Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Co słychać w Kościele Katolickim w Polsce i na świecie?

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 07 lut 2017, 00:25

A może powinien jeszcze znać jego zwyczaje seksualne - toć to norma w świecie kiecoków. :lol: :shock:
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 07 lut 2017, 00:49

Niekiedy słychać dobre wieści ;) - choć wieść niesie, że jedna jaskółka wiosny nie czyni:

Skandal w Kościele. Arcybiskup wzywa ofiary pedofilii: zgłoście się na policję
06 lutego 2017, 18:51
(Tu film, który nie da się otworzyć, a przynajmniej ja nie mam takiej mozliwości - >abcd<), a pod nim podpis:
Śledczy w Australii ustalili, że za pedofilię w Kościele katolickim w tym kraju odpowiedzialnych było niemal tysiąc duchownych

W całości wygląda to tak - przepraszam, ze ingeruję w edycję oryginału - >abcd<:

Przechwytywanie6.PNG
(24.6 KiB) Pobrany 550 razy


Dalsza część artykułu:

"Musimy schylić głowę ze wstydu" - tak arcybiskup Sydney Anthony Fisher zareagował na raport, z którego wynika, że 7 procentom księży w Australii zarzucono popełnienie czynów pedofilii w latach 1950-2010.

- To, co ogłoszono, jest wstrząsające - oświadczył metropolita Sydney, komentując w orędziu zamieszczonym na stronie jego archidiecezji rezultaty prac federalnej komisji, która badała to, jak instytucje w Australii reagowały na doniesienia o seksualnym wykorzystywaniu nieletnich.

[b]"Schylić głowę ze wstydu"


- Czuję się osobiście poruszony i upokorzony tymi informacjami - powiedział arcybiskup Fisher. - Kościół odczuwa żal i czuję go też ja z powodu błędów przeszłości, które tak wielu wyrządziły krzywdę - dodał.

- Wiem, że wielu naszych księży, zakonników i wiernych świeckich odczuwa to samo. Jako katolicy musimy schylić głowę ze wstydu - stwierdził arcybiskup Fisher. Następnie ogłosił: - Ku mojemu wstydowi i smutkowi okazuje się, że w całej Australii 384 diecezjalnym księżom, 188 księżom zakonnym, 597 braciom zakonnym i 96 zakonnicom zarzucono wykorzystywanie seksualne nieletnich od 1950 roku. Abp Fisher wyjaśnił również, że czyny pedofilii zarzucono też 543 świeckim pracownikom instytucji Kościoła. Zauważył, że Kościół w tym kraju czeka "traumatyczny okres", zwłaszcza dla ofiar wykorzystywania. Zapewnił zarazem, że uczyni wszystko, co możliwe, by udzielić im pomocy w duchu "sprawiedliwości i współczucia". - Jestem przekonany, że w rezultacie upokorzenia i oczyszczenia, przez które przechodzimy, Kościół stanie się bardziej pokorny, bardziej świadomy i współczujący - oświadczył metropolita Sydney. Wszystkie ofiary wykorzystywania zachęcił stanowczo, by skontaktowały się z policją.

Ustalenia specjalnej komisji

Ukonstytuowana w roku 2013 specjalna komisja ds. badania nadużyć seksualnych wobec dzieci sprawdza, jak na przestrzeni dziesięcioleci różne instytucje w Australii, w tym Kościół katolicki, reagowały na nadużycia seksualne wobec dzieci. Komisja już wcześniej zebrała zeznania licznych osób, które padły ofiarą nadużyć ze strony kleru, lecz pełna skala problemu nie była jasna aż do opublikowania w poniedziałek danych statystycznych - piszą media. - Według danych komisji między rokiem 1980 a 2015 niemal 4,5 tys. osób twierdziło, że padło ofiarą nadużyć w ponad 1000 katolickich instytucji w Australii - powiedziała współpracująca z komisją adwokatka Gail Furness. Przeciętny wiek ofiar to 10,5 roku w przypadku dziewczynek i 11,5 w przypadku chłopców. - Opowieści ofiar są przygnębiająco podobne - powiedziała Furness. - Dzieci ignorowano lub, co gorsza, karano. Oskarżenia nie były badane. Księża i inne osoby duchowne wysyłano do innych parafii i społeczności, gdzie nie wiedziano o przeszłości przybyłych.

"Te liczby są szokujące"

Szef Rady koordynującej odpowiedź Kościoła katolickiego na dochodzenia Francis Sullivan oświadczył, że dane odzwierciedlają "wielką klęskę" Kościoła w kwestii obrony dzieci. - Te liczby są szokujące, tragiczne i niewybaczalne - powiedział komisji Sullivan. Stolica Apostolska pilnie monitoruje działania komisji. Australijski kardynał George Pell, który jest prefektem Sekretariatu ds. Ekonomii, czyli odpowiednikiem ministra finansów w Watykanie, już wcześniej zeznawał przed komisją, jak Kościół w Australii za czasów jego zwierzchnictwa reagował na doniesienia o seksualnych nadużyciach wobec dzieci. Pell przyznawał, że wiele wiarygodnych sygnałów o wykorzystywaniu dzieci w jego kraju zostało zlekceważonych w "skandalicznych okolicznościach". W najbliższych tygodniach zeznania złożą inni australijscy hierarchowie. Ostateczny raport komisji ma być gotowy do końca roku. Autor: kło,mm/sk / Źródło: PAP
http://www.tvn24.pl/australia-ujawnila- ... 157,s.html
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 08 lut 2017, 10:18

Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 26 lut 2017, 00:06

Katolicy zszokowani słowami Papieża: Lepiej nie wierzyć w Boga niż

Autor: Wiadomości Pikio - Lut 23, 2017

Obrazek

Papież Franciszek przyzwyczaił już nas do tego, że często zdarza mu się wyrażać poglądy, które nie tylko diametralnie różnią się od tych wyznawanych przez swoich poprzedników ale także wzbudzają spore kontrowersje wśród wyznawców Kościoła katolickiego.

Tym razem jest podobnie. Ostatnie słowa religijnego przywódcy Kościoła katolickiego wzbudziły ogromne wzburzenie części katolików.

Papież Franciszek stwierdził bowiem, że lepiej nie wierzyć w Boga niż być katolikiem, który prowadzi podwójne życie. Jest również mnóstwo osób zaskoczonych tym, iż głowa Kościoła powiedziała to wprost. Są też ci, którzy nie widzą nic dziwnego w słowach papieża, cieszą się jednak, że zostały głośno wypowiedziane, bo księża na całym świecie wzbraniają się przed takimi stwierdzeniami.

– Skandalem jest mówienie jednej rzeczy, a robienie drugiej, to podwójne życie we wszystkim – ocenił Franciszek wzywając katolików do porzucenia takiego życia i zaznaczając, że prowadzi ono do duchowej destrukcji człowieka.

Jak dalej wyjaśnił papież, chodzi mu przede wszystkim o ludzi, którzy nie stosują się do 10 przykazań.

– Jestem żarliwym katolikiem, chodzę zawsze na mszę, należę do stowarzyszenia, ale moje życie nie jest chrześcijańskie. Nie płacę sprawiedliwie moim pracownikom, wyzyskuję ludzi, prowadzę brudne interesy, piorę brudne pieniądze. Jest wielu takich katolików – wyjaśnił papież.

Słowa Franciszka od razu wzbudziły kontrowersje wśród części – głównie konserwatywnej – katolików, którzy po raz kolejny oskarżyli go o działanie na szkodę Kościoła katolickiego.

http://pikio.pl/katolicy-zszokowani-slo ... boga-niz/#
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 26 lut 2017, 23:27

Księża i ich dzieci, czyli tata w sutannie ukrywa rodzinę
Data publikacji: 08.10.2015, Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017

Obrazek

Prowadzą podwójne życie: rano odprawiają mszę, później jadą odwiedzić swoje rodziny. I nikt się temu specjalnie nie dziwi – ani parafianie, ani nawet biskupi. – Tak to już po prostu jest – mówią księża i naukowcy badający, jak żyją polscy duchowni.

Ten new wstrząsnął Polską. Ksiądz Tomasz Kijowski, salezjanin, rzecznik prasowy Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, które mają odbyć się w Krakowie przestaje być księdzem. Trwa proces „wydalania go ze zgromadzenia”. Zakonnik będzie miał dziecko. Tyle, że ksiądz nie jest jedynym. Duchownych mających rodziny skrywa wiele polskich diecezji.

Dawny proboszcz parafii liczącej 700 wiernych, nazwijmy go A., ojciec dwójki dzieci, nie chciał odchodzić z Kościoła. Nie sądził, że będzie musiał, w końcu zna wielu kapłanów, którzy mają dziecko. I nikt im krzywdy nie robi. Ba, jednemu przełożony tak poszedł na rękę, że zamienił probostwo na większe, aby miał z czego rodzinę utrzymać. A jego wyrzucili. – W ubiegłym roku, tuż przed Niedzielą Palmową, dostałem wezwanie do kurii. Dali mi cztery dni na spakowanie się – wspomina.

Zapytał wtedy tylko: dlaczego ja? Innych też powinniście wyrzucić na bruk. W odpowiedzi usłyszał, że na innych nie ma dowodów. Dziś A. uważa, że gdyby się wtedy swoich synów wyparł, zostawiliby go w spokoju. – Ale ja nie szedłem w zaparte. Myślę, że wyrzucenie mnie miało być sygnałem dla innych duchownych: jeśli macie dzieci, to się do nich nie przyznawajcie – mówi.

O dziecku księdza proboszcz nie wiedział

Ksiądz Mariusz G., do niedawna wikary w poznańskiej parafii św. Andrzeja Boboli, swojego dziecka długo się wypierał. Choć poznana na rekolekcjach Agnieszka D., która zamieszkała z nim na plebanii, powiedziała mu, że jest w ciąży, udawał, że nie widzi rosnącego brzucha. Gdy wieczorem 23 lutego ubiegłego roku poczuła bóle porodowe, nie zawiózł jej do szpitala. Przygotował materac i zostawił ją samą. Później zamknął się w pokoju obok, założył słuchawki na uszy, włączył muzykę, a w końcu przysnął. Nad ranem obudziły go jęki, więc poszedł zobaczyć, co się dzieje. Agnieszka krwawiła, prosiła, by wezwał pogotowie. Nie zareagował. Gdy poród wszedł w ostatnią fazę i pojawiła się główka, wyciągnął dziecko. Martwe. Ochrzcił je i dopiero wtedy zadzwonił po karetkę.

