Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

Bogowie i Demony

pawelz
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 43 razy

Re: Bogowie i Demony

Nieprzeczytany post autor: pawelz » czwartek 03 maja 2018, 19:13

Bogowie wschodu i Bóg chrześcijański to niestety nie jest ten sam Bóg, więc pytanie o jakim Ty Bogu myślisz. Jeśli myślisz że wszystkie religie wyznają tego samego Boga to jesteś w błędzie. Ja wierzę że Bóg chrześcijański jest Bogiem prawdziwym, że Jezus założył kościół katolicki i Bóg działa przez swój kościół. Po prostu dla mnie inni bogowie nie istnieją dlatego zapytałem czy bogowie wschodu kogoś wyleczyli. Twierdzę jednak też że Bóg może się posłużyć każdym człowiekiem nawet tym nie należącym do kościoła katolickiego. Inna sprawa że twierdzę że tacy ludzie po prostu błądzą w swych wierzeniach.
0 x

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
x 489
x 116
Podziękował: 5570 razy
Otrzymał podziękowanie: 10091 razy

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 03 maja 2018, 19:22

wg Mormonów np tylko ich bóg jest prawdziwy i w dodatku żywy,
tj my.
0 x

panta rhei

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
x 538
x 180
Podziękował: 7698 razy
Otrzymał podziękowanie: 8181 razy

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 03 maja 2018, 19:30

Przepraszam ja odpadam z dyskusji ;)
0 x

Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 429
Podziękował: 16936 razy
Otrzymał podziękowanie: 14797 razy

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 03 maja 2018, 23:32

pawelz pisze...
Bogowie wschodu i Bóg chrześcijański to niestety nie jest ten sam Bóg, więc pytanie o jakim Ty Bogu myślisz. Jeśli myślisz że wszystkie religie wyznają tego samego Boga to jesteś w błędzie. Ja wierzę że Bóg chrześcijański jest Bogiem prawdziwym, że Jezus założył kościół katolicki i Bóg działa przez swój kościół. Po prostu dla mnie inni bogowie nie istnieją dlatego zapytałem czy bogowie wschodu kogoś wyleczyli. Twierdzę jednak też że Bóg może się posłużyć każdym człowiekiem nawet tym nie należącym do kościoła katolickiego. Inna sprawa że twierdzę że tacy ludzie po prostu błądzą w swych wierzeniach.
Panie pawelz, piszesz pan jak zadżumiony i nie czytasz tego co piszą inni. Przed pana religią istniał inny świat i inne doktryny. Religia chrześcijańska wywodzi się od późno powstałej religii żydowskiej, opierającej się na wierze starożytnych Sumerów i Egipcjan. To pan błądzisz w swoich wierzeniach, bo nie chcesz znać prawdy. Prawdy szczególnej, że wszelkie doktryny religijne łącznie z chrześcijańską są manipulacją na ludzkiej psychice. Powtarzam raz jeszcze, na tym forum nie życzymy sobie posługiwania się nami i pouczania, co dla nas jest lepsze. Żyj pan w swoim świecie i nie wmawiaj innym tego czego wyraźnie nie chcą.
0 x

pawelz

Nieprzeczytany post autor: pawelz » piątek 04 maja 2018, 05:17

Piszę w co wierzę. Czy na tym forum każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy bo mam wrażenie że jest tu wolność słowa o ile jest zgodna z przekonaniami większości tego forum.Czy widzisz w tym cytacie pouczanie kogokolwiek co jest dla niego lepsze. Wyraziłem swoje poglądy. To wszystko.
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 429
Podziękował: 16936 razy
Otrzymał podziękowanie: 14797 razy

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 04 maja 2018, 14:05

Czy widzisz w tym cytacie pouczanie kogokolwiek co jest dla niego lepsze. Wyraziłem swoje poglądy
Widzę tylko wtykę kościelną, która robi zamieszanie typowe dla tej instytucji. Są fora, na których możesz się pan spełniać, w całości swoich przekonań. U nas poprzez ''nawracanie'' tracisz człowieku czas, a i na poprawę swoich grzechów znajdź również inne miejsce.
0 x

pawelz

Nieprzeczytany post autor: pawelz » piątek 04 maja 2018, 15:45

Czyli widzę, że nie ma tu wolności słowa. Ja nie muszę się tu udzielać to wy poniesiecie konsekwencje swoich wyborów i wierzeń nie ja.
0 x

