Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Czy religia jest nam potrzebna

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1483
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 154
Podziękował: 4396 razy
Otrzymał podziękowanie: 2802 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: azo » sobota 07 gru 2019, 20:54

Neurobiologia i religia, Jerzy Vetulani

https://youtu.be/Hn559bvUzRE
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19031
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 900
Podziękował: 33044 razy
Otrzymał podziękowanie: 24002 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 12 sty 2020, 22:25

RELIGIA CUDU. APOSTOŁOWIE JACKA SOKALA

https://www.youtube.com/watch?v=nL44OEyMySg

Premiera rozpoczęła się 2 godziny temu
ADRES MAIL do zbierania chętnych:
akces_wdw@wp.pl
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 17128
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1091
x 554
Podziękował: 17204 razy
Otrzymał podziękowanie: 24307 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 26 lut 2020, 18:42

Prof. Stanisław Obirek po 30 latach odszedł z Kościoła.

Jako dziecko był molestowany przez dwóch księży
Prof. Stanisław Obirek po wielu latach wyznał, że w dzieciństwie był molestowany przez dwóch księży. Mimo tak traumatycznych doświadczeń, na studiach zdecydował, że wstępuje do zakonu. Odszedł z Kościoła po 30 latach. W rozmowie z Wirtualną Polską mówi o powodach, dla których księża zrzucają sutannę, jako przykład podając Tymoteusza Szydło.
[attachment=0]korona.jpgkrk.jpg[/attachment]
Za miesiąc premiera kolejnego filmu braci Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele. W tej sprawie coraz głośniej mówi się o Janie Pawle II. Czy Polacy są gotowi na rozliczenie papieża z tego problemu?

Myślę, że tak. Temat pedofilii nie jest tematem uderzającym w Kościół, a raczej pozwala zrozumieć jak instytucja, powołana do tego, by troszczyć się o ludzi słabszych, nagle ma trupa w szafie, z którym sobie nie radzi. Społeczeństwo jest gotowe, by o mówić o roli, jaką w kryciu pedofilii odegrał Jan Paweł II.

Jaką rolę odegrał?

Nie odkryję tu Ameryki, ponieważ powstała już cała biblioteka na ten temat. Jego rola była pośrednia. Przeniósł do Watykanu starą polską zasadę, że własne brudy pierzemy w domu i nie wynosimy ich na zewnątrz. Owszem, martwiły go skandale coraz bardziej obecne w mediach, ale robił wszystko, by jak najmniej o tym mówiono. Jest to więc rola kogoś, kto wiedział, ale to ukrywał. Przeszkadzał w ujawnianiu przestępców. Choćby już tak znanych i dobrze udokumentowanych, jak przerażająca sprawa założyciela Legionów Chrystusa Marciala Maciela z Meksyku. Ten człowiek był drapieżcą, który grasował kilkadziesiąt lat i ma na kocie wiele, wiele ofiar, a do końca był przyjmowany przez Jana Pawła II jak przyjaciel.
https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fwiad ... 83841a&nil
Załączniki
korona.jpgkrk.jpg
korona.jpgkrk.jpg (34.81 KiB) Przejrzano 7097 razy
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

cyberlight
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 25 paź 2020, 19:26
x 7
x 5
Otrzymał podziękowanie: 40 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: cyberlight » niedziela 01 lis 2020, 19:50

Ja dokonałem apostazji w piątek, jestem już wolnym człowiekiem pod względem przynależności religijnej.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 17128
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1091
x 554
Podziękował: 17204 razy
Otrzymał podziękowanie: 24307 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 01 lis 2020, 20:13

ja nie muszę bo się nie czuje przynależny,-
byłem w 2006 w Irlandii, dzisiaj to inny kraj,-
a RP cofa się do mrocznych wieków...
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

cyberlight
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 25 paź 2020, 19:26
x 7
x 5
Otrzymał podziękowanie: 40 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: cyberlight » poniedziałek 02 lis 2020, 10:51

W Polsce są strajki, jeżeli przerodzą się w rewolucję kulturową, to taki akt apostazji może dać niezłe profity o ile tylko liberałowie będą strajkowali, jeżeli dołączy prawica to rewolucja kulturowa zyska złoty środek pomiędzy zwaśnionymi stronami.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19031
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 900
Podziękował: 33044 razy
Otrzymał podziękowanie: 24002 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 26 maja 2022, 17:31

Religia – czy superkomputer przewidzi sekularyzację społeczeństw? | prof. Konrad Talmont-Kamiński
19 maj 2022

https://www.youtube.com/watch?v=J-Rpnc0qP3o

Radio Naukowe

Pomyślelibyście, że poziom religijności społeczeństw może przewidywać superkomputer? A takie rzeczy dzieją się na Uniwersytecie w Białymstoku.