Lekarze zawiadomili policję, ta prokuraturę. Po zbadaniu sprawy prokuratorzy umorzyli dochodzenie. Teraz jednak akta odkurzono: trafiły do apelacji i śledztwo zostanie wznowione. – Trzeba ustalić szczegóły przebiegu porodu minuta po minucie. Musimy zbadać, czy ksiądz miał świadomość, że kobieta znajduje się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Dlaczego uznał, że nie ma potrzeby wzywania pomocy medycznej – mówi Mariusz Orlicki, zastępca prokuratora okręgowego w Poznaniu. Jeśli prokuratura tym razem dopatrzy się znamion przestępstwa, za nieudzielenie pomocy rodzącej kobiecie księdzu będzie grozić do 3 lat więzienia.

Agnieszka D. nie chce rozmawiać o tym, co wydarzyło się zeszłej zimy na plebanii. – Wszystko, co miałam do powiedzenia w tej sprawie, już zeznałam – ucina pytania. Ówczesny proboszcz twierdzi, że nic nie wiedział. – Mnie się wydawało, że oni spotykają się na modlitwy – mówi ks. Włodzimierz Koperski. Nie zauważył, że dziewczyna była w ciąży. Kiedy zaczął się poród, nie było go akurat w Poznaniu. Ksiądz Mariusz G. nie odbiera telefonu. Podobno w ramach pokuty trafił na jakiś czas do klasztoru, a stamtąd na zagraniczną misję.

Ksiądz łamie celibat? Tak po prostu jest

Prof. Józef Baniak, socjolog religii z poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, słyszał o Mariuszu G. na długo, zanim napisały o nim media. W Poznaniu od dawna mówiło się, że kapłan lubi kontakty z młodymi kobietami. Owszem, profesora zdziwiło, że młody wikary nie wezwał pomocy do rodzącej, ale już sam fakt, że miał partnerkę – wcale. – Z moich badań wynika, że w związki z kobietami angażuje się prawie 60 proc. duchownych. Niektórzy żyją z nimi niemal otwarcie, mają dzieci. Parafianie o tym wiedzą – tłumaczy. Do dzisiaj pamięta przypadek księdza z Dolnego Śląska, ojca dwójki dorosłych dzieci, który był niezwykle lubiany i ceniony w swojej parafii. Kiedy zmarł, na pogrzeb przyszło całe miasteczko. I nikt nie wytykał palcami stojącej nad grobem wdowy z dziećmi i wnukami. – Ten proboszcz zawsze mi powtarzał: pisz o tym, jak naprawdę żyjemy. Widzisz przecież, jakim jestem księdzem – wspomina prof. Baniak.

No więc pisze już od ponad ćwierćwiecza. W tym czasie zbudował sieć kontaktów i niemal codziennie dostaje e-maile z podobnymi historiami. Piszą kobiety, które wdały się w romans z księdzem lub zakonnikiem i urodziły dziecko. Piszą młode dziewczyny zafascynowane charyzmatycznym kapłanem i dopytujące się, czy on zrzuci dla nich sutannę. Piszą też księża, którzy mają dzieci. Szukają rady, oczekują, że profesor pomoże im podjąć decyzję, czy pozostać w Kościele, czy odejść i założyć rodzinę. Zdarzają się historie niezwykłe: jak ta o kobiecie, która urodziła księdzu dwójkę dzieci. – Gdy wyznała starszemu synowi prawdę, ten po jakimś czasie oświadczył, że również zamierza wstąpić do seminarium – wylicza prof. Baniak.

Zapamiętał też studentkę, która przyszła do niego po wykładzie i powiedziała, że jest córką duchownego. Ojciec mieszkał w innej parafii, ale pomagał rodzinie. – Ta dziewczyna mówiła, że tata jest wspaniałym człowiekiem, bardzo je obie z matką kocha. Bała się, że źle zareaguję na jej opowieść, ale ja przecież wiem, że takie rzeczy się zdarzają. Tak po prostu jest w Kościele – mówi socjolog. Jeszcze kilka lat temu prof. Baniak szacował, że około 10-15 proc. księży, którzy są w związkach z kobietami, ma też z nimi dzieci. Dzisiaj mówi, że trzeba te szacunki traktować jako zaniżone. Nie ma jednak twardych danych, bo dopiero opracowuje najnowsze statystyki. – Zwłaszcza młoda generacja księży to zupełnie nowe pokolenie, z inną hierarchią wartości. Oni wcale nie zamierzają rezygnować z erotyki, seksu i kontaktów z kobietami.

Tata w sutannie

Mimo że związki duchownych z kobietami są tak powszechne, wciąż stanowią temat tabu. O porodzie na poznańskiej plebanii pewnie nadal wiedziałoby tylko wąskie grono wtajemniczonych, gdyby do sprawy nie dokopał się „Głos Wielkopolski”. Dopiero po publikacjach gazety prokuratura zdecydowała się odkurzyć stare akta.