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
x 44
x 229
Podziękował: 451 razy
Otrzymał podziękowanie: 10857 razy

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 04 maja 2018, 17:06

Nie Pawle, wolność słowa to tu jest, nawet szeroko rozumiana, natomiast zwalczamy wszelkiego rodzaju demagogię.
0 x

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

soma
x 13
Podziękował: 145 razy
Otrzymał podziękowanie: 118 razy

Nieprzeczytany post autor: soma » piątek 04 maja 2018, 17:48

pawelz pisze:
piątek 04 maja 2018, 15:45
Czyli widzę, że nie ma tu wolności słowa. Ja nie muszę się tu udzielać to wy poniesiecie konsekwencje swoich wyborów i wierzeń nie ja.
O jakiej wolnosci slowa Ty piszesz? Co to za wolnosc slowa, skoro powtarzasz dyrdymaly biblijne. To nie sa Twoje slowa. Ty nawet nie masz zielonego pjecia co oznacza Wolnosc Slowa. Powtarzasz to co Ci wprogramowano. Program to zniewolone slowa.

Jedno co moge powiedziec i to z wlasnego doswiadczenia. Dobroc to najgorsze przeklenstwo jakie moze czlowieka spotkac.
A Ty tak z dobroci piszesz, zeby nas ustrzec przed konsekwencjami naszych wyborow.
My przynajmniej mamy wybor. Czlowiek z poczuciem winy nie ma wyboru. I bedzie sie krecil jak g... o w przereblu do konca swoich dni nawet nie zdajac sobie sprawy, ze sie tak kreci. Od tego krecenia w przereblu kazdemu by sie zakrecilo w glowie.
1 x

pawelz

Nieprzeczytany post autor: pawelz » sobota 05 maja 2018, 09:30

Dla mnie Bóg i miłość to realność a nie demagogia.

Soma jeśli uważasz że dobroć to największe przekleństwo jakie może spotkać człowieka to chyba demon przez Ciebie przemawia. Tyle mam do powiedzenia. Dzieci są instynktownie dobre bo nie znają zła więc to dobro jest naturalne dla człowieka nie zło.
0 x

soma
x 13

Nieprzeczytany post autor: soma » sobota 05 maja 2018, 15:45

pawelz pisze:
sobota 05 maja 2018, 09:30
Dzieci są instynktownie dobre bo nie znają zła więc to dobro jest naturalne dla człowieka nie zło.
Miedzy dzieckiem a doroslym jest wielka przepasc. Dziecko zyje w terazniejszosci, a dorosly w matrixie. Oczywiscie dziecko zyje tak dotad dopoki matrixowi dorosli nie zmusza go do przyjecia wzorcow. Bo wtedy staja sie malymi demonkami w ciele dziecka.
A co powiesz o niegrzecznym dziecku, ktore chce robic rzeczy po swojemu i nie sluchac sie mamy. Czyz to nie jest maly grzesznik? Przeciez nieposluszenstwo to grzech smiertelny na dodatek.
Dziecko nie jest ani dobre ani zle. Po prostu sobie jest, dopoki nie zacznie mu sie kadzic o grzechu i piekle.

A jak mamusia jest zdenerwowana bo dziecko jest nieposluszne, to jest to dobre dziecko czy zle? Chyba zle, samo chodzace zlo, bo zdenerwowalo mamusie i mamusia epilepsji przez niego dostaje. A jak sie slucha mamusi i ona jest zadowolona to super dobre dziecko. Tylko ze dziecko w tym momencie wyrzeka sie swojej woli i staje sie zadawalaczem innych. Czy to nie jest zycie w przeklenstwie wyrzekac sie siebie i stawiac na pierwszym miejscu innych?

Ale KK namawia do poswiecania sie, do cierpienia, cierpiacych oglasza swietymi, zeby zachecic ludzi do cierpienia.
Od tego czlowiek staje sie chory. Ale dla boga to super, beda sie jeszcze wiecej modlic do niego z prosba o zdrowie i zasilac go energia. Im wiecej energii tym wiekszy bog.

