Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5662
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 356
x 196
Podziękował: 30152 razy
Otrzymał podziękowanie: 8848 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 13 lis 2017, 21:37

Ano, oni u nas chcą swobód jakich pozbawiają Palestyńczyków, a niebawem i nam spróbują zgotować podobny los.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 6589
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 180
Podziękował: 5059 razy
Otrzymał podziękowanie: 10129 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 16 lis 2017, 19:30

bądźmy wszyscy filosemitami...


https://www.youtube.com/watch?v=wLT3s4yG0Dw
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
devi
Posty: 1449
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 62
Podziękował: 692 razy
Otrzymał podziękowanie: 2522 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: devi » czwartek 16 lis 2017, 23:19

Palestyńczycy zmagają się z atakami osadników podczas zbiorów oliwek

ONZ poinformowało, że w połowie października izraelscy osadnicy ukradli tony palestyńskich oliwek i zniszczyli setki drzew oliwnych na okupowanym Zachodnim Brzegu, w szczycie sezonu corocznego zbioru oliwek.

Równocześnie organizacja Rabini na Rzecz Praw Człowieka poinformowała, że palestyńscy rolnicy z miejscowości Deir al-Hatab (w pobliżu Nablusu), którym po raz pierwszy od wielu miesięcy pozwolono wejść na swoją ziemię, znaleźli swoje drzewa i uprawy zniszczone przez ścieki z pobliskiego izraelskiego osiedla Elon Moreh.

Siły izraelskie ograniczają dostęp wielu rolnikom do ich ziemi, odrzucając ich przepustki, także te wydane przez wojsko izraelskie.

Rolnicy są również odseparowani od swojej ziemi przez zbudowany przez Izrael mur separacyjny, a ewentualny dostęp do pól jest możliwy jedynie przez 84 bramy, które izraelskie siły porządkowe rzadko otwierają.

Kradzieże i ataki

Rabini na Rzecz Praw Człowieka udokumentowali w październiku wiele incydentów, podczas których osadnicy izraelscy kradli palestyńskie plony.

Np. 29 października osadnicy zaatakowali rolników na obszarze Południowych Wzgórz Hebronu na Zachodnim Brzegu.

Sprzeciwiający się osadnictwu aktywista Rateb al-Jabour powiedział palestyńskiej agencji prasowej Wafa, że osadnicy z osiedla Maon, zbudowanego na ziemiach wioski Yatta, zaatakowali fizycznie rolników zbierających oliwki, powodując rany i stłuczenia u kilku z nich. Wśród rannych była także jedna kobieta.

Świadkowie nagrali materiały wideo, na których przyłapano osadników na gorącym uczynku. W niektórych przypadkach osadnicy atakowali palestyńskich rolników, próbujących bronić swoich upraw.

Palestyńskie media donosiły w październiku o powszechnych kradzieżach i atakach w różnych częściach Zachodniego Brzegu.

Strategiczny sektor

Ataki osadników stały się przewidywalną częścią sezonu zbioru oliwek oraz poważnym zagrożeniem dla życia i środków utrzymania Palestyńczyków.

Oprócz istotnego miejsca drzewa oliwnego w palestyńskiej kulturze uprawa oliwek odgrywa również bardzo ważną rolę ekonomiczną.

Według szacunków ONZ z 2014 roku przemysł produkcji oliwy z oliwek stanowił 25% dochodu z działalności rolniczej na okupowanym Zachodnim Brzegu oraz w Strefie Gazy.

Sektor ten może przynosić Palestyńczykom w ciągu roku prawie 200 mln dolarów.

Produkcja oliwek i oliwy koncentruje się w północnej części okupowanego Zachodniego Brzegu, gdzie ma miejsce największa ilość ataków ze strony osadników.

Oliwki są również jedną z głównych upraw w Strefie Gazy, lecz produkcja ich spadła znacząco z powodu wielu lat izraelskich bombardowań i oblężenia.

ONZ szacuje, że od 80 do 100 tys. palestyńskich rodzin jest zależna od oliwek i od oliwy z nich tłoczonej, dla których produkcja ta stanowi pierwszo lub drugorzędne źródło dochodu. Według ONZ przemysł oliwkowy zatrudnia dużą liczbę niewykwalifikowanych pracowników i około 15% wszystkich pracujących kobiet.

Przemoc osadników

Od 2006 do 2014 roku ONZ zarejestrowało na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie Wschodniej ponad 2,3 tys. ataków osadników, w wyniku których rannych zostało wielu Palestyńczyków i dokonano wielu zniszczeń palestyńskiej własności.

Między 2009 a 2014 rokiem w takich incydentach zniszczonych zostało blisko 50 tys. drzew, w większości przypadków były to drzewa oliwne.