Także namówienie kogokolwiek do rozmowy graniczy z cudem: żaden były ksiądz nie chce opowiadać o swoich związkach z kobietami ani dzieciach. „Oni [dziennikarze – przyp. red.] coś napiszą, a ja się czuję, jakbym serce na dłoni podarował. Nie chcę” – napisał jeden z nich.

Ksiądz A. też początkowo nie chce rozmawiać. Jest zdziwiony, że udało nam się do niego dotrzeć. W końcu zgadza się opowiedzieć swoją historię, pod warunkiem że nie podamy jego nazwiska. I broń Boże, nazwy wsi, w której mieszka. Chce chronić już nie tyle siebie, co dzieci.

To wieś niewielka, nic się tutaj długo nie uchowa w tajemnicy. Ludzie więc wiedzieli, że ksiądz jakoś dziwnie często wpadał do tej ładnej blondynki, która przyjechała z miasta i zamieszkała w starym domu koło kościoła. Najpierw zaglądał tylko po porannej mszy, ale potem również wieczorami. Sąsiedzi podpatrywali zza firanki: o, nasz proboszcz znów tam idzie. Ale nikt go otwarcie nie piętnował. Nawet wtedy, gdy blondynce rósł brzuch. W tym samym czasie wokół jej domu rósł wysoki betonowy mur. Ksiądz postawił go, żeby utrudnić życie ciekawskim, którzy zapuszczali się pod same okna, chcąc zobaczyć, co wyniknie z tego związku. A wynikło dwóch synów, jeden ma teraz 10 lat, drugi trzy.

Ten betonowy mur służył też do ochrony dzieci przed prawdą o ojcu. Gdyby muru nie było, chłopcy, bawiąc się w ogrodzie, widzieliby kościół. Mogliby również zobaczyć tatę w sutannie. A tak ojciec wpadał do nich po cywilnemu, wieczorami, układał spać i znikał. Mówił, że pracuje w policji, ma dyżury. Na wszelki wypadek trzymał też synów z dala od rówieśników z sąsiedztwa. Starszy nie został zapisany do miejscowej szkoły, dowożono go na lekcje kilkanaście kilometrów dalej. Do pierwszej komunii także nie poszedł do kościoła za murem, tylko w innej parafii. Żeby nie było, że odbiera komunię od taty.

– Biskup od dawna wiedział, jak żyję. Przyjeżdżał do parafii, musiał się orientować. Ale milczał – opowiada A. – Chwalił mnie przed wiernymi, mówił: módlmy się za miejscowego duszpasterza. I wszyscy odmawiali „Pod Twoją obronę”. Modlili się za mnie pięknie. A ostatecznie ucięli mi łeb za te dzieci.

Alimenty od Kościoła

Prof. Baniak zauważa: biskupi doskonale zdają sobie sprawę z tego, że księża mają partnerki i dzieci. Ale na ogół nic z tym nie robią. – Zazwyczaj przenoszą ich do innej parafii, daleko od poprzedniej. Nawet nie dlatego, żeby im utrudnić życie, tylko żeby obraz Kościoła był jasny – mówi. – Gdy proboszczowi urodzi się dziecko, płaci na nie alimenty. Albo za kapłana płaci Kościół. Każdy zakon i każda diecezja ma fundusz alimentacyjny przeznaczony na taki cel.

Schemat postępowania jest w takich przypadkach niemal zawsze podobny: gdy kapłan, któremu urodziło się dziecko, zgłasza się do biskupa, mówiąc, że chce odejść, zazwyczaj słyszy: nie odchodź.

Ksiądz Wojciech Lemański, proboszcz wiejskiej parafii w Jasienicy, opowiada o przypadku kobiety, dla której ksiądz porzucił kapłaństwo. Kiedy po dwóch latach zaszła w ciążę, przyjechał do niej biskup i namawiał, żeby oddała księdza Kościołowi, bo był cenny dla diecezji. W zamian obiecywał, że diecezja zobowiąże się utrzymywać dziecko aż do dorosłości. – Wtedy skończyło się to wyproszeniem księdza biskupa za drzwi, ale myślę, że były sytuacje, w których zgadzano się na to – opowiada. Bo wielu księżom taki cichy układ jest po prostu na rękę. Ksiądz Lemański rozmawiał z duchownym, który miał partnerkę, jednak nie zamierzał rzucić sutanny. Powiedział szczerze, że nie zostawi kobiety, bo ją kocha, a kapłaństwa nie zostawi, bo z czegoś muszą przecież żyć. Kopać rowów nie umie, a żebrać się wstydzi.

Kara nie dla wszystkich

A. czasem wpada w czarną rozpacz. Bo mija właśnie trzynasty miesiąc, odkąd go wyrzucili, a on nie wie, jak żyć. Ani z czego. – Mam za sobą 26 lat posługi kapłańskiej. Wszystko, co potrafię, to być księdzem. Jako proboszczowi przysługiwało mi 800 zł pensji, do tego zawsze uzbierało się 1200 zł z intencji mszalnych. Teraz nie mam nic. Gdyby nie wiara, którą w sobie podsycam, zapewne wziąłbym pistolet, przyłożył do głowy i pociągnął za spust – mówi.

