Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10118
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 38
x 389
Podziękował: 19901 razy
Otrzymał podziękowanie: 14603 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 02 lut 2018, 16:14

Tymczasem w Rosji :D
W rosyjskiej TV Żyd dostał w mordę

Obrazek

Tego u nas jeszcze nie ma – a szkoda, bo za bezczelny antypolonizm, za perfidne kłamstwa, za nienawiść, grabież majątku i ludobójstwo na Polakach przynajmniej w mordę się należy.

Czytelnika winno zaciekawić, że w mordę dostał żydowski antystalinista.

Młodszym Czytelnikom należy się od razu wyjaśnienie.
Otóż rewolucja październikowa w Rosji została przeprowadzona przez Żydów przywiezionych z USA i przez USA opłaconych. Tzw. okres stalinizmu kojarzony jest powszechnie z ogromem zbrodni, tylko jakoś ani media, ani oświata nie informują, że aparat władzy – czytaj: aparat komunistycznych zbrodni w ZSRR -, był zdominowany przez Żydów.

To właśnie J.Stalinowi zawdzięczać należy czyszczenie apartu władzy ZSRR z żydowskich zbrodniarzy.

Nie inaczej było z aparatem władzy w Polsce, w PRL do 1956r. – także był zdominowany przez żydowskich zbrodniarzy. I rzecz charakterystyczna, dotycząca wszystkich państw bloku socjalistycznego: gdy w latach 1953-56 załamaniu uległ tzw. stalinizm, żydowska bolszewia gremialnie przeszła do opozycji. To właśnie z niej, z ich potomków, wywodzi się obóz rządzący w IIIŻydo-RP, który do 1989r. nazywał sam siebie „demokratyczną opozycją”.

Ironia, perfidia, losu, paradoks historii – ? – : wczorajsi żydowscy zbrodniarze dzisiaj są zachodnią demokracją. – Cóż, w końcu to naród wybrany (?) względem, którego żydo-katolików obowiązuje nakaz braterskiej miłości.
Trzeba więc być nie lada ignorantem politycznym, żeby pozwolić sobie na złudzenia, że żydowski reżim IIIRP będzie realizował jakiekolwiek polskie interesy i że dopuści do głosu autentyczną polską, narodową, opozycję, co wcale nie przekreśla konieczności jej tworzenia.


Dariusz Kosiur

__________________________________

(Z prywatnej poczty)

Autorem poniższego tekstu jest dr Marek Głogoczowski – markglogg
http://markglogg/A przy okazji MORDOBICIE na ekranie TV Moskiewska Konsomolska Prawda z okazji dyskusji “Czy stalinizm był chorobą?” (Czy na odwrót “Antykomunizm to choroba?”) Bić po mordzie zaczął antystalinista, aktualny doradca prezydenta Rosji d/s Społeczeństwa Obywatelskiego, ale je zakończył ROSŁEJ POSTAWY OBROŃCA BATIUSZKI STALINA, prawie nokautem z antystalinistą na podłodze i rozbitymi okularami (które głupek Obywatelski założył, najwyraźniej po to, aby trafić w nadstawioną – wyraźnie po chrześcijańsku – mordę ideowego przeciwnika) :

https://youtu.be/G0cmuGHXzaM


.
Ale do rzeczy. Jeden z zawziętych dyskutantów w polsko-języcznym internetowym “kółku różańcowym”,
absolwent filozofii “dwóch katolickich uniwersytetów”, zarówno w Starym jak i Nowym Świecie, potomek arystokracji I RP, W. Julian Korab-Karpowicz ostatnio napisał bardzo TOLERANCYJNIE, jak na PRAWDZIWEGO AMERYKANINA przystało, taką oto dobrą Nowinę dla Polaków, nie zawsze legitymujących się wieloma paszportami :
.
„Rozpoznać wrogów Polski można po tym, że występują przeciwko Kościołowi katolickiemu”
.
W. Julian Korab-Karpowicz jest autorem książki HARMONIA SPOŁECZNA – piw.pl
.
Z ostatnich dwóch zdań można wydedukować, że według W.J. K-K, KK (Kościół Katolicki) jest gwarantem ustroju Harmonii Społecznej, w szczególności w Polsce. A ponieważ Watykan, Sedes Apostolicum, jest bezpośrednio podległy tzw. Deep State USA*, więc HARMONIĘ SPOŁECZNĄ w Polsce gwarantują nam Stany Zjednoczone AP – i wystarczy do tego “kraju pod bogiem” sobie polecieć, by już po kilku dniach się zorientować, na czym ta, gwarantowana “Miastem na wzgórzu” Harmonia Wyjątkowego Narodu polega.
.
(* Przypominam, wg. razwiedki ministra Czasława Kiszczaka, w 1978 roku “Karola Wojtyłę na papieża wybrało CIA oraz kardynałowie niemieccy”, też niewątpliwie kontrolowani – cuius regio eius religio – przez tych “strażników Świętego Miasta Waszyngton D.C.”)
.
Tyle recenzji książki HARMONIA SPOŁECZNA W. Juliana Korab-Karpowicza, na podstawie jego zdania o wrogach Polski.
.
Jest zatem sprawą oczywistą, że jako wróg KK jestem (przynajmniej wg.W.J. K.-K) Wrogiem Polski – i to dokładnie od jesieni 1981, kiedy to miałem NIEPRZYJEMNOŚĆ przeczytania we Francji encykliki “Laborem exercens” polskiego papieża, skądinąd dobrego znajomego mej rodziny. Próbowałem nawet napisać coś o tej NIEPRZYJEMNOŚCI do paryskiej Kultury (Giedroyć też był wrogiem KK). Mając ten tekst Giedroyć z prośba o opinię napisał do znanych emigracyjnych profesorów filozofii – i skończyło się na tym, że otrzymałem od prof. Leszka Kołakowskiego (z All Souls College w Oxfordzie) i Józefa Bocheńskiego (z Uniwersytetu Fribourg, CH) listy z opiniami na temat “Ewangelii pracy i podstępu Szatana” – bo tak zatytułowałem mą krytykę pracy papieża Polaka. (Kołakowski – którego znałem jeszcze z UC Berkeley – mi napisał szczerze, że ZŁEM JEST CYWILIZACJA, a Bocheński się wymigał stwierdzeniem, “że (pomimo 3x dr h.c.) na tej sprawie sie nie zna”.
.
Ale sprawa ZŁA tkwiącego w PRACY nad ROZBUDOWĄ CYWILIZACJI pozostała nie rozwiązana. Zwłaszcza że ta CYWILIZACJA, budowana pod nadzorem tzw. “Deep State USA” (czyli zestawu rządzących USA i 3/4 Świata Korporacyjnych Mafii) coraz bardziej przypomina zgigantyzowanego ekonomicznie, NIEZRÓŻNICOWANEGO PLANETARNEGO RAKA.
.
A teraz króciutko.
.
1/ Nie może być ŻADNEJ HARMONII MIĘDZY BIEDNYM A BOGATYM (to dla wiedzy W.J. K.-K.)
cytuję z HELLENISTYCZNEJ KSIĘGI SYRACHA, rozdz. 13:
“Jakiż może być pokój między biednym a bogatym, dziki osioł na pustyni jest żerem dla lwów, a biedny jest strawą dla bogatego”
(stąd właśnie tzw. komuniści nabrali przeświadczenia, że “burżuje to krwiopijcy proletariatu”).
.
2/ HELLENISTYCZNA Księga Syracha została “wycięta” z Biblii Żydowskiej – czyli ST – przez “żydowskiego mędrca” Ben Akivę (który popierając bezmyślnie powstanie Bar Kochby “Syna Gwiazdy”, doprowadził nie tylko do likwidacji starożytnego Izraela ale i do likwidacji siebie samego w mękach na żywo ze skóry obdzieranego przez Rzymian.)
.
3/ Ta proto-komunistyczna księga Syracha została także wycięta z Biblii protestanckiej, najpierw przez Marcina Lutra, potem przez innych “ewangelistów”. I mamy to co mamy, czyli żydo-chrześcijańską CYWILIZACJĘ TPD (Technika, Pieniądz, Dupa) w pełnym rozkwicie, w szczególności w (wolnej od ograniczeń “helleńskiego” ROZUMU) Polsce.
.
4/ A jak to piszę w tekście bojowym “TANTRA to symbol Euro-amerykańskiej Cywilizacji”** obecna dominacja kultury NEG-OTIUM (widoczna chociażby w kolejnych komercyjnych “Przymierzach z Bogiem Izraela”) to jest COŚ NAJGORSZEGO, co nas spotkało i co niewątpliwie pokara nasze dzieci także.
(** Piszę po angielsku, bo brakuje mi środków by przetłumaczyć tę MĄDROŚĆ HELLENÓW na inne EU + FR języki),
.
5/ Bowiem środkiem do “rozwalania od wewnątrz”, czyli likwidacji naturalnej harmonii członków bardziej złożonych społeczeństw i narodów, jest właśnie DEKALOG, także ten “chrześcijański”, ogłoszony przez Mojżesza w ramach jego “Przymierza z Bogiem” pod górą Synaj. Przymierza scementowanego KRWIĄ trzech tysięcy beztroskich Żydów, nie wierzących w Kamienne Tablice, bestialsko zamordowanych przez “tolerancyjnych mojżeszowych”:
.
Mojzesz

A oto, co z tego komercyjnego, uświęconego krwią 3 tysięcy “baranków bożych”,mojzeszowego Przymierza po górą Synaj logicznie (logika to “bóg filozofów”) wynikło. Cytuję z:
WOJNA BOGÓW
http://www.szcpv.org/05/marek.html
HELIOS-ŚWIATOWID
kontra
JAHWE-HEFAJSTOS
Nowy Celsus
Kraków 1996

.
NAJWIĘKSZA HAŃBA GATUNKU HOMO SAPIENS

Mojżesz znał dobrze praktykowaną w Egipcie, kapłańską zasadę, że rzeczy które mają być uznane za ważne, należy komunikować wiernym w odpo­wiedniej scenerii[1], najlepiej zaś w oprawie z sil pozornie nadprzyrodzonych. Wlazł on zatem na zakazaną dla innych, wysoką górę na pustyni Synaj, gdzie aż 40 dni czekał, aby z Dekalogiem pojawić się wśród ludu dopiero w momencie rzadkiej na pustyni burzy, wśród piorunów i grzmotów. Jakąż to jednak informację przekazał on potomnym, w tej rzeczywiście imponującej scenerii?

.

