Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Islam

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 176
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4914 razy

Re: Islam

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 26 sty 2018, 17:47

Europa ślepa, głucha i bezmyślna
A przecież wystarczyłoby przeczytać Koran i przyjąć do wiadomości elementarną wiedzę o islamie. To nie jest religia stworzona przez męczennika, jak Chrystus, czy filozofa, jak Budda, czy proroka wyprowadzającego swój lud z niewoli, jak Mojżesz. Islam stworzony został przez wodza, podbijającego świat - i stworzony został na użytek tego podboju. Po to, by podbite ludy scalić, poddać swojej władzy i pchać do dalszych podbojów. Mahomet nie był ani trochę Chrystusem, Lao-Tse czy Buddą, był raczej Aleksandrem Macedońskim, Hitlerem i Stalinem - z tą różnicą, że odkąd tamci gryzą ziemię, ich armie się rozeszły, a armie Mahometa, mimo upływu wieków, dzięki stworzonej przez niego religii walczą o jego panowanie nad światem nadal.
Trzeba być skończonym durniem, by szukać symetrii zła między chrześcijaństwem a islamem i mówić, że przecież chrześcijanie też dopuszczają się przemocy i zabijają.
Tak - wiem, że tak głosi papież Franciszek, i powtarzam z całą mocą: bzdury!
Bo chrześcijanin sięgający po przemoc sprzeniewierza się swojej religii, a muzułmanim mordujący niewiernego bądź konwertytę, który z islamu ośmielił się przejść na inną religię, wypełnia nakaz swego Proroka.
Za to samo, dokładnie to samo, za co chrześcijanina Biblia straszy wiecznym potępieniem, muzułmaninowi Koran obiecuje wieczną szczęśliwość i posuwanie rajskich dziewic. Wystarczyłoby ten Koran przeczytać!

Wystarczyłoby posłuchać samych "uchodźców".
Oni wcale nie ukrywają, że mają głęboko w de europejskie "wartości" i prawa, że w żadnym wypadku nie zamierzają się do nich dostosowywać ani z nami integrować - przeciwnie, patrzą na świat "demokracji liberalnej" z tą samą pogardą, jaką dla "zgniłego kapitalizmu" i "dekadenckich upadłych imperiów" czuli komuniści i naziści.
Uważają nas za ludzi zdegenerowanych, krańcowo zdeprawowanych, bezbożnych, nie znających żadnych wartości poza dogadzaniem sobie, ludzi, którzy nie chcą mieć dzieci, którzy starych rodziców odsyłają do państwowych umieralni albo dobijają - jednym słowem, mamy im oddać swoje bogactwa (ukradzione, jak są o tym przekonani, przodkom dzisiejszych imigrantów) i zdychać.
A jeśli nie chcemy zdychać wystarczająco szybko, to oni nam w tym pomogą.
Uchodźcy? Gdybym musiał kiedykolwiek uchodzić przed prześladowaniami czy wojną, uciekałbym do współbraci, rodaków, współwyznawców. To przecież oczywiste.
Ale rzekomo "uchodzący" muzułmanie jakoś nie uciekają do krajów muzułmańskich, arabskich, choć tam mają najbliżej, a i dostatek Emiratów Arabskich czy Arabii Saudyjskiej jest legendarny.
A i te bogate, islamskie kraje stanowczo braci-muzułmanów przyjmować nie chcą.
Za to, owszem, sypią hojnie kasą na meczety, "centra kultury islamskiej"
(także w Polsce, w Białymstoku, za łaskawym przyzwoleniem prezydenta Truskolaskiego) i wszelką inną infrastrukturę przydatną "uchodźcom" w kolonizowaniu ziemi giaurów, "niewiernych", dla Allaha.
Wystarczyłoby zapoznać się z podstawowymi faktami i chwilę pomyśleć.


Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiew ... ign=chrome
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6833
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1257
x 350
Podziękował: 12576 razy
Otrzymał podziękowanie: 12877 razy

Re: Islam

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 26 sty 2018, 20:09

Nic dodać nic ująć ,makrelowa angela zaprosiła ich jeszcze z otwartymi rękami :evil:
A 'propos ,dzisiaj podobno jest dzień ISLAMU w Kościele Katolickim :shock: czaicie ???? Co za debil to wymyslił ? Pachnie mi ten dzień papą Frankiem .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6833
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1257
x 350
Podziękował: 12576 razy
Otrzymał podziękowanie: 12877 razy

Re: Islam

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 04 lut 2018, 10:52

Świadectwo Byłej Muzułmanki

https://youtu.be/A9YOWYdTiKY

Stefan Tompson
Opublikowany 21 sty 2018

Byliśmy w Szwecji gdzie udało nam się zorganizować spotkanie z Mona Walter. To tajemnicza postać która się ukrywa z powodu wielu gróźb z wspólnoty muzułmańskiej. Prosi byśmy nie ujawniali gdzie dokładnie się spotkaliśmy ani kiedy.

Tu jest zapis naszej rozmowy z Moną Walter, która jest uchodźcą z Somalii, eks-muzułmanką, chrześcijanką, somalijską nacjonalistką i krytyczką islamu obecnie mieszkającą w Szwecji. Mona mówi wiele ciekawych rzeczy; nie z wszystkimi się do końca zgadzam ale uważam że jest ważne oddawać głos eks-muzułmanom, szczególnie w obecnym kontekście przyjmowania przez Europę milionów osób z przeważnie muzułmańskich krajów. Nie może być tak że w Europie ludzie się boją wyrażać swoje opinie ani krytykować Islamu (czy jakiejkolwiek innej religii).

Mona to też doskonały przykład prawdziwego uchodźcy; przyjechała nie dla zasiłków ale dlatego że uciekała przed realnym zagrożeniem i buduje, pracuje i inwestuje w kraj który ją przyjął.

Film i montaż: Jan Tompson


Wspaniały wywiad ! Polecam !
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: Islam

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 16 cze 2018, 15:23

Judeochrześcijańskie korzenie islamu

https://youtu.be/JwzdKC89WSg
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... wzdKC89WSg


Racjonalista.tv
Opublikowany 2 lut 2016

Red. Jacek Tabisz i red. Radosław S. Czarnecki rozmawiają w studio Racjonalista.tv o wczesnych dziejach religii monoteistycznych - chrześcijaństwa oraz islamu. Zwłaszcza jeśli chodzi o literalne traktowanie świętych ksiąg.
Historia obu cywilizacji jest bardzo bliska, obie wpływały na siebie, co dziś trudno sobie uzmysłowić.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6833
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1257
x 350
Podziękował: 12576 razy
Otrzymał podziękowanie: 12877 razy

Re: Islam

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 18 lip 2018, 20:02

Austria: 8-letnia dziewczynka powiedziała nauczycielce, że Allah woli dziewczyny z chustą na głowie

Rosnący wpływ islamu prowadzi do wzrostu liczby problemów w szkołach w Austrii, donosi Kronen Zeitung.

Jedna z nauczycielek ujawniła w wywiadzie udzielonym dziennikarzowi „Addendum”, że ośmioletnia dziewczynka odmówiła w szkole zdjęcia chusty, ponieważ jej matka powiedziała jej, iż „Allah woli dziewczyny z chustami na głowach”.
Wpływ islamu przekłada się również na materiały dydaktyczne. Nauczycielka poinformowała, że uczennica szkoły podstawowej nie chciała zabrać ze sobą podręcznika z obawy, że gdyby jej ojciec zobaczył zdjęcia nagich ludzi, zabiłby ją.

Innym razem uczeń wybuchnął płaczem mówiąc, że nie może otworzyć swojej książki do anatomii człowieka, ponieważ, jak powiedział: „anioł siedzi na moim ramieniu i zapisuje wszystko, co robię dobrze i co robię źle. Kiedy otwieram tę książkę, anioł pisze, że robię źle”.

Dwa lata temu przedstawiciele nauczycieli napisali list, w którym poinformowali zarząd szkoły wiedeńskiej, adwokata młodzieżowego, wspólnotę wyznaniową i ministerstwo edukacji o ostatnich wydarzeniach, i wezwali instytucje do działania.

Heinrich Himmer, prezydent szkół wiedeńskich, zapowiedział na wtorek spotkanie w celu omówienia problemów związanych z islamem, a także problemów związanych z przemocą wśród.