W sierpniu ONZ podało, że od ubiegłego roku nastąpił dwukrotny wzrost liczby ataków izraelskich osadników, które „podkopały poczucie fizycznego bezpieczeństwa i środki utrzymania w rolnictwie dziesiątek tysięcy Palestyńczyków”.

Przemoc wobec rolników uprawiających na swojej ziemi oliwki jest częścią szerszego schematu trwających ataków ze strony osadników.

Izraelska bezkarność

Izraelscy osadnicy i żołnierze cieszą się niemal całkowitą bezkarnością w przypadku ataków na Palestyńczyków.

Dziennik Haaretz poinformował o aresztowaniu w październiku przez izraelską policję czterech osadników podejrzanych o kradzież zbiorów oliwek, lecz bardzo szybko ich uwolniono.

Izraelska organizacja Yesh Din udokumentowała, że 96 procent śledztw izraelskiej policji w sprawie przestępstw dotyczących zniszczenia palestyńskich drzew zostało umorzonych.

Według tej organizacji „skarga złożona przez Palestyńczyka na Zachodnim Brzegu ma 1,9 procent szans na efektywne rozpatrzenie, zidentyfikowanie sprawcy, jego oskarżenie i skazanie”.

http://palestyna24.pl/palestynczycy-zma ... ow-oliwek/
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1449
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 62
Podziękował: 692 razy
Otrzymał podziękowanie: 2522 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIZMIE

Nieprzeczytany post autor: devi » sobota 18 lis 2017, 12:24

Izrael wysiedli 200 Palestyńczyków z Doliny Jordanu z powodu budowy żydowskiego osiedla

Według lokalnych źródeł izraelskie władze planują wysiedlenie około 200 Palestyńczyków z ich domów i gruntów uprawnych zlokalizowanych w Dolinie Jordanu, na północy okupowanego Zachodniego Brzegu.

Członek rady komunalnej Doliny Jordanu Mahdi Daraghmeh powiedział w piątek (10.11.2017) agencji Maan, że izraelskie siły dostarczyły nakazy wyburzeń i ewakuacji dla 30 palestyńskich rodzin z miejscowości Ein al-Hilweh i Umm al-Jamal, zlokalizowanych w północnej części Doliny Jordanu.


Nakazy, które według Daraghmeha są datowane na 1 listopada, dawały mieszkańcom 8 dni – do 9 listopada – na dobrowolne opuszczenie 60 domów i innych zabudowań.

W związku z upłynięciem terminu mieszkańcy w każdej chwili spodziewają się przybycia izraelskich sił. Daraghmeh dodał, że nakazy zostały podpisane przez dowódcę izraelskiej armii na Zachodnim Brzegu. W nakazach zawarto informację, że teren ten zostanie przeznaczony pod budowę nielegalnego osiedla izraelskiego.

Wcześniej pojawiły się doniesienia o ogłoszeniu przez izraelskie ministerstwo mieszkalnictwa planów rozbudowy izraelskich osiedli w Dolinie Jordanu i podwojeniu liczby osadników w tym regionie z 6 do 12 tys.

We wtorek (15.11.2017) pojawiły się również doniesienia o planach rozbudowy izraelskiego osiedla Avnei Hefetz, zlokalizowanego na południowym wschodzie Tulkarem, na północy Zachodniego Brzegu. Izraelskie władze poinformowały miejscowych rolników o planach wywłaszczeń ich gruntów na ten cel.

http://palestyna24.pl/izrael-wysiedli-2 ... y-osiedla/
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1449
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 62
Podziękował: 692 razy
Otrzymał podziękowanie: 2522 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: devi » sobota 18 lis 2017, 23:22

Harvey Weinstein jako kozioł ofiarny Hollywood

Głodne sławy i pieniędzy lafiryndy ochoczo przyjmowały zaloty Harveya, ‚boga’ mającego władzę kreowania gwiazd filmowych.

Obrazek

Eugene Michael Jones o sprawie z Harvey’em Weinsteinem

To godzinna rozmowa Petera Hollanda z Jonesem, tekst poniżej to tylko subiektywna relacja:

http://zygumntbalas.neon24.pl/post/1410 ... 12-11-2017
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1449
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 62
Podziękował: 692 razy
Otrzymał podziękowanie: 2522 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: devi » poniedziałek 20 lis 2017, 21:49

Żyd schował się przed Marszem Niepodległości w łazience :lol:

Na stronie internetowej magazynu „The Forward”, będącego miesięcznikiem dla amerykańskiej społeczności żydowskiej, ukazała się relacja niejakiego Simona Rubina, który znalazł się w Warszawie w ramach wymiany zagranicznej. Rubin twierdzi w swoim artykule, że z powodu przejścia ulicami polskiej stolicy Marszu Niepodległości musiał…. ukryć się w łazience, ponieważ w demonstracji uczestniczyć miały osoby o „antysemickich” poglądach.