Po kolei. Teorie sekularyzacji zakładają, że proces ten dzieje się w pewnym tempie, przy istnieniu konkretnych warunków. Badacze uważają, że wpływ na religijność ma niepokój, niepewność – te mają wzmacniać zachowania i przekonania religijne. – I teraz, jest założenie, że szereg nowoczesnych społeczeństw stało się wystarczająco bezpieczne w sposób trwały, więc praktyki religijne nie są przekazywane z pokolenia na pokolenie – mówi w Radiu Naukowym prof. Konrad Talmont-Kamiński z Uniwersytetu w Białymstoku, kierownik Zakładu Socjologii Poznawczej.

Innym ważnym czynnikiem religiotwórczym ma być jej funkcja tworzenia wspólnot. – W tym sensie religia byłaby czymś przystosowawczym w pewnym momencie rozwoju ludzkości. Z czasem jednak instytucje świeckie zapewniają wysoki poziom współpracy, co powoduje, że niepokój w społeczeństwie opada, a zatem opada religijność… ale już istnieją świeckie instytucje, więc poziom współpracy i zdolności stawiania czoła różnym problemom się nie zmniejszają. W efekcie to pozwala na bezwładny opad religijności – wyjaśnia naukowiec.

Tak mówi teoria. Czy to myślenie poprawne? To właśnie prof. Talmont-Kamiński wraz ze współpracownikami chce sprawdzić w projekcie, którego jest kierownikiem. „Religia, Ideologia, Prospołeczność: Symulowanie Sekularyzacji Społeczeństw” to przykład nowoczesnych metod w naukach społecznych wykorzystujący zaawansowane modelowanie komputerowe. Zespół prof. Talmonta-Kamińskiego korzysta z obliczeń superkomputera Thor. - W sposób formalny wprowadzamy pewne założenia do modelu społeczeństwa i „puszczamy go” [w czasie – przyp. RN] . Sprawdzamy czy przy tych założeniach społeczeństwa zachowują się zgodnie z teorią – tłumaczy naukowiec.

W podcaście dużo rozmawiamy o metodach naukowych (jest m.in. o krowie jako obiekcie sferycznym), jak można wpisać do modelu różnorodne zachowania religijne, dlaczego są takie różnice w poziomie religijności między różnymi krajami (Polska a Czechy), czy sekularyzacja jest trendem nieuniknionym. Pada także pytanie, czy w przyszłości będzie miejsce na pojawienie się nowej, wielkiej religii: z nowym Mesjaszem i nową nadzieją. Polecam bardzo!
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19031
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 900
Podziękował: 33044 razy
Otrzymał podziękowanie: 24002 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 01 cze 2022, 12:06

Neurobiologia i religia, Jerzy Vetulani
12 maj 2012

https://www.youtube.com/watch?v=Hn559bvUzRE

Copernicus

W roku akademickim 2010/2011 Centrum Kopernika, wraz z Wyższą Szkoła Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie oraz Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zorganizowało cykl wykładów "Nauka i religia".

Czy nasze mózgi są odpowiedzialne za wierzenia religijne? Co o religii mogą powiedzieć neuronauki? Jak człowiek rozwiązuje dylematy moralne? Co jest bardziej pierwotne: religia czy moralność? Na te pytania odpowiada profesor Jerzy Vetulani w wykładzie zatytułowanym "Neurobiologia i religia".
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 17128
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1091
x 554
Podziękował: 17204 razy
Otrzymał podziękowanie: 24307 razy

Re: czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 06 gru 2022, 14:02

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7840
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1432
x 410
Podziękował: 14317 razy
Otrzymał podziękowanie: 13871 razy

Re: Czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 15 mar 2024, 12:16

Igor Witkowski - Dlaczego stare religie muszą odejść? || Rozmowy o książkach


https://youtu.be/FWRfcpdCYro


Nieznany Świat
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Igorem Witkowskim, m. in. o: korzeniach i skutkach trwającego w Kościele Katolickim kryzysu, siłach blokujących wewnętrzny rozwój ludzi, o tym, czy duchowość przyszłości, czyli rozwoju duszy, zastąpi dotychczasowe religie, ofiarach z ludzi i kulcie archaizmów w chrześcijaństwie oraz prawdziwym znaczeniu Apokalipsy.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Gacek
Posty: 95
Rejestracja: środa 21 gru 2022, 21:26
x 1
x 2
Podziękował: 317 razy
Otrzymał podziękowanie: 31 razy

Re: Czy religia jest nam potrzebna

Nieprzeczytany post autor: Gacek » sobota 08 cze 2024, 00:00

[1:04:35]
https://www.youtube.com/watch?v=Jx_BZ_c ... r&index=52
Emil mówi, że ważniejsze są zasady wypisane w sercu niż na tablicach. Później mówi, że najchętniej biorą Mormonów na księgowych, bo Mormoni się boją przykazań i dlatego są tak uczciwi (nie maja zapisanych w sercu zasad). Dlaczego w taki razie wybiera się ludzi, którzy nie mają w sercu zasad? Chodzi o preferencje systemu (większe posłuszeństwo) czy coś jeszcze? Dlaczego ludzie, którzy mają przykazania w sercach są mniej uczciwi niż ludzi z przykazaniami na tablicach? Prawa nas deprawują?
0 xODPOWIEDZ