/Voice of Europe/

https://www.magnapolonia.org/austria-8- ... na-glowie/
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14307
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 400
Podziękował: 15132 razy
Otrzymał podziękowanie: 22072 razy

Re: Islam

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 18 lip 2018, 20:49

..przed ludźmi zwłaszcza w tych krajach już przemieszanych wielki test na to kim właściwie są :?:
i pod względem wyznania, ale również światopoglądu kulturowego i oczywiście politycznego poparcia,-
jakich wartości i jako jednostki i jako całe społeczeństwo. :o

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wlad ... rwac-nawet
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6833
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1257
x 350
Podziękował: 12576 razy
Otrzymał podziękowanie: 12877 razy

Re: Islam

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 31 lip 2018, 21:41

Islam został stworzony przez .......Islam Has Been Created by the Jews - Joseph Maria

https://youtu.be/6Ic4xIeDs9s



PorozmawiajmyTV
Opublikowany 31 lip 2018

Links and comments only on:
http://porozmawiajmy.tv/islam-zostal-...

ciekawy ,wywiad - polecam
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6833
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1257
x 350
Podziękował: 12576 razy
Otrzymał podziękowanie: 12877 razy

Re: Islam

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 13 sie 2018, 10:26

https://youtu.be/yH0VqCu0jY8

wideoprezentacje
Opublikowany 12 sie 2018
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14307
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 400
Podziękował: 15132 razy
Otrzymał podziękowanie: 22072 razy

Re: Islam

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 13 sie 2018, 15:07

..wiatr się zmienia- to news parodniowy, sąd najwyższy uk(albo coś w tym stylu TK) wydał wyrok,-
że Imam nie może już więcej nawoływać na modły ze swojej wieży na terenie uk.
1 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17610
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32112 razy
Otrzymał podziękowanie: 25741 razy

Re: Islam

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 09 wrz 2018, 00:54

0 x



Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17610
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32112 razy
Otrzymał podziękowanie: 25741 razy

Re: Islam

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 09 sty 2020, 22:58

Dr Ewa Kurek- Cywilizacje: Islam cz. 1

https://www.youtube.com/watch?v=Q4mp5cWF870

Nadawane na żywo 6 godzin temu
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17610
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32112 razy
Otrzymał podziękowanie: 25741 razy

Re: Islam

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 16 cze 2020, 22:27

GUY PAGES: Totalitaryzm, który przekształca biednych ludzi w ludzi głupich i nienawistnych
Autor: Jarosław Mańka -15 czerwca 2020

Rozmawiamy z księdzem Guy Pagesem, opatem Sacre Coeur w Paryżu, autorem książki „Prawdziwa twarz islamu”, w której ten francuski duchowny z „mocą słowa właściwą prorokom piętnuje mielizny i słabości obecnej zachodniej uległości wobec islamu”.

Obrazek

Zanim porozmawiamy o wydanej niedawno w Polsce książce księdza autorstwa pt. „Prawdziwa twarz Islamu”, na początku chciałbym poprosić o komentarz w sprawie ostatniej demonstracji przeciw rasizmowi, która zamieniła się w Paryżu w zamieszki. W demonstracji tej wziął udział m.in. szef skrajnej lewicy Jean Luc Melenchon. Na myśl przychodzi mi rok 1968, kiedy to wirus komunistyczny zaraził młodzież akademicką Sorbony…
Tak, ma pan rację. Dodatkowo postawa naszego tchórzliwego rządu jest wręcz wstydliwa! Władza jest w stanie surowo karać spokojnych ludzi, podczas gdy kompletnie nie radzi sobie z tymi najbardziej agresywnymi i pozbawionymi szacunku w stosunku do drugiego człowieka.

Przejdźmy do książki. Gdzie ksiądz zobaczył prawdziwą twarz islamu?
Cóż, swoją wiedzę o islamie zdobyłem przede wszystkim w naszej wierze: kto może przyjść po Chrystusie jeśli nie Antychryst? Definicja Antychrysta podana przez świętego Jana odpowiada dokładnie definicji, którą definiuje sam islam w Koranie: „Ten, który przychodzi, by zniszczyć wiarę chrześcijańską”. Przez rok mieszkałem także w Islamskiej Republice Dżibuti, gdzie zacząłem ewangelizować muzułmanów, co było z pewnych względów niewygodne dla Kościoła, więc nie mogłem zostać tam dłużej. Musiałem wrócić do Francji.

