Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Świątynia opatrzności czy opaczności bożej?


Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Świątynia opatrzności czy opaczności bożej?

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 12 lis 2016, 11:52

tajnearchiwumwatykanskie pisze:Katolicy polscy, biskupi-masoni od 1050 lat doją z was waszą cenną naiwną energię i przekazują ją demonom – w wy ich w podzięce całujecie po rękach
12 list 2016

Obrazek
Strojny w masońskie insygnia Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas masońskiego rytuału ściągania energii z Polaków Słowian i przekazywania jej obcym bogom na inauguracji masońskiej Świątyni Opatrzności Bożej. Warszawa-Wilanów, 11 listopada 2016 r.





Czytaj również:

* Otwarcie największej masońskiej świątyni w Polsce

* Masoneria
https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpr ... cym-bogom/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Świątynia opatrzności czy opaczności bożej?

Nieprzeczytany post autor: Thotal » sobota 12 lis 2016, 17:34

Jeśli to szkaradne architektonicznie monstrum oblecze się jeszcze w czarną elewację to wszyscy będziemy pewność, że to ołtarz szatana... czarna maź wylizie na pokaz

znam ten obiekt, budzi on mój wstręt od samego początku.


Pozdrawiam - Thotal :)
ps. jestem estetą, otaczam się rzeczami wyjątkowej urody i potrafię docenić kult rzemiosła, jest mi wstyd że w okolicy w której muszę się przemieszczać funkcjonuje coś, co urąga tradycji i historii. Niedaleko znajduje się kościół wybudowany na MIEJSCU MOCY, (kościół św. Katarzyny)
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Świątynia opatrzności czy opaczności bożej?

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 12 lis 2016, 19:33

Nathanel pisze:Opatrzność czy Opaczność? Jak to jest z tą Świątynią?
Sobota, 12 listopad 2016 11:58

Obrazek

Mam mieszane uczucia związne z otwarciem Światyni Opatrzności w Warszawie. Odwoływanie się do historycznej decyzji Sejmu Czteroletniego niejako sugeruje że jest to świątynia masonerii. Masonami byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, marszałek Sejmu Czteroletniego – Stanisław Małachowski, marszałek Konfederacji Litewskiej – Kazimierz Nestor Sapieha, — a nawet sam Prymas – Michał Poniatowski oraz najważniejszy Iluminat — Hugo Kołłątaj — autor tekstu konstytucji.

Wkrótce po wstąpieniu na tron król nosił się z zamiarem utworzenia synodu katolickiego w Rzeczypospolitej, niezależnego od Stolicy Apostolskiej.

Z woli króla Stanisława Augusta Poniatowskiego kościół miał stanąć w Ujazdowie. W pierwszą rocznicę uchwalenia Konstytucji położono tam kamień węgielny i na tym się skończyło.

Jest jednak pytanie: nad kim miał czuwać Oko Opa (cz)trzności? nad Polską czy masonami?

Spójrzmy uważnie na projekt świątyni:

Polski klasycyzm masoński

Obrazek

W konkursie architektonicznym – rozpisanym po raz pierwszy w historii Polski! - zwyciężył projekt Jakuba Kubickiego - wolnomularza i posiadacza najwyższych wtajemniczeń.

Obrazek

A co nam "sprezentowano"?

Obrazek

Czujecie "ducha" tego przedsięwzięcia?

Obrazek Obrazek Obrazek

Czyż pewne elementy wieży Babel nie są tu i ówdzie kontynuowane.

Masoneria pasjonuje się symbolami. Czym jest tak naprawdę "oko opatrzności". Przecież ani Pismo Święte Starego Testamentu ani Ewangelia o takim symbolu nie wspomina. Malo tego posługiwanie się symbolami jest w naszej religii tak naprawdę zakazane.

Obrazek Obrazek

Oko opatrzności pojawia się również jako część ikonografii wolnomularskiej. Reprezentuje wszystkowidzące oko Boga, a także jest przypomnieniem, że działania masonów są zawsze obserwowane przez Boga (który w wolnomularstwie jest przedstawiany jako Wielki Architekt Wszechświata.

Symbol w obecnej formie pojawił się po raz pierwszy na zachodzie w XVII i XVIII wieku, ale symbole wszystkowidzącego oka mają swoje źródło w mitologii egipskiej i symbolu oka Horusa. XVII-wieczne obrazy oka opatrzności czasami pokazują je w otoczeniu obłoków. W późniejszym okresie symbol oka w zamkniętym trójkącie zaczął być postrzegany jako symbol Trójcy Świętej w religii chrześcijańskiej.