To wszystko co zostalo nazwane grzechem trzeba oczyscic z osadow jakie sie na to wydalo. I odeslac te osady do ich wlasciciela.
0 x

zdro
x 15
x 31
Podziękował: 343 razy
Otrzymał podziękowanie: 246 razy

Nieprzeczytany post autor: zdro » sobota 05 maja 2018, 17:54

Bogu nalezy sie wielki szacunek i poklon za sam fakt ze istniejemy.
To o czym rozmawiacie to zmanipulowane tresci pod natchnieniem najwiekszego z klamcow.
Jesli czlowiek mysli ze diabel go wyzwoli to jest w ogromnym bledzie.
Lucek jest o nas bardzo zazdrosny.
Caly ten cyrk przeciez rozpoczal sie zaraz po stworzeniu czlowieka.
0 x

soma
x 13

Nieprzeczytany post autor: soma » sobota 05 maja 2018, 19:23

zdro pisze:
sobota 05 maja 2018, 17:54
Bogu nalezy sie wielki szacunek i poklon za sam fakt ze istniejemy.
To o czym rozmawiacie to zmanipulowane tresci pod natchnieniem najwiekszego z klamcow.
Jesli czlowiek mysli ze diabel go wyzwoli to jest w ogromnym bledzie.
Lucek jest o nas bardzo zazdrosny.
Caly ten cyrk przeciez rozpoczal sie zaraz po stworzeniu czlowieka.
Ktoremu bogu nalezy sie szacunek za to, ze istniejemy?

Spotkalas diabla, porozmawialas z nim i wyrobilas sobie na ten temat zdanie, czy dalas sobie wmowic jaki on jest?

O co Lucek jest zazdrosny?
0 x

zdro
x 15
x 31
Podziękował: 343 razy
Otrzymał podziękowanie: 246 razy

Nieprzeczytany post autor: zdro » sobota 05 maja 2018, 19:59

Stworcy.

Wystarczy mi wglad w obraz dzialan jego wyznawcow.

Byc moze Bog poswiecil nam troche nieco wiecej uwagi?

To sa tylko moje domysly, ale jesli dla ciebie robienie wszystkiego na odwrot jest wporzadku to wiatr w zagle i powodzenia.
0 x

pawelz

Nieprzeczytany post autor: pawelz » sobota 05 maja 2018, 21:53

Moim zdaniem Jezus dał nam przykład zarówno w stosunku do grzechu jak i cierpienia. W życiu Jezusa są odpowiedzi na nasze pytania dotyczące grzechu i cierpienia.
0 x

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
x 44
x 229
Podziękował: 451 razy
Otrzymał podziękowanie: 10857 razy

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 05 maja 2018, 22:47

@pawelz, powołujesz się na Jezusa i choć upłynęło ponad 2000 lat, Ty wciąż nie rozumiesz co Jezus mówił o istocie, która ty nazywasz Bogiem i nie tylko tego. Przetraw to trochę lepiej.
Poza tym, czy w twojej ewangelii jest gdzieś, że Jezus kogoś nawracał? Bo ja czegoś takiego z jego życia nie pamiętam.
Więc mógłbyś lepiej Go naśladować, bez tej całej propagandy, która nie służy tobie, ani nikomu innemu, tylko tej ciemnej stronie, przed którą rzekomo chcesz nas wszystkich uchronić. A to się nie da, bo każdy ma zagwarantowaną wolność wyboru (nie mylić z wolną wolą) i musi swoją ścieżkę przejść sam, bez asysty, bo przyszedł na ziemię sam i wróci sam.

Szkoda naszego i twojego czasu, jeśli nie odpuścisz uruchomimy środki administracyjne.
Rzeczowa dyskusja, jak najbardziej, na tym forum jest dla niej zawsze miejsce. Nawracanie - zdecydowanie NIE. Nawracać możesz tylko siebie, ale bez pisania kroniki na tym forum.
0 x

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

pawelz

Nieprzeczytany post autor: pawelz » niedziela 06 maja 2018, 05:31

Jezus ewangelizował prawie cały czas przez 3 lata swojego publicznego życia ale nie nawracał na siłę. Szanował wolną wolę każdego człowieka. Jeśli gdzieś nie chcieli go przyjąć odchodził. Być może rzeczywiście próbowałem was na siłę nawracać. Przepraszam.
0 x

ODPOWIEDZ