Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

CO TO JEST CHRZEŚCIJAŃSTWO.........

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3847
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 207
Podziękował: 1752 razy
Otrzymał podziękowanie: 4051 razy

CO TO JEST CHRZEŚCIJAŃSTWO.........

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 08 maja 2014, 12:05

Zauważyłam kompletny brak wiedzy tym temacie, całkowite mylenie pojęć , a wręcz zamianę jednych w drugie.
Zatem może warto wyjaśnić i sprecyzować , "co to jest CHRZEŚCIJAŃSTWO"? Bo na pewno nie to , co nazywa nim krk i nie to , co powszechnie propagują inne religie.
Zatem CO...... spróbujmy wspólnie odnaleźć pierwotne korzenie tej wiedzy i stylu życia.

Mamy już dwie podpowiedzi , ważne, jest to WIEDZA, i STYL ŻYCIA....

Jan Chrzciciel..... woda i ogień....

Jan... Jon... Joanici .... kolumna Jońska..... jajniki kobiece.....

Jony i Katjony.....

Skupmy się na jonach... ich rola , właściwości.

Jon
Ujednoznacznienie Ten artykuł dotyczy atomu lub cząsteczki obdarzonej ładunkiem elektrycznym. Zobacz też: jon – izotop toru-230.
Potencjał elektryczny jonu azotanowego NO3−

Jon – atom lub grupa atomów połączonych wiązaniami chemicznymi, która ma niedomiar lub nadmiar elektronów w stosunku do protonów. Obojętne elektrycznie atomy i cząsteczki związków chemicznych posiadają równą liczbę elektronów i protonów, jony zaś są elektrycznie naładowane dodatnio lub ujemnie.

Jony naładowane dodatnio nazywa się kationami, zaś ujemnie anionami. Jony mogą występować samodzielnie, w stanie wolnym (zwykle w fazie gazowej) lub tworzą tzw. pary jonowe, które mogą być luźno z sobą związane lub odwrotnie – tworzyć silne wiązania. Silnie związane pary jonowe tworzą chemiczne wiązania jonowe, obecne w wielu związkach chemicznych.

Powstanie jonu z obojętnego atomu lub cząsteczki nazywamy jonizacją.

Symbol jonu podaje się w postaci symbolu atomu lub grupy atomów z ładunkiem umieszczonym w prawym górnym indeksie, np. dodatnie: Na+, Ca2+, Al3+ oraz ujemne: F−, S2−, SO2−4.


Obrazek

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jon


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3847
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 207
Podziękował: 1752 razy
Otrzymał podziękowanie: 4051 razy

Re: CO TO JEST CHRZEŚCIJAŃSTWO.........

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 08 maja 2014, 14:06

Skąd się wywodzi Chrześci... Jaństwo ... Janowie... Jonowie... Joanici ... Joni....Johani...

Chrzest... połączenie, zespolenie , podarowanie ....


Jonia
Położenie Jonii


Obrazek

Jonia – kraina w starożytności położona w centralnej części wybrzeża Azji Mniejszej, między rzekami Hermos a Meander. Zasiedlona przez Greków, głównie Jonów z Attyki i Peloponezu. Od północy graniczyła z Eolią, od wschodu z Lidią, od południa z Karią. Do Jonii zaliczano również przybrzeżne wyspy, z największymi miastami Chios i Samos.

Najważniejsze miasta: Chios, Efez, Erythraj, Fokaja, Klazomenaj, Kolofon, Lebedos, Milet, Myus, Priene, Samos, Smyrna, Teos. Ok. 700 p.n.e. jońskie polis utworzyły pod przewodnictwem Miletu związek polityczno-religijny pod nazwą Dodekapolis.

Około 560 p.n.e. Jonię podporządkowało sobie państwo lidyjskie, a w 546 p.n.e., po pokonaniu Krezusa przez Cyrusa Wielkiego, stała się ona częścią perskiej monarchii Achemenidów. Powstanie miast jońskich przeciw Persji w 499 p.n.e. dało początek wojnom grecko-perskim.

Od 133 p.n.e. Jonia weszła w skład rzymskiej prowincji Azji.

Grecy zamieszkiwali wybrzeża Jonii i główne jej miasto Smyrnę (dziś Izmir) do roku 1922, gdy na mocy traktatu zawartego między Grecją, a Turcją nastąpiła wymiana ludności między tymi krajami. Były to konsekwencje przegranej przez Greków wojny grecko-tureckiej.


http://pl.wikipedia.org/wiki/JoniaObrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6833
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1257
x 350
Podziękował: 12576 razy
Otrzymał podziękowanie: 12877 razy

Re: CO TO JEST CHRZEŚCIJAŃSTWO.........

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 12 wrz 2021, 15:45

Krzyż w Kulturze Chrześcijańskiej

https://youtu.be/PvXYqqX2mCk


Tajemity


Łacińskie słowo „crux” odnosiło się do szubienicy, na której dokonywano egzekucji przestępców. W świecie rzymskim furca zastąpiła crux jako nazwę niektórych podobnych do krzyża narzędzi do karania śmiercią począwszy od rozwidlonego krzyża po szubienicę. We wczesnej kulturze chrześcijańskiej krzyż ma bardzo wielkie znaczenie. Uświęcony staje się niezastąpioną bronią przeciwko złym duchom i demonom. Dalej w naszym odcinku...
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