Kto i po co adoptował ten pogański symbol do chrzescijaństwa?

Widzicie ten saymbol na ornatach?

Obrazek

Obrazek

Czy aby nie zbyt wiele "ekumeniki" i wspólnoty między obydwoma stronami?

Na koniec wspomnieć należy że potraktowanie otwarcia świątyni jak akademii ku czci PZPR, które kończyły się częścią artystyczną woła o pomstę do Nieba, zakrawa według mnie na bluźnierstwo. Jestem przekonany że gdyby Chrystus żył, przepędziłby biczami tych co ze świątyni czynią jaskinię zbójców. No chyba że to nie światynia.

Ale czy mając biskupa Rafała Markowskiego można się takim wybrykom dziwić?

Już kiedyś pod czujnym okiem kardynała i z inspiracji wtedy jeszcze nie biskupa doszło do profanacja Archikatedry Warszawskiej, gdzie zezwolono na koncert sekciarza scjentologa.

Gazeta.pl: "Koncert amerykańskiego pianisty spowodował protesty, a do warszawskiej Kurii i do proboszcza świątyni płynęły listy zaczynające się od słów: "Wyrażam mój głęboki sprzeciw wobec faktu zorganizowania w Archikatedrze Warszawskiej św. Jana Chciciela koncertu jazzowego... "

Gazeta.pl informowała też o innych protestach: "Czy wasi dziennikarze mogą wpłynąć na kardynała Nycza, żeby odwołał to satanistyczne widowisko?" - pytała przez telefon starsza pani.

"Co się dzieje! Czy w Warszawie jest zbyt mało sal koncertowych?! Koncert jazzowy w Archikatedrze św. Jana, gdzie pochowany jest Prymas Tysiąclecia, kard. August Hlond, św. Zygmunt Szczęsny Feliński, a w podziemiach prezydent Gabriel Narutowicz, prezydent Ignacy Mościcki, Henryk Sienkiewicz i Ignacy Jan Paderewski?!!! Gdzie znajduje się jedna z największych świętości stolicy - krucyfiks Baryczkowski?! Ten artysta nie jest nawet wyznania katolickiego...". A jakiego? Tę informację posiada internauta "Stefan": "Chick Corea jest scjentologiem!".

Archidiecezja potraktowała protesty suchym oświadczeniem (podpisanym przez brata lidera zespołu "Perfect"):

Informacja dotycząca koncertu w archikatedrze warszawskiej

W związku z planowanym na 27 grudnia br. koncertem w Archikatedrze Warszawskiej wybitnego pianisty jazzowego Chicka Corea pragniemy poinformować, że program koncertu będzie dostosowany do treści okresu liturgicznego Bożego Narodzenia i muzyka nie naruszy sacrum miejsca jakim jest archikatedra.

Istotą muzyki jazzowej jest improwizacja, która umożliwi muzykowi wykorzystanie motywów zaczerpniętych z muzyki polskiej, w tym szczególnie kolęd polskich.

Wszystkim uczestnikom życzymy wielu dobrych przeżyć związanych z koncertem.

Ks. prałat Rafał Markowski
Rzecznik Archidiecezji Warszawskiej

Czy tym razem znowu zdaniem purpuratów wszystko jest "Prefect"? Moim zdaniem NIE.

Chciałoby się zapytać: dlaczego tylko kościoły rzymskokatolickie stają się salami koncertowymi dla muzykantów i artystów wszelakiej maści? Dlaczego nie ma koncertów Czerwonych Gitar w cerkwii, dlaczego nie słyszymy o koncertach Mietka Szczęśniaka w synagogach? Można mieć również pewność, że w warszawskim meczecie nawet koncert muzyki klasycznej nie będzie miał miejsca, za to posoborowi biskupi oraz zdezorientowani proboszczowie szeroko otwierają kościoły zamieniając je w sale widowiskowe i estrady.
Pora powiedzieć: DOŚĆ! – i to my, świeccy musimy przypomnieć swoim pasterzom, że albo zapomnieli o obowiązujących przepisach zakazujących tego typu imprez w Domu Bożym, albo że czynią to świadomie.

W obu przypadkach ich zaniedbanie czy też celowe działanie musi być napiętnowane. Kardynale Kazimierzu Nycz, arcybiskupie metropolito warszawski czy nie wystarczy już umizgów do lewicowej władzy i liberalnych mediów .