Obrazek

Co ciekawe, amerykański Żyd nie mieszka w ścisłym centrum Warszawy, a właśnie w tym miejscu zawsze odbywa się Marsz Niepodległości, lecz zajmuje mieszkanie na Woli, czyli około dwa kilometry od miejsca rozpoczęcia demonstracji w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Rubin pisze jednak, że „Ulica Leszno ponownie stała się miejscem antysemityzmu, nienawiści i tym razem własnego strachu”, w czym nawiązał oczywiście do faktu istnienia w tym miejscu getta w czasie II wojny światowej.

Z powodu dźwięku wybuchających petard oraz policyjnych syren Rubin musiał więc… ukryć się w łazience, uprzednio wyłączając wszelkie źródła prądu i zasłonił wszystkie okna w swoim mieszkaniu. Żyd w trakcie pobytu w łazience miał się przy tym zastanawiać, czy sąsiedzi z którymi rozmawiał o swojej żydowskiej tożsamości „rzeczywiście są jego sprzymierzeńcami”. Ponadto zdaniem przybysza z Ameryki, przez sobotnią demonstrację po raz pierwszy musiał się on obawiać, czy przypadkiem z powodu swojego wyznania nie stał się właśnie „celem”.

Jako dowód występowania „antysemityzmu” na Marszu Niepodległości, Rubin wskazuje fakt, iż zwołały go „dwa radykalnie nacjonalistyczne ruchy młodzieżowe, które biorą swoją nazwę od grup antysemickich z lat dwudziestych i trzydziestych”, zaś w trakcie manifestacji jeden z jej uczestników stwierdził na antenie telewizyjnej, że „należy odsunąć od władzy żydostwo”. Dodatkowo amerykański Żyd upatruje wzrostu postaw „antysemickich” w wyborczym zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości sprzed dwóch lat.

http://autonom.pl/?p=20165
1 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7696
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 531
x 127
Podziękował: 6271 razy
Otrzymał podziękowanie: 10969 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 21 lis 2017, 14:57

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1449
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 62
Podziękował: 692 razy
Otrzymał podziękowanie: 2522 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: devi » środa 22 lis 2017, 16:02

Zinstytucjonalizowane torturowanie Palestyńczyków w izraelskich wiezieniach

Ben White, 7 lutego 2017

Artykuł opublikowany przez izraelską gazetę Haaretz potwierdził, w jakim stopniu przesłuchujący z Shin Bet poddają swoich więźniów torturom.

Obrazek

Metody obejmują uderzanie w głowę „w celu uszkodzenia wrażliwych narządów, takich jak nos, uszy, czoło i usta”, zmuszanie osób w kajdankach do przysiadu przy ścianie przez długie okresy czasu i umieszczenie podejrzanego pochylonego do tyłu nad krzesłem z rękami i nogami w kajdankach.

Relacje śledczych odzwierciedlają to, co dawno udokumentowali Palestyńczycy i izraelskie grupy obrońców praw człowieka. Obrońca praw Addameer powiedział, że takie praktyki „znane są rutynowo i systematycznie wykorzystywane przeciwko więźniom palestyńskim”.

Inne metody tortur stosowane przeciwko Palestyńczykom obejmują pozbawianie snu i groźby wobec członków rodziny, powiedział rzecznik Addameer Al Jazeerze.

Rachel Stroumsa, dyrektor wykonawczy Publicznego Komitetu Przeciwko Torturom w Izraelu (PCATI), powiedziała, że jej organizacja pozarządowa zdawała sobie sprawę z setek skarg i zarzutów.

Oprócz wykorzystywania przesłuchań do uzyskiwania informacji o przyszłych działaniach „z naszych doświadczeń wynika, że tortury są także wykorzystywane aby uzyskać zeznania dotyczące przeszłych czynów”, powiedziała Stroumsa Al Jazeerze.

W swoim corocznym raporcie w ubiegłym roku Amnesty International stwierdziła, że siły izraelskie i personel Shin Bet „… torturowały i w inny sposób źle traktowały zatrzymanych Palestyńczyków, w tym dzieci, szczególnie podczas aresztowania i przesłuchań..”, używając takich metod jak: „…bicie pałkami, uderzanie, dławienie, przedłużone trzymanie w kajdankach, trzymanie w pozycjach wywołujących stres i niewygodę, odmawianie snu i stosowanie gróźb….”.

Przedstawiciel organizacji Obrona Międzynarodowa Dzieci – Palestyna powiedział Al Jazeerze, że badania grupy wykazały, że prawie 2/3 palestyńskich dzieci zatrzymanych na okupowanym Zachodnim Brzegu przez siły izraelskie doznało przemocy fizycznej po ich aresztowaniu.