Pierwszy nakaz Dekalogu brzmi: „Nie będziesz miał innych bogów obok mnie […] Bo ja jestem bogiem zazdrosnym i karzę występek ojców na synach do trzecie­go i czwartego pokolenia”. Otóż zazdrość nie należy do uczuć pięknych ani szla­chetnych. Ten często powtarzany przez Biblię przymiotnik wskazuje, że dla Mojże­sza „obcym bogiem” był właśnie „bóg wewnętrzny”, o którym mówiliśmy na wstępie. Ten to bóg prawdziwy — przez Platona określany jako Eros — pobudzał ludzi iluminowanych nim do szukania w świecie piękna, logiki oraz harmonii. W zasadzie cały tekst Starego Testamentu (za wyjątkiem pism powstałych pod pod wpływem helleńskim) potwierdza tezę, że Jahwe oraz jego kapłani byli śmiertelny­mi wrogami właśnie naśladowców boga przyjaźni i prawdy. (Platon w „Uczcie” podaje taką między innymi charakterystykę Erosa: „On chłody serc ludzkich roz­prasza, on je ciepłem okrasza; on łagodność pomnaża, gwałtowność umarza; on wzbudza przyjaźń, ostudza nieprzyjaźń, dla dobrych łaskawy, dla mądrych ciekawy; on dla bogów cud, dla straconych dziw, dla wybranych skarb. W nim wykwintny wdzięk (…) on bogów radością, on ludzi pięknością, ozdobą”.)

.

Tezę o genetycznej wręcz wrogości kapłanów Izraela do Erosa najlepiej ilustrują wyjątki z podsumowywującej Stare Przymierze Księgi Malachiasza: Uprzykrzyli­ście się Panu swymi mowami […] tym, że mówicie: Każdy człowiek źle czyniący jest miły oczom Pana, w takich ludziach ma on upodobanie. Albo: Gdzież jest Bóg, sprawiedliwy sędzia? — 2, 17; Czyż Ezaw nie był bratem Jakuba? — a Ja jednak umiłowałem Jakuba, Ezawa zaś miałem w nienawiści — 1, 2-3.

.

Dla nie-żydów wskazówką dlaczego Ezaw został znienawidzony może być uwaga H. Graetza zamieszczona w jego książce „Historia Żydów”, niedawno wznowionej w Polsce. Według tego autora, Ezaw był po prostu „dziki” czyli „nie-cywilizowany”. Jahwe zatem przedstawia się jako BÓG MATERIALNEJ CYWILIZACJI, który kochał — i kocha — tylko ludzi przedsiębiorczych i pracowitych, choćby nawet byli oszustami jak biblijny Jakub-Izrael. Z kolei Ezaw, swymi cnotami szlachetnego przebaczania i odwagi myśliwego, nie mógł przecież przyczynić się do budowy najmniejszego nawet domku[2], będącego symbolem cywilizacji pod każdą szerokością geograficzną. A zatem za swój brak chciwości i pracowitości został Ezaw przez Jahwe-Labora (Hefajstosa) na zawsze przeklęty (patrz także Aneks IV).Jak Jahwe, bóg Izraela, nienawidził ludzi szlachetnych (co zresztą doskonale przedstawił William Szekspir w sztuce „Kupiec z Wenecji”), tak jednocześnie za wszelką cenę starał się promować zachowania najbardziej podłe, jak chociażby to sławne, bezmyślne rozmnażanie się „na obraz i podobieństwo królików”, względnie „panowanie nad ziemią” na obraz dewastujących wszystko, ślepych i uciekających od słonecznego światła termitów. (Najlepiej to podłe zachowanie się boga Jahwe ilustruje tak zwany „Dekalog Rytualny” umieszczony w Księdze Wyjścia 34, 14-26: w sposób trywialnie logiczny wynika z niego, że zazdrośni „na obraz i podobieństwo ich Pana” kapłani, po to tylko mają wymuszać kult ich prywatnego boga, aby ich świątynie — a zatem oczywiście i oni sami —- obfitowali w bogate dziesięciny…)

.

Przykazanie drugie („Nie będziesz wzywał Jahwe, boga twego nadaremno, bo Jahwe ukarze tego, kto wzywa jego imienia na próżno”) na pierwszy rzut oka wydaje się być redundancją (powtórzeniem, wzmocnieniem) przykazania pierwsze­go. Sugeruje ono bowiem, iż Pan jest tak Wszechmocny, że nie ma co mu zawracać głowy błahostkami. Jednak logiczna analiza tego przykazania — a zatem analiza dokonana według wskazań platońskiego Boga Najwyższego — demonstruje coś zupełnie odwrotnego, a mianowicie, że wszechmoc Jahwe jest li tylko pozorowana: jeśli się bowiem wezwało tego boga na pomoc i on nie pomógł, to jest to tylko dowód, że się go wzywało nadaremno, za co się będzie ukaranym. To przykazanie daje po prostu zakamuflowaną, niewątpliwie podpatrzoną w Egipcie, wskazówkę dla kapłanów że aby wezwać Jahwe w sposób skuteczny, to należy z góry wiedzieć, że skutek tej inwokacji będzie pozytywny (tak właśnie postąpił Moj­żesz, który fachowo wezwał Jahwe aby otworzył mu i zamknął Morze Czerwone). Jeśli jednak kapłan wie z góry, że pożądane przezeń zjawisko wystąpi niezależnie od wezwania Jahwe, to ma on świadomość, że ten bóg jest tylko atrapą. To właśnie drugie przykazanie zdradza judaizm jako religię zupełnie laicką, obliczoną li tylko na tumanienie wiernych bogiem. (Przytaczany powyżej prorok Malachiasz rozpa­cza, że wierni składają Panu oszukańcze dziesięciny. A przecież jeśli Jahwe był (jest?) bogiem-oszustem, to jest rzeczą ewidentną, że wierni rewanżowali się narzu­conemu im bogu poprzez równie oszukańcze dary. Jak pisze Malachiasz, te ofiary składały się z tego co zrabowane, ślepe, chore i chrome. Dla osoby spostrzegaw­czej to są właśnie atrybuty boga Izraela.)

.

Przykazanie trzecie podkreśla niewolniczy charakter Narodu Wybranego (…„przez sześć dni będziesz pracował, zaś siódmego dnia będziesz odppoczywał… Ponieważ przez sześć dni uczynił Jahwe niebo, ziemię etc.”). Kapłanom (Mojżeszo­wi?) w tym przykazaniu nie chodziło bynajmniej o świętowanie w szabat, ale dokładnie na odwrót — o uświęcanie niewolniczego zwyczaju, że aż sześć dni w tygodniu to są dni pracy. (W innych, mniej niewolniczych cywilizacjach świąt jest o wiele więcej. Na przykład w Nepalu do dzisiaj, mniej więcej co trzeci dzień to święto. W wielu zaś krajach islamu urzędy są zamknięte już od piątku w południe aż do poniedziałku.)

.

Z tego trzeciego przykazania wynika, że Jahwe jest bogiem pracy, przez nowo­czesnych psychoanalityków (Freud, Fromm) określanym jako LABOR. (Jak już pisaliśmy, w greckim aeropagu bogów, jedynym, podrzędnym bogiem, który praco­wał i tworzył najrozmaitsze przedmioty, był obrzydliwy i zazdrosny Hefajstos.) Do czego jednak była potrzebna Mojżeszowi i jego kapłanom ta ustawiczna praca? Obrzydliwy dla prawowiernych żydów, chrześcijański „advocatus diaboli” zdaje się sugerować, że Mojżasz był, podobnie jak jego przodek Jakub-oszust, izraelitą umysłowo bardzo prostym, który pozostawał pod urokiem wysoko zurbanizowanej, silnie rozwiniętej pod względem ekonomicznym, cywilizacji Egiptu. Ten prorok-prostak chciał li tylko zamiany ról społecznych w cywilizacji będącej jak gdyby zwierciadlanym odbiciem cywilizacji Egiptu: to obrzezani Żydzi mieli przejąć rolę (obrzezanych) egipskich kapłanów, dyrygując podległymi sobie narodami[3] — „nie one będą panować nad Tobą, ale ty będziesz nad nimi panował” (V Moj. 15, 6). O tym kopiowaniu Egiptu będziemy jeszcze pisać.

.

Jest i czwarte przykazanie Dekalogu „czcij ojca i matkę twoją”. Na pozór jest to rzecz ewidentna: dzieci zazwyczaj czczą swych rodziców. Jeśli jednak wprowadza się rzecz tak ewidentną do oficjalnego Prawa (Tory) to oznacza to, że dzieci Izraela miały nienajlepszą opinię o swych rodzicach i przodkach: będąc bowiem nich blisko, dostrzegały nikczemność ich życia: albo byli ci rodzice niewolnikami pracy oraz bezmyślnego prawa, albo rabusiami jak sławny król Dawid, albo pospolitymi kombinatorami jak ich praojciec Jakub. Fakt odgórnego zadekretowania posłuszeństwa synowskiego przypomina konstytu­cyjne „zabezpieczenie” przywódczej roli partii komunistycznej w Polsce, co nastąpiło dopiero w 1976 roku, dokładnie w momencie gdy partię tę od we­wnątrz zaczęła cechować kompletna pustka.

.

[1] Warto w tym miejscu przypomnieć, że i Jezus Chrystus, by uwiarygodnić swe posłannic­two wśród przygotowanych przez Biblię na cuda Żydów, też stosował podobne chwyty reklamowe: zgodnie z biblijną przepowiednią wjechał na ośle do Jerozolimy, był uzdrowi­cielem itd. Jednak przepowiedzianym potomkiem króla Dawida nie był, a pomimo to nim został (Mat. 1,1). Jest to przykład jeszcze jednego biblijnego „cudu”.

.

[2] Domek (hebr. tabernacle — Św. Namiot) jest obiektem kultu w każdej cywilizacji burżuazyjnej. Wywodzący się z judaizmu kult domków („skrzyń boga”) osiągnął swe apogeum we współczesnej cywilizacji liberalnej. Anglojęzyczni „skrzyniowiercy” — albo inaczej Ludzie skrzyni — podobnie jak starożytni żydowscy kapłani, wchodzą w kontakt ze swym Bogiem jedynym tylko w otoczeniu fetyszyzowanych przez nich skrzyniopodobnych przedmiotów: nie tylko przed ekranem Komputera oraz przed okienkiem Banku, ale także w supermarketach, samochodach, a nawet i w klozetach.