Dom Boży ma być domem modlitwy.

Czy aby zachęcić ludzi aby przychodzili do światyni zacznie się otwierać w dolnej lu bocznej części "agencje towarzyskie" jeśli artystyczne imprezki nie staną się wystarczającym magnesem?

Św. Mateusz pisał:

Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; (12) a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. (13) Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. (14) A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec. (15) - kto czyta, niech rozumie - Gdy więc ujrzycie "ohydę spustoszenia", o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte... kto czyta niech zrozumie-... kiedy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach.

Czy można się teraz dziwić wywiadom kardynała udzielanym i publikowanym przez antykościelne media?

Polska w aspekcie obyczajowym jest jeszcze ostatnią ostoją racjonalizmu w czerwonej Europie i moglibyśmy być pierwszym krajem, który wypowie wojnę manipulatorom i apologetom zepsucia z Hollywood. Ale czy jest to możliwe przy SABOTAŻU purpurowych hierarchów?



PS. Koncert, niestety się odbył. Mury świątyni rozbrzmiewały niewłaściwą muzyką, za krzyżem migotały obrazy nie mające nic wspólnego z wiarą i religią. Odnosiłem wrażenie jakby zamiast świętego Mikołaja przyjechał Szatan i kościół zamienił... No właśnie. Co uczyniono ze Świątyni.

Dlaczego wybrano do wielu świętowań zdania są podzielone. Faktem jest, że masoneria bardzo lubi cyfryzację, a liczba 11 jest jedną z ulubionych. Pamiętacie 9.11.? Jeśli to wszystko jest opaczność, to niech Opatrzność nad nami czuwa.
http://alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-spole ... -swiatynia
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7768
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1424
x 407
Podziękował: 14218 razy
Otrzymał podziękowanie: 13834 razy

Świątynia opatrzności czy opaczności bożej?

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 12 lis 2016, 20:21

Co za szkaradny kościół ,dawno nie widziałam tak ohydnego "dzieła " architektury ! Toż to świątynia Szatana a nie Boga . Biskup ma na ornacie symbol masoński .Jestem ciekawa co na to Tadeusz Owsianko ? Jestem przekonana jego reakcji ,że to nie jest dom boży ;)
Mam podobne odczucie jak przy otwarciu tunelu pod Alpami. :twisted:
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Świątynia opatrzności czy opaczności bożej?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 12 lis 2016, 20:27

W konkursie architektonicznym – rozpisanym po raz pierwszy w historii Polski! - zwyciężył projekt Jakuba Kubickiego - wolnomularza i posiadacza najwyższych wtajemniczeń.
Obrazek

Przypomina bardzo ten projekt:
Sobór Izaaka w Petersburgu..
Obrazek

Obrazek
Sobór był budowany 40 lat (1818–1858). Budowla była wznoszona na podmokłym, niełatwym do tego typu inwestycji terenie, co wymagało postawienie konstrukcji na wbitych głęboko w ziemię, drewnianych palach. Koszt budowy oszacowano wówczas na ponad 20 mln rubli[3]. Od samego początku inwestycja napotykała szereg trudności. Największą przeszkodą było to, że świątynie nie stawiano od zera – z polecenia Aleksandra I musiano zachować już istniejące trzy poświęcone ołtarze oraz ściany starszej, lecz nieudanej świątyni autorstwa Antonio Rinaldiego[4]. Specjalnia komisja zaaprobowana przez cara wybrała na głównego architekta – Francuza Auguste de Montferranda (1786–1858), który wcześniej pobierał nauki w pracowni nadwornego architekta cesarza Napoleona Bonaparte, Ch. Perciera. Z czasem okazało się, że wznoszona budowla nie spełnia oczekiwań. Car nakazał wówczas, powołanej w tym celu specjalnej komisji, korektę projektu przy jednoczesnym poszanowaniu, jeśli to możliwe, istniejących ścian i fundamentów. Ponadto zobowiązał komisję do zachowania głównych cech konstrukcyjnych zaplanowanych przez Montferranda. Poprawianiem projektu zajęli się – oprócz samego Montferranda (który został dopuszczony do prac) – Awram Mielnikow, Wasyl Stasow, A. Michajłow Starszy i inni.

Obrazek
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Świątynia opatrzności czy opaczności bożej?

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 12 lis 2016, 21:55

Chciałbym zobaczyć rzut pionowy całego kompleksu.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Świątynia opatrzności czy opaczności bożej?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 12 lis 2016, 22:24

0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Świątynia opatrzności czy opaczności bożej?

