterech tysięcy lat. Zawiera instrukcje do budowy ogromnego statku, który ma pomóc przetrwać nadchodzącą powódź oraz wskazuje, jak powinno się przechowywać na nim zwierzęta w parach. Tabliczka pochodzi z Mezopotamii (współczesny Irak).

Tabliczka, która jest wielkości smartfona, została wystawiona w Muzeum Brytyjskim w ostatnią środę dzięki staraniom Irvinga Finkela, który zajmuje się artefaktami z Bliskiego Wschodu i jest autorem tłumaczenia tekstu z tabliczki.

Finkel powiedział mediom, że Muzuem pozyskało tabliczkę już wiele lat temu od mężczyzny, który utrzymywał, że odnalazł ją jego ojciec po drugiej wojnie światowej. Brytyjski uczony określił znalezlisko jako „jeden z najważniejszych dokumentów” jakie kiedykolwiek zostały odkryte.

Tabliczka zawiera szczegółowe instrukcje otrzymane od mezopotamskiego bóstwa, dotyczące budowy statku z liny i specjalnie spreparowanych drewnianych żeber. Orkągła łódź zbudowana wedle zaleceń byłaby o około 30 proc. mniejsza od boiska piłkarskiego.

Podobieństwo między tekstem z tabliczki a opowieścią biblijną jest uderzające. Również Noe otrzymał od Boga szczegółowe instrukcje, według których miał zbudować Arkę i wprowadzić na nią zwierzęta (Rdz 6,14 – 22).

„Jestem pewien, że opowieść o potopie i łodzi, która ma ratować życie, pochodzi z Babilonii” – powiedział Finkel i zasugerował, że historia ta została przejęta przez starożytnych Żydów w czasie niewoli babilońskiej w VI w. przed Chrystusem.

Muzeum Brytyjskie zamierza powołać zespół, który przetestuje instrukcje z tabliczki i postara się zbudować na jej podstawie olbrzymi statek. Próba zostanie sfilmowana i wyemitowana w telewizyjnym filmie dokumentalnym.

Pac/cp
https://www.fronda.pl/a/arka-noego-byla ... 33982.html
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17610
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32112 razy
Otrzymał podziękowanie: 25741 razy

Re: NOE... PRZYMIERZE ZE STWÓRCĄ.....

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 25 mar 2021, 20:06

Biblia vs. Nauka #7 - Arka Noego
11 mar 2018

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=xPmdQJVAdbc&fbclid=IwAR22RggFQ2Kk1W_0qK1QarGIaeHpokcIXgXxzyxeuaGd3_c1J1W1zPBU3vk

MiK

Jak duża była Arka Noego? Czy możliwe było zabranie na jej pokład po parze zwierząt żyjących na Ziemi? I co stało się z Arką po potopie?

Wykorzystane materiały:
Fragmenty filmu: „Noe: Wybrany przez Boga” reż. Darren Aronofsky, 2014
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17610
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32112 razy
Otrzymał podziękowanie: 25741 razy

Re: NOE... PRZYMIERZE ZE STWÓRCĄ.....

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 20 kwie 2021, 13:38

Śladami przeszłości

Biblijny Potop. Kopia wydarzeń.

Każdy z nas zna historię o wielkim Biblijnym potopie, który zesłał Bóg na ziemię, ale czy wiedzieliście o tym, że jest to kopia znacznie starszej historii Sumeryjskiej? Opowiadanie te jest, aż o 1000 lat starsze od spisania Księgi Rodzaju.
Historia potopu zaczyna się w Sumerze podczas tak zwanego zgromadzenia bogów Annunaki, w którym bogowie wspólnie podejmowali decyzję o dziejach ludzkości.
Bóg o imieniu Enlil namawia pozostałych bogów do zniszczenia ludzkości, ponieważ ludzkość zbyt mocno się rozmnożyła i robiła zbyt dużo hałasu.
Za bezpośrednie stworzenie człowieka był odpowiedzialny Bóg Annunaki o imieniu Enki, który kochał swój lud, a podczas zgromadzenia bogów nakazano mu zniszczyć ludzkość i złożyć przysięgę, że tego dokona. Tabliczki sumeryjskie zawierają fragmenty dialogów pomiędzy bogami, w których głos zabrał Enki, twórca ludzkości:
- " dlaczego chcecie zmusić mnie do złożenia przysięgi? Dlaczego miałbym używać mojej mocy przeciwko mojemu ludowi? Powódź o której wspomniałeś, co to jest? Nawet nie wiem. Czy miałbym ją stworzyć?"( Astra-Hasis)
- "Zgromadzenie bogów nie słuchało. Wydali wyraźne polecenie" (Astra-Hasis)
Bogowie nie przejmowali się losami ludzkości, tylko Enki kochał ludzi i był zmartwiony. Zmusili go do złożenia przysięgi i zakazali by kogokolwiek ostrzegał o powodzi.
Mimo to Enki postanowił ostrzec jednego z królów o zbliżającym się potopie, ale zrobił to przemawiając do ściany. Nakazał zbudowanie łodzi i zabranie nasienia wszystkich żywych istot. Przekazał wszystkie szczegóły budowy arki wraz z jej rozmiarami. Król tak uczynił.
Nadeszła katastrofa, która zabiła wszystkich poza Arką.
Powódź trwała przez 7 dni i 7 nocy i gdy ustała, król wyszedł na ląd wraz z innymi ludźmi i postanowili złożyć ofiarę dla bogów Annunaki.
Zabito owcę i rozpalono kadzidło. Jak czytamy w Eposie o Galgimeszu:
- "Bogowie poczuli zapach, bogowie poczuli przyjemny zapach, bogowie zgromadzili się jak muchy nad ofiarą z owcy".
Annunaki uwielbiali zapach spalonego mięsa i kadzidła. Byli mięsożercami. Przed potopem sami uciekli do nieba.
Gdy Enlil zobaczył, że ludzkość przetrwała wpadł w szał wykrzykując, że złożyli przysięgę, że żadna forma życia nie miała prawa przetrwać. Mimo to pozostali bogowie cieszyli się, że ludziom udało się przetrwać, a sam Enlil z czasem to zaakceptował.
Powyższa historia to autentyczne opowiadania zapisane na glinianych sumeryjskich tabliczkach. Jest to streszczenie znacznie dłuższych opowiadań.
Sumeryjskie gliniane tabliczki zawierają bardzo dużo szczegółów, nawet fragmenty rozmów między bogami.
Te i pozostale wydarzenia zostały skopiowane do Biblii 1000 lat później i są uznawane za dogmat prawdziwej wiary chrześcijańskiej.
To bardzo zabawne, ponieważ to samo opowiadanie w Biblii jest uznawane za fundament wiary i traktowane jako prawdziwe wydarzenie, a w Sumerze uznawane za bajki i mity. 🙂 Jest to kopia prawie 1:1 z tą różnicą, że w Biblii występuje jeden Bóg Jahwe, a w Sumerze bogowie Annunaki.
Co o tym myślicie? Jeśli chcecie więcej artykułów o skopiowanych wydarzeniach do Biblii to dajcie znać w komentarzu.
Zapraszam do polubienia postu i naszej strony Śladami przeszłości ❗
Źródła:
- gliniane Sumeryjskie tabliczki
- Astra-Hasis
- Epos o Galgimeszu
- Biblia
- Eridu Genesis
- Sumeryjska lista królów
- kanał YT - kosmiczne opowieści