.
.
PS
Przyznaję, że miałem niezły UBAW czytając MECHANICZNE TŁUMACZENIE mego tekstu z JĘZYKA PANÓW na Język PODDANYCH (“PAN-owskiemu”, tj. Deep State USA, ogłupianiu). Ale ISTOTA RZECZY, ŻE Z NIC(ZEGO) TYLKO NIC(OŚĆ) MOŻE ZOSTAĆ PRZEZ “BOGA” STWORZONA, chyba się zachowała…
.
Zwłaszcza ta fraza: Globalną Świecką Religię jako trywialny Kult Techniki, PIENIĄDZE, i miłosnego Pocieszyciela ASS
.
Nb. Ostatnie trzy słowa na temat miłosnego Pocieszyciela ASS są kwintesencją psychoanalizy Zygmunta Freuda, cytuje z TŁUMACZENIA:
.
Cała freudowska psychoanaliza jest przesiąknięta jawnymi skojarzeniami narządów płciowych, w tym słynnym Freudowskim odbytem , surogatem pochwy (∇) dla homoseksualistów.

Obrazek
https://wiernipolsce1.wordpress.com/201 ... l-w-morde/
Dodajmy, że chrobrym maładcem który zdzielił żyda był Maksym Szewczenko.
Tutaj parę przetłumaczonych materiałów filmowych z kanału legendarnego pszeka.

https://www.youtube.com/user/relanium05 ... Szewczenko
Kuraś
1 lutego 2018 o 17:59
Szanowni państwo kupiłem sobie dziś lokalną gazetę ( woj lubelskie ) jakie było moje zdziwienie patrzę cała pierwsza strona sweet focie żydków i na górze wielki tytuł :
„KIEDY NASZYMI SĄSIADAMI BYLI ŻYDZI „.

Artykuł objętościowo kilka pełnych dużych stron i cała historia żydostwa plus wielkie pochwały dla garbatych nochali .
Gazetka poszła do śmieci za sztywna aby użyć jako dupny papier zresztą w erze papierów o zapachu róży gazet już nie wypada używać .
Poszło też 3.50 PLN do śmieci a byłoby za to dwie drożdzówki .
Co mnie podkusiło aby kupić koszerną gazetę to nie wiem .
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 6780
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 188
Podziękował: 5221 razy
Otrzymał podziękowanie: 10442 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 02 lut 2018, 22:31

Witold Gadowski - komentarz

https://www.youtube.com/watch?v=H9QKXE9Zk2s

Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 8104
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 563
x 139
Podziękował: 6659 razy
Otrzymał podziękowanie: 11524 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 03 lut 2018, 16:30

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10118
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 38
x 389
Podziękował: 19901 razy
Otrzymał podziękowanie: 14603 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 03 lut 2018, 17:06

To nie jest Izrael a wtyczka amerykańskich żydów w płn. Afryce.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 6780
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 188
Podziękował: 5221 razy
Otrzymał podziękowanie: 10442 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » niedziela 04 lut 2018, 20:38

0 xAwatar użytkownika
Jancio
Posty: 906
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 34
Podziękował: 641 razy
Otrzymał podziękowanie: 1080 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: Jancio » wtorek 06 lut 2018, 08:38

songo70 pisze:
sobota 03 lut 2018, 16:30
https://youtu.be/iF6T7BOZEzI
A cóż to za kolejny samozwańczy pracz mózgu z mentalnością Kalego
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
Piter1974
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: niedziela 28 cze 2015, 23:26
x 1
x 35
Podziękował: 659 razy
Otrzymał podziękowanie: 1048 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: Piter1974 » wtorek 06 lut 2018, 23:51

JUDE GENERATOR

Wpisz swoje imię i nazwisko a dowiesz się jak nazywasz się naprawdę. :D :lol: ;)

http://judegenerator.com/index.php?name ... le&submit=
0 x


"ARS LONGA VITA BREVIS".

Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1245
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 11
x 36
Podziękował: 78 razy
Otrzymał podziękowanie: 1529 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: barneyos » środa 07 lut 2018, 08:13

EEEEE tam

Banjamin Nathanahju - Szulamis Machonstajn
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 6780
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 188
Podziękował: 5221 razy
Otrzymał podziękowanie: 10442 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 07 lut 2018, 08:54

https://forumemjot.wordpress.com/2018/0 ... -w-polsce/
Będzie tak źle jak jeszcze nie było. – Kaczyński, Duda, Morawiecki – ŻYDOWSKI ZAMACH STANU W POLSCE!
Opublikowano 06/02/2018 by emjot

Obrazek

Kaczyński, Duda, Morawiecki – ŻYDOWSKI ZAMACH STANU W POLSCE!

Będzie tak źle jak jeszcze nie było.

Podkreślamy: to, co się stało, to zamach stanu!

Żydzi nieodwołanie i masowo już, umocnili się na funkcjach rządowych w Polsce – to faktyczny polin. Oni władzy nie oddadzą, a jak trzeba to do ochrony tego porządku, który nastąpi, wezwą posiłki służb Izraela. Oni nie cofną się przed niczym.


+++

Laudetur Iesus Christus

Dzierżawca karuzeli w sezonowym wesołym miasteczku, pogromca i treser podwórkowych kotów, wielki strateg Jarosław Kaczyński, mianowaniem żyda Morawieckiego na premiera Polski, wykluczył siebie samego z gry politycznej. — A dodatkowo położył kolejny milowy kamień na drodze do mordu naszej Ojczyzny i ludobójstwa na Polakach.

A koniec tego marszu – degradacja i bezpowrotna zagłada Państwa i Narodu jawią się na nieubłaganie zbliżającym się horyzoncie.


Po strategicznym przekazaniu władzy w ręce Tuska w roku 2007, Kaczyński po dziesięciu latach – w roku 2017 – ponownie powtórzył ten manewr oddania władzy obcym, czym zakończył swój długi marsz malkontenckiej opozycji i krótkiej, chimerycznej władzy, rzekomej dobrej zmiany. Tym razem jest to już koniec samego Kaczyńskiego, co jemu samemu raczej nie mieści się głowie.

Bo faktycznie Morawiecki jako premier z Dudą jako prezydentem w ich „współpracy ponad podziałami”, to otworzenie puszki Pandory, która to sytuacja bezpowrotnie odbierze władzę Kaczyńskiemu.

Jarosław Kaczyński to prosty polityczny oszust bez wstydu i sumienia. Jako doskonale wkomponowany w środowisko warszawski element żydokomuny do spółki z bratem, był od dziecka kontrolowalnym narzędziem żydostwa. Później jako dorosły został podrzucony w szeregi Solidarności, ale nawet z dobrą protekcją nie potrafił się jakoś wybić ponad przeciętną, bo wśród zwykłych autentycznych działaczy Solidarności niczym specjalnym się nie wyróżniał.

Dopiero wyniszczenie Solidarności przez masowe emigracje, a nawet skrytobójstwa, oczyściły krajobraz Okrągłego Stołu do poziomu miernot i żydów. I w takim upadlisku, kuroniów, michników geremków czy wałęsów osoby Lecha i Jarosława Kaczyńskich zaczęły być bardziej wyraziste swym mętnym migotaniem, a co mylnie przyjęto za blask gwiazd na niebie, no bo na bezrybiu to i rak ryba.

Tak jak Kaczyński nie ukradł żadnego księżyca, tak nigdy nie stworzył żadnego Porozumienia Centrum ani PIS. Cały byt polityczny obecnej Polski został skomponowany przez służby jak i agentury, a to podobnie do bytu innych ugrupowań: Unia Wolności, ZChN, kukizy, petru czy palikoty. Mechanizm jest prosty: W takie sztucznie stworzone monstra polityczne wsadza się później lub wcześniej fizyczne postacie, które mają się tam jakoś rządzić jako polityczni figuranci.

Tak było faktycznie przez cały okres PRL i po Okrągłym Stole. Do Solidarności – sztucznie stworzonej z polecenia KGB – wsadzono Bolka Wałęsę, do Unii Wolności nieudacznika Mazowieckiego, do ZChN – po pertulbacjach – Chrzanowskiego, który był mętem żydowskim podającym się za endeka…etc.

Tak partie polityczne, jak i ich liderzy, żyją sztucznie stworzonymi bytami i ich blask oraz żywość są uzależnione od woli twórców – tj. ich prawdziwych szefów pozostających w ukryciu – okoliczności zewnętrznych, czy talentów osobistych wybranych wodzów lub idoli, a podrzuconych na określone stanowiska. W końcu nie jest to nic specjalnego, bo obecny „nasz świat” jest faktycznie światem żydowskim, który na trupie narodów chrześcijańskich układa swoje puzzle i kombinacje, z kultem żyda jako boga.

Ta przestrzeń żydowskiego panowania pojawiła się wyraźnie w pierwszym tysiącleciu po Chrystusie i – według rewizjonistów – była powodem schizmy wschodniej, a i później zachodniej. Schizma wschodnia oderwała Wschód od Kościoła, a dzięki czemu można było skuteczniej wprowadzić herezje luteranizmu, bo Kościół w Rzymie, osłabione papiestwo było już śmiertelnie ugodzone i nie potrafiło się bronić. A to aż w takim stopniu, że papieże szkodzili katolikom w krajach protestanckich.

To tak dalece, że np. nieliczni wytrzebieni katolicy w protestanckiej Anglii oskarżani byli przez żydów z Anglii o antysemityzm i takie oskarżenia zanoszono do Rzymu, gdzie papieże z powrotem strofowali swoich wiernych w Anglii. A których to – przecież najwierniejszych z wiernych – nawet nie starali się bronić przed terrorem protestanckim. O ile teorie konspiracji zawsze można odrzucić jako niedorzeczne, przy tłumaczeniu źródeł schizmy wschodniej i zachodniej, to fakt braku jakiegokolwiek wysiłku papieży na przestrzeni wieków, od rewolucji Lutra do Soboru Watykańskiego Drugiego celem obrony własnych wiernych w tych krajach, świadczy najdobitniej o tym, że animatorami tamtych zamachów na Kościół były ośrodki w samym sercu papiestwa. Terror i dyskryminacja katolików w krajach protestanckich ustały dopiero – formalnie, bo nie rzeczywiście – po Drugiej Wojnie Światowej. Np. w Szwecji dopiero od 1952 mogli obejmować stanowiska ważne społecznie – np. pracować jako nauczyciele.

Już w 1800 roku papież Pius VII powiedział dramatyczne słowa, że „…jest już za późno, zbyt długo milczeliśmy”. W 1832 Papież Grzegorz XVI nadal Carl `owi Mayer`owi Rothschild`owi order Świętego Jerzego. W zamian Rothschild nie pocałował Krzyża na papieskim bucie, ale jedynie papieża w rękę, czym wywołał wielkie wzburzenie wśród zebranych na audiencji u papieża.

W czasach nam bliższych Słodka Francja miała po wojnie swojego Bolka, a był nim gen. Charles de Gaulle i chociaż pięknie różnił się od Wałęsy tym, że używał w swych przemówieniach 1500 słów, podczas kiedy Bolek z Gdańska jedynie 66, to tak samo był zdrajcą swego narodu. I fakt wybicia się Francji na własną broń jądrową nie przysłania okropnych zbrodni, jakich de Gaulle dopuścił się wobec Algierii, którą zdradził w najbardziej nikczemny sposób, a narodowców francuskich zwalczających go wymordował.