Co chwilę przerywa rozmowę, bo synowie wpadają, ciągną ojca: pobaw się z nami, pobaw. Teraz chcą, żeby szukał z nimi zaginionych skarbów, w ogrodzie pod drzewem ukryli swoją tajną broń, starą rurę od odkurzacza. Tata musi się tym zająć, przecież jest policjantem. Nie powiedział im jeszcze prawdy. Mówi za to, że bardzo ich kocha, że są najważniejsi w Układzie Słonecznym. Uwierzyli, że dyktują porządek tego świata: gdy kładą się spać, to słońce się chowa, kiedy wstają, słońce też wstaje.

Ostatnio wymyślił, że założy jednoosobową firmę, będzie zaopatrywał sklepy i hotele w ryby. Trochę poznał już rynek, napisał wniosek o dotację ze środków unijnych. – Jeśli to nie wypali, to nie wiem, jak przeżyjemy. Wiosną wzięliśmy ślub cywilny. Staramy się z żoną jakoś to życie poukładać – opowiada. – Wieczory są zawsze miłe – kładziemy dzieci spać, opowiadamy im bajki. Najgorsze są poranki, moment przebudzenia i myśl: co dzieciom dać jeść? Kiedy A. dzwoni do kolegów księży z pytaniem, czy by mu nie pomogli w znalezieniu jakiegoś zajęcia, wiją się. Nie, nie mają dla niego roboty. No to może pożyczka? Choćby 500 złotych, odda, gdy stanie na nogi. – Jeden mówi, że by pożyczył, ale go okradli. Drugi, że da, jak się tylko spotkamy, a gdy mnie widzi, to ucieka – wzdycha.

Z desperacji poszedł nawet do biskupa. Skoro jest, jak to się mówi, ojcem diecezji, to niech mu po ojcowsku poradzi: co zrobić? Biskup kazał napisać podanie. – Zebrała się Rada Ekonomiczna i uradziła, że przez pierwsze pół roku będę dostawać tysiąc złotych miesięcznie. To tyle, jeśli chodzi o pomoc dla mnie i dzieci. Całe miłosierdzie mojego Kościoła. Ja bym nie miał pretensji, gdyby tak postępowano z każdym księdzem, który ma dziecko: niech będzie sroga kara, ale dla wszystkich jednakowa. A nie tylko dla tych, którzy nie wyparli się ojcostwa.

Dziecko zniknie

Ksiądz Wieńczysław Ł., pulchny 50-latek w drucianych okularach, ma czteroletnią córkę. Z braku właściwej opieki dziewczynka trafiła niedawno do domu dziecka. – Odwiedza ją ksiądz? – Biskup powiedział: nie ma takiej potrzeby. – Wyrzutów sumienia ksiądz nie ma? – Może na początku miałem. Ale skoro wybrałem kapłaństwo, moja droga jest przy Kościele – mówi duchowny. – Jak mi się żyje? Dobrze, dziękuję. No, na początku miałem trochę przykrości.

Bo prokuratura badała, czy ksiądz Wieńczysław podżegał do zabójstwa. Kiedy jego partnerka rodziła, ksiądz podszedł ponoć do lekarki, pytając, czy by nie dało się zrobić tak, aby dziecko zmarło. Prokuratura umorzyła dochodzenie, ale przy okazji wyszło, że jest kłopot z ustaleniem ojcostwa. Ksiądz raz się do dziecka przyznawał, za chwilę wypierał. Ostatecznie sąd nakazał wykonanie badania DNA: ksiądz nie mógł się już wyprzeć, został także sądownie zobowiązany do płacenia alimentów. Najpierw płacił 350 zł, później trochę więcej, ale matka i tak nie wiązała końca z końcem. Ostatecznie z powodu złych warunków i niezaradności dziecko jej odebrano.

– Ale wszystko idzie ku dobremu – mówi ksiądz Wieńczysław. – Zgłosiły się już jakieś rodziny chętne adoptować. Dziecko może więc całkiem zniknąć z życia ks. Wieńczysława. Zresztą tylko na moment zachwiało jego karierą: przestał być proboszczem, trafił jako rezydent do parafii ok. 400 km dalej. Teraz jest na urlopie, w sierpniu biskup ma zdecydować, co dalej. – Może czeka księdza niemiła niespodzianka: wydalenie z Kościoła? – pytamy.– Mnie? Z Kościoła wyrzucić? A dlaczego? – duchowny jest szczerze zdziwiony. – Przecież tylu jest księży, którzy mają dzieci. W diecezji były już różne przypadki i nie zdarzało się, żeby zaraz, po pierwszym upadku, wyrzucać.