Opowiadania o potopie znały prawie wszystkie ludy i starożytne cywilizacje. W każdej z tych cywilizacji wiedziano o zesłanym potopie przez bogów i przewijał się ten sam motyw, o jednej osobie, której udało się przetrwać potop wraz ze swoją rodziną i zwierzętami.
Co bardzo ważne należy pamiętać, że na arkę zabrano również ważne osoby z pewnymi umiejętnościami np rzemieślników itp, którzy mieli odbudować cywilizację po katastrofie.

https://www.facebook.com/sladamiprzeszlosci
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17610
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32112 razy
Otrzymał podziękowanie: 25741 razy

Re: NOE... PRZYMIERZE ZE STWÓRCĄ.....

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 05 sie 2021, 17:41

Potop i Arka Noego - Co na ten temat mówi Księga Urantii?
Data premiery: 7 kwi 2020

https://www.youtube.com/watch?v=DlU2tBU-u6I

Ber Ow

ARKA NOEGO
Prawie pięć tysięcy lat później, kiedy kapłani hebrajscy, przebywający w niewoli babilońskiej, usiłowali wywieść rodowód narodu żydowskiego od Adama, napotkali duże trudności podczas składania całej historii; i jednemu z nich przyszło na myśl, aby zaniechać tych wysiłków i pozwolić całemu światu zatonąć w swojej nikczemności, podczas potopu Noego, tym samym mieć lepszą sytuację, pozwalającą wyprowadzić ród Abrahama od jednego z trzech przetrwałych synów Noego.
Istnieją powszechne tradycje o tych czasach, kiedy woda pokrywała całą powierzchnię Ziemi. Wiele narodów ma swą własną historię o potopie światowym, w jakimś okresie epok minionych. Biblijna historia Noego, arki i potopu, jest wymysłem kapłaństwa hebrajskiego, powstałym w niewoli babilońskiej.

Od czasu, gdy stworzone zostało życie, nigdy nie było powszechnej powodzi na Urantii. Jedynym okresem, kiedy powierzchnia Ziemi była zupełnie pokryta wodą, była era archeozoiczna, kiedy ląd nie zaczął się jeszcze pojawiać.

Jednak Noe żył naprawdę; był producentem wina w Aram, osiedlu nadrzecznym w pobliżu Erek. Zapisywał on rok po roku te dni, kiedy poziom rzeki się podnosił. Ośmieszył się bardzo, kiedy chodził w górę i w dół doliny rzecznej i doradzał, aby wszystkie domy budować z drewna na kształt łodzi, aby zwierzęta należące do rodziny mogły być zabierane na pokład każdego wieczora, gdy zbliżał się czas powodzi. Każdego roku chodził do okolicznych osad nadrzecznych i ostrzegał, za ile dni nadejdzie powódź. W końcu przyszedł taki rok, kiedy coroczna powódź była wyjątkowo wielka, na skutek niezwykle obfitych deszczów,tak, że gwałtowny przybór wód zniszczył całe wioski; jedynie Noe i jego najbliższa rodzina uratowali się na swej łodzi mieszkalnej.

Księga Urantii
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17610
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32112 razy
Otrzymał podziękowanie: 25741 razy

Re: NOE... PRZYMIERZE ZE STWÓRCĄ.....

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 24 wrz 2021, 16:53

POTOP - ZAKAZANA ARCHEOLOGIA
22 wrz 2021

https://www.youtube.com/watch?v=0eCQT1O0B9k

borowka7

Potop - Zakazana archeologia - wykład Alfreda Jana Palli w Chicago
0 xODPOWIEDZ