Marionetkami byli już liczni papieże przed soborowi, wielcy politycy, prosty Wałęsa, obaj Kaczyńscy, Duda, a teraz Morawiecki.

Oczywiście społeczeństwa i narody toczą swe egzystencje wg. decyzji władz, czy podobnych organów, lecz ośrodki władzy faktycznie tam nie leżą. To tym bardziej w Polsce, która od okresu rozbiorów nie jest już państwem Polaków, a kolonią żydowską. Wspaniały okres międzywojenny cechujący się budowaniem prawdziwych polskich elit, bo inteligencji pracującej, zakończył się we wrześniu 1939. Od tamtego okresu odbywa się żydowska rzeź Polaków – i to na wszystkich frontach.

Paradoksalnie największa ochronę i fizyczną i duchową Polacy osiągnęli w okresie PRL. Gdzie mieli zapewniony jakiś byt socjalny, prawo do wykształcenia, granice państwa i prawną ochronę praw narodowych oraz wolność religijną kultu wyznania katolickiego. Demontaż tego wszystkiego zaczął Gierek, a zakończył Jaruzelski. Okres po Okrągłym Stole to jedynie bezustanne spuszczanie krwi z państwa i narodu.

Teraz jednak nastąpiła gwałtowna zmiana, która jest jeszcze silniejsza niż w roku oddania władzy Tuskowi z rąk Kaczyńskiego.

Na czy ta zmiana ma polegać?

Zanim przejdziemy dalej należy wyjaśnić nieco głębiej zasadę mechanizmu władzy żydowskiej nad Polską. Teraz można już takie wyjaśnienie zaryzykować, bo mimo wszystko wiele informacji dostaje się do ogółu i to co piszemy nie jest żadnym wariactwem chorej mitomanii, ale ma oparcie w jakiś tam powszechnie znanych faktach. Np. nie tak dawno jeden z tzw. „specjalistów od wizerunku” ujawnił w gazecie, że to on stworzył „.Nowoczesną” i Petru, a uczynił to w kawiarni, kiedy pił sobie kawę i rozmyślał.

Otóż jest to cała prawda na temat mechanizmu polskiego bytu politycznego od 1989 roku, a faktycznie pierwsze zręby tego systemu widoczne są bardzo wyraźnie w strajkach 1956, 1970, w Radomiu, czy w powstaniu Solidarności.

Wtedy byli to „agenci”, „prowokatorzy”, „doradcy”, „intelektualiści” – tak było. Ale od 15-20 lat system udoskonalił się i żadnych doradców czy prowokatorów już nie ma, czasy się zmieniają i na ich miejsce przyszli „specjaliści od wizerunku”.

„Specjaliści” są to elitarnie opłacani reklamiarze jakiejś organizacji, czy osób fizycznych. Błędnym jednak jest mniemanie, że są to specjaliści, którzy podlegają prawom rynku czy popytu. Że taki PR`owiec jak lepiej się stara, to jego klient idzie lepiej na rynku, giełdzie, czy w polityce.

Tak nie jest. W Polsce obecnej „specjalista od wizerunku” nie jest osobnym niezależnym graczem czy częścią organizacji, która otrzymała zlecenie na działania promujące i na tym koniec. Specjalista od wizerunku w obecnej Polsce to członek mafijnego mechanizmu grup przestępczych kontrolujących osoby prezydenckie, sądowe, rządowe, parlamentarne i partyjne.

Kontrola ta nie polega jednak, na szpiegowaniu przeciwnika i popieraniu swego zleceniodawcy, na płaszczyźnie jakiejś tam lepszej konkurencyjności. Może być zupełnie odwrotnie: zadaniem specjalisty od wizerunku może to być celowe pogorszenie wizerunku jego mandanta. Takie przykłady są niezwykle liczne, np. PO ma świadomie, celowo złą reklamę, a to po to, aby zła polityka PIS wyglądała na lepszą.

Ale nie tylko to. Specjalista od wizerunku okresu obecnego w Polsce to osobnik mający do swej dyspozycji faktycznie wszelkie atrybuty władzy politycznej w Polsce, ma dostęp do informacji tajnych i osób będących w stanie służby państwowej, jest członkiem grupy skrytobójców, a może i głównym zleceniodawcą mordu politycznego – również na swoim własnym mandancie, który mu płaci za pracę nad wizerunkiem – na swym zleceniodawcy. Specjalista taki będąc doradcą np. ministra, dyktuje mu postępowanie, które natychmiast jest należycie odzwierciedlone w odbiorze społecznym, echach politycznych tak krajowych, jak i zagranicznych, a wyniki badań popularności mówią takiemu ministrowi „prawdę”. Skutkiem czego taki funkcjonariusz państwowy, tenże minister nie postępuje wg. zasad sprawowania władzy czy własnego rozumu, ale według poleceń „specjalisty od wizerunku”.

Nie jest to żaden cud czy rezultat wysokiego poziomu zawodowego PR`owca. Ale jest to faktycznie rezultat ustawki. Ustawki tak jak w meczu piłki nożnej, gdzie wszyscy są ustawieni na wynik (bo ważna też bukmacherka), jedna drużyna, druga drużyna, sędziowie, a tylko kibice niczego nie pojmują.

Polska polityka to właśnie taka ustawka specjalistów od wizerunku kontrolujących: prezydenta, premiera, sejm, sądy i partie polityczne, a w okresie wyborów również PKW (Państwową Komisję Wyborczą).

Specjaliści od wizerunku kryją się za plecami czołowych polityków, sędziów i podobnych wysokich urzędników. Są podwójnie opłacani, raz płaci im formalny zleceniodawca, drugi raz wynagradza go tajny faktyczny szef – czyli są podwójnymi agentami. Tak uplasowani specjaliści dostają od swych zwierzchników faktycznych, tajnych zlecenia na określone wyniki popularności czy rezultaty wyborów do Sejmu lub na prezydenta. Ich zwierzchnikami, zleceniodawcami są formalnie drobne firmy paru-osobowe, a za którymi stoi cała hierarcha co raz to bardziej mglistych tajnych instytucji. Ta oficjalna mała firma przyjmuje oficjalne zlecanie od państwowego polityka na określone kroki zabezpieczenia wizerunku, a ta faktyczna ukryta, tajna decyduje o tym jak ta praca wizerunkowa ma faktycznie wyglądać. Czy wizerunek powinien być zmanipulowany na lepszy, czy też na gorszy.

Wyborcy najczęściej nie mają najbardziej zielonego pojęcia o tym, że zachowanie jakiegoś polityka jest wynikiem wyrachowania manipulacji specjalistów od wizerunku, którzy stojąc za nim faktycznie pociągają za sznurki. I że na takie cele są marnotrawione wielkie finansowe środki publiczne pochodzące i ich własnych podatków.

To te tajne ośrodki decydują o wynikach wyborów, które mają zapaść w przyszłości. Następnie specjaliści od wizerunków wg. danych zleceń, popularyzują określonego polityka, a drugiego ośmieszają: Petru na wyjeździe, Komorowski, Schetyna czy futerał na okulary Kaczyńskiego podczas kampanii wyborczej na prezydenta. Specjaliści nie konkurują ze sobą, ale grają we wzajemnie w otwarte karty – ten polityk ma być wywyższony, a tamten poniżony. Następnie biura badań opinii publicznej pokazują zamówione wyniki badań na popularność, a jak przychodzą wybory, to PKW pokazuje zamówione sfałszowane wyniki. Tam wszędzie są specjaliści od wizerunku i wszystko jest umówione. Jedno potwierdza drugie. A jeśli już zdarzy się, że coś jest trudne i nieszablonowe, tak jak np. Lepper, to taki polityk jest powieszony. Tu też podczas powieszenia „specjalista od wizerunku” był na miejscu w siedzibie Leppera.

Specjaliści są wszędzie, dokładnie tak było z ostatnimi wyborami do Sejmu i na prezydenta, były to zwykłe ustawki, gdzie czołowi politycy są marionetkami specjalistów od wizerunków. Wcześniej ustalono, że PIS ma wygrać, więc wysłano Tuska do Brukseli i PO puszczono samopas na pośmiewisko. Ustawką były również te dwa lata Beaty Szydło i wyniki ekonomiczne Morawieckiego. Bruksela do maximum podkręcała śrubę, ale i tak to wszystko było sztucznie wyolbrzymione w Polsce, aby móc lepiej uzasadnić cud Morawieckiego, który przyszedł i nagle wszystko się uspokoiło. A więc to dobra zmiana, a nawet lepsza.

+

Jednak najgorszy i najstraszniejszy jest cel tych wszystkich strachów, zmian i przetasowań: bo po co to i kto za tym stoi?

Chodzi tu o światowe żydostwo i Izrael, który to ośrodek dopuszcza się agresji przeciw Polsce. Polska już w średniowieczu została zadeklarowana przez żydów jako ich własność, z której trzeba usunąć Polaków, aby żydom żyło się jak u siebie – jako nowa Jerozolima.

I teraz, po wiekach żydowskiego terroru, sprowadzonych do Polski wrogów i wojen, po zniszczeniu widzialnego Kościoła, Polacy bez swoich elit, bez struktur społecznych, bez granic państwa, bez przemysłu, a z ogromnym nieujawnionym zadłużeniem, mają się zmierzyć z wysoko technologicznym i logistycznym najazdem żydostwa, a poprzedzonym najazdem imigrantów, bo u żydów zawsze tak jest, że nigdy nie idą w pierwszym szeregu.

Aby było tym gorzej, premierem zrobiono żyda, który jest ekonomicznym, gospodarczym mitomanem, który nigdy niczego kreatywnie nie wykonał. Jako dyrektor banku był typowym pracownikiem „dyspozycyjnym”, czyli wykonywał to – jako slup – co mu kazano, za co pobierał już 10 lat temu 480.000 PL/m-c. Za to bez skrupułów patrzył na grabieże bankowe, oszustwa i przekręty. Do czego zatem Morawiecki będzie zdolny jako premier? Ten bezwstydnik poszedł do Danielsa na prywatną kolację i tam z żydami z Izraela i polin układał plany polityczne. Taki bezwstyd nie był możliwy nawet w najgorszych okresach PRL.

Jeśli jest tak straszne to, co widać, to o ile gorsze jest to, co jest zakryte?