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 13 lis 2016, 22:37

>ga< miałem na myśli ten kompleks z Wilanowa.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
belfanior
Posty: 392
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2014, 19:58
x 11
x 24
Podziękował: 1359 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Świątynia opatrzności czy opaczności bożej?

Nieprzeczytany post autor: belfanior » niedziela 13 lis 2016, 22:46

1-DECOR-MACABRE-BENOIT-16-VATICAN[1].jpg
1-DECOR-MACABRE-BENOIT-16-VATICAN[1].jpg (50.47 KiB) Przejrzano 9375 razy
1-DECOR-MACABRE-BENOIT-16-VATICAN[1].jpg
1-DECOR-MACABRE-BENOIT-16-VATICAN[1].jpg (50.47 KiB) Przejrzano 9375 razy


Cos koszmarnego w Watykanie...
Załączniki
5.jpg
5.jpg (68.12 KiB) Przejrzano 7745 razy
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7768
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1424
x 407
Podziękował: 14218 razy
Otrzymał podziękowanie: 13834 razy

Re: Świątynia opatrzności czy opaczności bożej?

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 13 lis 2016, 22:49

belfanior a cóż to jest ??? :shock:
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
belfanior
Posty: 392
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2014, 19:58
x 11
x 24
Podziękował: 1359 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Świątynia opatrzności czy opaczności bożej?

Nieprzeczytany post autor: belfanior » niedziela 13 lis 2016, 22:53

chanell pisze:belfanior a cóż to jest ??? :shock:


SALA AUDIENCYJNA W WATYKANIE!!!!!!
:shock:
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7768
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1424
x 407
Podziękował: 14218 razy
Otrzymał podziękowanie: 13834 razy

Re: Świątynia opatrzności czy opaczności bożej?

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 13 lis 2016, 23:16

okropna ,pierwsze moje odczucie ,to piekło - zagubione dusze w piekle . Przypomina mi podobne szkaradziejstwo w Pradze Czeskiej.
Załączniki
CAM02266.jpg
CAM02266.jpg (346.16 KiB) Przejrzano 9355 razy
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Świątynia opatrzności czy opaczności bożej?

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 13 lis 2016, 23:20

tajnearchiwumwatykanskie pisze:Otwarcie największej masońskiej świątyni w Polsce – Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie
10 List 2016

Obrazek Świątynia Opatrzności Bożej, Warszawa-Wilanów (fot. Kamil Leczkowski)

Historia idei budowy Świątyni Najwyższej Opatrzności, bo tak ją pierwotnie nazywano, to zarazem historia zawłaszczenia tej idei przez Kościół rzymskokatolicki. Początkowo budowa miała być realizacją niewykonanej nigdy z przyczyn historycznych Deklaracji Stanów Zgromadzonych, uchwalonej jednomyślnie przez Sejm Czteroletni 5 maja 1791 roku. W okresie międzywojennym zaczęto jednak nadawać projektowanej budowli nowe symboliczne znaczenia.

W miarę upływu czasu intencji przybywało. Obecnie jej wzniesienie ma uczcić nie tylko Ustawę Majową, ale także odzyskanie przez Polskę niepodległości w roku 1918 i w roku 1989, 200-lecie powstania diecezji warszawskiej, 700-lecie uzyskania przez Warszawę praw miejskich oraz wejście świata w drugie tysiąclecie chrześcijaństwa, nie wspominając już nawet Bitwy Warszawskiej z roku 1920. Kościół, który jest wznoszony w Wilanowie, poza nazwą niewiele mieć będzie wspólnego ze świątynią, którą zamierzali zbudować twórcy Konstytucji 3 maja – świątynią ponadwyznaniową, łączącą wszystkich uczciwych ludzi.

Masońskie korzenie

W Deklaracji Stanów Zgromadzonych Sejmu Czteroletniego z 5 maja 1791 roku – która jest częścią składową Konstytucji 3 Maja – wszystkie ówczesne stany zobowiązały się do budowy – z pomocą Najwyższego Rządcy – kościoła poświęconego Najwyższej Opatrzności. Zapis brzmi następująco:

„Aby zaś potomne wieki tem silniej czuć mogły, iż dzieło tak pożądane pomimo największej trudności i przeszkody za pomocą Najwyższego losami narodów Rządcy do skutku przywodząc, nie utrąciliśmy tej szczęśliwej dla ocalenia pory, uchwalamy, aby na tę pamiątkę kościół ex voto wszystkich stanów był wystawiony i Najwyższej Opatrzności poświęcony”.