Czy islam pokazuje w Europie swoją prawdziwą twarz?
Powiem tak: na szczęście media niemal każdego dnia pokazują, jaka jest rzeczywistość w krajach muzułmańskich. Pokazują wystarczająco dużo, więc na tej podstawie można bez problemów stwierdzić, czym jest islam. To totalitaryzm, który przekształca biednych ludzi w ludzi głupich i nienawistnych. W Koranie jest napisane: „Między nami a wami jest wrogość i nienawiść na zawsze, aż staniecie się muzułmanami!”. Nieszczęściem jest to, że wiele rządów do spółki z mediami nasyconymi politycznie poprawną ideologią ukrywają tę rzeczywistość tak bardzo, jak tylko mogą. Winią i potępiają islamofobię lub rasizm tych, którzy odważą się nazywać rzeczy po imieniu.

Czy możliwe jest pokojowe współistnienie katolicyzmu i islamu?
W dłuższej perspektywie nie, ponieważ islam czerpie rację bytu z misji, boskiego pochodzenia, aby zastąpić chrześcijaństwo. „I walczcie na śmierć przeciwko nim, aż nie będzie już Kościoła, a religia należy całkowicie do Allaha” – poucza Koran. A co mówi Biblia i święty Paweł w Liście do Koryntian? „Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością? Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym? Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami?”.

We Francji kościoły były zamknięte dla wiernych do 23 maja. Czy ta sama sytuacja dotyczyła tamtejszych meczetów?
Tak, ale dla sekretarza stanu przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Laurenta Nuñeza nie było priorytetem wymuszanie zamykania firm czy świątyń w niektórych dzielnicach i niedopuszczanie do spotkań. On troszczył się o miasta na granicy implozji, stanu zapalnego, jeśli ograniczenia zostałyby zastosowane w zbyt ścisły sposób. W tym samym czasie minister sprawiedliwości Nicole Belloubet zaproponowała zwiększenie kar wobec tych, którzy opierają się zamknięciu świątyń…Takie rzeczy pokazują, co dzieje się we Francji.

Jak duża jest mniejszość muzułmańska we Francji?
Nie da się powiedzieć o oficjalnych danych, bo te zostały celowo sfałszowane. Zresztą wszelkie statystyki oparte na religii lub pochodzeniu etnicznym są we Francji zabronione. Myślę, że muzułmanie stanowią około 20 proc. całej populacji.

Jak ksiądz opisałby sytuację gospodarczą we Francji w ciągu ostatnich 30 lat? Czy zwykłym ludziom żyje się lepiej?
To zależy, co nazwiemy lepszym życiem. Poziom bogactwa materialnego z pewnością wzrósł w wartościach bezwzględnych. Oficjalne dane wskazują, że między 1979 a 2012 rokiem poziom życia Francuzów wzrósł o 42 proc. Udział klasy średniej zmienił się niewiele – z 47 proc. do 56 proc. populacji. Natomiast mocno zwiększył się procent tzw. niezbędnych miesięcznych wydatków tej klasy, takich jak opłaty za czynsz, energię elektryczną, ubezpieczenie, podatek mieszkaniowy, telefon itd. Z 20 proc. ich budżetu 30 lat temu do 35 proc. dzisiaj, przez co mają mniej pieniędzy na inne wydatki (żywność, rekreację, sprzęt gospodarstwa domowego itp.). Zaangażowanie społeczności zmniejszyło się w szczególności ze względu na wzrost indywidualizmu, starzenie się społeczeństwa i wzrost bezrobocia. Główną chorobą, jaka dotyka osoby w wieku 15–25 lat, jest depresja, a główną przyczyną śmierci, nie licząc wypadków samochodowych, dla osób w tym przedziale wiekowym jest samobójstwo. To mówi wiele o istnieniu wiary i nadziei we Francji. Ale jeśli chodzi o nasz temat, to Trybunał Obrachunkowy 6 maja opublikował raport, z którego wynika, iż imigracja kosztowała państwo francuskie w 2019 r. 6,57 mld euro. To wzrost o 48 proc. w porównaniu z 2012 r. Tymczasem według badań jednej z niezależnych agencji rzeczywisty koszt imigracji w ubiegłym roku wyniósł 45 miliardów dolarów.