Tortury i złe traktowanie są tak powszechne, twierdzą obrońcy praw człowieka, że skazanie Palestyńczyków za „przestępstwa związane z bezpieczeństwem” są zasadniczo niewiarygodne, między innymi dlatego, że nadużycia władzy są częścią szerszego braku rzetelnego procesu.

Według jednego z badań, aż 91 procent palestyńskich więźniów przesłuchiwanych przez Shin Bet na okupowanym Zachodnim Brzegu jest przetrzymywanych w odosobnieniu podczas części lub ich całego przesłuchania. Stroumsa mówi, że ta praktyka jest "…ELEMENTEM UMOŻLIWIAJĄCYM TORTURY…"

W systemie izraelskiego sądownictwa wojskowego, który ma 99 PROCENTOWY WSKAŹNIK SKAZAŃ, Palestyńczycy mogą być przetrzymywani przez 60 dni bez dostępu do prawnika – w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi, gdzie średnia długość przesłuchań prowadzących do fałszywych zeznań wynosi 16 godzin.

„…Ponieważ palestyńskie dzieci wciąż doświadczają systematycznego złego traktowania i odmowy prawa do należytego procesu, staje się oczywiste, że sądy wojskowe NIE SA zainteresowane wymierzaniem sprawiedliwości…” – powiedział Abu Qtaish…

Oprócz tortur i braku dostępu do adwokata, Palestyńczycy proszeni są o podpisanie listów spowiedzi po hebrajsku, których często nie rozumieją. Wszystko to „tworzy środowisko przymusu, które skutkuje spowiedziami pod przymusem”, zauważył Addameer.

Niedawnym przykładem jest przypadek Mohammada el-Halabiego, pracownika World Vision, który został oskarżony przez Izrael o przekazanie pieniędzy Hamasowi. Halabi, który jest sądzony na cywilnym sądzie w Beer Sheva, zaprotestował przeciwko swojej winie mówiąc, że był torturowany przez swoich przesłuchujących. Twierdzenia te złożyli także jego prawnicy, z którymi Halabi nie mógł się kontaktować przez trzy tygodnie po aresztowaniu….

Ale wiele innych wydarzeń związanych jest z tymi sprawami.

Badania naukowe opublikowane w listopadzie 2015 r. w recenzowanym czasopiśmie medycznym ujawniły dziesiątki przypadków TORTUR SEKSUALNYCH i złego traktowania palestyńskich więźniów przetrzymywanych przez Izrael.

Działacze na miejscu twierdzą, że istnieje pilna potrzeba skupienia międzynarodowej uwagi na izraelskich praktykach i torturach, także ze względu na zinstytucjonalizowany charakter tego problemu.

Chociaż izraelskie orzeczenie Sądu Najwyższego z 1999 r. zabrania używania „fizycznych środków” podczas przesłuchiwania, przesłuchujący z Shin Bet zostali zwolnieni z kar za tortury i złe traktowanie przez tzw. „konieczność obrony” lub „tykającą bombę”.

Według kampanii przeciwko torturom, to zwolnienie od tego czasu służy im jako ZIELONE ŚWIATŁO DLA TORTUR.

Od 2001 r. setki formalnych skarg zostało wniesionych przeciwko śledczym Shin Bet, ale nie zostało wszczęte ŻADNE DOCHODZENIE KARNE.

„Myślę, że presja międzynarodowa jest niezbędna i w niektórych kwestiach dowiodła swojej skuteczności” – powiedział Stroumsa.

„Obowiązkiem społeczności międzynarodowej jest także mówienie o nadużyciach ze względu na masowe wsparcie gospodarcze i polityczne dla państwa Izrael z zagranicy”…

www.aljazeera.com/indepth/features/2017 ... 39964.html

Tłum: Renata, za: wolna polska
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1449
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 62
Podziękował: 692 razy
Otrzymał podziękowanie: 2522 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: devi » piątek 01 gru 2017, 15:22

Izraelscy osadnicy zabili palestyńskiego rolnika

Lokalne źródła poinformowały, że palestyński rolnik został zastrzelony przez żydowskich osadników, gdy pracował na swojej ziemi w pobliżu miejscowości Qusra na okupowanym Zachodnim Brzegu.