Duda już zapowiedział, że 100-lecie nieodległości „musimy obchodzić wspólnie”. W języku tego pachołka oznacza to, że w Święcie Niepodległości Polski będą brali udział żydzi. A to może zakładać formacje zbrojne Izraela w Polsce, które będą się bratać z polskim wojskiem, możliwe, że w trakcie pochodu 11 listopada np. Iran wystrzeli rakiety na Izrael i skutkiem błędu w nawigacji rakiet nie trafią one w instalacje rządowe, ale al-Aqsa w Jerozolimie i sytuacja stanie się nagle napięta. A wtedy w ramach solidarności będzie otwarty most powietrzny z Izraela do Polski. Izrael przemieści milion żydów – o tym mówił Netanjahu – dwa lata temu. Bo gdzie indziej będą oni przemieszczeni? Do Polski, tylko do Polski, do krainy Ulma! Przyjadą i osiedlą się w polskich domach, a które szybko przerobią na getta, z których wypędzą resztki Polaków. Patryk Jaki nad tym pracuje – gromadzi środki pieniężne.

Możliwe jest nawet i o to, że szybko zostanie zmieniona konstytucja i żydzi dostaną osobne miejsca w Sejmie.

W każdym razie obecność bezczelnego Danielsa wskazuje na to, że w Polsce rozpocznie się terror policyjno-wojskowy na miarę terroru w Izraelu, cenzura i sankcje ekonomiczne, wykluczenie społeczne Polaków – pod każdym względem – stanie się jeszcze bardziej nagminne.

Trzeba liczyć się nawet ze skrytobójstwami.

Za kilka dni rozpoczną się „dni judaizmu” w Polskich kościołach, będzie to kolejna błazenada kleru bez wstydu. A trzeba pamiętać, że jakikolwiek udział katolików w żydowskich ceremoniach, a nawet podanie żydowi świeczki czy ognia jest karane ekskomuniką.

Nastąpi też kolejny „marsz żywych” – czyli otwarty terror wymierzony w Polaków i w porządek prawny.

Nowy minister MSW, to tzw. żydochrzescijanin – odpowiednik neo-con – i nie będzie on stawiał jakichkolwiek przeszkód żydowskim terrorystom.

Bez cienia wątpliwości nastąpi totalna inwigilacja i delegalizacja środowisk patriotycznych, nacjonalistycznych.

Najciekawiej będzie na łączach między Dudą i Morawieckim. Tu będzie rozegrany mecz zneutralizowania Kaczyńskiego, a może nawet rozbicia PIS na frakcje. Oczywiście, ani Morawiecki, ani Duda nie będą brali w tym udziału, bo to marionetki swoich specjalistów od wizerunku. Gra będzie polegała na tym, że specjaliści od Dudy we współpracy ze specjalistami od Morawieckiego grając ze sobą otwartymi kartami, ustalą to, kto pójdzie do przodu, a kto zostanie w tyle, a może nawet gorzej, bo terror i skrytobójstwa pójdą w ruch. Daniels jest na miejscu i to on decyduje.

Specjaliści od wizerunku są prawie wyłącznie pochodzenia żydowskiego, a to ułatwi im pracę i osiągniecie porozumienia ponad podziałami, ponad interesem Polski, a dla interesu żydostwa.

A strateg Jarosław Kaczyński? No cóż, jednym manewrem „restrukturyzacji rządu” zrzekł się władzy i stery rządu przekazał w ręce opozycji. I to nie tyle nawet w ręce PO, ile dużo gorzej, bo w ręce Unii Wolności. Bez wyborów, bez wojny, drogą cichego zamachu stanu Jarosław Kaczyński przekazał władzę partii politycznej, której formalnie nie ma, ani w Sejmie, ani w Polsce. Kaczyński przekazał władzę najgorszym wrogom Polski: żydom.

+

Będzie tak źle jak jeszcze nie było.

Podkreślamy: to, co się stało, to zamach stanu!

Żydzi nieodwołanie i masowo już, umocnili się na funkcjach rządowych w Polsce – to faktyczny polin. Oni władzy nie oddadzą, a jak trzeba to do ochrony tego porządku, który nastąpi, wezwą posiłki służb Izraela. Oni nie cofną się przed niczym.

Odwrotu – demokratycznego odzyskania władzy przez Polaków nie będzie, a jeśli już, jeżeli jest jakaś szansa na ratowanie Polski, to tylko wyłącznie za pomocą przemocy zbrojnej Narodu przeciwko temu otwartemu już okupantowi żydowskiemu jakim jest ten rząd żyda Morawieckiego, kompletującego władzę żydostwa Dudy i żydostwa sądownictwa.

In Christo

Krzysztof Cierpisz

11-I-2018

Za; http://gazetawarszawska.com/index.php/p ... mach-stanu

Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
św.anna
Posty: 1033
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 71
x 61
Podziękował: 2093 razy
Otrzymał podziękowanie: 2310 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: św.anna » środa 07 lut 2018, 21:29

Historycy żydowscy próbują na ogół przedstawiać relacje niemiecko-żydowskie na terenie okupowanej Polski w latach całej wojny jako jednolite: jako relacje wzajemnej wrogości. Ukrywają w ten sposób kolaborację Żydów z Niemcami w latach 1939-1942, przed niemiecką decyzją powziętą w Wannsee o „ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej”.
Tymczasem te wzajemne stosunki niemiecko-żydowskie były początkowo bardzo dwuznaczne. O ile Niemcy fizycznie niszczyli od początku wojny polskie elity polityczne, intelektualne, polską kadrę urzędniczą i oczywiście polskie siły7 wojskowe i policyjne (tzw. granatowa policja nie była pod żadnym względem podległa władzom polskiego Państwa Podziemnego), a Polacy, na miarę swych możliwości, starali się odpowiadać tym samym okupantowi - Żydzi podjęli zaoferowaną im w początkach wojny przez Niemców współpracę.
Tuż po niemieckiej agresji w 1939 roku, już w drugiej połowie października, ustały wszelkie kontakty Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Warszawie (najliczniejszej w Europie!...) z polskimi władzami. Nie tylko warszawska gmina wyznaniowa żydowska, ale wszystkie niemal inne gminy żydowskie uznały, że sprawa polska nie jest sprawą żydowską i z niemieckim okupantem Polski trzeba się teraz porozumieć osobno. Tym samym władze tych
gmin wyrzekły się obowiązku polskiego: walki w okupantem państwa polskiego. Żydowskie gminy wyznaniowe nie nawiązywały więc kontaktów z polskimi władzami podziemnymi celem wspólnej walki z okupantem. Ponieważ walka z Niemcami o wyzwolenie Polski nie była żydowską sprawą, senator II Rzeczypospolitej Adam Czerniaków, prezes Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, a za nim wszyscy polscy Żydzi wybrali własną, żydowską drogę przetrwania, której cechą główną i najbardziej widoczną było podjęcie negocjacji i kolaboracji z niemieckim okupantem. Dokonany w pierwszych dwóch miesiącach wojny przez polskich Żydów wybór spowodował, że od tego momentu - poza wyjątkowymi sytuacjami - polskie wojenne drogi biegły już zupełnie innym torem niż drogi żydowskie (...). Pod pojęciem prowadzenia z Niemcami negocjacji o „warunkach współpracy ” rozumieć należy negocjacje dotyczące formy administracyjno- prawnej i terytorialnej budowy żydowskiej autonomii terytorialnej w Warszawie1
Inaczej mówiąc: agresja niemiecka na Polskę w 1939 roku nie pobudziła żydowskiej mniejszości narodowej (złożonej jednak z obywateli polskich) do włączenia się w walkę podziemnego państwa polskiego z okupantem - ale pobudziła ją do negocjowania z okupantem Polski warunków autonomii i trwania żydowskich skupisk. ..Państwo w państwie” podjęło swe odrębne rozmowy z okupantem.
W Polsce Żydzi zawierzyli bezkrytycznie Niemcom i uznali, że czwarty rozbiór Polski, czyli dokonany we wrześniu 1939 roku podział jej terytorium między Niemców i Sowietów, jest najlepszym momentem dla realizacji idei budowy na polskich ziemiach żydowskich autonomicznych prowincji. (...) Uważna lektura najpoważniejszych żydowskich źródeł powstałych w latach 1939-1942, zwłaszcza pisany niemal w całości po polsku „Adama Czernia- kowa dziennik getta warszawskiego ”, przetłumaczona z jidysz na polski „Kronika getta warszawskiego” Emanuela Ringelbluma oraz „Kronika getta łódzkiego” - nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że powstałe w pierwszych dwóch latach drugiej wojny światowej żydowskie prowincje autonomiczne, zwane dotychczas w języku potocznym i naukowym gettami - z całą pewnością autonomie w Łodzi i Warszawie - były wynikiem realizacji nie tylko niemieckich planów represji wobec ludności żydowskiej, jak dotychczas powszechnie sądzono, ale przede wszystkim skutkiem wcielonej w życie przez polskich Żydów pod niemiecką kuratelą żydowskiej idei (powstałej i zaprezentowanej Polakom w Sejmie ustawodawczym w roku 1920) żydowskich autonomicznych prowincji jako formy żydowskiej państwowości2.
Na postawie warszawskiej gminy wyznaniowej - najliczniejszej w Europie - wzorowały się i inne gminy żydowskie w okupowanej przez Niemców Polsce. Żydowska ulica, jak dowodzą żydowskie źródła, prześcigała się w pochwałach nad kulturą, wy- twornością i niemiecką dobrocią, a nawet miłością w stosunku do Żydów (...). Termin ,,symbioza ”, którego Ringelblum użył na określenie stosunków niemiecko-żydowskich w pierwszych miesiącach drugiej wojny światowej, zdaje się oddawać w pełni atmosferę pomiędzy polskimi Żydami a okupującymi polskie ziemie Niemcami3.
Żadna propaganda żydowska dzisiaj nie zmieni faktu, że do roku 1942 Żydzi w Polsce - poza nielicznym wyjątkami - nie chcieli walczyć z niemieckim okupantem, lecz chcieli się z nim porozumieć.
Różnica między władzami żydowskich gmin wyznaniowych, które od wieków sprawowały rząd dusz nad wspólnotami żydowskimi w Polsce, a powołanymi jesienią 1939 roku na mocy niemiecko-żydowskiego porozumienia Judenratami była taka, że przedwojenne żydowskie władze były wybierane przez żydowskie społeczności i zajmowały się głównie sprawami związanymi z kultem i rytuałem religijnym (opieką społeczną, szkolnictwem podstawowym, religijnym, religijnym sądownictwem etc.) - zaś Judenraty zostały powołane przez niemieckiego okupanta spośród Żydów deklarujących wolę wszechstronnej współpracy z Niemcami, a zakres przyznanej Żydom przez Niemców władzy daleko odbiegał od tradycyjnych kompetencji przedwojennych gmin żydowskich i w miarę upływu czasu rozszerzał się (...). Sieć Judenratów w pierwszych miesiącach wojny pokryła wszystkie ziemie polskie pod okupacją niemiecką (...). Judenraty pełniły w życiu polskich Żydów niezwykle ważną, podwójną rolę: dla Niemców były swego rodzaju władzą wykonawczą, przedłużeniem niemieckiej władzy do getta i „żydowskim żandarmem "pilnującym wypełniania niemieckich rozporządzeń; dla Żydów były jedyną władzą, w której rękach skupione były wszystkie dziedziny żydowskiego życia4.
Jesienią 1940 roku toczyły się najbardziej intensywne niemiec- ko-żydowskie rozmowy o ostatecznym kształcie i formie żydowskiej autonomii terytorialnej w Warszawie, w rozmowach tych uczestniczyli także przywódcy żydowskich autonomii z innych miast (...). W maju 1941 roku postanowiono, że Judenraty będą żydowskimi władzami samorządowymi, a każdy przewodniczący Judenratów (tzw. Obmann) będzie burmistrzem gminy. (...) Oznaczało to, że Judenratom przywrócona została zbliżona do tradycyjnej samorządowa funkcja przedwojennych zarządów gmin żydowskich, a żydowscy burmistrzowie stali się urzędnikami państwowymi państwa niemieckiego, reprezentującymi wobec poszczególnych gmin władze państwa niemieckiego\
Nie była to walka z okupantem: była to kolaboracja. Zanim Niemcy przystąpili do „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej” - Żydzi w Polsce kolaborowali z hitlerowcami.
Henryk Makower w „Pamiętniku z getta warszawskiego” zapisał: Mieliśmy więc właściwie powód do radości, bo Niemcy dali nam duże i ładne getto w śródmieściu 6.
Podobnie jak w wypadku wielu innych kwestii, posługując się zespołem utartych stereotypów, historycy zagłady przyjmują za oczywisty pewnik fakt, że getta były tylko wynikiem eksterminacyjnej polityki Niemców względem narodu żydowskiego; że zbudowano je bez udziału Żydów i wbrew ich woli. Tymczasem (...) zarówno w procesie wytyczania granic żydowskiej autonomii, czyli gett, jak i w procesie okalania ich murem lub drutem kolczastym czynnie uczestniczyły żydowskie władze autonomiczne1. Toteż Adam Czerniaków zapisał w swym dzienniku w roku 1940: Mury są po to, aby bronić Żydów przed ekscesami - oraz dodawał nawet, że planuje się „opracowanie obrony obszaru getta”.
Obrony przed... Polakami! Żydzi nie wiedzieli jeszcze wtedy nic
0 podjętym przecież dopiero w 1942 roku „ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej” przez Niemców...
Więc te mury miały ich bronić przed Polakami.
Dorzućmy i ten fakt: żadna z żydowskich autonomii terytorialnych w latach 1939-1942 nie nawiązała kontaktów z polskim państwem podziemnym i polskim rządem w Londynie, czyli z prawowitymi władzami polski.
Chociaż byli polskimi obywatelami. Żydzi w swej masie nie identyfikowali się nadal z państwem polskim.
Jak daleko szedł ten brak identyfikacji? Tak daleko, że stawał się otwartą i powszechną wrogością wobec państwa polskiego
1 Polaków. W drugim roku okupacji i istnienia Judenratów, w 1941 roku w piśmie „Neged Hazerem” wydawanym w warszawskim getcie przez Haszomer Hacair („młodzieżówkę” partii Poalej Syjon) czytamy: Pakt sowiecko-niemiecki z sierpnia 1939 roku był posunięciem mądrym i uzasadnionym*. Na czele tej młodzieżówki stał Mordechaj Anielewicz, wkrótce dowódca Żydowskiej Organizacji Bojowej w getcie warszawskim. Jakie więc pretensje i o co mogli zgłaszać do Polaków bojownicy tej organizacji, jeśli akceptowali pakt Ribbentrop-Mołotow, uznając go za „mądry i uzasadniony”? Czego się spodziewali od Polaków: pomocy dla siebie jako zdrajców Polski?
Jak daleko sięga ów brak identyfikacji dzisiaj? Będziemy szukać odpowiedzi na to pytanie w dalszej części książki. Przypomnijmy tylko w tym miejscu, że gdy izraelski parlament uznał wschodnią, palestyńską część Jerozolimy za żydowską - żydowska „Gazeta Wyborcza” zamieściła na pierwszej stronie krzykliwy tytuł: „Jerozolima nasza!”. A przecież Jerozolima nie stawała się polska...
Polska racja stanu wymaga raczej, ze względu na potrzebę zachowania dobrych stosunków z krajami arabskimi (ropa naftowa, rozległe rynki zbytu), popierania arabskiego statusu Wschodniej Jerozolimy (zgodnego zresztą z rezolucjami ONZ) i uznania państwa palestyńskiego. Uznaje je już ponad 150 państw; u schyłku 2014 roku jako pierwsze z państw zachodnioeuropejskich uznała państwo palestyńskie Szwecja, wkrótce potem parlamenty francuski i brytyjski podjęły analogiczne decyzje, wzywając swe rządy do uznania Palestyny. Organizacja Państw Arabskich wezwała całą Unię Europejską, by uczyniła tak samo. Jakie korzyści polityczne odnosi Polska, konfliktując się z krajami arabskimi?
Marian Miszalski, Żydowskie lobby polityczne w Polsce
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 6780
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 188
Podziękował: 5221 razy
Otrzymał podziękowanie: 10442 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 08 lut 2018, 07:25