Czym islamista różni się od muzułmanina? Dla większości czytelników to rozróżnienie jest prawdopodobnie nieczytelne.
To rozróżnienie zostało wymyślone, aby uśpić sumienie ludzi Zachodu i oczyścić islam, każąc wierzyć nam wszystkim, że islamiści będą złymi muzułmanami, fanatykami. Ten, który nazywany jest „dobrym muzułmaninem”, jest w rzeczywistości człowiekiem, który woli słuchać sumienia niż Allaha (sumienie jest instancją pozwalającą usłyszeć cichy głos Boga przemawiający do serca każdego człowieka, zapraszający do ucieczki od zła i czynienia dobra). Dobry muzułmanin to… zły muzułmanin. Dowód jest niezmienny, skoro nie przestrzega Koranu, islamiści zabijają go jak niewierzących. Zadajmy pytanie głośno i jasno: umiarkowany muzułmanin pozostaje muzułmaninem dlatego, że umiarkowanie lubi islamskie okrucieństwo, czy dlatego, że jest umiarkowanie ludzki? Czy kobieta może być w umiarkowanej ciąży? Albo ona jest w ciąży, albo nie jest. Dla prezydenta Turcji, pana Recepa Tayyipa Erdogana, sprawa jest jasna: wyrażenie „umiarkowany islam” jest brzydkie i obraźliwe. Nie ma umiarkowanego islamu. Islam to islam. Widzimy, jak w obliczu islamskich okrucieństw wiele osób krzyczy: „To nie jest islam!”, uważając, że wystarczy tak powiedzieć, by cały świat uznał, że islamiści głoszą tylko Koran i naśladują Mahometa. Rozwińmy to pytanie: jeśli islam musi być umiarkowany, aby był akceptowalny, to jaki jest islam nieumiarkowany? Proszę zauważyć, że nie ma potrzeby moderowania chrześcijaństwa…

Jaki jest wkład francuskich muzułmanów w rozwój gospodarczy Francji? Czy są oni „kołem zamachowym” czy raczej obciążeniem dla francuskiej gospodarki?
Wystarczy popatrzeć na dzielnice i miasta, w których muzułmanie są większością, aby uświadomić sobie, że stają się enklawami krajów słabo rozwiniętych. Muzułmanie są plagą w naszym społeczeństwie. Król Hassan II z Maroka powiedział kiedyś: „Nigdy nie zostaną Francuzami … Będą złymi Francuzami”.

Koronawirus prawdopodobnie spowodował, że Europejczycy zapomnieli o licznych islamistycznych atakach terrorystycznych we Francji i Europie. Według księdza, jaki będzie trend w tym zakresie? Czy zagrożenie terrorystyczne we Francji i Europie wzrośnie?
Rzeczywistość jest taka, że Koran jest wiecznym słowem Allaha i nakazuje nienawiść „niemuzułmanów”, dopóki już tych „niemuzułmanów” nie będzie. Dlaczego więc ataki terrorystyczne miałyby zniknąć? Społeczność przecież wciąż składa się z „niemuzułmanów”.

Dlaczego islamiści tak bardzo nienawidzą chrześcijan i cywilizacji zachodniej?
Na to pytanie musimy udzielić takiej samej odpowiedzi, jakiej Jezus udziela w Ewangelii św. Jana: „Nienawidzili Mnie bez powodu”.

Ostatnio podczas rozmowy usłyszałem opinię, że prawdziwa tolerancja dla mniejszości religijnej możliwa jest tylko w kraju katolickim. Zgadza się ksiądz z tą opinią?
Tak, też tak myślę. A dlaczego? Ponieważ katolicy odróżniają porządek naturalny od porządku nadprzyrodzonego (do czego islam jest na przykład absolutnie niezdolny). To rozróżnienie, które znajduje się w słynnym zdaniu Jezusa: „Oddaj Cezarowi, co należy do Cezara, a Bogu, co należy do Boga”, umożliwia uznanie praw niekatolikowi jako istocie ludzkiej, również stworzonej, ocalonej i powołanej do dzielenia życia i chwały tej samej co jedyny Bóg. W islamie Allah stworzył bezbożnych, i czyni ich bezbożnymi, aby zostali skazani na piekło i byli źle traktowani.