Dalej: http://palestyna24.pl/izraelscy-osadnic ... o-rolnika/
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 6589
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 180
Podziękował: 5059 razy
Otrzymał podziękowanie: 10129 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » sobota 02 gru 2017, 06:53

zabawa w króliczka...


http://superfakty.info/artykul/czy-przy ... 1-xii-17-r
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
devi
Posty: 1449
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 62
Podziękował: 692 razy
Otrzymał podziękowanie: 2522 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: devi » poniedziałek 04 gru 2017, 14:28

"Kaźń Romanowów była morderstwem rytualnym"

Obrazek

Wykonawcy i zleceniodawcy masakry. Od lewej w górnym rzędzie: (Yankel Solomon) Yakov Sverdlov, Philippe Goloshchyokin (Shaya-Isay Fram Goloshchekin), Pyotr Voykov (Pinhus Wainer).
U dołu Beloborodov Alexander Georgievich (Vaisbart Yankel Isidorovich), Konstantin Myachin (Vasily Yakovlev) i Georgy Safarov (Voldin).


http://ram.neon24.pl/post/141261,kazn-r ... -rytualnym
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 6589
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 180
Podziękował: 5059 razy
Otrzymał podziękowanie: 10129 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 04 gru 2017, 21:59

chyba starczy już tej głupawki...


http://lustro-blizna.blogspot.ch/2013/0 ... yroso.html
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 6589
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 180
Podziękował: 5059 razy
Otrzymał podziękowanie: 10129 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 05 gru 2017, 19:26

Czy jesteś „antysemitą”? Test w 13 punktach


Modny jak zwykle temat antysemityzmu (dla nie zorientowanych podam, że jest to coś, czego obecnie w Polsce ze świecą nie uświadczysz, a czego jak kania dżdżu pożądają syjoniści).

„Antysemityzm” takim, jak go widzą syjoniści, nie jest przedmiotem moich zainteresowań. Postanowiłem jednak zrobić wyjątek i przyjrzeć się problemowi z bliska. W tym celu sięgnąłem po dane u źródełka.

Źródełko władzy syjonistycznej nie tryska bowiem, jak można by się spodziewać, na Bliskim Wschodzie, w Tel Aviv. To źródełko, a właściwie potężny gejzer wszechwładzy, bucha po drugiej stronie Atlantyku. I tam należy pogrzebać, by znaleźć odpowiedź na nurtujące mnie pytanie.

Długo grzebać nie trzeba.

Od razu wyskakuje „Global Anti-Semitism Review Act” – ustawa z 2004 roku, przyjęta przez Kongres USA, stanowiąca rodzaj testu na „antysemickość”. Po zrobieniu tego testu każdy mieszkaniec Globu będzie mógł z całą pewnością stwierdzić, czy jest „antysemitą”, czy też nie.

Sytuacja tak naprawdę śmieszna nie jest. Realizacją tej ustawy zajmuje się Departament Stanu USA, który zobligowany jest (sic!) do ciągłego monitorowania tego zjawiska na całym świecie.

Wzmiankowana ustawa opiera się na 13 punktach, które stanowią trzon testu.

Postaram się przybliżyć Wam ich zawartość.

Całość skonstruowana jest jako atak ad hominem, gdzie zmusza się przede wszystkim do milczenia osobę, a nie próbuje rozwiązać problemu.
Antysemityzmem jest :

1. „Każde oświadczenie, że Społeczność żydowska kontroluje rządy, media, handel zagraniczny i świat finansów”.

Wg tego artykułu nie ma znaczenia, czy takie stwierdzenie jest prawdziwe, czy fałszywe. Prawda nie jest istotna. To, co narusza prawo, to wyrażenie takiej opinii. W rzeczywistości jest to samo w sobie ewidentna próba presji na rządy i poszczególnych obywateli.

Dozwolone, a nawet wskazane, jest mówienie, że Żydzi to najbardziej ofiarny naród w historii ludzkości, a w ogóle to Samarytanie mogliby dzidę za nimi nosić.

2. „Wyrażanie silnych uczuć anty-izraelskich”.

Wynika z tego, że każda krytyka Państwa Izrael jest postawą „antysemicką”. Nie wolno powiedzieć np., że pomysł ministra Liebermana, który oświadczył, że „Musimy zrobić dokładnie to, co zrobiły Stany Zjednoczone z Japonią podczas II Wojny Światowej, w ten sposób nie będzie potrzeby okupowania Gazy”, jest niemoralny i odrobinę naganny, bo z pewnością okrzyknięci zostaniemy podłymi „antysemitami”.

Wolno, a nawet wskazanym jest, powiedzieć, że – pomysł godny jest rozważenia, ale może poczekajmy jeszcze z tym rozwiązaniem (byle nie za długo, bo znowu możemy spotkać się z wiadomym zarzutem).

3. „Wyrażanie krytyki przywódców Izraela, dawnych i obecnych”.

Nie wolno np. głosić, że Menachem Begin był terrorystą mającym na sumieniu tysiące istnień ludzkich.

Dozwolone i wskazane jest natomiast stwierdzenie, że pochodzący z Polski Begin był zasłużonym działaczem narodowo-wyzwoleńczym, czego dowodem jest przyznanie mu Pokojowej Nagrody Nobla.

4. „Jakiekolwiek krytykowanie religii żydowskiej lub żydowskich przywódców religijnych, ze szczególnym uwzględnieniem odniesień do Talmudu i Kabały”.