Kościół milczy

Ksiądz Wojciech Lemański tuż po ujawnieniu sprawy z Poznania napisał na swoim blogu, że Kościół katolicki w Polsce nie wypracował jeszcze właściwego mechanizmu radzenia sobie z podobnymi przypadkami. Zadawał również ważne pytania: jak dochodzić sprawiedliwości w Kościele? Czy ktoś słyszał głos jakiegoś biskupa wyjaśniającego wiernym i opinii publicznej takie trudne i bulwersujące sprawy? I wreszcie, jakie konsekwencje ponoszą ludzie Kościoła winni takich uczynków? Odpowiedzią na każde z tych pytań było milczenie hierarchów. – Kościół woli, by o tym nie mówić głośno. Woli zamiatać sprawę pod dywan – twierdzi ksiądz Piotr Dzedzej, który w 2007 r. wydał książkę „Porzucone sutanny”. On sam o księżach, ich partnerkach oraz dzieciach mówi zupełnie spokojnie: – Tak było, jest i będzie. Nie powinno tak być, ale jest.

Tekst opublikowaliśmy w „Newsweeku” 31/2012

http://www.newsweek.pl/polska/ksieza-i- ... 6,1,1.html
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16952
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24248 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 02 mar 2017, 15:58

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 02 mar 2017, 19:46

A jak oni chcą to teraz sprawdzić?
Komisyjnie będą zaglądać w .... ? :D
To są ''ciekawe historie''..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 03 mar 2017, 15:40

Obrazek
1 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 04 mar 2017, 15:38

Milczenie kościoła -Oblicze prawdy

https://youtu.be/7XZobc8s7BY

Film autorstwa Alexa Gibneya, to wstrząsający dokument o polityce jaką prowadził Watykan i wyżsi hierarchowie kościelni wobec ujawnień licznych przypadków pedofilii wśród księży katolickich. Punktem wyjścia jest tu przypadek czterech niesłyszących mężczyzn, którzy postanowili przerwać zmowę milczenia i ujawnić nazwisko katolickiego księdza, który ich molestował.
To dzięki nim wielu zdecydowało się powiedzieć prawdę i doszło wtedy do prawdziwej fali ujawnień zbrodni katolickich księży-pedofilów.


29.Jak papież Jan Paweł II organizował pedofilię w kościele. Crimen Sollicitationis.( PL.)

https://youtu.be/gySajhseMBs

Używając tajnego watykańśkiego dokumentu, Crimen Sollicitationis, Ojciec Świety chronił zboczeńców na całym świecie.Jan Paweł II został papieżem w roku 1978 i od tej daty, to on organizował przez dzisieciolecia dzieci dla tych księży, którzy mieli problemy z pedofilią w rodzimej parafi.Tu jest film ze zeznaniami ofiar pedofili organizowanej i ukrywanej przez naszego świętego papieża.http://youtu.be/7XZobc8s7BY Książka "Byłem księdzem" https://publicdisorder.wordpress.com/20 ... sz-e-book/
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 04 mar 2017, 15:53

Obrazek
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

quetzalcoatl888
x 129

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » czwartek 09 mar 2017, 15:45

to nawet ten lubi zydow? :)
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 12 mar 2017, 22:58

Przygotowywany jest pozew wobec Kościoła katolickiego o nieprzedawnialne zbrodnie ludobójstwa (m.in. ludobójstwa Słowian)

https://youtu.be/5E4w5Srbqzg
Przygotowywany jest pozew wobec Kościoła katolickiego o nieprzedawnialne zbrodnie ludobójstwa. Z Dariuszem Stroczykiem ze Stowarzyszenia Polska Laicka rozmawia Alex Berdowicz z telewizji Porozmawiajmy.tv


Całość rozmowy oglądaj na:
http://porozmawiajmy.tv/ludobojstwo-ped ... -stroczyk/

współpraca z Krzysztofem Pieczyńskim
kościelne zbrodnie ludobójstwa
przekręty związane z nieruchomościami kościelnymi
papieże o pedofilii
za zjawisko pedofilii winą obarcza się ofiary
przyczyny abdykacji Benedykta XVI
w Polsce jest 10% katolików ortodoksyjnych
kiedy powstała pierwsza religia
chrztu Polski nie było
współpraca kościoła z UB
tajni współpracownicy są obecnie biskupami
udział kościoła w ludobójstwie w Rwandzie
jaki wyrok sądu byłby satysfakcjonujący
Kontakt przez FB: Facebook.com/dariusz.stroczyk
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16952
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24248 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 01 kwie 2017, 16:21

• KATOLICY POLSCY, POBUDKA! JESTEŚCIE BOWIEM WIEDZENI NA MANOWCE • KONIEC KATOLICKIEGO MITU O NIEOMYLNOŚCI PAPIEŻA! • PAPIEŻ FRANCISZEK OGŁASZA ŚWIATU: „JESTEM GRZESZNIKIEM i JESTEM OMYLNY!” • SPRAWA NIE DOTYCZY TYLKO JEGO – OMYLNI BYLI RÓWNIEŻ WSZYSCY JEGO POPRZEDNICY, Z PIERWSZYM PAPIEŻEM – CESARZEM KONSTANTYNEM WIELKIM – NA CZELE