Mieszka ksiądz w Paryżu, widzi życie zwykłych ludzi. Jak pandemia wpłynęła na finanse drobnych przedsiębiorców w stolicy Francji?
Coraz więcej przedsiębiorców ogłasza bankructwo, a bankierzy wykupują ich firmy niemal za darmo. Ludzie będą musieli jakoś przetrwać, licząc na państwowe wsparcie. Moim zdaniem zmierzamy do bardzo poważnego kryzysu gospodarczego i społecznego.

Jakiej rady udzieliłby ksiądz Francuzom, Polakom i Europejczykom w czasach, gdy nasza cywilizacja musi zmierzyć się z wieloma zagrożeniami ideologicznymi, gospodarczymi, ale i z potężnym kryzysem wiary?
Odpowiem jednym zdaniem. Chciałbym wszystkich zaprosić do rozważenia i zastanowienia się nad apelem odważnych katolickich prałatów zamieszczonym tutaj: https://veritasliberabitvos.info/apel/.

Rozmawiał Jarosław Mańka

https://www.youtube.com/watch?v=mFlGSwmZ2ok&feature=emb_logo
Abbe GUY PAGES o Islamie w filmie "Fatima.Orędzie wciąż aktualne" reż.J.Mańka

https://fpg24.pl/guy-pages-totalitaryzm ... 4Xkk4sfACk
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17610
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32112 razy
Otrzymał podziękowanie: 25741 razy

Re: Islam

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 26 lip 2020, 20:08

Co Nas Czeka w Związku z Ekspansją Islamu? Hagia Sophia to Symbol - Analiza Komentator Przepowiednia
26 lip 2020

https://www.youtube.com/watch?v=O4CAQOfHqZQ
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17610
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32112 razy
Otrzymał podziękowanie: 25741 razy

Re: Islam

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 09 sty 2021, 19:20

ISLAM - 102 FAKTY
21 lut 2020

https://www.youtube.com/watch?v=S3KFgZsyHls

PRO100 zmoSTU

Co Ty wiesz o ISLAMIE? Zapraszam.

Islam. Mahomet. Historia Islamu. Dokument.

https://www.youtube.com/watch?v=HTEKCav6xlI

Historia w 5 minut

Mahomet. Prorok Islamu, zakładając religię opartą na Koranie, położył podwaliny pod imperium religijne. Skąd się wziął Allah? Jak wyglądało życie Mahometa? Oto historia tego jak zaczął się Islam, wiara w Allaha.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17610
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32112 razy
Otrzymał podziękowanie: 25741 razy

Re: Islam

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 18 sty 2021, 23:11

Powstaje francuski Islam. Czy to się może udać - Zbigniew Stefanik…

https://www.facebook.com/niezaleznatele ... 1636882013

Niezależna telewizja
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17610
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32112 razy
Otrzymał podziękowanie: 25741 razy

Re: Islam

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 19 cze 2021, 13:40

Żonę widziałem 2 razy przed ślubem
19 cze 2021

https://www.youtube.com/watch?v=HjjniTHuv2Q

Planeta Abstrakcja

Wsparcie kanału - https://patronite.pl/planetaabstrakcja

Zapraszamy Was na materiał o aranżowanych małżeństwach w Iranie, który nakręciliśmy w Meszhed.
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6833
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1257
x 350
Podziękował: 12576 razy
Otrzymał podziękowanie: 12877 razy

Re: Islam

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 20 cze 2021, 15:28

To okropne żeby ktoś ci wybierał współmałżonka .W świecie zachodu to już przeszłość. :(
Zabawna w tym filmie jest tylko czkawka rozmówcy :D
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14307
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 400
Podziękował: 15132 razy
Otrzymał podziękowanie: 22072 razy

Re: Islam

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 20 cze 2021, 15:30

.. to szczęśliwcy w Indiach wielu małżonków wciąż widzi się pierwszy raz w dniu ślubu,-
kiedy mówią sobie TAK :D
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

ODPOWIEDZ