0 xAwatar użytkownika
devi
Posty: 1478
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 65
Podziękował: 707 razy
Otrzymał podziękowanie: 2584 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIZMIE

Nieprzeczytany post autor: devi » piątek 09 lut 2018, 21:14

Israel Shamir: Migranci – żydowski koń trojański

"Już nigdy więcej ludność autochtoniczna nie będzie mogła być odróżniona od Żydów, bo ludności autochtonicznej w ogóle nie będzie, a będą jedynie nieogarnione masy ludzkie przybyłe z całego świata i śpiewające Kumbaya...:"

http://ram.neon24.pl/post/136934,israel ... -trojanski
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1478
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 65
Podziękował: 707 razy
Otrzymał podziękowanie: 2584 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIZMIE

Nieprzeczytany post autor: devi » niedziela 11 lut 2018, 13:17

100.000 Napromieniowanych dzieci, czyli holokaust sefardyjskich Żydów

Sefardyjczycy – kultura żydowska, która rozwinęła się w arabskojęzycznych krajach islamskich, zwłaszcza w Afryce Północnej. Po wygnaniu Żydów z Hiszpanii i Portugalii, społeczności sefardyjskie powstały m.in. na Bałkanach, w Turcji, Włoszech, Holandii i Grecji.

14 sierpnia o 9 rano izraelska stacja telewizyjna „Kanał 10” złamała wszelkie zakazy i ujawniła najohydniejszy sekret syjonistycznych lejberzystowskich założycieli Izraela – umyślną, masową radiację wszystkich młodych Sefardyjczyków.

Pokaz rozpoczęła projekcja filmu dokumentalnego pt. „100.000 napromieniowanych” oraz dyskusja z udziałem specjalistów, prowadzona przez gospodarza programu, Dana Margalita. Było to o tyle zaskakujące, że dotychczas był on znany z posłuszeństwa wobec establishmentu:

https://palestyna.wordpress.com/2010/02 ... ich-zydow/

Obrazek
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 5123
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 635
x 214
Podziękował: 8573 razy
Otrzymał podziękowanie: 8933 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 11 lut 2018, 19:56

Cywilizację ŚMIERCI zbudowali Żydzi. Największe LUDOBÓJSTWO gojów (100 mln ofiar)

https://lustro-blizna.blogspot.ch/2015/ ... i.html?m=1

Nie żebym była przeciw Żydom ale wstawiam jako ciekawostkę
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10118
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 38
x 389
Podziękował: 19901 razy
Otrzymał podziękowanie: 14603 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 11 lut 2018, 20:41

chanell pisze:
niedziela 11 lut 2018, 19:56
Nie żebym była przeciw Żydom ale wstawiam jako ciekawostkę
Boże uchowaj :D
Rzeczywiste przyczyny holokaustu

Obrazek
Obrazek

Chcę zaprezentować Czytelnikom interesujący tekst Krzysztofa J.Wojtasa poświęcony rzeczywistym przyczynom i rzeczywistym inicjatorom holokaustu Żydów.
Tego typu ujecie tematu nigdy nie mogło pojawić się w powszechnych żydowskich mediach zarówno w Polsce jak i poza naszym krajem. Także w okresie PRL nie były możliwe podobne publikacje. Również dzisiaj w Internecie, na niezależnych stronach, wskazywanie rzeczywistych przyczyn i inicjatorów ludobójstwa (powiedzmy otwarcie: ludobójstwa, które naród żydowski dotknęło w znikomym procencie w porównaniu z narodami Słowian) należy do rzadkości.


Autor nie potrzebnie i zresztą błędnie wprowadził do swoich rozważań tzw. perspektywę cywilizacyjną przypisując cechy negatywne cywilizacji gromadnościowej (jest nią np. cywilizacja żydowska; w okresie przed żydo-chrześcijańskim należały do niej także ludy słowiańskie, po 1945r. PRL), a pozytywne przypisując cywilizacji personalistycznej, do której zalicza się większość narodów Zachodu. Autor nie dostrzegł tutaj istotnego negatywu jaką obarczona jest filozofia personalistyczna (zarówno żydo-chrześcijańska jak i świecka), która stanowi znakomite podłoże do uprawiania żydowskiego liberalizmu gospodarczego oraz kulturowego zasadzającego się na egoizmie. Historia potwierdza, że właśnie cywilizacja gromadnościowa osiąga sukcesy – państwa Zachodu są przecież żydowskimi reżimami, podporządkowanymi żydowskiej światowej finansjerze, a więc cywilizacji gromadnościowej -, a państwa z obszaru cywilizacji personalistycznej (personalizmu żydo-chrześciajańkiego i świeckiego) są pogrążone w upadku cywilizacyjnym (kulturowym, demograficznym, gospodarczym). To personalizm (egoizm, społeczny darwinizm) prowadzą do osłabienia i samozniszczenia narody Zachodu.

W jednym ze swoich komentarzy pod własnym tekstem K.J.Wojtas napisał:

Nie Żydzi są przeciwnikami, a judaizm.
Należy piętnować judaizm; Żydzi to normalni ludzie.

Tym samym zdezawuował własny artykuł. Podobną retorykę stosują Niemcy twierdząc, że wszystkiemu winien był nazizm. A zatem w 1939r. nie powinniśmy walczyć z Niemcami, oni nie byli naszymi wrogami – naszym wrogiem był nazizm, winniśmy walczyć z nazizmem (?).