Obrazek
(TAW)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16952
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24248 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 02 kwie 2017, 11:54

niesamowite nie wiedziałem o czym napisał @GA, no to klękajcie narody,-
ciekawe czy go zmusili
:?:
Obrazek
NOWOŚĆ! INFORMUJEMY JAKO PIERWSI! DZIŚ RANO PAPIEŻ FRANCISZEK ZREZYGNOWAŁ Z URZĘDU POSŁUGI ŚW. PIOTRA. Na pilnie zwołanym dziś rano w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego nadzwyczajnym spotkaniu z kardynałami pełniący do dziś posługę głowy Kościoła katolickiego papież Franciszek – wzorem swego poprzednika – odczytał w języku łacińskim, który jest urzędowym językiem Kościoła, uroczysty akt rezygnacji z dotychczas pełnionej funkcji. Franciszek poinformował zgromadzonych purpuratów, że jego kadencja upływa z dniem 30 kwietnia br. Po tej dacie kardynał kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego będzie miał 14 dni na wyznaczenie daty nowego konklawe. Proszę śledzić serwis, najnowsze wiadomości z Watykanu będziemy podawać na bieżąco. TAW Edycja nocna, 23:59. NEWS! TYLKO U NAS! Po licznie napływających prośbach i protestach z całego świata ojciec święty przemyślał jednak swój nierozważny, pochopny czyn i po głębokiej medytacji w kaplicy prywatnej w Domu św. Marty uznał jednak, że nie pozostawia się owczarni w okresie największego strzyżenia. W godzinach późnonocnych papież zwołał kardynałów, którzy jeszcze nie zdążyli opuścić Wiecznego Miasta i w stanowczym tonie zakomunikował im, że na podstawie dogmatu o swojej nieomylności uroczyście anuluje swoją poranną omylną decyzję. Na zakończenie spotkania ojciec święty udzielił uroczystego błogosławieństwa wszystkim czytelnikom Tajnego Archiwum Watykańskiego
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16952
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24248 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 02 kwie 2017, 11:59

to chyba też Prima a prilis :P
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7767
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1423
x 407
Podziękował: 14215 razy
Otrzymał podziękowanie: 13834 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 02 kwie 2017, 12:00

czy to prima aprilis ?
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 02 kwie 2017, 16:05

Już po konklawe:

Obrazek

Bolek I , pewno będzie świętym .. :lol:
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 10 kwie 2017, 22:16

tajnearchiwumwatykanskie pisze:Bunt w Watykanie! Kardynałowie mają już nowego papieża

Obrazek

„London Times” donosi, że grupa kardynałów, którzy wspierali papieża Franciszka, jest obecnie niezadowolona z jego pontyfikatu i chce, żeby ten zrezygnował i został zastąpiony przez kardynała Pietro Parolina. Jak twierdzą, zmiany przeprowadzane w kościele przez Franciszka mogą doprowadzić do „nowej schizmy”, bardziej szkodliwej niż reformacja.

Włoski pisarz Antonio Socci twierdzi, że istnieje w Watykanie frakcja kardynałów, którzy poparli kandydaturę Jorge Mario Bergoglio po abdykacji Benedykta XVI, a teraz chcą, aby Franciszek zrezygnował. Powodem tego ma być ich obawa przed zbliżającą się schizmą.

Wielu kardynałów, którzy głosowali na niego jest bardzo zmartwionych
wspierali oni jego wybór i towarzyszyli mu jak dotąd, nigdy nie odcinając się od niego (
) teraz chcą użyć siły perswazji, by przekonać go do emerytury –
powiedział Socci.

Obrazek
Kard. Pietro Parolin, ur. 1955 (fot. CNS/Jorge Silva, Reuters)

Cztery lata po abdykacji Benedytka XVI i wyborze na nowego papieża Bergoglio sytuacja Kościoła Katolickiego stała się niepewna, stoi on na krawędzi schizmy, która może być bardziej odczuwalna niż rozłam zapoczątkowany przez Lutra.

Socci twierdzi, że grupa dwunastu kardynałów będzie usiłowała wpłynąć na Franciszka, od liczebności tej grupy ważniejsze jest jednak, jakie dokładnie pozycje zajmowaliby „buntowniczy” kardynałowie.

Całość czytaj na:

http://wolnosc24.pl/2017/03/04/bunt-w-w ... -schizmy/#
https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpr ... o-papieza/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16952
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24248 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 11 kwie 2017, 17:42

Benedykt XVI został zdetronizowany przez kardynalską lożę Sankt Gallen

Obrazek

Jak zauważają beligjskie media, obecność kardynała Danneelsa u boku papieża Franciszka w loggi bazyliki św. Piotra nie powinna dziwić. Belgijski hierarcha został później osobiście zaproszony przez papieża do udziału w synodzie o rodzinie. Wywołało to falę krytyki: Daneels był osobiście zaangażowany w chronienie duchownych dopuszczających się seksualnego molestowania dzieci. Kardynał Daneels chciał w ten sposób ochronić pozycję jednego ze swoich protegowanych – biskupa Roger Vangheluwe.
:twisted:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 13 kwie 2017, 07:25

Obrazek
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16952
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24248 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 14 kwie 2017, 10:30

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpr ... a-slowian/

Informacja (kiedy już wypłynie w oficjalnym obiegu) o tym, że ukrzyżowanie Jezusa nigdy nie miało miejsca, będzie dla Polaków nie mniejszym szokiem egzystencjalnym, niż ponad tysiąc lat trwające kłamstwo o jego ukrzyżowaniu. Ta informacja to prawdziwa bomba metafizyczna – mentalne zmierzenie się z nią będzie dla Polaków wyzwaniem większym niż wszystkie historyczne hekatomby, jakich w swej bolesnej historii doświadczyliśmy.