To nie przypadek, że zamiast Boga mówi się w tej części Deklaracji o Najwyższym Rządcy, a miejsce Opatrzności Bożej zajmuje Najwyższa Opatrzność. Określenia te wskazują bowiem na masoński rodowód twórców idei budowy tej świątyni, a zarazem autorów Deklaracji i samej Konstytucji 3 maja.

Do wolnomularzy należeli: król Stanisław August Poniatowski, marszałek wielki litewski Ignacy Potocki, marszałek Sejmu Czteroletniego Stanisław Małachowski, marszałek Konfederacji Litewskiej Kazimierz Nestor Sapieha, a nawet sam prymas Michał Poniatowski.

Ówcześni wolnomularze głosili, że każdy ma prawo do własnych poglądów i że najważniejsze to być – niezależnie od wyznania – dobrym, szczerym, skromnym, honorowym człowiekiem. Żeby nie urazić niczyich uczuć i przekonań religijnych, w swoich dokumentach słowo Bóg zastępowali pojęciem Wielkiego lub Najwyższego Budowniczego, a także Najwyższej Opatrzności. Jej wolnomularskim symbolem jest Świetlista Delta – równoramienny trójkąt z okiem w środku.

Obrazek

Świątynia Najwyższej Opatrzności miała zostać zbudowana według projektu Jakuba Kubickiego, także wolnomularza. Projekt przewidywał postawienie monumentalnej rotundy zwieńczonej kopułą, nawiązującej architektoniczną formą bardziej do budowli publicznych starożytnego Rzymu niż do jakichkolwiek budowli sakralnych. Wyraźnie starano się nadać przyszłej świątyni charakter ponadwyznaniowy. Nawet nie miało być na niej krzyża, a jedynie znak Świetlistej Delty.

Obrazek Król Stanisław August Poniatowski należał do masonerii (graf. ciekawostkihistoryczne.pl)

Elementy wolnomularskiego rytuału widoczne były również podczas dokonanej przez króla Stanisława Augusta ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod budowę świątyni w maju 1792 roku. Akt ten poprzedziła uroczysta procesja, w trakcie której wyraźnie odwoływano się do biblijnej analogii dotyczącej sprowadzenia przez króla Dawida Arki Przymierza do Jerozolimy. Kolejnym krokiem miało być zbudowanie dla Arki przybytku. Dokonał tego syn Dawida, król Salomon. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego wyrażała nadzieję, że Stanisław August, na podobieństwo Salomona, dokończy swego dzieła i wybuduje oczekiwaną świątynię. Co ciekawe, wolnomularze wywodzą swoje początki właśnie od budowniczych świątyni Salomona, z jej głównym architektem Hiramem na czele.

Obrazek Złota kielnia – jeden z głównych symboli wolnomularstwa (fot. themasonslady.com)

Nawet narzędzia, którymi król dokonał aktu wmurowania kamienia węgielnego – miniaturowa złota kielnia i złoty młotek – były niezwykle podobne do sprzętów używanych podczas wolnomularskich rytuałów.

Katolizacja projektu

Ustawa z 17 marca 1921 roku o wykonaniu uczynionego przez Sejm Czteroletni ślubu wzniesienia w Warszawie świątyni nadała projektowi charakter ewidentnie katolicki. Zmieniono nazwę budowli na Świątynię Opatrzności Bożej. Nadzór nad budową miała sprawować komisja z udziałem najwyższych dostojników rzymskokatolickich. Świątynia zewnątrz i wewnątrz miała być wyraźnie katolicka, co miało odzwierciedlać potrzeby kultu katolickiego, katolicką myśl i ducha. Rząd miał sfinansować odprawianie codziennej mszy świętej w intencji pomyślności państwa oraz za dusze Polaków, którzy zginęli za wolność ojczyzny. Przy kościele przewidziano grobowce dla zasłużonych zmarłych katolików.

Obrazek Grób ks. Jana Twardowskiego, poety, w katakumbach Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

Całość budowy miała zostać sfinansowana głównie z budżetu państwa, a jedynie dodatkowo ze składek publicznych. Ustawa w sposób ewidentny odzwierciedlała koncepcję Polski jako państwa wyznaniowego – katolickiego państwa Narodu Polskiego.