Nie wolno więc powiedzieć, że judaizm w swojej talmudycznej wersji jest religią niechętną chrześcijaństwu a niektórzy rabini w Izraelu usprawiedliwiają zabijanie dzieci palestyńskich.

Wskazane i pożądane jest natomiast twierdzenie, że judaizm to religia pokoju, kochająca goja – bliźniego, jak siebie samego. A rabi Shapiro to mąż miłujący pokój i tylko przez złe antysemickie języki posądzany o zbrodnicze teorie.

5. „Jakakolwiek krytyka rządu i Kongresu USA insynuująca, że są pod silnym wpływem społeczności żydowsko – syjonistycznej i organizacji żydowskich jak np. AIPAC”.

Negowanie rzeczywistości jest już aktem „antysemickim”. Należy twierdzić, że ADL jest organizacją edukującą ludzkość w kierunku tolerancji rasowej, multietniczności i poszanowania wszelkich „inności”. A p. Abraham Foxman i ambasador Peleg wielkimi przyjaciółmi Polski i Polaków są.

6. „Jakakolwiek krytyka społeczności żydowsko – syjonistycznej jako promotora globalizmu i tego, co niektórzy nazywają „New World Order”.

Należy zamiast tego twierdzić, że środowiska syjonistyczne promują miłość i braterstwo między narodami świata. Dążą do rozwiązywania wszystkich konfliktów, a zwłaszcza izraelsko – palestyńskiego, na drodze pokojowej, przy całkowitym poszanowaniu rodziny jako podstawowej i najważniejszej komórki zdrowego społeczeństwa.

7. „Przeklinanie Żydów za podżeganie Rzymian do ukrzyżowania Chrystusa”.

Takie twierdzenie jest niewybaczalną kalumnią nie mającą żadnych podstaw w świetle najnowszej wiedzy historycznej. Należy raczej dla pewności twierdzić, ze faryzeusze byli najlepszymi sprzymierzeńcami Chrystusa w zbawianiu ludzkości i własną piersią zasłaniali Go przed podłymi żołdakami Poncjusza Piłata.

8. „Cytowanie faktów mogących w jakikolwiek sposób obniżyć cyfrę 6 mln. odnoszącą się do liczby ofiar żydowskiego Holokaustu”.

No comments.

9. „Insynuowanie, że Izrael jest państwem rasistowskim”.

Nie wolno rozpowszechniać takich podłych bredni. Wszyscy przecież wiemy, że w Państwie Tylko Dla Żydów (w skrócie – Izrael) wszyscy obywatele maja jednakowy dostęp do nauki, pracy, zakupu nieruchomości, a w Knesecie jest nawet kilku Arabów.

10. „Insynuowanie, że istnieje spisek syjonistyczny”.

Patrz instrukcja do pkt.6.

11. „Dostarczanie dowodów, że Żydzi i ich przywódcy stworzyli komunizm i rewolucję bolszewicką w Rosji”.

Absurd. Każde dziecko przecież wie, że to uciemiężony lud pracujący miast i wsi zrzucił kajdany carskiej niewoli a fakt, że 90 % komisarzy ludowych było Żydami, to czysty przypadek i zbieg okoliczności.

12. „Dostrzeganie pejoratywnych cech wyznawców wiary mojżeszowej”.

Zamiast czynić takie bezecne i z gruntu fałszywe spostrzeżenia, poużywajcie sobie na chrześcijanach. Za to nie grozi żadna przykrość, a nawet znajdziecie uznanie jako ludzie światli i tolerancyjni. Z muzułmanami lepiej nie zadzierać, są zbyt nerwowi, dzikusy jedne…

13. „Insynuowanie, że Mossad jest zamieszany w zamachy 9/11”.

Takie twierdzenie byłoby naprawdę podłością. Wszyscy bowiem wiedzą, że zamachów dokonali Talibowie kierowani przez brodatego Osamę, urzędującego w jakiejś dobrze zamaskowanej jaskini w Afganistanie.

Czasami w Klewkach.

Mossad natomiast zajmuje się głównie przeprowadzaniem palestyńskich staruszek przez ulicę w Gazie.

I to już cały test moi mili.

Twierdząca odpowiedź choćby na jedno z pytań dowodzi niezbicie, że jesteście „antysemitami” i jako tacy stanowicie zakałę rodu ludzkiego.

Każdy porządny człowiek (tzn. filosemita) ma prawo nie podać Wam ręki i odwrócić się z pogardą plecami.

Jarosław Ruszkiewicz

źródło: https://niszczsyjonizm.blogspot.comhttps://tajemnice.robertbrzoza.pl/zydzi ... -punktach/
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 9825
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 32
x 368
Podziękował: 18931 razy
Otrzymał podziękowanie: 14089 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 06 gru 2017, 13:28

Z okazji Mikołajek ;) dla wszystkich mały prezent, który wczoraj znalazłem. Skan przedwojennego wydania (1936 r.) Protokołów Mędrców Syjonu.
Ściągnąłem i wersja jest pełna.