Przypominam sobie wspaniałą anegdotę o powstaniu warszawskim opowiadaną przez Zdzisława Maklakiewicza (jako siedemnastolatek brał udział w powstaniu warszawskim):

Jest mglisty ranek, siedzimy w okopach, w oddali majaczą sylwetki niemieckich żołnierzy, zbliżają się do naszych okopów. Dowódca zabrania strzelać, każe dopuścić wroga bliżej naszych stanowisk, żeby nasze strzały były celne. Są już blisko. Wychylam się z okopu, patrzę – a to sami Enerdowcy.

Nie jest ważne jaka idea, ideologia, system społeczno-polityczny leży u podłoża nienawiści, agresji, podboju wobec naszego narodu i państwa, ponieważ nie leży w naszych możliwościach ich zmiana, czy likwidacja. W naszych możliwościach leży jedynie prowadzenie walki z ich reprezentantami – z ludźmi, oni są naszymi zewnętrznymi i wewnętrznymi wrogami.

Jedno o holokauście Żydów możemy powiedzieć z całą pewnością, że gdyby podawana przez nich liczba 6 mln zamordowanych Żydów była prawdziwa, nie mielibyśmy dzisiaj w Europie problemu z Żydami – z niszczeniem państw narodowych, a państwa arabskie nie miałyby problemów z bandyckim Izraelem.

D.Kosiur

_____________________________

Przyczyny holokaustu
za stroną: http://cygnus.neon24.pl/post/142369,prz ... holokaustu

.

Wszelkie opinie i opracowania tyczące holokaustu koncentrują się na „fizycznej” realizacji tego zamierzenia opisując bestialstwo wykonawców i ich pomocników, a pomijają przyczyny i powody decyzji o tej formie ludobójstwa, a także tego, kto te decyzje podjął.

.
W poprzedniej notce, „Holokaust: w interesie judaizmu?” wskazałem, że decyzja o „eliminacji” żydowskiej ludności wschodniej Europy mogła być podjęta przez żydowskich decydentów. To bardzo ważna konstatacja, gdyż decyzje tego rodzaju nie mogą być w sprzeczności z celem cywilizacyjnym judaizmu; tu taka sprzeczność nie zachodzi. Życie ludzkie nie jest czynnikiem podstawowym dla realizacji celów judaizmu; stanowi jedynie czynnik w procesie realizacji idei.
Aby zrozumieć tę narrację konieczna jest perspektywa cywilizacyjna widzenia problemu, gdzie istotne jest rozróżnienie systemu personalistycznego od gromadnościowego (za Konecznym). Żydzi tworzą system gromadnościowy, gdzie odpowiedzialność za realizację celu cywilizacyjnego spada na cały naród. Zatem cały „naród wybrany” ma dążyć do uzyskania panowania nad światem, a gdzie, w razie konieczności, może wystąpić potrzeba poświęcenia jakiejś jego części.
W systemie personalistycznym każda jednostka – osoba jest integralną całością i sama decyduje o swojej roli, gdzie, w przypadku poświęcenia, dotyczy to nie jej części, a całości.
(Tematyka do rozważań psychologicznych, gdyż np. jednym z wniosków badań nad problemem, był podobno taki, że kobieta skłonna jest poświęcić swoje życie, jeśli byłoby to związane z uratowaniem trojga jej dzieci. Takie wnioski mają przełożenie na całe społeczeństwo).
.
Odrębną kwestią, ale też istotną w analizie przyczyn holokaustu, jest porównanie z podobnymi zdarzeniami historycznymi.
Tu ciekawostka, ale sprawa eliminacji wrogiej populacji była częstym przypadkiem w dziejach. „Humanitarne” okazywało się przesiedlenie jakiegoś plemienia na odległe tereny; równie częsta była fizyczna eliminacja.
Warto zastanowić się nad najbardziej nagłaśnianymi przypadkami takich działań. Można zacząć od Chin, gdzie cesarz Zheng po jednej z bitew nakazał wymordować jeńców.
Podobne metody stosowali Mongołowie przy podboju Chin; po najeździe, z kwitnącego, wielomilionowego kraju zostało przy życiu kilkaset tysięcy ludzi. Kontynuacją były „wyczyny” Tamerlana. Ale równe im w bestialstwie były działania żydowskie, kiedy to po zdobyciu Jerozolimy przez Persów, Żydzi wykupili jeńców chrześcijańskich i wymordowali ich – szacunki mówią, że było to blisko 90 000 ludzi.
Z bliższych przypadków mamy podobne zachowanie ukraińskie, gdy po bitwie pod Batohem wykupiono od Tatarów polskich jeńców i ich zamordowano (1652).
(W 1596r. nastąpiło połączenie Cerkwi prawosławnej z żydo-katolickim Kościołem w Rzeczypospolitej Obojga Narodów z inspiracji Kościoła – zawiązano tzw. Unię Brzeską. Traktat ten, podpisany najpierw w Rzymie pod koniec 1595r., faktycznie zdelegalizował w I RP prawosławie. Zaczęto niszczyć i grabić cerkwie i klasztory prawosławne, grabić majątki szlachty ukraińskiej. Przejmował je żydo-katolicki Kościół oraz uszlachcani Żydzi. Szlachta ukraińska, która nie chciała zmienić wyznania była mordowana. Tych zbrodni dokonywały wojska polskie, wojska polskiej magnaterii, z poduszczenia władz żydo-katolickiego Kościoła oraz za aprobatą władzy królewskiej, wychowanka jezuitów, Zygmunta III Wazy. – D.Kosiur)
Z historii najnowszej mamy ludobójstwo Ormian rozmiarami zbliżone do holokaustu żydowskiego.
.
Już te przykłady wskazują, że był to często stosowany sposób „rozwiązywania problemów demograficznych”.
Specyficzną formę mają metody zastosowane przez sowietów w ZSRR i wzorowane na nich metody niemieckie. Podobieństwo wynika z tego, że w obu przypadkach ich organizatorami były „służby” w których istotną rolę odgrywali Żydzi. Zwodnicze jest tu odwoływanie się do niemieckiego antysemityzmu, gdy w znacznej mierze realizatorami form ekspresji byli urzędnicy o żydowskim pochodzeniu.
Innowacyjność metody polegała na eksploatacji pracą ludzi przeznaczonych do likwidacji aż do fizycznego wyeksploatowania organizmu. Taka była idea „gułagów” i hitlerowskich obozów koncentracyjnych.
.
Po tym wstępie można przejść do oceny podstaw i specyfiki holokaustu Żydów w czasie II WŚ.
W samej zasadzie eliminacji „zbędnej” ludności – nie ma nic nowego. To samo miało dotyczyć wszystkich Słowian z najbardziej proniemieckimi Ukraińcami włącznie. Ważne są zatem podstawy i sposoby realizacji celu.
W poprzedniej notce wspomniałem, że eliminacja ludności żydowskiej pochodzącej z wschodniej Europy była za wiedzą i zgodą czynników decyzyjnych międzynarodowych organizacji żydowskich.
Ten wątek należy pogłębić, gdyż łatwo dopatrzyć się narracji nakazującej tej ludności włączania się w proces samolikwidacji. Oczywiście, to nie musiało dotyczyć szeregowych członków tej społeczności, ale jest widoczne w decyzjach żydowskiej starszyzny (mowa o Judenratach i policji żydowskiej). Ludności te gremia wpoiły zasadę, że nie wolno przeciwstawiać się poleceniom niemieckim, a wszelkie – ściśle wykonywać.
Bez pomocy Niemcom przez Żydów holokaust w zrealizowanym zakresie był niemożliwy. Współpraca z Niemcami miała charakter narodowego obowiązku i nie dziwi, że nawet najbardziej zbrodnicze czyny dokonane przez Żydów podlegały amnestii. Oficjalnym powodem było działanie pod groźbą utraty życia, ale faktycznym – wykonywanie (niekiedy nadgorliwe) poleceń starszyzny żydowskiej.
Dla mniej zorientowanych przedstawiano wersję, że jednostki najbardziej „zasłużone” nie zostaną poddane eksterminacji stanowiąc „resztę”, która będzie podstawą odbudowy Izraela. W takim duchu tworzone były enklawy przetrwania (wspomniany Terezin).
W tej sytuacji nie dziwią postawy Żydów, którzy wiedząc nawet, że jadą do obozów zagłady nie uciekali z transportów, a wręcz blokowali taką możliwość innym. Znany opis przypadku, gdy młody Żyd wypchnął deskę w dachu wagonu i próbował wyjść na zewnątrz, a współplemieńcy próbowali go zatrzymać tak, że zerwali mu buty z nóg.
Inny przypadek opowiadał mi kiedyś mieszkaniec Leżajska. Otóż jego ojciec miał do spółki z Żydem cegielnię. Po zamknięciu Żydów do getta mógł przejąć na własność obiekt, ale ponieważ się przyjaźnili – wykupił część należącą do Żyda za cenę „przedwojenną” i zapłacił w złocie. Celem było umożliwienie ucieczki i przedostanie się na wschód. Blokada pojawiła się ze strony miejscowego rabina, który kategorycznie tego zabronił i ustanowił straż do pilnowania, aby rzeczony nie uciekł. Koniec – wiadomy.
.
Pozostaje kwestia stosunku Polaków do Żydów. Z punktu widzenia decyzji o wyeliminowaniu żydowskich mieszkańców Europy wschodniej – Polacy pomagający Żydom byli wrogami tej decyzji i w efekcie judaizmu. W zasadzie – nie należały się im, ani nie należą, jakieś specjalne podziękowania. Co najwyżej wdzięczność poszczególnych ludzi, a i to z zastrzeżeniami (patrz Kosiński).
Z kolei przeciwstawianie się Niemcom – jak powstanie w getcie – to przejaw społecznej niesubordynacji , która mogła być oceniana nawet jako zdrada.
Oczywiście – przedstawiam tu skrajną interpretację zjawisk, ale ich podłoże ma taki właśnie charakter.
.
Czym zatem charakteryzuje się żydowski holokaust na tle podobnych zdarzeń z przeszłości?
W zasadzie jednym. Tym, że Żydzi zrobili z tego przemysł pozwalający im ciągnąć z procederu wielkie zyski.
Dlatego brak jest opracowań dotyczących podłoża zdarzeń, a całą siłę przekazu koncentruje się na szczegółach – przypadkach odhumanizowanych poczynań i to w kontekście sprzeczności z etyką słowiańsko/chrześcijańską.
.
W uzupełnieniu należy dodać, że istniał silny antagonizm miedzy Żydami ze wschodniej i zachodniej Europy. Z całą pewnością miało to także wpływ na podjęcie decyzji o „ostatecznym rozwiązaniu”. Tyle, że to miało dotyczyć tych „wschodnich”.
Zaś o tym, że animozje, przynajmniej równe w ekspresji, co miedzy Żydami, a gojami, występują miedzy różnymi odłamami Żydów, wskazuje choćby przykład napromieniowania b. silną dawką dzieci żydowskich pochodzenia sefardyjskiego już w Izraelu. A zapłacili za te „badania” – no wiadomo kto – amerykanie. I to znaczne sumy – w ramach programu związanego z bronią jądrową.