https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpr ... ca-1963-r/

Jest rok 1963. Od paru miesięcy na Stolicy Piotrowej jest papież Paweł VI. W liturgii szatańskiej, w kulcie satanistycznym jest przygotowany obrzęd Intronizacji Szatana. Ale warunek jeden: że dokonają go wtedy, kiedy papieżem będzie Paweł


Parę miesięcy po ingresie papieskim, w nocy z 28 na 29 lipca w Bazylice św. Pawła za Murami, punkt o godzinie 12 zostaje dokonana
intronizacja Lucyfera.


https://www.youtube.com/watch?v=pUHnDiwNpQY&feature=youtu.be

http://itccs.org/2017/04/08/impending-c ... e-murders/
“Over 60,000 dead aboriginal children are unaccounted for, and countless more are trafficked and violated every day” said Kevin Annett, ITCCS North American Field Secretary.

“Behind its mask of ‘reconciliation’, Canada is a convicted criminal body, as are its churches. On April 15 we are letting the world know that these institutions have lost the right to govern and operate, and that we the people are taking back the power.”


"Ponad 60 000 martwych dzieci aborygeńskich nie jest rozpoznanych, a codziennie niezliczone są ofiarą handlu ludźmi", powiedział Kevin Annett, sekretarz działu North American Field of ITCC.

"Za maską pojednania" Kanada jest skazana karnie, podobnie jak ich kościoły. 15 kwietnia damy światu wiedzę, że stracili prawo rządzić i działać, a ludzie odzyskują władzę. "
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

quetzalcoatl888
x 129

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » piątek 14 kwie 2017, 10:53

mysle ze ukrzyzowanie mialo miejsce teoretycznie to mialo byc wyzwolnie z krawych obrzedow zydowskich..ale licza sie szczegoly..tak jak boze narodzenie to saturnalia tak piatek czczony jest jako dzien smierci a chrystus prawdopodobnie zmartwychwstal z piatku na sobote czyli szabat bo jest "Panem szabatu" takze zostalo z tego zrobiony kult smierci krzyza saturna wszystko jest tym zydowsko-rzymskim kultem..pierwsze symbole chrzescijan byly inne i inna miala byc religia..

http://detektywprawdy.pl/2016/03/24/wie ... z-w-srode/

w koncu razem ukrzyzowali Chrystusa..i zrobili z tego system

Obrazek

Obrazek
0 x



Piter1974
x 129

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: Piter1974 » niedziela 23 kwie 2017, 13:00

Zakonnicy zniszczyli zabytkowe miejsce kultu pogan.
Prokuratura nie widzi problemu


Zakonnicy z Opatowa bez zgody konserwatora zabytków zniwelowali i utwardzili 3,5 tys. m kw. terenu tzw. żmigrodu, wpisanego do rejestru zabytków - informuje serwis kielce.wyborcza.pl. - Konserwator jest w błędzie - odpowiadają duchowni.

Obrazek

Do zakonu Bernardynów w Opatowie należy teren, który od połowy lat 90. wpisany jest do rejestru zabytków. Eksperci przypuszczają, że w tym miejscu znajdowało się grodzisko pogan.

Problem w tym, że na przełomie 2015 i 2016 r. został wyrównany, wysypany żwirem i utwardzony. Według serwisu kielce.wyborcza.pl był używany jako parking.

Konserwator zabytków już w połowie ubiegłego roku powiadomił o sprawie prokuraturę. Śledczy nie dopatrzyli się jednak przestępstwa. - Z uzasadnienia wynika, że zabytki archeologiczne leżą głęboko i brak jest danych, że zostały usunięte - tłumaczy kieleckiej "Wyborczej" Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Konserwator nie zamierza jednak odpuszczać. Uzupełnił dokumenty i nakazał zakonnikom przywrócenie terenu do stanu poprzedniego. Ojciec Kryspin Florys, gwardian klasztoru Bernardynów twierdzi, że konserwator jest w błędzie i zamierza się od jego decyzji odwołać.

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: Thotal » niedziela 23 kwie 2017, 13:51

Zakonnicy obawiają się, że święte miejsca zaczną konkurować, a świętość zakonnicza może nie sprostać tej prawdziwej... ;)



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Co slychac w Kosciele Katolickim w Polsce i na swiecie?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 26 kwie 2017, 19:28

Papież nie jest reprezentantem Chrystusa, ale jest Chrystusem

Obrazek


http://detektywprawdy.pl/2017/04/26/pap ... hrystusem/

Największym dramatem jest to, że ogrom katolików na świecie są ślepymi na jakiekolwiek argumenty i razem ze ślepymi przewodnikami idą wprost do piekła.
Patrząc na jegomościa na zdjęciu nie sposób będąc trzeźwym na umyśle dostrzec w nim Chrystusa.
Jednak miliard ludzi na świecie najwyraźniej ma problem z trzeźwością umysłu.

:D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