Protokoły Mędrców Syjonu 1936.pdf
https://chomikuj.pl/lavorQ/Ciekawe+do+p ... 474586.pdf

Brzmi to jak Mały poradnik pasterza pt: Jak pilnować bydło, żeby nie wylazło z pastwiska i dawało się doić.
https://public-api.wordpress.com/bar/?s ... xsfQ=&_z=z
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1449
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 62
Podziękował: 692 razy
Otrzymał podziękowanie: 2522 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: devi » czwartek 07 gru 2017, 00:17

0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 9825
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 32
x 368
Podziękował: 18931 razy
Otrzymał podziękowanie: 14089 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 07 gru 2017, 07:54

Nie jest, ale jest świetnym powodem do kolejnej wojny, no ale co oni mogą wymyślić,
nawet jak zeszyty produkują to im karabiny wychodzą ..

Edit:
GORĄCO WOKÓŁ IZRAELA. CAŁY ŚWIAT ŁĄCZNIE Z PAPIEŻEM PRZECIW UZNANIU JEROZOLIMY JAKO STOLICY IZRAELA PRZEZ TRUMPA. Obrazek

Co do apokalipsy mam przeplatające się rozbieżne wizje. Chyba nikt nie może być pewny konkretnego scenariusza oprócz tych, którzy napisali książki o czasach końca.

Zanim podsumuję ten gorący jak ciasto wyjęte dopiero z piekarnika news, przedstawiam ważne punkty tego informacyjnego armagedonu.

Donald Trump uzna Jerozolimę za stolicę Izraela i planuje przenieść tam amerykańską ambasadę.

Papież przeciwny Trumpowi: “pragnę zwrócić się z żarliwym apelem, aby wszyscy zobowiązali się do przestrzegania statusu tego miasta, zgodnie ze stosownymi rezolucjami ONZ”

Putin wyraził poparcie dla prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa

Sekretarz generalny Ligi Państw Arabskich Ahmed Abul-Gheit powiedział, że decyzja Trumpa będzie “ciosem w relacje arabsko-amerykańskie” oraz “nieusprawiedliwioną prowokacją” wobec Arabów

Szczerze powiedziawszy jestem bardzo podekscytowany tym biegiem wydarzeń. To co się dzieje jest dla mnie jako blogera chrześcijańskiego notabene zajmującego się komentowaniem wydarzeń politycznych w kontekście apokalipsy niesłychanie niesamowitym szokiem informacyjnym.
..........
http://detektywprawdy.pl/2017/12/06/gor ... ez-trumpa/

można sobie apelować...
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1449
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 62
Podziękował: 692 razy
Otrzymał podziękowanie: 2522 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIZMIE

Nieprzeczytany post autor: devi » piątek 08 gru 2017, 14:39

Palestyńskie dzieci przed sądem

Obrazek

Każdego roku przed izraelski sąd trafia od 500 do 700 palestyńskich dzieci w wieku od 12 do 17 lat. Trójka z pięciu doświadcza przemocy w czasie zatrzymania, przejazdu do aresztu lub przesłuchania. Regularną praktyką są także tortury psychiczne i fizyczne. Głównym powodem zatrzymania jest rzucanie kamieniami w żołnierzy izraelskich, które to od 2015 roku zgodnie z prawem izraelskim jest surowo karanym przestępstwem [1]: 12-sto czy 13 latek rzucający kamieniami może otrzymać karę pozbawienia wolności do 6 miesięcy, zaś dzieci między 14, a 15 rokiem życia mogą otrzymać karę od 10 nawet do 20 lat pozbawienia wolności [2].

Dalej: http://www.kampania-palestyna.pl/index. ... zed-sadem/
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 6589
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 180
Podziękował: 5059 razy
Otrzymał podziękowanie: 10129 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 08 gru 2017, 18:37

Sensacyjna decyzja sądu! Żydowski portal musi usunąć antypolskie treści. To pierwszy taki wyrok w historii polskiego sądownictwahttp://nczas.com/wiadomosci/polska/sens ... downictwa/
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5662
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 356
x 196
Podziękował: 30152 razy
Otrzymał podziękowanie: 8848 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 09 gru 2017, 07:18

Obrazek
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1449
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 62
Podziękował: 692 razy
Otrzymał podziękowanie: 2522 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIZMIE

Nieprzeczytany post autor: devi » sobota 09 gru 2017, 13:18

Palestyna: Izraelczycy ostrzeliwują Strefę Gazy

Wojsko tworu syjonistycznego wystrzeliło pociski artyleryjskie w kierunku punktów kontrolnych należących do palestyńskich sił oporu w mieście Beit Hanoun, znajdującym się w północnej Gazie. Izraelskie samoloty ostrzelały również grupę powstańców we wschodniej części miasta, jednak przeżyli oni ostrzał.