Pierwotne projekty czegoś takiego w ogóle nie przewidywały. W szczególności nie przewidywały finansowania budowy z budżetu. Świątynia Najwyższej Opatrzności miała być sfinansowana ze środków społecznych, jako votum (dar wdzięczności) wszystkich stanów, a nie państwa, króla czy sejmu. Odwoływano się wtedy do dobrowolnej hojności obywateli, wykorzystując entuzjazm społeczny związany z uchwaleniem Konstytucji 3 maja.

Katolizację idei budowy Świątyni Najwyższej Opatrzności oparto na błędnym utożsamianiu polskości jedynie z katolicyzmem. Polska nie była jedynie katolicka ani w przeszłości, ani nie jest taka obecnie. Preambuła Konstytucji z 1997 roku ukazuje nasze społeczeństwo jako pluralistyczną wspólnotę równoprawnych obywateli, wyznających różne systemy światopoglądowe, zarówno wierzących w Boga, jak i niepodzielających tej wiary. Według danych GUS, u progu nowego stulecia do Kościoła rzymskokatolickiego należało 89,94% populacji kraju, natomiast poza związkami wyznaniowymi znajdowało się 7,8% ludności, czyli ponad 3 mln obywateli. Już ta znacząca liczba Polaków niekatolików powinna powstrzymywać zwolenników wskrzeszania XVIII-wiecznego projektu od powoływania się na wolę całego Narodu Polskiego. Wydaje się, że z ideą budowy Świątyni Opatrzności Bożej nie utożsamiają się nawet wierni Kościoła rzymskokatolickiego. Badania opinii publicznej przeprowadzone przez największe polskie portale internetowe przy okazji zeszłorocznej [artykuł pisany był w 2007 r. – przyp. TAW] decyzji parlamentu o przyznaniu na rzecz budowy świątyni dotacji w wysokości 20 mln zł wykazały, że co najmniej 80% respondentów było przeciwnych finansowaniu tej budowy z budżetu państwa. (
)

Dr Paweł Borecki, Uniwersytet Warszawski

Miesięcznik „Znaki Czasu” nr 2/2007

Całość czytaj na: http://www.eioba.pl/a/4i0f/masonskie-ko ... osci-bozej

Tytuł wpisu i oprac.: red. TAW

Artykuł jest pisany z pozycji sympatyka oficjalnych idei wolnomularstwa. Jest bardzo cenny, bo dokumentuje stanowisko oficjalnej nauki w sprawie prawdziwych korzeni idei budowy tej masońsko-katolickiej świątyni.

Oficjalne spojrzenie na polską masonerię oczami jej głównego organu – Gazety Wyborczej:



To oczywiście tylko część prawdy o polskiej masonerii. Trzeba tu koniecznie dopowiedzieć, że do współczesnych polskich wolnomularzy należy nie tylko były premier Olszewski, ale w każdym „polskim” rządzie po 1989 r. zasiadają czołowi przedstawiciele masonerii. Zasiadają i knują przeciwko wolnej Polsce, ponieważ prawdziwym celem masonerii jest trzymanie Polaków Słowian w wielopokoleniowej finansowej niewoli oraz w niewiedzy co do prawdziwych korzeni Narodu Polskiego.

TAW
https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpr ... warszawie/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Świątynia opatrzności czy opaczności bożej?

Nieprzeczytany post autor: Thotal » niedziela 13 lis 2016, 23:46

Przyjdzie dobry czas i zrobimy z tym porządek, z całego tego satanistycznego bajzlu usypiemy kopiec, żadne czarne kwadracioki nie będą dominowały nad doliną WISŁY!!!



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Piter1974
x 129

Re: Świątynia opatrzności czy opaczności bożej?

Nieprzeczytany post autor: Piter1974 » piątek 18 lis 2016, 12:31

Świątynia Opatrzności Bożej - swoim wyglądem przypomina wyciskarkę do cytryn. :lol: :mrgreen:
0 x



Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Świątynia opatrzności czy opaczności bożej?

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » sobota 19 lis 2016, 12:41

Dodam tylko ze wygląd tej świątyni moim skromnym zdaniem jest daleki od tego co rozumiem jako dobry smak 8-)
to może pozdrawiam :D
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Świątynia opatrzności czy opaczności bożej?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 19 lis 2016, 14:34

abcd pisze:>ga< miałem na myśli ten kompleks z Wilanowa.

Wiele się nie różni prawdopodobnie.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Świątynia opatrzności czy opaczności bożej?

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 15 sty 2017, 19:16

Obrazek
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Świątynia opatrzności czy opaczności bożej?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 10 cze 2017, 22:13

Obrazek
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