.
Autor: Krzysztof J. Wojtas
____________________________
Film dokumentalny z getta
http://www.archiv-akh.de/video_files_mp4/M1053_WEB.mp4
https://wiernipolsce1.wordpress.com/201 ... olokaustu/
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

kołodziąż
Posty: 27
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 12:04
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: kołodziąż » czwartek 15 lut 2018, 12:04

Obrazek
Załączniki
andrzej-zoll.jpg
andrzej-zoll.jpg (59.8 KiB) Przejrzano 1122 razy
0 x


Hold on tight to your dream!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10118
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 38
x 389
Podziękował: 19901 razy
Otrzymał podziękowanie: 14603 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 15 lut 2018, 12:16

Obrazek
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/ ... iczej.html

Są też wersje light bez tych trójkątów gwiazdowatych :lol:
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 8104
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 563
x 139
Podziękował: 6659 razy
Otrzymał podziękowanie: 11524 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 15 lut 2018, 12:17

;) KK wg gwiazdy Dawida, "Jesus ja pie....le qrwa"
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 6780
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 188
Podziękował: 5221 razy
Otrzymał podziękowanie: 10442 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 15 lut 2018, 12:18

próba ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej...


https://www.youtube.com/watch?v=-P0pRPkHiHg
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
devi
Posty: 1478
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 65
Podziękował: 707 razy
Otrzymał podziękowanie: 2584 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIZMIE

Nieprzeczytany post autor: devi » czwartek 15 lut 2018, 14:46

Izraelskie wojsko zburzyło kolejną palestyńską szkołę podstawową

06/02/2018

Operacja była rutynowa. Palestyńska wieś Abu Nuwar ok. 20 km na wschód od Jerozolimy została otoczona przez izraelskie wojska okupacyjne, by uniemożliwić jakiekolwiek protesty, potem wjechały buldożery i przejechały się po nowo wybudowanych klasach. Projekt szkoły był współfinansowany przez Unię Europejską, z największym wkładem Belgii. Od 2009 r. Izrael zniszczył ok. czterystu obiektów infrastruktury współfinansowanych przez Unię. Na celowniku tradycyjnie pozostają przede wszystkim szkoły.

Obrazek

Oficjalny powód jest ciągle ten sam: brak formalnego pozwolenia na budowę. Izraelczycy po prostu nie udzielają takich pozwoleń na terytoriach okupowanych, mogą najwyżej tolerować jakiś budynek lub nie (najczęściej nie).

Według oenzetowskiego koordynatora humanitarnego Roberto Valenta „Abu Nawar jest jedną z najuboższych społeczności Zachodniego Brzegu Jordanu i potrzebuje pomocy”. Jego zdaniem Izrael gwałci podstawowe prawa tej społeczności, bo przewiduje „transfer” [izraelska nazwa czystki etnicznej] miejscowej ludności w perspektywie wybudowania tu nielegalnej żydowskiej kolonii.

Szkoła dla dzieci z Abu Nawar została zrównana z ziemią już piąty raz. Mieszkańcy ciągle nie mogą się do tego przyzwyczaić. – Byliśmy zaskoczeni, kiedy buldożery pojawiły się o piątej rano, wsparte siłami okupacyjnymi ze śmigłowcami i policją. Weszli, ogłosili teren „zamkniętą strefą wojskową” i aresztowali tych, którzy próbowali dostać się do szkoły – mówił Daud Dżahalin z gminy palestyńskiej.

W grudniu zeszłego roku deputowani europejscy przedstawili premierowi Netanjahu, gdy przyjechał do Brukseli, symboliczną fakturę na 1,2 miliona euro za europejskie wkłady w palestyńską infrastrukturę humanitarną zniszczoną przez izraelskie władze okupacyjne. Bez żadnego rezultatu.

Saeb Erakat, sekretarz generalny Organizacji Wyzwolenia Palestyny, oświadczył, że tradycyjne burzenie szkół przez okupantów to obraz „poniżania przez Izrael prawa międzynarodowego”, którego celem jest „złamanie pragnienia wolności i życia Palestyńczyków”.

http://strajk.eu/izraelskie-wojsko-zbur ... odstawowa/
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 6780
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 188
Podziękował: 5221 razy
Otrzymał podziękowanie: 10442 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 15 lut 2018, 21:28

o jeden krok za daleko... E. Kurek.


https://www.youtube.com/watch?v=CuLdjMijzsg
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10118
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 38
x 389
Podziękował: 19901 razy
Otrzymał podziękowanie: 14603 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 17 lut 2018, 06:44

"Żydowska Służba Porządkowa to kapusie gestapo":

Obrazek

Instytucją, która szczególnie parszywie zapisała się w historii Holocastu, była Żydowska Służba Porządkowa (Jüdischer Ordnungsdienst).
W „Archiwum Ringelbluma” wprost nazywana jest przedsiębiorstwem.
Co prawda, była powołana do pilnowania porządku w gettach, ale w rzeczywistości stała się rękami, uszami i oczami gestapo.
W krakowskim getcie szczególnie odrażającą postacią był Symche Spira.
Ten przedwojenny szklarz, megaloman i fantasta, klasyczny przykład psychopaty, neurastenik, wątrobowiec, ulegający częstym atakom kamicy, erotoman, szukający coraz nowych, łatwych przygód miłosnych, na pół analfabeta, źle mówiący po polsku i równie źle po niemiecku, wywoływał prawdziwe obrzydzenie swoim posłuszeństwem wobec Niemców.
Zarówno Spira, jak również inni odemani – nie tylko z getta krakowskiego – doskonale wiedzieli, że wysoka pozycja w getcie i wiążące się z nią znajomości otwierają kieszenie innych Żydów.
Jak pisał Aleksander Bieberstein: „OD-mani opływali w dostatki”.
W szczególności kierownicy dorabiali się łapówkami wielkich majątków. W krakowskim getcie szczególnie złą sławą cieszyli się bracia Michał i Ignacy Pacanewiczowie – chciwi i skorumpowani, zbijali majątki w niecny sposób.
Żydowscy policjanci byli przekonani, że kolaborując z Niemcami, ocalą swoją skórę. Nic bardziej mylnego, Symche Spira zginął w obozie w Płaszowie. Niedługo po tym, jak sam wysyłał ludzi na śmierć.

Paskudy szwindel żydów z paszportami

„Trzynastka” przyciągała ludzi, którzy chcieli popróbować wesołego życia – jak to określił jeden z mieszkańców getta. Jednak urzędnicy musieli mieć się na baczności, bo ani Polskie Państwo Podziemne, ani żydowskie organizacje konspiracyjne, nie miały zamiaru tolerować rozpasanego życia kolaborantów.
Leon „Lolek” Skosowski przekonał się o tym na własnej skórze. Ten prosty technik tekstylny z Łodzi, za murami getta zmienił się w jednego z najbardziej oddanych działaczy „Trzynastki” i Żagwi. Jego kolaboracja była na tyle obrzydliwa, że polowały na niego wszystkie organizacje podziemne. 21 lutego 1943 roku został postrzelony, ale po wyleczeniu ran, szybko wrócił do poprzedniej działalności.
Największą fortunę zrobił na aferze „Hotelu Polskiego”. Zgodnie z zabiegami dyplomatów i innych osobistości ze Szwajcarii i USA, części Żydów z getta warszawskiego zezwolono przesłać paszporty, żeby mogli wyemigrować do Ameryki Południowej. Przesłane na przełomie 1942 i 1943 roku dokumenty nie trafiły jednak do ich właścicieli, a do rąk Skosowskiego i jego kompana Adama Żurawina. Takiej okazji nie mogli przepuścić.
Sprzedawali ukrywającym się Żydom paszporty, których cena dochodziła nawet 300 tysięcy złotych za sztukę. Chętnych jednak nie brakowało. Żydzi, którym udało się zakupić paszport, zostali internowani w Hotelu Polskim przy ulicy Długiej w Warszawie. Całe przedsięwzięcie wydawało się wiarygodnym. W końcu wśród internowanych znaleźli się zarówno przedstawiciele żydowskiego ruchu oporu, jak również kolaboranci (w tym żona Gancwajcha).
Niemcy zorientowali się jednak, że mają do czynienia z oszustwem. Zaczęli dokładnie sprawdzać dokumenty i wszyscy, którzy mieli nie swoje paszporty zostali rozstrzelani.
A Skosowski?
Pławił się w luksusach, nie szczędząc sobie alkoholu i towarzystwa prostytutek. Na szczęście nie na długo. Zginął z rąk Armii Krajowej 1 listopada 1943 roku. Zresztą, sama historia tej egzekucji to materiał na kolejny artykuł.
Żydzi przeciw Żydom – Zbrodnie policji żydowskiej:


https://youtu.be/7bSmHm6e9pw

Bibliografia:
Archiwum Ringelbluma, pod red. M. Markowskiej, Warszawa 2008.
Engelking B., Leociak J., Getto warszawskie. Przewodnik po nieistniejącym mieście, Warszawa 2013.
Low A., Roth M., Krakowscy Żydzi pod okupacją niemiecką 1939–1945, przeł. E. Kowynia, Kraków 2014.
Mędykowski W., Przeciw swoim. Wzorce kolaboracji żydowskiej w Krakowie i okolicy, „Zagłada Żydów” 2006, nr. 2.
Pankiewicz T., Apteka w getcie krakowskim, Kraków 2015.
Radzik T., Lubelska dzielnica zamknięta, Lublin 1999.
Rigg B.M., Losy żydowskich żołnierzy Hitlera, Poznań 2010.
https://tajemnice.robertbrzoza.pl/zydzi ... ie-gestapo
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 849
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 38
x 65
Podziękował: 1884 razy
Otrzymał podziękowanie: 1801 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » niedziela 18 lut 2018, 00:18

0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 8104
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 563
x 139
Podziękował: 6659 razy
Otrzymał podziękowanie: 11524 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 18 lut 2018, 17:49

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2245
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 147
Podziękował: 1295 razy
Otrzymał podziękowanie: 4638 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 18 lut 2018, 18:11

trochę materiałów z portalu, który juz nie działa po śmierci jego założyciela (zgodnie z jego wolą).
https://wirtualnapolonia.com/2015/02/24 ... -bolu-moj/
0 xODPOWIEDZ