Palestyńskie źródła donoszą, że ostrzelano również miasta Beit Lahia oraz Shaikh Zayed. Według Reutera w tych atakach rannych zostało 25 Palestyńczyków. Jedyną ofiarą śmiertelną do tej pory jest palestyński minister zdrowia Mahmoud al-Masri, który został zastrzelony przez wojsko w mieście Khan Yunis, znajdujące się w południowej Gazie.

Izraelskim celem stały się również struktury Hamasu. Według doniesień samoloty ostrzelały obóz treningowy oraz skład broni należący do ruchu oporu. W wyniku ataku rannych zostało 10 osób. Wszystkie te ataki były odwetem za domniemane wystrzelenie przynajmniej dwóch rakiet ze strony Palestyńczyków.

Od czasu kontrowersyjnej decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa o przeniesieniu amerykańskiej ambasady z Tel-Awiwu do Jerozolimy i uznaniu jej za stolicę tworu syjonistycznego na ulicach tejże, a także wielu innych miast, trwają manifestacje, które można uznać za początek nowej Intifady przeciwko syjonistycznemu okupantowi.

http://xportal.pl/?p=32046
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

quetzalcoatl888
Posty: 837
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 21:21
x 1
x 3
Podziękował: 250 razy
Otrzymał podziękowanie: 636 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » niedziela 10 gru 2017, 19:46

0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 6589
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 180
Podziękował: 5059 razy
Otrzymał podziękowanie: 10129 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIŹMIE.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » niedziela 10 gru 2017, 21:14

tu nikt nikomu niczego nie obżydza...


https://www.youtube.com/watch?v=XQ_QIKomi8M&feature=youtu.be
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
devi
Posty: 1449
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 62
Podziękował: 692 razy
Otrzymał podziękowanie: 2522 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIZMIE

Nieprzeczytany post autor: devi » niedziela 10 gru 2017, 22:11

Hebron routine: Minors arrested in city center after clashes with soldiers

https://www.youtube.com/watch?v=nbcV8rlGYHY


Beit Ummar: Soldiers arrest boy aged 13

https://www.youtube.com/watch?v=AReZDrF-hHc


RIP Mahmoud Zaal Odeh

https://www.youtube.com/watch?v=zHijOZ8R5C4
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1449
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 62
Podziękował: 692 razy
Otrzymał podziękowanie: 2522 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIZMIE

Nieprzeczytany post autor: devi » poniedziałek 11 gru 2017, 23:58

Izraelski żołnierz ostrzelał bez powodu palestyński samochód, zabijając kierowcę i raniąc jego siostrę

31 października 2017 r. na okupowanym Zachodnim Brzegu izraelski żołnierz ostrzelał mijający go samochód, raniąc kierowcę Muhammada Musę i jego siostrę Latifah.

Izraelski personel nie udzielił im pierwszej pomocy, powstrzymał pomoc palestyńskich sanitariuszy i nieostrożnie przemieścił rannego do karetki, która zabrała go do izraelskiego szpitala, gdzie zmarł.

Dochodzenie B’Tselem wykazało, że ostrzelanie było nieuzasadnione.

Zgodnie z doniesieniami Wydział Dochodzeniowy Wojskowej Policji prowadzi śledztwo, ale doświadczenie pokazuje, że najprawdopodobniej skończy się ono na niczym.

Muhammad Musa jest 36-tą ofiarą izraelskich sił okupacyjnych na Zachodnim Brzegu w 2017 r.

https://www.youtube.com/watch?v=VUVvRioW7tg

31 października 2017 r. palestyńskie rodzeństwo, Muhammad i Latifah Musa, jechało do Ramallah, by pozałatwiać sprawy.

Około 8:45 rano izraelski żołnierz otworzył ogień w kierunku samochodu, raniąc oboje.

Izraelscy żołnierze i sanitariusze, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, pozostawili Muhammada bez pomocy na wiele minut.

26-letni Muhammad zmarł w izraelskim szpitalu z powodu doznanych obrażeń. 36-letnia Latifah została ranna w ramię.

Tak jak w przypadku setek innych podobnych przypadków, nikt nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

https://palestyna.wordpress.com/2017/12 ... o-siostre/
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1449
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 62
Podziękował: 692 razy
Otrzymał podziękowanie: 2522 razy

Re: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIZMIE

Nieprzeczytany post autor: devi » środa 13 gru 2017, 14:35

Psychiatryk z atomówkami

O "mesjanistycznej i apokaliptycznej sekcie"...:

http://ram.neon24.pl/post/141422,o-mesj ... nej-sekcie
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

ODPOWIEDZ